Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LRIKM loppukilpailut 2016    Tulostuspäivämäärä  04 joulukuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Raisio    Tulostusaika  19:20   
  Järjestäjä  RaisU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 joulukuu 2016         
 
 
Laji 1, 100m RU T12,13,14,15, Loppukilpailut 12 v 
Sponsori: Forsport 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lotta Pälsi  2004  563  35.80        1:15.50   
  Helsingfors Simsällskap  1:16.72                 
                     
Siiri Konkka  2004  525  35.89        1:17.27   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:18.17                 
                     
Sohvi Kallinen  2004  510  38.22        1:18.05   
  Lahden Uimaseura  1:17.53                 
                     
Jenna Pulkkinen  2004  485  36.72        1:19.33   
  Kouvolan Uimarit  1:18.62                 
                     
Tinja Lasonen  2004  482  37.56        1:19.48   
  Porin Uimaseura  1:22.75                 
                     
Siiri Ala-Karvia  2004  479  37.50        1:19.66   
  Uinti Tampere  1:21.63                 
                     
Liinu Louhikoski  2004  475  37.42        1:19.89   
  Vanders  1:20.17                 
                     
Kanerva Kinnunen  2004  468  36.86        1:20.27   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:18.94                 
                     
 
Laji 1, 100m RU T12,13,14,15, Loppukilpailut 13 v 
Sponsori: Forsport 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Rebekka Luoto  2003  685  33.20        1:10.74   
  Raision Urheilijat  1:12.02                 
                     
Laura Lahtinen  2003  658  34.47        1:11.68   
  Oulun Uinti 1906  1:12.05                 
                     
Martta Ruuska  2003  584  35.45        1:14.60   
  Swimming Jyväskylä  1:17.11                 
                     
Siiri Einiö  2003  582  35.26        1:14.68   
  Gladius Kirkkonummi  1:16.02                 
                     
Emma Haglund  2003  570  36.23        1:15.21   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:14.62                 
                     
Minja Lukkari  2003  536  37.29        1:16.73   
  Oulun Uinti 1906  1:16.59                 
                     
Roosa Kärkkäinen  2003  509  36.91        1:18.07   
  Oulun Lohet  1:18.14                 
                     
Siiri Pellinen  2003  501  36.92        1:18.50   
  Swimming Jyväskylä  1:17.85                 
                     
 
Laji 1, 100m RU T12,13,14,15, Loppukilpailut 14 v 
Sponsori: Forsport 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emilia Liven  2002  606  35.03        1:13.68   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:12.63                 
                     
Enni Lahtinen  2002  567  35.63        1:15.33   
  Uinti Tampere  1:16.31                 
                     
Anna Vira  2002  557  35.31        1:15.77   
  Aurajoen Uinti  1:16.38                 
                     
Ina Pollari  2002  556  35.84        1:15.83   
  Uinti Tampere  1:15.67                 
                     
Pinja Paulomo  2002  555  36.67        1:15.88   
  Cetus Espoo  1:15.20                 
                     
Vera Vartiainen  2002  554  36.92        1:15.92   
  Järvenpään Uintiklubi  1:18.85                 
                     
Sini Silvennoinen  2002  549  35.94        1:16.13   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:15.64                 
                     
Peppi Siirtola  2002  542  35.31        1:16.46   
  Cetus Espoo  1:16.33                 
                     
 
Laji 1, 100m RU T12,13,14,15, Loppukilpailut 15 v 
Sponsori: Forsport 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emilia Flyckt  2001  702  34.24        1:10.16   
  Cetus Espoo  1:11.03                 
                     
Charlotta Edelman  2001  682  33.94        1:10.83   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:12.40                 
                     
Anniina Murto  2001  669  33.01        1:11.30   
  Porin Uimaseura  1:11.63                 
                     
Aino Ruottu  2001  602  34.28        1:13.85   
  Riihimäen Uimaseura  1:14.97                 
                     
Ada Nyström  2001  565  35.15        1:15.40   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:15.37                 
                     
Janna Appelberg  2001  556  35.83        1:15.80   
  Helsingfors Simsällskap  1:15.98                 
                     
Oona Ahinko  2001  556  35.70        1:15.80   
  Vesihelmen Uimaseura  1:17.42                 
                     
Saija Mikkonen  2001  540  35.67        1:16.57   
  Helsingfors Simsällskap  1:15.49                 
                     
 
Laji 2, 200m SKU P13,14,15,16, Loppukilpailut 13 v 
Sponsori: Turun Merkkimitali 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Kinnunen  2003  485  30.07  1:05.70  1:46.66    2:19.51   
  Raision Urheilijat  2:20.38                 
                     
Marcus Forsel  2003  483  29.61  1:04.75  1:46.08    2:19.66   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:24.55                 
                     
Tatu Hapuoja  2003  472  31.30  1:08.14  1:49.33    2:20.79   
  Uinti Tampere  2:23.47                 
                     
Aleksi Koprinen  2003  459  31.11  1:09.89  1:50.47    2:22.04   
  Helsingfors Simsällskap  2:22.69                 
                     
Jami Ihalainen  2003  424  31.80  1:10.44  1:51.36    2:25.87   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:25.46                 
                     
Aku Kaila  2003  419  31.87  1:08.14  1:53.13    2:26.44   
  Raision Urheilijat  2:30.37                 
                     
Lassi Haimi  2003  417  30.78  1:08.48  1:52.45    2:26.65   
  Helsingfors Simsällskap  2:25.28                 
                     
Paavo Erkinaro  2003  404  33.37  1:11.79  1:54.65    2:28.27   
  Oulun Uinti 1906  2:32.00                 
                     
 
Laji 2, 200m SKU P13,14,15,16, Loppukilpailut 14 v 
Sponsori: Turun Merkkimitali 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ronny Brännkärr  2002  547  28.46  1:03.58  1:40.99    2:14.03   
  Kemin Työväen Uimarit  2:17.09                 
                     
Antti Leppänen  2002  520  31.40  1:05.51  1:45.04    2:16.29   
  Lahden Uimaseura  2:15.51                 
                     
Jesper Lietzen  2002  520  32.22  1:06.34  1:45.48    2:16.33   
  Aurajoen Uinti  2:22.39                 
                     
Ibrahim Ezzat  2002  512  29.28  1:04.20  1:46.05    2:16.98   
  Aurajoen Uinti  2:20.18                 
                     
Lasse Pulkkinen  2002  510  30.81  1:06.28  1:45.32    2:17.14   
  Oulun Uinti 1906  2:21.54                 
                     
Elias Laine  2002  493  29.98  1:04.26  1:46.81    2:18.71   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:21.14                 
                     
Viljami Salonen  2002  488  30.85  1:06.08  1:47.16    2:19.24   
  Raision Urheilijat  2:18.14                 
                     
Efim Romanov  2002  473  30.91  1:06.03  1:47.77    2:20.66   
  TaTu Tampere  2:21.47                 
                     
 
Laji 2, 200m SKU P13,14,15,16, Loppukilpailut 15 v 
Sponsori: Turun Merkkimitali 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Erik Nurmi  2001  591  27.11  1:02.02  1:39.29    2:10.60   
  Vanders  2:12.98                 
                     
Veeti Ruohtula  2001  571  27.51  59.73  1:39.28    2:12.08   
  Joensuun Uimaseura  2:13.59                 
                     
Mohamed Ezzat  2001  557  27.34  1:01.79  1:43.54    2:13.23   
  Aurajoen Uinti  2:13.79                 
                     
Atte Moilanen  2001  548  28.51  1:03.56  1:42.55    2:13.90   
  Oulun Uinti 1906  2:15.15                 
                     
Oskari Herpola  2001  544  28.49  1:02.12  1:43.39    2:14.29   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:13.98                 
                     
Eerikki Laitala  2001  526  28.46  1:05.88  1:41.93    2:15.75   
  Cetus Espoo  2:20.29                 
                     
Joonas Mustonen  2001  518  29.22  1:05.70  1:45.61    2:16.49   
  Lahden Uimaseura  2:19.26                 
                     
Miiro Vartiainen  2001  511  29.71  1:05.58  1:45.16    2:17.05   
  Joensuun Uimaseura  2:20.72                 
                     
 
Laji 2, 200m SKU P13,14,15,16, Loppukilpailut 16 v 
Sponsori: Turun Merkkimitali 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Santeri Hölttä  2000  628  26.72  1:00.16  1:37.90    2:07.98   
  Helsingfors Simsällskap  2:08.17                 
                     
Joona Korhonen  2000  585  28.25  1:01.47  1:39.98    2:11.03   
  TaTu Tampere  2:12.32                 
                     
Jami Heinilä  2000  581  28.30  1:01.09  1:40.21    2:11.35   
  Helsingfors Simsällskap  2:21.99                 
                     
Topias Nygård  2000  538  29.03  1:01.35  1:42.97    2:14.74   
  Oulun Uinti 1906  2:22.67                 
                     
Jakob Sievers  2000  535  28.37  1:02.17  1:42.78    2:15.02   
  Uinti Tampere  2:16.23                 
                     
Viktor Thodin  2000  526  29.60  1:04.24  1:45.43    2:15.76   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  2:17.05                 
                     
Lauri Elomaa  2000  492  30.60  1:05.52  1:44.71    2:18.80   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:19.88                 
                     
Olli Rautaporras  2000  485  29.08  1:06.14  1:45.47    2:19.46   
  Uinti Tampere  2:19.06                 
                     
 
Laji 3, 50m PU T12-15, Loppukilpailut 12 - 15 v 
Sponsori: JP Antores 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilma Oura  2001  655          28.07   
  Helsingfors Simsällskap  29.04                 
Paula Peltola  2001  642          28.25   
  Aurajoen Uinti  28.46                 
Emilia Flyckt  2001  627          28.47   
  Cetus Espoo  28.55                 
Anniina Kallio  2002  603          28.85   
  Raision Urheilijat  28.70                 
Raakel Bärlund  2001  596          28.96   
  Lahden Uimaseura  29.50                 
Mia Pentti  2002  589          29.07   
  Swimming Jyväskylä  29.44                 
Reetta Rantakokko  2001  573          29.35   
  Aurajoen Uinti  30.24                 
Siri Auvinen  2002  572          29.36   
  Cetus Espoo  29.38                 
 
Laji 4, 50m VU P13-16, Loppukilpailut 13 - 16 v 
Sponsori: GasOne 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sergey Kuznetsov  2000  694          22.88   
  Cetus Espoo  22.81                 
Roni Kallström  2001  606          23.93   
  Cetus Espoo  24.03                 
Alexey Belfer  2000  596          24.07   
  ORCA Helsinki  24.60                 
Teemu Lehtonen  2000  584          24.23   
  Uinti Tampere  24.92                 
Niki Karlsson  2000  563          24.53   
  Helsingfors Simsällskap  24.24                 
Petteri Haverinen  2001  555          24.65   
  Lahden Uimaseura  24.56                 
Jaakko Kuusisto  2000  541          24.85   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  25.13                 
Mohamed Ezzat  2001  534          24.96   
  Aurajoen Uinti  24.53                 
 
Laji 5, 800m VU T13,14,15, Loppukilpailut 13 v 
Sponsori: LähiTapiola 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Laura Lahtinen  2003  656  1:03.74  2:12.27  3:21.51  4:31.30  9:11.50   
  Oulun Uinti 1906  9:05.13      5:41.97  6:52.46  8:02.91       
                     
Madeleine Hiltunen  2003  561  1:07.48  2:19.65  3:33.18  4:46.36  9:41.19   
  Oulun Uinti 1906  9:29.84      6:00.16  7:14.38  8:28.46       
                     
Minja Lukkari  2003  552  1:08.42  2:21.26  3:35.31  4:49.30  9:44.19   
  Oulun Uinti 1906  9:44.98      6:03.38  7:17.58  8:31.60       
                     
Martta Nygård  2003  544  1:08.57  2:22.29  3:36.49  4:50.52  9:47.07   
  Oulun Uinti 1906  9:42.46      6:04.99  7:19.00  8:32.83       
                     
Henna Hökkä  2003  536  1:07.61  2:20.88  3:35.27  4:49.84  9:49.99   
  Oulun Uinti 1906  9:41.75      6:05.38  7:20.82  8:36.07       
                     
Roosa Aho  2003  531  1:08.30  2:22.55  3:36.65  4:51.48  9:51.58   
  Raision Urheilijat  9:46.92      6:06.52  7:21.70  8:37.49       
                     
Siiri Einiö  2003  531  1:08.05  2:20.18  3:33.41  4:47.58  9:51.70   
  Gladius Kirkkonummi  9:52.49      6:03.87  7:20.95  8:38.61       
                     
Laura Kellberg  2003  514  1:09.95  2:24.88  3:40.00  4:56.38  9:58.05   
  Cetus Espoo  9:46.87      6:12.69  7:29.48  8:44.73       
                     
 
Laji 5, 800m VU T13,14,15, Loppukilpailut 14 v 
Sponsori: LähiTapiola 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Olivia Weuro  2002  584  1:06.95  2:18.84  3:31.90  4:43.96  9:33.21   
  IFK Simning Åland  9:39.03      5:56.66  7:09.67  8:22.55       
                     
Oona Laakso  2002  567  1:06.58  2:18.84  3:31.47  4:44.10  9:38.99   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  9:52.76      5:57.22  7:13.22  8:27.41       
                     
Anni Savolainen  2002  565  1:09.04  2:21.87  3:35.18  4:48.19  9:39.73   
  Cetus Espoo  9:49.28      6:01.38  7:14.80  8:28.22       
                     
Helmi Heinonen  2002  563  1:08.78  2:22.50  3:36.75  4:50.27  9:40.42   
  Raision Urheilijat  9:44.49      6:03.91  7:17.40  8:29.56       
                     
Venla Salminen  2002  556  1:09.48  2:23.63  3:37.82  4:51.72  9:42.62   
  Cetus Espoo  9:54.24      6:04.88  7:18.83  8:32.04       
                     
Jemilia Haapakoski  2002  539  1:09.38  2:23.55  3:37.48  4:50.84  9:48.84   
  Lahden Uimaseura  9:51.00      6:04.82  7:19.00  8:35.06       
                     
Peppi Pinomäki  2002  510  1:07.13  2:20.07  3:35.52  4:51.94  9:59.71   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  9:39.34      6:08.59  7:26.05  8:43.35       
                     
Isa Vehkaoja  2002  494  1:09.62  2:28.48  3:44.58  5:02.54  10:06.03   
  Oulun Uinti 1906  10:18.20      6:20.34  7:37.50  8:54.22       
                     
 
Laji 5, 800m VU T13,14,15, Loppukilpailut 15 v 
Sponsori: LähiTapiola 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Emma Koiranen  2001  639  1:02.33  2:10.67  3:20.20  4:31.08  9:16.49   
  Helsingfors Simsällskap  9:03.27      5:42.60  6:55.32  8:07.86       
                     
Jenna Sjöblom  2001  608  1:04.99  2:15.17  3:26.77  4:38.49  9:25.54   
  Kouvolan Uimarit  9:21.99      5:50.47  7:02.47  8:15.27       
                     
Mila Manner  2001  598  1:05.51  2:16.59  3:28.65  4:40.63  9:28.87   
  Uinti Tampere  9:21.82      5:53.41  7:06.22  8:18.56       
                     
Ida Slöör  2001  593  1:06.73  2:18.17  3:29.55  4:41.99  9:30.42   
  Cetus Espoo  9:32.61      5:54.38  7:07.41  8:19.66       
                     
Heta Känkänen  2001  591  1:05.10  2:15.82  3:27.71  4:40.14  9:30.92   
  Porin Uimaseura  9:39.53      5:52.94  7:06.33  8:19.89       
                     
Henna Haipus  2001  566  1:07.68  2:19.34  3:32.00  4:45.03  9:39.23   
  Kempeleen Pyrintö  9:42.53      5:59.02  7:13.56  8:27.23       
                     
Minka Halava  2001  554  1:07.07  2:20.95  3:34.52  4:48.44  9:43.50   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  9:44.88      6:02.88  7:17.00  8:31.38       
                     
Charlotta Edelman  2001  542  1:05.57  2:18.09  3:32.13  4:46.71  9:47.69   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  9:24.77      6:02.00  7:17.10  8:31.77       
                     
 
Laji 6, 4X100m VU P16, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
Sponsori: Sporttiapteekki 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hss 1  2000  18  653          3:31.27   
  Helsingfors Simsällskap  3:31.02                 
  Kirill Egorov  2000      25.94  53.64      53.64   
  Jami Heinilä  2000      26.03  54.18      1:47.82   
  Santeri Hölttä  2000      23.87  51.18      2:39.00   
  Niki Karlsson  2000      24.79  52.27      3:31.27   
                     
Cetus 1  2000  14  636          3:33.13   
  Cetus Espoo  3:29.75                 
  Sergey Kuznetsov  2000      24.45  50.45      50.45   
  Roni Kallström  2001      25.02  52.91      1:43.36   
  Oskari Aalto  2002      25.75  54.02      2:37.38   
  Joona Ruuskanen  2000      25.75  55.75      3:33.13   
                     
Uita 1  2000  12  593          3:38.17   
  Uinti Tampere  3:38.98                 
  Jakob Sievers  2000      25.67  54.19      54.19   
  Olli Rautaporras  2000      26.01  55.65      1:49.84   
  Teemu Lehtonen  2000      24.41  52.61      2:42.45   
  Tatu Hapuoja  2003      26.47  55.72      3:38.17   
                     
Laus Miehet [2000]  2000  10  580          3:39.74   
  Lahden Uimaseura  3:39.30                 
  Petteri Haverinen  2001      26.47  55.35      55.35   
  Antti Leppänen  2002      26.93  55.19      1:50.54   
  Santeri Hulkko  2000      25.96  54.85      2:45.39   
  Joonas Mustonen  2001      25.74  54.35      3:39.74   
                     
Cetus 2  2000  563          3:41.93   
  Cetus Espoo  3:42.87                 
  Alex Garcia de la Cadena  2000      26.97  56.24      56.24   
  Eerikki Laitala  2001      25.98  55.71      1:51.95   
  Eetu Isosuo  2000      26.34  55.26      2:47.21   
  Jere Ruuhonen  2001      25.74  54.72      3:41.93   
                     
Jous Ukkelit 1 [2000]  2000  543          3:44.58   
  Joensuun Uimaseura  3:43.82                 
  Veeti Ruohtula  2001      25.80  53.81      53.81   
  Miiro Vartiainen  2001      26.00  55.42      1:49.23   
  Roope Ruohtula  2000      25.55  55.15      2:44.38   
  Jonni Timonen  2000      28.49  1:00.20      3:44.58   
                     
Åsk Iku Pojat 1  2000  533          3:45.94   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:46.06                 
  Jaakko Kuusisto  2000      25.90  55.13      55.13   
  Oskari Herpola  2001      26.01  55.58      1:50.71   
  Marcus Forsel  2003      27.58  57.98      2:48.69   
  Santeri Herpola  2003      26.77  57.25      3:45.94   
                     
Orca Pojat 1  2000  528          3:46.76   
  ORCA Helsinki  3:46.00                 
  Georgy Babenov  2000      25.92  55.09      55.09   
  Pyry Nurminen  2001      27.84  59.15      1:54.24   
  Elias Kukkonen  2002      26.52  57.91      2:52.15   
  Alexey Belfer  2000      25.42  54.61      3:46.76   
                     
 
Laji 7, 100m RU P13,14,15,16, Loppukilpailut 13 v 
Sponsori: If 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Marcus Forsel  2003  523  33.50        1:09.01   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:12.35                 
                     
Lauri Kinnunen  2003  483  33.32        1:10.86   
  Raision Urheilijat  1:12.14                 
                     
Jami Ihalainen  2003  476  33.47        1:11.22   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:11.12                 
                     
Tatu Hapuoja  2003  471  33.97        1:11.44   
  Uinti Tampere  1:12.45                 
                     
Aleksi Koprinen  2003  464  33.35        1:11.82   
  Helsingfors Simsällskap  1:14.40                 
                     
Arsenij Shadrin  2003  408  35.15        1:14.94   
  Joensuun Uimaseura  1:16.25                 
                     
Lassi Haimi  2003  406  35.59        1:15.06   
  Helsingfors Simsällskap  1:15.33                 
                     
Sami Uusikumpu  2003  399  35.02        1:15.51   
  Simmis Wanda  1:16.67                 
                     
 
Laji 7, 100m RU P13,14,15,16, Loppukilpailut 14 v 
Sponsori: If 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ronny Brännkärr  2002  584  32.17        1:06.52   
  Kemin Työväen Uimarit  1:07.36                 
                     
Matias Hjelm  2002  537  32.68        1:08.41   
  Vanders  1:08.22                 
                     
Antti Leppänen  2002  517  33.20        1:09.26   
  Lahden Uimaseura  1:09.99                 
                     
Lasse Pulkkinen  2002  483  34.46        1:10.85   
  Oulun Uinti 1906  1:10.91                 
                     
Jesper Lietzen  2002  476  33.47        1:11.22   
  Aurajoen Uinti  1:11.33                 
                     
Niklas Laine  2002  464  33.63        1:11.81   
  Kampuksen Plaani  1:12.77                 
                     
Verneri Viisanen  2002  458  34.60        1:12.12   
  Cetus Espoo  1:12.27                 
                     
Mihail Khanoukaev  2002  447  34.61        1:12.70   
  Cetus Espoo  1:12.63                 
                     
 
Laji 7, 100m RU P13,14,15,16, Loppukilpailut 15 v 
Sponsori: If 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Erik Nurmi  2001  632  31.71        1:04.78   
  Vanders  1:06.17                 
                     
Eerikki Laitala  2001  616  31.35        1:05.34   
  Cetus Espoo  1:05.07                 
                     
Oskari Herpola  2001  612  31.53        1:05.49   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:06.87                 
                     
Atte Lindholm  2001  549  32.15        1:07.91   
  Swimming Jyväskylä  1:09.66                 
                     
Noa Mäkelä  2001  495  33.80        1:10.26   
  Kempeleen Pyrintö  1:12.94                 
                     
Pyry Nurminen  2001  494  33.80        1:10.34   
  ORCA Helsinki  1:10.27                 
                     
Kalle Hyttinen  2001  493  33.21        1:10.36   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:11.18                 
                     
Ohto Pihlajamäki  2001  480  32.87        1:10.98   
  Kuopion Uimaseura  1:09.52                 
                     
 
Laji 7, 100m RU P13,14,15,16, Loppukilpailut 16 v 
Sponsori: If 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Olli Rautaporras  2000  596  30.49        1:06.06   
  Uinti Tampere  1:04.37                 
                     
Elias Herlevi  2000  595  31.43        1:06.11   
  Helsingfors Simsällskap  1:08.46                 
                     
Anton Ukkola  2000  572  31.54        1:06.99   
  Oulun Uinti 1906  1:09.05                 
                     
Roope Ruohtula  2000  560  32.32        1:07.46   
  Joensuun Uimaseura  1:07.61                 
                     
Lauri Elomaa  2000  547  32.60        1:07.97   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:08.57                 
                     
Joona Korhonen  2000  544  32.77        1:08.09   
  TaTu Tampere  1:08.32                 
                     
Juha Jernvall  2000  537  32.65        1:08.41   
  Uimaseura Aquila  1:09.66                 
                     
Henri Koski  2000  513  32.48        1:09.46   
  Gladius Kirkkonummi  1:10.53                 
                     
 
Laji 8, 200m SKU T12,13,14,15, Loppukilpailut 12 v 
Sponsori: Raision Center 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lotta Pälsi  2004  556  30.75  1:08.10  1:52.72    2:28.14   
  Helsingfors Simsällskap  2:29.68                 
                     
Siiri Konkka  2004  515  32.99  1:11.34  1:55.85    2:31.95   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:33.99                 
                     
Jenna Pulkkinen  2004  502  33.04  1:11.34  1:57.08    2:33.26   
  Kouvolan Uimarit  2:33.28                 
                     
Sohvi Kallinen  2004  489  35.70  1:15.40  2:01.27    2:34.63   
  Lahden Uimaseura  2:35.51                 
                     
Pinja Taskila  2004  485  34.89  1:13.96  1:58.11    2:35.00   
  Oulun Uinti 1906  2:37.47                 
                     
Petra Ansaranta  2004  478  33.79  1:14.75  2:00.99    2:35.79   
  Oulun Uinti 1906  2:40.34                 
                     
Liinu Louhikoski  2004  472  33.24  1:13.09  2:00.30    2:36.49   
  Vanders  2:39.43                 
                     
Kanerva Kinnunen  2004  468  35.42  1:14.25  2:00.45    2:36.93   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:40.70                 
                     
 
Laji 8, 200m SKU T12,13,14,15, Loppukilpailut 13 v 
Sponsori: Raision Center 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Lahtinen  2003  619  30.60  1:08.87  1:48.02    2:22.94   
  Oulun Uinti 1906  2:23.86                 
                     
Madeleine Hiltunen  2003  564  33.11  1:10.51  1:53.46    2:27.49   
  Oulun Uinti 1906  2:26.44                 
                     
Emma Haglund  2003  552  32.52  1:12.04  1:55.00    2:28.50   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:31.11                 
                     
Roosa Kärkkäinen  2003  546  33.27  1:12.76  1:54.91    2:29.06   
  Oulun Lohet  2:33.22                 
                     
Sylvia Kuusisto  2003  524  32.97  1:10.77  1:56.50    2:31.09   
  Aurajoen Uinti  2:32.31                 
                     
Minttu Paalanen  2003  503  32.75  1:11.88  1:58.64    2:33.20   
  Lahden Uimaseura  2:34.95                 
                     
Henna Hökkä  2003  494  32.86  1:13.73  1:59.99    2:34.14   
  Oulun Uinti 1906  2:37.02                 
                     
Minja Lukkari  2003  481  34.72  1:16.89  1:58.88    2:35.44   
  Oulun Uinti 1906  2:35.80                 
                     
 
Laji 8, 200m SKU T12,13,14,15, Loppukilpailut 14 v 
Sponsori: Raision Center 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mia Pentti  2002  641  31.18  1:05.03  1:48.86    2:21.30   
  Swimming Jyväskylä  2:24.59                 
                     
Anniina Kallio  2002  635  29.93  1:07.74  1:49.72    2:21.74   
  Raision Urheilijat  2:25.28                 
                     
Emilie Pärnänen  2002  585  31.60  1:07.11  1:52.97    2:25.67   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:27.86                 
                     
Sara Mustonen  2002  576  33.58  1:09.76  1:50.57    2:26.44   
  Cetus Espoo  2:30.79                 
                     
Sini Silvennoinen  2002  574  30.72  1:09.40  1:53.55    2:26.55   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:29.99                 
                     
Jenni Moisio  2002  558  32.46  1:08.35  1:53.11    2:27.95   
  Uinti Tampere  2:25.84                 
                     
Olivia Weuro  2002  549  32.52  1:10.87  1:56.52    2:28.75   
  IFK Simning Åland  2:29.80                 
                     
Julia Koivisto  2002  533  32.59  1:10.30  1:55.64    2:30.25   
  Aurajoen Uinti  2:33.70                 
                     
 
Laji 8, 200m SKU T12,13,14,15, Loppukilpailut 15 v 
Sponsori: Raision Center 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilma Oura  2001  648  29.69  1:04.33  1:49.24    2:20.80   
  Helsingfors Simsällskap  2:24.51                 
                     
Raakel Bärlund  2001  637  29.57  1:05.86  1:49.20    2:21.60   
  Lahden Uimaseura  2:23.97                 
                     
Mila Manner  2001  635  31.93  1:08.63  1:49.87    2:21.75   
  Uinti Tampere  2:24.32                 
                     
Ida Slöör  2001  601  31.78  1:09.24  1:50.93    2:24.40   
  Cetus Espoo  2:25.96                 
                     
Charlotta Edelman  2001  598  30.63  1:08.29  1:48.88    2:24.58   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:23.17                 
                     
Anniina Murto  2001  597  31.19  1:09.33  1:49.97    2:24.72   
  Porin Uimaseura  2:28.84                 
                     
Helene Hirvonen  2001  575  32.12  1:10.00  1:53.59    2:26.49   
  Helsingfors Simsällskap  2:30.88                 
                     
Emma Koiranen  2001  572  32.92  1:10.30  1:52.58    2:26.75   
  Helsingfors Simsällskap  2:25.50                 
                     
 
Laji 9, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 16 v 
Sponsori: Kilpitalo Teikit 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sergey Kuznetsov  2000  734          24.16   
  Cetus Espoo  24.21                 
Jaakko Kuusisto  2000  608          25.72   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  25.99                 
Roni Kallström  2001  561          26.42   
  Cetus Espoo  26.04                 
Samuli Halme  2000  541          26.74   
  Lahden Uimaseura  26.74                 
Topi Lukkarinen  2000  517          27.16   
  Swimming Club Rovaniemi  27.49                 
Roope Ruohtula  2000  515          27.19   
  Joensuun Uimaseura  27.15                 
Joona Ruuskanen  2000  499          27.47   
  Cetus Espoo  26.99                 
Santeri Hulkko  2000  497          27.52   
  Lahden Uimaseura  26.97                 
 
Laji 10, 50m VU T12-15, Loppukilpailut 12 - 15 v 
Sponsori: Mehiläinen 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Paula Peltola  2001  688          26.32   
  Aurajoen Uinti  26.59                 
Mia Pentti  2002  676          26.47   
  Swimming Jyväskylä  27.05                 
Sini Silvennoinen  2002  672          26.53   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  26.89                 
Anna Vira  2002  657          26.72   
  Aurajoen Uinti  27.11                 
Peppi Siirtola  2002  655          26.76   
  Cetus Espoo  26.99                 
Reetta Rantakokko  2001  651          26.81   
  Aurajoen Uinti  27.09                 
Olivia Weuro  2002  634          27.05   
  IFK Simning Åland  26.98                 
Emilia Flyckt  2001  630          27.10   
  Cetus Espoo  27.15                 
 
Laji 11, 800m VU P14,15,16, Loppukilpailut 14 v 
Sponsori: Sporttiapteekki 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Roope Paatos  2002  587  1:04.35  2:12.67  3:21.26  4:27.46  8:49.29   
  Raision Urheilijat  8:53.63      5:32.63  6:38.72  7:44.11       
                     
Oscar Skjäl  2002  544  1:04.14  2:12.62  3:21.22  4:29.17  9:02.90   
  Cetus Espoo  9:05.38      5:38.01  6:47.37  7:56.84       
                     
Jesper Lietzen  2002  543  1:03.76  2:11.26  3:19.58  4:28.41  9:03.40   
  Aurajoen Uinti  9:07.46      5:37.42  6:47.08  7:56.64       
                     
Elias Juntunen  2002  525  1:05.06  2:13.57  3:22.75  4:32.36  9:09.46   
  Kempeleen Pyrintö  9:16.80      5:41.67  6:51.26  8:00.84       
                     
Axel Olander  2002  523  1:05.43  2:15.18  3:24.75  4:34.94  9:10.29   
  TaTu Tampere  9:15.67      5:45.02  6:54.07  8:02.96       
                     
Lasse Pulkkinen  2002  509  1:04.98  2:14.55  3:24.48  4:34.73  9:15.14   
  Oulun Uinti 1906  9:06.90      5:44.78  6:54.52  8:04.70       
                     
Elias Laine  2002  503  1:04.16  2:12.35  3:21.00  4:30.68  9:17.54   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  9:05.79      5:42.06  6:53.37  8:04.97       
                     
Jere Broman  2002  462  1:07.92  2:20.08  3:33.34  4:46.82  9:33.57   
  Nokian Pyry  9:41.92      6:01.04  7:14.74  8:27.13       
                     
 
Laji 11, 800m VU P14,15,16, Loppukilpailut 15 v 
Sponsori: Sporttiapteekki 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Atte Moilanen  2001  621  1:00.26  2:05.70  3:11.55  4:16.76  8:39.54   
  Oulun Uinti 1906  8:42.22      5:22.66  6:28.92  7:35.17       
                     
Mohamed Ezzat  2001  599  1:00.24  2:05.65  3:11.53  4:17.20  8:45.96   
  Aurajoen Uinti  8:58.25      5:24.33  6:33.01  7:40.66       
                     
Juho Porkkala  2001  595  1:00.87  2:07.87  3:14.65  4:21.09  8:47.18   
  Seinäjoen Uimarit-58  8:54.95      5:28.03  6:35.03  7:42.05       
                     
Aleksi Helminen  2001  561  1:03.01  2:10.09  3:17.11  4:24.83  8:57.36   
  Lahden Uimaseura  9:05.23      5:33.09  6:41.19  7:50.22       
                     
Kasper Envalds  2001  554  1:02.41  2:09.80  3:18.15  4:26.82  8:59.59   
  Vanders  9:03.23      5:35.46  6:44.46  7:53.00       
                     
Taneli Lantta  2001  549  1:01.83  2:08.96  3:16.64  4:25.41  9:01.31   
  Simmis Wanda  9:02.74      5:34.90  6:45.02  7:55.10       
                     
Claes Fjellström  2001  537  1:02.74  2:09.86  3:18.01  4:27.02  9:05.38   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  8:59.67      5:36.00  6:45.90  7:56.32       
                     
Oskari Hynynen  2001  532  1:04.03  2:11.72  3:19.67  4:28.46  9:06.91   
  Salon Uimarit  9:08.39      5:38.41  6:48.80  7:58.56       
                     
 
Laji 11, 800m VU P14,15,16, Loppukilpailut 16 v 
Sponsori: Sporttiapteekki 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Tuomas Ylipelkonen  2000  602  1:01.49  2:07.68  3:13.94  4:21.32  8:44.94   
  Seinäjoen Uimarit-58  8:49.40      5:28.89  6:35.45  7:41.61       
                     
Elias Herlevi  2000  597  1:02.01  2:08.06  3:14.22  4:21.27  8:46.42   
  Helsingfors Simsällskap  8:51.22      5:28.47  6:35.76  7:42.98       
                     
Topias Nygård  2000  596  1:01.87  2:08.38  3:15.91  4:23.19  8:46.66   
  Oulun Uinti 1906  9:03.72      5:30.86  6:37.31  7:43.66       
                     
Lassi Grönroos  2000  591  1:01.04  2:07.13  3:13.80  4:21.24  8:48.38   
  Salon Uimarit  8:57.21      5:28.98  6:36.07  7:43.61       
                     
Santeri Hulkko  2000  565  1:03.32  2:09.72  3:17.25  4:24.73  8:56.36   
  Lahden Uimaseura  8:54.71      5:31.14  6:38.67  7:47.88       
                     
Jakob Sievers  2000  538  1:03.99  2:10.64  3:19.39  4:27.99  9:04.93   
  Uinti Tampere  8:59.11      5:36.77  6:47.10  7:57.08       
                     
Jere Kekola  2000  504  1:04.67  2:14.37  3:24.53  4:35.54  9:16.99   
  Seinäjoen Uimarit-58  9:26.14      5:47.50  7:00.26  8:11.34       
                     
Emil Perkkiö  2000  503  1:03.36  2:12.98  3:21.79  4:32.39  9:17.52   
  Seinäjoen Uimarit-58  9:01.64      5:42.36  6:54.35  8:07.71       
                     
 
Laji 12, 4X100m VU T15, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
Sponsori: Seuramappi 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aui Leijonakuninkaat  2001  18  689          3:53.74   
  Aurajoen Uinti  4:00.29                 
  Reetta Rantakokko  2001      28.38  59.78      59.78   
  Anna Vira  2002      27.44  57.75      1:57.53   
  Paula Peltola  2001      26.94  57.54      2:55.07   
  Vuokko Suomäki  2001      28.49  58.67      3:53.74   
                     
Åsk Iku Tytöt 1  2001  14  673          3:55.67   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:56.73                 
  Sini Silvennoinen  2002      27.21  57.32      57.32   
  Oona Laakso  2002      28.37  1:00.13      1:57.45   
  Charlotta Edelman  2001      28.01  59.48      2:56.93   
  Emilie Pärnänen  2002      28.22  58.74      3:55.67   
                     
Hss Naiset Vuv 1 [2001]  2001  12  669          3:56.03   
  Helsingfors Simsällskap  3:56.61                 
  Helene Hirvonen  2001      29.03  1:00.70      1:00.70   
  Lotta Pälsi  2004      28.43  1:00.70      2:01.40   
  Vilma Oura  2001      26.99  57.30      2:58.70   
  Emma Koiranen  2001      27.18  57.33      3:56.03   
                     
Cetus 1  2001  10  635          4:00.18   
  Cetus Espoo  3:58.11                 
  Peppi Siirtola  2002      28.03  58.60      58.60   
  Emilia Flyckt  2001      28.19  1:01.58      2:00.18   
  Ida Slöör  2001      28.61  59.71      2:59.89   
  Siri Auvinen  2002      28.94  1:00.29      4:00.18   
                     
Raisu Tytöt 1  2001  633          4:00.45   
  Raision Urheilijat  3:59.75                 
  Anniina Kallio  2002      28.66  59.92      59.92   
  Rebekka Luoto  2003      28.29  59.89      1:59.81   
  Vilma Iisalo  2001      27.94  59.82      2:59.63   
  Irene Mäkilä  2004      29.08  1:00.82      4:00.45   
                     
Uita 1  2001  602          4:04.51   
  Uinti Tampere  4:01.61                 
  Jenni Moisio  2002      29.16  1:02.37      1:02.37   
  Enni Lahtinen  2002      27.63  1:01.08      2:03.45   
  Emma von Dickoff  2002      28.70  1:01.60      3:05.05   
  Mila Manner  2001      28.18  59.46      4:04.51   
                     
Laus Naiset [2001]  2001  601          4:04.69   
  Lahden Uimaseura  4:02.77                 
  Raakel Bärlund  2001      28.70  59.97      59.97   
  Vilma Uuttu  2001      28.78  1:01.02      2:00.99   
  Jemilia Haapakoski  2002      29.39  1:01.39      3:02.38   
  Julia Sairanen  2003      29.74  1:02.31      4:04.69   
                     
Oulun Uinti  2001  570          4:08.99   
  Oulun Uinti 1906  4:05.29                 
  Laura Lahtinen  2003      28.39  1:00.60      1:00.60   
  Jenni Louhimo  2001      29.57  1:02.89      2:03.49   
  Iida-Maria Laine  2001      29.93  1:02.80      3:06.29   
  Madeleine Hiltunen  2003      29.63  1:02.70      4:08.99   
                     
 
Laji 13, 200m RU T13,14,15, Loppukilpailut 13 v 
Sponsori: DSV Road Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Rebekka Luoto  2003  652  35.59  1:14.55  1:54.12    2:35.16   
  Raision Urheilijat  2:35.35                 
                     
Laura Lahtinen  2003  621  36.41  1:16.46  1:56.83    2:37.65   
  Oulun Uinti 1906  2:40.23                 
                     
Martta Ruuska  2003  579  37.34  1:18.52  2:00.22    2:41.37   
  Swimming Jyväskylä  2:44.15                 
                     
Minja Lukkari  2003  547  37.50  1:18.25  2:01.35    2:44.50   
  Oulun Uinti 1906  2:45.41                 
                     
Siiri Einiö  2003  528  37.87  1:20.19  2:03.17    2:46.48   
  Gladius Kirkkonummi  2:44.77                 
                     
Emma Haglund  2003  505  36.70  1:20.72  2:04.49    2:48.91   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:46.98                 
                     
Roosa Kärkkäinen  2003  502  39.78  1:23.84  2:07.52    2:49.28   
  Oulun Lohet  2:50.37                 
                     
Vilhelmiina Leppänen  2003  485  38.23  1:23.03  2:08.09    2:51.19   
  Cetus Espoo  2:46.76                 
                     
 
Laji 13, 200m RU T13,14,15, Loppukilpailut 14 v 
Sponsori: DSV Road Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emilia Liven  2002  599  34.48  1:15.58  1:57.57    2:39.61   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:40.84                 
                     
Anna Vira  2002  573  35.74  1:17.45  1:58.78    2:42.00   
  Aurajoen Uinti  2:46.60                 
                     
Sara Mustonen  2002  558  36.26  1:18.55  2:01.56    2:43.45   
  Cetus Espoo  2:39.72                 
                     
Pinja Paulomo  2002  555  37.82  1:19.68  2:02.30    2:43.70   
  Cetus Espoo  2:46.35                 
                     
Ina Pollari  2002  547  36.80  1:19.65  2:02.37    2:44.48   
  Uinti Tampere  2:45.99                 
                     
Enni Lahtinen  2002  530  37.66  1:19.28  2:02.82    2:46.24   
  Uinti Tampere  2:53.06                 
                     
Senni Jouhten  2002  521  38.97  1:20.56  2:04.11    2:47.15   
  Kempeleen Pyrintö  2:49.36                 
                     
Emma von Dickoff  2002  494  37.96  1:19.78  2:04.64    2:50.13   
  Uinti Tampere  2:46.82                 
                     
 
Laji 13, 200m RU T13,14,15, Loppukilpailut 15 v 
Sponsori: DSV Road Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emilia Flyckt  2001  655  36.47  1:15.51  1:55.11    2:34.91   
  Cetus Espoo  2:35.33                 
                     
Charlotta Edelman  2001  621  33.82  1:12.11  1:53.16    2:37.71   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:32.89                 
                     
Anniina Murto  2001  607  35.01  1:15.53  1:57.93    2:38.90   
  Porin Uimaseura  2:41.96                 
                     
Oona Ahinko  2001  584  36.31  1:17.62  1:59.42    2:40.95   
  Vesihelmen Uimaseura  2:46.00                 
                     
Aino Ruottu  2001  575  35.78  1:16.82  1:58.94    2:41.75   
  Riihimäen Uimaseura  2:46.01                 
                     
Ada Nyström  2001  546  37.11  1:18.63  2:01.37    2:44.59   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:47.76                 
                     
Saija Mikkonen  2001  524  38.16  1:19.39  2:03.85    2:46.86   
  Helsingfors Simsällskap  2:44.86                 
                     
Riika Huttula  2001  516  38.76  1:21.90  2:05.80    2:47.75   
  Oulun Lohet  2:49.04                 
                     
 
Laji 14, 200m SU P14,15,16, Loppukilpailut 14 v 
Sponsori: Venetelakka Niemi Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elias Laine  2002  536  30.24  1:02.80  1:36.37    2:09.98   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:14.14                 
                     
Ibrahim Ezzat  2002  475  31.25  1:06.19  1:41.18    2:15.34   
  Aurajoen Uinti  2:19.07                 
                     
Ronny Brännkärr  2002  466  31.03  1:05.80  1:42.02    2:16.23   
  Kemin Työväen Uimarit  2:16.76                 
                     
Jesper Lietzen  2002  464  32.61  1:07.55  1:43.15    2:16.40   
  Aurajoen Uinti  2:18.16                 
                     
Kalle Mäkinen  2002  452  31.26  1:05.54  1:41.29    2:17.61   
  Vanders  2:21.31                 
                     
Oscar Skjäl  2002  447  31.65  1:06.89  1:42.41    2:18.08   
  Cetus Espoo  2:17.75                 
                     
Viljami Salonen  2002  447  32.13  1:07.24  1:43.41    2:18.11   
  Raision Urheilijat  2:17.79                 
                     
Jere Oikarainen  2002  425  32.03  1:06.57  1:42.98    2:20.43   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:23.93                 
                     
 
Laji 14, 200m SU P14,15,16, Loppukilpailut 15 v 
Sponsori: Venetelakka Niemi Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Roni Kallström  2001  561  30.33  1:02.41  1:35.53    2:08.04   
  Cetus Espoo  2:06.42                 
                     
Veeti Haikonen  2001  488  31.52  1:06.28  1:40.39    2:14.10   
  Helsingfors Simsällskap  2:15.74                 
                     
Claes Fjellström  2001  488  31.48  1:05.91  1:41.17    2:14.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:17.29                 
                     
Petteri Haverinen  2001  474  30.61  1:04.29  1:39.50    2:15.47   
  Lahden Uimaseura  2:16.04                 
                     
Perttu Somero  2001  469  31.42  1:05.33  1:40.88    2:15.87   
  Lahden Kaleva  2:17.18                 
                     
Oskari Hynynen  2001  467  31.61  1:06.55  1:41.81    2:16.07   
  Salon Uimarit  2:16.61                 
                     
Tiitus Taskila  2001  463  31.39  1:05.37  1:39.94    2:16.47   
  Oulun Uinti 1906  2:20.24                 
                     
Kasper Vaittinen  2001  437  32.57  1:07.40  1:42.97    2:19.13   
  Cetus Espoo  2:19.31                 
                     
 
Laji 14, 200m SU P14,15,16, Loppukilpailut 16 v 
Sponsori: Venetelakka Niemi Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Niki Karlsson  2000  606  29.13  1:00.17  1:33.07    2:04.82   
  Helsingfors Simsällskap  2:21.06                 
                     
Topias Nygård  2000  551  30.41  1:03.07  1:36.06    2:08.77   
  Oulun Uinti 1906  2:16.07                 
                     
Tuomas Ylipelkonen  2000  538  30.25  1:03.65  1:37.43    2:09.85   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:11.29                 
                     
Joona Korhonen  2000  499  31.69  1:05.50  1:39.17    2:13.11   
  TaTu Tampere  2:17.05                 
                     
Jakob Sievers  2000  482  30.41  1:04.49  1:40.11    2:14.69   
  Uinti Tampere  2:15.20                 
                     
Hermanni Taimisto  2000  436  32.12  1:07.66  1:43.15    2:19.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:19.68                 
                     
Lauri Elomaa  2000  435  30.90  1:05.78  1:44.08    2:19.39   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:17.87                 
                     
Teemu Lehtonen  2000  427  30.59  1:05.47  1:42.53    2:20.23   
  Uinti Tampere  2:14.60                 
                     
 
Laji 15, 50m SU T12-15, Loppukilpailut 12 - 15 v 
Sponsori: Arkkiteht. J.Saarinen 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilma Oura  2001  717          28.68   
  Helsingfors Simsällskap  30.50                 
Mia Pentti  2002  708          28.79   
  Swimming Jyväskylä  29.24                 
Paula Peltola  2001  696          28.96   
  Aurajoen Uinti  29.09                 
Peppi Siirtola  2002  662          29.45   
  Cetus Espoo  29.70                 
Emilie Pärnänen  2002  637          29.83   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.28                 
Laura Kellberg  2003  617          30.14   
  Cetus Espoo  30.57                 
Helmi Heinonen  2002  592          30.56   
  Raision Urheilijat  30.86                 
Suvi Kurth  2001  575          30.86   
  Uinti Tampere  31.40                 
 
Laji 16, 100m SKU P13-16, Loppukilpailut 13 - 16 v 
Sponsori: If 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sergey Kuznetsov  2000  669  25.17        57.92   
  Cetus Espoo  57.43                 
                     
Santeri Hölttä  2000  648  26.28        58.54   
  Helsingfors Simsällskap  59.49                 
                     
Veeti Ruohtula  2001  630  26.54        59.08   
  Joensuun Uimaseura  1:00.41                 
                     
Erik Nurmi  2001  626  28.00        59.19   
  Vanders  1:00.16                 
                     
Oskari Herpola  2001  602  27.56        59.97   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:00.25                 
                     
Viktor Thodin  2000  551  27.84        1:01.79   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:02.20                 
                     
Eerikki Laitala  2001  550  29.39        1:01.82   
  Cetus Espoo  1:02.46                 
                     
Jaakko Kuusisto  2000  549  27.22        1:01.86   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:01.70                 
                     
 
Laji 17, 100m PU T12,13,14,15, Loppukilpailut 12 v 
Sponsori: JP Antores 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lotta Pälsi  2004  582  1:05.53        1:05.38   
  Helsingfors Simsällskap  1:05.61                 
                     
Siiri Arjanmaa  2004  487  1:09.54        1:09.41   
  Uinti Tampere  1:10.18                 
                     
Siiri Konkka  2004  485  1:09.49        1:09.50   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:09.20                 
                     
Annukka Pihkamäki  2004  469  1:10.30        1:10.27   
  Riihimäen Uimaseura  1:09.53                 
                     
Liinu Louhikoski  2004  466  1:10.95        1:10.39   
  Vanders  1:12.79                 
                     
Jenna Pulkkinen  2004  435  1:12.24        1:12.05   
  Kouvolan Uimarit  1:11.41                 
                     
Saga Jatkola  2004  429  1:12.36        1:12.36   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:13.43                 
                     
Petra Ansaranta  2004  421  1:13.21        1:12.81   
  Oulun Uinti 1906  1:13.14                 
                     
 
Laji 17, 100m PU T12,13,14,15, Loppukilpailut 13 v 
Sponsori: JP Antores 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Lahtinen  2003  632  30.34        1:03.62   
  Oulun Uinti 1906  1:05.79                 
                     
Sonja Lehtinen  2003  512  32.48        1:08.22   
  Helsingin Uimarit  1:07.89                 
                     
Minttu Paalanen  2003  508  33.40        1:08.43   
  Lahden Uimaseura  1:10.36                 
                     
Madeleine Hiltunen  2003  503  32.92        1:08.66   
  Oulun Uinti 1906  1:09.64                 
                     
Kiira Kangasniemi  2003  479  32.97        1:09.79   
  Lapuan Virkiä  1:10.92                 
                     
Martta Nygård  2003  445  32.63        1:11.51   
  Oulun Uinti 1906  1:13.51                 
                     
Henna Hökkä  2003  437  33.44        1:11.94   
  Oulun Uinti 1906  1:11.62                 
                     
Lotta Lehtoila  2003  416  33.88        1:13.11   
  ORCA Helsinki  1:14.14                 
                     
 
Laji 17, 100m PU T12,13,14,15, Loppukilpailut 14 v 
Sponsori: JP Antores 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anniina Kallio  2002  634  29.96        1:03.54   
  Raision Urheilijat  1:03.41                 
                     
Siri Auvinen  2002  586  30.98        1:05.24   
  Cetus Espoo  1:05.41                 
                     
Emilie Pärnänen  2002  583  30.90        1:05.37   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:05.48                 
                     
Anna Vira  2002  569  30.28        1:05.88   
  Aurajoen Uinti  1:08.24                 
                     
Sini Silvennoinen  2002  566  30.64        1:05.98   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:07.08                 
                     
Olivia Weuro  2002  542  31.22        1:06.94   
  IFK Simning Åland  1:09.97                 
                     
Nea Winqvist  2002  523  30.97        1:07.76   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:07.64                 
                     
Emmi Kaunisto  2002  510  31.96        1:08.34   
  Porin Uimaseura  1:09.86                 
                     
 
Laji 17, 100m PU T12,13,14,15, Loppukilpailut 15 v 
Sponsori: JP Antores 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Raakel Bärlund  2001  604  30.03        1:04.58   
  Lahden Uimaseura  1:04.65                 
                     
Reetta Rantakokko  2001  532  30.72        1:07.39   
  Aurajoen Uinti  1:08.88                 
                     
Janna Appelberg  2001  531  30.72        1:07.40   
  Helsingfors Simsällskap  1:06.91                 
                     
Jessica Lindholm  2001  519  31.83        1:07.94   
  IFK Simning Åland  1:06.84                 
                     
Vuokko Suomäki  2001  515  31.24        1:08.12   
  Aurajoen Uinti  1:10.61                 
                     
Sanni Lampi  2001  508  31.39        1:08.41   
  Swimming Jyväskylä  1:08.91                 
                     
Aino Mononen  2001  508  31.50        1:08.42   
  Joensuun Uimaseura  1:09.53                 
                     
Minka Halava  2001  507  32.12        1:08.46   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:09.91                 
                     
 
Laji 18, 400m VU P13,14,15,16, Loppukilpailut 13 v 
Sponsori: Sporttiapteekki 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alex Lydman  2003  530  1:00.77  2:06.73  3:15.38    4:22.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  4:18.57                 
                     
Aku Kaila  2003  522  1:02.27  2:09.43  3:16.99    4:23.54   
  Raision Urheilijat  4:26.36                 
                     
Tatu Hapuoja  2003  510  1:02.42  2:10.20  3:18.24    4:25.62   
  Uinti Tampere  4:30.96                 
                     
Aleksi Koprinen  2003  487  1:02.65  2:12.25  3:22.41    4:29.67   
  Helsingfors Simsällskap  4:33.09                 
                     
Lauri Kinnunen  2003  477  1:03.42  2:12.42  3:22.90    4:31.57   
  Raision Urheilijat  4:27.79                 
                     
Lassi Haimi  2003  465  1:03.87  2:13.88  3:25.18    4:33.95   
  Helsingfors Simsällskap  4:34.38                 
                     
Lari Tumanoff  2003  464  1:03.45  2:13.30  3:24.13    4:34.02   
  Helsingfors Simsällskap  4:35.24                 
                     
Marcus Forsel  2003  450  1:02.57  2:12.48  3:25.81    4:36.97   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  4:44.32                 
                     
 
Laji 18, 400m VU P13,14,15,16, Loppukilpailut 14 v 
Sponsori: Sporttiapteekki 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Roope Paatos  2002  548  1:02.27  2:07.29  3:13.31    4:19.22   
  Raision Urheilijat  4:20.33                 
                     
Axel Olander  2002  528  1:01.93  2:07.77  3:15.20    4:22.50   
  TaTu Tampere  4:22.78                 
                     
Oskari Aalto  2002  525  1:02.82  2:09.69  3:15.99    4:22.94   
  Cetus Espoo  4:37.43                 
                     
Oscar Skjäl  2002  515  1:02.23  2:08.71  3:17.25    4:24.73   
  Cetus Espoo  4:24.74                 
                     
Efim Romanov  2002  512  1:02.44  2:09.84  3:17.60    4:25.19   
  TaTu Tampere  4:26.88                 
                     
Elias Laine  2002  503  1:02.42  2:10.73  3:17.78    4:26.80   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  4:23.00                 
                     
Elias Juntunen  2002  495  1:04.76  2:12.56  3:20.72    4:28.21   
  Kempeleen Pyrintö  4:36.00                 
                     
Justus Hilaja  2002  488  1:03.53  2:12.90  3:22.79    4:29.57   
  Pihlava Työväen Urheilijat  4:32.40                 
                     
 
Laji 18, 400m VU P13,14,15,16, Loppukilpailut 15 v 
Sponsori: Sporttiapteekki 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mohamed Ezzat  2001  574  57.95  2:01.89  3:07.16    4:15.25   
  Aurajoen Uinti  4:16.70                 
                     
Aleksi Helminen  2001  571  1:00.57  2:05.59  3:11.71    4:15.82   
  Lahden Uimaseura  4:18.95                 
                     
Juho Porkkala  2001  564  1:01.33  2:07.74  3:12.89    4:16.77   
  Seinäjoen Uimarit-58  4:21.84                 
                     
Joonas Mustonen  2001  564  1:00.96  2:06.21  3:11.92    4:16.79   
  Lahden Uimaseura  4:21.54                 
                     
Atte Moilanen  2001  564  57.69  2:01.90  3:07.08    4:16.84   
  Oulun Uinti 1906  4:15.46                 
                     
Taneli Lantta  2001  550  1:01.90  2:07.01  3:13.87    4:18.91   
  Simmis Wanda  4:21.82                 
                     
Miiro Vartiainen  2001  531  1:03.31  2:10.63  3:17.71    4:21.95   
  Joensuun Uimaseura  4:31.29                 
                     
Kasper Envalds  2001  527  1:01.73  2:08.84  3:16.03    4:22.72   
  Vanders  4:24.03                 
                     
 
Laji 18, 400m VU P13,14,15,16, Loppukilpailut 16 v 
Sponsori: Sporttiapteekki 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuomas Ylipelkonen  2000  607  1:00.28  2:04.98  3:09.46    4:10.63   
  Seinäjoen Uimarit-58  4:14.57                 
                     
Kirill Egorov  2000  596  1:00.86  2:05.52  3:10.25    4:12.13   
  Helsingfors Simsällskap  4:10.59                 
                     
Jami Heinilä  2000  592  1:00.79  2:05.78  3:09.84    4:12.65   
  Helsingfors Simsällskap  4:09.53                 
                     
Lassi Grönroos  2000  590  59.62  2:03.55  3:08.50    4:12.93   
  Salon Uimarit  4:18.13                 
                     
Santeri Hulkko  2000  577  1:00.98  2:06.05  3:10.53    4:14.89   
  Lahden Uimaseura  4:15.47                 
                     
Joona Korhonen  2000  563  1:01.33  2:06.32  3:10.91    4:17.04   
  TaTu Tampere  4:19.16                 
                     
Elias Herlevi  2000  561  1:01.18  2:05.93  3:12.04    4:17.25   
  Helsingfors Simsällskap  4:18.91                 
                     
Topias Nygård  2000  523  1:02.01  2:08.71  3:14.86    4:23.30   
  Oulun Uinti 1906  4:24.47                 
                     
 
Laji 19, 4X100m SKU T15, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
Sponsori: Turun Tehohuolto 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Cetus 1  2001  18  673          4:16.92   
  Cetus Espoo  4:20.21                 
  Laura Kellberg  2003      31.81  1:05.43      1:05.43   
  Emilia Flyckt  2001      33.71  1:09.84      2:15.27   
  Siri Auvinen  2002      30.47  1:04.30      3:19.57   
  Peppi Siirtola  2002      27.01  57.35      4:16.92   
                     
Åsk Iku Tytöt 1  2001  14  655          4:19.25   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  4:23.66                 
  Emilie Pärnänen  2002      31.22  1:04.01      1:04.01   
  Charlotta Edelman  2001      33.00  1:11.23      2:15.24   
  Sini Silvennoinen  2002      29.44  1:04.45      3:19.69   
  Oona Laakso  2002      27.96  59.56      4:19.25   
                     
Hss Naiset Skuv 1 [2001]  2001  12  652          4:19.68   
  Helsingfors Simsällskap  4:21.17                 
  Vilma Oura  2001      30.53  1:01.58      1:01.58   
  Janna Appelberg  2001      34.43  1:14.55      2:16.13   
  Lotta Pälsi  2004      29.74  1:05.41      3:21.54   
  Emma Koiranen  2001      27.32  58.14      4:19.68   
                     
Raisu Tytöt 1  2001  10  619          4:24.20   
  Raision Urheilijat  4:25.05                 
  Helmi Heinonen  2002      33.13  1:08.26      1:08.26   
  Rebekka Luoto  2003      34.59  1:11.86      2:20.12   
  Anniina Kallio  2002      30.35  1:03.95      3:24.07   
  Vilma Iisalo  2001      28.11  1:00.13      4:24.20   
                     
Aui Dumbot  2001  611          4:25.31   
  Aurajoen Uinti  4:29.93                 
  Paula Peltola  2001      30.57  1:03.19      1:03.19   
  Anna Vira  2002      34.72  1:15.76      2:18.95   
  Reetta Rantakokko  2001      29.67  1:06.45      3:25.40   
  Vuokko Suomäki  2001      27.87  59.91      4:25.31   
                     
Swim Ikm 1  2001  594          4:27.87   
  Swimming Jyväskylä  4:30.23                 
  Mia Pentti  2002      30.34  1:02.51      1:02.51   
  Martta Ruuska  2003      36.16  1:15.63      2:18.14   
  Sanni Lampi  2001      31.20  1:08.62      3:26.76   
  Sara Virtanen  2002      28.70  1:01.11      4:27.87   
                     
Uita 1  2001  561          4:32.91   
  Uinti Tampere  4:30.45                 
  Netta Nyberg  2001      32.70  1:07.90      1:07.90   
  Enni Lahtinen  2002      35.49  1:16.55      2:24.45   
  Ina Pollari  2002      30.85  1:08.78      3:33.23   
  Mila Manner  2001      28.02  59.68      4:32.91   
                     
Cetus 2  2001  543          4:35.95   
  Cetus Espoo  4:32.53                 
  Ida Slöör  2001      32.74  1:08.01      1:08.01   
  Sara Mustonen  2002      23.55  1:14.37      2:22.38   
  Nelli Ohvo  2001      33.49  1:11.19      3:33.57   
  Helmi Tossavainen  2002      29.42  1:02.38      4:35.95   
                     
 
Laji 20, 400m SKU T13,14,15, Loppukilpailut 13 v 
Sponsori: Cafe Ulpukka 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Lahtinen  2003  643  1:06.63  2:26.15  3:49.96    5:00.48   
  Oulun Uinti 1906  5:02.25                 
                     
Madeleine Hiltunen  2003  601  1:09.20  2:27.86  3:56.10    5:07.30   
  Oulun Uinti 1906  5:03.72                 
                     
Roosa Kärkkäinen  2003  547  1:17.58  2:38.20  4:06.54    5:17.19   
  Oulun Lohet  5:24.78                 
                     
Sylvia Kuusisto  2003  547  1:18.59  2:34.35  4:06.78    5:17.25   
  Aurajoen Uinti  5:14.52                 
                     
Minja Lukkari  2003  543  1:16.72  2:39.48  4:07.42    5:17.96   
  Oulun Uinti 1906  5:24.65                 
                     
Martta Nygård  2003  527  1:14.17  2:33.61  4:07.66    5:21.07   
  Oulun Uinti 1906  5:28.61                 
                     
Róza Nagy  2003  504  1:14.17  2:38.42  4:09.89    5:25.87   
  Cetus Espoo  5:34.26                 
                     
Venla Säntti  2003  472  1:17.38  2:40.72  4:17.68    5:33.05   
  Oulun Uinti 1906  5:28.02                 
                     
 
Laji 20, 400m SKU T13,14,15, Loppukilpailut 14 v 
Sponsori: Cafe Ulpukka 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anniina Kallio  2002  663  1:07.16  2:25.01  3:50.91    4:57.42   
  Raision Urheilijat  5:04.31                 
                     
Emilie Pärnänen  2002  569  1:12.55  2:29.83  4:04.25    5:13.06   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  5:15.20                 
                     
Ina Pollari  2002  565  1:11.07  2:33.95  4:01.50    5:13.75   
  Uinti Tampere  5:17.97                 
                     
Oona Laakso  2002  554  1:13.35  2:31.03  4:04.55    5:15.82   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  5:16.26                 
                     
Jenni Moisio  2002  553  1:12.65  2:32.01  4:05.67    5:16.00   
  Uinti Tampere  5:15.10                 
                     
Julia Koivisto  2002  520  1:14.08  2:36.28  4:10.54    5:22.61   
  Aurajoen Uinti  5:37.68                 
                     
Jemilia Haapakoski  2002  512  1:15.67  2:37.43  4:11.87    5:24.14   
  Lahden Uimaseura  5:24.38                 
                     
Pinja Paulomo  2002  498  1:17.27  2:45.52  4:13.11    5:27.14   
  Cetus Espoo  5:30.38                 
                     
 
Laji 20, 400m SKU T13,14,15, Loppukilpailut 15 v 
Sponsori: Cafe Ulpukka 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Raakel Bärlund  2001  638  1:07.37  2:23.78  3:51.81    5:01.30   
  Lahden Uimaseura  5:10.41                 
                     
Mila Manner  2001  612  1:11.16  2:29.45  3:56.28    5:05.49   
  Uinti Tampere  5:08.22                 
                     
Ida Slöör  2001  602  1:12.10  2:29.93  3:59.08    5:07.26   
  Cetus Espoo  5:06.67                 
                     
Helene Hirvonen  2001  586  1:11.24  2:30.60  4:00.68    5:09.88   
  Helsingfors Simsällskap  5:16.13                 
                     
Emma Koiranen  2001  555  1:15.62  2:37.76  4:08.12    5:15.55   
  Helsingfors Simsällskap  5:12.89                 
                     
Janna Appelberg  2001  548  1:10.55  2:34.22  4:03.39    5:17.02   
  Helsingfors Simsällskap  5:12.70                 
                     
Minka Halava  2001  544  1:12.49  2:34.28  4:05.65    5:17.81   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  5:23.46                 
                     
Henna Haipus  2001  542  1:09.98  2:28.29  4:02.36    5:18.15   
  Kempeleen Pyrintö  5:13.85                 
                     
 
Laji 21, 50m RU P13-16, Loppukilpailut 13 - 16 v 
Sponsori: 9 lives 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eerikki Laitala  2001  595          30.01   
  Cetus Espoo  29.94                 
Oskari Herpola  2001  586          30.16   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.88                 
Olli Rautaporras  2000  561          30.60   
  Uinti Tampere  29.95                 
Anton Ukkola  2000  552          30.78   
  Oulun Uinti 1906  31.73                 
Roope Ruohtula  2000  552          30.78   
  Joensuun Uimaseura  30.75                 
Hermanni Taimisto  2000  523          31.33   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  31.11                 
Atte Lindholm  2001  503          31.73   
  Swimming Jyväskylä  31.63                 
Juha Jernvall  2000  494          31.92   
  Uimaseura Aquila  31.73                 
 
Laji 22, 100m SU T12,13,14,15, Loppukilpailut 12 v 
Sponsori: Turun Tehohuolto 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lotta Pälsi  2004  513  33.03        1:08.72   
  Helsingfors Simsällskap  1:09.61                 
                     
Riikka Niskala  2004  486  33.48        1:09.99   
  Raision Urheilijat  1:11.56                 
                     
Emilia Sihvo  2004  482  33.70        1:10.17   
  Raision Urheilijat  1:11.91                 
                     
Jenna Pulkkinen  2004  471  33.60        1:10.72   
  Kouvolan Uimarit  1:11.36                 
                     
Siiri Konkka  2004  467  34.12        1:10.90   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:11.06                 
                     
Liinu Louhikoski  2004  465  33.27        1:11.02   
  Vanders  1:11.94                 
                     
Aada Rissanen  2004  457  35.20        1:11.44   
  Vanders  1:12.55                 
                     
Siiri Arjanmaa  2004  455  33.98        1:11.53   
  Uinti Tampere  1:12.51                 
                     
 
Laji 22, 100m SU T12,13,14,15, Loppukilpailut 13 v 
Sponsori: Turun Tehohuolto 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Kellberg  2003  623  31.11        1:04.42   
  Cetus Espoo  1:04.91                 
                     
Rebekka Luoto  2003  574  32.46        1:06.18   
  Raision Urheilijat  1:07.10                 
                     
Madeleine Hiltunen  2003  525  32.92        1:08.19   
  Oulun Uinti 1906  1:08.87                 
                     
Sylvia Kuusisto  2003  510  33.81        1:08.87   
  Aurajoen Uinti  1:09.35                 
                     
Anni Korhonen  2003  500  33.77        1:09.30   
  Raision Urheilijat  1:10.36                 
                     
Emma Haglund  2003  498  33.90        1:09.38   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:10.99                 
                     
Emma Johansson  2003  464  34.32        1:11.07   
  Cetus Espoo  1:10.76                 
                     
Kiira Kangasniemi  2003  448  35.60        1:11.89   
  Lapuan Virkiä  1:11.64                 
                     
 
Laji 22, 100m SU T12,13,14,15, Loppukilpailut 14 v 
Sponsori: Turun Tehohuolto 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mia Pentti  2002  681  30.10        1:02.53   
  Swimming Jyväskylä  1:02.51                 
                     
Emilie Pärnänen  2002  626  31.45        1:04.32   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:05.23                 
                     
Peppi Siirtola  2002  608  31.47        1:04.94   
  Cetus Espoo  1:05.74                 
                     
Anna Vira  2002  573  32.05        1:06.24   
  Aurajoen Uinti  1:07.32                 
                     
Siri Auvinen  2002  535  33.45        1:07.76   
  Cetus Espoo  1:07.99                 
                     
Olga Koskinen  2002  535  32.99        1:07.77   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:08.00                 
                     
Oona Laakso  2002  531  32.77        1:07.95   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:09.27                 
                     
Helmi Heinonen  2002  514  33.13        1:08.66   
  Raision Urheilijat  1:06.87                 
                     
 
Laji 22, 100m SU T12,13,14,15, Loppukilpailut 15 v 
Sponsori: Turun Tehohuolto 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Paula Peltola  2001  687  30.06        1:02.35   
  Aurajoen Uinti  1:02.06                 
                     
Vilma Iisalo  2001  590  31.97        1:05.59   
  Raision Urheilijat  1:06.50                 
                     
Ida Slöör  2001  558  32.46        1:06.83   
  Cetus Espoo  1:06.38                 
                     
Suvi Kurth  2001  537  32.81        1:07.67   
  Uinti Tampere  1:10.16                 
                     
Netta Nyberg  2001  535  32.61        1:07.78   
  Uinti Tampere  1:08.86                 
                     
Noora Kokko  2001  530  32.10        1:07.97   
  Helsingin Uimarit  1:08.34                 
                     
Iida-Maria Laine  2001  515  33.25        1:08.64   
  Oulun Uinti 1906  1:07.58                 
                     
Sanni Lampi  2001  512  33.37        1:08.77   
  Swimming Jyväskylä  1:10.07                 
                     
 
Laji 23, 100m VU P13,14,15,16, Loppukilpailut 13 v 
Sponsori: Aurotar Varainhoito Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tatu Hapuoja  2003  532  26.78        55.45   
  Uinti Tampere  56.30                 
                     
Alex Lydman  2003  510  27.28        56.24   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  56.11                 
                     
Marcus Forsel  2003  504  26.90        56.47   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  56.84                 
                     
Santeri Herpola  2003  488  26.70        57.07   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  56.76                 
                     
Aleksi Koprinen  2003  483  27.77        57.26   
  Helsingfors Simsällskap  57.24                 
                     
Lassi Haimi  2003  470  28.14        57.76   
  Helsingfors Simsällskap  58.50                 
                     
Lari Tumanoff  2003  450  28.10        58.63   
  Helsingfors Simsällskap  59.57                 
                     
Lauri Kinnunen  2003  446  28.54        58.81   
  Raision Urheilijat  59.10                 
                     
 
Laji 23, 100m VU P13,14,15,16, Loppukilpailut 14 v 
Sponsori: Aurotar Varainhoito Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Oskari Aalto  2002  559  26.23        54.55   
  Cetus Espoo  54.14                 
                     
Antti Leppänen  2002  558  27.13        54.56   
  Lahden Uimaseura  54.66                 
                     
Kalle Mäkinen  2002  507  27.11        56.34   
  Vanders  56.52                 
                     
Viljami Salonen  2002  500  27.69        56.62   
  Raision Urheilijat  56.86                 
                     
Jesse Anttila  2002  493  26.70        56.86   
  Kokkolan Uimaseura  56.97                 
                     
Oscar Skjäl  2002  492  27.16        56.89   
  Cetus Espoo  56.56                 
                     
Daniel Rinne  2002  490  27.20        57.00   
  Cetus Espoo  56.49                 
                     
Elias Filippovits  2002  473  27.74        57.64   
  ORCA Helsinki  58.77                 
                     
 
Laji 23, 100m VU P13,14,15,16, Loppukilpailut 15 v 
Sponsori: Aurotar Varainhoito Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veeti Ruohtula  2001  613  25.60        52.88   
  Joensuun Uimaseura  52.97                 
                     
Roni Kallström  2001  602  25.47        53.21   
  Cetus Espoo  52.66                 
                     
Petteri Haverinen  2001  572  26.43        54.12   
  Lahden Uimaseura  54.14                 
                     
Joonas Mustonen  2001  554  26.14        54.69   
  Lahden Uimaseura  55.50                 
                     
Oskari Herpola  2001  535  26.30        55.34   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  55.39                 
                     
Jaakko Reinonen  2001  518  26.49        55.93   
  Hämeenlinnan Uimaseura  56.16                 
                     
Jere Ruuhonen  2001  517  26.00        55.98   
  Cetus Espoo  55.63                 
                     
Oskari Hynynen  2001  510  26.73        56.24   
  Salon Uimarit  55.57                 
                     
 
Laji 23, 100m VU P13,14,15,16, Loppukilpailut 16 v 
Sponsori: Aurotar Varainhoito Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sergey Kuznetsov  2000  719  23.77        50.15   
  Cetus Espoo  50.09                 
                     
Santeri Hölttä  2000  636  25.04        52.25   
  Helsingfors Simsällskap  54.28                 
                     
Alexey Belfer  2000  592  25.71        53.52   
  ORCA Helsinki  55.58                 
                     
Kirill Egorov  2000  586  25.81        53.69   
  Helsingfors Simsällskap  53.33                 
                     
Teemu Lehtonen  2000  570  25.60        54.17   
  Uinti Tampere  53.94                 
                     
Jaakko Kuusisto  2000  566  25.77        54.32   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  54.61                 
                     
Jakob Sievers  2000  559  25.73        54.55   
  Uinti Tampere  53.94                 
                     
Viktor Thodin  2000  558  26.05        54.57   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  54.06                 
                     
 
Laji 24, 200m VU T13,14,15, Loppukilpailut 13 v 
Sponsori: Sporttiapteekki 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Lahtinen  2003  648  29.27  1:02.16  1:35.52    2:07.98   
  Oulun Uinti 1906  2:12.36                 
                     
Rebekka Luoto  2003  633  29.65  1:02.87  1:36.41    2:08.97   
  Raision Urheilijat  2:14.17                 
                     
Siiri Einiö  2003  612  29.77  1:03.21  1:36.98    2:10.47   
  Gladius Kirkkonummi  2:12.42                 
                     
Henna Hökkä  2003  576  30.57  1:04.54  1:38.79    2:13.10   
  Oulun Uinti 1906  2:16.83                 
                     
Milla Hyttinen  2003  554  30.87  1:05.06  1:39.70    2:14.86   
  Helsingfors Simsällskap  2:17.90                 
                     
Madeleine Hiltunen  2003  552  30.73  1:05.30  1:40.79    2:14.97   
  Oulun Uinti 1906  2:15.72                 
                     
Laura Kellberg  2003  547  30.61  1:05.13  1:40.68    2:15.44   
  Cetus Espoo  2:14.76                 
                     
Roosa Aho  2003  543  31.22  1:05.64  1:41.15    2:15.75   
  Raision Urheilijat  2:17.97                 
                     
 
Laji 24, 200m VU T13,14,15, Loppukilpailut 14 v 
Sponsori: Sporttiapteekki 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sini Silvennoinen  2002  678  29.31  1:00.81  1:33.38    2:06.07   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:05.82                 
                     
Olivia Weuro  2002  671  29.13  1:00.99  1:34.07    2:06.50   
  IFK Simning Åland  2:08.64                 
                     
Senni Jouhten  2002  586  31.12  1:03.91  1:38.03    2:12.33   
  Kempeleen Pyrintö  2:14.01                 
                     
Jemilia Haapakoski  2002  564  30.55  1:04.03  1:39.23    2:14.08   
  Lahden Uimaseura  2:12.62                 
                     
Oona Laakso  2002  563  30.73  1:05.22  1:40.09    2:14.11   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:16.74                 
                     
Enni Lahtinen  2002  563  31.09  1:05.14  1:39.88    2:14.12   
  Uinti Tampere  2:14.64                 
                     
Venla Salminen  2002  560  31.00  1:05.52  1:40.40    2:14.36   
  Cetus Espoo  2:15.00                 
                     
Emmi Kaunisto  2002  559  29.53  1:02.98  1:38.13    2:14.41   
  Porin Uimaseura  2:10.45                 
                     
 
Laji 24, 200m VU T13,14,15, Loppukilpailut 15 v 
Sponsori: Sporttiapteekki 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emma Koiranen  2001  675  28.98  1:00.51  1:33.58    2:06.26   
  Helsingfors Simsällskap  2:05.81                 
                     
Mila Manner  2001  636  29.74  1:02.15  1:35.88    2:08.80   
  Uinti Tampere  2:09.37                 
                     
Vuokko Suomäki  2001  632  29.37  1:01.70  1:35.36    2:09.03   
  Aurajoen Uinti  2:10.47                 
                     
Raakel Bärlund  2001  631  30.08  1:02.45  1:36.36    2:09.13   
  Lahden Uimaseura  2:10.57                 
                     
Henna Haipus  2001  619  29.61  1:01.89  1:36.18    2:09.96   
  Kempeleen Pyrintö  2:10.85                 
                     
Jenna Sjöblom  2001  586  30.57  1:04.07  1:38.49    2:12.31   
  Kouvolan Uimarit  2:14.89                 
                     
Helene Hirvonen  2001  584  30.95  1:04.70  1:39.51    2:12.51   
  Helsingfors Simsällskap  2:14.62                 
                     
Heta Känkänen  2001  581  29.79  1:03.36  1:38.44    2:12.75   
  Porin Uimaseura  2:12.00                 
                     
 
Laji 25, 200m PU P14,15,16, Loppukilpailut 14 v 
Sponsori: Liedon SP 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Efim Romanov  2002  478  31.62  1:06.96  1:43.16    2:18.78   
  TaTu Tampere  2:22.99                 
                     
Ibrahim Ezzat  2002  478  29.13  1:04.23  1:41.07    2:18.81   
  Aurajoen Uinti  2:16.85                 
                     
Jesper Lietzen  2002  474  31.69  1:07.44  1:44.15    2:19.20   
  Aurajoen Uinti  2:21.92                 
                     
Lasse Pulkkinen  2002  469  31.91  1:07.24  1:43.63    2:19.67   
  Oulun Uinti 1906  2:22.69                 
                     
Roope Paatos  2002  449  31.85  1:07.57  1:44.03    2:21.74   
  Raision Urheilijat  2:22.65                 
                     
Benjamin Kangas  2002  401  32.95  1:09.63  1:48.19    2:27.15   
  Haminan Uimaseura  2:24.32                 
                     
Elias Juntunen  2002  400  33.60  1:10.99  1:49.32    2:27.33   
  Kempeleen Pyrintö  2:30.43                 
                     
Eemeli Leinonen  2002  394  30.83  1:07.99  1:46.25    2:28.00   
  Uinti Tampere  2:28.05                 
                     
 
Laji 25, 200m PU P14,15,16, Loppukilpailut 15 v 
Sponsori: Liedon SP 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Erik Nurmi  2001  585  28.54  1:00.24  1:33.56    2:09.73   
  Vanders  2:12.90                 
                     
Atte Moilanen  2001  573  28.67  1:02.20  1:36.12    2:10.67   
  Oulun Uinti 1906  2:15.65                 
                     
Mohamed Ezzat  2001  531  29.85  1:04.02  1:40.03    2:13.99   
  Aurajoen Uinti  2:14.73                 
                     
Miiro Vartiainen  2001  518  29.92  1:05.12  1:40.45    2:15.15   
  Joensuun Uimaseura  2:25.03                 
                     
Juho Porkkala  2001  471  30.68  1:06.17  1:42.75    2:19.45   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:25.21                 
                     
Herman Widbom  2001  425  33.44  1:08.29  1:45.27    2:24.28   
  Cetus Espoo  2:23.84                 
                     
Tiitus Taskila  2001  423  31.03  1:07.14  1:44.92    2:24.55   
  Oulun Uinti 1906  2:26.65                 
                     
Leo Roine  2001  421  29.77  1:05.87  1:44.72    2:24.81   
  Uinti Tampere  2:23.41                 
                     
 
Laji 25, 200m PU P14,15,16, Loppukilpailut 16 v 
Sponsori: Liedon SP 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jami Heinilä  2000  578  29.27  1:02.69  1:37.25    2:10.25   
  Helsingfors Simsällskap  2:12.37                 
                     
Jaakko Kuusisto  2000  578  27.08  58.77  1:33.34    2:10.29   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:14.70                 
                     
Joona Korhonen  2000  524  29.57  1:04.50  1:39.03    2:14.65   
  TaTu Tampere  2:17.10                 
                     
Tuomas Ylipelkonen  2000  514  30.15  1:04.76  1:40.34    2:15.46   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:16.02                 
                     
Topias Nygård  2000  496  30.95  1:05.64  1:41.33    2:17.14   
  Oulun Uinti 1906  2:22.07                 
                     
Alex Lassila  2000  452  31.05  1:06.85  1:44.23    2:21.42   
  Cetus Espoo  2:21.20                 
                     
Santeri Hulkko  2000  448  31.08  1:07.80  1:45.28    2:21.83   
  Lahden Uimaseura  2:22.17                 
                     
Topi Lukkarinen  2000  426  30.36  1:05.76  1:43.62    2:24.18   
  Swimming Club Rovaniemi  2:25.66                 
                     
 
Laji 26, 4X50m SKU 2T15+2P16, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
Sponsori: Turun Hylly-ja trukkitalo 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika