Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LRIKM loppukilpailut 2018    Tulostuspäivämäärä  02 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Lappeenranta    Tulostusaika  21:13   
  Järjestäjä  Lappeenrannan uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 marraskuu 2018         
 
 
Laji 1, 100m RU T12,13,14,15, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ellen Kaituri  2006  578  35.19        1:14.85   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:14.11                 
                     
Lotta Moilanen  2006  562  36.01        1:15.56   
  Oulun Uinti 1906  1:16.36                 
                     
Reeta Ollonen  2006  520  36.80        1:17.52   
  Oulun Uinti 1906  1:18.30                 
                     
Wilma Sundt  2006  506  37.20        1:18.25   
  Helsingfors Simsällskap  1:17.75                 
                     
Janina Granberg  2006  475  37.94        1:19.88   
  Helsingfors Simsällskap  1:19.14                 
                     
Daniela Lietzén  2006  473  38.28        1:19.99   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:19.26                 
                     
Elli Lenkkeri  2006  452  38.37        1:21.21   
  Uinti Hyvinkää  1:22.17                 
                     
Tinka Tamminen  2006  440  38.33        1:21.98   
  Lahden Uimaseura  1:21.51                 
                     
Iisa-Lotta Rantaniitty  2006    425  38.73        1:22.92   
  Cetus Espoo  1:21.76                 
                     
10  Fia Stenman  2006    423  38.86        1:23.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:23.50                 
                     
11  Helmi Käkelä  2006    416  38.92        1:23.50   
  Tuusulan Uimaseura  1:23.23                 
                     
12  Hilla Känkänen  2006    407  39.30        1:24.10   
  Porin Uimaseura  1:21.47                 
                     
13  Tiinu Tamminen  2006    395  40.01        1:24.97   
  Lahden Uimaseura  1:21.84                 
                     
14  Miina Torvikoski  2006    392  39.75        1:25.16   
  Kemin Uimaseura  1:23.36                 
                     
15  Kaisla Korvonen  2006    389  40.50        1:25.36   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:24.43                 
                     
16  Anniina Kurvinen  2006    387  39.57        1:25.57   
  Lappeenrannan Uimarit  1:23.75                 
                     
 
Laji 1, 100m RU T12,13,14,15, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Maria Korkalainen  2005  580  35.49        1:14.76   
  Joensuun Uimaseura  1:14.38                 
                     
Teea Jestoi  2005  571  36.51        1:15.14   
  Kokkolan Uimaseura  1:14.63                 
                     
Tuuli Pippuri  2005  564  35.60        1:15.44   
  Cetus Espoo  1:15.89                 
                     
Lilli Kulpakko  2005  541  36.39        1:16.53   
  Aurajoen Uinti  1:16.41                 
                     
Milla Strandberg  2005  530  36.04        1:17.04   
  Vanders  1:16.67                 
                     
Inka Vahtola  2005  528  36.60        1:17.15   
  Cetus Espoo  1:18.13                 
                     
Viivi Säntti  2005  526  36.13        1:17.23   
  Oulun Uinti 1906  1:17.80                 
                     
Milla Karttunen  2005  512  36.61        1:17.95   
  Raision Urheilijat  1:19.35                 
                     
Kiia Metsäkonkola  2005    511  35.83        1:17.97   
  Salon Uimarit  1:18.61                 
                     
10  Meea Juntunen  2005    505  36.30        1:18.30   
  Tuusulan Uimaseura  1:16.29                 
                     
11  Rina Rantanen  2005    490  36.92        1:19.08   
  Cetus Espoo  1:18.42                 
                     
12  Kira Lindroos  2005    488  37.05        1:19.20   
  Cetus Espoo  1:17.37                 
                     
13  Maura Bergström  2005    482  37.44        1:19.51   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:19.03                 
                     
14  Aino Koskelo  2005    471  37.90        1:20.10   
  Nurmijärven Uinti  1:18.05                 
                     
15  Aino Ollikainen  2005    471  38.01        1:20.12   
  Keuruun Toverit  1:19.44                 
                     
16  Milla Lempiälä  2005    462  37.37        1:20.63   
  Loimaan Uimaseura  1:19.20                 
                     
 
Laji 1, 100m RU T12,13,14,15, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pinja Taskila  2004  661  33.89        1:11.58   
  Oulun Uinti 1906  1:12.96                 
                     
Meeri Yli-Äyhö  2004  646  34.32        1:12.11   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:12.78                 
                     
Jenna Pulkkinen  2004  628  34.73        1:12.81   
  Kouvolan Uimarit  1:13.58                 
                     
Lotta Pälsi  2004  606  34.40        1:13.67   
  Helsingfors Simsällskap  1:13.97                 
                     
Sohvi Kallinen  2004  574  35.27        1:15.00   
  Lahden Uimaseura  1:15.18                 
                     
Jessika Liimatta  2004  563  36.02        1:15.49   
  TaTu Tampere  1:16.71                 
                     
Kanerva Kinnunen  2004  560  35.43        1:15.63   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:15.57                 
                     
Aada Hakala  2004  554  34.92        1:15.92   
  Uinti Tampere  1:14.98                 
                     
Peppi Vesalainen  2004    540  35.59        1:16.56   
  Helsingfors Simsällskap  1:16.29                 
                     
10  Laura Markuksela  2004    533  35.35        1:16.90   
  Oulun Lohet  1:16.17                 
                     
11  Siiri Konkka  2004    518  36.04        1:17.64   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:16.88                 
                     
12  Siiri Mätäsjärvi  2004    513  36.71        1:17.89   
  Uinti Tampere  1:17.06                 
                     
13  Inka Elamaa  2004    507  37.10        1:18.16   
  Oulun Lohet  1:17.13                 
                     
14  Nessa Järvinen  2004    475  36.74        1:19.92   
  Uimaseura Aquila  1:16.35                 
                     
Siiri Ala-Karvia  2004              DSQ   
  Uinti Tampere  1:14.74                 
  SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 1, 100m RU T12,13,14,15, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Lahtinen  2003  739  32.46        1:08.97   
  Helsingfors Simsällskap  1:08.18                 
                     
Rebekka Luoto  2003  686  33.20        1:10.68   
  Raision Urheilijat  1:09.88                 
                     
Siiri Einiö  2003  663  33.14        1:11.50   
  Gladius Kirkkonummi  1:11.45                 
                     
Minja Lukkari  2003  619  34.18        1:13.15   
  Oulun Uinti 1906  1:12.77                 
                     
Cindy Palm  2003  561  35.13        1:15.59   
  Cetus Espoo  1:16.71                 
                     
Roosa Kärkkäinen  2003  559  35.74        1:15.68   
  Oulun Lohet  1:14.70                 
                     
Aida Pasma  2003  555  35.35        1:15.86   
  Riihimäen Uimaseura  1:13.35                 
                     
Martta Ruuska  2003  546  35.36        1:16.29   
  Swimming Jyväskylä  1:15.75                 
                     
Emma Haglund  2003    542  35.58        1:16.46   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:14.94                 
                     
10  Siiri Pellinen  2003    539  36.05        1:16.60   
  Swimming Jyväskylä  1:16.23                 
                     
11  Winona Forslund  2003    524  35.23        1:17.33   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:16.88                 
                     
12  Emma Hämäläinen  2003    521  36.22        1:17.45   
  Vieskan Uimarit  1:16.18                 
                     
13  Julia Sairanen  2003    505  36.24        1:18.26   
  Lahden Uimaseura  1:17.70                 
                     
14  Milla-Lotta Tapanainen  2003    504  36.44        1:18.31   
  Cetus Espoo  1:17.60                 
                     
15  Emma Jormanainen  2003    503  36.86        1:18.37   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:17.68                 
                     
16  Hilla Kuuva  2003    500  36.46        1:18.55   
  Lappeenrannan Uimarit  1:17.53                 
                     
 
Laji 2, 200m SKU P13,14,15,16, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ajjuub Ezzat  2005  437  31.39  1:08.64  1:52.01    2:24.37   
  Aurajoen Uinti  2:27.10                 
                     
Leo Währn  2005  399  31.23  1:09.38  1:54.54    2:28.81   
  Vanders  2:30.25                 
                     
Tuomas Toppinen  2005  395  31.91  1:09.16  1:52.97    2:29.37   
  Aurajoen Uinti  2:30.16                 
                     
Sakari Korri  2005  391  30.76  1:10.80  1:55.60    2:29.80   
  Rauman Uimaseura  2:34.95                 
                     
Nico Peltonen  2005  384  30.02  1:08.98  1:55.22    2:30.77   
  Hyvinkään Uimaseura  2:33.53                 
                     
Lucas Lydman  2005  376  31.21  1:10.00  1:56.72    2:31.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:31.52                 
                     
Teo Mattelmäki  2005  373  32.62  1:09.65  1:56.95    2:32.27   
  Cetus Espoo  2:35.39                 
                     
Samuel Halminen  2005  369  31.51  1:12.18  1:56.98    2:32.76   
  Helsingfors Simsällskap  2:32.84                 
                     
Topias Tynjä  2005    365  31.95  1:12.28  1:58.39    2:33.36   
  Lahden Uimaseura  2:35.11                 
                     
10  Samuel Sainio  2005    343  33.05  1:15.39  2:00.47    2:36.50   
  Uinti Tampere  2:39.33                 
                     
11  Aapo Tuhkanen  2005    342  33.96  1:12.79  2:01.33    2:36.64   
  Tuusulan Uimaseura  2:37.50                 
                     
12  Joonas Arponen  2005    334  32.09  1:13.84  2:02.77    2:37.89   
  Rauman Uimaseura  2:41.81                 
                     
13  Tuomas Hämäläinen  2005    333  33.47  1:15.64  2:00.56    2:38.07   
  Kuopion Uimaseura  2:37.63                 
                     
14  Luka Laaksonen  2005    318  34.67  1:16.67  2:05.03    2:40.51   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:41.23                 
                     
15  Arttu Venemies  2005    300  35.09  1:16.28  2:05.30    2:43.69   
  Swimming Jyväskylä  2:41.56                 
                     
 
Laji 2, 200m SKU P13,14,15,16, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Santeri Pulkkinen  2004  541  28.33  1:03.53  1:42.44    2:14.54   
  Lahden Uimaseura  2:18.15                 
                     
Davin Lindholm  2004  523  29.51  1:04.36  1:43.80    2:15.99   
  Helsingfors Simsällskap  2:17.16                 
                     
Juuso Leppänen  2004  509  27.28  1:02.37  1:42.90    2:17.26   
  Aurajoen Uinti  2:19.59                 
                     
