Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mastersmestaruuskilpailut 2015    Tulostuspäivämäärä  25 lokakuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  21:16   
  Järjestäjä  Aurajoen Uinti, Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  23 lokakuu 2015         
 
 
Laji 1, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Laurie Simon Kaguni  1952    141  2:01.60  4:19.04  6:39.86    8:35.68   
  Uintiklubi Nereus  8:13.03                 
                     
 
Laji 1, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Raija Sandelin  1960    138  2:05.40  4:20.02  6:42.72    8:38.29   
  Uintiklubi Nereus  8:16.02                 
                     
 
Laji 1, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ulla Hurula  1965    427  1:21.18  2:54.91  4:35.74    5:56.41   
  Kemin Työväen Uimarit  5:48.51                 
                     
Svetlana Kozlova  1965    329  1:34.27  3:14.13  4:57.50    6:28.64   
  Neva Stars  6:15.07                 
                     
Evgenia Khodyko  1963    274  1:41.25  3:30.13  5:23.19    6:52.93   
  Neva Stars  6:58.00                 
                     
 
Laji 1, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Minna Luomakortes-Klutas  1967    274  1:33.60  3:25.61  5:16.41    6:53.00   
  Seinäjoen Uimarit-58  6:44.17                 
                     
Marjut Hyvönen  1966    220  1:46.76  3:39.18  5:48.38    7:24.56   
  Tuusulan Uimaseura  7:12.57                 
                     
 
Laji 1, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Sari Kukkonen  1972    201  1:55.42  3:59.98  5:50.60    7:37.99   
  Keravan Uimarit  7:09.88                 
                     
 
Laji 1, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Satu Rahkonen  1977    511  1:19.19  2:47.88  4:17.92    5:35.64   
  Cetus Espoo  5:30.56                 
                     
Mari Ääri  1980    500  1:18.17  2:46.06  4:21.00    5:38.17   
  Aurajoen Uinti  5:31.04                 
                     
Meri Viljanen  1980    361  1:25.82  3:02.98  4:47.29    6:16.75   
  Hydra Platypus  6:05.71                 
                     
 
Laji 1, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Heini Bargum  1981    342  1:19.78  3:06.63  4:48.27    6:23.59   
  Vanders  5:59.00                 
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Mauri Ekholm  1943    101  2:07.30  4:25.86  6:47.07    8:42.72   
  Riihimäen Uimaseura  8:29.74                 
                     
Tapani Liimatainen  1944    58  2:47.83  5:30.71  8:17.01    10:27.58   
  Oulun Lohet  10:18.58                 
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Lembit Laht  1949    171  1:53.92  3:50.90  5:44.16    7:18.84   
  Meisterujumise U-Klubi  7:04.30                 
                     
Juhani Sillanpää  1947    134  1:52.82  4:03.10  6:06.81    7:56.40   
  Helsingfors Simsällskap  7:42.07                 
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Timo Teponoja  1955    171  1:45.20  3:46.29  5:47.42    7:19.03   
  Cetus Espoo  6:59.55                 
                     
Tapani Tuomiranta  1951    164  1:53.66  3:43.07  5:51.74    7:25.01   
  Koovee  7:27.90                 
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Eero Elovaara  1956    192  1:48.64  3:40.27  5:31.58    7:02.47   
  Cetus Espoo  6:34.55                 
                     
Kaj Fred  1956    146  1:46.49  3:56.07  5:56.71    7:42.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  7:45.71                 
                     
Harri Koski  1957    121  1:53.20  4:04.61  6:12.25    8:12.73   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää  7:40.32                 
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Tero Kinnunen  1965    370  1:15.04  2:41.67  4:22.76    5:39.35   
  Swimming Jyväskylä  5:29.87                 
                     
Maksim Lokhonia  1961    218  1:33.08  3:28.04  5:18.92    6:44.74   
  Neva Stars  6:33.50                 
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Janne Soininen  1966    292  1:27.47  3:01.74  4:43.79    6:07.17   
  Cetus Espoo  5:52.98                 
                     
Tuomas Iivanainen  1970    233  1:31.65  3:14.81  5:05.21    6:36.21   
  Helsingfors Simsällskap  6:27.01                 
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Dimitri Pogodin-Hannolainen  1976    219  1:20.34  3:13.50  5:06.19    6:44.53   
  Hämeenlinnan Uimaseura  7:00.00                 
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Juan Sebastian Thoret Salazar  1981    449  1:09.30  2:32.92  4:02.67    5:18.43   
  Helsingfors Simsällskap  5:00.00                 
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Juho Hienonen  1986    414  1:17.92  2:42.42  4:10.42    5:27.12   
  Aurajoen Uinti  5:15.00                 
                     
Lari Köymäri  1988    320  1:20.10  2:58.73  4:33.05    5:56.22   
  Helsingfors Simsällskap  5:31.47                 
                     
 
Laji 3, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m       











 
Barbro Grufman  1948    140  1:49.13  3:50.42  5:50.90  7:51.68  15:50.36   
  Simklubben Neptun  16:35.78      9:51.87  11:52.68  13:53.41       
                     
Pirkko Siikarla  1946    129  1:57.58  4:03.11  6:06.57  8:08.03  16:16.32   
  Uintiklubi Nereus  15:51.69      10:10.36  12:13.60  14:18.54       
                     
 
Laji 3, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m       











 
Maritta Kurki  1952    216  1:31.46  3:14.22  4:59.68  6:46.18  13:43.35   
  Lahden Kaleva  13:39.12      8:33.11  10:19.62  12:04.68       
                     
 
Laji 3, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m       











 
Anne-Mari Käräjämies  1964    409  1:12.49  2:34.53  3:59.10  5:24.06  11:05.42   
  Hydra Platypus  10:47.52      6:49.75  8:15.89  9:42.46       
                     
Johanna Kara  1965    330  1:20.21  2:48.35  4:17.92  5:48.06  11:54.60   
  Cetus Espoo  12:15.17      7:18.64  8:51.54  10:24.09       
                     
Tuija Tiilikka  1965    253  1:22.90  2:59.70  4:41.63  6:24.42  13:01.01   
  Cetus Espoo  12:25.51      8:06.30  9:47.04  11:25.57       
                     
Meri Kaarlonen  1964    209  1:34.41  3:18.98  5:05.73  6:51.84  13:51.80   
  Cetus Espoo  13:42.62      8:38.71  10:25.65  12:11.39       
                     
Outi Salminen  1961    119  1:52.63  3:57.76  6:05.15  8:13.85  16:44.38   
  Helsingin Uimarit  17:00.00      10:22.09  12:29.49  14:37.28       
                     
 
Laji 3, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m       











 
Katri Vuori  1969    299  1:23.83  2:58.07  4:32.87  6:07.85  12:18.49   
  Keravan Uimarit  12:59.09      7:42.38  9:15.69  10:49.03       
                     
Imke Höfling  1970    290  1:26.18  2:59.79  4:34.58  6:10.13  12:25.90   
  Uimaseura Aquila  12:13.39      7:45.61  9:20.73  10:53.70       
                     
Hanna-Greta Puurtinen  1970    285  1:27.20  3:01.64  4:36.95  6:12.72  12:30.50   
  Koovee  12:11.97      7:48.30  9:23.57  10:57.94       
                     
Minna Luomakortes-Klutas  1967    255  1:26.57  3:04.43  4:45.26  6:26.81  12:58.71   
  Seinäjoen Uimarit-58  12:37.20      8:07.09  9:46.49  11:26.29       
                     
Marjut Hyvönen  1966    254  1:29.29  3:09.15  4:49.08  6:30.47  13:00.10   
  Tuusulan Uimaseura  12:39.30      8:10.09  9:48.24  11:25.42       
                     
Miisa Weuro  1970    216  1:37.73  3:22.00  5:05.79  6:49.59  13:43.02   
  IF Åland  13:36.77      8:32.23  10:16.74  12:01.56       
                     
Minna Rantanen  1968    178  1:38.91  3:28.77  5:20.93  7:13.37  14:37.81   
  S.C.Pingviinit  16:00.00      9:05.36  10:56.33  12:48.54       
                     
Niina Svartström  1969    163  1:37.91  3:31.44  5:30.00  7:28.38  15:04.27   
  HTU Stadi  14:00.00      9:24.15  11:19.50  13:17.08       
                     
Reija Jaakkola  1970    148  1:48.50  3:44.84  5:43.66  7:43.86  15:33.44   
  Uimaseura Aquila  14:49.15      9:43.37  11:43.12  13:41.23       
                     
10  Merja Lundberg  1970    122  1:45.59  3:49.40  5:57.74  8:07.26  16:34.98   
  Aurajoen Uinti  16:00.00      10:16.51  12:25.47  14:34.44       
                     
11  Anne-Maarit Tirronen  1967    121  1:46.90  3:55.81  6:04.21  8:11.74  16:37.42   
  Brahean Uimarit - Lieksa  17:58.16      10:20.42  12:28.36  14:37.44       
                     
 
Laji 3, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m       











 
Sanna Hokkanen  1977    417  1:13.45  2:36.51  3:59.75  5:24.60  11:00.96   
  Cetus Espoo  11:20.13      6:49.62  8:14.47  9:38.75       
                     
Suvi Purra  1979    395  1:13.95  2:36.93  4:03.24  5:30.58  11:13.24   
  Cetus Espoo  10:49.18      6:57.13  8:23.54  9:49.96       
                     
