Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ikäkausimestaruusuinnit 2015    Tulostuspäivämäärä  28 kesäkuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  19:36   
  Järjestäjä  PUS;Popy;PTU,Nereus,Raus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 kesäkuu 2015         
 
 
Laji 1, 4X100m SKUV T-15, Loppukilpailut 13 - 15 v 
Sponsori: Suisto Engineering Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura                   











 
Hss Naiset 1  2000  18  666          4:25.65   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Iida Koiranen  2000      32.20  1:05.82      1:05.82   
  Emmi Kölhi  2000      34.68  1:15.35      2:21.17   
  Vilma Oura  2001      29.54  1:04.04      3:25.21   
  Erika Ketola  2000      28.36  1:00.44      4:25.65   
                     
Åsk Naiset 1  2000  14  625          4:31.35   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  Emilie Pärnänen  2002      32.77  1:08.37      1:08.37   
  Iida Reini  2000      34.23  1:14.23      2:22.60   
  Ida Konkka  2000      30.09  1:37.17      3:59.77   
  Sini Silvennoinen  2002      31.58  31.58      4:31.35   
                     
Cetus 1  2000  12  621          4:31.87   
  Cetus Espoo                   
  Henni Kangas-Kärki  2000      33.56  1:10.30      1:10.30   
  Emilia Flyckt  2001      34.28  1:15.39      2:25.69   
  Wilma Jacobson  2000      30.50  1:07.89      3:33.58   
  Ronja Riihinen  2000      27.21  58.29      4:31.87   
                     
Cetus 2  2000  10  600          4:35.05   
  Cetus Espoo                   
  Jonna Jauhiainen  2000      33.31  1:08.55      1:08.55   
  Veronica Wahlstedt  2000      36.04  1:16.70      2:25.25   
  Lyydia Kalenius  2000      32.86  1:38.19      4:03.44   
  Ella Aalto  2000      31.61  31.61      4:35.05   
                     
Aui Naiset  2000  577          4:38.68   
  Aurajoen Uinti                   
  Paula Peltola  2001      33.33  1:09.07      1:09.07   
  Emma Uusküla  2002      36.61  1:19.49      2:28.56   
  Reetta Rantakokko  2001      30.16  1:07.95      3:36.51   
  Vuokko Suomäki  2001      28.79  1:02.17      4:38.68   
                     
Raisu Naiset 1  2000  575          4:38.95   
  Raision Urheilijat                   
  Vilma Iisalo  2001      33.67  1:11.26      1:11.26   
  Emilia Liven  2002      35.64  1:16.69      2:27.95   
  Vilma Roman  2000      30.79  1:08.02      3:35.97   
  Sanni Kalliomäki  2000      29.74  1:02.98      4:38.95   
                     
Cetus 3  2000  535          4:45.82   
  Cetus Espoo                   
  Nea Tiesmäki  2000      34.86  1:11.37      1:11.37   
  Mirka Mettinen  2002      38.48  1:22.77      2:34.14   
  Nelli Ohvo  2001      32.41  1:10.24      3:44.38   
  Peppi Siirtola  2002      27.94  1:01.44      4:45.82   
                     
Oulo Tytöt 1  2000  533          4:46.15   
  Oulun Lohet                   
  Iida-Maria Laine  2001      35.73  1:13.18      1:13.18   
  Katriina Korpi  2000      37.05  1:17.60      2:30.78   
  Katri Hurskainen  2000      32.88  1:12.31      3:43.09   
  Reetta-Maija Perätalo  2000      29.66  1:03.06      4:46.15   
                     
Åsk Naiset 2  2000    528          4:46.97   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  Charlotta Edelman  2001      34.16  1:11.48      1:11.48   
  Alika Tsvetkova  2000      37.16  1:20.75      2:32.23   
  Kristiina Merenluoto  2000      32.15  1:12.66      3:44.89   
  Roosa Rekola  2000      29.10  1:02.08      4:46.97   
                     
10  Ukk Naiset  2000    521          4:48.32   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  Suvi Kurth  2001      36.09  1:15.19      1:15.19   
  Elina Karinkanta  2000      38.10  1:21.52      2:36.71   
  Annika Karinkanta  2000      30.23  1:05.49      3:42.20   
  Pinja Penttilä  2001      31.21  1:06.12      4:48.32   
                     
11  Uita 1  2000    519          4:48.70   
  Uinti Tampere                   
  Fanny Grönvall  2000      33.13  1:09.51      1:09.51   
  Emma von Dickoff  2002      39.12  1:26.11      2:35.62   
  Armi Auvinen  2000      32.05  1:11.24      3:46.86   
  Fanni Pirhonen  2000      28.54  1:01.84      4:48.70   
                     
12  Vus-Vss  2000    518          4:48.81   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Petra Äkkinen  2000      34.81  1:12.67      1:12.67   
  Emilia Kinnunen  2000      38.59  1:21.48      2:34.15   
  Wendela Vuorinen  2000      34.27  1:12.25      3:46.40   
  Milja Mielty  2000      29.15  1:02.41      4:48.81   
                     
13  Swim Naiset  2000    515          4:49.47   
  Swimming Jyväskylä                   
  Sanni Lampi  2001      34.87  1:13.93      1:13.93   
  Jenni Lampi  2000      37.06  1:21.84      2:35.77   
  Mia Pentti  2002      31.41  1:09.11      3:44.88   
  Sara Virtanen  2002      30.36  1:04.59      4:49.47   
                     
14  Rius Naiset  2000    507          4:50.99   
  Riihimäen Uimaseura                   
  Viivi Ruhala  2001      35.72  1:15.08      1:15.08   
  Aino Ruottu  2001      35.33  1:17.99      2:33.07   
  Roza Turunen  2000      32.77  1:13.61      3:46.68   
  Mira Tarnanen  2000      30.35  1:04.31      4:50.99   
                     
15  Laus Naiset  2000    499          4:52.51   
  Lahden Uimaseura                   
  Emilia Skinnari  2002      35.18  1:13.33      1:13.33   
  Aino Hämäläinen  2000      37.06  1:19.98      2:33.31   
  Raakel Bärlund  2001      33.68  1:15.69      3:49.00   
  Vilma Uuttu  2001      30.46  1:03.51      4:52.51   
                     
Hss Naiset 2  2000              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Pia Peräjoki  2000      35.72  1:13.44      1:13.44   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
 
Laji 2, 4X100m SKUV P-16, Loppukilpailut 14 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura                   











 
Hss Miehet 1  1999  18  597          4:06.05   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Niki Karlsson  2000      28.81  1:00.07      1:00.07   
  Santeri Hölttä  2000      31.51  1:09.09      2:09.16   
  Jami Heinilä  2000      29.06  1:02.61      3:11.77   
  Kaarlo Seppänen  1999      25.08  54.28      4:06.05   
                     
Åsk Miehet 1  1999  14  590          4:07.03   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  Wilhelm Suominen  1999      29.73  1:02.91      1:02.91   
  Oskari Herpola  2001      33.02  1:13.19      2:16.10   
  Peik Lindberg  1999      26.62  58.03      3:14.13   
  Otto Rannikko  1999      24.33  52.90      4:07.03   
                     
Tatun Äijät  1999  12  562          4:11.08   
  TaTu Tampere                   
  Antti Hakkarainen  2000      31.07  1:05.51      1:05.51   
  Mikael Karuveha  1999      31.48  1:08.53      2:14.04   
  Santeri Mettälä  1999      28.12  1:01.06      3:15.10   
  Väinö Kilpeläinen  1999      26.00  55.98      4:11.08   
                     
Cetus 1  1999  10  548          4:13.20   
  Cetus Espoo                   
  Roni Kallström  2001      30.00  1:03.60      1:03.60   
  Jonni Aho  1999      32.14  1:10.24      2:13.84   
  Anton Nuottajärvi  2000      28.63  1:03.28      3:17.12   
  Eetu Alitalo  1999      26.26  56.08      4:13.20   
                     
Åsk Miehet 2  1999  538          4:14.85   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  Jaakko Siipola  1999      30.86  1:04.24      1:04.24   
  Joni Aaltonen  1999      33.68  1:14.01      2:18.25   
  Jaakko Kuusisto  2000      27.33  1:01.36      3:19.61   
  Akseli Heino  1999      25.96  55.24      4:14.85   
                     
Jous Iku Jässikät  2000  512          4:19.01   
  Joensuun Uimaseura                   
  Roope Eiserbeck  1999      31.18  1:04.36      1:04.36   
  Roope Ruohtula  2000      33.81  1:13.75      2:18.11   
  Veeti Ruohtula  2001      29.12  1:02.67      3:20.78   
  Miiro Vartiainen  2001      27.51  58.23      4:19.01   
                     
Cetus 2  1999  511          4:19.11   
  Cetus Espoo                   
  Isak Gramén  2001      32.12  1:06.77      1:06.77   
  Eerikki Laitala  2001      32.38  1:11.25      2:18.02   
  Anton Helin  1999      28.85  1:04.44      3:22.46   
  Jan Strömberg  1999      26.38  56.65      4:19.11   
                     
Uita 1  1999  502          4:20.78   
  Uinti Tampere                   
  Jaakko Kokko  1999      32.00  1:08.07      1:08.07   
  Patrik Jantunen  1999      32.33  1:12.14      2:20.21   
  Teemu Lehtonen  2000      28.34  1:02.68      3:22.89   
  Walentin Koskinen  2000      26.78  57.89      4:20.78   
                     
Vus-Vss  1999    489          4:23.03   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Hermanni Taimisto  2000      33.88  1:09.71      1:09.71   
  Joona Oksakari  2000      32.97  1:13.59      2:23.30   
  Miika Nurmi  1999      28.02  1:00.99      3:24.29   
  Aaron Joki  1999      27.26  58.74      4:23.03   
                     
10  Rius Miehet  1999    487          4:23.30   
  Riihimäen Uimaseura                   
  Tuomas Saraneva  2000      33.06  1:09.80      1:09.80   
  Rasmus Kujala  1999      32.18  1:09.91      2:19.71   
  Jesse Koskinen  1999      29.64  1:05.27      3:24.98   
  Jasper Pullinen  1999      27.74  58.32      4:23.30   
                     
