Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Arena-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Raisio    Tulostusaika  15:48   
  Järjestäjä  Raision Urheilijat ry./Uintijaosto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 maaliskuu 2018         
 
 
Laji 1, 50m VU T9, T11, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Emilia Inkeroinen  2009  Kouvolan Uimarit            41.39   
Sofia Danska  2009  Uimaseura Kaarina            42.06   
Josefiina Kinos  2009  Raision Urheilijat            44.84   
Matilda Karvonen  2009  Raision Urheilijat            52.83   
Aada Kanervo  2009  Uimaseura Kaarina            1:02.41   
                     
 
Laji 1, 50m VU T9, T11, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Hanna Törmä  2007  Porin Uimaseura            33.83   
Lyyli Järvi  2007  Porin Uimaseura            35.59   
Sagdiana Rakhimova  2008  Raision Urheilijat            40.86   
Amanda Ruusuvaara  2008  Uimaseura Kaarina            41.46   
Kaisa Heikkinen  2008  Raision Urheilijat            42.61   
Sonja Revo  2008  Someron Esa            44.33   
Peppiina Lettosunti  2008  Porin Uimaseura            44.84   
Mona Järveläinen  2007  Uimaseura Kaarina            45.34   
Anni Salminen  2007  Uimaseura Kaarina            46.13   
10  Brianna Sandell  2008  Uimaseura Kaarina            46.41   
11  Ofelia Hakalax  2007  Raision Urheilijat            48.28   
12  Emilia Leinonen  2007  Uimaseura Kaarina            48.62   
13  Maria Rahmati  2008  Raision Urheilijat            49.46   
14  Veanna Reuna  2008  Raision Urheilijat            52.21   
15  Ana Jokinen  2008  Raision Urheilijat            1:03.15   
Ella Ahonen  2008  Raision Urheilijat            DNS   
                     
 
Laji 2, 50m VU P10, P12, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Juuso Käär  2009  Raision Urheilijat            49.09   
Frans Sagulin  2008  Raision Urheilijat            51.58   
Miska Käär  2009  Raision Urheilijat            58.51   
Max Kulmala  2008  Uimaseura Kaarina            1:04.43   
                     
 
Laji 2, 50m VU P10, P12, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Aaro Törnström  2006  Raision Urheilijat            36.05   
Juho Kallio  2007  Porin Uimaseura            37.04   
Dani Aaltonen  2006  Uimaseura Kaarina            38.08   
Samuel Revo  2006  Someron Esa            39.28   
Patric Meriholvi  2007  Raision Urheilijat            42.61   
Eliel Lintula  2007  Uimaseura Kaarina            47.09   
Jesper Isotalo  2007  Raision Urheilijat            47.44   
Thomas Westerlund  2007  Raision Urheilijat            48.63   
Samuel Prami  2007  Raision Urheilijat            53.71   
10  Arttu Carne  2007  Raision Urheilijat            54.79   
11  Jere Rautanen  2007  Raision Urheilijat            55.35   
                     
 
Laji 3, 400m VU T12, T14, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Sini Mäkilä  2006  Raision Urheilijat    1:16.23  2:35.87  3:57.23    5:13.50   
Katriina Kallio  2006  Raision Urheilijat    1:20.64  2:46.85  4:12.60    5:34.88   
Emilia Rahola  2006  Porin Uimaseura    1:20.63  2:47.29  4:15.26    5:42.41   
Tuuli Peltola  2007  Raision Urheilijat    1:24.59  2:54.65  4:29.61    6:03.55   
Vilma Saarimäki  2007  Raision Urheilijat    1:28.97  3:07.65  4:44.84    6:19.76   
Emilia Tähkänen  2007  Uinti-Vakka    1:33.53  3:19.10  5:04.97    6:48.21   
Helka Känkänen  2008  Porin Uimaseura    1:37.32  3:25.58  5:17.12    7:04.33   
Emilia Häjänen  2006  Raision Urheilijat            DNF   
                     
 
Laji 3, 400m VU T12, T14, N, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Irene Mäkilä  2004  Raision Urheilijat    1:06.10  2:16.45  3:25.87    4:35.45   
Aino-Kaisa Paatos  2004  Raision Urheilijat    1:08.73  2:18.44  3:28.64    4:37.09   
Riikka Niskala  2004  Raision Urheilijat    1:10.87  2:25.98  3:40.82    4:53.65   
Nelli Laaksonen  2005  Porin Uimaseura    1:12.00  2:30.97  3:51.83    5:14.09   
Pinja Kallio  2004  Porin Uimaseura    1:17.91  2:44.64  4:13.99    5:41.57   
Ronja Simsek  2005  Porin Uimaseura    1:21.64  2:49.47  4:17.66    5:42.46   
Veera Tall  2005  Porin Uimaseura    1:21.67  2:50.69  4:19.33    5:44.87   
Sabina Rakhimova  2005  Raision Urheilijat    1:24.40  2:51.15  4:20.14    5:45.52   
Janna Tepsa  2005  Uimaseura Kaarina    1:28.21  3:05.54  4:43.71    6:16.85   
Milla Karttunen  2005  Raision Urheilijat            DNF   
                     
 
Laji 3, 400m VU T12, T14, N, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Sara Kazi  1999  Raision Urheilijat    1:06.85  2:18.41  3:28.97    4:37.87   
Ida Heino  2000  Porin Uimaseura    1:26.79  3:03.43  4:41.29    6:17.10   
                     
 
Laji 4, 400m VU P13, P15, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Kasperi Heikkinen  2005  Raision Urheilijat    1:15.16  2:37.90  3:59.19    5:19.82   
Matias Cavrag  2005  Raision Urheilijat    1:15.54  2:37.08  3:59.60    5:21.41   
Juho Törmä  2005  Porin Uimaseura    1:18.32  2:45.25  4:11.25    5:36.87   
Lauri Aho  2006  Raision Urheilijat    1:18.16  2:44.96  4:12.18    5:37.79   
Kasperi Jalonen  2005  Raision Urheilijat    1:22.55  2:54.66  4:27.49    5:56.68   
Ville Suojasto  2006  Raision Urheilijat    1:25.00  2:58.96  4:33.94    6:06.68   
Veeti Hämäläinen  2006  Raision Urheilijat    1:28.36  3:06.80  4:44.25    6:16.39   
Margo Murumäe  2006  Raision Urheilijat    1:34.03  3:22.97  5:15.57    7:05.35   
Jooa Laiho  2006  Raision Urheilijat    1:39.21  3:30.01  5:22.55    7:17.16   
                     
 
Laji 4, 400m VU P13, P15, M, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Seweryn Pastucha  2004  Raision Urheilijat    1:07.09  2:19.79  3:33.85    4:44.00   
Otto Nurminen  2004  Raision Urheilijat    1:14.53  2:34.58  3:55.82    5:13.39   
                     
 
Laji 4, 400m VU P13, P15, M, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Elias Kuusisto  1999  Raision Urheilijat    59.83  2:03.47  3:07.98    4:12.84   
                     
 
Laji 6, 50m PU M Masters, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Mauri Elokoski  1989  Uinti-Vakka            33.20   
Tatu Kantonen  1984  Raision Urheilijat            43.71   
                     
 
Laji 7, 50m SU T9, T11, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Sofia Danska  2009  Uimaseura Kaarina            49.23   
Josefiina Kinos  2009  Raision Urheilijat            50.22   
Emilia Inkeroinen  2009  Kouvolan Uimarit            52.48   
                     
 
Laji 7, 50m SU T9, T11, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Jasmiina Laitinen  2008  Aurajoen Uinti            45.26   
Tiia Mattila  2008  Uinti-Vakka            45.31   
Sagdiana Rakhimova  2008  Raision Urheilijat            48.24   
Amanda Ruusuvaara  2008  Uimaseura Kaarina            48.93   
Lumia Ele  2008  Aurajoen Uinti            49.85   
Helka Känkänen  2008  Porin Uimaseura            49.92   
Sonja Revo  2008  Someron Esa            50.86   
Ofelia Hakalax  2007  Raision Urheilijat            51.13   
Mona Järveläinen  2007  Uimaseura Kaarina            52.12   
10  Iina Pihlaja  2008  Raision Urheilijat            53.20   
11  Emilia Leinonen  2007  Uimaseura Kaarina            55.82   
12  Maria Rahmati  2008  Raision Urheilijat            56.89   
13  Anni Salminen  2007  Uimaseura Kaarina            58.41   
14  Veanna Reuna  2008  Raision Urheilijat            59.38   
Ana Jokinen  2008  Raision Urheilijat            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 8, 50m SU P10, P12, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Juuso Käär  2009  Raision Urheilijat            56.04   
Miska Käär  2009  Raision Urheilijat            1:01.86   
Frans Sagulin  2008  Raision Urheilijat            1:04.19   
Max Kulmala  2008  Uimaseura Kaarina            1:10.71   
                     
