Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ikäkausimestaruusuinnit 2016    Tulostuspäivämäärä  19 kesäkuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  19:39   
  Järjestäjä  AUi ja ÅSK         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  17 kesäkuu 2016         
 
 
Laji 1, 4X100m SKUV T-15, Loppukilpailut 13 - 15 v 
Sponsori: Citywork 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hss Naiset [2001]  2001  18  647          4:28.22   
  Helsingfors Simsällskap  4:32.11                 
  Pilvi Kilpeläinen  2002      34.52  1:11.54      1:11.54   
  Alexandra Vartiainen  2001      33.86  1:13.41      2:24.95   
  Vilma Oura  2001      29.21  1:03.70      3:28.65   
  Emma Koiranen  2001      27.79  59.57      4:28.22   
                     
Raisu Naiset [2001] 1  2001  14  638          4:29.50   
  Raision Urheilijat  4:32.16                 
  Oona Laakso  2002      34.27  1:11.35      1:11.35   
  Rebekka Luoto  2003      34.81  1:14.11      2:25.46   
  Anniina Kallio  2002      29.00  1:02.98      3:28.44   
  Vilma Iisalo  2001      28.63  1:01.06      4:29.50   
                     
Cetus 1  2001  12  627          4:31.02   
  Cetus Espoo  4:31.60                 
  Laura Kellberg  2003      33.88  1:10.82      1:10.82   
  Emilia Flyckt  2001      34.46  1:13.55      2:24.37   
  Siri Auvinen  2002      31.16  1:07.25      3:31.62   
  Peppi Siirtola  2002      27.73  59.40      4:31.02   
                     
Aui Niiskuneidit  2001  10  598          4:35.30   
  Aurajoen Uinti  4:33.13                 
  Paula Peltola  2001      32.20  1:06.63      1:06.63   
  Emma Uusküla  2002      36.89  1:20.78      2:27.41   
  Anna Vira  2002      31.72  1:07.38      3:34.79   
  Vuokko Suomäki  2001      28.74  1:00.51      4:35.30   
                     
Swim Naiset [2001]  2001  585          4:37.41   
  Swimming Jyväskylä  4:39.52                 
  Mia Pentti  2002      31.58  1:05.18      1:05.18   
  Martta Ruuska  2003      36.32  1:17.67      2:22.85   
  Sanni Lampi  2001      32.03  1:12.09      3:34.94   
  Sara Virtanen  2002      29.29  1:02.47      4:37.41   
                     
Häus Tytöt  2001  516          4:49.30   
  Hämeenlinnan Uimaseura  4:48.09                 
  Emma Kajanto  2002      33.22  1:11.25      1:11.25   
  Sofia Nieminen  2002      37.79  1:21.29      2:32.54   
  Nea Reunanen  2001      32.55  1:11.06      3:43.60   
  Sanni Kilponen  2001      31.02  1:05.70      4:49.30   
                     
Hu Naiset  2001  506          4:51.10   
  Helsingin Uimarit  4:51.63                 
  Noora Kokko  2001      33.17  1:10.65      1:10.65   
  Pippi Nordström  2001      37.99  1:24.80      2:35.45   
  Sonja Lehtinen  2003      31.06  1:08.96      3:44.41   
  Tilda Selonen  2003      31.46  1:06.69      4:51.10   
                     
Uita 1  2001  499          4:52.46   
  Uinti Tampere  4:52.43                 
  Netta Nyberg  2001      35.30  1:12.94      1:12.94   
  Enni Lahtinen  2002      36.81  1:20.19      2:33.13   
  Emma Von Dickoff  2002      33.72  1:12.73      3:45.86   
  Ella Ekman  2003      30.72  1:06.60      4:52.46   
                     
Laus Naiset [2001]  2001    481          4:55.98   
  Lahden Uimaseura  4:51.90                 
  Emilia Skinnari  2002      36.63  1:17.08      1:17.08   
  Julia Sairanen  2003      39.98  1:26.27      2:43.35   
  Raakel Bärlund  2001      30.67  1:08.36      3:51.71   
  Vilma Uuttu  2001      30.14  1:04.27      4:55.98   
                     
10  Cetus 3  2001    463          4:59.85   
  Cetus Espoo  4:50.22                 
  Emma Kotiranta  2001      35.98  1:16.02      1:16.02   
  Mirka Mettinen  2002      38.50  1:24.04      2:40.06   
  Pinja Paulomo  2002      33.14  1:17.60      3:57.66   
  Cia Wacklin  2001      29.10  1:02.19      4:59.85   
                     
Aui Pikkumyyt  2001              DSQ   
  Aurajoen Uinti  4:45.98                 
  Sylvia Kuusisto  2003      34.48  1:12.57      1:12.57   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
Cetus 2  2001              DSQ   
  Cetus Espoo  4:42.45                 
  Ida Slöör  2001      34.01  1:11.01      1:11.01   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
Hss Naiset 2[2001]  2001              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap  4:52.63                 
  Helene Hirvonen  2001      35.92  1:14.85      1:14.85   
  Siiri Reiniluoto  2003      38.77  1:24.44      2:39.29   
  Isabel Hagelin  2001      31.19  1:07.84      3:47.13   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
Vanders Peto & Co.  2001              DSQ   
  Vanders  4:53.00                 
  Ciia Korkeamäki  2001      36.47  1:16.92      1:16.92   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
Vus-Vss  2001              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  4:51.94                 
  Minna Ingi  2002      36.94  1:16.83      1:16.83   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
Åsk Kullankalastajat  2001              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  4:32.07                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 2, 4X100m SKUV P-16, Loppukilpailut 14 - 16 v 
Sponsori: Schenker Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Cetus 1  2000  18  661          3:57.95   
  Cetus Espoo  4:00.03                 
  Roni Kallström  2001      29.02  1:00.31      1:00.31   
  Eerikki Laitala  2001      30.43  1:07.03      2:07.34   
  Sergey Kuznetsov  2000      25.42  54.82      3:02.16   
  Oskari Aalto  2002      26.29  55.79      3:57.95   
                     
Hss 1  2000  14  597          4:06.08   
  Helsingfors Simsällskap  4:07.79                 
  Niki Karlsson  2000      28.53  59.96      59.96   
  Santeri Hölttä  2000      30.99  1:09.87      2:09.83   
  Jami Heinilä  2000      28.07  1:00.92      3:10.75   
  Kirill Egorov  2000      26.34  55.33      4:06.08   
                     
Åsk Ikuiset  2000  12  548          4:13.23   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  4:17.09                 
  Elias Laine  2002      31.73  1:06.07      1:06.07   
  Lauri Elomaa  2000      32.75  1:11.05      2:17.12   
  Jaakko Kuusisto  2000      27.41  1:00.16      3:17.28   
  Oskari Herpola  2001      26.06  55.95      4:13.23   
                     
Cetus 2  2000  10  540          4:14.53   
  Cetus Espoo  4:12.03                 
  Anton Nuottajärvi  2000      32.58  1:07.35      1:07.35   
  Tuomas Jokinen  2001      32.93  1:09.87      2:17.22   
  Alex Lassila  2000      28.18  1:02.38      3:19.60   
  Alec Baker  2000      25.86  54.93      4:14.53   
                     
Uita 1  2000  534          4:15.40   
  Uinti Tampere  4:15.10                 
  Jakob Sievers  2000      31.21  1:05.06      1:05.06   
  Walentin Koskinen  2000      33.50  1:11.41      2:16.47   
  Tatu Hörkkö  2001      29.03  1:04.17      3:20.64   
  Teemu Lehtonen  2000      25.71  54.76      4:15.40   
                     
Aui Hosulit  2000  506          4:20.01   
  Aurajoen Uinti  4:21.15                 
  Ibrahim Ezzat  2002      31.43  1:05.86      1:05.86   
  Jesper Lietzen  2002      33.55  1:12.28      2:18.14   
  Mohamed Ezzat  2001      27.47  1:01.54      3:19.68   
  Oskari Arvo  2002      28.61  1:00.33      4:20.01   
                     
Vanders Teletapit  2001  501          4:20.88   
  Vanders  4:21.02                 
  Joona Mikkola  2001      33.03  1:09.18      1:09.18   
  Matias Hjelm  2002      34.73  1:13.27      2:22.45   
  Erik Nurmi  2001      27.70  59.74      3:22.19   
  Taneli Lantta  2001      27.64  58.69      4:20.88   
                     
Laus Miehet [2000]  2000  498          4:21.43   
  Lahden Uimaseura  4:17.80                 
  Petteri Haverinen  2001      31.37  1:05.18      1:05.18   
  Antti Leppänen  2002      35.50  1:15.70      2:20.88   
  Santeri Hulkko  2000      28.33  1:03.33      3:24.21   
  Samuli Halme  2000      26.35  57.22      4:21.43   
                     
Oulun Uinti  2000    491          4:22.57   
  Oulun Uinti 1906  4:20.92                 
  Topias Nygård  2000      31.07  1:05.00      1:05.00   
  Anton Ukkola  2000      32.48  1:11.46      2:16.46   
  Atte Moilanen  2001      29.92  1:05.85      3:22.31   
  Tiitus Taskila  2001      28.33  1:00.26      4:22.57   
                     
10  Seui Miehet [2000]  2000    483          4:24.11   
  Seinäjoen Uimarit-58  4:26.41                 
  Tuomas Ylipelkonen  2000      31.03  1:04.94      1:04.94   
  Jere Kekola  2000      35.05  1:16.51      2:21.45   
  Juho Porkkala  2001      30.50  1:04.95      3:26.40   
  Emil Perkkiö  2000      27.49  57.71      4:24.11   
                     
11  Tatun Äijät  2000    481          4:24.37   
  TaTu Tampere  4:24.83                 
  Antti Hakkarainen  2000      31.49  1:05.60      1:05.60   
  Joona Korhonen  2000      33.90  1:12.62      2:18.22   
  Efim Romanov  2002      30.58  1:06.36      3:24.58   
  Joona Lehtonen  2001      28.43  59.79      4:24.37   
                     
12  Vus-Vss  2000    458          4:28.80   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  4:28.84                 
  Hermanni Taimisto  2000      31.66  1:06.96      1:06.96   
  Joona Oksakari  2000      33.31  1:13.33      2:20.29   
  Claes Fjellström  2001      31.96  1:07.89      3:28.18   
  Ivar Malm  2001      28.61  1:00.62      4:28.80   
                     
Cetus 3  2000              DSQ   
  Cetus Espoo  4:23.59                 
  Isak Gramén  2001      32.12  1:06.00      1:06.00   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
Hss 2  2000              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap  4:26.87                 
  Veeti Haikonen  2001      30.43  1:03.18      1:03.18   
  Elias Herlevi  2000      33.19  1:11.46      2:14.64   
  Kustaa Yli-Äyhö  2000      31.67  1:06.43      3:21.07   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
Jous Jäpikät [2000]  2000              DSQ   
  Joensuun Uimaseura  4:24.61                 
  Veeti Ruohtula  2001      30.25  1:03.54      1:03.54   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
Swim Miehet [2000]  2000              DSQ   
  Swimming Jyväskylä  4:30.92                 
  Jiri Järvinen  2001      33.62  1:10.92      1:10.92   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
 
Laji 3, 800m VU T-13 -14 -15, Loppukilpailut 13 v 
Sponsori: Ursuit 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Laura Lahtinen  2003  615  1:05.21  2:16.00  3:28.74  4:41.35  9:33.02   
  Oulun Uinti 1906  9:32.15      5:54.77  7:08.48  8:21.68       
                     