Hanna Rosti  1978    242  1:31.59  3:12.38  4:53.32  6:34.54  13:11.83   
  Keravan Uimarit  14:08.90      8:14.28  9:54.18  11:34.02       
                     
Noora Valkonen  1976    201  1:42.47  3:32.26  5:22.54  7:09.80  14:03.40   
  ORCA Helsinki  14:00.00      8:55.30  10:40.08  12:22.67       
                     
Kaisa Tirkkonen  1976    199  1:30.30  3:16.53  5:05.48  6:55.43  14:05.73   
  Kampuksen Plaani  15:00.00      8:44.64  10:33.94  12:21.72       
                     
 
Laji 3, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m       











 
Karine Gagnon  1985    437  1:14.43  2:35.76  3:58.72  5:21.78  10:50.73   
  Aurajoen Uinti  11:00.00      6:45.17  8:08.33  9:30.94       
                     
Mari Kiuru  1984    408  1:10.44  2:33.11  3:57.48  5:22.42  11:06.02   
  Hämeenlinnan Uimaseura  10:54.00      6:47.76  8:14.36  9:41.69       
                     
Maiju Kuurto  1985    404  1:15.26  2:38.29  4:03.81  5:30.41  11:08.29   
  Octopus Lohja  10:57.79      6:56.20  8:22.70  9:47.02       
                     
Eeva Järvenpää  1984    398  1:14.95  2:38.92  4:04.45  5:30.90  11:11.63   
  Octopus Lohja  11:48.19      6:56.72  8:22.98  9:48.69       
                     
Paula Niinimäki  1981    336  1:21.85  2:50.97  4:21.32  5:52.46  11:50.58   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  12:20.00      7:23.32  8:54.24  10:24.56       
                     
Anna-Liisa Virtanen  1985    256  1:24.09  3:00.23  4:40.09  6:20.66  12:57.27   
  Hämeenlinnan Uimaseura  13:00.00      8:02.43  9:43.63  11:22.85       
                     
Kaisa Tuomiranta  1984    231  1:26.50  3:06.31  4:50.17  6:33.54  13:24.61   
  Koovee  14:11.51      8:17.37  10:01.32  11:44.83       
                     
Päivi Hänninen  1983    217  1:28.87  3:11.16  4:56.43  6:42.75  13:41.52   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  13:20.00      8:29.55  10:15.33  12:00.84       
                     
Marjo Alavillamo  1984    209  1:30.81  3:13.97  5:00.19  6:48.02  13:52.20   
  Kankaanpään Uimarit  13:10.00      8:34.38  10:23.05  12:10.41       
                     
10  Katja Töyli  1983    180  1:37.64  3:28.69  5:20.20  7:11.46  14:34.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  14:00.00      9:02.46  10:54.70  12:46.30       
                     
 
Laji 3, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m       











 
Heidi Hyvärinen  1986    351  1:19.45  2:46.94  4:16.50  5:46.30  11:40.32   
  Kuopion Uimaseura  11:47.95      7:15.62  8:45.20  10:13.72       
                     
Tanja Laine  1986    238  1:29.92  3:10.13  4:51.56  6:33.44  13:16.55   
  Kuopion Uimaseura  12:40.98      8:14.60  9:56.94  11:38.99       
                     
Elina Luttunen  1986    219  1:21.56  3:06.41  4:49.85  6:37.39  13:39.23   
  Rauman Uimaseura  14:00.00      8:24.79  10:13.25  11:58.39       
                     
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Pentti Keränen  1935      2:03.29  4:21.02  6:40.12  8:59.66  34:18.22   
  Cetus Espoo  32:49.57      11:20.61  13:39.89  15:59.26  18:19.92     
          20:39.68  22:59.88  25:18.48  27:37.75     
          29:56.03  32:13.49         
                     
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Lauri Malk  1937      1:29.74  3:12.31  4:57.23  6:41.33  26:03.16   
  Cetus Espoo  25:15.00      8:28.90  10:15.04  12:02.67  13:48.61     
          15:36.47  17:22.10  19:09.09  20:54.76     
          22:40.25  24:22.60         
                     
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Bo Ljungberg  1945      1:33.41  3:15.61  4:58.16  6:40.29  25:16.83   
  Hellas Simklubb  24:22.56      8:22.96  10:05.53  11:47.41  13:30.58     
          15:12.92  16:56.05  18:38.90  20:21.26     
          22:01.77  23:42.99         
                     
Herkko Pesonen  1941      1:40.93  3:31.55  5:24.06  7:16.84  28:15.73   
  Helsingin Uimarit  35:00.00      9:09.27  11:03.20  12:56.21  14:49.80     
          16:43.68  18:36.98  20:32.06  22:27.94     
          24:25.54  26:22.78         
                     
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Markku Makkonen  1948      1:25.73  2:59.69  4:33.46  6:08.13  23:25.05   
  Savonlinnan Uimaseura  23:50.29      7:42.56  9:17.26  10:52.20  12:27.16     
          14:02.07  15:37.42  17:12.78  18:47.90     
          20:23.32  21:57.43         
                     
Pekka Siltanen  1949      1:47.47  3:47.78  5:48.96  7:50.63  30:16.20   
  Oulun Lohet  28:25.28      9:53.36  11:56.03  13:59.31  16:00.82     
          18:03.71  20:07.35  22:11.34  24:14.73     
          26:18.72  28:19.56         
                     
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Risto Hiltunen  1953      1:25.00  2:59.30  4:33.66  6:10.70  24:22.66   
  Järvenpään Uintiklubi  23:05.48      7:49.66  9:29.27  11:10.17  12:49.94     
          14:29.27  16:08.50  17:47.61  19:29.03     
          21:07.95  22:47.14         
                     
Ralf Sund  1955      1:38.43  3:29.78  5:23.60  7:18.74  28:39.14   
  Helsingfors Simsällskap  28:24.84      9:13.46  11:09.56  13:05.01  15:01.50     
          16:58.11  18:54.58  20:52.68  23:49.98     
          25:49.84  27:47.48         
                     
Juha Kainulainen  1954      1:41.05  3:36.66  5:35.74  7:35.51  29:35.69   
  Kuopion Uimaseura  28:00.00      9:34.89  11:35.23  13:34.97  15:35.83     
          17:37.34  19:37.28  21:38.84  23:39.16     
          25:40.85  27:42.09         
                     
Tapio Peltola  1955              DNF   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  26:25.32                 
                     
                     
                     
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Simo-Pekka Torsti  1960      1:19.41  2:47.09  4:15.19  5:44.99  22:03.66   
  Cetus Espoo  21:27.20      7:14.99  8:44.22  10:12.87  11:41.60     
          13:10.89  14:39.72  16:08.24  17:37.11     
          19:07.20  20:36.79         
                     
Hannu Miettinen  1958      1:29.64  3:07.73  4:44.75  6:22.60  24:04.97   
  Kuopion Uimaseura  24:30.44      7:58.12  9:36.07  11:13.83  12:51.48     
          14:27.14  16:04.28  17:40.81  19:17.77     
          20:55.10  22:31.03         
                     
Pekka Mäntynen  1960      1:28.40  3:05.36  4:44.11  6:21.51  24:25.36   
  Kuopion Uimaseura  24:30.00      7:58.36  9:35.67  11:13.39  12:51.20     
          14:27.29  16:05.35  17:44.81  19:25.34     
          21:06.61  22:47.72         
                     
Jorma Heinonen  1958      1:39.18  3:23.60  5:07.35  6:50.11  25:26.25   
  Riihimäen Uimaseura  25:00.00      8:32.95  10:16.18  11:58.61  13:41.64     
          15:24.65  17:07.43  18:48.02  20:28.42     
          22:09.91  23:52.32         
                     
Sulevi Pellinen  1956      1:42.22  3:38.55  5:33.79  7:29.89  28:58.15   
  Helsingfors Simsällskap  30:39.53      9:25.74  11:20.42  13:16.13  15:10.16     
          17:04.66  19:00.52  20:57.54  22:56.02     
          24:56.27  26:57.38         
                     
Seppo Hytönen  1956              DNF   
  Swimming Jyväskylä  25:16.00                 
                     
                     
                     
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Matti Hurula  1961      1:21.64  2:51.35  4:21.64  5:52.26  21:49.67   
  Kemin Työväen Uimarit  21:24.07      7:22.45  8:52.35  10:20.89  11:49.53     
          13:17.69  14:45.07  16:11.94  17:38.89     
          19:04.94  20:30.71         
                     
Mauri Kanto  1963      1:21.32  2:51.38  4:22.63  5:52.71  22:14.44   
  Kauhajoen Karhu  21:12.85      7:24.09  8:54.99  10:24.67  11:54.86     
          13:24.87  14:53.99  16:23.54  17:52.56     
          19:22.08  20:50.81         
                     
Igor Galkin  1965      1:25.95  2:57.07  4:28.90  6:00.21  22:18.90   
  Neva Stars  25:29.50      7:31.04  9:01.70  10:32.24  12:02.67     
          13:33.14  15:02.89  16:32.33  18:01.92     
          19:29.79  20:57.78         
                     
Aleksei Terestsenkov  1963      1:21.10  2:53.48  4:28.75  6:05.12  23:45.57   
  Meisterujumise U-Klubi  22:30.00      7:42.37  9:19.51  10:57.98  12:35.69     
          14:12.66  15:48.96  17:26.32  19:02.25     
          20:38.94  22:14.80         
                     