11  Oulun Uinti  2000    476          4:25.44   
  Oulun Uinti 1906                   
  Topias Nygård  2000      33.35  1:08.95      1:08.95   
  Anton Ukkola  2000      33.06  1:11.80      2:20.75   
  Atte Moilanen  2001      29.61  1:05.28      3:26.03   
  Tiitus Taskila  2001      28.00  59.41      4:25.44   
                     
12  Uita 2  1999    473          4:25.98   
  Uinti Tampere                   
  Jakob Sievers  2000      33.01  1:09.05      1:09.05   
  Kasimir Kirjonen  2000      33.38  1:13.28      2:22.33   
  Niklas Uitto  2000      28.60  1:04.74      3:27.07   
  Lauri Koskela  1999      27.95  58.91      4:25.98   
                     
13  Tatun Sonnit  1999    447          4:31.05   
  TaTu Tampere                   
  Aapo Eerola  1999      33.39  1:08.74      1:08.74   
  Santeri Kaasinen  1999      35.10  1:18.51      2:27.25   
  Joona Korhonen  2000      28.72  1:32.76      4:00.01   
  Pyry Nurmilo  1999      31.04  31.04      4:31.05   
                     
14  Laus Miehet  1999    443          4:31.86   
  Lahden Uimaseura                   
  Petteri Haverinen  2001      33.19  1:07.99      1:07.99   
  Väinö Koponen  2001      37.42  1:20.02      2:28.01   
  Santeri Hulkko  2000      30.13  1:05.44      3:33.45   
  Samuli Halme  2000      27.59  58.41      4:31.86   
                     
15  Oulo Pojat  1999    436          4:33.26   
  Oulun Lohet                   
  Konsta Kallinen  1999      31.21  1:07.38      1:07.38   
  Aukusti Ylitervo  1999      34.68  1:16.79      2:24.17   
  Juho Kaikkonen  1999      30.82  1:08.02      3:32.19   
  Ari Lankinen  1999      28.72  1:01.07      4:33.26   
                     
Raisu Miehet 1  1999              DSQ   
  Raision Urheilijat                   
  Joel Rantala  1999      31.91  1:06.30      1:06.30   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
 
Laji 3, 800m VU T-13 -14 -15, Loppukilpailut 13 v 
Sponsori: Huittisten Säästöpankki 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Lilli Louhikoski  2002  608  1:06.02  2:20.29  3:35.46  4:50.57  9:42.65   
  Vanders        6:04.53  7:18.33  8:31.35       
                     
Sini Silvennoinen  2002  562  1:06.72  2:19.78  3:34.84  4:51.02  9:58.35   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku        6:08.32  7:26.60  8:44.41       
                     
Emma Uusküla  2002  533  1:10.34  2:27.32  3:45.00  5:02.67  10:08.86   
  Aurajoen Uinti        6:19.08  7:35.51  8:53.27       
                     
Peppi Pinomäki  2002  531  1:08.53  2:25.68  3:43.22  5:00.78  10:09.87   
  Raision Urheilijat        6:18.41  7:36.18  8:53.93       
                     
Anni Savolainen  2002  521  1:11.33  2:28.29  3:46.16  5:04.01  10:13.59   
  Cetus Espoo        6:22.00  7:39.60  8:57.71       
                     
Lydia Rintanen  2002  510  1:13.45  2:32.65  3:51.64  5:10.07  10:18.00   
  Aurajoen Uinti        6:28.08  7:46.00  9:04.34       
                     
Helmi Heinonen  2002  499  1:14.46  2:34.86  3:55.26  5:13.61  10:22.52   
  Raision Urheilijat        6:32.88  7:51.07  9:09.46       
                     
Olivia Weuro  2002  482  1:12.28  2:31.90  3:51.41  5:12.17  10:29.49   
  IF Åland        6:32.37  7:53.06  9:12.91       
                     
Emilie Pärnänen  2002    481  1:12.03  2:31.22  3:51.65  5:12.14  10:30.09   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku        6:34.26  7:55.49  9:14.98       
                     
10  Jonna Vasara  2002    481  1:12.91  2:32.13  3:52.88  5:13.53  10:30.17   
  Simmis Grani        6:34.13  7:54.71  9:13.90       
                     
11  Ida Grundström  2002    478  1:10.74  2:30.37  3:51.50  5:12.57  10:31.35   
  Vanders        6:33.81  7:54.83  9:15.75       
                     
12  Venla Salminen  2002    474  1:13.02  2:32.51  3:53.31  5:14.55  10:33.37   
  Someron Esa        6:35.89  7:56.35  9:17.12       
                     
13  Venla Suihkonen  2002    463  1:10.10  2:30.57  3:51.99  5:14.66  10:38.02   
  Octopus Lohja        6:37.03  7:58.04  9:19.82       
                     
14  Pinja Paulomo  2002    454  1:16.43  2:37.37  3:58.27  5:20.06  10:42.10   
  Cetus Espoo        6:41.11  8:02.67  9:24.40       
                     
15  Peppi Palokangas  2002    453  1:14.37  2:35.34  3:57.55  5:20.37  10:42.71   
  Swimming Jyväskylä        6:42.34  8:03.87  9:24.95       
                     
16  Janita Brunila  2002    451  1:12.90  2:33.52  3:55.56  5:17.15  10:43.96   
  Uimaseura Aquila        6:39.29  8:01.33  9:23.39       
                     
17  Kaisla Kangas  2002    445  1:13.05  2:34.07  3:56.47  5:19.12  10:46.63   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku        6:41.76  8:04.60  9:26.86       
                     
18  Ina Pollari  2002    440  1:10.12  2:30.02  3:52.18  5:15.79  10:49.07   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls        6:39.97  8:03.72  9:28.17       
                     
19  Verna Rostedt  2002    440  1:10.13  2:32.29  3:55.51  5:18.64  10:49.16   
  Cetus Espoo        6:40.84  8:05.90  9:29.68       
                     
20  Katariina Niemi  2002    436  1:13.29  2:34.47  3:56.81  5:19.67  10:51.06   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku        6:42.40  8:05.94  9:30.46       
                     
21  Milla Nikkanen  2002    436  1:13.06  2:33.23  3:56.06  5:19.53  10:51.09   
  Nurmijärven Uinti        6:43.18  8:06.96  9:29.91       
                     
22  Isa Vehkaoja  2002    427  1:14.93  2:37.04  4:00.24  5:23.36  10:55.74   
  Oulun Uinti 1906        6:47.11  8:11.22  9:33.97       
                     
23  Stella Donning  2002    425  1:13.34  2:35.82  3:58.55  5:22.58  10:56.75   
  IF Åland        6:46.93  8:11.92  9:35.18       
                     
Jemilia Haapakoski  2002              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 3, 800m VU T-13 -14 -15, Loppukilpailut 14 v 
Sponsori: Huittisten Säästöpankki 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Vilma Oura  2001  625  1:08.50  2:23.48  3:37.71  4:51.72  9:37.35   
  Helsingfors Simsällskap        6:04.73  7:17.45  8:29.51       
                     
Raakel Bärlund  2001  624  1:09.49  2:24.08  3:38.38  4:51.99  9:37.76   
  Lahden Uimaseura        6:05.12  7:18.16  8:30.01       
                     
Alexandra Vartiainen  2001  609  1:09.05  2:23.31  3:37.70  4:51.88  9:42.50   
  Helsingfors Simsällskap        6:05.33  7:18.60  8:31.15       
                     
Mila Manner  2001  593  1:05.79  2:18.79  3:33.90  4:49.24  9:47.80   
  Nokian Pyry        6:05.07  7:19.77  8:34.40       
                     
Emma Koiranen  2001  582  1:08.57  2:23.92  3:39.47  4:54.51  9:51.28   
  Helsingfors Simsällskap        6:09.33  7:24.12  8:38.78       
                     
Lotta Auvinen  2001  575  1:08.63  2:23.49  3:38.89  4:54.26  9:53.90   
  Cetus Espoo        6:10.06  7:25.82  8:41.20       
                     
Camilla Tyven  2001  564  1:08.99  2:23.17  3:38.39  4:53.47  9:57.62   
  Nokian Pyry        6:09.18  7:25.71  8:42.72       
                     
Henna Haipus  2001  559  1:07.71  2:21.91  3:37.35  4:53.55  9:59.26   
  Kempeleen Pyrintö        6:10.43  7:27.68  8:44.38       
                     
Helene Hirvonen  2001    547  1:09.81  2:26.21  3:43.76  5:01.49  10:03.71   
  Helsingfors Simsällskap        6:18.34  7:35.47  8:51.68       
                     
10  Heta Känkänen  2001    535  1:08.17  2:23.99  3:40.83  4:57.86  10:08.24   
  Porin Uimaseura        6:15.93  7:34.13  8:52.21       
                     
11  Anni Willman  2001    520  1:10.20  2:25.60  3:42.80  5:00.71  10:13.92   
  Oulun Lohet        6:19.35  7:38.24  8:57.58       
                     
12  Vuokko Suomäki  2001    518  1:09.37  2:24.53  3:41.88  5:01.77  10:14.77   
  Aurajoen Uinti        6:23.22  7:41.11  8:59.63       
                     
13  Nelle Ojakippola  2001    517  1:11.41  2:28.60  3:46.31  5:04.33  10:15.15   
  Vieskan Uimarit        6:23.45  7:41.86  9:01.11       
                     
14  Jenni Louhimo  2001    516  1:09.98  2:27.55  3:45.92  5:04.14  10:15.36   
  Oulun Uinti 1906        6:22.03  7:40.84  8:59.49       
                     
15  Cia Wacklin  2001    512  1:10.63  2:28.44  3:46.47  5:04.20  10:17.12   
  Cetus Espoo        6:22.42  7:41.12  8:59.98       
                     
16  Nelli Ohvo  2001    511  1:15.13  2:35.93  3:55.43  5:13.73  10:17.60   
  Cetus Espoo        6:30.75  7:48.16  9:04.15       
                     
17  Pinja Penttilä  2001    506  1:14.01  2:33.50  3:51.84  5:09.32  10:19.40   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu        6:26.46  7:43.99  9:02.54       
                     
