Andrea Johnsson on Uintiseura Kuhien Seurasydän

#TARINA #UINTI #UIMAHYPYT #TAITOUINTI #VESIPALLO 25.8.2021

Andrea Johnsson kertoo, että pyrkii aina auttamaan kaikkia. Kuva: Uintiseura Kuhat

Suomen Uimaliitto on lanseerannut jäsenseuroilleen käytettäväksi uuden vuosittaisen huomionosoituksen Seurasydän-palkinnon edistääkseen kiittämisen kulttuuria ja arvostuksen osoittamista. Olympiakomitea on hyväksynyt palkinnon osaksi Seurasydän-kampanjansa toimintaa.

Uintiseura Kuhat palkitsi Seurasydän-tunnustuksella vuonna 2020 Andrea Johnssonin.

Andrea Johnsson on toiminut usean vuoden ajan Uintiseura Kuhissa aktiivisesti eri tehtävissä mm. hallituksessa, taloudenhoitajana, joukkueenjohtajana ja koordinaattorina. Johnsson on aina valmis auttamaan kaikkia.

– Johnsson on sitoutunut ja ollut innostunut seuratoiminnasta ensimmäisestä päivästä lähtien. Hän toimii vuodesta toiseen seuran äitihahmona ja pitää huolta kaikista seuran nuorista ja vanhemmista. Suurempaa Seurasydäntä saa hakea, seurasta kerrotaan.

Asiasanat

Seurasydän