Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Masters-mestaruuskilpailut | Tulostuspäivämäärä | 28 lokakuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 17:33 | |||
Järjestäjä | ÅSK- Uintiklubi Turku ry & Aurajoen Uinti ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 26 lokakuu 2018 |
Laji 1, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 280 - 319 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Swim Seka | 280 | 3:58.00 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 3:14.50 | |||||||||
Anna Pyrrö | 1941 | 1:02.14 | 1:02.14 | |||||||
Pirjo-Leena Pitkänen | 1945 | 55.93 | 1:58.07 | |||||||
Risto Åman | 1941 | 51.46 | 2:49.53 | |||||||
Heikki Pykäläinen | 1952 | 1:08.47 | 3:58.00 | |||||||
Laji 1, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 240 - 279 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Vus-Vss Seka [1739] | 240 | 2:34.84 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:34.00 | |||||||||
Heikki Räsänen | 1951 | 47.50 | 47.50 | |||||||
Terje Liiske | 1963 | 45.66 | 1:33.16 | |||||||
Petra Thodin | 1968 | 31.07 | 2:04.23 | |||||||
Hannu Kuokkanen | 1948 | 30.61 | 2:34.84 | |||||||
2 | Aui Seka E [1739] | 240 | 2:36.05 | |||||||
Aurajoen Uinti | 2:34.00 | |||||||||
Päivi Lairola | 1958 | |||||||||
Juha Lairola | 1955 | 1:21.17 | 1:21.17 | |||||||
Antti Wihanto | 1962 | |||||||||
Sirpa Visakoski | 1952 | 2:36.05 | 2:36.05 | |||||||
3 | Cetus Seka E | 240 | 3:19.06 | |||||||
Cetus Espoo | 3:05.50 | |||||||||
Juha Koski | 1942 | 55.94 | 55.94 | |||||||
Martti Lahti | 1937 | 59.99 | 1:55.93 | |||||||
Minna Kantakoski | 1964 | 46.35 | 2:42.28 | |||||||
Tuija Tiilikka | 1965 | 36.78 | 3:19.06 | |||||||
Laji 1, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 200 - 239 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ou 1 | 200 | 2:27.43 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 2:27.22 | |||||||||
Marjukka Lyytinen | 1982 | 36.20 | 36.20 | |||||||
Aino Liakka | 1955 | 47.40 | 1:23.60 | |||||||
Esa Päätalo | 1965 | 32.94 | 1:56.54 | |||||||
Jaakko Erkinaro | 1963 | 30.89 | 2:27.43 | |||||||
2 | Cetus Seka D | 200 | 2:29.05 | |||||||
Cetus Espoo | 2:31.80 | |||||||||
Simo-Pekka Torsti | 1960 | 38.25 | 38.25 | |||||||
Sari Komulainen | 1962 | 42.39 | 1:20.64 | |||||||
Aki Jormanainen | 1977 | 29.61 | 1:50.25 | |||||||
Laura Cankar | 1973 | 38.80 | 2:29.05 | |||||||
3 | Ou 2 | 200 | 2:41.88 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 2:41.00 | |||||||||
Teemu Torvikoski | 1976 | 38.74 | 38.74 | |||||||
Tiia Kujala | 1968 | 23.04 | 1:01.78 | |||||||
Yuhong Qiu-Kaikkonen | 1968 | 21.68 | 1:23.46 | |||||||
Pekka Siltanen | 1949 | 1:18.42 | 2:41.88 | |||||||
4 | Rius Seka [1779] | 200 | 2:42.00 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 2:32.00 | |||||||||
Jorma Heinonen | 1958 | 46.74 | 46.74 | |||||||
Sini Lehto | 1979 | 41.67 | 1:28.41 | |||||||
Tuija Alanko | 1963 | 39.53 | 2:07.94 | |||||||
Ari Savulahti | 1972 | 34.06 | 2:42.00 | |||||||
Laji 1, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 160 - 199 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Cetus Seka C | 160 | 2:14.60 | |||||||
Cetus Espoo | 2:17.71 | |||||||||
Timo Haikola | 1979 | 32.64 | 32.64 | |||||||
Sanna Hokkanen | 1977 | 40.28 | 1:12.92 | |||||||
Ville-Mikko Korkka | 1980 | 27.25 | 1:40.17 | |||||||
Carrie Turunen | 1973 | 34.43 | 2:14.60 | |||||||
2 | Hss Seka C2 | 160 | 2:17.87 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 2:17.00 | |||||||||
Mika Ruusunen | 1970 | 37.04 | 37.04 | |||||||
Lotta Rutanen | 1974 | 38.52 | 1:15.56 | |||||||
Mika Meller | 1967 | 30.83 | 1:46.39 | |||||||
Claire Gould | 1973 | 31.48 | 2:17.87 | |||||||
3 | Siwa Seka 1 | 160 | 2:18.47 | |||||||
Simmis Wanda | 2:20.85 | |||||||||
Juha Karttunen | 1964 | 41.53 | 41.53 | |||||||
Vili Nykänen | 1981 | 33.94 | 1:15.47 | |||||||
Ninni From | 1988 | 30.80 | 1:46.27 | |||||||
Päivi Steffen | 1971 | 32.20 | 2:18.47 | |||||||
4 | Str Seka [1819] | 160 | 2:27.34 | |||||||
Swimming Team Rauma | 2:21.39 | |||||||||
Tom Nylund | 1959 | 40.48 | 40.48 | |||||||
Liisa Ailanen | 1978 | 37.56 | 1:18.04 | |||||||
Satu Hyvärinen | 1967 | 1:09.30 | 2:27.34 | |||||||
Saku Ailanen | 1975 | 2:27.34 | ||||||||
5 | Hahe Seka [1900] | 191 | 2:33.13 | |||||||
Haukiputaan Heitto | 2:30.42 | |||||||||
Jussi Kanste | 1966 | 37.82 | 37.82 | |||||||
Maarit Kestilä | 1967 | 46.37 | 1:24.19 | |||||||
Arto Katajamäki | 1972 | 32.92 | 1:57.11 | |||||||
Mervi Hillukkala | 1978 | 36.02 | 2:33.13 | |||||||
6 | Vus-Vss Seka [1819] | 160 | 2:40.30 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:38.10 | |||||||||
Kai Mustonen | 1966 | 35.47 | 35.47 | |||||||
Katja Walsh | 1983 | 53.87 | 1:29.34 | |||||||
Paula Niinimäki | 1981 | 35.42 | 2:04.76 | |||||||
Markku Piiroinen | 1960 | 35.54 | 2:40.30 | |||||||
7 | Siwa Seka 2 | 160 | 2:42.40 | |||||||
Simmis Wanda | 2:44.33 | |||||||||
Mia Löija | 1972 | 43.65 | 43.65 | |||||||
Tatu Kuosa | 1991 | 39.34 | 1:22.99 | |||||||
Heidi Oksanen | 1974 | 41.90 | 2:04.89 | |||||||
Matti Alpola | 1953 | 37.51 | 2:42.40 | |||||||
8 | Häus Mix C | 160 | 2:47.17 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 2:40.00 | |||||||||
Anna-Liisa Virtanen | 1985 | 47.91 | 47.91 | |||||||
Timo Piispanen | 1968 | 46.94 | 1:34.85 | |||||||
Teemu Vuorinen | 1975 | 39.27 | 2:14.12 | |||||||
Jonna Kokkonen | 1984 | 33.05 | 2:47.17 | |||||||
- | Hss Seka C1 | 160 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 2:06.00 | |||||||||
Jon Berndtsson | 1976 | 33.29 | 33.29 | |||||||
Eerikki Rutanen | 1972 | 32.64 | 1:05.93 | |||||||
SW 10.11 Vaihtorikko | ||||||||||
- | Lus Seka [1819] | 160 | DSQ | |||||||
Loimaan Uimaseura | 2:33.00 | |||||||||
Marko Isomaa | 1977 | 35.35 | 35.35 | |||||||
Kristiina Kangastalo-Hoda | 1978 | 47.79 | 1:23.14 | |||||||
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 1, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 120 - 159 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Åsk Seka [1859] | 120 | 1:59.97 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:00.41 | |||||||||
Raakel Luoto | 1975 | 30.38 | 30.38 | |||||||
Sami Vaskuri | 1973 | 32.76 | 1:03.14 | |||||||
Ossi Oksa | 1988 | 25.13 | 1:28.27 | |||||||
Mari Mäkilä | 1991 | 31.70 | 1:59.97 | |||||||
2 | Aui Seka B [1859] | 120 | 2:03.95 | |||||||
Aurajoen Uinti | 2:03.81 | |||||||||
Mari Ääri | 1980 | 32.92 | 32.92 | |||||||
Joni Lairola | 1992 | 29.84 | 1:02.76 | |||||||
Karine Gagnon | 1985 | 32.96 | 1:35.72 | |||||||
Jani-Petteri Puustinen | 1979 | 28.23 | 2:03.95 | |||||||
3 | Hss Seka B | 120 | 2:05.47 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 2:04.50 | |||||||||
Vladimira Therman | 1985 | 35.26 | 35.26 | |||||||
Roope Wahlström | 1987 | 32.66 | 1:07.92 | |||||||
Jussi Kujala | 1980 | 28.61 | 1:36.53 | |||||||
Ira Uusoksa | 1987 | 28.94 | 2:05.47 | |||||||
4 | Kuus Seka 120-159 | 120 | 2:11.45 | |||||||
Kuopion Uimaseura | 2:10.83 | |||||||||
Arja Räsänen | 1984 | 35.49 | 35.49 | |||||||
Tomi Miettinen | 1986 | 35.85 | 1:11.34 | |||||||
Miia Hurskainen | 1992 | 30.02 | 1:41.36 | |||||||
Markku Korhonen | 1969 | 30.09 | 2:11.45 | |||||||
5 | Siwa Seka 4 | 120 | 2:16.41 | |||||||
Simmis Wanda | 2:18.04 | |||||||||
Sari Salmi | 1990 | 36.73 | 36.73 | |||||||
Krista Rekonen | 1989 | 38.94 | 1:15.67 | |||||||
Juha Viitanen | 1967 | 30.88 | 1:46.55 | |||||||
Tony Strömsholm | 1982 | 29.86 | 2:16.41 | |||||||
6 | Hyus Seka [1859] | 120 | 2:29.19 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 2:38.00 | |||||||||
Matti Pohjolainen | 1987 | 32.98 | 32.98 | |||||||
Laura Haimakainen | 1979 | 46.19 | 1:19.17 | |||||||
Pekka Koskinen | 1978 | 29.43 | 1:48.60 | |||||||
Heli Nivala | 1975 | 40.59 | 2:29.19 | |||||||
7 | Vus-Vss Seka [1859] | 120 | 2:30.20 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:16.00 | |||||||||
Sara Sillanpää | 1986 | 36.85 | 36.85 | |||||||
Carita Eklund | 1991 | 50.00 | 1:26.85 | |||||||
Petter Karjaluoto | 1984 | 32.81 | 1:59.66 | |||||||
Christer Burman | 1968 | 30.54 | 2:30.20 | |||||||
Laji 2, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lena Brunnberg | 1965 | 258 | 1:33.03 | 3:22.52 | 5:23.63 | 6:58.19 | |||
Upsala Simsällskap | 7:05.84 | |||||||||
2 | Tiia Kujala | 1968 | 241 | 1:41.29 | 3:32.42 | 5:32.97 | 7:07.89 | |||
Oulun Uinti 1906 | 7:14.27 | |||||||||
3 | Marjut Hyvönen | 1966 | 195 | 1:48.48 | 3:46.45 | 5:58.81 | 7:38.61 | |||
Tuusulan Uimaseura | 7:16.96 | |||||||||
4 | Tatiana Abu Nijmeh | 1965 | 75 | 2:22.77 | 5:19.62 | 8:13.78 | 10:31.16 | |||
Skuru Idrottsklubb | 10:35.00 | |||||||||
Laji 2, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Outi Kaarnamo | 1969 | 296 | 1:29.75 | 3:15.39 | 5:09.38 | 6:39.31 | |||
Tuusulan Uimaseura | 6:27.58 | |||||||||
2 | Hanna-Greta Puurtinen | 1970 | 238 | 1:37.34 | 3:25.70 | 5:24.11 | 7:09.69 | |||
Koovee | 6:40.35 | |||||||||
3 | Sari Kukkonen | 1972 | 205 | 1:51.17 | 3:51.60 | 5:44.17 | 7:31.53 | |||
Simmis Wanda | 7:17.39 | |||||||||
- | Claire Gould | 1973 | DSQ | 150m | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 6:45.00 | |||||||||
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
Laji 2, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Satu Rahkonen | 1977 | 523 | 1:17.11 | 2:44.08 | 4:14.27 | 5:30.56 | |||
Cetus Espoo | 5:24.50 | |||||||||
2 | Kristiina Kangastalo-Hoda | 1978 | 188 | 1:54.13 | 3:55.48 | 5:54.94 | 7:44.40 | |||
Loimaan Uimaseura | 7:45.80 | |||||||||
Laji 2, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Paula Niinimäki | 1981 | 323 | 1:29.50 | 3:14.29 | 5:02.21 | 6:28.05 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 6:21.59 | |||||||||
2 | Tiina Lehtonen | 1983 | 286 | 1:35.75 | 3:17.00 | 5:10.94 | 6:44.11 | |||
Järvenpään Uintiklubi | 7:30.00 | |||||||||
- | Mari Ääri | 1980 | DNF | |||||||
Aurajoen Uinti | 5:31.28 | |||||||||
Laji 2, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Karine Gagnon | 1985 | 387 | 1:16.61 | 2:56.76 | 4:41.42 | 6:05.38 | |||
Aurajoen Uinti | 6:00.00 | |||||||||
Laji 2, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Carita Eklund | 1991 | 165 | 1:59.51 | 4:08.59 | 6:13.08 | 8:05.09 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 6:45.00 | |||||||||
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Hannu Kuokkanen | 1948 | 711 | 1:36.69 | 3:21.30 | 5:14.28 | 6:40.78 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 6:41.31 | |||||||||
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Toivo Honkonen | 1950 | 349 | 1:42.62 | 3:42.00 | 5:52.01 | 7:24.73 | |||
S.C.Pingviinit | 7:50.00 | |||||||||
2 | Tauno Vuoristo | 1949 | 292 | 1:53.91 | 3:57.57 | 6:07.81 | 7:52.33 | |||
Turun Uimarit | 8:20.00 | |||||||||
3 | Pekka Siltanen | 1949 | 179 | 1:56.29 | 4:17.02 | 7:15.96 | 9:15.03 | |||
Oulun Uinti 1906 | 9:03.53 | |||||||||
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Eero Elovaara | 1956 | 376 | 1:43.52 | 3:37.64 | 5:33.42 | 7:06.67 | |||
Cetus Espoo | 6:47.43 | |||||||||
2 | Harri Koski | 1957 | 284 | 1:50.51 | 3:55.09 | 5:58.57 | 7:48.34 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 7:18.02 | |||||||||
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Maksim Lokonia | 1961 | 419 | 1:32.04 | 3:25.33 | 5:16.92 | 6:43.26 | |||
Neva Stars | 6:38.11 | |||||||||
2 | Simo-Pekka Torsti | 1960 | 336 | 1:33.68 | 3:37.93 | 5:47.93 | 7:13.87 | |||
Cetus Espoo | 6:56.50 | |||||||||
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tero Kinnunen | 1965 | 570 | 1:17.25 | 2:44.27 | 4:28.50 | 5:44.27 | |||
Swimming Jyväskylä | 5:35.68 | |||||||||
2 | Juha Viitanen | 1967 | 460 | 1:27.15 | 3:07.84 | 4:49.95 | 6:09.88 | |||
Simmis Wanda | 5:55.56 | |||||||||
3 | Esa Päätalo | 1965 | 459 | 1:24.47 | 3:06.25 | 4:50.29 | 6:09.99 | |||
Oulun Uinti 1906 | 6:13.08 | |||||||||
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tero Pyrhönen | 1972 | 519 | 1:17.98 | 2:52.16 | 4:31.40 | 5:53.10 | |||
Cetus Espoo | 5:41.52 | |||||||||
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Marko Isomaa | 1977 | 388 | 1:29.45 | 3:07.91 | 4:54.55 | 6:27.93 | |||
Loimaan Uimaseura | 6:14.43 | |||||||||
2 | Miikka Mattila | 1977 | 291 | 1:43.46 | 3:42.46 | 5:38.69 | 7:06.72 | |||
Oulun Uinti 1906 | 7:15.11 | |||||||||
- | Dimitri Pogodin-Hannolainen | 1976 | DSQ | 150m | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 6:45.00 | |||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Petter Karjaluoto | 1984 | 405 | 1:18.43 | 2:54.62 | 4:34.90 | 5:52.28 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:36.91 | |||||||||
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Antti Korri | 1992 | 554 | 1:10.79 | 2:41.08 | 4:12.82 | 5:28.61 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:14.29 | |||||||||
Laji 4, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | Ilm.aika | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Barbro Grufman | 1948 | 115 | 1:53.99 | 4:04.24 | 6:10.52 | 8:18.60 | 31:38.21 | ||
Hellas Simklubb | 32:33.00 | 10:27.11 | 12:35.72 | 14:43.23 | 16:51.08 | |||||
18:58.65 | 21:06.41 | 23:14.55 | 25:22.05 | |||||||
27:29.59 | 29:36.61 | |||||||||
Laji 4, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | Ilm.aika | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Kaarina Markkula | 1952 | 191 | 1:34.38 | 3:19.10 | 5:06.13 | 6:53.04 | 26:44.45 | ||
Cetus Espoo | 29:15.00 | 8:40.38 | 10:28.96 | 12:16.29 | 14:04.06 | |||||
15:51.50 | 17:39.20 | 19:27.68 | 21:16.24 | |||||||
23:06.49 | 24:57.27 | |||||||||
2 | Maritta Kurki | 1952 | 187 | 1:35.14 | 3:20.44 | 5:07.81 | 6:55.84 | 26:56.65 | ||
Lahden Kaleva | 26:51.45 | 8:44.57 | 10:32.66 | 12:20.98 | 14:09.83 | |||||
15:58.28 | 17:47.36 | 19:36.32 | 21:26.96 | |||||||
23:17.71 | 25:08.58 | |||||||||
Laji 4, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | Ilm.aika | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Pirjo Suopela | 1955 | 95 | 1:55.38 | 4:04.63 | 6:15.69 | 8:28.36 | 33:44.79 | ||
Kampuksen Plaani | 31:31.88 | 10:43.83 | 12:56.09 | 15:09.82 | 17:23.73 | |||||
19:38.05 | 21:54.05 | 24:13.16 | 26:31.67 | |||||||
28:53.89 | 31:19.09 | |||||||||
Laji 4, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | Ilm.aika | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Liisa Tirkkonen | 1963 | 199 | 1:41.30 | 3:26.93 | 5:11.65 | 26:24.44 | |||
Lappeenrannan Kisa-Toverit | 26:30.00 | 8:41.61 | 10:26.52 | 12:12.96 | 13:58.16 | |||||
15:44.42 | 17:32.10 | 19:19.20 | 21:06.18 | |||||||
22:52.39 | 24:40.58 | |||||||||
2 | Outi Salminen | 1961 | 121 | 1:49.22 | 3:52.57 | 5:55.39 | 7:59.27 | 31:07.66 | ||
Helsingin Uimarit | 31:07.12 | 10:04.38 | 12:09.98 | 14:15.94 | 16:21.10 | |||||
18:24.19 | 20:30.12 | 22:35.88 | 24:42.22 | |||||||
26:50.34 | 28:58.76 | |||||||||
Laji 4, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | Ilm.aika | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Anne-Mari Käräjämies | 1964 | 383 | 1:16.41 | 2:39.41 | 4:03.88 | 5:29.72 | 21:14.17 | ||
Hydra Platypus | 20:36.50 | 6:55.69 | 8:21.94 | 9:48.18 | 11:14.19 | |||||
12:40.88 | 14:07.55 | 15:34.29 | 17:01.21 | |||||||
18:27.00 | 19:52.98 | |||||||||
2 | Marjut Hyvönen | 1966 | 234 | 1:30.00 | 3:09.07 | 4:50.20 | 6:31.80 | 25:00.38 | ||
Tuusulan Uimaseura | 25:12.93 | 8:13.15 | 9:54.82 | 11:35.88 | 13:17.51 | |||||
14:58.43 | 16:38.74 | 18:19.05 | 19:58.58 | |||||||
21:38.65 | 2:30.10 | |||||||||
3 | Tuija Tiilikka | 1965 | 215 | 1:28.82 | 3:08.38 | 4:52.86 | 6:38.79 | 25:43.21 | ||
Cetus Espoo | 28:00.00 | 8:24.55 | 10:08.11 | 11:50.08 | 13:33.41 | |||||
15:18.64 | 17:04.44 | 18:49.20 | 20:36.17 | |||||||
22:22.01 | 24:06.48 | |||||||||
Laji 4, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | Ilm.aika | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Claire Gould | 1973 | 256 | 1:25.05 | 3:01.17 | 4:37.63 | 6:15.66 | 24:16.19 | ||
Helsingfors Simsällskap | 27:00.00 | 7:53.96 | 9:31.65 | 11:10.10 | 12:48.12 | |||||
14:26.31 | 16:05.18 | 17:44.14 | 19:22.98 | |||||||
21:01.70 | 22:42.10 | |||||||||
2 | Sari Lilja | 1971 | 250 | 1:27.04 | 3:03.12 | 4:40.57 | 6:18.74 | 24:27.95 | ||
Kankaanpään Uimarit | 27:00.00 | 7:57.52 | 9:36.27 | 11:15.54 | 12:55.14 | |||||
14:34.30 | 16:13.58 | 17:53.50 | 19:32.52 | |||||||
21:11.97 | 22:51.64 | |||||||||
3 | Carrie Turunen | 1973 | 248 | 1:32.76 | 3:11.49 | 4:51.29 | 6:30.92 | 24:31.31 | ||
Cetus Espoo | 26:45.00 | 8:10.33 | 9:49.68 | 10:28.51 | 13:07.38 | |||||
14:45.85 | 16:24.77 | 18:02.69 | 19:40.21 | |||||||
21:17.37 | 22:54.69 | |||||||||
4 | Imke Höfling | 1970 | 248 | 1:29.28 | 3:07.59 | 4:44.28 | 6:21.50 | 24:31.61 | ||
Kuopion Uimaseura | 23:41.99 | 7:58.19 | 9:35.00 | 11:12.64 | 12:51.09 | |||||
14:29.70 | 16:08.34 | 17:47.61 | 19:27.64 | |||||||
21:07.76 | 22:49.63 | |||||||||
5 | Laura Cankar | 1973 | 212 | 1:39.62 | 3:23.85 | 5:02.51 | 6:50.99 | 25:51.35 | ||
Cetus Espoo | 24:44.54 | 8:36.26 | 10:19.22 | 12:03.40 | 13:42.65 | |||||
15:31.45 | 17:16.14 | 19:00.80 | 20:45.68 | |||||||
22:30.75 | 24:15.06 | |||||||||
6 | Merja Lundberg | 1970 | 126 | 1:47.53 | 3:45.90 | 5:48.82 | 7:52.13 | 30:42.68 | ||
Aurajoen Uinti | 31:50.00 | 9:57.24 | 12:02.52 | 14:08.43 | 16:14.02 | |||||
18:17.54 | 20:22.47 | 22:29.78 | 24:35.30 | |||||||
26:41.65 | 28:46.26 | |||||||||
Laji 4, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | Ilm.aika | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Sanna Hokkanen | 1977 | 343 | 1:15.72 | 2:43.33 | 4:12.65 | 5:41.30 | 22:00.84 | ||
Cetus Espoo | 21:06.60 | 7:09.68 | 8:37.92 | 10:06.25 | 11:34.88 | |||||
13:03.50 | 14:32.69 | 16:02.13 | 17:32.42 | |||||||
19:01.33 | 20:31.88 | |||||||||
2 | Mervi Hillukkala | 1978 | 293 | 1:23.10 | 2:54.81 | 4:27.69 | 6:00.87 | 23:11.87 | ||
Haukiputaan Heitto | 23:37.36 | 7:34.97 | 9:09.46 | 10:42.49 | 12:16.61 | |||||
13:51.76 | 15:26.12 | 17:00.38 | 18:34.90 | |||||||
20:09.33 | 21:42.20 | |||||||||
3 | Raisa Friberg | 1976 | 186 | 1:35.80 | 3:21.55 | 7:00.32 | 26:59.47 | |||
Simmis Wanda | 26:30.00 | 10:38.68 | 12:28.18 | 14:17.62 | ||||||
16:07.76 | 19:44.14 | |||||||||
23:21.87 | 25:11.27 | |||||||||
4 | Heli Nivala | 1975 | 150 | 1:39.40 | 3:30.81 | 5:26.31 | 7:21.27 | 29:00.71 | ||
Hyvinkään Uimaseura | 30:30.00 | 9:18.05 | 11:15.15 | 13:12.04 | 15:08.58 | |||||
17:07.13 | 19:06.40 | 21:04.31 | 23:04.33 | |||||||
25:04.94 | 27:06.28 | |||||||||
Laji 4, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | Ilm.aika | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Vera Strömsholm | 1983 | 384 | 1:17.60 | 2:41.76 | 4:07.08 | 5:33.53 | 21:12.50 | ||
Simmis Wanda | 21:30.00 | 6:59.95 | 8:26.59 | 9:53.69 | 11:19.71 | |||||
12:45.37 | 14:10.96 | 15:37.27 | 17:03.73 | |||||||
18:29.36 | 19:52.97 | |||||||||
2 | Johanna Rahko | 1983 | 169 | 1:34.22 | 3:24.01 | 5:19.67 | 7:14.33 | 27:53.11 | ||
Kempeleen Pyrintö | 28:58.00 | 9:11.02 | 11:06.70 | 13:00.58 | 14:54.50 | |||||
16:49.59 | 18:43.80 | 20:36.47 | 22:27.16 | |||||||
24:18.36 | 26:08.95 | |||||||||
3 | Katja Walsh | 1983 | 138 | 1:46.81 | 3:43.98 | 5:42.98 | 7:41.87 | 29:50.76 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 27:28.35 | 9:41.69 | 11:41.24 | 13:41.64 | 15:41.53 | |||||
17:42.36 | 19:44.36 | 21:46.05 | 23:49.71 | |||||||
25:52.32 | 27:52.27 | |||||||||
Laji 4, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | Ilm.aika | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Ira Uusoksa | 1987 | 475 | 1:10.89 | 2:29.61 | 3:48.31 | 5:08.02 | 19:46.07 | ||
Helsingfors Simsällskap | 20:15.00 | 6:28.26 | 7:48.70 | 9:09.65 | 10:30.06 | |||||
11:50.39 | 13:10.56 | 14:30.51 | 15:50.09 | |||||||
17:09.28 | 18:28.41 | |||||||||
2 | Anna-Liisa Virtanen | 1985 | 202 | 1:34.99 | 3:20.20 | 5:02.45 | 6:54.06 | 26:16.16 | ||
Hämeenlinnan Uimaseura | 25:00.00 | 8:40.20 | 10:26.34 | 12:12.79 | 13:52.61 | |||||
15:43.77 | 17:30.11 | 19:17.27 | 21:05.41 | |||||||
22:52.75 | 24:37.16 | |||||||||
3 | Jonna Kokkonen | 1984 | 199 | 1:35.55 | 3:21.55 | 5:11.02 | 6:56.07 | 26:24.66 | ||
Hämeenlinnan Uimaseura | 26:00.00 | 8:42.44 | 10:28.10 | 12:13.20 | 13:59.48 | |||||
15:46.34 | 17:54.34 | 19:19.89 | 21:33.34 | |||||||
22:55.93 | 24:43.33 | |||||||||
Laji 4, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | Ilm.aika | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Miia Hurskainen | 1992 | 452 | 1:09.92 | 2:27.66 | 3:45.71 | 5:02.84 | 20:05.53 | ||
Kuopion Uimaseura | 19:00.00 | 6:22.73 | 7:43.48 | 9:03.87 | 10:27.03 | |||||
11:46.93 | 13:08.58 | 14:28.53 | 15:52.75 | |||||||
17:17.83 | 18:42.33 | |||||||||
2 | Sari Salmi | 1990 | 385 | 1:17.60 | 2:41.17 | 4:06.64 | 5:32.80 | 21:11.96 | ||
Simmis Wanda | 21:30.00 | 6:59.28 | 8:25.13 | 9:51.14 | 11:15.75 | |||||
12:41.51 | 14:07.21 | 15:32.66 | 16:58.01 | |||||||
18:23.81 | 19:49.74 | |||||||||
3 | Hannele Koivula | 1990 | 274 | 1:22.52 | 30:33.48 | 4:39.52 | 6:13.44 | 23:43.99 | ||
Swimming Team Rauma | 25:00.00 | 7:49.12 | 9:24.81 | 10:59.58 | 12:34.89 | |||||
14:11.66 | 15:47.58 | 17:24.89 | 19:00.46 | |||||||
20:35.92 | 22:11.63 | |||||||||
Laji 5, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | Ilm.aika | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Pentti Keränen | 1935 | 219 | 2:11.56 | 4:37.42 | 19:36.00 | ||||
Cetus Espoo | 16:25.11 | 17:15.18 | ||||||||
Laji 5, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | Ilm.aika | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Markku Makkonen | 1948 | 596 | 1:28.57 | 3:04.71 | 4:40.71 | 6:17.70 | 12:37.62 | ||
Savonlinnan Uimaseura | 13:05.14 | 7:55.11 | 9:31.95 | 11:08.58 | ||||||
2 | Raine Narva | 1945 | 271 | 15.57 | 4:00.63 | 6:07.44 | 8:11.29 | 16:24.59 | ||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 15:23.80 | 10:16.97 | 12:22.96 | 14:26.54 | ||||||
Laji 5, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | Ilm.aika | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Risto Hiltunen | 1953 | 500 | 1:25.63 | 3:02.42 | 4:40.46 | 6:18.75 | 12:50.16 | ||
Järvenpään Uintiklubi | 12:33.23 | 7:56.90 | 9:36.29 | 11:14.21 | ||||||
2 | Heikki Räsänen | 1951 | 327 | 2:38.83 | 4:31.03 | 6:24.70 | 8:18.15 | 14:46.43 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 13:52.78 | 10:11.14 | 12:04.01 | 13:53.65 | ||||||
Laji 5, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | Ilm.aika | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Taito Pöysti | 1956 | 412 | 1:25.24 | 3:03.42 | 4:42.20 | 6:20.26 | 12:52.88 | ||
Tuusulan Uimaseura | 13:02.53 | 7:59.18 | 9:38.41 | 11:17.56 | ||||||
2 | Raimo Backman | 1956 | 411 | 1:30.96 | 3:08.93 | 4:46.36 | 6:25.05 | 12:53.67 | ||
Uintiseura Kuhat | 14:02.50 | 8:01.57 | 9:39.51 | 11:18.06 | ||||||
3 | Juha Kainulainen | 1954 | 380 | 1:35.46 | 3:27.81 | 5:24.42 | 7:21.40 | 13:13.85 | ||
Kuopion Uimaseura | 14:00.00 | 9:18.50 | 11:16.39 | 13:13.86 | ||||||
4 | Esko Turunen | 1955 | 327 | 1:36.07 | 3:22.58 | 5:08.31 | 6:54.36 | 13:54.80 | ||
Riihimäen Uimaseura | 13:43.35 | 8:40.14 | 10:25.98 | 12:12.53 | ||||||
5 | Sulevi Pellinen | 1956 | 237 | 1:45.20 | 3:44.98 | 5:44.20 | 7:41.70 | 15:29.92 | ||
Helsingfors Simsällskap | 14:40.00 | 9:38.96 | 11:36.09 | 13:32.67 | ||||||
- | Ralf Sund | 1955 | DNF | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 14:26.28 | |||||||||
Laji 5, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | Ilm.aika | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Jan Mandahl | 1961 | 503 | 1:19.33 | 2:44.16 | 4:10.92 | 5:37.73 | 11:18.80 | ||
Upsala Simsällskap | 11:12.85 | 7:04.98 | 8:29.95 | 9:54.30 | ||||||
2 | Mauri Kanto | 1963 | 481 | 1:20.21 | 2:47.09 | 4:14.22 | 5:41.41 | 11:28.96 | ||
Kauhajoen Karhu | 11:35.47 | 7:08.29 | 8:35.99 | 10:04.12 | ||||||
3 | Simo-Pekka Torsti | 1960 | 443 | 1:21.49 | 2:51.66 | 4:22.11 | 5:52.62 | 11:48.23 | ||
Cetus Espoo | 11:37.21 | 7:22.67 | 8:52.64 | 10:22.18 | ||||||
4 | Markku Viitala | 1963 | 410 | 1:20.32 | 2:51.04 | 4:23.13 | 5:55.88 | 12:06.63 | ||
S.C.Pingviinit | 11:59.14 | 7:28.84 | 9:01.99 | 10:35.71 | ||||||
5 | Sergey Skorobogatov | 1962 | 382 | 1:22.56 | 2:53.23 | 4:25.63 | 5:58.61 | 12:23.72 | ||
Neva Stars | 13:37.50 | 7:33.01 | 9:57.88 | 11:35.95 | ||||||
6 | Arvo Musikka | 1959 | 343 | 1:34.67 | 3:23.60 | 5:16.53 | 7:10.66 | 12:50.92 | ||
Vanders | 14:09.19 | 9:03.40 | 10:57.09 | 12:50.92 | ||||||
7 | Juha Barck | 1962 | 340 | 1:19.71 | 2:54.15 | 4:31.12 | 6:10.89 | 12:53.74 | ||
Aurajoen Uinti | 12:00.00 | 7:52.31 | 9:34.65 | 11:17.19 | ||||||
Laji 5, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | Ilm.aika | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Tapani Kostiainen | 1966 | 542 | 1:14.64 | 2:34.65 | 3:56.31 | 5:19.55 | 10:56.14 | ||
Brahean Uimarit - Lieksa | 10:45.37 | 6:43.85 | 8:08.63 | 9:33.92 | ||||||
2 | Kai Mustonen | 1966 | 395 | 1:23.28 | 2:56.83 | 4:30.15 | 6:03.38 | 12:08.94 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 12:45.00 | 7:36.32 | 9:09.11 | 10:41.82 | ||||||
3 | Jukka Pellinen | 1967 | 309 | 1:28.63 | 3:06.80 | 4:47.94 | 6:30.07 | 13:11.24 | ||
Swimming Jyväskylä | 13:30.00 | 8:12.16 | 9:56.21 | 11:38.91 | ||||||
4 | Timo Piispanen | 1968 | 273 | 1:29.34 | 3:11.80 | 4:58.03 | 6:44.80 | 13:44.35 | ||
Hämeenlinnan Uimaseura | 13:22.02 | 8:31.86 | 10:19.41 | 12:05.94 | ||||||
Laji 5, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | Ilm.aika | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Tommi Kähkönen | 1970 | 570 | 1:13.37 | 2:31.88 | 3:51.47 | 5:10.55 | 10:27.90 | ||
Speedo Masters Finland C | 10:40.45 | 6:30.10 | 7:51.39 | 9:11.96 | ||||||
2 | Samuli Ikävalko | 1970 | 557 | 1:13.50 | 2:32.88 | 3:52.23 | 5:11.40 | 10:32.68 | ||
Helsingfors Simsällskap | 10:14.89 | 6:31.36 | 7:52.20 | 9:11.80 | ||||||
3 | Aki Kattelus | 1972 | 426 | 1:18.73 | 2:44.28 | 4:11.23 | 5:38.30 | 11:31.89 | ||
Cetus Espoo | 11:10.74 | 7:04.33 | 8:31.57 | 10:01.08 | ||||||
4 | Jorma Puustinen | 1969 | 379 | 1:23.15 | 2:53.48 | 4:24.41 | 5:55.44 | 11:59.22 | ||
Kuopion Uimaseura | 11:35.21 | 7:26.61 | 8:57.47 | 10:29.13 | ||||||
5 | Attila Toperczer | 1971 | 357 | 1:17.75 | 2:45.40 | 4:18.51 | 5:53.38 | 12:13.71 | ||
Budapesti Delfinek | 12:00.00 | 7:26.86 | 9:04.30 | 10:40.85 | ||||||
6 | Peter Mero | 1969 | 291 | 1:36.61 | 3:22.14 | 5:05.56 | 6:46.69 | 13:05.74 | ||
Simmis Wanda | 12:30.00 | 8:24.86 | 10:02.10 | 11:37.43 | ||||||
7 | Mika Forsell | 1970 | 281 | 1:28.07 | 3:07.51 | 7:22.51 | 9:04.56 | 13:14.99 | ||
Kuopion Uimaseura | 13:42.16 | 10:47.57 | 13:14.96 | |||||||
Laji 5, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | Ilm.aika | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Aki Jormanainen | 1977 | 460 | 1:13.89 | 2:35.49 | 3:59.24 | 5:24.48 | 11:08.74 | ||
Cetus Espoo | 10:00.00 | 6:50.97 | 8:19.24 | 9:47.94 | ||||||
2 | Veli-Pekka Laakso | 1978 | 421 | 1:19.49 | 2:46.31 | 4:14.62 | 5:42.44 | 11:28.97 | ||
Helsingfors Simsällskap | 11:22.08 | 7:09.71 | 8:37.43 | 10:04.47 | ||||||
3 | Jaakko Lyytinen | 1976 | 401 | 1:18.10 | 2:44.33 | 4:12.38 | 5:41.82 | 11:40.11 | ||
Helsingin Uimarit | 11:18.20 | 7:12.14 | 8:43.32 | 10:14.03 | ||||||
4 | Olli Ylä-Jarkko | 1975 | 385 | 1:15.33 | 2:41.22 | 4:11.58 | 5:43.66 | 11:49.39 | ||
Hyvinkään Uimaseura | 11:41.98 | 7:15.05 | 8:47.86 | 10:20.07 | ||||||
5 | Martti Näsäkkälä | 1978 | 354 | 1:25.78 | 2:57.76 | 4:30.96 | 6:03.36 | 12:09.78 | ||
ORCA Helsinki | 11:40.00 | 7:36.09 | 9:07.68 | 10:39.91 | ||||||
6 | Adam Berczes | 1975 | 347 | 1:18.36 | 2:48.52 | 4:22.79 | 5:57.47 | 12:14.24 | ||
Budapesti Delfinek | 12:00.00 | 7:32.31 | 9:07.23 | 10:42.60 | ||||||
7 | Matti Kurki | 1975 | 315 | 1:27.56 | 3:03.45 | 4:40.38 | 6:17.49 | 12:38.79 | ||
Lahden Kaleva | 12:47.83 | 7:53.12 | 9:29.87 | 11:05.18 | ||||||
8 | Miikka Mattila | 1977 | 314 | 1:25.84 | 3:00.99 | 4:36.97 | 6:13.30 | 12:39.71 | ||
Oulun Uinti 1906 | 13:11.63 | 7:51.84 | 9:31.08 | 11:08.84 | ||||||
9 | Teemu Vuorinen | 1975 | 244 | 1:34.25 | 3:17.69 | 5:03.31 | 6:50.57 | 13:45.64 | ||
Hämeenlinnan Uimaseura | 13:19.89 | 8:38.23 | 10:23.72 | 12:07.04 | ||||||
10 | Teemu Rintala | 1974 | 221 | 1:37.74 | 3:24.33 | 5:12.44 | 7:02.05 | 14:13.23 | ||
Hämeenlinnan Uimaseura | 12:00.00 | 10:40.10 | 12:29.10 | |||||||
Laji 5, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | Ilm.aika | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Jani-Petteri Puustinen | 1979 | 557 | 1:12.84 | 2:30.81 | 3:48.46 | 5:05.34 | 10:05.78 | ||
Aurajoen Uinti | 9:54.94 | 6:21.30 | 7:37.11 | 8:52.36 | ||||||
2 | Markus Salmela | 1983 | 459 | 1:11.80 | 2:31.91 | 3:54.43 | 5:17.84 | 10:45.88 | ||
Gamla Polare urheiluseura | 10:15.61 | 6:41.19 | 8:04.18 | 9:26.04 | ||||||
3 | Markku Ahonen | 1981 | 351 | 1:20.02 | 2:48.83 | 4:17.70 | 5:46.39 | 11:46.01 | ||
UPOT | 12:00.00 | 7:16.71 | 8:46.86 | 10:16.21 | ||||||
4 | Antti Koskela | 1982 | 288 | 1:23.55 | 2:54.40 | 4:28.59 | 6:05.22 | 12:34.43 | ||
UPOT | 12:00.00 | 7:43.16 | 9:22.63 | 11:01.24 | ||||||
5 | Santeri Vaara | 1983 | 239 | 1:29.43 | 3:11.00 | 4:52.55 | 6:36.10 | 13:23.18 | ||
Hämeenlinnan Uimaseura | 14:17.76 | 8:19.99 | 10:04.36 | 11:48.68 | ||||||
6 | Heikki Kultala | 1979 | 192 | 1:33.86 | 3:20.79 | 5:13.64 | 7:07.62 | 14:23.52 | ||
S.C.Pingviinit | 13:50.51 | 8:59.85 | 10:51.23 | 12:41.37 | ||||||
Laji 5, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | Ilm.aika | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Matti Pohjolainen | 1987 | 472 | 1:13.77 | 2:33.24 | 3:52.61 | 5:12.18 | 10:27.24 | ||
Hyvinkään Uimaseura | 10:30.00 | 6:32.11 | 7:51.87 | 9:11.35 | ||||||
Laji 5, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | Ilm.aika | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Oskari Alanen | 1990 | 303 | 1:14.92 | 2:45.12 | 4:21.95 | 6:50.34 | 12:31.37 | ||
Aurajoen Uinti | 11:00.00 | 9:19.34 | 11:44.86 | |||||||
2 | Mitja Kylliäinen | 1991 | 198 | 1:27.38 | 3:12.26 | 5:00.75 | 6:51.97 | 14:25.28 | ||
Simmis Wanda | 13:46.24 | 8:47.94 | 10:42.32 | 12:37.88 | ||||||
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 85 - 89 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sauli Juhani Uusi-Kokko | 1933 | 27 | 2:28.33 | 5:03.60 | |||||
Kauhajoen Karhu | 4:51.30 | |||||||||
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lauri Malk | 1937 | 579 | 51.78 | 1:43.68 | |||||
Cetus Espoo | 1:37.77 | |||||||||
2 | Klaus Bremer | 1938 | 540 | 51.11 | 1:46.10 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:45.59 | |||||||||
3 | Martti Lahti | 1937 | 266 | 1:03.18 | 2:14.30 | |||||
Cetus Espoo | 2:06.99 | |||||||||
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mauri Ekholm | 1943 | 316 | 55.21 | 1:53.22 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:45.21 | |||||||||
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Hannu Kuokkanen | 1948 | 646 | 42.24 | 1:25.00 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:25.53 | |||||||||
2 | Markku Makkonen | 1948 | 318 | 51.87 | 1:47.56 | |||||
Savonlinnan Uimaseura | 1:40.24 | |||||||||
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Pekka Siltanen | 1949 | 285 | 51.19 | 1:46.00 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:50.03 | |||||||||
2 | Heikki Pykäläinen | 1952 | 282 | 52.50 | 1:46.38 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:56.04 | |||||||||
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Juha Kainulainen | 1954 | 215 | 52.95 | 1:51.82 | |||||
Kuopion Uimaseura | 1:49.02 | |||||||||
2 | Ralf Sund | 1955 | 172 | 57.60 | 2:00.53 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:45.19 | |||||||||
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Juha Iivonen | 1959 | 527 | 39.45 | 1:18.61 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:13.94 | |||||||||
2 | Sergey Skorobogatov | 1962 | 393 | 41.77 | 1:26.64 | |||||
Neva Stars | 1:19.80 | |||||||||
3 | Tom Nylund | 1959 | 366 | 43.58 | 1:28.70 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:22.79 | |||||||||
4 | Taito Nurmi | 1961 | 279 | 46.71 | 1:37.15 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Antero Elovaara | 1959 | 237 | 49.90 | 1:42.57 | |||||
Cetus Espoo | 1:36.99 | |||||||||
6 | Heikki Posio | 1963 | 179 | 53.45 | 1:52.50 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tero Kinnunen | 1965 | 569 | 36.13 | 1:14.30 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:11.90 | |||||||||
2 | Lauri Heikkilä | 1964 | 483 | 38.54 | 1:18.47 | |||||
S.C.Pingviinit | 1:17.11 | |||||||||
3 | Kai-Asser Skog | 1966 | 418 | 39.39 | 1:22.33 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:20.29 | |||||||||
4 | Jussi Kanste | 1966 | 408 | 39.25 | 1:22.97 | |||||
Haukiputaan Heitto | 1:22.27 | |||||||||
5 | Jukka Pellinen | 1967 | 359 | 41.67 | 1:26.58 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:26.57 | |||||||||
6 | Tuomo Järvinen | 1964 | 203 | 49.83 | 1:44.61 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ari Savulahti | 1972 | 146 | 53.27 | 1:54.11 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
2 | Jyrki Laaksonheimo | 1970 | 142 | 55.86 | 1:55.08 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:56.39 | |||||||||
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Johan Engström | 1975 | 612 | 33.77 | 1:09.55 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:12.72 | |||||||||
2 | Jon Berndtsson | 1976 | 425 | 35.71 | 1:18.54 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Olli Ylä-Jarkko | 1975 | 333 | 41.38 | 1:25.16 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Petteri Kallio | 1983 | 483 | 34.81 | 1:13.77 | |||||
Vanders | ||||||||||
2 | Jouni Leimukoski | 1979 | 432 | 36.92 | 1:16.58 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tomi Miettinen | 1986 | 449 | 34.82 | 1:12.99 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
2 | Erno Leppänen | 1985 | 352 | 38.27 | 1:19.17 | |||||
S.C.Pingviinit | ||||||||||
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lauri Pilpola | 1993 | 623 | 31.10 | 1:05.41 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:02.88 | |||||||||
2 | Juha Silventoinen | 1993 | 572 | 32.44 | 1:07.30 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:07.30 | |||||||||
3 | Oskari Alanen | 1990 | 392 | 37.39 | 1:16.30 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:10.72 | |||||||||
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 75 - 79 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Anna Pyrrö | 1941 | 72 | 1:06.35 | 2:19.31 | |||||
Swimming Jyväskylä | 2:14.50 | |||||||||
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Pirkko Siikarla | 1946 | 65 | 1:10.91 | 2:23.77 | |||||
Uintiklubi Nereus | ||||||||||
2 | Raija Vainionpää | 1948 | 46 | 1:19.41 | 2:42.11 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 2:17.03 | |||||||||
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sirpa Visakoski | 1952 | 128 | 56.65 | 1:55.11 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:46.70 | |||||||||
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Päivi Lairola | 1958 | 243 | 45.68 | 1:33.00 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:32.48 | |||||||||
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Pirkko Hankonen | 1963 | 296 | 41.27 | 1:27.17 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
2 | Elena Kuzhela | 1960 | 237 | 45.59 | 1:33.78 | |||||
Neva Stars | 1:34.05 | |||||||||
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Anu Ilander | 1968 | 388 | 38.14 | 1:19.64 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:16.73 | |||||||||
2 | Anne-Mari Käräjämies | 1964 | 293 | 42.19 | 1:27.44 | |||||
Hydra Platypus | ||||||||||
3 | Tiia Kujala | 1968 | 257 | 45.16 | 1:31.33 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:31.18 | |||||||||
4 | Riina Ots | 1964 | 224 | 48.78 | 1:35.59 | |||||
Meisterujumise U-Klubi | 1:36.72 | |||||||||
5 | Anu Lajunen | 1966 | 149 | 53.19 | 1:49.51 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:48.08 | |||||||||
6 | Tatiana Abu Nijmeh | 1965 | 64 | 1:07.97 | 2:25.16 | |||||
Skuru Idrottsklubb | 2:39.00 | |||||||||
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sanna Soininen | 1973 | 345 | 39.71 | 1:22.82 | |||||
Brahean Uimarit - Lieksa | 1:20.20 | |||||||||
2 | Mari Kasvio | 1970 | 323 | 40.27 | 1:24.64 | |||||
Cetus Espoo | 1:21.20 | |||||||||
3 | Hanna-Greta Puurtinen | 1970 | 252 | 44.98 | 1:31.93 | |||||
Koovee | 1:28.89 | |||||||||
4 | Mia Löija | 1972 | 227 | 45.29 | 1:35.22 | |||||
Simmis Wanda | 1:32.83 | |||||||||
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Raakel Luoto | 1975 | 648 | 33.14 | 1:07.14 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:05.22 | |||||||||
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tiina Lehtonen | 1983 | 343 | 39.77 | 1:22.99 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:24.70 | |||||||||
2 | Paula Niinimäki | 1981 | 321 | 40.02 | 1:24.85 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:21.42 | |||||||||
3 | Johanna Malmsten | 1982 | 119 | 54.83 | 1:58.06 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:52.93 | |||||||||
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sara Sillanpää | 1986 | 366 | 38.79 | 1:21.17 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:23.23 | |||||||||
2 | Arja Räsänen | 1984 | 366 | 37.95 | 1:21.19 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
3 | Maria Muukkonen | 1986 | 315 | 40.44 | 1:25.31 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Elina Luttunen | 1986 | 195 | 46.76 | 1:40.16 | |||||
Swimming Team Rauma | ||||||||||
- | Heli Karhunen | 1985 | DSQ | |||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Anna-Riina Hiltunen | 1991 | 467 | 35.62 | 1:14.88 | |||||
Kuopion Uimaseura | 1:14.31 | |||||||||
2 | Janina Lehti | 1990 | 168 | 49.72 | 1:45.14 | |||||
Swimming Team Rauma | ||||||||||
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lauri Malk | 1937 | 486 | 44.19 | ||||||
Cetus Espoo | 41.00 | |||||||||
2 | Pekka Sortila | 1935 | 268 | 53.89 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 51.23 | |||||||||
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Risto Åman | 1941 | 252 | 50.90 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 47.73 | |||||||||
2 | Juha Koski | 1942 | 177 | 57.25 | ||||||
Cetus Espoo | 53.29 | |||||||||
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Alexander Kharchenko | 1947 | 435 | 39.65 | ||||||
Neva Stars | 37.55 | |||||||||
2 | Olav Lukin | 1944 | 237 | 48.51 | ||||||
Meisterujumise U-Klubi | 44.31 | |||||||||
3 | Markku Ikkala | 1947 | 215 | 50.11 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 54.47 | |||||||||
4 | Heikki Asell | 1947 | 214 | 50.24 | ||||||
S.C.Pingviinit | 42.13 | |||||||||
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Toivo Honkonen | 1950 | 498 | 36.00 | ||||||
S.C.Pingviinit | 35.50 | |||||||||
2 | Pekka Siltanen | 1949 | 235 | 46.23 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 43.91 | |||||||||
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Antti Uski | 1958 | 527 | 34.22 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 34.40 | |||||||||
2 | Jarmo Miinin | 1956 | 464 | 35.69 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 34.99 | |||||||||
3 | Jukka Tihinen | 1956 | 400 | 37.52 | ||||||
S.C.Pingviinit | 37.73 | |||||||||
4 | Timo Teponoja | 1955 | 351 | 39.17 | ||||||
Cetus Espoo | 37.97 | |||||||||
5 | Seppo Hyyppä | 1955 | 117 | 56.40 | ||||||
Loimaan Uimaseura | ||||||||||
6 | Sulevi Pellinen | 1956 | 63 | 1:09.36 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Matti Nikula | 1960 | 686 | 30.45 | ||||||
Oulun Lohet | 29.96 | |||||||||
2 | Simo-Pekka Torsti | 1960 | 546 | 32.86 | ||||||
Cetus Espoo | 32.18 | |||||||||
3 | Juha Iivonen | 1959 | 540 | 32.98 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 30.31 | |||||||||
4 | Antti Wihanto | 1962 | 389 | 36.78 | ||||||
Aurajoen Uinti | 34.90 | |||||||||
5 | Mauri Kanto | 1963 | 375 | 37.23 | ||||||
Kauhajoen Karhu | 36.99 | |||||||||
6 | Jouni Liljander | 1959 | 293 | 40.41 | ||||||
Octopus Lohja | 39.06 | |||||||||
- | Petri Heikkilä | 1960 | DSQ | |||||||
Speedo Masters Finland C | 30.46 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mika Pöyhölä | 1966 | 562 | 31.35 | ||||||
S.C.Pingviinit | 31.72 | |||||||||
2 | Mika Meller | 1967 | 550 | 31.58 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 30.71 | |||||||||
3 | Juha Viitanen | 1967 | 481 | 33.03 | ||||||
Simmis Wanda | 31.47 | |||||||||
4 | Christer Burman | 1968 | 477 | 33.10 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 34.31 | |||||||||
5 | Jussi Kanste | 1966 | 476 | 33.14 | ||||||
Haukiputaan Heitto | 33.17 | |||||||||
6 | Vesa Kälviäinen | 1968 | 462 | 33.46 | ||||||
SUH | 35.56 | |||||||||
7 | Kare-Petri Kaukomaa | 1965 | 458 | 33.57 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 33.44 | |||||||||
8 | Kai Mustonen | 1966 | 384 | 35.59 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.21 | |||||||||
- | Alex Pakaslahti | 1965 | DSQ | |||||||
Vanders | 37.63 | |||||||||
SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
- | Timo Hanhimäki | 1966 | DSQ | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Pasi Rönkkö | 1970 | 730 | 28.19 | ||||||
S.C.Pingviinit | 28.53 | |||||||||
2 | Ville Alopaeus | 1971 | 639 | 29.47 | ||||||
Cetus Espoo | 29.77 | |||||||||
3 | Tapio Mäkitalo | 1970 | 569 | 30.63 | ||||||
Speedo Masters Finland C | 30.59 | |||||||||
4 | Jun Kojima | 1971 | 434 | 33.52 | ||||||
Vanders | 33.98 | |||||||||
5 | Attila Toperczer | 1971 | 377 | 35.14 | ||||||
Budapesti Delfinek | 36.00 | |||||||||
6 | Markku Mäki-Hokkonen | 1970 | 370 | 35.35 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 33.84 | |||||||||
7 | Jarkko Mikkola | 1969 | 288 | 38.43 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 37.72 | |||||||||
8 | Mika Forsell | 1970 | 246 | 40.51 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ville Lindfors | 1976 | 676 | 28.55 | ||||||
Vanders | 27.96 | |||||||||
2 | Teppo Paajanen | 1975 | 669 | 28.65 | ||||||
Speedo Masters Finland C | 28.54 | |||||||||
3 | Jon Berndtsson | 1976 | 589 | 29.89 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Mikko Siekkinen | 1975 | 580 | 30.04 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | 28.80 | |||||||||
5 | Paavo Miettinen | 1977 | 557 | 30.44 | ||||||
Cetus Espoo | 30.64 | |||||||||
6 | Dimitri Pogodin-Hannolainen | 1976 | 467 | 32.28 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
7 | Jaakko Lyytinen | 1976 | 458 | 32.49 | ||||||
Helsingin Uimarit | 32.81 | |||||||||
8 | Janne Moilanen | 1977 | 405 | 33.85 | ||||||
S.C.Pingviinit | 33.86 | |||||||||
9 | Ville-Pekka Pirilä | 1978 | 353 | 35.43 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
10 | Teemu Torvikoski | 1976 | 339 | 35.94 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 34.21 | |||||||||
11 | Teemu Smalin | 1977 | 306 | 37.17 | ||||||
Simmis Wanda | 37.89 | |||||||||
12 | Miikka Mattila | 1977 | 298 | 37.51 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 38.67 | |||||||||
- | Mikko Alpua | 1978 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike | ||||||||||
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ville-Mikko Korkka | 1980 | 669 | 27.60 | ||||||
Cetus Espoo | 28.90 | |||||||||
2 | Jouni Leimukoski | 1979 | 599 | 28.63 | ||||||
Octopus Lohja | 29.00 | |||||||||
3 | Ville Saxén | 1981 | 571 | 29.09 | ||||||
Cetus Espoo | 29.31 | |||||||||
4 | Jussi Kujala | 1980 | 556 | 29.34 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 29.61 | |||||||||
5 | Kari Niemelä | 1981 | 539 | 29.66 | ||||||
Ilmajoen Kisailijat | ||||||||||
6 | Jani-Petteri Puustinen | 1979 | 524 | 29.94 | ||||||
Aurajoen Uinti | 30.84 | |||||||||
7 | Mikko Arponen | 1980 | 512 | 30.16 | ||||||
Vanders | 29.79 | |||||||||
8 | Petteri Kallio | 1983 | 474 | 30.95 | ||||||
Vanders | 31.05 | |||||||||
9 | Eero Judin | 1981 | 230 | 39.36 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Roope Wahlström | 1987 | 565 | 28.12 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 28.85 | |||||||||
2 | Matti Hienonen | 1985 | 554 | 28.31 | ||||||
Uintiklubi Nereus | 27.87 | |||||||||
3 | Kaleva Latvala | 1984 | 548 | 28.41 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 27.49 | |||||||||
4 | Lauri Vilhunen | 1985 | 491 | 29.47 | ||||||
Varkauden Uimarit | 29.88 | |||||||||
5 | Jari Mäkäläinen | 1986 | 480 | 29.70 | ||||||
Helsingin Uimarit | 28.28 | |||||||||
6 | Matti Pohjolainen | 1987 | 477 | 29.75 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 31.74 | |||||||||
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Juha Kollin | 1993 | 712 | 26.55 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 25.63 | |||||||||
2 | Nico Palotie | 1992 | 685 | 26.89 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 26.21 | |||||||||
3 | Joni Lairola | 1992 | 629 | 27.66 | ||||||
Aurajoen Uinti | 27.02 | |||||||||
4 | Antti Korri | 1992 | 617 | 27.84 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 27.59 | |||||||||
5 | Janne Kekkonen | 1989 | 589 | 28.27 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 27.87 | |||||||||
6 | Rene Rokka | 1992 | 585 | 28.34 | ||||||
Aurajoen Uinti | 27.28 | |||||||||
7 | Marko Sartela | 1993 | 532 | 29.26 | ||||||
Aurajoen Uinti | 28.84 | |||||||||
8 | Mikko Junninen | 1989 | 529 | 29.30 | ||||||
Vanders | ||||||||||
9 | Simo Laiho | 1993 | 522 | 29.44 | ||||||
Ålands Simförening | ||||||||||
10 | Tuomas Virtanen | 1992 | 450 | 30.93 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 31.39 | |||||||||
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 75 - 79 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Carita Bremer | 1940 | 38 | 1:12.60 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:04.47 | |||||||||
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kaarina Markkula | 1952 | 145 | 46.42 | ||||||
Cetus Espoo | 45.61 | |||||||||
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tuija Alanko | 1963 | 238 | 39.41 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 40.02 | |||||||||
2 | Tatyana Rybiakova | 1963 | 168 | 44.23 | ||||||
Neva Stars | 38.97 | |||||||||
3 | Raija Sandelin | 1960 | 109 | 51.13 | ||||||
Uintiklubi Nereus | 49.49 | |||||||||
4 | Elina Virtanen | 1962 | 108 | 51.27 | ||||||
Kampuksen Plaani | 51.31 | |||||||||
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Petra Thodin | 1968 | 465 | 31.52 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 31.46 | |||||||||
2 | Maarit Kestilä | 1967 | 212 | 40.95 | ||||||
Haukiputaan Heitto | 38.13 | |||||||||
3 | Yuhong Qiu-Kaikkonen | 1968 | 208 | 41.19 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 41.19 | |||||||||
4 | Tuija Tiilikka | 1965 | 177 | 43.45 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Anu Lajunen | 1966 | 140 | 47.04 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 45.83 | |||||||||
6 | Minna Kantakoski | 1964 | 132 | 47.92 | ||||||
Cetus Espoo | 45.35 | |||||||||
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sanna Soininen | 1973 | 329 | 35.37 | ||||||
Brahean Uimarit - Lieksa | 35.50 | |||||||||
2 | Päivi Steffen | 1971 | 327 | 35.43 | ||||||
Simmis Wanda | 36.03 | |||||||||
3 | Claire Gould | 1973 | 299 | 36.50 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Mia Löija | 1972 | 225 | 40.15 | ||||||
Simmis Wanda | 44.91 | |||||||||
5 | Sari Kukkonen | 1972 | 159 | 45.08 | ||||||
Simmis Wanda | 42.25 | |||||||||
6 | Laura Cankar | 1973 | 127 | 48.49 | ||||||
Cetus Espoo | 45.16 | |||||||||
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Raakel Luoto | 1975 | 577 | 29.33 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.68 | |||||||||
2 | Kaisa Männistö | 1978 | 401 | 33.12 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | 33.23 | |||||||||
3 | Liisa Ailanen | 1978 | 390 | 33.42 | ||||||
Swimming Team Rauma | 33.79 | |||||||||
4 | Johanna Gröhn | 1978 | 302 | 36.41 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 36.56 | |||||||||
5 | Heidi Oksanen | 1974 | 197 | 41.92 | ||||||
Simmis Wanda | 42.63 | |||||||||
6 | Reeta Kaitosaari | 1977 | 159 | 45.04 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 42.75 | |||||||||
7 | Minna Kokko | 1977 | 140 | 46.99 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 49.14 | |||||||||
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mari Ääri | 1980 | 513 | 30.51 | ||||||
Aurajoen Uinti | 30.18 | |||||||||
2 | Maarit Vainio | 1980 | 437 | 32.18 | ||||||
Aurajoen Uinti | 32.26 | |||||||||
3 | Marjukka Lyytinen | 1982 | 418 | 32.65 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 33.15 | |||||||||
4 | Kristiina Arusoo | 1979 | 368 | 34.08 | ||||||
Meisterujumise U-Klubi | 33.88 | |||||||||
5 | Jenna Johansson | 1980 | 319 | 35.73 | ||||||
Helsingin Uimarit | 34.55 | |||||||||
6 | Wilma Wallin | 1982 | 271 | 37.71 | ||||||
Helsingin Uimarit | 39.35 | |||||||||
7 | Laura Haimakainen | 1979 | 252 | 38.65 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 38.36 | |||||||||
8 | Johanna Rahko | 1983 | 184 | 42.91 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 45.48 | |||||||||
9 | Kristina Leppäkoski | 1982 | 97 | 53.09 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Elisa Vilhunen | 1988 | 569 | 29.48 | ||||||
S.C.Pingviinit | 29.87 | |||||||||
2 | Suvi Pulkkinen | 1988 | 565 | 29.55 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 30.23 | |||||||||
3 | Ninni From | 1988 | 495 | 30.87 | ||||||
Simmis Wanda | 31.03 | |||||||||
4 | Mari Kiuru | 1984 | 450 | 31.86 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 32.70 | |||||||||
5 | Karine Gagnon | 1985 | 439 | 32.12 | ||||||
Aurajoen Uinti | 31.79 | |||||||||
6 | Vladimira Therman | 1985 | 419 | 32.63 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 32.22 | |||||||||
7 | Niina Säteri | 1984 | 403 | 33.06 | ||||||
Kampuksen Plaani | 33.64 | |||||||||
8 | Riikka Kovanen | 1986 | 376 | 33.84 | ||||||
Octopus Lohja | 33.62 | |||||||||
9 | Reetta Pyykkö | 1986 | 313 | 35.96 | ||||||
Brahean Uimarit - Lieksa | 36.17 | |||||||||
10 | Maria Muukkonen | 1986 | 307 | 36.19 | ||||||
Aurajoen Uinti | 35.19 | |||||||||
11 | Heli Karhunen | 1985 | 122 | 49.23 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Alisa Ponomareva | 1991 | 516 | 30.45 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.37 | |||||||||
2 | Miia Hurskainen | 1992 | 508 | 30.61 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 30.48 | |||||||||
3 | Elina Mäkinen | 1993 | 458 | 31.69 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 32.50 | |||||||||
4 | Nelli Määttänen | 1993 | 433 | 32.27 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 33.40 | |||||||||
5 | Anna-Riina Hiltunen | 1991 | 417 | 32.68 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 32.77 | |||||||||
6 | Krista Rekonen | 1989 | 328 | 35.39 | ||||||
Simmis Wanda | 33.93 | |||||||||
7 | Mari Mäkilä | 1991 | 285 | 37.11 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 34.49 | |||||||||
8 | Anna Korhonen | 1990 | 269 | 37.84 | ||||||
S.C.Pingviinit | ||||||||||
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lauri Malk | 1937 | 652 | 49.05 | 1:49.75 | 3:08.11 | 3:54.44 | |||
Cetus Espoo | 3:56.36 | |||||||||
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mauri Ekholm | 1943 | 392 | 57.43 | 2:02.22 | 3:10.95 | 4:04.40 | |||
Riihimäen Uimaseura | 4:01.71 | |||||||||
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Hannu Kuokkanen | 1948 | 710 | 43.96 | 1:32.59 | 2:27.14 | 3:05.54 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:04.57 | |||||||||
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Pekka Siltanen | 1949 | 183 | 53.34 | 1:58.47 | 3:20.55 | 4:15.57 | |||
Oulun Uinti 1906 | 4:14.30 | |||||||||
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Eero Elovaara | 1956 | 405 | 42.95 | 1:35.22 | 2:28.61 | 3:11.86 | |||
Cetus Espoo | 3:07.33 | |||||||||
2 | Harri Koski | 1957 | 340 | 38.70 | 1:34.81 | 2:32.25 | 3:23.27 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 3:18.91 | |||||||||
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Petri Heikkilä | 1960 | 560 | 35.03 | 1:22.85 | 2:02.17 | 2:50.80 | |||
Speedo Masters Finland C | 2:48.52 | |||||||||
2 | Juho Massinen | 1960 | 310 | 42.77 | 1:35.41 | 2:37.92 | 3:27.88 | |||
Helsingfors Simsällskap | 3:23.39 | |||||||||
3 | Arvo Musikka | 1959 | 281 | 49.89 | 1:49.94 | 2:46.90 | 3:34.76 | |||
Vanders | 3:31.81 | |||||||||
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tero Kinnunen | 1965 | 520 | 33.20 | 1:15.34 | 2:06.13 | 2:43.01 | |||
Swimming Jyväskylä | 2:36.86 | |||||||||
2 | Esa Päätalo | 1965 | 460 | 34.73 | 1:21.97 | 2:11.01 | 2:49.79 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:48.37 | |||||||||
3 | Esa Vatanen | 1967 | 454 | 34.66 | 1:21.43 | 2:10.62 | 2:50.60 | |||
Brahean Uimarit - Lieksa | 2:46.16 | |||||||||
4 | Ensio Vatanen | 1964 | 358 | 35.08 | 1:23.27 | 2:17.01 | 3:04.63 | |||
Brahean Uimarit - Lieksa | ||||||||||
5 | Tuomo Järvinen | 1964 | 175 | 47.05 | 1:48.58 | 2:56.79 | 3:54.06 | |||
Swimming Jyväskylä | 3:43.17 | |||||||||
- | Lauri Heikkilä | 1964 | DNF | |||||||
S.C.Pingviinit | 2:59.76 | |||||||||
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tero Pyrhönen | 1972 | 559 | 31.60 | 1:13.94 | 2:01.01 | 2:37.86 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Aleksei Frolov | 1972 | 538 | 33.14 | 1:15.68 | 2:04.71 | 2:39.92 | |||
Neva Stars | 2:38.30 | |||||||||
3 | Samuli Ikävalko | 1970 | 480 | 35.08 | 1:18.06 | 2:07.66 | 2:46.04 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Mika Ruusunen | 1970 | 434 | 34.42 | 1:20.26 | 2:10.03 | 2:51.78 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:42.68 | |||||||||
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Viacheslav Kononenko | 1974 | 633 | 32.00 | 1:11.48 | 1:57.03 | 2:32.13 | |||
Simmis Wanda | 2:31.23 | |||||||||
2 | Pekka Koskinen | 1978 | 588 | 31.57 | 1:13.88 | 1:57.93 | 2:35.92 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 2:35.99 | |||||||||
3 | Jori Johansson | 1977 | 559 | 36.30 | 1:17.57 | 2:00.89 | 2:38.49 | |||
Simmis Wanda | 2:33.29 | |||||||||
4 | Olli Ylä-Jarkko | 1975 | 383 | 37.86 | 1:25.75 | 2:18.51 | 2:59.81 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 3:00.09 | |||||||||
5 | Janne Moilanen | 1977 | 325 | 39.80 | 1:36.37 | 2:30.26 | 3:09.98 | |||
S.C.Pingviinit | 3:16.75 | |||||||||
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jouni Leimukoski | 1979 | 517 | 32.26 | 1:15.99 | 2:02.15 | 2:38.46 | |||
Octopus Lohja | 2:31.79 | |||||||||
2 | Vili Nykänen | 1981 | 447 | 34.51 | 1:21.40 | 2:05.07 | 2:46.36 | |||
Simmis Wanda | 2:53.71 | |||||||||
3 | Markku Ahonen | 1981 | 425 | 32.70 | 1:19.19 | 2:07.69 | 2:49.18 | |||
UPOT | ||||||||||
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Petter Karjaluoto | 1984 | 419 | 33.64 | 1:17.78 | 2:05.42 | 2:43.25 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:36.93 | |||||||||
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Antti Korri | 1992 | 579 | 30.37 | 1:10.99 | 1:54.58 | 2:29.25 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:26.35 | |||||||||
Laji 11, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sari Komulainen | 1962 | 233 | 42.20 | 1:41.18 | 2:36.62 | 3:24.70 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Tuija Alanko | 1963 | 233 | 42.02 | 1:38.36 | 2:36.64 | 3:24.84 | |||
Riihimäen Uimaseura | 3:18.35 | |||||||||
3 | Raija Sandelin | 1960 | 128 | 53.77 | 2:02.98 | 3:15.40 | 4:09.97 | |||
Uintiklubi Nereus | 4:04.39 | |||||||||
Laji 11, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lena Brunnberg | 1965 | 272 | 41.53 | 1:31.26 | 2:30.34 | 3:14.60 | |||
Upsala Simsällskap | 3:07.81 | |||||||||
2 | Tatiana Abu Nijmeh | 1965 | 171 | 1:01.56 | 2:20.35 | 3:46.84 | ||||
Skuru Idrottsklubb | 5:03.00 | |||||||||
Laji 11, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Outi Kaarnamo | 1969 | 319 | 39.85 | 1:26.97 | 2:22.13 | 3:04.46 | |||
Tuusulan Uimaseura | 3:00.41 | |||||||||
2 | Claire Gould | 1973 | 306 | 38.41 | 1:28.34 | 2:23.54 | 3:07.08 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Hanna-Greta Puurtinen | 1970 | 270 | 41.73 | 1:31.39 | 2:28.35 | 3:14.92 | |||
Koovee | 3:11.70 | |||||||||
4 | Sari Kukkonen | 1972 | 199 | 50.49 | 1:49.31 | 2:44.23 | 3:35.76 | |||
Simmis Wanda | 3:29.72 | |||||||||
5 | Laura Cankar | 1973 | 189 | 46.93 | 1:48.19 | 2:49.07 | 3:39.66 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 11, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Satu Rahkonen | 1977 | 537 | 33.89 | 1:15.35 | 1:59.05 | 2:35.07 | |||
Cetus Espoo | 2:32.90 | |||||||||
2 | Mervi Hillukkala | 1978 | 258 | 41.63 | 1:35.66 | 2:34.53 | 3:17.95 | |||
Haukiputaan Heitto | 3:09.70 | |||||||||
3 | Katja Anttila | 1978 | 234 | 42.66 | 1:39.02 | 2:36.74 | 3:24.43 | |||
Riihimäen Uimaseura | 3:16.65 | |||||||||
4 | Kristiina Kangastalo-Hoda | 1978 | 195 | 49.37 | 1:48.12 | 2:49.19 | 3:37.30 | |||
Loimaan Uimaseura | 3:35.11 | |||||||||
5 | Tanja Kaasinen | 1978 | 145 | 55.76 | 2:05.97 | 3:09.58 | 3:59.99 | |||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
Laji 11, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Meri Viljanen | 1980 | 353 | 39.42 | 1:26.61 | 2:58.31 | ||||
Hydra Platypus | 2:48.91 | |||||||||
2 | Paula Niinimäki | 1981 | 314 | 39.12 | 1:27.90 | 2:23.18 | 3:05.54 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:58.48 | |||||||||
3 | Katja Walsh | 1983 | 164 | 48.97 | 1:53.74 | 2:54.79 | 3:50.27 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:34.42 | |||||||||
Laji 11, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mari Kiuru | 1984 | 479 | 33.21 | 1:14.30 | 2:02.79 | 2:41.13 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | 2:40.73 | |||||||||
2 | Elisa Vilhunen | 1988 | 433 | 32.62 | 1:19.42 | 2:06.59 | 2:46.59 | |||
S.C.Pingviinit | ||||||||||
3 | Ninni From | 1988 | 395 | 33.93 | 1:19.19 | 2:11.25 | 2:51.87 | |||
Simmis Wanda | 2:47.38 | |||||||||
Laji 11, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Elina Mäkinen | 1993 | 424 | 33.64 | 2:07.85 | 2:07.85 | 2:47.76 | |||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
2 | Hannele Koivula | 1990 | 266 | 39.60 | 1:30.02 | 2:28.27 | 3:16.00 | |||
Swimming Team Rauma | ||||||||||
3 | Carita Eklund | 1991 | 166 | 51.91 | 1:55.35 | 2:59.02 | 3:49.24 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 85 - 89 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sauli Juhani Uusi-Kokko | 1933 | 34 | 2:02.27 | 4:15.99 | |||||
Kauhajoen Karhu | 3:58.54 | |||||||||
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Pekka Sortila | 1935 | 337 | 48.72 | 1:43.12 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:41.11 | |||||||||
2 | Pentti Keränen | 1935 | 245 | 54.60 | 1:54.72 | |||||
Cetus Espoo | 1:51.67 | |||||||||
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Juha Koski | 1942 | 315 | 45.93 | 1:37.51 | |||||
Cetus Espoo | 1:32.79 | |||||||||
2 | Jaakko Virkajärvi | 1939 | 269 | 45.99 | 1:42.83 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:40.10 | |||||||||
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Markku Makkonen | 1948 | 544 | 36.69 | 1:17.54 | |||||
Savonlinnan Uimaseura | 1:14.40 | |||||||||
2 | Heikki Asell | 1947 | 399 | 41.36 | 1:25.99 | |||||
S.C.Pingviinit | 1:24.98 | |||||||||
3 | Juha Parviainen | 1945 | 283 | 45.57 | 1:36.42 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:30.83 | |||||||||
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Heikki Pykäläinen | 1952 | 452 | 38.16 | 1:18.67 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:17.33 | |||||||||
2 | Tauno Vuoristo | 1949 | 376 | 41.22 | 1:23.60 | |||||
Turun Uimarit | 1:19.23 | |||||||||
3 | Matti Alpola | 1953 | 368 | 39.02 | 1:24.21 | |||||
Simmis Wanda | 1:25.93 | |||||||||
4 | Heikki Räsänen | 1951 | 348 | 41.49 | 1:25.78 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:24.49 | |||||||||
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jarmo Miinin | 1956 | 508 | 34.06 | 1:12.39 | |||||
Joensuun Uimaseura | 1:10.48 | |||||||||
2 | Antti Uski | 1958 | 489 | 35.01 | 1:13.34 | |||||
Joensuun Uimaseura | 1:13.11 | |||||||||
3 | Jukka Tihinen | 1956 | 381 | 36.86 | 1:19.71 | |||||
S.C.Pingviinit | ||||||||||
4 | Raimo Backman | 1956 | 379 | 38.23 | 1:19.81 | |||||
Uintiseura Kuhat | 1:19.05 | |||||||||
5 | Seppo Hytönen | 1956 | 375 | 37.24 | 1:20.08 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:15.15 | |||||||||
6 | Jorma Heinonen | 1958 | 371 | 38.87 | 1:20.39 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:18.97 | |||||||||
7 | Esko Turunen | 1955 | 273 | 42.51 | 1:28.98 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:25.51 | |||||||||
8 | Seppo Hyyppä | 1955 | 215 | 45.17 | 1:36.43 | |||||
Loimaan Uimaseura | ||||||||||
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mikko Viitala | 1962 | 639 | 29.96 | 1:05.10 | |||||
S.C.Pingviinit | 1:04.44 | |||||||||
2 | Simo-Pekka Torsti | 1960 | 612 | 31.43 | 1:06.02 | |||||
Cetus Espoo | 1:05.49 | |||||||||
3 | Markku Viitala | 1963 | 597 | 31.16 | 1:06.58 | |||||
S.C.Pingviinit | 1:06.93 | |||||||||
4 | Tom Nylund | 1959 | 524 | 32.97 | 1:09.54 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:06.61 | |||||||||
5 | Antti Wihanto | 1962 | 478 | 33.46 | 1:11.68 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:09.93 | |||||||||
6 | Jaakko Erkinaro | 1963 | 425 | 34.20 | 1:14.54 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:10.27 | |||||||||
7 | Taito Nurmi | 1961 | 387 | 36.44 | 1:16.95 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:14.44 | |||||||||
8 | Gennaldii Sizikov | 1963 | 275 | 33.55 | 1:26.19 | |||||
Neva Stars | 1:09.88 | |||||||||
9 | Markku Piiroinen | 1960 | 269 | 39.87 | 1:26.79 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:21.90 | |||||||||
10 | Heikki Posio | 1963 | 198 | 44.28 | 1:36.18 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tero Kinnunen | 1965 | 662 | 29.60 | 1:02.12 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:01.39 | |||||||||
2 | Mika Meller | 1967 | 586 | 30.62 | 1:04.70 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:03.92 | |||||||||
3 | Esa Päätalo | 1965 | 585 | 30.69 | 1:04.71 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:05.68 | |||||||||
4 | Juha Viitanen | 1967 | 531 | 32.56 | 1:06.87 | |||||
Simmis Wanda | 1:04.95 | |||||||||
5 | Jukka Pellinen | 1967 | 500 | 33.56 | 1:08.22 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:09.14 | |||||||||
5 | Tapani Kostiainen | 1966 | 500 | 32.43 | 1:08.22 | |||||
Brahean Uimarit - Lieksa | 1:12.13 | |||||||||
7 | Kai-Asser Skog | 1966 | 458 | 33.31 | 1:10.22 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:09.95 | |||||||||
8 | Heikki Koskela | 1968 | 396 | 36.31 | 1:13.68 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:14.54 | |||||||||
9 | Vesa Kälviäinen | 1968 | 393 | 33.74 | 1:13.87 | |||||
SUH | 1:11.61 | |||||||||
10 | Timo Piispanen | 1968 | 348 | 36.31 | 1:16.97 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:15.81 | |||||||||
11 | Alex Pakaslahti | 1965 | 321 | 36.99 | 1:19.04 | |||||
Vanders | 1:17.66 | |||||||||
12 | Tuomo Järvinen | 1964 | 276 | 37.12 | 1:23.12 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:21.02 | |||||||||
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ville Alopaeus | 1971 | 653 | 28.47 | 1:01.82 | |||||
Cetus Espoo | 1:01.60 | |||||||||
2 | Tapio Mäkitalo | 1970 | 594 | 30.14 | 1:03.83 | |||||
Speedo Masters Finland C | ||||||||||
3 | Ari Komulainen | 1972 | 569 | 30.84 | 1:04.73 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 1:03.36 | |||||||||
4 | Arto Katajamäki | 1972 | 515 | 31.49 | 1:06.94 | |||||
Haukiputaan Heitto | 1:06.56 | |||||||||
5 | Aki Kattelus | 1972 | 491 | 31.03 | 1:08.01 | |||||
Cetus Espoo | 1:05.30 | |||||||||
6 | Jun Kojima | 1971 | 454 | 32.01 | 1:09.79 | |||||
Vanders | 1:08.38 | |||||||||
7 | Jorma Puustinen | 1969 | 413 | 32.73 | 1:12.03 | |||||
Kuopion Uimaseura | 1:10.24 | |||||||||
8 | Markku Korhonen | 1969 | 408 | 33.54 | 1:12.32 | |||||
Kuopion Uimaseura | 1:11.96 | |||||||||
9 | Peter Mero | 1969 | 386 | 35.63 | 1:13.64 | |||||
Simmis Wanda | 1:13.54 | |||||||||
10 | Jarkko Mikkola | 1969 | 348 | 37.33 | 1:16.27 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:13.92 | |||||||||
11 | Kari Härkönen | 1970 | 344 | 33.89 | 1:16.56 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Mika Forsell | 1970 | 319 | 38.15 | 1:18.46 | |||||
Kuopion Uimaseura | 1:19.12 | |||||||||
13 | Matti Kanervo | 1973 | 286 | 38.60 | 1:21.42 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
14 | Jyrki Laaksonheimo | 1970 | 250 | 40.11 | 1:25.12 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:25.00 | |||||||||
15 | Mika Piirainen | 1973 | 220 | 41.74 | 1:28.81 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:32.22 | |||||||||
- | Tommi Kähkönen | 1970 | DSQ | |||||||
Speedo Masters Finland C | 1:03.89 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jari Johansson | 1977 | 587 | 29.32 | 1:01.16 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:00.90 | |||||||||
2 | Aki Jormanainen | 1977 | 573 | 29.16 | 1:01.64 | |||||
Cetus Espoo | 1:01.24 | |||||||||
3 | Jori Johansson | 1977 | 533 | 30.66 | 1:03.16 | |||||
Simmis Wanda | 1:02.09 | |||||||||
4 | Teemu Turunen | 1976 | 475 | 30.92 | 1:05.61 | |||||
Pieksän Kuutit | 1:03.81 | |||||||||
5 | Jaakko Lyytinen | 1976 | 424 | 32.00 | 1:08.12 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:07.65 | |||||||||
6 | Dimitri Pogodin-Hannolainen | 1976 | 401 | 32.93 | 1:09.43 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:08.40 | |||||||||
7 | Atte Varis | 1974 | 397 | 33.13 | 1:09.63 | |||||
Lane 4 Swimming Triathlon Club | ||||||||||
8 | Teemu Torvikoski | 1976 | 390 | 32.34 | 1:10.04 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:07.87 | |||||||||
9 | Adam Berczes | 1975 | 378 | 32.86 | 1:10.77 | |||||
Budapesti Delfinek | 1:11.00 | |||||||||
10 | Saku Ailanen | 1975 | 357 | 33.44 | 1:12.16 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:11.85 | |||||||||
11 | Aarne Hakanen | 1977 | 346 | 33.25 | 1:12.90 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:07.90 | |||||||||
12 | Teemu Smalin | 1977 | 327 | 34.02 | 1:14.26 | |||||
Simmis Wanda | 1:18.74 | |||||||||
13 | Teemu Vuorinen | 1975 | 306 | 36.70 | 1:15.96 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:13.77 | |||||||||
14 | Mikko Alpua | 1978 | 290 | 36.04 | 1:17.33 | |||||
Simmis Wanda | 1:13.55 | |||||||||
15 | Teemu Rintala | 1974 | 279 | 37.13 | 1:18.30 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:16.40 | |||||||||
16 | Sami-Petteri Pitkänen | 1975 | 275 | 36.77 | 1:18.73 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:17.18 | |||||||||
17 | Matti Kurki | 1975 | 271 | 37.53 | 1:19.08 | |||||
Lahden Kaleva | 1:20.17 | |||||||||
- | Mikko Siekkinen | 1975 | DSQ | |||||||
Kankaanpään Uimarit | 58.83 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Timo Haikola | 1979 | 562 | 28.74 | 1:01.52 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Jouni Leimukoski | 1979 | 541 | 30.07 | 1:02.31 | |||||
Octopus Lohja | 1:01.63 | |||||||||
3 | Jussi Kujala | 1980 | 540 | 29.40 | 1:02.34 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 59.98 | |||||||||
4 | Antti Koskela | 1982 | 512 | 31.16 | 1:03.47 | |||||
UPOT | 1:02.92 | |||||||||
5 | Mikko Arponen | 1980 | 505 | 30.56 | 1:03.73 | |||||
Vanders | 1:03.32 | |||||||||
6 | Markus Salmela | 1983 | 481 | 29.09 | 1:04.77 | |||||
Gamla Polare urheiluseura | 1:02.66 | |||||||||
7 | Santeri Vaara | 1983 | 380 | 32.73 | 1:10.10 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:10.86 | |||||||||
8 | Heikki Kultala | 1979 | 288 | 35.29 | 1:16.84 | |||||
S.C.Pingviinit | 1:17.71 | |||||||||
9 | Eero Judin | 1981 | 259 | 38.60 | 1:19.62 | |||||
ORCA Helsinki | 1:21.02 | |||||||||
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Igor Korolev | 1985 | 619 | 27.31 | 58.41 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Kaleva Latvala | 1984 | 555 | 28.53 | 1:00.59 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 58.95 | |||||||||
3 | Jari Mäkäläinen | 1986 | 535 | 28.72 | 1:01.32 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:00.47 | |||||||||
4 | Tomi Miettinen | 1986 | 529 | 29.09 | 1:01.57 | |||||
Kuopion Uimaseura | 1:01.03 | |||||||||
5 | Matti Pohjolainen | 1987 | 527 | 28.92 | 1:01.64 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:04.83 | |||||||||
6 | Matti Hienonen | 1985 | 526 | 29.83 | 1:01.66 | |||||
Uintiklubi Nereus | ||||||||||
7 | Lauri Vilhunen | 1985 | 526 | 29.29 | 1:01.67 | |||||
Varkauden Uimarit | 1:01.88 | |||||||||
8 | Erno Leppänen | 1985 | 444 | 30.43 | 1:05.27 | |||||
S.C.Pingviinit | ||||||||||
9 | Antti Kuokkanen | 1988 | 184 | 38.57 | 1:27.52 | |||||
Simmis Wanda | 1:23.71 | |||||||||
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Nico Palotie | 1992 | 785 | 26.27 | 54.68 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 53.02 | |||||||||
2 | Janne Kekkonen | 1989 | 587 | 29.05 | 1:00.25 | |||||
Swimming Jyväskylä | 57.32 | |||||||||
3 | Simo Laiho | 1993 | 572 | 29.02 | 1:00.76 | |||||
Ålands Simförening | 59.95 | |||||||||
4 | Oskari Alanen | 1990 | 408 | 29.68 | 1:07.98 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:02.84 | |||||||||
5 | Mitja Kylliäinen | 1991 | 324 | 33.55 | 1:13.44 | |||||
Simmis Wanda | 1:15.31 | |||||||||
Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 75 - 79 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Anna Pyrrö | 1941 | 100 | 51.91 | 1:51.29 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:45.94 | |||||||||
2 | Carita Bremer | 1940 | 58 | 1:01.22 | 2:13.10 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 2:05.76 | |||||||||
Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Pirjo-Leena Pitkänen | 1945 | 114 | 50.22 | 1:46.47 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:44.31 | |||||||||
2 | Pirkko Siikarla | 1946 | 109 | 52.94 | 1:47.95 | |||||
Uintiklubi Nereus | 1:47.80 | |||||||||
3 | Barbro Grufman | 1948 | 98 | 52.15 | 1:51.79 | |||||
Hellas Simklubb | 2:00.87 | |||||||||
4 | Raija Vainionpää | 1948 | 39 | 1:11.37 | 2:31.46 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:56.90 | |||||||||
Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Maritta Kurki | 1952 | 231 | 39.18 | 1:24.23 | |||||
Lahden Kaleva | 1:24.01 | |||||||||
2 | Kaarina Markkula | 1952 | 197 | 41.46 | 1:28.83 | |||||
Cetus Espoo | 1:28.52 | |||||||||
3 | Kirsti Kanerva | 1952 | 177 | 44.16 | 1:32.03 | |||||
Uintiklubi Nereus | ||||||||||
4 | Marjatta Koivisto | 1952 | 79 | 55.25 | 2:00.31 | |||||
ORCA Helsinki | 1:50.03 | |||||||||
Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Päivi Lairola | 1958 | 253 | 39.64 | 1:21.68 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:20.28 | |||||||||
2 | Aino Liakka | 1955 | 196 | 40.75 | 1:28.94 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:28.14 | |||||||||
3 | Leena Kaseva | 1954 | 161 | 44.86 | 1:34.90 | |||||
Cetus Espoo | 1:32.88 | |||||||||
4 | Annikki Liakka | 1954 | 127 | 47.36 | 1:42.68 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:38.73 | |||||||||
Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Maikki Torsti | 1963 | 200 | 41.53 | 1:28.31 | |||||
Cetus Espoo | 1:24.88 | |||||||||
Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Anu Ilander | 1968 | 422 | 32.94 | 1:08.89 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:08.78 | |||||||||
2 | Petra Thodin | 1968 | 421 | 32.59 | 1:08.96 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:07.71 | |||||||||
3 | Anne-Mari Käräjämies | 1964 | 414 | 33.69 | 1:09.37 | |||||
Hydra Platypus | 1:09.68 | |||||||||
4 | Satu Hyvärinen | 1967 | 377 | 33.38 | 1:11.52 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:10.22 | |||||||||
5 | Leena Rasinaho | 1965 | 317 | 35.36 | 1:15.80 | |||||
S.C.Pingviinit | 1:16.54 | |||||||||
6 | Riina Ots | 1964 | 269 | 38.48 | 1:20.10 | |||||
Meisterujumise U-Klubi | 1:20.52 | |||||||||
7 | Anu Lajunen | 1966 | 211 | 40.37 | 1:26.77 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:22.25 | |||||||||
8 | Johanna Viitamäki | 1966 | 173 | 44.18 | 1:32.79 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
9 | Susanna Virkki | 1964 | 170 | 44.35 | 1:33.31 | |||||
Uintiklubi Nereus | 1:51.94 | |||||||||
10 | Minna Kantakoski | 1964 | 146 | 42.46 | 1:38.07 | |||||
Cetus Espoo | 1:31.39 | |||||||||
Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sanna Soininen | 1973 | 393 | 33.37 | 1:10.56 | |||||
Brahean Uimarit - Lieksa | 1:09.36 | |||||||||
2 | Päivi Steffen | 1971 | 381 | 33.21 | 1:11.31 | |||||
Simmis Wanda | 1:10.62 | |||||||||
3 | Mari Kasvio | 1970 | 355 | 34.38 | 1:13.00 | |||||
Cetus Espoo | 1:11.73 | |||||||||
4 | Claire Gould | 1973 | 354 | 34.88 | 1:13.04 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Carrie Turunen | 1973 | 316 | 36.39 | 1:15.91 | |||||
Cetus Espoo | 1:15.74 | |||||||||
6 | Imke Höfling | 1970 | 297 | 37.74 | 1:17.43 | |||||
Kuopion Uimaseura | 1:16.76 | |||||||||
7 | Laura Cankar | 1973 | 185 | 43.21 | 1:30.67 | |||||
Cetus Espoo | 1:28.19 | |||||||||
8 | Merja Lundberg | 1970 | 151 | 44.62 | 1:37.06 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:35.99 | |||||||||
Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Raakel Luoto | 1975 | 631 | 29.66 | 1:00.27 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:00.18 | |||||||||
2 | Kaisa Männistö | 1978 | 484 | 31.02 | 1:05.82 | |||||
Kankaanpään Uimarit | 1:05.40 | |||||||||
3 | Sanna Törnroos | 1976 | 264 | 38.65 | 1:20.55 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:21.59 | |||||||||
4 | Heidi Oksanen | 1974 | 257 | 38.14 | 1:21.30 | |||||
Simmis Wanda | 1:27.34 | |||||||||
5 | Raisa Friberg | 1976 | 189 | 41.59 | 1:29.98 | |||||
Simmis Wanda | 1:35.39 | |||||||||
6 | Zsuzsanna Törmänen | 1978 | 176 | 43.93 | 1:32.20 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
7 | Heli Nivala | 1975 | 171 | 43.90 | 1:33.04 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mari Ääri | 1980 | 592 | 29.68 | 1:01.58 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:01.40 | |||||||||
2 | Maarit Vainio | 1980 | 452 | 32.21 | 1:07.36 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:06.76 | |||||||||
3 | Marjukka Lyytinen | 1982 | 421 | 32.74 | 1:08.99 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Kristiina Arusoo | 1979 | 349 | 35.20 | 1:13.42 | |||||
Meisterujumise U-Klubi | 1:13.80 | |||||||||
5 | Jenna Johansson | 1980 | 308 | 34.84 | 1:16.55 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:15.29 | |||||||||
6 | Wilma Wallin | 1982 | 258 | 37.24 | 1:21.14 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
7 | Johanna Malmsten | 1982 | 252 | 39.05 | 1:21.79 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:21.01 | |||||||||
Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Suvi Pulkkinen | 1988 | 622 | 29.16 | 1:00.57 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 59.74 | |||||||||
2 | Ira Uusoksa | 1987 | 557 | 30.09 | 1:02.84 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:03.71 | |||||||||
3 | Mari Kiuru | 1984 | 529 | 29.86 | 1:03.90 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:04.46 | |||||||||
4 | Karine Gagnon | 1985 | 441 | 32.66 | 1:07.93 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:06.47 | |||||||||
5 | Vladimira Therman | 1985 | 427 | 31.29 | 1:08.66 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:05.87 | |||||||||
6 | Riikka Kovanen | 1986 | 421 | 32.50 | 1:08.97 | |||||
Octopus Lohja | 1:16.99 | |||||||||
7 | Salla Valtari | 1985 | 383 | 32.66 | 1:11.17 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:09.17 | |||||||||
8 | Arja Räsänen | 1984 | 372 | 33.71 | 1:11.86 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
9 | Niina Säteri | 1984 | 361 | 33.70 | 1:12.57 | |||||
Kampuksen Plaani | 1:14.74 | |||||||||
10 | Reetta Pyykkö | 1986 | 327 | 35.05 | 1:15.04 | |||||
Brahean Uimarit - Lieksa | 1:15.88 | |||||||||
11 | Jonna Kokkonen | 1984 | 290 | 36.23 | 1:18.09 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
12 | Jenni Koivisto | 1984 | 272 | 37.93 | 1:19.79 | |||||
Uintiklubi Nereus | ||||||||||
13 | Elina Luttunen | 1986 | 261 | 38.62 | 1:20.83 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:24.18 | |||||||||
14 | Minttuliisa Markkanen | 1984 | 221 | 38.87 | 1:25.47 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
15 | Sanni Manninen | 1986 | 217 | 38.83 | 1:26.03 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
16 | Heli Karhunen | 1985 | 190 | 41.40 | 1:29.85 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Noora Kollanus | 1991 | 575 | 29.77 | 1:02.18 | |||||
Cetus Espoo | 1:03.00 | |||||||||
2 | Krista Rekonen | 1989 | 411 | 32.36 | 1:09.52 | |||||
Simmis Wanda | 1:07.25 | |||||||||
3 | Anna Korhonen | 1990 | 339 | 35.48 | 1:14.10 | |||||
S.C.Pingviinit | ||||||||||
4 | Janina Lehti | 1990 | 195 | 41.49 | 1:29.04 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:22.58 | |||||||||
5 | Carita Eklund | 1991 | 159 | 44.89 | 1:35.29 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Martti Lahti | 1937 | 440 | 1:03.82 | 2:15.97 | 3:26.91 | 4:33.93 | |||
Cetus Espoo | 4:25.69 | |||||||||
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mihkel Virkus | 1939 | 306 | 1:05.74 | 2:18.97 | 3:33.09 | 4:47.67 | |||
Meisterujumise U-Klubi | 4:40.46 | |||||||||
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Hannu Kuokkanen | 1948 | 764 | 45.20 | 1:40.15 | 2:34.04 | 3:22.11 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
2 | Pekka Purra | 1946 | 380 | 57.65 | 2:04.67 | 3:11.44 | 4:14.91 | |||
Cetus Espoo | 4:15.94 | |||||||||
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Hannu Koivisto | 1953 | 46.86 | 1:40.13 | 2:36.74 | 3:31.48 | ||||
ORCA Helsinki | 3:27.02 | |||||||||
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Juha Lairola | 1955 | 453 | 47.50 | 1:42.77 | 2:38.84 | 3:28.84 | |||
Aurajoen Uinti | 3:28.38 | |||||||||
2 | Harri Koski | 1957 | 390 | 49.05 | 1:45.07 | 2:43.48 | 3:39.61 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 3:31.16 | |||||||||
3 | Timo Teponoja | 1955 | 370 | 50.91 | 1:50.10 | 2:51.87 | 3:43.38 | |||
Cetus Espoo | 3:35.69 | |||||||||
4 | Juha Kainulainen | 1954 | 301 | 52.90 | 1:57.07 | 3:00.87 | 3:59.36 | |||
Kuopion Uimaseura | 4:01.78 | |||||||||
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mauri Kanto | 1963 | 611 | 40.59 | 1:24.60 | 2:10.85 | 2:57.43 | |||
Kauhajoen Karhu | 3:00.41 | |||||||||
2 | Jan Mandahl | 1961 | 596 | 39.71 | 1:25.90 | 2:10.49 | 2:58.98 | |||
Upsala Simsällskap | 2:53.99 | |||||||||
3 | Matti Nikula | 1960 | 449 | 44.22 | 1:33.57 | 2:26.07 | 3:16.70 | |||
Oulun Lohet | 3:11.87 | |||||||||
4 | Maksim Lokonia | 1961 | 359 | 47.45 | 1:41.34 | 2:36.01 | 3:31.92 | |||
Neva Stars | 3:11.40 | |||||||||
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kim Ohtonen | 1966 | 531 | 40.88 | 1:26.61 | 2:14.24 | 3:02.62 | |||
Speedo Masters Finland C | 2:57.75 | |||||||||
2 | Jukka Lehtola | 1968 | 504 | 42.62 | 1:30.45 | 2:18.61 | 3:05.86 | |||
Uinti Imatra | 3:02.17 | |||||||||
3 | Kai Mustonen | 1966 | 471 | 39.78 | 1:28.04 | 2:19.56 | 3:10.07 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:02.94 | |||||||||
4 | Esa Vatanen | 1967 | 471 | 43.80 | 1:31.79 | 2:21.08 | 3:10.08 | |||
Brahean Uimarit - Lieksa | 3:04.18 | |||||||||
5 | Timo Siika-Aho | 1968 | 396 | 44.72 | 1:35.93 | 2:30.28 | 3:21.40 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Juha Karttunen | 1964 | 376 | 44.69 | 1:38.33 | 2:33.66 | 3:24.86 | |||
Simmis Wanda | 3:21.83 | |||||||||
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sami Vaskuri | 1973 | 502 | 37.92 | 1:24.14 | 2:10.88 | 2:55.42 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Eerikki Rutanen | 1972 | 487 | 39.59 | 1:25.56 | 2:12.51 | 2:57.19 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:50.72 | |||||||||
3 | Ari Savulahti | 1972 | 222 | 50.56 | 1:50.19 | 2:51.87 | 3:50.16 | |||
Riihimäen Uimaseura | 3:31.35 | |||||||||
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Markku Vihersalo | 1978 | 540 | 39.78 | 1:23.12 | 2:07.14 | 2:50.13 | |||
Swimming Club Rovaniemi | 2:42.89 | |||||||||
2 | Pekka Koskinen | 1978 | 511 | 39.84 | 1:24.81 | 2:09.91 | 2:53.29 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 2:48.28 | |||||||||
3 | Tommi Kahlos | 1978 | 360 | 42.21 | 1:31.16 | 2:23.36 | 3:14.78 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Aarne Hakanen | 1977 | 348 | 42.45 | 1:32.89 | 2:25.25 | 3:16.93 | |||
Swimming Team Rauma | 3:00.88 | |||||||||
5 | Matti Kurki | 1975 | 322 | 47.53 | 1:39.93 | 2:33.21 | 3:22.06 | |||
Lahden Kaleva | 3:25.54 | |||||||||
6 | Miikka Mattila | 1977 | 268 | 50.94 | 1:45.70 | 2:41.42 | 3:34.70 | |||
Oulun Uinti 1906 | 3:38.81 | |||||||||
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Vili Nykänen | 1981 | 561 | 38.60 | 1:21.17 | 2:05.45 | 2:50.10 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
2 | Markku Ahonen | 1981 | 496 | 40.40 | 1:25.56 | 2:11.66 | 2:57.17 | |||
UPOT | 2:53.93 | |||||||||
3 | Antti Koskela | 1982 | 429 | 42.86 | 1:32.17 | 2:20.75 | 3:05.90 | |||
UPOT | 2:58.37 | |||||||||
4 | Juhani Hujala | 1981 | 419 | 41.54 | 1:27.89 | 2:17.31 | 3:07.38 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Roope Wahlström | 1987 | 514 | 39.01 | 1:23.48 | 2:08.78 | 2:52.31 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:40.63 | |||||||||
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Joni Lairola | 1992 | 553 | 35.95 | 1:17.59 | 2:00.06 | 2:40.48 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Juha Kollin | 1993 | 469 | 38.91 | 1:22.74 | 2:07.26 | 2:49.60 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:42.31 | |||||||||
3 | Tatu Kuosa | 1991 | 236 | 46.62 | 1:40.91 | 2:38.05 | 3:33.20 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
Laji 15, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Pirjo-Leena Pitkänen | 1945 | 126 | 1:02.63 | 2:14.91 | 3:26.29 | 4:37.25 | |||
Swimming Jyväskylä | 4:23.86 | |||||||||
Laji 15, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kerstin Rehnström | 1957 | 185 | 53.03 | 1:56.15 | 2:59.75 | 4:03.81 | |||
Ekenäs Simsällskap | 3:55.31 | |||||||||
Laji 15, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kaia Kulla | 1961 | 304 | 45.80 | 1:38.75 | 2:34.32 | 3:26.74 | |||
Meisterujumise U-Klubi | 3:26.66 | |||||||||
2 | Terje Liiske | 1963 | 241 | 49.79 | 1:48.34 | 2:47.60 | 3:43.25 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
3 | Liisa Tirkkonen | 1963 | 217 | 52.74 | 1:53.32 | 2:53.36 | 3:51.33 | |||
Lappeenrannan Kisa-Toverit | 3:55.41 | |||||||||
4 | Anu Sakala | 1963 | 169 | 58.38 | 2:04.43 | 3:10.40 | 4:11.20 | |||
Meisterujumise U-Klubi | 4:07.22 | |||||||||
Laji 15, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tiia Kujala | 1968 | 243 | 49.95 | 1:46.18 | 2:44.81 | 3:42.71 | |||
Oulun Uinti 1906 | 3:33.79 | |||||||||
2 | Maarit Kestilä | 1967 | 222 | 50.92 | 1:48.26 | 2:48.96 | 3:49.66 | |||
Haukiputaan Heitto | 3:35.75 | |||||||||
3 | Yuhong Qiu-Kaikkonen | 1968 | 182 | 54.51 | 1:55.29 | 2:58.54 | 4:05.11 | |||
Oulun Uinti 1906 | 4:00.51 | |||||||||
- | Susanna Virkki | 1964 | DNF | |||||||
Uintiklubi Nereus | 4:10.59 | |||||||||
Laji 15, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sari Lilja | 1971 | 335 | 45.87 | 1:36.39 | 2:28.00 | 3:20.23 | |||
Kankaanpään Uimarit | 3:19.43 | |||||||||
2 | Sari Kukkonen | 1972 | 291 | 49.50 | 1:42.58 | 2:36.27 | 3:29.84 | |||
Simmis Wanda | 3:24.19 | |||||||||
3 | Imke Höfling | 1970 | 193 | 55.73 | 1:57.81 | 3:01.93 | 4:00.66 | |||
Kuopion Uimaseura | 4:04.78 | |||||||||
Laji 15, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Satu Rahkonen | 1977 | 510 | 39.57 | 1:23.57 | 2:10.01 | 2:54.05 | |||
Cetus Espoo | 2:50.52 | |||||||||
2 | Liisa Ailanen | 1978 | 417 | 41.13 | 1:27.94 | 2:17.77 | 3:06.16 | |||
Swimming Team Rauma | 3:05.90 | |||||||||
3 | Sanna Hokkanen | 1977 | 360 | 44.02 | 1:34.20 | 2:25.15 | 3:15.50 | |||
Cetus Espoo | 3:10.56 | |||||||||
4 | Lotta Rutanen | 1974 | 348 | 42.87 | 1:34.10 | 2:27.36 | 3:17.70 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Kristiina Kangastalo-Hoda | 1978 | 222 | 53.39 | 1:52.77 | 2:52.39 | 3:49.64 | |||
Loimaan Uimaseura | 3:47.55 | |||||||||
6 | Tanja Kaasinen | 1978 | 210 | 55.98 | 1:55.44 | 2:56.26 | 3:53.87 | |||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
- | Reeta Kaitosaari | 1977 | DNF | |||||||
Loimaan Uimaseura | 3:57.32 | |||||||||
- | Zsuzsanna Törmänen | 1978 | DSQ | |||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 15, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Meri Viljanen | 1980 | 321 | 45.83 | 1:37.83 | 2:30.32 | 3:23.09 | |||
Hydra Platypus | 3:16.01 | |||||||||
2 | Laura Haimakainen | 1979 | 211 | 53.95 | 1:54.05 | 2:54.76 | 3:53.66 | |||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
3 | Johanna Rahko | 1983 | 202 | 52.45 | 1:51.13 | 2:55.18 | 3:56.83 | |||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
4 | Katja Walsh | 1983 | 191 | 58.12 | 2:00.38 | 3:01.14 | 4:01.48 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:56.62 | |||||||||
Laji 15, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Reetta Pyykkö | 1986 | 331 | 45.95 | 1:37.80 | 2:30.67 | 3:21.07 | |||
Brahean Uimarit - Lieksa | 3:23.20 | |||||||||
2 | Anna-Liisa Virtanen | 1985 | 214 | 51.85 | 1:52.04 | 2:51.30 | 3:52.57 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Laji 15, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Elina Mäkinen | 1993 | 400 | 41.37 | 1:30.47 | 2:19.32 | 3:08.66 | |||
Joensuun Uimaseura | 3:02.73 | |||||||||
2 | Carita Eklund | 1991 | 227 | 52.04 | 1:49.11 | 2:49.31 | 3:47.90 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
Laji 16, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 320 - 359 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Cetus Miehet G | 320 | 2:52.93 | |||||||
Cetus Espoo | 2:43.89 | |||||||||
Lauri Malk | 1937 | 35.45 | 35.45 | |||||||
Juha Koski | 1942 | 39.50 | 1:14.95 | |||||||
Martti Lahti | 1937 | 49.60 | 2:04.55 | |||||||
Pentti Keränen | 1935 | 48.38 | 2:52.93 | |||||||
Laji 16, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 280 - 319 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Swim 1 | 280 | 2:32.57 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 2:33.08 | |||||||||
Heikki Pykäläinen | 1952 | 35.21 | 35.21 | |||||||
Risto Åman | 1941 | 37.49 | 1:12.70 | |||||||
Markku Ikkala | 1947 | 43.86 | 1:56.56 | |||||||
Juha Parviainen | 1945 | 36.01 | 2:32.57 | |||||||
Laji 16, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 240 - 279 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Vus-Vss Miehet [1739] | 240 | 2:10.30 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:11.59 | |||||||||
Hannu Kuokkanen | 1948 | 30.57 | 30.57 | |||||||
Heikki Räsänen | 1951 | 36.03 | 1:06.60 | |||||||
Timo Hanhimäki | 1966 | 32.78 | 1:39.38 | |||||||
Kai Mustonen | 1966 | 30.92 | 2:10.30 | |||||||
2 | Cetus Miehet E | 240 | 2:13.57 | |||||||
Cetus Espoo | 2:13.84 | |||||||||
Simo-Pekka Torsti | 1960 | 30.57 | 30.57 | |||||||
Eero Elovaara | 1956 | 33.23 | 1:03.80 | |||||||
Timo Teponoja | 1955 | 34.34 | 1:38.14 | |||||||
Antero Elovaara | 1959 | 35.43 | 2:13.57 | |||||||
3 | Jous Miehet [1739] | 240 | 2:13.92 | |||||||
Joensuun Uimaseura | 2:10.00 | |||||||||
Antti Uski | 1958 | 31.65 | 31.65 | |||||||
Arto Kärnä | 1957 | 37.10 | 1:08.75 | |||||||
Jari Halmepuro | 1960 | 34.43 | 1:43.18 | |||||||
Jarmo Miinin | 1956 | 30.74 | 2:13.92 | |||||||
4 | Aui Miehet E [1739] | 240 | 2:18.70 | |||||||
Aurajoen Uinti | 2:15.00 | |||||||||
Taito Nurmi | 1961 | 33.17 | 33.17 | |||||||
Antti Wihanto | 1962 | 29.68 | 1:02.85 | |||||||
Aimo Niemi | 1942 | 43.46 | 1:46.31 | |||||||
Juha Barck | 1962 | 32.39 | 2:18.70 | |||||||
5 | Ou E | 240 | 2:20.10 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 2:20.00 | |||||||||
Seppo Miilumäki | 1948 | 42.30 | 42.30 | |||||||
Pekka Siltanen | 1949 | 38.30 | 1:20.60 | |||||||
Jaakko Erkinaro | 1963 | 31.23 | 1:51.83 | |||||||
Esa Päätalo | 1965 | 28.27 | 2:20.10 | |||||||
6 | Hss Miehet E | 240 | 2:32.57 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 2:18.00 | |||||||||
Juho Massinen | 1960 | 35.21 | 35.21 | |||||||
Kari Walden | 1941 | 45.79 | 1:21.00 | |||||||
Ralf Sund | 1955 | 41.06 | 2:02.06 | |||||||
Kare-Petri Kaukomaa | 1965 | 30.51 | 2:32.57 | |||||||
Laji 16, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 200 - 239 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Speedo Miehet [1779] | 200 | 1:51.89 | |||||||
Speedo Masters Finland C | 1:53.00 | |||||||||
Petri Heikkilä | 1960 | 28.31 | 28.31 | |||||||
Kim Ohtonen | 1966 | 29.71 | 58.02 | |||||||
Tommi Kähkönen | 1970 | 26.68 | 1:24.70 | |||||||
Tapio Mäkitalo | 1970 | 27.19 | 1:51.89 | |||||||
2 | S.c.p. Miehet [1779] | 200 | 1:54.36 | |||||||
S.C.Pingviinit | 1:54.98 | |||||||||
Mikko Viitala | 1962 | 28.63 | 28.63 | |||||||
Lauri Heikkilä | 1964 | 30.63 | 59.26 | |||||||
Mika Pöyhölä | 1966 | 29.10 | 1:28.36 | |||||||
Pasi Rönkkö | 1970 | 26.00 | 1:54.36 | |||||||
3 | Hss Miehet D | 200 | 2:10.35 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 2:04.00 | |||||||||
Samuli Ikävalko | 1970 | 29.91 | 29.91 | |||||||
Sulevi Pellinen | 1956 | 42.34 | 1:12.25 | |||||||
Mika Ruusunen | 1970 | 30.12 | 1:42.37 | |||||||
Eerikki Rutanen | 1972 | 27.98 | 2:10.35 | |||||||
4 | Vanders Miehet [1779] | 200 | 2:10.94 | |||||||
Vanders | 2:09.85 | |||||||||
Juha Pakkanen | 1960 | 32.47 | 32.47 | |||||||
Jun Kojima | 1971 | 29.64 | 1:02.11 | |||||||
Arvo Musikka | 1959 | 33.77 | 1:35.88 | |||||||
Alex Pakaslahti | 1965 | 35.06 | 2:10.94 | |||||||
- | Häus Miehet D | 200 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 2:18.00 | |||||||||
Timo Piispanen | 1968 | 34.16 | 34.16 | |||||||
SW 10.11 Vaihtorikko | ||||||||||
Laji 16, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 160 - 199 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Speedo Miehet [1819] | 160 | 1:46.93 | |||||||
Speedo Masters Finland C | 1:48.37 | |||||||||
Kai Poutanen | 1980 | 28.21 | 28.21 | |||||||
Jaani Virtanen | 1969 | 27.25 | 55.46 | |||||||
Teppo Paajanen | 1975 | 25.72 | 1:21.18 | |||||||
Janne Virtanen | 1964 | 25.75 | 1:46.93 | |||||||
2 | Hss Miehet C | 160 | 1:48.81 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:47.00 | |||||||||
Mika Meller | 1967 | 28.33 | 28.33 | |||||||
Jon Berndtsson | 1976 | 27.48 | 55.81 | |||||||
Roope Wahlström | 1987 | 26.39 | 1:22.20 | |||||||
Jussi Kujala | 1980 | 26.61 | 1:48.81 | |||||||
3 | Cetus Miehet C | 160 | 1:51.22 | |||||||
Cetus Espoo | 1:52.27 | |||||||||
Juhani Hujala | 1981 | 29.27 | 29.27 | |||||||
Paavo Miettinen | 1977 | 28.75 | 58.02 | |||||||
Tero Pyrhönen | 1972 | 26.56 | 1:24.58 | |||||||
Aki Jormanainen | 1977 | 26.64 | 1:51.22 | |||||||
4 | Lru Miehet [1819] | 160 | 1:51.56 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:52.63 | |||||||||
Juha Iivonen | 1959 | 28.59 | 28.59 | |||||||
Markku Mäki-Hokkonen | 1970 | 29.38 | 57.97 | |||||||
Juha Silventoinen | 1993 | 27.06 | 1:25.03 | |||||||
Jari Johansson | 1977 | 26.53 | 1:51.56 | |||||||
5 | Cetus Miehet C2 | 160 | 1:52.88 | |||||||
Cetus Espoo | 1:55.80 | |||||||||
Igor Korolev | 1985 | 25.95 | 25.95 | |||||||
Aki Kattelus | 1972 | 29.85 | 55.80 | |||||||
Ville Alopaeus | 1971 | 26.90 | 1:22.70 | |||||||
Marko Lysmä | 1965 | 30.18 | 1:52.88 | |||||||
6 | Hyus Miehet [1819] | 160 | 1:57.83 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 2:02.02 | |||||||||
Olli Ylä-Jarkko | 1975 | 30.81 | 30.81 | |||||||
Jarkko Mikkola | 1969 | 32.61 | 1:03.42 | |||||||
Matti Pohjolainen | 1987 | 27.15 | 1:30.57 | |||||||
Pekka Koskinen | 1978 | 27.26 | 1:57.83 | |||||||
7 | Siwa Miehet 2 | 160 | 1:59.94 | |||||||
Simmis Wanda | 2:05.66 | |||||||||
Juha Viitanen | 1967 | 30.18 | 30.18 | |||||||
Peter Mero | 1969 | 32.66 | 1:02.84 | |||||||
Tony Strömsholm | 1982 | 29.33 | 1:32.17 | |||||||
Jori Johansson | 1977 | 27.77 | 1:59.94 | |||||||
8 | Juk | 160 | 2:02.37 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 2:05.61 | |||||||||
Antti Huotari | 1977 | 30.64 | 30.64 | |||||||
Mikko Rantanen | 1976 | 31.10 | 1:01.74 | |||||||
Pasi Haravuori | 1971 | 28.70 | 1:30.44 | |||||||
Rainer Lindqvist | 1970 | 31.93 | 2:02.37 | |||||||
9 | Häus Miehet C | 160 | 2:02.82 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 2:02.00 | |||||||||
Dimitri Pogodin-Hannolainen | 1976 | 29.63 | 29.63 | |||||||
Ville-Pekka Pirilä | 1978 | 30.23 | 59.86 | |||||||
Teemu Rintala | 1974 | 32.49 | 1:32.35 | |||||||
Santeri Vaara | 1983 | 30.47 | 2:02.82 | |||||||
10 | Kuus Miehet 160-199 | 160 | 2:03.14 | |||||||
Kuopion Uimaseura | 1:55.00 | |||||||||
Mika Forsell | 1970 | 34.87 | 34.87 | |||||||
Markku Korhonen | 1969 | 30.43 | 1:05.30 | |||||||
Jorma Puustinen | 1969 | 30.50 | 1:35.80 | |||||||
Tomi Miettinen | 1986 | 27.34 | 2:03.14 | |||||||
11 | Aui Miehet C [1819] | 160 | 2:06.33 | |||||||
Aurajoen Uinti | 2:02.00 | |||||||||
Luka Milovanov | 1976 | 33.75 | 33.75 | |||||||
Jani-Petteri Puustinen | 1979 | 28.41 | 1:02.16 | |||||||
Tommi Kahlos | 1978 | 31.29 | 1:33.45 | |||||||
Juha Lairola | 1955 | 32.88 | 2:06.33 | |||||||
12 | Ou C | 160 | 2:11.50 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 2:15.38 | |||||||||
Miikka Mattila | 1977 | 31.50 | 31.50 | |||||||
Mika Piirainen | 1973 | 37.25 | 1:08.75 | |||||||
Heikki Koskela | 1968 | 32.39 | 1:41.14 | |||||||
Teemu Torvikoski | 1976 | 30.36 | 2:11.50 | |||||||
- | Octopus Miehet (160-199) | 160 | DSQ | |||||||
Octopus Lohja | 2:01.69 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Siwa Miehet 1 | 160 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | 2:09.08 | |||||||||
Tatu Kuosa | 1991 | 33.50 | 33.50 | |||||||
Mikko Alpua | 1978 | 31.54 | 1:05.04 | |||||||
Teemu Smalin | 1977 | 31.40 | 1:36.44 | |||||||
SW 10.11 Vaihtorikko | ||||||||||
Laji 16, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 120 - 159 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Cetus Miehet B | 120 | 1:45.07 | |||||||
Cetus Espoo | 1:54.30 | |||||||||
Timo Haikola | 1979 | 26.68 | 26.68 | |||||||
Ville Saxén | 1981 | 25.83 | 52.51 | |||||||
Jarno Tynkkynen | 1980 | 26.92 | 1:19.43 | |||||||
Ville-Mikko Korkka | 1980 | 25.64 | 1:45.07 | |||||||
2 | Vanders Miehet 120-159 | 120 | 1:47.90 | |||||||
Vanders | 1:48.00 | |||||||||
Mikko Junninen | 1989 | 26.94 | 26.94 | |||||||
Mikko Arponen | 1980 | 27.99 | 54.93 | |||||||
Petteri Kallio | 1983 | 27.43 | 1:22.36 | |||||||
Ville Lindfors | 1976 | 25.54 | 1:47.90 | |||||||
3 | Swim 2 | 120 | 1:50.53 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 1:51.75 | |||||||||
Tuomas Virtanen | 1992 | 28.27 | 28.27 | |||||||
Jukka Pellinen | 1967 | 29.90 | 58.17 | |||||||
Tero Kinnunen | 1965 | 26.81 | 1:24.98 | |||||||
Janne Kekkonen | 1989 | 25.55 | 1:50.53 | |||||||
4 | S.c.p. Miehet [1859] | 120 | 2:01.43 | |||||||
S.C.Pingviinit | 2:10.00 | |||||||||
Janne Moilanen | 1977 | 30.02 | 30.02 | |||||||
Heikki Kultala | 1979 | 32.69 | 1:02.71 | |||||||
Vesa Perttula | 1981 | 30.49 | 1:33.20 | |||||||
Erno Leppänen | 1985 | 28.23 | 2:01.43 | |||||||
Laji 16, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 100 - 119 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Vus-Vss Miehet [1899] | 100 | 1:43.09 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:44.23 | |||||||||
Petter Karjaluoto | 1984 | 29.12 | 29.12 | |||||||
Antti Korri | 1992 | 25.25 | 54.37 | |||||||
Nico Palotie | 1992 | 24.30 | 1:18.67 | |||||||
Juha Kollin | 1993 | 24.42 | 1:43.09 | |||||||
2 | Aui Miehet A [1899] | 100 | 1:45.35 | |||||||
Aurajoen Uinti | 1:48.00 | |||||||||
Rene Rokka | 1992 | 26.95 | 26.95 | |||||||
Marko Sartela | 1993 | 27.36 | 54.31 | |||||||
Joni Lairola | 1992 | 25.64 | 1:19.95 | |||||||
Lauri Pilpola | 1993 | 25.40 | 1:45.35 | |||||||
Laji 17, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 240 - 279 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Swim Naiset | 240 | 363 | 2:15.31 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 2:48.26 | |||||||||
Minna Kokko | 1977 | 39.40 | 39.40 | |||||||
Pirjo-Leena Pitkänen | 1945 | 45.38 | 1:24.78 | |||||||
Anna Pyrrö | 1941 | 50.53 | 2:15.31 | |||||||
Anu Lajunen | 1966 | 2:15.31 | ||||||||
2 | Cetus Naiset E | 240 | 235 | 2:36.40 | ||||||
Cetus Espoo | 2:29.18 | |||||||||
Sari Komulainen | 1962 | 35.21 | 35.21 | |||||||
Maikki Torsti | 1963 | 39.01 | 1:14.22 | |||||||
Kaarina Markkula | 1952 | 39.09 | 1:53.31 | |||||||
Leena Kaseva | 1954 | 43.09 | 2:36.40 | |||||||
Laji 17, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 200 - 239 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Nereus Naiset [1779] | 200 | 450 | 2:06.06 | ||||||
Uintiklubi Nereus | 2:45.77 | |||||||||
Jenni Koivisto | 1984 | 34.67 | 34.67 | |||||||
Pirkko Siikarla | 1946 | 47.54 | 1:22.21 | |||||||
Raija Sandelin | 1960 | 43.85 | 2:06.06 | |||||||
Susanna Virkki | 1964 | 2:06.06 | ||||||||
2 | Ou Naiset | 200 | 285 | 2:26.67 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 2:24.62 | |||||||||
Tiia Kujala | 1968 | 33.72 | 33.72 | |||||||
Annikki Liakka | 1954 | 44.43 | 1:18.15 | |||||||
Yuhong Qiu-Kaikkonen | 1968 | 37.42 | 1:55.57 | |||||||
Marjukka Lyytinen | 1982 | 31.10 | 2:26.67 | |||||||
Laji 17, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 160 - 199 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Cetus Naiset C | 160 | 430 | 2:07.91 | ||||||
Cetus Espoo | 2:09.24 | |||||||||
Noora Kollanus | 1991 | 28.66 | 28.66 | |||||||
Sanna Hokkanen | 1977 | 32.79 | 1:01.45 | |||||||
Carrie Turunen | 1973 | 34.01 | 1:35.46 | |||||||
Mari Kasvio | 1970 | 32.45 | 2:07.91 | |||||||
2 | Siwa Naiset 1 | 160 | 399 | 2:11.22 | ||||||
Simmis Wanda | 2:14.37 | |||||||||
Ninni From | 1988 | 29.71 | 29.71 | |||||||
Heidi Oksanen | 1974 | 33.63 | 1:03.34 | |||||||
Mia Löija | 1972 | 35.56 | 1:38.90 | |||||||
Päivi Steffen | 1971 | 32.32 | 2:11.22 | |||||||
3 | Rius Naiset [1819] | 160 | 265 | 2:30.33 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 2:32.00 | |||||||||
Katja Anttila | 1978 | 33.12 | 33.12 | |||||||
Areta Mäkinen | 1976 | 45.71 | 1:18.83 | |||||||
Sini Lehto | 1979 | 22.33 | 1:41.16 | |||||||
Tuija Alanko | 1963 | 49.17 | 2:30.33 | |||||||
4 | Tuus Naiset | 160 | 252 | 2:32.94 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 2:24.20 | |||||||||
Marjut Hyvönen | 1966 | 38.98 | 38.98 | |||||||
Kristina Leppäkoski | 1982 | 1:21.15 | 2:00.13 | |||||||
Sanna Törnroos | 1976 | 32.81 | 2:32.94 | |||||||
Outi Kaarnamo | 1969 | 2:32.94 | ||||||||
Laji 17, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 120 - 159 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Hss Naiset B | 120 | 576 | 1:56.08 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:56.50 | |||||||||
Ira Uusoksa | 1987 | 29.09 | 29.09 | |||||||
Vladimira Therman | 1985 | 29.47 | 58.56 | |||||||
Nelli Määttänen | 1993 | 28.00 | 1:26.56 | |||||||
Anu Ilander | 1968 | 29.52 | 1:56.08 | |||||||
2 | Aui Naiset B [1859] | 120 | 516 | 2:00.41 | ||||||
Aurajoen Uinti | 2:00.50 | |||||||||
Maarit Vainio | 1980 | 30.30 | 30.30 | |||||||
Maria Muukkonen | 1986 | 31.72 | 1:02.02 | |||||||
Karine Gagnon | 1985 | 30.38 | 1:32.40 | |||||||
Mari Ääri | 1980 | 28.01 | 2:00.41 | |||||||
3 | Kuus Naiset | 120 | 455 | 2:05.53 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 2:12.00 | |||||||||
Miia Hurskainen | 1992 | 28.75 | 28.75 | |||||||
Imke Höfling | 1970 | 35.03 | 1:03.78 | |||||||
Arja Räsänen | 1984 | 31.74 | 1:35.52 | |||||||
Anna-Riina Hiltunen | 1991 | 30.01 | 2:05.53 | |||||||
4 | S.c.p. Naiset [1859] | 120 | 435 | 2:07.44 | ||||||
S.C.Pingviinit | 2:12.00 | |||||||||
Minea Koskinen | 1990 | 32.20 | 32.20 | |||||||
Anna Korhonen | 1990 | 32.15 | 1:04.35 | |||||||
Elisa Vilhunen | 1988 | 29.42 | 1:33.77 | |||||||
Leena Rasinaho | 1965 | 33.67 | 2:07.44 | |||||||
5 | Str Naiset [1859] | 120 | 376 | 2:13.79 | ||||||
Swimming Team Rauma | 2:11.98 | |||||||||
Hannele Koivula | 1990 | 34.03 | 34.03 | |||||||
Johanna Malmsten | 1982 | 36.92 | 1:10.95 | |||||||
Satu Hyvärinen | 1967 | 32.66 | 1:43.61 | |||||||
Liisa Ailanen | 1978 | 30.18 | 2:13.79 | |||||||
6 | Hu Naiset [1859] | 120 | 356 | 2:16.24 | ||||||
Helsingin Uimarit | 2:18.00 | |||||||||
Jenna Johansson | 1980 | 33.89 | 33.89 | |||||||
Wilma Wallin | 1982 | 33.79 | 1:07.68 | |||||||
Sanna Lepistö | 1977 | 37.56 | 1:45.24 | |||||||
Katja Koivu-Pirhonen | 1975 | 31.00 | 2:16.24 | |||||||
7 | Häus Naiset B | 120 | 351 | 2:16.87 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 2:15.00 | |||||||||
Anna-Liisa Virtanen | 1985 | 1:13.80 | 1:13.80 | |||||||
Jonna Kokkonen | 1984 | 33.27 | 1:47.07 | |||||||
Minttuliisa Markkanen | 1984 | 29.80 | 2:16.87 | |||||||
Mari Kiuru | 1984 | 2:16.87 | ||||||||
8 | Vus-Vss Naiset [1859] | 120 | 325 | 2:20.45 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:05.00 | |||||||||
Sara Sillanpää | 1986 | 33.30 | 33.30 | |||||||
Carita Eklund | 1991 | 42.25 | 1:15.55 | |||||||
Paula Niinimäki | 1981 | 32.72 | 1:48.27 | |||||||
Petra Thodin | 1968 | 32.18 | 2:20.45 | |||||||
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 75 - 79 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Anna Pyrrö | 1941 | 104 | 1:02.40 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 57.73 | |||||||||
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Pirjo-Leena Pitkänen | 1945 | 135 | 57.24 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 54.65 | |||||||||
2 | Pirkko Siikarla | 1946 | 94 | 1:04.45 | ||||||
Uintiklubi Nereus | 1:02.00 | |||||||||
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kirsti Kanerva | 1952 | 190 | 51.08 | ||||||
Uintiklubi Nereus | 50.30 | |||||||||
2 | Marjatta Koivisto | 1952 | 102 | 1:02.92 | ||||||
ORCA Helsinki | 59.81 | |||||||||
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aino Liakka | 1955 | 232 | 47.84 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 46.37 | |||||||||
2 | Merja Salonen-Piira | 1958 | 220 | 48.69 | ||||||
Koovee | 49.48 | |||||||||
3 | Kerstin Rehnström | 1957 | 201 | 50.14 | ||||||
Ekenäs Simsällskap | 49.00 | |||||||||
4 | Annikki Liakka | 1954 | 171 | 52.96 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 52.35 | |||||||||
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kaia Kulla | 1961 | 338 | 42.20 | ||||||
Meisterujumise U-Klubi | 42.40 | |||||||||
2 | Sari Komulainen | 1962 | 314 | 43.22 | ||||||
Cetus Espoo | 43.73 | |||||||||
3 | Pirkko Hankonen | 1963 | 266 | 45.67 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 42.76 | |||||||||
4 | Terje Liiske | 1963 | 260 | 46.02 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
5 | Elina Virtanen | 1962 | 215 | 49.05 | ||||||
Kampuksen Plaani | 49.87 | |||||||||
6 | Anu Sakala | 1963 | 205 | 49.85 | ||||||
Meisterujumise U-Klubi | 49.13 | |||||||||
7 | Maija-Leena Tuovinen | 1961 | 154 | 54.75 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Anu Ilander | 1968 | 415 | 39.40 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 38.62 | |||||||||
2 | Nina Jalava | 1965 | 296 | 44.07 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Maarit Kestilä | 1967 | 251 | 46.60 | ||||||
Haukiputaan Heitto | 44.44 | |||||||||
4 | Susanna Virkki | 1964 | 226 | 48.24 | ||||||
Uintiklubi Nereus | 48.76 | |||||||||
5 | Minna Kantakoski | 1964 | 156 | 54.55 | ||||||
Cetus Espoo | 52.69 | |||||||||
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sanna Soininen | 1973 | 351 | 41.64 | ||||||
Brahean Uimarit - Lieksa | 41.41 | |||||||||
2 | Sari Kukkonen | 1972 | 278 | 45.03 | ||||||
Simmis Wanda | 42.84 | |||||||||
3 | Imke Höfling | 1970 | 232 | 47.81 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 47.20 | |||||||||
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Raakel Luoto | 1975 | 566 | 35.53 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 35.36 | |||||||||
2 | Liisa Ailanen | 1978 | 469 | 37.83 | ||||||
Swimming Team Rauma | 37.86 | |||||||||
3 | Lotta Rutanen | 1974 | 419 | 39.26 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 38.43 | |||||||||
4 | Sanna Hokkanen | 1977 | 385 | 40.39 | ||||||
Cetus Espoo | 38.37 | |||||||||
5 | Sanna Törnroos | 1976 | 318 | 43.04 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 44.30 | |||||||||
6 | Kaisa Männistö | 1978 | 291 | 44.33 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | 42.58 | |||||||||
7 | Katja Anttila | 1978 | 259 | 46.08 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 45.33 | |||||||||
8 | Sanna Lepistö | 1977 | 222 | 48.50 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
9 | Tanja Kaasinen | 1978 | 216 | 48.95 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 48.31 | |||||||||
10 | Heidi Oksanen | 1974 | 216 | 48.97 | ||||||
Simmis Wanda | 48.44 | |||||||||
11 | Zsuzsanna Törmänen | 1978 | 202 | 50.08 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
12 | Areta Mäkinen | 1976 | 197 | 50.48 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
13 | Heli Nivala | 1975 | 161 | 54.02 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Anu Tolvanen | 1982 | 422 | 39.17 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Sini Lehto | 1979 | 328 | 42.60 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
3 | Laura Haimakainen | 1979 | 265 | 45.75 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 47.30 | |||||||||
4 | Johanna Rahko | 1983 | 230 | 47.93 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 47.76 | |||||||||
5 | Satu-Maarit Urtti | 1982 | 210 | 49.41 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Marjo Mörsky | 1980 | 177 | 52.35 | ||||||
Simmis Wanda | 52.46 | |||||||||
7 | Katja Walsh | 1983 | 144 | 56.06 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 51.47 | |||||||||
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Riikka Kovanen | 1986 | 409 | 39.59 | ||||||
Octopus Lohja | 39.50 | |||||||||
2 | Reetta Pyykkö | 1986 | 336 | 42.25 | ||||||
Brahean Uimarit - Lieksa | 43.67 | |||||||||
3 | Jenni Koivisto | 1984 | 259 | 46.09 | ||||||
Uintiklubi Nereus | 45.45 | |||||||||
4 | Minttuliisa Markkanen | 1984 | 252 | 46.50 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
5 | Sanni Manninen | 1986 | 220 | 48.66 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
6 | Heli Karhunen | 1985 | 157 | 54.48 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Elina Mäkinen | 1993 | 466 | 37.91 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 37.87 | |||||||||
2 | Anna-Riina Hiltunen | 1991 | 442 | 38.59 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 38.25 | |||||||||
3 | Krista Rekonen | 1989 | 363 | 41.19 | ||||||
Simmis Wanda | 40.19 | |||||||||
4 | Sanna Lairola | 1989 | 362 | 41.23 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Anna Korhonen | 1990 | 336 | 42.25 | ||||||
S.C.Pingviinit | ||||||||||
6 | Claudia Mariottini | 1990 | 316 | 43.15 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
7 | Minea Koskinen | 1990 | 311 | 43.38 | ||||||
S.C.Pingviinit | ||||||||||
8 | Janina Lehti | 1990 | 206 | 49.78 | ||||||
Swimming Team Rauma | 49.59 | |||||||||
9 | Carita Eklund | 1991 | 190 | 51.10 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lauri Malk | 1937 | 438 | 54.88 | ||||||
Cetus Espoo | 52.82 | |||||||||
2 | Martti Lahti | 1937 | 410 | 56.07 | ||||||
Cetus Espoo | 51.52 | |||||||||
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aimo Niemi | 1942 | 484 | 49.94 | ||||||
Aurajoen Uinti | 49.08 | |||||||||
2 | Juha Koski | 1942 | 373 | 54.48 | ||||||
Cetus Espoo | 50.47 | |||||||||
3 | Mihkel Virkus | 1939 | 274 | 1:00.35 | ||||||
Meisterujumise U-Klubi | 55.39 | |||||||||
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Heikki Asell | 1947 | 371 | 51.04 | ||||||
S.C.Pingviinit | 48.44 | |||||||||
2 | Pekka Purra | 1946 | 364 | 51.36 | ||||||
Cetus Espoo | 49.78 | |||||||||
3 | Juha Parviainen | 1945 | 345 | 52.29 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 50.50 | |||||||||
4 | Markku Ikkala | 1947 | 341 | 52.49 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 50.48 | |||||||||
5 | Tenho Hietanen | 1944 | 216 | 1:01.09 | ||||||
S.C.Pingviinit | 57.97 | |||||||||
- | Alexander Kharchenko | 1947 | DSQ | |||||||
Neva Stars | 39.69 | |||||||||
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aksel Luige | 1949 | 551 | 40.60 | ||||||
Meisterujumise U-Klubi | 40.12 | |||||||||
2 | Hannu Koivisto | 1953 | 480 | 42.51 | ||||||
ORCA Helsinki | 41.47 | |||||||||
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Juha Lairola | 1955 | 758 | 35.96 | ||||||
Aurajoen Uinti | 36.15 | |||||||||
2 | Harri Koski | 1957 | 510 | 41.04 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 41.11 | |||||||||
3 | Esa Ihalainen | 1954 | 424 | 43.63 | ||||||
Uinti Imatra | 43.94 | |||||||||
4 | Juha Kainulainen | 1954 | 387 | 44.99 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 44.97 | |||||||||
5 | Mati Haggi | 1954 | 353 | 46.41 | ||||||
Meisterujumise U-Klubi | 47.83 | |||||||||
6 | Ralf Sund | 1955 | 267 | 50.91 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 48.50 | |||||||||
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Matti Nikula | 1960 | 682 | 34.71 | ||||||
Oulun Lohet | 33.64 | |||||||||
2 | Jan Mandahl | 1961 | 671 | 34.89 | ||||||
Upsala Simsällskap | 35.03 | |||||||||
3 | Mauri Kanto | 1963 | 571 | 36.82 | ||||||
Kauhajoen Karhu | 35.94 | |||||||||
4 | Juha Iivonen | 1959 | 559 | 37.08 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 36.69 | |||||||||
5 | Svein Erik Nymo | 1959 | 549 | 37.31 | ||||||
Oslo Idrettslag | 36.04 | |||||||||
6 | Mikko Viitala | 1962 | 474 | 39.17 | ||||||
S.C.Pingviinit | 38.30 | |||||||||
7 | Antti Wihanto | 1962 | 374 | 42.40 | ||||||
Aurajoen Uinti | 40.51 | |||||||||
8 | Arvo Musikka | 1959 | 332 | 44.11 | ||||||
Vanders | 43.00 | |||||||||
9 | Juha Pakkanen | 1960 | 325 | 44.42 | ||||||
Vanders | 43.95 | |||||||||
10 | Jaakko Erkinaro | 1963 | 319 | 44.68 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 42.35 | |||||||||
11 | Heikki Posio | 1963 | 168 | 55.38 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mika Pöyhölä | 1966 | 624 | 35.40 | ||||||
S.C.Pingviinit | 35.09 | |||||||||
2 | Kim Ohtonen | 1966 | 605 | 35.77 | ||||||
Speedo Masters Finland C | 37.61 | |||||||||
3 | Kai Mustonen | 1966 | 565 | 36.60 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.71 | |||||||||
4 | Vesa Kälviäinen | 1968 | 516 | 37.72 | ||||||
SUH | 40.16 | |||||||||
5 | Ensio Vatanen | 1964 | 513 | 37.80 | ||||||
Brahean Uimarit - Lieksa | 37.70 | |||||||||
6 | Christer Burman | 1968 | 503 | 38.04 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.40 | |||||||||
7 | Esa Vatanen | 1967 | 500 | 38.11 | ||||||
Brahean Uimarit - Lieksa | 36.90 | |||||||||
8 | Mika Meller | 1967 | 479 | 38.66 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 37.32 | |||||||||
9 | Juha Karttunen | 1964 | 429 | 40.12 | ||||||
Simmis Wanda | 40.55 | |||||||||
10 | Jukka Pellinen | 1967 | 381 | 41.73 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 39.88 | |||||||||
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Pasi Rönkkö | 1970 | 686 | 33.23 | ||||||
S.C.Pingviinit | 32.68 | |||||||||
2 | Sami Vaskuri | 1973 | 680 | 33.33 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.58 | |||||||||
3 | Eerikki Rutanen | 1972 | 679 | 33.34 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 32.51 | |||||||||
4 | Timo Narumo | 1969 | 421 | 39.10 | ||||||
Vanders | 39.10 | |||||||||
5 | Aki Kattelus | 1972 | 389 | 40.15 | ||||||
Cetus Espoo | 39.24 | |||||||||
6 | Jussi Luokkakallio | 1971 | 349 | 41.62 | ||||||
Octopus Lohja | 41.54 | |||||||||
7 | Markku Mäki-Hokkonen | 1970 | 309 | 43.35 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 43.53 | |||||||||
8 | Markku Korhonen | 1969 | 284 | 44.54 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 44.67 | |||||||||
9 | Ari Savulahti | 1972 | 279 | 44.84 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 41.67 | |||||||||
10 | Mikko Vuorenpää | 1972 | 269 | 45.40 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
11 | Jarkko Mikkola | 1969 | 245 | 46.83 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 43.76 | |||||||||
12 | Mika Piirainen | 1973 | 226 | 48.07 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 48.83 | |||||||||
13 | Matti Kanervo | 1973 | 223 | 48.28 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
14 | Jyrki Laaksonheimo | 1970 | 220 | 48.55 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 49.92 | |||||||||
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Markku Vihersalo | 1978 | 638 | 33.50 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 33.16 | |||||||||
2 | Ville Lindfors | 1976 | 628 | 33.66 | ||||||
Vanders | 33.58 | |||||||||
3 | Pekka Koskinen | 1978 | 613 | 33.95 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 34.04 | |||||||||
4 | Johan Engström | 1975 | 598 | 34.22 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 34.52 | |||||||||
5 | Niko Kähkönen | 1976 | 558 | 35.02 | ||||||
Octopus Lohja | 36.21 | |||||||||
6 | Jari Johansson | 1977 | 525 | 35.73 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 34.72 | |||||||||
7 | Aarne Hakanen | 1977 | 481 | 36.79 | ||||||
Swimming Team Rauma | 36.19 | |||||||||
8 | Dimitri Pogodin-Hannolainen | 1976 | 476 | 36.92 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 38.61 | |||||||||
9 | Janne Moilanen | 1977 | 446 | 37.73 | ||||||
S.C.Pingviinit | 38.65 | |||||||||
10 | Tommi Kahlos | 1978 | 441 | 37.87 | ||||||
Aurajoen Uinti | 38.83 | |||||||||
11 | Mikko Siekkinen | 1975 | 402 | 39.05 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | 37.15 | |||||||||
12 | Mikko Rantanen | 1976 | 370 | 40.17 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 45.32 | |||||||||
13 | Miikka Mattila | 1977 | 340 | 41.31 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 40.60 | |||||||||
14 | Matti Kurki | 1975 | 328 | 41.80 | ||||||
Lahden Kaleva | 42.72 | |||||||||
15 | Teemu Rintala | 1974 | 314 | 42.39 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 42.17 | |||||||||
16 | Ville-Pekka Pirilä | 1978 | 289 | 43.59 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
17 | Saku Ailanen | 1975 | 276 | 44.25 | ||||||
Swimming Team Rauma | 43.88 | |||||||||
18 | Teemu Smalin | 1977 | 255 | 45.47 | ||||||
Simmis Wanda | 44.21 | |||||||||
19 | Mikko Alpua | 1978 | 233 | 46.84 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ville-Mikko Korkka | 1980 | 638 | 33.06 | ||||||
Cetus Espoo | 33.36 | |||||||||
2 | Vili Nykänen | 1981 | 535 | 35.05 | ||||||
Simmis Wanda | 37.62 | |||||||||
3 | Jussi Kujala | 1980 | 518 | 35.44 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 34.71 | |||||||||
4 | Markku Ahonen | 1981 | 506 | 35.72 | ||||||
UPOT | 36.08 | |||||||||
5 | Antti Koskela | 1982 | 503 | 35.78 | ||||||
UPOT | 35.59 | |||||||||
6 | Vesa Perttula | 1981 | 486 | 36.20 | ||||||
S.C.Pingviinit | ||||||||||
7 | Ilkka Pohjamo | 1979 | 479 | 36.38 | ||||||
UPOT | 36.63 | |||||||||
8 | Juhani Hujala | 1981 | 330 | 41.16 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ossi Oksa | 1988 | 900 | 28.96 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.33 | |||||||||
2 | Lauri Vilhunen | 1985 | 720 | 31.20 | ||||||
Varkauden Uimarit | 31.85 | |||||||||
3 | Kaleva Latvala | 1984 | 587 | 33.40 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 32.74 | |||||||||
4 | Igor Korolev | 1985 | 507 | 35.07 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Matti Hienonen | 1985 | 489 | 35.49 | ||||||
Uintiklubi Nereus | 35.95 | |||||||||
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Joni Lairola | 1992 | 796 | 29.83 | ||||||
Aurajoen Uinti | 29.83 | |||||||||
2 | Antti Korri | 1992 | 596 | 32.85 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.90 | |||||||||
3 | Rene Rokka | 1992 | 577 | 33.20 | ||||||
Aurajoen Uinti | 32.51 | |||||||||
4 | Mikko Junninen | 1989 | 525 | 34.27 | ||||||
Vanders | ||||||||||
5 | Lauri Pilpola | 1993 | 524 | 34.29 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Tuomas Virtanen | 1992 | 465 | 35.68 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 36.70 | |||||||||
7 | Janne Kekkonen | 1989 | 464 | 35.69 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 32.68 | |||||||||
8 | Simo Laiho | 1993 | 455 | 35.93 | ||||||
Ålands Simförening | ||||||||||
9 | Marko Sartela | 1993 | 333 | 39.89 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
10 | Tatu Kuosa | 1991 | 325 | 40.20 | ||||||
Simmis Wanda | 41.63 | |||||||||
Laji 20, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Pirkko Siikarla | 1946 | 108 | 2:00.67 | 4:10.75 | 6:17.48 | 8:16.16 | |||
Uintiklubi Nereus | 9:03.88 | |||||||||
2 | Barbro Grufman | 1948 | 104 | 2:00.64 | 4:10.51 | 6:18.55 | 8:21.99 | |||
Hellas Simklubb | 8:40.91 | |||||||||
3 | Liisa Kivimäki | 1948 | 82 | 2:06.92 | 4:24.27 | 6:44.52 | 9:03.09 | |||
Hydra Platypus | 9:53.53 | |||||||||
Laji 20, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Maritta Kurki | 1952 | 197 | 1:33.75 | 3:19.85 | 5:05.13 | 6:46.37 | |||
Lahden Kaleva | 6:44.54 | |||||||||
2 | Kaarina Markkula | 1952 | 191 | 1:35.27 | 3:19.92 | 5:05.97 | 6:50.00 | |||
Cetus Espoo | 6:48.55 | |||||||||
Laji 20, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Päivi Lairola | 1958 | 204 | 1:30.21 | 3:13.82 | 4:59.51 | 6:41.60 | |||
Aurajoen Uinti | 6:40.10 | |||||||||
2 | Leena Kaseva | 1954 | 196 | 1:37.66 | 3:22.11 | 5:06.15 | 6:46.99 | |||
Cetus Espoo | 7:08.87 | |||||||||
3 | Merja Salonen-Piira | 1958 | 154 | 1:45.66 | 3:38.70 | 5:32.53 | 7:20.76 | |||
Koovee | 7:50.00 | |||||||||
Laji 20, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Liisa Tirkkonen | 1963 | 201 | 1:35.94 | 3:19.02 | 5:02.27 | 6:43.22 | |||
Lappeenrannan Kisa-Toverit | 6:47.12 | |||||||||
2 | Maikki Torsti | 1963 | 162 | 1:37.54 | 3:29.64 | 5:23.65 | 7:13.74 | |||
Cetus Espoo | 6:40.00 | |||||||||
Laji 20, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Anne-Mari Käräjämies | 1964 | 390 | 1:15.08 | 2:37.75 | 4:02.64 | 5:23.38 | |||
Hydra Platypus | 5:19.94 | |||||||||
2 | Lena Brunnberg | 1965 | 287 | 1:24.87 | 2:57.08 | 4:29.52 | 5:58.47 | |||
Upsala Simsällskap | 5:50.47 | |||||||||
3 | Satu Hyvärinen | 1967 | 286 | 1:22.33 | 2:54.05 | 4:27.46 | 5:58.73 | |||
Swimming Team Rauma | 5:48.00 | |||||||||
4 | Riina Ots | 1964 | 236 | 1:31.03 | 3:10.61 | 4:48.73 | 6:22.16 | |||
Meisterujumise U-Klubi | 6:35.23 | |||||||||
5 | Tiia Kujala | 1968 | 217 | 1:31.17 | 4:06.72 | 4:57.80 | 6:33.35 | |||
Oulun Uinti 1906 | 6:24.17 | |||||||||
6 | Marjut Hyvönen | 1966 | 215 | 1:31.76 | 4:06.71 | 5:47.82 | 6:34.15 | |||
Tuusulan Uimaseura | 6:19.11 | |||||||||
Laji 20, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Päivi Steffen | 1971 | 331 | 1:18.07 | 2:46.23 | 4:15.23 | 5:41.63 | |||
Simmis Wanda | 5:42.38 | |||||||||
2 | Mari Kasvio | 1970 | 330 | 1:20.00 | 2:48.12 | 4:16.88 | 5:41.85 | |||
Cetus Espoo | 5:50.00 | |||||||||
3 | Carrie Turunen | 1973 | 275 | 1:25.46 | 3:45.78 | 5:18.73 | 6:03.33 | |||
Cetus Espoo | 6:08.27 | |||||||||
4 | Claire Gould | 1973 | 274 | 1:21.43 | 3:45.97 | 5:21.64 | 6:03.91 | |||
Helsingfors Simsällskap | 6:28.00 | |||||||||
5 | Imke Höfling | 1970 | 270 | 1:27.97 | 3:03.92 | 4:38.01 | 6:05.52 | |||
Kuopion Uimaseura | 5:58.13 | |||||||||
6 | Laura Cankar | 1973 | 215 | 1:35.76 | 3:18.76 | 5:00.26 | 6:34.71 | |||
Cetus Espoo | 6:43.54 | |||||||||
7 | Merja Lundberg | 1970 | 138 | 1:46.12 | 3:45.06 | 5:43.82 | 7:37.42 | |||
Aurajoen Uinti | 7:30.00 | |||||||||
Laji 20, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Satu Rahkonen | 1977 | 504 | 1:08.48 | 2:25.39 | 3:43.73 | 4:56.94 | |||
Cetus Espoo | 5:02.42 | |||||||||
2 | Kaisa Männistö | 1978 | 390 | 1:15.38 | 2:38.59 | 4:02.86 | 5:23.64 | |||
Kankaanpään Uimarit | 5:26.35 | |||||||||
3 | Mervi Hillukkala | 1978 | 293 | 1:21.77 | 3:39.98 | 5:12.52 | 5:55.80 | |||
Haukiputaan Heitto | 6:04.74 | |||||||||
4 | Sarri Sipilä | 1977 | 181 | 1:40.76 | 3:30.12 | 5:17.28 | 6:57.78 | |||
Swimming Jyväskylä | 7:15.00 | |||||||||
5 | Raisa Friberg | 1976 | 174 | 1:35.58 | 3:25.96 | 5:15.92 | 7:03.38 | |||
Simmis Wanda | 6:47.89 | |||||||||
6 | Tanja Kaasinen | 1978 | 162 | 1:44.62 | 3:37.04 | 5:27.25 | 7:13.04 | |||
Tuusulan Uimaseura | 6:40.30 | |||||||||
7 | Heli Nivala | 1975 | 160 | 1:38.47 | 3:30.03 | 5:24.19 | 7:15.55 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 8:00.00 | |||||||||
Laji 20, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Vera Strömsholm | 1983 | 398 | 1:16.31 | 2:38.84 | 4:01.46 | 5:21.45 | |||
Simmis Wanda | 5:25.86 | |||||||||
2 | Meri Viljanen | 1980 | 314 | 1:20.60 | 2:49.70 | 4:19.59 | 5:47.80 | |||
Hydra Platypus | 5:47.02 | |||||||||
3 | Tiina Lehtonen | 1983 | 261 | 1:25.60 | 3:48.10 | 5:23.31 | 6:09.86 | |||
Järvenpään Uintiklubi | 6:20.00 | |||||||||
Laji 20, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ira Uusoksa | 1987 | 490 | 1:08.80 | 2:25.78 | 3:43.92 | 4:59.80 | |||
Helsingfors Simsällskap | 5:00.00 | |||||||||
2 | Karine Gagnon | 1985 | 411 | 1:16.13 | 2:36.86 | 3:56.87 | 5:17.89 | |||
Aurajoen Uinti | 5:04.81 | |||||||||
3 | Kim Petterson | 1988 | 378 | 1:15.97 | 2:38.34 | 4:02.31 | 5:26.77 | |||
Hellas Simklubb | 5:37.32 | |||||||||
4 | Salla Valtari | 1985 | 320 | 1:19.91 | 3:35.85 | 5:04.58 | 5:45.37 | |||
Helsingfors Simsällskap | 6:00.81 | |||||||||
5 | Anna-Liisa Virtanen | 1985 | 225 | 1:29.10 | 3:09.02 | 4:50.36 | 6:28.42 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | 6:31.71 | |||||||||
6 | Jonna Kokkonen | 1984 | 209 | 1:30.78 | 3:14.34 | 4:59.07 | 6:38.17 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | 6:40.00 | |||||||||
7 | Elina Luttunen | 1986 | 193 | 1:31.50 | 3:14.71 | 5:02.66 | 6:48.98 | |||
Swimming Team Rauma | 6:30.00 | |||||||||
Laji 20, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Noora Kollanus | 1991 | 528 | 1:07.17 | 2:21.75 | 3:37.18 | 4:52.45 | |||
Cetus Espoo | 5:10.00 | |||||||||
2 | Miia Hurskainen | 1992 | 498 | 1:08.13 | 2:23.82 | 3:41.30 | 4:58.20 | |||
Kuopion Uimaseura | 4:57.14 | |||||||||
3 | Hannele Koivula | 1990 | 286 | 1:20.41 | 2:53.09 | 4:26.81 | 5:58.83 | |||
Swimming Team Rauma | 5:47.55 | |||||||||
4 | Emma Kyrklund | 1991 | 239 | 1:25.02 | 3:51.99 | 5:32.41 | 6:21.00 | |||
ORCA Helsinki | 6:10.00 | |||||||||
Laji 21, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Pentti Keränen | 1935 | 242 | 2:06.09 | 4:33.22 | 6:57.40 | 9:13.36 | |||
Cetus Espoo | 9:16.65 | |||||||||
Laji 21, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Markku Makkonen | 1948 | 561 | 1:27.83 | 3:06.71 | 4:45.48 | 6:17.88 | |||
Savonlinnan Uimaseura | 6:02.57 | |||||||||
Laji 21, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Raimo Backman | 1956 | 366 | 1:31.22 | 3:11.08 | 4:51.61 | 6:26.99 | |||
Uintiseura Kuhat | 7:01.20 | |||||||||
2 | Timo Teponoja | 1955 | 317 | 1:30.51 | 3:15.03 | 5:01.72 | 6:45.88 | |||
Cetus Espoo | 6:05.00 | |||||||||
3 | Esko Turunen | 1955 | 308 | 1:36.34 | 3:22.53 | 5:08.83 | 6:49.73 | |||
Riihimäen Uimaseura | 6:38.52 | |||||||||
4 | Juha Kainulainen | 1954 | 222 | 1:38.31 | 3:37.47 | 5:40.03 | 7:37.14 | |||
Kuopion Uimaseura | 7:00.00 | |||||||||
5 | Sulevi Pellinen | 1956 | 206 | 1:45.92 | 3:50.11 | 5:51.72 | 7:48.74 | |||
Helsingfors Simsällskap | 7:00.00 | |||||||||
6 | Seppo Hyyppä | 1955 | 170 | 1:50.52 | 3:57.72 | 6:09.57 | 8:19.58 | |||
Loimaan Uimaseura | 7:00.00 | |||||||||
Laji 21, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jan Mandahl | 1961 | 528 | 1:19.61 | 2:41.75 | 4:03.64 | 5:24.67 | |||
Upsala Simsällskap | 5:33.42 | |||||||||
2 | Mauri Kanto | 1963 | 481 | 1:16.32 | 2:41.87 | 4:08.83 | 5:34.93 | |||
Kauhajoen Karhu | 5:35.63 | |||||||||
3 | Simo-Pekka Torsti | 1960 | 477 | 1:17.96 | 2:44.72 | 4:10.79 | 5:35.78 | |||
Cetus Espoo | 5:32.60 | |||||||||
4 | Markku Viitala | 1963 | 460 | 1:19.33 | 2:46.61 | 4:14.53 | 5:39.92 | |||
S.C.Pingviinit | 5:40.31 | |||||||||
5 | Antero Elovaara | 1959 | 268 | 1:33.27 | 3:17.45 | 5:01.99 | 6:46.75 | |||
Cetus Espoo | 6:30.58 | |||||||||
- | Gennaldii Sizikov | 1963 | DNF | |||||||
Neva Stars | 5:40.05 | |||||||||
Laji 21, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tapani Kostiainen | 1966 | 549 | 1:13.57 | 2:31.83 | 3:52.69 | 5:12.43 | |||
Brahean Uimarit - Lieksa | 5:04.41 | |||||||||
2 | Esa Päätalo | 1965 | 505 | 1:16.10 | 2:38.27 | 4:00.89 | 5:21.30 | |||
Oulun Uinti 1906 | 5:16.93 | |||||||||
3 | Jukka Lehtola | 1968 | 426 | 1:22.21 | 2:49.87 | 4:17.47 | 5:40.10 | |||
Uinti Imatra | 5:31.26 | |||||||||
4 | Juha Karttunen | 1964 | 383 | 1:23.18 | 2:55.27 | 4:25.92 | 5:52.16 | |||
Simmis Wanda | 6:06.08 | |||||||||
5 | Timo Siika-Aho | 1968 | 325 | 1:26.03 | 3:02.84 | 4:39.27 | 6:12.24 | |||
Oulun Lohet | 6:08.29 | |||||||||
6 | Heikki Koskela | 1968 | 318 | 1:26.65 | 3:03.45 | 4:41.27 | 6:14.58 | |||
Oulun Uinti 1906 | 6:15.71 | |||||||||
7 | Timo Piispanen | 1968 | 279 | 1:29.55 | 3:10.64 | 4:54.33 | 6:31.36 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | 6:26.08 | |||||||||
- | Tero Kinnunen | 1965 | DNF | |||||||
Swimming Jyväskylä | 4:50.84 | |||||||||
Laji 21, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tommi Kähkönen | 1970 | 605 | 1:10.75 | 2:25.74 | 3:42.33 | 4:56.74 | |||
Speedo Masters Finland C | 4:57.00 | |||||||||
2 | Aleksei Frolov | 1972 | 600 | 1:10.14 | 2:26.51 | 3:43.10 | 4:57.56 | |||
Neva Stars | 5:10.00 | |||||||||
3 | Mikko Soini | 1972 | 597 | 1:11.61 | 2:27.73 | 3:44.09 | 4:58.14 | |||
Speedo Masters Finland C | 4:59.99 | |||||||||
4 | Aki Kattelus | 1972 | 419 | 1:16.62 | 2:38.69 | 4:04.06 | 5:35.36 | |||
Cetus Espoo | 5:15.68 | |||||||||
5 | Jorma Puustinen | 1969 | 379 | 1:19.66 | 2:50.64 | 4:20.96 | 5:46.82 | |||
Kuopion Uimaseura | 5:33.99 | |||||||||
6 | Attila Toperczer | 1971 | 366 | 1:21.32 | 2:51.46 | 4:22.22 | 5:50.72 | |||
Budapesti Delfinek | 5:52.00 | |||||||||
7 | Peter Mero | 1969 | 321 | 1:26.77 | 3:02.22 | 4:37.93 | 6:06.43 | |||
Simmis Wanda | 6:00.00 | |||||||||
8 | Ville Alopaeus | 1971 | 308 | 1:22.46 | 2:59.59 | 4:37.27 | 6:11.73 | |||
Cetus Espoo | 5:10.01 | |||||||||
9 | Jyrki Laaksonheimo | 1970 | 227 | 1:31.75 | 3:18.12 | 5:06.58 | 6:51.32 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 6:41.91 | |||||||||
- | Samuli Ikävalko | 1970 | DNF | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 5:02.03 | |||||||||
Laji 21, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Viacheslav Kononenko | 1974 | 629 | 1:08.59 | 2:22.85 | 3:37.25 | 4:47.97 | |||
Simmis Wanda | 4:56.00 | |||||||||
2 | Romet Tepper | 1978 | 519 | 1:15.51 | 2:37.08 | 3:55.92 | 5:06.99 | |||
Viimsi Veeklubi | 4:46.31 | |||||||||
3 | Jori Johansson | 1977 | 505 | 1:13.31 | 2:31.36 | 3:50.51 | 5:09.80 | |||
Simmis Wanda | 5:00.00 | |||||||||
4 | Aki Jormanainen | 1977 | 484 | 1:12.89 | 2:33.95 | 3:55.29 | 5:14.19 | |||
Cetus Espoo | 4:50.00 | |||||||||
5 | Olli Ylä-Jarkko | 1975 | 423 | 1:12.46 | 2:35.57 | 4:02.55 | 5:28.45 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 5:35.33 | |||||||||
6 | Jaakko Lyytinen | 1976 | 391 | 1:18.61 | 2:44.39 | 4:11.85 | 5:37.25 | |||
Helsingin Uimarit | 5:28.37 | |||||||||
7 | Martti Näsäkkälä | 1978 | 361 | 1:22.34 | 2:52.35 | 4:20.87 | 5:46.34 | |||
ORCA Helsinki | 5:40.00 | |||||||||
8 | Adam Berczes | 1975 | 328 | 1:22.82 | 2:55.62 | 4:30.30 | 5:57.61 | |||
Budapesti Delfinek | 6:00.00 | |||||||||
9 | Teemu Turunen | 1976 | 322 | 1:23.17 | 2:53.53 | 4:28.85 | 5:59.82 | |||
Pieksän Kuutit | 6:00.00 | |||||||||
10 | Aarne Hakanen | 1977 | 302 | 1:23.26 | 2:57.55 | 4:34.05 | 6:07.38 | |||
Swimming Team Rauma | 5:48.00 | |||||||||
11 | Matti Kurki | 1975 | 298 | 1:27.31 | 3:02.47 | 4:37.85 | 6:09.39 | |||
Lahden Kaleva | 6:20.35 | |||||||||
12 | Teemu Vuorinen | 1975 | 267 | 1:27.63 | 3:05.05 | 4:46.18 | 6:22.77 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | 6:14.70 | |||||||||
13 | Sami-Petteri Pitkänen | 1975 | 253 | 1:27.47 | 3:09.10 | 4:51.82 | 6:29.64 | |||
Helsingfors Simsällskap | 6:05.00 | |||||||||
14 | Mikko Alpua | 1978 | 216 | 1:34.97 | 3:24.31 | 5:13.10 | 6:51.16 | |||
Simmis Wanda | 6:00.00 | |||||||||
Laji 21, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jani-Petteri Puustinen | 1979 | 614 | 1:09.58 | 2:24.76 | 3:39.07 | 4:49.29 | |||
Aurajoen Uinti | 4:50.23 | |||||||||
2 | Markus Salmela | 1983 | 485 | 1:11.17 | 2:30.72 | 3:52.72 | 5:12.83 | |||
Gamla Polare urheiluseura | 4:59.34 | |||||||||
3 | Toni Vaulasvirta | 1981 | 406 | 1:09.66 | 2:30.47 | 3:58.09 | 5:32.04 | |||
Joensuun Uimaseura | 5:30.00 | |||||||||
4 | Mikko Arponen | 1980 | 371 | 1:19.56 | 2:49.18 | 4:18.12 | 5:42.17 | |||
Vanders | 6:00.00 | |||||||||
5 | Santeri Vaara | 1983 | 274 | 1:24.00 | 3:03.88 | 4:44.84 | 6:18.22 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | 6:54.20 | |||||||||
6 | Heikki Kultala | 1979 | 206 | 1:31.38 | 3:18.88 | 5:10.00 | 6:56.10 | |||
S.C.Pingviinit | 6:43.78 | |||||||||
Laji 21, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Matti Pohjolainen | 1987 | 500 | 1:11.09 | 2:27.02 | 3:43.54 | 4:59.89 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 5:10.00 | |||||||||
2 | Tomi Miettinen | 1986 | 423 | 1:11.48 | 2:30.28 | 3:52.74 | 5:17.19 | |||
Kuopion Uimaseura | 5:15.00 | |||||||||
3 | Jari Mäkäläinen | 1986 | 388 | 1:12.81 | 2:36.84 | 4:02.77 | 5:26.23 | |||
Helsingin Uimarit | 5:25.00 | |||||||||
Laji 21, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Simo Laiho | 1993 | 411 | 1:09.94 | 2:32.35 | 3:58.39 | 5:24.06 | |||
Ålands Simförening | 4:40.73 | |||||||||
2 | Oskari Alanen | 1990 | 319 | 1:15.46 | 2:44.53 | 4:19.92 | 5:52.68 | |||
Aurajoen Uinti | 6:00.00 | |||||||||
3 | Mitja Kylliäinen | 1991 | 218 | 1:26.08 | 3:11.75 | 4:58.46 | 6:40.38 | |||
Simmis Wanda | 6:42.21 | |||||||||
Laji 22, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tuija Alanko | 1963 | 185 | 44.55 | 1:37.27 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:35.84 | |||||||||
2 | Raija Sandelin | 1960 | 87 | 57.04 | 2:05.14 | |||||
Uintiklubi Nereus | 2:02.84 | |||||||||
3 | Elina Virtanen | 1962 | 71 | 58.50 | 2:13.85 | |||||
Kampuksen Plaani | ||||||||||
Laji 22, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Petra Thodin | 1968 | 439 | 32.69 | 1:12.98 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:11.82 | |||||||||
2 | Yuhong Qiu-Kaikkonen | 1968 | 150 | 49.33 | 1:44.35 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:45.07 | |||||||||
3 | Tatiana Abu Nijmeh | 1965 | 74 | 51.31 | 2:11.71 | |||||
Skuru Idrottsklubb | 2:15.00 | |||||||||
- | Anu Lajunen | 1966 | DSQ | |||||||
Swimming Jyväskylä | 1:51.25 | |||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
Laji 22, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Päivi Steffen | 1971 | 255 | 38.61 | 1:27.40 | |||||
Simmis Wanda | 1:23.82 | |||||||||
2 | Outi Kaarnamo | 1969 | 253 | 39.94 | 1:27.61 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:21.74 | |||||||||
3 | Sari Kukkonen | 1972 | 132 | 51.54 | 1:48.88 | |||||
Simmis Wanda | 1:46.60 | |||||||||
Laji 22, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Satu Rahkonen | 1977 | 459 | 34.38 | 1:11.92 | |||||
Cetus Espoo | 1:09.61 | |||||||||
2 | Katja Koivu-Pirhonen | 1975 | 277 | 39.68 | 1:25.03 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:25.97 | |||||||||
3 | Johanna Gröhn | 1978 | 261 | 38.02 | 1:26.71 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:25.36 | |||||||||
Laji 22, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mari Ääri | 1980 | 537 | 31.09 | 1:08.25 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:07.86 | |||||||||
2 | Maarit Vainio | 1980 | 327 | 36.74 | 1:20.47 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:17.37 | |||||||||
3 | Kristiina Arusoo | 1979 | 296 | 38.33 | 1:23.23 | |||||
Meisterujumise U-Klubi | 1:20.22 | |||||||||
4 | Paula Niinimäki | 1981 | 262 | 39.99 | 1:26.69 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:23.46 | |||||||||
Laji 22, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ninni From | 1988 | 487 | 32.27 | 1:10.49 | |||||
Simmis Wanda | 1:08.78 | |||||||||
2 | Karine Gagnon | 1985 | 440 | 34.00 | 1:12.93 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:10.65 | |||||||||
3 | Elisa Vilhunen | 1988 | 409 | 33.57 | 1:14.73 | |||||
S.C.Pingviinit | 1:15.44 | |||||||||
4 | Vladimira Therman | 1985 | 344 | 35.31 | 1:19.16 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Niina Säteri | 1984 | 279 | 36.34 | 1:24.85 | |||||
Kampuksen Plaani | 1:27.73 | |||||||||
Laji 22, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Nelli Määttänen | 1993 | 324 | 34.58 | 1:20.70 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Laji 23, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lauri Malk | 1937 | 521 | 49.96 | 1:51.07 | |||||
Cetus Espoo | 1:34.38 | |||||||||
Laji 23, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Hannu Kuokkanen | 1948 | 589 | 41.61 | 1:26.38 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:26.43 | |||||||||
2 | Olav Lukin | 1944 | 238 | 55.40 | 1:56.84 | |||||
Meisterujumise U-Klubi | 1:48.94 | |||||||||
Laji 23, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Toivo Honkonen | 1950 | 334 | 42.04 | 1:34.82 | |||||
S.C.Pingviinit | 1:33.87 | |||||||||
2 | Pekka Siltanen | 1949 | 182 | 42.98 | 1:56.09 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:47.89 | |||||||||
Laji 23, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Eero Elovaara | 1956 | 278 | 44.19 | 1:34.90 | |||||
Cetus Espoo | 1:29.12 | |||||||||
Laji 23, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Petri Heikkilä | 1960 | 631 | 32.29 | 1:10.60 | |||||
Speedo Masters Finland C | 1:10.72 | |||||||||
2 | Maksim Lokonia | 1961 | 394 | 37.84 | 1:22.59 | |||||
Neva Stars | 1:19.20 | |||||||||
3 | Juho Massinen | 1960 | 248 | 42.51 | 1:36.33 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:33.65 | |||||||||
Laji 23, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tero Kinnunen | 1965 | 545 | 32.76 | 1:10.03 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:10.14 | |||||||||
2 | Mika Meller | 1967 | 402 | 35.73 | 1:17.54 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:17.37 | |||||||||
3 | Juha Viitanen | 1967 | 396 | 35.16 | 1:17.92 | |||||
Simmis Wanda | 1:13.86 | |||||||||
Laji 23, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Arto Katajamäki | 1972 | 454 | 34.87 | 1:13.93 | |||||
Haukiputaan Heitto | 1:13.28 | |||||||||
2 | Ville Alopaeus | 1971 | 382 | 35.77 | 1:18.32 | |||||
Cetus Espoo | 1:12.60 | |||||||||
3 | Timo Narumo | 1969 | 370 | 35.88 | 1:19.12 | |||||
Vanders | 1:16.91 | |||||||||
4 | Jun Kojima | 1971 | 327 | 37.11 | 1:22.48 | |||||
Vanders | 1:20.76 | |||||||||
5 | Jarkko Mikkola | 1969 | 205 | 44.85 | 1:36.34 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:32.68 | |||||||||
Laji 23, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ville Lindfors | 1976 | 540 | 31.64 | 1:08.94 | |||||
Vanders | 1:05.64 | |||||||||
2 | Paavo Miettinen | 1977 | 524 | 31.22 | 1:09.65 | |||||
Cetus Espoo | 1:09.11 | |||||||||
3 | Pekka Koskinen | 1978 | 420 | 32.69 | 1:15.00 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:11.90 | |||||||||
4 | Jori Johansson | 1977 | 417 | 35.92 | 1:15.16 | |||||
Simmis Wanda | 1:17.10 | |||||||||
5 | Olli Ylä-Jarkko | 1975 | 316 | 38.44 | 1:22.41 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:26.25 | |||||||||
6 | Antti Huotari | 1977 | 290 | 36.16 | 1:24.86 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
7 | Miikka Mattila | 1977 | 188 | 45.21 | 1:38.01 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:34.73 | |||||||||
8 | Janne Moilanen | 1977 | 179 | 41.73 | 1:39.65 | |||||
S.C.Pingviinit | 1:32.13 | |||||||||
Laji 23, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jani-Petteri Puustinen | 1979 | 514 | 31.60 | 1:07.43 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:08.97 | |||||||||
2 | Jouni Leimukoski | 1979 | 497 | 30.02 | 1:08.17 | |||||
Octopus Lohja | 1:05.54 | |||||||||
3 | Eero Judin | 1981 | 211 | 36.01 | 1:30.72 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
Laji 23, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Matti Hienonen | 1985 | 410 | 33.99 | 1:12.20 | |||||
Uintiklubi Nereus | ||||||||||
2 | Petter Karjaluoto | 1984 | 372 | 33.41 | 1:14.55 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:12.01 | |||||||||
Laji 23, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Nico Palotie | 1992 | 639 | 29.06 | 1:01.61 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 58.63 | |||||||||
2 | Joni Lairola | 1992 | 566 | 28.96 | 1:04.16 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Lauri Pilpola | 1993 | 518 | 29.55 | 1:06.10 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Marko Sartela | 1993 | 422 | 29.85 | 1:10.75 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Rene Rokka | 1992 | 354 | 31.50 | 1:15.01 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
Laji 24, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 75 - 79 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Anna Pyrrö | 1941 | 80 | 1:02.66 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 59.27 | |||||||||
Laji 24, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Pirkko Siikarla | 1946 | 72 | 1:04.95 | ||||||
Uintiklubi Nereus | 1:03.12 | |||||||||
2 | Pirjo-Leena Pitkänen | 1945 | 71 | 1:05.27 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:05.98 | |||||||||
3 | Raija Vainionpää | 1948 | 49 | 1:13.51 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
Laji 24, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kirsti Kanerva | 1952 | 159 | 49.85 | ||||||
Uintiklubi Nereus | 48.37 | |||||||||
2 | Sirpa Visakoski | 1952 | 143 | 51.71 | ||||||
Aurajoen Uinti | 48.60 | |||||||||
Laji 24, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Pirkko Hankonen | 1963 | 326 | 39.31 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 38.63 | |||||||||
2 | Raija Sandelin | 1960 | 113 | 55.86 | ||||||
Uintiklubi Nereus | 52.91 | |||||||||
Laji 24, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Anu Ilander | 1968 | 412 | 36.36 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 35.83 | |||||||||
2 | Leena Rasinaho | 1965 | 259 | 42.41 | ||||||
S.C.Pingviinit | 41.19 | |||||||||
3 | Nina Jalava | 1965 | 241 | 43.45 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Anu Lajunen | 1966 | 168 | 48.98 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 46.63 | |||||||||
5 | Minna Kantakoski | 1964 | 145 | 51.43 | ||||||
Cetus Espoo | 49.22 | |||||||||
6 | Susanna Virkki | 1964 | 86 | 1:01.08 | ||||||
Uintiklubi Nereus | ||||||||||
Laji 24, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sanna Soininen | 1973 | 362 | 37.94 | ||||||
Brahean Uimarit - Lieksa | 37.26 | |||||||||
2 | Mari Kasvio | 1970 | 327 | 39.27 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Outi Kaarnamo | 1969 | 267 | 41.98 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 39.92 | |||||||||
4 | Mia Löija | 1972 | 243 | 43.31 | ||||||
Simmis Wanda | 42.73 | |||||||||