Madeleine Hiltunen  2003  543  1:07.40  2:21.37  3:36.77  4:53.24  9:57.11   
  Oulun Lohet  10:05.94      6:10.20  7:26.57  8:42.50       
                     
Minja Lukkari  2003  526  1:09.94  2:26.60  3:43.31  5:00.29  10:03.77   
  Oulun Uinti 1906  10:16.89      6:16.96  7:33.49  8:49.49       
                     
Martta Nygård  2003  514  1:10.58  2:27.62  3:44.62  5:01.46  10:08.07   
  Oulun Uinti 1906  10:21.82      6:19.06  7:36.05  8:52.28       
                     
Milla Hyttinen  2003  507  1:11.64  2:27.49  3:45.09  5:02.92  10:11.01   
  Helsingfors Simsällskap  10:17.31      6:20.54  7:37.98  8:55.84       
                     
Roosa Aho  2003  507  1:10.41  2:26.84  3:43.43  5:00.38  10:11.15   
  Raision Urheilijat  10:36.36      6:18.20  7:36.60  8:54.56       
                     
Henna Hökkä  2003  505  1:09.81  2:26.84  3:44.52  5:03.11  10:11.99   
  Oulun Uinti 1906  10:12.20      6:20.50  7:38.77  8:57.03       
                     
Roosa Kärkkäinen  2003  499  1:10.54  2:27.15  3:45.06  5:03.47  10:14.30   
  Oulun Lohet  10:27.75      6:21.60  7:40.36  8:58.85       
                     
Venla Säntti  2003    488  1:09.99  2:26.39  3:45.28  5:04.10  10:18.89   
  Oulun Uinti 1906  10:35.85      6:23.90  7:42.65  9:02.66       
                     
10  Siiri Einiö  2003    482  1:10.33  2:26.87  3:45.24  5:03.98  10:21.35   
  Gladius Kirkkonummi  10:15.58      6:23.34  7:42.51  9:03.08       
                     
11  Sylvia Kuusisto  2003    475  1:12.24  2:31.10  3:50.75  5:10.80  10:24.61   
  Aurajoen Uinti  10:29.76      6:29.55  7:48.51  9:07.76       
                     
12  Laura Kellberg  2003    470  1:10.48  2:28.95  3:47.75  5:06.79  10:26.52   
  Cetus Espoo  10:15.05      6:27.67  7:48.79  9:08.21       
                     
13  Emma Johansson  2003    466  1:14.22  2:32.43  3:51.40  5:10.72  10:28.51   
  Cetus Espoo  10:44.70      6:31.19  7:50.65  9:10.74       
                     
14  Tara Korkiakoski  2003    463  1:13.56  2:33.20  3:53.05  5:12.57  10:29.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  10:29.15      6:31.76  7:52.11  9:13.08       
                     
15  Mathilda Puutio  2003    459  1:12.85  2:32.70  3:52.86  5:13.08  10:31.43   
  Oulun Uinti 1906  10:36.69      6:33.76  7:54.54  9:14.68       
                     
16  Vilhelmiina Leppänen  2003    459  1:11.13  2:29.86  3:50.32  5:11.94  10:31.72   
  Cetus Espoo  10:25.11      6:32.86  7:53.94  9:14.69       
                     
17  Senni Mattila  2003    453  1:10.49  2:29.68  3:50.52  5:12.12  10:34.49   
  Porin Uimaseura  10:39.67      6:33.45  7:54.89  9:16.27       
                     
18  Siiri Reiniluoto  2003    444  1:15.07  2:34.50  3:54.45  5:15.47  10:38.41   
  Helsingfors Simsällskap  10:42.71      6:36.40  7:56.95  9:18.03       
                     
19  Juulia Käräjämies  2003    421  1:09.74  2:28.40  3:50.44  5:13.78  10:50.05   
  Nummelan Kisaajat  10:30.28      6:38.55  8:03.35  9:27.74       
                     
20  Sofia Långström  2003    405  1:15.08  2:36.28  3:59.27  5:23.32  10:58.48   
  Cetus Espoo  10:44.13      6:48.76  8:13.27  9:37.28       
                     
 
Laji 3, 800m VU T-13 -14 -15, Loppukilpailut 14 v 
Sponsori: Ursuit 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Lilli Louhikoski  2002  569  1:06.70  2:20.69  3:35.82  4:51.26  9:47.86   
  Vanders  9:37.79      6:06.13  7:21.15  8:35.89       
                     
Venla Salminen  2002  559  1:09.13  2:24.20  3:39.70  4:55.43  9:51.60   
  Cetus Espoo  10:07.67      6:09.47  7:24.79  8:40.47       
                     
Olivia Weuro  2002  555  1:08.57  2:23.67  3:39.27  4:55.13  9:52.82   
  IF Åland  9:55.52      6:10.02  7:25.10  8:40.40       
                     
Peppi Pinomäki  2002  551  1:09.12  2:23.27  3:38.51  4:53.76  9:54.19   
  Raision Urheilijat  9:54.43      6:09.72  7:25.60  8:40.79       
                     
Lydia Rintanen  2002  512  1:10.26  2:26.41  3:43.78  5:00.80  10:08.96   
  Aurajoen Uinti  9:58.50      6:18.07  7:35.46  8:53.45       
                     
Emma Uusküla  2002  486  1:11.52  2:29.97  3:47.30  5:05.72  10:19.87   
  Aurajoen Uinti  9:52.27      6:24.16  7:43.51  9:02.54       
                     
 
Laji 3, 800m VU T-13 -14 -15, Loppukilpailut 15 v 
Sponsori: Ursuit 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Alexandra Vartiainen  2001  645  1:07.10  2:18.68  3:29.87  4:41.30  9:23.97   
  Helsingfors Simsällskap  9:42.50      5:52.71  7:04.48  8:15.17       
                     
Emma Koiranen  2001  598  1:06.37  2:18.30  3:30.55  4:44.40  9:38.44   
  Helsingfors Simsällskap  9:35.68      5:58.47  7:12.37  8:26.33       
                     
Ida Slöör  2001  573  1:09.16  2:23.15  3:36.88  4:51.89  9:46.62   
  Cetus Espoo  9:44.18      6:06.36  7:21.32  8:35.42       
                     
Charlotta Edelman  2001  572  1:05.36  2:17.59  3:31.71  4:47.50  9:47.07   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  9:55.77      6:03.35  7:18.88  8:33.69       
                     
Jenna Sjöblom  2001  567  1:07.75  2:20.85  3:35.44  4:50.31  9:48.68   
  Kouvolan Uimarit  9:45.08      6:05.58  7:20.50  8:35.49       
                     
Heta Känkänen  2001  541  1:06.71  2:20.95  3:36.59  4:52.63  9:57.93   
  Porin Uimaseura  9:58.33      6:09.41  7:26.34  8:43.47       
                     
Henna Haipus  2001  540  1:09.33  2:21.36  3:35.49  4:50.96  9:58.35   
  Kempeleen Pyrintö  9:56.83      6:07.53  7:24.71  8:42.08       
                     
Minka Halava  2001  539  1:09.45  2:24.25  3:40.56  4:56.72  9:58.54   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  10:10.61      6:13.50  7:29.67  8:45.44       
                     
Jenni Louhimo  2001    525  1:08.31  2:23.78  3:41.02  4:59.34  10:03.84   
  Oulun Uinti 1906  9:51.83      6:17.29  7:34.78  8:49.93       
                     
10  Mikaela Kulmala  2001    495  1:08.60  2:24.60  3:41.50  4:59.71  10:16.05   
  Riihimäen Uimaseura  10:07.14      6:18.63  7:39.32  8:59.10       
                     
11  Anni Willman  2001    486  1:10.98  2:28.13  3:47.72  5:07.33  10:19.82   
  Oulun Lohet  10:10.37      6:26.63  7:45.61  9:03.87       
                     
12  Nora Kosonen  2001    475  1:07.49  2:25.36  3:44.52  5:03.64  10:24.25   
  TaTu Tampere  10:08.32      6:24.27  7:45.06  9:06.05       
                     
13  Janette Setälä  2001    454  1:10.46  2:28.55  3:48.24  5:08.41  10:33.71   
  Aurajoen Uinti  10:09.99      6:30.94  7:52.14  9:53.90       
                     
14  Lotta Auvinen  2001    450  1:11.64  2:30.06  3:49.77  5:10.01  10:35.71   
  Cetus Espoo  9:53.90      6:31.50  7:52.93  9:14.97       
                     
15  Minttu-Marie Rasinpää  2001    420  1:15.27  2:37.08  3:59.31  5:22.15  10:50.50   
  Seinäjoen Uimarit-58  10:11.66      6:45.31  8:08.76  9:31.35       
                     
 
Laji 4, 800m VU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 14 v 
Sponsori: Turun Hylly-ja Trukkitalo 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Viljami Salonen  2002  540  1:06.45  2:16.84  3:26.91  4:37.51  9:14.96   
  Raision Urheilijat  9:23.79      5:47.67  6:57.20  8:06.25       
                     
Roope Paatos  2002  535  1:06.69  2:17.78  3:29.82  4:39.24  9:16.87   
  Raision Urheilijat  9:28.15      5:49.22  6:59.58  8:08.98       
                     
Oskari Aalto  2002  520  1:06.10  2:15.91  3:26.12  4:36.90  9:22.22   
  Cetus Espoo  9:23.74      5:47.69  6:59.43  8:11.67       
                     
Elias Laine  2002  510  1:04.44  2:15.19  3:27.09  4:38.76  9:25.67   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  9:39.11      5:51.15  7:04.14  8:15.71       
                     
Lasse Pulkkinen  2002  509  1:06.47  2:17.98  3:29.56  4:41.81  9:26.08   
  Oulun Uinti 1906  9:27.86      5:53.96  7:05.63  8:17.23       
                     
Elias Juntunen  2002  503  1:06.01  2:18.07  3:30.28  4:42.10  9:28.31   
  Kempeleen Pyrintö  9:43.79      5:53.88  7:05.18  8:17.53       
                     
Jesper Lietzen  2002  501  1:05.85  2:17.01  3:29.42  4:42.74  9:29.17   
  Aurajoen Uinti  9:35.98      5:55.56  7:08.13  8:20.69       
                     
Matias Hjelm  2002  500  1:05.66  2:17.10  3:29.55  4:42.47  9:29.63   
  Vanders  9:39.68      5:54.88  7:07.23  8:19.51       
                     
Oscar Skjäl  2002    472  1:04.63  2:16.58  3:30.13  4:43.42  9:40.62   
  Cetus Espoo  9:43.94      5:57.46  7:12.30  8:27.80       
                     
10  Efim Romanov  2002    467  1:06.14  2:17.67  3:30.46  4:44.17  9:42.59   
  TaTu Tampere  9:34.58      5:59.45  7:15.28  8:30.12       
                     
11  Jere Broman  2002    407  1:07.69  2:22.59  3:39.66  4:57.81  10:09.90   
  Nokian Pyry  10:09.37      6:16.83  7:36.75  8:54.51       
                     
 
Laji 4, 800m VU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 15 v 
Sponsori: Turun Hylly-ja Trukkitalo 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Atte Moilanen  2001  577  1:02.23  2:09.94  3:18.50  4:27.15  9:03.00   
  Oulun Uinti 1906  9:05.05      5:36.32  6:45.69  7:55.05       
                     
Juho Porkkala  2001  545  1:04.23  2:12.48  3:22.16  4:32.68  9:13.33   
  Seinäjoen Uimarit-58  9:12.22      5:43.11  6:54.32  8:05.12       
                     
Mohamed Ezzat  2001  538  1:03.82  2:14.33  3:25.59  4:36.65  9:15.66   
  Aurajoen Uinti  9:24.48      5:47.01  6:58.12  8:08.42       
                     
Claes Fjellström  2001  536  1:05.42  2:15.53  3:25.68  4:35.66  9:16.41   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  9:26.78      5:46.07  6:57.17  8:08.03       
                     
Kasper Envalds  2001  517  1:03.97  2:13.87  3:25.27  4:36.96  9:23.31   
  Vanders  9:27.28      5:48.70  7:00.81  8:12.96       
                     
Tiitus Taskila  2001  507  1:05.01  2:15.50  3:25.96  4:37.66  9:26.65   
  Oulun Uinti 1906  9:27.73      5:50.09  7:02.61  8:15.17       
                     
Oskari Hynynen  2001  492  1:03.75  2:14.43  3:25.45  4:37.44  9:32.69   
  Salon Uimarit  9:12.17      5:49.81  7:04.24  8:19.91       
                     
Miiro Vartiainen  2001  491  1:05.10  2:15.83  3:27.88  4:40.92  9:33.00   
  Joensuun Uimaseura  9:10.73      5:54.90  7:09.00  8:22.78       
                     
Jere Nevalainen  2001    479  1:05.15  2:16.68  3:28.95  4:42.14  9:37.51   
  Aurajoen Uinti  9:43.81      5:55.52  7:09.81  8:24.13       
                     
10  Saku Suomalainen  2001    475  1:05.80  2:18.35  3:32.33  4:46.81  9:39.38   
  Cetus Espoo  9:51.77      6:00.67  7:15.10  8:29.13       
                     
11  Taneli Lantta  2001    472  1:05.65  2:17.87  3:31.17  4:44.70  9:40.64   
  Vanders  9:27.58      5:58.55  7:13.06  8:28.18       
                     
12  Herman Widbom  2001    464  1:08.09  2:21.91  3:36.75  4:51.91  9:43.83   
  Cetus Espoo  9:36.41      6:05.69  7:19.32  8:33.50       
                     
13  Aleksi Helminen  2001    461  1:05.90  2:19.26  3:33.59  4:48.30  9:45.21   
  Lahden Uimaseura  9:24.90      6:02.73  7:17.51  8:32.74       
                     
14  Harald Åström  2001    459  1:08.42  2:22.50  3:37.28  4:51.70  9:45.87   
  Helsingfors Simsällskap  9:52.03      6:05.79  7:20.13  8:34.55       
                     
15  Eerik Tikkakoski  2001    458  1:05.61  2:19.66  3:33.43  4:48.81  9:46.25   
  TaTu Tampere  9:53.04      6:04.41  7:20.10  8:35.24       
                     
16  Harry Zimmermann  2001    457  1:06.14  2:18.90  3:34.00  4:48.90  9:46.79   
  Lahden Uimaseura  9:49.91      6:04.67  7:19.37  8:33.60       
                     
17  Timi Torkkel  2001    457  1:05.81  2:20.17  3:34.99  4:50.04  9:46.95   
  Hämeenlinnan Uimaseura  9:48.56      6:05.32  7:19.73  8:34.77       
                     
18  Aleksi Vähä-Lassila  2001    453  1:05.60  2:17.37  3:31.17  4:46.90  9:48.53   
  Raision Urheilijat  9:45.17      6:02.96  7:18.71  8:34.83       
                     
19  Eemeli Raninen  2001    446  1:05.62  2:20.28  3:35.65  4:51.11  9:51.62   
  Helsingin Uimarit  9:40.32      6:06.07  7:22.62  8:37.93       
                     
20  Atte Pennanen  2001    445  1:06.82  2:22.05  3:37.50  4:52.85  9:52.14   
  Lahden Uimaseura  9:50.86      6:07.28  7:22.72  8:38.09       
                     
21  Olli Malmberg  2001    431  1:07.18  2:22.04  3:37.56  4:53.45  9:58.33   
  Octopus Lohja  9:38.59      6:09.85  7:26.95  8:42.86       
                     
 
Laji 4, 800m VU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 16 v 
Sponsori: Turun Hylly-ja Trukkitalo 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Tuomas Ylipelkonen  2000  586  1:02.01  2:10.31  3:18.93  4:28.11  9:00.09   
  Seinäjoen Uimarit-58  9:05.91      5:37.35  6:47.28  7:54.69       
                     
Kirill Egorov  2000  572  1:02.05  2:10.45  3:19.13  4:28.33  9:04.36   
  Helsingfors Simsällskap  9:07.93      5:37.95  6:47.72  7:57.34       
                     
Jami Heinilä  2000  551  1:04.50  2:13.03  3:22.92  4:33.16  9:11.42   
  Helsingfors Simsällskap  9:02.98      5:43.01  6:52.66  8:03.51       
                     
Elias Herlevi  2000  535  1:04.78  2:13.85  3:23.30  4:33.94  9:16.74   
  Helsingfors Simsällskap  9:13.51      5:44.95  6:55.10  8:06.98       
                     
Lassi Grönroos  2000  523  1:04.53  2:12.68  3:22.37  4:32.77  9:21.05   
  Salon Uimarit  9:19.63      5:44.76  6:59.31  8:11.26       
                     
Joona Korhonen  2000  523  1:04.73  2:13.49  3:23.91  4:35.45  9:21.10   
  TaTu Tampere  9:14.58      5:48.12  7:00.25  8:12.39       
                     
Santeri Hulkko  2000  495  1:04.86  2:14.28  3:24.72  4:36.29  9:31.23   
  Lahden Uimaseura  9:17.78      5:49.82  7:04.19  8:18.37       
                     
Kustaa Yli-Äyhö  2000  481  1:09.04  2:21.09  3:34.01  4:46.75  9:36.97   
  Helsingfors Simsällskap  9:19.66      5:59.28  7:12.18  8:25.21       
                     
Onni Punkka  2000    476  1:04.82  2:16.51  3:29.67  4:43.78  9:38.92   
  Cetus Espoo  9:36.03      5:58.02  7:12.20  8:26.13       
                     
10  Roope Aro  2000    470  1:03.83  2:16.24  3:30.74  4:45.01  9:41.41   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  9:20.29      5:59.86  7:15.79  8:29.58       
                     
11  Olli Aflecht  2000    399  1:06.88  2:20.78  3:36.69  4:54.53  10:14.08   
  Raision Urheilijat  9:33.47      6:13.85  7:35.05  8:54.08       
                     
 
Laji 5, 200m SKU T-13 -14 -15, Loppukilpailut 13 v 
Sponsori: Sopu Yhtiöt Oy / LKV Sopu 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Lahtinen  2003  613  30.37  1:11.06  1:53.31    2:28.46   
  Oulun Uinti 1906  2:31.51                 
                     
Madeleine Hiltunen  2003  598  31.79  1:09.59  1:54.99    2:29.67   
  Oulun Lohet  2:31.46                 
                     
Rebekka Luoto  2003  555  32.79  1:15.42  1:57.37    2:33.42   
  Raision Urheilijat  2:34.18                 
                     
Emma Haglund  2003  531  33.59  1:14.74  1:58.40    2:35.72   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:38.00                 
                     
Sylvia Kuusisto  2003  492  34.95  1:14.01  2:03.43    2:39.69   
  Aurajoen Uinti  2:37.49                 
                     
Minja Lukkari  2003  479  35.57  1:18.71  2:05.44    2:41.15   
  Oulun Uinti 1906  2:40.51                 
                     
Roosa Kärkkäinen  2003  471  33.56  1:16.23  2:03.62    2:42.05   
  Oulun Lohet  2:41.08                 
                     
Martta Ruuska  2003  462  34.73  1:21.04  2:06.21    2:43.08   
  Swimming Jyväskylä  2:42.17                 
                     
Vilhelmiina Leppänen  2003    453  36.85  1:22.55  2:07.46    2:44.16   
  Cetus Espoo  2:45.73                 
                     
10  Venla Säntti  2003    445  35.54  1:17.75  2:07.30    2:45.19   
  Oulun Uinti 1906  2:45.51                 
                     
11  Milla Hyttinen  2003    434  37.58  1:21.55  2:07.87    2:46.49   
  Helsingfors Simsällskap  2:43.70                 
                     
12  Juulia Käräjämies  2003    424  39.10  1:21.63  2:08.59    2:47.75   
  Nummelan Kisaajat  2:45.52                 
                     
13  Senni Mattila  2003    423  35.09  1:16.28  2:10.17    2:47.95   
  Porin Uimaseura  2:44.87                 
                     
14  Siiri Reiniluoto  2003    403  35.77  1:23.22  2:11.27    2:50.71   
  Helsingfors Simsällskap  2:45.12                 
                     
 
Laji 5, 200m SKU T-13 -14 -15, Loppukilpailut 14 v 
Sponsori: Sopu Yhtiöt Oy / LKV Sopu 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mia Pentti  2002  572  31.88  1:09.47  1:57.69    2:31.91   
  Swimming Jyväskylä  2:29.36                 
                     
Jenni Moisio  2002  555  33.67  1:11.52  1:57.07    2:33.39   
  Nokian Pyry  2:35.72                 
                     
Emilie Pärnänen  2002  555  32.03  1:10.24  1:57.06    2:33.40   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:30.96                 
                     
Sini Silvennoinen  2002  554  31.42  1:11.35  1:58.44    2:33.53   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:33.75                 
                     
Olivia Weuro  2002  531  33.19  1:15.12  2:02.57    2:35.72   
  IF Åland  2:38.09                 
                     
Julia Koivisto  2002  510  32.59  1:12.71  2:01.06    2:37.77   
  Aurajoen Uinti  2:37.33                 
                     
Emma Uusküla  2002  510  32.65  1:15.28  2:00.10    2:37.83   
  Aurajoen Uinti  2:29.99                 
                     
Venla Suihkonen  2002  505  32.27  1:11.56  2:01.80    2:38.33   
  Octopus Lohja  2:36.94                 
                     
Peppi Siirtola  2002    503  33.76  1:13.73  1:59.69    2:38.50   
  Cetus Espoo  2:36.23                 
                     
10  Emmi Kaunisto  2002    494  32.19  1:13.27  2:03.15    2:39.51   
  Porin Uimaseura  2:42.77                 
                     
11  Olga Koskinen  2002    490  35.35  1:15.47  2:03.72    2:39.94   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:40.55                 
                     
12  Helmi Heinonen  2002    489  34.50  1:16.33  2:03.71    2:40.02   
  Raision Urheilijat  2:42.39                 
                     
13  Sara Mustonen  2002    485  34.45  1:15.36  2:01.34    2:40.44   
  Cetus Espoo  2:36.62                 
                     
14  Emma Von Dickoff  2002    484  33.92  1:17.65  2:03.55    2:40.61   
  Uinti Tampere  2:41.65                 
                     
15  Jonna Vasara  2002    476  34.28  1:15.47  2:04.20    2:41.46   
  Cetus Espoo  2:42.16                 
                     
16  Senni Jouhten  2002    472  32.60  1:15.18  2:02.13    2:41.98   
  Kempeleen Pyrintö  2:39.88                 
                     
17  Mathilda Kalenius  2002    471  34.83  1:16.17  2:03.42    2:42.09   
  Kouvolan Uimarit  2:41.20                 
                     
18  Oona Laakso  2002    463  33.92  1:15.18  2:03.81    2:42.92   
  Raision Urheilijat  2:35.96                 
                     
19  Mirka Mettinen  2002    450  34.91  1:18.00  2:05.54    2:44.49   
  Cetus Espoo  2:41.98                 
                     
20  Jessica Kujanpää  2002    445  34.58  1:17.01  2:06.61    2:45.11   
  Aurajoen Uinti  2:42.23                 
                     
21  Pinja Paulomo  2002    444  35.08  1:20.22  2:05.98    2:45.21   
  Cetus Espoo  2:39.33                 
                     
22  Sara Virtanen  2002    426  33.53  1:17.30  2:08.71    2:47.55   
  Swimming Jyväskylä  2:42.74                 
                     
23  Verna Rostedt  2002    418  34.98  1:18.73  2:08.03    2:48.62   
  Cetus Espoo  2:40.79                 
                     
24  Viivi Merisalo  2002    389  37.02  1:20.51  2:13.67    2:52.69   
  Swimming Jyväskylä  2:42.10                 
                     
 
Laji 5, 200m SKU T-13 -14 -15, Loppukilpailut 15 v 
Sponsori: Sopu Yhtiöt Oy / LKV Sopu 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alexandra Vartiainen  2001  615  33.69  1:14.60  1:54.24    2:28.23   
  Helsingfors Simsällskap  2:33.08                 
                     
Charlotta Edelman  2001  614  31.23  1:10.01  1:53.11    2:28.33   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:28.23                 
                     
Raakel Bärlund  2001  600  30.80  1:09.73  1:55.24    2:29.48   
  Lahden Uimaseura  2:28.58                 
                     
Mila Manner  2001  599  32.36  1:11.29  1:55.49    2:29.59   
  Nokian Pyry  2:32.53                 
                     
Paula Peltola  2001  552  31.07  1:10.58  1:55.29    2:33.66   
  Aurajoen Uinti  2:32.52                 
                     
Emma Koiranen  2001  541  35.07  1:15.39  1:59.77    2:34.75   
  Helsingfors Simsällskap  2:35.29                 
                     
Helene Hirvonen  2001  540  33.42  1:13.05  1:59.91    2:34.87   
  Helsingfors Simsällskap  2:34.74                 
                     
Minka Halava  2001  531  33.95  1:16.12  2:01.73    2:35.70   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:38.86                 
                     
Anniina Murto  2001    530  33.75  1:15.22  1:59.14    2:35.77   
  Porin Uimaseura  2:33.67                 
                     
10  Vuokko Suomäki  2001    517  33.35  1:13.97  2:00.76    2:37.08   
  Aurajoen Uinti  2:38.36                 
                     
11  Henna Haipus  2001    517  33.38  1:11.99  1:59.36    2:37.10   
  Kempeleen Pyrintö  2:35.70                 
                     
12  Emilia Flyckt  2001    499  33.68  1:18.18  2:00.37    2:38.91   
  Cetus Espoo  2:32.94                 
                     
13  Aino Mononen  2001    490  33.35  1:11.87  2:03.15    2:39.91   
  Joensuun Uimaseura  2:35.56                 
                     
14  Pinja Penttilä  2001    487  34.43  1:18.11  2:03.24    2:40.22   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:37.15                 
                     
15  Amanda Rapinoja  2001    477  34.81  1:15.91  2:02.97    2:41.36   
  Cetus Espoo  2:39.98                 
                     
16  Heta Känkänen  2001    471  34.49  1:17.14  2:04.92    2:42.07   
  Porin Uimaseura  2:36.89                 
                     
17  Nelle Ojakippola  2001    466  34.81  1:17.85  2:04.65    2:42.64   
  Vieskan Uimarit  2:37.49                 
                     
18  Emma Kotiranta  2001    456  35.34  1:17.97  2:06.14    2:43.80   
  Cetus Espoo  2:38.04                 
                     
Lotta Auvinen  2001              DNS   
  Cetus Espoo  2:39.52                 
                     
 
Laji 6, 100m SU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 14 v 
Sponsori: ProFashion Oy Gant 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ibrahim Ezzat  2002  513  30.71        1:04.87   
  Aurajoen Uinti  1:05.66                 
                     
Ronny Brännkärr  2002  513  31.42        1:04.87   
  Kemin Työväen Uimarit  1:06.39                 
                     
Elias Laine  2002  486  31.72        1:06.06   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:06.64                 
                     
Antti Leppänen  2002  450  32.91        1:07.75   
  Lahden Uimaseura  1:07.90                 
                     
Kalle Mäkinen  2002  450  32.45        1:07.77   
  Vanders  1:08.63                 
                     
Jesse Anttila  2002  448  32.69        1:07.84   
  Kokkolan Uimaseura  1:08.71                 
                     
Oskari Arvo  2002  422  33.10        1:09.20   
  Aurajoen Uinti  1:12.43                 
                     
Efim Romanov  2002  419  33.19        1:09.38   
  TaTu Tampere  1:09.93                 
                     
Oskar Voiko  2002    413  33.83        1:09.74   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:12.21                 
                     
10  Eemeli Leinonen  2002    409  34.22        1:09.95   
  Uinti Tampere  1:10.64                 
                     
11  Lasse Pulkkinen  2002    401  33.51        1:10.42   
  Oulun Uinti 1906  1:09.06                 
                     
12  Oscar Skjäl  2002    397  33.74        1:10.65   
  Cetus Espoo  1:10.31                 
                     
13  Axel Olander  2002    393  34.62        1:10.85   
  Nokian Pyry  1:13.66                 
                     
14  Samu Petteri Kallio  2002    388  34.07        1:11.16   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:13.52                 
                     
15  Rasmus Söderholm  2002    388  34.70        1:11.21   
  Helsingfors Simsällskap  1:11.43                 
                     
16  Justus Hilaja  2002    366  34.90        1:12.56   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:13.67                 
                     
17  Veikka Saren  2002    366  35.59        1:12.59   
  Someron Esa  1:14.30                 
                     
18  Mikael Virtanen  2002    363  35.66        1:12.78   
  Riihimäen Uimaseura  1:11.63                 
                     
19  Joona Forsell  2002    355  34.38        1:13.33   
  Kuopion Uimaseura  1:14.35                 
                     
20  Kasper Tolonen  2002    352  35.58        1:13.55   
  Raision Urheilijat  1:13.92                 
                     
21  Roope Tsutsunen  2002    345  36.25        1:13.99   
  Lahden Uimaseura  1:14.49                 
                     
22  Leo Mikkonen  2002    340  35.21        1:14.35   
  Cetus Espoo  1:13.07                 
                     
23  Elias Kukkonen  2002    334  36.05        1:14.84   
  ORCA Helsinki  1:12.26                 
                     
24  Akseli Kontiainen  2002    330  36.08        1:15.11   
  Joensuun Uimaseura  1:14.08                 
                     
25  Lauri Uosukainen  2002    323  35.96        1:15.64   
  Lahden Uimaseura  1:14.48                 
                     
 
Laji 6, 100m SU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 15 v 
Sponsori: ProFashion Oy Gant 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Roni Kallström  2001  636  29.58        1:00.37   
  Cetus Espoo  1:01.02                 
                     
Veeti Ruohtula  2001  576  30.64        1:02.39   
  Joensuun Uimaseura  1:03.50                 
                     
Veeti Haikonen  2001  552  30.28        1:03.30   
  Helsingfors Simsällskap  1:04.28                 
                     
Oskari Hynynen  2001  511  30.78        1:04.95   
  Salon Uimarit  1:05.27                 
                     
Petteri Haverinen  2001  497  31.15        1:05.55   
  Lahden Uimaseura  1:03.72                 
                     
Isak Gramén  2001  482  31.88        1:06.22   
  Cetus Espoo  1:04.62                 
                     
Teemu Annala  2001  475  32.25        1:06.53   
  Cetus Espoo  1:08.96                 
                     
Jere Ruuhonen  2001  465  32.42        1:07.00   
  Cetus Espoo  1:06.99                 
                     
Ossi Kleimola  2001    453  32.92        1:07.58   
  Kouvolan Uimarit  1:08.30                 
                     
10  Tiitus Taskila  2001    441  33.15        1:08.22   
  Oulun Uinti 1906  1:08.55                 
                     
11  Mohamed Ezzat  2001    438  31.41        1:08.35   
  Aurajoen Uinti  1:05.79                 
                     
12  Firas El-Idi  2001    432  32.75        1:08.68   
  Lahden Kaleva  1:08.20                 
                     
13  Joona Mikkola  2001    430  33.57        1:08.78   
  Vanders  1:07.02                 
                     
14  Kasper Vaittinen  2001    429  32.33        1:08.82   
  Cetus Espoo  1:09.16                 
                     
15  Tuomas Jokinen  2001    424  34.06        1:09.11   
  Cetus Espoo  1:09.46                 
                     
16  Matias Pennanen  2001    414  33.54        1:09.65   
  Porin Uimaseura  1:10.64                 
                     
17  Perttu Somero  2001    410  33.00        1:09.90   
  Lahden Kaleva  1:08.36                 
                     
18  Eemeli Raninen  2001    408  33.96        1:10.01   
  Helsingin Uimarit  1:10.80                 
                     
19  Jiri Järvinen  2001    407  33.83        1:10.08   
  Swimming Jyväskylä  1:11.84                 
                     
20  Tatu Hörkkö  2001    398  33.97        1:10.57   
  Uinti Tampere  1:08.72                 
                     
21  Hugo Mattola  2001    396  33.52        1:10.70   
  Haapajärven Kiilat  1:10.32                 
                     
22  Jere Nevalainen  2001    394  33.77        1:10.80   
  Aurajoen Uinti  1:10.60                 
                     
23  Harry Zimmermann  2001    394  34.10        1:10.83   
  Lahden Uimaseura  1:10.69                 
                     
24  Claes Fjellström  2001    388  34.05        1:11.16   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:08.30                 
                     
25  Oskari Rantamäki  2001    387  34.26        1:11.25   
  Octopus Lohja  1:11.13                 
                     
26  Joonas Mustonen  2001    383  34.97        1:11.51   
  Lahden Uimaseura  1:11.24                 
                     
27  Aleksi Helminen  2001    376  34.92        1:11.94   
  Lahden Uimaseura  1:11.74                 
                     
28  Aleksi Vähä-Lassila  2001    376  34.57        1:11.96   
  Raision Urheilijat  1:10.79                 
                     
29  Eetu Einto  2001    371  34.24        1:12.27   
  Nurmijärven Uinti  1:07.42                 
                     
30  Atte Alila  2001    338  36.12        1:14.56   
  Uimaseura Aquila  1:10.82                 
                     
 
Laji 6, 100m SU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 16 v 
Sponsori: ProFashion Oy Gant 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Niki Karlsson  2000  610  30.17        1:01.23   
  Helsingfors Simsällskap  58.59                 
                     
Tuomas Ylipelkonen  2000  531  30.95        1:04.14   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:04.23                 
                     
