Ikäkausimestaruusuinnit

Lyhyen radan Ikäkausimestaruusuinnit 2021

29.–31.10. Aluekilpailut

  • Häme/Kaakkois-Suomi: Hämeenlinna, HäUS

  • Keski-/Itä-Suomi: Kuopio, KuUS

  • Länsi-Suomi: Pori, PUS

  • Etelä-Suomi 1: Espoo, Cetus Espoo

  • Etelä-Suomi 2: Vantaa, Vanders & SiWa

  • Pohjois-Suomi: Oulu, OU, KemPy, HaHe, OuLo

  • Varsinais-Suomi: Turku, Aui

Kilpailukutsu 

Lajiohjelma

Tulokset kokomaa (osallistujalista muodossa)

Aikataulut

  aamujakso iltajakso
Perjantai   klo 18.00, verryttely 16.30-17.45
Lauantai klo 10.00, verryttely 8.30-9.50 klo 17.00, verryttely 15.30-16.50
Sunnuntai klo 10.00, verryttely 8.30-9.50 klo 16.00, verryttely 14.30-15.50

2021 aluejako

Häme/Kaakkois-Suomi

HeiI, HäUS, La-Ka, LaUS, Pyry, TaTU, UiTa, UKK

Keski-/Itä-Suomi

IU, JIlves, JoUS, JaJy, KeuTo, KoU, KuUS, LrKT, LrU, MiUS, PieKu, Plaani, SWIM, UI, VaajUS,VarU, VoVi

Länsi-Suomi

AU, IK, JS-PU, KU, KuRy, KUS-GSS, LUS, NiSa, PTU, PUS, RaUS, SeUi, STR, ViesU, Virkiä, VUS-VSS

Etelä-Suomi 1

Cetus, Gladius, HSS, HTU, HU, ORCA, SD, SGR

Etelä-Suomi 2

AQUILA, BS-PU, HaUS, HyUS, JUK, NU, NumKis, Octopus, Race Club Sveitsi, RiUS, SiWa, TuUS, UH, Vanders

Pohjois-Suomi

HAHE, KaUS, KemjK, KemPy, KemTU, KemUS, OU, OuLo, RoiUS, SCR, SCV

Varsinais-Suomi

AUi, KSF, RaisU, SalU, SomE, TuUL, UiKaa, Ui-Va, VeUS, ÅSF, ÅSK

 

Loppukilpailut

Tampere, Tampereen uintikeskus 3.-5.12.2021

Lyhyen radan Ikäkausimestaruusuinteihin pääsevät 29.10–31.10.2021 uitujen aluekilpailujen valtakunnallisten tulosten 16 parasta yksilölajeissa ja 8 parasta viestijoukkuetta. 
Varasijoilta nostetaan uimareita kilpailuun mukaan kutsun mukaisesti.

Jos samalla ajalla on aluekilpailuista uimari tai viestijoukkue, arvotaan näiden keskinäinen sijoitus.

Kilpailukutsu

Lajijärjestys

Lajijärjestys löytyy erillisestä liitteestä

Osallistujat

Osallistujalista 

Seurat (starttien määrä seuroittain)

Aikataulu

 

aamujakso

iltajakso

Perjantai

klo 10.00, verryttely 8.30-9.45

klo 17.00, verryttely 15.30-16.50

Lauantai

klo 10.00, verryttely 8.30-9.50

klo 17.00, verryttely 15.30-16.50

Sunnuntai

klo 10.00, verryttely 8.30-9.50

klo 16.00, verryttely 14.30-15.50

Peruutukset

Loppukilpailupaikan (sisältäen varasijat sijaan 24 saakka) voi peruuttaa 3 vrk:n kuluessa aluekilpailuiden päättymisestä, peruutukset on tehtävä Uimaliittoon. Käytä ilmoituksessa loppukilpailun lajinumeroa ja lajin nimeä. (sähköposti: kijaheitto@hotmail.com). Tämän jälkeen peruuttaminen on sallittua vain erittäin pakottavista syistä ja varasijoilta näiden tilalle otetaan mukaan järjestyksessä enintään kolme seuraavaa uimaria aina loppukilpailua edeltävään tiistai-iltaan asti. Tämän jälkeen uimareita ei oteta varasijoilta mukaan, vaikka peruutuksia tulisikin

Osallistujalistaan on merkattu JÄL  uimarit kenen nouseminen finaaliin on vahvistamatta, Lista näistä löytyy myös tiedostot osiosta "Vahvistettavat finaaliin nousijat". Vahvistattehan tai peruttehan nämä viipymättä (sähköposti: kijaheitto@hotmail.com).

Viestijoukkueet

Viestijoukkueiden kokoonpanoja voi muuttaa alku- ja loppukilpailun välillä.