Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ikäkausimestaruusuinnit 2017    Tulostuspäivämäärä  18 kesäkuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  19:24   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  16 kesäkuu 2017         
 
 
Laji 1, 100m RU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenna Pulkkinen  2004  618  35.29        1:15.53   
  Kouvolan Uimarit  1:21.62                 
                     
Lotta Pälsi  2004  608  35.81        1:15.94   
  Helsingfors Simsällskap  1:18.50                 
                     
Pinja Taskila  2004  602  36.02        1:16.21   
  Oulun Uinti 1906  1:14.60                 
                     
Kanerva Kinnunen  2004  587  34.75        1:16.85   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:19.68                 
                     
Siiri Ala-Karvia  2004  565  35.91        1:17.83   
  Uinti Tampere  1:18.47                 
                     
Siiri Konkka  2004  540  36.09        1:19.02   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:20.27                 
                     
Meeri Yli-Äyhö  2004  539  37.77        1:19.05   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:21.57                 
                     
Manja Lindell  2004  498  38.13        1:21.14   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:25.98                 
                     
Laura Markuksela  2004    491  37.43        1:21.55   
  Oulun Lohet  1:21.76                 
                     
10  Tinja Lasonen  2004    460  38.99        1:23.32   
  Porin Uimaseura  1:22.48                 
                     
11  Emmi Manninen  2004    452  40.00        1:23.80   
  TaTu Tampere  1:26.80                 
                     
12  Jessica Mäkinen  2004    450  38.14        1:23.97   
  Uinti Tampere  1:28.58                 
                     
13  Anna Edwards  2004    447  39.51        1:24.12   
  Helsingfors Simsällskap  1:24.62                 
                     
14  Nicole Yisrael  2004    446  38.01        1:24.18   
  Simmis Wanda  1:25.05                 
                     
15  Olga Emilia Mattila  2004    444  39.77        1:24.30   
  Oulun Uinti 1906  1:25.76                 
                     
16  Iida Heikkinen  2004    442  39.28        1:24.44   
  Uinti Imatra  1:24.87                 
                     
17  Anni Ranta-Valkama  2004    440  39.99        1:24.56   
  Swimming Club Rovaniemi  1:27.59                 
                     
18  Wilma Långström  2004    435  40.04        1:24.88   
  Helsingfors Simsällskap  1:28.87                 
                     
19  Anni Hyttinen  2004    430  40.09        1:25.21   
  Aurajoen Uinti  1:28.45                 
                     
20  Salla Rantala  2004    425  40.36        1:25.54   
  Nokian Pyry  1:25.74                 
                     
20  Siiri Reinonen  2004    425  39.98        1:25.54   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:26.91                 
                     
22  Viivi Lehtonen  2004    423  39.96        1:25.68   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:28.12                 
                     
23  Frida Ekman  2004    423  40.12        1:25.70   
  Uinti Tampere  1:26.92                 
                     
24  Pinja Nieminen  2004    417  40.14        1:26.10   
  Cetus Espoo  1:25.51                 
                     
25  Helmiina Toivonen  2004    413  40.61        1:26.38   
  Helsingfors Simsällskap  1:22.90                 
                     
26  Helmi Lehtonen  2004    407  40.21        1:26.83   
  Järvenpään Uintiklubi  1:27.19                 
                     
27  Jessika Liimatta  2004    406  40.09        1:26.84   
  TaTu Tampere  1:24.16                 
                     
28  Sofia Nurkkala  2004    405  41.79        1:26.91   
  Kokkolan Uimaseura  1:25.81                 
                     
29  Nessa Järvinen  2004    404  40.31        1:27.01   
  Uimaseura Aquila  1:27.46                 
                     
30  Alina Talja  2004    403  41.16        1:27.08   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:23.77                 
                     
31  Adeliina Kaarlenkaski  2004    401  42.21        1:27.20   
  Uinti Tampere  1:26.36                 
                     
32  Aada Hakala  2004    393  40.15        1:27.81   
  Uinti Tampere  1:28.01                 
                     
33  Laura Nissi  2004    392  41.63        1:27.87   
  Simmis Wanda  1:26.21                 
                     
34  Aamu Knuuttila  2004    390  40.92        1:28.01   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:28.00                 
                     
35  Viljaana Myllärinen  2004    381  42.75        1:28.76   
  Uinti Imatra  1:27.69                 
                     
36  Iida Herrala  2004    380  40.48        1:28.77   
  Simmis Wanda  1:26.01                 
                     
37  Nea Mustonen  2004    375  41.98        1:29.16   
  Lahden Uimaseura  1:28.22                 
                     
38  Sonja Salmimies  2004    369  41.90        1:29.70   
  Nurmijärven Uinti  1:26.30                 
                     
39  Iiris Jämsä  2004    366  41.98        1:29.89   
  Mikkelin Uimaseura  1:27.87                 
                     
40  Santra Nieminen  2004    347  43.22        1:31.53   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:27.53                 
                     
41  Vlada Guljajeva  2004    322  43.02        1:33.81   
  Hyvinkään Uimaseura  1:27.92                 
                     
 
Laji 1, 100m RU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Rebekka Luoto  2003  698  34.51        1:12.52   
  Raision Urheilijat  1:12.93                 
                     
Emma Haglund  2003  642  34.80        1:14.59   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:15.61                 
                     
Siiri Einiö  2003  633  35.11        1:14.92   
  Gladius Kirkkonummi  1:16.63                 
                     
Martta Ruuska  2003  606  36.25        1:16.04   
  Swimming Jyväskylä  1:15.06                 
                     
Cindy Palm  2003  537  37.12        1:19.13   
  Cetus Espoo  1:20.41                 
                     
Minja Lukkari  2003  535  37.06        1:19.22   
  Oulun Uinti 1906  1:17.68                 
                     
Róza Nagy  2003  527  38.19        1:19.64   
  Cetus Espoo  1:20.67                 
                     
Roosa Kärkkäinen  2003  517  37.60        1:20.14   
  Oulun Lohet  1:19.84                 
                     
Siiri Pellinen  2003    507  38.58        1:20.68   
  Swimming Jyväskylä  1:20.85                 
                     
10  Madeleine Hiltunen  2003    504  38.14        1:20.86   
  Oulun Uinti 1906  1:20.62                 
                     
11  Juulia Käräjämies  2003    499  37.96        1:21.10   
  Nummelan Kisaajat  1:21.48                 
                     
12  Iiris Yli-Jama  2003    494  38.94        1:21.39   
  Salon Uimarit  1:22.13                 
                     
13  Vilhelmiina Leppänen  2003    489  37.86        1:21.64   
  Cetus Espoo  1:19.30                 
                     
14  Emma Hämäläinen  2003    484  39.01        1:21.92   
  Vieskan Uimarit  1:21.92                 
                     
15  Aida Pasma  2003    480  38.41        1:22.13   
  Riihimäen Uimaseura  1:25.93                 
                     
16  Julia Sairanen  2003    471  39.19        1:22.65   
  Lahden Uimaseura  1:20.26                 
                     
17  Milla-Lotta Tapanainen  2003    468  38.70        1:22.86   
  Cetus Espoo  1:22.95                 
                     
18  Kiia Kinnunen  2003    468  38.95        1:22.87   
  Uinti Tampere  1:22.07                 
                     
19  Vilja Grundström  2003    467  38.44        1:22.89   
  Vanders  1:24.85                 
                     
20  Winona Forslund  2003    452  39.28        1:23.79   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:22.08                 
                     
21  Jenny Grangärd  2003    439  39.41        1:24.66   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:24.75                 
                     
22  Ella Alanko  2003    436  40.00        1:24.82   
  Aurajoen Uinti  1:24.84                 
                     
23  Emma Jormanainen  2003    430  40.31        1:25.23   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:25.82                 
                     
24  Saana Järvinen  2003    428  40.91        1:25.36   
  Swimming Jyväskylä  1:25.60                 
                     
25  Iris Hanski  2003    417  40.47        1:26.08   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:24.99                 
                     
26  Emma Johansson  2003    416  39.73        1:26.14   
  Cetus Espoo  1:24.29                 
                     
27  Julia Peltola  2003    403  40.62        1:27.10   
  Cetus Espoo  1:25.56                 
                     
28  Daniela Degenhardt  2003    400  41.09        1:27.31   
  Aurajoen Uinti  1:25.07                 
                     
29  Liisa Lassila  2003    398  40.02        1:27.43   
  Kouvolan Uimarit  1:24.76                 
                     
30  Inka Metiäinen  2003    396  42.50        1:27.62   
  Swimming Jyväskylä  1:23.68                 
                     
31  Eveliina Koivula  2003    388  41.59        1:28.22   
  Uinti Tampere  1:25.84                 
                     
32  Anni Ruokanen  2003    362  42.19        1:30.21   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:25.70                 
                     
Laura Lahtinen  2003              DSQ   
  Oulun Uinti 1906  1:13.94                 
  SW 7.3 Kyynärpäät vedenpinnan yläpuolella uidessa               
                     
 
Laji 1, 100m RU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emilia Liven  2002  654  34.47        1:14.11   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:14.53                 
                     
Ina Pollari  2002  615  35.19        1:15.63   
  Uinti Tampere  1:17.38                 
                     
Emma von Dickoff  2002  566  36.04        1:17.76   
  Uinti Tampere  1:18.45                 
                     
Sini Silvennoinen  2002  562  35.42        1:17.95   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:18.64                 
                     
Enni Lahtinen  2002  555  37.00        1:18.30   
  Uinti Tampere  1:18.33                 
                     
Mirka Mettinen  2002  553  36.37        1:18.39   
  Cetus Espoo  1:18.48                 
                     
Senni Jouhten  2002  541  35.97        1:18.97   
  Kempeleen Pyrintö  1:19.43                 
                     
Pinja Paulomo  2002  517  38.11        1:20.15   
  Cetus Espoo  1:17.73                 
                     
Sole Piirainen  2002    511  37.40        1:20.46   
  Swimming Club Vuokatti  1:21.18                 
                     
10  Anna Vira  2002    509  37.61        1:20.59   
  Aurajoen Uinti  1:17.86                 
                     
11  Peppi Palokangas  2002    482  38.92        1:22.07   
  Swimming Jyväskylä  1:22.96                 
                     
12  Minna Ingi  2002    478  38.91        1:22.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:22.86                 
                     
13  Vilma Hottinen  2002    474  37.44        1:22.52   
  Simmis Wanda  1:20.72                 
                     
14  Katariina Niemi  2002    473  38.38        1:22.55   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:23.80                 
                     
15  Ada Aartela  2002    465  38.58        1:23.04   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:22.02                 
                     
16  Nella Korpela  2002    455  39.50        1:23.66   
  Cetus Espoo  1:23.80                 
                     
17  Viivi Merisalo  2002    454  39.37        1:23.67   
  Swimming Jyväskylä  1:24.35                 
                     
18  Tuisku Grundström  2002    441  39.48        1:24.48   
  Vanders  1:23.78                 
                     
19  Sofia Nieminen  2002    440  39.23        1:24.57   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:21.84                 
                     
20  Hanni Riikonen  2002    437  39.10        1:24.75   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:24.33                 
                     
21  Aino Kontiainen  2002    424  40.10        1:25.59   
  Nurmijärven Uinti  1:24.01                 
                     
22  Vilhelmiina Wegelius  2002    423  39.70        1:25.66   
  Joensuun Uimaseura  1:23.00                 
                     
23  Emily Majors  2002    402  40.11        1:27.16   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:24.12                 
                     
24  Milla Nikkanen  2002    401  40.01        1:27.25   
  Nurmijärven Uinti  1:23.37                 
                     
25  Emmi Kaunisto  2002    398  40.01        1:27.48   
  Porin Uimaseura  1:23.72                 
                     
26  Katariina Kourula  2002    395  39.40        1:27.70   
  Kemin Uimaseura  1:22.46                 
                     
 
Laji 2, 200m SKU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jami Ihalainen  2003  524  30.17  1:08.37  1:48.82    2:21.39   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:26.66                 
                     
Alex Lydman  2003  518  29.39  1:06.94  1:50.39    2:21.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:23.71                 
                     
Tatu Hapuoja  2003  505  30.39  1:08.16  1:50.06    2:23.13   
  Uinti Tampere  2:25.79                 
                     
Lauri Kinnunen  2003  497  30.17  1:07.86  1:49.78    2:23.83   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:24.51                 
                     
Lassi Haimi  2003  490  29.93  1:09.03  1:50.68    2:24.53   
  Helsingfors Simsällskap  2:26.06                 
                     
Niko Matela  2003  456  32.39  1:11.68  1:53.76    2:28.09   
  Lappeenrannan Uimarit  2:32.88                 
                     
Johan Krister Fredriksson  2003  435  33.11  1:12.63  1:58.29    2:30.43   
  Helsingfors Simsällskap  2:35.24                 
                     
Eemil Kankare  2003  434  32.79  1:13.21  1:57.05    2:30.49   
  Aurajoen Uinti  2:37.19                 
                     
Arttu Mäenpää  2003    432  29.78  1:08.59  1:55.73    2:30.70   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:30.46                 
                     
10  Sami Uusikumpu  2003    429  32.90  1:14.49  1:56.83    2:31.04   
  Simmis Wanda  2:37.20                 
                     
11  Aku Kaila  2003    429  32.39  1:09.68  1:57.61    2:31.14   
  Raision Urheilijat  2:31.44                 
                     
11  Olli-Pekka Pietarila  2003    429  33.43  1:15.64  1:57.47    2:31.14   
  Oulun Uinti 1906  2:33.63                 
                     
13  Akseli Hakala  2003    423  34.12  1:12.89  1:58.31    2:31.77   
  Uinti Tampere  2:32.54                 
                     
14  Risto Martikainen  2003    421  31.92  1:10.68  1:57.21    2:32.03   
  Kouvolan Uimarit  2:33.09                 
                     
15  Elias Kalliokoski  2003    418  33.13  1:13.80  1:57.41    2:32.46   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:33.62                 
                     
16  Lari Tumanoff  2003    417  31.08  1:11.80  1:59.16    2:32.59   
  Helsingfors Simsällskap  2:31.66                 
                     
17  Simon Ravals  2003    399  32.26  1:12.69  2:00.06    2:34.80   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:35.44                 
                     
18  Eetu Palvanen  2003    393  32.65  1:12.29  1:59.97    2:35.61   
  Lahden Uimaseura  2:38.51                 
                     
19  Urho Lyytinen  2003    388  31.72  1:11.60  1:59.36    2:36.17   
  Uinti Tampere  2:37.67                 
                     
20  Juuso Rahikainen  2003    387  33.56  1:14.29  2:02.05    2:36.37   
  Tuusulan Uimaseura  2:39.68                 
                     
21  Toni Lipponen  2003    384  33.89  1:15.00  2:00.90    2:36.82   
  Kemin Uimaseura  2:35.75                 
                     
22  Ville Savulahti  2003    377  35.78  1:18.69  2:02.87    2:37.80   
  Riihimäen Uimaseura  2:39.45                 
                     
23  Teemu Oksakari  2003    372  34.17  1:13.48  2:00.06    2:38.38   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:38.38                 
                     
24  Nooa Lehtoniemi  2003    365  34.63  1:14.05  2:04.12    2:39.51   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:39.97                 
                     
Lauri Tolvanen  2003              DSQ   
  Haminan Uimaseura  2:35.18                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Marcus Forsel  2003              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:20.25                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Niklas Hatakka  2003              DSQ   
  Cetus Espoo  2:28.15                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Pauli Salonen  2003              DSQ   
  Helsingin Uimarit  2:37.42                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
Laji 2, 200m SKU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Oskari Aalto  2002  618  27.99  1:05.36  1:43.82    2:13.83   
  Cetus Espoo  2:17.79                 
                     
Jesper Lietzen  2002  593  29.38  1:04.88  1:44.52    2:15.69   
  Aurajoen Uinti  2:19.63                 
                     
Lasse Pulkkinen  2002  590  29.63  1:05.64  1:44.40    2:15.87   
  Oulun Uinti 1906  2:19.01                 
                     
Ronny Brännkärr  2002  575  28.10  1:03.39  1:42.70    2:17.09   
  Kemin Työväen Uimarit  2:15.73                 
                     
Antti Leppänen  2002  540  30.64  1:07.53  1:47.27    2:19.98   
  Lahden Uimaseura  2:19.68                 
                     
Ibrahim Ezzat  2002  510  28.38  1:05.28  1:48.49    2:22.65   
  Aurajoen Uinti  2:19.35                 
                     
Veikka Saren  2002  472  31.59  1:10.09  1:52.61    2:26.41   
  Someron Esa  2:29.41                 
                     
Akseli Kontiainen  2002  467  29.70  1:06.56  1:53.97    2:26.87   
  Joensuun Uimaseura  2:31.63                 
                     
Benjamin Kangas  2002    462  29.63  1:08.55  1:52.69    2:27.45   
  Haminan Uimaseura  2:29.56                 
                     
10  Leo Mikkonen  2002    457  30.68  1:09.42  1:54.32    2:27.91   
  Cetus Espoo  2:30.68                 
                     
11  Daniel Rinne  2002    455  29.58  1:09.46  1:53.09    2:28.20   
  Cetus Espoo  2:27.53                 
                     
12  Petr Pankratov  2002    452  31.31  1:09.15  1:53.37    2:28.46   
  TaTu Tampere  2:32.43                 
                     
13  Kirill Helsing  2002    438  31.70  1:12.41  1:54.98    2:30.01   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:28.47                 
                     
14  Roope Tsutsunen  2002    437  31.89  1:11.17  1:56.58    2:30.21   
  Lahden Uimaseura  2:31.04                 
                     
15  Robin Söderholm  2002    435  32.49  1:13.70  1:59.92    2:30.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:33.60                 
                     
16  Elias Filippovits  2002    433  30.38  1:10.16  1:56.21    2:30.61   
  ORCA Helsinki  2:30.52                 
                     
17  Eemeli Leinonen  2002    396  29.53  1:07.90  2:01.12    2:35.13   
  Uinti Tampere  2:33.05                 
                     
18  Valdemar Peltonen  2002    395  32.15  1:13.19  1:59.62    2:35.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:33.50                 
                     
Elias Kukkonen  2002              DSQ   
  ORCA Helsinki  2:25.70                 
  SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa               
                     
Mihail Khanoukaev  2002              DSQ   
  Cetus Espoo  2:27.67                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Wäinö Koskinen  2002              DSQ   
  Uinti Tampere  2:31.95                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 2, 200m SKU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Erik Nurmi  2001  649  26.76  1:02.23  1:39.30    2:11.67   
  Vanders  2:15.60                 
                     
Atte Moilanen  2001  573  29.02  1:05.58  1:44.81    2:17.23   
  Oulun Uinti 1906  2:18.90                 
                     
Eerikki Laitala  2001  567  28.90  1:06.71  1:44.53    2:17.69   
  Cetus Espoo  2:17.85                 
                     
Veeti Ruohtula  2001  537  27.21  1:02.70  1:44.38    2:20.22   
  Joensuun Uimaseura  2:17.08                 
                     
Miiro Vartiainen  2001  526  29.51  1:06.59  1:49.71    2:21.19   
  Joensuun Uimaseura  2:21.37                 
                     
Joonas Mustonen  2001  525  28.72  1:07.27  1:49.97    2:21.23   
  Lahden Uimaseura  2:20.67                 
                     
Ossi Kleimola  2001  519  29.80  1:06.82  1:48.44    2:21.82   
  Kouvolan Uimarit  2:22.56                 
                     
Claes Fjellström  2001  519  29.97  1:04.97  1:48.96    2:21.84   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:22.59                 
                     
Aleksi Helminen  2001    516  29.92  1:09.44  1:48.90    2:22.08   
  Lahden Uimaseura  2:21.05                 
                     
10  Harry Zimmermann  2001    508  28.64  1:05.23  1:48.02    2:22.80   
  Lahden Uimaseura  2:24.43                 
                     
11  Atte Pennanen  2001    501  29.54  1:06.86  1:49.17    2:23.49   
  Lahden Uimaseura  2:24.20                 
                     
12  Tiitus Taskila  2001    500  30.71  1:07.40  1:51.16    2:23.61   
  Oulun Uinti 1906  2:23.10                 
                     
13  Isak Gramén  2001    495  29.83  1:07.25  1:48.60    2:24.03   
  Cetus Espoo  2:19.91                 
                     
14  Kasper Envalds  2001    493  29.42  1:07.62  1:50.93    2:24.27   
  Vanders  2:23.58                 
                     
15  Herman Widbom  2001    469  29.75  1:11.05  1:54.22    2:26.70   
  Cetus Espoo  2:26.20                 
                     
16  Atte Lindholm  2001    466  30.29  1:08.79  1:50.35    2:27.00   
  Swimming Jyväskylä  2:25.63                 
                     
17  Perttu Somero  2001    458  29.92  1:05.86  1:51.76    2:27.81   
  Lahden Kaleva  2:28.57                 
                     
18  Leo Roine  2001    451  29.69  1:08.06  1:55.78    2:28.62   
  Uinti Tampere  2:28.77                 
                     
19  Atte Alila  2001    450  29.61  1:08.47  1:55.47    2:28.67   
  Uimaseura Aquila  2:27.78                 
                     
20  Jiri Järvinen  2001    446  29.71  1:06.45  1:53.03    2:29.10   
  Swimming Jyväskylä  2:28.95                 
                     
21  Eemeli Raninen  2001    429  30.48  1:07.98  1:54.85    2:31.08   
  Helsingfors Simsällskap  2:26.27                 
                     
22  Pyry Nurminen  2001    423  31.35  1:12.22  1:54.09    2:31.79   
  ORCA Helsinki  2:28.73                 
                     
Jere Nevalainen  2001              DSQ   
  Aurajoen Uinti  2:27.69                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Kalle Hyttinen  2001              DSQ   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:28.32                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Tuomas Jokinen  2001              DSQ   
  Cetus Espoo  2:22.92                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 3, 50m PU T-13-15, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siri Auvinen  2002  635          28.41   
  Cetus Espoo  28.60                 
Anniina Kallio  2002  601          28.94   
  Raision Urheilijat  28.96                 
Anna Vira  2002  572          29.43   
  Aurajoen Uinti  29.39                 
Emma Uusküla  2002  567          29.50   
  Aurajoen Uinti  29.55                 
Emilie Pärnänen  2002  563          29.58   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.82                 
Mia Pentti  2002  563          29.58   
  Swimming Jyväskylä  30.02                 
Sini Silvennoinen  2002  562          29.59   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.36                 
Julia Koivisto  2002  556          29.70   
  Aurajoen Uinti  30.12                 
Ina Pollari  2002    540          29.99   
  Uinti Tampere  29.93                 
10  Nea Winqvist  2002    537          30.04   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  30.07                 
11  Peppi Siirtola  2002    535          30.08   
  Cetus Espoo  30.33                 
12  Charlotte Ingberg  2002    532          30.14   
  Octopus Lohja  30.72                 
13  Olga Koskinen  2002    520          30.38   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  31.53                 
14  Alexandra Sophia Arenius  2002    518          30.40   
  Aurajoen Uinti  31.17                 
15  Siiri Konkka  2004    518          30.41   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.56                 
16  Jenni Moisio  2002    516          30.44   
  Kampuksen Plaani  30.18                 
17  Emmi Kaunisto  2002    513          30.50   
  Porin Uimaseura  30.17                 
18  Liinu Louhikoski  2004    510          30.57   
  Vanders  31.64                 
19  Sonja Lehtinen  2003    503          30.70   
  Helsingin Uimarit  30.53                 
20  Laura Kellberg  2003    501          30.74   
  Cetus Espoo  32.06                 
21  Kiira Kangasniemi  2003    497          30.84   
  Seinäjoen Uimarit-58  30.98                 
22  Vilhelmiina Wegelius  2002    495          30.87   
  Joensuun Uimaseura  30.93                 
23  Jonna Vasara  2002    492          30.93   
  Cetus Espoo  31.56                 
24  Anni Turkkila  2002    492          30.94   
  Jämsänkosken Ilves  32.04                 
25  Siiri Jämsä  2002    484          31.10   
  Mikkelin Uimaseura  30.32                 
26  Elisa Vakkuri  2002    484          31.11   
  Kemin Uimaseura  31.15                 
27  Aada Sulasalmi  2002    482          31.14   
  Kemijärven Kaiku  31.58                 
28  Kiia Kärkkäinen  2003    479          31.22   
  Heinolan Isku  30.86                 
29  Emilia Lyyra  2003    478          31.23   
  Vanders  30.03                 
30  Emma Kajanto  2002    471          31.38   
  Hämeenlinnan Uimaseura  31.38                 
31  Vilja Grundström  2003    469          31.43   
  Vanders  31.72                 
32  Helmi Tossavainen  2002    463          31.56   
  Cetus Espoo  31.45                 
33  Peppi Palokangas  2002    460          31.64   
  Swimming Jyväskylä  31.54                 
34  Amanda Paukkunen  2002    452          31.81   
  Swimming Jyväskylä  32.04                 
35  Olivia Koski  2002    450          31.86   
  Aurajoen Uinti  31.40                 
36  Cecilia Raudaskoski  2002    450          31.88   
  Swimming Jyväskylä  32.05                 
37  Emmi Heine  2002    448          31.91   
  Rauman Uimaseura  31.74                 
38  Wilma Lakanen  2003    436          32.20   
  Kokkolan Uimaseura  31.93                 
39  Julia Sairanen  2003    395          33.27   
  Lahden Uimaseura  31.82                 
Sofia Nieminen  2002              DSQ   
  Hämeenlinnan Uimaseura  31.23                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Vera Vartiainen  2002              DSQ   
  Järvenpään Uintiklubi  32.07                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 4, 50m VU P-14-16, Loppukilpailut 14 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Roni Kallström  2001  617          24.55   
  Cetus Espoo  24.72                 
Mohamed Ezzat  2001  582          25.04   
  Aurajoen Uinti  25.32                 
Santeri Herpola  2003  565          25.29   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  25.41                 
Alexander Kislitsyn  2001  560          25.36   
  Swimming Jyväskylä  25.30                 
Oskari Hynynen  2001  552          25.49   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  25.59                 
Petteri Haverinen  2001  552          25.49   
  Lahden Uimaseura  25.32                 
Veeti Haikonen  2001  549          25.53   
  Helsingfors Simsällskap  25.31                 
Oskari Herpola  2001  543          25.62   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  25.88                 
Eemil Kylmä  2001    541          25.66   
  Cetus Espoo  25.67                 
10  Marcus Forsel  2003    538          25.70   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  25.85                 
11  Timi Torkkel  2001    524          25.93   
  Hämeenlinnan Uimaseura  26.67                 
12  Kalle Mäkinen  2002    521          25.97   
  Vanders  25.79                 
12  Noa Mäkelä  2001    521          25.97   
  Kempeleen Pyrintö  25.95                 
14  Jere Keskiaho  2001    504          26.26   
  Oulun Uinti 1906  26.52                 
15  Perttu Mikkola  2001    500          26.34   
  Nokian Pyry  26.21                 
16  Joel Knaapi  2001    498          26.37   
  Cetus Espoo  26.75                 
17  Matias Pennanen  2001    497          26.39   
  Porin Uimaseura  26.34                 
17  Onni-Kalle Luomala  2002    497          26.39   
  Järvenpään Uintiklubi  26.56                 
19  Oskari Rantamäki  2001    487          26.57   
  Octopus Lohja  26.77                 
20  Daniel Rinne  2002    482          26.66   
  Cetus Espoo  26.65                 
20  Matias Hjelm  2002    482          26.66   
  Vanders  27.05                 
22  Jere Ruuhonen  2001    477          26.75   
  Cetus Espoo  26.04                 
23  Tatu Hörkkö  2001    446          27.36   
  Uinti Tampere  26.54                 
24  Max Åström  2002    441          27.46   
  Cetus Espoo  27.00                 
 
Laji 5, 800m VU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Sohvi Kallinen  2004  599  1:07.78  2:21.97  3:35.23  4:47.95  9:37.89   
  Lahden Uimaseura  10:05.45      6:00.53  7:14.69  8:27.96       
                     
Aino-Kaisa Paatos  2004  592  1:11.03  2:25.40  3:39.19  4:52.23  9:40.27   
  Raision Urheilijat  10:07.47      6:04.77  7:17.60  8:29.84       
                     
Petra Ansaranta  2004  559  1:05.38  2:19.23  3:33.76  4:48.29  9:51.57   
  Oulun Uinti 1906  9:48.56      6:03.35  7:19.44  8:36.04       
                     
Jutta Jauhiainen  2004  510  1:09.47  2:26.11  3:43.91  5:01.56  10:09.68   
  Cetus Espoo  10:17.93      6:19.45  7:37.59  8:54.95       
                     
Irene Mäkilä  2004  510  1:08.49  2:24.14  3:39.68  4:56.93  10:09.90   
  Raision Urheilijat  10:05.13      6:14.66  7:33.61  8:52.35       
                     
Aino Rantala  2004  500  1:08.20  2:24.78  3:42.28  5:00.70  10:13.83   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  10:22.70      6:20.13  7:40.36  8:59.55       
                     
Salla Rantala  2004  484  1:11.78  2:29.72  3:47.90  5:07.04  10:20.45   
  Nokian Pyry  10:33.27      6:25.38  7:44.71  9:03.41       
                     
Santra Nieminen  2004  477  1:11.96  2:29.83  3:49.02  5:08.80  10:23.41   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  10:39.55      6:28.96  7:49.40  9:08.33       
                     
Annukka Pihkamäki  2004    473  1:08.84  2:26.28  3:44.69  5:03.83  10:25.42   
  Riihimäen Uimaseura  10:25.06      6:24.94  7:47.57  9:08.70       
                     
10  Olga Emilia Mattila  2004    466  1:13.03  2:31.98  3:51.94  5:12.12  10:28.52   
  Oulun Uinti 1906  10:38.79      6:32.27  7:53.95  9:13.26       
                     
11  Siiri Arjanmaa  2004    463  1:12.71  2:32.34  3:53.96  5:14.60  10:29.91   
  Uinti Tampere  10:33.99      6:34.98  7:54.61  9:13.00       
                     
12  Ida Mäki-Hokkonen  2004    461  1:12.94  2:31.20  3:50.46  5:10.50  10:30.76   
  Lappeenrannan Uimarit  10:42.19      6:30.98  7:51.99  9:12.37       
                     
13  Veera Säämänen  2004    454  1:08.21  2:25.59  3:46.07  5:08.36  10:33.81   
  Helsingfors Simsällskap  10:25.52      6:30.77  7:52.73  9:13.88       
                     
14  Helmiina Toivonen  2004    435  1:13.11  2:34.06  3:57.14  5:19.38  10:42.99   
  Helsingfors Simsällskap  10:33.01      6:41.36  8:03.21  9:24.24       
                     
 
Laji 5, 800m VU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Laura Lahtinen  2003  600  1:05.84  2:17.09  3:29.92  4:42.97  9:37.65   
  Oulun Uinti 1906  9:19.56      5:56.97  7:10.79  8:24.92       
                     
Madeleine Hiltunen  2003  584  1:08.45  2:22.10  3:34.68  4:48.36  9:42.81   
  Oulun Uinti 1906  9:45.84      6:02.48  7:17.24  8:31.46       
                     
Mathilda Puutio  2003  577  1:08.00  2:21.19  3:35.05  4:49.29  9:45.27   
  Oulun Uinti 1906  9:50.70      6:03.60  7:18.41  8:32.84       
                     
Maija Nurmi  2003  551  1:07.92  2:22.18  3:37.64  4:53.39  9:54.43   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  10:08.82      6:09.48  7:25.37  8:40.96       
                     
Martta Nygård  2003  540  1:08.73  2:23.91  3:39.64  4:55.29  9:58.28   
  Oulun Uinti 1906  9:58.46      6:10.97  7:26.82  8:42.55       
                     
Minja Lukkari  2003  527  1:09.21  2:24.85  3:41.10  4:57.73  10:03.32   
  Oulun Uinti 1906  9:57.98      6:14.29  7:31.38  8:48.35       
                     
Roosa Aho  2003  515  1:11.57  2:27.01  3:43.61  5:00.31  10:07.69   
  Raision Urheilijat  10:02.92      6:17.02  7:34.13  8:51.49       
                     
Emma Johansson  2003  513  1:09.37  2:24.50  3:41.03  4:57.96  10:08.55   
  Cetus Espoo  10:01.95      6:15.98  7:33.92  8:52.24       
                     
Kerttu Nurmi  2003    499  1:08.13  2:23.50  3:40.32  4:58.54  10:14.42   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  10:07.46      6:18.40  7:37.89  8:57.81       
                     
10  Venla Säntti  2003    496  1:10.35  2:26.55  3:42.94  5:00.50  10:15.67   
  Oulun Uinti 1906  10:06.66      6:19.09  7:38.36  8:57.73       
                     
11  Siiri Reiniluoto  2003    485  1:10.71  2:27.04  3:44.43  5:03.26  10:20.11   
  Helsingfors Simsällskap  10:17.34      6:22.75  7:42.51  9:02.91       
                     
12  Milla Hyttinen  2003    482  1:10.94  2:26.66  3:43.76  5:01.88  10:21.38   
  Helsingfors Simsällskap  9:59.44      6:21.74  7:41.95  9:02.64       
                     
 
Laji 5, 800m VU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Anni Savolainen  2002  597  1:09.21  2:22.32  3:34.82  4:48.39  9:38.80   
  Cetus Espoo  9:42.68      6:01.05  7:14.04  8:26.94       
                     
Venla Salminen  2002  548  1:09.03  2:23.46  3:39.62  4:55.97  9:55.47   
  Cetus Espoo  9:51.60      6:11.60  7:27.34  8:42.44       
                     
Oona Laakso  2002  529  1:08.57  2:22.64  3:37.16  4:53.59  10:02.50   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  9:54.99      6:10.74  7:28.02  8:45.48       
                     
Peppi Pinomäki  2002  525  1:11.01  2:24.50  3:39.50  4:55.79  10:03.99   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  9:53.55      6:13.05  7:30.07  8:47.47       
                     
Lydia Rintanen  2002  524  1:11.80  2:28.11  3:45.54  5:03.94  10:04.18   
  Aurajoen Uinti  9:58.50      6:19.42  7:35.31  8:52.27       
                     
Verna Rostedt  2002  471  1:09.06  2:25.74  3:45.10  5:05.14  10:26.23   
  Cetus Espoo  10:07.49      6:25.23  7:46.04  9:06.49       
                     
 
Laji 6, 4X100m VUV P-16, Loppukilpailut 14 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Cetus 1  2001  18  618          3:40.89   
  Cetus Espoo  3:43.74                 
  Oskari Aalto  2002      26.61  54.92      54.92   
  Roni Kallström  2001      26.03  53.97      1:48.89   
  Oscar Skjäl  2002      26.53  56.29      2:45.18   
  Tuomas Jokinen  2001      26.19  55.71      3:40.89   
                     
LaUS 1  2001  14  589          3:44.54   
  Lahden Uimaseura  3:46.06                 
  Antti Leppänen  2002      27.07  55.83      55.83   
  Petteri Haverinen  2001      27.36  57.84      1:53.67   
  Joonas Mustonen  2001      26.26  55.13      2:48.80   
  Aleksi Helminen  2001      26.90  55.74      3:44.54   
                     
Vanders  2001  12  582          3:45.44   
  Vanders  3:53.10                 
  Erik Nurmi  2001      26.68  55.43      55.43   
  Kalle Mäkinen  2002      26.29  55.78      1:51.21   
  Matias Hjelm  2002      27.03  56.92      2:48.13   
  Kasper Envalds  2001      27.08  57.31      3:45.44   
                     
ÅSK 1  2001  10  579          3:45.76   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:47.45                 
  Oskari Hynynen  2001      26.93  56.04      56.04   
  Marcus Forsel  2003      26.79  56.77      1:52.81   
  Oskari Herpola  2001      26.33  56.17      2:48.98   
  Santeri Herpola  2003      27.05  56.78      3:45.76   
                     
AUi  2001  563          3:47.87   
  Aurajoen Uinti  3:50.59                 
  Mohamed Ezzat  2001      27.03  56.46      56.46   
  Oskari Arvo  2002      26.92  57.20      1:53.66   
  Jere Nevalainen  2001      27.30  57.69      2:51.35   
  Ibrahim Ezzat  2002      26.89  56.52      3:47.87   
                     
Cetus 2  2001  560          3:48.29   
  Cetus Espoo  3:52.06                 
  Daniel Rinne  2002      27.94  58.08      58.08   
  Eemil Kylmä  2001      26.82  56.40      1:54.48   
  Jere Ruuhonen  2001      26.48  56.04      2:50.52   
  Eerikki Laitala  2001      27.09  57.77      3:48.29   
                     
UiTa 1  2001  531          3:52.44   
  Uinti Tampere  3:53.89                 
  Tatu Hapuoja  2003      27.58  57.30      57.30   
  Eemeli Leinonen  2002      27.97  59.54      1:56.84   
  Tatu Hörkkö  2001      27.48  59.22      2:56.06   
  Leo Roine  2001      26.62  56.38      3:52.44   
                     
JoUS  2001  515          3:54.72   
  Joensuun Uimaseura  3:56.37                 
  Miiro Vartiainen  2001      27.35  57.01      57.01   
  Veeti Ruohtula  2001      26.05  54.51      1:51.52   
  Akseli Kontiainen  2002      27.98  59.48      2:51.00   
  Arsenij Shadrin  2003      30.16  1:03.72      3:54.72   
                     
HSS 1  2001    513          3:55.14   
  Helsingfors Simsällskap  3:55.16                 
  Veeti Haikonen  2001      27.20  57.77      57.77   
  Lassi Haimi  2003      27.93  58.85      1:56.62   
  Johan Krister Fredriksson  2003      27.67  58.21      2:54.83   
  Lari Tumanoff  2003      28.12  1:00.31      3:55.14   
                     
10  TaTU 1  2001    491          3:58.55   
  TaTu Tampere  3:58.23                 
  Petr Pankratov  2002      28.72  59.37      59.37   
  Eerik Tikkakoski  2001      28.66  1:01.60      2:00.97   
  Joona Lehtonen  2001      27.76  59.18      3:00.15   
  Efim Romanov  2002      28.40  58.40      3:58.55   
                     
11  SWIM  2001    482          4:00.06   
  Swimming Jyväskylä  3:58.21                 
  Maxim Kolomainen  2001      29.55  1:03.81      1:03.81   
  Alexander Kislitsyn  2001      26.17  55.78      1:59.59   
  Jiri Järvinen  2001      28.53  1:00.84      3:00.43   
  Atte Lindholm  2001      27.52  59.63      4:00.06   
                     
12  ORCA  2001    478          4:00.72   
  ORCA Helsinki  4:00.19                 
  Elias Kukkonen  2002      27.44  58.70      58.70   
  Ruslan Panschin  2001      27.69  1:01.10      1:59.80   
  Elias Filippovits  2002      28.14  59.30      2:59.10   
  Pyry Nurminen  2001      28.86  1:01.62      4:00.72   
                     
13  ÅSK 2  2001    451          4:05.37   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  4:00.42                 
  Leevi Korpinen  2001      29.04  1:02.16      1:02.16   
  Samu Petteri Kallio  2002      29.74  1:03.17      2:05.33   
  Lauri Kinnunen  2003      28.50  59.28      3:04.61   
  Arttu Mäenpää  2003      29.03  1:00.76      4:05.37   
                     
14  UiTa 2  2001    450          4:05.64   
  Uinti Tampere  4:09.98                 
  Henri Naarajärvi  2002      28.62  1:01.81      1:01.81   
  Urho Lyytinen  2003      29.78  1:03.12      2:04.93   
  Wäinö Koskinen  2002      27.65  59.65      3:04.58   
  Akseli Hakala  2003      28.42  1:01.06      4:05.64   
                     
 
Laji 7, 100m RU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Marcus Forsel  2003  569  32.58        1:09.87   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:12.01                 
                     
Jami Ihalainen  2003  558  33.52        1:10.34   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:12.09                 
                     
Lassi Haimi  2003  511  34.32        1:12.44   
  Helsingfors Simsällskap  1:15.62                 
                     
Tatu Hapuoja  2003  509  34.85        1:12.54   
  Uinti Tampere  1:12.50                 
                     
Lauri Kinnunen  2003  469  34.56        1:14.50   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:13.06                 
                     
Sami Uusikumpu  2003  454  34.95        1:15.31   
  Simmis Wanda  1:16.60                 
                     
Niklas Hatakka  2003  432  36.53        1:16.61   
  Cetus Espoo  1:17.17                 
                     
Oskar Turunen  2003  427  36.59        1:16.86   
  Riihimäen Uimaseura  1:16.31                 
                     
Pauli Rantamäki  2003    421  37.02        1:17.22   
  Octopus Lohja  1:19.69                 
                     
10  Arsenij Shadrin  2003    421  36.65        1:17.23   
  Joensuun Uimaseura  1:15.35                 
                     
11  Sihan Yu  2003    416  35.61        1:17.55   
  Oulun Uinti 1906  1:19.04                 
                     
12  Juuso Rahikainen  2003    414  36.68        1:17.70   
  Tuusulan Uimaseura  1:21.95                 
                     
13  Elias Kalliokoski  2003    400  36.47        1:18.56   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:18.68                 
                     
14  Eemil Kankare  2003    393  36.58        1:19.04   
  Aurajoen Uinti  1:18.01                 
                     
15  Joona Kortteinen  2003    391  37.80        1:19.16   
  Uinti Tampere  1:22.13                 
                     
16  Urho Lyytinen  2003    388  37.44        1:19.40   
  Uinti Tampere  1:21.61                 
                     
17  Ville Savulahti  2003    381  37.80        1:19.85   
  Riihimäen Uimaseura  1:20.10                 
                     
18  Antti Oinonen  2003    377  36.84        1:20.15   
  Uinti Imatra  1:18.40                 
                     
19  Teemu Oksakari  2003    364  38.45        1:21.11   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:23.46                 
                     
20  Eetu Palvanen  2003    361  38.34        1:21.29   
  Lahden Uimaseura  1:23.23                 
                     
21  Aapo Huhti  2003    358  37.69        1:21.50   
  Loimaan Uimaseura  1:23.47                 
                     
22  Nooa Lehtoniemi  2003    331  38.61        1:23.67   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:21.52                 
                     
 
Laji 7, 100m RU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ronny Brännkärr  2002  593  32.39        1:08.94   
  Kemin Työväen Uimarit  1:09.36                 
                     
Jesper Lietzen  2002  582  33.38        1:09.35   
  Aurajoen Uinti  1:11.62                 
                     
Lasse Pulkkinen  2002  579  33.27        1:09.47   
  Oulun Uinti 1906  1:11.01                 
                     
Mihail Khanoukaev  2002  545  33.25        1:10.87   
  Cetus Espoo  1:12.62                 
                     
Antti Leppänen  2002  540  33.69        1:11.10   
  Lahden Uimaseura  1:12.26                 
                     
Verneri Viisanen  2002  523  34.22        1:11.87   
  Cetus Espoo  1:12.80                 
                     
Petr Pankratov  2002  511  34.90        1:12.43   
  TaTu Tampere  1:15.13                 
                     
Matias Hjelm  2002  510  33.98        1:12.47   
  Vanders  1:11.22                 
                     
Kirill Helsing  2002    473  35.02        1:14.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:14.29                 
                     
10  Aleksi Rajaniemi  2002    462  34.81        1:14.92   
  Oulun Uinti 1906  1:16.59                 
                     
11  Niklas Laine  2002    458  34.30        1:15.12   
  Kampuksen Plaani  1:12.95                 
                     
12  Robin Söderholm  2002    452  36.21        1:15.46   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:15.59                 
                     
13  Henrik Siltari  2002    449  34.86        1:15.63   
  Kemin Uimaseura  1:15.01                 
                     
14  Oskari Arvo  2002    438  33.59        1:16.24   
  Aurajoen Uinti  1:11.62                 
                     
15  Daniel Rinne  2002    433  35.89        1:16.53   
  Cetus Espoo  1:16.21                 
                     
16  Niklas Raesalmi  2002    432  35.40        1:16.57   
  Oulun Uinti 1906  1:18.80                 
                     
17  Benjamin Kangas  2002    417  35.90        1:17.52   
  Haminan Uimaseura  1:17.21                 
                     
18  Aapo Liljaniemi  2002    411  36.25        1:17.87   
  Nurmijärven Uinti  1:18.30                 
                     
19  Justus Hilaja  2002    411  36.02        1:17.89   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:15.70                 
                     
20  Eetu Koskinen  2002    407  36.78        1:18.11   
  Lahden Uimaseura  1:17.12                 
                     
21  Jerry Roine  2002    399  35.97        1:18.66   
  Järvenpään Uintiklubi  1:20.11                 
                     
22  Valdemar Peltonen  2002    387  36.77        1:19.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:18.78                 
                     
23  Jere Broman  2002    370  37.28        1:20.65   
  Nokian Pyry  1:20.07                 
                     
24  Matias Ola  2002    342  39.19        1:22.79   
  ORCA Helsinki  1:19.41                 
                     
Mikael Virtanen  2002              DSQ   
  Riihimäen Uimaseura  1:20.36                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
Wäinö Koskinen  2002              DSQ   
  Uinti Tampere  1:18.42                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 7, 100m RU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eerikki Laitala  2001  641  31.66        1:07.16   
  Cetus Espoo  1:07.36                 
                     
Erik Nurmi  2001  638  31.85        1:07.26   
  Vanders  1:07.05                 
                     
Oskari Herpola  2001  585  32.40        1:09.22   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:08.49                 
                     
Atte Lindholm  2001  585  32.46        1:09.24   
  Swimming Jyväskylä  1:08.99                 
                     
Tuomas Jokinen  2001  563  32.96        1:10.14   
  Cetus Espoo  1:09.64                 
                     
Kalle Hyttinen  2001  534  32.33        1:11.36   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:11.07                 
                     
Ossi Kleimola  2001  525  33.23        1:11.79   
  Kouvolan Uimarit  1:14.22                 
                     
Noa Mäkelä  2001  516  34.04        1:12.20   
  Kempeleen Pyrintö  1:13.07                 
                     
Atte Pennanen  2001    514  33.94        1:12.30   
  Lahden Uimaseura  1:13.33                 
                     
10  Pyry Nurminen  2001    511  32.88        1:12.44   
  ORCA Helsinki  1:12.08                 
                     
11  Isak Gramén  2001    510  34.26        1:12.46   
  Cetus Espoo  1:13.45                 
                     
12  Harry Zimmermann  2001    494  33.38        1:13.25   
  Lahden Uimaseura  1:13.97                 
                     
13  Oskari Rantamäki  2001    491  34.14        1:13.37   
  Octopus Lohja  1:14.63                 
                     
14  Riku Leino  2001    470  34.81        1:14.47   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:14.56                 
                     
15  Joel Knaapi  2001    452  35.33        1:15.45   
  Cetus Espoo  1:15.51                 
                     
16  Niilo Olander  2001    450  34.17        1:15.56   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:15.46                 
                     
17  Tatu Jentze  2001    450  34.55        1:15.57   
  Cetus Espoo  1:17.65                 
                     
18  Niklas Linnanen  2001    436  35.80        1:16.34   
  Helsingfors Simsällskap  1:16.50                 
                     
19  Juho Laukkanen  2001    433  34.13        1:16.53   
  Simmis Wanda  1:15.29                 
                     
20  Timi Torkkel  2001    414  35.28        1:17.69   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:14.31                 
                     
21  Atte Lasmio  2001    414  36.11        1:17.70   
  Riihimäen Uimaseura  1:17.63                 
                     
22  Jere Keskiaho  2001    410  36.02        1:17.92   
  Oulun Uinti 1906  1:16.51                 
                     
23  Atte Alila  2001    368  37.95        1:20.81   
  Uimaseura Aquila  1:17.87                 
                     
24  Ivar Malm  2001    368  36.95        1:20.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:16.72                 
                     
Miiro Vartiainen  2001              DSQ   
  Joensuun Uimaseura  1:17.64                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
Petteri Haverinen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura  1:11.12                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
Laji 8, 200m SKU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lotta Pälsi  2004  620  30.90  1:09.67  1:52.97    2:27.89   
  Helsingfors Simsällskap  2:31.73                 
                     
Petra Ansaranta  2004  574  31.63  1:10.88  1:57.69    2:31.68   
  Oulun Uinti 1906  2:34.15                 
                     
Jenna Pulkkinen  2004  559  33.44  1:12.68  1:57.45    2:33.08   
  Kouvolan Uimarit  2:34.17                 
                     
Siiri Konkka  2004  558  30.83  1:10.43  1:56.21    2:33.19   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:34.67                 
                     
Pinja Taskila  2004  547  34.22  1:15.03  1:57.62    2:34.18   
  Oulun Uinti 1906  2:38.56                 
                     
Kanerva Kinnunen  2004  514  33.31  1:14.74  2:00.28    2:37.37   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:41.93                 
                     
Helmi Jouhten  2004  514  33.88  1:14.63  2:03.01    2:37.41   
  Kempeleen Pyrintö  2:40.82                 
                     
Sohvi Kallinen  2004  505  34.30  1:16.98  2:03.45    2:38.33   
  Lahden Uimaseura  2:39.53                 
                     
Aino Rantala  2004    502  32.73  1:14.39  2:03.61    2:38.59   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:39.86                 
                     
10  Annukka Pihkamäki  2004    500  32.85  1:14.29  2:04.13    2:38.85   
  Riihimäen Uimaseura  2:38.83                 
                     
11  Inka Elamaa  2004    486  36.37  1:16.82  2:03.10    2:40.36   
  Oulun Lohet  2:45.53                 
                     
12  Meeri Yli-Äyhö  2004    485  34.45  1:17.59  2:03.74    2:40.49   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:42.68                 
                     
13  Tinja Lasonen  2004    480  34.12  1:18.62  2:04.79    2:41.07   
  Porin Uimaseura  2:43.27                 
                     
14  Laura Markuksela  2004    475  36.27  1:18.08  2:04.85    2:41.58   
  Oulun Lohet  2:43.39                 
                     
15  Iida Heikkinen  2004    463  34.10  1:16.48  2:04.20    2:42.98   
  Uinti Imatra  2:46.29                 
                     
16  Ida Mäki-Hokkonen  2004    461  34.60  1:17.46  2:05.84    2:43.22   
  Lappeenrannan Uimarit  2:46.83                 
                     
17  Salla Rantala  2004    458  36.29  1:20.08  2:06.12    2:43.54   
  Nokian Pyry  2:45.27                 
                     
18  Veera Säämänen  2004    456  34.61  1:16.73  2:07.26    2:43.84   
  Helsingfors Simsällskap  2:46.09                 
                     
19  Olga Emilia Mattila  2004    451  37.43  1:22.69  2:07.07    2:44.38   
  Oulun Uinti 1906  2:44.80                 
                     
20  Adeliina Kaarlenkaski  2004    450  34.81  1:18.37  2:07.95    2:44.47   
  Uinti Tampere  2:46.33                 
                     
21  Aino-Kaisa Paatos  2004    449  36.81  1:20.06  2:09.13    2:44.70   
  Raision Urheilijat  2:46.79                 
                     
22  Irene Mäkilä  2004    448  34.91  1:16.76  2:08.73    2:44.73   
  Raision Urheilijat  2:42.90                 
                     
23  Siiri Arjanmaa  2004    440  33.21  1:13.82  2:08.62    2:45.79   
  Uinti Tampere  2:43.57                 
                     
24  Saga Kovanen  2004    438  35.76  1:18.34  2:09.22    2:46.00   
  Cetus Espoo  2:47.00                 
                     
25  Santra Nieminen  2004    423  37.32  1:23.48  2:12.41    2:48.01   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:46.37                 
                     
26  Jutta Jauhiainen  2004    422  36.40  1:21.11  2:11.51    2:48.02   
  Cetus Espoo  2:46.63                 
                     
27  Helmiina Toivonen  2004    417  35.33  1:22.25  2:08.45    2:48.74   
  Helsingfors Simsällskap  2:44.56                 
                     
28  Aada Rissanen  2004    416  34.92  1:18.68  2:09.37    2:48.86   
  Vanders  2:46.65                 
                     
 
Laji 8, 200m SKU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Lahtinen  2003  683  30.25  1:07.99  1:48.20    2:23.19   
  Oulun Uinti 1906  2:26.22                 
                     
Rebekka Luoto  2003  641  30.92  1:10.66  1:50.48    2:26.21   
  Raision Urheilijat  2:33.42                 
                     
Madeleine Hiltunen  2003  619  31.35  1:10.28  1:52.30    2:27.96   
  Oulun Uinti 1906  2:25.70                 
                     
Sylvia Kuusisto  2003  604  32.95  1:09.82  1:56.86    2:29.19   
  Aurajoen Uinti  2:32.09                 
                     
Emma Haglund  2003  596  32.87  1:12.82  1:55.41    2:29.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:32.98                 
                     
Minja Lukkari  2003  567  32.34  1:13.68  1:57.29    2:32.30   
  Oulun Uinti 1906  2:32.85                 
                     
Roosa Kärkkäinen  2003  553  32.31  1:12.24  1:57.27    2:33.63   
  Oulun Lohet  2:33.95                 
                     
Minttu Paalanen  2003  550  31.28  1:09.79  1:57.76    2:33.84   
  Lahden Uimaseura  2:35.60                 
                     
Martta Nygård  2003    539  33.08  1:11.98  2:00.15    2:34.93   
  Oulun Uinti 1906  2:36.49                 
                     
10  Kiira Kangasniemi  2003    535  32.54  1:12.37  1:59.18    2:35.28   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:38.79                 
                     
11  Laura Kellberg  2003    534  31.59  1:10.24  1:59.50    2:35.44   
  Cetus Espoo  2:39.15                 
                     
12  Róza Nagy  2003    513  33.59  1:15.05  1:59.76    2:37.54   
  Cetus Espoo  2:42.16                 
                     
13  Emma Johansson  2003    512  34.39  1:17.28  2:01.56    2:37.59   
  Cetus Espoo  2:39.90                 
                     
14  Kerttu Nurmi  2003    500  34.67  1:14.84  2:02.50    2:38.89   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:41.57                 
                     
15  Emma Hämäläinen  2003    489  34.30  1:17.24  2:03.83    2:40.08   
  Vieskan Uimarit  2:42.08                 
                     
16  Kaarin Rapinoja  2003    488  33.86  1:14.32  2:03.31    2:40.09   
  Cetus Espoo  2:41.67                 
                     
17  Venla Säntti  2003    488  34.45  1:15.69  2:04.43    2:40.10   
  Oulun Uinti 1906  2:38.85                 
                     
18  Kaisa Himanen  2003    487  32.07  1:12.84  2:03.85    2:40.26   
  Mikkelin Uimaseura  2:39.80                 
                     
19  Maija Nurmi  2003    481  34.66  1:15.90  2:05.49    2:40.94   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:42.12                 
                     
20  Iris Hanski  2003    477  34.58  1:16.43  2:04.00    2:41.33   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:41.20                 
                     
21  Mathilda Puutio  2003    476  37.61  1:20.44  2:05.83    2:41.48   
  Oulun Uinti 1906  2:40.88                 
                     
22  Iiris Yli-Jama  2003    469  34.56  1:19.34  2:05.41    2:42.28   
  Salon Uimarit  2:41.52                 
                     
23  Milla Hyttinen  2003    460  37.75  1:22.15  2:08.82    2:43.27   
  Helsingfors Simsällskap  2:42.93                 
                     
24  Senni Mattila  2003    449  33.55  1:14.90  2:07.66    2:44.60   
  Porin Uimaseura  2:40.53                 
                     
25  Vilhelmiina Leppänen  2003    449  35.48  1:19.54  2:06.11    2:44.63   
  Cetus Espoo  2:40.23                 
                     
26  Petra Kivi  2003    436  34.96  1:16.06  2:05.73    2:46.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:42.25                 
                     
 
Laji 8, 200m SKU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siri Auvinen  2002  617  30.81  1:08.80  1:53.37    2:28.11   
  Cetus Espoo  2:31.17                 
                     
Emilie Pärnänen  2002  597  31.26  1:11.47  1:57.97    2:29.75   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:30.67                 
                     
Ina Pollari  2002  591  30.59  1:10.89  1:54.67    2:30.28   
  Uinti Tampere  2:35.00                 
                     
Emma Uusküla  2002  586  31.28  1:13.72  1:56.95    2:30.67   
  Aurajoen Uinti  2:27.12                 
                     
Oona Laakso  2002  582  31.44  1:11.63  1:56.02    2:31.05   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:34.39                 
                     
Sini Silvennoinen  2002  556  30.79  1:10.22  1:57.08    2:33.35   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:30.22                 
                     
Emma von Dickoff  2002  541  31.82  1:14.19  1:58.48    2:34.70   
  Uinti Tampere  2:32.63                 
                     
Julia Koivisto  2002  537  31.67  1:11.18  1:58.79    2:35.14   
  Aurajoen Uinti  2:35.25                 
                     
Senni Jouhten  2002    531  34.32  1:13.96  1:58.62    2:35.69   
  Kempeleen Pyrintö  2:35.64                 
                     
10  Charlotte Ingberg  2002    520  31.46  1:10.88  2:00.13    2:36.75   
  Octopus Lohja  2:39.15                 
                     
11  Alexandra Sophia Arenius  2002    516  32.46  1:15.08  2:00.94    2:37.18   
  Aurajoen Uinti  2:36.18                 
                     
12  Peppi Palokangas  2002    514  32.59  1:15.18  2:00.37    2:37.38   
  Swimming Jyväskylä  2:37.93                 
                     
13  Siiri Jämsä  2002    512  31.22  1:10.80  2:02.71    2:37.61   
  Mikkelin Uimaseura  2:37.91                 
                     
14  Mirka Mettinen  2002    510  32.48  1:14.91  1:59.17    2:37.85   
  Cetus Espoo  2:38.76                 
                     
15  Jonna Vasara  2002    492  32.29  1:13.76  2:02.82    2:39.74   
  Cetus Espoo  2:36.73                 
                     
16  Emmi Kaunisto  2002    490  30.85  1:10.72  2:00.66    2:39.94   
  Porin Uimaseura  2:33.16                 
                     
17  Olga Koskinen  2002    482  33.24  1:13.14  2:03.24    2:40.80   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:37.53                 
                     
18  Enni Lahtinen  2002    473  32.88  1:18.55  2:03.34    2:41.79   
  Uinti Tampere  2:39.45                 
                     
Venla Suihkonen  2002              DSQ   
  Octopus Lohja  2:36.94                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 9, 50m PU P-14-16, Loppukilpailut 14 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veeti Ruohtula  2001  645          25.95   
  Joensuun Uimaseura  26.61                 
Roni Kallström  2001  637          26.06   
  Cetus Espoo  26.81                 
Ibrahim Ezzat  2002  611          26.43   
  Aurajoen Uinti  26.85                 
Marcus Forsel  2003  588          26.77   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  26.75                 
Oskari Herpola  2001  587          26.78   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  26.51                 
Alexander Kislitsyn  2001  585          26.81   
  Swimming Jyväskylä  27.45                 
Jere Ruuhonen  2001  546          27.43   
  Cetus Espoo  27.67                 
Tatu Hörkkö  2001  529          27.72   
  Uinti Tampere  27.75                 
Atte Alila  2001    517          27.93   
  Uimaseura Aquila  28.71                 
10  Daniel Rinne  2002    516          27.95   
  Cetus Espoo  28.48                 
11  Eemil Kylmä  2001    515          27.98   
  Cetus Espoo  28.54                 
12  Santeri Herpola  2003    512          28.02   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.55                 
13  Oskari Arvo  2002    511          28.05   
  Aurajoen Uinti  28.59                 
13  Timi Torkkel  2001    511          28.05   
  Hämeenlinnan Uimaseura  28.82                 
15  Kalle Mäkinen  2002    504          28.17   
  Vanders  28.21                 
16  Tuomas Jokinen  2001    503          28.20   
  Cetus Espoo  27.79                 
17  Eemeli Leinonen  2002    494          28.37   
  Uinti Tampere  28.14                 
18  Ossi Kleimola  2001    489          28.46   
  Kouvolan Uimarit  28.39                 
19  Isak Gramén  2001    489          28.47   
  Cetus Espoo  27.95                 
20  Eetu Einto  2001    486          28.51   
  Nurmijärven Uinti  28.26                 
21  Leo Roine  2001    474          28.76   
  Uinti Tampere  28.12                 
22  Elias Filippovits  2002    470          28.83   
  ORCA Helsinki  28.86                 
23  Jiri Järvinen  2001    469          28.86   
  Swimming Jyväskylä  28.71                 
24  Kalle Hyttinen  2001    462          29.01   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  28.95                 
25  Herman Widbom  2001    461          29.02   
  Cetus Espoo  29.01                 
26  Matias Rajavaara  2002    437          29.54   
  Oulun Uinti 1906  29.04                 
 
Laji 10, 50m VU T-13-15, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sini Silvennoinen  2002  721          26.46   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  26.48                 
Mia Pentti  2002  665          27.18   
  Swimming Jyväskylä  27.05                 
Anniina Kallio  2002  648          27.42   
  Raision Urheilijat  27.85                 
Siiri Einiö  2003  648          27.42   
  Gladius Kirkkonummi  27.52                 
Peppi Siirtola  2002  643          27.49   
  Cetus Espoo  27.12                 
Anna Vira  2002  638          27.56   
  Aurajoen Uinti  27.72                 
Olivia Weuro  2002  634          27.61   
  Ålands Simförening  27.70                 
Rebekka Luoto  2003  631          27.66   
  Raision Urheilijat  27.71                 
Jenni Moisio  2002    630          27.67   
  Kampuksen Plaani  27.75                 
10  Oona Laakso  2002    615          27.90   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.15                 
11  Emmi Kaunisto  2002    608          28.01   
  Porin Uimaseura  28.03                 
12  Jessica Kujanpää  2002    607          28.02   
  Aurajoen Uinti  28.48                 
13  Vera Vartiainen  2002    606          28.04   
  Järvenpään Uintiklubi  28.06                 
14  Meri Lauronen  2002    605          28.05   
  Uimaseura Aquila  28.29                 
15  Kanerva Kinnunen  2004    600          28.12   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  27.97                 
16  Viivi Merisalo  2002    579          28.47   
  Swimming Jyväskylä  28.60                 
17  Katariina Kourula  2002    573          28.57   
  Kemin Uimaseura  28.87                 
17  Peppi Pinomäki  2002    573          28.57   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.81                 
19  Kiia Kärkkäinen  2003    571          28.60   
  Heinolan Isku  28.23                 
20  Daniela Degenhardt  2003    568          28.64   
  Aurajoen Uinti  28.89                 
20  Julia Koivisto  2002    568          28.64   
  Aurajoen Uinti  28.90                 
22  Emma Uusküla  2002    568          28.65   
  Aurajoen Uinti  27.67                 
23  Helmi Tossavainen  2002    557          28.83   
  Cetus Espoo  29.02                 
24  Sole Piirainen  2002    556          28.85   
  Swimming Club Vuokatti  29.33                 
25  Jenna Pulkkinen  2004    554          28.88   
  Kouvolan Uimarit  28.40                 
26  Venla Suihkonen  2002    546          29.03   
  Octopus Lohja  28.91                 
27  Anni Turkkila  2002    545          29.04   
  Jämsänkosken Ilves  29.61                 
28  Martta Ruuska  2003    545          29.05   
  Swimming Jyväskylä  28.88                 
29  Julia Sairanen  2003    543          29.07   
  Lahden Uimaseura  29.17                 
30  Sonja Lehtinen  2003    542          29.09   
  Helsingin Uimarit  29.10                 
31  Enni-Sofia Perätalo  2002    539          29.15   
  Oulun Lohet  29.69                 
32  Peppi Palokangas  2002    536          29.20   
  Swimming Jyväskylä  29.65                 
32  Sara Virtanen  2002    536          29.20   
  Swimming Jyväskylä  29.31                 
34  Ella Ekman  2003    530          29.32   
  Uinti Tampere  29.35                 
35  Jonna Vasara  2002    527          29.36   
  Cetus Espoo  29.04                 
36  Henna Hökkä  2003    524          29.42   
  Oulun Uinti 1906  29.37                 
37  Veera Skinnari  2003    521          29.49   
  Lahden Uimaseura  29.59                 
38  Nea Winqvist  2002    520          29.50   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  29.55                 
39  Liinu Louhikoski  2004    519          29.52   
  Vanders  29.22                 
39  Venla Salminen  2002    519          29.52   
  Cetus Espoo  29.15                 
41  Emmi Heine  2002    516          29.57   
  Rauman Uimaseura  29.38                 
41  Irene Mäkilä  2004    516          29.57   
  Raision Urheilijat  29.54                 
43  Ronja Nätynki  2002    515          29.60   
  Swimming Club Rovaniemi  29.79                 
44  Annina Toimela  2002    514          29.62   
  Helsingfors Simsällskap  29.83                 
45  Helmi Heinonen  2002    513          29.64   
  Raision Urheilijat  29.83                 
45  Siiri Jämsä  2002    513          29.64   
  Mikkelin Uimaseura  29.14                 
45  Wilma Lakanen  2003    513          29.64   
  Kokkolan Uimaseura  29.75                 
48  Pinja Raassina  2002    510          29.69   
  Joensuun Uimaseura  29.40                 
49  Emilia Liven  2002    509          29.71   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.66                 
50  Kaisa Himanen  2003    509          29.72   
  Mikkelin Uimaseura  29.44                 
51  Milla Nikkanen  2002    506          29.76   
  Nurmijärven Uinti  29.69                 
52  Vilma Hottinen  2002    502          29.84   
  Simmis Wanda  29.41                 
53  Vilhelmiina Wegelius  2002    498          29.93   
  Joensuun Uimaseura  29.72                 
54  Senni Mattila  2003    491          30.06   
  Porin Uimaseura  29.74                 
55  Emilia Lyyra  2003    490          30.08   
  Vanders  29.69                 
56  Vilma Norja  2002    488          30.14   
  Cetus Espoo  29.85                 
57  Jenni Alanen  2002    483          30.23   
  Cetus Espoo  29.47                 
58  Saana Yritys  2003    475          30.40   
  Nurmijärven Uinti  29.55                 
59  Oona Siltala  2002    448          31.00   
  Cetus Espoo  29.63                 
 
Laji 11, 800m VU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Alex Lydman  2003  572  1:03.91  2:13.26  3:22.80  4:32.15  9:04.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  9:12.24      5:40.70  6:49.90  7:58.83       
                     
Aku Kaila  2003  537  1:08.92  2:17.23  3:27.51  4:37.08  9:16.04   
  Raision Urheilijat  9:27.69      5:47.54  6:58.43  8:08.87       
                     
Olli-Pekka Pietarila  2003  513  1:08.82  2:20.11  3:31.79  4:43.77  9:24.47   
  Oulun Uinti 1906  9:43.06      5:54.80  7:06.05  8:16.55       
                     
Akseli Hakala  2003  499  1:04.32  2:15.53  3:27.91  4:40.29  9:29.74   
  Uinti Tampere  9:29.69      5:52.34  7:04.38  8:17.96       
                     
Arttu Mäenpää  2003  493  1:05.66  2:18.26  3:31.20  4:43.61  9:32.23   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  9:57.17      5:55.37  7:07.61  8:20.04       
                     
Niko Matela  2003  455  1:09.15  2:22.16  3:35.29  4:49.32  9:47.66   
  Lappeenrannan Uimarit  9:47.06      6:03.82  7:19.04  8:34.14       
                     
Risto Martikainen  2003  422  1:06.75  2:20.83  3:36.86  4:54.24  10:02.64   
  Kouvolan Uimarit  9:56.46      6:12.39  7:30.61  8:48.62       
                     
Benjamin Evans  2003  421  1:11.23  2:27.94  3:43.96  4:59.62  10:02.94   
  Swimming Club Vuokatti  9:56.80      6:16.55  7:32.30  8:48.98       
                     
Lauri Tolvanen  2003    418  1:08.14  2:23.13  3:39.76  4:57.49  10:04.36   
  Haminan Uimaseura  10:09.56      6:15.45  7:32.57  8:50.43       
                     
10  Nooa Lehtoniemi  2003    417  1:08.15  2:24.32  3:41.92  4:59.24  10:05.16   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  10:05.38      6:16.81  7:34.25  8:50.76       
                     
11  Isak Jatkola  2003    413  1:10.25  2:28.18  3:45.49  5:02.82  10:06.63   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  10:00.21      6:19.23  7:35.92  8:52.08       
                     
 
Laji 11, 800m VU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Roope Paatos  2002  615  1:05.87  2:12.85  3:20.42  4:26.53  8:51.39   
  Raision Urheilijat  9:05.29      5:32.74  6:40.13  7:46.55       
                     
Jesper Lietzen  2002  586  1:05.49  2:13.34  3:21.59  4:30.60  9:00.10   
  Aurajoen Uinti  9:09.07      5:39.47  6:47.68  7:55.86       
                     
Oskari Aalto  2002  583  1:05.08  2:13.61  3:21.71  4:30.48  9:01.09   
  Cetus Espoo  9:11.73      5:39.41  6:49.34  7:58.00       
                     
Oscar Skjäl  2002  542  1:05.33  2:14.27  3:22.93  4:32.80  9:14.21   
  Cetus Espoo  9:11.24      5:44.07  6:54.11  8:05.24       
                     
Elias Juntunen  2002  516  1:05.67  2:14.82  3:25.07  4:36.90  9:23.62   
  Kempeleen Pyrintö  9:23.62      5:48.70  7:00.72  8:12.77       
                     
Jere Broman  2002  490  1:05.61  2:17.47  3:29.97  4:43.04  9:33.21   
  Nokian Pyry  9:49.57      5:56.49  7:10.27  8:23.26       
                     
Wäinö Koskinen  2002  483  1:06.18  2:18.35  3:31.16  4:44.54  9:36.14   
  Uinti Tampere  9:53.49      5:58.26  7:11.27  8:24.13       
                     
Roope Tsutsunen  2002  470  1:06.59  2:19.51  3:33.64  4:48.58  9:41.12   
  Lahden Uimaseura  9:54.79      6:02.33  7:16.91  8:31.26       
                     
Touko Luukkonen  2002    425  1:06.38  2:20.75  3:37.13  4:54.01  10:01.01   
  Helsingin Uimarit  9:52.14      6:11.76  7:29.59  8:46.38       
                     
 
Laji 11, 800m VU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Taneli Lantta  2001  625  1:02.70  2:09.29  3:16.70  4:24.20  8:48.55   
  Simmis Wanda  8:50.74      5:31.62  6:38.83  7:45.29       
                     
Atte Moilanen  2001  582  1:03.22  2:10.07  3:18.28  4:26.69  9:01.39   
  Oulun Uinti 1906  8:50.07      5:35.35  6:44.01  7:53.19       
                     
Claes Fjellström  2001  565  1:05.58  2:14.98  3:23.90  4:33.28  9:06.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  9:15.67      5:42.00  6:50.38  7:59.44       
                     
Kasper Envalds  2001  561  1:03.22  2:12.62  3:22.51  4:32.56  9:08.13   
  Vanders  9:15.59      5:41.70  6:51.84  8:01.77       
                     
Juho Porkkala  2001  530  1:05.12  2:14.55  3:24.42  4:34.26  9:18.36   
  Seinäjoen Uimarit-58  9:03.18      5:45.00  6:56.45  8:07.98       
                     
Mohamed Ezzat  2001  530  1:02.92  2:12.71  3:24.10  4:35.43  9:18.50   
  Aurajoen Uinti  9:01.96      5:46.64  6:58.44  8:09.96       
                     
Eemeli Raninen  2001  525  1:05.95  2:16.47  3:27.53  4:39.12  9:20.13   
  Helsingfors Simsällskap  9:31.88      5:50.85  7:02.09  8:13.10       
                     
Harald Åström  2001  521  1:05.30  2:16.30  3:27.59  4:38.37  9:21.81   
  Helsingfors Simsällskap  9:18.40      5:49.90  7:01.80  8:12.66       
                     
Oskari Hynynen  2001    519  1:05.00  2:13.91  3:23.92  4:34.30  9:22.50   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  9:12.17      5:45.08  6:57.99  8:11.47       
                     
10  Aleksi Helminen  2001    503  1:06.13  2:15.67  3:26.64  4:37.09  9:28.20   
  Lahden Uimaseura  9:13.36      5:49.10  7:01.50  8:15.03       
                     
11  Jere Nevalainen  2001    440  1:06.18  2:19.20  3:33.67  4:49.02  9:54.42   
  Aurajoen Uinti  9:24.85      6:05.42  7:22.54  8:39.30       
                     
 
Laji 12, 4X100m VUV T-15, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
ÅSK 1  2002  18  675          4:00.51   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  4:03.59                 
  Sini Silvennoinen  2002      27.75  57.60      57.60   
  Oona Laakso  2002      28.87  1:01.63      1:59.23   
  Peppi Pinomäki  2002      28.62  1:01.03      3:00.26   
  Emilie Pärnänen  2002      28.59  1:00.25      4:00.51   
                     
AUi  2002  14  666          4:01.49   
  Aurajoen Uinti  4:05.40                 
  Anna Vira  2002      28.71  59.72      59.72   
  Jessica Kujanpää  2002      28.75  1:00.67      2:00.39   
  Emma Uusküla  2002      28.62  1:01.38      3:01.77   
  Sylvia Kuusisto  2003      28.23  59.72      4:01.49   
                     
Cetus 1  2002  12  642          4:04.46   
  Cetus Espoo  4:06.31                 
  Peppi Siirtola  2002      28.29  59.66      59.66   
  Siri Auvinen  2002      29.15  1:00.58      2:00.24   
  Jonna Vasara  2002      29.80  1:02.93      3:03.17   
  Laura Kellberg  2003      29.20  1:01.29      4:04.46   
                     
RaisU  2002  10  642          4:04.47   
  Raision Urheilijat  4:08.92                 
  Anniina Kallio  2002      28.75  58.98      58.98   
  Irene Mäkilä  2004      29.34  1:02.96      2:01.94   
  Rebekka Luoto  2003      28.64  1:00.44      3:02.38   
  Emilia Sihvo  2004      29.62  1:02.09      4:04.47   
                     
SWIM  2002  609          4:08.86   
  Swimming Jyväskylä  4:10.56                 
  Mia Pentti  2002      28.61  1:00.00      1:00.00   
  Sara Virtanen  2002      29.53  1:02.32      2:02.32   
  Martta Ruuska  2003      29.46  1:02.80      3:05.12   
  Viivi Merisalo  2002      29.77  1:03.74      4:08.86   
                     
UiTa 1  2002  601          4:09.93   
  Uinti Tampere  4:11.01                 
  Enni Lahtinen  2002      29.84  1:03.31      1:03.31   
  Ina Pollari  2002      29.40  1:03.41      2:06.72   
  Emma von Dickoff  2002      29.03  1:00.84      3:07.56   
  Siiri Arjanmaa  2004      29.54  1:02.37      4:09.93   
                     
OU  2002  583          4:12.45   
  Oulun Uinti 1906  4:10.61                 
  Madeleine Hiltunen  2003      30.09  1:03.05      1:03.05   
  Laura Lahtinen  2003      29.28  1:02.04      2:05.09   
  Minja Lukkari  2003      30.85  1:04.62      3:09.71   
  Henna Hökkä  2003      29.48  1:02.74      4:12.45   
                     
ÅSK 2  2002  575          4:13.59   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  4:18.30                 
  Aino Rantala  2004      30.63  1:03.84      1:03.84   
  Siiri Konkka  2004      29.52  1:02.85      2:06.69   
  Maija Nurmi  2003      30.02  1:03.31      3:10.00   
  Kerttu Nurmi  2003      30.35  1:03.59      4:13.59   
                     
LaUS 1  2002    560          4:15.84   
  Lahden Uimaseura  4:15.63                 
  Julia Sairanen  2003      30.46  1:03.24      1:03.24   
  Sohvi Kallinen  2004      29.98  1:04.38      2:07.62   
  Veera Skinnari  2003      29.88  1:05.26      3:12.88   
  Minttu Paalanen  2003      29.88  1:02.96      4:15.84   
                     
10  UiTa 2  2002    555          4:16.67   
  Uinti Tampere  4:20.37                 
  Adeliina Kaarlenkaski  2004      30.49  1:04.36      1:04.36   
  Ella Ekman  2003      29.60  1:04.06      2:08.42   
  Eveliina Koivula  2003      30.48  1:03.61      3:12.03   
  Kiia Kinnunen  2003      30.15  1:04.64      4:16.67   
                     
11  Cetus 2  2002    542          4:18.76   
  Cetus Espoo  4:16.12                 
  Oona Siltala  2002      31.44  1:07.86      1:07.86   
  Venla Salminen  2002      29.89  1:02.74      2:10.60   
  Jenni Alanen  2002      30.86  1:05.66      3:16.26   
  Helmi Tossavainen  2002      28.96  1:02.50      4:18.76   
                     
12  HSS 1  2002    536          4:19.63   
  Helsingfors Simsällskap  4:16.55                 
  Lotta Pälsi  2004      30.42  1:04.47      1:04.47   
  Milla Hyttinen  2003      30.72  1:03.51      2:07.98   
  Annina Toimela  2002      29.51  1:04.36      3:12.34   
  Veera Säämänen  2004      31.41  1:07.29      4:19.63   
                     
13  KUS-GSS  2003    521          4:22.18   
  Kokkolan Uimaseura  4:22.32                 
  Veera Lahtinen  2002      32.54  1:07.85      1:07.85   
  Liina Salin  2002      31.54  1:05.17      2:13.02   
  Wilma Lakanen  2003      30.58  1:04.03      3:17.05   
  Nea Nygård  2002      31.54  1:05.13      4:22.18   
                     
14  HSS 2  2002    508          4:24.37   
  Helsingfors Simsällskap  4:24.30                 
  Emma Jokilammi  2002      31.36  1:07.15      1:07.15   
  Ethel Piksilä  2003      32.36  1:07.70      2:14.85   
  Aamu Änkilä  2004      30.87  1:04.43      3:19.28   
  Siiri Reiniluoto  2003      31.25  1:05.09      4:24.37   
                     
15  Vanders  2002    504          4:24.98   
  Vanders  4:25.43                 
  Liinu Louhikoski  2004      30.96  1:05.99      1:05.99   
  Emilia Lyyra  2003      32.30  1:07.85      2:13.84   
  Vilja Grundström  2003      30.72  1:04.94      3:18.78   
  Tuisku Grundström  2002      30.98  1:06.20      4:24.98   
                     
16  JoUS  2002    496          4:26.39   
  Joensuun Uimaseura  4:25.13                 
  Elina Gavrilov  2004      31.41  1:07.79      1:07.79   
  Vilhelmiina Wegelius  2002      31.27  1:05.26      2:13.05   
  Pinja Raassina  2002      30.72  1:06.31      3:19.36   
  Minna Kinnunen  2003      31.47  1:07.03      4:26.39   
                     
 
Laji 13, 200m RU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pinja Taskila  2004  630  36.57  1:17.81  1:59.73    2:42.26   
  Oulun Uinti 1906  2:42.34                 
                     
Siiri Ala-Karvia  2004  567  37.23  1:20.05  2:04.17    2:47.99   
  Uinti Tampere  2:56.30                 
                     
Jenna Pulkkinen  2004  548  37.03  1:19.37  2:04.59    2:49.94   
  Kouvolan Uimarit  2:54.50                 
                     
Meeri Yli-Äyhö  2004  521  39.21  1:23.70  2:09.06    2:52.83   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:55.86                 
                     
Kanerva Kinnunen  2004  502  41.14  1:25.05  2:11.57    2:55.03   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:54.62                 
                     
Olga Emilia Mattila  2004  493  40.11  1:25.29  2:11.08    2:56.06   
  Oulun Uinti 1906  3:01.70