Lassi Niemi  2004  508  28.39  1:03.35  1:45.52    2:17.39   
  TaTu Tampere  2:20.07                 
                     
Taavi Backman  2004  497  29.44  1:04.72  1:45.34    2:18.36   
  Lahden Uimaseura  2:19.89                 
                     
Joonas Maaranen  2004  491  28.22  1:04.51  1:44.44    2:18.93   
  Hyvinkään Uimaseura  2:21.99                 
                     
Niilo Kilpeläinen  2004  467  29.93  1:07.71  1:48.53    2:21.25   
  TaTu Tampere  2:26.29                 
                     
Verneri Lehtovaara  2004  465  28.37  1:03.86  1:49.90    2:21.42   
  Salon Uimarit  2:20.37                 
                     
Miro Birkstedt  2004    457  31.15  1:07.13  1:49.96    2:22.27   
  TaTu Tampere  2:26.16                 
                     
10  Aapo Kinnunen  2004    437  29.09  1:05.38  1:49.90    2:24.39   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:27.16                 
                     
11  Onni Äijälä  2004    436  29.31  1:06.15  1:49.14    2:24.47   
  Hyvinkään Uimaseura  2:19.66                 
                     
12  Alexander Malyshkov  2004    431  29.73  1:07.42  1:50.04    2:25.05   
  Salon Uimarit  2:27.41                 
                     
13  Pavel Pankratov  2004    417  31.41  1:08.72  1:51.01    2:26.66   
  TaTu Tampere  2:26.21                 
                     
14  Veerti Juurakko  2004    405  33.01  1:11.18  1:53.25    2:28.06   
  Cetus Espoo  2:25.27                 
                     
15  Cedric Decena  2004    400  30.08  1:07.68  1:51.24    2:28.72   
  Oulun Lohet  2:27.20                 
                     
16  Rasmus Kalvik  2004    372  32.64  1:11.50  1:57.93    2:32.37   
  Ålands Simförening  2:27.99                 
                     
 
Laji 2, 200m SKU P13,14,15,16, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aleksi Koprinen  2003  619  27.90  1:02.58  1:39.06    2:08.61   
  Helsingfors Simsällskap  2:09.81                 
                     
Marcus Forsel  2003  615  27.03  59.30  1:37.54    2:08.91   
  Helsingfors Simsällskap  2:10.98                 
                     
Jami Ihalainen  2003  586  28.46  1:02.09  1:38.85    2:10.97   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:13.81                 
                     
Luukas Vainio  2003  576  27.97  1:02.63  1:40.53    2:11.74   
  Cetus Espoo  2:15.21                 
                     
Niklas Hatakka  2003  567  28.99  1:02.16  1:40.88    2:12.44   
  Cetus Espoo  2:12.65                 
                     
Simon Ravals  2003  510  27.23  1:02.99  1:45.78    2:17.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:19.52                 
                     
Olli-Pekka Pietarila  2003  506  29.65  1:05.65  1:44.80    2:17.49   
  Oulun Uinti 1906  2:17.12                 
                     
Toni Lipponen  2003  495  30.36  1:06.06  1:47.14    2:18.51   
  Kemin Uimaseura  2:19.62                 
                     
Sami Uusikumpu  2003    487  29.82  1:04.99  1:45.97    2:19.34   
  Simmis Wanda  2:23.40                 
                     
10  Paavo Erkinaro  2003    474  29.76  1:05.90  1:46.85    2:20.52   
  Oulun Uinti 1906  2:19.43                 
                     
11  Eetu Palvanen  2003    473  28.99  1:03.80  1:47.04    2:20.68   
  Lahden Uimaseura  2:20.08                 
                     
12  Alexander Huhtala  2003    471  31.69  1:06.99  1:46.90    2:20.85   
  Cetus Espoo  2:21.59                 
                     
13  Eemil Kankare  2003    445  31.51  1:08.53  1:49.81    2:23.50   
  Aurajoen Uinti  2:23.23                 
                     
14  Arttu Mäenpää  2003    439  29.00  1:07.70  1:49.98    2:24.16   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:18.70                 
                     
Alex Lydman  2003              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:13.42                 
  SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa               
                     
Lassi Haimi  2003              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap  2:11.07                 
  SW 6.4 Sukellus uidessa/maaliin tullessa               
                     
 
Laji 2, 200m SKU P13,14,15,16, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jesper Lietzén  2002  668  28.11  59.29  1:35.14    2:05.40   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:09.02                 
                     
Lasse Pulkkinen  2002  613  28.25  1:01.96  1:37.98    2:08.99   
  Oulun Uinti 1906  2:13.39                 
                     
Oskari Aalto  2002  610  28.18  1:04.02  1:40.66    2:09.24   
  Helsingfors Simsällskap  2:11.51                 
                     
Oscar Skjäl  2002  602  27.84  1:01.43  1:39.66    2:09.80   
  Cetus Espoo  2:12.88                 
                     
Efim Romanov  2002  590  27.75  1:00.79  1:38.98    2:10.65   
  TaTu Tampere  2:16.85                 
                     
Robin Söderholm  2002  548  28.85  1:03.63  1:42.14    2:13.91   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:13.97                 
                     
Wäinö Koskinen  2002  532  28.25  1:02.62  1:42.25    2:15.24   
  Uinti Tampere  2:19.22                 
                     
Jasu Ovaskainen  2002  523  28.01  1:01.84  1:42.95    2:15.99   
  Lahden Uimaseura  2:15.84                 
                     
Verneri Viisanen  2002    516  29.19  1:06.14  1:42.66    2:16.60   
  Cetus Espoo  2:15.86                 
                     
10  Elias Juntunen  2002    513  29.47  1:05.35  1:45.25    2:16.86   
  Oulun Uinti 1906  2:19.29                 
                     
11  Daniel Rinne  2002    507  28.59  1:04.65  1:45.40    2:17.48   
  Cetus Espoo  2:19.82                 
                     
12  Oskari Arvo  2002    505  28.58  1:03.35  1:45.18    2:17.60   
  Aurajoen Uinti  2:22.41                 
                     
13  Benjamin Kangas  2002    491  29.53  1:03.15  1:44.37    2:18.88   
  Haminan Uimaseura  2:20.97                 
                     
14  Valtteri Taskinen  2002    462  31.08  1:06.86  1:46.90    2:21.77   
  Oulun Uinti 1906  2:20.77                 
                     
15  Samu Petteri Kallio  2002    405  30.47  1:07.34  1:52.64    2:28.07   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:25.57                 
                     
Leo Mikkonen  2002              DSQ   
  Cetus Espoo  2:18.24                 
  SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 3, 50m PU T12-15, Loppukilpailut 12 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Lahtinen  2003  723          27.16   
  Helsingfors Simsällskap  27.26                 
Aino Hinkka  2005  617          28.63   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  29.43                 
Alina Antila  2004  589          29.07   
  Nurmijärven Uinti  28.74                 
Helmi Jouhten  2004  577          29.27   
  Kempeleen Pyrintö  29.58                 
Karla Tiainen  2005  570          29.39   
  Simmis Wanda  29.47                 
Laura Kellberg  2003  564          29.50   
  Cetus Espoo  29.29                 
Rebekka Luoto  2003  561          29.55   
  Raision Urheilijat  29.49                 
Madeleine Hiltunen  2003  560          29.57   
  Oulun Uinti 1906  29.83                 
Kiia Kärkkäinen  2003    535          30.03   
  Heinolan Isku  29.82                 
10  Vilja Grundström  2003    530          30.11   
  Vanders  30.03                 
11  Siiri Konkka  2004    521          30.29   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.47                 
12  Julia Sairanen  2003    516          30.38   
  Lahden Uimaseura  30.18                 
13  Liinu Louhikoski  2004    515          30.40   
  Vanders  30.43                 
14  Siiri Einiö  2003    509          30.53   
  Gladius Kirkkonummi  29.69                 
15  Teea Jestoi  2005    507          30.56   
  Kokkolan Uimaseura  30.47                 
16  Annukka Pihkamäki  2004    475          31.23   
  Riihimäen Uimaseura  30.29                 
 
Laji 4, 50m VU P13-16, Loppukilpailut 13 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ronny Brännkärr  2002  629          23.64   
  Kemin Työväen Uimarit  23.50                 
Lari Tumanoff  2003  588          24.17   
  Helsingfors Simsällskap  24.54                 
Santeri Herpola  2003  586          24.21   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  24.85                 
Matias Hjelm  2002  578          24.32   
  Vanders  24.70                 
Rasmus Söderholm  2002  568          24.46   
  Helsingfors Simsällskap  25.07                 
Simon Ravals  2003  555          24.64   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  24.84                 
Antti Leppänen  2002  543          24.83   
  Lahden Uimaseura  24.90                 
Onni-Kalle Luomala  2002  539          24.88   
  Järvenpään Uintiklubi  24.69                 
Daniel Rinne  2002    538          24.91   
  Cetus Espoo  24.69                 
10  Oskari Aalto  2002    532          25.00   
  Helsingfors Simsällskap  24.53                 
11  Leo Mikkonen  2002    522          25.15   
  Cetus Espoo  25.16                 
12  Johan Krister Fredriksson  2003    519          25.21   
  Helsingfors Simsällskap  24.71                 
13  Joonas Cranston  2003    515          25.26   
  Nummelan Kisaajat  25.51                 
14  Robin Söderholm  2002    485          25.77   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  25.06                 
15  Jasu Ovaskainen  2002    481          25.84   
  Lahden Uimaseura  25.10                 
 
Laji 5, 800m VU T13,14,15, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Ada Hakkarainen  2005  667  1:04.98  2:13.06  3:21.20  4:30.29  9:08.38   
  Helsingfors Simsällskap  9:09.50      5:38.93  6:48.55  7:58.29       
                     
Aino Hinkka  2005  643  1:04.69  2:13.07  3:22.68  4:34.47  9:15.18   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  9:19.97      5:45.47  6:56.64  8:07.51       
                     
Tuuli Pippuri  2005  642  1:06.05  2:15.97  3:26.15  4:36.32  9:15.57   
  Cetus Espoo  9:17.55      5:46.71  6:56.77  8:07.40       
                     
Kira Lindroos  2005  571  1:07.73  2:19.41  3:31.58  4:44.18  9:37.63   
  Cetus Espoo  9:28.16      5:57.18  7:11.07  8:25.60       
                     
Veera Korsoff  2005  553  1:07.99  2:18.95  3:32.32  4:45.83  9:43.74   
  Helsingfors Simsällskap  9:50.97      6:00.18  7:14.89  8:29.67       
                     
Ella Suominen  2005  551  1:08.75  2:22.02  3:36.15  4:50.20  9:44.47   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  9:40.24      6:04.42  7:18.59  8:32.82       
                     
Moona Korpikoski  2005  546  1:07.87  2:21.32  3:36.25  4:51.19  9:46.14   
  Nokian Pyry  9:53.83      6:05.64  7:19.86  8:34.29       
                     
Aino Tamminen  2005  545  1:07.74  2:20.54  3:34.54  4:49.30  9:46.77   
  Lappeenrannan Uimarit  9:45.50      6:04.22  7:19.28  8:34.26       
                     
Vilma Leppähaara  2005    541  1:06.49  2:17.26  3:30.80  4:45.02  9:48.16   
  Nummelan Kisaajat  9:37.79      6:00.47  7:16.48  8:33.16       
                     
10  Laura Kousa  2005    515  1:09.58  2:25.49  3:40.87  4:56.45  9:57.78   
  Cetus Espoo  10:01.31      6:11.48  7:26.71  8:44.12       
                     
11  Fiona Laakso  2005    503  1:08.15  2:23.56  3:39.34  4:56.07  10:02.45   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  9:53.58      6:12.74  7:30.63  8:47.79       
                     
12  Elina Ryynänen  2005    498  1:07.73  2:22.84  3:39.59  4:57.46  10:04.39   
  Simmis Wanda  10:01.64      6:15.81  7:34.04  8:51.10       
                     
13  Roosa Tuomainen  2005    498  1:10.81  2:25.47  3:41.00  4:57.20  10:04.52   
  Salon Uimarit  9:59.78      6:14.30  7:32.16  8:49.37       
                     
14  Riina Niemi  2005    497  1:09.09  2:25.22  3:43.19  5:02.25  10:04.86   
  Swimming Club Rovaniemi  10:01.00      6:20.19  7:36.79  8:52.81       
                     
15  Lumi Rossi  2005    494  1:09.49  2:24.22  3:40.77  4:57.85  10:06.17   
  Cetus Espoo  9:45.80      6:14.96  7:32.94  8:50.44       
                     
16  Minttu Kiili  2005    479  1:09.39  2:24.73  3:41.38  4:59.09  10:12.43   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  10:03.47      6:17.83  7:36.85  8:55.69       
                     
 
Laji 5, 800m VU T13,14,15, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Petra Ansaranta  2004  708  1:06.48  2:14.81  3:23.88  4:31.78  8:57.65   
  Oulun Uinti 1906  8:59.76      5:38.88  6:46.00  7:52.70       
                     
Aino-Kaisa Paatos  2004  657  1:07.49  2:17.05  3:26.97  4:36.93  9:11.13   
  Raision Urheilijat  9:16.70      5:46.16  6:55.66  8:05.34       
                     
Olga Emilia Mattila  2004  643  1:07.68  2:18.09  3:28.71  4:38.96  9:15.16   
  Oulun Uinti 1906  9:23.76      5:49.37  6:57.97  8:08.19       
                     
Irene Mäkilä  2004  612  1:07.03  2:16.98  3:27.09  4:37.25  9:24.53   
  Raision Urheilijat  9:13.08      5:47.23  6:59.19  8:12.32       
                     
Sohvi Kallinen  2004  602  1:05.78  2:15.67  3:26.07  4:37.33  9:27.63   
  Lahden Uimaseura  9:24.89      5:50.38  7:04.30  8:16.28       
                     
Lotta Hermonen  2004  587  1:09.16  2:21.06  3:33.70  4:45.51  9:32.18   
  Kouvolan Uimarit  9:39.03      5:57.41  7:09.10  8:20.72       
                     
Jutta Jauhiainen  2004  571  1:10.52  2:24.53  3:38.08  4:50.96  9:37.63   
  Cetus Espoo  9:28.99      6:03.59  7:15.96  8:27.87       
                     
Aliina Karvonen  2004  569  1:07.17  2:19.41  3:33.39  4:47.34  9:38.20   
  Simmis Wanda  9:29.15      6:01.53  7:15.73  8:29.57       
                     
Ida Mäki-Hokkonen  2004    567  1:09.45  2:22.71  3:35.90  4:48.44  9:38.86   
  Lappeenrannan Uimarit  9:39.11      6:01.66  7:14.73  8:27.87       
                     
10  Siiri Arjanmaa  2004    560  1:07.25  2:20.66  3:35.24  4:50.14  9:41.30   
  Uinti Tampere  9:33.16      6:03.58  7:17.53  8:29.96       
                     
11  Saga Kovanen  2004    553  1:09.75  2:23.28  3:36.46  4:49.18  9:43.94   
  Cetus Espoo  9:34.11      6:03.12  7:17.28  8:30.98       
                     
12  Aino Rantala  2004    546  1:07.25  2:21.85  3:36.25  4:51.20  9:46.29   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  9:39.68      6:05.48  7:20.51  8:35.11       
                     
13  Emmi Manninen  2004    527  1:06.05  2:19.86  3:34.83  4:50.87  9:53.36   
  Uinti Tampere  9:45.17      6:07.12  7:23.45  8:39.82       
                     
14  Ciara Wacklin  2004    523  1:09.65  2:24.99  3:40.27  4:55.96  9:54.88   
  Cetus Espoo  9:45.32      6:10.43  7:25.94  8:41.69       
                     
15  Anni Hyttinen  2004    509  1:10.48  2:25.58  3:40.99  4:57.03  10:00.32   
  Aurajoen Uinti  9:52.30      6:12.91  7:29.62  8:46.25       
                     
16  Henna Känsäkangas  2004    482  1:08.21  2:23.97  3:41.24  4:58.13  10:10.94   
  Kokkolan Uimaseura  9:56.12      6:15.96  7:34.69  8:53.71       
                     
 
Laji 5, 800m VU T13,14,15, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Laura Lahtinen  2003  748  1:03.56  2:10.07  3:17.19  4:23.44  8:48.00   
  Helsingfors Simsällskap  8:42.42      5:30.21  6:37.08  7:43.33       
                     
Mathilda Puutio  2003  690  1:05.79  2:13.41  3:21.78  4:29.98  9:02.43   
  Oulun Uinti 1906  8:59.91      5:37.98  6:46.44  7:54.90       
                     
Venla Säntti  2003  637  1:06.87  2:15.74  3:24.99  4:34.95  9:16.92   
  Oulun Uinti 1906  9:06.06      5:44.58  6:54.41  8:05.58       
                     
Emma Johansson  2003  577  1:09.39  2:21.33  3:33.28  4:45.47  9:35.69   
  Cetus Espoo  9:30.33      5:58.06  7:11.21  8:24.51       
                     
Maija Nurmi  2003  568  1:07.55  2:19.26  3:31.78  4:44.93  9:38.65   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  9:34.89      5:58.62  7:12.60  8:26.71       
                     
Kerttu Nurmi  2003  565  1:08.46  2:20.03  3:32.20  4:45.06  9:39.51   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  9:37.04      5:58.85  7:13.22  8:27.38       
                     
Roosa Aho  2003  564  1:08.50  2:21.09  3:34.31  4:47.54  9:40.04   
  Raision Urheilijat  9:39.22      6:00.49  7:14.16  8:27.66       
                     
Martta Nygård  2003  553  1:07.17  2:20.28  3:34.04  4:47.78  9:43.76   
  Oulun Uinti 1906  9:36.37      6:01.54  7:15.96  8:29.79       
                     
Siiri Reiniluoto  2003    548  1:08.12  2:20.66  3:33.93  4:47.17  9:45.51   
  Helsingfors Simsällskap  9:32.98      6:01.54  7:16.38  8:31.35       
                     
10  Hilla Kuuva  2003    544  1:09.38  2:22.26  3:36.66  4:51.43  9:47.09   
  Lappeenrannan Uimarit  9:57.09      6:05.56  7:19.99  8:34.26       
                     
11  Vilma Tikka  2003    543  1:08.76  2:22.85  3:37.59  4:52.21  9:47.22   
  Lappeenrannan Uimarit  9:50.70      6:06.64  7:21.12  8:35.88       
                     
12  Milla Hyttinen  2003    523  1:10.38  2:23.56  3:37.17  4:50.97  9:54.92   
  Helsingfors Simsällskap  9:37.43      6:05.49  7:21.45  8:38.66       
                     
13  Maija Björkholm  2003    498  1:11.49  2:26.33  3:42.17  4:58.79  10:04.64   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  10:04.80      6:15.52  7:32.68  8:49.96       
                     
14  Juulia Käräjämies  2003    497  1:08.19  2:22.08  3:38.01  4:55.39  10:04.91   
  Nummelan Kisaajat  9:46.92      6:13.30  7:31.81  8:49.41       
                     
15  Julia Peltola  2003    479  1:09.40  2:24.72  3:41.18  4:59.81  10:12.63   
  Cetus Espoo  9:57.34      6:18.11  7:37.10  8:55.54       
                     
16  Henna Hökkä  2003    449  1:12.40  2:27.88  3:44.69  5:04.27  10:25.61   
  Oulun Uinti 1906  10:03.27      6:24.90  7:46.64  9:07.62       
                     
 
Laji 6, 4X100m VU P16, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hss Miehet 1  2002  18  654          3:31.09   
  Helsingfors Simsällskap  3:30.06                 
  Marcus Forsel  2003      24.84  52.82      52.82   
  Oskari Aalto  2002      25.88  53.49      1:46.31   
  Lassi Haimi  2003      25.52  52.63      2:38.94   
  Lari Tumanoff  2003      24.56  52.15      3:31.09   
                     
Cetus 1  2002  14  628          3:33.95   
  Cetus Espoo  3:35.17                 
  Oscar Skjäl  2002      26.04  53.39      53.39   
  Mihail Khanoukaev  2002      25.31  53.13      1:46.52   
  Luukas Vainio  2003      25.56  53.64      2:40.16   
  Leo Mikkonen  2002      25.56  53.79      3:33.95   
                     
Vus-Vss  2002  12  611          3:35.93   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:39.68                 
  Robin Söderholm  2002      26.19  54.11      54.11   
  Joonas Järvi  2002      26.52  56.31      1:50.42   
  Simon Ravals  2003      24.88  53.26      2:43.68   
  Alex Lydman  2003      25.01  52.25      3:35.93   
                     
Laus 1  2002  10  591          3:38.33   
  Lahden Uimaseura  3:39.65                 
  Antti Leppänen  2002      25.65  54.75      54.75   
  Jasu Ovaskainen  2002      25.33  53.04      1:47.79   
  Santeri Pulkkinen  2004      26.17  55.02      2:42.81   
  Taavi Backman  2004      26.52  55.52      3:38.33   
                     
Hss Miehet 2  2002  578          3:40.02   
  Helsingfors Simsällskap  3:37.47                 
  Johan Krister Fredriksson  2003      26.04  54.51      54.51   
  Aleksi Koprinen  2003      26.52  55.30      1:49.81   
  Rasmus Söderholm  2002      25.24  52.93      2:42.74   
  Davin Lindholm  2004      26.54  57.28      3:40.02   
                     
Åsk 1  2002  573          3:40.62   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:42.98                 
  Jesper Lietzén  2002      26.33  54.60      54.60   
  Santeri Herpola  2003      25.04  53.63      1:48.23   
  Arttu Mäenpää  2003      26.21  54.82      2:43.05   
  Aapo Kinnunen  2004      26.69  57.57      3:40.62   
                     
Tatu Tampere Ry  2002  564          3:41.75   
  TaTu Tampere  3:42.19                 
  Petr Pankratov  2002      26.21  55.23      55.23   
  Lassi Niemi  2004      25.85  55.41      1:50.64   
  Axel Olander  2002      26.87  55.60      2:46.24   
  Efim Romanov  2002      26.54  55.51      3:41.75   
                     
Aui Miehet [2002]  2002  560          3:42.25   
  Aurajoen Uinti  3:44.72                 
  Ibrahim Ezzat  2002      25.67  54.22      54.22   
  Juuso Leppänen  2004      26.29  55.28      1:49.50   
  Eemil Kankare  2003      26.67  57.03      2:46.53   
  Oskari Arvo  2002      26.49  55.72      3:42.25   
                     
 
Laji 7, 100m RU P13,14,15,16, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sakari Korri  2005  431  34.77        1:13.60   
  Rauman Uimaseura  1:15.55                 
                     
Tuomas Toppinen  2005  424  34.55        1:13.99   
  Aurajoen Uinti  1:14.95                 
                     
Samuel Sainio  2005  372  36.04        1:17.28   
  Uinti Tampere  1:18.68                 
                     
Nico Peltonen  2005  354  36.44        1:18.58   
  Hyvinkään Uimaseura  1:22.11                 
                     
Leo Währn  2005  350  36.82        1:18.90   
  Vanders  1:19.42                 
                     
Samuel Halminen  2005  347  36.58        1:19.11   
  Helsingfors Simsällskap  1:18.32                 
                     
Tuomas Hämäläinen  2005  345  36.76        1:19.23   
  Kuopion Uimaseura  1:17.46                 
                     
Serhat Kalin  2005  320  36.97        1:21.24   
  ORCA Helsinki  1:19.66                 
                     
Joel Hassinen  2005    320  38.28        1:21.26   
  Oulun Uinti 1906  1:20.20                 
                     
10  Jasper Oikarainen  2005    314  38.69        1:21.80   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:22.15                 
                     
11  Lucas Lydman  2005    309  38.41        1:22.23   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:21.48                 
                     
12  Aleksanteri Nissinen  2005    289  38.96        1:24.02   
  Swimming Jyväskylä  1:24.41                 
                     
13  Topias Tynjä  2005    288  39.76        1:24.15   
  Lahden Uimaseura  1:23.04                 
                     
14  Nooa Matela  2005    282  39.77        1:24.77   
  Lappeenrannan Uimarit  1:23.54                 
                     
15  Joonas Arponen  2005    276  39.82        1:25.37   
  Rauman Uimaseura  1:23.94                 
                     
 
Laji 7, 100m RU P13,14,15,16, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Davin Lindholm  2004  597  30.92        1:06.02   
  Helsingfors Simsällskap  1:05.61                 
                     
Niilo Kilpeläinen  2004  504  33.10        1:09.84   
  TaTu Tampere  1:11.28                 
                     
Joonas Maaranen  2004  504  32.36        1:09.85   
  Hyvinkään Uimaseura  1:08.68                 
                     
Juuso Leppänen  2004  494  32.89        1:10.32   
  Aurajoen Uinti  1:10.75                 
                     
Pavel Pankratov  2004  456  33.65        1:12.20   
  TaTu Tampere  1:11.31                 
                     
Taavi Backman  2004  455  33.90        1:12.29   
  Lahden Uimaseura  1:12.78                 
                     
Alexander Malyshkov  2004  444  33.68        1:12.85   
  Salon Uimarit  1:14.30                 
                     
Akseli Maaranen  2004  443  33.73        1:12.94   
  Hyvinkään Uimaseura  1:12.50                 
                     
Veerti Juurakko  2004    433  34.41        1:13.47   
  Cetus Espoo  1:13.12                 
                     
10  Cedric Decena  2004    431  34.83        1:13.61   
  Oulun Lohet  1:12.85                 
                     
11  Joona Saloniemi  2004    415  34.99        1:14.53   
  TaTu Tampere  1:14.98                 
                     
12  Miska Törmi  2004    411  35.03        1:14.74   
  Octopus Lohja  1:14.54                 
                     
13  Jesse Hyppönen  2004    401  35.60        1:15.38   
  Lahden Uimaseura  1:14.60                 
                     
14  Aapo Koskinen  2004    395  35.51        1:15.77   
  Lahden Uimaseura  1:15.52                 
                     
15  Atte Leinonen  2004    381  35.13        1:16.66   
  Oulun Uinti 1906  1:15.87                 
                     
16  Ukko-Pekka Luomala  2004    375  34.95        1:17.10   
  Järvenpään Uintiklubi  1:14.94                 
                     
 
Laji 7, 100m RU P13,14,15,16, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jami Ihalainen  2003  611  31.27        1:05.51   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:06.04                 
                     
Marcus Forsel  2003  600  31.09        1:05.92   
  Helsingfors Simsällskap  1:04.89                 
                     
Lassi Haimi  2003  549  32.17        1:07.90   
  Helsingfors Simsällskap  1:07.43                 
                     
Sami Uusikumpu  2003  542  31.87        1:08.20   
  Simmis Wanda  1:10.26                 
                     
Olli-Pekka Pietarila  2003  520  32.75        1:09.13   
  Oulun Uinti 1906  1:09.24                 
                     
Joona Kortteinen  2003  497  32.93        1:10.20   
  Uinti Tampere  1:12.48                 
                     
Alexander Huhtala  2003  479  33.75        1:11.05   
  Cetus Espoo  1:12.04                 
                     
Lauri Kinnunen  2003  479  32.86        1:11.06   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:11.58                 
                     
Eemil Kankare  2003    476  33.25        1:11.22   
  Aurajoen Uinti  1:10.88                 
                     
10  Topi Immonen  2003    454  33.96        1:12.34   
  Lappeenrannan Uimarit  1:12.07                 
                     
11  Paavo Erkinaro  2003    452  34.05        1:12.44   
  Oulun Uinti 1906  1:11.48                 
                     
12  Toni Lipponen  2003    446  34.47        1:12.78   
  Kemin Uimaseura  1:12.36                 
                     
13  Teemu Oksakari  2003    441  33.94        1:13.03   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:11.94                 
                     
14  Elias Kalliokoski  2003    422  33.87        1:14.12   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:12.49                 
                     
 
Laji 7, 100m RU P13,14,15,16, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mihail Khanoukaev  2002  649  30.90        1:04.20   
  Cetus Espoo  1:04.78                 
                     
Matias Hjelm  2002  649  30.02        1:04.23   
  Vanders  1:04.57                 
                     
Verneri Viisanen  2002  602  31.05        1:05.84   
  Cetus Espoo  1:05.90                 
                     
Lasse Pulkkinen  2002  590  31.45        1:06.29   
  Oulun Uinti 1906  1:07.02                 
                     
Oskari Aalto  2002  563  31.85        1:07.34   
  Helsingfors Simsällskap  1:05.07                 
                     
Antti Leppänen  2002  558  31.44        1:07.52   
  Lahden Uimaseura  1:08.32                 
                     
Valtteri Taskinen  2002  541  32.09        1:08.21   
  Oulun Uinti 1906  1:08.71                 
                     
Robin Söderholm  2002  519  32.40        1:09.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:07.91                 
                     
Wäinö Koskinen  2002    494  32.76        1:10.32   
  Uinti Tampere  1:10.52                 
                     
10  Aleksi Rajaniemi  2002    491  32.90        1:10.48   
  Oulun Uinti 1906  1:10.86                 
                     
11  Daniel Rinne  2002    487  33.14        1:10.64   
  Cetus Espoo  1:08.90                 
                     
12  Julius Nyberg  2002    484  32.67        1:10.81   
  Kampuksen Plaani  1:10.39                 
                     
13  Niklas Laine  2002    483  32.72        1:10.83   
  Kampuksen Plaani  1:09.85                 
                     
14  Benjamin Kangas  2002    474  33.36        1:11.30   
  Haminan Uimaseura  1:10.47                 
                     
15  Henrik Siltari  2002    443  33.55        1:12.94   
  Kemin Uimaseura  1:10.99                 
                     
 
Laji 8, 200m SKU T12,13,14,15, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lotta Moilanen  2006  552  33.54  1:12.11  1:53.71    2:28.54   
  Oulun Uinti 1906  2:30.85                 
                     
Louna Kasvio  2006  537  32.95  1:11.00  1:56.12    2:29.89   
  Helsingfors Simsällskap  2:32.01                 
                     
Wilma Sundt  2006  533  34.12  1:14.80  1:56.42    2:30.21   
  Helsingfors Simsällskap  2:31.59                 
                     
Ellen Kaituri  2006  519  33.48  1:14.74  1:56.34    2:31.58   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:32.55                 
                     
Reeta Ollonen  2006  505  34.05  1:12.84  1:57.08    2:32.96   
  Oulun Uinti 1906  2:32.93                 
                     
Daniela Lietzén  2006  476  34.48  1:15.31  1:59.76    2:36.04   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:36.92                 
                     
Janina Granberg  2006  473  34.83  1:16.05  2:00.22    2:36.33   
  Helsingfors Simsällskap  2:39.45                 
                     
Aino Välimaa  2006  461  33.90  1:14.25  2:03.21    2:37.66   
  Uinti Tampere  2:42.40                 
                     
Tinka Tamminen  2006    457  35.32  1:17.32  2:02.65    2:38.17   
  Lahden Uimaseura  2:41.48                 
                     
10  Aino Kuusisto  2006    455  34.45  1:14.72  2:01.54    2:38.37   
  Nurmijärven Uinti  2:39.62                 
                     
11  Miina Torvikoski  2006    437  34.82  1:17.22  2:03.53    2:40.55   
  Kemin Uimaseura  2:44.13                 
                     
12  Tiinu Tamminen  2006    435  34.95  1:16.66  2:02.67    2:40.79   
  Lahden Uimaseura  2:39.33                 
                     
13  Sini Mäkilä  2006    434  33.28  1:13.98  2:03.45    2:40.93   
  Raision Urheilijat  2:44.57                 
                     
14  Kaisla Korvonen  2006    413  36.46  1:15.91  2:04.59    2:43.60   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:41.61                 
                     
15  Helmi Käkelä  2006    409  34.28  1:17.79  2:05.53    2:44.06   
  Tuusulan Uimaseura  2:44.42                 
                     
16  Isla Leinonen  2006    403  35.98  1:16.82  2:06.03    2:44.89   
  Uinti Tampere  2:44.48                 
                     
 
Laji 8, 200m SKU T12,13,14,15, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Hinkka  2005  637  29.38  1:04.59  1:48.18    2:21.60   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:25.96                 
                     
Lilli Kulpakko  2005  592  31.17  1:08.20  1:50.64    2:25.07   
  Aurajoen Uinti  2:28.17                 
                     
Vilma Leppähaara  2005  573  30.74  1:07.56  1:51.75    2:26.64   
  Nummelan Kisaajat  2:30.80                 
                     
Maria Korkalainen  2005  567  31.20  1:10.76  1:52.83    2:27.18   
  Joensuun Uimaseura  2:29.72                 
                     
Ada Hakkarainen  2005  560  33.75  1:13.39  1:54.62    2:27.84   
  Helsingfors Simsällskap  2:33.76                 
                     
Karla Tiainen  2005  546  30.50  1:09.62  1:53.70    2:29.08   
  Simmis Wanda  2:30.66                 
                     
Inka Vahtola  2005  542  32.33  1:12.25  1:55.55    2:29.45   
  Cetus Espoo  2:32.24                 
                     
Tuuli Pippuri  2005  528  31.94  1:11.56  1:54.95    2:30.69   
  Cetus Espoo  2:26.93                 
                     
Kukka Kangas  2005    504  33.75  1:11.17  1:57.65    2:33.05   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:31.47                 
                     
10  Meea Juntunen  2005    500  33.38  1:13.37  1:57.22    2:33.48   
  Tuusulan Uimaseura  2:33.39                 
                     
11  Aino Koskelo  2005    488  34.41  1:15.31  1:59.11    2:34.75   
  Nurmijärven Uinti  2:33.90                 
                     
12  Maura Bergström  2005    479  33.28  1:12.94  1:58.51    2:35.72   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:33.31                 
                     
13  Viivi Säntti  2005    478  34.39  1:15.55  1:59.91    2:35.83   
  Oulun Uinti 1906  2:33.69                 
                     
14  Lumi Rossi  2005    459  33.35  1:13.96  2:01.97    2:37.90   
  Cetus Espoo  2:34.72                 
                     
15  Fiona Laakso  2005    451  32.46  1:11.66  2:00.35    2:38.80   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:35.38                 
                     
Kira Lindroos  2005              DSQ   
  Cetus Espoo  2:27.01                 
  SW 10.2 Ei suorittanut koko kilpailumatkaa yksin uidessaan               
                     
 
Laji 8, 200m SKU T12,13,14,15, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lotta Pälsi  2004  691  30.24  1:05.49  1:45.21    2:17.80   
  Helsingfors Simsällskap  2:21.50                 
                     
Petra Ansaranta  2004  665  30.60  1:06.65  1:46.78    2:19.55   
  Oulun Uinti 1906  2:21.63                 
                     
Jenna Pulkkinen  2004  632  31.65  1:08.18  1:49.49    2:21.96   
  Kouvolan Uimarit  2:24.65                 
                     
Olga Emilia Mattila  2004  597  32.94  1:11.50  1:51.70    2:24.65   
  Oulun Uinti 1906  2:28.36                 
                     
Pinja Taskila  2004  576  32.97  1:11.45  1:51.82    2:26.42   
  Oulun Uinti 1906  2:30.86                 
                     
Meeri Yli-Äyhö  2004  563  32.02  1:09.97  1:51.77    2:27.53   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:28.48                 
                     
Saga Kovanen  2004  540  31.95  1:10.19  1:55.08    2:29.59   
  Cetus Espoo  2:32.09                 
                     
Aino Rantala  2004  538  31.63  1:10.31  1:55.77    2:29.82   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:32.20                 
                     
Inka Elamaa  2004    535  33.12  1:11.57  1:55.24    2:30.10   
  Oulun Lohet  2:33.09                 
                     
10  Greta Beszteri  2004    521  31.87  1:12.38  1:55.37    2:31.40   
  Cetus Espoo  2:33.00                 
                     
11  Emmi Manninen  2004    504  33.46  1:13.06  1:58.25    2:33.04   
  Uinti Tampere  2:33.12                 
                     
12  Nea Mustonen  2004    495  33.22  1:12.94  1:58.09    2:33.98   
  Lahden Uimaseura  2:32.64                 
                     
13  Annukka Pihkamäki  2004    487  32.06  1:12.70  1:57.48    2:34.84   
  Riihimäen Uimaseura  2:29.41                 
                     
Irene Mäkilä  2004              DSQ   
  Raision Urheilijat  2:27.39                 
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Siiri Konkka  2004              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:29.95                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 8, 200m SKU T12,13,14,15, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Lahtinen  2003  721  28.88  1:05.25  1:42.88    2:15.89   
  Helsingfors Simsällskap  2:16.55                 
                     
Rebekka Luoto  2003  650  31.30  1:08.13  1:47.85    2:20.61   
  Raision Urheilijat  2:26.18                 
                     
Madeleine Hiltunen  2003  626  30.40  1:06.73  1:48.54    2:22.43   
  Oulun Uinti 1906  2:23.89                 
                     
Minja Lukkari  2003  599  31.06  1:09.19  1:50.08    2:24.54   
  Oulun Uinti 1906  2:26.53                 
                     
Petra Kivi  2003  597  31.44  1:07.70  1:50.82    2:24.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:26.55                 
                     
Sylvia Kuusisto  2003  583  31.78  1:07.83  1:52.94    2:25.82   
  Raision Urheilijat  2:26.49                 
                     
Roosa Kärkkäinen  2003  579  31.25  1:08.54  1:51.38    2:26.20   
  Oulun Lohet  2:26.22                 
                     
Emma Johansson  2003  574  31.44  1:08.60  1:51.43    2:26.63   
  Cetus Espoo  2:27.09                 
                     
Minttu Paalanen  2003    570  31.43  1:08.77  1:52.75    2:26.91   
  Lahden Uimaseura  2:30.34                 
                     
10  Iris Hanski  2003    567  31.18  1:07.85  1:53.28    2:27.21   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:28.60                 
                     
11  Venla Säntti  2003    549  32.69  1:09.76  1:55.00    2:28.75   
  Oulun Uinti 1906  2:27.67                 
                     
12  Mathilda Puutio  2003    535  33.91  1:13.45  1:56.25    2:30.05   
  Oulun Uinti 1906  2:30.12                 
                     
13  Emma Haglund  2003    535  31.83  1:11.87  1:55.10    2:30.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:33.08                 
                     
14  Aida Pasma  2003    528  32.66  1:12.03  1:53.92    2:30.73   
  Riihimäen Uimaseura  2:32.46                 
                     
15  Kerttu Nurmi  2003    489  34.01  1:12.95  1:59.04    2:34.58   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:32.65                 
                     
16  Juulia Käräjämies  2003    471  33.41  1:15.03  1:58.95    2:36.52   
  Nummelan Kisaajat  2:33.25                 
                     
 
Laji 9, 50m PU P13-16, Loppukilpailut 13 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ronny Brännkärr  2002  654          25.11   
  Kemin Työväen Uimarit  25.38                 
Ibrahim Ezzat  2002  618          25.59   
  Aurajoen Uinti  25.86                 
Oskari Arvo  2002  570          26.29   
  Aurajoen Uinti  26.68                 
Lari Tumanoff  2003  551          26.59   
  Helsingfors Simsällskap  26.90                 
Ville Korpilähde  2002  540          26.77   
  Swimming Club Rovaniemi  26.67                 
Joonas Maaranen  2004  536          26.83   
  Hyvinkään Uimaseura  26.90                 
Eemeli Leinonen  2002  535          26.85   
  Uinti Tampere  26.73                 
Leo Mikkonen  2002  514          27.20   
  Cetus Espoo  27.29                 
Danil Seksenov  2004    512          27.24   
  Vanders  27.22                 
Santeri Herpola  2003    512          27.24   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.34                 
11  Daniel Rinne  2002    510          27.27   
  Cetus Espoo  27.35                 
12  Verneri Lehtovaara  2004    505          27.36   
  Salon Uimarit  27.18                 
13  Jasu Ovaskainen  2002    504          27.39   
  Lahden Uimaseura  27.27                 
14  Elias Saarinen  2002    500          27.45   
  Riihimäen Uimaseura  27.20                 
15  Otto Sormunen  2002    493          27.59   
  Cetus Espoo  27.51                 
16  Onni-Kalle Luomala  2002    487          27.70   
  Järvenpään Uintiklubi  27.47                 
 
Laji 10, 50m VU T12-15, Loppukilpailut 12 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Lahtinen  2003  668          26.23   
  Helsingfors Simsällskap  25.70                 
Siiri Einiö  2003  641          26.59   
  Gladius Kirkkonummi  26.57                 
Rebekka Luoto  2003  640          26.60   
  Raision Urheilijat  27.07                 
Jenna Pulkkinen  2004  634          26.69   
  Kouvolan Uimarit  26.65                 
Kanerva Kinnunen  2004  613          26.99   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  27.02                 
Laura Kellberg  2003  613          26.99   
  Cetus Espoo  26.53                 
Irene Mäkilä  2004  612          27.00   
  Raision Urheilijat  27.56                 
Sylvia Kuusisto  2003  609          27.04   
  Raision Urheilijat  27.82                 
Peppi Vesalainen  2004    605          27.11   
  Helsingfors Simsällskap  27.63                 
10  Dina Sadojevic Jelacik  2004    594          27.27   
  Cetus Espoo  27.44                 
11  Helmi Jouhten  2004    593          27.28   
  Kempeleen Pyrintö  27.40                 
12  Daniela Degenhardt  2003    589          27.34   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.48                 
13  Kiia Kärkkäinen  2003    574          27.58   
  Heinolan Isku  27.54                 
14  Venla Säntti  2003    572          27.61   
  Oulun Uinti 1906  27.46                 
15  Julia Sairanen  2003    571          27.63   
  Lahden Uimaseura  27.32                 
16  Siiri Arjanmaa  2004    564          27.75   
  Uinti Tampere  27.78                 
 
Laji 11, 800m VU P14,15,16, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Lassi Niemi  2004  600  1:00.59  2:06.03  3:11.85  4:18.31  8:45.52   
  TaTu Tampere  8:45.83      5:25.61  6:32.28  7:39.66       
                     
Davin Lindholm  2004  573  1:02.19  2:08.80  3:15.27  4:23.40  8:53.59   
  Helsingfors Simsällskap  8:52.56      5:31.51  6:39.26  7:47.62       
                     
Taavi Backman  2004  540  1:04.40  2:12.23  3:21.33  4:30.53  9:04.40   
  Lahden Uimaseura  9:06.12      5:39.51  6:48.68  7:57.54       
                     
Seweryn Pastucha  2004  507  1:04.79  2:15.77  3:28.11  4:40.22  9:15.93   
  Raision Urheilijat  9:27.60      5:51.81  7:02.93  8:11.94       
                     
Miro Birkstedt  2004  490  1:05.82  2:16.64  3:28.11  4:39.56  9:22.34   
  TaTu Tampere  9:26.68      5:50.89  7:02.95  8:14.54       
                     
Samuel Saari  2004  490  1:06.16  2:16.87  3:28.19  4:39.45  9:22.36   
  Cetus Espoo  9:25.40      5:50.97  7:02.66  8:14.25       
                     
Rasmus Kalvik  2004  487  1:05.87  2:15.93  3:26.88  4:38.77  9:23.40   
  Ålands Simförening  9:29.32      5:50.45  7:02.64  8:14.62       
                     
Markus Veckman  2004  487  1:04.81  2:16.28  3:27.80  4:39.84  9:23.42   
  Swimming Jyväskylä  9:33.54      5:51.26  7:02.76  8:13.81       
                     
Veerti Juurakko  2004    483  1:06.03  2:16.89  3:28.40  4:40.38  9:25.08   
  Cetus Espoo  9:16.30      5:52.34  7:04.40  8:16.30       
                     
10  Waldemar Palombi  2004    482  1:03.86  2:14.47  3:25.49  4:38.04  9:25.52   
  Helsingfors Simsällskap  9:27.24      5:50.40  7:03.36  8:16.69       
                     
11  Joakim Kuhlberg  2004    480  1:05.99  2:16.81  3:28.15  4:40.18  9:26.16   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  9:25.69      5:52.30  7:04.56  8:17.00       
                     
12  Jaakko Pihlava  2004    465  1:04.84  2:16.26  3:28.90  4:42.06  9:32.24   
  Aurajoen Uinti  9:30.80      5:55.72  7:09.50  8:22.55       
                     
13  Viktor Asklöf  2004    462  1:07.46  2:18.08  3:30.17  4:42.10  9:33.36   
  Cetus Espoo  9:34.60      5:54.34  7:07.83  8:21.10       
                     
14  Juuso Pulkkinen  2004    458  1:07.25  2:19.57  3:32.66  4:45.96  9:34.93   
  Cetus Espoo  9:34.46      5:58.49  7:11.35  8:25.07       
                     
15  Elmeri Aho  2004    447  1:05.59  2:18.28  3:31.87  4:45.74  9:39.76   
  Seinäjoen Uimarit-58  9:35.00      5:59.54  7:13.45  8:27.38       
                     
 
Laji 11, 800m VU P14,15,16, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Alex Lydman  2003  692  58.98  2:02.03  3:06.14  4:10.29  8:21.30   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  8:34.04      5:13.46  6:16.73  7:20.44       
                     
Aku Kaila  2003  670  1:00.08  2:03.74  3:08.23  4:13.16  8:26.64   
  Raision Urheilijat  8:22.82      5:16.78  6:20.64  7:24.48       
                     
Aleksi Koprinen  2003  636  59.71  2:05.01  3:11.20  4:17.04  8:35.40   
  Helsingfors Simsällskap  8:29.14      5:23.04  6:28.51  7:33.38       
                     
Luukas Vainio  2003  630  1:01.55  2:07.34  3:13.18  4:19.16  8:37.15   
  Cetus Espoo  8:50.00      5:24.80  6:29.81  7:35.09       
                     
Niklas Hatakka  2003  630  1:01.71  2:07.25  3:13.06  4:18.95  8:37.24   
  Cetus Espoo  8:38.96      5:24.84  6:29.74  7:34.68       
                     
Akseli Hakala  2003  591  1:01.24  2:07.82  3:14.68  4:21.38  8:48.23   
  Uinti Tampere  8:54.84      5:28.96  6:35.55  7:42.52       
                     
Arttu Mäenpää  2003  581  1:01.61  2:07.37  3:14.75  4:22.02  8:51.13   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  8:43.53      5:29.62  6:37.18  7:45.04       
                     
Toni Lipponen  2003  578  1:01.28  2:08.00  3:15.85  4:24.07  8:52.23   
  Kemin Uimaseura  8:59.34      5:32.39  6:40.69  7:47.70       
                     
Olli-Pekka Pietarila  2003    565  1:02.60  2:09.53  3:17.55  4:25.74  8:56.33   
  Oulun Uinti 1906  8:59.17      5:34.59  6:42.31  7:50.27       
                     
10  Tatu Saareks  2003    552  1:02.36  2:08.93  3:16.04  4:24.24  9:00.42   
  Lappeenrannan Uimarit  8:52.82      5:33.28  6:43.30  7:53.38       
                     
11  Simon Ravals  2003    548  1:00.41  2:08.54  3:18.58  4:28.28  9:01.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  9:03.80      5:38.62  6:48.48  7:58.35       
                     
12  Benjamin Evans  2003    547  1:02.11  2:11.12  3:20.48  4:29.96  9:02.09   
  Swimming Club Vuokatti  9:06.73      5:38.89  6:48.33  7:56.58       
                     
13  Alexander Huhtala  2003    500  1:04.59  2:14.23  3:25.99  4:37.53  9:18.63   
  Cetus Espoo  9:16.28      5:49.03  7:00.15  8:11.55       
                     
14  Perttu Järvinen  2003    498  1:01.74  2:10.06  3:19.59  4:32.07  9:19.19   
  Riihimäen Uimaseura  9:06.87      5:45.97  6:55.42  8:08.20       
                     
15  Miro Merinen  2003    484  1:03.62  2:14.42  3:25.47  4:37.43  9:24.69   
  Simmis Wanda  9:07.95      5:49.12  7:01.34  8:13.77       
                     
16  Joonas Cranston  2003    475  1:02.46  2:12.38  3:24.51  4:37.65  9:28.09   
  Nummelan Kisaajat  9:24.58      5:50.58  7:02.53  8:16.17       
                     
 
Laji 11, 800m VU P14,15,16, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Roope Paatos  2002  719  1:00.44  2:02.57  3:03.82  4:05.61  8:14.94   
  Raision Urheilijat  8:13.50      5:08.13  6:10.67  7:13.29       
                     
Jesper Lietzén  2002  673  1:00.05  2:04.11  3:08.03  4:12.17  8:25.99   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  8:38.60      5:15.84  6:19.93  7:24.60       
                     
Elias Juntunen  2002  664  1:00.76  2:04.23  3:07.71  4:12.17  8:28.14   
  Oulun Uinti 1906  8:35.09      5:16.28  6:20.57  7:25.37       
                     
Oscar Skjäl  2002  632  1:01.44  2:06.00  3:11.58  4:17.57  8:36.56   
  Cetus Espoo  8:38.44      5:23.46  6:29.22  7:34.71       
                     
Oskari Aalto  2002  614  1:02.37  2:07.48  3:13.50  4:19.94  8:41.58   
  Helsingfors Simsällskap  8:59.96      5:25.66  6:32.09  7:38.82       
                     
Robin Söderholm  2002  614  1:00.50  2:05.91  3:12.49  4:19.46  8:41.60   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  8:40.07      5:25.92  6:31.96  7:38.62       
                     
Efim Romanov  2002  581  1:01.38  2:06.29  3:12.16  4:18.80  8:51.12   
  TaTu Tampere  8:37.08      5:26.63  6:35.30  7:44.29       
                     
Rasmus Söderholm  2002  578  1:00.19  2:05.64  3:12.61  4:20.98  8:52.21   
  Helsingfors Simsällskap  8:57.10      5:29.30  6:37.49  7:45.63       
                     
Jere Broman  2002    531  1:01.09  2:08.67  3:17.23  4:26.08  9:07.43   
  Uinti Tampere  9:00.20      5:36.01  6:46.66  7:57.11       
                     
10  Joonas Järvi  2002    517  1:03.13  2:13.19  3:21.38  4:30.83  9:12.40   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  9:05.73      5:41.11  6:51.95  8:02.72       
                     
11  Oliver Kela  2002    511  1:04.59  2:13.70  3:25.19  4:35.63  9:14.45   
  Swimming Club Rovaniemi  9:25.10      5:44.92  6:54.68  8:04.98       
                     
12  Mio Harju  2002    487  1:04.53  2:15.13  3:26.17  4:38.23  9:23.49   
  TaTu Tampere  9:27.25      5:49.40  7:01.65  8:13.64       
                     
13  Mathias Lindfors  2002    479  1:04.65  2:15.15  3:26.98  4:39.11  9:26.64   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  9:24.56      5:51.12  7:03.76  8:16.41       
                     
14  Akseli Ylikoski  2002    446  1:07.56  2:19.94  3:33.33  4:46.73  9:40.27   
  Pihlava Työväen Urheilijat  9:53.53      6:00.87  7:15.00  8:29.28       
                     
15  Veikko Pyyhtinen  2002    393  1:08.18  2:24.29  3:41.15  4:57.96  10:05.16   
  Swimming Jyväskylä  10:04.14      6:14.84  7:31.95  8:50.10       
                     
 
Laji 12, 4X100m VU T15, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Raisu Tytöt 1  2003  18  720          3:50.36   
  Raision Urheilijat  3:53.58                 
  Rebekka Luoto  2003      27.62  57.67      57.67   
  Irene Mäkilä  2004      27.56  57.83      1:55.50   
  Sylvia Kuusisto  2003      26.83  57.40      2:52.90   
  Riikka Niskala  2004      27.24  57.46      3:50.36   
                     
Hss Naiset 1  2003  14  690          3:53.61   
  Helsingfors Simsällskap  3:55.43                 
  Laura Lahtinen  2003      27.50  57.29      57.29   
  Lotta Pälsi  2004      28.11  58.27      1:55.56   
  Aamu Änkilä  2004      28.40  59.84      2:55.40   
  Peppi Vesalainen  2004      27.53  58.21      3:53.61   
                     
Oulun Uinti  2003  12  664          3:56.67   
  Oulun Uinti 1906  3:57.88                 
  Petra Ansaranta  2004      28.30  59.26      59.26   
  Venla Säntti  2003      28.29  58.89      1:58.15   
  Minja Lukkari  2003      28.20  59.23      2:57.38   
  Madeleine Hiltunen  2003      28.13  59.29      3:56.67   
                     
Cetus 1  2003  10  641          3:59.53   
  Cetus Espoo  3:59.25                 
  Laura Kellberg  2003      27.82  58.59      58.59   
  Tuuli Pippuri  2005      28.44  1:01.09      1:59.68   
  Jutta Jauhiainen  2004      29.10  1:00.42      3:00.10   
  Dina Sadojevic Jelacik  2004      28.17  59.43      3:59.53   
                     
Uita 1  2003  608          4:03.67   
  Uinti Tampere  4:03.97                 
  Adeliina Kaarlenkaski  2004      29.37  1:03.36      1:03.36   
  Emmi Manninen  2004      28.36  59.85      2:03.21   
  Siiri Arjanmaa  2004      28.51  59.47      3:02.68   
  Frida Ekman  2004      28.10  1:00.99      4:03.67   
                     
Åsk 1  2003  607          4:03.90   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  4:05.45                 
  Iris Hanski  2003      28.85  1:00.59      1:00.59   
  Daniela Degenhardt  2003      28.84  1:00.48      2:01.07   
  Maija Nurmi  2003      29.43  1:01.80      3:02.87   
  Aino Rantala  2004      28.94  1:01.03      4:03.90   
                     
Cetus 2  2003  595          4:05.50   
  Cetus Espoo  4:06.17                 
  Kira Lindroos  2005      29.73  1:01.57      1:01.57   
  Saga Kovanen  2004      29.71  1:01.30      2:02.87   
  Inka Vahtola  2005      29.32  1:01.43      3:04.30   
  Greta Beszteri  2004      28.81  1:01.20      4:05.50   
                     
Cetus 3  2003  551          4:11.91   
  Cetus Espoo  4:06.47                 
  Milla-Lotta Tapanainen  2003      30.21  1:03.81      1:03.81   
  Emma Johansson  2003      29.62  1:02.24      2:06.05   
  Cindy Palm  2003      29.15  1:03.06      3:09.11   
  Aada Rissanen  2004      29.99  1:02.80      4:11.91   
                     
 
Laji 13, 200m RU T13,14,15, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Viivi Säntti  2005  537  37.50  1:20.39  2:03.14    2:45.54   
  Oulun Uinti 1906  2:47.71                 
                     
Inka Vahtola  2005  528  37.84  1:21.16  2:04.56    2:46.45   
  Cetus Espoo  2:47.94                 
                     
Tuuli Pippuri  2005  518  37.74  1:20.58  2:03.81    2:47.49   
  Cetus Espoo  2:45.20                 
                     
Milla Karttunen  2005  515  37.96  1:20.64  2:03.52    2:47.84   
  Raision Urheilijat  2:50.45                 
                     
Kira Lindroos  2005  508  39.32  1:22.52  2:05.50    2:48.65   
  Cetus Espoo  2:52.46                 
                     
Milla Strandberg  2005  507  37.49  1:20.27  2:04.37    2:48.72   
  Vanders  2:50.11                 
                     
Teea Jestoi  2005  506  38.77  1:22.12  2:05.31    2:48.82   
  Kokkolan Uimaseura  2:51.29                 
                     
Aino Koskelo  2005  502  38.39  1:21.11  2:05.07    2:49.30   
  Nurmijärven Uinti  2:48.33                 
                     
Maura Bergström  2005    495  38.05  1:20.56  2:04.83    2:50.06   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:50.70                 
                     
10  Ronja Nevanko  2005    482  38.63  1:22.18  2:06.81    2:51.53   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:50.08                 
                     
11  Meea Juntunen  2005    480  39.14  1:23.21  2:07.62    2:51.87   
  Tuusulan Uimaseura  2:51.33                 
                     
12  Aino Ollikainen  2005    469  38.41  1:23.04  2:08.35    2:53.18   
  Keuruun Toverit  2:54.60                 
                     
13  Melissa Miettinen  2005    459  38.35  1:22.00  2:07.80    2:54.38   
  Helsingin Uimarit  2:54.27                 
                     
14  Rina Rantanen  2005    446  39.64  1:24.35  2:10.37    2:56.00   
  Cetus Espoo  2:52.76                 
                     
15  Sofi Andström  2005    435  39.98  1:25.43  2:11.53    2:57.52   
  ORCA Helsinki  2:54.31                 
                     
16  Aada Hirvasoja  2005    429  39.51  1:25.11  2:11.84    2:58.36   
  Haukiputaan Heitto  2:55.24                 
                     
 
Laji 13, 200m RU T13,14,15, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petra Ansaranta  2004  661  35.81  1:15.19  1:54.70    2:34.44   
  Oulun Uinti 1906  2:36.12                 
                     
Pinja Taskila  2004  647  35.42  1:14.49  1:54.77    2:35.56   
  Oulun Uinti 1906  2:36.12                 
                     
Olga Emilia Mattila  2004  616  37.45  1:18.07  1:58.29    2:38.08   
  Oulun Uinti 1906  2:42.99                 
                     
Jenna Pulkkinen  2004  614  36.22  1:16.90  1:58.31    2:38.30   
  Kouvolan Uimarit  2:41.42                 
                     
Meeri Yli-Äyhö  2004  602  36.84  1:18.19  1:57.97    2:39.29   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:41.71                 
                     
Siiri Ala-Karvia  2004  544  36.57  1:18.71  2:00.84    2:44.79   
  Uinti Tampere  2:44.10                 
                     
Siiri Mätäsjärvi  2004  528  37.22  1:19.39  2:02.42    2:46.40   
  Uinti Tampere  2:46.18                 
                     
Sohvi Kallinen  2004  527  37.45  1:19.74  2:02.99    2:46.60   
  Lahden Uimaseura  2:45.06                 
                     
Greta Beszteri  2004    522  36.72  1:18.44  2:02.57    2:47.06   
  Cetus Espoo  2:50.11                 
                     
10  Inka Elamaa  2004    512  38.13  1:21.08  2:04.42    2:48.18   
  Oulun Lohet  2:49.61                 
                     
11  Jessika Liimatta  2004    503  37.94  1:21.46  2:06.02    2:49.10   
  TaTu Tampere  2:50.24                 
                     
12  Laura Markuksela  2004    488  38.21  1:21.61  2:06.53    2:50.87   
  Oulun Lohet  2:47.67                 
                     
13  Sofia Nurkkala  2004    475  40.04  1:23.52  2:07.07    2:52.45   
  Kokkolan Uimaseura  2:51.89                 
                     
14  Viljaana Myllärinen  2004    471  37.68  1:21.31  2:06.75    2:52.91   
  Uinti Imatra  2:51.69                 
                     
15  Vlada Guljajeva  2004    468  37.10  1:20.12  2:05.80    2:53.21   
  Hyvinkään Uimaseura  2:49.84                 
                     
 
Laji 13, 200m RU T13,14,15, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Lahtinen  2003  731  34.03  1:12.01  1:50.32    2:29.38   
  Helsingfors Simsällskap  2:28.77                 
                     
Rebekka Luoto  2003  668  34.73  1:13.90  1:54.17    2:33.87   
  Raision Urheilijat  2:32.08                 
                     
Siiri Einiö  2003  660  34.92  1:13.61  1:53.46    2:34.53   
  Gladius Kirkkonummi  2:35.77                 
                     
Minja Lukkari  2003  591  35.54  1:15.46  1:57.31    2:40.33   
  Oulun Uinti 1906  2:40.28                 
                     
Emma Hämäläinen  2003  552  37.31  1:18.76  2:01.24    2:43.98   
  Vieskan Uimarit  2:44.74                 
                     
Mathilda Puutio  2003  552  37.62  1:19.44  2:01.69    2:44.00   
  Oulun Uinti 1906  2:44.29                 
                     
Roosa Kärkkäinen  2003  549  37.71  1:20.74  2:03.62    2:44.26   
  Oulun Lohet  2:42.66                 
                     
Aida Pasma  2003  542  36.27  1:17.83  2:01.23    2:44.97   
  Riihimäen Uimaseura  2:44.02                 
                     
Cindy Palm  2003    532  37.22  1:20.12  2:03.47    2:46.00   
  Cetus Espoo  2:45.75                 
                     
10  Martta Ruuska  2003    531  36.70  1:18.84  2:02.44    2:46.13   
  Swimming Jyväskylä  2:44.30                 
                     
11  Hilla Kuuva  2003    523  37.50  1:20.18  2:03.72    2:46.96   
  Lappeenrannan Uimarit  2:47.49                 
                     
12  Emma Haglund  2003    519  37.49  1:20.03  2:03.76    2:47.37   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:45.03                 
                     
13  Winona Forslund  2003    501  37.85  1:21.00  2:05.24    2:49.42   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:52.49                 
                     
14  Emma Jormanainen  2003    482  38.42  1:21.62  2:06.49    2:51.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:48.32                 
                     
15  Senni Tuominen  2003    470  37.62  1:20.99  2:06.69    2:53.07   
  Vesihelmen Uimaseura  2:51.03                 
                     
16  Juulia Käräjämies  2003    454  38.32  1:22.09  2:08.26    2:55.03   
  Nummelan Kisaajat  2:48.11                 
                     
 
Laji 14, 200m SU P14,15,16, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Danil Seksenov  2004  528  30.41  1:02.54  1:36.44    2:10.61   
  Vanders  2:14.49                 
                     
Taavi Backman  2004  459  32.85  1:08.00  1:43.05    2:16.92   
  Lahden Uimaseura  2:25.65                 
                     
Miro Birkstedt  2004  452  32.87  1:07.52  1:43.05    2:17.61   
  TaTu Tampere  2:19.12                 
                     
Konsta Kallio  2004  413  31.82  1:08.79  1:46.03    2:21.77   
  Uinti Tampere  2:26.25                 
                     
Joakim Kuhlberg  2004  411  32.34  1:07.47  1:44.66    2:22.01   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:20.88                 
                     
Aapo Kinnunen  2004  401  32.19  1:08.12  1:45.71    2:23.20   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:25.74                 
                     
Mikael Hirsiniemi  2004  384  33.53  1:10.71  1:48.75    2:25.32   
  Aurajoen Uinti  2:27.54                 
                     
Tino Kaukonen  2004  380  33.86  1:10.91  1:48.84    2:25.80   
  HTU Stadi  2:27.42                 
                     
Arttu Haipus  2004    377  34.32  1:10.83  1:49.21    2:26.16   
  Oulun Lohet  2:28.62                 
                     
10  Cedric Decena  2004    369  33.16  1:10.12  1:48.41    2:27.18   
  Oulun Lohet  2:25.92                 
                     
11  Joona Kuitu  2004    359  34.20  1:11.88  1:50.81    2:28.49   
  Simmis Wanda  2:26.48                 
                     
12  Samuli Masalin  2004    323  35.32  1:13.86  1:53.75    2:33.83   
  Cetus Espoo  2:30.24                 
                     
Veerti Juurakko  2004              DNF   
  Cetus Espoo  2:25.99                 
                     
Jesse Lintusalo  2004              DSQ   
  Vanders  2:28.12                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Onni Äijälä  2004              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura  2:23.82                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 14, 200m SU P14,15,16, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aku Kaila  2003  628  29.25  1:00.03  1:32.71    2:03.32   
  Raision Urheilijat  2:04.89                 
                     
Marcus Forsel  2003  530  31.28  1:03.57  1:36.56    2:10.45   
  Helsingfors Simsällskap  2:08.64                 
                     
Niklas Hatakka  2003  519  31.06  1:04.25  1:37.80    2:11.40   
  Cetus Espoo  2:13.74                 
                     
Akseli Hakala  2003  505  31.28  1:05.69  1:40.05    2:12.64   
  Uinti Tampere  2:14.80                 
                     
Simon Ravals  2003  481  31.31  1:05.44  1:40.48    2:14.81   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:15.67                 
                     
Johan Krister Fredriksson  2003  454  31.18  1:04.99  1:40.99    2:17.39   
  Helsingfors Simsällskap  2:11.58                 
                     
Risto Martikainen  2003  446  31.14  1:05.94  1:41.97    2:18.20   
  Kouvolan Uimarit  2:17.35                 
                     
Lauri Tolvanen  2003  430  31.33  1:06.60  1:43.50    2:19.92   
  Haminan Uimaseura  2:19.37                 
                     
Paavo Erkinaro  2003    418  32.87  1:08.90  1:45.27    2:21.23   
  Oulun Uinti 1906  2:20.07                 
                     
10  Sami Uusikumpu  2003    411  32.38  1:08.54  1:45.74    2:22.06   
  Simmis Wanda  2:21.92                 
                     
11  Teemu Oksakari  2003    408  31.81  1:06.96  1:44.65    2:22.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:18.91                 
                     
12  Nooa Lehtoniemi  2003    400  32.81  1:09.10  1:46.25    2:23.25   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:21.67                 
                     
13  Alexander Huhtala  2003    399  33.86  1:09.89  1:47.32    2:23.44   
  Cetus Espoo  2:23.61                 
                     
14  Joonas Cranston  2003    378  31.74  1:08.85  1:48.24    2:26.08   
  Nummelan Kisaajat  2:21.84                 
                     
15  Aki Hakkarainen  2003    328  34.82  1:13.17  1:52.67    2:33.07   
  Simmis Wanda  2:25.69                 
                     
Joona Kortteinen  2003              DSQ   
  Uinti Tampere  2:25.88                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 14, 200m SU P14,15,16, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jesper Lietzén  2002  582  29.60  1:01.67  1:34.37    2:06.45   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:05.79                 
                     
Rasmus Söderholm  2002  571  29.42  1:01.64  1:34.75    2:07.32   
  Helsingfors Simsällskap  2:13.92                 
                     
Akseli Kontiainen  2002  560  29.16  1:02.17  1:35.72    2:08.09   
  Joensuun Uimaseura  2:08.93                 
                     
Efim Romanov  2002  527  30.24  1:03.22  1:37.13    2:10.72   
  TaTu Tampere  2:10.78                 
                     
Ibrahim Ezzat  2002  510  29.07  1:02.01  1:36.94    2:12.20   
  Aurajoen Uinti  2:24.32                 
                     
Lasse Pulkkinen  2002  502  31.71  1:05.34  1:39.40    2:12.89   
  Oulun Uinti 1906  2:13.48                 
                     
Otto Sormunen  2002  434  31.57  1:06.77  1:43.25    2:19.41   
  Cetus Espoo  2:17.56                 
                     
Eemeli Leinonen  2002  433  32.25  1:07.53  1:44.29    2:19.59   
  Uinti Tampere  2:18.95                 
                     
Samu Petteri Kallio  2002    429  31.50  1:06.84  1:43.50    2:19.96   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:20.76                 
                     
10  Valtteri Taskinen  2002    409  33.20  1:09.38  1:46.27    2:22.23   
  Oulun Uinti 1906  2:21.48                 
                     
11  Oliver Kela  2002    397  31.28  1:07.30  1:45.92    2:23.69   
  Swimming Club Rovaniemi  2:18.24                 
                     
12  Akseli Ylikoski  2002    357  34.17  1:12.00  1:50.90    2:28.78   
  Pihlava Työväen Urheilijat  2:34.89                 
                     
13  Aarne Myllynen  2002    349  33.39  1:10.79  1:50.29    2:29.95   
  Järvenpään Uintiklubi  2:29.37                 
                     
14  Tino Lukkaroinen  2002    348  34.19  1:11.81  1:51.58    2:30.14   
  Riihimäen Uimaseura  2:26.72                 
                     
15  Elias Saarinen  2002    332  34.31  1:13.43  1:53.04    2:32.42   
  Riihimäen Uimaseura  2:32.52                 
                     
Tuukka Pekkanen  2002              DSQ   
  Keuruun Toverit  2:41.21                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 15, 50m SU T12-15, Loppukilpailut 12 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Lahtinen  2003  696          28.96   
  Helsingfors Simsällskap  29.22                 
Alina Antila  2004  682          29.16   
  Nurmijärven Uinti  29.47                 
Laura Kellberg  2003  645          29.70   
  Cetus Espoo  30.33                 
Madeleine Hiltunen  2003  641          29.76   
  Oulun Uinti 1906  30.05                 
Helmi Jouhten  2004  612          30.23   
  Kempeleen Pyrintö  31.40                 
Sylvia Kuusisto  2003  609          30.27   
  Raision Urheilijat  30.83                 
Martta Nygård  2003  602          30.39   
  Oulun Uinti 1906  30.27                 
Liinu Louhikoski  2004  574          30.88   
  Vanders  31.51                 
Aada Rissanen  2004    569          30.96   
  Cetus Espoo  30.91                 
10  Saana Yritys  2003    563          31.08   
  Uinti Hyvinkää  30.75                 
11  Riikka Niskala  2004    548          31.35   
  Raision Urheilijat  31.22                 
11  Wilma Lakanen  2003    548          31.35   
  Kokkolan Uimaseura  30.91                 
13  Kanerva Kinnunen  2004    526          31.80   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  31.14                 
14  Kiia Kärkkäinen  2003    517          31.97   
  Heinolan Isku  31.60                 
15  Laura Nissi  2004    516          31.99   
  Simmis Wanda  31.73                 
16  Ella Hulkki  2004    511          32.09   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  31.62                 
 
Laji 16, 100m SKU P13-16, Loppukilpailut 13 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Marcus Forsel  2003  628  27.33        58.73   
  Helsingfors Simsällskap  58.89                 
                     
Mihail Khanoukaev  2002  596  28.50        59.75   
  Cetus Espoo  1:00.46                 
                     
Oskari Arvo  2002  592  27.14        59.89   
  Aurajoen Uinti  1:03.53                 
                     
Oskari Aalto  2002  582  29.12        1:00.24   
  Helsingfors Simsällskap  59.82                 
                     
Lasse Pulkkinen  2002  575  28.75        1:00.47   
  Oulun Uinti 1906  1:01.50                 
                     
Jami Ihalainen  2003  572  28.60        1:00.57   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:00.69                 
                     
Antti Leppänen  2002  554  28.79        1:01.21   
  Lahden Uimaseura  1:01.70                 
                     
Jasu Ovaskainen  2002  541  27.76        1:01.71   
  Lahden Uimaseura  1:02.75                 
                     
Verneri Viisanen  2002    534  29.32        1:01.98   
  Cetus Espoo  1:00.97                 
                     
10  Daniel Rinne  2002    530  28.67        1:02.14   
  Cetus Espoo  1:01.69                 
                     
11  Santeri Pulkkinen  2004    529  28.79        1:02.19   
  Lahden Uimaseura  1:01.55                 
                     
12  Onni-Kalle Luomala  2002    495  29.20        1:03.58   
  Järvenpään Uintiklubi  1:04.12                 
                     
13  Benjamin Kangas  2002    485  28.48        1:04.01   
  Haminan Uimaseura  1:03.17                 
                     
14  Risto Martikainen  2003    458  29.36        1:05.25   
  Kouvolan Uimarit  1:04.15                 
                     
 
Laji 17, 100m PU T12,13,14,15, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Louna Kasvio  2006  470  32.47        1:10.19   
  Helsingfors Simsällskap  1:09.82                 
                     
Reeta Ollonen  2006  440  33.91        1:11.76   
  Oulun Uinti 1906  1:11.80                 
                     
Ellen Kaituri  2006  438  32.43        1:11.87   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:11.78                 
                     
Wilma Sundt  2006  427  34.21        1:12.51   
  Helsingfors Simsällskap  1:12.67                 
                     
Lotta Moilanen  2006  425  33.93        1:12.58   
  Oulun Uinti 1906  1:13.50                 
                     
Anni Turunen  2006  416  33.33        1:13.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:13.28                 
                     
Sini Mäkilä  2006  406  33.65        1:13.70   
  Raision Urheilijat  1:15.84                 
                     
Daniela Lietzén  2006  401  35.25        1:14.05   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:14.85                 
                     
Tinka Tamminen  2006    391  35.07        1:14.65   
  Lahden Uimaseura  1:15.28                 
                     
10  Aino Kuusisto  2006    391  34.88        1:14.67   
  Nurmijärven Uinti  1:14.93                 
                     
11  Elsa Vira  2006    361  33.13        1:16.64   
  Aurajoen Uinti  1:13.84                 
                     
12  Katriina Kallio  2006    357  35.50        1:16.91   
  Raision Urheilijat  1:15.36                 
                     
13  Malin Lindblom  2006    356  35.76        1:17.03   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:17.71                 
                     
14  Fia Stenman  2006    352  35.38        1:17.34   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:15.04