Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LRIKM loppukilpailut 2016 | Tulostuspäivämäärä | 04 joulukuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Raisio | Tulostusaika | 19:20 | |||
Järjestäjä | RaisU | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 02 joulukuu 2016 |
Laji 1, 100m RU T12,13,14,15, Loppukilpailut 12 v |
Sponsori: Forsport |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lotta Pälsi | 2004 | 9 | 563 | 35.80 | 1:15.50 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 1:16.72 | |||||||||
2 | Siiri Konkka | 2004 | 7 | 525 | 35.89 | 1:17.27 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:18.17 | |||||||||
3 | Sohvi Kallinen | 2004 | 6 | 510 | 38.22 | 1:18.05 | ||||
Lahden Uimaseura | 1:17.53 | |||||||||
4 | Jenna Pulkkinen | 2004 | 5 | 485 | 36.72 | 1:19.33 | ||||
Kouvolan Uimarit | 1:18.62 | |||||||||
5 | Tinja Lasonen | 2004 | 4 | 482 | 37.56 | 1:19.48 | ||||
Porin Uimaseura | 1:22.75 | |||||||||
6 | Siiri Ala-Karvia | 2004 | 3 | 479 | 37.50 | 1:19.66 | ||||
Uinti Tampere | 1:21.63 | |||||||||
7 | Liinu Louhikoski | 2004 | 2 | 475 | 37.42 | 1:19.89 | ||||
Vanders | 1:20.17 | |||||||||
8 | Kanerva Kinnunen | 2004 | 1 | 468 | 36.86 | 1:20.27 | ||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:18.94 | |||||||||
Laji 1, 100m RU T12,13,14,15, Loppukilpailut 13 v |
Sponsori: Forsport |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Rebekka Luoto | 2003 | 9 | 685 | 33.20 | 1:10.74 | ||||
Raision Urheilijat | 1:12.02 | |||||||||
2 | Laura Lahtinen | 2003 | 7 | 658 | 34.47 | 1:11.68 | ||||
Oulun Uinti 1906 | 1:12.05 | |||||||||
3 | Martta Ruuska | 2003 | 6 | 584 | 35.45 | 1:14.60 | ||||
Swimming Jyväskylä | 1:17.11 | |||||||||
4 | Siiri Einiö | 2003 | 5 | 582 | 35.26 | 1:14.68 | ||||
Gladius Kirkkonummi | 1:16.02 | |||||||||
5 | Emma Haglund | 2003 | 4 | 570 | 36.23 | 1:15.21 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:14.62 | |||||||||
6 | Minja Lukkari | 2003 | 3 | 536 | 37.29 | 1:16.73 | ||||
Oulun Uinti 1906 | 1:16.59 | |||||||||
7 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | 2 | 509 | 36.91 | 1:18.07 | ||||
Oulun Lohet | 1:18.14 | |||||||||
8 | Siiri Pellinen | 2003 | 1 | 501 | 36.92 | 1:18.50 | ||||
Swimming Jyväskylä | 1:17.85 | |||||||||
Laji 1, 100m RU T12,13,14,15, Loppukilpailut 14 v |
Sponsori: Forsport |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emilia Liven | 2002 | 9 | 606 | 35.03 | 1:13.68 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:12.63 | |||||||||
2 | Enni Lahtinen | 2002 | 7 | 567 | 35.63 | 1:15.33 | ||||
Uinti Tampere | 1:16.31 | |||||||||
3 | Anna Vira | 2002 | 6 | 557 | 35.31 | 1:15.77 | ||||
Aurajoen Uinti | 1:16.38 | |||||||||
4 | Ina Pollari | 2002 | 5 | 556 | 35.84 | 1:15.83 | ||||
Uinti Tampere | 1:15.67 | |||||||||
5 | Pinja Paulomo | 2002 | 4 | 555 | 36.67 | 1:15.88 | ||||
Cetus Espoo | 1:15.20 | |||||||||
6 | Vera Vartiainen | 2002 | 3 | 554 | 36.92 | 1:15.92 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:18.85 | |||||||||
7 | Sini Silvennoinen | 2002 | 2 | 549 | 35.94 | 1:16.13 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:15.64 | |||||||||
8 | Peppi Siirtola | 2002 | 1 | 542 | 35.31 | 1:16.46 | ||||
Cetus Espoo | 1:16.33 | |||||||||
Laji 1, 100m RU T12,13,14,15, Loppukilpailut 15 v |
Sponsori: Forsport |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emilia Flyckt | 2001 | 9 | 702 | 34.24 | 1:10.16 | ||||
Cetus Espoo | 1:11.03 | |||||||||
2 | Charlotta Edelman | 2001 | 7 | 682 | 33.94 | 1:10.83 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:12.40 | |||||||||
3 | Anniina Murto | 2001 | 6 | 669 | 33.01 | 1:11.30 | ||||
Porin Uimaseura | 1:11.63 | |||||||||
4 | Aino Ruottu | 2001 | 5 | 602 | 34.28 | 1:13.85 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 1:14.97 | |||||||||
5 | Ada Nyström | 2001 | 4 | 565 | 35.15 | 1:15.40 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:15.37 | |||||||||
6 | Janna Appelberg | 2001 | 3 | 556 | 35.83 | 1:15.80 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 1:15.98 | |||||||||
6 | Oona Ahinko | 2001 | 3 | 556 | 35.70 | 1:15.80 | ||||
Vesihelmen Uimaseura | 1:17.42 | |||||||||
8 | Saija Mikkonen | 2001 | 1 | 540 | 35.67 | 1:16.57 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 1:15.49 | |||||||||
Laji 2, 200m SKU P13,14,15,16, Loppukilpailut 13 v |
Sponsori: Turun Merkkimitali |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lauri Kinnunen | 2003 | 9 | 485 | 30.07 | 1:05.70 | 1:46.66 | 2:19.51 | ||
Raision Urheilijat | 2:20.38 | |||||||||
2 | Marcus Forsel | 2003 | 7 | 483 | 29.61 | 1:04.75 | 1:46.08 | 2:19.66 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:24.55 | |||||||||
3 | Tatu Hapuoja | 2003 | 6 | 472 | 31.30 | 1:08.14 | 1:49.33 | 2:20.79 | ||
Uinti Tampere | 2:23.47 | |||||||||
4 | Aleksi Koprinen | 2003 | 5 | 459 | 31.11 | 1:09.89 | 1:50.47 | 2:22.04 | ||
Helsingfors Simsällskap | 2:22.69 | |||||||||
5 | Jami Ihalainen | 2003 | 4 | 424 | 31.80 | 1:10.44 | 1:51.36 | 2:25.87 | ||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:25.46 | |||||||||
6 | Aku Kaila | 2003 | 3 | 419 | 31.87 | 1:08.14 | 1:53.13 | 2:26.44 | ||
Raision Urheilijat | 2:30.37 | |||||||||
7 | Lassi Haimi | 2003 | 2 | 417 | 30.78 | 1:08.48 | 1:52.45 | 2:26.65 | ||
Helsingfors Simsällskap | 2:25.28 | |||||||||
8 | Paavo Erkinaro | 2003 | 1 | 404 | 33.37 | 1:11.79 | 1:54.65 | 2:28.27 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:32.00 | |||||||||
Laji 2, 200m SKU P13,14,15,16, Loppukilpailut 14 v |
Sponsori: Turun Merkkimitali |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ronny Brännkärr | 2002 | 9 | 547 | 28.46 | 1:03.58 | 1:40.99 | 2:14.03 | ||
Kemin Työväen Uimarit | 2:17.09 | |||||||||
2 | Antti Leppänen | 2002 | 7 | 520 | 31.40 | 1:05.51 | 1:45.04 | 2:16.29 | ||
Lahden Uimaseura | 2:15.51 | |||||||||
3 | Jesper Lietzen | 2002 | 6 | 520 | 32.22 | 1:06.34 | 1:45.48 | 2:16.33 | ||
Aurajoen Uinti | 2:22.39 | |||||||||
4 | Ibrahim Ezzat | 2002 | 5 | 512 | 29.28 | 1:04.20 | 1:46.05 | 2:16.98 | ||
Aurajoen Uinti | 2:20.18 | |||||||||
5 | Lasse Pulkkinen | 2002 | 4 | 510 | 30.81 | 1:06.28 | 1:45.32 | 2:17.14 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:21.54 | |||||||||
6 | Elias Laine | 2002 | 3 | 493 | 29.98 | 1:04.26 | 1:46.81 | 2:18.71 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:21.14 | |||||||||
7 | Viljami Salonen | 2002 | 2 | 488 | 30.85 | 1:06.08 | 1:47.16 | 2:19.24 | ||
Raision Urheilijat | 2:18.14 | |||||||||
8 | Efim Romanov | 2002 | 1 | 473 | 30.91 | 1:06.03 | 1:47.77 | 2:20.66 | ||
TaTu Tampere | 2:21.47 | |||||||||
Laji 2, 200m SKU P13,14,15,16, Loppukilpailut 15 v |
Sponsori: Turun Merkkimitali |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Erik Nurmi | 2001 | 9 | 591 | 27.11 | 1:02.02 | 1:39.29 | 2:10.60 | ||
Vanders | 2:12.98 | |||||||||
2 | Veeti Ruohtula | 2001 | 7 | 571 | 27.51 | 59.73 | 1:39.28 | 2:12.08 | ||
Joensuun Uimaseura | 2:13.59 | |||||||||
3 | Mohamed Ezzat | 2001 | 6 | 557 | 27.34 | 1:01.79 | 1:43.54 | 2:13.23 | ||
Aurajoen Uinti | 2:13.79 | |||||||||
4 | Atte Moilanen | 2001 | 5 | 548 | 28.51 | 1:03.56 | 1:42.55 | 2:13.90 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:15.15 | |||||||||
5 | Oskari Herpola | 2001 | 4 | 544 | 28.49 | 1:02.12 | 1:43.39 | 2:14.29 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:13.98 | |||||||||
6 | Eerikki Laitala | 2001 | 3 | 526 | 28.46 | 1:05.88 | 1:41.93 | 2:15.75 | ||
Cetus Espoo | 2:20.29 | |||||||||
7 | Joonas Mustonen | 2001 | 2 | 518 | 29.22 | 1:05.70 | 1:45.61 | 2:16.49 | ||
Lahden Uimaseura | 2:19.26 | |||||||||
8 | Miiro Vartiainen | 2001 | 1 | 511 | 29.71 | 1:05.58 | 1:45.16 | 2:17.05 | ||
Joensuun Uimaseura | 2:20.72 | |||||||||
Laji 2, 200m SKU P13,14,15,16, Loppukilpailut 16 v |
Sponsori: Turun Merkkimitali |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Santeri Hölttä | 2000 | 9 | 628 | 26.72 | 1:00.16 | 1:37.90 | 2:07.98 | ||
Helsingfors Simsällskap | 2:08.17 | |||||||||
2 | Joona Korhonen | 2000 | 7 | 585 | 28.25 | 1:01.47 | 1:39.98 | 2:11.03 | ||
TaTu Tampere | 2:12.32 | |||||||||
3 | Jami Heinilä | 2000 | 6 | 581 | 28.30 | 1:01.09 | 1:40.21 | 2:11.35 | ||
Helsingfors Simsällskap | 2:21.99 | |||||||||
4 | Topias Nygård | 2000 | 5 | 538 | 29.03 | 1:01.35 | 1:42.97 | 2:14.74 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:22.67 | |||||||||
5 | Jakob Sievers | 2000 | 4 | 535 | 28.37 | 1:02.17 | 1:42.78 | 2:15.02 | ||
Uinti Tampere | 2:16.23 | |||||||||
6 | Viktor Thodin | 2000 | 3 | 526 | 29.60 | 1:04.24 | 1:45.43 | 2:15.76 | ||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 2:17.05 | |||||||||
7 | Lauri Elomaa | 2000 | 2 | 492 | 30.60 | 1:05.52 | 1:44.71 | 2:18.80 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:19.88 | |||||||||
8 | Olli Rautaporras | 2000 | 1 | 485 | 29.08 | 1:06.14 | 1:45.47 | 2:19.46 | ||
Uinti Tampere | 2:19.06 | |||||||||
Laji 3, 50m PU T12-15, Loppukilpailut 12 - 15 v |
Sponsori: JP Antores |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Vilma Oura | 2001 | 9 | 655 | 28.07 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 29.04 | |||||||||
2 | Paula Peltola | 2001 | 7 | 642 | 28.25 | |||||
Aurajoen Uinti | 28.46 | |||||||||
3 | Emilia Flyckt | 2001 | 6 | 627 | 28.47 | |||||
Cetus Espoo | 28.55 | |||||||||
4 | Anniina Kallio | 2002 | 5 | 603 | 28.85 | |||||
Raision Urheilijat | 28.70 | |||||||||
5 | Raakel Bärlund | 2001 | 4 | 596 | 28.96 | |||||
Lahden Uimaseura | 29.50 | |||||||||
6 | Mia Pentti | 2002 | 3 | 589 | 29.07 | |||||
Swimming Jyväskylä | 29.44 | |||||||||
7 | Reetta Rantakokko | 2001 | 2 | 573 | 29.35 | |||||
Aurajoen Uinti | 30.24 | |||||||||
8 | Siri Auvinen | 2002 | 1 | 572 | 29.36 | |||||
Cetus Espoo | 29.38 | |||||||||
Laji 4, 50m VU P13-16, Loppukilpailut 13 - 16 v |
Sponsori: GasOne |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sergey Kuznetsov | 2000 | 9 | 694 | 22.88 | |||||
Cetus Espoo | 22.81 | |||||||||
2 | Roni Kallström | 2001 | 7 | 606 | 23.93 | |||||
Cetus Espoo | 24.03 | |||||||||
3 | Alexey Belfer | 2000 | 6 | 596 | 24.07 | |||||
ORCA Helsinki | 24.60 | |||||||||
4 | Teemu Lehtonen | 2000 | 5 | 584 | 24.23 | |||||
Uinti Tampere | 24.92 | |||||||||
5 | Niki Karlsson | 2000 | 4 | 563 | 24.53 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 24.24 | |||||||||
6 | Petteri Haverinen | 2001 | 3 | 555 | 24.65 | |||||
Lahden Uimaseura | 24.56 | |||||||||
7 | Jaakko Kuusisto | 2000 | 2 | 541 | 24.85 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 25.13 | |||||||||
8 | Mohamed Ezzat | 2001 | 1 | 534 | 24.96 | |||||
Aurajoen Uinti | 24.53 | |||||||||
Laji 5, 800m VU T13,14,15, Loppukilpailut 13 v |
Sponsori: LähiTapiola |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | Ilm.aika | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Laura Lahtinen | 2003 | 9 | 656 | 1:03.74 | 2:12.27 | 3:21.51 | 4:31.30 | 9:11.50 | |
Oulun Uinti 1906 | 9:05.13 | 5:41.97 | 6:52.46 | 8:02.91 | ||||||
2 | Madeleine Hiltunen | 2003 | 7 | 561 | 1:07.48 | 2:19.65 | 3:33.18 | 4:46.36 | 9:41.19 | |
Oulun Uinti 1906 | 9:29.84 | 6:00.16 | 7:14.38 | 8:28.46 | ||||||
3 | Minja Lukkari | 2003 | 6 | 552 | 1:08.42 | 2:21.26 | 3:35.31 | 4:49.30 | 9:44.19 | |
Oulun Uinti 1906 | 9:44.98 | 6:03.38 | 7:17.58 | 8:31.60 | ||||||
4 | Martta Nygård | 2003 | 5 | 544 | 1:08.57 | 2:22.29 | 3:36.49 | 4:50.52 | 9:47.07 | |
Oulun Uinti 1906 | 9:42.46 | 6:04.99 | 7:19.00 | 8:32.83 | ||||||
5 | Henna Hökkä | 2003 | 4 | 536 | 1:07.61 | 2:20.88 | 3:35.27 | 4:49.84 | 9:49.99 | |
Oulun Uinti 1906 | 9:41.75 | 6:05.38 | 7:20.82 | 8:36.07 | ||||||
6 | Roosa Aho | 2003 | 3 | 531 | 1:08.30 | 2:22.55 | 3:36.65 | 4:51.48 | 9:51.58 | |
Raision Urheilijat | 9:46.92 | 6:06.52 | 7:21.70 | 8:37.49 | ||||||
7 | Siiri Einiö | 2003 | 2 | 531 | 1:08.05 | 2:20.18 | 3:33.41 | 4:47.58 | 9:51.70 | |
Gladius Kirkkonummi | 9:52.49 | 6:03.87 | 7:20.95 | 8:38.61 | ||||||
8 | Laura Kellberg | 2003 | 1 | 514 | 1:09.95 | 2:24.88 | 3:40.00 | 4:56.38 | 9:58.05 | |
Cetus Espoo | 9:46.87 | 6:12.69 | 7:29.48 | 8:44.73 | ||||||
Laji 5, 800m VU T13,14,15, Loppukilpailut 14 v |
Sponsori: LähiTapiola |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | Ilm.aika | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Olivia Weuro | 2002 | 9 | 584 | 1:06.95 | 2:18.84 | 3:31.90 | 4:43.96 | 9:33.21 | |
IFK Simning Åland | 9:39.03 | 5:56.66 | 7:09.67 | 8:22.55 | ||||||
2 | Oona Laakso | 2002 | 7 | 567 | 1:06.58 | 2:18.84 | 3:31.47 | 4:44.10 | 9:38.99 | |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 9:52.76 | 5:57.22 | 7:13.22 | 8:27.41 | ||||||
3 | Anni Savolainen | 2002 | 6 | 565 | 1:09.04 | 2:21.87 | 3:35.18 | 4:48.19 | 9:39.73 | |
Cetus Espoo | 9:49.28 | 6:01.38 | 7:14.80 | 8:28.22 | ||||||
4 | Helmi Heinonen | 2002 | 5 | 563 | 1:08.78 | 2:22.50 | 3:36.75 | 4:50.27 | 9:40.42 | |
Raision Urheilijat | 9:44.49 | 6:03.91 | 7:17.40 | 8:29.56 | ||||||
5 | Venla Salminen | 2002 | 4 | 556 | 1:09.48 | 2:23.63 | 3:37.82 | 4:51.72 | 9:42.62 | |
Cetus Espoo | 9:54.24 | 6:04.88 | 7:18.83 | 8:32.04 | ||||||
6 | Jemilia Haapakoski | 2002 | 3 | 539 | 1:09.38 | 2:23.55 | 3:37.48 | 4:50.84 | 9:48.84 | |
Lahden Uimaseura | 9:51.00 | 6:04.82 | 7:19.00 | 8:35.06 | ||||||
7 | Peppi Pinomäki | 2002 | 2 | 510 | 1:07.13 | 2:20.07 | 3:35.52 | 4:51.94 | 9:59.71 | |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 9:39.34 | 6:08.59 | 7:26.05 | 8:43.35 | ||||||
8 | Isa Vehkaoja | 2002 | 1 | 494 | 1:09.62 | 2:28.48 | 3:44.58 | 5:02.54 | 10:06.03 | |
Oulun Uinti 1906 | 10:18.20 | 6:20.34 | 7:37.50 | 8:54.22 | ||||||
Laji 5, 800m VU T13,14,15, Loppukilpailut 15 v |
Sponsori: LähiTapiola |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | Ilm.aika | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Emma Koiranen | 2001 | 9 | 639 | 1:02.33 | 2:10.67 | 3:20.20 | 4:31.08 | 9:16.49 | |
Helsingfors Simsällskap | 9:03.27 | 5:42.60 | 6:55.32 | 8:07.86 | ||||||
2 | Jenna Sjöblom | 2001 | 7 | 608 | 1:04.99 | 2:15.17 | 3:26.77 | 4:38.49 | 9:25.54 | |
Kouvolan Uimarit | 9:21.99 | 5:50.47 | 7:02.47 | 8:15.27 | ||||||
3 | Mila Manner | 2001 | 6 | 598 | 1:05.51 | 2:16.59 | 3:28.65 | 4:40.63 | 9:28.87 | |
Uinti Tampere | 9:21.82 | 5:53.41 | 7:06.22 | 8:18.56 | ||||||
4 | Ida Slöör | 2001 | 5 | 593 | 1:06.73 | 2:18.17 | 3:29.55 | 4:41.99 | 9:30.42 | |
Cetus Espoo | 9:32.61 | 5:54.38 | 7:07.41 | 8:19.66 | ||||||
5 | Heta Känkänen | 2001 | 4 | 591 | 1:05.10 | 2:15.82 | 3:27.71 | 4:40.14 | 9:30.92 | |
Porin Uimaseura | 9:39.53 | 5:52.94 | 7:06.33 | 8:19.89 | ||||||
6 | Henna Haipus | 2001 | 3 | 566 | 1:07.68 | 2:19.34 | 3:32.00 | 4:45.03 | 9:39.23 | |
Kempeleen Pyrintö | 9:42.53 | 5:59.02 | 7:13.56 | 8:27.23 | ||||||
7 | Minka Halava | 2001 | 2 | 554 | 1:07.07 | 2:20.95 | 3:34.52 | 4:48.44 | 9:43.50 | |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 9:44.88 | 6:02.88 | 7:17.00 | 8:31.38 | ||||||
8 | Charlotta Edelman | 2001 | 1 | 542 | 1:05.57 | 2:18.09 | 3:32.13 | 4:46.71 | 9:47.69 | |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 9:24.77 | 6:02.00 | 7:17.10 | 8:31.77 | ||||||
Laji 6, 4X100m VU P16, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
Sponsori: Sporttiapteekki |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | Aika | Tila | ||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Hss 1 | 2000 | 18 | 653 | 3:31.27 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 3:31.02 | |||||||||
Kirill Egorov | 2000 | 25.94 | 53.64 | 53.64 | ||||||
Jami Heinilä | 2000 | 26.03 | 54.18 | 1:47.82 | ||||||
Santeri Hölttä | 2000 | 23.87 | 51.18 | 2:39.00 | ||||||
Niki Karlsson | 2000 | 24.79 | 52.27 | 3:31.27 | ||||||
2 | Cetus 1 | 2000 | 14 | 636 | 3:33.13 | |||||
Cetus Espoo | 3:29.75 | |||||||||
Sergey Kuznetsov | 2000 | 24.45 | 50.45 | 50.45 | ||||||
Roni Kallström | 2001 | 25.02 | 52.91 | 1:43.36 | ||||||
Oskari Aalto | 2002 | 25.75 | 54.02 | 2:37.38 | ||||||
Joona Ruuskanen | 2000 | 25.75 | 55.75 | 3:33.13 | ||||||
3 | Uita 1 | 2000 | 12 | 593 | 3:38.17 | |||||
Uinti Tampere | 3:38.98 | |||||||||
Jakob Sievers | 2000 | 25.67 | 54.19 | 54.19 | ||||||
Olli Rautaporras | 2000 | 26.01 | 55.65 | 1:49.84 | ||||||
Teemu Lehtonen | 2000 | 24.41 | 52.61 | 2:42.45 | ||||||
Tatu Hapuoja | 2003 | 26.47 | 55.72 | 3:38.17 | ||||||
4 | Laus Miehet [2000] | 2000 | 10 | 580 | 3:39.74 | |||||
Lahden Uimaseura | 3:39.30 | |||||||||
Petteri Haverinen | 2001 | 26.47 | 55.35 | 55.35 | ||||||
Antti Leppänen | 2002 | 26.93 | 55.19 | 1:50.54 | ||||||
Santeri Hulkko | 2000 | 25.96 | 54.85 | 2:45.39 | ||||||
Joonas Mustonen | 2001 | 25.74 | 54.35 | 3:39.74 | ||||||
5 | Cetus 2 | 2000 | 8 | 563 | 3:41.93 | |||||
Cetus Espoo | 3:42.87 | |||||||||
Alex Garcia de la Cadena | 2000 | 26.97 | 56.24 | 56.24 | ||||||
Eerikki Laitala | 2001 | 25.98 | 55.71 | 1:51.95 | ||||||
Eetu Isosuo | 2000 | 26.34 | 55.26 | 2:47.21 | ||||||
Jere Ruuhonen | 2001 | 25.74 | 54.72 | 3:41.93 | ||||||
6 | Jous Ukkelit 1 [2000] | 2000 | 6 | 543 | 3:44.58 | |||||
Joensuun Uimaseura | 3:43.82 | |||||||||
Veeti Ruohtula | 2001 | 25.80 | 53.81 | 53.81 | ||||||
Miiro Vartiainen | 2001 | 26.00 | 55.42 | 1:49.23 | ||||||
Roope Ruohtula | 2000 | 25.55 | 55.15 | 2:44.38 | ||||||
Jonni Timonen | 2000 | 28.49 | 1:00.20 | 3:44.58 | ||||||
7 | Åsk Iku Pojat 1 | 2000 | 4 | 533 | 3:45.94 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:46.06 | |||||||||
Jaakko Kuusisto | 2000 | 25.90 | 55.13 | 55.13 | ||||||
Oskari Herpola | 2001 | 26.01 | 55.58 | 1:50.71 | ||||||
Marcus Forsel | 2003 | 27.58 | 57.98 | 2:48.69 | ||||||
Santeri Herpola | 2003 | 26.77 | 57.25 | 3:45.94 | ||||||
8 | Orca Pojat 1 | 2000 | 2 | 528 | 3:46.76 | |||||
ORCA Helsinki | 3:46.00 | |||||||||
Georgy Babenov | 2000 | 25.92 | 55.09 | 55.09 | ||||||
Pyry Nurminen | 2001 | 27.84 | 59.15 | 1:54.24 | ||||||
Elias Kukkonen | 2002 | 26.52 | 57.91 | 2:52.15 | ||||||
Alexey Belfer | 2000 | 25.42 | 54.61 | 3:46.76 | ||||||
Laji 7, 100m RU P13,14,15,16, Loppukilpailut 13 v |
Sponsori: If |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Marcus Forsel | 2003 | 9 | 523 | 33.50 | 1:09.01 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:12.35 | |||||||||
2 | Lauri Kinnunen | 2003 | 7 | 483 | 33.32 | 1:10.86 | ||||
Raision Urheilijat | 1:12.14 | |||||||||
3 | Jami Ihalainen | 2003 | 6 | 476 | 33.47 | 1:11.22 | ||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:11.12 | |||||||||
4 | Tatu Hapuoja | 2003 | 5 | 471 | 33.97 | 1:11.44 | ||||
Uinti Tampere | 1:12.45 | |||||||||
5 | Aleksi Koprinen | 2003 | 4 | 464 | 33.35 | 1:11.82 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 1:14.40 | |||||||||
6 | Arsenij Shadrin | 2003 | 3 | 408 | 35.15 | 1:14.94 | ||||
Joensuun Uimaseura | 1:16.25 | |||||||||
7 | Lassi Haimi | 2003 | 2 | 406 | 35.59 | 1:15.06 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 1:15.33 | |||||||||
8 | Sami Uusikumpu | 2003 | 1 | 399 | 35.02 | 1:15.51 | ||||
Simmis Wanda | 1:16.67 | |||||||||
Laji 7, 100m RU P13,14,15,16, Loppukilpailut 14 v |
Sponsori: If |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ronny Brännkärr | 2002 | 9 | 584 | 32.17 | 1:06.52 | ||||
Kemin Työväen Uimarit | 1:07.36 | |||||||||
2 | Matias Hjelm | 2002 | 7 | 537 | 32.68 | 1:08.41 | ||||
Vanders | 1:08.22 | |||||||||
3 | Antti Leppänen | 2002 | 6 | 517 | 33.20 | 1:09.26 | ||||
Lahden Uimaseura | 1:09.99 | |||||||||
4 | Lasse Pulkkinen | 2002 | 5 | 483 | 34.46 | 1:10.85 | ||||
Oulun Uinti 1906 | 1:10.91 | |||||||||
5 | Jesper Lietzen | 2002 | 4 | 476 | 33.47 | 1:11.22 | ||||
Aurajoen Uinti | 1:11.33 | |||||||||
6 | Niklas Laine | 2002 | 3 | 464 | 33.63 | 1:11.81 | ||||
Kampuksen Plaani | 1:12.77 | |||||||||
7 | Verneri Viisanen | 2002 | 2 | 458 | 34.60 | 1:12.12 | ||||
Cetus Espoo | 1:12.27 | |||||||||
8 | Mihail Khanoukaev | 2002 | 1 | 447 | 34.61 | 1:12.70 | ||||
Cetus Espoo | 1:12.63 | |||||||||
Laji 7, 100m RU P13,14,15,16, Loppukilpailut 15 v |
Sponsori: If |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Erik Nurmi | 2001 | 9 | 632 | 31.71 | 1:04.78 | ||||
Vanders | 1:06.17 | |||||||||
2 | Eerikki Laitala | 2001 | 7 | 616 | 31.35 | 1:05.34 | ||||
Cetus Espoo | 1:05.07 | |||||||||
3 | Oskari Herpola | 2001 | 6 | 612 | 31.53 | 1:05.49 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:06.87 | |||||||||
4 | Atte Lindholm | 2001 | 5 | 549 | 32.15 | 1:07.91 | ||||
Swimming Jyväskylä | 1:09.66 | |||||||||
5 | Noa Mäkelä | 2001 | 4 | 495 | 33.80 | 1:10.26 | ||||
Kempeleen Pyrintö | 1:12.94 | |||||||||
6 | Pyry Nurminen | 2001 | 3 | 494 | 33.80 | 1:10.34 | ||||
ORCA Helsinki | 1:10.27 | |||||||||
7 | Kalle Hyttinen | 2001 | 2 | 493 | 33.21 | 1:10.36 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:11.18 | |||||||||
8 | Ohto Pihlajamäki | 2001 | 1 | 480 | 32.87 | 1:10.98 | ||||
Kuopion Uimaseura | 1:09.52 | |||||||||
Laji 7, 100m RU P13,14,15,16, Loppukilpailut 16 v |
Sponsori: If |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Olli Rautaporras | 2000 | 9 | 596 | 30.49 | 1:06.06 | ||||
Uinti Tampere | 1:04.37 | |||||||||
2 | Elias Herlevi | 2000 | 7 | 595 | 31.43 | 1:06.11 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 1:08.46 | |||||||||
3 | Anton Ukkola | 2000 | 6 | 572 | 31.54 | 1:06.99 | ||||
Oulun Uinti 1906 | 1:09.05 | |||||||||
4 | Roope Ruohtula | 2000 | 5 | 560 | 32.32 | 1:07.46 | ||||
Joensuun Uimaseura | 1:07.61 | |||||||||
5 | Lauri Elomaa | 2000 | 4 | 547 | 32.60 | 1:07.97 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:08.57 | |||||||||
6 | Joona Korhonen | 2000 | 3 | 544 | 32.77 | 1:08.09 | ||||
TaTu Tampere | 1:08.32 | |||||||||
7 | Juha Jernvall | 2000 | 2 | 537 | 32.65 | 1:08.41 | ||||
Uimaseura Aquila | 1:09.66 | |||||||||
8 | Henri Koski | 2000 | 1 | 513 | 32.48 | 1:09.46 | ||||
Gladius Kirkkonummi | 1:10.53 | |||||||||
Laji 8, 200m SKU T12,13,14,15, Loppukilpailut 12 v |
Sponsori: Raision Center |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lotta Pälsi | 2004 | 9 | 556 | 30.75 | 1:08.10 | 1:52.72 | 2:28.14 | ||
Helsingfors Simsällskap | 2:29.68 | |||||||||
2 | Siiri Konkka | 2004 | 7 | 515 | 32.99 | 1:11.34 | 1:55.85 | 2:31.95 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:33.99 | |||||||||
3 | Jenna Pulkkinen | 2004 | 6 | 502 | 33.04 | 1:11.34 | 1:57.08 | 2:33.26 | ||
Kouvolan Uimarit | 2:33.28 | |||||||||
4 | Sohvi Kallinen | 2004 | 5 | 489 | 35.70 | 1:15.40 | 2:01.27 | 2:34.63 | ||
Lahden Uimaseura | 2:35.51 | |||||||||
5 | Pinja Taskila | 2004 | 4 | 485 | 34.89 | 1:13.96 | 1:58.11 | 2:35.00 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:37.47 | |||||||||
6 | Petra Ansaranta | 2004 | 3 | 478 | 33.79 | 1:14.75 | 2:00.99 | 2:35.79 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:40.34 | |||||||||
7 | Liinu Louhikoski | 2004 | 2 | 472 | 33.24 | 1:13.09 | 2:00.30 | 2:36.49 | ||
Vanders | 2:39.43 | |||||||||
8 | Kanerva Kinnunen | 2004 | 1 | 468 | 35.42 | 1:14.25 | 2:00.45 | 2:36.93 | ||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:40.70 | |||||||||
Laji 8, 200m SKU T12,13,14,15, Loppukilpailut 13 v |
Sponsori: Raision Center |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Laura Lahtinen | 2003 | 9 | 619 | 30.60 | 1:08.87 | 1:48.02 | 2:22.94 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:23.86 | |||||||||
2 | Madeleine Hiltunen | 2003 | 7 | 564 | 33.11 | 1:10.51 | 1:53.46 | 2:27.49 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:26.44 | |||||||||
3 | Emma Haglund | 2003 | 6 | 552 | 32.52 | 1:12.04 | 1:55.00 | 2:28.50 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:31.11 | |||||||||
4 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | 5 | 546 | 33.27 | 1:12.76 | 1:54.91 | 2:29.06 | ||
Oulun Lohet | 2:33.22 | |||||||||
5 | Sylvia Kuusisto | 2003 | 4 | 524 | 32.97 | 1:10.77 | 1:56.50 | 2:31.09 | ||
Aurajoen Uinti | 2:32.31 | |||||||||
6 | Minttu Paalanen | 2003 | 3 | 503 | 32.75 | 1:11.88 | 1:58.64 | 2:33.20 | ||
Lahden Uimaseura | 2:34.95 | |||||||||
7 | Henna Hökkä | 2003 | 2 | 494 | 32.86 | 1:13.73 | 1:59.99 | 2:34.14 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:37.02 | |||||||||
8 | Minja Lukkari | 2003 | 1 | 481 | 34.72 | 1:16.89 | 1:58.88 | 2:35.44 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:35.80 | |||||||||
Laji 8, 200m SKU T12,13,14,15, Loppukilpailut 14 v |
Sponsori: Raision Center |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mia Pentti | 2002 | 9 | 641 | 31.18 | 1:05.03 | 1:48.86 | 2:21.30 | ||
Swimming Jyväskylä | 2:24.59 | |||||||||
2 | Anniina Kallio | 2002 | 7 | 635 | 29.93 | 1:07.74 | 1:49.72 | 2:21.74 | ||
Raision Urheilijat | 2:25.28 | |||||||||
3 | Emilie Pärnänen | 2002 | 6 | 585 | 31.60 | 1:07.11 | 1:52.97 | 2:25.67 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:27.86 | |||||||||
4 | Sara Mustonen | 2002 | 5 | 576 | 33.58 | 1:09.76 | 1:50.57 | 2:26.44 | ||
Cetus Espoo | 2:30.79 | |||||||||
5 | Sini Silvennoinen | 2002 | 4 | 574 | 30.72 | 1:09.40 | 1:53.55 | 2:26.55 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:29.99 | |||||||||
6 | Jenni Moisio | 2002 | 3 | 558 | 32.46 | 1:08.35 | 1:53.11 | 2:27.95 | ||
Uinti Tampere | 2:25.84 | |||||||||
7 | Olivia Weuro | 2002 | 2 | 549 | 32.52 | 1:10.87 | 1:56.52 | 2:28.75 | ||
IFK Simning Åland | 2:29.80 | |||||||||
8 | Julia Koivisto | 2002 | 1 | 533 | 32.59 | 1:10.30 | 1:55.64 | 2:30.25 | ||
Aurajoen Uinti | 2:33.70 | |||||||||
Laji 8, 200m SKU T12,13,14,15, Loppukilpailut 15 v |
Sponsori: Raision Center |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Vilma Oura | 2001 | 9 | 648 | 29.69 | 1:04.33 | 1:49.24 | 2:20.80 | ||
Helsingfors Simsällskap | 2:24.51 | |||||||||
2 | Raakel Bärlund | 2001 | 7 | 637 | 29.57 | 1:05.86 | 1:49.20 | 2:21.60 | ||
Lahden Uimaseura | 2:23.97 | |||||||||
3 | Mila Manner | 2001 | 6 | 635 | 31.93 | 1:08.63 | 1:49.87 | 2:21.75 | ||
Uinti Tampere | 2:24.32 | |||||||||
4 | Ida Slöör | 2001 | 5 | 601 | 31.78 | 1:09.24 | 1:50.93 | 2:24.40 | ||
Cetus Espoo | 2:25.96 | |||||||||
5 | Charlotta Edelman | 2001 | 4 | 598 | 30.63 | 1:08.29 | 1:48.88 | 2:24.58 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:23.17 | |||||||||
6 | Anniina Murto | 2001 | 3 | 597 | 31.19 | 1:09.33 | 1:49.97 | 2:24.72 | ||
Porin Uimaseura | 2:28.84 | |||||||||
7 | Helene Hirvonen | 2001 | 2 | 575 | 32.12 | 1:10.00 | 1:53.59 | 2:26.49 | ||
Helsingfors Simsällskap | 2:30.88 | |||||||||
8 | Emma Koiranen | 2001 | 1 | 572 | 32.92 | 1:10.30 | 1:52.58 | 2:26.75 | ||
Helsingfors Simsällskap | 2:25.50 | |||||||||
Laji 9, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 16 v |
Sponsori: Kilpitalo Teikit |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sergey Kuznetsov | 2000 | 9 | 734 | 24.16 | |||||
Cetus Espoo | 24.21 | |||||||||
2 | Jaakko Kuusisto | 2000 | 7 | 608 | 25.72 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 25.99 | |||||||||
3 | Roni Kallström | 2001 | 6 | 561 | 26.42 | |||||
Cetus Espoo | 26.04 | |||||||||
4 | Samuli Halme | 2000 | 5 | 541 | 26.74 | |||||
Lahden Uimaseura | 26.74 | |||||||||
5 | Topi Lukkarinen | 2000 | 4 | 517 | 27.16 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | 27.49 | |||||||||
6 | Roope Ruohtula | 2000 | 3 | 515 | 27.19 | |||||
Joensuun Uimaseura | 27.15 | |||||||||
7 | Joona Ruuskanen | 2000 | 2 | 499 | 27.47 | |||||
Cetus Espoo | 26.99 | |||||||||
8 | Santeri Hulkko | 2000 | 1 | 497 | 27.52 | |||||
Lahden Uimaseura | 26.97 | |||||||||
Laji 10, 50m VU T12-15, Loppukilpailut 12 - 15 v |
Sponsori: Mehiläinen |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Paula Peltola | 2001 | 9 | 688 | 26.32 | |||||
Aurajoen Uinti | 26.59 | |||||||||
2 | Mia Pentti | 2002 | 7 | 676 | 26.47 | |||||
Swimming Jyväskylä | 27.05 | |||||||||
3 | Sini Silvennoinen | 2002 | 6 | 672 | 26.53 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 26.89 | |||||||||
4 | Anna Vira | 2002 | 5 | 657 | 26.72 | |||||
Aurajoen Uinti | 27.11 | |||||||||
5 | Peppi Siirtola | 2002 | 4 | 655 | 26.76 | |||||
Cetus Espoo | 26.99 | |||||||||
6 | Reetta Rantakokko | 2001 | 3 | 651 | 26.81 | |||||
Aurajoen Uinti | 27.09 | |||||||||
7 | Olivia Weuro | 2002 | 2 | 634 | 27.05 | |||||
IFK Simning Åland | 26.98 | |||||||||
8 | Emilia Flyckt | 2001 | 1 | 630 | 27.10 | |||||
Cetus Espoo | 27.15 | |||||||||
Laji 11, 800m VU P14,15,16, Loppukilpailut 14 v |
Sponsori: Sporttiapteekki |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | Ilm.aika | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Roope Paatos | 2002 | 9 | 587 | 1:04.35 | 2:12.67 | 3:21.26 | 4:27.46 | 8:49.29 | |
Raision Urheilijat | 8:53.63 | 5:32.63 | 6:38.72 | 7:44.11 | ||||||
2 | Oscar Skjäl | 2002 | 7 | 544 | 1:04.14 | 2:12.62 | 3:21.22 | 4:29.17 | 9:02.90 | |
Cetus Espoo | 9:05.38 | 5:38.01 | 6:47.37 | 7:56.84 | ||||||
3 | Jesper Lietzen | 2002 | 6 | 543 | 1:03.76 | 2:11.26 | 3:19.58 | 4:28.41 | 9:03.40 | |
Aurajoen Uinti | 9:07.46 | 5:37.42 | 6:47.08 | 7:56.64 | ||||||
4 | Elias Juntunen | 2002 | 5 | 525 | 1:05.06 | 2:13.57 | 3:22.75 | 4:32.36 | 9:09.46 | |
Kempeleen Pyrintö | 9:16.80 | 5:41.67 | 6:51.26 | 8:00.84 | ||||||
5 | Axel Olander | 2002 | 4 | 523 | 1:05.43 | 2:15.18 | 3:24.75 | 4:34.94 | 9:10.29 | |
TaTu Tampere | 9:15.67 | 5:45.02 | 6:54.07 | 8:02.96 | ||||||
6 | Lasse Pulkkinen | 2002 | 3 | 509 | 1:04.98 | 2:14.55 | 3:24.48 | 4:34.73 | 9:15.14 | |
Oulun Uinti 1906 | 9:06.90 | 5:44.78 | 6:54.52 | 8:04.70 | ||||||
7 | Elias Laine | 2002 | 2 | 503 | 1:04.16 | 2:12.35 | 3:21.00 | 4:30.68 | 9:17.54 | |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 9:05.79 | 5:42.06 | 6:53.37 | 8:04.97 | ||||||
8 | Jere Broman | 2002 | 1 | 462 | 1:07.92 | 2:20.08 | 3:33.34 | 4:46.82 | 9:33.57 | |
Nokian Pyry | 9:41.92 | 6:01.04 | 7:14.74 | 8:27.13 | ||||||
Laji 11, 800m VU P14,15,16, Loppukilpailut 15 v |
Sponsori: Sporttiapteekki |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | Ilm.aika | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Atte Moilanen | 2001 | 9 | 621 | 1:00.26 | 2:05.70 | 3:11.55 | 4:16.76 | 8:39.54 | |
Oulun Uinti 1906 | 8:42.22 | 5:22.66 | 6:28.92 | 7:35.17 | ||||||
2 | Mohamed Ezzat | 2001 | 7 | 599 | 1:00.24 | 2:05.65 | 3:11.53 | 4:17.20 | 8:45.96 | |
Aurajoen Uinti | 8:58.25 | 5:24.33 | 6:33.01 | 7:40.66 | ||||||
3 | Juho Porkkala | 2001 | 6 | 595 | 1:00.87 | 2:07.87 | 3:14.65 | 4:21.09 | 8:47.18 | |
Seinäjoen Uimarit-58 | 8:54.95 | 5:28.03 | 6:35.03 | 7:42.05 | ||||||
4 | Aleksi Helminen | 2001 | 5 | 561 | 1:03.01 | 2:10.09 | 3:17.11 | 4:24.83 | 8:57.36 | |
Lahden Uimaseura | 9:05.23 | 5:33.09 | 6:41.19 | 7:50.22 | ||||||
5 | Kasper Envalds | 2001 | 4 | 554 | 1:02.41 | 2:09.80 | 3:18.15 | 4:26.82 | 8:59.59 | |
Vanders | 9:03.23 | 5:35.46 | 6:44.46 | 7:53.00 | ||||||
6 | Taneli Lantta | 2001 | 3 | 549 | 1:01.83 | 2:08.96 | 3:16.64 | 4:25.41 | 9:01.31 | |
Simmis Wanda | 9:02.74 | 5:34.90 | 6:45.02 | 7:55.10 | ||||||
7 | Claes Fjellström | 2001 | 2 | 537 | 1:02.74 | 2:09.86 | 3:18.01 | 4:27.02 | 9:05.38 | |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 8:59.67 | 5:36.00 | 6:45.90 | 7:56.32 | ||||||
8 | Oskari Hynynen | 2001 | 1 | 532 | 1:04.03 | 2:11.72 | 3:19.67 | 4:28.46 | 9:06.91 | |
Salon Uimarit | 9:08.39 | 5:38.41 | 6:48.80 | 7:58.56 | ||||||
Laji 11, 800m VU P14,15,16, Loppukilpailut 16 v |
Sponsori: Sporttiapteekki |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | Ilm.aika | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Tuomas Ylipelkonen | 2000 | 9 | 602 | 1:01.49 | 2:07.68 | 3:13.94 | 4:21.32 | 8:44.94 | |
Seinäjoen Uimarit-58 | 8:49.40 | 5:28.89 | 6:35.45 | 7:41.61 | ||||||
2 | Elias Herlevi | 2000 | 7 | 597 | 1:02.01 | 2:08.06 | 3:14.22 | 4:21.27 | 8:46.42 | |
Helsingfors Simsällskap | 8:51.22 | 5:28.47 | 6:35.76 | 7:42.98 | ||||||
3 | Topias Nygård | 2000 | 6 | 596 | 1:01.87 | 2:08.38 | 3:15.91 | 4:23.19 | 8:46.66 | |
Oulun Uinti 1906 | 9:03.72 | 5:30.86 | 6:37.31 | 7:43.66 | ||||||
4 | Lassi Grönroos | 2000 | 5 | 591 | 1:01.04 | 2:07.13 | 3:13.80 | 4:21.24 | 8:48.38 | |
Salon Uimarit | 8:57.21 | 5:28.98 | 6:36.07 | 7:43.61 | ||||||
5 | Santeri Hulkko | 2000 | 4 | 565 | 1:03.32 | 2:09.72 | 3:17.25 | 4:24.73 | 8:56.36 | |
Lahden Uimaseura | 8:54.71 | 5:31.14 | 6:38.67 | 7:47.88 | ||||||
6 | Jakob Sievers | 2000 | 3 | 538 | 1:03.99 | 2:10.64 | 3:19.39 | 4:27.99 | 9:04.93 | |
Uinti Tampere | 8:59.11 | 5:36.77 | 6:47.10 | 7:57.08 | ||||||
7 | Jere Kekola | 2000 | 2 | 504 | 1:04.67 | 2:14.37 | 3:24.53 | 4:35.54 | 9:16.99 | |
Seinäjoen Uimarit-58 | 9:26.14 | 5:47.50 | 7:00.26 | 8:11.34 | ||||||
8 | Emil Perkkiö | 2000 | 1 | 503 | 1:03.36 | 2:12.98 | 3:21.79 | 4:32.39 | 9:17.52 | |
Seinäjoen Uimarit-58 | 9:01.64 | 5:42.36 | 6:54.35 | 8:07.71 | ||||||
Laji 12, 4X100m VU T15, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
Sponsori: Seuramappi |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | Aika | Tila | ||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aui Leijonakuninkaat | 2001 | 18 | 689 | 3:53.74 | |||||
Aurajoen Uinti | 4:00.29 | |||||||||
Reetta Rantakokko | 2001 | 28.38 | 59.78 | 59.78 | ||||||
Anna Vira | 2002 | 27.44 | 57.75 | 1:57.53 | ||||||
Paula Peltola | 2001 | 26.94 | 57.54 | 2:55.07 | ||||||
Vuokko Suomäki | 2001 | 28.49 | 58.67 | 3:53.74 | ||||||
2 | Åsk Iku Tytöt 1 | 2001 | 14 | 673 | 3:55.67 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:56.73 | |||||||||
Sini Silvennoinen | 2002 | 27.21 | 57.32 | 57.32 | ||||||
Oona Laakso | 2002 | 28.37 | 1:00.13 | 1:57.45 | ||||||
Charlotta Edelman | 2001 | 28.01 | 59.48 | 2:56.93 | ||||||
Emilie Pärnänen | 2002 | 28.22 | 58.74 | 3:55.67 | ||||||
3 | Hss Naiset Vuv 1 [2001] | 2001 | 12 | 669 | 3:56.03 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 3:56.61 | |||||||||
Helene Hirvonen | 2001 | 29.03 | 1:00.70 | 1:00.70 | ||||||
Lotta Pälsi | 2004 | 28.43 | 1:00.70 | 2:01.40 | ||||||
Vilma Oura | 2001 | 26.99 | 57.30 | 2:58.70 | ||||||
Emma Koiranen | 2001 | 27.18 | 57.33 | 3:56.03 | ||||||
4 | Cetus 1 | 2001 | 10 | 635 | 4:00.18 | |||||
Cetus Espoo | 3:58.11 | |||||||||
Peppi Siirtola | 2002 | 28.03 | 58.60 | 58.60 | ||||||
Emilia Flyckt | 2001 | 28.19 | 1:01.58 | 2:00.18 | ||||||
Ida Slöör | 2001 | 28.61 | 59.71 | 2:59.89 | ||||||
Siri Auvinen | 2002 | 28.94 | 1:00.29 | 4:00.18 | ||||||
5 | Raisu Tytöt 1 | 2001 | 8 | 633 | 4:00.45 | |||||
Raision Urheilijat | 3:59.75 | |||||||||
Anniina Kallio | 2002 | 28.66 | 59.92 | 59.92 | ||||||
Rebekka Luoto | 2003 | 28.29 | 59.89 | 1:59.81 | ||||||
Vilma Iisalo | 2001 | 27.94 | 59.82 | 2:59.63 | ||||||
Irene Mäkilä | 2004 | 29.08 | 1:00.82 | 4:00.45 | ||||||
6 | Uita 1 | 2001 | 6 | 602 | 4:04.51 | |||||
Uinti Tampere | 4:01.61 | |||||||||
Jenni Moisio | 2002 | 29.16 | 1:02.37 | 1:02.37 | ||||||
Enni Lahtinen | 2002 | 27.63 | 1:01.08 | 2:03.45 | ||||||
Emma von Dickoff | 2002 | 28.70 | 1:01.60 | 3:05.05 | ||||||
Mila Manner | 2001 | 28.18 | 59.46 | 4:04.51 | ||||||
7 | Laus Naiset [2001] | 2001 | 4 | 601 | 4:04.69 | |||||
Lahden Uimaseura | 4:02.77 | |||||||||
Raakel Bärlund | 2001 | 28.70 | 59.97 | 59.97 | ||||||
Vilma Uuttu | 2001 | 28.78 | 1:01.02 | 2:00.99 | ||||||
Jemilia Haapakoski | 2002 | 29.39 | 1:01.39 | 3:02.38 | ||||||
Julia Sairanen | 2003 | 29.74 | 1:02.31 | 4:04.69 | ||||||
8 | Oulun Uinti | 2001 | 2 | 570 | 4:08.99 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 4:05.29 | |||||||||
Laura Lahtinen | 2003 | 28.39 | 1:00.60 | 1:00.60 | ||||||
Jenni Louhimo | 2001 | 29.57 | 1:02.89 | 2:03.49 | ||||||
Iida-Maria Laine | 2001 | 29.93 | 1:02.80 | 3:06.29 | ||||||
Madeleine Hiltunen | 2003 | 29.63 | 1:02.70 | 4:08.99 | ||||||
Laji 13, 200m RU T13,14,15, Loppukilpailut 13 v |
Sponsori: DSV Road Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Rebekka Luoto | 2003 | 9 | 652 | 35.59 | 1:14.55 | 1:54.12 | 2:35.16 | ||
Raision Urheilijat | 2:35.35 | |||||||||
2 | Laura Lahtinen | 2003 | 7 | 621 | 36.41 | 1:16.46 | 1:56.83 | 2:37.65 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:40.23 | |||||||||
3 | Martta Ruuska | 2003 | 6 | 579 | 37.34 | 1:18.52 | 2:00.22 | 2:41.37 | ||
Swimming Jyväskylä | 2:44.15 | |||||||||
4 | Minja Lukkari | 2003 | 5 | 547 | 37.50 | 1:18.25 | 2:01.35 | 2:44.50 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:45.41 | |||||||||
5 | Siiri Einiö | 2003 | 4 | 528 | 37.87 | 1:20.19 | 2:03.17 | 2:46.48 | ||
Gladius Kirkkonummi | 2:44.77 | |||||||||
6 | Emma Haglund | 2003 | 3 | 505 | 36.70 | 1:20.72 | 2:04.49 | 2:48.91 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:46.98 | |||||||||
7 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | 2 | 502 | 39.78 | 1:23.84 | 2:07.52 | 2:49.28 | ||
Oulun Lohet | 2:50.37 | |||||||||
8 | Vilhelmiina Leppänen | 2003 | 1 | 485 | 38.23 | 1:23.03 | 2:08.09 | 2:51.19 | ||
Cetus Espoo | 2:46.76 | |||||||||
Laji 13, 200m RU T13,14,15, Loppukilpailut 14 v |
Sponsori: DSV Road Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emilia Liven | 2002 | 9 | 599 | 34.48 | 1:15.58 | 1:57.57 | 2:39.61 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:40.84 | |||||||||
2 | Anna Vira | 2002 | 7 | 573 | 35.74 | 1:17.45 | 1:58.78 | 2:42.00 | ||
Aurajoen Uinti | 2:46.60 | |||||||||
3 | Sara Mustonen | 2002 | 6 | 558 | 36.26 | 1:18.55 | 2:01.56 | 2:43.45 | ||
Cetus Espoo | 2:39.72 | |||||||||
4 | Pinja Paulomo | 2002 | 5 | 555 | 37.82 | 1:19.68 | 2:02.30 | 2:43.70 | ||
Cetus Espoo | 2:46.35 | |||||||||
5 | Ina Pollari | 2002 | 4 | 547 | 36.80 | 1:19.65 | 2:02.37 | 2:44.48 | ||
Uinti Tampere | 2:45.99 | |||||||||
6 | Enni Lahtinen | 2002 | 3 | 530 | 37.66 | 1:19.28 | 2:02.82 | 2:46.24 | ||
Uinti Tampere | 2:53.06 | |||||||||
7 | Senni Jouhten | 2002 | 2 | 521 | 38.97 | 1:20.56 | 2:04.11 | 2:47.15 | ||
Kempeleen Pyrintö | 2:49.36 | |||||||||
8 | Emma von Dickoff | 2002 | 1 | 494 | 37.96 | 1:19.78 | 2:04.64 | 2:50.13 | ||
Uinti Tampere | 2:46.82 | |||||||||
Laji 13, 200m RU T13,14,15, Loppukilpailut 15 v |
Sponsori: DSV Road Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emilia Flyckt | 2001 | 9 | 655 | 36.47 | 1:15.51 | 1:55.11 | 2:34.91 | ||
Cetus Espoo | 2:35.33 | |||||||||
2 | Charlotta Edelman | 2001 | 7 | 621 | 33.82 | 1:12.11 | 1:53.16 | 2:37.71 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:32.89 | |||||||||
3 | Anniina Murto | 2001 | 6 | 607 | 35.01 | 1:15.53 | 1:57.93 | 2:38.90 | ||
Porin Uimaseura | 2:41.96 | |||||||||
4 | Oona Ahinko | 2001 | 5 | 584 | 36.31 | 1:17.62 | 1:59.42 | 2:40.95 | ||
Vesihelmen Uimaseura | 2:46.00 | |||||||||
5 | Aino Ruottu | 2001 | 4 | 575 | 35.78 | 1:16.82 | 1:58.94 | 2:41.75 | ||
Riihimäen Uimaseura | 2:46.01 | |||||||||
6 | Ada Nyström | 2001 | 3 | 546 | 37.11 | 1:18.63 | 2:01.37 | 2:44.59 | ||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 2:47.76 | |||||||||
7 | Saija Mikkonen | 2001 | 2 | 524 | 38.16 | 1:19.39 | 2:03.85 | 2:46.86 | ||
Helsingfors Simsällskap | 2:44.86 | |||||||||
8 | Riika Huttula | 2001 | 1 | 516 | 38.76 | 1:21.90 | 2:05.80 | 2:47.75 | ||
Oulun Lohet | 2:49.04 | |||||||||
Laji 14, 200m SU P14,15,16, Loppukilpailut 14 v |
Sponsori: Venetelakka Niemi Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Elias Laine | 2002 | 9 | 536 | 30.24 | 1:02.80 | 1:36.37 | 2:09.98 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:14.14 | |||||||||
2 | Ibrahim Ezzat | 2002 | 7 | 475 | 31.25 | 1:06.19 | 1:41.18 | 2:15.34 | ||
Aurajoen Uinti | 2:19.07 | |||||||||
3 | Ronny Brännkärr | 2002 | 6 | 466 | 31.03 | 1:05.80 | 1:42.02 | 2:16.23 | ||
Kemin Työväen Uimarit | 2:16.76 | |||||||||
4 | Jesper Lietzen | 2002 | 5 | 464 | 32.61 | 1:07.55 | 1:43.15 | 2:16.40 | ||
Aurajoen Uinti | 2:18.16 | |||||||||
5 | Kalle Mäkinen | 2002 | 4 | 452 | 31.26 | 1:05.54 | 1:41.29 | 2:17.61 | ||
Vanders | 2:21.31 | |||||||||
6 | Oscar Skjäl | 2002 | 3 | 447 | 31.65 | 1:06.89 | 1:42.41 | 2:18.08 | ||
Cetus Espoo | 2:17.75 | |||||||||
7 | Viljami Salonen | 2002 | 2 | 447 | 32.13 | 1:07.24 | 1:43.41 | 2:18.11 | ||
Raision Urheilijat | 2:17.79 | |||||||||
8 | Jere Oikarainen | 2002 | 1 | 425 | 32.03 | 1:06.57 | 1:42.98 | 2:20.43 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:23.93 | |||||||||
Laji 14, 200m SU P14,15,16, Loppukilpailut 15 v |
Sponsori: Venetelakka Niemi Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Roni Kallström | 2001 | 9 | 561 | 30.33 | 1:02.41 | 1:35.53 | 2:08.04 | ||
Cetus Espoo | 2:06.42 | |||||||||
2 | Veeti Haikonen | 2001 | 7 | 488 | 31.52 | 1:06.28 | 1:40.39 | 2:14.10 | ||
Helsingfors Simsällskap | 2:15.74 | |||||||||
3 | Claes Fjellström | 2001 | 6 | 488 | 31.48 | 1:05.91 | 1:41.17 | 2:14.13 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:17.29 | |||||||||
4 | Petteri Haverinen | 2001 | 5 | 474 | 30.61 | 1:04.29 | 1:39.50 | 2:15.47 | ||
Lahden Uimaseura | 2:16.04 | |||||||||
5 | Perttu Somero | 2001 | 4 | 469 | 31.42 | 1:05.33 | 1:40.88 | 2:15.87 | ||
Lahden Kaleva | 2:17.18 | |||||||||
6 | Oskari Hynynen | 2001 | 3 | 467 | 31.61 | 1:06.55 | 1:41.81 | 2:16.07 | ||
Salon Uimarit | 2:16.61 | |||||||||
7 | Tiitus Taskila | 2001 | 2 | 463 | 31.39 | 1:05.37 | 1:39.94 | 2:16.47 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:20.24 | |||||||||
8 | Kasper Vaittinen | 2001 | 1 | 437 | 32.57 | 1:07.40 | 1:42.97 | 2:19.13 | ||
Cetus Espoo | 2:19.31 | |||||||||
Laji 14, 200m SU P14,15,16, Loppukilpailut 16 v |
Sponsori: Venetelakka Niemi Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Niki Karlsson | 2000 | 9 | 606 | 29.13 | 1:00.17 | 1:33.07 | 2:04.82 | ||
Helsingfors Simsällskap | 2:21.06 | |||||||||
2 | Topias Nygård | 2000 | 7 | 551 | 30.41 | 1:03.07 | 1:36.06 | 2:08.77 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:16.07 | |||||||||
3 | Tuomas Ylipelkonen | 2000 | 6 | 538 | 30.25 | 1:03.65 | 1:37.43 | 2:09.85 | ||
Seinäjoen Uimarit-58 | 2:11.29 | |||||||||
4 | Joona Korhonen | 2000 | 5 | 499 | 31.69 | 1:05.50 | 1:39.17 | 2:13.11 | ||
TaTu Tampere | 2:17.05 | |||||||||
5 | Jakob Sievers | 2000 | 4 | 482 | 30.41 | 1:04.49 | 1:40.11 | 2:14.69 | ||
Uinti Tampere | 2:15.20 | |||||||||
6 | Hermanni Taimisto | 2000 | 3 | 436 | 32.12 | 1:07.66 | 1:43.15 | 2:19.25 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:19.68 | |||||||||
7 | Lauri Elomaa | 2000 | 2 | 435 | 30.90 | 1:05.78 | 1:44.08 | 2:19.39 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:17.87 | |||||||||
8 | Teemu Lehtonen | 2000 | 1 | 427 | 30.59 | 1:05.47 | 1:42.53 | 2:20.23 | ||
Uinti Tampere | 2:14.60 | |||||||||
Laji 15, 50m SU T12-15, Loppukilpailut 12 - 15 v |
Sponsori: Arkkiteht. J.Saarinen |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Vilma Oura | 2001 | 9 | 717 | 28.68 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 30.50 | |||||||||
2 | Mia Pentti | 2002 | 7 | 708 | 28.79 | |||||
Swimming Jyväskylä | 29.24 | |||||||||
3 | Paula Peltola | 2001 | 6 | 696 | 28.96 | |||||
Aurajoen Uinti | 29.09 | |||||||||
4 | Peppi Siirtola | 2002 | 5 | 662 | 29.45 | |||||
Cetus Espoo | 29.70 | |||||||||
5 | Emilie Pärnänen | 2002 | 4 | 637 | 29.83 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.28 | |||||||||
6 | Laura Kellberg | 2003 | 3 | 617 | 30.14 | |||||
Cetus Espoo | 30.57 | |||||||||
7 | Helmi Heinonen | 2002 | 2 | 592 | 30.56 | |||||
Raision Urheilijat | 30.86 | |||||||||
8 | Suvi Kurth | 2001 | 1 | 575 | 30.86 | |||||
Uinti Tampere | 31.40 | |||||||||
Laji 16, 100m SKU P13-16, Loppukilpailut 13 - 16 v |
Sponsori: If |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sergey Kuznetsov | 2000 | 9 | 669 | 25.17 | 57.92 | ||||
Cetus Espoo | 57.43 | |||||||||
2 | Santeri Hölttä | 2000 | 7 | 648 | 26.28 | 58.54 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 59.49 | |||||||||
3 | Veeti Ruohtula | 2001 | 6 | 630 | 26.54 | 59.08 | ||||
Joensuun Uimaseura | 1:00.41 | |||||||||
4 | Erik Nurmi | 2001 | 5 | 626 | 28.00 | 59.19 | ||||
Vanders | 1:00.16 | |||||||||
5 | Oskari Herpola | 2001 | 4 | 602 | 27.56 | 59.97 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:00.25 | |||||||||
6 | Viktor Thodin | 2000 | 3 | 551 | 27.84 | 1:01.79 | ||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 1:02.20 | |||||||||
7 | Eerikki Laitala | 2001 | 2 | 550 | 29.39 | 1:01.82 | ||||
Cetus Espoo | 1:02.46 | |||||||||
8 | Jaakko Kuusisto | 2000 | 1 | 549 | 27.22 | 1:01.86 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:01.70 | |||||||||
Laji 17, 100m PU T12,13,14,15, Loppukilpailut 12 v |
Sponsori: JP Antores |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lotta Pälsi | 2004 | 9 | 582 | 1:05.53 | 1:05.38 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 1:05.61 | |||||||||
2 | Siiri Arjanmaa | 2004 | 7 | 487 | 1:09.54 | 1:09.41 | ||||
Uinti Tampere | 1:10.18 | |||||||||
3 | Siiri Konkka | 2004 | 6 | 485 | 1:09.49 | 1:09.50 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:09.20 | |||||||||
4 | Annukka Pihkamäki | 2004 | 5 | 469 | 1:10.30 | 1:10.27 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 1:09.53 | |||||||||
5 | Liinu Louhikoski | 2004 | 4 | 466 | 1:10.95 | 1:10.39 | ||||
Vanders | 1:12.79 | |||||||||
6 | Jenna Pulkkinen | 2004 | 3 | 435 | 1:12.24 | 1:12.05 | ||||
Kouvolan Uimarit | 1:11.41 | |||||||||
7 | Saga Jatkola | 2004 | 2 | 429 | 1:12.36 | 1:12.36 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:13.43 | |||||||||
8 | Petra Ansaranta | 2004 | 1 | 421 | 1:13.21 | 1:12.81 | ||||
Oulun Uinti 1906 | 1:13.14 | |||||||||
Laji 17, 100m PU T12,13,14,15, Loppukilpailut 13 v |
Sponsori: JP Antores |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Laura Lahtinen | 2003 | 9 | 632 | 30.34 | 1:03.62 | ||||
Oulun Uinti 1906 | 1:05.79 | |||||||||
2 | Sonja Lehtinen | 2003 | 7 | 512 | 32.48 | 1:08.22 | ||||
Helsingin Uimarit | 1:07.89 | |||||||||
3 | Minttu Paalanen | 2003 | 6 | 508 | 33.40 | 1:08.43 | ||||
Lahden Uimaseura | 1:10.36 | |||||||||
4 | Madeleine Hiltunen | 2003 | 5 | 503 | 32.92 | 1:08.66 | ||||
Oulun Uinti 1906 | 1:09.64 | |||||||||
5 | Kiira Kangasniemi | 2003 | 4 | 479 | 32.97 | 1:09.79 | ||||
Lapuan Virkiä | 1:10.92 | |||||||||
6 | Martta Nygård | 2003 | 3 | 445 | 32.63 | 1:11.51 | ||||
Oulun Uinti 1906 | 1:13.51 | |||||||||
7 | Henna Hökkä | 2003 | 2 | 437 | 33.44 | 1:11.94 | ||||
Oulun Uinti 1906 | 1:11.62 | |||||||||
8 | Lotta Lehtoila | 2003 | 1 | 416 | 33.88 | 1:13.11 | ||||
ORCA Helsinki | 1:14.14 | |||||||||
Laji 17, 100m PU T12,13,14,15, Loppukilpailut 14 v |
Sponsori: JP Antores |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Anniina Kallio | 2002 | 9 | 634 | 29.96 | 1:03.54 | ||||
Raision Urheilijat | 1:03.41 | |||||||||
2 | Siri Auvinen | 2002 | 7 | 586 | 30.98 | 1:05.24 | ||||
Cetus Espoo | 1:05.41 | |||||||||
3 | Emilie Pärnänen | 2002 | 6 | 583 | 30.90 | 1:05.37 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:05.48 | |||||||||
4 | Anna Vira | 2002 | 5 | 569 | 30.28 | 1:05.88 | ||||
Aurajoen Uinti | 1:08.24 | |||||||||
5 | Sini Silvennoinen | 2002 | 4 | 566 | 30.64 | 1:05.98 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:07.08 | |||||||||
6 | Olivia Weuro | 2002 | 3 | 542 | 31.22 | 1:06.94 | ||||
IFK Simning Åland | 1:09.97 | |||||||||
7 | Nea Winqvist | 2002 | 2 | 523 | 30.97 | 1:07.76 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:07.64 | |||||||||
8 | Emmi Kaunisto | 2002 | 1 | 510 | 31.96 | 1:08.34 | ||||
Porin Uimaseura | 1:09.86 | |||||||||
Laji 17, 100m PU T12,13,14,15, Loppukilpailut 15 v |
Sponsori: JP Antores |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Raakel Bärlund | 2001 | 9 | 604 | 30.03 | 1:04.58 | ||||
Lahden Uimaseura | 1:04.65 | |||||||||
2 | Reetta Rantakokko | 2001 | 7 | 532 | 30.72 | 1:07.39 | ||||
Aurajoen Uinti | 1:08.88 | |||||||||
3 | Janna Appelberg | 2001 | 6 | 531 | 30.72 | 1:07.40 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 1:06.91 | |||||||||
4 | Jessica Lindholm | 2001 | 5 | 519 | 31.83 | 1:07.94 | ||||
IFK Simning Åland | 1:06.84 | |||||||||
5 | Vuokko Suomäki | 2001 | 4 | 515 | 31.24 | 1:08.12 | ||||
Aurajoen Uinti | 1:10.61 | |||||||||
6 | Sanni Lampi | 2001 | 3 | 508 | 31.39 | 1:08.41 | ||||
Swimming Jyväskylä | 1:08.91 | |||||||||
7 | Aino Mononen | 2001 | 2 | 508 | 31.50 | 1:08.42 | ||||
Joensuun Uimaseura | 1:09.53 | |||||||||
8 | Minka Halava | 2001 | 1 | 507 | 32.12 | 1:08.46 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:09.91 | |||||||||
Laji 18, 400m VU P13,14,15,16, Loppukilpailut 13 v |
Sponsori: Sporttiapteekki |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Alex Lydman | 2003 | 9 | 530 | 1:00.77 | 2:06.73 | 3:15.38 | 4:22.13 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 4:18.57 | |||||||||
2 | Aku Kaila | 2003 | 7 | 522 | 1:02.27 | 2:09.43 | 3:16.99 | 4:23.54 | ||
Raision Urheilijat | 4:26.36 | |||||||||
3 | Tatu Hapuoja | 2003 | 6 | 510 | 1:02.42 | 2:10.20 | 3:18.24 | 4:25.62 | ||
Uinti Tampere | 4:30.96 | |||||||||
4 | Aleksi Koprinen | 2003 | 5 | 487 | 1:02.65 | 2:12.25 | 3:22.41 | 4:29.67 | ||
Helsingfors Simsällskap | 4:33.09 | |||||||||
5 | Lauri Kinnunen | 2003 | 4 | 477 | 1:03.42 | 2:12.42 | 3:22.90 | 4:31.57 | ||
Raision Urheilijat | 4:27.79 | |||||||||
6 | Lassi Haimi | 2003 | 3 | 465 | 1:03.87 | 2:13.88 | 3:25.18 | 4:33.95 | ||
Helsingfors Simsällskap | 4:34.38 | |||||||||
7 | Lari Tumanoff | 2003 | 2 | 464 | 1:03.45 | 2:13.30 | 3:24.13 | 4:34.02 | ||
Helsingfors Simsällskap | 4:35.24 | |||||||||
8 | Marcus Forsel | 2003 | 1 | 450 | 1:02.57 | 2:12.48 | 3:25.81 | 4:36.97 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 4:44.32 | |||||||||
Laji 18, 400m VU P13,14,15,16, Loppukilpailut 14 v |
Sponsori: Sporttiapteekki |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Roope Paatos | 2002 | 9 | 548 | 1:02.27 | 2:07.29 | 3:13.31 | 4:19.22 | ||
Raision Urheilijat | 4:20.33 | |||||||||
2 | Axel Olander | 2002 | 7 | 528 | 1:01.93 | 2:07.77 | 3:15.20 | 4:22.50 | ||
TaTu Tampere | 4:22.78 | |||||||||
3 | Oskari Aalto | 2002 | 6 | 525 | 1:02.82 | 2:09.69 | 3:15.99 | 4:22.94 | ||
Cetus Espoo | 4:37.43 | |||||||||
4 | Oscar Skjäl | 2002 | 5 | 515 | 1:02.23 | 2:08.71 | 3:17.25 | 4:24.73 | ||
Cetus Espoo | 4:24.74 | |||||||||
5 | Efim Romanov | 2002 | 4 | 512 | 1:02.44 | 2:09.84 | 3:17.60 | 4:25.19 | ||
TaTu Tampere | 4:26.88 | |||||||||
6 | Elias Laine | 2002 | 3 | 503 | 1:02.42 | 2:10.73 | 3:17.78 | 4:26.80 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 4:23.00 | |||||||||
7 | Elias Juntunen | 2002 | 2 | 495 | 1:04.76 | 2:12.56 | 3:20.72 | 4:28.21 | ||
Kempeleen Pyrintö | 4:36.00 | |||||||||
8 | Justus Hilaja | 2002 | 1 | 488 | 1:03.53 | 2:12.90 | 3:22.79 | 4:29.57 | ||
Pihlava Työväen Urheilijat | 4:32.40 | |||||||||
Laji 18, 400m VU P13,14,15,16, Loppukilpailut 15 v |
Sponsori: Sporttiapteekki |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mohamed Ezzat | 2001 | 9 | 574 | 57.95 | 2:01.89 | 3:07.16 | 4:15.25 | ||
Aurajoen Uinti | 4:16.70 | |||||||||
2 | Aleksi Helminen | 2001 | 7 | 571 | 1:00.57 | 2:05.59 | 3:11.71 | 4:15.82 | ||
Lahden Uimaseura | 4:18.95 | |||||||||
3 | Juho Porkkala | 2001 | 6 | 564 | 1:01.33 | 2:07.74 | 3:12.89 | 4:16.77 | ||
Seinäjoen Uimarit-58 | 4:21.84 | |||||||||
4 | Joonas Mustonen | 2001 | 5 | 564 | 1:00.96 | 2:06.21 | 3:11.92 | 4:16.79 | ||
Lahden Uimaseura | 4:21.54 | |||||||||
5 | Atte Moilanen | 2001 | 4 | 564 | 57.69 | 2:01.90 | 3:07.08 | 4:16.84 | ||
Oulun Uinti 1906 | 4:15.46 | |||||||||
6 | Taneli Lantta | 2001 | 3 | 550 | 1:01.90 | 2:07.01 | 3:13.87 | 4:18.91 | ||
Simmis Wanda | 4:21.82 | |||||||||
7 | Miiro Vartiainen | 2001 | 2 | 531 | 1:03.31 | 2:10.63 | 3:17.71 | 4:21.95 | ||
Joensuun Uimaseura | 4:31.29 | |||||||||
8 | Kasper Envalds | 2001 | 1 | 527 | 1:01.73 | 2:08.84 | 3:16.03 | 4:22.72 | ||
Vanders | 4:24.03 | |||||||||
Laji 18, 400m VU P13,14,15,16, Loppukilpailut 16 v |
Sponsori: Sporttiapteekki |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tuomas Ylipelkonen | 2000 | 9 | 607 | 1:00.28 | 2:04.98 | 3:09.46 | 4:10.63 | ||
Seinäjoen Uimarit-58 | 4:14.57 | |||||||||
2 | Kirill Egorov | 2000 | 7 | 596 | 1:00.86 | 2:05.52 | 3:10.25 | 4:12.13 | ||
Helsingfors Simsällskap | 4:10.59 | |||||||||
3 | Jami Heinilä | 2000 | 6 | 592 | 1:00.79 | 2:05.78 | 3:09.84 | 4:12.65 | ||
Helsingfors Simsällskap | 4:09.53 | |||||||||
4 | Lassi Grönroos | 2000 | 5 | 590 | 59.62 | 2:03.55 | 3:08.50 | 4:12.93 | ||
Salon Uimarit | 4:18.13 | |||||||||
5 | Santeri Hulkko | 2000 | 4 | 577 | 1:00.98 | 2:06.05 | 3:10.53 | 4:14.89 | ||
Lahden Uimaseura | 4:15.47 | |||||||||
6 | Joona Korhonen | 2000 | 3 | 563 | 1:01.33 | 2:06.32 | 3:10.91 | 4:17.04 | ||
TaTu Tampere | 4:19.16 | |||||||||
7 | Elias Herlevi | 2000 | 2 | 561 | 1:01.18 | 2:05.93 | 3:12.04 | 4:17.25 | ||
Helsingfors Simsällskap | 4:18.91 | |||||||||
8 | Topias Nygård | 2000 | 1 | 523 | 1:02.01 | 2:08.71 | 3:14.86 | 4:23.30 | ||
Oulun Uinti 1906 | 4:24.47 | |||||||||
Laji 19, 4X100m SKU T15, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
Sponsori: Turun Tehohuolto |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | Aika | Tila | ||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Cetus 1 | 2001 | 18 | 673 | 4:16.92 | |||||
Cetus Espoo | 4:20.21 | |||||||||
Laura Kellberg | 2003 | 31.81 | 1:05.43 | 1:05.43 | ||||||
Emilia Flyckt | 2001 | 33.71 | 1:09.84 | 2:15.27 | ||||||
Siri Auvinen | 2002 | 30.47 | 1:04.30 | 3:19.57 | ||||||
Peppi Siirtola | 2002 | 27.01 | 57.35 | 4:16.92 | ||||||
2 | Åsk Iku Tytöt 1 | 2001 | 14 | 655 | 4:19.25 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 4:23.66 | |||||||||
Emilie Pärnänen | 2002 | 31.22 | 1:04.01 | 1:04.01 | ||||||
Charlotta Edelman | 2001 | 33.00 | 1:11.23 | 2:15.24 | ||||||
Sini Silvennoinen | 2002 | 29.44 | 1:04.45 | 3:19.69 | ||||||
Oona Laakso | 2002 | 27.96 | 59.56 | 4:19.25 | ||||||
3 | Hss Naiset Skuv 1 [2001] | 2001 | 12 | 652 | 4:19.68 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 4:21.17 | |||||||||
Vilma Oura | 2001 | 30.53 | 1:01.58 | 1:01.58 | ||||||
Janna Appelberg | 2001 | 34.43 | 1:14.55 | 2:16.13 | ||||||
Lotta Pälsi | 2004 | 29.74 | 1:05.41 | 3:21.54 | ||||||
Emma Koiranen | 2001 | 27.32 | 58.14 | 4:19.68 | ||||||
4 | Raisu Tytöt 1 | 2001 | 10 | 619 | 4:24.20 | |||||
Raision Urheilijat | 4:25.05 | |||||||||
Helmi Heinonen | 2002 | 33.13 | 1:08.26 | 1:08.26 | ||||||
Rebekka Luoto | 2003 | 34.59 | 1:11.86 | 2:20.12 | ||||||
Anniina Kallio | 2002 | 30.35 | 1:03.95 | 3:24.07 | ||||||
Vilma Iisalo | 2001 | 28.11 | 1:00.13 | 4:24.20 | ||||||
5 | Aui Dumbot | 2001 | 8 | 611 | 4:25.31 | |||||
Aurajoen Uinti | 4:29.93 | |||||||||
Paula Peltola | 2001 | 30.57 | 1:03.19 | 1:03.19 | ||||||
Anna Vira | 2002 | 34.72 | 1:15.76 | 2:18.95 | ||||||
Reetta Rantakokko | 2001 | 29.67 | 1:06.45 | 3:25.40 | ||||||
Vuokko Suomäki | 2001 | 27.87 | 59.91 | 4:25.31 | ||||||
6 | Swim Ikm 1 | 2001 | 6 | 594 | 4:27.87 | |||||
Swimming Jyväskylä | 4:30.23 | |||||||||
Mia Pentti | 2002 | 30.34 | 1:02.51 | 1:02.51 | ||||||
Martta Ruuska | 2003 | 36.16 | 1:15.63 | 2:18.14 | ||||||
Sanni Lampi | 2001 | 31.20 | 1:08.62 | 3:26.76 | ||||||
Sara Virtanen | 2002 | 28.70 | 1:01.11 | 4:27.87 | ||||||
7 | Uita 1 | 2001 | 4 | 561 | 4:32.91 | |||||
Uinti Tampere | 4:30.45 | |||||||||
Netta Nyberg | 2001 | 32.70 | 1:07.90 | 1:07.90 | ||||||
Enni Lahtinen | 2002 | 35.49 | 1:16.55 | 2:24.45 | ||||||
Ina Pollari | 2002 | 30.85 | 1:08.78 | 3:33.23 | ||||||
Mila Manner | 2001 | 28.02 | 59.68 | 4:32.91 | ||||||
8 | Cetus 2 | 2001 | 2 | 543 | 4:35.95 | |||||
Cetus Espoo | 4:32.53 | |||||||||
Ida Slöör | 2001 | 32.74 | 1:08.01 | 1:08.01 | ||||||
Sara Mustonen | 2002 | 23.55 | 1:14.37 | 2:22.38 | ||||||
Nelli Ohvo | 2001 | 33.49 | 1:11.19 | 3:33.57 | ||||||
Helmi Tossavainen | 2002 | 29.42 | 1:02.38 | 4:35.95 | ||||||
Laji 20, 400m SKU T13,14,15, Loppukilpailut 13 v |
Sponsori: Cafe Ulpukka |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Laura Lahtinen | 2003 | 9 | 643 | 1:06.63 | 2:26.15 | 3:49.96 | 5:00.48 | ||
Oulun Uinti 1906 | 5:02.25 | |||||||||
2 | Madeleine Hiltunen | 2003 | 7 | 601 | 1:09.20 | 2:27.86 | 3:56.10 | 5:07.30 | ||
Oulun Uinti 1906 | 5:03.72 | |||||||||
3 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | 6 | 547 | 1:17.58 | 2:38.20 | 4:06.54 | 5:17.19 | ||
Oulun Lohet | 5:24.78 | |||||||||
4 | Sylvia Kuusisto | 2003 | 5 | 547 | 1:18.59 | 2:34.35 | 4:06.78 | 5:17.25 | ||
Aurajoen Uinti | 5:14.52 | |||||||||
5 | Minja Lukkari | 2003 | 4 | 543 | 1:16.72 | 2:39.48 | 4:07.42 | 5:17.96 | ||
Oulun Uinti 1906 | 5:24.65 | |||||||||
6 | Martta Nygård | 2003 | 3 | 527 | 1:14.17 | 2:33.61 | 4:07.66 | 5:21.07 | ||
Oulun Uinti 1906 | 5:28.61 | |||||||||
7 | Róza Nagy | 2003 | 2 | 504 | 1:14.17 | 2:38.42 | 4:09.89 | 5:25.87 | ||
Cetus Espoo | 5:34.26 | |||||||||
8 | Venla Säntti | 2003 | 1 | 472 | 1:17.38 | 2:40.72 | 4:17.68 | 5:33.05 | ||
Oulun Uinti 1906 | 5:28.02 | |||||||||
Laji 20, 400m SKU T13,14,15, Loppukilpailut 14 v |
Sponsori: Cafe Ulpukka |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Anniina Kallio | 2002 | 9 | 663 | 1:07.16 | 2:25.01 | 3:50.91 | 4:57.42 | ||
Raision Urheilijat | 5:04.31 | |||||||||
2 | Emilie Pärnänen | 2002 | 7 | 569 | 1:12.55 | 2:29.83 | 4:04.25 | 5:13.06 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 5:15.20 | |||||||||
3 | Ina Pollari | 2002 | 6 | 565 | 1:11.07 | 2:33.95 | 4:01.50 | 5:13.75 | ||
Uinti Tampere | 5:17.97 | |||||||||
4 | Oona Laakso | 2002 | 5 | 554 | 1:13.35 | 2:31.03 | 4:04.55 | 5:15.82 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 5:16.26 | |||||||||
5 | Jenni Moisio | 2002 | 4 | 553 | 1:12.65 | 2:32.01 | 4:05.67 | 5:16.00 | ||
Uinti Tampere | 5:15.10 | |||||||||
6 | Julia Koivisto | 2002 | 3 | 520 | 1:14.08 | 2:36.28 | 4:10.54 | 5:22.61 | ||
Aurajoen Uinti | 5:37.68 | |||||||||
7 | Jemilia Haapakoski | 2002 | 2 | 512 | 1:15.67 | 2:37.43 | 4:11.87 | 5:24.14 | ||
Lahden Uimaseura | 5:24.38 | |||||||||
8 | Pinja Paulomo | 2002 | 1 | 498 | 1:17.27 | 2:45.52 | 4:13.11 | 5:27.14 | ||
Cetus Espoo | 5:30.38 | |||||||||
Laji 20, 400m SKU T13,14,15, Loppukilpailut 15 v |
Sponsori: Cafe Ulpukka |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Raakel Bärlund | 2001 | 9 | 638 | 1:07.37 | 2:23.78 | 3:51.81 | 5:01.30 | ||
Lahden Uimaseura | 5:10.41 | |||||||||
2 | Mila Manner | 2001 | 7 | 612 | 1:11.16 | 2:29.45 | 3:56.28 | 5:05.49 | ||
Uinti Tampere | 5:08.22 | |||||||||
3 | Ida Slöör | 2001 | 6 | 602 | 1:12.10 | 2:29.93 | 3:59.08 | 5:07.26 | ||
Cetus Espoo | 5:06.67 | |||||||||
4 | Helene Hirvonen | 2001 | 5 | 586 | 1:11.24 | 2:30.60 | 4:00.68 | 5:09.88 | ||
Helsingfors Simsällskap | 5:16.13 | |||||||||
5 | Emma Koiranen | 2001 | 4 | 555 | 1:15.62 | 2:37.76 | 4:08.12 | 5:15.55 | ||
Helsingfors Simsällskap | 5:12.89 | |||||||||
6 | Janna Appelberg | 2001 | 3 | 548 | 1:10.55 | 2:34.22 | 4:03.39 | 5:17.02 | ||
Helsingfors Simsällskap | 5:12.70 | |||||||||
7 | Minka Halava | 2001 | 2 | 544 | 1:12.49 | 2:34.28 | 4:05.65 | 5:17.81 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 5:23.46 | |||||||||
8 | Henna Haipus | 2001 | 1 | 542 | 1:09.98 | 2:28.29 | 4:02.36 | 5:18.15 | ||
Kempeleen Pyrintö | 5:13.85 | |||||||||
Laji 21, 50m RU P13-16, Loppukilpailut 13 - 16 v |
Sponsori: 9 lives |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Eerikki Laitala | 2001 | 9 | 595 | 30.01 | |||||
Cetus Espoo | 29.94 | |||||||||
2 | Oskari Herpola | 2001 | 7 | 586 | 30.16 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.88 | |||||||||
3 | Olli Rautaporras | 2000 | 6 | 561 | 30.60 | |||||
Uinti Tampere | 29.95 | |||||||||
4 | Anton Ukkola | 2000 | 5 | 552 | 30.78 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 31.73 | |||||||||
4 | Roope Ruohtula | 2000 | 5 | 552 | 30.78 | |||||
Joensuun Uimaseura | 30.75 | |||||||||
6 | Hermanni Taimisto | 2000 | 3 | 523 | 31.33 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 31.11 | |||||||||
7 | Atte Lindholm | 2001 | 2 | 503 | 31.73 | |||||
Swimming Jyväskylä | 31.63 | |||||||||
8 | Juha Jernvall | 2000 | 1 | 494 | 31.92 | |||||
Uimaseura Aquila | 31.73 | |||||||||
Laji 22, 100m SU T12,13,14,15, Loppukilpailut 12 v |
Sponsori: Turun Tehohuolto |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lotta Pälsi | 2004 | 9 | 513 | 33.03 | 1:08.72 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 1:09.61 | |||||||||
2 | Riikka Niskala | 2004 | 7 | 486 | 33.48 | 1:09.99 | ||||
Raision Urheilijat | 1:11.56 | |||||||||
3 | Emilia Sihvo | 2004 | 6 | 482 | 33.70 | 1:10.17 | ||||
Raision Urheilijat | 1:11.91 | |||||||||
4 | Jenna Pulkkinen | 2004 | 5 | 471 | 33.60 | 1:10.72 | ||||
Kouvolan Uimarit | 1:11.36 | |||||||||
5 | Siiri Konkka | 2004 | 4 | 467 | 34.12 | 1:10.90 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:11.06 | |||||||||
6 | Liinu Louhikoski | 2004 | 3 | 465 | 33.27 | 1:11.02 | ||||
Vanders | 1:11.94 | |||||||||
7 | Aada Rissanen | 2004 | 2 | 457 | 35.20 | 1:11.44 | ||||
Vanders | 1:12.55 | |||||||||
8 | Siiri Arjanmaa | 2004 | 1 | 455 | 33.98 | 1:11.53 | ||||
Uinti Tampere | 1:12.51 | |||||||||
Laji 22, 100m SU T12,13,14,15, Loppukilpailut 13 v |
Sponsori: Turun Tehohuolto |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Laura Kellberg | 2003 | 9 | 623 | 31.11 | 1:04.42 | ||||
Cetus Espoo | 1:04.91 | |||||||||
2 | Rebekka Luoto | 2003 | 7 | 574 | 32.46 | 1:06.18 | ||||
Raision Urheilijat | 1:07.10 | |||||||||
3 | Madeleine Hiltunen | 2003 | 6 | 525 | 32.92 | 1:08.19 | ||||
Oulun Uinti 1906 | 1:08.87 | |||||||||
4 | Sylvia Kuusisto | 2003 | 5 | 510 | 33.81 | 1:08.87 | ||||
Aurajoen Uinti | 1:09.35 | |||||||||
5 | Anni Korhonen | 2003 | 4 | 500 | 33.77 | 1:09.30 | ||||
Raision Urheilijat | 1:10.36 | |||||||||
6 | Emma Haglund | 2003 | 3 | 498 | 33.90 | 1:09.38 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:10.99 | |||||||||
7 | Emma Johansson | 2003 | 2 | 464 | 34.32 | 1:11.07 | ||||
Cetus Espoo | 1:10.76 | |||||||||
8 | Kiira Kangasniemi | 2003 | 1 | 448 | 35.60 | 1:11.89 | ||||
Lapuan Virkiä | 1:11.64 | |||||||||
Laji 22, 100m SU T12,13,14,15, Loppukilpailut 14 v |
Sponsori: Turun Tehohuolto |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mia Pentti | 2002 | 9 | 681 | 30.10 | 1:02.53 | ||||
Swimming Jyväskylä | 1:02.51 | |||||||||
2 | Emilie Pärnänen | 2002 | 7 | 626 | 31.45 | 1:04.32 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:05.23 | |||||||||
3 | Peppi Siirtola | 2002 | 6 | 608 | 31.47 | 1:04.94 | ||||
Cetus Espoo | 1:05.74 | |||||||||
4 | Anna Vira | 2002 | 5 | 573 | 32.05 | 1:06.24 | ||||
Aurajoen Uinti | 1:07.32 | |||||||||
5 | Siri Auvinen | 2002 | 4 | 535 | 33.45 | 1:07.76 | ||||
Cetus Espoo | 1:07.99 | |||||||||
6 | Olga Koskinen | 2002 | 3 | 535 | 32.99 | 1:07.77 | ||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:08.00 | |||||||||
7 | Oona Laakso | 2002 | 2 | 531 | 32.77 | 1:07.95 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:09.27 | |||||||||
8 | Helmi Heinonen | 2002 | 1 | 514 | 33.13 | 1:08.66 | ||||
Raision Urheilijat | 1:06.87 | |||||||||
Laji 22, 100m SU T12,13,14,15, Loppukilpailut 15 v |
Sponsori: Turun Tehohuolto |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Paula Peltola | 2001 | 9 | 687 | 30.06 | 1:02.35 | ||||
Aurajoen Uinti | 1:02.06 | |||||||||
2 | Vilma Iisalo | 2001 | 7 | 590 | 31.97 | 1:05.59 | ||||
Raision Urheilijat | 1:06.50 | |||||||||
3 | Ida Slöör | 2001 | 6 | 558 | 32.46 | 1:06.83 | ||||
Cetus Espoo | 1:06.38 | |||||||||
4 | Suvi Kurth | 2001 | 5 | 537 | 32.81 | 1:07.67 | ||||
Uinti Tampere | 1:10.16 | |||||||||
5 | Netta Nyberg | 2001 | 4 | 535 | 32.61 | 1:07.78 | ||||
Uinti Tampere | 1:08.86 | |||||||||
6 | Noora Kokko | 2001 | 3 | 530 | 32.10 | 1:07.97 | ||||
Helsingin Uimarit | 1:08.34 | |||||||||
7 | Iida-Maria Laine | 2001 | 2 | 515 | 33.25 | 1:08.64 | ||||
Oulun Uinti 1906 | 1:07.58 | |||||||||
8 | Sanni Lampi | 2001 | 1 | 512 | 33.37 | 1:08.77 | ||||
Swimming Jyväskylä | 1:10.07 | |||||||||
Laji 23, 100m VU P13,14,15,16, Loppukilpailut 13 v |
Sponsori: Aurotar Varainhoito Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tatu Hapuoja | 2003 | 9 | 532 | 26.78 | 55.45 | ||||
Uinti Tampere | 56.30 | |||||||||
2 | Alex Lydman | 2003 | 7 | 510 | 27.28 | 56.24 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 56.11 | |||||||||
3 | Marcus Forsel | 2003 | 6 | 504 | 26.90 | 56.47 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 56.84 | |||||||||
4 | Santeri Herpola | 2003 | 5 | 488 | 26.70 | 57.07 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 56.76 | |||||||||
5 | Aleksi Koprinen | 2003 | 4 | 483 | 27.77 | 57.26 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 57.24 | |||||||||
6 | Lassi Haimi | 2003 | 3 | 470 | 28.14 | 57.76 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 58.50 | |||||||||
7 | Lari Tumanoff | 2003 | 2 | 450 | 28.10 | 58.63 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 59.57 | |||||||||
8 | Lauri Kinnunen | 2003 | 1 | 446 | 28.54 | 58.81 | ||||
Raision Urheilijat | 59.10 | |||||||||
Laji 23, 100m VU P13,14,15,16, Loppukilpailut 14 v |
Sponsori: Aurotar Varainhoito Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Oskari Aalto | 2002 | 9 | 559 | 26.23 | 54.55 | ||||
Cetus Espoo | 54.14 | |||||||||
2 | Antti Leppänen | 2002 | 7 | 558 | 27.13 | 54.56 | ||||
Lahden Uimaseura | 54.66 | |||||||||
3 | Kalle Mäkinen | 2002 | 6 | 507 | 27.11 | 56.34 | ||||
Vanders | 56.52 | |||||||||
4 | Viljami Salonen | 2002 | 5 | 500 | 27.69 | 56.62 | ||||
Raision Urheilijat | 56.86 | |||||||||
5 | Jesse Anttila | 2002 | 4 | 493 | 26.70 | 56.86 | ||||
Kokkolan Uimaseura | 56.97 | |||||||||
6 | Oscar Skjäl | 2002 | 3 | 492 | 27.16 | 56.89 | ||||
Cetus Espoo | 56.56 | |||||||||
7 | Daniel Rinne | 2002 | 2 | 490 | 27.20 | 57.00 | ||||
Cetus Espoo | 56.49 | |||||||||
8 | Elias Filippovits | 2002 | 1 | 473 | 27.74 | 57.64 | ||||
ORCA Helsinki | 58.77 | |||||||||
Laji 23, 100m VU P13,14,15,16, Loppukilpailut 15 v |
Sponsori: Aurotar Varainhoito Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Veeti Ruohtula | 2001 | 9 | 613 | 25.60 | 52.88 | ||||
Joensuun Uimaseura | 52.97 | |||||||||
2 | Roni Kallström | 2001 | 7 | 602 | 25.47 | 53.21 | ||||
Cetus Espoo | 52.66 | |||||||||
3 | Petteri Haverinen | 2001 | 6 | 572 | 26.43 | 54.12 | ||||
Lahden Uimaseura | 54.14 | |||||||||
4 | Joonas Mustonen | 2001 | 5 | 554 | 26.14 | 54.69 | ||||
Lahden Uimaseura | 55.50 | |||||||||
5 | Oskari Herpola | 2001 | 4 | 535 | 26.30 | 55.34 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 55.39 | |||||||||
6 | Jaakko Reinonen | 2001 | 3 | 518 | 26.49 | 55.93 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 56.16 | |||||||||
7 | Jere Ruuhonen | 2001 | 2 | 517 | 26.00 | 55.98 | ||||
Cetus Espoo | 55.63 | |||||||||
8 | Oskari Hynynen | 2001 | 1 | 510 | 26.73 | 56.24 | ||||
Salon Uimarit | 55.57 | |||||||||
Laji 23, 100m VU P13,14,15,16, Loppukilpailut 16 v |
Sponsori: Aurotar Varainhoito Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sergey Kuznetsov | 2000 | 9 | 719 | 23.77 | 50.15 | ||||
Cetus Espoo | 50.09 | |||||||||
2 | Santeri Hölttä | 2000 | 7 | 636 | 25.04 | 52.25 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 54.28 | |||||||||
3 | Alexey Belfer | 2000 | 6 | 592 | 25.71 | 53.52 | ||||
ORCA Helsinki | 55.58 | |||||||||
4 | Kirill Egorov | 2000 | 5 | 586 | 25.81 | 53.69 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 53.33 | |||||||||
5 | Teemu Lehtonen | 2000 | 4 | 570 | 25.60 | 54.17 | ||||
Uinti Tampere | 53.94 | |||||||||
6 | Jaakko Kuusisto | 2000 | 3 | 566 | 25.77 | 54.32 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 54.61 | |||||||||
7 | Jakob Sievers | 2000 | 2 | 559 | 25.73 | 54.55 | ||||
Uinti Tampere | 53.94 | |||||||||
8 | Viktor Thodin | 2000 | 1 | 558 | 26.05 | 54.57 | ||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 54.06 | |||||||||
Laji 24, 200m VU T13,14,15, Loppukilpailut 13 v |
Sponsori: Sporttiapteekki |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Laura Lahtinen | 2003 | 9 | 648 | 29.27 | 1:02.16 | 1:35.52 | 2:07.98 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:12.36 | |||||||||
2 | Rebekka Luoto | 2003 | 7 | 633 | 29.65 | 1:02.87 | 1:36.41 | 2:08.97 | ||
Raision Urheilijat | 2:14.17 | |||||||||
3 | Siiri Einiö | 2003 | 6 | 612 | 29.77 | 1:03.21 | 1:36.98 | 2:10.47 | ||
Gladius Kirkkonummi | 2:12.42 | |||||||||
4 | Henna Hökkä | 2003 | 5 | 576 | 30.57 | 1:04.54 | 1:38.79 | 2:13.10 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:16.83 | |||||||||
5 | Milla Hyttinen | 2003 | 4 | 554 | 30.87 | 1:05.06 | 1:39.70 | 2:14.86 | ||
Helsingfors Simsällskap | 2:17.90 | |||||||||
6 | Madeleine Hiltunen | 2003 | 3 | 552 | 30.73 | 1:05.30 | 1:40.79 | 2:14.97 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:15.72 | |||||||||
7 | Laura Kellberg | 2003 | 2 | 547 | 30.61 | 1:05.13 | 1:40.68 | 2:15.44 | ||
Cetus Espoo | 2:14.76 | |||||||||
8 | Roosa Aho | 2003 | 1 | 543 | 31.22 | 1:05.64 | 1:41.15 | 2:15.75 | ||
Raision Urheilijat | 2:17.97 | |||||||||
Laji 24, 200m VU T13,14,15, Loppukilpailut 14 v |
Sponsori: Sporttiapteekki |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sini Silvennoinen | 2002 | 9 | 678 | 29.31 | 1:00.81 | 1:33.38 | 2:06.07 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:05.82 | |||||||||
2 | Olivia Weuro | 2002 | 7 | 671 | 29.13 | 1:00.99 | 1:34.07 | 2:06.50 | ||
IFK Simning Åland | 2:08.64 | |||||||||
3 | Senni Jouhten | 2002 | 6 | 586 | 31.12 | 1:03.91 | 1:38.03 | 2:12.33 | ||
Kempeleen Pyrintö | 2:14.01 | |||||||||
4 | Jemilia Haapakoski | 2002 | 5 | 564 | 30.55 | 1:04.03 | 1:39.23 | 2:14.08 | ||
Lahden Uimaseura | 2:12.62 | |||||||||
5 | Oona Laakso | 2002 | 4 | 563 | 30.73 | 1:05.22 | 1:40.09 | 2:14.11 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:16.74 | |||||||||
6 | Enni Lahtinen | 2002 | 3 | 563 | 31.09 | 1:05.14 | 1:39.88 | 2:14.12 | ||
Uinti Tampere | 2:14.64 | |||||||||
7 | Venla Salminen | 2002 | 2 | 560 | 31.00 | 1:05.52 | 1:40.40 | 2:14.36 | ||
Cetus Espoo | 2:15.00 | |||||||||
8 | Emmi Kaunisto | 2002 | 1 | 559 | 29.53 | 1:02.98 | 1:38.13 | 2:14.41 | ||
Porin Uimaseura | 2:10.45 | |||||||||
Laji 24, 200m VU T13,14,15, Loppukilpailut 15 v |
Sponsori: Sporttiapteekki |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emma Koiranen | 2001 | 9 | 675 | 28.98 | 1:00.51 | 1:33.58 | 2:06.26 | ||
Helsingfors Simsällskap | 2:05.81 | |||||||||
2 | Mila Manner | 2001 | 7 | 636 | 29.74 | 1:02.15 | 1:35.88 | 2:08.80 | ||
Uinti Tampere | 2:09.37 | |||||||||
3 | Vuokko Suomäki | 2001 | 6 | 632 | 29.37 | 1:01.70 | 1:35.36 | 2:09.03 | ||
Aurajoen Uinti | 2:10.47 | |||||||||
4 | Raakel Bärlund | 2001 | 5 | 631 | 30.08 | 1:02.45 | 1:36.36 | 2:09.13 | ||
Lahden Uimaseura | 2:10.57 | |||||||||
5 | Henna Haipus | 2001 | 4 | 619 | 29.61 | 1:01.89 | 1:36.18 | 2:09.96 | ||
Kempeleen Pyrintö | 2:10.85 | |||||||||
6 | Jenna Sjöblom | 2001 | 3 | 586 | 30.57 | 1:04.07 | 1:38.49 | 2:12.31 | ||
Kouvolan Uimarit | 2:14.89 | |||||||||
7 | Helene Hirvonen | 2001 | 2 | 584 | 30.95 | 1:04.70 | 1:39.51 | 2:12.51 | ||
Helsingfors Simsällskap | 2:14.62 | |||||||||
8 | Heta Känkänen | 2001 | 1 | 581 | 29.79 | 1:03.36 | 1:38.44 | 2:12.75 | ||
Porin Uimaseura | 2:12.00 | |||||||||
Laji 25, 200m PU P14,15,16, Loppukilpailut 14 v |
Sponsori: Liedon SP |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Efim Romanov | 2002 | 9 | 478 | 31.62 | 1:06.96 | 1:43.16 | 2:18.78 | ||
TaTu Tampere | 2:22.99 | |||||||||
2 | Ibrahim Ezzat | 2002 | 7 | 478 | 29.13 | 1:04.23 | 1:41.07 | 2:18.81 | ||
Aurajoen Uinti | 2:16.85 | |||||||||
3 | Jesper Lietzen | 2002 | 6 | 474 | 31.69 | 1:07.44 | 1:44.15 | 2:19.20 | ||
Aurajoen Uinti | 2:21.92 | |||||||||
4 | Lasse Pulkkinen | 2002 | 5 | 469 | 31.91 | 1:07.24 | 1:43.63 | 2:19.67 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:22.69 | |||||||||
5 | Roope Paatos | 2002 | 4 | 449 | 31.85 | 1:07.57 | 1:44.03 | 2:21.74 | ||
Raision Urheilijat | 2:22.65 | |||||||||
6 | Benjamin Kangas | 2002 | 3 | 401 | 32.95 | 1:09.63 | 1:48.19 | 2:27.15 | ||
Haminan Uimaseura | 2:24.32 | |||||||||
7 | Elias Juntunen | 2002 | 2 | 400 | 33.60 | 1:10.99 | 1:49.32 | 2:27.33 | ||
Kempeleen Pyrintö | 2:30.43 | |||||||||
8 | Eemeli Leinonen | 2002 | 1 | 394 | 30.83 | 1:07.99 | 1:46.25 | 2:28.00 | ||
Uinti Tampere | 2:28.05 | |||||||||
Laji 25, 200m PU P14,15,16, Loppukilpailut 15 v |
Sponsori: Liedon SP |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Erik Nurmi | 2001 | 9 | 585 | 28.54 | 1:00.24 | 1:33.56 | 2:09.73 | ||
Vanders | 2:12.90 | |||||||||
2 | Atte Moilanen | 2001 | 7 | 573 | 28.67 | 1:02.20 | 1:36.12 | 2:10.67 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:15.65 | |||||||||
3 | Mohamed Ezzat | 2001 | 6 | 531 | 29.85 | 1:04.02 | 1:40.03 | 2:13.99 | ||
Aurajoen Uinti | 2:14.73 | |||||||||
4 | Miiro Vartiainen | 2001 | 5 | 518 | 29.92 | 1:05.12 | 1:40.45 | 2:15.15 | ||
Joensuun Uimaseura | 2:25.03 | |||||||||
5 | Juho Porkkala | 2001 | 4 | 471 | 30.68 | 1:06.17 | 1:42.75 | 2:19.45 | ||
Seinäjoen Uimarit-58 | 2:25.21 | |||||||||
6 | Herman Widbom | 2001 | 3 | 425 | 33.44 | 1:08.29 | 1:45.27 | 2:24.28 | ||
Cetus Espoo | 2:23.84 | |||||||||
7 | Tiitus Taskila | 2001 | 2 | 423 | 31.03 | 1:07.14 | 1:44.92 | 2:24.55 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:26.65 | |||||||||
8 | Leo Roine | 2001 | 1 | 421 | 29.77 | 1:05.87 | 1:44.72 | 2:24.81 | ||
Uinti Tampere | 2:23.41 | |||||||||
Laji 25, 200m PU P14,15,16, Loppukilpailut 16 v |
Sponsori: Liedon SP |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jami Heinilä | 2000 | 9 | 578 | 29.27 | 1:02.69 | 1:37.25 | 2:10.25 | ||
Helsingfors Simsällskap | 2:12.37 | |||||||||
2 | Jaakko Kuusisto | 2000 | 7 | 578 | 27.08 | 58.77 | 1:33.34 | 2:10.29 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:14.70 | |||||||||
3 | Joona Korhonen | 2000 | 6 | 524 | 29.57 | 1:04.50 | 1:39.03 | 2:14.65 | ||
TaTu Tampere | 2:17.10 | |||||||||
4 | Tuomas Ylipelkonen | 2000 | 5 | 514 | 30.15 | 1:04.76 | 1:40.34 | 2:15.46 | ||
Seinäjoen Uimarit-58 | 2:16.02 | |||||||||
5 | Topias Nygård | 2000 | 4 | 496 | 30.95 | 1:05.64 | 1:41.33 | 2:17.14 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:22.07 | |||||||||
6 | Alex Lassila | 2000 | 3 | 452 | 31.05 | 1:06.85 | 1:44.23 | 2:21.42 | ||
Cetus Espoo | 2:21.20 | |||||||||
7 | Santeri Hulkko | 2000 | 2 | 448 | 31.08 | 1:07.80 | 1:45.28 | 2:21.83 | ||
Lahden Uimaseura | 2:22.17 | |||||||||
8 | Topi Lukkarinen | 2000 | 1 | 426 | 30.36 | 1:05.76 | 1:43.62 | 2:24.18 | ||
Swimming Club Rovaniemi | 2:25.66 | |||||||||
Laji 26, 4X50m SKU 2T15+2P16, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
Sponsori: Turun Hylly-ja trukkitalo |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Cetus 1 | 2001 | 18 | 883 | 1:48.41 | |||||
Cetus Espoo | 1:48.44 | |||||||||
Roni Kallström | 2001 | 26.32 | 26.32 | |||||||
Emilia Flyckt | 2001 | 32.07 | 58.39 | |||||||
Sergey Kuznetsov | 2000 | 23.54 | 1:21.93 | |||||||
Peppi Siirtola | 2002 | 26.48 | 1:48.41 | |||||||
2 | Hss 1 | 2000 | 14 | 823 | 1:50.99 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:50.71 | |||||||||
Vilma Oura | 2001 | 28.95 | 28.95 | |||||||
Saija Mikkonen | 2001 | 33.73 | 1:02.68 | |||||||
Niki Karlsson | 2000 | 25.13 | 1:27.81 | |||||||
Santeri Hölttä | 2000 | 23.18 | 1:50.99 | |||||||
3 | Åsk Iku Seka 1 | 2000 | 12 | 790 | 1:52.52 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:53.07 | |||||||||
Emilie Pärnänen | 2002 | 30.02 | 30.02 | |||||||
Oskari Herpola | 2001 | 30.30 | 1:00.32 | |||||||
Jaakko Kuusisto | 2000 | 25.98 | 1:26.30 | |||||||
Sini Silvennoinen | 2002 | 26.22 | 1:52.52 | |||||||
4 | Cetus 2 | 2001 | 10 | 783 | 1:52.85 | |||||
Cetus Espoo | 1:53.01 | |||||||||
Laura Kellberg | 2003 | 30.67 | 30.67 | |||||||
Eerikki Laitala | 2001 | 28.79 | 59.46 | |||||||
Siri Auvinen | 2002 | 28.97 | 1:28.43 | |||||||
Oskari Aalto | 2002 | 24.42 | 1:52.85 | |||||||
5 | Aui Lampun Henki | 2000 | 8 | 777 | 1:53.13 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:54.36 | |||||||||
Paula Peltola | 2001 | 29.07 | 29.07 | |||||||
Reetta Rantakokko | 2001 | 33.76 | 1:02.83 | |||||||
Ibrahim Ezzat | 2002 | 26.25 | 1:29.08 | |||||||
Mohamed Ezzat | 2001 | 24.05 | 1:53.13 | |||||||
6 | Uita 1 | 2004 | 6 | 761 | 1:53.93 | |||||
Uinti Tampere | 1:53.17 | |||||||||
Suvi Kurth | 2001 | 30.97 | 30.97 | |||||||
Olli Rautaporras | 2000 | 30.06 | 1:01.03 | |||||||
Mila Manner | 2001 | 29.25 | 1:30.28 | |||||||
Teemu Lehtonen | 2000 | 23.65 | 1:53.93 | |||||||
7 | Jous Typyukko 1 [2000] | 2000 | 4 | 735 | 1:55.24 | |||||
Joensuun Uimaseura | 1:54.68 | |||||||||
Aino Mononen | 2001 | 32.73 | 32.73 | |||||||
Roope Ruohtula | 2000 | 29.94 | 1:02.67 | |||||||
Veeti Ruohtula | 2001 | 24.92 | 1:27.59 | |||||||
Pinja Raassina | 2002 | 27.65 | 1:55.24 | |||||||
8 | Cetus 3 | 2000 | 2 | 707 | 1:56.78 | |||||
Cetus Espoo | 1:54.31 | |||||||||
Ida Slöör | 2001 | 31.83 | 31.83 | |||||||
Sara Mustonen | 2002 | 33.91 | 1:05.74 | |||||||
Joona Ruuskanen | 2000 | 26.71 | 1:32.45 | |||||||
Jere Ruuhonen | 2001 | 24.33 | 1:56.78 | |||||||
Laji 27, 200m RU P14,15,16, Loppukilpailut 14 v |
Sponsori: Varattu |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ronny Brännkärr | 2002 | 9 | 575 | 32.09 | 1:09.78 | 1:46.43 | 2:24.86 | ||
Kemin Työväen Uimarit | 2:28.46 | |||||||||
2 | Matias Hjelm | 2002 | 7 | 515 | 35.23 | 1:14.25 | 1:52.33 | 2:30.29 | ||
Vanders | 2:34.69 | |||||||||
3 | Lasse Pulkkinen | 2002 | 6 | 510 | 34.05 | 1:11.79 | 1:51.97 | 2:30.74 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:34.88 | |||||||||
4 | Jesper Lietzen | 2002 | 5 | 487 | 34.51 | 1:12.95 | 1:52.39 | 2:33.11 | ||
Aurajoen Uinti | 2:27.86 | |||||||||
5 | Valtteri Taskinen | 2002 | 4 | 480 | 35.18 | 1:14.61 | 1:54.51 | 2:33.83 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:38.91 | |||||||||
6 | Verneri Viisanen | 2002 | 3 | 443 | 35.09 | 1:15.33 | 1:55.77 | 2:38.03 | ||
Cetus Espoo | 2:35.04 | |||||||||
7 | Roope Paatos | 2002 | 2 | 438 | 36.25 | 1:17.17 | 1:57.70 | 2:38.63 | ||
Raision Urheilijat | 2:37.35 | |||||||||
8 | Petr Pankratov | 2002 | 1 | 429 | 35.31 | 1:15.79 | 1:58.12 | 2:39.72 | ||
TaTu Tampere | 2:41.12 | |||||||||
Laji 27, 200m RU P14,15,16, Loppukilpailut 15 v |
Sponsori: Varattu |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Atte Moilanen | 2001 | 9 | 595 | 32.66 | 1:09.98 | 1:47.49 | 2:23.17 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:24.45 | |||||||||
2 | Eerikki Laitala | 2001 | 7 | 577 | 32.61 | 1:09.01 | 1:46.49 | 2:24.71 | ||
Cetus Espoo | 2:26.81 | |||||||||
3 | Atte Lindholm | 2001 | 6 | 544 | 32.25 | 1:09.00 | 1:47.43 | 2:27.54 | ||
Swimming Jyväskylä | 2:32.68 | |||||||||
4 | Oskari Herpola | 2001 | 5 | 514 | 32.87 | 1:12.11 | 1:51.71 | 2:30.33 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:28.66 | |||||||||
5 | Aleksi Helminen | 2001 | 4 | 505 | 35.29 | 1:13.53 | 1:52.42 | 2:31.23 | ||
Lahden Uimaseura | 2:36.53 | |||||||||
6 | Pyry Nurminen | 2001 | 3 | 474 | 34.47 | 1:13.40 | 1:54.45 | 2:34.51 | ||
ORCA Helsinki | 2:36.72 | |||||||||
7 | Kalle Hyttinen | 2001 | 2 | 465 | 34.55 | 1:13.68 | 1:53.92 | 2:35.45 | ||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 2:36.09 | |||||||||
8 | Riku Leino | 2001 | 1 | 456 | 36.35 | 1:15.43 | 1:55.17 | 2:36.51 | ||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:34.38 | |||||||||
Laji 27, 200m RU P14,15,16, Loppukilpailut 16 v |
Sponsori: Varattu |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Joona Korhonen | 2000 | 9 | 562 | 33.24 | 1:10.00 | 1:47.47 | 2:25.94 | ||
TaTu Tampere | 2:27.59 | |||||||||
2 | Lauri Elomaa | 2000 | 7 | 545 | 34.51 | 1:11.19 | 1:50.38 | 2:27.44 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:27.78 | |||||||||
3 | Olli Rautaporras | 2000 | 6 | 539 | 32.20 | 1:09.83 | 1:48.47 | 2:27.98 | ||
Uinti Tampere | 2:25.37 | |||||||||
4 | Roope Ruohtula | 2000 | 5 | 525 | 32.98 | 1:10.12 | 1:48.57 | 2:29.30 | ||
Joensuun Uimaseura | 2:30.84 | |||||||||
5 | Anton Ukkola | 2000 | 4 | 506 | 32.72 | 1:10.63 | 1:50.42 | 2:31.16 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:28.25 | |||||||||
6 | Juha Jernvall | 2000 | 3 | 496 | 34.09 | 1:11.40 | 1:51.20 | 2:32.11 | ||
Uimaseura Aquila | 2:31.75 | |||||||||
7 | Juho Anttila | 2000 | 2 | 447 | 34.34 | 1:14.44 | 1:56.47 | 2:37.51 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:40.23 | |||||||||
8 | Onni Kuronen | 2000 | 1 | 435 | 34.17 | 1:14.30 | 1:55.94 | 2:38.98 | ||
Nokian Pyry | 2:42.37 | |||||||||
Laji 28, 200m SU T13,14,15, Loppukilpailut 13 v |
Sponsori: Unidors |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Laura Kellberg | 2003 | 9 | 591 | 32.39 | 1:08.75 | 1:45.91 | 2:22.04 | ||
Cetus Espoo | 2:23.91 | |||||||||
2 | Rebekka Luoto | 2003 | 7 | 568 | 33.96 | 1:10.48 | 1:47.64 | 2:23.91 | ||
Raision Urheilijat | 2:27.19 | |||||||||
3 | Sylvia Kuusisto | 2003 | 6 | 541 | 34.30 | 1:11.81 | 1:49.56 | 2:26.26 | ||
Aurajoen Uinti | 2:26.71 | |||||||||
4 | Martta Nygård | 2003 | 5 | 531 | 34.19 | 1:11.01 | 1:49.27 | 2:27.16 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:31.87 | |||||||||
5 | Minttu Paalanen | 2003 | 4 | 505 | 35.01 | 1:13.17 | 1:52.13 | 2:29.68 | ||
Lahden Uimaseura | 2:34.77 | |||||||||
6 | Madeleine Hiltunen | 2003 | 3 | 502 | 34.40 | 1:12.56 | 1:51.58 | 2:30.00 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:27.27 | |||||||||
7 | Senni Mattila | 2003 | 2 | 470 | 35.84 | 1:14.41 | 1:54.36 | 2:33.33 | ||
Porin Uimaseura | 2:35.11 | |||||||||
8 | Anni Korhonen | 2003 | 1 | 469 | 36.84 | 1:16.00 | 1:55.24 | 2:33.36 | ||
Raision Urheilijat | 2:35.26 | |||||||||
Laji 28, 200m SU T13,14,15, Loppukilpailut 14 v |
Sponsori: Unidors |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mia Pentti | 2002 | 9 | 658 | 31.92 | 1:06.52 | 1:41.84 | 2:17.04 | ||
Swimming Jyväskylä | 2:19.90 | |||||||||
2 | Emilie Pärnänen | 2002 | 7 | 556 | 33.27 | 1:10.09 | 1:48.01 | 2:24.95 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:23.98 | |||||||||
3 | Oona Laakso | 2002 | 6 | 550 | 33.90 | 1:11.24 | 1:48.74 | 2:25.47 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:30.47 | |||||||||
4 | Anna Vira | 2002 | 5 | 550 | 34.36 | 1:11.35 | 1:48.95 | 2:25.48 | ||
Aurajoen Uinti | 2:25.20 | |||||||||
5 | Siri Auvinen | 2002 | 4 | 517 | 35.10 | 1:12.90 | 1:51.54 | 2:28.50 | ||
Cetus Espoo | 2:29.93 | |||||||||
6 | Peppi Pinomäki | 2002 | 3 | 503 | 35.54 | 1:13.18 | 1:51.84 | 2:29.92 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:32.27 | |||||||||
7 | Olga Koskinen | 2002 | 2 | 502 | 35.51 | 1:13.23 | 1:51.58 | 2:30.00 | ||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:27.29 | |||||||||
8 | Liina Salin | 2002 | 1 | 500 | 35.46 | 1:12.89 | 1:51.87 | 2:30.17 | ||
Kokkolan Uimaseura | 2:33.52 | |||||||||
Laji 28, 200m SU T13,14,15, Loppukilpailut 15 v |
Sponsori: Unidors |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Paula Peltola | 2001 | 9 | 603 | 32.45 | 1:08.93 | 1:45.39 | 2:21.08 | ||
Aurajoen Uinti | 2:20.55 | |||||||||
2 | Ida Slöör | 2001 | 7 | 592 | 33.34 | 1:09.75 | 1:45.98 | 2:21.93 | ||
Cetus Espoo | 2:24.80 | |||||||||
3 | Vilma Iisalo | 2001 | 6 | 570 | 33.62 | 1:10.28 | 1:47.17 | 2:23.80 | ||
Raision Urheilijat | 2:25.40 | |||||||||
4 | Sanni Lampi | 2001 | 5 | 539 | 33.57 | 1:10.54 | 1:49.17 | 2:26.42 | ||
Swimming Jyväskylä | 2:33.45 | |||||||||
5 | Helene Hirvonen | 2001 | 4 | 521 | 34.73 | 1:12.52 | 1:51.38 | 2:28.10 | ||
Helsingfors Simsällskap | 2:28.47 | |||||||||
6 | Netta Nyberg | 2001 | 3 | 509 | 34.50 | 1:13.17 | 1:51.21 | 2:29.28 | ||
Uinti Tampere | 2:30.97 | |||||||||
7 | Iida-Maria Laine | 2001 | 2 | 493 | 33.68 | 1:10.89 | 1:50.84 | 2:30.92 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:24.59 | |||||||||
8 | Janette Setälä | 2001 | 1 | 480 | 33.95 | 1:11.78 | 1:51.71 | 2:32.24 | ||
Aurajoen Uinti | 2:28.74 | |||||||||
Laji 29, 50m SU P13-16, Loppukilpailut 13 - 16 v |
Sponsori: Liedon SP |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Niki Karlsson | 2000 | 9 | 601 | 26.32 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 26.07 | |||||||||
2 | Roni Kallström | 2001 | 7 | 591 | 26.47 | |||||
Cetus Espoo | 26.78 | |||||||||
3 | Teemu Lehtonen | 2000 | 6 | 533 | 27.40 | |||||
Uinti Tampere | 27.45 | |||||||||
4 | Lauri Elomaa | 2000 | 5 | 499 | 28.01 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 27.71 | |||||||||
5 | Veeti Haikonen | 2001 | 4 | 493 | 28.12 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 28.17 | |||||||||
6 | Alex Garcia de la Cadena | 2000 | 3 | 483 | 28.31 | |||||
Cetus Espoo | 28.73 | |||||||||
7 | Tuomas Ylipelkonen | 2000 | 2 | 471 | 28.54 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 28.39 | |||||||||
8 | Isak Gramén | 2001 | 1 | 470 | 28.56 | |||||
Cetus Espoo | 29.00 | |||||||||
Laji 30, 100m SKU T12-15, Loppukilpailut 12 - 15 v |
Sponsori: Forsport |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Peppi Siirtola | 2002 | 9 | 630 | 30.37 | 1:06.09 | ||||
Cetus Espoo | 1:06.68 | |||||||||
1 | Raakel Bärlund | 2001 | 9 | 630 | 30.37 | 1:06.09 | ||||
Lahden Uimaseura | 1:05.99 | |||||||||
3 | Sini Silvennoinen | 2002 | 6 | 630 | 31.11 | 1:06.10 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:06.64 | |||||||||
4 | Paula Peltola | 2001 | 5 | 627 | 30.45 | 1:06.20 | ||||
Aurajoen Uinti | 1:05.83 | |||||||||
5 | Mila Manner | 2001 | 4 | 624 | 31.53 | 1:06.31 | ||||
Uinti Tampere | 1:06.00 | |||||||||
6 | Charlotta Edelman | 2001 | 3 | 615 | 30.85 | 1:06.63 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:05.64 | |||||||||
7 | Anniina Murto | 2001 | 2 | 593 | 32.45 | 1:07.45 | ||||
Porin Uimaseura | 1:07.33 | |||||||||
8 | Emilie Pärnänen | 2002 | 1 | 573 | 31.05 | 1:08.19 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:10.05 | |||||||||
Laji 31, 100m PU P13,14,15,16, Loppukilpailut 13 v |
Sponsori: Varattu |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Marcus Forsel | 2003 | 9 | 519 | 28.54 | 1:00.26 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:02.60 | |||||||||
2 | Alex Lydman | 2003 | 7 | 494 | 29.28 | 1:01.26 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:01.97 | |||||||||
3 | Santeri Herpola | 2003 | 6 | 456 | 28.62 | 1:02.89 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:02.43 | |||||||||
4 | Aleksi Koprinen | 2003 | 5 | 440 | 29.71 | 1:03.64 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 1:03.49 | |||||||||
5 | Lassi Haimi | 2003 | 4 | 425 | 30.44 | 1:04.41 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 1:05.56 | |||||||||
6 | Lauri Kinnunen | 2003 | 3 | 415 | 30.30 | 1:04.89 | ||||
Raision Urheilijat | 1:05.34 | |||||||||
7 | Kasper Lytz | 2003 | 2 | 392 | 30.31 | 1:06.18 | ||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:07.79 | |||||||||
8 | Tatu Hapuoja | 2003 | 1 | 362 | 32.16 | 1:07.93 | ||||
Uinti Tampere | 1:07.41 | |||||||||
Laji 31, 100m PU P13,14,15,16, Loppukilpailut 14 v |
Sponsori: Varattu |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ibrahim Ezzat | 2002 | 9 | 529 | 28.01 | 59.89 | ||||
Aurajoen Uinti | 1:00.81 | |||||||||
2 | Eemeli Leinonen | 2002 | 7 | 477 | 28.84 | 1:01.97 | ||||
Uinti Tampere | 1:03.35 | |||||||||
3 | Viljami Salonen | 2002 | 6 | 464 | 29.28 | 1:02.54 | ||||
Raision Urheilijat | 1:03.87 | |||||||||
4 | Elias Kukkonen | 2002 | 5 | 445 | 29.25 | 1:03.42 | ||||
ORCA Helsinki | 1:04.08 | |||||||||
5 | Elias Laine | 2002 | 4 | 436 | 29.98 | 1:03.84 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:03.00 | |||||||||
6 | Elias Filippovits | 2002 | 3 | 435 | 29.60 | 1:03.91 | ||||
ORCA Helsinki | 1:04.33 | |||||||||
7 | Jere Oikarainen | 2002 | 2 | 431 | 30.48 | 1:04.08 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:05.17 | |||||||||
8 | Daniel Rinne | 2002 | 1 | 427 | 29.85 | 1:04.28 | ||||
Cetus Espoo | 1:04.44 | |||||||||
Laji 31, 100m PU P13,14,15,16, Loppukilpailut 15 v |
Sponsori: Varattu |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Veeti Ruohtula | 2001 | 9 | 603 | 27.67 | 57.31 | ||||
Joensuun Uimaseura | 59.18 | |||||||||
2 | Erik Nurmi | 2001 | 7 | 601 | 27.06 | 57.40 | ||||
Vanders | 58.50 | |||||||||
3 | Mohamed Ezzat | 2001 | 6 | 575 | 26.85 | 58.23 | ||||
Aurajoen Uinti | 58.94 | |||||||||
4 | Alexander Kislitsyn | 2001 | 5 | 530 | 28.29 | 59.82 | ||||
Swimming Jyväskylä | 1:01.51 | |||||||||
5 | Miiro Vartiainen | 2001 | 4 | 469 | 29.18 | 1:02.32 | ||||
Joensuun Uimaseura | 1:04.31 | |||||||||
6 | Juho Porkkala | 2001 | 3 | 468 | 28.89 | 1:02.35 | ||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:03.77 | |||||||||
7 | Atte Alila | 2001 | 2 | 461 | 29.13 | 1:02.69 | ||||
Uimaseura Aquila | 1:02.39 | |||||||||
8 | Tatu Hörkkö | 2001 | 1 | 461 | 28.18 | 1:02.70 | ||||
Uinti Tampere | 1:03.08 | |||||||||
Laji 31, 100m PU P13,14,15,16, Loppukilpailut 16 v |
Sponsori: Varattu |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sergey Kuznetsov | 2000 | 9 | 770 | 24.46 | 52.83 | ||||
Cetus Espoo | 54.31 | |||||||||
2 | Teemu Lehtonen | 2000 | 7 | 599 | 27.48 | 57.45 | ||||
Uinti Tampere | 58.38 | |||||||||
3 | Jaakko Kuusisto | 2000 | 6 | 580 | 26.81 | 58.07 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 57.97 | |||||||||
4 | Jami Heinilä | 2000 | 5 | 535 | 27.86 | 59.66 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 59.29 | |||||||||
5 | Santeri Hulkko | 2000 | 4 | 518 | 27.95 | 1:00.30 | ||||
Lahden Uimaseura | 59.49 | |||||||||
6 | Topi Lukkarinen | 2000 | 3 | 506 | 28.00 | 1:00.77 | ||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:01.78 | |||||||||
7 | Topias Nygård | 2000 | 2 | 504 | 28.51 | 1:00.85 | ||||
Oulun Uinti 1906 | 1:01.74 | |||||||||
8 | Alex Lassila | 2000 | 1 | 495 | 29.80 | 1:01.21 | ||||
Cetus Espoo | 1:01.58 | |||||||||
Laji 32, 400m VU T12,13,14,15, Loppukilpailut 12 v |
Sponsori: Sporttiapteekki |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sohvi Kallinen | 2004 | 9 | 592 | 1:07.14 | 2:18.87 | 3:30.72 | 4:39.25 | ||
Lahden Uimaseura | 4:46.52 | |||||||||
2 | Irene Mäkilä | 2004 | 7 | 564 | 1:07.02 | 2:18.93 | 3:31.84 | 4:43.72 | ||
Raision Urheilijat | 4:45.76 | |||||||||
3 | Jenna Pulkkinen | 2004 | 6 | 556 | 1:06.21 | 2:17.29 | 3:30.37 | 4:45.07 | ||
Kouvolan Uimarit | 4:50.94 | |||||||||
4 | Petra Ansaranta | 2004 | 5 | 528 | 1:07.36 | 2:20.91 | 3:35.94 | 4:50.14 | ||
Oulun Uinti 1906 | 4:51.89 | |||||||||
5 | Aino-Kaisa Paatos | 2004 | 4 | 525 | 1:11.50 | 2:25.44 | 3:39.37 | 4:50.57 | ||
Raision Urheilijat | 4:54.17 | |||||||||
6 | Lotta Pälsi | 2004 | 3 | 513 | 1:07.21 | 2:21.75 | 3:38.42 | 4:52.93 | ||
Helsingfors Simsällskap | 4:53.67 | |||||||||
7 | Siiri Arjanmaa | 2004 | 2 | 486 | 1:09.14 | 2:25.22 | 3:42.96 | 4:58.09 | ||
Uinti Tampere | 4:53.97 | |||||||||
8 | Annukka Pihkamäki | 2004 | 1 | 483 | 1:09.75 | 2:26.79 | 3:43.87 | 4:58.71 | ||
Riihimäen Uimaseura | 5:00.51 | |||||||||
Laji 32, 400m VU T12,13,14,15, Loppukilpailut 13 v |
Sponsori: Sporttiapteekki |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Laura Lahtinen | 2003 | 9 | 636 | 1:03.19 | 2:12.30 | 3:22.22 | 4:32.66 | ||
Oulun Uinti 1906 | 4:31.71 | |||||||||
2 | Rebekka Luoto | 2003 | 7 | 612 | 1:04.86 | 2:15.52 | 3:26.38 | 4:36.21 | ||
Raision Urheilijat | 4:38.02 | |||||||||
3 | Madeleine Hiltunen | 2003 | 6 | 572 | 1:06.46 | 2:19.33 | 3:32.35 | 4:42.42 | ||
Oulun Uinti 1906 | 4:40.16 | |||||||||
4 | Siiri Einiö | 2003 | 5 | 571 | 1:06.07 | 2:18.18 | 3:31.13 | 4:42.68 | ||
Gladius Kirkkonummi | 4:40.23 | |||||||||
5 | Henna Hökkä | 2003 | 4 | 567 | 1:05.22 | 2:16.64 | 3:29.70 | 4:43.31 | ||
Oulun Uinti 1906 | 4:44.87 | |||||||||
6 | Roosa Aho | 2003 | 3 | 554 | 1:06.56 | 2:19.12 | 3:32.70 | 4:45.52 | ||
Raision Urheilijat | 4:53.03 | |||||||||
7 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | 2 | 537 | 1:07.48 | 2:20.84 | 3:35.91 | 4:48.38 | ||
Oulun Lohet | 4:51.77 | |||||||||
8 | Martta Ruuska | 2003 | 1 | 533 | 1:07.58 | 2:21.77 | 3:36.62 | 4:49.15 | ||
Swimming Jyväskylä | 4:52.39 | |||||||||
Laji 32, 400m VU T12,13,14,15, Loppukilpailut 14 v |
Sponsori: Sporttiapteekki |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Anniina Kallio | 2002 | 9 | 618 | 1:05.74 | 2:15.68 | 3:25.74 | 4:35.21 | ||
Raision Urheilijat | 4:30.42 | |||||||||
2 | Oona Laakso | 2002 | 7 | 582 | 1:06.40 | 2:17.85 | 3:30.25 | 4:40.88 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 4:42.89 | |||||||||
3 | Jemilia Haapakoski | 2002 | 6 | 577 | 1:07.25 | 2:20.49 | 3:31.39 | 4:41.65 | ||
Lahden Uimaseura | 4:42.16 | |||||||||
4 | Peppi Pinomäki | 2002 | 5 | 560 | 1:06.82 | 2:18.96 | 3:31.81 | 4:44.44 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 4:43.88 | |||||||||
5 | Senni Jouhten | 2002 | 4 | 560 | 1:09.31 | 2:20.90 | 3:32.83 | 4:44.49 | ||
Kempeleen Pyrintö | 4:47.63 | |||||||||
6 | Venla Salminen | 2002 | 3 | 558 | 1:06.58 | 2:19.60 | 3:33.23 | 4:44.73 | ||
Cetus Espoo | 4:49.82 | |||||||||
7 | Anni Savolainen | 2002 | 2 | 546 | 1:08.63 | 2:21.68 | 3:35.06 | 4:46.88 | ||
Cetus Espoo | 4:52.91 | |||||||||
8 | Olga Koskinen | 2002 | 1 | 521 | 1:10.48 | 2:25.23 | 3:38.96 | 4:51.36 | ||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 4:48.12 | |||||||||
Laji 32, 400m VU T12,13,14,15, Loppukilpailut 15 v |
Sponsori: Sporttiapteekki |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emma Koiranen | 2001 | 9 | 684 | 1:03.84 | 2:11.23 | 3:18.25 | 4:26.12 | ||
Helsingfors Simsällskap | 4:27.65 | |||||||||
2 | Raakel Bärlund | 2001 | 7 | 635 | 1:04.00 | 2:12.13 | 3:22.81 | 4:32.80 | ||
Lahden Uimaseura | 4:35.15 | |||||||||
3 | Jenna Sjöblom | 2001 | 6 | 631 | 1:04.46 | 2:13.68 | 3:24.05 | 4:33.30 | ||
Kouvolan Uimarit | 4:35.70 | |||||||||
4 | Ida Slöör | 2001 | 5 | 627 | 1:06.43 | 2:16.12 | 3:26.54 | 4:33.91 | ||
Cetus Espoo | 4:37.07 | |||||||||
5 | Heta Känkänen | 2001 | 4 | 605 | 1:04.36 | 2:14.96 | 3:27.33 | 4:37.25 | ||
Porin Uimaseura | 4:44.75 | |||||||||
6 | Helene Hirvonen | 2001 | 3 | 603 | 1:06.44 | 2:18.91 | 3:30.26 | 4:37.50 | ||
Helsingfors Simsällskap | 4:42.76 | |||||||||
7 | Henna Haipus | 2001 | 2 | 582 | 1:05.44 | 2:16.25 | 3:28.19 | 4:40.86 | ||
Kempeleen Pyrintö | 4:40.96 | |||||||||
8 | Lotta Auvinen | 2001 | 1 | 567 | 1:06.53 | 2:18.83 | 3:31.07 | 4:43.27 | ||
Cetus Espoo | 4:43.05 | |||||||||
Laji 33, 4X100m SKU P16, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
Sponsori: Turun Vapaavarasto |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | Aika | Tila | ||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Cetus 1 | 2000 | 18 | 671 | 3:47.46 | |||||
Cetus Espoo | 3:48.79 | |||||||||
Roni Kallström | 2001 | 27.55 | 56.45 | 56.45 | ||||||
Eerikki Laitala | 2001 | 29.35 | 1:04.52 | 2:00.97 | ||||||
Sergey Kuznetsov | 2000 | 23.92 | 52.29 | 2:53.26 | ||||||
Oskari Aalto | 2002 | 25.80 | 54.20 | 3:47.46 | ||||||
2 | Hss 1 | 2000 | 14 | 633 | 3:51.93 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 3:54.32 | |||||||||
Niki Karlsson | 2000 | 27.56 | 57.05 | 57.05 | ||||||
Elias Herlevi | 2000 | 31.07 | 1:06.39 | 2:03.44 | ||||||
Santeri Hölttä | 2000 | 25.61 | 55.30 | 2:58.74 | ||||||
Kirill Egorov | 2000 | 25.10 | 53.19 | 3:51.93 | ||||||
3 | Uita 1 | 2000 | 12 | 567 | 4:00.50 | |||||
Uinti Tampere | 4:04.27 | |||||||||
Jakob Sievers | 2000 | 29.48 | 1:01.31 | 1:01.31 | ||||||
Olli Rautaporras | 2000 | 30.79 | 1:06.62 | 2:07.93 | ||||||
Teemu Lehtonen | 2000 | 26.64 | 56.81 | 3:04.74 | ||||||
Tatu Hapuoja | 2003 | 26.44 | 55.76 | 4:00.50 | ||||||
4 | Laus Miehet [2000] | 2000 | 10 | 531 | 4:05.93 | |||||
Lahden Uimaseura | 4:09.32 | |||||||||
Petteri Haverinen | 2001 | 29.30 | 1:00.44 | 1:00.44 | ||||||
Antti Leppänen | 2002 | 32.77 | 1:10.40 | 2:10.84 | ||||||
Santeri Hulkko | 2000 | 27.46 | 1:00.42 | 3:11.26 | ||||||
Joonas Mustonen | 2001 | 26.05 | 54.67 | 4:05.93 | ||||||
5 | Åsk Iku Pojat 1 | 2000 | 8 | 530 | 4:06.08 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 4:04.79 | |||||||||
Lauri Elomaa | 2000 | 30.01 | 1:02.00 | 1:02.00 | ||||||
Oskari Herpola | 2001 | 31.09 | 1:08.25 | 2:10.25 | ||||||
Jaakko Kuusisto | 2000 | 27.47 | 1:00.04 | 3:10.29 | ||||||
Marcus Forsel | 2003 | 25.90 | 55.79 | 4:06.08 | ||||||
6 | Cetus 2 | 2000 | 6 | 523 | 4:07.06 | |||||
Cetus Espoo | 4:04.44 | |||||||||
Alex Garcia de la Cadena | 2000 | 29.53 | 1:00.54 | 1:00.54 | ||||||
Verneri Viisanen | 2002 | 34.53 | 1:11.98 | 2:12.52 | ||||||
Alex Lassila | 2000 | 28.93 | 1:00.04 | 3:12.56 | ||||||
Jere Ruuhonen | 2001 | 26.16 | 54.50 | 4:07.06 | ||||||
7 | Jous Ukkelit 1 [2000] | 2000 | 4 | 508 | 4:09.55 | |||||
Joensuun Uimaseura | 4:10.51 | |||||||||
Veeti Ruohtula | 2001 | 28.65 | 59.41 | 59.41 | ||||||
Roope Ruohtula | 2000 | 31.39 | 1:07.23 | 2:06.64 | ||||||
Miiro Vartiainen | 2001 | 28.33 | 1:01.80 | 3:08.44 | ||||||
Jonni Timonen | 2000 | 29.01 | 1:01.11 | 4:09.55 | ||||||
Laji 34, 400m SKU P14,15,16, Loppukilpailut 14 v |
Sponsori: 9 lives |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lasse Pulkkinen | 2002 | 9 | 555 | 1:08.13 | 2:23.88 | 3:41.38 | 4:46.43 | ||
Oulun Uinti 1906 | 4:59.22 | |||||||||
2 | Roope Paatos | 2002 | 7 | 549 | 1:07.91 | 2:23.48 | 3:43.92 | 4:47.54 | ||
Raision Urheilijat | 4:55.00 | |||||||||
3 | Jesper Lietzen | 2002 | 6 | 523 | 1:08.74 | 2:21.37 | 3:42.50 | 4:52.20 | ||
Aurajoen Uinti | 4:53.91 | |||||||||
4 | Elias Juntunen | 2002 | 5 | 455 | 1:12.09 | 2:28.48 | 3:57.14 | 5:06.11 | ||
Kempeleen Pyrintö | 5:12.59 | |||||||||
5 | Valtteri Taskinen | 2002 | 4 | 451 | 1:13.56 | 2:34.14 | 3:56.16 | 5:06.87 | ||
Oulun Uinti 1906 | 5:12.52 | |||||||||
6 | Elias Filippovits | 2002 | 3 | 436 | 1:09.60 | 2:29.88 | 3:58.84 | 5:10.54 | ||
ORCA Helsinki | 5:15.93 | |||||||||
7 | Roope Tsutsunen | 2002 | 2 | 423 | 1:12.59 | 2:29.53 | 4:03.29 | 5:13.63 | ||
Lahden Uimaseura | 5:16.78 | |||||||||
8 | Mihail Khanoukaev | 2002 | 1 | 422 | 1:13.40 | 2:35.62 | 4:03.94 | 5:13.95 | ||
Cetus Espoo | 5:13.54 | |||||||||
Laji 34, 400m SKU P14,15,16, Loppukilpailut 15 v |
Sponsori: 9 lives |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Atte Moilanen | 2001 | 9 | 626 | 1:04.10 | 2:15.56 | 3:31.92 | 4:35.20 | ||
Oulun Uinti 1906 | 4:56.96 | |||||||||
2 | Erik Nurmi | 2001 | 7 | 573 | 1:04.01 | 2:20.47 | 3:33.59 | 4:43.39 | ||
Vanders | 4:45.62 | |||||||||
3 | Eerikki Laitala | 2001 | 6 | 524 | 1:06.87 | 2:26.73 | 3:44.10 | 4:52.07 | ||
Cetus Espoo | 4:52.29 | |||||||||
4 | Tiitus Taskila | 2001 | 5 | 523 | 1:06.75 | 2:20.32 | 3:44.97 | 4:52.19 | ||
Oulun Uinti 1906 | 4:56.76 | |||||||||
5 | Oskari Herpola | 2001 | 4 | 522 | 1:07.83 | 2:22.50 | 3:47.71 | 4:52.39 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 4:52.23 | |||||||||
6 | Claes Fjellström | 2001 | 3 | 502 | 1:06.94 | 2:19.54 | 3:46.40 | 4:56.26 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 4:52.30 | |||||||||
7 | Ossi Kleimola | 2001 | 2 | 495 | 1:09.47 | 2:25.18 | 3:50.68 | 4:57.52 | ||
Kouvolan Uimarit | 4:56.58 | |||||||||
8 | Herman Widbom | 2001 | 1 | 492 | 1:06.11 | 2:24.22 | 3:47.78 | 4:58.18 | ||
Cetus Espoo | 5:00.41 | |||||||||
Laji 34, 400m SKU P14,15,16, Loppukilpailut 16 v |
Sponsori: 9 lives |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jami Heinilä | 2000 | 9 | 588 | 1:05.26 | 2:18.73 | 3:36.19 | 4:40.95 | ||
Helsingfors Simsällskap | 4:48.14 | |||||||||
2 | Jakob Sievers | 2000 | 7 | 533 | 1:05.53 | 2:19.98 | 3:44.50 | 4:50.38 | ||
Uinti Tampere | 4:54.95 | |||||||||
3 | Jere Kekola | 2000 | 6 | 490 | 1:10.21 | 2:27.42 | 3:53.48 | 4:58.62 | ||
Seinäjoen Uimarit-58 | 5:09.57 | |||||||||
4 | Lauri Törmä | 2000 | 5 | 488 | 1:07.86 | 2:25.82 | 3:53.68 | 4:58.95 | ||
Porin Uimaseura | 5:00.86 | |||||||||
5 | Alex Lassila | 2000 | 4 | 465 | 1:06.51 | 2:25.95 | 3:53.09 | 5:03.84 | ||
Cetus Espoo | 5:07.13 | |||||||||
6 | Saku Romo | 2000 | 3 | 431 | 1:12.15 | 2:30.39 | 4:00.73 | 5:11.56 | ||
Lahden Uimaseura | 5:11.17 | |||||||||
7 | Max Roman | 2000 | 2 | 269 | 1:15.64 | 2:44.09 | 4:37.44 | 6:04.72 | ||
IFK Simning Åland | 6:00.39 | |||||||||
- | Joona Korhonen | 2000 | DNF | |||||||
TaTu Tampere | 4:44.57 | |||||||||
Laji 35, 50m RU T12-15, Loppukilpailut 12 - 15 v |
Sponsori: Näytönpaikka |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emilia Flyckt | 2001 | 9 | 714 | 32.22 | |||||
Cetus Espoo | 32.37 | |||||||||
2 | Anniina Murto | 2001 | 7 | 711 | 32.26 | |||||
Porin Uimaseura | 32.39 | |||||||||
3 | Rebekka Luoto | 2003 | 6 | 674 | 32.84 | |||||
Raision Urheilijat | 33.13 | |||||||||
4 | Laura Lahtinen | 2003 | 5 | 663 | 33.02 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 33.50 | |||||||||
5 | Charlotta Edelman | 2001 | 4 | 642 | 33.37 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.27 | |||||||||
6 | Aino Ruottu | 2001 | 3 | 618 | 33.81 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 34.03 | |||||||||
7 | Emilia Liven | 2002 | 2 | 607 | 34.00 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.88 | |||||||||
8 | Sini Silvennoinen | 2002 | 1 | 588 | 34.36 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.96 | |||||||||
Laji 36, 100m SU P13,14,15,16, Loppukilpailut 13 v |
Sponsori: Sporttiapteekki |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Alex Lydman | 2003 | 9 | 489 | 30.34 | 1:02.09 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:03.29 | |||||||||
2 | Aku Kaila | 2003 | 7 | 470 | 30.94 | 1:02.89 | ||||
Raision Urheilijat | 1:04.87 | |||||||||
3 | Santeri Herpola | 2003 | 6 | 455 | 30.44 | 1:03.59 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:05.91 | |||||||||
4 | Marcus Forsel | 2003 | 5 | 448 | 30.85 | 1:03.92 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:07.64 | |||||||||
5 | Tatu Hapuoja | 2003 | 4 | 441 | 30.65 | 1:04.24 | ||||
Uinti Tampere | 1:05.44 | |||||||||
6 | Lassi Haimi | 2003 | 3 | 422 | 31.54 | 1:05.22 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 1:07.18 | |||||||||
7 | Niklas Hatakka | 2003 | 2 | 367 | 33.55 | 1:08.32 | ||||
Cetus Espoo | 1:10.08 | |||||||||
8 | Pauli Salonen | 2003 | 1 | 365 | 32.96 | 1:08.40 | ||||
Helsingin Uimarit | 1:10.48 | |||||||||
Laji 36, 100m SU P13,14,15,16, Loppukilpailut 14 v |
Sponsori: Sporttiapteekki |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ibrahim Ezzat | 2002 | 9 | 526 | 29.09 | 1:00.58 | ||||
Aurajoen Uinti | 1:02.14 | |||||||||
2 | Ronny Brännkärr | 2002 | 7 | 523 | 29.15 | 1:00.69 | ||||
Kemin Työväen Uimarit | 1:01.55 | |||||||||
3 | Elias Laine | 2002 | 6 | 484 | 30.22 | 1:02.29 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:03.03 | |||||||||
4 | Kalle Mäkinen | 2002 | 5 | 483 | 30.39 | 1:02.35 | ||||
Vanders | 1:04.60 | |||||||||
5 | Oscar Skjäl | 2002 | 4 | 465 | 30.29 | 1:03.11 | ||||
Cetus Espoo | 1:03.47 | |||||||||
6 | Jere Oikarainen | 2002 | 3 | 454 | 30.57 | 1:03.65 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:05.69 | |||||||||
7 | Lasse Pulkkinen | 2002 | 2 | 423 | 31.88 | 1:05.12 | ||||
Oulun Uinti 1906 | 1:08.91 | |||||||||
8 | Jesse Anttila | 2002 | 1 | 417 | 31.30 | 1:05.45 | ||||
Kokkolan Uimaseura | 1:06.51 | |||||||||
Laji 36, 100m SU P13,14,15,16, Loppukilpailut 15 v |
Sponsori: Sporttiapteekki |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Roni Kallström | 2001 | 9 | 652 | 27.33 | 56.39 | ||||
Cetus Espoo | 58.65 | |||||||||
2 | Petteri Haverinen | 2001 | 7 | 572 | 28.79 | 58.91 | ||||
Lahden Uimaseura | 59.78 | |||||||||
3 | Veeti Ruohtula | 2001 | 6 | 568 | 28.84 | 59.04 | ||||
Joensuun Uimaseura | 1:01.41 | |||||||||
4 | Veeti Haikonen | 2001 | 5 | 534 | 29.15 | 1:00.28 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 1:00.11 | |||||||||
5 | Isak Gramén | 2001 | 4 | 495 | 29.73 | 1:01.83 | ||||
Cetus Espoo | 1:02.61 | |||||||||
6 | Oskari Hynynen | 2001 | 3 | 467 | 30.34 | 1:03.04 | ||||
Salon Uimarit | 1:03.22 | |||||||||
7 | Jere Ruuhonen | 2001 | 2 | 435 | 31.39 | 1:04.56 | ||||
Cetus Espoo | 1:05.49 | |||||||||
8 | Kasper Vaittinen | 2001 | 1 | 429 | 31.05 | 1:04.82 | ||||
Cetus Espoo | 1:05.22 | |||||||||
Laji 36, 100m SU P13,14,15,16, Loppukilpailut 16 v |
Sponsori: Sporttiapteekki |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Niki Karlsson | 2000 | 9 | 614 | 27.81 | 57.55 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 59.05 | |||||||||
2 | Teemu Lehtonen | 2000 | 7 | 560 | 27.84 | 59.32 | ||||
Uinti Tampere | 59.45 | |||||||||
3 | Tuomas Ylipelkonen | 2000 | 6 | 537 | 28.71 | 1:00.18 | ||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 59.97 | |||||||||
4 | Alex Garcia de la Cadena | 2000 | 5 | 525 | 29.22 | 1:00.61 | ||||
Cetus Espoo | 1:01.68 | |||||||||
5 | Lauri Elomaa | 2000 | 4 | 509 | 30.08 | 1:01.26 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:00.96 | |||||||||
6 | Topias Nygård | 2000 | 3 | 508 | 30.07 | 1:01.27 | ||||
Oulun Uinti 1906 | 1:02.31 | |||||||||
7 | Hermanni Taimisto | 2000 | 2 | 498 | 30.15 | 1:01.70 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:02.41 | |||||||||
8 | Joona Ruuskanen | 2000 | 1 | 479 | 29.56 | 1:02.52 | ||||
Cetus Espoo | 1:03.99 | |||||||||
Laji 37, 100m VU T12,13,14,15, Loppukilpailut 12 v |
Sponsori: Pappila Penkkala Group |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lotta Pälsi | 2004 | 9 | 590 | 28.87 | 1:00.68 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 1:00.78 | |||||||||
2 | Irene Mäkilä | 2004 | 7 | 560 | 29.39 | 1:01.73 | ||||
Raision Urheilijat | 1:02.62 | |||||||||
3 | Dina Sadojevic Jelacik | 2004 | 6 | 551 | 29.37 | 1:02.09 | ||||
Cetus Espoo | 1:02.88 | |||||||||
4 | Jenna Pulkkinen | 2004 | 5 | 540 | 29.43 | 1:02.51 | ||||
Kouvolan Uimarit | 1:02.29 | |||||||||
5 | Emilia Sihvo | 2004 | 4 | 535 | 30.43 | 1:02.71 | ||||
Raision Urheilijat | 1:04.33 | |||||||||
6 | Sohvi Kallinen | 2004 | 3 | 522 | 30.55 | 1:03.21 | ||||
Lahden Uimaseura | 1:03.27 | |||||||||
7 | Siiri Konkka | 2004 | 2 | 522 | 30.03 | 1:03.22 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:03.50 | |||||||||
8 | Siiri Arjanmaa | 2004 | 1 | 520 | 30.13 | 1:03.27 | ||||
Uinti Tampere | 1:02.83 | |||||||||
Laji 37, 100m VU T12,13,14,15, Loppukilpailut 13 v |
Sponsori: Pappila Penkkala Group |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Rebekka Luoto | 2003 | 9 | 628 | 28.70 | 59.44 | ||||
Raision Urheilijat | 1:00.59 | |||||||||
2 | Laura Lahtinen | 2003 | 7 | 616 | 28.47 | 59.82 | ||||
Oulun Uinti 1906 | 1:01.13 | |||||||||
3 | Siiri Einiö | 2003 | 6 | 603 | 28.76 | 1:00.24 | ||||
Gladius Kirkkonummi | 1:00.21 | |||||||||
4 | Kiia Kärkkäinen | 2003 | 5 | 560 | 29.01 | 1:01.75 | ||||
Heinolan Isku | 1:03.04 | |||||||||
5 | Sylvia Kuusisto | 2003 | 4 | 559 | 29.52 | 1:01.79 | ||||
Aurajoen Uinti | 1:02.02 | |||||||||
6 | Laura Kellberg | 2003 | 3 | 557 | 29.30 | 1:01.87 | ||||
Cetus Espoo | 1:01.30 | |||||||||
7 | Sonja Lehtinen | 2003 | 2 | 551 | 29.48 | 1:02.07 | ||||
Helsingin Uimarit | 1:02.74 | |||||||||
8 | Madeleine Hiltunen | 2003 | 1 | 548 | 30.10 | 1:02.21 | ||||
Oulun Uinti 1906 | 1:02.21 | |||||||||
Laji 37, 100m VU T12,13,14,15, Loppukilpailut 14 v |
Sponsori: Pappila Penkkala Group |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sini Silvennoinen | 2002 | 9 | 679 | 27.54 | 57.91 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 57.51 | |||||||||
2 | Peppi Siirtola | 2002 | 7 | 665 | 27.84 | 58.32 | ||||
Cetus Espoo | 59.22 | |||||||||
3 | Olivia Weuro | 2002 | 6 | 662 | 28.27 | 58.40 | ||||
IFK Simning Åland | 58.88 | |||||||||
4 | Mia Pentti | 2002 | 5 | 659 | 27.76 | 58.49 | ||||
Swimming Jyväskylä | 58.64 | |||||||||
5 | Anna Vira | 2002 | 4 | 646 | 28.05 | 58.88 | ||||
Aurajoen Uinti | 58.74 | |||||||||
6 | Emmi Kaunisto | 2002 | 3 | 609 | 28.80 | 1:00.04 | ||||
Porin Uimaseura | 59.87 | |||||||||
7 | Enni Lahtinen | 2002 | 2 | 592 | 29.27 | 1:00.60 | ||||
Uinti Tampere | 1:01.43 | |||||||||
8 | Oona Laakso | 2002 | 1 | 591 | 28.83 | 1:00.66 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:00.52 | |||||||||
Laji 37, 100m VU T12,13,14,15, Loppukilpailut 15 v |
Sponsori: Pappila Penkkala Group |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Paula Peltola | 2001 | 9 | 682 | 27.85 | 57.82 | ||||
Aurajoen Uinti | 58.64 | |||||||||
2 | Emma Koiranen | 2001 | 7 | 645 | 28.46 | 58.90 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 58.79 | |||||||||
3 | Vuokko Suomäki | 2001 | 6 | 638 | 28.55 | 59.13 | ||||
Aurajoen Uinti | 1:00.07 | |||||||||
4 | Anniina Murto | 2001 | 5 | 604 | 28.77 | 1:00.21 | ||||
Porin Uimaseura | 1:01.98 | |||||||||
5 | Ida Slöör | 2001 | 4 | 603 | 29.04 | 1:00.25 | ||||
Cetus Espoo | 59.82 | |||||||||
6 | Reetta Rantakokko | 2001 | 3 | 601 | 28.88 | 1:00.31 | ||||
Aurajoen Uinti | 59.52 | |||||||||
7 | Vilma Uuttu | 2001 | 2 | 586 | 29.41 | 1:00.81 | ||||
Lahden Uimaseura | 1:00.83 | |||||||||
8 | Charlotta Edelman | 2001 | 1 | 585 | 29.01 | 1:00.84 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 59.84 | |||||||||
Laji 38, 200m VU P14,15,16, Loppukilpailut 14 v |
Sponsori: Turun Hylly-ja Trukkitalo |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ronny Brännkärr | 2002 | 9 | 576 | 27.50 | 58.52 | 1:30.05 | 1:59.43 | ||
Kemin Työväen Uimarit | 2:02.85 | |||||||||
2 | Oskari Aalto | 2002 | 7 | 566 | 27.89 | 58.42 | 1:30.13 | 2:00.11 | ||
Cetus Espoo | 2:04.36 | |||||||||
3 | Oscar Skjäl | 2002 | 6 | 518 | 28.32 | 1:00.28 | 1:32.57 | 2:03.72 | ||
Cetus Espoo | 2:06.32 | |||||||||
4 | Antti Leppänen | 2002 | 5 | 517 | 28.48 | 1:00.09 | 1:31.56 | 2:03.78 | ||
Lahden Uimaseura | 2:01.21 | |||||||||
5 | Roope Paatos | 2002 | 4 | 506 | 29.13 | 1:00.19 | 1:32.65 | 2:04.66 | ||
Raision Urheilijat | 2:11.01 | |||||||||
6 | Axel Olander | 2002 | 3 | 500 | 29.44 | 1:01.14 | 1:32.81 | 2:05.19 | ||
TaTu Tampere | 2:02.95 | |||||||||
7 | Justus Hilaja | 2002 | 2 | 465 | 29.53 | 1:02.47 | 1:36.12 | 2:08.21 | ||
Pihlava Työväen Urheilijat | 2:09.31 | |||||||||
8 | Elias Laine | 2002 | 1 | 457 | 28.63 | 1:00.95 | 1:34.64 | 2:08.94 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:05.18 | |||||||||
Laji 38, 200m VU P14,15,16, Loppukilpailut 15 v |
Sponsori: Turun Hylly-ja Trukkitalo |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Veeti Ruohtula | 2001 | 9 | 613 | 27.06 | 57.41 | 1:26.99 | 1:56.93 | ||
Joensuun Uimaseura | 2:00.92 | |||||||||
2 | Mohamed Ezzat | 2001 | 7 | 589 | 26.97 | 57.21 | 1:27.96 | 1:58.54 | ||
Aurajoen Uinti | 2:00.59 | |||||||||
3 | Joonas Mustonen | 2001 | 6 | 571 | 26.90 | 56.76 | 1:27.88 | 1:59.72 | ||
Lahden Uimaseura | 2:02.91 | |||||||||
4 | Jere Nevalainen | 2001 | 5 | 542 | 28.03 | 58.81 | 1:30.23 | 2:01.82 | ||
Aurajoen Uinti | 2:05.63 | |||||||||
5 | Taneli Lantta | 2001 | 4 | 542 | 28.19 | 58.98 | 1:30.53 | 2:01.85 | ||
Simmis Wanda | 2:03.09 | |||||||||
6 | Juho Porkkala | 2001 | 3 | 521 | 28.42 | 59.98 | 1:31.91 | 2:03.49 | ||
Seinäjoen Uimarit-58 | 2:06.24 | |||||||||
6 | Miiro Vartiainen | 2001 | 3 | 521 | 28.49 | 1:00.27 | 1:32.51 | 2:03.49 | ||
Joensuun Uimaseura | 2:05.58 | |||||||||
8 | Aleksi Helminen | 2001 | 1 | 512 | 28.57 | 59.76 | 1:31.70 | 2:04.18 | ||
Lahden Uimaseura | 2:04.42 | |||||||||
Laji 38, 200m VU P14,15,16, Loppukilpailut 16 v |
Sponsori: Turun Hylly-ja Trukkitalo |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kirill Egorov | 2000 | 9 | 615 | 27.72 | 57.41 | 1:27.15 | 1:56.82 | ||
Helsingfors Simsällskap | 1:55.42 | |||||||||
2 | Tuomas Ylipelkonen | 2000 | 7 | 599 | 27.80 | 57.84 | 1:28.30 | 1:57.84 | ||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:57.99 | |||||||||
3 | Elias Herlevi | 2000 | 6 | 580 | 27.35 | 58.10 | 1:29.15 | 1:59.09 | ||
Helsingfors Simsällskap | 1:59.57 | |||||||||
4 | Jami Heinilä | 2000 | 5 | 578 | 27.93 | 58.01 | 1:28.68 | 1:59.27 | ||
Helsingfors Simsällskap | 1:58.35 | |||||||||
5 | Lassi Grönroos | 2000 | 4 | 577 | 27.68 | 57.69 | 1:28.72 | 1:59.35 | ||
Salon Uimarit | 1:59.06 | |||||||||
6 | Joona Korhonen | 2000 | 3 | 568 | 28.03 | 58.85 | 1:29.36 | 1:59.96 | ||
TaTu Tampere | 2:00.41 | |||||||||
7 | Viktor Thodin | 2000 | 2 | 553 | 27.60 | 58.52 | 1:30.25 | 2:01.00 | ||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 2:02.24 | |||||||||
8 | Emil Perkkiö | 2000 | 1 | 550 | 28.39 | 59.34 | 1:30.90 | 2:01.23 | ||
Seinäjoen Uimarit-58 | 2:00.45 | |||||||||
Laji 39, 200m PU T13,14,15, Loppukilpailut 13 v |
Sponsori: JP Antores |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Laura Lahtinen | 2003 | 9 | 573 | 32.15 | 1:07.95 | 1:46.42 | 2:23.94 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:24.83 | |||||||||
2 | Madeleine Hiltunen | 2003 | 7 | 504 | 34.08 | 1:12.25 | 1:52.33 | 2:30.26 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:34.05 | |||||||||
3 | Róza Nagy | 2003 | 6 | 457 | 35.14 | 1:14.55 | 1:55.16 | 2:35.19 | ||
Cetus Espoo | 2:41.39 | |||||||||
4 | Minttu Paalanen | 2003 | 5 | 435 | 35.45 | 1:15.65 | 1:58.09 | 2:37.74 | ||
Lahden Uimaseura | 2:43.27 | |||||||||
5 | Emma Haglund | 2003 | 4 | 414 | 34.39 | 1:13.86 | 1:55.39 | 2:40.37 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:42.77 | |||||||||
6 | Henna Hökkä | 2003 | 3 | 384 | 34.13 | 1:15.67 | 1:59.88 | 2:44.48 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:44.74 | |||||||||
7 | Julia Peltola | 2003 | 2 | 363 | 37.07 | 1:18.23 | 2:02.14 | 2:47.56 | ||
Cetus Espoo | 2:48.76 | |||||||||
8 | Emma Johansson | 2003 | 1 | 363 | 36.28 | 1:19.99 | 2:04.29 | 2:47.60 | ||
Cetus Espoo | 2:46.23 | |||||||||
Laji 39, 200m PU T13,14,15, Loppukilpailut 14 v |
Sponsori: JP Antores |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Anniina Kallio | 2002 | 9 | 613 | 31.59 | 1:07.65 | 1:45.16 | 2:20.80 | ||
Raision Urheilijat | 2:21.05 | |||||||||
2 | Siri Auvinen | 2002 | 7 | 500 | 34.52 | 1:12.47 | 1:53.29 | 2:30.66 | ||
Cetus Espoo | 2:33.36 | |||||||||
3 | Lydia Rintanen | 2002 | 6 | 478 | 33.66 | 1:12.04 | 1:51.64 | 2:32.93 | ||
Aurajoen Uinti | 2:41.02 | |||||||||
4 | Nea Winqvist | 2002 | 5 | 467 | 32.20 | 1:10.25 | 1:51.65 | 2:34.08 | ||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 2:37.67 | |||||||||
5 | Giorgia Pascutti | 2002 | 4 | 441 | 34.30 | 1:13.62 | 1:56.15 | 2:37.08 | ||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 2:46.83 | |||||||||
6 | Ina Pollari | 2002 | 3 | 439 | 33.38 | 1:11.45 | 1:54.43 | 2:37.37 | ||
Uinti Tampere | 2:37.40 | |||||||||
7 | Amanda Paukkunen | 2002 | 2 | 411 | 34.95 | 1:15.87 | 1:57.30 | 2:40.76 | ||
Swimming Jyväskylä | 2:47.29 | |||||||||
8 | Petra Heikkinen | 2002 | 1 | 408 | 34.50 | 1:13.81 | 1:56.94 | 2:41.23 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:43.01 | |||||||||
Laji 39, 200m PU T13,14,15, Loppukilpailut 15 v |
Sponsori: JP Antores |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mila Manner | 2001 | 9 | 521 | 34.00 | 1:12.28 | 1:51.29 | 2:28.63 | ||
Uinti Tampere | 2:33.77 | |||||||||
2 | Janna Appelberg | 2001 | 7 | 510 | 32.61 | 1:11.01 | 1:50.51 | 2:29.66 | ||
Helsingfors Simsällskap | 2:30.62 | |||||||||
3 | Minka Halava | 2001 | 6 | 494 | 33.19 | 1:11.80 | 1:52.17 | 2:31.29 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:37.64 | |||||||||
4 | Henna Haipus | 2001 | 5 | 481 | 33.11 | 1:10.44 | 1:51.66 | 2:32.62 | ||
Kempeleen Pyrintö | 2:39.18 | |||||||||
5 | Jenni Rantanen | 2001 | 4 | 469 | 33.63 | 1:13.30 | 1:55.74 | 2:33.85 | ||
HTU Stadi | 2:38.43 | |||||||||
6 | Janette Setälä | 2001 | 3 | 427 | 34.29 | 1:14.36 | 1:55.58 | 2:38.82 | ||
Aurajoen Uinti | 2:42.93 | |||||||||
7 | Seela Peuralahti | 2001 | 2 | 418 | 32.80 | 1:12.13 | 1:55.94 | 2:39.89 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:45.61 | |||||||||
8 | Riina Koskinen | 2001 | 1 | 407 | 35.05 | 1:15.58 | 1:58.22 | 2:41.39 | ||
Swimming Jyväskylä | 2:48.61 | |||||||||
Laji 40, 4X50m VU 2T15+2P16, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
Sponsori: GasOne |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Hss 1 | 2000 | 18 | 1:39.64 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:41.83 | |||||||||
Niki Karlsson | 2000 | 24.43 | 24.43 | |||||||
Santeri Hölttä | 2000 | 23.04 | 47.47 | |||||||
Vilma Oura | 2001 | 25.71 | 1:13.18 | |||||||
Emma Koiranen | 2001 | 26.46 | 1:39.64 | |||||||
2 | Cetus 1 | 2000 | 14 | 1:39.67 | ||||||
Cetus Espoo | 1:39.13 | |||||||||
Sergey Kuznetsov | 2000 | 22.94 | 22.94 | |||||||
Roni Kallström | 2001 | 23.99 | 46.93 | |||||||
Emilia Flyckt | 2001 | 26.52 | 1:13.45 | |||||||
Peppi Siirtola | 2002 | 26.22 | 1:39.67 | |||||||
3 | Aui Lentävä Matto | 2000 | 12 | 1:41.26 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:42.44 | |||||||||
Mohamed Ezzat | 2001 | 24.77 | 24.77 | |||||||
Ibrahim Ezzat | 2002 | 24.60 | 49.37 | |||||||
Paula Peltola | 2001 | 25.53 | 1:14.90 | |||||||
Reetta Rantakokko | 2001 | 26.36 | 1:41.26 | |||||||
4 | Åsk Iku Seka 1 | 2000 | 10 | 1:42.63 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:42.27 | |||||||||
Jaakko Kuusisto | 2000 | 24.81 | 24.81 | |||||||
Oskari Herpola | 2001 | 24.79 | 49.60 | |||||||
Sini Silvennoinen | 2002 | 26.25 | 1:15.85 | |||||||
Emilie Pärnänen | 2002 | 26.78 | 1:42.63 | |||||||
5 | Uita 1 | 2004 | 8 | 1:42.90 | ||||||
Uinti Tampere | 1:42.67 | |||||||||
Jakob Sievers | 2000 | 24.88 | 24.88 | |||||||
Teemu Lehtonen | 2000 | 23.60 | 48.48 | |||||||
Jenni Moisio | 2002 | 27.30 | 1:15.78 | |||||||
Mila Manner | 2001 | 27.12 | 1:42.90 | |||||||
6 | Laus Seka [2000] | 2000 | 6 | 1:43.94 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:44.03 | |||||||||
Petteri Haverinen | 2001 | 24.32 | 24.32 | |||||||
Antti Leppänen | 2002 | 25.26 | 49.58 | |||||||
Raakel Bärlund | 2001 | 26.79 | 1:16.37 | |||||||
Vilma Uuttu | 2001 | 27.57 | 1:43.94 | |||||||
7 | Cetus 2 | 2000 | 4 | 1:44.44 | ||||||
Cetus Espoo | 1:43.55 | |||||||||
Oskari Aalto | 2002 | 25.23 | 25.23 | |||||||
Jere Ruuhonen | 2001 | 24.65 | 49.88 | |||||||
Siri Auvinen | 2002 | 27.52 | 1:17.40 | |||||||
Sara Mustonen | 2002 | 27.04 | 1:44.44 | |||||||
8 | Jous Typyukko 1 [2000] | 2000 | 2 | 1:45.04 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 1:44.29 | |||||||||
Veeti Ruohtula | 2001 | 24.22 | 24.22 | |||||||
Roope Ruohtula | 2000 | 25.34 | 49.56 | |||||||
Aino Mononen | 2001 | 27.69 | 1:17.25 | |||||||
Pinja Raassina | 2002 | 27.79 | 1:45.04 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 04 joulukuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat | Tulostusaika | 19:20 |