Uinti Tampereen Seurasydän on Pasi Mäkinen

#TARINA #UINTI #UIMAHYPYT #TAITOUINTI #VESIPALLO 24.11.2020

Uinti Tampere palkitsi Seurasydän-tunnustuksella Pasi Mäkisen.

Suomen Uimaliitto on lanseerannut jäsenseuroilleen käytettäväksi uuden vuosittaisen huomionosoituksen Seurasydän-palkinnon edistääkseen kiittämisen kulttuuria ja arvostuksen osoittamista. Olympiakomitea on hyväksynyt palkinnon osaksi Seurasydän-kampanjansa toimintaa. Seura itse voi esittää yhtä palkittavaa vapaaehtoistoimijaa vuosittain.

Uinti Tampere on palkinnut Seurasydän-tunnustuksella Pasi Mäkisen.

Mäkinen on aina valmis olemaan mukana talkoohommissa – tehtävästä riippumatta. Hänellä pysyy käsissä tuomaripillin lisäksi myös naulat, vasarat ja rakennustelineet, ja Mäkistä voidaankin seurassa kutsua hyvällä syyllä kisatalkoiden ”Puuha-Peteksi”.

Mäkisen hyväntuulisuus ja rauhallisuus tarttuvat myös muihin hänen ympärillään oleviin.

Mäkinen kuuluu Uinti Tampereen hallitukseen, talousjohtoryhmään ja kilpailujohtoryhmään. UiTalaisuus elää vahvasti hänen perheessään, sillä Mäkinen on ottanut seuran toimintaan mukaan myös kaikki neljä tytärtään sekä vaimonsa.

UiTa kiittää Mäkistä kaikista tunneista, joita hän on seuran eteen tehnyt. Mäkisellä on todellakin iso vihreä UiTa-sydän!

Lue lisää Seurasydän -palkinnosta täältä.

Asiasanat

Seurasydän