Vammaisuinnin tapahtumat

MASTERS, VAMMAISUINTI, KANSALLINEN KILPAILU, UINTI

Lohi-uinnit (50m) 24.5.2019 - 25.5.2019 Oulu OuLo

UINTI, KANSALLINEN ARVOKILPAILU, VAMMAISUINTI

Suomen mestaruuskilpailut (50m) 27.6.2019 - 30.6.2019 Espoo Cetus

UINTI, KANSALLINEN KILPAILU, MASTERS, VAMMAISUINTI

Syyspärskeet (25m) 21.9.2019 - 22.9.2019 Oulu OuLo

UINTI, KANSALLINEN KILPAILU, MASTERS, VAMMAISUINTI

Mauno ÅSK Games (25m) 5.10.2019 Turku ÅSK

UINTI, KANSALLINEN KILPAILU, MASTERS, VAMMAISUINTI

Swimshop -uinnit (25m) 19.10.2019 Raisio RaisU

UINTI, KANSALLINEN KILPAILU, KANSALLINEN ARVOKILPAILU, VAMMAISUINTI

Grand Prix -uinnit (25m) 19.10.2019 - 20.10.2019 Lappeenranta SUiL

MASTERS, VAMMAISUINTI, KANSALLINEN KILPAILU, UINTI

Joulu-uinnit (25m) 7.12.2019 Raisio RaisU

VAMMAISUINTI, KANSALLINEN KILPAILU, KANSALLINEN ARVOKILPAILU, UINTI

Lyhyen radan SM-uinnit (25m) 12.12.2019 - 15.12.2019 Tampere SUiL

 

2019

 
13.-15.1.         Nuorten Paralympiaryhmän leiri, Pajulahti   
13.-15.4.         Nuorten Paralympiaryhmän leiri, Pajulahti  
25.-28.4.         WPS World Serie Glasgow, UK (Team Tokio, maajoukkue)  
31.5.-2.6.        WPS World Serie Lignano Sabbiadoro, ITA  (Team Tokio)  
6.-9.6.             WPS World Serie Berlin, GER (Team Tokio, maajoukkue)  
                        MM-esileiri  
31.8.-2.9.        Nuorten Paralympiaryhmän leiri, Pajulahti  
9.-15.9.           WPS World Championships, London, UK  
Avoin               PM-uinnit, paikka avoin  
7.-9.12.           Nuorten Paralympiaryhmän leiri, Pajulahti  
   

2018

 
28.1. Team Tokio -aloituspäivä Vantaa  
4.3. Espoonlahden uinnit    
2.-4.3. WPS World Serie Copenhagen Copenhagen, DEN www
31.5.-3.6. WPS World Serie Sheffield Sheffield, UK www
9.-22.7 EM-esileiri Kranevo, Bulgaria  
13.-19.8. World Para Swimming European Championships Dublin, IRL www
3.-7.10. Lajileiri (huippuryhmä ja maajoukkue) Turku  

2017

     
2.-16.1. Huippuryhmän ja maajoukkueen leiri Tenerife, ESP  
11.-12.3. World Serie Copenhagen Copenhagen, DEN www
11.-13.3. Nuorten leiri (Paralympiakomitea) Pajulahti  
1.4. Espoonlahden uinnit Espoo  
5.-7.4. Huippuryhmän ja maajoukkueen leiri Turku  
27.-30.4. World Serie Sheffield Sheffield, UK www
12.-14.5. GP 50m Espoo  
20.-22.5. Nuorten leiri (Paralympiakomitea) Pajulahti  
6.-9.7. SM-uinnit (50m) Tampere  
1.-14.8. Huippuryhmän leiri Sierra Nevada, ESP  
19.-21.8. Nuorten leiri (Paralympiakomitea) Pajulahti  
9.-13.10. Huippuryhmän ja maajoukkueen leiri Turku  
14.-15.10. GP 25m Espoo  
4.-6.11. Nuorten leiri (Paralympiakomitea) Pajulahti  
16.-19.11. SM-uinnit 25m Oulu  
25.-26.11. PM-uinnit Hafnarfjördur, ISL  
2.-7.12. MM-uinnit Mexico City, MEX www