 
Laji 8, 50m SU P10, P12, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Roope Koskela  2007  Raision Urheilijat            39.02   
Roope Käär  2007  Raision Urheilijat            43.82   
Juho Kallio  2007  Porin Uimaseura            43.95   
Dani Aaltonen  2006  Uimaseura Kaarina            49.00   
Alvar Kankare  2007  Aurajoen Uinti            49.29   
Patric Meriholvi  2007  Raision Urheilijat            50.50   
Eliel Lintula  2007  Uimaseura Kaarina            56.80   
Jesper Isotalo  2007  Raision Urheilijat            59.26   
Arttu Carne  2007  Raision Urheilijat            1:01.25   
10  Samuel Prami  2007  Raision Urheilijat            1:08.66   
Jere Rautanen  2007  Raision Urheilijat            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Samuel Revo  2006  Someron Esa            DSQ   
  SW 10.8 Kielletty varuste tai vartalon teippaus               
Thomas Westerlund  2007  Raision Urheilijat            DSQ   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 9, 100m SU T12, T14, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Emilia Rahola  2006  Porin Uimaseura    43.56        1:27.94   
Maikki Hämäläinen  2006  Uimaseura Kaarina    44.23        1:30.21   
Hanna Törmä  2007  Porin Uimaseura    43.70        1:31.27   
Aada Meskanen  2006  Porin Uimaseura    45.52        1:32.75   
Veera Hautamäki  2006  Raision Urheilijat    47.18        1:34.03   
Vilma Saarimäki  2007  Raision Urheilijat    46.29        1:34.39   
Kerttu Heikkilä  2006  Porin Uimaseura    47.35        1:38.27   
Lyyli Järvi  2007  Porin Uimaseura    48.40        1:40.55   
Emma Haapanen  2006  Aurajoen Uinti            1:40.87   
10  Minni-Maria Vesma  2007  Raision Urheilijat    49.73        1:42.58   
11  Miisa Järvinen  2007  Aurajoen Uinti    48.14        1:43.79   
12  Camilla Mikkonen  2007  Raision Urheilijat    51.35        1:44.95   
13  Justiina Junnila  2007  Aurajoen Uinti    50.10        1:45.85   
14  Sofia Järvi  2007  Raision Urheilijat    50.44        1:46.02   
15  Noora Riionheimo  2006  Raision Urheilijat    55.47        1:54.88   
16  Aino Norrdal  2006  Uimaseura Kaarina    56.21        1:55.17   
17  Malandra Anttonen  2007  Raision Urheilijat    57.11        1:58.16   
Emilia Häjänen  2006  Raision Urheilijat            DNS   
Elina Toivonen  2006  Aurajoen Uinti            DSQ  50m 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Mandi Hämäläinen  2006  Uimaseura Kaarina            DSQ  50m 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 9, 100m SU T12, T14, N, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Riikka Niskala  2004  Raision Urheilijat    33.97        1:09.63   
Sofia Salospohja  2004  Raision Urheilijat    34.66        1:13.01   
Sivi Juvakka  2005  Nokian Pyry    36.47        1:15.38   
Milla Karttunen  2005  Raision Urheilijat    36.29        1:15.97   
Moona Korpikoski  2005  Nokian Pyry    36.94        1:16.99   
Ida Maliranta  2004  Raision Urheilijat    38.18        1:19.10   
Aada Rantanen  2004  Raision Urheilijat    37.89        1:19.54   
Nelli Laaksonen  2005  Porin Uimaseura    39.64        1:20.97   
Elisa Liven  2004  Raision Urheilijat    39.71        1:23.40   
10  Erin Gonzalez Catón  2005  Aurajoen Uinti    42.11        1:27.89   
11  Maija Gustafsson  2004  Raision Urheilijat    43.11        1:29.04   
12  Celina Sandell  2005  Uimaseura Kaarina    43.76        1:29.37   
13  Aada Salminen  2004  Uimaseura Kaarina    43.37        1:30.76   
14  Pinja Kallio  2004  Porin Uimaseura    43.88        1:31.15   
15  Ronja Simsek  2005  Porin Uimaseura    45.85        1:33.65   
16  Cecilia Hakalax  2005  Raision Urheilijat    59.10        1:57.99   
Janna Tepsa  2005  Uimaseura Kaarina            DSQ  varpaat eivät kiinni 
                     
 
Laji 9, 100m SU T12, T14, N, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Anniina Kallio  2002  Raision Urheilijat    30.07        1:02.59   
Vilma Iisalo  2001  Raision Urheilijat    31.24        1:05.04   
Laura Mäki  1997  Raision Urheilijat    32.11        1:06.71   
Helmi Heinonen  2002  Raision Urheilijat    32.26        1:06.83   
Olivia Weuro  2002  Raision Urheilijat    32.99        1:08.30   
                     
 
Laji 10, 100m SU P13, P15, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Juho Törmä  2005  Porin Uimaseura    37.95        1:17.88   
Matias Cavrag  2005  Raision Urheilijat    40.30        1:22.98   
Leevi Saarinen  2006  Uinti-Vakka    41.02        1:26.17   
Alex Mukkulainen  2006  Aurajoen Uinti    43.99        1:33.83   
Juho Kallio  2007  Porin Uimaseura    45.17        1:34.97   
Alex Yli-Salomäki  2006  Aurajoen Uinti    47.34        1:37.87   
Oliver Jokinen  2005  Aurajoen Uinti    48.33        1:39.78   
Veeti Hämäläinen  2006  Raision Urheilijat    46.99        1:39.95   
Romeo Maranzani  2006  Aurajoen Uinti    48.07        1:41.49   
10  Margo Murumäe  2006  Raision Urheilijat    52.20        1:45.32   
11  Peter Kanninen  2006  Aurajoen Uinti    49.66        1:46.10   
12  Severi Saario  2008  Uinti-Vakka    54.73        1:51.09   
13  Jasper Nummi  2006  Raision Urheilijat    56.61        1:56.18   
14  Matias Söderlund  2006  Raision Urheilijat    1:02.62        2:11.32   
Jooa Laiho  2006  Raision Urheilijat            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Nardi Gabriel Orenshtein  2005  Aurajoen Uinti            DSQ   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 10, 100m SU P13, P15, M, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Seweryn Pastucha  2004  Raision Urheilijat    34.66        1:09.75   
                     
 
Laji 10, 100m SU P13, P15, M, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Henri Hellström  1997  Raision Urheilijat    29.38        1:00.87   
Elias Kuusisto  1999  Raision Urheilijat    30.52        1:01.90   
Matias Gustafsson  2002  Raision Urheilijat    33.22        1:14.88   
                     
 
Laji 12, 100m SKU M Masters, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Mauri Elokoski  1989  Uinti-Vakka    39.00        1:19.38   
Tatu Kantonen  1984  Raision Urheilijat    55.62        1:46.58   
                     
 
Laji 13, 50m RU T9, T11, N, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Josefiina Kinos  2009  Raision Urheilijat            51.49   
Sofia Danska  2009  Uimaseura Kaarina            52.98   
Emilia Inkeroinen  2009  Kouvolan Uimarit            1:09.36   
Aada Kanervo  2009  Uimaseura Kaarina            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 13, 50m RU T9, T11, N, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Emilia Tähkänen  2007  Uinti-Vakka            48.73   
Lyyli Järvi  2007  Porin Uimaseura            48.84   
Justiina Junnila  2007  Aurajoen Uinti            51.92   
Jasmiina Laitinen  2008  Aurajoen Uinti            52.64   
Kaisa Heikkinen  2008  Raision Urheilijat            54.01   
Ofelia Hakalax  2007  Raision Urheilijat            54.51   
Iina Pihlaja  2008  Raision Urheilijat            58.23   
Amanda Ruusuvaara  2008  Uimaseura Kaarina            58.98   
Lumia Ele  2008  Aurajoen Uinti            1:04.74   
10  Maria Rahmati  2008  Raision Urheilijat            1:08.40   
11  Brianna Sandell  2008  Uimaseura Kaarina            1:14.65   
Ella Ahonen  2008  Raision Urheilijat            DNS   
Rahma Ezzat  2007  Aurajoen Uinti            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 13, 50m RU T9, T11, N, Loppukilpailut 12 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Anniina Kallio  2002  Raision Urheilijat            34.79   
Olivia Weuro  2002  Raision Urheilijat            36.07   
Helmi Heinonen  2002  Raision Urheilijat            37.26   
Ella Alanko  2003  Aurajoen Uinti            37.72   
Anni Korhonen  2003  Raision Urheilijat            39.88   
Isla Pinta  2002  Raision Urheilijat            40.28   
Greta Kandolin  2003  Aurajoen Uinti            41.63   
Elisa Liven  2004  Raision Urheilijat            42.31   
Helka Suomäki  2003  Aurajoen Uinti            42.44   
10  Ida Heino  2000  Porin Uimaseura            43.04   
11  Viola Karismaa  2005  Porin Uimaseura            43.17   
12  Peppi Kolari  2003  Aurajoen Uinti            43.26   
13  Laura Kinnunen  2002  Aurajoen Uinti            44.41   
14  Elina Toivonen  2006  Aurajoen Uinti            46.24   
15  Amanda Rahola  2003  Porin Uimaseura            46.91   
16  Maija Gustafsson  2004  Raision Urheilijat            49.13   
17  Aino Norrdal  2006  Uimaseura Kaarina            49.42   
18  Aada Meskanen  2006  Porin Uimaseura            51.31   
19  Kerttu Heikkilä  2006  Porin Uimaseura            54.97   
20  Noora Riionheimo  2006  Raision Urheilijat            59.12   
21  Mandi Hämäläinen  2006  Uimaseura Kaarina            1:05.37   
Amanda Koistinen  2005  Aurajoen Uinti            DNS   
Anni Birkstedt  2006  Uimaseura Kaarina            DSQ   
  SW 7.2 Käsiliikkeet eivät samassa vaakasuorassa tasossa               
Wilma Rintala  2002  Raision Urheilijat            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 14, 50m RU P10, P12, M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Severi Saario  2008  Uinti-Vakka            59.32   
Frans Sagulin  2008  Raision Urheilijat            1:07.97   
                     
 
Laji 14, 50m RU P10, P12, M, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Alex Mukkulainen  2006  Aurajoen Uinti            45.08   
Aaro Törnström  2006  Raision Urheilijat            47.47   
Juho Kallio  2007  Porin Uimaseura            47.99   
Roope Koskela  2007  Raision Urheilijat            49.60   
Leo Laine  2007  Uimaseura Kaarina            49.61   
Alvar Kankare  2007  Aurajoen Uinti            50.07   
Max Yli-Salomäki  2006  Aurajoen Uinti            51.70   
Thomas Westerlund  2007  Raision Urheilijat            55.83   
Samuel Revo  2006  Someron Esa            56.99   
10  Patric Meriholvi  2007  Raision Urheilijat            57.24   
11  Roope Käär  2007  Raision Urheilijat            57.26   
12  Matias Söderlund  2006  Raision Urheilijat            59.80   
13  Peter Kanninen  2006  Aurajoen Uinti            1:00.92   
14  Romeo Maranzani  2006  Aurajoen Uinti            1:02.04   
15  Arttu Carne  2007  Raision Urheilijat            1:03.74   
16  Jasper Nummi  2006  Raision Urheilijat            1:12.52   
Jesper Isotalo  2007  Raision Urheilijat            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 14, 50m RU P10, P12, M, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Niko Viitala  2003  Aurajoen Uinti            35.86   
Roni Koskinen  2003  Aurajoen Uinti            36.19   
Sharo Mamandi  2002  Aurajoen Uinti            36.36   
Raman Veisi  2004  Raision Urheilijat            42.37   
Einari Palmu  2004  Aurajoen Uinti            42.57   
Nardi Gabriel Orenshtein  2005  Aurajoen Uinti            45.56   
Oliver Jokinen  2005  Aurajoen Uinti            50.66   
                     
 
Laji 15, 200m SKU T12, T14, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Sini Mäkilä  2006  Raision Urheilijat    38.21  1:20.78  2:13.76    2:49.87   
Tuuli Peltola  2007  Raision Urheilijat    43.16  1:30.28  2:20.36    3:01.54   
Katriina Kallio  2006  Raision Urheilijat    39.05  1:26.58  2:23.50    3:04.79   
Hanna Törmä  2007  Porin Uimaseura    43.20  1:32.46  2:26.42    3:06.13   
Emilia Rahola  2006  Porin Uimaseura    44.82  1:32.91  2:25.90    3:08.72   
Maikki Hämäläinen  2006  Uimaseura Kaarina    46.79  1:39.18  2:34.17    3:17.96   
Emma Haapanen  2006  Aurajoen Uinti    50.25  1:45.69  2:43.80    3:26.75   
Meeri Nordström  2006  Porin Uimaseura    54.52  1:50.58  2:54.63    3:40.27   
Kerttu Heikkilä  2006  Porin Uimaseura    51.45  1:46.82  2:51.17    3:41.65   
10  Jasmiina Laitinen  2008  Aurajoen Uinti    45.86  1:41.54  2:49.74    3:48.02   
11  Sagdiana Rakhimova  2008  Raision Urheilijat    1:00.22  1:53.02  3:02.87    3:51.80   
Elina Toivonen  2006  Aurajoen Uinti            DSQ   
  SW 9.1 Väärä lajijärjestys (pu, su, ru, vu)               
Rahma Ezzat  2007  Aurajoen Uinti            DSQ  150m 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Rita Heinonen  2006  Raision Urheilijat            DSQ   
  SW 10.13 Väärä uintijärjestys               
                     
 
Laji 15, 200m SKU T12, T14, N, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Aino-Kaisa Paatos  2004  Raision Urheilijat    35.19  1:15.68  2:06.11    2:40.68   
Ida Maliranta  2004  Raision Urheilijat    35.15  1:19.27  2:10.21    2:50.84   
Nelli Laaksonen  2005  Porin Uimaseura    38.28  1:23.03  2:18.25    2:57.30   
Aada Rantanen  2004  Raision Urheilijat    37.83  1:25.79  2:25.00    3:05.83   
Ronja Simsek  2005  Porin Uimaseura    47.69  1:36.39  2:25.98    3:07.73   
Mette Peltola  2005  Raision Urheilijat    43.63  1:36.75  2:28.45    3:11.77   
Sabina Rakhimova  2005  Raision Urheilijat    47.17  1:34.27  2:34.56    3:13.59   
Veera Tall  2005  Porin Uimaseura    45.62  1:36.11  2:34.76    3:13.95   
Aada Salminen  2004  Uimaseura Kaarina    46.41  1:39.59  2:30.18    3:16.11   
10  Ida Salminen  2005  Raision Urheilijat    47.80  1:35.51  2:36.53    3:23.41   
                     
 
Laji 15, 200m SKU T12, T14, N, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Anniina Kallio  2002  Raision Urheilijat    31.10  1:06.86  1:49.83    2:22.80   
Olivia Weuro  2002  Raision Urheilijat    31.54  1:09.01  1:53.10    2:24.74   
Sara Kazi  1999  Raision Urheilijat    33.48  1:13.76  2:03.16    2:37.18   
                     
 
Laji 16, 200m SKU P13, P15, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Lauri Aho  2006  Raision Urheilijat    40.54  1:29.40  2:21.30    2:59.18   
Kasperi Heikkinen  2005  Raision Urheilijat    39.18  1:28.45  2:24.59    3:05.33   
Kasperi Jalonen  2005  Raision Urheilijat    44.16  1:36.17  2:28.14    3:11.71   
Nardi Gabriel Orenshtein  2005  Aurajoen Uinti            3:15.10   
Alex Yli-Salomäki  2006  Aurajoen Uinti            3:21.05   
Ville Suojasto  2006  Raision Urheilijat    48.29  1:37.66  2:39.58    3:24.76   
Leevi Saarinen  2006  Uinti-Vakka    49.96  1:42.09  2:47.62    3:31.88   
Max Yli-Salomäki  2006  Aurajoen Uinti    48.81  1:46.71  2:48.33    3:35.68   
Juho Törmä  2005  Porin Uimaseura            DSQ   
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Matias Cavrag  2005  Raision Urheilijat            DSQ   
  SW 9.1 Väärä lajijärjestys (pu, su, ru, vu)               
                     
 
Laji 16, 200m SKU P13, P15, M, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Otto Nurminen  2004  Raision Urheilijat    34.90  1:20.91  2:11.09    2:51.54   
                     
 
Laji 16, 200m SKU P13, P15, M, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Matias Gustafsson  2002  Raision Urheilijat    31.92  1:11.38  2:01.05    2:35.22   
                     
 
Laji 17, 100m VU N, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Irene Mäkilä  2004  Raision Urheilijat    29.11        1:00.37   
Sara Kazi  1999  Raision Urheilijat    29.48        1:00.44   
Vilma Iisalo  2001  Raision Urheilijat    28.97        1:00.73   
Laura Mäki  1997  Raision Urheilijat    29.95        1:02.33   
Helmi Heinonen  2002  Raision Urheilijat    30.53        1:02.60   
Wilma Rintala  2002  Raision Urheilijat    31.75        1:05.18   
Helka Suomäki  2003  Aurajoen Uinti    31.06        1:06.10   
Moona Korpikoski  2005  Nokian Pyry    31.78        1:06.35   
Ella Alanko  2003  Aurajoen Uinti    32.21        1:08.60   
10  Nelli Laaksonen  2005  Porin Uimaseura    32.66        1:08.82   
11  Laura Kinnunen  2002  Aurajoen Uinti    33.68        1:09.47   
12  Sivi Juvakka  2005  Nokian Pyry    32.95        1:09.68   
13  Isla Pinta  2002  Raision Urheilijat    33.29        1:09.90   
14  Aada Rantanen  2004  Raision Urheilijat    33.83        1:11.45   
15  Peppi Kolari  2003  Aurajoen Uinti    33.12        1:11.46   
16  Greta Kandolin  2003  Aurajoen Uinti    34.36        1:12.12   
17  Lawen Veisi  2002  Raision Urheilijat    34.66        1:13.91   
18  Pinja Kallio  2004  Porin Uimaseura    35.27        1:15.32   
19  Veera Tall  2005  Porin Uimaseura    36.55        1:16.27   
20  Erin Gonzalez Catón  2005  Aurajoen Uinti    36.67        1:16.73   
21  Emilia Rahola  2006  Porin Uimaseura    37.18        1:17.42   
22  Viola Karismaa  2005  Porin Uimaseura    36.80        1:17.46   
23  Janna Tepsa  2005  Uimaseura Kaarina    37.64        1:18.06   
24  Ronja Simsek  2005  Porin Uimaseura    38.55        1:19.43   
25  Maija Gustafsson  2004  Raision Urheilijat    37.33        1:20.02   
26  Meeri Nordström  2006  Porin Uimaseura    38.59        1:21.03   
27  Amanda Rahola  2003  Porin Uimaseura    39.22        1:21.50   
28  Ida Heino  2000  Porin Uimaseura    38.70        1:22.63   
29  Lyyli Järvi  2007  Porin Uimaseura    39.90        1:24.55   
30  Aada Meskanen  2006  Porin Uimaseura    39.82        1:24.79   
31  Veera Hautamäki  2006  Raision Urheilijat    40.82        1:24.96   
32  Emma Haapanen  2006  Aurajoen Uinti    41.22        1:26.69   
33  Miisa Järvinen  2007  Aurajoen Uinti    41.56        1:29.37   
34  Minni-Maria Vesma  2007  Raision Urheilijat    43.94        1:32.43   
35  Sofia Danska  2009  Uimaseura Kaarina    44.46        1:32.98   
36  Amanda Ruusuvaara  2008  Uimaseura Kaarina    45.41        1:34.24   
37  Justiina Junnila  2007  Aurajoen Uinti    44.72        1:34.40   
38  Lumia Ele  2008  Aurajoen Uinti    44.94        1:34.60   
39  Tiia Mattila  2008  Uinti-Vakka    46.12        1:35.31   
40  Cecilia Hakalax  2005  Raision Urheilijat    46.45        1:37.70   
41  Sofia Järvi  2007  Raision Urheilijat    45.76        1:38.50   
42  Peppiina Lettosunti  2008  Porin Uimaseura    47.03        1:40.35   
43  Malandra Anttonen  2007  Raision Urheilijat    46.82        1:40.94   
44  Camilla Mikkonen  2007  Raision Urheilijat    49.04        1:41.93   
45  Mandi Hämäläinen  2006  Uimaseura Kaarina    50.27        1:44.56   
46  Iina Pihlaja  2008  Raision Urheilijat    48.93        1:44.68   
47  Noora Riionheimo  2006  Raision Urheilijat    51.15        1:45.32   
48  Michelle Virta  2006  Uimaseura Kaarina    47.54        1:48.88   
49  Aino Norrdal  2006  Uimaseura Kaarina    51.49        1:50.82   
50  Ofelia Hakalax  2007  Raision Urheilijat    56.45        1:51.88   
51  Anni Salminen  2007  Uimaseura Kaarina    52.30        1:55.12   
52  Anni Birkstedt  2006  Uimaseura Kaarina    54.18        1:59.16   
Amanda Koistinen  2005  Aurajoen Uinti            DNS   
Celina Sandell  2005  Uimaseura Kaarina            DNS   
Ella Ahonen  2008  Raision Urheilijat            DNS   
Emilia Häjänen  2006  Raision Urheilijat            DNS   
Sofia Salospohja  2004  Raision Urheilijat            DNS   
                     
 
Laji 18, 100m VU M, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Henri Hellström  1997  Raision Urheilijat    26.48        55.09   
Matias Gustafsson  2002  Raision Urheilijat    28.62        1:00.86   
Roni Koskinen  2003  Aurajoen Uinti    29.70        1:03.83   
Niko Viitala  2003  Aurajoen Uinti    30.22        1:05.13   
Sharo Mamandi  2002  Aurajoen Uinti    32.19        1:11.09   
Raman Veisi  2004  Raision Urheilijat    34.21        1:11.40   
Einari Palmu  2004  Aurajoen Uinti    33.93        1:12.13   
Matias Levanen  2002  Raision Urheilijat    32.05        1:12.63   
Juho Törmä  2005  Porin Uimaseura    35.11        1:15.17   
10  Oliver Jokinen  2005  Aurajoen Uinti    37.84        1:19.66   
11  Roope Koskela  2007  Raision Urheilijat    39.21        1:20.24   
12  Veeti Hämäläinen  2006  Raision Urheilijat    37.47        1:22.21   
13  Margo Murumäe  2006  Raision Urheilijat    41.45        1:28.02   
14  Jooa Laiho  2006  Raision Urheilijat    43.02        1:30.85   
15  Roope Käär  2007  Raision Urheilijat    43.87        1:31.19   
16  Peter Kanninen  2006  Aurajoen Uinti    42.14        1:34.62   
17  Leo Laine  2007  Uimaseura Kaarina    49.17        1:42.10   
18  Severi Saario  2008  Uinti-Vakka    50.82        1:42.51   
19  Matias Söderlund  2006  Raision Urheilijat    50.75        1:44.84   
20  Patric Meriholvi  2007  Raision Urheilijat    50.58        1:49.28   
21  Eliel Lintula  2007  Uimaseura Kaarina    50.98        1:51.14   
22  Jasper Nummi  2006  Raision Urheilijat    50.91        1:54.26   
23  Thomas Westerlund  2007  Raision Urheilijat    56.29        1:58.52   
Alvar Kankare  2007  Aurajoen Uinti            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 19, 50m PU T9, T11, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Emilia Inkeroinen  2009  Kouvolan Uimarit            59.78   
Josefiina Kinos  2009  Raision Urheilijat            1:01.54   
                     
 
Laji 19, 50m PU T9, T11, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Tuuli Peltola  2007  Raision Urheilijat            37.23   
Hanna Törmä  2007  Porin Uimaseura            40.04   
Emilia Tähkänen  2007  Uinti-Vakka            45.99   
Vilma Saarimäki  2007  Raision Urheilijat            46.11   
Sofia Järvi  2007  Raision Urheilijat            50.21   
Rahma Ezzat  2007  Aurajoen Uinti            50.54   
Peppiina Lettosunti  2008  Porin Uimaseura            51.13   
Minni-Maria Vesma  2007  Raision Urheilijat            51.39   
Helka Känkänen  2008  Porin Uimaseura            52.02   
10  Miisa Järvinen  2007  Aurajoen Uinti            52.89   
11  Sagdiana Rakhimova  2008  Raision Urheilijat            57.67   
12  Iina Pihlaja  2008  Raision Urheilijat            58.85   
13  Kaisa Heikkinen  2008  Raision Urheilijat            59.45   
14  Malandra Anttonen  2007  Raision Urheilijat            1:03.78   
                     
 
Laji 20, 50m PU P10, P12, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Lauri Aho  2006  Raision Urheilijat            37.61   
Roope Koskela  2007  Raision Urheilijat            42.87   
Leevi Saarinen  2006  Uinti-Vakka            43.89   
Juho Kallio  2007  Porin Uimaseura            45.60   
Ville Suojasto  2006  Raision Urheilijat            48.34   
Max Yli-Salomäki  2006  Aurajoen Uinti            48.38   
Romeo Maranzani  2006  Aurajoen Uinti            54.86   
Roope Käär  2007  Raision Urheilijat            59.24   
Alex Yli-Salomäki  2006  Aurajoen Uinti            DSQ   
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 21, 100m PU T12, T14, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Katriina Kallio  2006  Raision Urheilijat    39.64        1:22.91   
Sini Mäkilä  2006  Raision Urheilijat    39.33        1:24.39   
                     
 
Laji 21, 100m PU T12, T14, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Moona Korpikoski  2005  Nokian Pyry    35.79        1:15.88   
Milla Karttunen  2005  Raision Urheilijat    35.76        1:21.35   
Viola Karismaa  2005  Porin Uimaseura    39.91        1:26.56   
Mette Peltola  2005  Raision Urheilijat    43.48        1:35.42   
Pinja Kallio  2004  Porin Uimaseura    44.25        1:38.49   
Sabina Rakhimova  2005  Raision Urheilijat    49.32        1:45.12   
Ida Salminen  2005  Raision Urheilijat    50.66        1:49.38   
Celina Sandell  2005  Uimaseura Kaarina            DNS   
                     
 
Laji 22, 100m PU P13, P15, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Kasperi Heikkinen  2005  Raision Urheilijat    39.91        1:32.88   
Alex Mukkulainen  2006  Aurajoen Uinti    43.86        1:34.60   
Kasperi Jalonen  2005  Raision Urheilijat    43.77        1:41.67   
                     
 
Laji 22, 100m PU P13, P15, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Seweryn Pastucha  2004  Raision Urheilijat    32.64        1:09.85   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat  Tulostusaika  15:48