2011 kevät

Kansallisten kilpailuiden kutsut (pdf) ja tulokset (html) osoitteeseen: tulokset@uimaliitto.fi

Kilpailuiden selitteet:
25/50 = Kilpailualtaan pituus metreinä
F = FINA-status, M = Masterslajeja, V = Vammaisuintilajeja

tammikuu

09.01.
Uikko-UinnitNivala
25
15.01.
Halpa-Halli uinnitKokkola
25
15.01.
Speedo MeetTampere
50
15.01.
Kristina Cruises uinnitKotka
25
22.01.
Viriilit vinstat - SupermastersEspoo
25
M
22.01.
Nike-SwimRaisio
25
22.01.
Puustelli-uinnitHämeenlinna
25
22.01.
TalviuinnitLappeenranta
25
22.-23.01.
Kempele-uinnitKempele
25
M
27.-30.01.
Suomen mestaruuskilpailutVaasa
25
V
29.01.
Kerava-UinnitKerava
25
M

helmikuu

04.-06.02.
Nuorten mestaruusuinnitKemi
25
12.02.
Nummela-UinnitVihti, Nummela
25
M
12.-13.02.
Omavara-CupEspoo
50
F
19.02.
Jeppis uinnitPietarsaari
25
19.02.
Nokian Super SekaritNokia
25
19.-20.02.
Oulun UinnitOulu
50
20.02.
LinnauinnitSavonlinna
25

maaliskuu

05.03.
KevätuinnitSalo
25
M
05.-06.03.
Vantaa Junior MeetVantaa (Tikkurila)
50
12.03.
Tuusula-UinnitTuusula
25
M
12.03.
Kevät-uinnitKankaanpää
25
13.03.
Prisma-uinnitKouvola (Urh.puisto)
25
M
19.03.
Porvoon Mitta-uinnitPorvoo
25
M
19.03.
XXIX Oskarin UinnitJyväskylä
50
M V
19.03.
Hauki-uinnit 2011Haukipudas
25
19.03.
RiUS-UinnitRiihimäki
25
25.-27.03.
Masters-mestaruusuinnitKotka
25
M
26.03.
AprilliuinnitHelsinki (Pirkkola)
25
26.03.
Kevät uinnitJoensuu
25
26.-27.03.
NuorisouinnitOulu
50
V

huhtikuu

02.04.
TYR-uinnitRaisio
25
V
02.04.
ManseSpeedotTampere
50
03.04.
PaisuntakroolootSeinäjoki
25
09.04.
KevätuinnitKuopio
50
M
09.-10.04.
Speedo CarnivalEspoo
50
F
09.-10.04.
Nationella KnattesimmetMariehamn, Åland
25
16.04.
KevätuinnitVarkaus
25
16.04.
TYR GamesVantaa (Myyrmäki)
25
16.04.
Provinssi-UinnitTornio
25
16.-17.04.
Kvarken GamesVaasa
50
17.04.
Koskikara-uinnitJämsä
25
21.04.
Kiirastorstai-uinnitKuusamo
25
22.04.
Simmis Arena -uinnitHelsinki (Mäkelänr.)
50
F
23.04.
PääsiäisuinnitKemijärvi
25
25.04.
Mämmi-uinnitHyvinkää
25

toukokuu

07.05.
SateenkaariuinnitLapua
25
07.05.
ToukouinnitImatra
25
M
07.-08.05.
Tampereen avoimet MestaruusuinnitTampere
50
F
14.05.
SärkänniemiuinnitTampere
50
14.-15.05.
LaviaaritEspoo
50
F
14.-15.05.
Lappi-UinnitRovaniemi
25
21.05.
Väski-uinnitRaisio
25
21.-22.05.
Vantaa GamesVantaa (Tikkurila)
50
M
22.05.
Arvo-kisatPori
25
V
28.05.
ToukouinnitSalo
25
28.-29.05.
Lohi-uinnitOulu
50
M V

kesäkuu

02.06.
HelauinnitHeinola
25
M
11.-12.06.
RollotOulu
50
12.06.
Märsky-uinnitHelsinki (Mäkelänr.)
50
F
18.-19.06.
IKM-uinnit, aluekilpailut 25 mAlueet
25
30.06.-03.07.
SM- ja nuorten SM-uinnitEspoo
50
F

heinäkuu

15.-17.07.
Ikäkausimestaruusuinnit 50 mOulu
50

elokuu

13.08.
Avovesiuinnin SM-kilpailu, 3000 mHämeenlinna