Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ikäkausimestaruusuinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  13 heinäkuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  19:48   
  Järjestäjä  AUi ja ÅSK         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  11 heinäkuu 2014         
 
 
Laji 1, 4X100m SKUV T-15, Loppukilpailut 13 - 15 v 
Sponsori: ATV Anink Tapetti ja Väri 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura                   











 
Cetus 1  1999  18  620          4:32.13   
  Cetus Espoo                   
  Sini Koivu  1999      32.69  1:08.43      1:08.43   
  Emilia Flyckt  2001      36.14  1:17.55      2:25.98   
  Mirva Kallström  1999      29.97  1:05.67      3:31.65   
  Alissa Eloranta  1999      28.67  1:00.48      4:32.13   
                     
Laus 1  1999  14  604          4:34.40   
  Lahden Uimaseura                   
  Melek Ayarci  1999      33.01  1:09.46      1:09.46   
  Essi-Maria Lillman  2000      35.11  1:15.20      2:24.66   
  Julia Bruneau  1999      30.52  1:07.98      3:32.64   
  Ella Saarikko  2000      29.48  1:01.76      4:34.40   
                     
Hss  1999  12  580          4:38.22   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Sanni Alamattila  1999      33.33  1:10.04      1:10.04   
  Emmi Kölhi  2000      36.08  1:17.67      2:27.71   
  Vilma Oura  2001      31.30  1:08.69      3:36.40   
  Vilma Havo  1999      30.05  1:01.82      4:38.22   
                     
Åsk  1999  10  557          4:41.88   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  Roosa Rekola  2000        1:12.58      1:12.58   
  Merina Suoranta  1999      37.48  1:20.61      2:33.19   
  Helene Helo  1999      31.81  1:08.86      3:42.05   
  Ida Konkka  2000      28.05  59.83      4:41.88   
                     
Aui Naiset [1999]  1999  557          4:42.00   
  Aurajoen Uinti                   
  Saara Männistö  2000      33.14  1:09.03      1:09.03   
  Kristiina Merenluoto  2000      38.58  1:21.42      2:30.45   
  Reetta Rantakokko  2001      31.13  1:09.99      3:40.44   
  Vuokko Suomäki  2001      28.96  1:01.56      4:42.00   
                     
Swim Naiset [1999]  1999  556          4:42.18   
  Swimming Jyväskylä                   
  Selma Soininen  1999      33.41  1:08.88      1:08.88   
  Sonja Pentti  1999      36.52  1:18.24      2:27.12   
  Sanni Lampi  2001      33.04  1:12.24      3:39.36   
  Rita Valkama  1999      30.05  1:02.82      4:42.18   
                     
Raisu Naiset [1999] I  1999  553          4:42.62   
  Raision Urheilijat                   
  Vilma Iisalo  2001      35.48  1:15.05      1:15.05   
  Eerica Kuusjärvi  1999      36.85  1:18.95      2:34.00   
  Irene Ruuskanen  1999      31.17  1:08.77      3:42.77   
  Sara Kazi  1999      28.55  59.85      4:42.62   
                     
Uita 1  1999  552          4:42.71   
  Uinti Tampere                   
  Suvi Huhtanen  1999      34.38  1:12.56      1:12.56   
  Roosa Mäkinen  1999      37.37  1:19.47      2:32.03   
  Inka Aaltonen  1999      31.72  1:09.30      3:41.33   
  Alma Lumio  1999      29.13  1:01.38      4:42.71   
                     
Cetus 2  1999    549          4:43.24   
  Cetus Espoo                   
  Henni Kangas-Kärki  2000        1:12.44      1:12.44   
  Veronica Wahlstedt  2000      36.75  1:20.44      2:32.88   
  Lyydia Kalenius  2000      31.39  1:08.91      3:41.79   
  Ronja Riihinen  2000      28.88  1:01.45      4:43.24   
                     
10  Ou Naiset [1999]  1999    539          4:44.96   
  Oulun Uinti 1906                   
  Miili Känsäkoski  1999      34.43  1:12.86      1:12.86   
  Anni Rajaniemi  2000      37.73  1:23.53      2:36.39   
  Reetta Kanervo  1999      29.79  1:07.72      3:44.11   
  Kaisa Kariniemi  1999      29.48  1:00.85      4:44.96   
                     
11  Uita 2  1999    522          4:48.19   
  Uinti Tampere                   
  Netta Nyberg  2001        1:15.44      1:15.44   
  Fanni Pirhonen  2000      37.49  1:21.42      2:36.86   
  Hanna Rautiainen  1999      30.72  1:08.86      3:45.72   
  Heini Hammar  1999      29.03  1:02.47      4:48.19   
                     
12  Tatu Naiset  1999    517          4:48.97   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
  Noora Kukkonen  1999        1:14.15      1:14.15   
  Amanda Saari  2000      38.81  1:22.58      2:36.73   
  Noora Poutanen  1999      32.71  1:11.77      3:48.50   
  Emma-Lotta Tynkkynen  1999      29.04  1:00.47      4:48.97   
                     
13  Hss 2  1999    515          4:49.49   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Pia Peräjoki  2000        1:14.13      1:14.13   
  Alexandra Vartiainen  2001      37.85  1:20.12      2:34.25   
  Roosa Nieminen  1999      32.44  1:11.29      3:45.54   
  Sophia Lindeberg  2000      30.04  1:03.95      4:49.49   
                     
14  Ukk Naiset [1999]  1999    497          4:52.77   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  Minea Bogdanoff  2001        1:21.07      1:21.07   
  Elina Karinkanta  2000      38.48  1:22.39      2:43.46   
  Annika Karinkanta  2000      30.36  1:06.43      3:49.89   
  Susanna Ellonen  1999      29.18  1:02.88      4:52.77   
                     
15  Vus-Vss  1999    486          4:55.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Petra Äkkinen  2000        1:14.29      1:14.29   
  Jenna Miettinen  1999      39.66  1:24.53      2:38.82   
  Denize Korkiakoski  1999      33.40  1:13.28      3:52.10   
  Milja Mielty  2000      29.32  1:03.00      4:55.10   
                     
16  Keui Iku-Tytöt  1999    458          5:00.97   
  Keravan Uimarit                   
  Aliisa Salokaarto  2001        1:19.95      1:19.95   
  Hanna Kareinen  2000      36.68  1:19.92      2:39.87   
  Jenni Kukkonen  1999      32.92  1:13.91      3:53.78   
  Lotta Räisänen  1999      31.48  1:07.19      5:00.97   
                     
 
Laji 2, 4X100m SKUV P-16, Loppukilpailut 14 - 16 v 
Sponsori: Assa Abloy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raisu Miehet [1998] I  1998  18  566          4:10.56   
  Raision Urheilijat                   
  Joel Rantala  1999      32.11  1:06.35      1:06.35   
  Casper Salminen  1998      33.01  1:11.17      2:17.52   
  Juho Grönblom  1998      27.16  58.45      3:15.97   
  Waltteri Rintala  1998      25.98  54.59      4:10.56   
                     
Hss  1998  14  565          4:10.67   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Niki Karlsson  2000      30.06  1:02.82      1:02.82   
  Alari Pakarinen  1998      32.52  1:12.26      2:15.08   
  Santeri Hölttä  2000      26.75  58.90      3:13.98   
  Kaarlo Seppänen  1999      26.30  56.69      4:10.67   
                     
Åsk  1998  12  560          4:11.43   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  Wilhelm Suominen  1999      30.76  1:05.19      1:05.19   
  Miikka Kylmänen  1998      33.01  1:12.23      2:17.42   
  Peik Lindberg  1999      26.61  59.52      3:16.94   
  Otto Rannikko  1999      26.15  54.49      4:11.43   
                     
Cetus 1  1998  10  552          4:12.66   
  Cetus Espoo                   
  Jan Strömberg  1999      32.60  1:07.19      1:07.19   
  Konsta Nenonen  1998      32.61  1:10.72      2:17.91   
  Sergey Kuznetsov  2000      26.75  58.54      3:16.45   
  Topi Suomalainen  1998      26.53  56.21      4:12.66   
                     
Tatu:n Sonnit  1998  539          4:14.67   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
  Deny Belaic  1998      31.18  1:04.58      1:04.58   
  Mikael Karuveha  1999      31.64  1:08.45      2:13.03   
  Santeri Mettälä  1999      30.05  1:05.73      3:18.76   
  Jan Rif  1998      26.40  55.91      4:14.67   
                     
Rius Miehet [1998]  1998  518          4:17.96   
  Riihimäen Uimaseura                   
  Niko Mäkelä  1998      29.54  1:01.91      1:01.91   
  Rasmus Kujala  1999      33.05  1:12.25      2:14.16   
  Jasper Pullinen  1999      30.78  1:04.96      3:19.12   
  Leevi Nuora  1999      27.92  58.84      4:17.96   
                     
Uita 1  1998  470          4:26.43   
  Uinti Tampere                   
  Walentin Koskinen  2000        1:09.70      1:09.70   
  Juho Urhemaa  1999      32.33  1:11.67      2:21.37   
  Atte Kulmala  1998      30.19  1:07.03      3:28.40   
  Patrik Jantunen  1999      26.82  58.03      4:26.43   
                     
Oulo Pojat 1  1998  464          4:27.63   
  Oulun Lohet                   
  Konsta Kallinen  1999      32.06  1:07.32      1:07.32   
  Miikka Willman  1998      34.40  1:15.33      2:22.65   
  Juho Herva  1998      28.72  1:04.66      3:27.31   
  Aukusti Ylitervo  1999      27.81  1:00.32      4:27.63   
                     
Vus-Vss  1998    461          4:28.30   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Hermanni Taimisto  2000        1:13.33      1:13.33   
  Joona Oksakari  2000      32.84  1:12.21      2:25.54   
  Miika Nurmi  1999      29.60  1:04.68      3:30.22   
  Aaron Joki  1999      27.10  58.08      4:28.30   
                     
10  Swim Miehet [1998]  1998    451          4:30.28   
  Swimming Jyväskylä                   
  Danila Dobrzhanskiy  1998        1:04.31      1:04.31   
  Pyry Kurkinen  1998      34.45  1:16.50      2:20.81   
  Kim Tiainen  1998      31.72  1:07.93      3:28.74   
  Jaakko Liedevaara  1999      28.95  1:01.54      4:30.28   
                     
11  Ou Miehet [1998]  1998    449          4:30.59   
  Oulun Uinti 1906                   
  Kaius Kejonen  1998        1:10.38      1:10.38   
  Anton Ukkola  2000      33.57  1:13.45      2:23.83   
  Topias Nygård  2000      31.19  1:07.57      3:31.40   
  Severi Lieto  1998      28.11  59.19      4:30.59   
                     
12  Tatu:n Kakkone  1998    448          4:30.85   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
  Antti Hakkarainen  2000        1:08.04      1:08.04   
  Santeri Kaasinen  1999      35.13  1:17.45      2:25.49   
  Joona Korhonen  2000      30.44  1:07.67      3:33.16   
  Väinö Kilpeläinen  1999      26.89  57.69      4:30.85   
                     
13  Juk Miehet [1998]  1998    434          4:33.63   
  Järvenpään Uintiklubi                   
  Antti Myllynen  1999      1:07.83  1:07.83      1:07.83   
  Antti Leiponen  1998      34.12  1:13.79      2:21.62   
  Elias Soukola  1999      32.31  1:11.67      3:33.29   
  Heikki Tervanen  1998      27.87  1:00.34      4:33.63   
                     
14  Hss 2  1998    415          4:37.73   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Aaro Tähtivuori  1998        1:10.08      1:10.08   
  Elias Tiihonen  1999      36.14  1:18.92      2:29.00   
  Elias Herlevi  2000      31.98  1:09.86      3:38.86   
  Jami Heinilä  2000      28.66  58.87      4:37.73   
                     
15  Uita 2  1998    413          4:38.19   
  Uinti Tampere                   
  Jaakko Kokko  1999        1:08.92      1:08.92   
  Tuukka Hörkkö  1998      35.93  1:18.36      2:27.28   
  Niklas Uitto  2000      32.01  1:10.45      3:37.73   
  Teemu Lehtonen  2000      28.45  1:00.46      4:38.19   
                     
Åsk 2  1998              DNF   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
 
Laji 3, 800m VU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 13 v 
Sponsori: Aquanetti 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Vilma Oura  2001  602  1:09.19  2:24.36  3:39.32  4:53.96  9:44.85   
  Helsingfors Simsällskap        6:07.61  7:21.02  8:33.21       
                     
Raakel Bärlund  2001  579  1:10.31  2:25.44  3:40.41  4:55.93  9:52.41   
  Lahden Uimaseura        6:10.33  7:25.30  8:40.34       
                     
Mila Manner  2001  570  1:08.92  2:22.85  3:39.28  4:54.88  9:55.55   
  Nokian Pyry        6:11.17  7:27.42  8:42.55       
                     
Alexandra Vartiainen  2001  555  1:11.13  2:27.77  3:44.46  5:00.30  10:00.65   
  Helsingfors Simsällskap        6:16.05  7:31.85  8:47.37       
                     
Emma Koiranen  2001  545  1:08.75  2:24.45  3:40.77  4:57.02  10:04.32   
  Helsingfors Simsällskap        6:14.00  7:30.81  8:49.12       
                     
Camilla Tyven  2001  521  1:09.79  2:28.23  3:45.65  5:03.66  10:13.48   
  Nokian Pyry        6:21.96  7:41.39  9:00.47       
                     
Lotta Auvinen  2001  515  1:11.30  2:26.93  3:44.22  5:02.97  10:15.94   
  Cetus Espoo        6:22.46  7:40.98  9:00.95       
                     
Jenni Louhimo  2001  512  1:10.43  2:26.94  3:44.19  5:03.07  10:17.02   
  Oulun Uinti 1906        6:22.52  7:42.54  9:01.23       
                     
Cia Wacklin  2001    510  1:09.44  2:26.61  3:43.44  5:02.52  10:18.00   
  Cetus Espoo        6:21.87  7:40.84  9:01.01       
                     
10  Kiia Toikka  2001    487  1:09.95  2:27.02  3:45.61  5:05.04  10:27.46   
  Uimaseura KoVe-Ve        6:25.21  7:46.66  9:08.23       
                     
11  Helene Hirvonen  2001    486  1:10.09  2:27.04  3:45.45  5:05.33  10:27.98   
  Helsingfors Simsällskap        6:26.17  7:47.24  9:08.97       
                     
12  Niina Roiko-Jokela  2001    480  1:10.97  2:28.65  3:48.64  5:09.41  10:30.39   
  Swimming Jyväskylä        6:30.30  7:51.43  9:12.13       
                     
13  Minea Bogdanoff  2001    479  1:15.70  2:36.44  3:56.86  5:16.59  10:30.97   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu        6:37.98  7:58.11  9:16.14       
                     
14  Reetta Rantakokko  2001    465  1:10.17  2:28.10  3:48.19  5:09.08  10:37.02   
  Aurajoen Uinti        6:30.35  7:52.72  9:15.23       
                     
15  Anni Willman  2001    464  1:12.36  2:30.79  3:51.71  5:12.49  10:37.86   
  Oulun Lohet        6:33.84  7:56.11  9:17.70       
                     
16  Riina Koskinen  2001    463  1:13.67  2:34.18  3:55.73  5:17.35  10:38.16   
  Swimming Jyväskylä        6:38.30  7:59.22  9:20.43       
                     
17  Nora Kosonen  2001    452  1:13.14  2:34.13  3:55.32  5:16.94  10:43.41   
  Tampereen Työväen Uimarit        6:38.83  8:01.56  9:23.45       
                     
18  Hilla Nieminen  2001    451  1:14.37  2:33.81  3:55.32  5:17.60  10:43.87   
  Uinti Tampere        6:40.66  8:02.68  10:05.49       
                     
19  Jenna Sjöblom  2001    450  1:13.88  2:34.75  3:55.60  5:17.28  10:44.14   
  Kouvolan Uimarit        6:39.58  8:02.30  9:24.32       
                     
20  Nelle Ojakippola  2001    448  1:12.72  2:34.40  3:55.12  5:17.76  10:45.38   
  Vieskan Uimarit        6:41.50  8:04.25  9:26.88       
                     
21  Sanna Putkonen  2001    442  1:11.90  2:29.96  3:51.73  5:14.38  10:47.85   
  Cetus Espoo        6:36.08  8:00.09  9:24.73       
                     
22  Veera Heikkinen  2001    420  1:16.00  2:37.94  4:01.40  5:25.10  10:59.24   
  Helsingin Uimarit        6:50.35  8:14.04  9:37.69       
                     
23  Vivian Heräjärvi  2001    378  1:17.55  2:42.47  4:09.46  5:37.64  11:22.76   
  Jämsänkosken Ilves        7:05.43  8:33.35  10:00.41       
                     
Heidi Blankenstein  2001              DNF   
  Oulun Lohet                   
                     
 
Laji 3, 800m VU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 14 v 
Sponsori: Aquanetti 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Essi-Maria Lillman  2000  645  1:09.36  2:20.49  3:32.69  4:44.29  9:31.35   
  Lahden Uimaseura        5:56.40  7:08.77  8:21.08       
                     
Millie Kuusniemi Fishwick  2000  578  1:10.10  2:24.76  3:39.99  4:55.13  9:52.80   
  Helsingfors Simsällskap        6:09.38  7:24.62  8:39.60       
                     
Kristiina Merenluoto  2000  564  1:08.99  2:21.61  3:36.22  4:52.92  9:57.44   
  Aurajoen Uinti        6:09.09  7:25.69  8:42.48       
                     
Sophia Lindeberg  2000  541  1:10.61  2:27.75  3:44.84  5:02.01  10:05.87   
  Helsingfors Simsällskap        6:18.92  7:34.77  8:51.69       
                     
Vilja Kaukinen  2000  531  1:12.38  2:28.24  3:45.16  5:02.93  10:09.54   
  Raision Urheilijat        6:20.53  7:38.00  8:54.83       
                     
Juuli Miettinen  2000  528  1:11.29  2:27.73  3:44.76  5:02.03  10:10.85   
  Vantaan Vesikot        6:19.06  7:35.91  8:53.78       
                     
Julia Sottinen  2000  511  1:11.34  2:31.95  3:51.90  5:10.87  10:17.42   
  Porin Uimaseura        6:28.78  7:45.46  9:01.57       
                     
Emmi Kölhi  2000  503  1:10.13  2:27.20  3:45.15  5:03.83  10:20.83   
  Helsingfors Simsällskap        6:23.02  7:42.61  9:02.93       
                     
Saara Lehtonen  2000    499  1:12.62  2:31.10  3:50.04  5:08.95  10:22.31   
  Helsingfors Simsällskap        6:26.90  7:45.51  9:04.86       
                     
10  Elina Karinkanta  2000    492  1:15.53  2:35.62  3:56.14  5:15.21  10:25.28   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu        6:33.93  7:52.45  9:10.47       
                     
11  Mira Tarnanen  2000    491  1:11.37  2:30.12  3:49.40  5:09.97  10:25.61   
  Riihimäen Uimaseura        6:29.66  7:49.05  9:09.65       
                     
12  Marilla Parhiala  2000    491  1:09.54  2:26.76  3:46.51  5:07.03  10:25.62   
  Gladius Kirkkonummi        6:27.79  7:48.33  9:09.44       
                     
13  Heidi Kivioja  2000    477  1:12.21  2:33.79  3:54.67  5:14.69  10:32.06   
  Vieskan Uimarit        6:34.70  7:55.07  9:15.01       
                     
14  Henna Blomroos  2000    476  1:11.33  2:30.33  3:49.89  5:09.83  10:32.41   
  Rauman Uimaseura        6:30.71  7:52.18  9:13.59       
                     
15  Nea Tiesmäki  2000    475  1:12.22  2:31.63  3:52.64  5:12.76  10:32.73   
  Cetus Espoo        6:31.93  7:54.07  9:14.94       
                     
16  Wendela Vuorinen  2000    475  1:11.28  2:30.97  3:51.77  5:12.72  10:32.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls        6:33.67  7:54.68  9:15.50       
                     
17  Hanna Kareinen  2000    474  1:14.45  2:33.66  3:53.80  5:15.22  10:33.00   
  Keravan Uimarit        6:36.70  7:57.59  9:17.05       
                     
18  Gemma James  2000    473  1:10.73  2:29.58  3:50.85  5:11.74  10:33.42   
  Helsingfors Simsällskap        6:33.63  7:53.59  9:15.93       
                     
19  Janina Ollikainen  2000    469  1:11.18  2:30.93  3:50.58  5:10.97  10:35.62   
  Porin Uimaseura        6:31.36  7:53.46  9:16.44       
                     
20  Fanni Pirhonen  2000    468  1:07.49  2:26.97  3:48.16  5:10.24  10:35.78   
  Uinti Tampere        6:32.25  7:54.74  9:16.83       
                     
21  Sanni Kalliomäki  2000    458  1:14.77  2:35.23  3:57.18  5:18.33  10:40.65   
  Raision Urheilijat        6:39.96  8:01.52  9:22.42       
                     
22  Noora Kanerva  2000    447  1:13.61  2:34.24  3:55.39  5:16.99  10:45.45   
  Simmis Wanda        6:38.47  8:01.59  9:24.65       
                     
23  Roosa Paukku  2000    439  1:12.26  2:31.52  3:53.42  5:16.05  10:49.40   
  Swimming Club Nurmijärvi        6:39.65  8:02.81  9:28.04       
                     
24  Pia Peräjoki  2000    432  1:16.70  2:38.75  4:01.84  5:25.16  10:53.06   
  Helsingfors Simsällskap        6:48.36  8:11.12  9:33.95       
                     
 
Laji 3, 800m VU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 15 v 
Sponsori: Aquanetti 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Annika Falk  1999  627  1:05.53  2:16.83  3:30.44  4:44.35  9:36.73   
  Seinäjoen Uimarit-58        5:58.95  7:12.58  8:26.42       
                     
Alissa Eloranta  1999  605  1:08.65  2:23.33  3:37.73  4:52.41  9:43.61   
  Cetus Espoo        6:06.89  7:21.22  8:34.45       
                     
Merina Suoranta  1999  604  1:06.83  2:19.05  3:31.55  4:44.68  9:44.15   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku        5:58.66  7:14.28  8:31.21       
                     
Melek Ayarci  1999  603  1:06.80  2:20.22  3:35.03  4:50.77  9:44.48   
  Lahden Uimaseura        6:05.65  7:20.22  8:34.18       
                     
Mirva Kallström  1999  587  1:08.90  2:23.30  3:37.77  4:52.54  9:49.57   
  Cetus Espoo        6:07.39  7:21.98  8:36.51       
                     
Irene Ruuskanen  1999  561  1:10.96  2:27.04  3:42.89  4:58.73  9:58.67   
  Raision Urheilijat        6:14.67  7:30.05  8:45.37       
                     
Kaisa Kariniemi  1999  547  1:09.09  2:24.81  3:41.63  4:58.83  10:03.53   
  Oulun Uinti 1906        6:15.97  7:32.85  8:49.53       
                     
Sara Kazi  1999  531  1:10.48  2:26.77  3:44.09  5:01.40  10:09.73   
  Raision Urheilijat        6:18.87  7:36.05  8:53.37       
                     
Pinja Peippo  1999    530  1:10.27  2:26.67  3:42.74  5:00.69  10:10.25   
  Vantaan Vesikot        6:18.26  7:36.89  8:55.59       
                     
Roosa Nieminen  1999    530  1:11.31  2:28.96  3:46.40  5:03.67  10:10.25   
  Helsingfors Simsällskap        6:20.13  7:37.55  8:54.75       
                     
11  Susanna Ellonen  1999    529  1:11.39  2:27.84  3:43.68  5:02.20  10:10.52   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu        6:20.36  7:38.18  8:56.77       
                     
12  Eveliina Palo  1999    521  1:09.48  2:25.54  3:43.12  5:01.44  10:13.47   
  Kemin Uimaseura        6:19.98  7:39.77  8:58.78       
                     
13  Helene Helo  1999    517  1:10.39  2:28.31  3:46.42  5:04.49  10:15.15   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku        6:22.47  7:41.60  9:00.10       
                     
14  Denize Korkiakoski  1999    513  1:10.49  2:27.39  3:44.61  5:03.61  10:16.63   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls        6:21.93  7:40.70  8:59.93       
                     
15  Jenni Kukkonen  1999    513  1:10.83  2:28.03  3:46.58  5:04.67  10:16.73   
  Keravan Uimarit        6:23.23  7:42.00  9:00.51       
                     
16  Henna Turunen  1999    511  1:11.05  2:29.28  3:47.01  5:06.91  10:17.70   
  Lahden Uimaseura        6:25.92  7:44.66  9:01.98       
                     
17  Lotta Räisänen  1999    507  1:11.86  2:30.40  3:48.91  5:08.68  10:19.11   
  Keravan Uimarit        6:27.32  7:46.26  9:03.92       
                     
18  Hanna Rautiainen  1999    506  1:11.90  2:29.36  3:48.08  5:06.36  10:19.48   
  Uinti Tampere        6:25.28  7:44.18  9:02.91       
                     
19  Henna Syrjälä  1999    489  1:08.93  2:24.93  3:43.88  5:04.60  10:26.85   
  Porin Uimaseura        6:25.81  7:45.97  9:06.85       
                     
20  Kia Karike  1999    485  1:11.29  2:31.17  3:50.87  5:10.53  10:28.43   
  Cetus Espoo        6:30.12  7:50.22  9:09.69       
                     
21  Anni Halonen  1999    474  1:13.87  2:34.28  3:55.90  5:16.49  10:33.11   
  Riihimäen Uimaseura        6:36.73  7:56.92  9:15.73       
                     
22  Toini Kempinen  1999    473  1:15.32  2:36.27  3:57.62  5:17.74  10:33.64   
  Helsingfors Simsällskap        6:38.54  7:58.62  9:18.19       
                     
23  Noora Kukkonen  1999    462  1:11.75  2:31.56  3:52.45  5:14.37  10:38.58   
  Tampereen Työväen Uimarit        6:37.01  8:00.12  9:21.22       
                     
24  Aino Räike  1999    441  1:12.76  2:32.83  3:54.87  5:17.46  10:48.62   
  Salon Uimarit        6:39.70  8:02.88  9:26.86       
                     
 
Laji 4, 800m VU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 14 v 
Sponsori: Turun Hylly- & Trukkitalo 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Jami Heinilä  2000  558  1:03.82  2:11.51  3:20.74  4:30.68  9:09.13   
  Helsingfors Simsällskap        5:40.09  6:50.66  8:00.90       
                     
Tuomas Ylipelkonen  2000  488  1:05.16  2:16.60  3:29.57  4:43.49  9:33.94   
  Seinäjoen Uimarit-58        5:57.16  7:10.76  8:24.31       
                     
Mika Palovuori  2000  461  1:06.11  2:19.18  3:32.95  4:47.78  9:45.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls        6:02.45  7:17.12  8:32.09       
                     
Santeri Hulkko  2000  452  1:10.58  2:25.25  3:40.41  4:55.74  9:49.02   
  Lahden Uimaseura        6:10.59  7:24.91  8:39.47       
                     
Kirill Egorov  2000  448  1:07.03  2:19.64  3:34.50  4:50.02  9:50.70   
  ORCA Helsinki        6:05.63  7:21.40  8:37.31       
                     
Topias Nygård  2000  448  1:08.53  2:22.85  3:37.63  4:53.40  9:50.78   
  Oulun Uinti 1906        6:08.01  7:22.90  8:38.59       
                     
Samuli Halme  2000  443  1:09.95  2:25.23  3:40.75  4:56.21  9:52.93   
  Lahden Uimaseura        6:11.71  7:26.40  8:41.52       
                     
Martti Tervanen  2000  435  1:08.06  2:21.27  3:36.22  4:52.21  9:56.45   
  Järvenpään Uintiklubi        6:08.08  7:24.27  8:41.00       
                     
Elias Herlevi  2000    432  1:07.95  2:22.52  3:38.42  4:54.39  9:57.70   
  Helsingfors Simsällskap        6:10.56  7:26.83  8:43.16       
                     
10  Roope Aro  2000    421  1:09.78  2:26.08  3:42.88  4:59.92  10:02.88   
  Nokian Pyry        6:15.98  7:33.13  8:50.19       
                     
11  Olli Aflecht  2000    418  1:11.32  2:27.45  3:44.22  5:01.07  10:04.40   
  Raision Urheilijat        6:18.50  7:35.19  8:51.08       
                     
12  Onni Punkka  2000    411  1:10.40  2:27.28  3:44.23  5:01.57  10:08.00   
  Cetus Espoo        6:18.50  7:34.97  8:51.14       
                     
13  Jakob Sievers  2000    404  1:12.39  2:31.58  3:51.35  5:10.28  10:11.43   
  Uinti Tampere        6:28.49  7:45.47  9:01.42       
                     
14  Topi Lukkarinen  2000    403  1:10.14  2:28.18  3:46.96  5:05.46  10:11.69   
  Swimming Club Rovaniemi        6:24.56  7:43.15  9:00.10       
                     
15  Ilja Riikonen  2000    403  1:13.70  2:31.84  3:50.46  5:07.81  10:11.87   
  Raision Urheilijat        6:24.45  7:41.83  8:58.75       
                     
16  Henry Hatanpää  2000    397  1:10.24  2:27.41  3:45.23  5:03.51  10:15.11   
  Swimming Club Nurmijärvi        6:21.25  7:40.25  8:58.17       
                     
17  Eetu Isosuo  2000    375  1:10.26  2:28.70  3:47.49  5:07.16  10:26.55   
  Cetus Espoo        6:27.79  7:47.80  9:08.95       
                     
18  Hermanni Taimisto  2000    375  1:14.55  2:33.04  3:52.36  5:12.68  10:26.83   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls        6:33.99  7:54.05  9:12.86       
                     
19  Joona Salminen  2000    373  1:11.16  2:29.60  3:49.09  5:09.46  10:28.04   
  Cetus Espoo        6:29.87  7:50.15  9:10.53       
                     
20  Taneli Juutinen  2000    366  1:11.54  2:30.42  3:50.43  5:11.46  10:31.65   
  Kemin Työväen Uimarit        6:31.54  7:52.14  9:14.78       
                     
21  Anton Ukkola  2000    362  1:11.14  2:29.59  3:49.04  5:11.06  10:34.20   
  Oulun Uinti 1906        6:32.40  7:53.83  9:14.35       
                     
22  Janek Erik Päike  2000    351  1:09.91  2:27.55  3:48.41  5:10.81  10:40.42   
  Helsingfors Simsällskap        6:34.05  7:57.79  9:20.81       
                     
23  Lauri Elomaa  2000    343  1:13.35  2:35.23  3:57.39  5:19.87  10:45.69   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku        6:42.26  8:04.87  9:27.84       
                     
Joona Oksakari  2000              DSQ  750 m 
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 5.2 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
                     
 
Laji 4, 800m VU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 15 v 
Sponsori: Turun Hylly- & Trukkitalo 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Peik Lindberg  1999  573  1:02.65  2:10.11  3:18.20  4:26.58  9:04.24   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku        5:34.58  6:43.95  7:53.83       
                     
Otto Rannikko  1999  551  1:02.48  2:09.88  3:18.14  4:28.20  9:11.17   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku        5:39.52  6:53.23  8:04.57       
                     
Wilhelm Suominen  1999  550  1:04.54  2:14.46  3:25.22  4:36.50  9:11.54   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku        5:46.68  6:56.40  8:05.25       
                     
Elias Kuusisto  1999  547  1:04.11  2:13.92  3:24.42  4:34.99  9:12.75   
  Aurajoen Uinti        5:45.46  6:55.61  8:05.95       
                     
Jasper Pullinen  1999  540  1:03.60  2:12.18  3:20.54  4:30.45  9:15.12   
  Riihimäen Uimaseura        5:42.12  6:53.53  8:05.84       
                     
Leevi Suhonen  1999  525  1:02.85  2:11.42  3:21.74  4:33.91  9:20.22   
  Mikkelin Uimaseura        5:46.43  6:58.61  8:10.84       
                     
Santeri Mettälä  1999  503  1:06.04  2:19.45  3:31.97  4:44.41  9:28.32   
  Tampereen Työväen Uimarit        5:56.45  7:07.92  8:19.26       
                     
Jan Strömberg  1999  502  1:05.26  2:16.44  3:29.25  4:42.40  9:28.63   
  Cetus Espoo        5:55.53  7:07.99  8:19.82       
                     
Joni Aaltonen  1999    502  1:02.50  2:11.31  3:22.32  4:34.30  9:28.70   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku        5:47.63  7:00.44  8:17.52       
                     
10  Jonni Aho  1999    491  1:04.41  2:15.64  3:28.37  4:41.53  9:32.94   
  Gladius Kirkkonummi        5:55.00  7:09.24  8:21.04       
                     
11  Aapo Eerola  1999    479  1:07.05  2:18.77  3:31.40  4:44.26  9:37.79   
  Tampereen Työväen Uimarit        5:57.80  7:11.67  8:25.47       
                     
12  Atte Somero  1999    469  1:04.77  2:16.08  3:29.84  4:44.25  9:41.74   
  Lahden Kaleva        5:59.53  7:14.52  8:28.45       
                     
13  Elias Soukola  1999    450  1:08.84  2:22.99  3:37.79  4:53.17  9:49.59   
  Järvenpään Uintiklubi        6:08.33  7:23.32  8:37.82       
                     
14  Henri Kyyrä  1999    447  1:08.66  2:22.26  3:36.82  4:51.77  9:50.94   
  Vantaan Vesikot        6:07.10  7:22.32  8:37.59       
                     
15  Pyry Nurmilo  1999    444  1:10.30  2:24.48  3:38.61  4:53.05  9:52.51   
  Tampereen Työväen Uimarit        6:07.76  7:22.67  8:39.57       
                     
16  Rami Rissanen  1999    431  1:06.81  2:21.02  3:36.44  4:53.42  9:58.41   
  Porin Uimaseura        6:10.21  7:27.34  8:44.55       
                     
17  Joonatan Lindfors  1999    425  1:10.04  2:26.23  3:43.17  5:00.15  10:01.20   
  Cetus Espoo        6:16.30  7:31.82  8:47.08       
                     
18  Valtteri Lausala  1999    408  1:07.68  2:23.45  3:40.48  4:57.75  10:09.38   
  Simmis Grani        6:16.23  7:34.81  8:52.76       
                     
19  Leevi Nuora  1999    405  1:10.16  2:26.93  3:43.82  5:00.32  10:11.08   
  Riihimäen Uimaseura        6:17.08  7:35.21  8:53.40       
                     
20  Otto Seppä  1999    392  1:10.21  2:28.75  3:48.51  5:08.53  10:17.43   
  Riihimäen Uimaseura        6:27.32  7:45.33  9:02.09       
                     
21  Antti Myllynen  1999    389  1:08.99  2:25.41  3:43.42  5:02.95  10:19.06   
  Järvenpään Uintiklubi        6:22.97  7:42.52  9:01.61       
                     
22  Miika Pänttönen  1999    365  1:09.26  2:26.85  3:46.85  5:09.30  10:32.52   
  Uinti Tampere        6:31.94  7:53.69  9:14.18       
                     
23  Werner Heräjärvi  1999    334  1:10.70  2:30.70  3:53.48  5:18.19  10:51.62   
  Jämsänkosken Ilves        6:43.38  8:08.96  9:34.38       
                     
Verneri Mattila  1999              DNF   
  ORCA Helsinki                   
                     
 
Laji 4, 800m VU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 16 v 
Sponsori: Turun Hylly- & Trukkitalo 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Juho Grönblom  1998  670  1:01.11  2:06.05  3:11.90  4:17.10  8:36.50   
  Raision Urheilijat        5:22.09  6:27.91  7:33.56       
                     
Waltteri Rintala  1998  636  1:01.55  2:08.56  3:15.33  4:21.84  8:45.59   
  Raision Urheilijat        5:28.84  6:35.42  7:41.49       
                     
Joonas Koski  1998  613  1:01.16  2:06.58  3:13.14  4:20.28  8:52.14   
  Heinolan Isku        5:27.58  6:35.39  7:44.65       
                     
Jerri Pinomäki  1998  595  1:02.62  2:10.03  3:18.46  4:26.20  8:57.33   
  Raision Urheilijat        5:34.59  6:42.94  7:50.54       
                     
Nemo Laiho  1998  555  1:03.65  2:12.65  3:21.89  4:32.30  9:09.88   
  Raision Urheilijat        5:41.39  6:51.42  8:01.32       
                     
Samu Kallio  1998  540  1:05.05  2:14.88  3:25.83  4:34.86  9:14.90   
  Raision Urheilijat        5:45.92  6:56.38  8:07.43       
                     
Rasmus Virta  1998  530  1:03.21  2:14.17  3:24.79  4:35.62  9:18.49   
  Cetus Espoo        5:46.05  6:57.27  8:08.55       
                     
Casper Salminen  1998  526  1:04.46  2:13.77  3:24.98  4:36.57  9:20.07   
  Raision Urheilijat        5:48.22  6:59.31  8:10.21       
                     
Aaro Tähtivuori  1998    516  1:06.03  2:16.46  3:26.90  4:38.04  9:23.44   
  Helsingfors Simsällskap        5:49.29  7:00.83  8:12.12       
                     
10  Jami Kuosmanen  1998    507  1:07.86  2:18.09  3:30.09  4:42.33  9:26.68   
  Lahden Uimaseura        5:54.63  7:41.42  8:52.62       
                     
11  Henrik Häkkinen  1998    498  1:04.10  2:14.03  3:25.94  4:38.42  9:30.24   
  Hyvinkään Uimaseura        5:51.62  7:04.73  8:17.90       
                     
12  Deny Belaic  1998    488  1:03.92  2:13.39  3:24.45  4:37.88  9:34.22   
  Tampereen Työväen Uimarit        5:51.86  7:05.89  8:21.04       
                     
13  Severi Lieto  1998    487  1:05.67  2:17.50  3:29.90  4:42.90  9:34.34   
  Oulun Uinti 1906        5:56.68  7:09.42  8:23.13       
                     
14  Santeri Leppälä  1998    483  1:05.00  2:17.58  3:31.78  4:44.99  9:36.00   
  Kemin Uimaseura        5:58.79  7:12.92  8:26.29       
                     
15  Joona Kärkkäinen  1998    475  1:07.41  2:20.70  3:33.71  4:47.49  9:39.31   
  Heinolan Isku        6:01.48  7:15.01  8:28.74       
                     
16  Aleksi Kanste  1998    469  1:08.07  2:21.85  3:36.26  4:50.91  9:41.69   
  Haukiputaan Heitto        6:05.82  7:18.92  8:31.92       
                     
17  Joni Hemminki  1998    464  1:05.80  2:17.48  3:31.54  4:46.16  9:43.88   
  Seinäjoen Uimarit-58        6:01.65  7:17.04  8:32.01       
                     
18  Reko Patinen  1998    454  1:07.88  2:21.39  3:35.97  4:51.77  9:47.98   
  Nummelan Kisaajat        6:07.03  7:22.84  8:36.99       
                     
19  Olli Soramies  1998    451  1:04.91  2:17.51  3:32.73  4:49.21  9:49.40   
  Voikkaan Viesti        6:06.00  7:22.08  8:37.88       
                     
20  Jon Lundgren  1998    449  1:05.23  2:18.58  3:33.17  4:49.32  9:50.36   
  Simmis Wanda        6:05.50  7:21.13  8:37.34       
                     
21  Juho Röytiö  1998    427  1:08.02  2:22.57  3:37.53  4:52.60  10:00.07   
  Swimming Club Rovaniemi        6:09.70  7:27.32  8:45.79       
                     
22  Markus Äijälä  1998    407  1:10.37  2:26.58  3:44.02  5:02.47  10:10.00   
  Salon Uimarit        6:20.79  7:38.80  8:56.30       
                     
23  Heikki Tervanen  1998    359  1:10.89  2:28.92  3:49.16  5:10.20  10:35.71   
  Järvenpään Uintiklubi        6:31.48  7:53.82  9:15.76       
                     
 
Laji 5, 200m SKU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 13 v 
Sponsori: Marli 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001  535  32.87  1:13.12  2:00.33    2:35.37   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Reetta Rantakokko  2001  512  33.07  1:16.81  2:01.89    2:37.61   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Sanni Lampi  2001  498  33.33  1:13.56  2:02.16    2:39.13   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Emilia Flyckt  2001  489  33.08  1:15.37  2:00.46    2:40.07   
  Cetus Espoo                   
                     
Alexandra Vartiainen  2001  482  35.86  1:19.12  2:03.89    2:40.81   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Mila Manner  2001  475  32.82  1:16.48  2:06.16    2:41.57   
  Nokian Pyry                   
                     
Emma Kotiranta  2001  452  33.49  1:16.51  2:05.98    2:44.32   
  Cetus Espoo                   
                     
Helene Hirvonen  2001  451  35.93  1:19.25  2:09.56    2:44.43   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Paula Peltola  2001    448  35.09  1:16.98  2:07.89    2:44.75   
  Aurajoen Uinti                   
                     
10  Seela Peuralahti  2001    447  33.75  1:16.72  2:06.00    2:44.90   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
11  Camilla Tyven  2001    444  35.50  1:18.39  2:09.61    2:45.35   
  Nokian Pyry                   
                     
12  Henna Haipus  2001    428  37.43  1:20.84  2:09.94    2:47.35   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
13  Noora Kolu  2001    428  32.60  1:16.91  2:07.29    2:47.39   
  Uinti Tampere                   
                     
14  Nelle Ojakippola  2001    417  36.59  1:22.27  2:11.23    2:48.76   
  Vieskan Uimarit                   
                     
15  Amanda Rapinoja  2001    413  38.19  1:20.62  2:10.34    2:49.29   
  Cetus Espoo                   
                     
16  Heta Känkänen  2001    404  37.50  1:22.37  2:11.13    2:50.58   
  Porin Uimaseura                   
                     
17  Annika Lepistö  2001    399  38.80  1:22.02  2:10.39    2:51.27   
  Porin Uimaseura                   
                     
18  Senni Ovaskainen  2001    399  34.83  1:19.49  2:11.40    2:51.28   
  Lahden Uimaseura                   
                     
19  Jenni Louhimo  2001    397  33.23  1:16.06  2:11.43    2:51.60   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
20  Vilma Iisalo  2001    393  38.02  1:21.00  2:11.69    2:52.12   
  Raision Urheilijat                   
                     
21  Saara Svahn  2001    376  36.70  1:23.51  2:14.92    2:54.69   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
22  Saara Sojolin  2001    333  39.29  1:26.65  2:18.21    3:01.91   
  Uinti Tampere                   
                     
Lotta Auvinen  2001              DNF   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 5, 200m SKU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 14 v 
Sponsori: Marli 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi-Maria Lillman  2000  630  32.72  1:11.44  1:52.75    2:27.08   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lyydia Kalenius  2000  595  32.93  1:14.01  1:55.42    2:29.96   
  Cetus Espoo                   
                     
Kristiina Merenluoto  2000  545  33.30  1:14.31  1:59.22    2:34.38   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Ida Konkka  2000  517  31.80  1:12.25  1:59.55    2:37.15   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Ksenia Egorova  2000  514  33.44  1:12.11  1:59.39    2:37.46   
  ORCA Helsinki                   
                     
Emmi Kölhi  2000  500  34.16  1:16.64  2:00.16    2:38.89   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Henni Kangas-Kärki  2000  497  33.54  1:15.31  2:00.62    2:39.24   
  Cetus Espoo                   
                     
Reetta-Maija Perätalo  2000  495  34.54  1:15.01  2:02.11    2:39.41   
  Oulun Lohet                   
                     
Amanda Saari  2000    493  32.95  1:15.95  2:03.32    2:39.61   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
10  Katri Hurskainen  2000    487  33.53  1:13.88  2:04.73    2:40.30   
  Oulun Lohet                   
                     
11  Janina Ollikainen  2000    484  34.02  1:17.71  2:04.60    2:40.61   
  Porin Uimaseura                   
                     
12  Fanni Pirhonen  2000    477  34.88  1:16.63  2:06.58    2:41.43   
  Uinti Tampere                   
                     
13  Saara Männistö  2000    476  35.01  1:16.32  2:05.31    2:41.53   
  Aurajoen Uinti                   
                     
14  Aino Hämäläinen  2000    474  33.32  1:15.72  2:04.43    2:41.75   
  Lahden Uimaseura                   
                     
15  Alina Anttila  2000    468  35.55  1:18.59  2:04.76    2:42.43   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
16  Petra Äkkinen  2000    460  35.63  1:14.90  2:06.77    2:43.33   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
17  Olivia Hellsten  2000    459  35.16  1:15.78  2:04.25    2:43.47   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
18  Noora Siltari  2000    457  36.48  1:18.90  2:07.15    2:43.72   
  Kemin Uimaseura                   
                     
19  Hanna Kareinen  2000    448  35.37  1:22.32  2:06.67    2:44.78   
  Keravan Uimarit                   
                     
20  Marilla Parhiala  2000    442  34.35  1:17.51  2:09.63    2:45.60   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
21  Emmi Kilpinen  2000    441  33.69  1:17.28  2:08.16    2:45.64   
  Uinti Tampere                   
                     
22  Kaisa Pulkkinen  2000    431  33.13  1:18.29  2:06.50    2:46.89   
  Tornion Uimaseura                   
                     
23  Katriina Korpi  2000    431  37.26  1:21.02  2:05.99    2:46.95   
  Oulun Lohet                   
                     
24  Fanny Pesonen  2000    417  34.30  1:18.52  2:10.66    2:48.77   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
Laji 5, 200m SKU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 15 v 
Sponsori: Marli 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sini Koivu  1999  630  30.93  1:09.24  1:51.77    2:27.14   
  Cetus Espoo                   
                     
Merina Suoranta  1999  575  31.23  1:10.68  1:55.78    2:31.66   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Alma Lumio  1999  563  32.22  1:12.21  1:58.05    2:32.73   
  Uinti Tampere                   
                     
Vilma Havo  1999  545  33.20  1:14.04  1:58.95    2:34.41   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Noora Poutanen  1999  532  33.63  1:13.66  1:59.63    2:35.63   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Roosa Nieminen  1999  511  34.28  1:16.40  2:01.37    2:37.71   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Saana Luokkanen  1999  511  33.53  1:12.80  2:01.86    2:37.76   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Lotta Räisänen  1999  510  33.72  1:16.28  2:01.07    2:37.83   
  Keravan Uimarit                   
                     
Ronja Mehtonen  1999    510  32.84  1:12.25  2:00.83    2:37.88   
  Salon Uimarit                   
                     
10  Henna Syrjälä  1999    492  33.05  1:13.99  2:02.42    2:39.71   
  Porin Uimaseura                   
                     
11  Emma-Lotta Tynkkynen  1999    487  34.88  1:16.05  2:04.07    2:40.31   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
12  Aliisa Liukkonen  1999    484  34.53  1:17.70  2:02.40    2:40.63   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
13  Eveliina Palo  1999    482  35.90  1:17.88  2:05.06    2:40.89   
  Kemin Uimaseura                   
                     
14  Meea Kivi  1999    481  36.12  1:16.39  2:05.26    2:40.93   
  Lahden Uimaseura                   
                     
15  Roosa Mäkinen  1999    476  33.35  1:15.18  2:02.26    2:41.51   
  Uinti Tampere                   
                     
16  Eerica Kuusjärvi  1999    470  36.15  1:20.46  2:04.43    2:42.25   
  Raision Urheilijat                   
                     
17  Miili Känsäkoski  1999    469  34.30  1:15.34  2:06.25    2:42.33   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
18  Johanna Suova  1999    459  36.72  1:18.33  2:05.52    2:43.49   
  Uinti Tampere                   
                     
19  Susanna Ellonen  1999    452  35.98  1:20.83  2:07.42    2:44.37   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
20  Sofia Litsilä  1999    447  36.26  1:18.02  2:06.78    2:44.95   
  Salon Uimarit                   
                     
21  Aino Räike  1999    433  35.20  1:17.20  2:06.06    2:46.66   
  Salon Uimarit                   
                     
22  Toini Kempinen  1999    428  35.22  1:18.83  2:08.40    2:47.33   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
23  Henna Turunen  1999    409  35.39  1:17.71  2:10.74    2:49.89   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julia Bruneau  1999              DSQ  100m 
  Lahden Uimaseura                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 6, 100m SU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 14 v 
Sponsori: Turun ErikoisTaksit 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niki Karlsson  2000  567  30.34        1:02.75   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Sergey Kuznetsov  2000  550  31.25        1:03.36   
  Cetus Espoo                   
                     
Antti Hakkarainen  2000  463  31.97        1:07.10   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Jami Heinilä  2000  427  33.90        1:08.93   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Vinski Pyykönen  2000  425  33.29        1:09.07   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Teemu Lehtonen  2000  424  33.77        1:09.10   
  Uinti Tampere                   
                     
Joona Korhonen  2000  423  32.79        1:09.15   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Walentin Koskinen  2000  414  33.20        1:09.66   
  Uinti Tampere                   
                     
Niklas Uitto  2000    400  34.08        1:10.49   
  Uinti Tampere                   
                     
10  Lauri Jämsén  2000    395  33.26        1:10.73   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
11  Topi Lukkarinen  2000    380  34.98        1:11.66   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
12  Eetu Honkonen  2000    380  34.49        1:11.69   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
13  Henry Hatanpää  2000    360  35.16        1:12.97   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
14  Jakob Sievers  2000    356  36.08        1:13.27   
  Uinti Tampere                   
                     
15  Jere Kekola  2000    354  35.16        1:13.38   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
16  Hermanni Taimisto  2000    352  35.52        1:13.51   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
17  Lauri Elomaa  2000    351  34.60        1:13.57   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
18  Joona Ruuskanen  2000    346  35.59        1:13.95   
  Cetus Espoo                   
                     
19  Martti Tervanen  2000    343  34.92        1:14.15   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
20  Onni Punkka  2000    342  35.86        1:14.26   
  Cetus Espoo                   
                     
21  Mikael Lähde  2000    339  34.62        1:14.44   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
22  Tuomas Saraneva  2000    321  37.01        1:15.78   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Samuli Halme  2000              DSQ  50m 
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Tuomas Ylipelkonen  2000              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 6, 100m SU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 15 v 
Sponsori: Turun ErikoisTaksit 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Peik Lindberg  1999  562  30.40        1:02.92   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Kaarlo Seppänen  1999  560  30.76        1:03.01   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Joel Rantala  1999  507  31.76        1:05.13   
  Raision Urheilijat                   
                     
Wilhelm Suominen  1999  507  31.07        1:05.13   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Jaakko Siipola  1999  500  31.77        1:05.41   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Konsta Kallinen  1999  472  32.59        1:06.67   
  Oulun Lohet                   
                     
Akseli Heino  1999  466  31.98        1:06.99   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Eelis Hukka  1999  451  32.84        1:07.69   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Jan Strömberg  1999    447  32.86        1:07.91   
  Cetus Espoo                   
                     
10  Anton Helin  1999    442  33.39        1:08.14   
  Cetus Espoo                   
                     
10  Juho Laatikainen  1999    442  33.02        1:08.14   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
12  Venni Rastas  1999    441  33.08        1:08.22   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
13  Jonni Aho  1999    440  32.68        1:08.26   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
14  Antti Myllynen  1999    435  33.51        1:08.51   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
15  Roope Eiserbeck  1999    413  33.51        1:09.69   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
16  Juho Seppälä  1999    412  33.48        1:09.79   
  Simmis Wanda                   
                     
17  Verneri Mattila  1999    401  34.11        1:10.38   
  ORCA Helsinki                   
                     
18  Aaron Joki  1999    399  34.22        1:10.54   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
19  Atte Somero  1999    398  33.54        1:10.60   
  Lahden Kaleva                   
                     
20  Miika Nurmi  1999    393  33.93        1:10.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
21  Aapo Eerola  1999    376  34.40        1:11.91   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
22  Aleksi Pykäläinen  1999    371  34.33        1:12.22   
  Nokian Pyry                   
                     
23  Jyri Mattila  1999    367  34.69        1:12.54   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
24  Juho Urhemaa  1999    358  34.17        1:13.13   
  Uinti Tampere                   
                     
 
Laji 6, 100m SU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 16 v 
Sponsori: Turun ErikoisTaksit 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Joonas Koski  1998  638  29.57        1:00.31   
  Heinolan Isku                   
                     
Niko Mäkelä  1998  624  29.66        1:00.78   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Danila Dobrzhanskiy  1998  532  30.94        1:04.10   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Deny Belaic  1998  507  31.58        1:05.12   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Juho Herva  1998  469  32.16        1:06.84   
  Oulun Lohet                   
                     
Riku Ylikärppä  1998  463  31.84        1:07.13   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Valtteri Kiiskinen  1998  455  32.10        1:07.52   
  ORCA Helsinki                   
                     
Topi Suomalainen  1998  454  32.94        1:07.54   
  Cetus Espoo                   
                     
Antti Leiponen  1998    448  32.04        1:07.86   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
10  Jon Lundgren  1998    436  33.01        1:08.48   
  Simmis Wanda                   
                     
11  Juho Röytiö  1998    432  33.63        1:08.68   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
12  Lassi Ruohonen  1998    431  32.68        1:08.76   
  Simmis Grani                   
                     
13  Henrik Häkkinen  1998    430  33.90        1:08.80   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
14  Atte Kulmala  1998    420  34.57        1:09.34   
  Uinti Tampere                   
                     
15  Joonas Kotiranta  1998    404  34.67        1:10.22   
  Cetus Espoo                   
                     
16  Kaius Kejonen  1998    402  33.94        1:10.35   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
17  Aleksi Kanste  1998    395  33.70        1:10.73   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
18  Alexei Upornikov  1998    385  34.54        1:11.36   
  Poseidon                   
                     
19  Miikka Willman  1998    378  34.62        1:11.80   
  Oulun Lohet                   
                     
20  Markus Äijälä  1998    370  34.04        1:12.34   
  Salon Uimarit                   
                     
21  Miika Mäentaus  1998    368  34.35        1:12.43   
  Cetus Espoo                   
                     
22  Samu Kallio  1998    366  35.20        1:12.58   
  Raision Urheilijat                   
                     
23  Juha Hyvärinen  1998    358  34.36        1:13.13   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Aaro Tähtivuori  1998              DSQ  100m 
  Helsingfors Simsällskap                   
  SW 6.3 Sukellus uidessa/maaliin tullessa               
                     
 
Laji 7, 100m PU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 13 v 
Sponsori: Pro Fashion Oy / GANT 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vilma Oura  2001  554  32.35        1:08.12   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Mila Manner  2001  481  32.75        1:11.40   
  Nokian Pyry                   
                     
Nea Reunanen  2001  477  32.58        1:11.61   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Reetta Rantakokko  2001  454  33.34        1:12.81   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Isabel Hagelin  2001  438  33.47        1:13.71   
  Simmis Wanda                   
                     
Noora Kolu  2001  433  33.57        1:13.97   
  Uinti Tampere                   
                     
Tytti Härkönen  2001  400  34.36        1:15.97   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Sanna Putkonen  2001  395  32.86        1:16.25   
  Cetus Espoo                   
                     
Camilla Tyven  2001    391  35.07        1:16.55   
  Nokian Pyry                   
                     
10  Seela Peuralahti  2001    387  34.60        1:16.77   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
11  Riina Koskinen  2001    352  36.10        1:19.21   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
12  Vuokko Suomäki  2001    349  34.69        1:19.49   
  Aurajoen Uinti                   
                     
13  Netta Nyberg  2001    346  36.92        1:19.70   
  Uinti Tampere                   
                     
14  Jenni Rantanen  2001    341  35.99        1:20.09   
  HTU Stadi                   
                     
15  Ida Nordquist  2001    340  37.37        1:20.18   
  Aurajoen Uinti                   
                     
16  Anni Aro  2001    330  36.19        1:20.99   
  Nokian Pyry                   
                     
17  Amanda Rapinoja  2001    318  36.81        1:21.94   
  Cetus Espoo                   
                     
18  Saara Svahn  2001    318  37.37        1:22.01   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
19  Helene Hirvonen  2001    315  37.44        1:22.20   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
20  Kastehelmi Sinisalo  2001    298  36.03        1:23.80   
  Uinti Tampere                   
                     
21  Nelle Ojakippola  2001    296  39.47        1:23.94   
  Vieskan Uimarit                   
                     
22  Veera Heikkinen  2001    243  39.59        1:29.62   
  Helsingin Uimarit                   
                     
23  Angelica Kuoksa  2001    237  37.51        1:30.43   
  Oulun Lohet                   
                     
Saara Sojolin  2001              DNF   
  Uinti Tampere                   
                     
 
Laji 7, 100m PU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 14 v 
Sponsori: Pro Fashion Oy / GANT 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Annika Karinkanta  2000  600  31.51        1:06.36   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Elina Karinkanta  2000  555  31.65        1:08.11   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Ida Konkka  2000  535  30.75        1:08.94   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Lyydia Kalenius  2000  525  32.26        1:09.35   
  Cetus Espoo                   
                     
Veronica Wahlstedt  2000  482  33.57        1:11.38   
  Cetus Espoo                   
                     
Milja Mielty  2000  478  32.20        1:11.58   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Ella Saarikko  2000  453  33.92        1:12.84   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Amanda Saari  2000  452  33.22        1:12.92   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Anni Katajamäki  2000    438  34.61        1:13.66   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
10  Wendela Vuorinen  2000    426  34.86        1:14.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
11  Nelli Toivonen  2000    422  34.61        1:14.61   
  Uinti Tampere                   
                     
12  Emmi Kölhi  2000    419  34.58        1:14.80   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
13  Olivia Hellsten  2000    414  34.82        1:15.06   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
14  Sophia Lindeberg  2000    408  34.87        1:15.44   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
15  Kaisa Pulkkinen  2000    407  33.94        1:15.50   
  Tornion Uimaseura                   
                     
16  Saara Lehtonen  2000    404  34.10        1:15.72   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
17  Sofia Ranta  2000    400  34.71        1:15.95   
  Kauhajoen Karhu                   
                     
18  Emmi Kilpinen  2000    393  35.87        1:16.39   
  Uinti Tampere                   
                     
19  Ronja Riihinen  2000    391  35.16        1:16.55   
  Cetus Espoo                   
                     
20  Roosa Oja  2000    370  35.30        1:17.96   
  Uinti Tampere                   
                     
21  Fanny Renvall  2000    363  34.91        1:18.45   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
22  Linnea Eklund  2000    360  36.46        1:18.67   
  Cetus Espoo                   
                     
23  Henna Blomroos  2000    359  34.46        1:18.71   
  Rauman Uimaseura                   
                     
24  Mira Tarnanen  2000    333  36.72        1:20.76   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
 
Laji 7, 100m PU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 15 v 
Sponsori: Pro Fashion Oy / GANT 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mirva Kallström  1999  621  31.09        1:05.59   
  Cetus Espoo                   
                     
Merina Suoranta  1999  569  31.29        1:07.55   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Helene Helo  1999  568  31.28        1:07.57   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Suvi Huhtanen  1999  552  31.39        1:08.21   
  Uinti Tampere                   
                     
Julia Bruneau  1999  549  32.15        1:08.34   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Inka Aaltonen  1999  541  32.05        1:08.68   
  Uinti Tampere                   
                     
Reetta Kanervo  1999  541  31.91        1:08.70   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Nina Haltia  1999  535  31.11        1:08.93   
  Poseidon                   
                     
Melek Ayarci  1999    534  32.00        1:08.98   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Heini Hammar  1999    527  31.92        1:09.27   
  Uinti Tampere                   
                     
11  Hanna Rautiainen  1999    524  31.54        1:09.41   
  Uinti Tampere                   
                     
12  Sonja Pentti  1999    515  31.40        1:09.83   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
13  Irene Ruuskanen  1999    503  32.57        1:10.36   
  Raision Urheilijat                   
                     
14  Lotta Aho  1999    451  34.00        1:12.95   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
15  Denize Korkiakoski  1999    451  33.52        1:12.97   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
16  Roosa Nieminen  1999    446  34.22        1:13.25   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
17  Rita Valkama  1999    435  33.94        1:13.87   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
18  Henna Syrjälä  1999    434  33.80        1:13.90   
  Porin Uimaseura                   
                     
19  Jenni Kukkonen  1999    430  33.88        1:14.13   
  Keravan Uimarit                   
                     
20  Roosa Mäkinen  1999    426  35.21        1:14.36   
  Uinti Tampere                   
                     
21  Noora Poutanen  1999    400  35.66        1:15.97   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
22  Toini Kempinen  1999    397  36.07        1:16.16   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
23  Kiira Mauranen  1999    382  35.51        1:17.10   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Vilma Havo  1999              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap                   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
                     
 
Laji 8, 200m PU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 14 v 
Sponsori: Orion Oyj 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Santeri Hölttä  2000  453  28.95  1:03.65  1:41.68    2:25.16   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Jaakko Kuusisto  2000  445  31.78  1:08.50  1:46.51    2:25.95   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Niki Karlsson  2000  430  32.22  1:09.42  1:48.00    2:27.67   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Topias Nygård  2000  364  33.64  1:12.30  1:55.41    2:36.08   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Santeri Hulkko  2000  359  34.93  1:14.97  1:56.08    2:36.81   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Elias Herlevi  2000  351  33.00  1:11.52  1:54.98    2:38.02   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Kustaa Yli-Äyhö  2000  340  34.98  1:15.57  1:59.49    2:39.71   
  Simmis Grani                   
                     
Anton Nuottajärvi  2000  331  34.79  1:15.62  1:59.97    2:41.13   
  Cetus Espoo                   
                     
Topi Lukkarinen  2000    313  34.86  1:16.32  2:01.70    2:44.22   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
10  Kirill Egorov  2000    303  33.80  1:14.42  1:59.64    2:45.93   
  ORCA Helsinki                   
                     
11  Elmeri Ekström  2000    272  36.77  1:21.34  2:08.80    2:51.99   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
12  Joona Oksakari  2000    263  34.16  1:16.84  2:06.44    2:54.03   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
13  Arttu Heikkinen  2000    260  34.96  1:19.04  2:06.97    2:54.56   
  Uinti Tampere                   
                     
14  Pessi Länsirinne  2000    258  33.38  1:13.46  2:01.34    2:54.96   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
15  Alex Lassila  2000    257  36.02  1:18.75  2:04.92    2:55.32   
  Cetus Espoo                   
                     
16  Niklas Uitto  2000    241  38.71  1:22.43  2:09.97    2:59.05   
  Uinti Tampere                   
                     
17  Kalle Hepojoki  2000    230  36.46  1:21.23  2:11.05    3:01.90   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
18  Tuomas Saraneva  2000    228  38.85  1:25.84  2:13.46    3:02.49   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
19  Lauri Elomaa  2000    217  36.10  1:22.09  2:14.75    3:05.45   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
20  Joona Ruuskanen  2000    208  37.09  1:22.62  2:14.18    3:08.06   
  Cetus Espoo                   
                     
21  Joona Salminen  2000    207  36.48  1:22.46  2:17.56    3:08.28   
  Cetus Espoo                   
                     
22  Lassi Grönroos  2000    202  35.10  1:21.33  2:15.70    3:09.97   
  Salon Uimarit                   
                     
Taneli Juutinen  2000              DNF   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
 
Laji 8, 200m PU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 15 v 
Sponsori: Orion Oyj 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Peik Lindberg  1999  569  28.50  1:02.17  1:38.87    2:14.53   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Elias Kuusisto  1999  466  31.70  1:08.22  1:45.90    2:23.77   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Jasper Pullinen  1999  460  30.93  1:06.70  1:44.45    2:24.35   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Otto Rannikko  1999  436  29.59  1:05.48  1:45.55    2:27.04   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Santeri Mettälä  1999  433  32.47  1:09.05  1:48.46    2:27.39   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Joni Aaltonen  1999  424  29.99  1:07.28  1:47.60    2:28.35   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Rasmus Kujala  1999  415  31.25  1:09.75  1:50.47    2:29.46   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Anton Helin  1999  389  33.89  1:12.44  1:53.65    2:32.67   
  Cetus Espoo                   
                     
Leevi Nuora  1999    378  32.92  1:11.78  1:52.94    2:34.15   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
10  Verneri Mattila  1999    373  32.36  1:10.36  1:52.47    2:34.83   
  ORCA Helsinki                   
                     
11  Santeri Siurola  1999    342  32.30  1:11.25  1:53.87    2:39.34   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
12  Juho Kaikkonen  1999    342  33.58  1:12.75  1:55.71    2:39.38   
  Oulun Lohet                   
                     
13  Niko Somila  1999    335  34.03  1:13.11  1:54.71    2:40.47   
  Simmis Grani                   
                     
14  Jesse Koskinen  1999    324  32.99  1:11.48  1:55.42    2:42.32   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
15  Elias Soukola  1999    303  35.19  1:16.83  2:00.82    2:45.92   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
16  Joonatan Lindfors  1999    294  35.71  1:17.39  2:03.56    2:47.59   
  Cetus Espoo                   
                     
17  Aarne Sarkima  1999    286  35.32  1:14.73  1:59.09    2:49.24   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
18  Miska Kurvinen  1999    279  35.80  1:20.19  2:07.43    2:50.48   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
19  Pyry Nurmilo  1999    276  36.05  1:20.44  2:07.83    2:51.24   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
20  Valtteri Lausala  1999    273  37.93  1:21.05  2:06.60    2:51.89   
  Simmis Grani                   
                     
21  Jani-Markus Sula  1999    268  34.61  1:19.26  2:06.57    2:52.76   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
22  Verneri Kaarlenkaski  1999    239  36.48  1:21.59  2:09.25    2:59.51   
  Uinti Tampere                   
                     
Saku Laakkonen  1999              DNS   
  Vantaan Vesikot                   
                     
Jere Ojakippola  1999              DSQ   
  Vieskan Uimarit                   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
                     
 
Laji 8, 200m PU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 16 v 
Sponsori: Orion Oyj 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Juho Grönblom  1998  594  29.77  1:04.90  1:39.77    2:12.62   
  Raision Urheilijat                   
                     
Niko Mäkelä  1998  584  30.22  1:04.70  1:39.89    2:13.37   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Waltteri Rintala  1998  536  30.71  1:05.24  1:40.77    2:17.27   
  Raision Urheilijat                   
                     
Riku Ylikärppä  1998  450  31.48  1:07.93  1:47.08    2:25.43   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Henrik Häkkinen  1998  435  30.63  1:06.68  1:46.57    2:27.07   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Jean-Mikael Avellán  1998  424  31.65  1:09.30  1:48.69    2:28.42   
  Cetus Espoo                   
                     
Kim Tiainen  1998  395  33.48  1:11.51  1:52.52    2:31.90   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Severi Lieto  1998  359  33.67  1:14.05  1:55.74    2:36.80   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Oskar Mäkelä  1998    359  32.05  1:09.82  1:51.89    2:36.85   
  Octopus Lohja                   
                     
10  Lauri Tapio  1998    356  32.48  1:12.08  1:56.36    2:37.33   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
11  Miikka Kylmänen  1998    354  31.34  1:09.82  1:53.36    2:37.57   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
12  Markus Äijälä  1998    347  33.28  1:12.52  1:54.66    2:38.55   
  Salon Uimarit                   
                     
13  Rasmus Virta  1998    340  34.40  1:14.32  1:57.90    2:39.69   
  Cetus Espoo                   
                     
14  Vilho Mäenpää  1998    313  34.45  1:15.27  2:00.14    2:44.23   
  Aurajoen Uinti                   
                     
15  Lassi Ruohonen  1998    306  35.30  1:16.74  2:00.43    2:45.43   
  Simmis Grani                   
                     
16  Arttu Mäki  1998    294  35.14  1:15.34  1:59.45    2:47.59   
  Cetus Espoo                   
                     
17  Ali Tahmasabi  1998    263  35.14  1:19.15  2:07.10    2:54.04   
  Salon Uimarit                   
                     
Kevin Andersson  1998              DSQ  150m 
  Cetus Espoo                   
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Santeri Huhtala  1998              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
                     
Tuomas Vainio  1998              DSQ   
  Swimming Jyväskylä                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 9, 200m SU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 13 v 
Sponsori: Muovitech Finland Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001  524  37.67  1:16.49  1:55.97    2:33.80   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Paula Peltola  2001  519  37.14  1:16.31  1:56.05    2:34.34   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Vilma Iisalo  2001  463  37.09  1:17.61  1:59.56    2:40.36   
  Raision Urheilijat                   
                     
Sanni Lampi  2001  461  38.13  1:19.16  2:01.70    2:40.48   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Henna Haipus  2001  458  38.39  1:18.88  2:01.30    2:40.86   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Diana Lattu  2001  456  36.72  1:17.41  1:59.72    2:41.13   
  Cetus Espoo                   
                     
Iida-Maria Laine  2001  456  37.34  1:18.29  1:59.98    2:41.15   
  Oulun Lohet                   
                     
Nea Reunanen  2001  429  37.85  1:20.07  2:02.67    2:44.47   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Aino Ruottu  2001    424  38.26  1:20.15  2:02.31    2:45.07   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
10  Lotta Auvinen  2001    420  39.75  1:21.95  2:04.73    2:45.53   
  Cetus Espoo                   
                     
11  Nelli Ohvo  2001    416  38.99  1:20.84  2:03.86    2:46.07   
  Cetus Espoo                   
                     
12  Senni Ovaskainen  2001    412  39.30  1:21.22  2:04.65    2:46.60   
  Lahden Uimaseura                   
                     
13  Laura Lempinen  2001    409  38.09  1:20.49  2:05.16    2:47.05   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
14  Noora Kokko  2001    395  38.97  1:21.24  2:05.32    2:49.04   
  Helsingin Uimarit                   
                     
15  Netta Nyberg  2001    394  39.25  1:22.45  2:06.32    2:49.22   
  Uinti Tampere                   
                     
16  Cia Wacklin  2001    393  38.11  1:20.98  2:06.21    2:49.31   
  Cetus Espoo                   
                     
17  Minea Bogdanoff  2001    390  39.19  1:22.58  2:07.16    2:49.80   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
18  Aino Mononen  2001    385  37.77  1:19.59  2:05.01    2:50.53   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
18  Ida Slöör  2001    385  39.76  1:21.98  2:06.16    2:50.53   
  Ekenäs Simsällskap                   
                     
20  Inkeri Pöllänen  2001    369  37.90  1:20.56  2:06.56    2:52.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
21  Emma Koiranen  2001    369  40.08  1:24.52  2:10.05    2:52.89   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
22  Aliisa Salokaarto  2001    360  39.26  1:23.11  2:08.96    2:54.39   
  Keravan Uimarit                   
                     
23  Vivian Heräjärvi  2001    349  41.92  1:27.00  2:12.34    2:56.20   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
 
Laji 9, 200m SU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 14 v 
Sponsori: Muovitech Finland Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Katri Hurskainen  2000  591  35.65  1:13.69  1:51.25    2:27.79   
  Oulun Lohet                   
                     
Ksenia Egorova  2000  540  35.78  1:13.60  1:53.45    2:32.27   
  ORCA Helsinki                   
                     
Pia Peräjoki  2000  535  35.81  1:14.03  1:54.21    2:32.82   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Saara Männistö  2000  519  35.37  1:14.45  1:55.09    2:34.31   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Jonna Jauhiainen  2000  504  36.21  1:15.98  1:56.43    2:35.83   
  Cetus Espoo                   
                     
Reetta-Maija Perätalo  2000  500  36.63  1:16.20  1:57.35    2:36.25   
  Oulun Lohet                   
                     
Petra Äkkinen  2000  475  35.56  1:15.68  1:57.61    2:38.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Henni Kangas-Kärki  2000  472  37.49  1:18.31  1:59.42    2:39.24   
  Cetus Espoo                   
                     
Nea Tiesmäki  2000    469  35.96  1:16.02  1:59.19    2:39.62   
  Cetus Espoo                   
                     
10  Aino Hämäläinen  2000    436  38.26  1:19.83  2:02.25    2:43.53   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Taru Rilla  2000    433  36.81  1:18.32  2:00.87    2:43.89   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
12  Sanni Kalliomäki  2000    418  38.79  1:21.19  2:03.75    2:45.80   
  Raision Urheilijat                   
                     
13  Aurora Kortelainen  2000    418  38.68  1:20.68  2:03.31    2:45.86   
  Raision Urheilijat                   
                     
14  Vilja Kaukinen  2000    414  39.64  1:22.07  2:04.95    2:46.43   
  Raision Urheilijat                   
                     
15  Annika Hänninen  2000    411  39.00  1:21.74  2:05.38    2:46.78   
  Cetus Espoo                   
                     
16  Janina Ollikainen  2000    408  37.21  1:20.03  2:03.38    2:47.15   
  Porin Uimaseura                   
                     
17  Roosa Oja  2000    396  39.13  1:22.04  2:05.75    2:48.92   
  Uinti Tampere                   
                     
18  Katriina Korpi  2000    394  40.04  1:23.06  2:06.74    2:49.12   
  Oulun Lohet                   
                     
19  Roosa Rekola  2000    382  35.84  1:17.05  2:03.38    2:50.91   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
20  Juuli Miettinen  2000    381  39.90  1:23.39  2:07.39    2:51.11   
  Vantaan Vesikot                   
                     
21  Katri Pyhältö  2000    374  38.21  1:22.34  2:07.86    2:52.05   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
22  Anna Tahvanainen  2000    365  38.39  1:23.09  2:09.65    2:53.52   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
23  Roosa Paukku  2000    354  39.56  1:23.20  2:09.73    2:55.37   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
 
Laji 9, 200m SU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 15 v 
Sponsori: Muovitech Finland Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Selma Soininen  1999  612  34.53  1:11.66  1:49.90    2:26.09   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Sanni Alamattila  1999  599  34.89  1:11.30  1:49.22    2:27.09   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Nina Haltia  1999  547  35.09  1:12.67  1:52.13    2:31.67   
  Poseidon                   
                     
Melek Ayarci  1999  532  34.93  1:13.84  1:54.36    2:33.03   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Pinja Peippo  1999  531  34.68  1:14.28  1:54.64    2:33.16   
  Vantaan Vesikot                   
                     
Venla Niemelä  1999  517  35.00  1:14.13  1:53.97    2:34.55   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Ronja Mehtonen  1999  510  35.16  1:13.67  1:54.21    2:35.23   
  Salon Uimarit                   
                     
Saana Luokkanen  1999  504  36.01  1:14.59  1:55.13    2:35.86   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Alissa Eloranta  1999    503  35.58  1:14.25  1:54.70    2:35.98   
  Cetus Espoo                   
                     
10  Peppi Päiviö  1999    502  36.21  1:16.01  1:56.34    2:36.03   
  Cetus Espoo                   
                     
11  Saara Vesa  1999    498  36.85  1:16.73  1:56.67    2:36.43   
  ORCA Helsinki                   
                     
12  Meea Kivi  1999    490  37.41  1:16.74  1:57.62    2:37.27   
  Lahden Uimaseura                   
                     
13  Noora Kukkonen  1999    489  36.26  1:16.12  1:57.39    2:37.37   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
14  Miili Känsäkoski  1999    486  35.93  1:16.40  1:57.81    2:37.69   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
15  Amanda Vilenius  1999    477  36.12  1:16.35  1:57.49    2:38.68   
  Lahden Uimaseura                   
                     
16  Suvi Huhtanen  1999    476  35.57  1:14.96  1:56.83    2:38.83   
  Uinti Tampere                   
                     
17  Milla Koivuluoma  1999    465  36.45  1:16.74  1:59.31    2:40.06   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
18  Sofia Litsilä  1999    448  37.57  1:19.16  2:01.41    2:42.11   
  Salon Uimarit                   
                     
19  Vanessa Pönnighaus  1999    447  35.91  1:15.25  1:59.29    2:42.15   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
20  Henna Turunen  1999    419  37.90  1:19.88  2:02.94    2:45.77   
  Lahden Uimaseura                   
                     
21  Hanna Rautiainen  1999    400  38.06  1:19.56  2:03.84    2:48.36   
  Uinti Tampere                   
                     
22  Emmi Valdolin  1999    389  37.85  1:20.48  2:05.01    2:49.84   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Kaisa Kariniemi  1999              DNF   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
Laji 10, 4X50m SKUV 2T/2P T15/P16, Loppukilpailut 13 - 16 v 
Sponsori: X-copy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Uita 1  1998  18            1:57.40   
  Uinti Tampere                   
  Suvi Huhtanen  1999      31.50        31.50   
  Atte Kulmala  1998      30.98        1:02.48   
  Alma Lumio  1999      29.07        1:31.55   
  Juho Urhemaa  1999      25.85        1:57.40   
                     
Cetus 1  1999  14            1:57.41   
  Cetus Espoo                   
  Sini Koivu  1999      31.36        31.36   
  Konsta Nenonen  1998      32.03        1:03.39   
  Mirva Kallström  1999      29.30        1:32.69   
  Sergey Kuznetsov  2000      24.72        1:57.41   
                     
Raisu Seka [1998] I  1998  12            1:58.92   
  Raision Urheilijat                   
  Juho Grönblom  1998      28.58        28.58   
  Casper Salminen  1998      31.47        1:00.05   
  Irene Ruuskanen  1999      31.40        1:31.45   
  Sara Kazi  1999      27.47        1:58.92   
                     
Tatu Sekaseka  1998  10            1:59.42   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
  Deny Belaic  1998      30.39        30.39   
  Mikael Karuveha  1999      31.08        1:01.47   
  Noora Poutanen  1999      30.33        1:31.80   
  Amanda Saari  2000      27.62        1:59.42   
                     
Hss Seka 1  2001            1:59.73   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Niki Karlsson  2000      29.52        29.52   
  Emmi Kölhi  2000      36.26        1:05.78   
  Santeri Hölttä  2000      25.95        1:31.73   
  Vilma Havo  1999      28.00        1:59.73   
                     
Ou Seka  1998            2:00.37   
  Oulun Uinti 1906                   
  Kaius Kejonen  1998      32.05        32.05   
  Jonas Meissner  1999      32.10        1:04.15   
  Reetta Kanervo  1999      29.04        1:33.19   
  Kaisa Kariniemi  1999      27.18        2:00.37   
                     
Hss Seka 2  2001            2:01.76   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Sanni Alamattila  1999      33.07        33.07   
  Alari Pakarinen  1998      32.62        1:05.69   
  Kaarlo Seppänen  1999      27.82        1:33.51   
  Vilma Oura  2001      28.25        2:01.76   
                     
Cetus 2  1998            2:01.79   
  Cetus Espoo                   
  Topi Suomalainen  1998      30.49        30.49   
  Emilia Flyckt  2001      34.90        1:05.39   
  Lyydia Kalenius  2000      30.96        1:36.35   
  Joonas Kotiranta  1998      25.44        2:01.79   
                     
Åsk  1998              2:01.98   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  Merina Suoranta  1999      33.88        33.88   
  Miikka Kylmänen  1998      33.14        1:07.02   
  Peik Lindberg  1999      26.74        1:33.76   
  Ida Konkka  2000      28.22        2:01.98   
                     
10  Swim Seka [1998]  1998              2:02.36   
  Swimming Jyväskylä                   
  Selma Soininen  1999      32.53        32.53   
  Pyry Kurkinen  1998      33.71        1:06.24   
  Sonja Pentti  1999      30.45        1:36.69   
  Danila Dobrzhanskiy  1998      25.67        2:02.36   
                     
11  Uita 2  1998              2:02.93   
  Uinti Tampere                   
  Fanny Grönvall  2000      33.48        33.48   
  Patrik Jantunen  1999      31.81        1:05.29   
  Teemu Lehtonen  2000      29.22        1:34.51   
  Heini Hammar  1999      28.42        2:02.93   
                     
12  Aui Seka [2001]  2001              2:03.50   
  Aurajoen Uinti