Teemu Lehtonen  2000  529  30.28        1:04.22   
  Uinti Tampere  1:02.49                 
                     
Topias Nygård  2000  525  30.85        1:04.36   
  Oulun Uinti 1906  1:04.50                 
                     
Antti Hakkarainen  2000  518  31.11        1:04.65   
  TaTu Tampere  1:03.67                 
                     
Jakob Sievers  2000  507  31.15        1:05.11   
  Uinti Tampere  1:04.13                 
                     
Alec Baker  2000  492  32.01        1:05.78   
  Cetus Espoo  1:06.14                 
                     
Lauri Elomaa  2000  488  31.57        1:05.95   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:06.31                 
                     
Hermanni Taimisto  2000    488  31.93        1:05.97   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:06.00                 
                     
10  Viktor Thodin  2000    477  31.79        1:06.43   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:07.21                 
                     
11  Joona Korhonen  2000    470  31.88        1:06.77   
  TaTu Tampere  1:04.30                 
                     
12  Onni Punkka  2000    458  32.59        1:07.35   
  Cetus Espoo  1:07.85                 
                     
13  Leevi Luhtanen  2000    430  33.35        1:08.81   
  Porin Uimaseura  1:09.48                 
                     
14  Jere Kekola  2000    429  33.30        1:08.85   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:08.08                 
                     
15  Leevi Lehti  2000    428  33.50        1:08.89   
  Porin Uimaseura  1:09.74                 
                     
16  Teemu Viitanen  2000    415  33.13        1:09.61   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:08.57                 
                     
17  Roope Aro  2000    407  33.62        1:10.08   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:08.45                 
                     
18  Olli Aflecht  2000    397  34.22        1:10.64   
  Raision Urheilijat  1:09.49                 
                     
19  Georgy Babenov  2000    383  33.75        1:11.50   
  ORCA Helsinki  1:08.47                 
                     
 
Laji 7, 100m PU T-13 -14 -15, Loppukilpailut 13 v 
Sponsori: Danske Bank Oyj 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Lahtinen  2003  584  30.83        1:06.55   
  Oulun Uinti 1906  1:05.76                 
                     
Sonja Lehtinen  2003  529  31.09        1:08.79   
  Helsingin Uimarit  1:11.13                 
                     
Madeleine Hiltunen  2003  470  32.44        1:11.52   
  Oulun Lohet  1:11.22                 
                     
Minttu Paalanen  2003  462  33.41        1:11.96   
  Lahden Uimaseura  1:12.88                 
                     
Emma Haglund  2003  445  33.53        1:12.83   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:13.54                 
                     
Emilia Lyyra  2003  425  33.43        1:13.99   
  Vanders  1:15.30                 
                     
Stella Freystätter  2003  422  34.11        1:14.13   
  Helsingfors Simsällskap  1:16.59                 
                     
Kiira Kangasniemi  2003  411  33.55        1:14.79   
  Lapuan Virkiä  1:14.15                 
                     
Martta Nygård  2003    386  34.68        1:16.36   
  Oulun Uinti 1906  1:15.62                 
                     
10  Eveliina Koivula  2003    378  33.97        1:16.91   
  Uinti Tampere  1:15.98                 
                     
11  Iris Hanski  2003    374  35.12        1:17.16   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:18.08                 
                     
12  Henna Hökkä  2003    374  33.87        1:17.22   
  Oulun Uinti 1906  1:14.26                 
                     
13  Lotta Lehtoila  2003    370  35.13        1:17.49   
  ORCA Helsinki  1:20.49                 
                     
14  Emma Hämäläinen  2003    367  35.58        1:17.66   
  Vieskan Uimarit  1:18.36                 
                     
15  Tara Korkiakoski  2003    367  35.91        1:17.71   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:19.21                 
                     
16  Julia Peltola  2003    364  35.26        1:17.89   
  Cetus Espoo  1:18.05                 
                     
17  Venla Säntti  2003    351  36.25        1:18.81   
  Oulun Uinti 1906  1:17.97                 
                     
18  Kaarin Rapinoja  2003    341  36.33        1:19.58   
  Cetus Espoo  1:19.06                 
                     
19  Siiri Reiniluoto  2003    334  36.82        1:20.16   
  Helsingfors Simsällskap  1:19.94                 
                     
20  Julia Sairanen  2003    312  36.96        1:22.02   
  Lahden Uimaseura  1:19.92                 
                     
21  Aino Paju  2003    301  36.88        1:23.00   
  Vanders  1:17.05                 
                     
22  Hilla Saastamoinen  2003    298  37.28        1:23.28   
  Oulun Uinti 1906  1:18.90                 
                     
23  Viivi Sorri  2003    290  37.45        1:23.98   
  Gladius Kirkkonummi  1:17.87                 
                     
24  Anni-Maria Laakso  2003    270  37.22        1:25.99   
  Jämsänkosken Ilves  1:20.44                 
                     
 
Laji 7, 100m PU T-13 -14 -15, Loppukilpailut 14 v 
Sponsori: Danske Bank Oyj 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anniina Kallio  2002  618  30.03        1:05.32   
  Raision Urheilijat  1:04.61                 
                     
Ina Pollari  2002  577  31.67        1:06.80   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:08.91                 
                     
Siri Auvinen  2002  553  32.78        1:07.78   
  Cetus Espoo  1:09.80                 
                     
Anna Vira  2002  538  31.58        1:08.40   
  Aurajoen Uinti  1:08.61                 
                     
Nea Winqvist  2002  521  31.70        1:09.11   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:10.94                 
                     
Sini Silvennoinen  2002  512  32.60        1:09.52   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:09.63                 
                     
Emmi Kaunisto  2002  483  31.56        1:10.88   
  Porin Uimaseura  1:13.44                 
                     
Sofia Nieminen  2002  479  32.38        1:11.11   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:12.02                 
                     
Charlotte Ingberg  2002    471  31.68        1:11.47   
  Octopus Lohja  1:10.90                 
                     
10  Lydia Rintanen  2002    467  32.01        1:11.71   
  Aurajoen Uinti  1:13.72                 
                     
11  Lilli Louhikoski  2002    464  32.77        1:11.83   
  Vanders  1:08.80                 
                     
12  Alexandra Arenius  2002    438  33.85        1:13.24   
  Aurajoen Uinti  1:14.94                 
                     
13  Pinja Raassina  2002    427  33.27        1:13.88   
  Joensuun Uimaseura  1:14.86                 
                     
14  Siiri Jämsä  2002    425  32.81        1:13.98   
  Mikkelin Uimaseura  1:15.66                 
                     
15  Vilhelmiina Wegelius  2002    423  33.48        1:14.09   
  Joensuun Uimaseura  1:13.57                 
                     
16  Emma Von Dickoff  2002    412  34.34        1:14.74   
  Uinti Tampere  1:13.47                 
                     
17  Helmi Tossavainen  2002    405  32.52        1:15.16   
  Cetus Espoo  1:15.18                 
                     
18  Enni Lahtinen  2002    405  34.92        1:15.20   
  Uinti Tampere  1:15.63                 
                     
19  Olivia Koski  2002    401  34.50        1:15.44   
  Aurajoen Uinti  1:15.98                 
                     
20  Liina Salin  2002    397  35.02        1:15.69   
  Kokkolan Uimaseura  1:15.13                 
                     
21  Mirka Mettinen  2002    392  34.38        1:16.00   
  Cetus Espoo  1:14.09                 
                     
22  Amanda Paukkunen  2002    386  34.51        1:16.36   
  Swimming Jyväskylä  1:13.01                 
                     
23  Annina Toimela  2002    383  35.82        1:16.56   
  Helsingfors Simsällskap  1:15.35                 
                     
24  Emma Issakainen  2002    378  38.34        1:16.94   
  Uinti Imatra  1:14.36                 
                     
25  Aada Sulasalmi  2002    376  34.10        1:17.07   
  Kemijärven Kaiku  1:14.55                 
                     
26  Emma Kajanto  2002    375  33.64        1:17.10   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:12.90                 
                     
27  Peppi Palokangas  2002    350  35.43        1:18.93   
  Swimming Jyväskylä  1:15.87                 
                     
28  Jemilia Haapakoski  2002    332  35.14        1:20.35   
  Lahden Uimaseura  1:14.18                 
                     
 
Laji 7, 100m PU T-13 -14 -15, Loppukilpailut 15 v 
Sponsori: Danske Bank Oyj 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilma Oura  2001  630  29.89        1:04.88   
  Helsingfors Simsällskap  1:04.48                 
                     
Raakel Bärlund  2001  584  31.60        1:06.55   
  Lahden Uimaseura  1:06.67                 
                     
Jessica Lindholm  2001  539  31.31        1:08.36   
  IF Åland  1:08.29                 
                     
Isabel Hagelin  2001  529  31.85        1:08.77   
  Helsingfors Simsällskap  1:09.83                 
                     
Mila Manner  2001  527  32.03        1:08.86   
  Nokian Pyry  1:08.13                 
                     
Minka Halava  2001  513  32.46        1:09.47   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:13.88                 
                     
Reetta Rantakokko  2001  501  31.85        1:10.03   
  Aurajoen Uinti  1:09.19                 
                     
Janna Appelberg  2001  490  33.13        1:10.57   
  Tuusulan Uimaseura  1:11.33                 
                     
Nea Reunanen  2001    479  32.82        1:11.11   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:09.13                 
                     
10  Nelli Ohvo  2001    462  34.41        1:11.95   
  Cetus Espoo  1:11.05                 
                     
11  Jenny Nieminen  2001    454  32.81        1:12.39   
  Hyvinkään Uimaseura  1:12.25                 
                     
12  Annika Lepistö  2001    448  33.99        1:12.70   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:12.36                 
                     
13  Sanni Lampi  2001    447  32.45        1:12.73   
  Swimming Jyväskylä  1:12.33                 
                     
14  Suvi Kurth  2001    446  33.34        1:12.79   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:12.56                 
                     
15  Seela Peuralahti  2001    440  32.71        1:13.13   
  Oulun Uinti 1906  1:12.43                 
                     
16  Janette Setälä  2001    424  33.47        1:14.04   
  Aurajoen Uinti  1:10.90                 
                     
17  Riina Koskinen  2001    420  34.32        1:14.29   
  Swimming Jyväskylä  1:13.35                 
                     
18  Pinja Penttilä  2001    417  35.81        1:14.46   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:12.77                 
                     
19  Ida Nordquist  2001    412  34.26        1:14.75   
  Aurajoen Uinti  1:13.41                 
                     
20  Jenni Rantanen  2001    392  34.27        1:15.98   
  HTU Stadi  1:13.33                 
                     
 
Laji 8, 200m PU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 14 v 
Sponsori: Muovitech Finland 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jesper Lietzen  2002  470  31.57  1:07.87  1:45.46    2:23.40   
  Aurajoen Uinti  2:25.46                 
                     
Roope Paatos  2002  409  33.77  1:12.78  1:50.86    2:30.19   
  Raision Urheilijat  2:39.74                 
                     
Ibrahim Ezzat  2002  394  33.76  1:11.75  1:53.22    2:32.08   
  Aurajoen Uinti  2:31.34                 
                     
Viljami Salonen  2002  394  32.86  1:13.20  1:53.26    2:32.09   
  Raision Urheilijat  2:33.87                 
                     
Elias Juntunen  2002  364  35.10  1:14.88  1:55.74    2:36.06   
  Kempeleen Pyrintö  2:45.31                 
                     
Benjamin Kangas  2002  361  34.20  1:13.13  1:54.39    2:36.54   
  Haminan Uimaseura  2:41.45                 
                     
Mihail Khanoukaev  2002  343  34.60  1:17.09  1:57.43    2:39.16   
  Cetus Espoo  2:51.87                 
                     
Eemeli Leinonen  2002  334  34.26  1:13.79  1:57.02    2:40.67   
  Uinti Tampere  2:42.85                 
                     
Roope Tsutsunen  2002    315  34.77  1:15.36  1:58.60    2:43.84   
  Lahden Uimaseura  2:42.50                 
                     
10  Leo Mikkonen  2002    301  34.60  1:15.58  2:00.63    2:46.35   
  Cetus Espoo  2:42.40                 
                     
 
Laji 8, 200m PU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 15 v 
Sponsori: Muovitech Finland 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Erik Nurmi  2001  520  29.83  1:05.10  1:42.12    2:18.66   
  Vanders  2:18.52                 
                     
Mohamed Ezzat  2001  502  29.95  1:05.86  1:43.66    2:20.22   
  Aurajoen Uinti  2:20.31                 
                     
Miiro Vartiainen  2001  462  30.89  1:07.84  1:45.30    2:24.18   
  Joensuun Uimaseura  2:23.81                 
                     
Atte Moilanen  2001  459  30.86  1:08.50  1:45.76    2:24.55   
  Oulun Uinti 1906  2:21.74                 
                     
Herman Widbom  2001  427  31.98  1:09.30  1:48.69    2:28.07   
  Cetus Espoo  2:28.78                 
                     
Noa Mäkelä  2001  405  31.76  1:09.67  1:48.58    2:30.61   
  Kempeleen Pyrintö  2:33.92                 
                     
Eerik Tikkakoski  2001  390  32.02  1:11.34  1:52.08    2:32.61   
  TaTu Tampere  2:29.82                 
                     
Juho Porkkala  2001  389  32.31  1:10.77  1:52.14    2:32.70   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:32.21                 
                     
Claes Fjellström  2001    388  33.22  1:11.90  1:52.07    2:32.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:32.63                 
                     
10  Atte Alila  2001    385  33.23  1:13.05  1:52.43    2:33.17   
  Uimaseura Aquila  2:33.52                 
                     
11  Saku Suomalainen  2001    380  32.33  1:10.62  1:50.68    2:33.91   
  Cetus Espoo  2:32.18                 
                     
12  Aaron Antikainen  2001    363  31.49  1:09.57  1:52.30    2:36.18   
  Cetus Espoo  2:37.17                 
                     
13  Hugo Enroth  2001    354  33.16  1:11.10  1:54.37    2:37.62   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:37.14                 
                     
14  Olli Malmberg  2001    352  33.43  1:14.22  1:56.11    2:37.83   
  Octopus Lohja  2:39.23                 
                     
15  Leo Roine  2001    325  32.54  1:11.81  1:55.40    2:42.08   
  Uinti Tampere  2:40.25                 
                     
16  Veeti Veijonen  2001    302  33.49  1:13.33  1:59.41    2:46.07   
  Swimming Jyväskylä  2:42.91                 
                     
Timi Torkkel  2001              DNF   
  Hämeenlinnan Uimaseura  2:36.12                 
                     
 
Laji 8, 200m PU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 16 v 
Sponsori: Muovitech Finland 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sergey Kuznetsov  2000  661  28.25  1:01.53  1:33.99    2:07.98   
  Cetus Espoo  2:09.19                 
                     
Jami Heinilä  2000  498  31.15  1:06.48  1:42.46    2:20.60   
  Helsingfors Simsällskap  2:19.42                 
                     
Lauri Törmä  2000  443  30.78  1:08.34  1:48.30    2:26.22   
  Porin Uimaseura  2:22.19                 
                     
Santeri Hulkko  2000  404  30.75  1:08.24  1:47.65    2:30.81   
  Lahden Uimaseura  2:28.06                 
                     
Topi Lukkarinen  2000  369  31.59  1:08.66  1:49.94    2:35.35   
  Swimming Club Rovaniemi  2:29.51                 
                     
Alex Lassila  2000  366  31.83  1:08.60  1:50.26    2:35.87   
  Cetus Espoo  2:32.20                 
                     
Joona Salminen  2000  317  32.97  1:11.89  1:55.36    2:43.45   
  Cetus Espoo  2:37.76                 
                     
Pessi Länsirinne  2000  311  32.49  1:11.43  1:54.65    2:44.48   
  Uimaseura Aquila  2:35.83                 
                     
 
Laji 9, 200m SU T-13 -14 -15, Loppukilpailut 13 v 
Sponsori: Turun Satama Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sylvia Kuusisto  2003  539  35.59  1:14.32  1:54.22    2:32.40   
  Aurajoen Uinti  2:33.70                 
                     
Madeleine Hiltunen  2003  534  35.57  1:14.35  1:54.87    2:32.83   
  Oulun Lohet  2:34.43                 
                     
Rebekka Luoto  2003  530  35.48  1:14.35  1:54.78    2:33.22   
  Raision Urheilijat  2:35.69                 
                     
Laura Kellberg  2003  524  35.75  1:15.22  1:55.65    2:33.82   
  Cetus Espoo  2:36.45                 
                     
Senni Mattila  2003  473  36.45  1:17.40  1:59.30    2:39.15   
  Porin Uimaseura  2:41.79                 
                     
Juulia Käräjämies  2003  450  37.72  1:18.94  2:00.74    2:41.79   
  Nummelan Kisaajat  2:44.42                 
                     
Anni Korhonen  2003  449  39.24  1:20.52  2:02.32    2:41.97   
  Raision Urheilijat  2:44.25                 
                     
Venla Koskinen  2003  445  36.85  1:18.33  2:01.03    2:42.45   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:45.74                 
                     
Roosa Aho  2003    440  37.79  1:19.04  2:01.46    2:43.08   
  Raision Urheilijat  2:39.69                 
                     
10  Kerttu Nurmi  2003    429  37.64  1:17.72  2:01.03    2:44.42   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:45.20                 
                     
11  Minttu Paalanen  2003    423  39.90  1:22.65  2:05.81    2:45.15   
  Lahden Uimaseura  2:45.09                 
                     
12  Wilma Lakanen  2003    414  38.78  1:21.78  2:05.38    2:46.38   
  Kokkolan Uimaseura  2:40.44                 
                     
13  Ronja Myllykallio  2003    410  39.15  1:22.20  2:05.81    2:46.91   
  Nokian Pyry  2:43.75                 
                     
14  Maija Nurmi  2003    409  38.05  1:19.26  2:03.15    2:47.02   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:47.38                 
                     
15  Emma Johansson  2003    406  38.45  1:20.21  2:03.91    2:47.51   
  Cetus Espoo  2:46.67                 
                     
16  Kiira Kangasniemi  2003    399  37.57  1:20.48  2:04.69    2:48.40   
  Lapuan Virkiä  2:43.07                 
                     
17  Petra Kivi  2003    397  38.47  1:20.25  2:04.32    2:48.69   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:47.53                 
                     
18  Ethel Piksilä  2003    393  38.79  1:20.75  2:05.53    2:49.32   
  Helsingfors Simsällskap  2:46.61                 
                     
Helmi Ahonen  2003              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap  2:45.12                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Martta Nygård  2003              DSQ   
  Oulun Uinti 1906  2:40.90                 
  SW 6.4 Sukellus uidessa/maaliin tullessa               
                     
 
Laji 9, 200m SU T-13 -14 -15, Loppukilpailut 14 v 
Sponsori: Turun Satama Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mia Pentti  2002  620  33.94  1:11.14  1:48.84    2:25.48   
  Swimming Jyväskylä  2:21.83                 
                     
Emilie Pärnänen  2002  600  34.44  1:11.59  1:49.93    2:27.07   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:24.83                 
                     
Venla Suihkonen  2002  551  35.53  1:14.25  1:52.46    2:31.30   
  Octopus Lohja  2:33.56                 
                     
Oona Laakso  2002  541  35.53  1:14.63  1:54.10    2:32.17   
  Raision Urheilijat  2:33.15                 
                     
Peppi Pinomäki  2002  529  36.61  1:15.66  1:54.89    2:33.37   
  Raision Urheilijat  2:34.83                 
                     
Helmi Heinonen  2002  508  37.12  1:16.28  1:55.96    2:35.42   
  Raision Urheilijat  2:33.04                 
                     
Julia Koivisto  2002  505  35.65  1:15.24  1:55.77    2:35.71   
  Aurajoen Uinti  2:38.48                 
                     
Olga Koskinen  2002  501  37.53  1:17.64  1:57.89    2:36.14   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:37.20                 
                     
Siiri Jämsä  2002    498  35.79  1:16.15  1:57.05    2:36.49   
  Mikkelin Uimaseura  2:36.31                 
                     
10  Charlotte Ingberg  2002    478  35.93  1:16.62  1:58.52    2:38.61   
  Octopus Lohja  2:39.23                 
                     
11  Liina Salin  2002    477  38.33  1:19.12  2:00.16    2:38.74   
  Kokkolan Uimaseura  2:40.81                 
                     
12  Kaisla Kangas  2002    475  36.27  1:16.13  1:57.89    2:38.90   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:37.64                 
                     
13  Pilvi Kilpeläinen  2002    473  35.58  1:15.48  1:57.13    2:39.12   
  Helsingfors Simsällskap  2:34.58                 
                     
14  Milla Nikkanen  2002    471  36.64  1:16.79  1:58.29    2:39.44   
  Nurmijärven Uinti  2:37.80                 
                     
15  Pauliina Lohilahti  2002    467  36.48  1:16.65  1:58.45    2:39.83   
  Oulun Lohet  2:40.16                 
                     
16  Petra Heikkinen  2002    458  36.05  1:15.91  1:58.92    2:40.91   
  Oulun Uinti 1906  2:38.02                 
                     
17  Emma Kajanto  2002    452  36.58  1:17.57  2:00.59    2:41.54   
  Hämeenlinnan Uimaseura  2:42.25                 
                     
18  Siiri Välimaa  2002    445  38.01  1:19.02  2:01.22    2:42.48   
  Tuusulan Uimaseura  2:40.11                 
                     
19  Alida Öhberg  2002    442  36.37  1:17.42  2:00.73    2:42.86   
  Aurajoen Uinti  2:43.01                 
                     
20  Mathilda Kalenius  2002    440  38.31  1:19.68  2:01.69    2:43.08   
  Kouvolan Uimarit  2:42.26                 
                     
21  Vilma Norja  2002    436  37.92  1:19.31  2:02.21    2:43.53   
  Cetus Espoo  2:40.76                 
                     
22  Katariina Niemi  2002    428  35.97  1:17.93  2:01.33    2:44.61   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:40.47                 
                     
23  Enni-Sofia Perätalo  2002    422  37.68  1:19.09  2:02.98    2:45.28   
  Oulun Lohet  2:41.80                 
                     
24  Jessica Kujanpää  2002    420  37.92  1:20.03  2:03.78    2:45.58   
  Aurajoen Uinti  2:41.99                 
                     
25  Emilia Skinnari  2002    405  38.32  1:20.10  2:04.93    2:47.57   
  Lahden Uimaseura  2:37.04                 
                     
26  Tuisku Grundström  2002    376  39.28  1:21.62  2:05.56    2:51.82   
  Vanders  2:43.18                 
                     
 
Laji 9, 200m SU T-13 -14 -15, Loppukilpailut 15 v 
Sponsori: Turun Satama Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Paula Peltola  2001  619  33.81  1:10.25  1:48.28    2:25.51   
  Aurajoen Uinti  2:21.29                 
                     
Ida Slöör  2001  567  34.50  1:12.09  1:51.61    2:29.85   
  Cetus Espoo  2:26.99                 
                     
Iida-Maria Laine  2001  547  34.31  1:11.81  1:51.58    2:31.66   
  Oulun Lohet  2:27.14                 
                     
Vilma Iisalo  2001  536  35.09  1:13.51  1:53.32    2:32.66   
  Raision Urheilijat  2:29.49                 
                     
Aino Mononen  2001  512  36.32  1:15.71  1:55.33    2:35.03   
  Joensuun Uimaseura  2:32.37                 
                     
Henna Haipus  2001  508  37.25  1:16.80  1:57.12    2:35.42   
  Kempeleen Pyrintö  2:35.52                 
                     
Helene Hirvonen  2001  495  36.87  1:16.98  1:57.86    2:36.83   
  Helsingfors Simsällskap  2:34.49                 
                     
Roosa Lehtola  2001  488  37.58  1:17.59  1:58.36    2:37.55   
  Tuusulan Uimaseura  2:36.97                 
                     
Noora Kokko  2001    479  34.88  1:14.11  1:55.90    2:38.45   
  Helsingin Uimarit  2:34.19                 
                     
10  Netta Nyberg  2001    467  36.88  1:17.50  1:58.29    2:39.80   
  Uinti Tampere  2:40.70                 
                     
11  Jenna Sjöblom  2001    448  38.36  1:19.25  2:01.21    2:42.11   
  Kouvolan Uimarit  2:41.12                 
                     
12  Elina Jurvanen  2001    439  37.28  1:18.18  2:01.29    2:43.13   
  Mikkelin Uimaseura  2:41.62                 
                     
13  Senni Ovaskainen  2001    436  37.59  1:18.90  2:01.64    2:43.53   
  Lahden Uimaseura  2:41.47                 
                     
14  Suvi Kurth  2001    431  37.79  1:19.50  2:02.13    2:44.21   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:39.74                 
                     
15  Nelli Ohvo  2001    429  38.33  1:19.70  2:02.69    2:44.46   
  Cetus Espoo  2:32.51                 
                     
16  Linda Simula  2001    416  38.16  1:19.72  2:04.08    2:46.11   
  Helsingfors Simsällskap  2:38.80                 
                     
17  Nora Kosonen  2001    411  37.53  1:20.06  2:04.11    2:46.83   
  TaTu Tampere  2:41.15                 
                     
18  Sanni Lampi  2001    407  37.33  1:19.40  2:03.52    2:47.36   
  Swimming Jyväskylä  2:33.07                 
                     
19  Sofia Hinkka  2001    404  38.16  1:20.84  2:04.25    2:47.72   
  Tuusulan Uimaseura  2:38.94                 
                     
20  Ciia Korkeamäki  2001    387  37.77  1:20.31  2:04.69    2:50.18   
  Vanders  2:39.75                 
                     
Millariina Bruce  2001              DSQ   
  Uimaseura Aquila  2:40.96                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 10, 4X50m SKUV 2T/2P T15/P16, Loppukilpailut 13 - 16 v 
Sponsori: X-copy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hss Seka [2000]  2000  18            1:52.60   
  Helsingfors Simsällskap  1:54.75                 
  Niki Karlsson  2000      27.76        27.76   
  Alexandra Vartiainen  2001      32.96        1:00.72   
  Santeri Hölttä  2000      25.18        1:25.90   
  Vilma Oura  2001      26.70        1:52.60   
                     
Cetus 1  2000  14            1:52.75   
  Cetus Espoo  1:54.51                 
  Roni Kallström  2001      28.24        28.24   
  Emilia Flyckt  2001      33.59        1:01.83   
  Sergey Kuznetsov  2000      23.81        1:25.64   
  Peppi Siirtola  2002      27.11        1:52.75   
                     
Åsk Sekaiset 1  2000  12            1:56.28   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:56.88                 
  Emilie Pärnänen  2002      31.44        31.44   
  Oskari Herpola  2001      31.48        1:02.92   
  Jaakko Kuusisto  2000      26.39        1:29.31   
  Sini Silvennoinen  2002      26.97        1:56.28   
                     
Cetus 2  2000  10            1:58.08   
  Cetus Espoo  1:59.93                 
  Sara Mustonen  2002      32.29        32.29   
  Eerikki Laitala  2001      30.05        1:02.34   
  Anton Nuottajärvi  2000      27.58        1:29.92   
  Emma Kotiranta  2001      28.16        1:58.08   
                     
Aui Hattivatit  2000            1:58.62   
  Aurajoen Uinti  1:59.58                 
  Paula Peltola  2001      30.08        30.08   
  Jesper Lietzen  2002      33.75        1:03.83   
  Mohamed Ezzat  2001      27.75        1:31.58   
  Reetta Rantakokko  2001      27.04        1:58.62   
                     
Hss Seka 2 [2000]  2000            1:59.90   
  Helsingfors Simsällskap  2:02.12                 
  Veeti Haikonen  2001      29.23        29.23   
  Kirill Egorov  2000      32.74        1:01.97   
  Isabel Hagelin  2001      30.38        1:32.35   
  Emma Koiranen  2001      27.55        1:59.90   
                     
Cetus 3  2000            2:00.63   
  Cetus Espoo  2:01.76                 
  Ida Slöör  2001      33.43        33.43   
  Tuomas Jokinen  2001      31.81        1:05.24   
  Siri Auvinen  2002      29.93        1:35.17   
  Alec Baker  2000      25.46        2:00.63   
                     
Swim Seka [2000]  2000            2:00.68   
  Swimming Jyväskylä  2:01.07                 
  Mia Pentti  2002      30.17        30.17   
  Atte Lindholm  2001      33.28        1:03.45   
  Sanni Lampi  2001      31.57        1:35.02   
  Alexander Kislitsyn  2001      25.66        2:00.68   
                     
Jous Seka [2001]  2001              2:00.95   
  Joensuun Uimaseura  2:02.06                 
  Aino Mononen  2001      33.73        33.73   
  Roope Ruohtula  2000      31.49        1:05.22   
  Veeti Ruohtula  2001      26.96        1:32.18   
  Pinja Raassina  2002      28.77        2:00.95   
                     
10  Laus Seka [2000]  2000              2:01.56   
  Lahden Uimaseura  2:02.78                 
  Petteri Haverinen  2001      29.45        29.45   
  Atte Pennanen  2001      34.18        1:03.63   
  Raakel Bärlund  2001      29.33        1:32.96   
  Vilma Uuttu  2001      28.60        2:01.56   
                     
11  Uita 1  2000              2:01.57   
  Uinti Tampere  2:03.03                 
  Netta Nyberg  2001      33.86        33.86   
  Walentin Koskinen  2000      31.87        1:05.73   
  Teemu Lehtonen  2000      26.13        1:31.86   
  Enni Lahtinen  2002      29.71        2:01.57   
                     
12  Vus-Vss  2000              2:01.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:03.56                 
  Hermanni Taimisto  2000      30.28        30.28   
  Joona Oksakari  2000      32.87        1:03.15   
  Ina Pollari  2002      29.62        1:32.77   
  Emma Haglund  2003      28.98        2:01.75   
                     
13  Åsk Sekaiset 2  2000              2:03.64   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:06.84                 
  Lauri Elomaa  2000      29.76        29.76   
  Charlotta Edelman  2001      34.85        1:04.61   
  Minka Halava  2001      31.68        1:36.29   
  Elias Laine  2002      27.35        2:03.64   
                     
14  Häus  2000              2:04.01   
  Hämeenlinnan Uimaseura  2:04.80                 
  Emma Kajanto  2002      32.95        32.95   
  Timi Torkkel  2001      33.98        1:06.93   
  Nea Reunanen  2001      30.79        1:37.72   
  Jaakko Reinonen  2001      26.29        2:04.01   
                     
15  Aquila Sekari  2000              2:05.54   
  Uimaseura Aquila  2:04.75                 
  Millariina Bruce  2001      34.65        34.65   
  Juha Jernvall  2000      33.45        1:08.10   
  Atte Alila  2001      28.92        1:37.02   
  Meri Lauronen  2002      28.52        2:05.54   
                     
 
Laji 11, 200m VU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 14 v 
Sponsori: Intersport 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Oskari Aalto  2002  555  28.09  58.34  1:30.91    2:04.10   
  Cetus Espoo  2:05.14                 
                     
Antti Leppänen  2002  530  29.45  1:00.97  1:33.27    2:05.99   
  Lahden Uimaseura  2:08.91                 
                     
Viljami Salonen  2002  520  29.40  1:01.77  1:35.02    2:06.79   
  Raision Urheilijat  2:10.91                 
                     
Ibrahim Ezzat  2002  488  29.85  1:03.38  1:37.93    2:09.54   
  Aurajoen Uinti  2:10.45                 
                     
Ronny Brännkärr  2002  487  29.24  1:02.27  1:36.55    2:09.57   
  Kemin Työväen Uimarit  2:08.41                 
                     
Axel Olander  2002  466  30.45  1:03.65  1:37.48    2:11.55   
  Nokian Pyry  2:12.26                 
                     
Jesse Anttila  2002  464  30.51  1:04.28  1:38.85    2:11.72   
  Kokkolan Uimaseura  2:12.97                 
                     
Oscar Skjäl  2002  453  29.35  1:02.64  1:37.79    2:12.74   
  Cetus Espoo  2:12.21                 
                     
Elias Juntunen  2002    445  31.08  1:05.03  1:39.97    2:13.54   
  Kempeleen Pyrintö  2:16.14                 
                     
10  Elias Laine  2002    443  29.59  1:02.92  1:38.38    2:13.73   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:11.12                 
                     
11  Kalle Mäkinen  2002    432  31.01  1:04.78  1:40.50    2:14.88   
  Vanders  2:16.67                 
                     
 
Laji 11, 200m VU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 15 v 
Sponsori: Intersport 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veeti Ruohtula  2001  570  27.95  59.62  1:31.48    2:03.00   
  Joensuun Uimaseura  2:04.83                 
                     
Oskari Hynynen  2001  554  28.28  1:00.03  1:33.22    2:04.16   
  Salon Uimarit  2:06.48                 
                     
Mohamed Ezzat  2001  548  27.61  59.37  1:32.46    2:04.62   
  Aurajoen Uinti  2:05.65                 
                     
Oskari Herpola  2001  543  28.39  1:00.30  1:32.90    2:04.98   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:07.23                 
                     
Roni Kallström  2001  511  29.02  1:01.33  1:35.06    2:07.58   
  Cetus Espoo  2:07.28                 
                     
Saku Suomalainen  2001  499  30.01  1:03.09  1:35.73    2:08.58   
  Cetus Espoo  2:10.43                 
                     
Herman Widbom  2001  497  30.86  1:02.52  1:35.64    2:08.71   
  Cetus Espoo  2:07.74                 
                     
Taneli Lantta  2001  494  29.15  1:02.04  1:36.04    2:09.00   
  Vanders  2:08.28                 
                     
Miiro Vartiainen  2001    494  29.46  1:02.34  1:36.79    2:09.02   
  Joensuun Uimaseura  2:07.62                 
                     
10  Noa Mäkelä  2001    487  29.23  1:02.39  1:36.52    2:09.64   
  Kempeleen Pyrintö  2:12.27                 
                     
11  Juho Porkkala  2001    484  29.94  1:02.36  1:36.15    2:09.84   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:07.39                 
                     
12  Alexander Kislitsyn  2001    481  29.00  1:01.73  1:36.41    2:10.18   
  Swimming Jyväskylä  2:07.77                 
                     
13  Jere Nevalainen  2001    479  29.23  1:01.45  1:35.30    2:10.32   
  Aurajoen Uinti  2:11.88                 
                     
14  Joonas Mustonen  2001    472  29.82  1:03.14  1:37.54    2:10.96   
  Lahden Uimaseura  2:10.95                 
                     
15  Jere Ruuhonen  2001    465  30.50  1:04.59  1:38.89    2:11.58   
  Cetus Espoo  2:12.12                 
                     
16  Veeti Haikonen  2001    464  28.78  1:02.11  1:36.71    2:11.68   
  Helsingfors Simsällskap  2:11.90                 
                     
17  Tatu Hörkkö  2001    454  29.58  1:02.98  1:37.46    2:12.63   
  Uinti Tampere  2:10.54                 
                     
18  Olli Malmberg  2001    436  30.00  1:03.48  1:38.72    2:14.44   
  Octopus Lohja  2:13.31                 
                     
19  Harry Zimmermann  2001    430  30.23  1:04.30  1:39.42    2:15.08   
  Lahden Uimaseura  2:13.93                 
                     
20  Aleksi Vähä-Lassila  2001    424  30.88  1:04.69  1:40.29    2:15.75   
  Raision Urheilijat  2:13.83                 
                     
 
Laji 11, 200m VU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 16 v 
Sponsori: Intersport 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sergey Kuznetsov  2000  669  27.00  57.18  1:26.75    1:56.58   
  Cetus Espoo  1:57.92                 
                     
Kirill Egorov  2000  606  28.63  58.38  1:29.63    2:00.48   
  Helsingfors Simsällskap  2:01.63                 
                     
Santeri Hölttä  2000  576  27.39  58.28  1:29.97    2:02.57   
  Helsingfors Simsällskap  2:01.09                 
                     
Alec Baker  2000  567  28.16  59.76  1:31.76    2:03.21   
  Cetus Espoo  2:02.76                 
                     
Joona Korhonen  2000  557  28.86  1:00.31  1:32.04    2:03.90   
  TaTu Tampere  2:02.88                 
                     
Elias Herlevi  2000  550  28.44  59.75  1:32.33    2:04.43   
  Helsingfors Simsällskap  2:09.77                 
                     
Tuomas Ylipelkonen  2000  543  28.76  1:00.53  1:33.32    2:04.96   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:03.89                 
                     
Kustaa Yli-Äyhö  2000  527  28.07  59.24  1:33.35    2:06.20   
  Helsingfors Simsällskap  2:07.13                 
                     
Jaakko Kuusisto  2000    524  27.93  59.78  1:33.31    2:06.44   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:05.69                 
                     
10  Walentin Koskinen  2000    522  28.51  1:00.08  1:32.57    2:06.68   
  Uinti Tampere  2:05.11                 
                     
11  Topi Lukkarinen  2000    521  28.60  1:00.98  1:34.46    2:06.74   
  Swimming Club Rovaniemi  2:06.80                 
                     
12  Teemu Lehtonen  2000    505  28.14  1:00.02  1:33.77    2:08.02   
  Uinti Tampere  2:03.44                 
                     
13  Lassi Grönroos  2000    504  27.89  59.93  1:35.10    2:08.16   
  Salon Uimarit  2:06.58                 
                     
14  Emil Perkkiö  2000    501  29.47  1:02.38  1:35.95    2:08.40   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:10.14                 
                     
15  Viktor Thodin  2000    501  28.10  1:00.51  1:34.89    2:08.42   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  2:10.64                 
                     
16  Santeri Hulkko  2000    500  29.39  1:02.44  1:35.54    2:08.51   
  Lahden Uimaseura  2:08.69                 
                     
17  Antti Hakkarainen  2000    484  28.93  1:01.32  1:35.28    2:09.91   
  TaTu Tampere  2:06.49                 
                     
18  Georgy Babenov  2000    475  28.55  1:02.02  1:36.44    2:10.66   
  ORCA Helsinki  2:07.71                 
                     
19  Saku Romo  2000    472  30.06  1:02.76  1:36.57    2:10.94   
  Lahden Uimaseura  2:11.14                 
                     
20  Onni Punkka  2000    472  29.42  1:02.21  1:36.45    2:10.96   
  Cetus Espoo  2:10.83                 
                     
21  Jere Kekola  2000    468  29.73  1:02.89  1:37.09    2:11.35   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:08.59                 
                     
Hermanni Taimisto  2000              DNF   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:10.44                 
                     
 
Laji 12, 200m RU T-13 -14 -15, Loppukilpailut 13 v 
Sponsori: Marli 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Rebekka Luoto  2003  633  37.42  1:19.19  2:02.06    2:41.96   
  Raision Urheilijat  2:41.64                 
                     
Laura Lahtinen  2003  589  36.61  1:18.30  2:01.99    2:45.89   
  Oulun Uinti 1906  2:44.53                 
                     
Emma Haglund  2003  576  38.54  1:20.61  2:04.90    2:47.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:51.80                 
                     
Martta Ruuska  2003  560  38.82  1:22.56  2:05.86    2:48.72   
  Swimming Jyväskylä  2:51.74                 
                     
Vilhelmiina Leppänen  2003  550  38.57  1:22.59  2:06.56    2:49.71   
  Cetus Espoo  2:55.57                 
                     
Roosa Kärkkäinen  2003  500  39.26  1:24.73  2:10.06    2:55.19   
  Oulun Lohet  2:57.77                 
                     
Juulia Käräjämies  2003  489  38.88  1:23.51  2:11.45    2:56.55   
  Nummelan Kisaajat  2:52.88                 
                     
Minja Lukkari  2003  474  39.88  1:25.54  2:13.18    2:58.41   
  Oulun Uinti 1906  2:52.13                 
                     
Madeleine Hiltunen  2003    463  40.70  1:27.40  2:14.12    2:59.70   
  Oulun Lohet  3:05.62                 
                     
10  Winona Forslund  2003    455  40.26  1:26.92  2:14.79    3:00.77   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:59.40                 
                     
11  Iiris Yli-Jama  2003    453  41.19  1:27.26  2:14.50    3:01.04   
  Salon Uimarit  3:08.63                 
                     
12  Siiri Reiniluoto  2003    444  39.98  1:25.65  2:13.56    3:02.21   
  Helsingfors Simsällskap  3:04.81                 
                     
13  Kiia Kinnunen  2003    428  41.39  1:26.94  2:15.48    3:04.47   
  Uinti Tampere  3:09.04                 
                     
14  Inka Metiäinen  2003    415  43.90  1:30.58  2:19.11    3:06.45   
  Swimming Jyväskylä  3:09.31                 
                     
15  Milla Hyttinen  2003    410  40.82  1:28.52  2:17.99    3:07.16   
  Helsingfors Simsällskap  3:07.49                 
                     
16  Emma Hämäläinen  2003    403  42.98  1:31.70  2:22.00    3:08.23   
  Vieskan Uimarit  3:06.94                 
                     
17  Emma Laatikainen  2003    396  41.84  1:30.92  2:20.33    3:09.36   
  Swimming Club Vuokatti  3:08.54                 
                     
18  Sofia Långström  2003    388  41.80  1:30.20  2:20.48    3:10.70   
  Cetus Espoo  3:08.08                 
                     
19  Hilla Kuuva  2003    368  42.46  1:33.30  2:23.22    3:13.98   
  Lappeenrannan Uimarit  3:08.36                 
                     
20  Mathilda Puutio  2003    367  42.84  1:31.92  2:22.54    3:14.16   
  Oulun Uinti 1906  3:07.47                 
                     
21  Liisa Lassila  2003    364  41.77  1:30.94  2:22.39    3:14.70   
  Kouvolan Uimarit  3:09.51                 
                     
 
Laji 12, 200m RU T-13 -14 -15, Loppukilpailut 14 v 
Sponsori: Marli 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sara Mustonen  2002  570  38.19  1:20.69  2:03.55    2:47.74   
  Cetus Espoo  2:47.90                 
                     
Anna Vira  2002  541  38.53  1:22.27  2:05.83    2:50.64   
  Aurajoen Uinti  2:49.17                 
                     
Ina Pollari  2002  530  38.21  1:21.73  2:06.52    2:51.80   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:57.18                 
                     
Pinja Paulomo  2002  519  40.70  1:24.24  2:09.60    2:53.10   
  Cetus Espoo  2:57.71                 
                     
Senni Jouhten  2002  507  39.57  1:23.93  2:08.45    2:54.35   
  Kempeleen Pyrintö  2:57.33                 
                     
Enni Lahtinen  2002  504  38.93  1:22.95  2:09.14    2:54.78   
  Uinti Tampere  2:58.08                 
                     
Emma Uusküla  2002  486  39.70  1:24.66  2:10.94    2:56.83   
  Aurajoen Uinti  2:45.35                 
                     
Sofia Nieminen  2002  465  40.07  1:25.95  2:12.46    2:59.48   
  Hämeenlinnan Uimaseura  3:01.12                 
                     
Amalia Siekkinen  2002    459  39.88  1:25.63  2:12.90    3:00.24   
  Oulun Lohet  3:01.56                 
                     
10  Mirka Mettinen  2002    452  39.31  1:25.63  2:13.80    3:01.16   
  Cetus Espoo  2:52.24                 
                     
11  Emma Von Dickoff  2002    452  40.39  1:26.40  2:13.75    3:01.22   
  Uinti Tampere  2:58.49                 
                     
12  Nella Korpela  2002    450  43.04  1:28.96  2:16.18    3:01.47   
  Cetus Espoo  3:03.06                 
                     
13  Vilhelmiina Wegelius  2002    436  41.69  1:27.72  2:17.15    3:03.40   
  Joensuun Uimaseura  3:02.45                 
                     
14  Oona Laakso  2002    433  40.28  1:26.30  2:15.12    3:03.74   
  Raision Urheilijat  2:56.91                 
                     
15  Tuisku Grundström  2002    420  41.00  1:28.33  2:17.22    3:05.64   
  Vanders  3:02.51                 
                     
16  Alexandra Arenius  2002    419  42.27  1:30.63  2:17.43    3:05.82   
  Aurajoen Uinti  3:00.95                 
                     
17  Wilma Rintala  2002    415  42.20  1:29.92  2:19.18    3:06.47   
  Raision Urheilijat  3:03.20                 
                     
18  Pauliina Lohilahti  2002    403  40.97  1:30.27  2:18.84    3:08.26   
  Oulun Lohet  3:04.00                 
                     
19  Verna Rostedt  2002    401  42.48  1:31.13  2:19.51    3:08.55   
  Cetus Espoo  3:03.38                 
                     
Emma Mustonen  2002              DSQ  100m 
  Lapuan Virkiä  3:02.74                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 12, 200m RU T-13 -14 -15, Loppukilpailut 15 v 
Sponsori: Marli 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Charlotta Edelman  2001  684  35.29  1:15.02  1:57.04    2:37.82   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:39.99                 
                     
Alexandra Vartiainen  2001  676  36.13  1:16.61  1:58.13    2:38.46