Ikäkausimestaruusuinnit

Lyhyen radan Ikäkausimestaruusuinnit 2019

1.-3.11. Aluekilpailut

  • Häme/Kaakkois-Suomi: Tampere, Tampereen Uinnin Tuki 
  • Keski-/Itä-Suomi: Jyväskylä, Swimming Jyväskylä
  • Länsi-Suomi: Vaasa, Vaasan Uimaseura
  • Etelä-Suomi 1: Espoo, Cetus Espoo
  • Etelä-Suomi 2: Nurmijärvi, NU
  • Pohjois-Suomi: Oulu, Oulun alueen seurat
  • Varsinais-Suomi: Raisio, Raision Urheilijat

Kilpailukutsu 

Lajiohjelma 

Seuralista valtakunnallinen

Osallistujalista valtakunnallinen 

Tulospalvelu Livetiming:

Etelä-Suomi 1

Etelä-Suomi 2

Häme/Kaakkois

Keski/Itä

Länsi-Suomi

Pohjois-Suomi

Varsinais-Suomi 

Tulokset valtakunnallinen

Osallistujalista finaalit (8.11.)

Osallistujat seuroittain (8.11.)

Huom! Peruutukset, varasijan käyttämättä jättäminen sekä loppukilpailupaikan vahvistukset sähköpostilla osoitteeseen kilpailut@uimaliitto.fi , käytä ilmoituksessa loppukilpailun lajinumeroa ja lajin nimeä.
Peruutusaika 6.11. asti. Peruutuksin huomioitu osanottajalista julkaistaan 7.11., jonka jälkeen peruuttaminen vain erittäin pakottavin syin. Lisätietoa kilpailukutsussa.
Ilmoitattehan peruutukset 7.11. mennessä kaikilta uimareilta, jotka ovat nyt mukana TOP 32 listalla, mikäli tiedätte ettei uimari ota mahdollista peruutuspaikkaa vastaan. 

IKM-kilpailuennätykset aluekilpailuissa

T-13 100 m RU Ellen Kaituri ÅSK 1.10,52
P-15 100 m RU Davin Lindholm HSS 1.03,62
P-16 4x100 m VUV HSS 3.27,99

T-13 200 m RU Lotta Moilanen OU 2.31,83
T-11 50 m SU Venla Holma LUS 34,54
P-16 400 m VU Lassi Haimi HSS 3.56,35

T-15 400 m SKU Lotta Pälsi HSS 4.52,19 
P-13-16 50 m RU Jami Ihalainen UKK 29,12

T-11 50 m VU Riialiina Kiljala ViesU 29,20
P-12 50 m SU Ilmari Nieminen Cetus 32,42
T-14 400 m VU Ada Hakkarainen HSS 4.19,05

P-16 200 m VU Lassi Haimi HSS 1.50,03

29.11.-1.12. loppukilpailut, Vaasa

Järjestävä seura: Vaasan Uimaseura - VSS 

Lajiohjelma 

Kilpailukutsu


Ikäkausimestaruusuinnit 14.–16.6.2019 Pori

Järjestävä seura: www.porinuimaseura.fi 

Kilpailukutsu 

Lajiohjelma 

Osallistujalista 

Seuraluettelo  

Aikataulut: www.livetiming.fi 

Tulospalvelu ja SuperLive-striimaus

www.livetiming.fi 

Tulokset 

Tulokset perjantaiaamu 

Tulokset perjantai-ilta 

Tulokset lauantaiaamu 

Tulokset lauantai-ilta 

Tulokset sunnuntaiaamu 

Tulokset sunnuntai-ilta 

Seurapisteet 

Mitalitaulukko 

Uudet kilpailuennätykset

T-13 100 m RU: Ellen Kaituri ÅSK 1.12,54 (-1,96)
P-14-16 50 m VU: Santeri Herpola ÅSK 24,42 (-0,09)
P-16 4x100 m VUV: HSS 3.36,67 (-1,24) 

P-15 100 m RU: Davin Lindholm HSS 1.07,07 (-0,16)
T-15 200 m SKU: Petra Ansaranta OU 2.21,56 (-1,66)
P-16 800 m VU: Lassi Haimi HSS 8.28,94 (-4,98)

T-13 200 m RU: Ellen Kaituri ÅSK 2.39,86 (-2,10)
P-16 200 m SU: Aku Kaila RaisU 2.10,32 (-0,36)
T-13-15 50 m SU: Petra Ansaranta OU 30,06 (-0,05)
T-14 100 m PU: Aino Hinkka UKK 1.04,09 (-0,44)
P-16 400 m VU: Lassi Haimi HSS 4.05,47 (-6,16)

T-13 400 m SKU: Louna Kasvio HSS 5.11,18 (-2,18)
T-15 400 m SKU: Petra Ansaranta OU 4.59,05 (-7,43)
P-14-16 50 m RU: Davin Lindholm HSS 30,04 (-0,28)
P-15 100 m VU: Danil Seksenov Vanders 53,04 (-1,50)
T-15 200 m VU: Petra Ansaranta OU 2.06,60 (-0,92)
P-16 200 m PU: Lari Tumanoff HSS 2.07,46 (-0,52)

P-15 200 m VU: Danil Seksenov Vanders 1.58,00 (-0,44)
P-16 200 m VU: Lassi Haimi HSS 1.55,55 (-1,01)
T-15 200 m PU: Lotta Pälsi HSS 2.22,13 (-5,92)


Ikäkausimestaruusuintien arkisto

30.11.–2.12.2018 Lappeenranta (25m)

Tulokset | Seurapisteet | Mitalitaulukko | Livetiming 

15.–17.6.2018 Espoo (50m)

Tulokset | Seurapisteet | Mitalitaulukko | Livetiming 

1.–3.12.2017 Vaasa (25m)

Tulokset | Seurapisteet | Mitalitaulukko | Livetiming 

16.–18.6.2017 Tampere (50m)

Tulokset | Seurapisteet | Mitalitaulukko | Livetiming 

2.–4.12.2016 Raisio (25m)

Tulokset | Seurapisteet | Mitalitaulukko | Livetiming 

16.–18.6.2016 Turku (50m)

Tulokset | Seurapisteet | Mitalitaulukko | Livetiming 

27.–29.11.2015 Seinäjoki (25m)

Tulokset | Seurapisteet | Mitalitaulukko | Livetiming 

26.–28.6.2015 Pori (50m)

Tulokset | Seurapisteet | Mitalitaulukko | Livetiming 

28.–30.2014 Oulu (25m)

Tulokset | Seurapisteet | Mitalitaulukko | Livetiming 

11.–13.7.2014 Turku (50m)

Tulokset | Seurapisteet | Mitalitaulukko | Livetiming