2016

4.-6.1. Rio-leiri (Paralympiakomitea) Pajulahti  
9.1. Espoonlahden uinnit Espoonlahti  
6.-7.2. GP 2 Oulu  
25.-28.2. Nuorten leiri (Paralympiakomitea) Pajulahti www
3/2016 Maajoukkueleiri Turku  
24.-28.3. SM-uinnit (50m) Helsinki  
28.-29.3. Huippuryhmän leiri Helsinki  
23.-24.4. GP 3 Tampere  
30.4.-7.5. IPC Swimming Open European Championships Funchal, POR www
26.-29.5. Nuorten leiri (Paralympiakomitea) Pajulahti  
9.-12.6. German Open (IDM Berlin 2016) Berlin, GER www
1.-3.7. GP Challenge Jyväskylä  
19.7.-2.8. PreCamp T3, Tenerife, ESP  
14.-16.8. Nuorten leiri (Paralympiakomitea) Pajulahti  
7.-18.9. Paralympic Games Rio de Janeiro, BRA www
9/2016 Kauden aloitusleiri (maajoukkueet) Vierumäki  
15.-16.10. GP1 Espoo  
10/2016 Huippuryhmän leiri Turku  
10/2016 Maajoukkueleiri Turku  
3.-6.11. Nuorten leiri (Paralympiakomitea) Pajulahti  
16.-20.11. SM-uinnit (25m) Vaasa  

2015

31.1.-1.2.

GP 2

Oulu

 

19.-22.2.

Nuorten leiri (Paralympiakomitea)

Pajulahti

 

1.3.

Espoonlahden uinnit

Espoo

 

21.-22.3.

GP 3

Espoo

 

26.-29.3.

British Open

Glasgow, UK

 

22.-26.4.

SM-uinnit (50m)

Vaasa

 

7.-11.6.

Loiskutellen-uintileiri

Kuortane

 

9.-11.6.

Erityisuinnin tekniikkakurssi

Kuortane

 

22.-25.6.

Nuorten leiri (Paralympiakomitea)

Pajulahti

 

3.-5.7.

GP Challenge

Helsinki

 

13.-19.7.

IPC Swimming World Championships

Glasgow, UK

www

10.-13.9.

Nuorten leiri (Paralympiakomitea)

Pajulahti

 
24.-27.9. Maajoukkueen kauden aloitusleiri Vierumäki  
 3.-4.10.

PM-uinnit

Bergen, NOR

 
12.-16.10. Huippuryhmän leiri Turku  
31.10.-1.11. Stockholm Paragames Stockholm, SWE  

13.-15.11.

Nuorten leiri (Paralympiakomitea)

Pajulahti

 

18.-22.11.

SM-uinnit (25m)

Espoo

 

2014

18.-23.1. Maajoukkueleiri Turku  
1.-2.2. GP 2 Vaasa  
8.2. Espoonlahden uinnit Espoo

 

7.-9.3. Danish Open Esbjerg, DEN www
15.-18.3. Nuorten leiri (Paralympiakomitea) Pajulahti  
22.-23.3. GP 3 Jyväskylä  
23.-27.4. SM-uinnit (50 m) Turku  
8.-12.6. Loiskutellen-leiri Kuortane  
23.-26.6. Nuorten leiri (Paralympiakomitea) Pajulahti  
4.-6.7. GP Challenge Espoo  
7.-21.7. EM-esileiri Pafos, CYP  
4.-10.8. EM-uinnit Eindhoven, NED www 
11.-14.9. Nuorten leiri (Paralympiakomitea) Pajulahti  
15.-17.9. Maajoukkueleiri Vierumäki  
18.10. Espoonlahden uinnit Espoo  
7.-9.11. Nuorten leiri (Paralympiakomitea) Pajulahti  
19.-23.11. SM-uinnit (25m) Espoo  

2013

6.-11.1. Maajoukkueleiri Turku  
31.1.-3.2. Lyhyen radan SM-uinnit Espoo  
28.2.-3.3. Nuorten leiri (Paralympiakomitea) Pajulahti www
3.-7.3. Maajoukkueleiri Turku  
25.-28.4. British Int. Disability Swimming Championships Sheffield, UK www
18.5. Espoonlahden uinnit Espoo  
23.-26.5. IDM Berlin 2013 Berlin, GER www
7.-10.6. Maajoukkueleiri    
9.-13.6. Loiskutellen-leiri Kuortane  
24.-27.6. Nuorten leiri (Paralympiakomitea) Pajulahti  
4.-7.7. SM-uinnit Jyväskylä  
heinäkuu MM-esileiri Torre, ESP  
12.-18.8. MM-uinnit (IPC) Montreal, CAN  www
12.-15.9. Nuorten leiri (Paralympiakomitea) Pajulahti  
syksy Maajoukkueleiri    
1.-3.11. PM-uinnit Tukholma, SWE  
1.-3.11. Nuorten leiri (Paralympiakomitea) Pajulahti  

