Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lyhyen radan Mastersmestaruus    Tulostuspäivämäärä  31 March 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  08:35   
  Järjestäjä  OU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 March 2015         
 
 
Laji 1, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laurie Simon Kaguni  1952  367  1:52.32  4:06.57  6:20.97    8:11.38   
  Uintiklubi Nereus                   
                     
 
Laji 1, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ulla Hurula  1965  763  1:18.33  2:45.10  4:22.20    5:40.29   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
 
Laji 1, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Marjut Hyvönen  1966  358  1:44.35  3:30.23  5:34.06    7:02.57   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
 
Laji 1, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sari Kukkonen  1972  367  1:46.33  3:39.30  5:22.04    6:59.88   
  Keravan Uimarit                   
                     
 
Laji 1, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Satu Rahkonen  1977  762  1:15.51  2:39.04  4:05.50    5:20.56   
  Cetus Espoo                   
                     
Mari Ääri  1980  681  1:15.76  2:37.64  4:10.06    5:32.80   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Meri Viljanen  1980  554  1:25.62  2:55.19  4:34.76    5:56.53   
  Hydra Platypus                   
                     
Hanna Rosti  1978  333  1:42.21  3:32.50  5:31.49    7:02.36   
  Keravan Uimarit                   
                     
 
Laji 1, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Erica Pakkala  1986  599  1:13.51  2:38.32  4:21.72    5:46.38   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lauri Malk  1937  566  1:51.49  3:52.56  6:16.74    7:55.96   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tapani Liimatainen  1944  203  2:40.59  5:25.44  8:03.99    10:08.58   
  Oulun Lohet                   
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Hannu Kuokkanen  1948  638  1:33.90  3:15.99  5:06.46    6:28.69   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Vladimir Brodski  1946  554  1:48.89  3:37.22  5:20.80    6:47.46   
  Cetus Espoo                   
                     
Juhani Sillanpää  1947  404  1:46.56  3:47.92  5:46.77    7:32.49   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Timo Teponoja  1955  411    3:28.76  5:20.11    6:49.55   
  Cetus Espoo                   
                     
Tapani Tuomiranta  1951  336  1:50.56  3:36.90  5:42.98    7:17.90   
  Koovee                   
                     
Ralf Sund  1955              DNF   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ahti Uusivuori  1960  549  1:23.45  2:54.45  4:40.07    5:56.57   
  Cetus Espoo                   
                     
Eero Elovaara  1956  437  1:34.07  3:17.20  5:00.91    6:24.55   
  Cetus Espoo                   
                     
Harri Koski  1957  272  1:44.63  3:45.18  5:42.67    7:30.32   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Sulo Salminen  1956  259  1:44.40  3:50.49  5:56.65    7:37.85   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tero Kinnunen  1965  716  1:12.97  2:33.29  4:10.55    5:21.94   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Heikki Posio  1963  192  1:45.49  3:51.56  6:20.80    8:18.44   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mika Ruusunen  1970  544  1:12.52  2:39.59  4:12.75    5:32.26   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Janne Soininen  1966  495  1:22.90  2:48.10  4:26.84    5:42.98   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kari Väisänen  1973  570  1:14.54  2:39.25  4:09.80    5:26.36   
  Speedo Masters Finland C                   
                     
Janne Blomqvist  1972  523  1:13.16  2:41.62  4:17.58    5:35.91   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Janne Haapaniemi  1979  652  1:11.70  2:28.65  3:52.23    5:04.73   
  Keravan Uimarit                   
                     
Lari Rönkä  1979  561  1:13.96  2:34.66  4:05.86    5:20.44   
  Uimaseura Aquila                   
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mikko Säntti  1982  626  1:06.39  2:23.35  3:49.17    5:03.55   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Emil Svartström  1985  584  1:09.56  2:31.28  3:55.89    5:10.54   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Petter Karjaluoto  1984  471  1:18.11  2:44.09  4:19.78    5:33.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lari Köymäri  1988  496  1:17.10  2:44.38  4:10.23    5:21.47   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
 
Laji 3, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Pirkko Siikarla  1946  381  1:56.52  3:58.19  5:58.94  7:57.80  29:57.21   
  Uintiklubi Nereus        9:55.77  11:54.41  13:53.98  15:53.88     
          17:54.69  19:55.10  21:56.39  24:01.11     
          26:02.61  28:01.90         
                     
 
Laji 3, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Pirjo Suopela  1955  241  1:49.71  3:53.52  5:59.48  8:06.04  31:31.88   
  Swimming Jyväskylä        10:11.99  12:18.19  14:24.78  16:30.33     
          18:37.58  20:45.08  22:53.78  25:02.63     
          27:13.80  29:24.08         
                     
 
Laji 3, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Anne-Mari Käräjämies  1964  689  1:13.41  2:33.24  3:54.61  5:16.84  20:10.21   
  Hydra Platypus        6:38.71  8:00.30  9:22.26  10:43.98     
          12:05.28  13:27.12  14:49.14  16:11.23     
          17:33.10  18:54.44         
                     
 
Laji 3, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Marjut Hyvönen  1966  426  1:24.84  2:58.84  4:33.50  6:08.94  23:36.73   
  Tuusulan Uimaseura        7:44.24  9:19.74  10:54.47  12:29.49     
          14:04.82  15:39.88  17:15.93  18:51.64     
          20:27.14  22:02.22         
                     
Imke Höfling  1970  394  1:24.09  2:56.41  4:31.32  6:07.98  24:13.67   
  Uimaseura Aquila        7:46.17  9:23.94  11:01.38  12:38.34     
          14:16.16  15:54.56  17:33.98  19:13.16     
          20:53.68  22:33.91         
                     
Katri Jalava  1967  262  1:40.42  3:31.53  5:23.46  7:14.85  27:44.35   
  S.C.Pingviinit        9:07.12  10:59.91  12:52.41  14:47.59     
          16:39.49  18:32.09  20:23.47  22:16.63     
          24:06.87  25:58.65         
                     
Reija Jaakkola  1970  242  1:49.11  3:44.22  5:39.62  7:34.93  28:29.66   
  Uimaseura Aquila        9:30.57  11:25.59  13:20.04  15:13.15     
          17:05.74  18:59.71  20:54.92  22:49.93     
          24:44.19  26:39.68         
                     
Kaisa Kuula-Bullat  1968  166  1:59.34  4:06.95  6:17.30  8:26.45  32:17.38   
  ORCA Helsinki        10:34.97  12:43.33  14:52.61  17:03.79     
          19:14.24  21:26.61  23:39.01  25:50.93     
          28:01.36  30:13.36         
                     
 
Laji 3, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Niina Salokorpi  1974  245  1:41.13  3:35.10  5:27.56  7:17.06  27:16.27   
  Oulun Uinti 1906        9:06.25  10:56.20  12:46.08  14:35.61     
          16:24.80  18:15.68  20:05.53  21:54.83     
          23:44.44  25:32.30         
                     
 
Laji 3, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Suvi Sintonen  1979  595  1:12.75  2:32.34  3:53.98  5:15.88  20:11.66   
  Cetus Espoo        6:37.70  7:59.66  9:21.49  10:43.29     
          12:04.51  13:26.46  14:48.52  16:10.66     
          17:32.59  18:53.89         
                     
Sanna Hokkanen  1977  526  1:14.25  2:37.08  4:00.80  5:25.51  21:02.41   
  Cetus Espoo        6:50.65  8:16.93  9:42.40  11:08.04     
          12:32.62  13:58.04  15:23.38  16:49.55     
          18:15.24  19:40.77         
                     
Kaisa Männistö  1978  472  1:18.62  2:44.22  4:11.40  5:39.26  21:48.68   
  Kankaanpään Uimarit        7:06.90  8:33.82  10:02.34  11:30.83     
          13:00.29  14:29.16  15:57.73  17:26.47     
          18:55.35  20:22.64         
                     
Katri Tanni  1977  295  1:37.64  3:20.57  5:03.58  6:47.08  25:30.72   
  S.C.Pingviinit        8:30.43  10:13.95  11:57.60  13:41.16     
          15:23.37  17:05.94  18:49.19  20:31.45     
          22:13.56  23:54.81         
                     
Heta Pohjavirta  1978  274  1:36.45  3:19.69  5:04.14  6:47.08  26:09.08   
  Keuruun Toverit        8:31.86  10:17.73  12:04.77  13:50.51     
          15:39.20  17:25.72  19:13.38  20:59.41     
          22:43.54  24:26.89         
                     
 
Laji 3, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Kaisa Tuomiranta  1984  247  1:31.78  3:15.70  5:00.97  6:47.59  26:11.71   
  Koovee        8:34.39  10:20.93  12:07.86  13:55.51     
          15:42.70  17:28.39  19:14.81  21:00.46     
          22:46.22  24:31.55         
                     
Tarja Masalin  1982  241  1:36.83  3:21.41  5:06.77  6:52.62  26:25.77   
  Keuruun Toverit        8:37.81  10:24.40  12:10.53  13:57.30     
          15:44.06  17:31.35  19:19.33  21:07.62     
          22:56.27  24:43.51         
                     
 
Laji 3, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Anni Antikainen  1988  447  1:24.79  2:53.74  4:21.30  5:48.67  21:42.04   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu        7:15.74  8:43.77  10:10.77  11:38.13     
          13:05.75  14:32.84  16:00.63  17:27.32     
          18:53.39  20:20.13         
                     
Heidi Hyvärinen  1986  439  1:19.79  2:46.88  4:14.66  5:41.40  21:49.84   
  Kuopion Uimaseura        7:09.13  8:36.69  10:04.42  11:31.95     
          13:02.14  14:31.80  16:00.11  17:28.70     
          18:56.95  20:24.92         
                     
Tanja Laine  1986              DSQ   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
                     
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Pentti Keränen  1935  303  1:55.65  4:07.54  6:21.95  8:36.25  17:15.76   
  Cetus Espoo        10:48.65  13:00.71  15:11.78       
                     
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Herkko Pesonen  1941  491  1:33.03  3:16.18  4:59.65  6:43.80  13:47.09   
  Helsingin Uimarit        8:31.67  10:18.30  12:04.24       
                     
Raine Narva  1945  443  1:42.58  3:29.13  5:17.86  7:06.89  14:15.98   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit        8:55.34  10:41.85  12:32.13       
                     
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Markku Makkonen  1948  642  1:20.34  2:49.41  4:18.40  5:47.94  11:41.04   
  Savonlinnan Uimaseura        7:16.54  8:45.51  10:13.94       
                     
Vladimir Brodski  1946  490  1:35.72  3:12.70  4:49.86  6:26.27  12:47.36   
  Cetus Espoo        8:03.96  9:42.24  11:18.35       
                     
Harri Mattila  1946  343  1:34.13  3:25.21  5:18.39  7:08.95  14:23.94   
  Uintiklubi Nereus        8:58.03  10:50.08  12:40.11       
                     
Pekka Siltanen  1949  311  1:44.45  3:37.72  5:31.18  7:24.98  14:52.46   
  Oulun Lohet        9:18.95  11:12.79  13:07.00       
                     
Antti Nikula  1948              DNS   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Ralf Sund  1955  336  1:33.29  3:14.84  4:56.35  6:40.92  13:37.04   
  Helsingfors Simsällskap        8:26.24  10:12.15  11:57.98       
                     
Tapio Peltola  1955  299  1:37.64  3:24.37  5:15.15  7:02.48  14:09.45   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls        8:52.48  10:40.81  12:26.94       
                     
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Simo-Pekka Torsti  1960  545  1:14.05  2:35.36  3:57.42  5:20.47  10:50.48   
  Cetus Espoo        6:43.97  8:07.03  9:30.64       
                     
Pekka Mäntynen  1960  380  1:25.70  2:58.51  4:30.89  6:04.21  12:13.51   
  Kuopion Uimaseura        7:34.86  9:07.26  10:41.73       
                     
Hannu Miettinen  1958  367  1:25.84  2:58.76  4:31.70  6:05.65  12:21.98   
  Kuopion Uimaseura        7:39.51  9:14.97  10:52.88       
                     
Seppo Hytönen  1956  355  1:27.18  3:02.82  4:38.28  6:13.26  12:30.07   
  Swimming Jyväskylä        7:49.97  9:25.30  11:00.54       
                     
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Matti Hurula  1961  566  1:13.74  2:32.34  3:51.48  5:10.98  10:34.01   
  Kemin Työväen Uimarit        6:29.79  7:50.04  9:15.18       
                     
Tapio Rinne  1963  533  1:12.70  2:31.60  3:53.29  5:15.34  10:46.62   
  Kouvolan Uimarit        6:38.03  8:01.25  9:24.44       
                     
Mauri Kanto  1963  526  1:12.78  2:33.99  3:56.10  5:18.48  10:49.57   
  Kauhajoen Karhu        6:42.35  8:05.96  9:30.06       
                     
Marko Lysmä  1965  365  1:22.50  2:54.74  4:27.06  5:59.14  12:13.38   
  Cetus Espoo        7:32.65  9:06.93  10:41.78       
                     
Teemu Väänänen  1965  314  1:20.56  2:53.17  4:30.16  6:11.47  12:51.26   
  Helsingfors Simsällskap        7:52.45  9:34.71  11:15.97       
                     
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Janne Soininen  1966  634  1:08.74  2:22.28  3:37.06  4:51.66  9:55.37   
  Cetus Espoo        6:07.02  7:23.14  8:39.76       
                     
Tuomas Iivanainen  1970  457  1:14.82  2:37.07  4:00.82  5:25.97  11:04.01   
  Helsingfors Simsällskap        6:50.38  8:15.01  9:39.21       
                     
Jorma Puustinen  1969  453  1:15.32  2:37.95  4:02.31  5:27.32  11:05.58   
  Kuopion Uimaseura        6:53.28  8:18.08  9:43.50       
                     
Raine Koivumäki  1970  362  1:21.61  2:51.48  4:22.01  5:53.18  11:57.14   
  S.C.Pingviinit        7:26.08  8:57.33  10:29.22       
                     
Timo Piispanen  1968  285  1:26.28  3:03.79  4:43.84  6:22.43  12:56.70   
  Hämeenlinnan Uimaseura        8:02.45  9:42.31  11:23.62       
                     
Rainer Lindqvist  1970  282  1:28.94  3:06.37  4:45.14  6:24.55  12:59.21   
  Järvenpään Uintiklubi        8:04.43  9:43.26  11:21.62       
                     
Jyrki Laaksonheimo  1970  258  1:28.68  3:10.93  4:53.67  6:35.64  13:23.00   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää        8:17.82  10:00.11  11:41.60       
                     
Jari Jukarainen  1968  232  1:38.01  3:24.98  5:09.00  6:57.04  13:52.25   
  Uimaseura Aquila        8:44.21  10:31.54  12:16.84       
                     
Mika Kajander  1968    182  1:46.85  3:38.75  5:32.63  7:28.22  15:01.48   
  Uimaseura Aquila        9:24.56  11:19.76  13:14.12       
                     
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Janne Blomqvist  1972  559  1:10.79  2:26.01  3:41.33  4:57.09  10:08.90   
  Helsingfors Simsällskap        6:13.17  7:31.37  8:50.38       
                     
Janne Ollikainen  1972  270  1:27.99  3:06.02  4:44.67  6:25.68  12:56.18   
  Keuruun Toverit        8:06.96  9:46.81  11:25.71       
                     
Teemu Vuorinen  1975  249  1:26.03  3:03.08  4:47.13  6:30.13  13:16.68   
  Hämeenlinnan Uimaseura        8:15.29  10:01.22  11:43.03       
                     
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Janne Haapaniemi  1979  637  1:04.32  2:14.26  3:26.70  4:40.35  9:36.44   
  Keravan Uimarit        5:54.44  7:08.76  8:23.47       
                     
Ossi Ilveskoski  1976  573  1:09.95  2:26.29  3:42.43  4:58.33  9:57.32   
  Cetus Espoo        6:14.11  7:30.35  8:45.11       
                     
Mikko Mäki  1978  532  1:11.44  2:26.64  3:43.10  5:00.90  10:12.20   
  Helsingfors Simsällskap        6:18.88  7:38.13  8:56.21       
                     
Petri Löllö  1976  362  1:13.89  2:39.56  4:09.19  5:40.23  11:35.62   
  Keuruun Toverit        7:11.56  8:42.15  10:12.47       
                     
Petri Tykkä  1976  345  1:20.61  2:48.04  4:17.62  5:47.43  11:47.28   
  Helsingfors Simsällskap        7:17.97  8:48.76  10:19.75       
                     
Niklas Merikallio  1980  247  1:31.84  3:06.77  4:45.91  6:27.43  13:10.61   
  Hydra Platypus        8:08.75  9:51.79  11:35.23       
                     
Jaakko Lyytinen  1976              DNS   
  Helsingin Uimarit                   
                     
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Jukka Valkonen  1981  591  1:07.66  2:22.09  3:37.32  4:53.21  9:52.08   
  Helsingfors Simsällskap        6:08.75  7:24.26  8:39.29       
                     
Aleksi Kuhajärvi  1984  372  1:14.62  2:39.21  4:07.79  5:37.58  11:30.71   
  Kempeleen Pyrintö        7:07.32  8:38.39  10:09.06       
                     
Harri Yrttiaho  1983  270  1:30.40  3:10.13  4:49.16  6:27.09  12:48.94   
  Haukiputaan Heitto        8:04.24  9:41.99  11:18.96       
                     
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Mikael Koponen  1986  581  1:09.91  2:25.07  3:40.75  4:55.57  9:44.67   
  Helsingin Uimarit        6:09.18  7:22.48  8:35.67       
                     
Janne Kekkonen  1989  501  1:05.89  2:22.55  3:40.57  4:59.38  10:14.10   
  Swimming Jyväskylä        6:18.48  7:37.35  8:57.53       
                     
Janne Parkkila  1986  479  1:04.62  2:17.27  3:35.91  4:56.35  10:23.44   
  Joensuun Uimaseura        6:17.85  7:40.18  9:02.82       
                     
 
Laji 5, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 280 - 319 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Swim Seka F2  280  18            3:11.42   
  Swimming Jyväskylä                   
  Anna Pyrrö  1941      1:00.09        1:00.09   
  Pirjo-Leena Pitkänen  1945      52.34        1:52.43   
  Risto Åman  1941      42.68        2:35.11   
  Martti Lampinen  1941      36.31        3:11.42   
                     
Nereus Seka [1696]  280  14            3:12.50   
  Uintiklubi Nereus                   
  Heli Paalosalo  1938                 
  Pirkko Siikarla  1946                 
  Harri Mattila  1946      2:40.60        2:40.60   
  Mikko Sirkka  1945      31.90        3:12.50   
                     
 
Laji 5, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 240 - 279 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Oulo Seka D  263  18            3:01.19   
  Oulun Lohet                   
  Tapani Liimatainen  1944      1:06.07        1:06.07   
  Johannapiritta Huovinen  1979                 
  Pekka Siltanen  1949      2:26.31        2:26.31   
  Helena Mäkinen  1985      34.88        3:01.19   
                     
 
Laji 5, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 200 - 239 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Cetus Seka D [1775]  200  18            2:15.70   
  Cetus Espoo                   
  Ahti Uusivuori  1960      34.28        34.28   
  Johanna Kara  1965      37.83        1:12.11   
  Risto Hotulainen  1966      29.59        1:41.70   
  Maikki Torsti  1963      34.00        2:15.70   
                     
Vus-Vss D  200  14            2:19.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Minna Jerohin  1976      43.12        43.12   
  Christer Burman  1968      35.05        1:18.17   
  Petra Thodin  1968      31.49        1:49.66   
  Hannu Kuokkanen  1948      29.82        2:19.48   
                     
Nereus Seka [1776]  200  12            2:35.95   
  Uintiklubi Nereus                   
  Taina Miekka  1959                 
  Matti Hienonen  1985      1:21.32        1:21.32   
  Laurie Simon Kaguni  1952      45.60        2:06.92   
  Pasi Rönni  1960      29.03        2:35.95   
                     
Kempy Seka D  200  10            2:41.88   
  Kempeleen Pyrintö                   
  Maarit Sihvonen  1961      41.17        41.17   
  Oili Yliraasakka  1967      50.55        1:31.72   
  Sulo Salminen  1956      37.02        2:08.74   
  Antti Pelkonen  1975      33.14        2:41.88   
                     
 
Laji 5, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 160 - 199 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Hss Seka C  161  18            2:01.24   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Erica Pakkala  1986      31.15        31.15   
  Tuomas Iivanainen  1970      33.50        1:04.65   
  Anu Ilander  1968      31.36        1:36.01   
  Janne Blomqvist  1972      25.23        2:01.24   
                     
Tuus Mix C2  160  14            2:09.41   
  Tuusulan Uimaseura                   
  Jussi Koivisto  1979      32.10        32.10   
  Lotta Koskinen  1974      37.23        1:09.33   
  Jenni Saarelainen  1976      33.03        1:42.36   
  Mika Meller  1967      27.05        2:09.41   
                     
Cetus Seka C [1815]  160  12            2:09.92   
  Cetus Espoo                   
  Jenni Harjuoja  1977      35.01        35.01   
  Ville Alopaeus  1971      36.26        1:11.27   
  Satu Rahkonen  1977      32.70        1:43.97   
  Valtteri Rahkonen  1975      25.95        2:09.92   
                     
Kemtu Seka [1816]  160  10            2:10.44   
  Kemin Työväen Uimarit                   
  Ulla Hurula  1965      35.33        35.33   
  Ville-Petteri Koivumäki  1987      32.90        1:08.23   
  Anna Ruohonen  1985      33.52        1:41.75   
  Matti Hurula  1961      28.69        2:10.44   
                     
Seui 165 Skuv  160            2:13.50   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  Milla Vainionpää  1981                 
  Kai Mustonen  1966                 
  Mikko Hämäläinen  1966      1:42.41        1:42.41   
  Eeva Asp  1982      31.09        2:13.50   
                     
Hydra Seka [1816]  160            2:17.62   
  Hydra Platypus                   
  Anne-Mari Käräjämies  1964      37.76        37.76   
  Sami Kähkönen  1969      34.89        1:12.65   
  Kari Koivisto  1969      30.33        1:42.98   
  Inga-Maria Vaara  1979      34.64        2:17.62   
                     
Vanders Mix 160 A  160            2:20.59   
  Vanders                   
  Sami Wahlman  1973      32.43        32.43   
  Hanna Wahlman  1978                 
  Lasse Lahtinen  1971      1:47.67        1:47.67   
  Heta Tenno  1975      32.92        2:20.59   
                     
Ku  160            2:21.69   
  Kankaanpään Uimarit                   
  Marjo Alavillamo  1984      39.93        39.93   
  Mikko Siekkinen  1975      36.88        1:16.81   
  Kaisa Männistö  1978      33.27        1:50.08   
  Jukka Ojala  1959      31.61        2:21.69   
                     
Raus Seka [1815]  160              2:24.54   
  Rauman Uimaseura                   
  Tom Nylund  1959      41.14        41.14   
  Aarne Hakanen  1977                 
  Liisa Ailanen  1978                 
  Elina Luttunen  1986      2:24.54        2:24.54   
                     
10  Aquila 1  160              2:25.63   
  Uimaseura Aquila                   
  Lari Rönkä  1979      31.94        31.94   
  Imke Höfling  1970                 
  Merja Pettersson  1963                 
  Mikko Nihtilä  1985      2:25.63        2:25.63   
                     
11  Oulo Seka C  173              2:25.93   
  Oulun Lohet                   
  Asko Svensk  1966      33.50        33.50   
  Krista Inkala  1980      43.69        1:17.19   
  Juha Ervasti  1965                 
  Merja Rauhala  1976      2:25.93        2:25.93   
                     
12  Keuto Seka  166              2:33.68   
  Keuruun Toverit                   
  Janne Ollikainen  1972      40.49        40.49   
  Jukka Tikkanen  1969      39.98        1:20.47   
  Heli Salenius  1975      34.78        1:55.25   
  Heta Pohjavirta  1978      38.43        2:33.68   
                     
13  Lus Seka [1816]  160              2:34.73   
  Loimaan Uimaseura                   
  Marko Isomaa  1977      32.20        32.20   
  Reeta Kaitosaari  1977      48.99        1:21.19   
  Leila Aromaa  1982      36.43        1:57.62   
  Seppo Hyyppä  1955      37.11        2:34.73   
                     
14  Vanders Mix 160 B  160              2:35.29   
  Vanders                   
  Andrea Buda  1983      31.36        31.36   
  Minna Karhama  1966      54.60        1:25.96   
  Alex Pakaslahti  1965                 
  Sari Luoto  1967      2:35.29        2:35.29   
                     
15  Aquila 2  160              2:55.43   
  Uimaseura Aquila                   
  Reija Jaakkola  1970      51.51        51.51   
  Krista Rokka  1977      46.82        1:38.33   
  Jari Jukarainen  1968      41.01        2:19.34   
  Mika Kajander  1968      36.09        2:55.43   
                     
Tuus Mix C1  160              DSQ   
  Tuusulan Uimaseura                   
  Johanna Salmela  1976      32.98        32.98   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
 
Laji 5, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 120 - 159 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aui Seka [1856]  120  18            2:04.94   
  Aurajoen Uinti                   
  Mari Ääri  1980      33.67        33.67   
  Karine Gagnon  1985                 
  Juho Hienonen  1986      1:37.90        1:37.90   
  Jaakko Heimo  1968      27.04        2:04.94   
                     
Vanders Mix 120  120  14            2:07.73   
  Vanders                   
  Heini Bargum  1981      35.35        35.35   
  Ville Lindfors  1976      32.33        1:07.68   
  Jussi Kujala  1980      29.43        1:37.11   
  Niina Luukkonen-Moglia  1976      30.62        2:07.73   
                     
Kuus Seka [1856]  120  12            2:09.56   
  Kuopion Uimaseura                   
  Teija Partanen  1986                 
  Sami Piironen  1973      1:10.29        1:10.29   
  Tomi Miettinen  1986      28.11        1:38.40   
  Nina Hurula  1989      31.16        2:09.56   
                     
Hydra Seka [1856]  120  10            2:14.39   
  Hydra Platypus                   
  Heidi Kinnunen  1983      35.25        35.25   
  Niko Kähkönen  1976      33.52        1:08.77   
  Meri Viljanen  1980                 
  Rami Laakso  1968      2:14.39        2:14.39   
                     
Ukk Seka [1856]  120            2:17.06   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  Kalle Lintula  1986      30.76        30.76   
  Heikki Nurmi  1968      36.97        1:07.73   
  Minna Sikiö  1984      37.57        1:45.30   
  Anni Antikainen  1988      31.76        2:17.06   
                     
 
Laji 5, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 100 - 119 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ou Seka 1  100  18            1:55.63   
  Oulun Uinti 1906                   
  Joonas Sihvonen  1989      28.28        28.28   
  Juha Juopperi  1989      28.78        57.06   
  Elina Kontio  1989      29.27        1:26.33   
  Tiina Kantomaa  1986      29.30        1:55.63   
                     
Hss Seka A  113  14            2:02.13   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Vivi Brooke  1989      35.52        35.52   
  Lari Köymäri  1988      30.00        1:05.52   
  Mikko Säntti  1982      26.44        1:31.96   
  Silke Riihinen  1989      30.17        2:02.13   
                     
Vus-Vss A  119  12            2:11.35   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Janne Saraluhta  1986      30.56        30.56   
  Emilia Uusitalo  1990      36.20        1:06.76   
  Petter Karjaluoto  1984      32.17        1:38.93   
  Paula Niinimäki  1981      32.42        2:11.35   
                     
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Pekka Sortila  1935  674          36.64   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Pentti Keränen  1935  410          43.24   
  Cetus Espoo                   
Rauni Heinänen  1932  373          44.61   
  Hämeenlinnan Mastersuimarit                   
Kalevi Seppelin  1935  347          45.72   
  Helsingfors Simsällskap                   
Sauli Juhani Uusi-Kokko  1933  28          1:45.15   
  Kauhajoen Karhu                   
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lauri Malk  1937  751          33.16   
  Cetus Espoo                   
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mikko Sirkka  1945  666          31.71   
  Uintiklubi Nereus                   
Olav Lukin  1944  507          34.73   
  Meisterujumise U-Klubi                   
Martti Lampinen  1941  453          36.06   
  Swimming Jyväskylä                   
Juha Parviainen  1945  418          37.03   
  Swimming Jyväskylä                   
Herkko Pesonen  1941  404          37.45   
  Helsingin Uimarit                   
Juha Koski  1942  401          37.54   
  Cetus Espoo                   
Risto Åman  1941  394          37.77   
  Swimming Jyväskylä                   
Einari Kirjavainen  1942  381          38.19   
  Swimming Jyväskylä                   
Harri Salonen  1944    240          44.57   
  Cetus Espoo                   
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Hannu Kuokkanen  1948  665          29.34   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Antti Nikula  1948  561          31.06   
  Oulun Uinti 1906                   
Markku Makkonen  1948  472          32.90   
  Savonlinnan Uimaseura                   
Heikki Asell  1947  461          33.15   
  S.C.Pingviinit                   
Veikko Ukkola  1950  392          34.98   
  Cetus Espoo                   
Harri Mattila  1946  347          36.45   
  Uintiklubi Nereus                   
Matti Arvinen  1950  343          36.58   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Pekka Latva-Pukkila  1949  307          37.94   
  Tuusulan Uimaseura                   
Markku Ikkala  1947    260          40.09   
  Swimming Jyväskylä                   
10  Matti Väätänen  1947    240          41.21   
  Cetus Espoo                   
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Peep Kesküla  1954  590          29.68   
  Meisterujumise U-Klubi                   
Heikki Pykäläinen  1952  498          31.40   
  Swimming Jyväskylä                   
Sakari Vento  1951  430          32.98   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Ossi Vallemaa  1954  365          34.83   
  Meisterujumise U-Klubi                   
Juha Kainulainen  1954  312          36.71   
  Kuopion Uimaseura                   
Esko Turunen  1955  310          36.76   
  Riihimäen Uimaseura                   
Tapio Peltola  1955  301          37.14   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ilkka Lahti  1960  696          27.86   
  Speedo Masters Finland C                   
Petri Heikkilä  1960  684          28.03   
  Speedo Masters Finland C                   
Ilkka Arola  1959  682          28.06   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Matti Nikula  1960  676          28.14   
  Oulun Lohet                   
Pasi Rönni  1960  646          28.56   
  Uintiklubi Nereus                   
Simo-Pekka Torsti  1960  625          28.88   
  Cetus Espoo                   
Jarmo Miinin  1956  582          29.58   
  Joensuun Uimaseura                   
Jussi-Pekka Kilpeläinen  1960  578          29.64   
  Koovee                   
Antti Uski  1958    562          29.93   
  Joensuun Uimaseura                   
10  Lauri Multanen  1959    530          30.52   
  Tornion Uimaseura                   
11  Leif Blomfelt  1960    519          30.73   
  Helsingfors Simsällskap                   
12  Seppo Hytönen  1956    505          31.00   
  Swimming Jyväskylä                   
13  Jukka Ojala  1959    495          31.22   
  Kankaanpään Uimarit                   
14  Markku Ehtonen  1960    489          31.35   
  Hämeenlinnan Mastersuimarit                   
15  Hannu Miettinen  1958    466          31.85   
  Kuopion Uimaseura                   
16  Kari Hellste“n  1959    464          31.90   
  Swimming Jyväskylä                   
17  Markku Ahonpää  1956    431          32.69   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
18  Pekka Mäntynen  1960    418          33.03   
  Kuopion Uimaseura                   
19  Juho Massinen  1960    389          33.81   
  Helsingfors Simsällskap                   
20  Markku Piiroinen  1960    385          33.95   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
21  Sulo Salminen  1956    358          34.77   
  Kempeleen Pyrintö                   
22  Juha Holma  1957    290          37.30   
  Tuusulan Uimaseura                   
23  Lasse Heino  1959    282          37.65   
  Rauman Uimaseura                   
Matti Karomäki  1956              DNS   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Janne Virtanen  1964  783          25.36   
  Speedo Masters Finland C                   
Jari Ketola  1962  602          27.68   
  Helsingfors Simsällskap                   
Matti Hurula  1961  545          28.62   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Marko Lysmä  1965  526          28.95   
  Cetus Espoo                   
Tapio Rinne  1963  513          29.20   
  Kouvolan Uimarit                   
Antti Wihanto  1962  507          29.32   
  Aurajoen Uinti                   
Teemu Väänänen  1965  498          29.48   
  Helsingfors Simsällskap                   
Mauri Kanto  1963  473          29.99   
  Kauhajoen Karhu                   
Ismo Voutilainen  1965    456          30.36   
  Riihimäen Uimaseura                   
10  Juha Ervasti  1965    447          30.57   
  Oulun Lohet                   
11  Juha Räisänen  1964    412          31.40   
  Tuusulan Uimaseura                   
12  Leif Hed  1961    400          31.72   
  Oulun Uinti 1906                   
13  Taito Nurmi  1961    371          32.51   
  Aurajoen Uinti                   
14  Timo Kaltio  1965    347          33.25   
  Aurajoen Uinti                   
15  Alex Pakaslahti  1965    320          34.18   
  Vanders                   
16  Jukka Vatanen  1961    310          34.52   
  Tuusulan Uimaseura                   
17  Heikki Posio  1963    264          36.42   
  Kempeleen Pyrintö                   
18  Jari Kallio  1964    263          36.46   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Kare-Petri Kaukomaa  1965              DNF   
  Helsingfors Simsällskap                   
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Pasi Rönkkö  1970  730          26.26   
  S.C.Pingviinit                   
Jaani Virtanen  1969  703          26.59   
  Speedo Masters Finland C                   
Panu Hiltunen  1966  658          27.19   
  Swimming Jyväskylä                   
Tapio Mäkitalo  1970  633          27.54   
  Speedo Masters Finland C                   
Mika Meller  1967  617          27.77   
  Tuusulan Uimaseura                   
Risto Hotulainen  1966  606          27.94   
  Cetus Espoo                   
Tuomas Iivanainen  1970  593          28.14   
  Helsingfors Simsällskap                   
Mika Pöyhölä  1966  566          28.59   
  S.C.Pingviinit                   
Timo Narumo  1969    563          28.63   
  Cetus Espoo                   
10  Pasi Mikkonen  1969    552          28.83   
  Joensuun Uimaseura                   
11  Tero Nordström  1968    548          28.90   
  Aurajoen Uinti                   
12  Mika Lehto  1970    529          29.23   
  Uintiklubi Nereus                   
13  Jorma Puustinen  1969    525          29.31   
  Kuopion Uimaseura                   
14  Markku Korhonen  1969    478          30.24   
  Kuopion Uimaseura                   
15  Vesa Kälviäinen  1968    468          30.45   
  SUH                   
16  Juha Kivelä  1966    448          30.90   
  Joensuun Uimaseura                   
17  Timo Liukko  1970    422          31.51   
  Swimming Jyväskylä                   
18  Rami Laakso  1968    417          31.64   
  Hydra Platypus                   
19  Marko Ursin  1970    399          32.10   
  Kouvolan Uimarit                   
20  Jari Jukarainen  1968    376          32.75   
  Uimaseura Aquila                   
21  Timo Piispanen  1968    370          32.92   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
22  Pasi Kolu  1968    347          33.64   
  S.C.Pingviinit                   
23  David Dussfault  1970    331          34.16   
  Helsingfors Simsällskap                   
24  Marko Jokinen  1967    297          35.41   
  SUH                   
25  Jyrki Laaksonheimo  1970    207          39.96   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Teppo Paajanen  1975  751          25.36   
  Speedo Masters Finland C                   
Janne Blomqvist  1972  736          25.54   
  Helsingfors Simsällskap                   
Kimmo Käkelä  1971  683          26.18   
  Tuusulan Uimaseura                   
Valtteri Rahkonen  1975  672          26.32   
  Cetus Espoo                   
Lasse Lahtinen  1971  621          27.02   
  Vanders                   
Sami Wahlman  1973  612          27.15   
  Vanders                   
Ari Komulainen  1972  611          27.17   
  Kuhmon Kiva Uintiseura                   
Mikko Porali  1971  590          27.49   
  Uinti Imatra                   
Ville Alopaeus  1971    579          27.66   
  Cetus Espoo                   
10  Matias Murole  1971    578          27.68   
  Uinti Imatra                   
11  Ari Korhonen  1972    482          29.41   
  Raision Urheilijat                   
12  Arto Katajamäki  1972    428          30.59   
  Haukiputaan Heitto                   
13  Tomi Haapanen  1973    404          31.19   
  Swimming Jyväskylä                   
14  Teemu Rintala  1974    367          32.18   
  Swimming Jyväskylä                   
15  Matti Kanervo  1973    356          32.51   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
16  Teemu Vuorinen  1975    334          33.22   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Mikko Siekkinen  1975              DSQ   
  Kankaanpään Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ville Lindfors  1976  596          25.57   
  Vanders                   
Frans Veck  1979  579          25.83   
  Speedo Masters Finland C                   
Marko Isomaa  1977  537          26.48   
  Loimaan Uimaseura                   
Mikko Arponen  1980  526          26.66   
  Uintiklubi Nereus                   
Kari Angeria  1980  515          26.86   
  UPOT                   
Kai Poutanen  1980  513          26.88   
  Speedo Masters Finland C                   
Petri Löllö  1976  491          27.28   
  Keuruun Toverit                   
Kai Loo  1980  474          27.61   
  UPOT                   
Jussi Kujala  1980    464          27.80   
  Vanders                   
10  Teemu Turunen  1976    453          28.02   
  Pieksän Kuutit                   
11  Ossi Ilveskoski  1976    433          28.45   
  Cetus Espoo                   
12  Mikko Alpua  1978    399          29.23   
  ORCA Helsinki                   
13  Alexander Bernikov  1978    355          30.39   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
14  Ville-Pekka Pirilä  1978    328          31.21   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
15  Timo Räisänen  1977    315          31.64   
  Kemin Työväen Uimarit                   
16  Niklas Merikallio  1980    282          32.80   
  Hydra Platypus                   
17  Markku Rautiainen  1977    249          34.18   
  Swimming Jyväskylä                   
Petri Karjalainen  1976              DSQ   
  Oulun Lohet                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tuomas Lähdetluoma  1985  725          24.46   
  Speedo Masters Finland C                   
Lari Sirnelä  1982  691          24.86   
  Speedo Masters Finland C                   
Juho Savikko  1984  639          25.51   
  Oulun Lohet                   
Kaleva Latvala  1984  612          25.88   
  Kokkolan Uimaseura                   
Petteri Torssonen  1984  609          25.92   
  Joensuun Uimaseura                   
Matti Hienonen  1985  602          26.02   
  Uintiklubi Nereus                   
Mikko Nihtilä  1985  566          26.56   
  Uimaseura Aquila                   
Arttu Ohtonen  1983  563          26.61   
  UPOT                   
Kari Niemelä  1981    556          26.73   
  Ilmajoen Kisailijat                   
10  Teemu Nyländen  1981    491          27.85   
  UPOT                   
11  Aleksi Kuhajärvi  1984    478          28.11   
  Kempeleen Pyrintö                   
12  Juha Stenbäck  1983    292          33.11   
  Swimming Club Rovaniemi                   
13  Joonas Kuosmanen  1983    231          35.82   
  Kauhajoen Karhu                   
14  Stiliyan Tabandzhov  1985    212          36.85   
  Riihimäen Uimaseura                   
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Juha Juopperi  1989  686          24.22   
  Oulun Uinti 1906                   
Antti Viilos  1989  670          24.41   
  Swimming Jyväskylä                   
Janne Kekkonen  1989  669          24.43   
  Swimming Jyväskylä                   
Joonas Sihvonen  1989  652          24.64   
  Oulun Uinti 1906                   
Juho Hienonen  1986  566          25.82   
  Aurajoen Uinti                   
Jari Mäkäläinen  1986  563          25.87   
  Helsingin Uimarit                   
Tomi Miettinen  1986  539          26.25   
  Kuopion Uimaseura                   
Janne Parkkila  1986  517          26.61   
  Joensuun Uimaseura                   
Kalle Lintula  1986    498          26.95   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
10  Jesse Puhakka  1987    483          27.23   
  Joensuun Uimaseura                   
11  Olli Hautamäki  1986    457          27.74   
  Oulun Uinti 1906                   
Eetu Suomalainen  1989              DNF   
  Swimming Jyväskylä                   
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Heli Paalosalo  1938  614          41.66   
  Uintiklubi Nereus                   
Carita Bremer  1940  323          51.60   
  Helsingfors Simsällskap                   
Tarja Pitkänen  1938  243          56.69   
  Kuhmon Kiva Uintiseura                   
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Pirjo-Leena Pitkänen  1945  564          40.35   
  Swimming Jyväskylä                   
Anna Pyrrö  1941  319          48.75   
  Swimming Jyväskylä                   
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Pirkko Siikarla  1946  325          46.01   
  Uintiklubi Nereus                   
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Maritta Kurki  1952  464          37.74   
  Lahden Kaleva                   
Aino Liakka  1955  450          38.12   
  Oulun Uinti 1906                   
Marja Turunen  1951  427          38.79   
  Kuopion Uimaseura                   
Pirkko Kiiski  1954  341          41.80   
  Swimming Jyväskylä                   
Pirjo Suopela  1955  245          46.66   
  Swimming Jyväskylä                   
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Taina Miekka  1959  433          37.64   
  Uintiklubi Nereus                   
Kerstin Rehnström  1957  414          38.21   
  Ekenäs Simsällskap                   
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anne-Mari Käräjämies  1964  720          30.87   
  Hydra Platypus                   
Maikki Torsti  1963  508          34.67   
  Cetus Espoo                   
Liisa Tirkkonen  1963  454          35.98   
  S.C.Pingviinit                   
Riitta Viitala  1962  415          37.07   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anu Ilander  1968  762          28.86   
  Helsingfors Simsällskap                   
Petra Thodin  1968  755          28.95   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Maarit Venesmäki  1969  702          29.67   
  Tuusulan Uimaseura                   
Katri Vuori  1969  530          32.57   
  Keravan Uimarit                   
Tiia Kujala  1968  452          34.34   
  Oulun Uinti 1906                   
Maarit Kestilä  1967  441          34.62   
  Haukiputaan Heitto                   
Minna Karhama  1966  408          35.53   
  Vanders                   
Anu Lajunen  1966  403          35.68   
  Swimming Jyväskylä                   
Imke Höfling  1970    403          35.70   
  Uimaseura Aquila                   
10  Sari Luoto  1967    400          35.77   
  Vanders                   
11  Pauliina Melamies  1968    292          39.73   
  HTU Stadi                   
12  Katri Jalava  1967    254          41.60   
  S.C.Pingviinit                   
13  Kaisa Kuula-Bullat  1968    177          46.88   
  ORCA Helsinki                   
14  Kristiina Pappila  1967    134          51.50   
  Uimaseura Aquila                   
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Luoto  1975  855          27.41   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Marjaana Mäkinen  1975  657          29.93   
  Kouvolan Uimarit                   
Sanna Soininen  1973  579          31.21   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
Lotta Koskinen  1974  578          31.22   
  Tuusulan Uimaseura                   
Veera Alanko  1973  576          31.27   
  Keravan Uimarit                   
Heli Salenius  1975  536          32.03   
  Keuruun Toverit                   
Heta Tenno  1975  468          33.50   
  Vanders                   
Suvi Ahonen  1973  319          38.08   
  Swimming Jyväskylä                   
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mari Ääri  1980  690          28.40   
  Aurajoen Uinti                   
Kaisa Männistö  1978  609          29.61   
  Kankaanpään Uimarit                   
Sanna Hokkanen  1977  545          30.71   
  Cetus Espoo                   
Niina Luukkonen-Moglia  1976  544          30.73   
  Vanders                   
Jenni Saarelainen  1976  524          31.13   
  Tuusulan Uimaseura                   
Krista Inkala  1980  466          32.37   
  Oulun Lohet                   
Katja Anttila  1978  408          33.83   
  Riihimäen Uimaseura                   
Merja Rauhala  1976  403          33.98   
  Oulun Lohet                   
Hanna Rosti  1978    385          34.49   
  Keravan Uimarit                   
10  Inga-Maria Vaara  1979    359          35.30   
  Hydra Platypus                   
11  Hanna Wahlman  1978    354          35.47   
  Vanders                   
12  Heta Pohjavirta  1978    295          37.69   
  Keuruun Toverit                   
13  Krista Rokka  1977    290          37.88   
  Uimaseura Aquila                   
14  Reeta Kaitosaari  1977    249          39.88   
  Loimaan Uimaseura                   
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Marjukka Lyytinen  1982  697          28.83   
  Kuhmon Kiva Uintiseura                   
Elisa Suomi  1981  646          29.57   
  Vanders                   
Eeva Asp  1982  565          30.93   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Anna Ruohonen  1985  547          31.26   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Jonna Sallinen  1983  533          31.52   
  Joensuun Uimaseura                   
Maria Välimäki  1982  498          32.24   
  Nivalan Saukot                   
Milla Vainionpää  1981  497          32.26   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Leila Aromaa  1982  491          32.39   
  Loimaan Uimaseura                   
Minna Sikiö  1984    487          32.50   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
10  Paula Niinimäki  1981    471          32.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
11  Anna-Liisa Virtanen  1985    398          34.74   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
12  Niina Säteri  1984    393          34.88   
  S.C.Pingviinit                   
13  Marjo Alavillamo  1984    385          35.14   
  Kankaanpään Uimarit                   
14  Helena Mäkinen  1985    377          35.39   
  Oulun Lohet                   
15  Heidi Nurminen  1983    360          35.93   
  Hämeenlinnan Mastersuimarit                   
16  Tarja Masalin  1982    302          38.08   
  Keuruun Toverit                   
17  Katja Töyli  1983    219          42.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Suvi Pulkkinen  1988  900          26.32   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Emilia Uusitalo  1990  750          27.97   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Elina Kontio  1989  722          28.33   
  Oulun Uinti 1906                   
Elisa Vilhunen  1988  651          29.32   
  Varkauden Uimarit                   
Tiina Kantomaa  1986  647          29.38   
  Oulun Uinti 1906                   
Silke Riihinen  1989  593          30.25   
  Helsingfors Simsällskap                   
Nina Hurula  1989  542          31.17   
  Kuopion Uimaseura                   
Heidi Hyvärinen  1986  499          32.04   
  Kuopion Uimaseura                   
Sini Hirvonen  1988    433          33.58   
  Varkauden Uimarit                   
10  Tanja Laine  1986    384          34.95   
  Swimming Jyväskylä                   
11  Maarit Hukka  1986    378          35.13   
  Kankaanpään Uimarit                   
12  Elina Luttunen  1986    375          35.24   
  Rauman Uimaseura                   
13  Annika Kivioja  1988    352          35.99   
  S.C.Pingviinit                   
Anni Antikainen  1988              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Martti Lahti  1937  423  55.56        1:55.54   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Harri Salonen  1944  286  58.36        2:03.54   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aksel Luige  1949  678  41.33        1:26.32   
  Meisterujumise U-Klubi                   
                     
Vladimir Brodski  1946  666  41.90        1:26.82   
  Cetus Espoo                   
                     
Juhani Sillanpää  1947  570  43.96        1:31.42   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Antti Malinen  1947  392  48.50        1:43.58   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Matti Arvinen  1950  354  49.79        1:47.16   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Markku Ikkala  1947  317  52.54        1:51.18   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aleksandr Batištšev  1953  714  38.45        1:19.49   
  Meisterujumise U-Klubi                   
                     
Juha Lairola  1955  543  41.68        1:27.09   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Ossi Vallemaa  1954  447  44.54        1:32.91   
  Meisterujumise U-Klubi                   
                     
Timo Teponoja  1955  442  45.91        1:33.30   
  Cetus Espoo                   
                     
Juha Kainulainen  1954  344  46.63        1:41.35   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
Ralf Sund  1955  337  48.91        1:42.07   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Matti Nikula  1960  631  36.84        1:19.42   
  Oulun Lohet                   
                     
Tom Nylund  1959  521  39.50        1:24.62   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Pekka Iltola  1957  499  42.24        1:25.85   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Arto Kärnä  1957  486  41.04        1:26.60   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Eero Elovaara  1956  463  42.26        1:28.06   
  Cetus Espoo                   
                     
Kari Hellste“n  1959  461  41.63        1:28.14   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Harri Koski  1957  387  45.15        1:33.44   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Markku Piiroinen  1960  322  47.39        1:39.32   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Juha Holma  1957    270  49.46        1:45.37   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mauri Kanto  1963  587  36.62        1:17.05   
  Kauhajoen Karhu                   
                     
Ensio Vatanen  1964  447  39.32        1:24.36   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
                     
Antti Wihanto  1962  438  38.82        1:24.97   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Tapio Siltari  1963  370  42.46        1:29.83   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Timo Kaltio  1965  307  45.49        1:35.58   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Jukka Vatanen  1961  300  47.02        1:36.34   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Aapo Immonen  1963              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mika Pöyhölä  1966  630  35.24        1:14.66   
  S.C.Pingviinit                   
                     
Kim Ohtonen  1966  615  35.47        1:15.29   
  Speedo Masters Finland C                   
                     
Kai Mustonen  1966  585  35.87        1:16.54   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Christer Burman  1968  542  36.63        1:18.50   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Sami Kähkönen  1969  500  38.83        1:20.62   
  Hydra Platypus                   
                     
Janne Soininen  1966  460  39.40        1:22.91   
  Cetus Espoo                   
                     
Tero Nordström  1968  454  39.92        1:23.29   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Kai Helsiaho  1970  448  39.55        1:23.66   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Heikki Nurmi  1968    441  39.83        1:24.06   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
10  Vesa Kälviäinen  1968    383  41.54        1:28.12   
  SUH                   
                     
11  Jukka Tikkanen  1969    379  42.01        1:28.42   
  Keuruun Toverit                   
                     
12  Kari Härkönen  1970    356  43.65        1:30.31   
  Cetus Espoo                   
                     
13  Rainer Lindqvist  1970    350  43.24        1:30.84   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
14  Matti Voitto Saraneva  1970    330  43.84        1:32.60   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
15  Marko Jokinen  1967    250  49.66        1:41.59   
  SUH                   
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tero Matkaniemi  1972  685  32.42        1:09.65   
  Speedo Masters Finland C                   
                     
Eerikki Rutanen  1972  678  32.39        1:09.91   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Janne Blomqvist  1972  441  39.92        1:20.69   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Tomi Vuollet  1975  434  37.36        1:21.11   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Ville Alopaeus  1971  432  38.41        1:21.19   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Markku Vihersalo  1978  673  33.97        1:09.79   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Frans Veck  1979  610  33.84        1:12.12   
  Speedo Masters Finland C                   
                     
Niko Kähkönen  1976  603  32.95        1:12.40   
  Hydra Platypus                   
                     
Aarne Hakanen  1977  485  36.29        1:17.86   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Jani Myllymäki  1976  448  37.63        1:19.90   
  Cetus Espoo                   
                     
Petri Löllö  1976  430  38.80        1:21.01   
  Keuruun Toverit                   
                     
Mikko Pirinen  1979  418  37.50        1:21.81   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Petri Tykkä  1976  344  42.73        1:27.24   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Markku Rautiainen  1977    327  42.18        1:28.73   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
10  Timo Räisänen  1977    309  42.44        1:30.48   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emil Svartström  1985  706  31.55        1:08.19   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Kaleva Latvala  1984  600  33.61        1:11.98   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Markku Ahonen  1981  571  34.31        1:13.17   
  UPOT                   
                     
Petteri Torssonen  1984  561  34.21        1:13.62   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Petter Karjaluoto  1984  382  39.40        1:23.63   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Stiliyan Tabandzhov  1985  193  48.76        1:44.96   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Joonas Kuosmanen  1983  171  52.61        1:49.32   
  Kauhajoen Karhu                   
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lari Köymäri  1988  675  31.58        1:07.47   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Juho Hienonen  1986  632  32.79        1:08.96   
  Aurajoen Uinti                   
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Heli Paalosalo  1938  607  55.72        1:53.92   
  Uintiklubi Nereus                   
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Pirjo-Leena Pitkänen  1945  578  55.15        1:53.84   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Viive Nõu  1948  449  55.58        1:55.84   
  Meisterujumise U-Klubi                   
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kerstin Rehnström  1957  493  48.33        1:39.29   
  Ekenäs Simsällskap                   
                     
Monica Paavilainen  1960  265  58.18        2:02.00   
  Hydra Platypus                   
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Johanna Kara  1965  721  38.27        1:23.87   
  Cetus Espoo                   
                     
Merja Pettersson  1963  428  46.87        1:39.74   
  Uimaseura Aquila                   
                     
Riitta Viitala  1962              DNF   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anu Ilander  1968  735  38.77        1:20.47   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Katri Vuori  1969  551  42.22        1:28.56   
  Keravan Uimarit                   
                     
Maarit Kestilä  1967  362  48.35        1:41.83   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
Imke Höfling  1970  320  51.04        1:46.11   
  Uimaseura Aquila                   
                     
Oili Yliraasakka  1967  295  51.90        1:49.06   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Anne-Maarit Tirronen  1967  255  54.03        1:54.48   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
                     
Mirja Liehunen  1966  250  54.60        1:55.28   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lotta Koskinen  1974  622  38.72        1:22.63   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Marjaana Mäkinen  1975  516  41.18        1:27.92   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Heli Salenius  1975  487  43.71        1:29.63   
  Keuruun Toverit                   
                     
Sari Kukkonen  1972  483  43.47        1:29.88   
  Keravan Uimarit                   
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Satu Rahkonen  1977  761  36.86        1:15.79   
  Cetus Espoo                   
                     
Liisa Ailanen  1978  620  39.55        1:21.15   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Sanna Hokkanen  1977  531  41.31        1:25.45   
  Cetus Espoo                   
                     
Meri Viljanen  1980  492  42.25        1:27.60   
  Hydra Platypus                   
                     
Suvi Sintonen  1979  440  43.78        1:30.92   
  Cetus Espoo                   
                     
Katja Anttila  1978  406  44.82        1:33.45   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Johannapiritta Huovinen  1979  370  45.65        1:36.37   
  Oulun Lohet                   
                     
Krista Inkala  1980  364  46.63        1:36.87   
  Oulun Lohet                   
                     
Heta Pohjavirta  1978    336  48.41        1:39.46   
  Keuruun Toverit                   
                     
10  Minna Jerohin  1976    303  49.17        1:42.98   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Heini Bargum  1981  564  38.75        1:21.03   
  Vanders                   
                     
Jonna Sallinen  1983  393  43.63        1:31.37   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Heidi Kinnunen  1983  392  44.52        1:31.47   
  Hydra Platypus                   
                     
Anna-Liisa Virtanen  1985  340  45.38        1:35.96   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Tarja Masalin  1982  251  50.15        1:46.10   
  Keuruun Toverit                   
                     
Katja Töyli  1983  219  53.43        1:50.97   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Suvi Pulkkinen  1988  827  33.61        1:11.18   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Maria Ripatti  1987  607  36.77        1:18.92   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Sina Hulkkonen  1987  361  45.36        1:33.85   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Annika Kivioja  1988  305  48.49        1:39.28   
  S.C.Pingviinit                   
                     
 
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lauri Malk  1937  687  49.84  1:48.52  2:48.40    3:43.21   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tapani Liimatainen  1944  103  1:16.15  2:47.27  4:25.52    6:05.18   
  Oulun Lohet                   
                     
 
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Pekka Siltanen  1949  241  55.65  2:01.13  3:10.24    4:14.91   
  Oulun Lohet                   
                     
 
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Petri Heikkilä  1960  473  37.72  1:20.01  2:05.01    2:54.50   
  Speedo Masters Finland C                   
                     
 
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tero Kinnunen  1965  590  35.41  1:15.78  1:56.85    2:36.99   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Harri Marttinen  1964  427  38.94  1:21.29  2:05.24    2:54.77   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
 
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jaakko Heimo  1968  431  32.98  1:11.63  1:52.57    2:47.33   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Kari Koivisto  1969  405  37.93  1:20.37  2:03.61    2:50.71   
  Hydra Platypus                   
                     
Janne Soininen  1966  341  38.91  1:23.29  2:11.33    3:00.92   
  Cetus Espoo                   
                     
Ville Kulmakorpi  1966  177  46.71  1:43.25  2:44.49    3:44.92   
  Koovee                   
                     
Risto Silvola  1969  176  44.81  1:39.66  2:42.78    3:45.44   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Mika Meller  1967              DSQ   
  Tuusulan Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
 
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Janne Blomqvist  1972  339  37.48  1:22.25  2:09.16    2:56.35   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Mica Raimi  1972              DNS   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Marko Isomaa  1977  321  38.77  1:21.76  2:08.25    2:59.46   
  Loimaan Uimaseura                   
                     
 
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mikael Koponen  1986  508  34.50  1:16.54  1:52.83    2:30.04   
  Helsingin Uimarit                   
                     
 
Laji 11, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laurie Simon Kaguni  1952  257  51.82  1:54.95  3:02.79    4:13.45   
  Uintiklubi Nereus                   
                     
 
Laji 11, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Leila Aromaa  1982  195  49.23  1:44.13  2:45.77    3:49.36   
  Loimaan Uimaseura                   
                     
 
Laji 11, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Teija Partanen  1986  516  36.23  1:18.09  1:59.31    2:41.59   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Pekka Sortila  1935  366          52.85   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Kalevi Seppelin  1935  300          56.48   
  Helsingfors Simsällskap                   
Sauli Juhani Uusi-Kokko  1933  20          2:17.72   
  Kauhajoen Karhu                   
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Klaus Bremer  1938  441          46.63   
  Helsingfors Simsällskap                   
Lauri Malk  1937  377          49.12   
  Cetus Espoo                   
Martti Lahti  1937  273          54.70   
  Cetus Espoo                   
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Martti Lampinen  1941  373          46.52   
  Swimming Jyväskylä                   
Juha Koski  1942  297          50.22   
  Cetus Espoo                   
Harri Salonen  1944  197          57.56   
  Cetus Espoo                   
Tapani Liimatainen  1944  111          1:09.54   
  Oulun Lohet                   
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Hannu Kuokkanen  1948  589          36.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Matti Väätänen  1947  118          1:01.76   
  Cetus Espoo                   
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Peep Kesküla  1954  591          35.31   
  Meisterujumise U-Klubi                   
Ilkka Keskinen  1952  459          38.42   
  Swimming Jyväskylä                   
Tapani Tuomiranta  1951  369          41.29   
  Koovee                   
Ralf Sund  1955  263          46.25   
  Helsingfors Simsällskap                   
Heikki Pykäläinen  1952  226          48.64   
  Swimming Jyväskylä                   
Juha Kainulainen  1954  217          49.30   
  Kuopion Uimaseura                   
Matti Myllymäki  1951  106          1:02.59   
  Hämeenlinnan Mastersuimarit                   
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jussi-Pekka Kilpeläinen  1960  544          35.52   
  Koovee                   
Tom Nylund  1959  495          36.67   
  Rauman Uimaseura                   
Jorma Latva-Pirilä  1959  370          40.39   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Markku Ahonpää  1956              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Janne Virtanen  1964  745          30.09   
  Speedo Masters Finland C                   
Jari Ketola  1962  544          33.40   
  Helsingfors Simsällskap                   
Jouni Paukkonen  1962  451          35.57   
  Varkauden Uimarit                   
Tapio Siltari  1963  424          36.29   
  Kemin Uimaseura                   
Marko Lysmä  1965  353          38.57   
  Cetus Espoo                   
Taito Nurmi  1961  342          38.98   
  Aurajoen Uinti                   
Aapo Immonen  1963  340          39.05   
  Helsingfors Simsällskap                   
Peter Fjellström  1963  300          40.72   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Alex Pakaslahti  1965    258          42.80   
  Vanders                   
10  Heikki Posio  1963    213          45.61   
  Kempeleen Pyrintö                   
11  Jari Kallio  1964    172          48.99   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Panu Hiltunen  1966  602          32.00   
  Swimming Jyväskylä                   
Asko Svensk  1966  558          32.82   
  Oulun Lohet                   
Kai Mustonen  1966  485          34.37   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Tuomas Iivanainen  1970  464          34.88   
  Helsingfors Simsällskap                   
Timo Narumo  1969  432          35.74   
  Cetus Espoo                   
Jussi Kanste  1966  431          35.76   
  Haukiputaan Heitto                   
Timo Liukko  1970  210          45.41   
  Swimming Jyväskylä                   
Matti Voitto Saraneva  1970  195          46.56   
  Riihimäen Uimaseura                   
Timo Piispanen  1968    194          46.65   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mikko Soini  1972  556          31.04   
  Speedo Masters Finland C                   
Valtteri Rahkonen  1975  490          32.38   
  Cetus Espoo                   
Sami Wahlman  1973  479          32.61   
  Vanders                   
Janne Blomqvist  1972  420          34.08   
  Helsingfors Simsällskap                   
Ari Korhonen  1972  336          36.69   
  Raision Urheilijat                   
Tomi Haapanen  1973  290          38.53   
  Swimming Jyväskylä                   
Janne Ollikainen  1972  254          40.31   
  Keuruun Toverit                   
Arto Katajamäki  1972  246          40.70   
  Haukiputaan Heitto                   
Matti Kanervo  1973    210          42.93   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura