Nimeämiset

Turnauksiin nimetyt otteluvalvojat ja erotuomarit

Otteluvalvoja nimeää otteluiden erotuomarit ja sopii erotuomareiden kanssa turnauksen ensimmäisten otteluiden viheltämisistä, jos nimeämisiä ei ole tehty sarjavastaavan toimesta. 

14.-15.1 BSM ja IKD turnaus, Helsinki, Pirkkola
Otteluvalvoja: Antti Ruohonen
Erotuomarit: Roope Juutilainen, Oskari Ollila ja Markku Ryhänen

22.-23.1. IKC turnaus, Turku, Impivaara
Otteluvalvoja: Juha Varinowski
Erotuomarit: Alexei Mironov, Rim Arslagaliev, Raul Perian

4.-6.2. MSM turnaus, Kuopio, Kuntolaakson uimahalli
Erotuomarit: Alexei Mironov, Antti Ruohonen, Juha Varinowski

5.-6.2. IKC turnaus, Pori, keskustan uimahalli
Otteluvalvoja: Jarkko Virtanen
Erotuomarit: Ilkka Lehti ja Dan Lampinen

12.-13.2. BSM turnaus, Espoo, Espoonlahti
Erotuomarit: Juha Varinowski, Oskari Ollila, Antti Ruohonen ja Jarkko Virtanen

12.-13.2. DSM turnaus, Helsinki, Pirkkola ja Mäkelänrinne
Erotuomarit: Antti Ruohonen, erotuomarikurssilaiset

25.-27.2 MSM turnaus, Jyväskylä, Aalto Alvari
Erotuomarit: Mika Louhivaara, Alexei Mironov ja Jarkko Virtanen 

12.-13.3 IKC turnaus, Espoo, Espoonlahti
Erotuomarit: Antti Ruohonen ja Alexei Mironov

19.-20.3 BSM turnaus, Turku, Impivaara
Erotuomarit: Alexei Mironov, Juha Varinowski, Jarkko Virtanen

19.-20.3 IKD turnaus, Espoo, Espoonlahti
Otteluvalvoja: Antti Ruohonen
Erotuomarit: Markku Ryhänen, Eemil Salovaara, Nea Busk

2.-3.4. BSM ja IKD turnaus, Jyväskylä, Aalto Alvari
Erotuomarit: Mika Louhivaara, Pekka Natunen, Juha Varinowski, Eemil Salovaara

8.-10.4 MSM turnaus, Turku, Impivaara
Erotuomarit: Jarkko Virtanen, Alexei Mironov, Kalle Nousiainen, Antti Ruohonen, Juha Varinowski

9.-10.4 IKC turnaus, Helsinki, Pirkkola ja Mäkelänrinne
Erotuomarit: Eemil Salovaara, Markku Ryhänen, Juha Varinowski, Antti Ruohonen

23.-24.4 IKD turnaus, Turku, Impivaara
Erotuomarit: Alexei Mironov, Rim Arslangaliev, Raul Perian, Juha Varinowski

7.5 IKD Final 4, Kerava/Helsinki
Otteluvalvoja: Juha Varinwski
Erotuomarit: Antti Ruohonen, Markku Ryhänen, Eemil Salovaara, Gellert Kozar

14.5 MSM alempi jatkosarja, Helsinki
Erotuomarit: Juha Varinowski, Antti Ruohonen

14.-15.5 MSM ylempi jatkosarja, Espoo, Espoonlahti
Erotuomarit: Alexei Mironov, Antti Ruohonen, Jarkko Virtanen, Kalle Nousiainen, Juha Varinowski

15.5 IKC Final 4, Pori
Erotuomarit: Alexei Mironov, Ilkka Lehti, Dan Lampinen, Jarkko Virtanen, Juha Varinowski

21.-22.5 BSM Final 4, Turku, Impivaara
Otteluvalvoja: Juha Varinowski
Erotuomarit: Alexei Mironov, Gellert Kozar, Raul Perian

26.-29.5 MSM finaalit ja pronssiottelu, paikka avoin
Otteluvalvoja:
Erotuomarit: