Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LRIKM loppukilpailut 2015    Tulostuspäivämäärä  27 marraskuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  20:40   
  Järjestäjä  SeUi-58         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 marraskuu 2015         
 
 
Laji 1, 4X50m Sekauinti 2T15+2P16, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
Sponsori: Pullapirtti 
LRIKM-ennätys Cetus Espoo, Cetus 1:49,46 2014 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Cetus 1  1999  18            1:49.54   
  Cetus Espoo  1:50.78                 
  Sergey Kuznetsov  2000      26.15        26.15   
  Eerikki Laitala  2001      29.73        55.88   
  Emilia Flyckt  2001      27.76        1:23.64   
  Ronja Riihinen  2000      25.90        1:49.54   
                     
SK Seka 1  1999  14            1:50.61   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:52.93                 
  Wilhelm Suominen  1999      26.62        26.62   
  Iida Reini  2000      32.31        58.93   
  Ida Konkka  2000      28.65        1:27.58   
  Otto Rannikko  1999      23.03        1:50.61   
                     
Hss 1  1999  12            1:52.42   
  Helsingfors Simsällskap  1:53.30                 
  Niki Karlsson  2000      26.99        26.99   
  Emmi Kölhi  2000      34.05        1:01.04   
  Santeri Hölttä  2000      25.25        1:26.29   
  Vilma Oura  2001      26.13        1:52.42   
                     
Uita 1  1999  10            1:53.78   
  Uinti Tampere  1:54.22                 
  Fanny Grönvall  2000      30.13        30.13   
  Walentin Koskinen  2000      31.25        1:01.38   
  Teemu Lehtonen  2000      25.99        1:27.37   
  Amanda Saari  2000      26.41        1:53.78   
                     
SK Seka 2  1999            1:53.82   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:55.26                 
  Emilie Pärnänen  2002      30.61        30.61   
  Oskari Herpola  2001      31.41        1:02.02   
  Peik Lindberg  1999      25.31        1:27.33   
  Sini Silvennoinen  2002      26.49        1:53.82   
                     
Cetus 2  1999            1:55.21   
  Cetus Espoo  1:56.33                 
  Peppi Siirtola  2002      31.49        31.49   
  Veronica Wahlstedt  2000      32.76        1:04.25   
  Anton Nuottajärvi  2000      27.01        1:31.26   
  Eetu Alitalo  1999      23.95        1:55.21   
                     
Aui Seka [1999]  1999            1:55.49   
  Aurajoen Uinti  1:55.91                 
  Paula Peltola  2001      30.46        30.46   
  Elias Kuusisto  1999      31.32        1:01.78   
  Mohamed Ezzat  2001      27.16        1:28.94   
  Reetta Rantakokko  2001      26.55        1:55.49   
                     
Hss 2  1999            1:58.44   
  Helsingfors Simsällskap  1:55.96                 
  Erika Ketola  2000      31.58        31.58   
  Kirill Egorov  2000      32.43        1:04.01   
  Isabel Hagelin  2001      29.86        1:33.87   
  Kaarlo Seppänen  1999      24.57        1:58.44   
                     
 
Laji 2, 800m Vapaauinti T13,14,15, Loppukilpailut 13 v 
Sponsori: www.jussituotteet.com 
T15 LRIKM-ennätys Aino Otava, Cetus, 8:02,21 2014 
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 8:40,18 2008 
T13 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 9:10,89 2008 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m       











 
Lilli Louhikoski  2002  615  1:04.50  2:14.11  3:24.66  4:36.41  9:23.60   
  Vanders  9:21.79      5:48.11  7:00.63  8:13.04       
                     
Emma Uusküla  2002    575  1:07.00  2:19.75  3:33.28  4:47.08  9:36.27   
  Aurajoen Uinti  9:50.95      5:59.89  7:13.52  8:26.66       
                     
Anni Savolainen  2002    571  1:08.24  2:20.65  3:34.10  4:47.42  9:37.76   
  Cetus Espoo  10:05.17      6:00.48  7:13.86  8:27.18       
                     
Olivia Weuro  2002    565  1:06.84  2:19.02  3:32.00  4:46.01  9:39.52   
  IF Åland  9:53.84      5:59.73  7:13.55  8:27.50       
                     
Lydia Rintanen  2002    557  1:08.97  2:23.74  3:37.79  4:52.33  9:42.50   
  Aurajoen Uinti  9:51.36      6:05.74  7:18.93  8:31.62       
                     
Peppi Pinomäki  2002    551  1:06.73  2:19.60  3:33.69  4:48.20  9:44.44   
  Raision Urheilijat  9:38.43      6:02.72  7:17.73  8:31.50       
                     
Sini Silvennoinen  2002    527  1:06.86  2:19.38  3:32.74  4:47.07  9:53.13   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  10:02.52      6:03.29  7:19.87  8:37.40       
                     
Venla Salminen  2002    518  1:08.99  2:24.86  3:40.48  4:55.77  9:56.85   
  Cetus Espoo  10:21.29      6:12.05  7:27.38  8:43.48       
                     
Tuisku Grundström  2002    483  1:08.18  2:25.10  3:42.93  5:00.06  10:10.91   
  Vanders  10:09.82      6:17.70  7:35.14  8:53.40       
                     
10  Emma Jokilammi  2002    469  1:10.31  2:26.88  3:45.19  5:03.86  10:16.87   
  Helsingfors Simsällskap  10:28.57      6:22.46  7:40.71  8:58.27       
                     
11  Emilia Liven  2002    459  1:08.57  2:23.15  3:40.73  5:00.64  10:21.05   
  Raision Urheilijat  9:52.36      6:19.36  7:40.77  9:01.66       
                     
12  Verna Rostedt  2002    454  1:09.33  2:27.52  3:47.85  5:07.03  10:23.47   
  Cetus Espoo  10:16.00      6:26.57  7:46.35  9:05.90       
                     
13  Janita Brunila  2002    453  1:11.55  2:29.14  3:48.25  5:07.74  10:24.13   
  Uimaseura Aquila  10:28.42      6:28.22  7:48.92  9:08.03       
                     
14  Jessica Kujanpää  2002    452  1:12.00  2:30.54  3:50.51  5:10.39  10:24.35   
  Aurajoen Uinti  10:25.71      6:30.10  7:49.69  9:08.73       
                     
15  Jemilia Haapakoski  2002    452  1:08.60  2:25.31  3:43.83  5:01.36  10:24.55   
  Lahden Uimaseura  10:04.53      6:21.48  7:42.62  9:04.09       
                     
16  Jonna Vasara  2002    427  1:10.99  2:29.72  3:50.31  5:11.49  10:36.20   
  Cetus Espoo  10:25.80      6:33.00  7:54.91  9:16.32       
                     
 
Laji 2, 800m Vapaauinti T13,14,15, Loppukilpailut 14 v 
Sponsori: www.jussituotteet.com 
T15 LRIKM-ennätys Aino Otava, Cetus, 8:02,21 2014 
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 8:40,18 2008 
T13 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 9:10,89 2008 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m       











 
Vilma Oura  2001  628  1:04.39  2:14.61  3:25.70  4:37.82  9:19.46   
  Helsingfors Simsällskap  9:51.41      5:49.18  7:00.21  8:10.62       
                     
Emma Koiranen  2001  628  1:04.68  2:14.24  3:25.27  4:36.61  9:19.68   
  Helsingfors Simsällskap  9:27.86      5:48.42  6:59.71  8:10.82       
                     
Raakel Bärlund  2001  602  1:05.21  2:15.19  3:27.18  4:38.96  9:27.39   
  Lahden Uimaseura  9:24.66      5:51.60  7:04.41  8:17.17       
                     
Ida Slöör  2001  600  1:07.11  2:19.56  3:31.53  4:43.42  9:28.18   
  Cetus Espoo  9:49.41      5:55.43  7:07.69  8:19.46       
                     
Mila Manner  2001    596  1:05.66  2:16.68  3:29.29  4:41.30  9:29.43   
  Nokian Pyry  9:48.21      5:54.42  7:07.84  8:19.76       
                     
Lotta Auvinen  2001    564  1:07.24  2:19.66  3:32.30  4:45.31  9:40.12   
  Cetus Espoo  9:42.83      5:59.45  7:13.25  8:27.58       
                     
Jenna Sjöblom  2001    562  1:06.73  2:19.76  3:33.61  4:48.07  9:40.62   
  Kouvolan Uimarit  9:43.26      6:01.97  7:15.60  8:29.56       
                     
Henna Haipus  2001    562  1:06.01  2:17.51  3:30.55  4:45.09  9:40.83   
  Kempeleen Pyrintö  9:41.40      6:00.36  7:15.60  8:30.39       
                     
Heta Känkänen  2001    557  1:06.89  2:19.53  3:33.30  4:47.63  9:42.33   
  Porin Uimaseura  9:51.44      6:02.15  7:16.49  8:30.45       
                     
10  Helene Hirvonen  2001    555  1:07.18  2:20.10  3:34.09  4:47.84  9:43.26   
  Helsingfors Simsällskap  9:52.03      6:02.30  7:17.43  8:31.92       
                     
11  Jenni Louhimo  2001    551  1:07.16  2:20.28  3:34.69  4:49.18  9:44.47   
  Oulun Uinti 1906  9:36.62      6:03.65  7:17.67  8:32.12       
                     
12  Camilla Tyven  2001    545  1:06.60  2:18.52  3:30.98  4:44.19  9:46.79   
  Nokian Pyry  9:50.74      5:58.60  7:14.85  8:32.47       
                     
13  Charlotta Edelman  2001    537  1:05.38  2:18.23  3:32.96  4:48.92  9:49.62   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  9:49.96      6:05.55  7:20.75  8:36.56       
                     
14  Mikaela Kulmala  2001    520  1:07.05  2:21.12  3:36.14  4:51.09  9:55.93   
  Riihimäen Uimaseura  9:51.14      6:07.24  7:23.93  8:40.16       
                     
15  Nora Kosonen  2001    486  1:07.42  2:22.79  3:39.32  4:56.62  10:09.66   
  TaTu Tampere  9:52.32      6:14.17  7:32.54  8:51.01       
                     
16  Anni Willman  2001    482  1:09.47  2:24.69  3:41.80  4:59.25  10:11.16   
  Oulun Lohet  9:54.37      6:17.42  7:35.33  8:53.76       
                     
 
Laji 2, 800m Vapaauinti T13,14,15, Loppukilpailut 15 v 
Sponsori: www.jussituotteet.com 
T15 LRIKM-ennätys Aino Otava, Cetus, 8:02,21 2014 
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 8:40,18 2008 
T13 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 9:10,89 2008 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m       











 
Essi-Maria Lillman  2000  678  1:05.36  2:13.29  3:21.52  4:30.00  9:05.44   
  Lahden Uimaseura  9:08.00      5:38.40  6:47.31  7:56.58       
                     
Lyydia Kalenius  2000  644  1:06.31  2:15.71  3:25.42  4:34.98  9:14.85   
  Cetus Espoo  9:30.10      5:44.72  6:54.92  8:04.88       
                     
Iida Reini  2000  627  1:05.49  2:14.51  3:24.07  4:33.48  9:20.00   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  9:25.84      5:43.53  6:54.50  8:07.12       
                     
Ida Konkka  2000    594  1:05.73  2:15.80  3:27.75  4:40.41  9:30.15   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  9:20.58      5:53.85  7:05.96  8:19.28       
                     
Sophia Lindeberg  2000    592  1:07.20  2:17.77  3:29.58  4:42.41  9:30.58   
  Helsingfors Simsällskap  9:35.32      5:54.95  7:07.94  8:20.67       
                     
Ella Aalto  2000    579  1:06.69  2:19.23  3:32.83  4:46.37  9:34.79   
  Cetus Espoo  9:35.19      5:59.77  7:12.70  8:25.66       
                     
Vilma Roman  2000    575  1:07.62  2:19.37  3:33.14  4:46.65  9:36.26   
  Raision Urheilijat  9:32.65      6:00.18  7:13.37  8:25.79       
                     
Janina Ollikainen  2000    562  1:06.27  2:18.79  3:31.89  4:45.26  9:40.74   
  Porin Uimaseura  9:46.90      5:59.21  7:13.83  8:28.55       
                     
Millie Kuusniemi Fishwick  2000    555  1:07.80  2:20.79  3:34.72  4:48.58  9:43.07   
  Helsingfors Simsällskap  9:43.01      6:03.35  7:17.88  8:31.79       
                     
10  Vilja Kaukinen  2000    536  1:10.08  2:24.60  3:40.39  4:55.51  9:49.73   
  Raision Urheilijat  9:55.90      6:09.80  7:24.25  8:37.35       
                     
11  Marilla Parhiala  2000    536  1:07.94  2:20.55  3:34.07  4:48.35  9:49.88   
  Gladius Kirkkonummi  9:43.59      6:04.38  7:20.76  8:37.27       
                     
12  Wendela Vuorinen  2000    536  1:07.60  2:21.13  3:35.21  4:49.95  9:50.02   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  9:46.36      6:05.33  7:21.22  8:36.95       
                     
13  Jenni Lampi  2000    533  1:07.85  2:21.88  3:36.52  4:52.90  9:51.18   
  Swimming Jyväskylä  9:59.68      6:06.95  7:22.01  8:37.47       
                     
14  Juuli Miettinen  2000    532  1:08.47  2:22.38  3:36.61  4:51.17  9:51.52   
  Vanders  9:39.32      6:06.45  7:21.70  8:37.02       
                     
15  Hanna Kareinen  2000    531  1:08.46  2:22.02  3:36.09  4:51.39  9:51.93   
  Keravan Uimarit  9:55.61      6:06.24  7:22.00  8:37.99       
                     
16  Mira Tarnanen  2000    499  1:08.51  2:22.30  3:36.98  4:52.14  10:04.23   
  Riihimäen Uimaseura  9:56.72      6:08.02  7:26.17  8:45.53       
                     
 
Laji 3, 800m Vapaauinti P14,15,16, Loppukilpailut 14 v 
Sponsori: www.jussituotteet.com 
P16 LRIKM-ennätys Eetu Piiroinen, SGR, 8:11.72 2011 
P15 LRIKM-ennätys Allar Lihtsa, Vanders, 8:26,56 2014 
P14 LRIKM-ennätys Allar Lihtsa, VanVe, 8:42,17 2013 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m       











 
Atte Moilanen  2001  588  1:01.27  2:07.75  3:15.03  4:22.43  8:49.05   
  Oulun Uinti 1906  8:54.46      5:29.37  6:36.82  7:43.99       
                     
Miiro Vartiainen  2001  569  1:01.54  2:08.92  3:17.33  4:25.73  8:54.93   
  Joensuun Uimaseura  9:01.26      5:34.15  6:42.62  7:50.51       
                     
Oskari Hynynen  2001    565  1:01.36  2:09.40  3:17.38  4:25.70  8:56.17   
  Salon Uimarit  9:02.62      5:33.76  6:42.07  7:50.21       
                     
Juho Porkkala  2001    565  1:00.88  2:08.17  3:15.63  4:23.99  8:56.22   
  Seinäjoen Uimarit-58  8:57.57      5:32.72  6:41.69  7:50.64       
                     
Waltteri Valkeapää  2001    530  1:02.06  2:09.83  3:18.91  4:28.65  9:07.80   
  Raision Urheilijat  9:11.14      5:38.97  6:49.83  8:00.15       
                     
Aleksi Helminen  2001    527  1:04.84  2:13.15  3:22.08  4:31.36  9:08.90   
  Lahden Uimaseura  9:22.23      5:40.83  6:50.76  8:00.29       
                     
Claes Fjellström  2001    521  1:03.28  2:10.57  3:19.94  4:29.24  9:10.78   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  9:12.22      5:39.55  6:50.52  8:01.31       
                     
Tiitus Taskila  2001    518  1:02.95  2:10.74  3:19.83  4:29.38  9:12.06   
  Oulun Uinti 1906  9:11.73      5:39.58  6:50.87  8:02.44       
                     
Kasper Envalds  2001    516  1:04.40  2:13.03  3:22.51  4:32.74  9:12.81   
  Vanders  9:21.83      5:43.07  6:54.01  8:03.89       
                     
10  Oskari Herpola  2001    507  1:03.53  2:14.15  3:24.54  4:35.64  9:15.73   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  9:22.82      5:47.12  6:58.20  8:09.29       
                     
11  Taneli Lantta  2001    502  1:05.96  2:16.35  3:27.28  4:38.24  9:17.92   
  Vanders  9:28.86      5:49.12  6:59.77  8:10.41       
                     
12  Mohamed Ezzat  2001    493  1:02.02  2:10.94  3:21.89  4:33.53  9:21.22   
  Aurajoen Uinti  9:08.48      5:45.90  6:58.25  8:11.07       
                     
13  Eemeli Raninen  2001    485  1:05.78  2:16.80  3:28.39  4:40.21  9:24.32   
  Helsingin Uimarit  9:29.27      5:51.75  7:04.13  8:15.66       
                     
14  Olli Malmberg  2001    469  1:05.95  2:17.28  3:28.87  4:41.39  9:30.68   
  Octopus Lohja  9:28.90      5:53.11  7:06.57  8:19.70       
                     
15  Aleksi Vähä-Lassila  2001    468  1:05.42  2:16.32  3:28.05  4:40.19  9:30.82   
  Raision Urheilijat  9:29.17      5:52.52  7:05.56  8:19.46       
                     
16  Jere Nevalainen  2001    461  1:06.29  2:17.27  3:29.53  4:41.36  9:33.65   
  Aurajoen Uinti  9:27.81      5:53.69  7:07.20  8:20.77       
                     
 
Laji 3, 800m Vapaauinti P14,15,16, Loppukilpailut 15 v 
Sponsori: www.jussituotteet.com 
P16 LRIKM-ennätys Eetu Piiroinen, SGR, 8:11.72 2011 
P15 LRIKM-ennätys Allar Lihtsa, Vanders, 8:26,56 2014 
P14 LRIKM-ennätys Allar Lihtsa, VanVe, 8:42,17 2013 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m       











 
Jami Heinilä  2000  595  1:02.36  2:06.33  3:12.18  4:19.00  8:46.98   
  Helsingfors Simsällskap  8:50.36      5:26.11  6:34.07  7:41.99       
                     
Kirill Egorov  2000    562  1:02.22  2:07.69  3:14.95  4:23.19  8:57.04   
  Helsingfors Simsällskap  8:51.93      5:32.16  6:41.59  7:50.74       
                     
Elias Herlevi  2000    561  1:01.72  2:08.76  3:17.20  4:25.78  8:57.51   
  Helsingfors Simsällskap  9:17.22      5:35.48  6:44.30  7:52.61       
                     
Tuomas Ylipelkonen  2000    558  1:02.49  2:08.26  3:16.12  4:24.89  8:58.37   
  Seinäjoen Uimarit-58  8:56.27      5:34.96  6:45.17  7:54.85       
                     
Joona Korhonen  2000    558  1:02.72  2:09.02  3:16.06  4:24.04  8:58.58   
  TaTu Tampere  9:02.62      5:32.58  6:42.31  7:52.28       
                     
Kustaa Yli-Äyhö  2000    542  1:03.35  2:11.79  3:20.62  4:30.31  9:03.66   
  Helsingfors Simsällskap  9:07.23      5:39.10  6:48.46  7:56.97       
                     
Topi Lukkarinen  2000    505  1:02.27  2:10.82  3:20.36  4:30.66  9:16.48   
  Swimming Club Rovaniemi  9:16.73      5:42.11  6:53.92  8:06.11       
                     
Santeri Hulkko  2000    486  1:03.84  2:11.47  3:21.15  4:32.75  9:23.89   
  Lahden Uimaseura  9:01.78      5:45.85  6:59.03  8:12.66       
                     
Jaakko Kuusisto  2000    463  58.43  2:07.30  3:19.48  4:33.61  9:32.91   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  9:16.66      5:49.36  7:04.54  8:19.99       
                     
10  Saku Romo  2000    459  1:06.82  2:17.67  3:29.26  4:41.25  9:34.42   
  Lahden Uimaseura  9:33.93      5:54.69  7:07.88  8:22.26       
                     
11  Olli Aflecht  2000    459  1:04.83  2:15.58  3:28.43  4:41.80  9:34.75   
  Raision Urheilijat  9:17.47      5:55.76  7:09.31  8:22.63       
                     
12  Joona Salminen  2000    448  1:07.36  2:19.67  3:32.53  4:45.84  9:39.22   
  Cetus Espoo  9:46.02      5:59.44  7:13.13  8:26.56       
                     
13  Veeti Kupari  2000    446  1:07.56  2:19.00  3:31.60  4:44.82  9:40.07   
  Lahden Uimaseura  9:40.44      5:58.95  7:13.68  8:28.72       
                     
14  Eetu Isosuo  2000    443  1:06.89  2:18.22  3:29.96  4:44.49  9:41.49   
  Cetus Espoo  9:48.65      5:59.68  7:15.02  8:29.44       
                     
15  Kalle Hepojoki  2000    384  1:08.87  2:23.47  3:40.54  4:58.37  10:10.00   
  Swimming Jyväskylä  9:58.89      6:17.29  7:36.46  8:54.63       
                     
 
Laji 3, 800m Vapaauinti P14,15,16, Loppukilpailut 16 v 
Sponsori: www.jussituotteet.com 
P16 LRIKM-ennätys Eetu Piiroinen, SGR, 8:11.72 2011 
P15 LRIKM-ennätys Allar Lihtsa, Vanders, 8:26,56 2014 
P14 LRIKM-ennätys Allar Lihtsa, VanVe, 8:42,17 2013 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m       











 
Jasper Pullinen  1999  644  1:01.31  2:06.33  3:11.45  4:16.18  8:33.24   
  Riihimäen Uimaseura  8:39.98      5:20.90  6:25.45  7:29.93       
                     
Peik Lindberg  1999  620  1:01.66  2:06.58  3:12.16  4:17.29  8:39.90   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  8:56.09      5:22.85  6:28.85  7:35.97       
                     
Otto Rannikko  1999  617  59.56  2:04.58  3:10.34  4:16.12  8:40.63   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  9:00.73      5:22.63  6:30.33  7:37.62       
                     
Wilhelm Suominen  1999  608  1:02.12  2:07.01  3:13.80  4:20.72  8:43.36   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  9:00.13      5:27.11  6:33.44  7:39.60       
                     
Elias Kuusisto  1999  604  1:02.49  2:08.47  3:14.94  4:21.78  8:44.34   
  Aurajoen Uinti  8:46.56      5:28.48  6:35.12  7:40.85       
                     
Aapo Eerola  1999    568  1:03.02  2:08.97  3:15.65  4:22.41  8:55.27   
  TaTu Tampere  8:58.97      5:29.98  6:38.30  7:47.25       
                     
Elias Soukola  1999    549  1:02.20  2:09.38  3:17.05  4:25.18  9:01.44   
  Järvenpään Uintiklubi  9:09.87      5:34.95  6:44.48  7:53.19       
                     
Joni Aaltonen  1999    539  1:03.04  2:10.30  3:16.38  4:25.79  9:04.62   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  8:59.77      5:33.99  6:44.08  7:55.12       
                     
Santeri Mettälä  1999    528  1:03.74  2:12.10  3:21.62  4:30.67  9:08.38   
  TaTu Tampere  9:04.13      5:40.31  6:50.43  8:00.01       
                     
10  Jani-Markus Sula  1999    507  1:03.10  2:12.48  3:22.41  4:33.62  9:15.93   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  9:19.29      5:45.68  6:57.15  8:08.95       
                     
11  Pyry Nurmilo  1999    497  1:05.64  2:15.91  3:25.25  4:35.62  9:19.68   
  TaTu Tampere  9:23.54      5:46.63  6:58.55  8:10.58       
                     
12  Rami Rissanen  1999    496  1:03.98  2:12.84  3:22.69  4:33.03  9:19.83   
  Porin Uimaseura  9:22.40      5:45.23  6:57.36  8:09.67       
                     
13  Konsta Suominen  1999    486  1:06.81  2:17.07  3:28.22  4:39.14  9:23.98   
  Raision Urheilijat  9:51.19      5:51.27  7:03.43  8:14.47       
                     
14  Joonatan Lindfors  1999    479  1:05.74  2:16.59  3:27.65  4:39.23  9:26.71   
  Cetus Espoo  9:28.65      5:52.12  7:04.83  8:17.14       
                     
15  Mika Hurula  1999    437  1:07.82  2:21.05  3:34.55  4:48.87  9:44.06   
  Kuopion Uimaseura  9:41.89      6:03.16  7:16.99  8:31.49       
                     
16  Antti Lehtinen  1999    406  1:06.65  2:21.26  3:37.45  4:54.40  9:58.80   
  Cetus Espoo  10:01.29      6:09.93  7:27.21  8:43.63       
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.04  Tulostuspäivämäärä  27 marraskuu 2015 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  20:40 
 
Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LRIKM loppukilpailut 2015    Tulostuspäivämäärä  28 marraskuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  12:50   
  Järjestäjä  SeUi-58         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 marraskuu 2015         
 
 
Laji 4, 200m Sekauinti T13,14,15, Loppukilpailut 13 v 
Sponsori: Pullapirtti 
T15 LRIKM-ennätys Sohvi Nenonen, Cetus, 2:16,80 2014 
T14 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi, 2:17.96 2013 
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:21,85 2006 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Mia Pentti  2002    600  31.24  1:07.07  1:50.43    2:24.47   
  Swimming Jyväskylä  2:27.06                 
                     
Sini Silvennoinen  2002    544  32.00  1:11.32  1:55.32    2:29.22   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:31.36                 
                     
Emilie Pärnänen  2002    539  32.57  1:09.66  1:55.02    2:29.68   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:28.56                 
                     
Anna Vira  2002    537  32.49  1:10.61  1:55.15    2:29.88   
  Aurajoen Uinti  2:33.45                 
                     
Sara Mustonen  2002    512  32.97  1:12.89  1:55.13    2:32.29   
  Cetus Espoo  2:31.62                 
                     
Emma Uusküla  2002    503  34.20  1:14.34  1:57.07    2:33.15   
  Aurajoen Uinti  2:30.36                 
                     
Peppi Siirtola  2002    501  32.34  1:11.89  1:55.75    2:33.33   
  Cetus Espoo  2:31.23                 
                     
Olivia Weuro  2002    490  35.27  1:14.45  2:01.29    2:34.47   
  IF Åland  2:36.64                 
                     
Julia Koivisto  2002    488  33.42  1:14.18  1:59.33    2:34.71   
  Aurajoen Uinti  2:37.14                 
                     
10  Lydia Rintanen  2002    462  32.82  1:14.34  2:01.37    2:37.58   
  Aurajoen Uinti  2:39.14                 
                     
11  Mathilda Kalenius  2002    462  35.83  1:15.19  2:02.25    2:37.59   
  Kouvolan Uimarit  2:37.25                 
                     
12  Emilia Liven  2002    459  35.98  1:16.42  1:59.69    2:37.87   
  Raision Urheilijat  2:32.55                 
                     
13  Sara Virtanen  2002    454  33.38  1:15.50  2:01.60    2:38.55   
  Swimming Jyväskylä  2:39.12                 
                     
14  Oona Laakso  2002    451  34.24  1:13.90  2:01.13    2:38.80   
  Raision Urheilijat  2:35.07                 
                     
15  Olga Koskinen  2002    451  36.16  1:14.81  2:02.16    2:38.83   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:39.30                 
                     
16  Venla Salminen  2002    410  35.78  1:18.74  2:06.49    2:44.00   
  Cetus Espoo  2:38.52                 
                     
 
Laji 4, 200m Sekauinti T13,14,15, Loppukilpailut 14 v 
Sponsori: Pullapirtti 
T15 LRIKM-ennätys Sohvi Nenonen, Cetus, 2:16,80 2014 
T14 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi, 2:17.96 2013 
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:21,85 2006 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Raakel Bärlund  2001    574  30.90  1:09.90  1:53.83    2:26.61   
  Lahden Uimaseura  2:26.41                 
                     
Charlotta Edelman  2001    565  31.64  1:09.26  1:51.85    2:27.40   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:28.28                 
                     
Reetta Rantakokko  2001    553  32.16  1:11.12  1:55.35    2:28.38   
  Aurajoen Uinti  2:27.98                 
                     
Helene Hirvonen  2001    538  33.04  1:11.78  1:55.84    2:29.74   
  Helsingfors Simsällskap  2:30.21                 
                     
Mila Manner  2001    535  31.81  1:09.49  1:54.82    2:30.11   
  Nokian Pyry  2:30.27                 
                     
Ida Slöör  2001    509  35.39  1:12.92  1:57.98    2:32.62   
  Cetus Espoo  2:33.93                 
                     
Paula Peltola  2001    506  32.77  1:09.85  1:55.81    2:32.85   
  Aurajoen Uinti  2:27.98                 
                     
Nelli Ohvo  2001    500  32.72  1:12.50  1:56.19    2:33.49   
  Cetus Espoo  2:35.36                 
                     
Henna Haipus  2001    497  33.08  1:10.98  1:57.31    2:33.77   
  Kempeleen Pyrintö  2:33.79                 
                     
10  Amanda Rapinoja  2001    486  33.80  1:12.42  1:57.82    2:34.98   
  Cetus Espoo  2:35.86                 
                     
11  Anniina Murto  2001    480  35.32  1:14.85  1:58.65    2:35.56   
  Porin Uimaseura  2:33.03                 
                     
12  Janna Appelberg  2001    472  32.69  1:13.96  1:59.44    2:36.49   
  Tuusulan Uimaseura  2:34.75                 
                     
13  Seela Peuralahti  2001    471  32.62  1:14.20  1:58.97    2:36.62   
  Oulun Uinti 1906  2:34.13                 
                     
14  Heta Känkänen  2001    465  33.38  1:14.29  2:00.35    2:37.28   
  Porin Uimaseura  2:34.04                 
                     
15  Lotta Auvinen  2001    443  35.35  1:18.33  2:04.13    2:39.79   
  Cetus Espoo  2:34.52                 
                     
16  Iida-Maria Laine  2001    440  35.31  1:14.80  2:03.00    2:40.19   
  Oulun Lohet  2:35.16                 
                     
 
Laji 4, 200m Sekauinti T13,14,15, Loppukilpailut 15 v 
Sponsori: Pullapirtti 
T15 LRIKM-ennätys Sohvi Nenonen, Cetus, 2:16,80 2014 
T14 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi, 2:17.96 2013 
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:21,85 2006 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Iida Reini  2000    663  30.15  1:06.62  1:46.94    2:19.71   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:21.29                 
                     
Essi-Maria Lillman  2000    654  32.15  1:08.26  1:48.63    2:20.33   
  Lahden Uimaseura  2:22.45                 
                     
Nea-Amanda Heinola  2000    654  29.87  1:05.17  1:47.72    2:20.37   
  Nummelan Kisaajat  2:20.19                 
                     
Fanny Grönvall  2000    576  31.37  1:07.34  1:50.93    2:26.46   
  Uinti Tampere  2:23.92                 
                     
Lyydia Kalenius  2000    559  32.72  1:10.14  1:53.20    2:27.88   
  Cetus Espoo  2:23.05                 
                     
Katri Hurskainen  2000    545  31.20  1:08.35  1:53.35    2:29.11   
  Oulun Lohet  2:31.91                 
                     
Ksenia Egorova  2000    544  31.63  1:08.88  1:53.58    2:29.21   
  ORCA Helsinki  2:28.61                 
                     
Amanda Saari  2000    531  31.86  1:11.26  1:53.46    2:30.44   
  Uinti Tampere  2:27.95                 
                     
Veronica Wahlstedt  2000    526  33.32  1:13.21  1:52.47    2:30.96   
  Cetus Espoo  2:31.62                 
                     
10  Aino Hämäläinen  2000    524  33.66  1:12.49  1:55.73    2:31.12   
  Lahden Uimaseura  2:30.37                 
                     
11  Katriina Korpi  2000    506  34.80  1:14.23  1:55.76    2:32.89   
  Oulun Lohet  2:31.13                 
                     
12  Fanni Pirhonen  2000    498  32.87  1:11.71  1:58.18    2:33.64   
  Uinti Tampere  2:32.06                 
                     
13  Marilla Parhiala  2000    496  32.88  1:11.74  1:58.97    2:33.85   
  Gladius Kirkkonummi  2:30.30                 
                     
14  Sofia Lehtinen  2000    456  34.86  1:14.02  2:00.35    2:38.26   
  Cetus Espoo  2:36.10                 
                     
Emmi Kölhi  2000              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap  2:27.16                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 5, 100m Selkäuinti P14,15,16, Loppukilpailut 14 v 
Sponsori: www.jussituotteet.fi 
P16 LRIKM-ennätys Martin Kartau, SGR, 57,08 2011 
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 56,29 2000 
P14 LRIKM-ennätys Niki Karlsson, HSS, 0:59,63 2014 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Veeti Ruohtula  2001    488  30.81        1:02.15   
  Joensuun Uimaseura  1:02.51                 
                     
Petteri Haverinen  2001    485  30.63        1:02.26   
  Lahden Uimaseura  1:01.72                 
                     
Veeti Haikonen  2001    476  30.53        1:02.66   
  Helsingfors Simsällskap  1:02.33                 
                     
Oskari Hynynen  2001    462  30.51        1:03.27   
  Salon Uimarit  1:04.23                 
                     
Oskari Herpola  2001    436  30.85        1:04.51   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:04.97                 
                     
Isak Gramén  2001    435  30.64        1:04.57   
  Cetus Espoo  1:03.06                 
                     
Jere Ruuhonen  2001    427  30.95        1:04.99   
  Cetus Espoo  1:05.08                 
                     
Eetu Einto  2001    418  31.60        1:05.42   
  Nurmijärven Uinti  1:06.38                 
                     
Tiitus Taskila  2001    397  32.37        1:06.55   
  Oulun Uinti 1906  1:06.77                 
                     
10  Ossi Kleimola  2001    394  32.43        1:06.72   
  Kouvolan Uimarit  1:06.30                 
                     
11  Risto Laisi  2001    391  32.57        1:06.90   
  Nurmijärven Uinti  1:06.43                 
                     
12  Väinö Koponen  2001    386  32.63        1:07.19   
  Lahden Uimaseura  1:06.99                 
                     
13  Saku Suomalainen  2001    381  32.36        1:07.49   
  Cetus Espoo  1:07.28                 
                     
14  Joona Mikkola  2001    379  32.67        1:07.59   
  Vanders  1:07.38                 
                     
15  Tatu Hörkkö  2001    376  32.98        1:07.78   
  Uinti Tampere  1:06.72                 
                     
16  Perttu Somero  2001    370  33.00        1:08.14   
  Lahden Kaleva  1:06.36                 
                     
 
Laji 5, 100m Selkäuinti P14,15,16, Loppukilpailut 15 v 
Sponsori: www.jussituotteet.fi 
P16 LRIKM-ennätys Martin Kartau, SGR, 57,08 2011 
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 56,29 2000 
P14 LRIKM-ennätys Niki Karlsson, HSS, 0:59,63 2014 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Niki Karlsson  2000    586  28.24        58.47   
  Helsingfors Simsällskap  56.59                 
                     
Anton Nuottajärvi  2000    511  29.65        1:01.18   
  Cetus Espoo  1:02.17                 
                     
Teemu Lehtonen  2000    505  29.57        1:01.43   
  Uinti Tampere  1:00.49                 
                     
Antti Hakkarainen  2000    485  30.00        1:02.25   
  TaTu Tampere  1:02.20                 
                     
Jakob Sievers  2000    470  30.35        1:02.94   
  Uinti Tampere  1:02.44                 
                     
Tuomas Ylipelkonen  2000    446  31.06        1:04.03   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:03.02                 
                     
Joona Korhonen  2000    437  30.77        1:04.49   
  TaTu Tampere  1:02.30                 
                     
Tuomas Saraneva  2000    414  30.85        1:05.65   
  Riihimäen Uimaseura  1:05.04                 
                     
Lauri Elomaa  2000    411  31.59        1:05.82   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:06.03                 
                     
10  Martti Tervanen  2000    409  31.26        1:05.90   
  Järvenpään Uintiklubi  1:04.76                 
                     
11  Jere Kekola  2000    406  32.09        1:06.08   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:06.52                 
                     
12  Hermanni Taimisto  2000    402  31.73        1:06.27   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:04.00                 
                     
13  Topias Nygård  2000    402  31.92        1:06.29   
  Oulun Uinti 1906  1:04.19                 
                     
14  Niklas Uitto  2000    382  32.61        1:07.43   
  Uinti Tampere  1:06.06                 
                     
15  Walentin Koskinen  2000    350  33.18        1:09.43   
  Uinti Tampere  1:06.05                 
                     
16  Georgy Babenov  2000    340  33.45        1:10.08   
  ORCA Helsinki  1:06.47                 
                     
 
Laji 5, 100m Selkäuinti P14,15,16, Loppukilpailut 16 v 
Sponsori: www.jussituotteet.fi 
P16 LRIKM-ennätys Martin Kartau, SGR, 57,08 2011 
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 56,29 2000 
P14 LRIKM-ennätys Niki Karlsson, HSS, 0:59,63 2014 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Wilhelm Suominen  1999    609  27.71        57.71   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:00.54                 
                     
Rasmus Kujala  1999    555  28.53        59.53   
  Riihimäen Uimaseura  1:01.22                 
                     
Kaarlo Seppänen  1999    531  29.36        1:00.43   
  Helsingfors Simsällskap  1:02.03                 
                     
Roope Eiserbeck  1999    512  29.34        1:01.16   
  Joensuun Uimaseura  1:02.23                 
                     
Konsta Kallinen  1999    494  29.47        1:01.88   
  Oulun Lohet  1:00.91                 
                     
Venni Rastas  1999    484  29.74        1:02.29   
  Tuusulan Uimaseura  1:02.37                 
                     
Jaakko Siipola  1999    473  29.68        1:02.77   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:02.77                 
                     
Emil Hanski  1999    472  29.82        1:02.84   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:03.07                 
                     
Eelis Hukka  1999    468  30.20        1:03.03   
  Swimming Club Rovaniemi  1:03.58                 
                     
10  Juho Laatikainen  1999    465  30.77        1:03.13   
  Swimming Club Vuokatti  1:03.97                 
                     
11  Jonas Fellman  1999    456  30.16        1:03.58   
  IF Åland  1:04.46                 
                     
12  Juho Seppälä  1999    443  30.50        1:04.16   
  Simmis Wanda  1:04.38                 
                     
13  Akseli Heino  1999    443  30.77        1:04.18   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:04.13                 
                     
14  Leo Kuusela  1999    433  31.25        1:04.66   
  Uimaseura Aquila  1:04.21                 
                     
15  Niko Somila  1999    408  32.24        1:05.96   
  Cetus Espoo  1:05.02                 
                     
16  Aapo Eerola  1999    397  31.89        1:06.55   
  TaTu Tampere  1:04.25                 
                     
 
Laji 6, 100m Vapaauinti T12, Loppukilpailut 12 v 
Sponsori: Kuntokeskus Maxium Oy 
T12 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi, 59,68 2011 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Laura Lahtinen  2003    610  28.38        1:00.12   
  Oulun Uinti 1906  1:00.03                 
                     
Rebekka Luoto  2003    532  29.96        1:02.94   
  Raision Urheilijat  1:03.21                 
                     
Laura Kellberg  2003    530  30.11        1:03.00   
  Cetus Espoo  1:05.32                 
                     
Henna Hökkä  2003    527  30.18        1:03.12   
  Oulun Uinti 1906  1:03.22                 
                     
Kiia Kärkkäinen  2003    516  29.90        1:03.56   
  Heinolan Isku  1:03.69                 
                     
Siiri Einiö  2003    510  30.34        1:03.81   
  Gladius Kirkkonummi  1:04.41                 
                     
Madeleine Hiltunen  2003    509  30.34        1:03.87   
  Oulun Lohet  1:05.41                 
                     
Emma Haglund  2003    508  30.88        1:03.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:04.14                 
                     
Sylvia Kuusisto  2003    498  30.73        1:04.33   
  Aurajoen Uinti  1:04.97                 
                     
10  Roosa Kärkkäinen  2003    487  31.24        1:04.80   
  Oulun Lohet  1:04.59                 
                     
11  Martta Ruuska  2003    475  31.08        1:05.36   
  Swimming Jyväskylä  1:05.89                 
                     
12  Ella Ekman  2003    467  30.73        1:05.73   
  Uinti Tampere  1:05.83                 
                     
13  Sandra Kalenius  2003    459  31.32        1:06.08   
  Kouvolan Uimarit  1:05.76                 
                     
14  Eveliina Koivula  2003    433  32.61        1:07.38   
  Uinti Tampere  1:06.94                 
                     
15  Minja Lukkari  2003    428  32.15        1:07.65   
  Oulun Uinti 1906  1:05.93                 
                     
16  Sofia Långström  2003    420  32.33        1:08.07   
  Cetus Espoo  1:06.44                 
                     
 
Laji 7, 100m Vapaauinti P13, Loppukilpailut 13 v 
Sponsori: Salvos saunamökit 
P13 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 55,20 2013 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Oskari Aalto  2002    524  26.40        55.74   
  Cetus Espoo  56.09                 
                     
Antti Leppänen  2002    484  27.40        57.20   
  Lahden Uimaseura  58.07                 
                     
Ronny Brännkärr  2002    448  28.10        58.73   
  Kemin Työväen Uimarit  58.51                 
                     
Viljami Salonen  2002    441  28.77        59.01   
  Raision Urheilijat  1:00.62                 
                     
Jesper Lietzen  2002    440  28.59        59.06   
  Aurajoen Uinti  1:00.20                 
                     
Matias Hjelm  2002    437  28.62        59.22   
  Vanders  1:00.31                 
                     
Jesse Anttila  2002    435  27.86        59.30   
  Kokkolan Uimaseura  1:00.37                 
                     
Kalle Mäkinen  2002    417  28.41        1:00.12   
  Vanders  1:00.69                 
                     
Mikael Virtanen  2002    400  29.22        1:00.99   
  Riihimäen Uimaseura  1:01.74                 
                     
10  Lasse Pulkkinen  2002    393  29.54        1:01.31   
  Oulun Uinti 1906  1:01.81                 
                     
11  Axel Olander  2002    393  29.49        1:01.32   
  Nokian Pyry  1:01.75                 
                     
12  Oscar Skjäl  2002    387  29.21        1:01.65   
  Cetus Espoo  1:02.71                 
                     
13  Elias Laine  2002    382  29.36        1:01.89   
  Raision Urheilijat  1:02.29                 
                     
14  Jasu Ovaskainen  2002    381  29.91        1:01.98   
  Lahden Uimaseura  1:01.98                 
                     
15  Oskari Arvo  2002    364  29.24        1:02.91   
  Aurajoen Uinti  1:02.40                 
                     
Ibrahim Ezzat  2002              DSQ   
  Aurajoen Uinti  59.01                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 8, 100m PerhosuintiT13,14,15, Loppukilpailut 13 v 
Sponsori: Komia-Sjoen kaupunkiseutu 
T15 LRIKM-ennätys Sohvi Nenonen, Cetus, 1:00,55 2014 
T14 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi 2013, 1:02,64 
T13 LRIKM-ennätys Laura Mäki, RaisU, 1:04,52 2010 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Anniina Kallio  2002    608  30.97        1:04.44   
  Raision Urheilijat  1:05.92                 
                     
Ina Pollari  2002    539  31.11        1:07.07   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:09.09                 
                     
Lilli Louhikoski  2002    533  31.59        1:07.34   
  Vanders  1:06.80                 
                     
Sini Silvennoinen  2002    517  31.54        1:08.01   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:08.64                 
                     
Venla Suihkonen  2002    477  31.98        1:09.87   
  Octopus Lohja  1:10.67                 
                     
Sofia Nieminen  2002    446  32.27        1:11.44   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:11.35                 
                     
Nea Winqvist  2002    445  32.00        1:11.49   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:09.33                 
                     
Lydia Rintanen  2002    441  33.20        1:11.72   
  Aurajoen Uinti  1:13.66                 
                     
Siri Auvinen  2002    439  32.43        1:11.85   
  Cetus Espoo  1:11.73                 
                     
10  Elisa Vakkuri  2002    438  33.14        1:11.89   
  Kemin Työväen Uimarit  1:12.77                 
                     
11  Helmi Heinonen  2002    436  33.37        1:12.01   
  Raision Urheilijat  1:10.84                 
                     
12  Emmi Kaunisto  2002    431  33.12        1:12.26   
  Porin Uimaseura  1:11.71                 
                     
13  Aada Sulasalmi  2002    403  33.45        1:13.90   
  Kemijärven Kaiku  1:12.60                 
                     
14  Alexandra Arenius  2002    401  33.99        1:14.04   
  Aurajoen Uinti  1:12.94                 
                     
15  Emma Issakainen  2002    397  33.05        1:14.30   
  Uinti Imatra  1:12.92                 
                     
16  Vilhelmiina Wegelius  2002    396  33.45        1:14.31   
  Joensuun Uimaseura  1:12.27                 
                     
 
Laji 8, 100m PerhosuintiT13,14,15, Loppukilpailut 14 v 
Sponsori: Komia-Sjoen kaupunkiseutu 
T15 LRIKM-ennätys Sohvi Nenonen, Cetus, 1:00,55 2014 
T14 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi 2013, 1:02,64 
T13 LRIKM-ennätys Laura Mäki, RaisU, 1:04,52 2010 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Vilma Oura  2001    626  29.68        1:03.82   
  Helsingfors Simsällskap  1:04.18                 
                     
Emilia Flyckt  2001    582  29.73        1:05.40   
  Cetus Espoo  1:06.62                 
                     
Mila Manner  2001    528  31.65        1:07.56   
  Nokian Pyry  1:07.11                 
                     
Vuokko Suomäki  2001    526  30.96        1:07.64   
  Aurajoen Uinti  1:09.89                 
                     
Isabel Hagelin  2001    520  31.03        1:07.87   
  Helsingfors Simsällskap  1:07.83                 
                     
Jessica Lindholm  2001    517  32.12        1:08.01   
  IF Åland  1:09.29                 
                     
Nea Reunanen  2001    491  31.88        1:09.22   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:08.96                 
                     
Janna Appelberg  2001    488  32.00        1:09.33   
  Tuusulan Uimaseura  1:10.52                 
                     
Janette Setälä  2001    480  32.32        1:09.70   
  Aurajoen Uinti  1:10.52                 
                     
10  Sanni Lampi  2001    468  31.18        1:10.33   
  Swimming Jyväskylä  1:11.53                 
                     
11  Seela Peuralahti  2001    462  32.26        1:10.64   
  Oulun Uinti 1906  1:10.43                 
                     
12  Suvi Kurth  2001    459  32.90        1:10.75   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:10.86                 
                     
13  Ida Nordquist  2001    424  33.33        1:12.68   
  Aurajoen Uinti  1:13.26                 
                     
14  Pinja Penttilä  2001    415  33.25        1:13.16   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:13.17                 
                     
15  Jenni Rantanen  2001    414  33.11        1:13.25   
  HTU Stadi  1:13.25                 
                     
16  Riina Koskinen  2001    396  34.59        1:14.31   
  Swimming Jyväskylä  1:13.27                 
                     
 
Laji 8, 100m PerhosuintiT13,14,15, Loppukilpailut 15 v 
Sponsori: Komia-Sjoen kaupunkiseutu 
T15 LRIKM-ennätys Sohvi Nenonen, Cetus, 1:00,55 2014 
T14 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi 2013, 1:02,64 
T13 LRIKM-ennätys Laura Mäki, RaisU, 1:04,52 2010 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Nea-Amanda Heinola  2000    650  29.11        1:03.03   
  Nummelan Kisaajat  1:03.69                 
                     
Jenni Lampi  2000    601  29.69        1:04.69   
  Swimming Jyväskylä  1:06.15                 
                     
Iida Reini  2000    593  30.18        1:05.00   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:05.86                 
                     
Ida Konkka  2000    577  29.86        1:05.56   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:08.21                 
                     
Milja Mielty  2000    556  30.66        1:06.39   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:06.84                 
                     
Janina Ollikainen  2000    554  31.03        1:06.47   
  Porin Uimaseura  1:06.36                 
                     
Elina Karinkanta  2000    554  30.36        1:06.48   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:06.67                 
                     
Iida Koiranen  2000    539  30.27        1:07.08   
  Helsingfors Simsällskap  1:04.85                 
                     
Vilma Roman  2000    530  31.86        1:07.45   
  Raision Urheilijat  1:08.40                 
                     
10  Ksenia Egorova  2000    518  30.37        1:07.96   
  ORCA Helsinki  1:08.56                 
                     
11  Olivia Hellsten  2000    514  31.84        1:08.14   
  Vanders  1:09.64                 
                     
12  Armi Auvinen  2000    480  32.12        1:09.71   
  Uinti Tampere  1:10.19                 
                     
13  Henna Blomroos  2000    467  32.07        1:10.35   
  Rauman Uimaseura  1:08.82                 
                     
14  Roza Turunen  2000    454  32.96        1:11.01   
  Riihimäen Uimaseura  1:09.49                 
                     
Ronja Riihinen  2000              DNF   
  Cetus Espoo  1:08.89                 
                     
 
Laji 9, 200m PerhosuintiP14,15,16, Loppukilpailut 14 v 
Sponsori: Etteplan Oyj 
P16 LRIKM-ennätys Marko Vilpponen, MaU, 2:04,93 2006 
P15 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 2:05,19 2015 
P14 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 2:07,61 2014 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Erik Nurmi  2001    525  28.90  1:01.69  1:35.96    2:14.52   
  Vanders  2:25.46                 
                     
Mohamed Ezzat  2001    493  29.93  1:04.39  1:40.54    2:17.34   
  Aurajoen Uinti  2:23.33                 
                     
Atte Moilanen  2001    489  30.24  1:05.37  1:41.19    2:17.74   
  Oulun Uinti 1906  2:21.62                 
                     
Miiro Vartiainen  2001    468  30.81  1:06.37  1:43.13    2:19.81   
  Joensuun Uimaseura  2:24.53                 
                     
Eerik Tikkakoski  2001    412  31.77  1:08.21  1:46.82    2:25.82   
  TaTu Tampere  2:27.16                 
                     
Alexander Kislitsyn  2001    400  29.70  1:04.20  1:42.92    2:27.28   
  Swimming Jyväskylä  2:24.62                 
                     
Juho Porkkala  2001    387  31.24  1:08.48  1:47.90    2:28.87   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:28.21                 
                     
Claes Fjellström  2001    374  32.18  1:10.04  1:49.67    2:30.56   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:28.63                 
                     
Timi Pernanen  2001    371  32.94  1:10.35  1:50.05    2:31.05   
  Lahden Uimaseura  2:33.08                 
                     
10  Joonas Mustonen  2001    370  30.85  1:07.32  1:48.03    2:31.21   
  Lahden Uimaseura  2:31.75                 
                     
11  Hugo Enroth  2001    350  31.46  1:08.59  1:49.74    2:34.04   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:33.14                 
                     
12  Noa Mäkelä  2001    348  32.41  1:09.96  1:50.60    2:34.25   
  Kempeleen Pyrintö  2:29.92                 
                     
13  Timi Torkkel  2001    347  31.56  1:09.95  1:50.29    2:34.41   
  Hämeenlinnan Uimaseura  2:32.12                 
                     
14  Taneli Lantta  2001    341  33.82  1:14.04  1:54.94    2:35.25   
  Vanders  2:36.26                 
                     
15  Aaron Antikainen  2001    332  32.25  1:10.74  1:52.05    2:36.64   
  Cetus Espoo  2:33.17                 
                     
16  Atte Alila  2001    293  32.83  1:13.21  1:56.05    2:43.31   
  Uimaseura Aquila  2:36.51                 
                     
 
Laji 9, 200m PerhosuintiP14,15,16, Loppukilpailut 15 v 
Sponsori: Etteplan Oyj 
P16 LRIKM-ennätys Marko Vilpponen, MaU, 2:04,93 2006 
P15 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 2:05,19 2015 
P14 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 2:07,61 2014 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Sergey Kuznetsov  2000    648  27.97  1:00.68  1:32.54    2:05.40   
  Cetus Espoo  2:05.19                 
                     
Jami Heinilä  2000    515  30.51  1:05.06  1:39.62    2:15.42   
  Helsingfors Simsällskap  2:18.24                 
                     
Jaakko Kuusisto  2000    475  28.82  1:02.82  1:39.01    2:19.12   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:21.86                 
                     
Lauri Törmä  2000    470  29.74  1:04.92  1:41.95    2:19.54   
  Porin Uimaseura  2:18.19                 
                     
Anton Nuottajärvi  2000    468  29.84  1:04.70  1:41.38    2:19.80   
  Cetus Espoo  2:17.37                 
                     
Kustaa Yli-Äyhö  2000    464  30.98  1:06.40  1:43.11    2:20.18   
  Helsingfors Simsällskap  2:21.82                 
                     
Niki Karlsson  2000    448  29.58  1:03.56  1:40.47    2:21.82   
  Helsingfors Simsällskap  2:13.90                 
                     
Joona Korhonen  2000    436  30.89  1:06.77  1:44.13    2:23.12   
  TaTu Tampere  2:22.07                 
                     
Elias Herlevi  2000    431  31.87  1:09.00  1:47.13    2:23.70   
  Helsingfors Simsällskap  2:34.14                 
                     
10  Santeri Hulkko  2000    417  31.25  1:07.45  1:45.12    2:25.24   
  Lahden Uimaseura  2:26.24                 
                     
11  Alex Lassila  2000    392  30.85  1:07.24  1:48.06    2:28.21   
  Cetus Espoo  2:35.02                 
                     
12  Kirill Egorov  2000    385  33.29  1:10.66  1:48.88    2:29.11   
  Helsingfors Simsällskap  2:28.87                 
                     
13  Topi Lukkarinen  2000    384  30.29  1:06.50  1:47.45    2:29.29   
  Swimming Club Rovaniemi  2:28.50                 
                     
14  Arttu Heikkinen  2000    294  33.13  1:14.07  1:58.54    2:43.23   
  Uinti Tampere  2:35.12                 
                     
15  Niklas Uitto  2000    267  33.21  1:15.02  2:00.36    2:48.42   
  Uinti Tampere  2:36.73                 
                     
Joonas Kuitunen  2000              DNF   
  Oulun Uinti 1906  2:29.39                 
                     
 
Laji 9, 200m PerhosuintiP14,15,16, Loppukilpailut 16 v 
Sponsori: Etteplan Oyj 
P16 LRIKM-ennätys Marko Vilpponen, MaU, 2:04,93 2006 
P15 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 2:05,19 2015 
P14 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 2:07,61 2014 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Peik Lindberg  1999    586  27.72  1:00.08  1:34.72    2:09.71   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:10.10                 
                     
Verneri Mattila  1999    537  29.01  1:02.72  1:38.01    2:13.56   
  ORCA Helsinki  2:15.90                 
                     
Jasper Pullinen  1999    536  29.32  1:02.70  1:37.38    2:13.59   
  Riihimäen Uimaseura  2:18.40                 
                     
Joni Aaltonen  1999    521  29.26  1:03.52  1:39.06    2:14.89   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:23.30                 
                     
Santeri Mettälä  1999    515  30.17  1:04.83  1:39.44    2:15.36   
  TaTu Tampere  2:17.47                 
                     
Elias Kuusisto  1999    458  30.65  1:06.44  1:43.54    2:20.79   
  Aurajoen Uinti  2:20.37                 
                     
Eetu Nyman  1999    448  29.71  1:05.35  1:43.20    2:21.83   
  Vesihelmen Uimaseura  2:21.70                 
                     
Jaakko Siipola  1999    446  28.48  1:02.76  1:40.15    2:22.02   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:33.51                 
                     
Jani-Markus Sula  1999    444  31.15  1:06.50  1:44.42    2:22.24   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:31.58                 
                     
10  Elias Soukola  1999    418  30.70  1:06.46  1:44.22    2:25.14   
  Järvenpään Uintiklubi  2:26.01                 
                     
11  Aukusti Ylitervo  1999    400  29.32  1:05.13  1:45.21    2:27.22   
  Oulun Lohet  2:23.55                 
                     
12  Miska Kurvinen  1999    334  33.26  1:13.60  1:55.32    2:36.38   
  Uimaseura Aquila  2:38.57                 
                     
13  Felix Ollus  1999    237  34.73  1:17.79  2:05.03    2:55.23   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:54.27                 
                     
 
Laji 10, 100m Rintauinti T12, Loppukilpailut 12 v 
Sponsori: 9lives Oy 
T12 LRIKM-ennätys Laura Lahtinen, OU, 1:13,35 2015 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Laura Lahtinen  2003    616  34.10        1:13.26   
  Oulun Uinti 1906  1:13.35                 
                     
Rebekka Luoto  2003    582  35.30        1:14.66   
  Raision Urheilijat  1:14.68                 
                     
Emma Haglund  2003    570  35.91        1:15.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:16.09                 
                     
Martta Ruuska  2003    528  36.82        1:17.11   
  Swimming Jyväskylä  1:17.56                 
                     
Minja Lukkari  2003    506  36.42        1:18.22   
  Oulun Uinti 1906  1:18.51                 
                     
Juulia Käräjämies  2003    454  37.91        1:21.08   
  Nummelan Kisaajat  1:21.25                 
                     
Siiri Einiö  2003    453  38.57        1:21.16   
  Gladius Kirkkonummi  1:22.54                 
                     
Roosa Kärkkäinen  2003    449  38.36        1:21.43   
  Oulun Lohet  1:21.05                 
                     
Siiri Reiniluoto  2003    430  38.67        1:22.58   
  Helsingfors Simsällskap  1:23.92                 
                     
10  Iiris Yli-Jama  2003    422  39.39        1:23.08   
  Salon Uimarit  1:22.86                 
                     
11  Vilhelmiina Leppänen  2003    420  38.68        1:23.23   
  Cetus Espoo  1:22.70                 
                     
12  Madeleine Hiltunen  2003    411  39.25        1:23.82   
  Oulun Lohet  1:25.41                 
                     
13  Emma Laatikainen  2003    401  40.34        1:24.54   
  Swimming Club Vuokatti  1:24.78                 
                     
14  Sofia Långström  2003    398  40.16        1:24.77   
  Cetus Espoo  1:24.19                 
                     
15  Milla Hyttinen  2003    390  39.61        1:25.32   
  Helsingfors Simsällskap  1:24.89                 
                     
16  Henna Hökkä  2003    363  40.64        1:27.37   
  Oulun Uinti 1906  1:25.05                 
                     
 
Laji 11, 100m Rintauinti P13, Loppukilpailut 13 v 
Sponsori: Seamk 
P13 LRIKM-ennätys Atte Moilanen, OU, 1:10,18 2014 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Oskari Aalto  2002    479  33.74        1:11.05   
  Cetus Espoo  1:11.88                 
                     
Antti Leppänen  2002    469  33.82        1:11.55   
  Lahden Uimaseura  1:12.47                 
                     
Ronny Brännkärr  2002    460  34.03        1:12.01   
  Kemin Työväen Uimarit  1:12.49                 
                     
Niklas Laine  2002    437  34.40        1:13.27   
  Kampuksen Plaani  1:16.38                 
                     
Viljami Salonen  2002    430  35.13        1:13.65   
  Raision Urheilijat  1:18.85                 
                     
Jesper Lietzen  2002    427  34.97        1:13.80   
  Aurajoen Uinti  1:13.39                 
                     
Matias Hjelm  2002    426  35.32        1:13.87   
  Vanders  1:17.59                 
                     
Julius Kuitunen  2002    407  34.65        1:15.02   
  Oulun Uinti 1906  1:14.94                 
                     
Lasse Pulkkinen  2002    393  35.71        1:15.86   
  Oulun Uinti 1906  1:15.76                 
                     
10  Valtteri Taskinen  2002    393  36.02        1:15.87   
  Oulun Uinti 1906  1:16.27                 
                     
11  Benjamin Kangas  2002    369  36.33        1:17.50   
  Haminan Uimaseura  1:17.87                 
                     
12  Roope Paatos  2002    367  37.10        1:17.62   
  Raision Urheilijat  1:17.57                 
                     
13  Mikael Virtanen  2002    365  36.61        1:17.80   
  Riihimäen Uimaseura  1:17.56                 
                     
14  Petr Pankratov  2002    362  37.04        1:18.02   
  TaTu Tampere  1:18.88                 
                     
15  Verneri Viisanen  2002    354  36.74        1:18.59   
  Cetus Espoo  1:15.73                 
                     
16  Oskari Arvo  2002    332  35.67        1:20.24   
  Aurajoen Uinti  1:15.73                 
                     
 
Laji 12, 200m Selkäuinti T13,14,15, Loppukilpailut 13 v 
Sponsori: Sokos Hotel Lakeus 
T15 LRIKM-ennätys Roosa Mört, ÅSK, 2:14,31 2014 
T14 LRIKM-ennätys Jenna Ovaska, RaisU, 2:15,98 2010 
T13 LRIKM-ennätys Mia Pentti, SWIM, 2:21,68 2015 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Mia Pentti  2002    632  33.15  1:09.32  1:44.83    2:18.90   
  Swimming Jyväskylä  2:21.68                 
                     
Emilie Pärnänen  2002    552  34.00  1:11.67  1:48.97    2:25.29   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:24.04                 
                     
Anna Vira  2002    504  35.44  1:13.66  1:53.13    2:29.82   
  Aurajoen Uinti  2:31.51                 
                     
Peppi Siirtola  2002    497  34.64  1:12.31  1:51.74    2:30.47   
  Cetus Espoo  2:29.75                 
                     
Pilvi Kilpeläinen  2002    496  34.25  1:11.52  1:51.62    2:30.58   
  Helsingfors Simsällskap  2:32.16                 
                     
Peppi Pinomäki  2002    493  36.23  1:14.57  1:53.10    2:30.83   
  Raision Urheilijat  2:35.08                 
                     
Oona Laakso  2002    480  35.04  1:13.53  1:53.21    2:32.26   
  Raision Urheilijat  2:29.23                 
                     
Olga Koskinen  2002    471  37.14  1:16.07  1:55.20    2:33.20   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:35.41                 
                     
Helmi Heinonen  2002    469  35.91  1:15.03  1:54.93    2:33.44   
  Raision Urheilijat  2:31.40                 
                     
10  Kaisla Kangas  2002    467  35.48  1:14.30  1:54.37    2:33.64   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:36.99                 
                     
11  Venla Suihkonen  2002    461  35.79  1:14.31  1:54.18    2:34.30   
  Octopus Lohja  2:32.19                 
                     
12  Petra Heikkinen  2002    441  36.37  1:15.26  1:55.79    2:36.54   
  Oulun Uinti 1906  2:35.31                 
                     
13  Vilma Norja  2002    439  36.84  1:16.30  1:57.01    2:36.76   
  Cetus Espoo  2:37.11                 
                     
14  Pinja Paulomo  2002    428  37.65  1:17.54  1:58.08    2:38.17   
  Cetus Espoo  2:35.89                 
                     
15  Milla Nikkanen  2002    396  36.16  1:16.60  1:59.09    2:42.29   
  Nurmijärven Uinti  2:33.80                 
                     
Siri Auvinen  2002              DSQ   
  Cetus Espoo  2:37.94                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 12, 200m Selkäuinti T13,14,15, Loppukilpailut 14 v 
Sponsori: Sokos Hotel Lakeus 
T15 LRIKM-ennätys Roosa Mört, ÅSK, 2:14,31 2014 
T14 LRIKM-ennätys Jenna Ovaska, RaisU, 2:15,98 2010 
T13 LRIKM-ennätys Mia Pentti, SWIM, 2:21,68 2015 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Paula Peltola  2001    654  32.51  1:06.78  1:41.92    2:17.29   
  Aurajoen Uinti  2:17.81                 
                     
Ida Slöör  2001    561  34.48  1:11.15  1:48.24    2:24.48   
  Cetus Espoo  2:26.37                 
                     
Vilma Iisalo  2001    550  34.04  1:11.02  1:48.39    2:25.49   
  Raision Urheilijat  2:26.62                 
                     
Iida-Maria Laine  2001    523  34.44  1:11.29  1:49.79    2:27.93   
  Oulun Lohet  2:27.11                 
                     
Aino Mononen  2001    518  34.75  1:12.08  1:50.24    2:28.37   
  Joensuun Uimaseura  2:29.69                 
                     
Nelli Ohvo  2001    517  35.38  1:13.52  1:50.91    2:28.51   
  Cetus Espoo  2:32.23                 
                     
Noora Kokko  2001    500  34.72  1:11.90  1:50.88    2:30.19   
  Helsingin Uimarit  2:32.32                 
                     
Raakel Bärlund  2001    498  35.49  1:13.80  1:52.31    2:30.33   
  Lahden Uimaseura  2:26.58                 
                     
Charlotta Edelman  2001    473  35.21  1:12.91  1:52.60    2:32.97   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:30.00                 
                     
10  Helene Hirvonen  2001    470  35.61  1:14.43  1:54.46    2:33.26   
  Helsingfors Simsällskap  2:30.49                 
                     
11  Amanda Rapinoja  2001    457  36.60  1:15.49  1:55.35    2:34.68   
  Cetus Espoo  2:36.24                 
                     
12  Emma Koiranen  2001    441  36.74  1:17.23  1:58.49    2:36.62   
  Helsingfors Simsällskap  2:34.34                 
                     
13  Linda Simula  2001    429  35.36  1:14.53  1:56.35    2:38.08   
  Helsingfors Simsällskap  2:34.80                 
                     
14  Nea Reunanen  2001    419  37.30  1:17.60  1:58.58    2:39.31   
  Hämeenlinnan Uimaseura  2:35.64                 
                     
15  Suvi Kurth  2001    386  37.34  1:18.33  2:01.25    2:43.68   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:35.74                 
                     
 
Laji 12, 200m Selkäuinti T13,14,15, Loppukilpailut 15 v 
Sponsori: Sokos Hotel Lakeus 
T15 LRIKM-ennätys Roosa Mört, ÅSK, 2:14,31 2014 
T14 LRIKM-ennätys Jenna Ovaska, RaisU, 2:15,98 2010 
T13 LRIKM-ennätys Mia Pentti, SWIM, 2:21,68 2015 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Essi-Maria Lillman  2000    605  33.71  1:09.17  1:45.02    2:20.91   
  Lahden Uimaseura  2:23.11                 
                     
Ksenia Egorova  2000    583  33.29  1:09.66  1:46.25    2:22.67   
  ORCA Helsinki  2:24.86                 
                     
Katri Hurskainen  2000    581  33.86  1:10.17  1:46.92    2:22.85   
  Oulun Lohet  2:23.55                 
                     
Fanny Grönvall  2000    580  32.78  1:09.19  1:46.73    2:22.90   
  Uinti Tampere  2:23.73                 
                     
Petra Äkkinen  2000    562  33.33  1:09.60  1:47.18    2:24.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:27.17                 
                     
Jonna Jauhiainen  2000    560  33.96  1:10.61  1:47.63    2:24.63   
  Cetus Espoo  2:24.80                 
                     
Ella Aalto  2000    496  35.45  1:13.91  1:52.83    2:30.56   
  Cetus Espoo  2:29.31                 
                     
Marilla Parhiala  2000    493  35.17  1:13.47  1:52.93    2:30.89   
  Gladius Kirkkonummi  2:29.47                 
                     
Pia Peräjoki  2000    488  35.22  1:13.48  1:53.13    2:31.42   
  Helsingfors Simsällskap  2:31.11                 
                     
10  Sophia Lindeberg  2000    485  34.99  1:12.43  1:51.90    2:31.74   
  Helsingfors Simsällskap  2:28.48                 
                     
11  Nea Tiesmäki  2000    482  35.65  1:14.48  1:53.82    2:31.98   
  Cetus Espoo  2:34.52                 
                     
12  Sanni Kalliomäki  2000    466  36.56  1:14.67  1:54.53    2:33.76   
  Raision Urheilijat  2:32.12                 
                     
13  Janina Ollikainen  2000    435  35.52  1:15.00  1:56.86    2:37.32   
  Porin Uimaseura  2:30.39                 
                     
14  Aino Jussila  2000    428  35.92  1:15.67  1:57.51    2:38.10   
  Uinti Tampere  2:35.96                 
                     
15  Vilja Kaukinen  2000    404  38.97  1:19.57  2:00.69    2:41.24   
  Raision Urheilijat  2:35.35                 
                     
Iida Koiranen  2000              DNF   
  Helsingfors Simsällskap  2:21.35                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.04  Tulostuspäivämäärä  28 marraskuu 2015 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  12:50 
 
Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LRIKM loppukilpailut 2015    Tulostuspäivämäärä  28 marraskuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  20:18   
  Järjestäjä  SeUi-58         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 marraskuu 2015         
 
 
Laji 13, 200m Vapaauinti T13,14,15, Loppukilpailut 13 v 
Sponsori: Pullapirtti 
T15 LRIKM-ennätys Aino Otava, Cetus, 2:02,68 2014 
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 2:02,71 2008 
T13 LRIKM-ennätys Iida Reini, AUi, 2:09,11 2013 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Mia Pentti  2002    652  29.72  1:02.44  1:35.09    2:07.75   
  Swimming Jyväskylä  2:11.12                 
                     
Sini Silvennoinen  2002    608  29.76  1:03.16  1:36.93    2:10.76   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:11.22                 
                     
Peppi Siirtola  2002    580  31.20  1:05.16  1:39.10    2:12.80   
  Cetus Espoo  2:14.99                 
                     
Lilli Louhikoski  2002    578  29.97  1:03.16  1:37.87    2:12.98   
  Vanders  2:10.64                 
                     
Olivia Weuro  2002    553  30.82  1:04.74  1:40.29    2:14.91   
  IF Åland  2:16.59                 
                     
Peppi Pinomäki  2002    543  31.02  1:05.67  1:41.18    2:15.78   
  Raision Urheilijat  2:16.42                 
                     
Jemilia Haapakoski  2002    529  31.15  1:05.45  1:40.94    2:16.93   
  Lahden Uimaseura  2:19.43                 
                     
Venla Suihkonen  2002    517  31.41  1:07.39  1:42.73    2:18.02   
  Octopus Lohja  2:20.20                 
                     
Sara Virtanen  2002    512  31.13  1:05.47  1:41.78    2:18.39   
  Swimming Jyväskylä  2:17.15                 
                     
10  Enni Lahtinen  2002    511  30.42  1:05.97  1:42.26    2:18.54   
  Uinti Tampere  2:19.31                 
                     
11  Emmi Kaunisto  2002    506  30.88  1:05.74  1:42.42    2:18.94   
  Porin Uimaseura  2:17.74                 
                     
12  Meri Lauronen  2002    506  30.02  1:04.83  1:41.79    2:18.98   
  Uimaseura Aquila  2:19.87                 
                     
13  Venla Salminen  2002    498  31.77  1:07.68  1:44.58    2:19.69   
  Cetus Espoo  2:19.52                 
                     
14  Jessica Kujanpää  2002    476  32.07  1:08.49  1:45.60    2:21.85   
  Aurajoen Uinti  2:21.29                 
                     
15  Anni Savolainen  2002    470  32.65  1:08.61  1:45.74    2:22.41   
  Cetus Espoo  2:18.38                 
                     
Oona Laakso  2002              DNF   
  Raision Urheilijat  2:16.18                 
                     
 
Laji 13, 200m Vapaauinti T13,14,15, Loppukilpailut 14 v 
Sponsori: Pullapirtti 
T15 LRIKM-ennätys Aino Otava, Cetus, 2:02,68 2014 
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 2:02,71 2008 
T13 LRIKM-ennätys Iida Reini, AUi, 2:09,11 2013 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Vilma Oura  2001    664  29.85  1:01.80  1:34.04    2:06.97   
  Helsingfors Simsällskap  2:07.13                 
                     
Emma Koiranen  2001    633  30.18  1:02.58  1:35.94    2:09.00   
  Helsingfors Simsällskap  2:10.26                 
                     
Mila Manner  2001    610  30.18  1:03.22  1:37.12    2:10.56   
  Nokian Pyry  2:11.24                 
                     
Raakel Bärlund  2001    608  30.29  1:03.22  1:37.21    2:10.71   
  Lahden Uimaseura  2:11.79                 
                     
Reetta Rantakokko  2001    600  30.47  1:04.22  1:38.59    2:11.30   
  Aurajoen Uinti  2:11.37                 
                     
Camilla Tyven  2001    581  30.76  1:04.64  1:39.13    2:12.76   
  Nokian Pyry  2:12.44                 
                     
Ida Slöör  2001    576  31.57  1:05.48  1:40.05    2:13.11   
  Cetus Espoo  2:16.09                 
                     
Iida-Maria Laine  2001    562  30.69  1:04.87  1:40.24    2:14.21   
  Oulun Lohet  2:13.55                 
                     
Lotta Auvinen  2001    561  31.31  1:05.25  1:40.93    2:14.28   
  Cetus Espoo  2:13.20                 
                     
10  Jenni Louhimo  2001    553  30.77  1:04.80  1:39.57    2:14.90   
  Oulun Uinti 1906  2:10.73                 
                     
11  Heta Känkänen  2001    552  30.83  1:05.38  1:40.69    2:15.04   
  Porin Uimaseura  2:15.13                 
                     
12  Janna Appelberg  2001    549  30.70  1:05.13  1:40.53    2:15.21   
  Tuusulan Uimaseura  2:16.61                 
                     
13  Aino Mononen  2001    539  31.21  1:05.45  1:40.65    2:16.07   
  Joensuun Uimaseura  2:15.02                 
                     
14  Nelli Ohvo  2001    526  32.58  1:07.53  1:42.28    2:17.20   
  Cetus Espoo  2:16.75                 
                     
15  Nelle Ojakippola  2001    524  31.06  1:05.52  1:41.15    2:17.37   
  Vieskan Uimarit  2:14.39                 
                     
Charlotta Edelman  2001              DNF   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:13.01                 
                     
 
Laji 13, 200m Vapaauinti T13,14,15, Loppukilpailut 15 v 
Sponsori: Pullapirtti 
T15 LRIKM-ennätys Aino Otava, Cetus, 2:02,68 2014 
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 2:02,71 2008 
T13 LRIKM-ennätys Iida Reini, AUi, 2:09,11 2013 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Essi-Maria Lillman  2000    689  29.69  1:01.23  1:33.50    2:05.40   
  Lahden Uimaseura  2:06.71                 
                     
Iida Reini  2000    676  29.56  1:01.34  1:34.18    2:06.19   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:06.81                 
                     
Ronja Riihinen  2000    655  28.33  1:00.22  1:33.25    2:07.51   
  Cetus Espoo  2:08.66                 
                     
Lyydia Kalenius  2000    630  29.90  1:03.24  1:35.98    2:09.20   
  Cetus Espoo  2:09.89                 
                     
Ella Aalto  2000    606  31.08  1:04.67  1:38.44    2:10.88   
  Cetus Espoo  2:09.65                 
                     
Sophia Lindeberg  2000    603  30.61  1:02.94  1:36.82    2:11.06   
  Helsingfors Simsällskap  2:08.87                 
                     
Jenni Lampi  2000    597  29.97  1:03.28  1:37.29    2:11.54   
  Swimming Jyväskylä  2:11.14                 
                     
Roza Turunen  2000    578  31.59  1:05.99  1:40.75    2:12.92   
  Riihimäen Uimaseura  2:11.02                 
                     
Hanna Kareinen  2000    570  30.05  1:04.04  1:39.11    2:13.58   
  Keravan Uimarit  2:12.69                 
                     
10  Katri Hurskainen  2000    563  30.38  1:04.65  1:39.56    2:14.13   
  Oulun Lohet  2:13.45                 
                     
11  Ida Konkka  2000    553  29.39  1:02.47  1:37.92    2:14.94   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:09.42                 
                     
12  Juuli Miettinen  2000    551  30.81  1:04.96  1:40.10    2:15.12   
  Vanders  2:14.19                 
                     
13  Vilma Roman  2000    538  31.90  1:06.68  1:41.71    2:16.15   
  Raision Urheilijat  2:12.63                 
                     
14  Millie Kuusniemi Fishwick  2000    528  31.43  1:06.01  1:42.21    2:17.01   
  Helsingfors Simsällskap  2:14.35                 
                     
 
Laji 14, 200m Rintauinti P14,15,16, Loppukilpailut 14 v 
Sponsori: 9lives Oy 
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:12,85 2009 
P15 LRIKM-ennätys Eetu Karvonen, TaNMKY, 2:18,73 2001 
P14 LRIKM-ennätys Eerikka Laitala, Cetus, 2:25,30 2015 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Eerikki Laitala  2001    598  31.93  1:08.07  1:45.64    2:22.97   
  Cetus Espoo  2:25.30                 
                     
Erik Nurmi  2001    595  32.61  1:09.03  1:46.62    2:23.19   
  Vanders  2:26.79                 
                     
Tuomas Jokinen  2001    530  33.74  1:12.40  1:50.83    2:28.84   
  Cetus Espoo  2:34.28                 
                     
Atte Moilanen  2001    523  33.71  1:11.71  1:50.99    2:29.52   
  Oulun Uinti 1906  2:30.71                 
                     
Oskari Herpola  2001    477  33.09  1:12.04  1:52.97    2:34.10   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:33.60                 
                     
Noa Mäkelä  2001    441  36.25  1:15.84  1:56.71    2:38.25   
  Kempeleen Pyrintö  2:38.51                 
                     
Atte Pennanen  2001    436  35.25  1:15.90  1:57.05    2:38.78   
  Lahden Uimaseura  2:39.32                 
                     
Kalle Hyttinen  2001    423  34.57  1:14.30  1:56.56    2:40.38   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:36.45                 
                     
Aaron Antikainen  2001    408  36.13  1:17.38  2:00.12    2:42.38   
  Cetus Espoo  2:39.41                 
                     
10  Väinö Koponen  2001    408  36.47  1:17.90  2:00.34    2:42.42   
  Lahden Uimaseura  2:42.52                 
                     
11  Pyry Nurminen  2001    403  36.41  1:17.88  2:00.93    2:43.06   
  ORCA Helsinki  2:43.61                 
                     
12  Waltteri Valkeapää  2001    397  36.46  1:18.69  2:01.96    2:43.87   
  Raision Urheilijat  2:43.97                 
                     
13  Riku Leino  2001    394  36.67  1:17.73  2:00.33    2:44.30   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:41.90                 
                     
14  Claes Fjellström  2001    392  37.18  1:19.02  2:01.22    2:44.60   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:43.94                 
                     
15  Herman Widbom  2001    388  35.45  1:17.71  2:01.36    2:45.11   
  Cetus Espoo  2:44.83                 
                     
Aleksi Helminen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura  2:38.84                 
  SW 7.2 Uintia selällään               
                     
 
Laji 14, 200m Rintauinti P14,15,16, Loppukilpailut 15 v 
Sponsori: 9lives Oy 
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:12,85 2009 
P15 LRIKM-ennätys Eetu Karvonen, TaNMKY, 2:18,73 2001 
P14 LRIKM-ennätys Eerikka Laitala, Cetus, 2:25,30 2015 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Anton Nuottajärvi  2000    555  32.76  1:10.15  1:48.31    2:26.60   
  Cetus Espoo  2:29.05                 
                     
Joona Oksakari  2000    542  33.62  1:11.62  1:48.68    2:27.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:27.90                 
                     
Olli Rautaporras  2000    515  33.08  1:11.52  1:50.67    2:30.21   
  Nokian Pyry  2:29.68                 
                     
Juha Jernvall  2000    463  34.14  1:13.22  1:54.16    2:35.68   
  Uimaseura Aquila  2:37.45                 
                     
Anton Ukkola  2000    461  33.06  1:10.98  1:52.05    2:35.96   
  Oulun Uinti 1906  2:32.79                 
                     
Topias Nygård  2000    440  35.98  1:16.40  1:58.40    2:38.33   
  Oulun Uinti 1906  2:41.88                 
                     
Elias Herlevi  2000    438  35.20  1:15.37  1:56.79    2:38.63   
  Helsingfors Simsällskap  2:34.57                 
                     
Onni Kuronen  2000    423  34.75  1:15.63  1:58.17    2:40.41   
  Nokian Pyry  2:38.47                 
                     
Eetu Nyrhinen  2000    418  35.13  1:14.71  1:56.64    2:41.11   
  Porin Uimaseura  2:40.44                 
                     
10  Niklas Uitto  2000    417  35.80  1:17.91  2:00.11    2:41.22   
  Uinti Tampere  2:44.07                 
                     
11  Alex Lassila  2000    417  36.09  1:17.34  1:59.02    2:41.23   
  Cetus Espoo  2:42.79                 
                     
12  Juho Anttila  2000    390  35.44  1:17.16  2:00.99    2:44.84   
  Oulun Uinti 1906  2:45.15                 
                     
13  Sampo Kärkkäinen  2000    370  36.20  1:19.11  2:03.00    2:47.82   
  Nokian Pyry  2:44.23                 
                     
14  Saku Romo  2000    362  38.36  1:22.61  2:05.11    2:48.95   
  Lahden Uimaseura  2:45.12                 
                     
Joonas Kuitunen  2000              DSQ   
  Oulun Uinti 1906  2:35.39                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
Walentin Koskinen  2000              DSQ   
  Uinti Tampere  2:28.94                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 14, 200m Rintauinti P14,15,16, Loppukilpailut 16 v 
Sponsori: 9lives Oy 
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:12,85 2009 
P15 LRIKM-ennätys Eetu Karvonen, TaNMKY, 2:18,73 2001 
P14 LRIKM-ennätys Eerikka Laitala, Cetus, 2:25,30 2015 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Mikael Karuveha  1999    615  31.08  1:06.86  1:44.43    2:21.62   
  TaTu Tampere  2:24.93                 
                     
Jasper Pullinen  1999    568  32.81  1:09.45  1:46.94    2:25.41   
  Riihimäen Uimaseura  2:27.55                 
                     
Elias Kuusisto  1999    533  33.46  1:11.18  1:49.51    2:28.58   
  Aurajoen Uinti  2:28.82                 
                     
Rasmus Kujala  1999    528  33.58  1:11.93  1:51.21    2:28.99   
  Riihimäen Uimaseura  2:33.19                 
                     
Jonni Aho  1999    525  32.71  1:10.97  1:50.02    2:29.29   
  Cetus Espoo  2:28.61                 
                     
Roope Eiserbeck  1999    479  33.35  1:11.07  1:51.74    2:33.98   
  Joensuun Uimaseura  2:30.61                 
                     
Henri Kyyrä  1999    468  34.12  1:12.70  1:53.01    2:35.17   
  Vanders  2:30.97                 
                     
Joonas Hilaja  1999    437  34.80  1:15.35  1:57.02    2:38.76   
  Pihlava Työväen Urheilijat  2:36.52                 
                     
Rami Rissanen  1999    430  34.39  1:14.80  1:56.67    2:39.56   
  Porin Uimaseura  2:37.47                 
                     
10  Ville Laukkanen  1999    427  35.16  1:14.83  1:57.51    2:39.96   
  Keravan Uimarit  2:41.68                 
                     
11  Jaakko Kokko  1999    425  34.99  1:15.49  1:57.10    2:40.14   
  TaTu Tampere  2:39.14                 
                     
12  Oskari Valkonen  1999    425  34.89  1:16.25  1:58.29    2:40.18   
  Swimming Jyväskylä  2:39.72                 
                     
13  Kosti Kaaresvirta  1999    413  35.49  1:15.90  1:58.07    2:41.75   
  Swimming Club Vuokatti  2:40.41                 
                     
14  Mikko Luopajärvi  1999    406  34.98  1:16.24  1:58.94    2:42.58   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:37.00                 
                     
15  Elias Soukola  1999    406  36.13  1:17.32  2:00.52    2:42.67   
  Järvenpään Uintiklubi  2:41.41                 
                     
16  Otto Seppä  1999    384  35.64  1:17.40  2:01.01    2:45.67   
  Riihimäen Uimaseura  2:43.82                 
                     
 
Laji 15, 400m Vapaauinti T12, Loppukilpailut 12 v 
Sponsori: www.jussituotteet.com 
T12 LRIKM-ennätys Laura Lahtinen, OU, 4:33.20 2015 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Laura Lahtinen  2003    609  1:04.61  2:14.83  3:26.15    4:36.59   
  Oulun Uinti 1906  4:33.20                 
                     
Madeleine Hiltunen  2003    549  1:07.55  2:20.21  3:33.85    4:46.30   
  Oulun Lohet  4:53.26                 
                     
Henna Hökkä  2003    537  1:07.49  2:21.22  3:35.76    4:48.41   
  Oulun Uinti 1906  4:47.92                 
                     
Sylvia Kuusisto  2003    527  1:08.84  2:22.61  3:37.38    4:50.34   
  Aurajoen Uinti  4:53.93                 
                     
Rebekka Luoto  2003    510  1:07.84  2:22.34  3:37.64    4:53.41   
  Raision Urheilijat  4:45.43                 
                     
Martta Ruuska  2003    486  1:08.92  2:25.36  3:42.52    4:58.22   
  Swimming Jyväskylä  4:58.76                 
                     
Laura Kellberg  2003    480  1:08.13  2:22.56  3:38.24    4:59.34   
  Cetus Espoo  5:04.42                 
                     
Martta Nygård  2003    469  1:08.96  2:24.89  3:41.92    5:01.66   
  Oulun Uinti 1906  4:59.22                 
                     
Roosa Kärkkäinen  2003    466  1:09.99  2:27.04  3:44.71    5:02.31   
  Oulun Lohet  4:57.09                 
                     
10  Kiia Kärkkäinen  2003    462  1:10.01  2:28.65  3:47.72    5:03.29   
  Heinolan Isku  5:04.00                 
                     
11  Venla Säntti  2003    453  1:10.36  2:28.78  3:47.75    5:05.20   
  Oulun Uinti 1906  5:01.76                 
                     
12  Minja Lukkari  2003    450  1:10.75  2:29.48  3:48.16    5:05.88   
  Oulun Uinti 1906  4:55.44                 
                     
13  Sandra Kalenius  2003    445  1:10.35  2:29.51  3:49.30    5:07.18   
  Kouvolan Uimarit  5:05.31                 
                     
14  Juulia Käräjämies  2003    444  1:10.70  2:29.33  3:49.11    5:07.40   
  Nummelan Kisaajat  5:02.96                 
                     
15  Senni Mattila  2003    443  1:09.06  2:27.03  3:48.07    5:07.50   
  Porin Uimaseura  5:06.57                 
                     
16  Ida Lehtovaara  2003    429  1:11.74  2:31.77  3:52.15    5:10.93   
  Uimaseura Aquila  5:08.01                 
                     
 
Laji 16, 400m Vapaauinti P13, Loppukilpailut 13 v 
Sponsori: Sokos Hotel Vaakuna 
P13 LRIKM-ennätys Atte Moilanen, OU, 4:19,97 2014 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Oskari Aalto  2002    511  1:02.31  2:10.16  3:17.24    4:25.34   
  Cetus Espoo  4:27.49                 
                     
Ibrahim Ezzat  2002    485  1:02.89  2:11.95  3:22.09    4:30.01   
  Aurajoen Uinti  4:29.20                 
                     
Jesper Lietzen  2002    485  1:04.03  2:12.90  3:22.18    4:30.13   
  Aurajoen Uinti  4:30.24                 
                     
Antti Leppänen  2002    484  1:02.77  2:11.98  3:21.73    4:30.22   
  Lahden Uimaseura  4:33.18                 
                     
Matias Hjelm  2002    468  1:03.88  2:13.42  3:23.76    4:33.21   
  Vanders  4:37.75                 
                     
Lasse Pulkkinen  2002    459  1:05.80  2:14.99  3:24.61    4:34.98   
  Oulun Uinti 1906  4:34.20                 
                     
Elias Laine  2002    450  1:05.38  2:16.64  3:26.70    4:36.82   
  Raision Urheilijat  4:42.56                 
                     
Viljami Salonen  2002    448  1:04.93  2:15.88  3:25.91    4:37.28   
  Raision Urheilijat  4:41.41                 
                     
Roope Paatos  2002    437  1:08.21  2:19.18  3:30.41    4:39.66   
  Raision Urheilijat  4:42.03                 
                     
10  Axel Olander  2002    435  1:06.61  2:16.87  3:28.76    4:39.95   
  Nokian Pyry  4:40.54                 
                     
11  Elias Juntunen  2002    434  1:06.81  2:18.12  3:29.66    4:40.29   
  Kempeleen Pyrintö  4:43.25                 
                     
12  Valtteri Taskinen  2002    415  1:06.76  2:18.30  3:31.18    4:44.42   
  Oulun Uinti 1906  4:42.01                 
                     
13  Julius Kuitunen  2002    408  1:06.85  2:19.70  3:33.23    4:46.08   
  Oulun Uinti 1906  4:42.81                 
                     
14  Jasu Ovaskainen  2002    397  1:08.88  2:22.50  3:35.00    4:48.55   
  Lahden Uimaseura  4:49.25                 
                     
15  Mikael Virtanen  2002    392  1:07.23  2:21.33  3:36.32    4:49.85   
  Riihimäen Uimaseura  4:49.93                 
                     
16  Akseli Kontiainen  2002    379  1:07.36  2:20.85  3:37.24    4:53.18   
  Joensuun Uimaseura  4:45.80                 
                     
 
Laji 17, 400m Sekauinti T13,14,15, Loppukilpailut 13 v 
Sponsori: Hinaus ja Tuuppaus 
T15 LRIKM-ennätys Nea-Amanda Heinola, NumKis, 4:53,12 2015 
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 4:47,16 2008 
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 5:01,12 2006 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Anniina Kallio  2002    603  1:06.72  2:28.40  3:56.49    5:07.48   
  Raision Urheilijat  5:07.30                 
                     
Emma Uusküla  2002    560  1:13.34  2:34.89  4:03.42    5:15.26   
  Aurajoen Uinti  5:17.58                 
                     
Oona Laakso  2002    542  1:16.09  2:34.18  4:06.77    5:18.58   
  Raision Urheilijat  5:29.24                 
                     
Anna Vira  2002    536  1:15.00  2:36.91  4:07.05    5:19.78   
  Aurajoen Uinti  5:26.37                 
                     
Emilie Pärnänen  2002    501  1:17.27  2:37.97  4:13.84    5:27.09   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  5:28.30                 
                     
Ina Pollari  2002    498  1:12.96  2:36.85  4:10.68    5:27.72   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  5:33.98                 
                     
Lydia Rintanen  2002    487  1:18.11  2:45.08  4:17.45    5:30.27   
  Aurajoen Uinti  5:34.03                 
                     
Julia Koivisto  2002    486  1:15.42  2:40.77  4:15.69    5:30.49   
  Aurajoen Uinti  5:25.82                 
                     
Pinja Paulomo  2002    464  1:17.83  2:45.62  4:18.06    5:35.55   
  Cetus Espoo  5:29.68                 
                     
10  Alexandra Arenius  2002    464  1:15.09  2:42.16  4:17.75    5:35.62   
  Aurajoen Uinti  5:28.94                 
                     
11  Mathilda Kalenius  2002    456  1:21.60  2:45.10  4:23.73    5:37.39   
  Kouvolan Uimarit  5:38.87                 
                     
12  Verna Rostedt  2002    451  1:19.61  2:47.18  4:23.21    5:38.80   
  Cetus Espoo  5:36.05                 
                     
13  Olga Koskinen  2002    437  1:23.74  2:47.87  4:26.86    5:42.37   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  5:43.85                 
                     
14  Tuisku Grundström  2002    424  1:26.68  2:51.91  4:28.79    5:45.63   
  Vanders  5:37.36                 
                     
15  Milla Nikkanen  2002    420  1:22.40  2:48.41  4:29.33    5:46.87   
  Nurmijärven Uinti  5:44.30                 
                     
16  Emma von Dickoff  2002    419  1:15.87  2:47.61  4:27.78    5:47.22   
  Uinti Tampere  5:40.63                 
                     
 
Laji 17, 400m Sekauinti T13,14,15, Loppukilpailut 14 v 
Sponsori: Hinaus ja Tuuppaus 
T15 LRIKM-ennätys Nea-Amanda Heinola, NumKis, 4:53,12 2015 
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 4:47,16 2008 
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 5:01,12 2006 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Raakel Bärlund  2001    587  1:08.07  2:29.96  3:57.87    5:10.35   
  Lahden Uimaseura  5:11.31                 
                     
Mila Manner  2001    567  1:11.36  2:32.76  4:02.08    5:13.83   
  Nokian Pyry  5:21.26                 
                     
Helene Hirvonen  2001    557  1:14.18  2:33.92  4:04.50    5:15.75   
  Helsingfors Simsällskap  5:16.54                 
                     
Henna Haipus  2001    524  1:14.92  2:35.33  4:09.28    5:22.25   
  Kempeleen Pyrintö  5:20.96                 
                     
Janette Setälä  2001    511  1:12.76  2:35.91  4:09.02    5:24.91   
  Aurajoen Uinti  5:23.72                 
                     
Paula Peltola  2001    509  1:15.56  2:35.46  4:09.30    5:25.28   
  Aurajoen Uinti  5:25.89                 
                     
Seela Peuralahti  2001    507  1:13.16  2:36.46  4:08.13    5:25.69   
  Oulun Uinti 1906  5:26.99                 
                     
Camilla Tyven  2001    493  1:15.81  2:40.92  4:16.75    5:28.94   
  Nokian Pyry  5:30.76                 
                     
Riina Koskinen  2001    466  1:15.10  2:44.47  4:20.15    5:34.97   
  Swimming Jyväskylä  5:37.80                 
                     
10  Mikaela Kulmala  2001    452  1:17.13  2:45.71  4:22.70    5:38.40   
  Riihimäen Uimaseura  5:34.73                 
                     
11  Suvi Kurth  2001    451  1:15.08  2:41.91  4:21.42    5:38.76   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  5:31.72                 
                     
12  Anni Willman  2001    451  1:17.96  2:46.61  4:24.42    5:38.84   
  Oulun Lohet  5:37.21                 
                     
13  Minka Halava  2001    449  1:16.82  2:44.98  4:21.75    5:39.31   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  5:30.46                 
                     
14  Pinja Penttilä  2001    437  1:19.20  2:52.60  4:26.29    5:42.32   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  5:34.56                 
                     
15  Linda Simula  2001    419  1:17.60  2:42.57  4:25.99    5:47.09   
  Helsingfors Simsällskap  5:37.92                 
                     
16  Niina Roiko-Jokela  2001    379  1:26.21  2:57.39  4:38.23    5:58.80   
  Swimming Jyväskylä  5:46.66                 
                     
 
Laji 17, 400m Sekauinti T13,14,15, Loppukilpailut 15 v 
Sponsori: Hinaus ja Tuuppaus 
T15 LRIKM-ennätys Nea-Amanda Heinola, NumKis, 4:53,12 2015 
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 4:47,16 2008 
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 5:01,12 2006 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Essi-Maria Lillman  2000    696  1:11.15  2:26.18  3:46.30    4:53.11   
  Lahden Uimaseura  4:54.38                 
                     
Nea-Amanda Heinola  2000    661  1:07.66  2:25.05  3:51.53    4:58.17   
  Nummelan Kisaajat  4:53.12                 
                     
Janina Ollikainen  2000    566  1:12.06  2:31.24  4:04.66    5:14.12   
  Porin Uimaseura  5:07.16                 
                     
Petra Äkkinen  2000    560  1:14.42  2:33.42  4:04.12    5:15.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  5:13.65                 
                     
Ksenia Egorova  2000    546  1:13.45  2:35.61  4:05.43    5:17.76   
  ORCA Helsinki  5:14.78                 
                     
Emmi Kölhi  2000    523  1:11.87  2:34.41  4:03.05    5:22.40   
  Helsingfors Simsällskap  5:13.00                 
                     
Jonna Jauhiainen  2000    511  1:17.37  2:36.74  4:10.89    5:24.92   
  Cetus Espoo  5:23.53                 
                     
Millie Kuusniemi Fishwick  2000    505  1:14.68  2:42.94  4:14.80    5:26.31   
  Helsingfors Simsällskap  5:26.76                 
                     
Marilla Parhiala  2000    483  1:17.71  2:40.53  4:17.22    5:31.13   
  Gladius Kirkkonummi  5:25.19                 
                     
10  Daniela Nummi  2000    478  1:15.50  2:39.36  4:18.07    5:32.19   
  Helsingfors Simsällskap  5:33.57                 
                     
11  Wendela Vuorinen  2000    464  1:15.52  2:40.64  4:22.95    5:35.62   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  5:35.06                 
                     
12  Henna Blomroos  2000    462  1:17.01  2:41.69  4:25.01    5:35.91   
  Rauman Uimaseura  5:33.98                 
                     
13  Sanni Kalliomäki  2000    462  1:20.22  2:44.11  4:21.77    5:35.92   
  Raision Urheilijat  5:30.16                 
                     
14  Lotta Aho  2000    459  1:15.75  2:42.58  4:18.54    5:36.77   
  Aurajoen Uinti  5:34.35                 
                     
Vilma Roman  2000              DSQ  175m 
  Raision Urheilijat  5:19.52                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 18, 100m Vapaauinti P14,15,16, Loppukilpailut 14 v 
Sponsori: Veljekset Peltokangas 
P16 LRIKM-ennätys Teemu Vuorela, SWIM, 51,54 2010 
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 51,40 2000 
P14 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 52,13 2014 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Veeti Ruohtula  2001    518  26.71        55.93   
  Joensu