Ikäkausimestaruusuinnit

12.–14.6. Jyväskylä

KILPAILUT ON PERUTTU KORONAVIRUSTILANTEEN VUOKSI.

Järjestävä seura: Swimming Jyväskylä 

Kilpailukutsu 

Lajiohjelma 

Osallistujalista 

Seurat 

Tulospalvelu

www.livetiming.fi 

Uudet kilpailuennätykset

 


Lyhyen radan Ikäkausimestaruusuinnit 2019

29.11.-1.12. loppukilpailut, Vaasa

Järjestävä seura: Vaasan Uimaseura - VSS 

Lajiohjelma 

Kilpailukutsu

Osallistujalista finaalit (19.11.)

Osallistujat seuroittain sisältää varasijat (8.11.)

Tulospalvelu ja SuperLive -videostriimi

www.livetiming.fi 

Tulokset 

Seurapisteet 

Mitalitaulukko 

IKM-kilpailuennätykset loppukilpailuissa

P-15 100 m RU: Davin Lindholm HSS 1.03,31 (-0,31)
T-13 200 m SKU: Lotta Moilanen OU 2.19,25 (-1,05)

P-16 200 m SU: Aku Kaila RaisU 1.59,42 (-3,80)
T-15 4x100 m SKUV: OU 4.15,26 (-0,37)

T-15 400m SKU: Petra Ansaranta OU 4.50,23 (-1,96)
P-13-16 50 m RU: Jami Ihalainen UKK 28,89 (-0,23)
P-15 100 m VU: Danil Seksenov Vanders 50,95 (-0,45)
T-13 200 m VU: Aino Välimaa UiTa 2.06,28 (-0,08)
P-16 200 m PU: Arttu Mäenpää ÅSK 2.04,00 (-0,18)

T-13 200 m SU: Louna Kasvio Cetus 2.18,65 (-0,25)
T-15 200 m SU: Petra Ansaranta OU 2.12,77 (-1,54)
T-13 400 m VU: Louna Kasvio Cetus 4.27,17 (-0,31)

T-13 100 m VU: Fia Stenman VUS-VSS 57,48 (-0,25)
P-15 200 m VU: Danil Seksenov Vanders 1.50,65 (-1,63) 


1.-3.11. Aluekilpailut

  • Häme/Kaakkois-Suomi: Tampere, Tampereen Uinnin Tuki 
  • Keski-/Itä-Suomi: Jyväskylä, Swimming Jyväskylä
  • Länsi-Suomi: Vaasa, Vaasan Uimaseura
  • Etelä-Suomi 1: Espoo, Cetus Espoo
  • Etelä-Suomi 2: Nurmijärvi, NU
  • Pohjois-Suomi: Oulu, Oulun alueen seurat
  • Varsinais-Suomi: Raisio, Raision Urheilijat

Kilpailukutsu 

Lajiohjelma 

Seuralista valtakunnallinen

Osallistujalista valtakunnallinen 

Tulospalvelu Livetiming:

Etelä-Suomi 1

Etelä-Suomi 2

Häme/Kaakkois

Keski/Itä

Länsi-Suomi

Pohjois-Suomi

Varsinais-Suomi 

Tulokset valtakunnallinen

Huom! Peruutukset, varasijan käyttämättä jättäminen sekä loppukilpailupaikan vahvistukset sähköpostilla osoitteeseen kilpailut@uimaliitto.fi , käytä ilmoituksessa loppukilpailun lajinumeroa ja lajin nimeä.
Peruutusaika 6.11. asti. Peruutuksin huomioitu osanottajalista julkaistaan 7.11., jonka jälkeen peruuttaminen vain erittäin pakottavin syin. Lisätietoa kilpailukutsussa.
Ilmoitattehan peruutukset 7.11. mennessä kaikilta uimareilta, jotka ovat nyt mukana TOP 32 listalla, mikäli tiedätte ettei uimari ota mahdollista peruutuspaikkaa vastaan. 

IKM-kilpailuennätykset aluekilpailuissa

T-13 100 m RU Ellen Kaituri ÅSK 1.10,52
P-15 100 m RU Davin Lindholm HSS 1.03,62
P-16 4x100 m VUV HSS 3.27,99

T-13 200 m RU Lotta Moilanen OU 2.31,83
T-11 50 m SU Venla Holma LUS 34,54
P-16 400 m VU Lassi Haimi HSS 3.56,35

T-15 400 m SKU Lotta Pälsi HSS 4.52,19 
P-13-16 50 m RU Jami Ihalainen UKK 29,12

T-11 50 m VU Riialiina Kiljala ViesU 29,20
P-12 50 m SU Ilmari Nieminen Cetus 32,42
T-14 400 m VU Ada Hakkarainen HSS 4.19,05

P-16 200 m VU Lassi Haimi HSS 1.50,03


 

Ikäkausimestaruusuintien arkisto

29.11.–1.12.2019 Vaasa (25 m)

Tulokset | Seurapisteet | Mitalitaulukko | Livetiming 

14.–16.6.2019 Pori (50 m)

Tulokset | Seurapisteet | Mitalitaulukko | Livetiming 

30.11.–2.12.2018 Lappeenranta (25 m)

Tulokset | Seurapisteet | Mitalitaulukko | Livetiming 

15.–17.6.2018 Espoo (50 m)

Tulokset | Seurapisteet | Mitalitaulukko | Livetiming 

1.–3.12.2017 Vaasa (25 m)

Tulokset | Seurapisteet | Mitalitaulukko | Livetiming 

16.–18.6.2017 Tampere (50 m)

Tulokset | Seurapisteet | Mitalitaulukko | Livetiming 

2.–4.12.2016 Raisio (25 m)

Tulokset | Seurapisteet | Mitalitaulukko | Livetiming 

16.–18.6.2016 Turku (50 m)

Tulokset | Seurapisteet | Mitalitaulukko | Livetiming 

27.–29.11.2015 Seinäjoki (25 m)

Tulokset | Seurapisteet | Mitalitaulukko | Livetiming 

26.–28.6.2015 Pori (50 m)

Tulokset | Seurapisteet | Mitalitaulukko | Livetiming 

28.–30.2014 Oulu (25 m)

Tulokset | Seurapisteet | Mitalitaulukko | Livetiming 

11.–13.7.2014 Turku (50 m)

Tulokset | Seurapisteet | Mitalitaulukko | Livetiming