Laji 24, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Raakel Luoto | 1975 | 708 | 30.35 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.86 | |||||||||
2 | Areta Mäkinen | 1976 | 179 | 47.98 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
3 | Heli Nivala | 1975 | 148 | 51.08 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
4 | Zsuzsanna Törmänen | 1978 | 110 | 56.34 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
5 | Minna Kokko | 1977 | 106 | 57.03 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 52.43 | |||||||||
Laji 24, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Marjukka Lyytinen | 1982 | 425 | 35.99 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 35.74 | |||||||||
2 | Tiina Lehtonen | 1983 | 363 | 37.92 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 38.28 | |||||||||
3 | Johanna Rahko | 1983 | 228 | 44.27 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 42.30 | |||||||||
4 | Laura Haimakainen | 1979 | 155 | 50.31 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 50.38 | |||||||||
5 | Johanna Malmsten | 1982 | 140 | 52.05 | ||||||
Swimming Team Rauma | 50.92 | |||||||||
Laji 24, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Suvi Pulkkinen | 1988 | 638 | 31.43 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 30.96 | |||||||||
2 | Arja Räsänen | 1984 | 386 | 37.16 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
3 | Sara Sillanpää | 1986 | 382 | 37.29 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.05 | |||||||||
4 | Maria Muukkonen | 1986 | 367 | 37.79 | ||||||
Aurajoen Uinti | 36.35 | |||||||||
5 | Kim Petterson | 1988 | 316 | 39.72 | ||||||
Hellas Simklubb | 37.51 | |||||||||
6 | Niina Säteri | 1984 | 293 | 40.74 | ||||||
Kampuksen Plaani | 43.14 | |||||||||
7 | Heli Karhunen | 1985 | 141 | 51.97 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 50.33 | |||||||||
Laji 24, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Anna-Riina Hiltunen | 1991 | 530 | 33.43 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 34.18 | |||||||||
2 | Miia Hurskainen | 1992 | 506 | 33.95 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 33.74 | |||||||||
3 | Elina Mäkinen | 1993 | 391 | 37.00 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
4 | Krista Rekonen | 1989 | 388 | 37.09 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
5 | Mari Mäkilä | 1991 | 381 | 37.32 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 36.84 | |||||||||
6 | Emma Kyrklund | 1991 | 261 | 42.29 | ||||||
ORCA Helsinki | 41.68 | |||||||||
7 | Janina Lehti | 1990 | 177 | 48.13 | ||||||
Swimming Team Rauma | 45.16 | |||||||||
Laji 25, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 85 - 89 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sauli Juhani Uusi-Kokko | 1933 | 25 | 2:15.28 | ||||||
Kauhajoen Karhu | 2:23.78 | |||||||||
Laji 25, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Klaus Bremer | 1938 | 510 | 47.74 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 47.69 | |||||||||
2 | Martti Lahti | 1937 | 278 | 58.46 | ||||||
Cetus Espoo | 56.99 | |||||||||
Laji 25, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mauri Ekholm | 1943 | 474 | 46.33 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 47.25 | |||||||||
2 | Kari Walden | 1941 | 344 | 51.54 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Mihkel Virkus | 1939 | 300 | 53.96 | ||||||
Meisterujumise U-Klubi | 52.36 | |||||||||
4 | Jaakko Virkajärvi | 1939 | 254 | 57.01 | ||||||
Lahden Uimaseura | 59.82 | |||||||||
Laji 25, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Juha Parviainen | 1945 | 275 | 51.63 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 48.68 | |||||||||
2 | Seppo Miilumäki | 1948 | 255 | 52.90 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 58.05 | |||||||||
3 | Heikki Asell | 1947 | 233 | 54.57 | ||||||
S.C.Pingviinit | ||||||||||
4 | Matti Väätänen | 1947 | 149 | 1:03.25 | ||||||
Cetus Espoo | 1:03.21 | |||||||||
Laji 25, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Heikki Pykäläinen | 1952 | 313 | 45.56 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 44.33 | |||||||||
2 | Ralf Lindblad | 1951 | 309 | 45.75 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
3 | Pekka Siltanen | 1949 | 309 | 45.76 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Heikki Räsänen | 1951 | 286 | 46.97 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 48.96 | |||||||||
Laji 25, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jukka Tihinen | 1956 | 384 | 42.15 | ||||||
S.C.Pingviinit | 41.55 | |||||||||
2 | Harri Koski | 1957 | 358 | 43.14 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 42.38 | |||||||||
3 | Jorma Heinonen | 1958 | 332 | 44.27 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 48.78 | |||||||||
4 | Juha Kainulainen | 1954 | 210 | 51.52 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 52.61 | |||||||||
5 | Ralf Sund | 1955 | 172 | 55.04 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 47.46 | |||||||||
Laji 25, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Juha Iivonen | 1959 | 608 | 34.26 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 33.31 | |||||||||
2 | Svein Erik Nymo | 1959 | 500 | 36.57 | ||||||
Oslo Idrettslag | 35.50 | |||||||||
3 | Mikko Viitala | 1962 | 477 | 37.15 | ||||||
S.C.Pingviinit | 36.17 | |||||||||
4 | Taito Nurmi | 1961 | 383 | 39.95 | ||||||
Aurajoen Uinti | 37.93 | |||||||||
5 | Juha Pakkanen | 1960 | 331 | 41.94 | ||||||
Vanders | 46.23 | |||||||||
6 | Heikki Posio | 1963 | 181 | 51.24 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 47.65 | |||||||||
Laji 25, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Janne Virtanen | 1964 | 775 | 31.11 | ||||||
Speedo Masters Finland C | 30.78 | |||||||||
2 | Kai Mustonen | 1966 | 530 | 35.31 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.06 | |||||||||
3 | Kai-Asser Skog | 1966 | 507 | 35.82 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 36.76 | |||||||||
4 | Lauri Heikkilä | 1964 | 489 | 36.27 | ||||||
S.C.Pingviinit | 35.41 | |||||||||
5 | Ensio Vatanen | 1964 | 428 | 37.92 | ||||||
Brahean Uimarit - Lieksa | 37.28 | |||||||||
6 | Jussi Kanste | 1966 | 424 | 38.02 | ||||||
Haukiputaan Heitto | 37.55 | |||||||||
7 | Jukka Pellinen | 1967 | 421 | 38.13 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 37.44 | |||||||||
Laji 25, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tero Pyrhönen | 1972 | 654 | 31.87 | ||||||
Cetus Espoo | 31.80 | |||||||||
2 | Mikko Soini | 1972 | 608 | 32.66 | ||||||
Speedo Masters Finland C | 32.63 | |||||||||
3 | Mika Ruusunen | 1970 | 428 | 36.71 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 35.08 | |||||||||
4 | Jussi Luokkakallio | 1971 | 298 | 41.42 | ||||||
Octopus Lohja | 39.96 | |||||||||
5 | Mika Forsell | 1970 | 241 | 44.42 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 43.84 | |||||||||
6 | Jyrki Laaksonheimo | 1970 | 165 | 50.44 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 50.95 | |||||||||
7 | Mika Piirainen | 1973 | 147 | 52.34 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 56.92 | |||||||||
Laji 25, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Johan Engström | 1975 | 622 | 31.93 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 32.17 | |||||||||
2 | Ville Lindfors | 1976 | 540 | 33.47 | ||||||
Vanders | 32.08 | |||||||||
3 | Valtteri Rahkonen | 1975 | 539 | 33.49 | ||||||
Cetus Espoo | 32.84 | |||||||||
4 | Niko Kähkönen | 1976 | 477 | 34.88 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
5 | Teemu Torvikoski | 1976 | 359 | 38.36 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 36.59 | |||||||||
6 | Saku Ailanen | 1975 | 308 | 40.38 | ||||||
Swimming Team Rauma | 41.49 | |||||||||
- | Jon Berndtsson | 1976 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
SW 8.5 Sukellus yli 15 m lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
Laji 25, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ville-Mikko Korkka | 1980 | 648 | 30.53 | ||||||
Cetus Espoo | 30.81 | |||||||||
2 | Timo Haikola | 1979 | 517 | 32.93 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Petteri Kallio | 1983 | 474 | 33.89 | ||||||
Vanders | 33.13 | |||||||||
4 | Antti Koskela | 1982 | 356 | 37.29 | ||||||
UPOT | ||||||||||
Laji 25, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kaleva Latvala | 1984 | 596 | 30.85 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 29.63 | |||||||||
2 | Matti Pohjolainen | 1987 | 525 | 32.18 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 31.40 | |||||||||
3 | Tomi Miettinen | 1986 | 475 | 33.28 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 32.87 | |||||||||
4 | Erno Leppänen | 1985 | 399 | 35.27 | ||||||
S.C.Pingviinit | ||||||||||
Laji 25, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lauri Pilpola | 1993 | 627 | 29.71 | ||||||
Aurajoen Uinti | 28.77 | |||||||||
2 | Juha Silventoinen | 1993 | 516 | 31.70 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 30.64 | |||||||||
3 | Antti Korri | 1992 | 496 | 32.13 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 32.11 | |||||||||
4 | Oskari Alanen | 1990 | 456 | 33.03 | ||||||
Aurajoen Uinti | 31.35 | |||||||||
5 | Rene Rokka | 1992 | 440 | 33.43 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Marko Sartela | 1993 | 403 | 34.44 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Simo Laiho | 1993 | 375 | 35.25 | ||||||
Ålands Simförening | ||||||||||
Laji 26, 4X50m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 280 - 319 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Swim Seka | 280 | 2:51.38 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 2:41.64 | |||||||||
Heikki Pykäläinen | 1952 | 34.39 | 34.39 | |||||||
Anna Pyrrö | 1941 | 50.44 | 1:24.83 | |||||||
Pirjo-Leena Pitkänen | 1945 | 47.24 | 2:12.07 | |||||||
Juha Parviainen | 1945 | 39.31 | 2:51.38 | |||||||
Laji 26, 4X50m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 240 - 279 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Vus-Vss Seka [1739] | 240 | 2:16.44 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:18.00 | |||||||||
Heikki Räsänen | 1951 | 37.81 | 37.81 | |||||||
Terje Liiske | 1963 | 37.91 | 1:15.72 | |||||||
Petra Thodin | 1968 | 30.09 | 1:45.81 | |||||||
Hannu Kuokkanen | 1948 | 30.63 | 2:16.44 | |||||||
2 | Neva Stars | 241 | 2:17.61 | |||||||
Neva Stars | 2:18.90 | |||||||||
Alexander Kharchenko | 1947 | 33.67 | 33.67 | |||||||
Tatyana Rybiakova | 1963 | 36.14 | 1:09.81 | |||||||
Elena Kuzhela | 1960 | 37.39 | 1:47.20 | |||||||
Maksim Lokonia | 1961 | 30.41 | 2:17.61 | |||||||
3 | Cetus Seka E | 240 | 2:30.40 | |||||||
Cetus Espoo | 2:25.87 | |||||||||
Eero Elovaara | 1956 | 34.62 | 34.62 | |||||||
Kaarina Markkula | 1952 | 39.35 | 1:13.97 | |||||||
Leena Kaseva | 1954 | 42.56 | 1:56.53 | |||||||
Timo Teponoja | 1955 | 33.87 | 2:30.40 | |||||||
Laji 26, 4X50m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 200 - 239 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | S.c.p. Seka [1779] | 200 | 2:07.14 | |||||||
S.C.Pingviinit | 2:14.00 | |||||||||
Leena Rasinaho | 1965 | 32.97 | 32.97 | |||||||
Minea Koskinen | 1990 | 31.34 | 1:04.31 | |||||||
Markku Viitala | 1963 | 33.71 | 1:38.02 | |||||||
Toivo Honkonen | 1950 | 29.12 | 2:07.14 | |||||||
2 | Ou 1 | 200 | 2:08.82 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 2:12.00 | |||||||||
Marjukka Lyytinen | 1982 | 30.93 | 30.93 | |||||||
Tiia Kujala | 1968 | 32.88 | 1:03.81 | |||||||
Pekka Siltanen | 1949 | 36.86 | 1:40.67 | |||||||
Esa Päätalo | 1965 | 28.15 | 2:08.82 | |||||||
3 | Cetus Seka D1 | 200 | 2:15.22 | |||||||
Cetus Espoo | 2:10.89 | |||||||||
Simo-Pekka Torsti | 1960 | 31.89 | 31.89 | |||||||
Sari Komulainen | 1962 | 33.68 | 1:05.57 | |||||||
Maikki Torsti | 1963 | 37.30 | 1:42.87 | |||||||
Marko Lysmä | 1965 | 32.35 | 2:15.22 | |||||||
4 | Ou 2 | 200 | 2:18.21 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 2:19.17 | |||||||||
Teemu Torvikoski | 1976 | 30.42 | 30.42 | |||||||
Aino Liakka | 1955 | 39.51 | 1:09.93 | |||||||
Yuhong Qiu-Kaikkonen | 1968 | 36.79 | 1:46.72 | |||||||
Jaakko Erkinaro | 1963 | 31.49 | 2:18.21 | |||||||
5 | Aui Seka D [1779] | 200 | 2:20.42 | |||||||
Aurajoen Uinti | 2:17.00 | |||||||||
Nina Jalava | 1965 | 36.04 | 36.04 | |||||||
Sirpa Visakoski | 1952 | 39.66 | 1:15.70 | |||||||
Taito Nurmi | 1961 | 32.71 | 1:48.41 | |||||||
Juha Barck | 1962 | 32.01 | 2:20.42 | |||||||
6 | Rius Seka [1779] | 200 | 2:27.52 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 2:27.15 | |||||||||
Katja Anttila | 1978 | 37.38 | 37.38 | |||||||
Mauri Ekholm | 1943 | 36.69 | 1:14.07 | |||||||
Tuija Alanko | 1963 | 38.63 | 1:52.70 | |||||||
Jorma Heinonen | 1958 | 34.82 | 2:27.52 | |||||||
7 | Cetus Seka D2 | 200 | 2:28.23 | |||||||
Cetus Espoo | 2:23.00 | |||||||||
Laura Cankar | 1973 | 40.13 | 40.13 | |||||||
Kari Härkönen | 1970 | 31.18 | 1:11.31 | |||||||
Minna Kantakoski | 1964 | 40.60 | 1:51.91 | |||||||
Antero Elovaara | 1959 | 36.32 | 2:28.23 | |||||||
Laji 26, 4X50m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 160 - 199 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | S.c.p. Seka [1819] | 160 | 1:56.26 | |||||||
S.C.Pingviinit | 1:59.99 | |||||||||
Elisa Vilhunen | 1988 | 29.23 | 29.23 | |||||||
Anna Korhonen | 1990 | 31.82 | 1:01.05 | |||||||
Pasi Rönkkö | 1970 | 26.48 | 1:27.53 | |||||||
Mikko Viitala | 1962 | 28.73 | 1:56.26 | |||||||
2 | Hss Seka C1 | 160 | 1:56.79 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:54.00 | |||||||||
Jon Berndtsson | 1976 | 28.46 | 28.46 | |||||||
Salla Valtari | 1985 | 30.49 | 58.95 | |||||||
Anu Ilander | 1968 | 30.81 | 1:29.76 | |||||||
Mika Meller | 1967 | 27.03 | 1:56.79 | |||||||
3 | Aui Seka C [1819] | 160 | 1:58.46 | |||||||
Aurajoen Uinti | 1:57.50 | |||||||||
Mari Ääri | 1980 | 28.24 | 28.24 | |||||||
Maarit Vainio | 1980 | 30.48 | 58.72 | |||||||
Jani-Petteri Puustinen | 1979 | 29.11 | 1:27.83 | |||||||
Antti Wihanto | 1962 | 30.63 | 1:58.46 | |||||||
4 | Hss Seka C2 | 160 | 2:00.78 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 2:02.00 | |||||||||
Lotta Rutanen | 1974 | 31.53 | 31.53 | |||||||
Claire Gould | 1973 | 32.13 | 1:03.66 | |||||||
Kare-Petri Kaukomaa | 1965 | 29.39 | 1:33.05 | |||||||
Eerikki Rutanen | 1972 | 27.73 | 2:00.78 | |||||||
5 | Cetus Seka C | 160 | 2:00.99 | |||||||
Cetus Espoo | 2:03.12 | |||||||||
Valtteri Rahkonen | 1975 | 26.92 | 26.92 | |||||||
Carrie Turunen | 1973 | 34.40 | 1:01.32 | |||||||
Aki Jormanainen | 1977 | 27.32 | 1:28.64 | |||||||
Mari Kasvio | 1970 | 32.35 | 2:00.99 | |||||||
6 | Str Seka [1819] | 160 | 2:02.83 | |||||||
Swimming Team Rauma | 2:04.17 | |||||||||
Satu Hyvärinen | 1967 | 32.39 | 32.39 | |||||||
Saku Ailanen | 1975 | 30.59 | 1:02.98 | |||||||
Tom Nylund | 1959 | 30.24 | 1:33.22 | |||||||
Liisa Ailanen | 1978 | 29.61 | 2:02.83 | |||||||
7 | Braui Seka [erse] | 160 | 2:03.27 | |||||||
Brahean Uimarit - Lieksa | 2:05.59 | |||||||||
Reetta Pyykkö | 1986 | 33.01 | 33.01 | |||||||
Sanna Soininen | 1973 | 31.49 | 1:04.50 | |||||||
Ensio Vatanen | 1964 | 29.31 | 1:33.81 | |||||||
Esa Vatanen | 1967 | 29.46 | 2:03.27 | |||||||
8 | Siwa Seka 1 | 160 | 2:04.68 | |||||||
Simmis Wanda | 2:03.79 | |||||||||
Vili Nykänen | 1981 | 29.19 | 29.19 | |||||||
Päivi Steffen | 1971 | 32.70 | 1:01.89 | |||||||
Ninni From | 1988 | 30.82 | 1:32.71 | |||||||
Juha Karttunen | 1964 | 31.97 | 2:04.68 | |||||||
9 | Juk | 160 | 2:08.75 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 2:09.74 | |||||||||
Pirkko Hankonen | 1963 | 35.12 | 35.12 | |||||||
Tiina Lehtonen | 1983 | 34.83 | 1:09.95 | |||||||
Antti Huotari | 1977 | 29.88 | 1:39.83 | |||||||
Pasi Haravuori | 1971 | 28.92 | 2:08.75 | |||||||
10 | Aui Seka C Lairola [1819] | 160 | 2:10.50 | |||||||
Aurajoen Uinti | 2:03.00 | |||||||||
Juha Lairola | 1955 | 36.89 | 36.89 | |||||||
Päivi Lairola | 1958 | 32.59 | 1:09.48 | |||||||
Sanna Lairola | 1989 | 35.30 | 1:44.78 | |||||||
Joni Lairola | 1992 | 25.72 | 2:10.50 | |||||||
11 | Swim Seka 2 | 160 | 2:13.09 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 2:14.35 | |||||||||
Jukka Pellinen | 1967 | 30.83 | 30.83 | |||||||
Minna Kokko | 1977 | 39.35 | 1:10.18 | |||||||
Sarri Sipilä | 1977 | 37.74 | 1:47.92 | |||||||
Tero Kinnunen | 1965 | 25.17 | 2:13.09 | |||||||
12 | Kuus Seka 160-199 | 160 | 2:14.94 | |||||||
Kuopion Uimaseura | 2:01.00 | |||||||||
Arja Räsänen | 1984 | 32.84 | 32.84 | |||||||
Mika Forsell | 1970 | 35.38 | 1:08.22 | |||||||
Imke Höfling | 1970 | 35.57 | 1:43.79 | |||||||
Markku Korhonen | 1969 | 31.15 | 2:14.94 | |||||||
13 | Hyus Seka [1819] | 160 | 2:21.39 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 2:25.00 | |||||||||
Sanni Manninen | 1986 | 36.81 | 36.81 | |||||||
Laura Haimakainen | 1979 | 36.79 | 1:13.60 | |||||||
Olli Ylä-Jarkko | 1975 | 30.91 | 1:44.51 | |||||||
Jyrki Laaksonheimo | 1970 | 36.88 | 2:21.39 | |||||||
14 | Siwa Seka 2 | 160 | 2:22.87 | |||||||
Simmis Wanda | 2:32.14 | |||||||||
Tatu Kuosa | 1991 | 33.42 | 33.42 | |||||||
Heidi Oksanen | 1974 | 33.79 | 1:07.21 | |||||||
Raisa Friberg | 1976 | 39.07 | 1:46.28 | |||||||
Matti Alpola | 1953 | 36.59 | 2:22.87 | |||||||
15 | Siwa Seka 3 | 160 | 2:23.59 | |||||||
Simmis Wanda | 2:21.34 | |||||||||
Mikko Alpua | 1978 | 31.73 | 31.73 | |||||||
Marjo Mörsky | 1980 | 39.71 | 1:11.44 | |||||||
Sari Kukkonen | 1972 | 39.96 | 1:51.40 | |||||||
Teemu Smalin | 1977 | 32.19 | 2:23.59 | |||||||
Laji 26, 4X50m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 120 - 159 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Cetus Seka B | 120 | 1:50.56 | |||||||
Cetus Espoo | 1:53.63 | |||||||||
Igor Korolev | 1985 | 25.68 | 25.68 | |||||||
Noora Kollanus | 1991 | 27.60 | 53.28 | |||||||
Juhani Hujala | 1981 | 28.96 | 1:22.24 | |||||||
Satu Rahkonen | 1977 | 28.32 | 1:50.56 | |||||||
2 | Hss Seka B | 120 | 1:51.82 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:51.00 | |||||||||
Roope Wahlström | 1987 | 26.83 | 26.83 | |||||||
Vladimira Therman | 1985 | 29.91 | 56.74 | |||||||
Ira Uusoksa | 1987 | 52 | 57.26 | |||||||
Jussi Kujala | 1980 | 54.56 | 1:51.82 | |||||||
3 | Kuus Seka 120-159 | 120 | 1:56.69 | |||||||
Kuopion Uimaseura | 1:56.00 | |||||||||
Miia Hurskainen | 1992 | 28.92 | 28.92 | |||||||
Jorma Puustinen | 1969 | 30.38 | 59.30 | |||||||
Anna-Riina Hiltunen | 1991 | 29.81 | 1:29.11 | |||||||
Tomi Miettinen | 1986 | 27.58 | 1:56.69 | |||||||
4 | Siwa Seka 4 | 120 | 2:00.15 | |||||||
Simmis Wanda | 2:05.15 | |||||||||
Krista Rekonen | 1989 | 29.66 | 29.66 | |||||||
Vera Strömsholm | 1983 | 31.96 | 1:01.62 | |||||||
Juha Viitanen | 1967 | 30.21 | 1:31.83 | |||||||
Jori Johansson | 1977 | 28.32 | 2:00.15 | |||||||
5 | Hu Seka [1859] | 120 | 2:03.00 | |||||||
Helsingin Uimarit | 2:02.00 | |||||||||
Jaakko Lyytinen | 1976 | 30.02 | 30.02 | |||||||
Wilma Wallin | 1982 | 33.71 | 1:03.73 | |||||||
Katja Koivu-Pirhonen | 1975 | 32.01 | 1:35.74 | |||||||
Jari Mäkäläinen | 1986 | 27.26 | 2:03.00 | |||||||
6 | Vus-Vss Seka [1859] | 120 | 2:15.71 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:17.73 | |||||||||
Antti Korri | 1992 | 26.17 | 26.17 | |||||||
Sara Sillanpää | 1986 | 33.01 | 59.18 | |||||||
Katja Walsh | 1983 | 41.34 | 1:40.52 | |||||||
Markku Piiroinen | 1960 | 35.19 | 2:15.71 | |||||||
Laji 26, 4X50m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 100 - 119 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Vus-Vss Seka [1899] | 100 | 2:03.16 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:54.00 | |||||||||
Nico Palotie | 1992 | 25.40 | 25.40 | |||||||
Paula Niinimäki | 1981 | 32.53 | 57.93 | |||||||
Juha Kollin | 1993 | 24.81 | 1:22.74 | |||||||
Carita Eklund | 1991 | 40.42 | 2:03.16 | |||||||
Laji 27, 4X100m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 280 - 319 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | Aika | Tila | ||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Swim Seka | 280 | 6:45.18 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 6:18.41 | |||||||||
Pirjo-Leena Pitkänen | 1945 | 51.58 | 1:50.97 | 1:50.97 | ||||||
Anna Pyrrö | 1941 | 51.60 | 1:51.43 | 3:42.40 | ||||||
Heikki Pykäläinen | 1952 | 39.60 | 1:24.84 | 5:07.24 | ||||||
Juha Parviainen | 1945 | 45.57 | 1:37.94 | 6:45.18 | ||||||
Laji 27, 4X100m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 200 - 239 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | Aika | Tila | ||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Cetus Seka D | 200 | 5:08.23 | |||||||
Cetus Espoo | 5:07.12 | |||||||||
Timo Teponoja | 1955 | 38.62 | 1:20.10 | 1:20.10 | ||||||
Laura Cankar | 1973 | 41.20 | 1:25.88 | 2:45.98 | ||||||
Simo-Pekka Torsti | 1960 | 30.95 | 1:06.25 | 3:52.23 | ||||||
Carrie Turunen | 1973 | 36.04 | 1:16.00 | 5:08.23 | ||||||
2 | Vus-Vss Seka [1779] | 200 | 5:10.69 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:16.44 | |||||||||
Paula Niinimäki | 1981 | 34.83 | 1:12.70 | 1:12.70 | ||||||
Heikki Räsänen | 1951 | 40.26 | 1:24.66 | 2:37.36 | ||||||
Petra Thodin | 1968 | 33.21 | 1:08.88 | 3:46.24 | ||||||
Markku Piiroinen | 1960 | 38.13 | 1:24.45 | 5:10.69 | ||||||
3 | Rius Seka [1779] | 200 | 5:44.33 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 5:30.00 | |||||||||
Tuija Alanko | 1963 | 38.45 | 1:21.88 | 1:21.88 | ||||||
Jorma Heinonen | 1958 | 38.52 | 1:20.71 | 2:42.59 | ||||||
Areta Mäkinen | 1976 | 44.66 | 1:34.00 | 4:16.59 | ||||||
Ari Savulahti | 1972 | 39.61 | 1:27.74 | 5:44.33 | ||||||
Laji 27, 4X100m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 160 - 199 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | Aika | Tila | ||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Siwa Seka 2 | 160 | 4:21.87 | |||||||
Simmis Wanda | 4:20.50 | |||||||||
Viacheslav Kononenko | 1974 | 27.51 | 59.11 | 59.11 | ||||||
Ninni From | 1988 | 31.45 | 1:05.94 | 2:05.05 | ||||||
Päivi Steffen | 1971 | 33.48 | 1:11.46 | 3:16.51 | ||||||
Juha Viitanen | 1967 | 31.21 | 1:05.36 | 4:21.87 | ||||||
2 | Hss Seka C | 160 | 4:28.87 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 4:22.50 | |||||||||
Mika Meller | 1967 | 30.64 | 1:04.63 | 1:04.63 | ||||||
Salla Valtari | 1985 | 33.21 | 1:09.70 | 2:14.33 | ||||||
Mika Ruusunen | 1970 | 31.80 | 1:08.39 | 3:22.72 | ||||||
Vladimira Therman | 1985 | 32.15 | 1:06.15 | 4:28.87 | ||||||
3 | Cetus Seka C | 160 | 4:32.07 | |||||||
Cetus Espoo | 4:27.78 | |||||||||
Sanna Hokkanen | 1977 | 34.40 | 1:14.22 | 1:14.22 | ||||||
Ville Alopaeus | 1971 | 29.26 | 1:02.22 | 2:16.44 | ||||||
Johanna Kara | 1965 | 34.83 | 1:14.32 | 3:30.76 | ||||||
Aki Jormanainen | 1977 | 29.36 | 1:01.31 | 4:32.07 | ||||||
4 | S.c.p. Seka [1819] | 160 | 4:36.93 | |||||||
S.C.Pingviinit | 4:50.00 | |||||||||
Minea Koskinen | 1990 | 35.81 | 1:16.50 | 1:16.50 | ||||||
Anna Korhonen | 1990 | 35.56 | 1:14.16 | 2:30.66 | ||||||
Mikko Viitala | 1962 | 30.18 | 1:04.38 | 3:35.04 | ||||||
Pasi Rönkkö | 1970 | 29.55 | 1:01.89 | 4:36.93 | ||||||
5 | Hahe Seka [1900] | 191 | 5:03.72 | |||||||
Haukiputaan Heitto | 4:59.58 | |||||||||
Maarit Kestilä | 1967 | 39.03 | 1:23.87 | 1:23.87 | ||||||
Mervi Hillukkala | 1978 | 37.11 | 1:18.15 | 2:42.02 | ||||||
Jussi Kanste | 1966 | 32.71 | 1:10.96 | 3:52.98 | ||||||
Arto Katajamäki | 1972 | 34.01 | 1:10.74 | 5:03.72 | ||||||
6 | Hyus Seka [1819] | 160 | 5:34.75 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 5:35.00 | |||||||||
Jarkko Mikkola | 1969 | 35.44 | 1:15.29 | 1:15.29 | ||||||
Jyrki Laaksonheimo | 1970 | 39.29 | 1:24.25 | 2:39.54 | ||||||
Heli Nivala | 1975 | 41.84 | 1:28.94 | 4:08.48 | ||||||
Laura Haimakainen | 1979 | 41.20 | 1:26.27 | 5:34.75 | ||||||
Laji 27, 4X100m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 120 - 159 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | Aika | Tila | ||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Hss Seka B | 120 | 4:09.37 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 4:08.00 | |||||||||
Jussi Kujala | 1980 | 28.88 | 1:02.20 | 1:02.20 | ||||||
Ira Uusoksa | 1987 | 29.99 | 1:03.06 | 2:05.26 | ||||||
Nelli Määttänen | 1993 | 30.05 | 1:03.01 | 3:08.27 | ||||||
Jon Berndtsson | 1976 | 28.73 | 1:01.10 | 4:09.37 | ||||||
2 | Kuus Seka 120-159 | 120 | 4:22.53 | |||||||
Kuopion Uimaseura | 4:40.00 | |||||||||
Miia Hurskainen | 1992 | 28.97 | 1:05.33 | 1:05.33 | ||||||
Anna-Riina Hiltunen | 1991 | 31.18 | 1:05.97 | 2:11.30 | ||||||
Tomi Miettinen | 1986 | 28.52 | 1:01.43 | 3:12.73 | ||||||
Jorma Puustinen | 1969 | 33.24 | 1:09.80 | 4:22.53 | ||||||
3 | Siwa Seka 4 | 120 | 4:31.96 | |||||||
Simmis Wanda | 4:29.75 | |||||||||
Tony Strömsholm | 1982 | 32.07 | 1:07.85 | 1:07.85 | ||||||
Vera Strömsholm | 1983 | 34.16 | 1:11.19 | 2:19.04 | ||||||
Krista Rekonen | 1989 | 32.36 | 1:09.69 | 3:28.73 | ||||||
Jori Johansson | 1977 | 29.74 | 1:03.23 | 4:31.96 | ||||||
4 | Hu Seka [1859] | 120 | 4:56.19 | |||||||
Helsingin Uimarit | 4:42.00 | |||||||||
Katja Koivu-Pirhonen | 1975 | 35.69 | 1:15.28 | 1:15.28 | ||||||
Jaakko Lyytinen | 1976 | 32.07 | 1:07.78 | 2:23.06 | ||||||
Sanna Lepistö | 1977 | 42.90 | 1:30.73 | 3:53.79 | ||||||
Jari Mäkäläinen | 1986 | 28.61 | 1:02.40 | 4:56.19 | ||||||
5 | Siwa Seka 120 | 120 | 5:36.11 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Mitja Kylliäinen | 1991 | 33.51 | 1:13.19 | 1:13.19 | ||||||
Marjo Mörsky | 1980 | 44.55 | 1:33.89 | 2:47.08 | ||||||
Raisa Friberg | 1976 | 41.86 | 1:32.42 | 4:19.50 | ||||||
Teemu Smalin | 1977 | 35.77 | 1:16.61 | 5:36.11 | ||||||
Laji 27, 4X100m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 100 - 119 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | Aika | Tila | ||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Vus-Vss Seka [1899] | 100 | 4:49.70 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 4:19.00 | |||||||||
Antti Korri | 1992 | 27.78 | 58.62 | 58.62 | ||||||
Carita Eklund | 1991 | 34.66 | 1:14.05 | 2:12.67 | ||||||
Petter Karjaluoto | 1984 | 29.96 | 1:03.69 | 3:16.36 | ||||||
Sara Sillanpää | 1986 | 43.57 | 1:33.34 | 4:49.70 | ||||||
Laji 28, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Martti Lahti | 1937 | 366 | 1:04.71 | 2:12.00 | |||||
Cetus Espoo | 2:03.94 | |||||||||
Laji 28, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Juha Koski | 1942 | 347 | 1:00.97 | 2:04.74 | |||||
Cetus Espoo | 1:57.06 | |||||||||
Laji 28, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Hannu Kuokkanen | 1948 | 845 | 41.29 | 1:28.43 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:28.13 | |||||||||
2 | Alexander Kharchenko | 1947 | 649 | 45.52 | 1:36.58 | |||||
Neva Stars | 1:33.80 | |||||||||
3 | Pekka Purra | 1946 | 379 | 53.66 | 1:55.47 | |||||
Cetus Espoo | 1:54.62 | |||||||||
4 | Markku Ikkala | 1947 | 307 | 57.08 | 2:03.90 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:58.87 | |||||||||
Laji 28, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aksel Luige | 1949 | 508 | 45.28 | 1:33.70 | |||||
Meisterujumise U-Klubi | 1:35.04 | |||||||||
2 | Hannu Koivisto | 1953 | 472 | 44.02 | 1:36.02 | |||||
ORCA Helsinki | 1:31.39 | |||||||||
Laji 28, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Juha Lairola | 1955 | 633 | 40.41 | 1:25.45 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:25.84 | |||||||||
2 | Harri Koski | 1957 | 462 | 44.33 | 1:34.89 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:33.53 | |||||||||
3 | Eero Elovaara | 1956 | 408 | 47.09 | 1:38.91 | |||||
Cetus Espoo | 1:33.60 | |||||||||
4 | Timo Teponoja | 1955 | 356 | 49.60 | 1:43.51 | |||||
Cetus Espoo | 1:37.77 | |||||||||
5 | Juha Kainulainen | 1954 | 316 | 48.55 | 1:47.66 | |||||
Kuopion Uimaseura | 1:47.54 | |||||||||
Laji 28, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jan Mandahl | 1961 | 627 | 37.77 | 1:19.38 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:19.22 | |||||||||
2 | Mauri Kanto | 1963 | 589 | 38.59 | 1:21.04 | |||||
Kauhajoen Karhu | 1:21.33 | |||||||||
3 | Matti Nikula | 1960 | 524 | 37.68 | 1:24.27 | |||||
Oulun Lohet | 1:19.11 | |||||||||
4 | Svein Erik Nymo | 1959 | 497 | 39.44 | 1:25.78 | |||||
Oslo Idrettslag | 1:23.50 | |||||||||
5 | Arvo Musikka | 1959 | 344 | 45.49 | 1:36.90 | |||||
Vanders | 1:38.01 | |||||||||
6 | Markku Piiroinen | 1960 | 232 | 50.76 | 1:50.45 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:44.49 | |||||||||
Laji 28, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mika Pöyhölä | 1966 | 625 | 37.22 | 1:18.32 | |||||
S.C.Pingviinit | 1:17.15 | |||||||||
2 | Kim Ohtonen | 1966 | 561 | 39.35 | 1:21.18 | |||||
Speedo Masters Finland C | 1:19.91 | |||||||||
3 | Kai Mustonen | 1966 | 529 | 39.02 | 1:22.77 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:22.32 | |||||||||
4 | Esa Päätalo | 1965 | 516 | 38.43 | 1:23.46 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:23.14 | |||||||||
5 | Esa Vatanen | 1967 | 462 | 40.18 | 1:26.62 | |||||
Brahean Uimarit - Lieksa | 1:22.78 | |||||||||
6 | Christer Burman | 1968 | 447 | 41.30 | 1:27.60 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:23.62 | |||||||||
7 | Timo Siika-Aho | 1968 | 404 | 41.85 | 1:30.54 | |||||
Oulun Lohet | 1:30.24 | |||||||||
8 | Juha Karttunen | 1964 | 376 | 42.43 | 1:32.76 | |||||
Simmis Wanda | 1:31.30 | |||||||||
Laji 28, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sami Vaskuri | 1973 | 643 | 35.68 | 1:15.40 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:13.86 | |||||||||
2 | Eerikki Rutanen | 1972 | 602 | 34.82 | 1:17.07 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:14.62 | |||||||||
3 | Jun Kojima | 1971 | 393 | 42.40 | 1:28.82 | |||||
Vanders | 1:27.91 | |||||||||
4 | Aki Kattelus | 1972 | 347 | 43.55 | 1:32.59 | |||||
Cetus Espoo | 1:29.40 | |||||||||
5 | Ari Savulahti | 1972 | 269 | 47.41 | 1:40.77 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:36.46 | |||||||||
6 | Mika Piirainen | 1973 | 197 | 53.64 | 1:51.82 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:46.89 | |||||||||
7 | Jyrki Laaksonheimo | 1970 | 193 | 52.03 | 1:52.61 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:50.11 | |||||||||
Laji 28, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Pekka Koskinen | 1978 | 601 | 35.62 | 1:15.34 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:15.97 | |||||||||
2 | Markku Vihersalo | 1978 | 581 | 35.46 | 1:16.21 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:13.28 | |||||||||
3 | Aarne Hakanen | 1977 | 476 | 37.70 | 1:21.41 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:19.63 | |||||||||
4 | Mika Sulkava | 1978 | 441 | 38.44 | 1:23.51 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
5 | Janne Moilanen | 1977 | 390 | 41.33 | 1:27.02 | |||||
S.C.Pingviinit | 1:30.84 | |||||||||
6 | Tommi Kahlos | 1978 | 385 | 40.74 | 1:27.37 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:26.56 | |||||||||
7 | Olli Ylä-Jarkko | 1975 | 381 | 41.60 | 1:27.72 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:37.42 | |||||||||
8 | Matti Kurki | 1975 | 335 | 43.90 | 1:31.51 | |||||
Lahden Kaleva | 1:32.90 | |||||||||
9 | Marko Nieminen | 1977 | 324 | 42.53 | 1:32.57 | |||||
Loimaan Uimaseura | 1:36.22 | |||||||||
10 | Mikko Rantanen | 1976 | 316 | 43.39 | 1:33.29 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:34.23 | |||||||||
11 | Miikka Mattila | 1977 | 288 | 46.56 | 1:36.22 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:36.37 | |||||||||
Laji 28, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Vili Nykänen | 1981 | 537 | 36.47 | 1:17.13 | |||||
Simmis Wanda | 1:19.87 | |||||||||
2 | Markku Ahonen | 1981 | 464 | 37.91 | 1:21.01 | |||||
UPOT | 1:18.57 | |||||||||
3 | Antti Koskela | 1982 | 433 | 38.87 | 1:22.90 | |||||
UPOT | 1:19.29 | |||||||||
Laji 28, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Roope Wahlström | 1987 | 601 | 35.06 | 1:13.90 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:12.05 | |||||||||
2 | Igor Korolev | 1985 | 482 | 37.28 | 1:19.53 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Matti Hienonen | 1985 | 454 | 37.82 | 1:21.17 | |||||
Uintiklubi Nereus | ||||||||||
Laji 28, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Joni Lairola | 1992 | 721 | 31.18 | 1:08.76 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:06.96 | |||||||||
2 | Juha Kollin | 1993 | 617 | 33.18 | 1:12.41 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:10.77 | |||||||||
3 | Tatu Kuosa | 1991 | 289 | 41.93 | 1:33.25 | |||||
Simmis Wanda | 1:33.77 | |||||||||
Laji 29, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Pirjo-Leena Pitkänen | 1945 | 120 | 1:01.90 | 2:09.97 | |||||
Swimming Jyväskylä | 2:03.03 | |||||||||
2 | Pirkko Siikarla | 1946 | 93 | 1:08.67 | 2:21.09 | |||||
Uintiklubi Nereus | ||||||||||
Laji 29, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Marjatta Koivisto | 1952 | 92 | 1:05.27 | 2:21.61 | |||||
ORCA Helsinki | 2:21.08 | |||||||||
Laji 29, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aino Liakka | 1955 | 203 | 53.29 | 1:49.00 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:44.64 | |||||||||
2 | Merja Salonen-Piira | 1958 | 188 | 52.61 | 1:51.83 | |||||
Koovee | 1:50.43 | |||||||||
3 | Kerstin Rehnström | 1957 | 184 | 53.48 | 1:52.66 | |||||
Ekenäs Simsällskap | 1:48.16 | |||||||||
4 | Annikki Liakka | 1954 | 176 | 54.94 | 1:54.22 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:53.79 | |||||||||
Laji 29, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kaia Kulla | 1961 | 320 | 43.93 | 1:33.72 | |||||
Meisterujumise U-Klubi | 1:33.20 | |||||||||
2 | Sari Komulainen | 1962 | 298 | 45.75 | 1:35.98 | |||||
Cetus Espoo | 1:39.23 | |||||||||
3 | Pirkko Hankonen | 1963 | 271 | 47.73 | 1:38.99 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
4 | Terje Liiske | 1963 | 247 | 48.68 | 1:42.16 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
5 | Elina Virtanen | 1962 | 194 | 52.42 | 1:50.62 | |||||
Kampuksen Plaani | 1:51.09 | |||||||||
6 | Anu Sakala | 1963 | 174 | 54.25 | 1:54.70 | |||||
Meisterujumise U-Klubi | 1:50.47 | |||||||||
7 | Raija Sandelin | 1960 | 105 | 1:05.57 | 2:15.55 | |||||
Uintiklubi Nereus | ||||||||||
- | Liisa Tirkkonen | 1963 | DSQ | 100m | ||||||
Lappeenrannan Kisa-Toverit | 1:47.18 | |||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 29, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Anu Ilander | 1968 | 414 | 40.40 | 1:25.98 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:25.12 | |||||||||
2 | Johanna Kara | 1965 | 384 | 41.16 | 1:28.18 | |||||
Cetus Espoo | 1:26.46 | |||||||||
3 | Maarit Kestilä | 1967 | 233 | 49.94 | 1:44.17 | |||||
Haukiputaan Heitto | 1:39.45 | |||||||||
4 | Susanna Virkki | 1964 | 188 | 50.07 | 1:51.81 | |||||
Uintiklubi Nereus | 1:54.50 | |||||||||
5 | Yuhong Qiu-Kaikkonen | 1968 | 181 | 52.98 | 1:53.33 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:51.19 | |||||||||
Laji 29, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sanna Soininen | 1973 | 315 | 43.96 | 1:34.16 | |||||
Brahean Uimarit - Lieksa | 1:33.69 | |||||||||
2 | Sari Kukkonen | 1972 | 279 | 46.46 | 1:38.04 | |||||
Simmis Wanda | 1:35.80 | |||||||||
Laji 29, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Satu Rahkonen | 1977 | 552 | 37.72 | 1:18.17 | |||||
Cetus Espoo | 1:17.94 | |||||||||
2 | Raakel Luoto | 1975 | 532 | 37.50 | 1:19.10 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:17.63 | |||||||||
3 | Liisa Ailanen | 1978 | 441 | 40.19 | 1:24.22 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:24.45 | |||||||||
4 | Lotta Rutanen | 1974 | 359 | 40.31 | 1:30.22 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:27.19 | |||||||||
5 | Sanna Hokkanen | 1977 | 344 | 42.71 | 1:31.52 | |||||
Cetus Espoo | 1:26.17 | |||||||||
6 | Kaisa Männistö | 1978 | 322 | 45.52 | 1:33.50 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
7 | Sanna Törnroos | 1976 | 272 | 47.07 | 1:38.93 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:36.92 | |||||||||
8 | Kristiina Kangastalo-Hoda | 1978 | 230 | 49.05 | 1:44.61 | |||||
Loimaan Uimaseura | 1:45.48 | |||||||||
9 | Katja Anttila | 1978 | 230 | 49.88 | 1:44.65 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
10 | Zsuzsanna Törmänen | 1978 | 221 | 50.50 | 1:46.05 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
11 | Heidi Oksanen | 1974 | 217 | 1:46.56 | 1:46.56 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Tanja Kaasinen | 1978 | DNS | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
Laji 29, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sini Lehto | 1979 | 347 | 42.21 | 1:31.22 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
2 | Meri Viljanen | 1980 | 298 | 44.94 | 1:35.92 | |||||
Hydra Platypus | 1:31.03 | |||||||||
3 | Johanna Rahko | 1983 | 224 | 50.02 | 1:45.56 | |||||
Kempeleen Pyrintö | 1:48.32 | |||||||||
4 | Laura Haimakainen | 1979 | 223 | 50.26 | 1:45.63 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:45.64 | |||||||||
5 | Katja Walsh | 1983 | 162 | 55.29 | 1:57.43 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:53.39 | |||||||||
Laji 29, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Riikka Kovanen | 1986 | 391 | 40.51 | 1:27.68 | |||||
Octopus Lohja | 1:27.17 | |||||||||
2 | Reetta Pyykkö | 1986 | 323 | 43.98 | 1:33.38 | |||||
Brahean Uimarit - Lieksa | 1:34.79 | |||||||||
3 | Sara Sillanpää | 1986 | 272 | 45.62 | 1:38.87 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
4 | Anna-Liisa Virtanen | 1985 | 228 | 48.82 | 1:44.97 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:46.90 | |||||||||
5 | Minttuliisa Markkanen | 1984 | 223 | 49.01 | 1:45.65 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Laji 29, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Alisa Ponomareva | 1991 | 560 | 37.03 | 1:17.80 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:12.92 | |||||||||
2 | Anna-Riina Hiltunen | 1991 | 405 | 40.31 | 1:26.66 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
3 | Krista Rekonen | 1989 | 375 | 40.85 | 1:28.93 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
4 | Claudia Mariottini | 1990 | 295 | 44.95 | 1:36.29 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
5 | Carita Eklund | 1991 | 193 | 52.56 | 1:50.80 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
6 | Janina Lehti | 1990 | 193 | 51.59 | 1:50.90 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:46.74 | |||||||||
Laji 30, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lauri Malk | 1937 | 672 | 52.02 | 1:49.68 | 2:47.70 | 3:42.58 | |||
Cetus Espoo | 3:33.36 | |||||||||
2 | Klaus Bremer | 1938 | 563 | 55.66 | 1:57.08 | 2:58.32 | 3:56.16 | |||
Helsingfors Simsällskap | 3:50.29 | |||||||||
Laji 30, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mauri Ekholm | 1943 | 342 | 55.12 | 1:55.87 | 2:59.27 | 4:03.36 | |||
Riihimäen Uimaseura | 3:56.13 | |||||||||
2 | Mihkel Virkus | 1939 | 302 | 59.34 | 2:04.59 | 3:09.60 | 4:13.49 | |||
Meisterujumise U-Klubi | 3:59.63 | |||||||||
Laji 30, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Hannu Kuokkanen | 1948 | 654 | 43.11 | 1:32.55 | 2:23.47 | 3:09.53 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
Laji 30, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Pekka Siltanen | 1949 | 256 | 43.83 | 2:02.08 | 3:05.78 | 4:07.29 | |||
Oulun Uinti 1906 | 4:03.57 | |||||||||
Laji 30, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Harri Koski | 1957 | 276 | 53.52 | 1:51.44 | 2:51.98 | 3:47.64 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 3:37.79 | |||||||||
2 | Juha Kainulainen | 1954 | 237 | 54.90 | 1:56.94 | 2:59.40 | 3:59.51 | |||
Kuopion Uimaseura | 4:03.26 | |||||||||
3 | Ralf Sund | 1955 | 164 | 1:01.48 | 2:13.36 | 3:23.45 | 4:30.55 | |||
Helsingfors Simsällskap | 3:55.53 | |||||||||
4 | Sulevi Pellinen | 1956 | 78 | 1:21.19 | 2:53.87 | 4:22.65 | 5:46.47 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Laji 30, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tom Nylund | 1959 | 426 | 45.76 | 1:33.04 | 2:21.75 | 3:09.60 | |||
Swimming Team Rauma | 2:55.46 | |||||||||
2 | Antero Elovaara | 1959 | 228 | 56.63 | 1:56.62 | 2:57.80 | 3:53.41 | |||
Cetus Espoo | 3:32.86 | |||||||||
Laji 30, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tero Kinnunen | 1965 | 578 | 37.97 | 1:19.53 | 2:01.57 | 2:41.46 | |||
Swimming Jyväskylä | 2:36.46 | |||||||||
2 | Lauri Heikkilä | 1964 | 446 | 42.52 | 1:27.77 | 2:13.67 | 2:56.01 | |||
S.C.Pingviinit | 2:52.27 | |||||||||
3 | Kai-Asser Skog | 1966 | 406 | 40.51 | 1:25.32 | 2:13.74 | 3:01.67 | |||
Lappeenrannan Uimarit | 2:59.70 | |||||||||
4 | Jussi Kanste | 1966 | 400 | 41.27 | 1:27.55 | 2:14.80 | 3:02.53 | |||
Haukiputaan Heitto | 2:58.27 | |||||||||
- | Juha Karttunen | 1964 | DNF | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Laji 30, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mikko Soini | 1972 | 537 | 36.22 | 1:18.30 | 2:01.09 | 2:41.77 | |||
Speedo Masters Finland C | 2:40.85 | |||||||||
2 | Mika Ruusunen | 1970 | 359 | 43.44 | 1:30.85 | 2:18.94 | 3:05.04 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:50.44 | |||||||||
Laji 30, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Viacheslav Kononenko | 1974 | 525 | 37.23 | 1:17.57 | 1:59.77 | 2:41.78 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
2 | Jon Berndtsson | 1976 | 402 | 40.98 | 1:26.15 | 2:12.07 | 2:56.77 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Mika Sulkava | 1978 | 339 | 42.05 | 1:29.57 | 2:19.34 | 3:07.11 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
Laji 30, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Antti Koskela | 1982 | 349 | 44.17 | 1:30.64 | 2:17.50 | 3:01.70 | |||
UPOT | ||||||||||
Laji 30, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Matti Pohjolainen | 1987 | 512 | 36.48 | 1:14.85 | 1:53.67 | 2:33.38 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 2:25.99 | |||||||||
Laji 31, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
- | Raija Vainionpää | 1948 | DSQ | 50 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 4:42.96 | |||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 31, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Päivi Lairola | 1958 | 240 | 46.18 | 1:37.36 | 2:28.80 | 3:19.47 | |||
Aurajoen Uinti | 3:15.68 | |||||||||
Laji 31, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Elena Kuzhela | 1960 | 234 | 44.20 | 1:35.42 | 2:29.63 | 3:21.28 | |||
Neva Stars | 3:18.01 | |||||||||
Laji 31, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Johanna Kara | 1965 | 331 | 42.68 | 1:28.17 | 2:13.92 | 2:59.21 | |||
Cetus Espoo | 2:56.44 | |||||||||
2 | Lena Brunnberg | 1965 | 245 | 47.28 | 1:38.00 | 2:28.26 | 3:18.13 | |||
Upsala Simsällskap | 3:20.06 | |||||||||
3 | Tiia Kujala | 1968 | 231 | 46.21 | 1:37.47 | 2:32.01 | 3:21.95 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Marjut Hyvönen | 1966 | 156 | 53.25 | 1:51.19 | 2:51.14 | 3:50.18 | |||
Tuusulan Uimaseura | 3:31.91 | |||||||||
5 | Anu Lajunen | 1966 | 126 | 54.70 | 1:54.73 | 3:02.37 | 4:07.09 | |||
Swimming Jyväskylä | 4:04.72 | |||||||||
Laji 31, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mia Löija | 1972 | 221 | 47.96 | 1:39.79 | 2:33.90 | 3:25.10 | |||
Simmis Wanda | 3:27.04 | |||||||||
Laji 31, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tiina Lehtonen | 1983 | 312 | 41.24 | 1:26.77 | 2:14.14 | 3:02.88 | |||
Järvenpään Uintiklubi | 2:59.87 | |||||||||
Laji 31, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mari Kiuru | 1984 | 402 | 37.29 | 1:18.90 | 2:03.09 | 2:47.98 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | 2:41.93 | |||||||||
2 | Maria Muukkonen | 1986 | 260 | 42.77 | 1:33.36 | 2:25.39 | 3:14.34 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
Laji 31, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Miia Hurskainen | 1992 | 379 | 38.35 | 1:21.68 | 2:06.56 | 2:51.40 | |||
Kuopion Uimaseura | 2:41.66 | |||||||||
2 | Emma Kyrklund | 1991 | 255 | 44.76 | 1:34.96 | 2:25.77 | 3:15.58 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
Laji 32, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 85 - 89 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sauli Juhani Uusi-Kokko | 1933 | 25 | 1:55.51 | ||||||
Kauhajoen Karhu | 1:52.82 | |||||||||
Laji 32, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Pekka Sortila | 1935 | 473 | 41.01 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 39.05 | |||||||||
2 | Lauri Malk | 1937 | 470 | 41.09 | ||||||
Cetus Espoo | 34.30 | |||||||||
3 | Pentti Keränen | 1935 | 363 | 44.77 | ||||||
Cetus Espoo | 45.04 | |||||||||
4 | Martti Lahti | 1937 | 274 | 49.17 | ||||||
Cetus Espoo | 46.25 | |||||||||
Laji 32, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mauri Ekholm | 1943 | 462 | 38.62 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 37.56 | |||||||||
2 | Risto Åman | 1941 | 448 | 39.02 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 39.17 | |||||||||
3 | Juha Koski | 1942 | 408 | 40.27 | ||||||
Cetus Espoo | 38.30 | |||||||||
4 | Jaakko Virkajärvi | 1939 | 323 | 43.49 | ||||||
Lahden Uimaseura | 42.87 | |||||||||
Laji 32, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Markku Makkonen | 1948 | 506 | 34.76 | ||||||
Savonlinnan Uimaseura | 34.87 | |||||||||
2 | Heikki Asell | 1947 | 476 | 35.48 | ||||||
S.C.Pingviinit | 34.40 | |||||||||
3 | Juha Parviainen | 1945 | 329 | 40.12 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 38.32 | |||||||||
4 | Seppo Miilumäki | 1948 | 324 | 40.31 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 43.45 | |||||||||
5 | Matti Väätänen | 1947 | 282 | 42.23 | ||||||
Cetus Espoo | 40.84 | |||||||||
6 | Markku Ikkala | 1947 | 248 | 44.05 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 42.74 | |||||||||
7 | Tenho Hietanen | 1944 | 148 | 52.27 | ||||||
S.C.Pingviinit | 52.50 | |||||||||
Laji 32, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Heikki Pykäläinen | 1952 | 488 | 33.29 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 32.85 | |||||||||
2 | Ralf Lindblad | 1951 | 450 | 34.19 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
3 | Tauno Vuoristo | 1949 | 399 | 35.58 | ||||||
Turun Uimarit | 34.81 | |||||||||
4 | Heikki Räsänen | 1951 | 345 | 37.36 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.72 | |||||||||
5 | Matti Alpola | 1953 | 327 | 38.04 | ||||||
Simmis Wanda | 37.34 | |||||||||
Laji 32, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Seppo Hytönen | 1956 | 432 | 33.37 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 32.50 | |||||||||
2 | Jukka Tihinen | 1956 | 410 | 33.95 | ||||||
S.C.Pingviinit | 33.79 | |||||||||
3 | Timo Teponoja | 1955 | 405 | 34.08 | ||||||
Cetus Espoo | 33.04 | |||||||||
4 | Jorma Heinonen | 1958 | 380 | 34.81 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 34.98 | |||||||||
5 | Jarmo Miinin | 1956 | 374 | 35.00 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 30.43 | |||||||||
6 | Antti Uski | 1958 | 363 | 35.35 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 31.21 | |||||||||
Laji 32, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mikko Viitala | 1962 | 661 | 28.06 | ||||||
S.C.Pingviinit | 28.37 | |||||||||
2 | Juha Iivonen | 1959 | 624 | 28.61 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 27.61 | |||||||||
3 | Markku Viitala | 1963 | 578 | 29.34 | ||||||
S.C.Pingviinit | 29.82 | |||||||||
4 | Gennaldii Sizikov | 1963 | 511 | 30.57 | ||||||
Neva Stars | 29.93 | |||||||||
5 | Svein Erik Nymo | 1959 | 510 | 30.60 | ||||||
Oslo Idrettslag | 29.19 | |||||||||
6 | Simo-Pekka Torsti | 1960 | 503 | 30.73 | ||||||
Cetus Espoo | 30.24 | |||||||||
7 | Tom Nylund | 1959 | 492 | 30.97 | ||||||
Swimming Team Rauma | 30.32 | |||||||||
8 | Antti Wihanto | 1962 | 481 | 31.20 | ||||||
Aurajoen Uinti | 30.82 | |||||||||
9 | Jaakko Erkinaro | 1963 | 477 | 31.28 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 30.88 | |||||||||
10 | Sergey Skorobogatov | 1962 | 476 | 31.31 | ||||||
Neva Stars | 29.95 | |||||||||
11 | Jaakko Yrjö-Koskinen | 1959 | 448 | 31.95 | ||||||
ORCA Helsinki | 31.99 | |||||||||
12 | Juha Pakkanen | 1960 | 423 | 32.57 | ||||||
Vanders | 32.75 | |||||||||
13 | Taito Nurmi | 1961 | 408 | 32.95 | ||||||
Aurajoen Uinti | 32.18 | |||||||||
14 | Arvo Musikka | 1959 | 382 | 33.67 | ||||||
Vanders | 32.54 | |||||||||
15 | Jouni Liljander | 1959 | 340 | 35.00 | ||||||
Octopus Lohja | 34.77 | |||||||||
16 | Juho Massinen | 1960 | 330 | 35.35 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 36.55 | |||||||||
17 | Heikki Posio | 1963 | 232 | 39.74 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
Laji 32, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Janne Virtanen | 1964 | 775 | 26.21 | ||||||
Speedo Masters Finland C | 25.83 | |||||||||
2 | Mika Meller | 1967 | 619 | 28.24 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 28.46 | |||||||||
3 | Esa Päätalo | 1965 | 585 | 28.79 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 28.79 | |||||||||
4 | Mika Pöyhölä | 1966 | 526 | 29.82 | ||||||
S.C.Pingviinit | 29.29 | |||||||||
5 | Ensio Vatanen | 1964 | 503 | 30.26 | ||||||
Brahean Uimarit - Lieksa | 30.19 | |||||||||
6 | Juha Viitanen | 1967 | 494 | 30.46 | ||||||
Simmis Wanda | 29.67 | |||||||||
7 | Marko Lysmä | 1965 | 482 | 30.71 | ||||||
Cetus Espoo | 30.22 | |||||||||
8 | Jukka Pellinen | 1967 | 479 | 30.77 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 30.07 | |||||||||
9 | Ville Valtonen | 1965 | 470 | 30.95 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
10 | Kare-Petri Kaukomaa | 1965 | 462 | 31.14 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 30.25 | |||||||||
11 | Heikki Koskela | 1968 | 396 | 32.78 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 32.79 | |||||||||
12 | Timo Hanhimäki | 1966 | 363 | 33.74 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.90 | |||||||||
13 | Timo Piispanen | 1968 | 360 | 33.82 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 33.20 | |||||||||
Laji 32, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Pasi Rönkkö | 1970 | 759 | 26.28 | ||||||
S.C.Pingviinit | 26.53 | |||||||||
2 | Tommi Kähkönen | 1970 | 683 | 27.22 | ||||||
Speedo Masters Finland C | 27.84 | |||||||||
3 | Tero Pyrhönen | 1972 | 679 | 27.27 | ||||||
Cetus Espoo | 27.11 | |||||||||
4 | Tapio Mäkitalo | 1970 | 655 | 27.61 | ||||||
Speedo Masters Finland C | 28.00 | |||||||||
5 | Ville Alopaeus | 1971 | 651 | 27.66 | ||||||
Cetus Espoo | 27.96 | |||||||||
6 | Ari Komulainen | 1972 | 630 | 27.97 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 27.96 | |||||||||
7 | Markku Mäki-Hokkonen | 1970 | 523 | 29.75 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 29.86 | |||||||||
7 | Pasi Haravuori | 1971 | 523 | 29.75 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 29.83 | |||||||||
9 | Timo Narumo | 1969 | 521 | 29.79 | ||||||
Vanders | 29.44 | |||||||||
10 | Aki Kattelus | 1972 | 491 | 30.38 | ||||||
Cetus Espoo | 29.31 | |||||||||
11 | Attila Toperczer | 1971 | 481 | 30.59 | ||||||
Budapesti Delfinek | 31.30 | |||||||||
12 | Markku Korhonen | 1969 | 480 | 30.61 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 30.53 | |||||||||
13 | Jun Kojima | 1971 | 478 | 30.65 | ||||||
Vanders | 30.03 | |||||||||
14 | Jorma Puustinen | 1969 | 469 | 30.86 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 30.84 | |||||||||
15 | Jussi Luokkakallio | 1971 | 456 | 31.14 | ||||||
Octopus Lohja | 30.75 | |||||||||
16 | Kari Härkönen | 1970 | 436 | 31.62 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Rainer Lindqvist | 1970 | 423 | 31.94 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 31.90 | |||||||||
18 | Jarkko Mikkola | 1969 | 364 | 33.58 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 32.59 | |||||||||
19 | Matti Kanervo | 1973 | 328 | 34.76 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
20 | Mika Forsell | 1970 | 311 | 35.39 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 35.47 | |||||||||
21 | Jyrki Laaksonheimo | 1970 | 271 | 37.04 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 37.12 | |||||||||
22 | Mika Piirainen | 1973 | 255 | 37.78 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 40.59 | |||||||||
Laji 32, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ville Lindfors | 1976 | 662 | 26.67 | ||||||
Vanders | 26.00 | |||||||||
2 | Teppo Paajanen | 1975 | 656 | 26.75 | ||||||
Speedo Masters Finland C | 27.14 | |||||||||
3 | Valtteri Rahkonen | 1975 | 626 | 27.17 | ||||||
Cetus Espoo | 26.75 | |||||||||
4 | Pekka Koskinen | 1978 | 601 | 27.54 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 27.40 | |||||||||
5 | Jari Johansson | 1977 | 596 | 27.62 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 27.12 | |||||||||
6 | Aki Jormanainen | 1977 | 577 | 27.92 | ||||||
Cetus Espoo | 27.67 | |||||||||
7 | Niko Kähkönen | 1976 | 563 | 28.15 | ||||||
Octopus Lohja | 28.40 | |||||||||
8 | Teemu Turunen | 1976 | 494 | 29.40 | ||||||
Pieksän Kuutit | 28.54 | |||||||||
9 | Marko Nieminen | 1977 | 474 | 29.81 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 29.93 | |||||||||
10 | Jaakko Lyytinen | 1976 | 460 | 30.11 | ||||||
Helsingin Uimarit | 29.94 | |||||||||
11 | Janne Moilanen | 1977 | 458 | 30.16 | ||||||
S.C.Pingviinit | 30.67 | |||||||||
12 | Atte Varis | 1974 | 456 | 30.19 | ||||||
Lane 4 Swimming Triathlon Club | ||||||||||
13 | Teemu Torvikoski | 1976 | 453 | 30.27 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 30.31 | |||||||||
14 | Mika Sulkava | 1978 | 414 | 31.19 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
15 | Ville-Pekka Pirilä | 1978 | 413 | 31.22 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
16 | Saku Ailanen | 1975 | 407 | 31.35 | ||||||
Swimming Team Rauma | 31.14 | |||||||||
17 | Teemu Smalin | 1977 | 404 | 31.45 | ||||||
Simmis Wanda | 32.47 | |||||||||
18 | Mikko Alpua | 1978 | 403 | 31.46 | ||||||
Simmis Wanda | 30.27 | |||||||||
19 | Antti Huotari | 1977 | 403 | 31.47 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 31.42 | |||||||||
20 | Joonas Tapiovaara | 1976 | 400 | 31.53 | ||||||
Swimming Team Rauma | ||||||||||
21 | Adam Berczes | 1975 | 400 | 31.54 | ||||||
Budapesti Delfinek | 32.00 | |||||||||
22 | Tommi Kahlos | 1978 | 389 | 31.84 | ||||||
Aurajoen Uinti | 31.42 | |||||||||
23 | Mikko Rantanen | 1976 | 377 | 32.18 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 32.46 | |||||||||
24 | Luka Milovanov | 1976 | 356 | 32.78 | ||||||
Aurajoen Uinti | 33.33 | |||||||||
25 | Teemu Rintala | 1974 | 348 | 33.03 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 33.30 | |||||||||
26 | Teemu Vuorinen | 1975 | 340 | 33.30 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 33.42 | |||||||||
27 | Matti Kurki | 1975 | 271 | 35.91 | ||||||
Lahden Kaleva | 35.60 | |||||||||
28 | Perttu Salmenhaara | 1977 | 52 | 1:01.97 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 46.89 | |||||||||
- | Antti Kuisma | 1976 | EXTRA | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 28.40 | |||||||||
Laji 32, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kimmo Gadding | 1982 | 656 | 26.19 | ||||||
Cetus Espoo | 26.46 | |||||||||
2 | Jussi Kujala | 1980 | 627 | 26.59 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 26.42 | |||||||||
3 | Timo Haikola | 1979 | 604 | 26.92 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Kari Niemelä | 1981 | 549 | 27.79 | ||||||
Ilmajoen Kisailijat | ||||||||||
5 | Antti Koskela | 1982 | 538 | 27.98 | ||||||
UPOT | 27.88 | |||||||||
6 | Kai Poutanen | 1980 | 528 | 28.15 | ||||||
Speedo Masters Finland C | 27.53 | |||||||||
7 | Mikko Arponen | 1980 | 513 | 28.42 | ||||||
Vanders | 27.96 | |||||||||
8 | Petteri Kallio | 1983 | 508 | 28.51 | ||||||
Vanders | 27.89 | |||||||||
9 | Ilkka Pohjamo | 1979 | 481 | 29.04 | ||||||
UPOT | 29.17 | |||||||||
10 | Juhani Hujala | 1981 | 433 | 30.08 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Santeri Vaara | 1983 | 422 | 30.34 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 30.71 | |||||||||
12 | Vesa Perttula | 1981 | 382 | 31.36 | ||||||
S.C.Pingviinit | ||||||||||
13 | Heikki Kultala | 1979 | 341 | 32.57 | ||||||
S.C.Pingviinit | 34.24 | |||||||||
Laji 32, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Igor Korolev | 1985 | 628 | 25.84 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Kaleva Latvala | 1984 | 571 | 26.67 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 26.14 | |||||||||
3 | Matti Hienonen | 1985 | 553 | 26.95 | ||||||
Uintiklubi Nereus | 26.92 | |||||||||
4 | Jari Mäkäläinen | 1986 | 533 | 27.28 | ||||||
Helsingin Uimarit | 26.98 | |||||||||
5 | Roope Wahlström | 1987 | 505 | 27.78 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 27.29 | |||||||||
6 | Tomi Miettinen | 1986 | 502 | 27.84 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 27.59 | |||||||||
7 | Matti Pohjolainen | 1987 | 499 | 27.90 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 30.79 | |||||||||
8 | Antti Kuokkanen | 1988 | 452 | 28.83 | ||||||
Simmis Wanda | 36.30 | |||||||||
9 | Erno Leppänen | 1985 | 438 | 29.12 | ||||||
S.C.Pingviinit | ||||||||||
10 | Petter Karjaluoto | 1984 | 430 | 29.30 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 29.36 | |||||||||
Laji 32, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Nico Palotie | 1992 | 714 | 24.95 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 24.30 | |||||||||
2 | Antti Korri | 1992 | 646 | 25.79 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 26.10 | |||||||||
2 | Juha Kollin | 1993 | 646 | 25.79 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 24.47 | |||||||||
4 | Janne Kekkonen | 1989 | 606 | 26.35 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 25.57 | |||||||||
5 | Lauri Pilpola | 1993 | 605 | 26.36 | ||||||
Aurajoen Uinti | 26.34 | |||||||||
6 | Rene Rokka | 1992 | 583 | 26.68 | ||||||
Aurajoen Uinti | 25.57 | |||||||||
7 | Juha Silventoinen | 1993 | 524 | 27.65 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 28.04 | |||||||||
8 | Marko Sartela | 1993 | 510 | 27.91 | ||||||
Aurajoen Uinti | 27.47 | |||||||||
9 | Simo Laiho | 1993 | 492 | 28.23 | ||||||
Ålands Simförening | 26.43 | |||||||||
10 | Tuomas Virtanen | 1992 | 477 | 28.54 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 28.42 | |||||||||
11 | Mitja Kylliäinen | 1991 | 310 | 32.92 | ||||||
Simmis Wanda | 31.85 | |||||||||
Laji 33, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 75 - 79 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Anna Pyrrö | 1941 | 107 | 49.80 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 48.10 | |||||||||
2 | Carita Bremer | 1940 | 67 | 58.19 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 54.97 | |||||||||
Laji 33, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Pirjo-Leena Pitkänen | 1945 | 137 | 45.87 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 42.37 | |||||||||
2 | Pirkko Siikarla | 1946 | 127 | 47.00 | ||||||
Uintiklubi Nereus | 46.15 | |||||||||
3 | Barbro Grufman | 1948 | 118 | 48.23 | ||||||
Hellas Simklubb | 52.65 | |||||||||
4 | Liisa Kivimäki | 1948 | 72 | 56.78 | ||||||
Hydra Platypus | 55.67 | |||||||||
Laji 33, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kirsti Kanerva | 1952 | 249 | 37.62 | ||||||
Uintiklubi Nereus | 40.42 | |||||||||
2 | Maritta Kurki | 1952 | 248 | 37.64 | ||||||
Lahden Kaleva | 38.01 | |||||||||
3 | Kaarina Markkula | 1952 | 231 | 38.56 | ||||||
Cetus Espoo | 38.10 | |||||||||
4 | Sirpa Visakoski | 1952 | 231 | 38.57 | ||||||
Aurajoen Uinti | 39.24 | |||||||||
Laji 33, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ansa Toivola | 1954 | 251 | 37.52 | ||||||
Uintiklubi Nereus | ||||||||||
2 | Aino Liakka | 1955 | 236 | 38.26 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 39.67 | |||||||||
3 | Leena Kaseva | 1954 | 186 | 41.45 | ||||||
Cetus Espoo | 40.65 | |||||||||
4 | Merja Salonen-Piira | 1958 | 178 | 42.04 | ||||||
Koovee | 42.30 | |||||||||
5 | Kerstin Rehnström | 1957 | 174 | 42.37 | ||||||
Ekenäs Simsällskap | 41.96 | |||||||||
6 | Annikki Liakka | 1954 | 165 | 43.08 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 42.49 | |||||||||
Laji 33, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Pirkko Hankonen | 1963 | 314 | 34.81 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 33.67 | |||||||||
2 | Tatyana Rybiakova | 1963 | 308 | 35.04 | ||||||
Neva Stars | 36.32 | |||||||||
3 | Maikki Torsti | 1963 | 223 | 39.01 | ||||||
Cetus Espoo | 35.22 | |||||||||
4 | Elina Virtanen | 1962 | 192 | 41.02 | ||||||
Kampuksen Plaani | 41.30 | |||||||||
5 | Raija Sandelin | 1960 | 156 | 43.97 | ||||||
Uintiklubi Nereus | 42.33 | |||||||||
Laji 33, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Anu Ilander | 1968 | 500 | 29.82 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 30.26 | |||||||||
2 | Petra Thodin | 1968 | 470 | 30.43 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 30.31 | |||||||||
3 | Satu Hyvärinen | 1967 | 400 | 32.12 | ||||||
Swimming Team Rauma | 31.61 | |||||||||
4 | Johanna Kara | 1965 | 361 | 33.22 | ||||||
Cetus Espoo | 32.91 | |||||||||
5 | Anu Lajunen | 1966 | 271 | 36.56 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 36.01 | |||||||||
6 | Minna Karhama | 1966 | 256 | 37.25 | ||||||
Vanders | 36.91 | |||||||||
7 | Johanna Viitamäki | 1966 | 236 | 38.25 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | 38.35 | |||||||||
8 | Meri Santaholma | 1964 | 231 | 38.53 | ||||||
Cetus Espoo | 37.89 | |||||||||
9 | Susanna Virkki | 1964 | 193 | 40.91 | ||||||
Uintiklubi Nereus | 42.52 | |||||||||
Laji 33, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sanna Soininen | 1973 | 433 | 31.27 | ||||||
Brahean Uimarit - Lieksa | 31.45 | |||||||||
2 | Päivi Steffen | 1971 | 408 | 31.89 | ||||||
Simmis Wanda | 32.00 | |||||||||
3 | Claire Gould | 1973 | 387 | 32.46 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Outi Kaarnamo | 1969 | 352 | 33.51 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 31.92 | |||||||||
5 | Laura Cankar | 1973 | 221 | 39.13 | ||||||
Cetus Espoo | 40.25 | |||||||||
6 | Merja Lundberg | 1970 | 221 | 39.14 | ||||||
Aurajoen Uinti | 39.98 | |||||||||
Laji 33, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Raakel Luoto | 1975 | 635 | 27.53 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 27.19 | |||||||||
2 | Kaisa Männistö | 1978 | 521 | 29.40 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | 29.71 | |||||||||
3 | Liisa Ailanen | 1978 | 507 | 29.67 | ||||||
Swimming Team Rauma | 30.25 | |||||||||
4 | Lotta Rutanen | 1974 | 402 | 32.07 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 31.78 | |||||||||
5 | Katja Koivu-Pirhonen | 1975 | 385 | 32.52 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
6 | Sanna Hokkanen | 1977 | 361 | 33.23 | ||||||
Cetus Espoo | 32.05 | |||||||||
7 | Heidi Oksanen | 1974 | 311 | 34.91 | ||||||
Simmis Wanda | 35.99 | |||||||||
8 | Sarri Sipilä | 1977 | 276 | 36.35 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 34.81 | |||||||||
9 | Sanna Törnroos | 1976 | 274 | 36.42 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 37.15 | |||||||||
10 | Sanna Lepistö | 1977 | 240 | 38.07 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
11 | Kristiina Kangastalo-Hoda | 1978 | 237 | 38.20 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 36.82 | |||||||||
12 | Raisa Friberg | 1976 | 205 | 40.10 | ||||||
Simmis Wanda | 45.17 | |||||||||
13 | Minna Kokko | 1977 | 198 | 40.60 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 41.78 | |||||||||
14 | Heli Nivala | 1975 | 191 | 41.03 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
15 | Zsuzsanna Törmänen | 1978 | 175 | 42.31 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 42.08 | |||||||||
Laji 33, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Maarit Vainio | 1980 | 480 | 30.23 | ||||||
Aurajoen Uinti | 29.87 | |||||||||
2 | Marjukka Lyytinen | 1982 | 473 | 30.37 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 29.93 | |||||||||
3 | Paula Niinimäki | 1981 | 358 | 33.33 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 32.55 | |||||||||
4 | Sini Lehto | 1979 | 339 | 33.92 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
5 | Laura Haimakainen | 1979 | 290 | 35.76 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 35.21 | |||||||||
6 | Johanna Malmsten | 1982 | 270 | 36.59 | ||||||
Swimming Team Rauma | 35.61 | |||||||||
7 | Johanna Rahko | 1983 | 267 | 36.72 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 37.05 | |||||||||
8 | Satu-Maarit Urtti | 1982 | 264 | 36.88 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Marjo Mörsky | 1980 | 180 | 41.88 | ||||||
Simmis Wanda | 39.91 | |||||||||
Laji 33, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Suvi Pulkkinen | 1988 | 676 | 26.97 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 26.97 | |||||||||
2 | Mari Kiuru | 1984 | 531 | 29.22 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 29.33 | |||||||||
3 | Ira Uusoksa | 1987 | 528 | 29.28 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 29.54 | |||||||||
4 | Vladimira Therman | 1985 | 484 | 30.14 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 30.07 | |||||||||
5 | Ninni From | 1988 | 471 | 30.41 | ||||||
Simmis Wanda | 29.94 | |||||||||
6 | Niina Säteri | 1984 | 449 | 30.89 | ||||||
Kampuksen Plaani | 31.21 | |||||||||
7 | Salla Valtari | 1985 | 429 | 31.37 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 31.06 | |||||||||
8 | Arja Räsänen | 1984 | 413 | 31.77 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
9 | Maria Muukkonen | 1986 | 348 | 33.62 | ||||||
Aurajoen Uinti | 32.20 | |||||||||
10 | Jonna Kokkonen | 1984 | 346 | 33.69 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
11 | Reetta Pyykkö | 1986 | 320 | 34.57 | ||||||
Brahean Uimarit - Lieksa | 33.59 | |||||||||
12 | Minttuliisa Markkanen | 1984 | 276 | 36.32 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
13 | Heli Karhunen | 1985 | 211 | 39.72 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 39.47 | |||||||||
Laji 33, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Noora Kollanus | 1991 | 596 | 28.12 | ||||||
Cetus Espoo | 28.49 | |||||||||
2 | Alisa Ponomareva | 1991 | 552 | 28.85 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.32 | |||||||||
3 | Nelli Määttänen | 1993 | 542 | 29.03 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 29.56 | |||||||||
4 | Anna-Riina Hiltunen | 1991 | 468 | 30.48 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 29.67 | |||||||||
5 | Mari Mäkilä | 1991 | 416 | 31.69 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.24 | |||||||||
6 | Minea Koskinen | 1990 | 392 | 32.33 | ||||||
S.C.Pingviinit | 33.39 | |||||||||
7 | Anna Korhonen | 1990 | 384 | 32.55 | ||||||
S.C.Pingviinit | ||||||||||
8 | Emma Kyrklund | 1991 | 289 | 35.80 | ||||||
ORCA Helsinki | 35.21 | |||||||||
Laji 34, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Toivo Honkonen | 1950 | 313 | 48.68 | 1:47.61 | 2:49.81 | 3:45.73 | |||
S.C.Pingviinit | 3:36.60 | |||||||||
Laji 34, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Maksim Lokonia | 1961 | 359 | 42.35 | 1:31.25 | 2:22.89 | 3:12.31 | |||
Neva Stars | 3:06.60 | |||||||||
Laji 34, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tero Kinnunen | 1965 | 549 | 36.23 | 1:18.28 | 2:01.30 | 2:42.80 | |||
Swimming Jyväskylä | 2:41.20 | |||||||||
Laji 34, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Arto Katajamäki | 1972 | 346 | 38.18 | 1:23.99 | 2:12.68 | 3:00.67 | |||
Haukiputaan Heitto | 2:57.43 | |||||||||
Laji 34, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Paavo Miettinen | 1977 | 461 | 35.50 | 1:18.88 | 2:00.70 | 2:42.50 | |||
Cetus Espoo | 2:40.21 | |||||||||
2 | Jori Johansson | 1977 | 413 | 37.44 | 1:22.09 | 2:05.69 | 2:48.51 | |||
Simmis Wanda | 2:39.69 | |||||||||
3 | Olli Ylä-Jarkko | 1975 | 230 | 44.95 | 1:36.09 | 2:30.33 | 3:24.89 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 3:28.35 | |||||||||
4 | Miikka Mattila | 1977 | 155 | 48.31 | 1:47.71 | 2:48.00 | 3:53.45 | |||
Oulun Uinti 1906 | 4:05.14 | |||||||||
Laji 34, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jani-Petteri Puustinen | 1979 | 491 | 34.69 | 1:15.87 | 1:58.13 | 2:38.12 | |||
Aurajoen Uinti | 2:43.18 | |||||||||
Laji 35, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Johanna Kara | 1965 | 211 | 44.15 | 1:36.53 | 2:29.20 | 3:24.56 | |||
Cetus Espoo | 3:21.22 | |||||||||
2 | Tatiana Abu Nijmeh | 1965 | 60 | 1:06.21 | 2:25.32 | 3:51.54 | 5:10.35 | |||
Skuru Idrottsklubb | 4:45.00 | |||||||||
Laji 35, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Johanna Gröhn | 1978 | 204 | 39.19 | 1:27.56 | 2:23.86 | 3:26.75 | |||
Järvenpään Uintiklubi | 3:12.73 | |||||||||
2 | Mervi Hillukkala | 1978 | 188 | 43.84 | 1:37.10 | 2:34.66 | 3:32.52 | |||
Haukiputaan Heitto | 3:23.23 | |||||||||
Laji 35, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mari Ääri | 1980 | 449 | 34.11 | 1:13.17 | 1:54.27 | 2:39.06 | |||
Aurajoen Uinti | 2:37.51 | |||||||||
2 | Kristiina Arusoo | 1979 | 253 | 40.80 | 1:29.78 | 2:21.78 | 3:12.43 | |||
Meisterujumise U-Klubi | 3:09.17 | |||||||||
Laji 35, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Karine Gagnon | 1985 | 368 | 36.98 | 1:17.74 | 2:06.41 | 2:49.89 | |||
Aurajoen Uinti | 2:41.13 | |||||||||
2 | Niina Säteri | 1984 | 155 | 44.72 | 1:40.04 | 2:44.06 | 3:46.46 | |||
Kampuksen Plaani | 3:40.63 | |||||||||
Laji 36, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 320 - 359 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Cetus Miehet G | 320 | 3:39.56 | |||||||
Cetus Espoo | 3:13.50 | |||||||||
Martti Lahti | 1937 | 58.58 | 58.58 | |||||||
Juha Koski | 1942 | |||||||||
Lauri Malk | 1937 | |||||||||
Pentti Keränen | 1935 | 3:39.56 | 3:39.56 | |||||||
Laji 36, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 280 - 319 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Meisterujumise U-Klubi 1 | 286 | 2:59.44 | |||||||
Meisterujumise U-Klubi | 2:49.80 | |||||||||
Mihkel Virkus | 1939 | 55.44 | 55.44 | |||||||
Aksel Luige | 1949 | |||||||||
Olav Lukin | 1944 | |||||||||
Mati Haggi | 1954 | 2:59.44 | 2:59.44 | |||||||
2 | Swim Miehet [1699] | 280 | 3:08.86 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 2:59.74 | |||||||||
Juha Parviainen | 1945 | 52.00 | 52.00 | |||||||
Markku Ikkala | 1947 | 53.04 | 1:45.04 | |||||||
Risto Åman | 1941 | 50.53 | 2:35.57 | |||||||
Heikki Pykäläinen | 1952 | 33.29 | 3:08.86 | |||||||
Laji 36, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 240 - 279 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Cetus Miehet E | 240 | 2:31.57 | |||||||
Cetus Espoo | 2:30.78 | |||||||||
Antero Elovaara | 1959 | 44.57 | 44.57 | |||||||
Eero Elovaara | 1956 | |||||||||
Simo-Pekka Torsti | 1960 | |||||||||
Timo Teponoja | 1955 | 2:31.57 | 2:31.57 | |||||||
2 | Ou E | 240 | 2:40.98 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 2:46.00 | |||||||||
Pekka Siltanen | 1949 | 44.71 | 44.71 | |||||||
Esa Päätalo | 1965 | 36.88 | 1:21.59 | |||||||
Jaakko Erkinaro | 1963 | 39.38 | 2:00.97 | |||||||
Seppo Miilumäki | 1948 | 40.01 | 2:40.98 | |||||||
- | Jous Miehet [1739] | 240 | DNS | |||||||
Joensuun Uimaseura | 2:35.27 | |||||||||
Jari Halmepuro | 1960 | |||||||||
Arto Kärnä | 1957 | |||||||||
Antti Uski | 1958 | |||||||||
Jarmo Miinin | 1956 | DNS | ||||||||
Laji 36, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 200 - 239 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Speedo Miehet [1779] | 200 | 2:03.00 | |||||||
Speedo Masters Finland C | 2:05.89 | |||||||||
Janne Virtanen | 1964 | 31.28 | 31.28 | |||||||
Kim Ohtonen | 1966 | |||||||||
Tommi Kähkönen | 1970 | |||||||||
Jaani Virtanen | 1969 | 2:03.00 | 2:03.00 | |||||||
2 | S.c.p. Miehet [1779] | 200 | 2:06.82 | |||||||
S.C.Pingviinit | 2:07.48 | |||||||||
Lauri Heikkilä | 1964 | 35.16 | 35.16 | |||||||
Mika Pöyhölä | 1966 | 35.43 | 1:10.59 | |||||||
Pasi Rönkkö | 1970 | 27.94 | 1:38.53 | |||||||
Mikko Viitala | 1962 | 28.29 | 2:06.82 | |||||||
3 | Aui Miehet D [1779] | 200 | 2:15.60 | |||||||
Aurajoen Uinti | 2:13.00 | |||||||||
Taito Nurmi | 1961 | 38.89 | 38.89 | |||||||
Juha Lairola | 1955 | 36.02 | 1:14.91 | |||||||
Jani-Petteri Puustinen | 1979 | 30.56 | 1:45.47 | |||||||
Antti Wihanto | 1962 | 30.13 | 2:15.60 | |||||||
4 | Vus-Vss Miehet [1779] | 200 | 2:27.52 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:29.23 | |||||||||
Kai Mustonen | 1966 | 35.77 | 35.77 | |||||||
Markku Piiroinen | 1960 | 45.36 | 1:21.13 | |||||||
Christer Burman | 1968 | 33.16 | 1:54.29 | |||||||
Timo Hanhimäki | 1966 | 33.23 | 2:27.52 | |||||||
5 | Hss Miehet D | 200 | 2:36.48 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 2:28.50 | |||||||||
Mika Ruusunen | 1970 | 37.13 | 37.13 | |||||||
Ralf Sund | 1955 | 49.86 | 1:26.99 | |||||||
Juho Massinen | 1960 | 40.98 | 2:07.97 | |||||||
Mika Meller | 1967 | 28.51 | 2:36.48 | |||||||
6 | Kuus Miehet 200-239 | 200 | 2:37.89 | |||||||
Kuopion Uimaseura | 2:18.00 | |||||||||
Mika Forsell | 1970 | 43.88 | 43.88 | |||||||
Juha Kainulainen | 1954 | 44.33 | 1:28.21 | |||||||
Markku Korhonen | 1969 | 38.21 | 2:06.42 | |||||||
Jorma Puustinen | 1969 | 31.47 | 2:37.89 | |||||||
7 | Rius Miehet [1779] | 200 | 2:55.60 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 2:52.00 | |||||||||
Mauri Ekholm | 1943 | 47.66 | 47.66 | |||||||
Ismo Voutilainen | 1965 | 44.33 | 1:31.99 | |||||||
Jorma Heinonen | 1958 | 48.22 | 2:20.21 | |||||||
Ari Savulahti | 1972 | 35.39 | 2:55.60 | |||||||
Laji 36, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 160 - 199 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Speedo Miehet [1819] | 160 | 2:04.10 | |||||||
Speedo Masters Finland C | 2:03.74 | |||||||||
Mikko Soini | 1972 | 32.53 | 32.53 | |||||||
Tapio Mäkitalo | 1970 | |||||||||
Teppo Paajanen | 1975 | |||||||||
Kai Poutanen | 1980 | 2:04.10 | 2:04.10 | |||||||
2 | Vanders Miehet Sku 160 | 160 | 2:05.87 | |||||||
Vanders | 2:06.53 | |||||||||
Mikko Arponen | 1980 | 33.93 | 33.93 | |||||||
Ville Lindfors | 1976 | 33.49 | 1:07.42 | |||||||
Timo Narumo | 1969 | 31.45 | 1:38.87 | |||||||
Petteri Kallio | 1983 | 27.00 | 2:05.87 | |||||||
3 | Lru Miehet [1819] | 160 | 2:05.92 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | 2:05.53 | |||||||||
Juha Silventoinen | 1993 | 30.85 | 30.85 | |||||||
Jari Johansson | 1977 | 34.50 | 1:05.35 | |||||||
Juha Iivonen | 1959 | 31.32 | 1:36.67 | |||||||
Markku Mäki-Hokkonen | 1970 | 29.25 | 2:05.92 | |||||||
4 | Cetus Miehet C1 | 160 | 2:07.22 | |||||||
Cetus Espoo | 2:07.50 | |||||||||
Tero Pyrhönen | 1972 | 32.25 | 32.25 | |||||||
Juhani Hujala | 1981 | 38.19 | 1:10.44 | |||||||
Paavo Miettinen | 1977 | 29.76 | 1:40.20 | |||||||
Aki Jormanainen | 1977 | 27.02 | 2:07.22 | |||||||
5 | Siwa Miehet 2 | 160 | 2:08.65 | |||||||
Simmis Wanda | 2:10.60 | |||||||||
Viacheslav Kononenko | 1974 | 32.31 | 32.31 | |||||||
Jori Johansson | 1977 | 35.09 | 1:07.40 | |||||||
Juha Viitanen | 1967 | 31.25 | 1:38.65 | |||||||
Tony Strömsholm | 1982 | 30.00 | 2:08.65 | |||||||
6 | Cetus Miehet C2 | 160 | 2:14.69 | |||||||
Cetus Espoo | 2:11.61 | |||||||||
Aki Kattelus | 1972 | 39.47 | 39.47 | |||||||
Igor Korolev | 1985 | 35.34 | 1:14.81 | |||||||
Ville Alopaeus | 1971 | 29.56 | 1:44.37 | |||||||
Marko Lysmä | 1965 | 30.32 | 2:14.69 | |||||||
7 | Hyus Miehet [1819] | 160 | 2:15.70 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 2:14.67 | |||||||||
Matti Pohjolainen | 1987 | 32.31 | 32.31 | |||||||
Harri Koski | 1957 | |||||||||
Pekka Koskinen | 1978 | |||||||||
Jarkko Mikkola | 1969 | 2:15.70 | 2:15.70 | |||||||
8 | Juk | 160 | 2:23.17 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 2:22.00 | |||||||||
Pasi Haravuori | 1971 | 37.43 | 37.43 | |||||||
Mikko Rantanen | 1976 | |||||||||
Antti Huotari | 1977 | |||||||||
Rainer Lindqvist | 1970 | 2:23.17 | 2:23.17 | |||||||
9 | Octopus Miehet (160-199) | 160 | 2:23.54 | |||||||
Octopus Lohja | 2:15.00 | |||||||||
Jussi Luokkakallio | 1971 | 41.67 | 41.67 | |||||||
Henri Peltoniemi | 1989 | 36.53 | 1:18.20 | |||||||
Niko Kähkönen | 1976 | 30.73 | 1:48.93 | |||||||
Jouni Liljander | 1959 | 34.61 | 2:23.54 | |||||||
10 | Str Miehet [1819] | 160 | 2:36.12 | |||||||
Swimming Team Rauma | 2:31.00 | |||||||||
Tom Nylund | 1959 | 41.40 | 41.40 | |||||||
Saku Ailanen | 1975 | 45.65 | 1:27.05 | |||||||
Aarne Hakanen | 1977 | 37.60 | 2:04.65 | |||||||
Joonas Tapiovaara | 1976 | 31.47 | 2:36.12 | |||||||
11 | Siwa Miehet 1 | 160 | 2:37.97 | |||||||
Simmis Wanda | 2:31.00 | |||||||||
Tatu Kuosa | 1991 | 47.73 | 47.73 | |||||||
Juha Karttunen | 1964 | 41.64 | 1:29.37 | |||||||
Teemu Smalin | 1977 | 35.44 | 2:04.81 | |||||||
Mikko Alpua | 1978 | 33.16 | 2:37.97 | |||||||
12 | Ou C | 160 | 2:38.33 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 2:36.88 | |||||||||
Teemu Torvikoski | 1976 | 37.72 | 37.72 | |||||||
Mika Piirainen | 1973 | 48.65 | 1:26.37 | |||||||
Miikka Mattila | 1977 | 38.96 | 2:05.33 | |||||||
Heikki Koskela | 1968 | 33.00 | 2:38.33 | |||||||
Laji 36, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 120 - 159 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Hss Miehet B | 120 | 1:59.39 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:58.50 | |||||||||
Jon Berndtsson | 1976 | 32.55 | 32.55 | |||||||
Eerikki Rutanen | 1972 | 32.98 | 1:05.53 | |||||||
Roope Wahlström | 1987 | 27.71 | 1:33.24 | |||||||
Jussi Kujala | 1980 | 26.15 | 1:59.39 | |||||||
2 | Cetus Miehet B | 120 | 2:00.96 | |||||||
Cetus Espoo | 2:05.31 | |||||||||
Timo Haikola | 1979 | 32.45 | 32.45 | |||||||
Ville-Mikko Korkka | 1980 | 33.19 | 1:05.64 | |||||||
Jarno Tynkkynen | 1980 | 29.68 | 1:35.32 | |||||||
Kimmo Gadding | 1982 | 25.64 | 2:00.96 | |||||||
3 | Swim 2 | 120 | 2:10.44 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 2:08.89 | |||||||||
Tero Kinnunen | 1965 | 34.32 | 34.32 | |||||||
Tuomas Virtanen | 1992 | 35.96 | 1:10.28 | |||||||
Jukka Pellinen | 1967 | 28.25 | 1:38.53 | |||||||
Janne Kekkonen | 1989 | 31.91 | 2:10.44 | |||||||
4 | S.c.p. Miehet [1859] | 120 | 2:18.54 | |||||||
S.C.Pingviinit | 2:25.00 | |||||||||
Erno Leppänen | 1985 | 35.82 | 35.82 | |||||||
Vesa Perttula | 1981 | 35.24 | 1:11.06 | |||||||
Janne Moilanen | 1977 | 32.59 | 1:43.65 | |||||||
Heikki Kultala | 1979 | 34.89 | 2:18.54 | |||||||
Laji 36, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 100 - 119 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aui Miehet A [1899] | 100 | 1:53.67 | |||||||
Aurajoen Uinti | 1:52.00 | |||||||||
Lauri Pilpola | 1993 | 29.36 | 29.36 | |||||||
Joni Lairola | 1992 | 29.47 | 58.83 | |||||||
Marko Sartela | 1993 | 28.32 | 1:27.15 | |||||||
Rene Rokka | 1992 | 26.52 | 1:53.67 | |||||||
2 | Vus-Vss Miehet [1899] | 100 | 2:00.23 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:08.00 | |||||||||
Petter Karjaluoto | 1984 | 37.56 | 37.56 | |||||||
Juha Kollin | 1993 | 31.22 | 1:08.78 | |||||||
Nico Palotie | 1992 | 25.90 | 1:34.68 | |||||||
Antti Korri | 1992 | 25.55 | 2:00.23 | |||||||
Laji 37, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 240 - 279 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Cetus Naiset E | 240 | 192 | 3:04.04 | ||||||
Cetus Espoo | 2:59.33 | |||||||||
Maikki Torsti | 1963 | 49.81 | 49.81 | |||||||
Sari Komulainen | 1962 | 44.93 | 1:34.74 | |||||||
Kaarina Markkula | 1952 | 45.53 | 2:20.27 | |||||||
Leena Kaseva | 1954 | 43.77 | 3:04.04 | |||||||
2 | Nereus Naiset [1739] | 240 | 188 | 3:05.11 | ||||||
Uintiklubi Nereus | 3:25.43 | |||||||||
Kirsti Kanerva | 1952 | 48.06 | 48.06 | |||||||
Susanna Virkki | 1964 | 48.01 | 1:36.07 | |||||||
Raija Sandelin | 1960 | 51.41 | 2:27.48 | |||||||
Ansa Toivola | 1954 | 37.63 | 3:05.11 | |||||||
Laji 37, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 200 - 239 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Meisterujumise U-Klubi 2 | 205 | 295 | 2:39.34 | ||||||
Meisterujumise U-Klubi | 2:41.00 | |||||||||
Riina Ots | 1964 | 42.26 | 42.26 | |||||||
Anu Sakala | 1963 | 49.04 | 1:31.30 | |||||||
Kristiina Arusoo | 1979 | 34.30 | 2:05.60 | |||||||
Kaia Kulla | 1961 | 33.74 | 2:39.34 | |||||||
2 | Ou Naiset [1779] | 200 | 280 | 2:42.30 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 2:43.67 | |||||||||
Tiia Kujala | 1968 | 39.73 | 39.73 | |||||||
Annikki Liakka | 1954 | |||||||||
Marjukka Lyytinen | 1982 | 1:31.99 | 1:31.99 | |||||||
Yuhong Qiu-Kaikkonen | 1968 | 1:10.31 | 2:42.30 | |||||||
3 | Swim Naiset | 200 | 139 | 3:24.58 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 3:17.87 | |||||||||
Anna Pyrrö | 1941 | 1:02.22 | 1:02.22 | |||||||
Pirjo-Leena Pitkänen | 1945 | 59.40 | 2:01.62 | |||||||
Minna Kokko | 1977 | 47.73 | 2:49.35 | |||||||
Sarri Sipilä | 1977 | 35.23 | 3:24.58 | |||||||
Laji 37, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 160 - 199 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Hss Naiset C | 160 | 443 | 2:19.28 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 2:14.50 | |||||||||
Vladimira Therman | 1985 | 36.10 | 36.10 | |||||||
Lotta Rutanen | 1974 | 38.79 | 1:14.89 | |||||||
Anu Ilander | 1968 | 33.86 | 1:48.75 | |||||||
Salla Valtari | 1985 | 30.53 | 2:19.28 | |||||||
2 | Cetus Naiset C | 160 | 391 | 2:25.11 | ||||||
Cetus Espoo | 2:22.49 | |||||||||
Johanna Kara | 1965 | 38.18 | 38.18 | |||||||
Sanna Hokkanen | 1977 | 42.72 | 1:20.90 | |||||||
Noora Kollanus | 1991 | 30.02 | 1:50.92 | |||||||
Carrie Turunen | 1973 | 34.19 | 2:25.11 | |||||||
3 | Siwa Naiset 1 | 160 | 347 | 2:30.99 | ||||||
Simmis Wanda | 2:28.60 | |||||||||
Mia Löija | 1972 | 43.75 | 43.75 | |||||||
Sari Kukkonen | 1972 | 44.62 | 1:28.37 | |||||||
Ninni From | 1988 | 25.91 | 1:54.28 | |||||||
Päivi Steffen | 1971 | 36.71 | 2:30.99 | |||||||
4 | Rius Naiset [1819] | 160 | 262 | 2:45.93 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 2:45.00 | |||||||||
Areta Mäkinen | 1976 | 48.11 | 48.11 | |||||||
Sini Lehto | 1979 | 42.19 | 1:30.30 | |||||||
Tuija Alanko | 1963 | 39.03 | 2:09.33 | |||||||
Katja Anttila | 1978 | 36.60 | 2:45.93 | |||||||
5 | Tuus Naiset | 160 | 203 | 3:00.66 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 2:38.50 | |||||||||
Marjut Hyvönen | 1966 | 48.86 | 48.86 | |||||||
Sanna Törnroos | 1976 | 47.83 | 1:36.69 | |||||||
Outi Kaarnamo | 1969 | 38.27 | 2:14.96 | |||||||
Kristina Leppäkoski | 1982 | 45.70 | 3:00.66 | |||||||
6 | Siwa Naiset 2 | 160 | 151 | 3:19.16 | ||||||
Simmis Wanda | 3:06.00 | |||||||||
Heidi Oksanen | 1974 | 56.95 | 56.95 | |||||||
Maija-Leena Tuovinen | 1961 | 52.22 | 1:49.17 | |||||||
Marjo Mörsky | 1980 | 50.71 | 2:39.88 | |||||||
Raisa Friberg | 1976 | 39.28 | 3:19.16 | |||||||
Laji 37, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 120 - 159 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aui Naiset B [1859] | 120 | 492 | 2:14.43 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:14.50 | |||||||||
Mari Ääri | 1980 | 34.15 | 34.15 | |||||||
Anu Tolvanen | 1982 | 36.61 | 1:10.76 | |||||||
Karine Gagnon | 1985 | |||||||||
Maarit Vainio | 1980 | 2:14.43 | 2:14.43 | |||||||
2 | Vus-Vss Naiset [1859] | 120 | 215 | 2:57.01 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:38.00 | |||||||||
Carita Eklund | 1991 | 50.19 | 50.19 | |||||||
Terje Liiske | 1963 | 47.87 | 1:38.06 | |||||||
Paula Niinimäki | 1981 | 36.49 | 2:14.55 | |||||||
Katja Walsh | 1983 | 42.46 | 2:57.01 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 28 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 17:33 |