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Janne Soininen  1966      1:14.19  2:34.39  3:55.83  5:17.06  20:07.63   
  Cetus Espoo  20:30.00      6:38.00  7:59.56  9:20.70  10:42.04     
          12:03.27  13:24.45  14:45.91  16:07.34     
          17:28.44  18:49.70         
                     
Tommi Kähkönen  1970      1:17.70  2:39.73  4:03.14  5:26.88  21:04.64   
  Speedo Masters Finland C  22:30.00      6:51.17  8:15.34  9:40.87  11:06.31     
          13:13.49  13:56.02  15:21.45  16:46.99     
          18:13.21  19:40.22         
                     
Veijo Tolonen  1967      1:23.49  2:53.18  4:22.18  5:51.05  22:10.66   
  Tuusulan Uimaseura  21:07.33      7:19.34  8:47.50  10:15.58  11:44.30     
          13:12.16  14:40.66  16:10.70  17:41.89     
          19:14.01  20:45.59         
                     
Juhana Lounela  1969      1:15.15  2:44.74  4:15.87  5:47.39  22:34.46   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  21:15.00      7:19.81  8:51.92  10:25.11  11:56.64     
          13:29.24  15:00.47  16:31.92  18:03.61     
          19:36.33  21:06.48         
                     
Jari Niskanen  1969      1:21.88  2:50.23  4:20.53  5:50.08  22:40.13   
  Keravan Uimarit  24:00.00      7:20.22  8:51.02  10:22.20  11:53.56     
          13:25.55  15:01.23  16:34.42  18:07.03     
          19:38.21  21:10.01         
                     
Jukka Lehtola  1968      1:25.65  2:58.20  4:30.55  6:04.03  22:46.35   
  Uinti Imatra  23:30.00      7:37.36  9:10.49  10:42.93  12:16.61     
          13:48.72  15:21.10  16:53.14  18:25.33     
          19:55.50  21:23.99         
                     
Jorma Puustinen  1969      1:24.80  2:56.60  4:28.08  5:59.41  22:47.33   
  Kuopion Uimaseura  24:00.00      7:31.65  9:04.19  10:36.22  12:08.65     
          13:40.16  15:11.94  16:44.43  18:16.72     
          19:48.67  21:20.26         
                     
Kalevi Kostiainen  1967      1:25.26  2:55.57  4:25.83  5:56.58  23:09.54   
  Helsingfors Simsällskap  23:00.00      7:27.58  8:59.60  10:32.77  12:07.57     
          13:42.64  15:17.36  16:52.95  18:27.29     
          20:01.83  21:37.00         
                     
Raine Koivumäki  1970      1:29.95  3:07.33  4:45.94  6:24.78  24:11.71   
  S.C.Pingviinit  23:51.88      8:03.86  9:41.37  11:18.24  12:56.69     
          14:34.05  16:11.85  17:48.77  19:25.62     
          21:03.16  22:38.60         
                     
10  Timo Piispanen  1968      1:31.17  3:13.28  4:57.84  6:42.00  25:40.38   
  Hämeenlinnan Uimaseura  28:30.00      8:25.35  10:10.12  11:54.55  13:39.22     
          15:23.28  17:08.13  18:51.19  20:35.16     
          22:19.10  24:03.61         
                     
11  Jyrki Laaksonheimo  1970      1:33.14  3:14.02  4:58.58  6:43.25  26:00.91   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää  27:10.15      8:29.03  10:14.54  12:00.39  13:47.02     
          15:33.08  17:18.76  19:02.98  20:45.86     
          22:32.74  24:17.71         
                     
12  Tero Niemelä  1969      1:32.10  3:21.27  5:14.52  7:07.17  28:02.14   
  Keravan Uimarit  28:30.00      9:00.36  10:53.22  12:48.58  14:43.87     
          16:39.13  18:34.10  20:28.95  22:23.50     
          24:18.54  26:10.55         
                     
13  Mika Kajander  1968      1:53.44  3:58.84  6:05.47  8:11.66  31:23.18   
  Uimaseura Aquila        10:19.72  12:25.66  14:32.31  16:41.31     
          18:49.06  20:57.16  23:04.84  25:11.88     
          27:17.36  29:24.04         
                     
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Ville Alopaeus  1971      1:20.06  2:51.18  4:24.57  5:59.02  22:38.35   
  Cetus Espoo  20:40.00      7:33.07  9:07.01  10:41.61  12:13.62     
          13:45.04  15:16.53  16:46.17       
            21:17.91         
                     
Arto Mutanen  1974      1:28.20  3:03.64  4:41.86  6:21.19  24:27.20   
  Riihimäen Uimaseura  25:00.00      8:00.57  9:38.33  11:16.96  12:54.99     
          14:32.50  16:09.71  17:48.93  19:28.62     
          21:08.03  22:47.58         
                     
Olli Ylä-Jarkko  1975      1:29.53  3:08.64  4:50.98  6:36.35  25:33.67   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää  26:15.00      8:20.67  10:04.92  11:50.02  13:35.56     
          15:20.00  17:03.69  18:46.94  20:31.20     
          22:15.17  23:56.74         
                     
Tero Kuusela  1971      1:28.93  3:08.88  4:50.14  6:33.62  25:34.38   
  Uimaseura Aquila        8:18.88  10:04.87  11:49.63  13:34.12     
          15:19.35  17:03.83  18:47.69  20:30.90     
          22:13.69  23:55.09         
                     
Kim Jokinen  1974      1:33.97  3:16.21  5:01.15  6:46.21  25:38.05   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  24:00.00      8:33.55  10:16.46  11:57.16  13:38.92     
          15:21.25  17:04.14  18:47.08  20:29.73     
          22:13.78  23:56.26         
                     
Teemu Vuorinen  1975      1:31.22  3:14.22  5:01.08  6:50.70  26:51.89   
  Hämeenlinnan Uimaseura  28:30.00      8:41.14  10:30.67  12:20.46  14:12.41     
          16:03.86  17:57.08  19:44.92  21:33.54     
          23:22.23  25:08.61         
                     
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Romet Tepper  1978      1:09.97  2:27.96  3:46.96  5:04.49  19:01.94   
  Viimsi Veeklubi  19:00.00      6:20.77  7:36.74  8:53.20  10:09.93     
          11:26.43  12:43.11  13:59.97  15:17.45     
          16:33.68  17:49.14         
                     
Janne Haapaniemi  1979      1:11.28  2:27.51  3:45.25  5:04.52  19:52.06   
  Keravan Uimarit  18:43.54      6:24.38  7:44.53  9:05.17  10:26.55     
          11:47.55  13:08.62  14:29.69  15:50.69     
          17:11.83  18:32.81         
                     
Ossi Ilveskoski  1976      1:15.87  2:40.81  4:07.32  5:33.98  21:11.64   
  Cetus Espoo  20:35.00      7:00.62  8:27.43  9:53.58  11:20.04     
          12:45.57  14:11.40  15:36.84  17:02.62     
          18:27.48  19:51.63         
                     
Jaakko Lyytinen  1976      1:20.09  2:47.06  4:15.43  5:43.94  21:51.62   
  Helsingin Uimarit  21:44.33      7:11.93  8:40.98  10:10.12  11:38.83     
          13:07.25  14:35.40  16:03.89  17:32.35     
          19:01.22  20:29.14         
                     
Veli-Pekka Laakso  1978      1:19.13  2:46.46  4:14.59  5:43.80  22:26.97   
  Helsingfors Simsällskap  21:23.59      7:12.86  8:43.16  10:13.52  11:44.63     
          13:16.01  14:47.52  16:19.28  17:52.11     
          19:24.20  20:56.99         
                     
Petri Tykkä  1976      1:23.91  2:55.18  4:30.41  6:07.40  23:47.66   
  Helsingfors Simsällskap  24:37.33      7:43.46  9:22.31  10:59.49  12:36.78     
          14:14.42  15:51.10  17:27.85  19:04.04     
          20:38.51  22:15.01         
                     
Juhana Nieminen  1976      1:23.45  2:58.68  4:36.98  6:18.37  25:34.74   
  ORCA Helsinki  25:00.00      7:58.30  9:41.56  11:25.64  13:10.24     
          14:56.35  16:41.75  18:29.47  20:17.42     
          22:06.28  23:54.02         
                     
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Markus Salmela  1983      1:12.75  2:32.52  3:53.46  5:15.45  20:28.66   
  Vanders  20:39.42      6:38.23  8:00.93  9:23.31  10:46.38     
          12:10.26  13:33.84  14:57.13  16:20.61     
          17:44.21  19:07.44         
                     
 
Laji 5, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 280 - 319 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Nereus Seka [1696]  280              3:20.28   
  Uintiklubi Nereus  3:04.66                 
  Pirkko Siikarla  1946      1:02.22        1:02.22   
  Heli Paalosalo  1938      53.63        1:55.85   
  Harri Mattila  1946      51.99        2:47.84   
  Mikko Sirkka  1945      32.44        3:20.28   
                     
Swim Seka F1  280              3:29.24   
  Swimming Jyväskylä  3:17.16                 
  Anna Pyrrö  1941      59.52        59.52   
  Pirjo-Leena Pitkänen  1945      55.03        1:54.55   
  Risto Åman  1941      46.99        2:41.54   
  Einari Kirjavainen  1942      47.70        3:29.24   
                     
 
Laji 5, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 240 - 279 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Aui Seka [1736]  240              2:39.97   
  Aurajoen Uinti  2:37.00                 
  Päivi Lairola  1958      42.70        42.70   
  Juha Lairola  1955      36.67        1:19.37   
  Jarmo Saari  1955      39.78        1:59.15   
  Sirpa Visakoski  1952      40.82        2:39.97   
                     
Cetus Seka E [1736]  240              3:00.02   
  Cetus Espoo  2:52.50                 
  Juha Koski  1942      51.55        51.55   
  Meri Kaarlonen  1964      46.89        1:38.44   
  Lauri Malk  1937      45.91        2:24.35   
  Tuija Tiilikka  1965      35.67        3:00.02   
                     
 
Laji 5, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 200 - 239 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Meisterujumise U-Klubi 3  200              2:21.03   
  Meisterujumise U-Klubi  2:19.00                 
  Kristiina Arusoo  1979      37.36        37.36   
  Aleksandr Batistsev  1953      37.15        1:14.51   
  Peep Kesküla  1954      32.22        1:46.73   
  Kaia Kulla  1961      34.30        2:21.03   
                     
Cetus Seka D [1776]  200              2:24.08   
  Cetus Espoo  2:20.15                 
  Simo-Pekka Torsti  1960      38.08        38.08   
  Johanna Kara  1965      40.41        1:18.49   
  Ville Alopaeus  1971      29.66        1:48.15   
  Maikki Torsti  1963      35.93        2:24.08   
                     
S.c.p. Seka [1776]  200              2:27.38   
  S.C.Pingviinit  2:23.96                 
  Anne-Marja Hammar  1958      42.74        42.74   
  Mika Pöyhölä  1966      35.30        1:18.04   
  Lauri Heikkilä  1964      32.98        1:51.02   
  Minna Rantanen  1968      36.36        2:27.38   
                     
Aui Seka Ii [1776]  200              2:30.99   
  Aurajoen Uinti                   
  Taito Nurmi  1961      39.16        39.16   
  Kirsi Uski-Aarnio  1961      49.03        1:28.19   
  Jaakko Heimo  1968      27.75        1:55.94   
  Nina Jalava  1965      35.05        2:30.99   
                     
Vus-Vss 201 D  200              2:40.44   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:35.97                 
  Minna Jerohin  1976      44.67        44.67   
  Markku Piiroinen  1960      45.40        1:30.07   
  Petra Thodin  1968      31.90        2:01.97   
  Tapio Peltola  1955      38.47        2:40.44   
                     
Rius Seka [1776]  200              2:44.62   
  Riihimäen Uimaseura  2:39.30                 
  Mauri Ekholm  1943      49.23        49.23   
  Katja Anttila  1978      44.53        1:33.76   
  Tuija Alanko  1963      38.68        2:12.44   
  Ismo Voutilainen  1965      32.18        2:44.62   
                     
Aui Seka I [1776]  200              3:03.03   
  Aurajoen Uinti                   
  Merja Lundberg  1970      1:38.12        1:38.12   
  Ari Hakala  1956      39.11        2:17.23   
  Karri Helle  1960      45.80        3:03.03   
  Pilar Meseguer Galiana  1974              3:03.03   
                     
Tuus 2  200              3:06.65   
  Tuusulan Uimaseura                   
  Mirja Liehunen  1966      59.15        59.15   
  Juha Holma  1957      48.14        1:47.29   
  Juha Räisänen  1964      41.05        2:28.34   
  Anne Hoffren  1962      38.31        3:06.65   
                     
 
Laji 5, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 160 - 199 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Seui Masters Seka  165              2:17.49   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:17.51                 
  Milla Vainionpää  1981      38.70        38.70   
  Kai Mustonen  1966      35.96        1:14.66   
  Mikko Hämäläinen  1966      31.20        1:45.86   
  Eeva Asp  1982      31.63        2:17.49   
                     
S.c.p. Seka [1816]  160              2:19.27   
  S.C.Pingviinit  2:22.39                 
  Sanna Aaltonen  1973      37.75        37.75   
  Pasi Rönkkö  1970      34.60        1:12.35   
  Niina Säteri  1984      36.22        1:48.57   
  Tommi Halima  1973      30.70        2:19.27   
                     
Hss Seka C  164              2:37.67   
  Helsingfors Simsällskap  2:25.00                 
  Mika Ruusunen  1970      36.59        36.59   
  Ruusu Blomberg  1987      48.85        1:25.44   
  Juho Massinen  1960      38.57        2:04.01   
  Nora Yrjölä  1979      33.66        2:37.67   
                     
Nereus Seka [1816]  160              2:45.95   
  Uintiklubi Nereus  2:38.88                 
  Taina Miekka  1959      51.36        51.36   
  Matti Hienonen  1985      37.49        1:28.85   
  Laurie Simon Kaguni  1952      48.68        2:17.53   
  Tuomas Korvenkangas  1984      28.42        2:45.95   
                     
Aquila  160              2:59.30   
  Uimaseura Aquila  2:46.00                 
  Merja Pettersson  1963      45.07        45.07   
  Tero Kuusela  1971      43.82        1:28.89   
  Imke Höfling  1970      54.35        2:23.24   
  Mika Kajander  1968      36.06        2:59.30   
                     
 
Laji 5, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 120 - 159 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Aui Seka [1856]  120              2:03.07   
  Aurajoen Uinti  1:59.00                 
  Mari Ääri  1980      32.36        32.36   
  Juho Hienonen  1986      31.94        1:04.30   
  Maarit Vainio  1980      31.83        1:36.13   
  Jarkko Kaunisto  1986      26.94        2:03.07   
                     
Åsk Mixed B  120              2:03.35   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:05.58                 
  Raakel Luoto  1975      31.61        31.61   
  Sami Vaskuri  1973      31.98        1:03.59   
  Johannes Nokkala  1986      28.99        1:32.58   
  Sini Toppala  1984      30.77        2:03.35   
                     
Hss Seka B  155              2:05.20   
  Helsingfors Simsällskap  2:03.00                 
  Erica Pakkala  1986      32.14        32.14   
  Tuomas Iivanainen  1970      35.54        1:07.68   
  Juan Sebastian Thoret Salazar  1981      28.10        1:35.78   
  Anu Ilander  1968      29.42        2:05.20   
                     
Vanders Seka B  120              2:07.03   
  Vanders  2:08.11                 
  Elisa Suomi  1981      36.23        36.23   
  Heini Bargum  1981      36.15        1:12.38   
  Ville Lindfors  1976      27.34        1:39.72   
  Markus Salmela  1983      27.31        2:07.03   
                     
Cetus Seka B [1856]  120              2:15.02   
  Cetus Espoo  2:14.57                 
  Jenni Harjuoja  1977      36.08        36.08   
  Suvi Purra  1979      43.68        1:19.76   
  Teemu Hellas  1982      26.89        1:46.65   
  Ossi Ilveskoski  1976      28.37        2:15.02   
                     
Hu Seka [1856]  120              2:15.09   
  Helsingin Uimarit                   
  Emma Puotunen  1989      40.59        40.59   
  Emil Svartström  1985      32.72        1:13.31   
  Katja Koivu-Pirhonen  1975      35.57        1:48.88   
  Mona Mattila  1961      26.21        2:15.09   
                     
Hydra Seka [1856]  120              2:16.72   
  Hydra Platypus  2:16.89                 
  Heidi Kinnunen  1983      37.03        37.03   
  Sami Kähkönen  1969      36.07        1:13.10   
  Meri Viljanen  1980      35.14        1:48.24   
  Kari Koivisto  1969      28.48        2:16.72   
                     
Vus-Vss 150B  120              2:17.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:20.00                 
  Sara Sillanpää  1986      35.91        35.91   
  Tomi Vuollet  1975      37.22        1:13.13   
  Christer Burman  1968      31.86        1:44.99   
  Paula Niinimäki  1981      32.06        2:17.05   
                     
Vanders Seka B2  120              2:17.33   
  Vanders  2:15.00                 
  Pauliina Tammilehto  1981      36.28        36.28   
  Lotta Luoma  1990      43.20        1:19.48   
  Lasse Lahtinen  1971      30.52        1:50.00   
  Sami Wahlman  1973      27.33        2:17.33   
                     
10  Raus Seka [1856]  120              2:27.94   
  Rauman Uimaseura  2:24.68                 
  Liisa Ailanen  1978      39.86        39.86   
  Aarne Hakanen  1977      36.52        1:16.38   
  Ahti Uusivuori  1960      36.29        1:52.67   
  Elina Luttunen  1986      35.27        2:27.94   
                     
 
Laji 5, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 100 - 119 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Hss Seka A  100              2:05.13   
  Helsingfors Simsällskap  2:05.00                 
  Vivi Brooke  1989      35.75        35.75   
  Lari Köymäri  1988      31.22        1:06.97   
  Vladimira Therman  1985      31.70        1:38.67   
  Timo Haikola  1979      26.46        2:05.13   
                     
Vus-Vss 117A  100              2:19.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:12.00                 
  Janne Saraluhta  1986      31.42        31.42   
  Rebekka Sahlberg  1990      40.27        1:11.69   
  Petter Karjaluoto  1984      19        1:11.88   
  Päivi Hänninen  1983      1:07.54        2:19.42   
                     
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 85 - 89 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Erkki Kuukka  1930              57.13   
  Mikkelin Uimaseura                   
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Anders Söderqvist  1933              37.48   
  Hellas Simklubb  34.24                 
Pekka Sortila  1935              38.37   
  Hämeenlinnan Uimaseura  37.20                 
Pentti Keränen  1935              44.54   
  Cetus Espoo  42.60                 
Kalevi Seppelin  1935              48.19   
  Helsingfors Simsällskap  46.72                 
Sauli Juhani Uusi-Kokko  1933              1:59.36   
  Kauhajoen Karhu  1:46.15                 
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Lauri Malk  1937              34.81   
  Cetus Espoo  33.33                 
Erik Forslund  1937              37.69   
  Hellas Simklubb  36.32                 
Pertti Savolainen  1937              1:12.93   
  S.C.Pingviinit                   
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Mikko Sirkka  1945              32.17   
  Uintiklubi Nereus  31.69                 
Olle Burebo  1944              35.28   
  Hellas Simklubb  34.02                 
Karl-Gustav Lönnberg  1942              35.77   
  Helsingfors Simsällskap  34.21                 
Asko Saarinen  1942              36.72   
  Vetehiset  36.86                 
Risto Åman  1941              37.27   
  Swimming Jyväskylä  37.91                 
Herkko Pesonen  1941              37.44   
  Helsingin Uimarit  37.17                 
Vade Vaahtoranta  1943              37.49   
  Vetehiset                   
Harri Salonen  1944              45.26   
  Cetus Espoo  45.34                 
Einari Kirjavainen  1942              45.50   
  Swimming Jyväskylä  39.19                 
10  Karl-Erik Malmberg  1945              48.69   
  Helsingin Uimarit  44.58                 
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Hannu Kuokkanen  1948              29.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  30.33                 
Kjell Hanserius  1947              31.63   
  Hellas Simklubb  30.41                 
Heikki Asell  1947              32.89   
  S.C.Pingviinit  33.08                 
Markku Makkonen  1948              33.70   
  Savonlinnan Uimaseura  33.57                 
Tauno Vuoristo  1949              34.87   
  Turun Uimarit  33.81                 
Martti Nurmi  1947              35.19   
  Turun Uimarit  35.57                 
Kari Suominen  1948              37.09   
  Turun Uimarit  36.04                 
Urpo Raunio  1946              38.44   
  Vesiveijarit  38.61                 
Matti Väätänen  1947              41.68   
  Cetus Espoo  39.51                 
10  Markku Ikkala  1947              41.77   
  Swimming Jyväskylä  40.18                 
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Peep Kesküla  1954              30.81   
  Meisterujumise U-Klubi  30.57                 
Jarmo Saari  1955              31.90   
  Aurajoen Uinti                   
Heikki Pykäläinen  1952              32.55   
  Swimming Jyväskylä  31.71                 
Timo Teponoja  1955              33.77   
  Cetus Espoo  32.74                 
Ralf Lindblad  1951              34.02   
  Raision Urheilijat  33.36                 
Sakari Vento  1951              34.02   
  Lappeenrannan Uimarit  33.57                 
Rauno Lindholm  1954              35.64   
  Turun Uimarit                   
Ossi Vallemaa  1954              36.11   
  Meisterujumise U-Klubi  35.54                 
Esko Turunen  1955              37.16   
  Riihimäen Uimaseura  37.76                 
10  Juha Kainulainen  1954              38.16   
  Kuopion Uimaseura  36.52                 
11  Seppo Hyyppä  1955              38.66   
  Loimaan Uimaseura  41.99                 
12  Heikki Räsänen  1951              40.59   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  36.55                 
13  Pekka Purhonen  1951              43.92   
  Hämeenlinnan Mastersuimarit  41.03                 
14  Matti Myllymäki  1951              48.44   
  Hämeenlinnan Mastersuimarit                   
Tapio Peltola  1955              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  36.28                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Juha Iivonen  1959              28.04   
  Lappeenrannan Uimarit  27.75                 
Ilkka Arola  1959              29.00   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  29.06                 
Simo-Pekka Torsti  1960              29.62   
  Cetus Espoo  29.32                 
Antti Uski  1958              30.34   
  Joensuun Uimaseura  30.58                 
Lauri Multanen  1959              31.04   
  Tornion Uimaseura  31.52                 
Jaakko Yrjö-Koskinen  1959              31.71   
  ORCA Helsinki  31.30                 
Olavi Karhu  1958              31.74   
  Kangasalan Urheilijat KU-68  32.03                 
Seppo Hytönen  1956              31.99   
  Swimming Jyväskylä  31.82                 
Kari Hellste´n  1959              32.25   
  Swimming Jyväskylä  32.25                 
10  Hannu Miettinen  1958              32.59   
  Kuopion Uimaseura  32.34                 
11  Bo Fogelberg  1957              32.72   
  Hellas Simklubb  33.05                 
12  Pekka Mäntynen  1960              32.95   
  Kuopion Uimaseura  34.03                 
13  Jorma Heinonen  1958              33.15   
  Riihimäen Uimaseura  33.99                 
14  Karri Helle  1960              33.63   
  Aurajoen Uinti                   
15  Ari Hakala  1956              33.94   
  Aurajoen Uinti  38.44                 
16  Heikki Jünger  1958              38.15   
  Aurajoen Uinti  35.53                 
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Henri Räty  1963              29.02   
  Keravan Uimarit  29.16                 
Markku Viitala  1963              29.22   
  S.C.Pingviinit                   
Aleksandr Krõlov  1962              29.77   
  Meisterujumise U-Klubi  29.02                 
Mikko Viitala  1962              30.95   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Mauri Kanto  1963              31.18   
  Kauhajoen Karhu  30.08                 
Ismo Voutilainen  1965              31.24   
  Riihimäen Uimaseura  31.03                 
Riku Muttilainen  1965              32.77   
  Cetus Espoo  31.89                 
Taito Nurmi  1961              32.97   
  Aurajoen Uinti  32.33                 
Leif Eriksson  1963              33.76   
  Hellas Simklubb  32.36                 
10  Timo Kaltio  1965              33.98   
  Aurajoen Uinti  33.91                 
11  Pertti Rasilainen  1964              34.22   
  IF Åland                   
12  Alex Pakaslahti  1965              35.04   
  Vanders  33.71                 
13  Karri Muinonen  1961              35.05   
  Keravan Uimarit                   
14  Ari Outinen  1964              37.64   
  Helsingin Uimarit  37.42                 
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Tommy Rundgren  1968              26.13   
  Speedo Masters Finland C  24.98                 
Jaakko Heimo  1968              26.93   
  Aurajoen Uinti  27.33                 
Kirill Shkleinik  1968              27.38   
  Neva Stars  26.95                 
Tapio Mäkitalo  1970              27.79   
  Speedo Masters Finland C  28.54                 
Pasi Rönkkö  1970              27.86   
  S.C.Pingviinit  27.26                 
Tommi Kähkönen  1970              28.13   
  Speedo Masters Finland C                   
Panu Hiltunen  1966              28.96   
  Swimming Jyväskylä  28.19                 
Jari Lemmetty  1968              29.02   
  Joensuun Uimaseura  28.57                 
Mika Meller  1967              29.20   
  Tuusulan Uimaseura  28.53                 
10  Mika Pöyhölä  1966              29.68   
  S.C.Pingviinit  29.59                 
11  Tomi Mahlamäki  1970              29.76   
  Cetus Espoo                   
12  Mika Lehto  1970              29.90   
  Uintiklubi Nereus  30.23                 
13  Kalevi Kostiainen  1967              30.10   
  Helsingfors Simsällskap                   
13  Petri Paajanen  1966              30.10   
  Mikkelin Uimaseura  32.91                 
15  Markku Korhonen  1969              30.27   
  Kuopion Uimaseura  31.24                 
16  Jorma Puustinen  1969              30.40   
  Kuopion Uimaseura  29.65                 
17  Kimmo Hautamaa  1966              31.51   
  Lappeenrannan Uimarit  30.74                 
18  Vesa Kälviäinen  1968              31.75   
  SUH  31.01                 
19  Kai Piironen  1969              31.85   
  Octopus Lohja  30.60                 
20  Jukka Hämäläinen  1966              32.15   
  Keravan Uimarit  31.77                 
21  Kim Mujunen  1970              32.40   
  Hydra Platypus  32.00                 
22  Timo Piispanen  1968              33.44   
  Hämeenlinnan Uimaseura  32.70                 
23  Rami Laakso  1968              33.61   
  Hydra Platypus  32.64                 
24  Kimmo Kylmämetsä  1969              35.01   
  S.C.Pingviinit  35.24                 
25  Pentti Korhonen  1966              35.17   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  33.06                 
26  Marko Jokinen  1967              36.66   
  SUH  35.19                 
27  Jyrki Laaksonheimo  1970              38.63   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää  38.42                 
Tero Niemelä  1969              DSQ   
  Keravan Uimarit  36.56                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Mikko Siekkinen  1975              26.87   
  Kankaanpään Uimarit  26.13                 
Viacheslav Kononenko  1974              27.23   
  Simmis Wanda  26.88                 
Tom Unnérus  1972              27.33   
  Helsingfors Simsällskap  27.74                 
Ville Alopaeus  1971              27.55   
  Cetus Espoo  27.71                 
Teppo Paajanen  1975              27.62   
  Speedo Masters Finland C  26.36                 
Simo Hillo  1972              27.67   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  28.19                 
Ari Komulainen  1972              27.73   
  Kuhmon Kiva Uintiseura  27.87                 
Lasse Lahtinen  1971              27.89   
  Vanders  27.89                 
Sami Wahlman  1973              28.72   
  Vanders  28.15                 
10  Teemu Valkonen  1975              31.32   
  Swimming Jyväskylä  32.16                 
11  Olli Ylä-Jarkko  1975              31.48   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää  32.72                 
12  Jens Söderholm  1972              31.56   
  Helsingfors Simsällskap  31.38                 
13  Tommi Halima  1973              31.81   
  S.C.Pingviinit  32.26                 
14  Sami Uitti  1971              32.78   
  Cetus Espoo  31.82                 
15  Ari Savulahti  1972              33.63   
  Riihimäen Uimaseura  33.07                 
16  Matti Kanervo  1973              34.29   
  Hämeenlinnan Uimaseura  32.98                 
17  Teemu Vuorinen  1975              34.47   
  Hämeenlinnan Uimaseura  30.40                 
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ville Lindfors  1976              26.18   
  Vanders  25.93                 
Anton Afonin  1978              27.89   
  Neva Stars  27.55                 
Markku Vihersalo  1978              28.00   
  Swimming Club Rovaniemi  27.54                 
Timo Haikola  1979              28.07   
  Helsingfors Simsällskap                   
Kai Poutanen  1980              28.20   
  Speedo Masters Finland C  27.88                 
Ossi Ilveskoski  1976              29.01   
  Cetus Espoo  28.63                 
Dimitri Pogodin-Hannolainen  1976              29.75   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Juhana Nieminen  1976              30.25   
  ORCA Helsinki                   
Jaakko Lyytinen  1976              30.72   
  Helsingin Uimarit  30.32                 
10  Janne Moilanen  1977              31.42   
  S.C.Pingviinit                   
11  Petri Tykkä  1976              31.85   
  Helsingfors Simsällskap  33.28                 
12  Mikko Alpua  1978              31.90   
  ORCA Helsinki  29.70                 
13  Aarne Hakanen  1977              31.92   
  Rauman Uimaseura  31.60                 
14  Jukka Shemeikka  1979              32.36   
  Swimming Club Rovaniemi  31.91                 
15  Janne Airaksinen  1977              33.44   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
16  Juha Ryhänen  1979              34.14   
  Keravan Uimarit  36.55                 
17  Markku Rautiainen  1977              34.18   
  Swimming Jyväskylä  32.68                 
Mikko Arponen  1980              DNS   
  Uintiklubi Nereus  27.28                 
Marko Isomaa  1977              DSQ   
  Loimaan Uimaseura  27.04                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Teemu Turunen  1976              DSQ   
  Pieksän Kuutit  29.02                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Jani Rusi  1984              24.25   
  Aurajoen Uinti  23.45                 
Kaleva Latvala  1984              25.96   
  Kokkolan Uimaseura  26.70                 
Lari Sirnelä  1982              26.31   
  Speedo Masters Finland C  25.67                 
Alder Harkmann  1983              26.47   
  Meisterujumise U-Klubi  27.20                 
Lauri Vilhunen  1985              27.04   
  Varkauden Uimarit  26.79                 
Matti Hienonen  1985              27.05   
  Uintiklubi Nereus  26.93                 
Petteri Torssonen  1984              27.09   
  Joensuun Uimaseura  26.63                 
Kari Niemelä  1981              27.14   
  Ilmajoen Kisailijat  27.39                 
Mikko Nihtilä  1985              27.25   
  Uimaseura Aquila  27.10                 
10  Emil Svartström  1985              27.55   
  Helsingin Uimarit  26.96                 
11  Markus Salmela  1983              27.67   
  Vanders  27.39                 
12  Ville-Matti Erkintalo  1982              27.91   
  S.C.Pingviinit  27.66                 
13  Arttu Ohtonen  1983              28.22   
  UPOT  27.61                 
14  Janne Hamari  1983              31.70   
  Hämeenlinnan Uimaseura  31.61                 
15  Stiliyan Tabandzhov  1985              33.27   
  Riihimäen Uimaseura  34.02                 
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Antti Viilos  1989              24.85   
  Swimming Jyväskylä  24.69                 
Janne Kekkonen  1989              25.08   
  Swimming Jyväskylä  24.46                 
Jari Mäkäläinen  1986              26.54   
  Helsingin Uimarit  26.50                 
Tomi Miettinen  1986              26.59   
  Kuopion Uimaseura  27.19                 
Janne Saraluhta  1986              27.44   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  26.50                 
Alexander Igorevich Gerasimov  1987              27.80   
  Raduga Tver Russia  26.50                 
Janne Parkkila  1986              27.82   
  Joensuun Uimaseura  27.61                 
Jarkko Kaunisto  1986              28.77   
  Aurajoen Uinti                   
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Anja Selenius  1938              53.94   
  Punkaharjun Urheilijat  49.62                 
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Pirjo-Leena Pitkänen  1945              40.10   
  Swimming Jyväskylä  39.99                 
Anna Pyrrö  1941              46.22   
  Swimming Jyväskylä  46.18                 
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Pirkko Siikarla  1946              44.56   
  Uintiklubi Nereus  44.32                 
Barbro Grufman  1948              45.91   
  Simklubben Neptun  46.97                 
Eija Piililä  1946              DNS   
  TaTu Tampere  49.49                 
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Maritta Kurki  1952              37.98   
  Lahden Kaleva  38.16                 
Natalia Belinskaia  1954              38.45   
  Neva Stars  37.00                 
Marja Turunen  1951              40.42   
  Kuopion Uimaseura  39.79                 
Sirpa Visakoski  1952              40.99   
  Aurajoen Uinti  38.42                 
Pirkko Kiiski  1954              45.38   
  Swimming Jyväskylä  42.14                 
Marjatta Koivisto  1952              46.54   
  ORCA Helsinki  45.43                 
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Taina Miekka  1959              38.75   
  Uintiklubi Nereus  37.79                 
Kerstin Rehnström  1957              41.47   
  Ekenäs Simsällskap  38.51                 
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ulla Hurula  1965              32.45   
  Kemin Työväen Uimarit  30.84                 
Annika Aspholm  1963              32.96   
  IF Åland  33.33                 
Pirkko Hankonen  1963              33.15   
  Järvenpään Uintiklubi  33.72                 
Bodil Karlsson  1965              33.55   
  IF Åland  33.41                 
Nina Jalava  1965              35.30   
  Aurajoen Uinti                   
Tuija Tiilikka  1965              35.59   
  Cetus Espoo                   
Maikki Torsti  1963              36.13   
  Cetus Espoo  34.10                 
Anne Hoffren  1962              39.36   
  Tuusulan Uimaseura  40.83                 
Outi Salminen  1961              48.49   
  Helsingin Uimarit  48.52                 
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Petra Thodin  1968              29.88   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  29.78                 
Katri Vuori  1969              32.80   
  Keravan Uimarit  33.41                 
Tarja Järvenpää  1970              33.12   
  Kankaanpään Uimarit                   
Vera Tarasova  1969              34.40   
  Neva Stars  34.00                 
Johanna Viitamäki  1966              37.13   
  Kankaanpään Uimarit                   
Miisa Weuro  1970              37.76   
  IF Åland  38.99                 
Minna Rantanen  1968              37.77   
  S.C.Pingviinit  36.27                 
Anu Lajunen  1966              37.94   
  Swimming Jyväskylä  36.00                 
Merja Lundberg  1970              39.30   
  Aurajoen Uinti  39.39                 
10  Leena Löf  1968              40.16   
  S.C.Pingviinit                   
11  Reija Jaakkola  1970              43.56   
  Uimaseura Aquila  40.65                 
12  Heidi Saarenmaa  1970              46.57   
  S.C.Pingviinit                   
13  Pia Laulajainen  1966              47.66   
  Hydra Platypus                   
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Raakel Luoto  1975              27.67   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.94                 
Marjaana Mäkinen  1975              30.48   
  Kouvolan Uimarit  30.58                 
Sanna Soininen  1973              31.48   
  Brahean Uimarit - Lieksa  31.80                 
Lotta Koskinen  1974              31.86   
  Tuusulan Uimaseura  31.32                 
Veera Alanko  1973              31.93   
  Keravan Uimarit  32.27                 
Henna Haravuori  1975              35.83   
  Järvenpään Uintiklubi  36.75                 
Pilar Meseguer Galiana  1974              40.92   
  Aurajoen Uinti                   
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Mari Ääri  1980              28.76   
  Aurajoen Uinti  29.06                 
Maarit Vainio  1980              30.48   
  Aurajoen Uinti  30.02                 
Kaisa Männistö  1978              30.53   
  Kankaanpään Uimarit  30.01                 
Sanna Hokkanen  1977              31.39   
  Cetus Espoo  31.71                 
Reetta von Hertzen  1977              32.49   
  Kankaanpään Uimarit                   
Miia Rintala  1979              33.87   
  Kokkolan Uimaseura                   
Nora Yrjölä  1979              33.88   
  Helsingfors Simsällskap                   
Hanna Rosti  1978              35.77   
  Keravan Uimarit  35.49                 
Kaisa Tirkkonen  1976              35.78   
  Kampuksen Plaani  34.97                 
10  Katja Anttila  1978              36.16   
  Riihimäen Uimaseura  34.83                 
11  Minna Jerohin  1976              36.34   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  36.05                 
12  Inga-Maria Vaara  1979              36.37   
  Hydra Platypus  36.30                 
13  Krista Rokka  1977              38.06   
  Uimaseura Aquila  37.50                 
14  Johanna Eskola  1978              39.78   
  Uimaseura Aquila  37.91                 
15  Johanna Gröhn  1978              42.28   
  Järvenpään Uintiklubi                   
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Elisa Suomi  1981              29.31   
  Vanders  30.24                 
Marjukka Lyytinen  1982              29.75   
  Kuhmon Kiva Uintiseura  29.67                 
Vladimira Therman  1985              30.06   
  Helsingfors Simsällskap  31.54                 
Karine Gagnon  1985              30.10   
  Aurajoen Uinti  31.31                 
Pilvi Poutanen  1985              31.05   
  Aurajoen Uinti                   
Pauliina Tammilehto  1981              31.13   
  Vanders  30.46                 
Anastasiia Beskhlebnaia  1982              31.17   
  Neva Stars  31.00                 
Maiju Kuurto  1985              31.30   
  Octopus Lohja  29.71                 
Paula Niinimäki  1981              32.52   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  33.51                 
10  Niina Säteri  1984              33.15   
  S.C.Pingviinit  33.77                 
11  Leila Jaakkola  1982              34.25   
  Loimaan Uimaseura  33.39                 
12  Maria Välimäki  1982              34.28   
  Nivalan Saukot  33.24                 
13  Wilma Wallin  1982              34.53   
  Helsingin Uimarit                   
14  Kaisa Tuomiranta  1984              35.38   
  Koovee  39.66                 
15  Anna-Liisa Virtanen  1985              35.57   
  Hämeenlinnan Uimaseura  35.74                 
16  Marjo Alavillamo  1984              36.96   
  Kankaanpään Uimarit  35.62                 
17  Anna-Kaisa Laiho  1982              43.22   
  Aurajoen Uinti                   
Päivi Hänninen  1983              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Maria Ripatti  1987              28.89   
  Järvenpään Uintiklubi  28.75                 
Maria Muukkonen  1986              30.90   
  Aurajoen Uinti  33.31                 
Silke Riihinen  1989              31.16   
  Helsingfors Simsällskap  31.25                 
Riikka Kovanen  1986              32.44   
  Octopus Lohja  31.00                 
Lidiia Brezgulevskaia  1987              32.55   
  Neva Stars  32.00                 
Emma Puotunen  1989              32.77   
  Helsingin Uimarit                   
Lotta Luoma  1990              32.90   
  Vanders  35.36                 
Sara Sillanpää  1986              33.06   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Heidi Hyvärinen  1986              33.51   
  Kuopion Uimaseura  33.04                 
10  Tanja Laine  1986              35.32   
  Kuopion Uimaseura  35.84                 
11  Elina Luttunen  1986              35.64   
  Rauman Uimaseura  36.24                 
12  Maarit Hukka  1986              35.69   
  Kankaanpään Uimarit  35.78                 
13  Janina Lehti  1990              36.70   
  Rauman Uimaseura  36.64                 
14  Ruusu Blomberg  1987              37.64   
  Helsingfors Simsällskap                   
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Martti Lahti  1937      56.41        1:58.79   
  Cetus Espoo  1:55.35                 
                     
Olev Helind  1937      1:05.90        2:14.28   
  Meisterujumise U-Klubi  2:07.39                 
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Pertti Laaksonen  1943      48.29        1:39.72   
  Helsingin Uimarit  1:32.62                 
                     
Olle Burebo  1944      49.01        1:43.93   
  Hellas Simklubb  1:41.44                 
                     
Aimo Niemi  1942      50.09        1:45.82   
  Aurajoen Uinti  1:47.59                 
                     
Juha Koski  1942      54.12        1:54.82   
  Cetus Espoo  1:52.80                 
                     
Harri Salonen  1944      58.45        2:06.61   
  Cetus Espoo  2:06.54                 
                     
Tapani Liimatainen  1944      1:03.93        2:22.04   
  Oulun Lohet  2:22.70                 
                     
Juhani Soininen  1941      1:17.10        2:42.03   
  Cetus Espoo  2:28.78                 
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Aksel Luige  1949      43.30        1:31.87   
  Meisterujumise U-Klubi  1:30.16                 
                     
Juhani Sillanpää  1947      44.44        1:35.40   
  Helsingfors Simsällskap  1:34.16                 
                     
Urpo Raunio  1946      50.03        1:43.56   
  Vesiveijarit  1:42.24                 
                     
Markku Ikkala  1947      51.23        1:52.19   
  Swimming Jyväskylä  1:52.62                 
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Juha Lairola  1955      42.32        1:28.34   
  Aurajoen Uinti  1:26.98                 
                     
Hannu Koivisto  1953      45.75        1:35.60   
  ORCA Helsinki  1:32.53                 
                     
Ossi Vallemaa  1954      48.59        1:39.74   
  Meisterujumise U-Klubi  1:35.80                 
                     
Juha Kainulainen  1954      47.89        1:45.74   
  Kuopion Uimaseura  1:42.67                 
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Matti Nikula  1960      40.31        1:22.29   
  Oulun Lohet  1:22.42                 
                     
Kari Hellste´n  1959      43.69        1:35.81   
  Swimming Jyväskylä  1:31.14                 
                     
Jorma Heinonen  1958      46.16        1:37.99   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Harri Koski  1957      44.54        1:38.06   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää  1:36.44                 
                     
Markku Piiroinen  1960      47.57        1:43.51   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:40.99                 
                     
Juha Holma  1957      51.94        1:50.85   
  Tuusulan Uimaseura  1:48.28                 
                     
Lasse Heino  1959      52.13        1:53.58   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Tom Nylund  1959              DSQ   
  Rauman Uimaseura  1:27.62                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Mauri Kanto  1963      38.12        1:21.65   
  Kauhajoen Karhu  1:19.18                 
                     
Aleksei Terestsenkov  1963      42.02        1:30.54   
  Meisterujumise U-Klubi  1:25.09                 
                     
Juha Räisänen  1964      45.38        1:34.77   
  Tuusulan Uimaseura  1:34.53                 
                     
Pertti Rasilainen  1964      46.67        1:40.45   
  IF Åland                   
                     
Karri Muinonen  1961      51.54        1:50.24   
  Keravan Uimarit  1:48.32                 
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Mika Pöyhölä  1966      36.61        1:18.04   
  S.C.Pingviinit  1:17.66                 
                     
Kim Ohtonen  1966      35.51        1:18.61   
  Speedo Masters Finland C  1:18.29                 
                     
Pasi Rönkkö  1970      37.36        1:19.76   
  S.C.Pingviinit  1:21.55                 
                     
Panu Hiltunen  1966      38.95        1:21.71   
  Swimming Jyväskylä  1:20.66                 
                     
Kai Mustonen  1966      37.77        1:22.30   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:19.54                 
                     
Christer Burman  1968      39.44        1:24.60   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:21.50                 
                     
Sami Kähkönen  1969      41.55        1:26.84   
  Hydra Platypus  1:22.22                 
                     
Janne Soininen  1966      41.61        1:28.72   
  Cetus Espoo  1:25.91                 
                     
Tero Nordström  1968      40.22        1:28.79   
  Aurajoen Uinti  1:26.01                 
                     
10  Kimmo Hautamaa  1966      42.29        1:33.93   
  Lappeenrannan Uimarit  1:28.23                 
                     
11  Tero Niemelä  1969      47.49        1:40.81   
  Keravan Uimarit  1:40.65                 
                     
12  Matti Voitto Saraneva  1970      46.62        1:41.25   
  Riihimäen Uimaseura  1:33.72                 
                     
13  Marko Jokinen  1967      52.05        1:48.12   
  SUH  1:44.59                 
                     
Juhana Lounela  1969              DNS   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:27.94                 
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Sami Vaskuri  1973      33.77        1:12.79   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Eerikki Rutanen  1972      33.37        1:14.66   
  Tuusulan Uimaseura  1:11.57                 
                     
Simo Hillo  1972      36.10        1:16.84   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:17.07                 
                     
Tomi Vuollet  1975      38.73        1:27.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:24.11                 
                     
Ari Savulahti  1972      44.68        1:39.36   
  Riihimäen Uimaseura  1:36.51                 
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Aarne Hakanen  1977      37.57        1:20.61   
  Rauman Uimaseura  1:20.86                 
                     
Jani Myllymäki  1976      40.65        1:25.81   
  Cetus Espoo  1:22.90                 
                     
Juhana Nieminen  1976      40.44        1:27.09   
  ORCA Helsinki                   
                     
Dimitri Pogodin-Hannolainen  1976      40.31        1:27.14   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Petr Iakovlev  1979      40.72        1:31.70   
  Neva Stars  1:28.50                 
                     
Pekka Mitjonen  1977      45.47        1:33.10   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Markku Rautiainen  1977      44.31        1:34.29   
  Swimming Jyväskylä  1:31.73                 
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Kaleva Latvala  1984      33.62        1:13.36   
  Kokkolan Uimaseura  1:14.98                 
                     
