Arvokilpailut

Kansalliset arvokilpailut 2019

  • Lyhyen radan mastersmestaruusuinnit: 
    29.–31.3.2019 Godby, Ålands Simförening
  • Rollo-uinnit:
    7.–9.6.2019 Oulu, Oulun Uinti 1906
  • Ikäkausimestaruusuinnit:
    14.–16.6.2019 Pori, Porin Uimaseura
  • SM-uinnit:
    27.–30.6.2019, Espoo, Leppävaara, Cetus Espoo
  • Avovesiuinnin SM-kilpailut:
    10.8.2019 Bomarsund, Ålands Simförening
  • Grand Prix -uinnit (25 m): 
    19.–20.10.2019 Lappeenranta, Lappeenrannan Uimarit
  • Mastersmestaruusuinnit:
    25.–27.10.2019 Vantaa, Tikkurila, Vanders
  • Lyhyen radan Ikäkausimestaruusuinnit, aluekilpailut:
    1.–3.11.2019
    Häme/Kaakkois-Suomi: Tampere, Tampereen Uinnin Tuki
    Keski-/Itä-Suomi: Jyväskylä, Swimming Jyväskylä
    Länsi-Suomi: Vaasa, Vaasan Uimaseura
    Etelä-Suomi 1: Espoo, Cetus Espoo
    Etelä-Suomi 2: Kotka, Uimaseura Aquila
    Pohjois-Suomi: Oulu, Oulun alueen seurat
    Varsinais-Suomi: Raisio, Raision Urheilijat
  • Lyhyen radan Ikäkausimestaruusuinnit, loppukilpailut:
    29.11.–1.12.2019 Vaasa, Vaasan Uimaseura-VSS
  • Lyhyen radan SM-uinnit:
    12.–15.12.2019, Tampere, Tampereen Uinnin Tuki

Kansalliset arvokilpailut 2020

  • Lyhyen radan mastersmestaruusuinnit: 
    27.–29.3.2020 Kotka, Uimaseura Aquila
  • Rollo-tapahtuma:
    5.–10.6.2020 Tampere, Tampereen uinnin tuki
  • Ikäkausimestaruusuinnit:
    12.–14.6.2020 Jyväskylä, Swimming Jyväskylä
  • SM-uinnit:
    25.–29.6.2020 Helsinki, Mäkelänrinne, Helsingfors Simsällskap
  • Avovesiuinnin SM-kilpailut:
    Elokuu 2020, Ahvenanmaa, Ålands Simförening
  • Grand Prix -uinnit (25 m): 
    14.–15.11.2020 Oulu, Oulun Uinti
  • Mastersmestaruusuinnit:
    23.–25.10.2020 Pori, Uintiklubi Nereus ja Porin Uimaseura
  • Lyhyen radan Ikäkausimestaruusuinnit, aluekilpailut:
    Häme/Kaakkois-Suomi: Tampere, Tampereen Uinnin Tuki
    Keski-/Itä-Suomi: Lappeenranta, Lappeenrannan Uimarit
    Länsi-Suomi: Seinäjoki, Seinäjoen Uimarit-58
    Etelä-Suomi 1: Espoo, Cetus Espoo
    Etelä-Suomi 2: Vantaa, Vanders
    Pohjois-Suomi: Oulu, OU, KemPy, HaHe, OuLo
    Varsinais-Suomi: Salo, Salon Uimarit
  • Lyhyen radan Ikäkausimestaruusuinnit, loppukilpailut:
    27.–29.11.2020 Turku, Aurajoen Uinti ja ÅSK
  • Lyhyen radan SM-uinnit:
    17.–20.12.2020 Espoo, Cetus Espoo

Kansalliset arvokilpailut 2021

  • Lyhyen radan mastersmestaruusuinnit:
    26.–28.3.2021 Seinäjoki, SeUi
  • Rollo-uinnit:
    11.–13.6.2021 Espoo (Leppävaara), Cetus
  • Ikäkausimestaruusuinnit (50 m):
  • 18.–20.6.2021 Oulu, OU
  • 1.-4.7.2021 Kuopio, KuUS
  • Grand Prix -uinnit (25 m):
    11/2021 Jyväskylä, SWIM
  • Lyhyen radan ikäkausimestaruusuinnit
    3.–5.12.2021 Tampere, Tampereen Uinnin Tuki
  • Lyhyen radan mestaruusuinnit:
    12/2021 Vaasa, VUS-VSS