2012

5.-8.1. Lontoo-leiri (Paralympiakomitea) Pajulahti  
14.1. Espoonlahden uinnit Espoo  
2.-5.2. Yhdistetyt SM-uinnit Vaasa  
23.-26.2. Nuorten leiri (Paralympiakomitea) Pajulahti www
5.-6.3. UTL-leiri Helsinki  
13.-20.3. UTL-leiri Fuerteventura, ESP  
6.-8.4. British Int. Disability Swimming Championships Sheffield, GBR www
28.-29.4. Marienlyst Open Drammen, NOR www
25.-28.6. Nuorten leiri (Paralympiakomitea) Pajulahti  
5.-8.7. Yhdistetyt lyhyen radan SM-uinnit Helsinki  
29.8.-9.9. Paralympic Games London, GBR www
13.-16.9. Nuorten leiri (Paralympiakomitea) Pajulahti  
2.-4.11. Nuorten leiri (Paralympiakomitea) Pajulahti  
1.12. Turun uinnit Turku  

 2011

7.-9.1. Lontoo-leiri (Paralympiakomitea) Pajulahti  
27.-30.1. Vammaisuinnin SM-kilpailu 25m (SM-uintien yht.) Vaasa  
4.-11.2. UNICEF Team London -leiri London, GBR  
10.-13.2. Nuorten leiri (Paralympiakomitea) Pajulahti  
8.-10.4. British Int. Disability Sw. Championships Sheffield, GBR www
28.4.-1.5. Int. German Sw. Championships for the Disabled Berlin, GER www
9.-13.5. UNICEF Team London -leiri Tampere  
27.-30.6. Nuorten leiri (Paralympiakomitea) Pajulahti  
3.-10.7. IPC Swimming European Championships Berlin, GER www
elo-syys Lontoo-leiri (Paralympiakomitea)    
13.-16.10. Nuorten leiri (Paralympiakomitea) Pajulahti  
21.-23.10. Vammaisuinnin PM- ja SM-kilpailut Oulu  
12.11. Turun uinnit Turku, Petrelius  
 

2010

2.-4.1. Lontoo-leiri (Paralympiakomitea) Kuortane  
11.-15.1. Unicef Team Londonin leiri Vierumäki  
16.1. Espoonlahdenuinnit Espoo  
18.-21.2. Nuorten leiri (Paralympiakomitea) Pajulahti  
22.-25.3. Unicef Team Londonin leiri Pajulahti  
16.-18.4. British Intl Disability Sw. Championships Sheffield, UK  
17.-20.6. Intl German Sw. Championships for the Disabled Berlin, GER  
28.6.-1.7. Nuorten leiri (Paralympiakomitea) Pajulahti  
10.-14.8. MM-leiri    
15.-21.8. IPC Swimming World Championships Eindhoven, NED  
14.-17.10. Nuorten leiri (Paralympiakomitea) Pajulahti  
27.11. Vammaisten SM-uinnit (25 m) Rauma PERUTTU
27.11. Iltakilpailut Turku  
28.11. Turun uinnit Turku  
       

2009

14.2. Espoonlahden uinnit Espoo  
19.-22.2. Paralympiakomitean nuorten leiri Pajulahti  
6.-8.3. Danish Open Esbjerg, DEN  
18.-19.4. Vammaisten SM-uinnit, 50 m Espoo  
29.4.-6.5. Unicef Team Londonin leiri Calella, ESP  
28.-31.5. Int. German Sw. Championships for the Disabled Berlin, GER  
22.-25.6. Paralympiakomitean nuorten leiri Pajulahti  
27.-30.8. Vammaisuinnin maajoukkueen leiri Pajulahti  
5.-8.10. Unicef Team Londonin leiri Vierumäki  
10.10. Espoonlahden uinnit Espoo, Espoonlahti  
15.-18.10. Paralympiakomitean nuorten leiri Pajulahti  
18.-24.10. IPC Swimming European Championships Reykjavik, ISL  
16.-20.11. Unicef Team Londonin leiri Vierumäki  
28.11. Vammaisten lyhyen radan SM-uinnit Oulu  
29.11.-5.12. IPC Short Course World Championships Rio De Janeiro, BRA