Tulokset Täydellinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  LRIKM loppukilpailut 2014    Tulostuspäivämäärä  11 December 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  09:04   
  Järjestäjä  OuLo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 November 2014         
 
 
Laji 1, 4X50m Sekauinti 2T15+2P16, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Cetus 1  1998  18  906          1:49.46   
  Cetus Espoo                   
  Sini Koivu  1999      29.04        29.04   
  Eetu Alitalo  1999      29.95        58.99   
  Sergey Kuznetsov  2000      24.87        1:23.86   
  Sohvi Nenonen  1999      25.60        1:49.46   
                     
Åsk Iku 1  1998  14  895          1:49.88   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  Roosa Mört  1999      28.91        28.91   
  Iida Reini  2000      32.92        1:01.83   
  Peik Lindberg  1999      25.22        1:27.05   
  Kaj Smeds  1998      22.83        1:49.88   
                     
Raisu Seka [1998] 1  1998  12  869          1:50.98   
  Raision Urheilijat                   
  Juho Grönblom  1998      26.96        26.96   
  Casper Salminen  1998      29.56        56.52   
  Eveliina Kallio  1999      27.71        1:24.23   
  Sara Kazi  1999      26.75        1:50.98   
                     
Uita 1  1998  10  836          1:52.40   
  Uinti Tampere                   
  Suvi Huhtanen  1999      29.73        29.73   
  Patrik Jantunen  1999      30.32        1:00.05   
  Werneri Koskinen  1998      25.42        1:25.47   
  Alma Lumio  1999      26.93        1:52.40   
                     
Cetus 2  1998  821          1:53.11   
  Cetus Espoo                   
  Topi Suomalainen  1998      28.20        28.20   
  Konsta Nenonen  1998      30.39        58.59   
  Mirva Kallström  1999      15.84        1:14.43   
  Aino Otava  1999      38.68        1:53.11   
                     
Oulun Uinti  1998  799          1:54.14   
  Oulun Uinti 1906                   
  Kaius Kejonen  1998      29.91        29.91   
  Anton Ukkola  2000      31.15        1:01.06   
  Reetta Kanervo  1999      26.15        1:27.21   
  Kaisa Kariniemi  1999      26.93        1:54.14   
                     
Tatu Kauniit  1998  788          1:54.65   
  TaTu Tampere                   
  Deny Belaic  1998      30.02        30.02   
  Santeri Siiranen  1998                 
  Noora Poutanen  1999                 
  Amanda Saari  2000      1:54.65        1:54.65   
                     
Swim Seka 1 [1998]  1998  745          1:56.80   
  Swimming Jyväskylä                   
  Danila Dobrzhanskiy  1998      28.60        28.60   
  Pyry Kurkinen  1998      32.44        1:01.04   
  Jenni Lampi  2000      29.05        1:30.09   
  Sonja Pentti  1999      26.71        1:56.80   
                     
 
Laji 2, 800m Vapaauinti T13, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Raakel Bärlund  2001  623  1:05.65  2:16.28  3:27.46  4:39.68  9:20.95   
  Lahden Uimaseura        5:50.83  7:02.27  8:13.48       
                     
Vilma Oura  2001  621  1:04.32  2:14.79  3:25.90  4:38.16  9:21.77   
  Helsingfors Simsällskap        5:49.91  7:01.67  8:12.88       
                     
Mila Manner  2001  580  1:04.56  2:16.30  3:28.54  4:41.39  9:34.64   
  Nokian Pyry        5:55.08  7:09.33  8:22.60       
                     
Jenni Louhimo  2001  564  1:07.86  2:21.74  3:36.60  4:50.48  9:40.15   
  Oulun Uinti 1906        6:03.96  7:17.81  8:31.13       
                     
Camilla Tyven  2001  554  1:05.86  2:17.29  3:30.75  4:45.02  9:43.63   
  Nokian Pyry        5:59.90  7:15.96  8:30.94       
                     
Emma Koiranen  2001  527  1:07.66  2:20.88  3:35.74  4:51.22  9:53.28   
  Helsingfors Simsällskap        6:07.16  7:23.10  8:39.09       
                     
Alexandra Vartiainen  2001  526  1:09.43  2:24.40  3:39.47  4:54.94  9:53.67   
  Helsingfors Simsällskap        6:09.27  7:24.30  8:39.86       
                     
Lotta Auvinen  2001  522  1:07.90  2:22.76  3:37.13  4:52.09  9:55.30   
  Cetus Espoo        6:09.02  7:25.57  8:42.05       
                     
Helene Hirvonen  2001    510  1:09.07  2:25.08  3:41.48  4:58.32  9:59.78   
  Helsingfors Simsällskap        6:15.22  7:31.67  8:47.87       
                     
10  Vuokko Suomäki  2001    508  1:08.84  2:25.00  3:41.23  4:57.74  10:00.48   
  Aurajoen Uinti        6:14.68  7:30.46  8:47.42       
                     
11  Jenna Sjöblom  2001    501          10:03.43   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
12  Jessika Rissanen  2001    497  1:10.04  2:26.17  3:43.52  5:00.68  10:04.81   
  Järvenpään Uintiklubi        6:17.95  7:34.92  8:50.93       
                     
13  Cia Wacklin  2001    485  1:09.31  2:26.13  3:44.13  5:01.55  10:09.80   
  Cetus Espoo        6:18.97  7:36.19  8:54.32       
                     
14  Niina Roiko-Jokela  2001    476  1:10.68  2:26.59  3:43.86  5:01.83  10:13.84   
  Swimming Jyväskylä        6:19.81  7:37.81  8:56.61       
                     
 
Laji 3, 800m Vapaauinti T14, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Essi-Maria Lillman  2000  655  1:05.04  2:13.11  3:22.14  4:31.35  9:11.73   
  Lahden Uimaseura        5:41.78  6:52.13  8:02.33       
                     
Ida Konkka  2000  628  1:04.72  2:14.92  3:24.81  4:35.07  9:19.62   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku        5:46.65  6:58.65  8:11.43       
                     
Vilma Roman  2000  627  1:05.51  2:15.48  3:26.41  4:37.17  9:19.78   
  Raision Urheilijat        5:49.40  7:00.84  8:12.91       
                     
Iida Reini  2000  606  1:05.93  2:15.43  3:26.00  4:37.40  9:26.30   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku        5:49.44  7:02.85  8:15.45       
                     
Nea-Amanda Heinola  2000  606  1:04.70  2:15.18  3:26.69  4:39.05  9:26.33   
  Nummelan Kisaajat        5:51.65  7:04.81  8:17.40       
                     
Kristiina Merenluoto  2000  567  1:06.55  2:18.32  3:30.45  4:44.12  9:39.00   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku        5:57.60  7:12.11  8:26.90       
                     
Juuli Miettinen  2000  562  1:07.58  2:20.46  3:34.00  4:47.52  9:40.83   
  Vanders        6:01.25  7:15.01  8:28.55       
                     
Vilja Kaukinen  2000  558  1:08.62  2:21.73  3:34.51  4:48.13  9:41.94   
  Raision Urheilijat        6:01.13  7:14.73  8:28.58       
                     
Sophia Lindeberg  2000    556  1:07.47  2:20.11  3:33.95  4:47.93  9:42.92   
  Helsingfors Simsällskap        6:01.98  7:16.44  8:31.03       
                     
10  Janina Ollikainen  2000    537  1:08.71  2:23.43  3:38.69  4:54.25  9:49.53   
  Porin Uimaseura        6:09.50  7:23.99  8:38.64       
                     
11  Millie Kuusniemi Fishwick  2000    527  1:08.76  2:23.20  3:39.05  4:54.68  9:53.33   
  Helsingfors Simsällskap        6:10.24  7:24.38  8:40.30       
                     
12  Wilma Andreasen  2000    527  1:11.63  2:26.47  3:41.68  4:57.67  9:53.35   
  Simmis Grani        6:13.24  7:27.81  8:41.73       
                     
13  Nea Tiesmäki  2000    515  1:10.14  2:26.12  3:42.28  4:58.58  9:57.76   
  Cetus Espoo        6:13.54  7:29.60  8:44.59       
                     
14  Aino Hämäläinen  2000    506  1:09.51  2:25.23  3:40.71  4:56.51  10:01.21   
  Lahden Uimaseura        6:12.69  7:29.66  8:45.92       
                     
15  Marilla Parhiala  2000    488  1:07.20  2:22.90  3:39.80  4:58.03  10:08.64   
  Gladius Kirkkonummi        6:15.27  7:33.86  8:53.37       
                     
16  Noora Kanerva  2000    465  1:09.84  2:27.01  3:44.49  5:03.29  10:18.58   
  Simmis Wanda        6:22.73  7:42.08  9:01.06       
                     
 
Laji 4, 800m Vapaauinti T15, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Aino Otava  1999  722  1:03.50  2:11.16  3:18.86  4:26.54  8:54.21   
  Cetus Espoo        5:34.10  6:41.84  7:49.02       
                     
Adelia Spångberg  1999  680  1:04.27  2:12.50  3:21.16  4:29.80  9:04.95   
  Cetus Espoo        5:38.68  6:47.94  7:57.58       
                     
Julia Bruneau  1999  629  1:07.21  2:17.19  3:26.65  4:36.58  9:19.44   
  Lahden Uimaseura        5:47.71  6:59.23  8:10.61       
                     
Melek Ayarci  1999  595  1:06.68  2:17.26  3:28.22  4:40.71  9:29.69   
  Lahden Uimaseura        5:53.31  7:06.13  8:18.81       
                     
Mirva Kallström  1999  583  1:08.08  2:20.77  3:33.15  4:46.06  9:33.49   
  Cetus Espoo        5:58.69  7:11.94  8:24.01       
                     
Jenni Kukkonen  1999  580  1:07.58  2:20.01  3:32.69  4:45.44  9:34.71   
  Keravan Uimarit        5:58.03  7:10.98  8:23.94       
                     
Alissa Eloranta  1999  578  1:07.88  2:20.09  3:32.41  4:45.44  9:35.22   
  Cetus Espoo        5:58.05  7:11.53  8:24.97       
                     
Selma Soininen  1999  554  1:07.90  2:21.51  3:35.30  4:49.47  9:43.60   
  Swimming Jyväskylä        6:03.43  7:17.91  8:32.20       
                     
Ronja Mehtonen  1999    532  1:08.34  2:21.71  3:36.04  4:51.86  9:51.51   
  Salon Uimarit        6:07.51  7:22.75  8:38.06       
                     
10  Eerica Kuusjärvi  1999    526  1:08.65  2:22.84  3:38.00  4:52.55  9:53.61   
  Raision Urheilijat        6:08.35  7:24.34  8:39.91       
                     
11  Eveliina Palo  1999    508  1:08.39  2:23.67  3:40.45  4:57.44  10:00.70   
  Kemin Uimaseura        6:13.93  7:29.99  8:46.66       
                     
12  Henna Turunen  1999    491  1:09.84  2:25.67  3:42.87  5:00.53  10:07.25   
  Lahden Uimaseura        6:17.10  7:34.33  8:52.02       
                     
13  Kia Karike  1999    484  1:08.35  2:24.33  3:41.99  5:00.19  10:10.10   
  Cetus Espoo        6:17.63  7:35.17  8:53.17       
                     
14  Anni Halonen  1999    478  1:08.60  2:24.40  3:41.60  4:59.89  10:13.01   
  Riihimäen Uimaseura        6:18.67  7:37.98  8:57.22       
                     
15  Aino Räike  1999    455  1:10.73  2:27.51  3:45.35  5:04.66  10:22.96   
  Salon Uimarit        6:23.99  7:44.45  9:04.01       
                     
 
Laji 5, 800m Vapaauinti P14, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Jami Heinilä  2000  572  1:01.77  2:08.94  3:14.98  4:21.89  8:54.10   
  Helsingfors Simsällskap        5:30.59  6:40.17  7:48.57       
                     
Roope Aro  2000  510  1:03.62  2:13.16  3:23.50  4:33.98  9:14.89   
  Nokian Pyry        5:45.14  6:56.08  8:06.94       
                     
Joona Korhonen  2000  497  1:04.48  2:14.46  3:25.30  4:35.94  9:19.65   
  TaTu Tampere        5:47.68  6:58.87  8:10.05       
                     
Samuli Halme  2000  490  1:04.86  2:14.71  3:26.06  4:37.20  9:22.36   
  Lahden Uimaseura        5:48.99  7:00.62  8:11.85       
                     
Jaakko Kuusisto  2000  477  1:02.69  2:12.20  3:23.26  4:35.32  9:27.16   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku        5:48.71  7:02.60  8:16.38       
                     
Elias Herlevi  2000  476  1:04.63  2:16.50  3:29.37  4:42.51  9:27.83   
  Helsingfors Simsällskap        5:55.83  7:07.28  8:19.10       
                     
Antti Hakkarainen  2000  474  1:04.15  2:15.14  3:27.40  4:40.00  9:28.50   
  TaTu Tampere        5:53.11  7:06.14  8:18.97       
                     
Kustaa Yli-Äyhö  2000  469  1:05.71  2:17.64  3:30.20  4:42.55  9:30.39   
  Simmis Grani        5:55.31  7:08.30  8:21.20       
                     
Martti Tervanen  2000    466  1:03.14  2:12.58  3:23.84  4:35.99  9:31.83   
  Järvenpään Uintiklubi        5:49.44  7:03.91  8:18.87       
                     
10  Santeri Hulkko  2000    465  1:07.44  2:19.57  3:32.31  4:45.25  9:32.16   
  Lahden Uimaseura        5:57.97  7:11.69  8:24.38       
                     
11  Kirill Egorov  2000    460  1:04.87  2:14.93  3:26.84  4:39.10  9:34.04   
  ORCA Helsinki        5:53.07  7:07.35  8:21.81       
                     
12  Onni Punkka  2000    458  1:06.58  2:18.39  3:31.39  4:44.97  9:35.18   
  Cetus Espoo        5:58.18  7:10.80  8:23.57       
                     
13  Topias Nygård  2000    450  1:06.22  2:18.36  3:32.18  4:45.88  9:38.29   
  Oulun Uinti 1906        5:59.99  7:13.77  8:27.28       
                     
14  Lassi Grönroos  2000    428  1:02.40  2:13.64  3:27.65  4:44.50  9:48.10   
  Salon Uimarit        6:01.28  7:18.42  8:35.36       
                     
15  Mika Palovuori  2000    424  1:04.72  2:17.42  3:32.01  4:47.85  9:49.80   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls        6:03.44  7:18.67  8:35.00       
                     
 
Laji 6, 800m Vapaauinti P15, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Allar Lihtsa  1999  670  59.41  2:02.42  3:06.07  4:10.35  8:26.56   
  Vanders        5:15.03  6:19.65  7:24.28       
                     
Peik Lindberg  1999  620  1:01.11  2:05.84  3:10.73  4:16.63  8:39.93   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku        5:22.91  6:29.32  7:35.56       
                     
Otto Rannikko  1999  605  1:00.69  2:06.21  3:13.38  4:20.50  8:44.09   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku        5:27.79  6:36.18  7:41.38       
                     
Jasper Pullinen  1999  605  1:01.16  2:06.41  3:13.35  4:19.07  8:44.13   
  Riihimäen Uimaseura        5:25.92  6:33.62  7:40.66       
                     
Elias Kuusisto  1999  590  1:02.48  2:08.48  3:14.62  4:21.09  8:48.39   
  Aurajoen Uinti        5:28.20  6:35.31  7:42.36       
                     
Wilhelm Suominen  1999  584  1:00.31  2:06.30  3:13.54  4:21.21  8:50.37   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku        5:27.89  6:35.91  7:43.24       
                     
Mikael Karuveha  1999  563  1:02.99  2:10.22  3:18.78  4:28.29  8:56.91   
  TaTu Tampere        5:36.74  6:44.86  7:51.57       
                     
Joni Aaltonen  1999  557  1:01.64  2:09.00  3:16.36  4:25.97  8:58.70   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku        5:36.78  6:46.25  7:55.94       
                     
Jan Strömberg  1999    550  1:01.11  2:09.03  3:16.83  4:25.82  9:01.10   
  Cetus Espoo        5:35.44  6:45.02  7:54.84       
                     
10  Jonni Aho  1999    531  1:02.15  2:10.34  3:18.47  4:27.79  9:07.56   
  Cetus Espoo        5:37.76  6:48.22  7:58.70       
                     
11  Santeri Mettälä  1999    530  1:01.77  2:09.67  3:18.59  4:28.66  9:07.76   
  TaTu Tampere        5:39.10  6:49.30  7:58.98       
                     
12  Aapo Eerola  1999    512  1:02.21  2:10.93  3:21.37  4:32.30  9:14.26   
  TaTu Tampere        5:43.50  6:54.76  8:04.73       
                     
13  Atte Somero  1999    508  1:02.27  2:10.30  3:20.00  4:30.69  9:15.42   
  Lahden Kaleva        5:42.09  6:54.15  8:05.92       
                     
14  Elias Soukola  1999    480  1:04.86  2:14.64  3:26.05  4:39.01  9:26.04   
  Järvenpään Uintiklubi        5:51.52  7:03.84  8:16.43       
                     
15  Pyry Nurmilo  1999    472  1:05.53  2:17.49  3:30.56  4:41.01  9:29.30   
  TaTu Tampere        5:52.02  7:03.60  8:17.32       
                     
Rami Rissanen  1999              DSQ   
  Porin Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 7, 800m Vapaauinti P16, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Juho Grönblom  1998  699  58.85  2:02.20  3:05.95  4:09.91  8:19.63   
  Raision Urheilijat        5:14.11  6:16.91  7:19.53       
                     
Waltteri Rintala  1998  675  58.82  2:02.64  3:06.40  4:10.30  8:25.30   
  Raision Urheilijat        5:14.42  6:18.41  7:22.84       
                     
Jerri Pinomäki  1998  607  1:01.19  2:06.54  3:13.03  4:18.34  8:43.42   
  Raision Urheilijat        5:24.92  6:31.69  7:38.25       
                     
Nemo Laiho  1998  591  1:01.71  2:08.87  3:15.44  4:22.02  8:48.27   
  Raision Urheilijat        5:29.06  6:35.79  7:42.55       
                     
Lauri Hatunen  1998  585  1:00.73  2:05.52  3:12.53  4:20.15  8:50.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls        5:29.53  6:36.80  7:45.25       
                     
Samu Kallio  1998  564  1:03.20  2:11.00  3:20.39  4:28.00  8:56.53   
  Raision Urheilijat        5:36.18  6:44.32  7:51.63       
                     
Aaro Tähtivuori  1998  560  1:02.96  2:09.89  3:17.43  4:26.09  8:57.70   
  Helsingfors Simsällskap        5:34.78  6:43.30  7:50.88       
                     
Rasmus Virta  1998  552  1:01.58  2:08.09  3:15.34  4:24.10  9:00.46   
  Cetus Espoo        5:33.01  6:42.58  7:52.24       
                     
Jami Kuosmanen  1998    542  1:03.72  2:11.73  3:20.67  4:29.43  9:03.74   
  Lahden Uimaseura        5:38.95  6:48.32  7:56.87       
                     
10  Joona Kärkkäinen  1998    537  1:04.24  2:12.55  3:21.07  4:31.23  9:05.34   
  Heinolan Isku        5:41.08  6:49.39  7:58.54       
                     
11  Henrik Häkkinen  1998    531  1:01.23  2:09.00  3:17.25  4:27.04  9:07.42   
  Hyvinkään Uimaseura        5:37.03  6:47.46  7:57.74       
                     
12  Reko Patinen  1998    527  1:01.65  2:09.83  3:19.78  4:30.32  9:08.95   
  Nummelan Kisaajat        5:41.08  6:53.16  8:02.19       
                     
13  Severi Lieto  1998    522  1:03.48  2:12.25  3:21.11  4:31.29  9:10.63   
  Oulun Uinti 1906        5:41.87  6:52.13  8:02.19       
                     
14  Aleksi Kanste  1998    499  1:06.58  2:18.16  3:28.67  4:38.38  9:18.69   
  Haukiputaan Heitto        5:48.90  6:59.50  8:09.87       
                     
15  Juho Röytiö  1998    440  1:03.84  2:16.36  3:30.60  4:44.93  9:42.87   
  Swimming Club Rovaniemi        5:59.78  7:15.20  8:31.26       
                     
Jan Rif  1998              DSQ   
  TaTu Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 8, 200m Sekauinti T13, Loppukilpailut 
Sponsori: Pekant Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001  572  32.20  1:10.41  1:54.84    2:28.35   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Reetta Rantakokko  2001  564  31.78  1:10.88  1:54.97    2:29.09   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Mila Manner  2001  539  31.99  1:12.90  1:57.32    2:31.32   
  Nokian Pyry                   
                     
Paula Peltola  2001  519  33.16  1:11.04  1:58.08    2:33.24   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Jenni Louhimo  2001  517  34.02  1:13.47  1:59.74    2:33.48   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Sanni Lampi  2001  514  32.12  1:10.51  1:57.55    2:33.73   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Emilia Flyckt  2001  498  33.89  1:15.67  1:59.11    2:35.34   
  Cetus Espoo                   
                     
Mikaela Kulmala  2001  495  34.28  1:14.81  2:00.00    2:35.69   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Alexandra Vartiainen  2001    491  35.16  1:17.61  1:59.97    2:36.09   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
10  Amanda Rapinoja  2001    483  35.88  1:14.40  2:00.29    2:37.00   
  Cetus Espoo                   
                     
11  Helene Hirvonen  2001    474  34.31  1:15.20  2:01.68    2:37.94   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
12  Seela Peuralahti  2001    471  34.35  1:14.51  2:00.56    2:38.25   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
13  Emma Kotiranta  2001    463  33.79  1:15.67  2:03.52    2:39.25   
  Cetus Espoo                   
                     
14  Henna Haipus  2001    462  34.68  1:15.97  2:03.52    2:39.35   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
15  Nea Reunanen  2001    456  32.86  1:14.16  2:03.47    2:40.03   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
16  Lotta Auvinen  2001    448  36.88  1:19.44  2:05.57    2:40.98   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 9, 200m Sekauinti T14, Loppukilpailut 
Sponsori: Pekant Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi-Maria Lillman  2000  668  31.42  1:07.99  1:48.42    2:20.93   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Iida Reini  2000  660  30.81  1:06.86  1:48.49    2:21.46   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Nea-Amanda Heinola  2000  653  30.89  1:06.57  1:50.15    2:21.96   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Wilma Jacobson  2000  642  30.49  1:07.25  1:49.29    2:22.80   
  Cetus Espoo                   
                     
Ksenia Egorova  2000  612  31.27  1:08.39  1:50.68    2:25.08   
  ORCA Helsinki                   
                     
Lyydia Kalenius  2000  607  32.72  1:10.13  1:50.60    2:25.50   
  Cetus Espoo                   
                     
Iida Koiranen  2000  576  32.58  1:08.12  1:54.10    2:28.05   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Kristiina Merenluoto  2000  575  33.17  1:11.08  1:53.27    2:28.13   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Emmi Kölhi  2000    554  32.46  1:11.70  1:54.20    2:29.99   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
10  Ida Konkka  2000    553  30.52  1:09.10  1:54.32    2:30.03   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
11  Henni Kangas-Kärki  2000    552  32.28  1:12.31  1:55.47    2:30.18   
  Cetus Espoo                   
                     
12  Amanda Saari  2000    548  32.63  1:10.22  1:54.70    2:30.46   
  TaTu Tampere                   
                     
13  Aino Hämäläinen  2000    529  32.37  1:11.87  1:57.30    2:32.30   
  Lahden Uimaseura                   
                     
14  Petra Äkkinen  2000    519  33.86  1:11.25  1:57.09    2:33.24   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
15  Fanni Pirhonen  2000    507  33.18  1:12.88  1:58.77    2:34.47   
  Uinti Tampere                   
                     
16  Katri Hurskainen  2000    496  33.60  1:11.75  1:59.50    2:35.58   
  Oulun Lohet                   
                     
 
Laji 10, 200m Sekauinti T15, Loppukilpailut 
Sponsori: Pekant Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sohvi Nenonen  1999  730  29.28  1:04.35  1:43.58    2:16.80   
  Cetus Espoo                   
                     
Roosa Mört  1999  723  29.85  1:04.63  1:45.63    2:17.21   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Sini Koivu  1999  717  30.48  1:05.94  1:46.14    2:17.62   
  Cetus Espoo                   
                     
Julia Bruneau  1999  684  31.62  1:08.50  1:48.94    2:19.81   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Adelia Spångberg  1999  647  31.15  1:07.18  1:51.33    2:22.42   
  Cetus Espoo                   
                     
Kaisa Kariniemi  1999  606  32.50  1:10.51  1:51.71    2:25.53   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Merina Suoranta  1999  582  30.68  1:07.83  1:52.21    2:27.54   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Sonja Pentti  1999  572  31.15  1:09.25  1:52.88    2:28.33   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Noora Poutanen  1999    562  32.43  1:11.65  1:56.25    2:29.26   
  TaTu Tampere                   
                     
10  Alma Lumio  1999    553  30.25  1:09.88  1:55.42    2:30.01   
  Uinti Tampere                   
                     
11  Ronja Mehtonen  1999    548  33.68  1:10.54  1:57.00    2:30.54   
  Salon Uimarit                   
                     
12  Milla Koivuluoma  1999    535  33.80  1:11.50  1:55.85    2:31.75   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
13  Roosa Nieminen  1999    529  32.67  1:13.00  1:56.70    2:32.32   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
14  Roosa Mäkinen  1999    515  32.29  1:11.43  1:57.07    2:33.61   
  Uinti Tampere                   
                     
15  Eveliina Palo  1999    496  34.64  1:14.30  2:00.26    2:35.56   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Vilma Havo  1999              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap                   
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
 
Laji 11, 100m Selkäuinti P14, Loppukilpailut 
Sponsori: Uniresta Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Santeri Hölttä  2000  497  29.35        1:01.76   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Teemu Lehtonen  2000  464  30.62        1:03.18   
  Uinti Tampere                   
                     
Jami Heinilä  2000  459  31.24        1:03.41   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Antti Hakkarainen  2000  450  30.45        1:03.85   
  TaTu Tampere                   
                     
Vinski Pyykönen  2000  430  31.80        1:04.83   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Jakob Sievers  2000  420  32.29        1:05.34   
  Uinti Tampere                   
                     
Walentin Koskinen  2000  401  31.46        1:06.33   
  Uinti Tampere                   
                     
Lauri Törmä  2000  397  32.21        1:06.56   
  Porin Uimaseura                   
                     
Eetu Honkonen  2000    392  32.11        1:06.82   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
10  Jere Kekola  2000    388  32.00        1:07.08   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
11  Martti Tervanen  2000    379  32.17        1:07.62   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
12  Lauri Jämsén  2000    360  32.65        1:08.78   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
13  Onni Punkka  2000    356  33.42        1:09.05   
  Cetus Espoo                   
                     
Niki Karlsson  2000              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 12, 100m Selkäuinti P15, Loppukilpailut 
Sponsori: Uniresta Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Wilhelm Suominen  1999  570  28.28        59.00   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Kaarlo Seppänen  1999  545  28.97        59.90   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Peik Lindberg  1999  543  29.33        59.97   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Rasmus Kujala  1999  542  28.40        1:00.02   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Eetu Alitalo  1999  511  29.25        1:01.19   
  Cetus Espoo                   
                     
Joel Rantala  1999  495  30.07        1:01.84   
  Raision Urheilijat                   
                     
Jaakko Siipola  1999  474  30.20        1:02.73   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Venni Rastas  1999  473  30.69        1:02.77   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Jan Strömberg  1999    467  30.60        1:03.07   
  Cetus Espoo                   
                     
10  Jonas Fellman  1999    465  29.92        1:03.17   
  IF Åland                   
                     
11  Anton Helin  1999    444  31.47        1:04.15   
  Cetus Espoo                   
                     
12  Roope Eiserbeck  1999    443  31.17        1:04.19   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
13  Verneri Mattila  1999    439  31.96        1:04.36   
  ORCA Helsinki                   
                     
14  Akseli Heino  1999    437  30.45        1:04.45   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
15  Konsta Kallinen  1999    404  31.88        1:06.15   
  Oulun Lohet                   
                     
Miika Nurmi  1999              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 13, 100m Selkäuinti P16, Loppukilpailut 
Sponsori: Uniresta Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niko Mäkelä  1998  618  27.59        57.43   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Niklas Reunanen  1998  578  27.94        58.75   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Kaj Smeds  1998  557  28.44        59.48   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Deny Belaic  1998  537  29.35        1:00.21   
  TaTu Tampere                   
                     
Valtteri Kiiskinen  1998  511  29.70        1:01.18   
  ORCA Helsinki                   
                     
Danila Dobrzhanskiy  1998  496  29.50        1:01.82   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Topi Suomalainen  1998  491  29.52        1:02.03   
  Cetus Espoo                   
                     
Juho Röytiö  1998  469  30.45        1:02.97   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Antti Leiponen  1998    456  30.64        1:03.54   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
10  Teemu Vihervaara  1998    452  30.85        1:03.76   
  Voikkaan Viesti                   
                     
11  Henrik Häkkinen  1998    452  30.48        1:03.77   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
12  Riku Ylikärppä  1998    449  30.23        1:03.88   
  Kemin Uimaseura                   
                     
13  Kaius Kejonen  1998    442  31.09        1:04.23   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
14  Juho Herva  1998    440  31.16        1:04.31   
  Oulun Lohet                   
                     
15  Joona Kärkkäinen  1998    419  31.10        1:05.37   
  Heinolan Isku                   
                     
16  Aksel Saukko-Paavola  1998    415  31.62        1:05.61   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
 
Laji 14, 100m Vapaauinti T12, Loppukilpailut 
Sponsori: Rax Ravintolat Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mia Pentti  2002  568  29.55        1:01.57   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Emilie Pärnänen  2002  556  30.25        1:02.00   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Lilli Louhikoski  2002  541  30.55        1:02.57   
  Vanders                   
                     
Peppi Siirtola  2002  529  29.71        1:03.04   
  Cetus Espoo                   
                     
Sini Silvennoinen  2002  526  30.61        1:03.19   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Peppi Pinomäki  2002  518  30.47        1:03.49   
  Raision Urheilijat                   
                     
Anniina Kallio  2002  512  30.46        1:03.76   
  Raision Urheilijat                   
                     
Oona Laakso  2002  507  30.58        1:03.97   
  Raision Urheilijat                   
                     
Anna Vira  2002    497  31.07        1:04.38   
  Aurajoen Uinti                   
                     
10  Emma Uusküla  2002    493  30.94        1:04.57   
  Aurajoen Uinti                   
                     
11  Jemilia Haapakoski  2002    479  31.84        1:05.19   
  Lahden Uimaseura                   
                     
12  Lydia Rintanen  2002    473  31.49        1:05.45   
  Aurajoen Uinti                   
                     
13  Emilia Skinnari  2002    456  31.71        1:06.27   
  Lahden Uimaseura                   
                     
14  Olivia Weuro  2002    443  31.78        1:06.88   
  IF Åland                   
                     
15  Jade Huhtamaa  2002    434  31.83        1:07.36   
  Helsingin Uimarit                   
                     
16  Venla Salminen  2002    426  32.74        1:07.79   
  Someron Esa                   
                     
 
Laji 15, 100m Vapaauinti P13, Loppukilpailut 
Sponsori: Rax Ravintolat Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Veeti Ruohtula  2001  500  27.55        56.61   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Jaakko Reinonen  2001  457  27.99        58.31   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Atte Moilanen  2001  457  27.70        58.33   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Roni Kallström  2001  454  28.20        58.43   
  Cetus Espoo                   
                     
Miiro Vartiainen  2001  448  28.48        58.73   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Mohamed Ezzat  2001  432  28.17        59.43   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Tiitus Taskila  2001  431  28.39        59.47   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Tuomas Jokinen  2001  430  29.21        59.53   
  Cetus Espoo                   
                     
Alexander Kislitsyn  2001    429  28.49        59.58   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
10  Oskari Herpola  2001    426  28.61        59.69   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
11  Tatu Hörkkö  2001    423  28.68        59.84   
  Uinti Tampere                   
                     
12  Juho Porkkala  2001    408  29.30        1:00.59   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
13  Waltteri Valkeapää  2001    397  29.32        1:01.11   
  Raision Urheilijat                   
                     
14  Väinö Koponen  2001    376  29.65        1:02.21   
  Lahden Uimaseura                   
                     
15  Herman Widbom  2001    354  29.66        1:03.47   
  Simmis Grani                   
                     
Petteri Haverinen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 16, 100m Perhosuinti T13, Loppukilpailut 
Sponsori: Oulun Vesi 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vilma Oura  2001  600  30.57        1:05.26   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Mila Manner  2001  554  31.80        1:07.01   
  Nokian Pyry                   
                     
Isabel Hagelin  2001  513  31.47        1:08.73   
  Simmis Wanda                   
                     
Reetta Rantakokko  2001  512  31.50        1:08.80   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Nea Reunanen  2001  511  33.10        1:08.83   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Sanni Lampi  2001  488  32.52        1:09.92   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Jessica Lindholm  2001  437  34.35        1:12.53   
  IF Åland                   
                     
Camilla Tyven  2001  435  33.06        1:12.64   
  Nokian Pyry                   
                     
Sanna Putkonen  2001    430  35.43        1:12.93   
  Cetus Espoo                   
                     
10  Emma Kotiranta  2001    415  33.23        1:13.77   
  Cetus Espoo                   
                     
11  Vuokko Suomäki  2001    402  33.87        1:14.54   
  Aurajoen Uinti                   
                     
12  Aino Mononen  2001    391  34.60        1:15.23   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
13  Janette Setälä  2001    379  35.70        1:16.02   
  Aurajoen Uinti                   
                     
14  Seela Peuralahti  2001    378  35.48        1:16.10   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Tytti Härkönen  2001              DNS   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Noora Kolu  2001              DNF   
  Uinti Tampere                   
                     
 
Laji 17, 100m Perhosuinti T14, Loppukilpailut 
Sponsori: Oulun Vesi 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Annika Karinkanta  2000  615  30.56        1:04.72   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Jenni Lampi  2000  599  30.41        1:05.27   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Milja Mielty  2000  595  29.58        1:05.43   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Ida Konkka  2000  591  30.42        1:05.58   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Elina Karinkanta  2000  587  30.60        1:05.74   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Vilma Roman  2000  583  31.02        1:05.88   
  Raision Urheilijat                   
                     
Nea-Amanda Heinola  2000  575  31.07        1:06.19   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Roza Turunen  2000  515  31.57        1:08.66   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Amanda Saari  2000    498  31.79        1:09.43   
  TaTu Tampere                   
                     
10  Kaisa Pulkkinen  2000    494  32.04        1:09.60   
  Tornion Uimaseura                   
                     
11  Veronica Wahlstedt  2000    482  33.05        1:10.21   
  Cetus Espoo                   
                     
12  Sophia Lindeberg  2000    480  33.12        1:10.29   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
13  Emmi Kölhi  2000    471  33.13        1:10.72   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
14  Henna Blomroos  2000    471  33.39        1:10.75   
  Rauman Uimaseura                   
                     
15  Olivia Hellsten  2000    461  32.62        1:11.25   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
16  Sofia Ranta  2000    392  34.93        1:15.18   
  Kauhajoen Karhu                   
                     
 
Laji 18, 100m Perhosuinti T15, Loppukilpailut 
Sponsori: Oulun Vesi 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sohvi Nenonen  1999  751  28.36        1:00.55   
  Cetus Espoo                   
                     
Reetta Kanervo  1999  714  28.06        1:01.57   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Adelia Spångberg  1999  650  30.60        1:03.53   
  Cetus Espoo                   
                     
Mirva Kallström  1999  639  30.77        1:03.91   
  Cetus Espoo                   
                     
Eveliina Kallio  1999  606  30.68        1:05.03   
  Raision Urheilijat                   
                     
Moona Koski  1999  587  30.59        1:05.72   
  Uinti Imatra                   
                     
Suvi Huhtanen  1999  587  30.27        1:05.73   
  Uinti Tampere                   
                     
Merina Suoranta  1999  587  31.46        1:05.74   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Inka Aaltonen  1999    577  31.04        1:06.09   
  Uinti Tampere                   
                     
10  Nina Haltia  1999    567  30.51        1:06.48   
  Vanders                   
                     
11  Hanna Rautiainen  1999    563  30.81        1:06.64   
  Uinti Tampere                   
                     
12  Helene Helo  1999    547  31.81        1:07.31   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
13  Heini Hammar  1999    529  31.44        1:08.05   
  Uinti Tampere                   
                     
14  Irene Ruuskanen  1999    523  32.50        1:08.30   
  Raision Urheilijat                   
                     
15  Roosa Nieminen  1999    505  32.43        1:09.12   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
16  Anniina Perkiö  1999    481  32.79        1:10.22   
  Vanders                   
                     
 
Laji 19, 200m Perhosuinti P14, Loppukilpailut 
Sponsori: Oulun Lasipalvelu 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sergey Kuznetsov  2000  615  27.41  59.10  1:31.72    2:07.61   
  Cetus Espoo                   
                     
Jami Heinilä  2000  504  30.74  1:05.51  1:40.84    2:16.36   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Niki Karlsson  2000  475  28.61  1:03.38  1:40.03    2:19.07   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Jaakko Kuusisto  2000  438  30.11  1:04.60  1:41.53    2:22.88   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Kustaa Yli-Äyhö  2000  433  31.96  1:07.86  1:45.44    2:23.42   
  Simmis Grani                   
                     
Lauri Törmä  2000  429  29.83  1:05.22  1:43.95    2:23.90   
  Porin Uimaseura                   
                     
Anton Nuottajärvi  2000  408  31.24  1:07.27  1:46.10    2:26.29   
  Cetus Espoo                   
                     
Joona Korhonen  2000  394  29.82  1:05.38  1:45.03    2:28.04   
  TaTu Tampere                   
                     
Topi Lukkarinen  2000    355  32.72  1:11.31  1:53.17    2:33.19   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
10  Topias Nygård  2000    355  32.99  1:11.94  1:53.06    2:33.20   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
11  Elmeri Ekström  2000    338  33.88  1:14.91  1:56.60    2:35.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
12  Roope Aro  2000    316  33.94  1:14.93  1:57.41    2:39.33   
  Nokian Pyry                   
                     
13  Elias Herlevi  2000    304  34.96  1:15.48  1:59.20    2:41.44   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
14  Arttu Heikkinen  2000    299  34.68  1:14.42  1:57.41    2:42.29   
  Uinti Tampere                   
                     
Roope Ruohtula  2000              DNF   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Pessi Länsirinne  2000              DSQ   
  Uimaseura Aquila                   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
                     
 
Laji 20, 200m Perhosuinti P15, Loppukilpailut 
Sponsori: Oulun Lasipalvelu 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Peik Lindberg  1999  595  27.68  59.05  1:33.37    2:09.03   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Allar Lihtsa  1999  529  28.91  1:01.85  1:38.04    2:14.19   
  Vanders                   
                     
Aukusti Ylitervo  1999  502  28.95  1:02.42  1:39.37    2:16.54   
  Oulun Lohet                   
                     
Jasper Pullinen  1999  495  30.11  1:05.44  1:41.20    2:17.16   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Joni Aaltonen  1999  490  30.21  1:03.75  1:40.66    2:17.70   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Santeri Mettälä  1999  481  31.21  1:04.65  1:41.84    2:18.55   
  TaTu Tampere                   
                     
Elias Kuusisto  1999  469  30.83  1:06.19  1:42.40    2:19.72   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Jaakko Siipola  1999  467  30.59  1:06.21  1:44.51    2:19.89   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Rasmus Kujala  1999    465  30.55  1:06.25  1:43.43    2:20.04   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
10  Leevi Suhonen  1999    451  30.97  1:06.46  1:43.18    2:21.53   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
11  Verneri Mattila  1999    447  30.46  1:05.99  1:44.78    2:21.98   
  ORCA Helsinki                   
                     
12  Anton Helin  1999    401  31.23  1:08.91  1:49.08    2:27.12   
  Cetus Espoo                   
                     
13  Santeri Siurola  1999    391  31.01  1:08.85  1:48.32    2:28.35   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
14  Juho Kaikkonen  1999    369  32.96  1:11.84  1:53.15    2:31.25   
  Oulun Lohet                   
                     
15  Elias Soukola  1999    350  33.60  1:12.54  1:53.41    2:33.98   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
16  Niko Somila  1999    341  32.13  1:09.60  1:49.66    2:35.30   
  Simmis Grani                   
                     
 
Laji 21, 200m Perhosuinti P16, Loppukilpailut 
Sponsori: Oulun Lasipalvelu 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Juho Grönblom  1998  616  29.14  1:02.10  1:35.50    2:07.57   
  Raision Urheilijat                   
                     
Niko Mäkelä  1998  598  29.12  1:02.68  1:36.37    2:08.82   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Lauri Hatunen  1998  585  28.73  1:01.57  1:35.03    2:09.78   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Werneri Koskinen  1998  573  29.08  1:03.21  1:37.28    2:10.66   
  Uinti Tampere                   
                     
Waltteri Rintala  1998  554  30.38  1:03.53  1:37.93    2:12.16   
  Raision Urheilijat                   
                     
Henrik Häkkinen  1998  498  29.41  1:03.78  1:40.30    2:16.89   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Jean-Mikael Avellán  1998  459  31.40  1:06.87  1:43.70    2:20.71   
  Cetus Espoo                   
                     
Severi Lieto  1998  436  31.41  1:07.81  1:45.34    2:23.09   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Kim Tiainen  1998    413  31.38  1:07.28  1:46.42    2:25.76   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
10  Teemu Vihervaara  1998    409  32.76  1:08.71  1:47.25    2:26.16   
  Voikkaan Viesti                   
                     
11  Samu Kallio  1998    401  32.21  1:09.06  1:47.94    2:27.21   
  Raision Urheilijat                   
                     
12  Oskar Mäkelä  1998    369  31.76  1:09.97  1:49.35    2:31.32   
  Octopus Lohja                   
                     
13  Lassi Ruohonen  1998    357  32.84  1:10.44  1:50.68    2:32.89   
  Simmis Grani                   
                     
14  Saku Mäki-Ikola  1998    309  33.51  1:13.80  1:54.72    2:40.49   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
 
Laji 22, 100m Rintauinti T12, Loppukilpailut 
Sponsori: Manninen Nutraceuticals 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emilia Liven  2002  514  37.42        1:17.82   
  Raision Urheilijat                   
                     
Emma Uusküla  2002  492  37.46        1:18.95   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Anniina Kallio  2002  491  37.53        1:19.01   
  Raision Urheilijat                   
                     
Sara Mustonen  2002  471  37.58        1:20.12   
  Cetus Espoo                   
                     
Peppi Siirtola  2002  468  38.86        1:20.28   
  Cetus Espoo                   
                     
Enni Lahtinen  2002  435  38.58        1:22.26   
  Uinti Tampere                   
                     
Mia Pentti  2002  435  38.77        1:22.29   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Mirka Mettinen  2002  433  38.96        1:22.39   
  Cetus Espoo                   
                     
Anna Vira  2002    430  38.81        1:22.58   
  Aurajoen Uinti                   
                     
10  Emilie Pärnänen  2002    426  39.48        1:22.87   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
11  Helmi Tossavainen  2002    424  38.59        1:22.99   
  Cetus Espoo                   
                     
12  Sini Silvennoinen  2002    419  38.93        1:23.29   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
13  Oona Laakso  2002    413  38.99        1:23.69   
  Raision Urheilijat                   
                     
14  Jade Huhtamaa  2002    403  38.75        1:24.41   
  Helsingin Uimarit                   
                     
15  Sofia Nieminen  2002    394  39.13        1:25.05   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
16  Venla Salminen  2002    369  41.27        1:26.94   
  Someron Esa                   
                     
 
Laji 23, 100m Rintauinti P13, Loppukilpailut 
Sponsori: Manninen Nutraceuticals 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Atte Moilanen  2001  497  33.24        1:10.18   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Oskari Herpola  2001  492  32.92        1:10.44   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Jaakko Reinonen  2001  442  34.48        1:13.00   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Tuomas Jokinen  2001  438  35.40        1:13.21   
  Cetus Espoo                   
                     
Herman Widbom  2001  423  34.55        1:14.07   
  Simmis Grani                   
                     
Väinö Koponen  2001  367  37.70        1:17.66   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aaron Antikainen  2001  364  37.02        1:17.85   
  Cetus Espoo                   
                     
Ivar Malm  2001  364  36.47        1:17.85   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Waltteri Valkeapää  2001    360  37.71        1:18.10   
  Raision Urheilijat                   
                     
10  Eetu Einto  2001    354  36.10        1:18.56   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
11  Veeti Ruohtula  2001    346  37.31        1:19.14   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
12  Noa Mäkelä  2001    345  38.09        1:19.23   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
13  Eemeli Raninen  2001    338  37.44        1:19.77   
  Helsingin Uimarit                   
                     
14  Tatu Hörkkö  2001    337  38.24        1:19.87   
  Uinti Tampere                   
                     
15  Riku Leino  2001    323  38.21        1:20.99   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Eerikki Laitala  2001              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 24, 200m Selkäuinti T13, Loppukilpailut 
Sponsori: Nallikari Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001  578  34.49  1:10.74  1:47.49    2:24.08   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Vilma Oura  2001  558  33.92  1:11.26  1:49.22    2:25.75   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Vilma Iisalo  2001  510  35.11  1:12.94  1:51.00    2:30.15   
  Raision Urheilijat                   
                     
Sanni Lampi  2001  495  35.21  1:13.82  1:53.66    2:31.73   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Saana Liikonen  2001  491  35.43  1:14.28  1:53.38    2:32.13   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Iida-Maria Laine  2001  484  35.93  1:15.46  1:54.97    2:32.82   
  Oulun Lohet                   
                     
Amanda Rapinoja  2001  472  37.07  1:16.09  1:55.66    2:34.11   
  Cetus Espoo                   
                     
Netta Nyberg  2001  461  35.63  1:14.85  1:54.97    2:35.29   
  Uinti Tampere                   
                     
Oona Tursas  2001    443  36.27  1:16.09  1:56.81    2:37.37   
  Raision Urheilijat                   
                     
10  Henna Haipus  2001    441  36.91  1:16.99  1:57.75    2:37.68   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
10  Lotta Auvinen  2001    441  37.19  1:17.25  1:58.67    2:37.68   
  Cetus Espoo                   
                     
12  Noora Kokko  2001    418  37.25  1:17.36  1:59.26    2:40.48   
  Helsingin Uimarit                   
                     
13  Laura Lempinen  2001    414  36.11  1:16.87  1:59.95    2:41.04   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
14  Aino Ruottu  2001    413  37.34  1:17.66  1:59.38    2:41.08   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
15  Cia Wacklin  2001    413  37.80  1:18.55  2:00.27    2:41.12   
  Cetus Espoo                   
                     
Paula Peltola  2001              DNF   
  Aurajoen Uinti                   
                     
 
Laji 25, 200m Selkäuinti T14, Loppukilpailut 
Sponsori: Nallikari Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Iida Koiranen  2000  673  32.02  1:05.95  1:41.42    2:16.93   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Essi-Maria Lillman  2000  627  33.26  1:08.20  1:44.30    2:20.23   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Katri Hurskainen  2000  615  33.46  1:09.15  1:45.71    2:21.07   
  Oulun Lohet                   
                     
Ksenia Egorova  2000  601  33.15  1:08.62  1:45.31    2:22.17   
  ORCA Helsinki                   
                     
Nea-Amanda Heinola  2000  597  33.45  1:09.25  1:46.89    2:22.47   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Jonna Jauhiainen  2000  586  33.86  1:09.95  1:47.04    2:23.40   
  Cetus Espoo                   
                     
Pia Peräjoki  2000  556  34.68  1:11.23  1:48.80    2:25.92   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Sophia Lindeberg  2000  521  35.76  1:12.54  1:50.78    2:29.09   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Fanny Grönvall  2000    510  33.02  1:12.16  1:52.25    2:30.23   
  Uinti Tampere                   
                     
10  Petra Äkkinen  2000    509  33.69  1:10.96  1:50.36    2:30.30   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
11  Henni Kangas-Kärki  2000    508  34.36  1:12.94  1:52.20    2:30.36   
  Cetus Espoo                   
                     
12  Nea Tiesmäki  2000    494  36.76  1:15.55  1:54.20    2:31.79   
  Cetus Espoo                   
                     
13  Roosa Rekola  2000    478  33.33  1:10.50  1:52.31    2:33.41   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
14  Olivia Hellsten  2000    477  35.21  1:13.91  1:53.78    2:33.58   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
15  Janina Ollikainen  2000    462  35.28  1:14.43  1:55.51    2:35.20   
  Porin Uimaseura                   
                     
16  Vilja Kaukinen  2000    460  37.00  1:15.45  1:55.48    2:35.43   
  Raision Urheilijat                   
                     
 
Laji 26, 200m Selkäuinti T15, Loppukilpailut 
Sponsori: Nallikari Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Roosa Mört  1999  713  31.55  1:05.28  1:39.76    2:14.31   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Eveliina Kallio  1999  640  32.67  1:08.23  1:44.53    2:19.24   
  Raision Urheilijat                   
                     
Selma Soininen  1999  640  32.42  1:07.42  1:43.50    2:19.26   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Sanni Alamattila  1999  634  32.74  1:07.02  1:43.22    2:19.71   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Aino Otava  1999  628  33.34  1:09.23  1:45.41    2:20.15   
  Cetus Espoo                   
                     
Pinja Peippo  1999  563  33.39  1:10.12  1:47.80    2:25.36   
  Vanders                   
                     
Milla Koivuluoma  1999  552  33.60  1:10.62  1:49.00    2:26.32   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Alissa Eloranta  1999  547  33.77  1:10.77  1:49.22    2:26.76   
  Cetus Espoo                   
                     
Suvi Huhtanen  1999    527  32.83  1:09.40  1:48.94    2:28.54   
  Uinti Tampere                   
                     
10  Ronja Mehtonen  1999    522  34.85  1:12.08  1:50.80    2:29.06   
  Salon Uimarit                   
                     
11  Noora Kukkonen  1999    521  34.12  1:11.37  1:50.15    2:29.12   
  TaTu Tampere                   
                     
11  Saana Luokkanen  1999    521  34.19  1:11.64  1:50.89    2:29.12   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
13  Nina Haltia  1999    511  34.36  1:11.53  1:51.19    2:30.10   
  Vanders                   
                     
14  Peppi Päiviö  1999    497  34.29  1:12.27  1:51.50    2:31.48   
  Cetus Espoo                   
                     
15  Amanda Vilenius  1999    494  34.63  1:12.50  1:52.01    2:31.78   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Melek Ayarci  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 27, 200m Vapaauinti T13, Loppukilpailut 
Sponsori: Rauta-Suotula Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vilma Oura  2001  635  30.01  1:03.79  1:37.44    2:09.32   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Raakel Bärlund  2001  623  30.66  1:03.99  1:37.67    2:10.10   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Mila Manner  2001  615  30.19  1:03.90  1:38.06    2:10.71   
  Nokian Pyry                   
                     
Jenni Louhimo  2001  603  30.37  1:04.38  1:38.92    2:11.52   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Camilla Tyven  2001  578  30.98  1:04.93  1:40.03    2:13.41   
  Nokian Pyry                   
                     
Lotta Auvinen  2001  541  31.27  1:06.18  1:42.03    2:16.38   
  Cetus Espoo                   
                     
Emma Kotiranta  2001  522  31.51  1:07.20  1:43.57    2:18.06   
  Cetus Espoo                   
                     
Emma Koiranen  2001  521  31.80  1:06.68  1:43.10    2:18.08   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Sanni Lampi  2001    521  31.14  1:06.31  1:42.45    2:18.11   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
10  Henna Haipus  2001    511  31.99  1:07.80  1:44.50    2:19.04   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
11  Helene Hirvonen  2001    511  31.82  1:07.23  1:43.63    2:19.05   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
12  Vuokko Suomäki  2001    507  30.61  1:05.31  1:41.81    2:19.40   
  Aurajoen Uinti                   
                     
13  Vilma Iisalo  2001    495  31.70  1:07.56  1:44.57    2:20.52   
  Raision Urheilijat                   
                     
14  Cia Wacklin  2001    485  32.06  1:08.32  1:45.40    2:21.42   
  Cetus Espoo                   
                     
15  Kiia Toikka  2001    464  31.61  1:07.48  1:45.32    2:23.55   
  Uimaseura Aquila                   
                     
16  Noora Kolu  2001    437  31.95  1:08.42  1:47.46    2:26.40   
  Uinti Tampere                   
                     
 
Laji 28, 200m Vapaauinti T14, Loppukilpailut 
Sponsori: Rauta-Suotula Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Iida Reini  2000  679  29.40  1:01.31  1:33.58    2:06.47   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Ida Konkka  2000  660  29.84  1:02.55  1:35.47    2:07.64   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Lyydia Kalenius  2000  633  30.18  1:03.78  1:36.51    2:09.46   
  Cetus Espoo                   
                     
Nea-Amanda Heinola  2000  619  29.78  1:02.81  1:37.04    2:10.41   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Ronja Riihinen  2000  610  30.23  1:03.23  1:37.54    2:11.04   
  Cetus Espoo                   
                     
Sophia Lindeberg  2000  598  30.75  1:04.15  1:38.30    2:11.88   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Iida Koiranen  2000  591  30.12  1:03.96  1:38.56    2:12.44   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Vilma Roman  2000  589  30.41  1:04.48  1:39.20    2:12.62   
  Raision Urheilijat                   
                     
Jenni Lampi  2000    587  30.46  1:04.50  1:38.92    2:12.77   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
10  Milja Mielty  2000    584  29.72  1:03.59  1:38.92    2:12.94   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
11  Amanda Saari  2000    578  31.84  1:06.84  1:41.14    2:13.44   
  TaTu Tampere                   
                     
12  Juuli Miettinen  2000    549  31.44  1:06.51  1:41.81    2:15.76   
  Vanders                   
                     
13  Katri Hurskainen  2000    547  31.93  1:07.59  1:42.14    2:15.86   
  Oulun Lohet                   
                     
14  Emmi Kölhi  2000    543  30.75  1:05.33  1:41.87    2:16.22   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
15  Annika Karinkanta  2000    537  32.13  1:06.90  1:41.95    2:16.71   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
16  Hanna Kareinen  2000    530  30.78  1:05.54  1:42.42    2:17.33   
  Keravan Uimarit                   
                     
 
Laji 29, 200m Vapaauinti T15, Loppukilpailut 
Sponsori: Rauta-Suotula Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aino Otava  1999  744  29.30  1:00.44  1:32.05    2:02.68   
  Cetus Espoo                   
                     
Roosa Mört  1999  740  28.52  1:00.42  1:32.60    2:02.88   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Reetta Kanervo  1999  720  28.87  1:00.71  1:32.98    2:04.03   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Adelia Spångberg  1999  708  29.59  1:01.13  1:33.04    2:04.69   
  Cetus Espoo                   
                     
Eveliina Kallio  1999  668  29.41  1:01.59  1:34.42    2:07.16   
  Raision Urheilijat                   
                     
Nina Haltia  1999  635  28.53  1:01.36  1:35.31    2:09.28   
  Vanders                   
                     
Mirva Kallström  1999  625  30.26  1:03.68  1:37.43    2:09.97   
  Cetus Espoo                   
                     
Vilma Havo  1999  614  30.76  1:04.59  1:38.22    2:10.76   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Sonja Pentti  1999    611  30.69  1:04.45  1:38.20    2:10.99   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
10  Melek Ayarci  1999    607  31.29  1:04.42  1:39.00    2:11.29   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Sanni Alamattila  1999    590  30.71  1:04.42  1:39.06    2:12.48   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
12  Pinja Peippo  1999    588  30.32  1:04.13  1:38.90    2:12.69   
  Vanders                   
                     
13  Sara Kazi  1999    585  30.30  1:03.97  1:38.56    2:12.92   
  Raision Urheilijat                   
                     
14  Susanna Ellonen  1999    572  31.59  1:05.24  1:39.71    2:13.92   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
15  Noora Kukkonen  1999    558  30.10  1:04.31  1:40.05    2:15.03   
  TaTu Tampere                   
                     
Alissa Eloranta  1999              DNF   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 30, 200m Rintauinti P14, Loppukilpailut 
Sponsori: Pekant Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Santeri Hölttä  2000  526  33.06  1:11.06  1:50.58    2:29.47   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Anton Ukkola  2000  513  33.88  1:13.25  1:52.81    2:30.71   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Walentin Koskinen  2000  510  33.72  1:11.61  1:50.28    2:30.99   
  Uinti Tampere                   
                     
Olli Rautaporras  2000  477  34.32  1:12.20  1:52.61    2:34.40   
  Nokian Pyry                   
                     
Joona Oksakari  2000  474  33.54  1:10.99  1:52.16    2:34.69   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Jussi Routila  2000  467  36.00  1:16.40  1:55.65    2:35.50   
  Raision Urheilijat                   
                     
Anton Nuottajärvi  2000  464  34.61  1:14.27  1:54.96    2:35.79   
  Cetus Espoo                   
                     
Joona Korhonen  2000  455  33.97  1:12.52  1:54.00    2:36.86   
  TaTu Tampere                   
                     
Kasimir Kirjonen  2000    450  34.86  1:14.22  1:55.22    2:37.42   
  Uinti Tampere                   
                     
10  Juha Jernvall  2000    449  35.70  1:15.42  1:56.14    2:37.57   
  Uimaseura Aquila                   
                     
11  Antti Hakkarainen  2000    437  35.93  1:16.18  1:57.34    2:38.90   
  TaTu Tampere                   
                     
12  Kirill Egorov  2000    418  35.71  1:16.18  1:59.37    2:41.29   
  ORCA Helsinki                   
                     
13  Pessi Länsirinne  2000    415  35.89  1:16.78  1:58.79    2:41.65   
  Uimaseura Aquila                   
                     
14  Roope Ruohtula  2000    412  36.22  1:17.72  1:59.74    2:42.15   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
15  Elias Herlevi  2000    385  38.02  1:20.55  2:03.83    2:45.76   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
16  Onni Kuronen  2000    384  38.33  1:20.80  2:04.14    2:45.94   
  Nokian Pyry                   
                     
 
Laji 31, 200m Rintauinti P15, Loppukilpailut 
Sponsori: Pekant Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Eetu Alitalo  1999  571  31.94  1:09.96  1:47.71    2:25.38   
  Cetus Espoo                   
                     
Mikael Karuveha  1999  564  31.77  1:09.21  1:47.87    2:25.97   
  TaTu Tampere                   
                     
Elias Kuusisto  1999  546  33.41  1:10.97  1:49.28    2:27.60   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Joel Rantala  1999  513  35.20  1:13.84  1:53.45    2:30.68   
  Raision Urheilijat                   
                     
Henri Kyyrä  1999  510  34.87  1:12.47  1:52.58    2:30.94   
  Vanders                   
                     
Jonni Aho  1999  488  33.24  1:12.61  1:53.28    2:33.27   
  Cetus Espoo                   
                     
Aukusti Ylitervo  1999  482  34.66  1:14.50  1:54.35    2:33.82   
  Oulun Lohet                   
                     
Juho Urhemaa  1999  472  32.87  1:11.72  1:52.05    2:34.94   
  Uinti Tampere                   
                     
Roope Eiserbeck  1999    456  35.73  1:14.21  1:55.78    2:36.73   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
10  Miika Nurmi  1999    442  36.29  1:16.42  1:57.87    2:38.30   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
11  Leevi Suhonen  1999    441  36.01  1:16.05  1:57.41    2:38.45   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
12  Rami Rissanen  1999    428  35.70  1:15.95  1:58.16    2:40.02   
  Porin Uimaseura                   
                     
13  Oskar Nordquist  1999    419  35.45  1:16.86  1:58.63    2:41.22   
  Aurajoen Uinti                   
                     
14  Santeri Kaasinen  1999    412  35.76  1:16.51  1:58.12    2:42.05   
  TaTu Tampere                   
                     
15  Christofer Talvitie  1999    396  37.27  1:19.20  2:00.52    2:44.19   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Elias Soukola  1999              DSQ   
  Järvenpään Uintiklubi                   
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
 
Laji 32, 200m Rintauinti P16, Loppukilpailut 
Sponsori: Pekant Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Werneri Koskinen  1998  694  31.64  1:06.61  1:41.43    2:16.23   
  Uinti Tampere                   
                     
Valtteri Kiiskinen  1998  628  31.85  1:08.11  1:44.49    2:20.87   
  ORCA Helsinki                   
                     
Juho Grönblom  1998  567  33.55  1:11.65  1:50.28    2:25.77   
  Raision Urheilijat                   
                     
Lauri Hatunen  1998  534  33.16  1:10.64  1:49.76    2:28.65   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Kaius Kejonen  1998  533  34.53  1:12.25  1:50.11    2:28.81   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Konsta Nenonen  1998  509  32.52  1:09.73  1:49.52    2:31.08   
  Cetus Espoo                   
                     
Vilho Mäenpää  1998  509  33.68  1:11.70  1:50.73    2:31.12   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Olli Soramies  1998  482  34.88  1:12.85  1:53.79    2:33.82   
  Voikkaan Viesti                   
                     
Sasa Seppälä  1998    478  35.35  1:14.17  1:55.12    2:34.29   
  Haminan Uimaseura                   
                     
10  Miikka Willman  1998    478  35.24  1:14.84  1:54.51    2:34.32   
  Oulun Lohet                   
                     
11  Tristan Forslund  1998    471  33.64  1:12.99  1:54.23    2:35.06   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
12  Tino Laine  1998    449  33.59  1:13.18  1:55.19    2:37.52   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
13  Miikka Kylmänen  1998    448  34.00  1:13.08  1:55.43    2:37.70   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
14  Lassi Ruohonen  1998    427  36.03  1:16.16  1:58.10    2:40.13   
  Simmis Grani                   
                     
Alari Pakarinen  1998              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap                   
  SW 7.1 Perhosuinnin potku ennen käsivedon alkamista               
                     
Santeri Siiranen  1998              DSQ   
  TaTu Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 33, 400m Vapaauinti T12, Loppukilpailut 
Sponsori: Uniresta Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lilli Louhikoski  2002  576  1:06.99  2:19.41  3:32.58    4:41.73   
  Vanders                   
                     
Peppi Pinomäki  2002  567  1:06.17  2:17.95  3:31.10    4:43.33   
  Raision Urheilijat                   
                     
Emilie Pärnänen  2002  541  1:06.53  2:20.11  3:35.41    4:47.73   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Sini Silvennoinen  2002  521  1:06.92  2:20.71  3:36.48    4:51.41   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Oona Laakso  2002  520  1:08.39  2:22.50  3:37.75    4:51.62   
  Raision Urheilijat                   
                     
Emma Uusküla  2002  503  1:08.92  2:23.57  3:39.12    4:54.82   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Lydia Rintanen  2002  501  1:11.47  2:27.38  3:42.51    4:55.25   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Jemilia Haapakoski  2002  499  1:10.02  2:25.04  3:41.08    4:55.52   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Anna Vira  2002    475  1:10.74  2:28.34  3:45.95    5:00.45   
  Aurajoen Uinti                   
                     
10  Emma von Dickoff  2002    462  1:10.78  2:28.62  3:46.76    5:03.36   
  Uinti Tampere                   
                     
11  Anni Savolainen  2002    457  1:12.38  2:31.62  3:49.39    5:04.32   
  Cetus Espoo                   
                     
12  Olivia Weuro  2002    448  1:11.16  2:29.08  3:48.34    5:06.48   
  IF Åland                   
                     
13  Milla Nikkanen  2002    445  1:10.58  2:27.82  3:48.22    5:07.03   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
14  Ida Grundström  2002    440  1:10.26  2:28.21  3:48.57    5:08.25   
  Vanders                   
                     
15  Helmi Heinonen  2002    437  1:13.09  2:30.55  3:50.62    5:08.93   
  Raision Urheilijat                   
                     
16  Meri Lauronen  2002    425  1:10.46  2:29.42  3:50.89    5:11.84   
  Uimaseura Aquila                   
                     
 
Laji 34, 400m Vapaauinti P13, Loppukilpailut 
Sponsori: Uniresta Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Atte Moilanen  2001  544  1:01.18  2:08.48  3:15.81    4:19.97   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Juho Porkkala  2001  493  1:04.34  2:13.55  3:22.39    4:28.67   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Miiro Vartiainen  2001  490  1:02.36  2:11.47  3:21.52    4:29.13   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Tiitus Taskila  2001  483  1:03.33  2:12.44  3:22.22    4:30.41   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Tuomas Jokinen  2001  462  1:07.08  2:16.30  3:26.56    4:34.53   
  Cetus Espoo                   
                     
Waltteri Valkeapää  2001  461  1:03.35  2:13.46  3:24.66    4:34.57   
  Raision Urheilijat                   
                     
Jaakko Reinonen  2001  459  1:02.11  2:12.45  3:24.87    4:35.02   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Roni Kallström  2001  445  1:06.82  2:19.01  3:29.05    4:38.01   
  Cetus Espoo                   
                     
Oskari Herpola  2001    442  1:04.64  2:17.38  3:30.26    4:38.46   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
10  Herman Widbom  2001    441  1:06.94  2:17.01  3:28.34    4:38.69   
  Simmis Grani                   
                     
11  Oskari Hynynen  2001    440  1:06.11  2:18.74  3:30.53    4:39.04   
  Salon Uimarit                   
                     
12  Kasper Envalds  2001    433  1:05.46  2:17.13  3:29.05    4:40.36   
  Vanders                   
                     
13  Ossi Kleimola  2001    420  1:06.50  2:19.07  3:32.48    4:43.24   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
14  Väinö Koponen  2001    420  1:07.50  2:20.59  3:33.13    4:43.31   
  Lahden Uimaseura                   
                     
15  Timi Torkkel  2001    371  1:07.27  2:21.66  3:37.30    4:55.35   
  Swimming Team Riksu                   
                     
Claes Fjellström  2001              DNF   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
Laji 35, 400m Sekauinti T13, Loppukilpailut 
Sponsori: Rax Ravintolat Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001  542  1:16.21  2:37.10  4:07.83    5:19.82   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Mila Manner  2001  531  1:12.86  2:37.91  4:10.76    5:21.97   
  Nokian Pyry                   
                     
Henna Haipus  2001  515  1:18.63  2:40.70  4:14.41    5:25.22   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Seela Peuralahti  2001  496  1:17.52  2:42.41  4:14.98    5:29.46   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Alexandra Vartiainen  2001  483  1:19.04  2:47.70  4:17.68    5:32.42   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Helene Hirvonen  2001  474  1:20.35  2:45.96  4:22.13    5:34.34   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Iida-Maria Laine  2001  458  1:24.02  2:48.46  4:26.41    5:38.37   
  Oulun Lohet                   
                     
Mikaela Kulmala  2001  452  1:17.78  2:45.82  4:19.15    5:39.72   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Laura Lempinen  2001    424  1:19.49  2:45.44  4:31.31    5:47.04   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
10  Linda Simula  2001    422  1:20.75  2:49.66  4:28.81    5:47.76   
  ORCA Helsinki                   
                     
11  Niina Roiko-Jokela  2001    416  1:25.76  2:56.95  4:32.18    5:49.28   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
12  Diana Lattu  2001    413  1:23.23  2:48.37  4:30.93    5:50.07   
  Cetus Espoo                   
                     
13  Janette Setälä  2001    411  1:21.24  2:52.45  4:30.34    5:50.76   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Tytti Härkönen  2001              DNS   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
 
Laji 36, 400m Sekauinti T14, Loppukilpailut 
Sponsori: Rax Ravintolat Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi-Maria Lillman  2000  672  1:12.17  2:28.90  3:51.74    4:57.73   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Nea-Amanda Heinola  2000  656  1:10.27  2:27.22  3:53.46    5:00.07   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Wilma Jacobson  2000  654  1:09.23  2:27.33  3:52.44    5:00.49   
  Cetus Espoo                   
                     
Vilma Roman  2000  591  1:08.43  2:31.60  4:02.05    5:10.67   
  Raision Urheilijat                   
                     
Kristiina Merenluoto  2000  563  1:15.21  2:36.42  4:01.91    5:15.86   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Elina Karinkanta  2000  538  1:12.79  2:38.19  4:05.99    5:20.54   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Emmi Kölhi  2000  537  1:14.37  2:38.02  4:05.76    5:20.81   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Jonna Jauhiainen  2000  525  1:15.58  2:35.32  4:10.17    5:23.32   
  Cetus Espoo                   
                     
Aino Hämäläinen  2000    512  1:14.08  2:39.38  4:11.68    5:26.01   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Petra Äkkinen  2000    510  1:17.06  2:37.24  4:11.16    5:26.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
11  Janina Ollikainen  2000    485  1:16.70  2:40.95  4:15.30    5:31.83   
  Porin Uimaseura                   
                     
12  Wendela Vuorinen  2000    476  1:15.42  2:38.17  4:20.71    5:34.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
13  Marilla Parhiala  2000    452  1:16.00  2:40.35  4:22.17    5:39.81   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
Sanni Kalliomäki  2000              DNS   
  Raision Urheilijat                   
                     
Fanni Pirhonen  2000              DNF   
  Uinti Tampere                   
                     
Ksenia Egorova  2000              DSQ   
  ORCA Helsinki                   
  SW 7.5 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
 
Laji 37, 400m Sekauinti T15, Loppukilpailut 
Sponsori: Rax Ravintolat Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Julia Bruneau  1999  660  1:12.69  2:27.93  3:53.68    4:59.45   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Eveliina Kallio  1999  619  1:08.45  2:25.71  3:56.56    5:06.02   
  Raision Urheilijat                   
                     
Inka Aaltonen  1999  589  1:08.66  2:29.79  4:01.39    5:11.09   
  Uinti Tampere                   
                     
Selma Soininen  1999  559  1:13.16  2:28.05  4:02.66    5:16.54   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Noora Poutanen  1999  556  1:13.84  2:36.30  4:07.51    5:17.07   
  TaTu Tampere                   
                     
Roosa Nieminen  1999  534  1:12.25  2:36.92  4:08.70    5:21.46   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Ronja Mehtonen  1999  529  1:15.42  2:36.37  4:11.70    5:22.42   
  Salon Uimarit                   
                     
Milla Koivuluoma  1999  529  1:15.59  2:36.10  4:08.41    5:22.47   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Saana Luokkanen  1999    520  1:15.20  2:33.55  4:13.21    5:24.31   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
10  Jenna Miettinen  1999    515  1:13.15  2:37.90  4:06.46    5:25.32   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
11  Hanna Rautiainen  1999    495  1:10.99  2:35.76  4:14.26    5:29.75   
  Uinti Tampere                   
                     
12  Irene Ruuskanen  1999    494  1:14.46  2:37.60  4:18.23    5:29.90   
  Raision Urheilijat                   
                     
13  Ida-Maria Juntunen  1999    481  1:14.78  2:39.76  4:18.42    5:32.91   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
14  Kia Karike  1999    470  1:20.02  2:47.63  4:18.87    5:35.28   
  Cetus Espoo                   
                     
Aino Otava  1999              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Merina Suoranta  1999              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 38, 100m Vapaauinti P14, Loppukilpailut 
Sponsori: Oulun Palvelualan Opisto 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sergey Kuznetsov  2000  640  24.91        52.13   
  Cetus Espoo                   
                     
Santeri Hölttä  2000  584  25.73        53.76   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Jussi Routila  2000  569  26.02        54.21   
  Raision Urheilijat                   
                     
Niki Karlsson  2000  546  26.11        54.98   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Jami Heinilä  2000  540  26.95        55.17   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Teemu Lehtonen  2000  495  27.04        56.81   
  Uinti Tampere