18  Jenna Sjöblom  2001    502  1:11.10  2:29.24  3:48.87  5:09.34  10:21.11   
  Kouvolan Uimarit        6:27.91  7:47.28  9:05.69       
                     
19  Jessika Rissanen  2001    502  1:12.45  2:30.20  3:48.63  5:07.78  10:21.16   
  Järvenpään Uintiklubi        6:27.56  7:46.68  9:04.78       
                     
20  Mikaela Kulmala  2001    495  1:10.73  2:29.37  3:48.63  5:09.08  10:23.96   
  Riihimäen Uimaseura        6:27.71  7:47.64  9:07.68       
                     
21  Nora Kosonen  2001    482  1:09.12  2:27.79  3:47.71  5:08.31  10:29.79   
  TaTu Tampere        6:29.56  7:51.51  9:12.17       
                     
22  Anni Hirvo  2001    472  1:11.12  2:31.87  3:53.49  5:13.68  10:34.26   
  Tuusulan Uimaseura        6:34.93  7:57.57  9:17.96       
                     
23  Kiia Toikka  2001    469  1:10.98  2:30.59  3:51.50  5:12.70  10:35.64   
  Uimaseura Aquila        6:34.22  7:56.05  9:17.93       
                     
24  Janette Setälä  2001    434  1:11.21  2:31.15  3:52.69  5:14.45  10:52.23   
  Aurajoen Uinti        6:37.81  8:02.26  9:27.47       
                     
 
Laji 3, 800m VU T-13 -14 -15, Loppukilpailut 15 v 
Sponsori: Huittisten Säästöpankki 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Wilma Jacobson  2000  638  1:07.58  2:20.99  3:35.12  4:47.43  9:33.45   
  Cetus Espoo        5:59.92  7:12.32  8:24.03       
                     
Wilma Andreasen  2000  611  1:10.74  2:24.50  3:38.00  4:51.73  9:41.96   
  Simmis Grani        6:04.67  7:17.75  8:30.78       
                     
Ella Aalto  2000  608  1:08.36  2:22.76  3:37.06  4:51.38  9:42.92   
  Cetus Espoo        6:06.02  7:20.39  8:33.82       
                     
Vilma Roman  2000  607  1:09.98  2:23.81  3:38.79  4:52.78  9:42.99   
  Raision Urheilijat        6:06.96  7:20.05  8:33.55       
                     
Sophia Lindeberg  2000  607  1:10.08  2:23.93  3:37.99  4:51.93  9:43.05   
  Helsingfors Simsällskap        6:05.62  7:19.15  8:32.67       
                     
Kristiina Merenluoto  2000  559  1:09.73  2:25.55  3:41.49  4:56.53  9:59.47   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku        6:12.57  7:29.28  8:45.48       
                     
Nea Tiesmäki  2000  548  1:10.17  2:26.85  3:45.27  5:03.71  10:03.48   
  Cetus Espoo        6:19.32  7:36.37  8:51.58       
                     
Vilja Kaukinen  2000  539  1:08.71  2:23.98  3:39.99  4:56.54  10:06.62   
  Raision Urheilijat        6:14.41  7:32.79  8:51.12       
                     
Roosa Rekola  2000    536  1:11.43  2:28.77  3:46.38  5:03.21  10:07.63   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku        6:20.19  7:36.81  8:53.61       
                     
10  Wendela Vuorinen  2000    533  1:10.90  2:27.57  3:44.42  5:01.12  10:08.74   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls        6:18.21  7:35.28  8:52.85       
                     
11  Janina Ollikainen  2000    529  1:07.69  2:24.37  3:42.33  5:00.66  10:10.51   
  Porin Uimaseura        6:18.61  7:36.55  8:54.88       
                     
12  Ida Konkka  2000    524  1:07.73  2:21.29  3:36.36  4:53.10  10:12.48   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku        6:13.90  7:32.96  8:53.67       
                     
13  Saara Lehtonen  2000    518  1:12.85  2:30.36  3:48.37  5:06.32  10:14.60   
  Helsingfors Simsällskap        6:23.55  7:40.63  8:58.70       
                     
14  Juuli Miettinen  2000    514  1:11.37  2:27.70  3:44.67  5:02.79  10:16.30   
  Vanders        6:21.52  7:39.83  8:58.86       
                     
15  Mira Tarnanen  2000    510  1:11.01  2:28.69  3:46.40  5:04.96  10:17.77   
  Riihimäen Uimaseura        6:23.35  7:43.00  9:02.03       
                     
16  Hanna Kareinen  2000    510  1:09.88  2:26.66  3:44.56  5:03.68  10:17.85   
  Keravan Uimarit        6:23.57  7:43.41  9:03.29       
                     
17  Marilla Parhiala  2000    503  1:11.68  2:29.45  3:48.28  5:07.58  10:20.89   
  Gladius Kirkkonummi        6:27.39  7:47.40  9:06.94       
                     
18  Aino Hämäläinen  2000    500  1:11.53  2:28.53  3:46.02  5:05.26  10:22.02   
  Lahden Uimaseura        6:25.99  7:48.13  9:06.65       
                     
19  Henna Blomroos  2000    499  1:10.31  2:27.99  3:46.28  5:04.65  10:22.47   
  Rauman Uimaseura        6:24.70  7:44.84  9:04.65       
                     
20  Noora Kanerva  2000    492  1:10.35  2:27.64  3:46.47  5:05.77  10:25.50   
  Simmis Wanda        6:25.45  7:45.95  9:06.40       
                     
21  Sanni Kalliomäki  2000    490  1:13.50  2:32.53  3:52.53  5:12.33  10:26.39   
  Raision Urheilijat        6:32.14  7:51.90  9:10.90       
                     
22  Armi Auvinen  2000    480  1:11.85  2:30.20  3:50.02  5:09.58  10:30.69   
  Uinti Tampere        6:30.86  7:52.42  9:12.77       
                     
23  Julia Sottinen  2000    471  1:11.12  2:32.17  3:52.89  5:13.82  10:34.65   
  Porin Uimaseura        6:34.44  7:55.69  9:15.82       
                     
24  Roosa Paukku  2000    442  1:11.28  2:32.15  3:55.31  5:18.76  10:48.26   
  Nurmijärven Uinti        6:42.96  8:06.68  9:30.13       
                     
 
Laji 4, 800m VU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Atte Moilanen  2001  557  1:04.41  2:13.87  3:24.24  4:34.31  9:09.42   
  Oulun Uinti 1906        5:44.11  6:53.68  8:02.91       
                     
Miiro Vartiainen  2001  553  1:04.25  2:13.87  3:24.32  4:35.03  9:10.73   
  Joensuun Uimaseura        5:45.00  6:54.77  8:04.29       
                     
Juho Porkkala  2001  535  1:04.57  2:14.80  3:25.04  4:36.00  9:16.62   
  Seinäjoen Uimarit-58        5:46.24  6:56.94  8:07.12       
                     
Tiitus Taskila  2001  501  1:04.79  2:15.43  3:27.23  4:39.31  9:29.15   
  Oulun Uinti 1906        5:52.05  7:04.39  8:17.28       
                     
Waltteri Valkeapää  2001  493  1:06.69  2:19.36  3:32.77  4:45.48  9:32.07   
  Raision Urheilijat        5:58.91  7:11.44  8:23.33       
                     
Oskari Herpola  2001  482  1:04.42  2:16.23  3:28.85  4:42.00  9:36.47   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku        5:55.21  7:08.81  8:23.66       
                     
Oskari Hynynen  2001  469  1:07.18  2:20.43  3:34.24  4:48.16  9:41.87   
  Salon Uimarit        6:02.84  7:18.21  8:31.10       
                     
Mohamed Ezzat  2001  468  1:04.77  2:17.84  3:32.51  4:47.26  9:42.12   
  Aurajoen Uinti        6:03.40  7:18.00  8:32.16       
                     
Kasper Envalds  2001    465  1:09.04  2:22.97  3:36.67  4:50.03  9:43.34   
  Vanders        6:03.74  7:17.58  8:32.02       
                     
10  Herman Widbom  2001    459  1:09.42  2:23.98  3:38.60  4:53.24  9:46.07   
  Simmis Grani        6:05.76  7:19.06  8:34.53       
                     
11  Taneli Lantta  2001    456  1:07.18  2:20.60  3:35.81  4:51.52  9:47.39   
  Vanders        6:07.63  7:22.66  8:36.87       
                     
12  Aleksi Helminen  2001    454  1:08.05  2:21.90  3:36.34  4:51.89  9:47.94   
  Lahden Uimaseura        6:06.38  7:22.13  8:35.91       
                     
13  Claes Fjellström  2001    452  1:08.66  2:21.83  3:36.49  4:50.54  9:48.94   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls        6:05.13  7:19.68  8:34.85       
                     
14  Tuomas Jokinen  2001    445  1:11.03  2:25.78  3:41.17  4:56.16  9:51.77   
  Cetus Espoo        6:11.61  7:26.72  8:41.24       
                     
15  Jaakko Reinonen  2001    444  1:06.21  2:21.39  3:37.52  4:52.84  9:52.61   
  Hämeenlinnan Uimaseura        6:08.25  7:24.56  8:39.47       
                     
16  Joona Lehtonen  2001    435  1:07.27  2:20.81  3:35.90  4:51.92  9:56.39   
  TaTu Tampere        6:08.31  7:25.06  8:41.59       
                     
17  Timi Torkkel  2001    433  1:07.83  2:22.73  3:39.36  4:55.73  9:57.44   
  Hämeenlinnan Uimaseura        6:12.35  7:28.61  8:44.82       
                     
18  Timi Pernanen  2001    433  1:08.90  2:23.55  3:39.25  4:55.76  9:57.49   
  Lahden Uimaseura        6:12.39  7:28.98  8:44.77       
                     
19  Atte Pennanen  2001    430  1:09.92  2:26.77  3:42.85  4:58.91  9:58.82   
  Lahden Uimaseura        6:15.33  7:31.47  8:46.59       
                     
20  Saku Suomalainen  2001    429  1:11.69  2:29.23  3:46.59  5:04.33  9:59.17   
  Cetus Espoo        6:18.10  7:33.91  8:48.57       
                     
21  Ossi Kleimola  2001    418  1:08.68  2:23.90  3:41.35  4:59.17  10:04.58   
  Kouvolan Uimarit        6:17.02  7:33.77  8:50.73       
                     
22  Väinö Koponen  2001    415  1:12.55  2:29.90  3:47.86  5:05.22  10:05.81   
  Lahden Uimaseura        6:21.22  7:37.28  8:52.71       
                     
23  Olli Malmberg  2001    397  1:06.15  2:22.06  3:40.60  4:59.56  10:15.09   
  Octopus Lohja        6:19.31  7:38.95  8:58.61       
                     
Jere Nevalainen  2001              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 4, 800m VU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Jami Heinilä  2000  568  1:02.54  2:11.00  3:20.02  4:29.37  9:05.88   
  Helsingfors Simsällskap        5:38.97  6:49.16  7:59.54       
                     
Roope Aro  2000  525  1:03.25  2:13.54  3:24.57  4:36.45  9:20.29   
  Nokian Pyry        5:48.34  7:00.08  8:11.57       
                     
Joona Korhonen  2000  521  1:04.19  2:13.93  3:24.86  4:36.67  9:21.60   
  TaTu Tampere        5:48.84  7:00.67  8:12.43       
                     
Kirill Egorov  2000  514  1:04.22  2:14.04  3:25.29  4:37.06  9:24.27   
  ORCA Helsinki        5:49.27  7:02.02  8:14.09       
                     
Walentin Koskinen  2000  504  1:03.74  2:13.48  3:25.06  4:37.45  9:28.09   
  Uinti Tampere        5:50.18  7:03.24  8:15.41       
                     
Elias Herlevi  2000  502  1:05.84  2:17.74  3:30.52  4:43.42  9:28.72   
  Helsingfors Simsällskap        5:56.13  7:08.61  8:21.05       
                     
Jaakko Kuusisto  2000  501  1:01.91  2:12.53  3:25.31  4:38.75  9:29.03   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku        5:51.12  7:04.62  8:17.51       
                     
Tuomas Ylipelkonen  2000  494  1:03.49  2:13.96  3:25.99  4:39.94  9:31.69   
  Seinäjoen Uimarit-58        5:53.76  7:07.38  8:21.26       
                     
Samuli Halme  2000    483  1:06.09  2:17.49  3:29.71  4:44.24  9:36.13   
  Lahden Uimaseura        5:58.34  7:12.76  8:26.29       
                     
10  Santeri Hulkko  2000    482  1:07.29  2:21.20  3:34.39  4:47.54  9:36.61   
  Lahden Uimaseura        6:00.69  7:14.16  8:26.88       
                     
11  Olli Aflecht  2000    474  1:06.53  2:19.29  3:33.27  4:46.99  9:39.81   
  Raision Urheilijat        6:00.96  7:15.31  8:28.52       
                     
12  Antti Hakkarainen  2000    474  1:07.13  2:19.46  3:33.08  4:46.04  9:39.85   
  TaTu Tampere        5:59.70  7:13.69  8:27.04       
                     
13  Onni Punkka  2000    473  1:06.76  2:19.69  3:33.72  4:47.29  9:40.26   
  Cetus Espoo        6:01.21  7:15.62  8:28.93       
                     
14  Lassi Grönroos  2000    471  1:06.06  2:19.32  3:33.05  4:46.58  9:40.76   
  Salon Uimarit        6:00.78  7:15.60  8:29.79       
                     
15  Mika Palovuori  2000    471  1:04.77  2:16.12  3:28.75  4:42.74  9:40.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls        5:57.76  7:12.75  8:27.27       
                     
16  Topias Nygård  2000    469  1:07.70  2:20.66  3:34.43  4:49.01  9:41.51   
  Oulun Uinti 1906        6:03.40  7:17.83  8:31.99       
                     
17  Janek Erik Päike  2000    454  1:05.60  2:17.83  3:32.10  4:47.30  9:47.98   
  Helsingfors Simsällskap        6:03.23  7:19.67  8:35.48       
                     
18  Joona Salminen  2000    446  1:10.88  2:26.41  3:41.62  4:56.85  9:51.72   
  Cetus Espoo        6:12.14  7:26.65  8:41.38       
                     
19  Lauri Törmä  2000    432  1:05.99  2:20.00  3:35.46  4:52.63  9:58.00   
  Porin Uimaseura        6:10.33  7:27.31  8:43.66       
                     
20  Topi Lukkarinen  2000    430  1:08.15  2:23.83  3:39.84  4:56.17  9:58.65   
  Swimming Club Rovaniemi        6:12.51  7:28.87  8:45.50       
                     
21  Eetu Isosuo  2000    429  1:07.15  2:21.16  3:36.98  4:53.51  9:59.07   
  Cetus Espoo        6:11.47  7:28.79  8:46.16       
                     
22  Saku Romo  2000    415  1:12.67  2:29.78  3:47.68  5:04.63  10:06.11   
  Lahden Uimaseura        6:21.08  7:38.19  8:54.21       
                     
23  Onni Kartimo  2000    400  1:08.75  2:25.59  3:45.28  5:03.98  10:13.56   
  Swimming Club Rovaniemi        6:21.96  7:40.68  8:57.70       
                     
24  Georgy Babenov  2000    393  1:11.13  2:29.32  3:48.28  5:07.18  10:17.07   
  ORCA Helsinki        6:25.31  7:44.26  9:03.06       
                     
 
Laji 4, 800m VU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Peik Lindberg  1999  605  1:02.88  2:09.06  3:16.59  4:24.65  8:54.40   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku        5:32.72  6:40.72  7:48.28       
                     
Jasper Pullinen  1999  600  1:02.71  2:09.07  3:16.65  4:24.45  8:55.95   
  Riihimäen Uimaseura        5:32.35  6:40.32  7:48.65       
                     
Joni Aaltonen  1999  586  1:04.65  2:14.34  3:21.52  4:28.24  9:00.28   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku        5:36.74  6:45.72  7:54.50       
                     
Elias Kuusisto  1999  561  1:03.42  2:11.26  3:19.94  4:29.00  9:07.87   
  Aurajoen Uinti        5:39.26  6:49.86  8:00.05       
                     
Wilhelm Suominen  1999  549  1:04.86  2:13.91  3:24.58  4:35.27  9:12.05   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku        5:46.55  6:56.75  8:04.36       
                     
Otto Rannikko  1999  533  1:03.71  2:13.19  3:23.89  4:34.28  9:17.36   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku        5:45.57  6:56.72  8:07.37       
                     
Aapo Eerola  1999  531  1:06.54  2:15.73  3:25.80  4:36.28  9:18.13   
  TaTu Tampere        5:46.33  6:56.94  8:07.99       
                     
Jan Strömberg  1999  529  1:05.04  2:14.59  3:25.21  4:36.13  9:18.85   
  Cetus Espoo        5:46.75  6:57.86  8:09.32       
                     
Niko Somila  1999    503  1:06.93  2:17.42  3:28.57  4:40.10  9:28.14   
  Simmis Grani        5:51.75  7:04.62  8:17.57       
                     
10  Atte Somero  1999    498  1:07.92  2:16.82  3:28.51  4:39.89  9:30.02   
  Lahden Kaleva        5:52.31  7:05.52  8:18.67       
                     
11  Santeri Mettälä  1999    492  1:06.90  2:18.81  3:30.60  4:42.48  9:32.59   
  TaTu Tampere        5:55.22  7:08.01  8:20.76       
                     
12  Rami Rissanen  1999    469  1:05.86  2:18.36  3:31.50  4:46.23  9:41.56   
  Porin Uimaseura        6:00.27  7:14.93  8:30.22       
                     
13  Pyry Nurmilo  1999    464  1:09.02  2:19.70  3:33.44  4:45.88  9:43.72   
  TaTu Tampere        6:00.19  7:15.21  8:30.48       
                     
14  Juuso Mäki  1999    461  1:06.58  2:18.97  3:33.24  4:49.18  9:45.14   
  Seinäjoen Uimarit-58        6:04.94  7:20.73  8:35.47       
                     
15  Joonatan Lindfors  1999    457  1:08.26  2:22.51  3:37.03  4:51.50  9:46.57   
  Cetus Espoo        6:07.02  7:21.67  8:35.90       
                     
16  Jere Ojakippola  1999    457  1:06.03  2:18.65  3:31.63  4:46.61  9:46.72   
  Vieskan Uimarit        6:02.10  7:17.85  8:33.76       
                     
17  Elias Soukola  1999    453  1:07.72  2:20.86  3:35.14  4:50.01  9:48.54   
  Järvenpään Uintiklubi        6:05.35  7:21.10  8:35.94       
                     
18  Jani-Markus Sula  1999    452  1:07.28  2:20.91  3:34.94  4:50.84  9:49.03   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku        6:05.64  7:21.14  8:35.93       
                     
19  Mika Hurula  1999    410  1:10.03  2:27.39  3:46.31  5:04.57  10:08.48   
  Kuopion Uimaseura        6:22.47  7:39.70  8:55.48       
                     
20  Otto Seppä  1999    396  1:08.18  2:24.06  3:41.47  5:01.26  10:15.22   
  Riihimäen Uimaseura        6:21.40  7:41.36  9:00.43       
                     
21  Joonas Hilaja  1999    365  1:09.47  2:28.11  3:48.96  5:10.47  10:32.61   
  Pihlava Työväen Urheilijat        6:31.82  7:52.97  9:14.01       
                     
Valtteri Lausala  1999              DSQ   
  Simmis Grani                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 5, 200m SKU T-13 -14 -15, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mia Pentti  2002  569  32.51  1:09.22  1:56.93    2:32.16   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Sini Silvennoinen  2002  552  32.37  1:13.49  1:59.91    2:33.75   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Emma Uusküla  2002  529  33.67  1:16.71  2:00.71    2:35.96   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Peppi Siirtola  2002  523  31.60  1:10.98  1:57.95    2:36.50   
  Cetus Espoo                   
                     
Emilie Pärnänen  2002  504  33.99  1:12.84  2:02.22    2:38.51   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Sara Mustonen  2002  490  33.82  1:15.15  2:00.01    2:39.97   
  Cetus Espoo                   
                     
Oona Laakso  2002  483  33.95  1:15.23  2:02.77    2:40.77   
  Raision Urheilijat                   
                     
Anna Vira  2002  466  34.27  1:14.26  2:04.08    2:42.71   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Jemilia Haapakoski  2002    463  34.98  1:16.59  2:07.74    2:43.04   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Pinja Paulomo  2002    459  36.45  1:20.27  2:04.34    2:43.44   
  Cetus Espoo                   
                     
11  Olivia Weuro  2002    458  35.04  1:19.16  2:07.07    2:43.56   
  IF Åland                   
                     
12  Mathilda Kalenius  2002    457  35.80  1:16.96  2:05.85    2:43.75   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
13  Emilia Liven  2002    456  36.99  1:24.01  2:07.04    2:43.89   
  Raision Urheilijat                   
                     
14  Helmi Heinonen  2002    448  34.71  1:19.75  2:07.35    2:44.82   
  Raision Urheilijat                   
                     
15  Alexandra Arenius  2002    440  36.28  1:21.26  2:09.00    2:45.79   
  Aurajoen Uinti                   
                     
16  Mirka Mettinen  2002    435  35.12  1:19.05  2:06.44    2:46.42   
  Cetus Espoo                   
                     
17  Verna Rostedt  2002    424  35.42  1:18.50  2:08.76    2:47.80   
  Cetus Espoo                   
                     
18  Sara Virtanen  2002    424  34.87  1:19.16  2:08.42    2:47.84   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
19  Emma von Dickoff  2002    422  35.34  1:20.39  2:09.96    2:48.10   
  Uinti Tampere                   
                     
20  Iida Nyman  2002    418  36.27  1:21.39  2:08.18    2:48.65   
  Vesihelmen Uimaseura                   
                     
21  Peppi Pinomäki  2002    415  36.82  1:18.86  2:10.53    2:49.03   
  Raision Urheilijat                   
                     
22  Venla Suihkonen  2002    415  33.10  1:14.54  2:08.62    2:49.05   
  Octopus Lohja                   
                     
23  Emilia Skinnari  2002    381  37.10  1:20.85  2:17.15    2:53.97   
  Lahden Uimaseura                   
                     
24  Janita Brunila  2002    380  37.62  1:24.65  2:14.22    2:54.13   
  Uimaseura Aquila                   
                     
 
Laji 5, 200m SKU T-13 -14 -15, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001  595  31.30  1:09.39  1:55.98    2:29.92   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Alexandra Vartiainen  2001  559  33.93  1:14.58  1:56.65    2:33.08   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Reetta Rantakokko  2001  548  31.83  1:15.62  1:58.85    2:34.10   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Mila Manner  2001  539  32.06  1:13.46  2:00.56    2:34.92   
  Nokian Pyry                   
                     
Emilia Flyckt  2001  515  33.81  1:17.13  1:59.50    2:37.36   
  Cetus Espoo                   
                     
Paula Peltola  2001  507  31.50  1:11.54  1:58.69    2:38.18   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Henna Haipus  2001  497  34.37  1:15.37  2:02.88    2:39.18   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Nelle Ojakippola  2001  496  34.66  1:18.40  2:03.52    2:39.29   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Helene Hirvonen  2001    495  36.33  1:16.53  2:03.48    2:39.40   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
10  Sanni Lampi  2001    483  33.77  1:13.36  2:03.22    2:40.69   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
11  Lotta Auvinen  2001    478  35.40  1:18.69  2:04.94    2:41.23   
  Cetus Espoo                   
                     
12  Suvi Kurth  2001    478  34.47  1:14.57  2:05.23    2:41.24   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
13  Seela Peuralahti  2001    476  33.24  1:16.17  2:03.37    2:41.52   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
14  Mikaela Kulmala  2001    474  34.89  1:17.51  2:05.50    2:41.74   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
15  Janna Appelberg  2001    474  34.50  1:17.92  2:05.83    2:41.76   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
16  Heta Känkänen  2001    464  35.38  1:20.00  2:07.73    2:42.88   
  Porin Uimaseura                   
                     
17  Ida Slöör  2001    462  37.90  1:19.23  2:07.98    2:43.08   
  Cetus Espoo                   
                     
18  Amanda Rapinoja  2001    460  36.39  1:16.72  2:04.60    2:43.33   
  Cetus Espoo                   
                     
19  Emma Kotiranta  2001    459  35.58  1:18.84  2:06.31    2:43.51   
  Cetus Espoo                   
                     
20  Anniina Murto  2001    455  36.71  1:21.01  2:06.18    2:43.93   
  Porin Uimaseura                   
                     
21  Senni Ovaskainen  2001    441  34.46  1:16.27  2:07.55    2:45.61   
  Lahden Uimaseura                   
                     
22  Millariina Bruce  2001    428  36.93  1:20.88  2:09.72    2:47.35   
  Uimaseura Aquila                   
                     
23  Anni Hirvo  2001    418  36.48  1:21.25  2:10.64    2:48.65   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
24  Anni Aro  2001    408  36.54  1:20.54  2:10.28    2:49.97   
  Nokian Pyry                   
                     
 
Laji 5, 200m SKU T-13 -14 -15, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Wilma Jacobson  2000  623  31.37  1:09.31  1:53.51    2:27.70   
  Cetus Espoo                   
                     
Iida Reini  2000  615  30.73  1:09.36  1:52.30    2:28.28   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Milja Mielty  2000  593  31.40  1:09.66  1:54.75    2:30.09   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Lyydia Kalenius  2000  586  32.87  1:12.95  1:56.48    2:30.72   
  Cetus Espoo                   
                     
Ksenia Egorova  2000  565  32.03  1:10.50  1:56.02    2:32.53   
  ORCA Helsinki                   
                     
Fanny Grönvall  2000  561  33.47  1:12.81  1:58.08    2:32.88   
  Uinti Tampere                   
                     
Emmi Kölhi  2000  549  32.83  1:12.04  1:56.16    2:34.00   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Aino Hämäläinen  2000  517  33.05  1:14.39  1:59.84    2:37.17   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Fanni Pirhonen  2000    516  33.38  1:13.78  2:01.62    2:37.20   
  Uinti Tampere                   
                     
10  Henni Kangas-Kärki  2000    516  34.00  1:14.56  2:01.25    2:37.27   
  Cetus Espoo                   
                     
11  Reetta-Maija Perätalo  2000    508  33.29  1:13.51  2:00.58    2:38.02   
  Oulun Lohet                   
                     
12  Amanda Saari  2000    500  33.64  1:14.19  1:59.65    2:38.84   
  TaTu Tampere                   
                     
13  Petra Äkkinen  2000    500  34.67  1:13.92  2:01.92    2:38.91   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
14  Kristiina Merenluoto  2000    497  33.17  1:15.94  2:01.12    2:39.16   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
15  Vilma Roman  2000    497  32.49  1:14.99  2:04.08    2:39.20   
  Raision Urheilijat                   
                     
16  Erika Ketola  2000    493  34.03  1:15.12  2:03.32    2:39.58   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
17  Heidi Kivioja  2000    492  32.14  1:12.98  2:00.75    2:39.71   
  Vieskan Uimarit                   
                     
17  Marilla Parhiala  2000    492  35.41  1:15.59  2:04.00    2:39.71   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
19  Katri Hurskainen  2000    492  33.30  1:14.08  2:02.89    2:39.76   
  Oulun Lohet                   
                     
20  Katriina Korpi  2000    485  36.56  1:19.62  2:02.80    2:40.55   
  Oulun Lohet                   
                     
21  Sanni Kalliomäki  2000    459  33.53  1:16.33  2:05.99    2:43.45   
  Raision Urheilijat                   
                     
22  Sofia Lehtinen  2000    459  34.48  1:17.95  2:03.69    2:43.50   
  Cetus Espoo                   
                     
23  Wilma Andreasen  2000    446  33.70  1:18.04  2:09.00    2:45.10   
  Simmis Grani                   
                     
Olivia Viitala  2000              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 6, 100m SU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Veeti Ruohtula  2001  512  32.09        1:04.92   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Roni Kallström  2001  504  31.70        1:05.23   
  Cetus Espoo                   
                     
Isak Gramén  2001  464  31.98        1:07.06   
  Cetus Espoo                   
                     
Veeti Haikonen  2001  462  32.10        1:07.16   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Petteri Haverinen  2001  460  32.05        1:07.26   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Oskari Hynynen  2001  432  32.88        1:08.67   
  Salon Uimarit                   
                     
Jere Ruuhonen  2001  429  32.29        1:08.83   
  Cetus Espoo                   
                     
Eetu Einto  2001  428  32.75        1:08.87   
  Nurmijärven Uinti                   
                     
Joona Mikkola  2001    424  33.54        1:09.11   
  Simmis Wanda                   
                     
10  Tiitus Taskila  2001    418  33.38        1:09.44   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
11  Claes Fjellström  2001    407  33.67        1:10.03   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
12  Atte Alila  2001    394  34.09        1:10.82   
  Uimaseura Aquila                   
                     
13  Tuomas Jokinen  2001    389  35.37        1:11.14   
  Cetus Espoo                   
                     
14  Ossi Kleimola  2001    387  34.33        1:11.22   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
15  Jaakko Reinonen  2001    383  33.91        1:11.47   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
16  Matias Pennanen  2001    381  34.28        1:11.63   
  Porin Uimaseura                   
                     
17  Tatu Hörkkö  2001    379  34.05        1:11.73   
  Uinti Tampere                   
                     
18  Saku Suomalainen  2001    379  34.86        1:11.76   
  Cetus Espoo                   
                     
19  Perttu Somero  2001    375  34.51        1:11.98   
  Lahden Kaleva                   
                     
20  Väinö Koponen  2001    369  35.07        1:12.37   
  Lahden Uimaseura                   
                     
21  Eemeli Raninen  2001    352  34.16        1:13.51   
  Helsingin Uimarit                   
                     
22  Kasper Vaittinen  2001    349  35.25        1:13.77   
  Cetus Espoo                   
                     
23  Teemu Annala  2001    341  36.87        1:14.32   
  Cetus Espoo                   
                     
24  Tuure Sandberg  2001    312  36.09        1:16.51   
  Raision Urheilijat                   
                     
 
Laji 6, 100m SU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niki Karlsson  2000  637  29.92        1:00.36   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Santeri Hölttä  2000  492  31.59        1:05.78   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Vinski Pyykönen  2000  486  31.97        1:06.02   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Jami Heinilä  2000  481  32.41        1:06.28   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Joona Korhonen  2000  470  32.28        1:06.79   
  TaTu Tampere                   
                     
Antti Hakkarainen  2000  469  32.41        1:06.84   
  TaTu Tampere                   
                     
Topias Nygård  2000  442  33.15        1:08.14   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Tuomas Ylipelkonen  2000  440  32.92        1:08.25   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Teemu Lehtonen  2000    440  32.03        1:08.26   
  Uinti Tampere                   
                     
10  Jakob Sievers  2000    439  32.41        1:08.33   
  Uinti Tampere                   
                     
10  Martti Tervanen  2000    439  32.54        1:08.33   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
12  Walentin Koskinen  2000    433  32.48        1:08.63   
  Uinti Tampere                   
                     
13  Onni Punkka  2000    427  33.13        1:08.95   
  Cetus Espoo                   
                     
14  Hermanni Taimisto  2000    417  33.50        1:09.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
15  Niklas Uitto  2000    413  33.91        1:09.71   
  Uinti Tampere                   
                     
16  Jere Kekola  2000    406  33.70        1:10.12   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
17  Lauri Elomaa  2000    405  32.75        1:10.18   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
18  Tuomas Saraneva  2000    397  33.78        1:10.64   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
19  Leevi Luhtanen  2000    392  33.97        1:10.93   
  Porin Uimaseura                   
                     
20  Taneli Juutinen  2000    385  33.91        1:11.39   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
21  Topi Lukkarinen  2000    382  34.41        1:11.54   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
22  Eetu Honkonen  2000    377  34.36        1:11.89   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
23  Lassi Grönroos  2000    374  34.18        1:12.09   
  Salon Uimarit                   
                     
23  Lauri Jämsén  2000    374  33.46        1:12.09   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
 
Laji 6, 100m SU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kaarlo Seppänen  1999  590  30.11        1:01.91   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Peik Lindberg  1999  557  30.50        1:03.11   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Wilhelm Suominen  1999  557  30.08        1:03.12   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Rasmus Kujala  1999  519  30.49        1:04.61   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Jaakko Siipola  1999  505  30.51        1:05.21   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Roope Eiserbeck  1999  505  31.59        1:05.21   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Eetu Alitalo  1999  495  32.10        1:05.63   
  Cetus Espoo                   
                     
Eelis Hukka  1999  490  31.77        1:05.86   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Jan Strömberg  1999    486  32.49        1:06.05   
  Cetus Espoo                   
                     
10  Akseli Heino  1999    470  32.12        1:06.76   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
11  Emil Hanski  1999    464  32.17        1:07.08   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
12  Konsta Kallinen  1999    457  32.42        1:07.40   
  Oulun Lohet                   
                     
13  Joel Rantala  1999    447  33.57        1:07.93   
  Raision Urheilijat                   
                     
14  Juho Seppälä  1999    446  32.25        1:07.96   
  Simmis Wanda                   
                     
15  Miika Nurmi  1999    443  32.69        1:08.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
16  Anton Helin  1999    441  33.99        1:08.21   
  Cetus Espoo                   
                     
17  Jaakko Kokko  1999    440  33.04        1:08.26   
  Uinti Tampere                   
                     
18  Aaron Joki  1999    424  32.94        1:09.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
19  Niko Somila  1999    423  33.57        1:09.14   
  Simmis Grani                   
                     
20  Leo Kuusela  1999    403  33.26        1:10.27   
  Uimaseura Aquila                   
                     
21  Aapo Eerola  1999    399  33.97        1:10.50   
  TaTu Tampere                   
                     
22  Antti Lehtinen  1999    340  36.39        1:14.39   
  Cetus Espoo                   
                     
23  Patrik Jantunen  1999    320  36.06        1:15.92   
  Uinti Tampere                   
                     
Venni Rastas  1999              DSQ   
  Tuusulan Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 7, 100m PU T-13 -14 -15, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anniina Kallio  2002  540  31.86        1:08.73   
  Raision Urheilijat                   
                     
Ina Pollari  2002  535  31.79        1:08.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Sini Silvennoinen  2002  519  31.76        1:09.63   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Lilli Louhikoski  2002  493  32.11        1:10.86   
  Vanders                   
                     
Elisa Vakkuri  2002  468  34.48        1:12.10   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Sofia Nieminen  2002  432  32.63        1:14.00   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Lydia Rintanen  2002  426  34.92        1:14.36   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Nea Winqvist  2002  422  32.95        1:14.61   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Emma Uusküla  2002    420  34.05        1:14.75   
  Aurajoen Uinti                   
                     
10  Siri Auvinen  2002    415  33.88        1:15.01   
  Cetus Espoo                   
                     
11  Emmi Kaunisto  2002    414  33.24        1:15.09   
  Porin Uimaseura                   
                     
12  Helmi Tossavainen  2002    412  33.64        1:15.18   
  Cetus Espoo                   
                     
13  Olivia Koski  2002    397  34.32        1:16.15   
  Aurajoen Uinti                   
                     
14  Julia Koivisto  2002    392  35.36        1:16.48   
  Aurajoen Uinti                   
                     
15  Vilhelmiina Wegelius  2002    385  34.66        1:16.89   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
16  Jemilia Haapakoski  2002    384  34.86        1:17.01   
  Lahden Uimaseura                   
                     
17  Alexandra Arenius  2002    379  35.25        1:17.30   
  Aurajoen Uinti                   
                     
18  Olga Koskinen  2002    366  37.07        1:18.19   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
19  Mirka Mettinen  2002    352  36.18        1:19.27   
  Cetus Espoo                   
                     
20  Viivi Puolakka  2002    347  35.51        1:19.64   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
21  Verna Rostedt  2002    335  37.74        1:20.60   
  Cetus Espoo                   
                     
22  Aada Sulasalmi  2002    317  36.05        1:22.07   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
23  Iida Nyman  2002    313  36.23        1:22.38   
  Vesihelmen Uimaseura                   
                     
24  Isa Vehkaoja  2002    295  38.05        1:24.02   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
Laji 7, 100m PU T-13 -14 -15, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vilma Oura  2001  626  29.91        1:05.42   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Mila Manner  2001  537  32.26        1:08.87   
  Nokian Pyry                   
                     
Emilia Flyckt  2001  509  33.03        1:10.09   
  Cetus Espoo                   
                     
Nelli Ohvo  2001  489  33.47        1:11.05   
  Cetus Espoo                   
                     
Isabel Hagelin  2001  475  32.36        1:11.74   
  Simmis Wanda                   
                     
Nea Reunanen  2001  474  32.50        1:11.78   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Jessica Lindholm  2001  466  34.27        1:12.20   
  IF Åland                   
                     
Suvi Kurth  2001  427  34.64        1:14.30   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Camilla Tyven  2001    426  33.65        1:14.39   
  Nokian Pyry                   
                     
10  Jessika Rissanen  2001    417  34.28        1:14.89   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
11  Vuokko Suomäki  2001    417  34.36        1:14.91   
  Aurajoen Uinti                   
                     
12  Ida Nordquist  2001    416  33.75        1:14.97   
  Aurajoen Uinti                   
                     
13  Sanna Putkonen  2001    415  34.50        1:15.00   
  Cetus Espoo                   
                     
14  Janette Setälä  2001    415  35.31        1:15.02   
  Aurajoen Uinti                   
                     
15  Sanni Lampi  2001    414  34.01        1:15.05   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
16  Pinja Penttilä  2001    411  34.49        1:15.27   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
17  Lotta Auvinen  2001    398  36.83        1:16.08   
  Cetus Espoo                   
                     
18  Riina Koskinen  2001    375  35.81        1:17.62   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
19  Milja Rantala  2001    372  36.33        1:17.80   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
20  Janna Appelberg  2001    356  35.51        1:18.96   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
21  Aino Mononen  2001    337  36.06        1:20.44   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
22  Vilma Kotola  2001    319  36.54        1:21.86   
  Uimaseura Aquila                   
                     
23  Anni Aro  2001    272  38.26        1:26.37   
  Nokian Pyry                   
                     
 
Laji 7, 100m PU T-13 -14 -15, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Iida Koiranen  2000  624  30.55        1:05.48   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Annika Karinkanta  2000  618  30.65        1:05.70   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Jenni Lampi  2000  604  30.38        1:06.21   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Ida Konkka  2000  568  30.65        1:07.57   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Elina Karinkanta  2000  557  31.84        1:08.01   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Milja Mielty  2000  534  31.74        1:09.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Janina Ollikainen  2000  507  31.62        1:10.19   
  Porin Uimaseura                   
                     
Armi Auvinen  2000  484  32.87        1:11.27   
  Uinti Tampere                   
                     
Olivia Hellsten  2000    481  33.11        1:11.41   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
10  Veronica Wahlstedt  2000    468  32.80        1:12.07   
  Cetus Espoo                   
                     
11  Wendela Vuorinen  2000    462  34.01        1:12.38   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
12  Ronja Riihinen  2000    458  33.69        1:12.58   
  Cetus Espoo                   
                     
13  Henna Blomroos  2000    458  33.04        1:12.59   
  Rauman Uimaseura                   
                     
14  Kaisa Pulkkinen  2000    454  32.66        1:12.82   
  Tornion Uimaseura                   
                     
15  Wilma Andreasen  2000    453  33.73        1:12.86   
  Simmis Grani                   
                     
16  Emmi Kölhi  2000    443  33.19        1:13.43   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
17  Roza Turunen  2000    438  33.71        1:13.66   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
18  Emmi Kilpinen  2000    431  33.99        1:14.09   
  Uinti Tampere                   
                     
19  Nelli Toivonen  2000    418  33.85        1:14.84   
  Uinti Tampere                   
                     
20  Daniela Helanne  2000    409  35.16        1:15.38   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
21  Julia Sottinen  2000    409  33.78        1:15.41   
  Porin Uimaseura                   
                     
22  Taru Rilla  2000    399  33.65        1:15.98   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
23  Emmiina Rautiainen  2000    385  34.75        1:16.92   
  Uinti Tampere                   
                     
24  Iida Reini  2000    374  34.39        1:17.69   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
 
Laji 8, 200m PU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 14 v 
Sponsori: Hotelli Amado 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Atte Moilanen  2001  479  31.39  1:08.21  1:45.66    2:22.49   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Mohamed Ezzat  2001  421  29.96  1:07.43  1:46.12    2:28.74   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Miiro Vartiainen  2001  399  33.11  1:11.88  1:52.76    2:31.44   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Claes Fjellström  2001  377  33.54  1:14.05  1:54.20    2:34.23   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Aaron Antikainen  2001  347  34.10  1:14.75  1:57.66    2:38.60   
  Cetus Espoo                   
                     
Juho Porkkala  2001  346  33.46  1:12.04  2:38.76    2:38.76   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Alexander Kislitsyn  2001  344  31.81  1:09.31  1:51.26    2:39.08   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Erik Nurmi  2001  337  32.45  1:10.36  1:52.91    2:40.18   
  Vanders                   
                     
Eerik Tikkakoski  2001    335  32.90  1:13.06  1:58.19    2:40.45   
  TaTu Tampere                   
                     
10  Atte Alila  2001    333  32.50  1:12.39  1:57.08    2:40.85   
  Uimaseura Aquila                   
                     
11  Hugo Enroth  2001    329  33.11  1:12.42  1:55.06    2:41.41   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
12  Noa Mäkelä  2001    319  33.89  1:14.21  1:59.12    2:43.16   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
13  Timi Torkkel  2001    314  33.62  1:13.94  1:58.38    2:44.06   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
14  Timi Pernanen  2001    290  35.03  1:17.58  2:04.15    2:48.33   
  Lahden Uimaseura                   
                     
15  Joona Lehtonen  2001    276  35.20  1:17.85  2:03.83    2:51.18   
  TaTu Tampere                   
                     
16  Taneli Lantta  2001    266  36.16  1:19.24  2:05.55    2:53.23   
  Vanders                   
                     
17  Olli Malmberg  2001    256  36.52  1:21.28  2:09.59    2:55.58   
  Octopus Lohja                   
                     
18  Konsta Seppä  2001    255  35.53  1:21.57  2:09.44    2:55.76   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
19  Saku Kovanen  2001    244  36.06  1:20.29  2:08.39    2:58.38   
  TaTu Tampere                   
                     
20  Aleksi Vähä-Lassila  2001    241  34.63  1:18.38  2:06.04    2:59.09   
  Raision Urheilijat                   
                     
21  Jere Nevalainen  2001    226  38.60  1:25.83  2:16.58    3:02.86   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Roni Kallström  2001              DNF   
  Cetus Espoo                   
                     
Waltteri Valkeapää  2001              DNF   
  Raision Urheilijat                   
                     
Matias Pennanen  2001              DSQ   
  Porin Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 8, 200m PU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 15 v 
Sponsori: Hotelli Amado 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jaakko Kuusisto  2000  491  30.19  1:05.84  1:42.01    2:21.32   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Jami Heinilä  2000  479  31.02  1:07.01  1:44.09    2:22.50   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Anton Nuottajärvi  2000  464  30.24  1:06.59  1:45.20    2:23.99   
  Cetus Espoo                   
                     
Joona Korhonen  2000  428  32.95  1:10.38  1:48.43    2:27.93   
  TaTu Tampere                   
                     
Lauri Törmä  2000  397  31.21  1:08.26  1:49.46    2:31.67   
  Porin Uimaseura                   
                     
Santeri Hulkko  2000  392  33.62  1:12.54  1:52.06    2:32.31   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Kustaa Yli-Äyhö  2000  387  31.58  1:09.34  1:50.17    2:32.99   
  Simmis Grani                   
                     
Roope Aro  2000  356  32.54  1:11.80  1:53.86    2:37.20   
  Nokian Pyry                   
                     
Pessi Länsirinne  2000    342  32.85  1:11.46  1:53.24    2:39.39   
  Uimaseura Aquila                   
                     
10  Alex Lassila  2000    337  32.07  1:10.03  1:52.47    2:40.15   
  Cetus Espoo                   
                     
11  Joona Oksakari  2000    334  33.24  1:13.78  1:56.90    2:40.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
12  Topi Lukkarinen  2000    330  32.52  1:11.54  1:54.65    2:41.26   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
13  Elias Herlevi  2000    319  34.18  1:14.50  1:59.06    2:43.18   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
14  Elmeri Ekström  2000    314  34.81  1:16.38  2:00.22    2:44.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
15  Joonas Kuitunen  2000    313  32.02  1:11.53  1:56.81    2:44.17   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
16  Joona Salminen  2000    311  34.47  1:14.92  1:58.03    2:44.53   
  Cetus Espoo                   
                     
17  Taneli Juutinen  2000    311  34.54  1:15.80  1:59.54    2:44.58   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
18  Lassi Grönroos  2000    307  32.68  1:13.51  1:58.27    2:45.16   
  Salon Uimarit                   
                     
19  Arttu Heikkinen  2000    297  34.74  1:17.51  2:02.63    2:46.97   
  Uinti Tampere                   
                     
20  Kalle Hepojoki  2000    283  34.73  1:17.36  2:02.66    2:49.68   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
21  Onni Kartimo  2000    263  33.47  1:15.71  2:05.69    2:53.99   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Olli Rautaporras  2000              DNF   
  Nokian Pyry                   
                     
Sampo Kärkkäinen  2000              DSQ   
  Nokian Pyry                   
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 8, 200m PU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 16 v 
Sponsori: Hotelli Amado 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Peik Lindberg  1999  616  28.62  1:01.49  1:37.14    2:11.01   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Jasper Pullinen  1999  517  30.28  1:04.98  1:42.16    2:18.90   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Santeri Mettälä  1999  500  30.82  1:06.53  1:43.71    2:20.47   
  TaTu Tampere                   
                     
Elias Kuusisto  1999  488  31.00  1:06.57  1:43.91    2:21.59   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Joni Aaltonen  1999  455  30.25  1:05.47  1:43.99    2:24.88   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Aukusti Ylitervo  1999  435  30.35  1:06.67  1:45.75    2:27.08   
  Oulun Lohet                   
                     
Verneri Mattila  1999  422  31.51  1:08.32  1:48.50    2:28.64   
  ORCA Helsinki                   
                     
Eetu Nyman  1999  396  30.95  1:09.58  1:49.21    2:31.76   
  Vesihelmen Uimaseura                   
                     
Jere Ojakippola  1999    390  31.98  1:10.82  1:52.32    2:32.62   
  Vieskan Uimarit                   
                     
10  Jaakko Siipola  1999    383  30.75  1:08.50  1:53.40    2:33.53   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
11  Jani-Markus Sula  1999    373  32.54  1:10.48  1:51.52    2:34.84   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
12  Elias Soukola  1999    359  33.27  1:12.54  1:54.26    2:36.76   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
13  Juho Kaikkonen  1999    356  33.12  1:11.41  1:53.82    2:37.32   
  Oulun Lohet                   
                     
14  Valtteri Lausala  1999    323  33.74  1:12.93  1:56.51    2:42.42   
  Simmis Grani                   
                     
15  Niko Somila  1999    310  34.39  1:14.97  1:58.77    2:44.64   
  Simmis Grani                   
                     
16  Joonatan Lindfors  1999    301  34.59  1:16.98  2:01.69    2:46.30   
  Cetus Espoo                   
                     
17  Miska Kurvinen  1999    297  33.85  1:17.15  2:02.76    2:47.12   
  Uimaseura Aquila                   
                     
18  Jesse Koskinen  1999    278  32.31  1:13.72  2:00.65    2:50.81   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Lauri Koskela  1999              DNS   
  Uinti Tampere                   
                     
Aarne Sarkima  1999              DSQ   
  Tuusulan Uimaseura                   
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Pyry Korpikoski  1999              DSQ   
  Tuusulan Uimaseura                   
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 9, 200m SU T-13 -14 -15, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mia Pentti  2002  620  34.24  1:11.23  1:48.78    2:25.46   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Emilie Pärnänen  2002  605  34.23  1:11.29  1:49.58    2:26.64   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Oona Laakso  2002  531  35.39  1:14.39  1:54.36    2:33.15   
  Raision Urheilijat                   
                     
Pilvi Kilpeläinen  2002  495  35.33  1:15.01  1:56.36    2:36.82   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Julia Koivisto  2002  479  36.48  1:16.69  1:58.45    2:38.53   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Emilia Skinnari  2002  476  37.51  1:18.16  1:59.57    2:38.81   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Anna Vira  2002  475  37.77  1:17.72  1:58.88    2:38.91   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Peppi Siirtola  2002  459  36.31  1:16.53  1:58.61    2:40.80   
  Cetus Espoo                   
                     
Katariina Niemi  2002    458  36.17  1:16.77  1:59.56    2:40.84   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
10  Peppi Pinomäki  2002    445  37.02  1:17.88  2:00.70    2:42.42   
  Raision Urheilijat                   
                     
11  Venla Suihkonen  2002    442  38.20  1:20.27  2:03.01    2:42.76   
  Octopus Lohja                   
                     
12  Siiri Välimaa  2002    442  38.05  1:19.14  2:00.86    2:42.80   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
13  Helmi Heinonen  2002    441  38.18  1:19.61  2:01.90    2:42.91   
  Raision Urheilijat                   
                     
14  Milla Nikkanen  2002    439  37.13  1:18.31  2:02.11    2:43.23   
  Nurmijärven Uinti                   
                     
15  Kaisla Kangas  2002    437  38.09  1:19.59  2:02.31    2:43.42   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
16  Olga Koskinen  2002    432  40.44  1:24.91  2:06.41    2:44.09   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
17  Reetta Kuusisto  2002    423  37.53  1:18.85  2:02.76    2:45.25   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
18  Ida Grundström  2002    420  38.34  1:20.12  2:03.76    2:45.59   
  Vanders                   
                     
19  Emma Kajanto  2002    416  37.10  1:18.67  2:01.95    2:46.17   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
20  Petra Heikkinen  2002    414  37.95  1:20.02  2:03.86    2:46.45   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
21  Mathilda Kalenius  2002    404  40.33  1:23.90  2:06.83    2:47.78   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
22  Charlotte Ingberg  2002    388  37.52  1:21.44  2:07.17    2:50.05   
  Octopus Lohja                   
                     
23  Alina Huotari  2002    383  39.13  1:23.63  2:08.29    2:50.71   
  Oulun Lohet                   
                     
24  Jessica Kujanpää  2002    381  40.19  1:23.76  2:08.44    2:51.03   
  Aurajoen Uinti                   
                     
 
Laji 9, 200m SU T-13 -14 -15, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Paula Peltola  2001  627  34.46  1:11.36  1:48.68    2:24.92   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Vilma Oura  2001  580  35.92  1:14.76  1:52.60    2:28.72   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Raakel Bärlund  2001  563  35.96  1:14.09  1:52.55    2:30.19   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Charlotta Edelman  2001  526  35.73  1:13.03  1:53.33    2:33.59   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Vilma Iisalo  2001  514  35.69  1:15.09  1:54.75    2:34.80   
  Raision Urheilijat                   
                     
Iida-Maria Laine  2001  497  35.88  1:15.16  1:56.42    2:36.53   
  Oulun Lohet                   
                     
Nelli Ohvo  2001  486  38.32  1:19.21  1:58.76    2:37.70   
  Cetus Espoo                   
                     
Ida Slöör  2001  483  37.67  1:18.64  1:59.79    2:38.10   
  Cetus Espoo                   
                     
Saana Liikonen  2001    467  38.41  1:18.83  1:59.32    2:39.81   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Noora Kokko  2001    463  36.55  1:16.47  1:58.37    2:40.27   
  Helsingin Uimarit                   
                     
11  Helene Hirvonen  2001    459  37.93  1:19.34  2:01.49    2:40.78   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
12  Oona Tursas  2001    458  37.25  1:18.91  2:01.37    2:40.92   
  Raision Urheilijat                   
                     
13  Aino Mononen  2001    453  37.97  1:19.73  2:01.79    2:41.43   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
14  Amanda Rapinoja  2001    444  38.97  1:19.80  2:01.72    2:42.56   
  Cetus Espoo                   
                     
15  Camilla Tyven  2001    443  37.89  1:19.83  2:01.82    2:42.66   
  Nokian Pyry                   
                     
16  Sanni Lampi  2001    440  36.96  1:18.07  2:00.68    2:43.00   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
17  Cia Wacklin  2001    435  38.26  1:20.52  2:03.15    2:43.73   
  Cetus Espoo                   
                     
18  Laura Lempinen  2001    421  37.22  1:19.46  2:03.35    2:45.47   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
19  Netta Nyberg  2001    418  37.73  1:19.92  2:02.99    2:45.85   
  Uinti Tampere                   
                     
20  Viivi Ruhala  2001    416  38.41  1:20.80  2:04.42    2:46.14   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
21  Diana Lattu  2001    411  37.70  1:19.67  2:03.36    2:46.77   
  Cetus Espoo                   
                     
22  Aino Ruottu  2001    396  39.44  1:22.37  2:05.91    2:48.91   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
23  Linda Simula  2001    391  37.61  1:20.12  2:05.32    2:49.52   
  ORCA Helsinki                   
                     
24  Jenni Louhimo  2001    384  38.58  1:20.91  2:05.87    2:50.59   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
Laji 9, 200m SU T-13 -14 -15, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Iida Koiranen  2000  644  33.86  1:10.29  1:47.12    2:23.60   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Jonna Jauhiainen  2000  594  35.08  1:12.71  1:50.38    2:27.53   
  Cetus Espoo                   
                     
Ksenia Egorova  2000  551  34.95  1:12.53  1:51.67    2:31.32   
  ORCA Helsinki                   
                     
Katri Hurskainen  2000  547  35.88  1:14.27  1:53.36    2:31.66   
  Oulun Lohet                   
                     
Nea Tiesmäki  2000  522  37.53  1:17.26  1:56.23    2:34.01   
  Cetus Espoo                   
                     
Ella Aalto  2000  510  36.20  1:15.59  1:55.81    2:35.18   
  Cetus Espoo                   
                     
Petra Äkkinen  2000  503  35.67  1:15.38  1:56.61    2:35.94   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Sophia Lindeberg  2000  488  37.67  1:17.28  1:57.59    2:37.53   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Reetta-Maija Perätalo  2000    487  37.17  1:17.27  1:58.41    2:37.61   
  Oulun Lohet                   
                     
10  Sanni Kalliomäki  2000    469  38.63  1:18.79  1:59.63    2:39.66   
  Raision Urheilijat                   
                     
11  Henni Kangas-Kärki  2000    457  36.12  1:16.62  1:59.24    2:41.06   
  Cetus Espoo                   
                     
12  Pia Peräjoki  2000    451  38.14  1:18.81  2:01.21    2:41.71   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
13  Roosa Rekola  2000    447  36.72  1:17.58  2:00.18    2:42.20   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
14  Vilja Kaukinen  2000    436  39.32  1:20.28  2:01.95    2:43.60   
  Raision Urheilijat                   
                     
15  Henna Blomroos  2000    432  37.75  1:19.92  2:03.15    2:43.99   
  Rauman Uimaseura                   
                     
16  Taru Rilla  2000    427  37.82  1:19.36  2:02.01    2:44.67   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
17  Juuli Miettinen  2000    415  38.28  1:19.90  2:03.11    2:46.22   
  Vanders                   
                     
18  Mira Tarnanen  2000    412  38.73  1:20.91  2:04.11    2:46.62   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
19  Roosa Oja  2000    401  37.55  1:19.34  2:04.08    2:48.18   
  Uinti Tampere                   
                     
20  Roosa Paukku  2000    398  39.43  1:22.62  2:05.91    2:48.58   
  Nurmijärven Uinti                   
                     
21  Melinda Moilanen  2000    342  41.07  1:26.64  2:13.02    2:57.31   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
22  Sini Tuominen  2000    311  38.91  1:23.74  2:12.44    3:02.96   
  Uinti Tampere                   
                     
Lotta Aho  2000              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Marilla Parhiala  2000              DSQ   
  Gladius Kirkkonummi                   
  SW 6.3 Sukellus uidessa/maaliin tullessa               
                     
 
Laji 10, 4X50m SKUV 2T/2P T15/P16, Loppukilpailut 13 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Åsk Seka 1  1999  18            1:55.15   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  Wilhelm Suominen  1999      29.11        29.11   
  Iida Reini  2000      33.34        1:02.45   
  Peik Lindberg  1999      26.03        1:28.48   
  Ida Konkka  2000      26.67        1:55.15   
                     
Hss Seka 1  2002  14            1:55.78   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Niki Karlsson  2000      28.39        28.39   
  Emmi Kölhi  2000      34.42        1:02.81   
  Vilma Oura  2001      28.81        1:31.62   
  Kaarlo Seppänen  1999      24.16        1:55.78   
                     
Hss Seka 2  2002  12            1:56.61   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Iida Koiranen  2000      30.92        30.92   
  Alexandra Vartiainen  2001      34.17        1:05.09   
  Santeri Hölttä  2000      25.69        1:30.78   
  Jami Heinilä  2000      25.83        1:56.61   
                     
Åsk Seka 2  1999  10            1:56.76   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  Emilie Pärnänen  2002      31.53        31.53   
  Otto Rannikko  1999      31.77        1:03.30   
  Jaakko Kuusisto  2000      26.60        1:29.90   
  Sini Silvennoinen  2002      26.86        1:56.76   
                     
Cetus 1  2002            1:56.83   
  Cetus Espoo                   
  Roni Kallström  2001      29.78        29.78   
  Eetu Alitalo  1999      31.34        1:01.12   
  Emilia Flyckt  2001      29.14        1:30.26   
  Ronja Riihinen  2000      26.57        1:56.83   
                     
Uita 1  1999            1:58.70   
  Uinti Tampere                   
  Fanny Grönvall  2000      31.56        31.56   
  Patrik Jantunen  1999      31.96        1:03.52   
  Teemu Lehtonen  2000      27.71        1:31.23   
  Fanni Pirhonen  2000      27.47        1:58.70   
                     
Aui Seka  1999            1:59.43   
  Aurajoen Uinti                   
  Paula Peltola  2001      31.40        31.40   
  Elias Kuusisto  1999      32.82        1:04.22   
  Mohamed Ezzat  2001      28.41        1:32.63   
  Reetta Rantakokko  2001      26.80        1:59.43   
                     
Raisu Seka 1  1999            2:00.95   
  Raision Urheilijat                   
  Joel Rantala  1999      30.55        30.55   
  Emilia Liven  2002      35.16        1:05.71   
  Anniina Kallio  2002      30.22        1:35.93   
  Jussi Routila  2000      25.02        2:00.95   
                     
Cetus 2  2002              2:01.07   
  Cetus Espoo                   
  Jonna Jauhiainen  2000      33.16        33.16   
  Jonni Aho  1999      31.68        1:04.84   
  Alex Lassila  2000      28.61        1:33.45   
  Wilma Jacobson  2000      27.62        2:01.07   
                     
10  Tatu Jääkarhut  1999              2:01.18   
  TaTu Tampere                   
  Nora Kosonen  2001      35.17        35.17   
  Mikael Karuveha  1999      30.78        1:05.95   
  Väinö Kilpeläinen  1999      27.48        1:33.43   
  Amanda Saari  2000      27.75        2:01.18   
                     
11  Swim Seka  1999              2:01.37   
  Swimming Jyväskylä                   
  Mia Pentti  2002      31.44        31.44   
  Oskari Valkonen  1999      33.61        1:05.05   
  Jenni Lampi  2000      29.47        1:34.52