Markku Ahonen  1981      36.06        1:18.56   
  UPOT  1:16.17                 
                     
Petteri Torssonen  1984      36.30        1:21.43   
  Joensuun Uimaseura  1:16.62                 
                     
Tuomas Korvenkangas  1984      38.55        1:22.47   
  Uintiklubi Nereus                   
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Lauri Tolvanen  1988      31.43        1:07.77   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:05.58                 
                     
Juho Hienonen  1986      32.70        1:09.87   
  Aurajoen Uinti  1:11.67                 
                     
Lari Köymäri  1988      33.39        1:12.25   
  Helsingfors Simsällskap  1:10.41                 
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Anja Selenius  1938      56.64        2:00.95   
  Punkaharjun Urheilijat  1:58.67                 
                     
Heli Paalosalo  1938      56.40        2:01.54   
  Uintiklubi Nereus  1:55.20                 
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Pirjo-Leena Pitkänen  1945      58.73        1:58.82   
  Swimming Jyväskylä  1:52.72                 
                     
Inga Siro  1945      58.30        2:01.47   
  Koovee  1:52.97                 
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Viive Nõu  1948      55.17        1:56.79   
  Meisterujumise U-Klubi  1:54.68                 
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Kerstin Rehnström  1957      48.76        1:47.09   
  Ekenäs Simsällskap  1:40.76                 
                     
Merja Salonen-Piira  1958      50.75        1:47.89   
  Koovee  1:47.10                 
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Johanna Kara  1965      40.76        1:28.08   
  Cetus Espoo  1:24.08                 
                     
Annika Aspholm  1963      42.11        1:28.43   
  IF Åland  1:26.33                 
                     
Kaia Kulla  1961      45.94        1:36.72   
  Meisterujumise U-Klubi  1:36.65                 
                     
Merja Pettersson  1963      49.36        1:44.35   
  Uimaseura Aquila  1:40.60                 
                     
Meri Kaarlonen  1964      49.47        1:44.39   
  Cetus Espoo  1:44.50                 
                     
Kirsi Uski-Aarnio  1961      51.35        1:47.41   
  Aurajoen Uinti  1:48.65                 
                     
Mona Mattila  1961      52.39        1:49.05   
  Helsingin Uimarit  1:49.23                 
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Anu Ilander  1968      39.61        1:25.56   
  Helsingfors Simsällskap  1:23.47                 
                     
Maria Zelentsova  1969      44.76        1:32.54   
  Neva Stars  1:29.10                 
                     
Katri Vuori  1969      44.42        1:32.65   
  Keravan Uimarit  1:31.56                 
                     
Vera Tarasova  1969      45.02        1:36.27   
  Neva Stars  1:31.00                 
                     
Minna Luomakortes-Klutas  1967      46.28        1:37.79   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:34.82                 
                     
Imke Höfling  1970      53.77        1:51.58   
  Uimaseura Aquila  1:49.11                 
                     
Mirja Liehunen  1966      54.14        1:53.67   
  Tuusulan Uimaseura  1:52.62                 
                     
Anne-Maarit Tirronen  1967      55.88        1:59.02   
  Brahean Uimarit - Lieksa  1:57.48                 
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Raakel Luoto  1975      37.91        1:19.41   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:19.86                 
                     
Lotta Koskinen  1974      40.91        1:29.91   
  Tuusulan Uimaseura  1:25.63                 
                     
Marjaana Mäkinen  1975      41.75        1:32.40   
  Kouvolan Uimarit  1:30.92                 
                     
Sari Kukkonen  1972      46.47        1:38.77   
  Keravan Uimarit  1:32.62                 
                     
Heidi Rajamäki-Partanen  1973      51.45        1:49.36   
  Cetus Espoo                   
                     
Katrin Müürsepp  1973      54.93        2:00.13   
  Aurajoen Uinti  2:03.44                 
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Satu Rahkonen  1977      37.75        1:19.26   
  Cetus Espoo  1:18.79                 
                     
Liisa Ailanen  1978      39.15        1:24.63   
  Rauman Uimaseura  1:24.15                 
                     
Sanna Hokkanen  1977      41.85        1:27.57   
  Cetus Espoo  1:27.04                 
                     
Meri Viljanen  1980      43.45        1:32.30   
  Hydra Platypus  1:30.60                 
                     
Katja Anttila  1978      46.08        1:37.77   
  Riihimäen Uimaseura  1:36.45                 
                     
Inga-Maria Vaara  1979      51.84        1:47.42   
  Hydra Platypus  1:48.31                 
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Heini Bargum  1981      37.33        1:20.28   
  Vanders  1:24.03                 
                     
Venla Stång  1985      40.33        1:26.74   
  Aurajoen Uinti  1:25.08                 
                     
Eeva Asp  1982      47.64        1:36.73   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Heidi Kinnunen  1983      46.95        1:38.41   
  Hydra Platypus  1:33.61                 
                     
Tiina Laiho  1982      46.88        1:40.44   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:37.33                 
                     
Anna-Liisa Virtanen  1985      48.49        1:42.83   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:38.96                 
                     
Katja Töyli  1983      55.67        1:57.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:53.97                 
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Maria Ripatti  1987      39.87        1:26.62   
  Järvenpään Uintiklubi  1:21.92                 
                     
Riikka Kovanen  1986      43.28        1:29.49   
  Octopus Lohja  1:33.45                 
                     
Claudia Mariottini  1990      45.28        1:36.97   
  HTU Stadi  1:35.97                 
                     
 
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Tapani Liimatainen  1944      1:18.78  2:49.67  4:27.97    6:03.64   
  Oulun Lohet  6:09.18                 
                     
 
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Pekka Siltanen  1949      55.11  2:03.52  3:12.48    4:21.71   
  Oulun Lohet  4:18.91                 
                     
 
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Kaj Fred  1956      51.26  1:52.09  2:56.19    4:05.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:54.50                 
                     
 
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Tero Kinnunen  1965      35.51  1:18.17  1:59.39    2:42.10   
  Swimming Jyväskylä  2:40.99                 
                     
Maksim Lokhonia  1961      41.63  1:30.41  2:21.69    3:10.09   
  Neva Stars  3:00.20                 
                     
Harri Marttinen  1964      41.36  1:29.68  2:17.63    3:12.16   
  Swimming Club Rovaniemi  2:58.77                 
                     
 
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Kari Koivisto  1969      37.52  1:24.17  2:14.51    3:08.06   
  Hydra Platypus  2:54.71                 
                     
Jari Niskanen  1969      42.26  1:31.26  2:24.27    3:19.82   
  Keravan Uimarit  3:02.31                 
                     
 
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Emil Svartström  1985      33.59  1:13.57  1:56.77    2:43.78   
  Helsingin Uimarit                   
                     
 
Laji 11, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Laurie Simon Kaguni  1952      53.16  1:57.49  3:07.28    4:20.50   
  Uintiklubi Nereus  4:07.93                 
                     
 
Laji 11, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Svetlana Kozlova  1965      43.45  1:36.18  2:31.00    3:24.40   
  Neva Stars  3:18.02                 
                     
Evgenia Khodyko  1963      48.63  1:46.15  2:44.27    3:41.34   
  Neva Stars  3:35.00                 
                     
 
Laji 11, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Katja Koivu-Pirhonen  1975      42.94  1:34.20  2:29.15    3:22.66   
  Helsingin Uimarit                   
                     
 
Laji 11, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Kristiina Arusoo  1979      38.92  1:27.34  2:21.07    3:14.00   
  Meisterujumise U-Klubi  3:07.63                 
                     
Hanna Rosti  1978      52.90  1:51.08  2:54.06    3:52.65   
  Keravan Uimarit                   
                     
 
Laji 11, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Eeva Järvenpää  1984      38.98  1:26.69  2:14.67    3:05.49   
  Octopus Lohja  3:10.80                 
                     
Leila Jaakkola  1982      47.72  1:43.79  2:43.89    3:48.98   
  Loimaan Uimaseura  3:53.36                 
                     
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Pekka Sortila  1935              51.64   
  Hämeenlinnan Uimaseura  53.40                 
Kalevi Seppelin  1935              55.03   
  Helsingfors Simsällskap  57.48                 
Pentti Keränen  1935              1:03.81   
  Cetus Espoo  57.84                 
Sauli Juhani Uusi-Kokko  1933              2:15.74   
  Kauhajoen Karhu  2:18.72                 
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Erik Forslund  1937              42.42   
  Hellas Simklubb  41.31                 
Lauri Malk  1937              48.22   
  Cetus Espoo  44.02                 
Martti Lahti  1937              55.49   
  Cetus Espoo  52.97                 
Pertti Savolainen  1937              1:23.06   
  S.C.Pingviinit                   
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Mikko Sirkka  1945              42.70   
  Uintiklubi Nereus                   
Karl-Gustav Lönnberg  1942              45.77   
  Helsingfors Simsällskap  46.74                 
Mauri Ekholm  1943              46.49   
  Riihimäen Uimaseura  46.18                 
Asko Saarinen  1942              48.57   
  Vetehiset  47.38                 
Risto Åman  1941              50.27   
  Swimming Jyväskylä  50.58                 
Harri Salonen  1944              56.71   
  Cetus Espoo  55.75                 
Karl-Erik Malmberg  1945              1:03.04   
  Helsingin Uimarit  59.29                 
Juhani Soininen  1941              1:05.43   
  Cetus Espoo  1:17.34                 
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika