Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LRIKM loppukilpailut 2018 | Tulostuspäivämäärä | 02 joulukuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Lappeenranta | Tulostusaika | 21:13 | |||
Järjestäjä | Lappeenrannan uimarit | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 30 marraskuu 2018 |
Laji 1, 100m RU T12,13,14,15, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ellen Kaituri | 2006 | 9 | 578 | 35.19 | 1:14.85 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:14.11 | |||||||||
2 | Lotta Moilanen | 2006 | 7 | 562 | 36.01 | 1:15.56 | ||||
Oulun Uinti 1906 | 1:16.36 | |||||||||
3 | Reeta Ollonen | 2006 | 6 | 520 | 36.80 | 1:17.52 | ||||
Oulun Uinti 1906 | 1:18.30 | |||||||||
4 | Wilma Sundt | 2006 | 5 | 506 | 37.20 | 1:18.25 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 1:17.75 | |||||||||
5 | Janina Granberg | 2006 | 4 | 475 | 37.94 | 1:19.88 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 1:19.14 | |||||||||
6 | Daniela Lietzén | 2006 | 3 | 473 | 38.28 | 1:19.99 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:19.26 | |||||||||
7 | Elli Lenkkeri | 2006 | 2 | 452 | 38.37 | 1:21.21 | ||||
Uinti Hyvinkää | 1:22.17 | |||||||||
8 | Tinka Tamminen | 2006 | 1 | 440 | 38.33 | 1:21.98 | ||||
Lahden Uimaseura | 1:21.51 | |||||||||
9 | Iisa-Lotta Rantaniitty | 2006 | 425 | 38.73 | 1:22.92 | |||||
Cetus Espoo | 1:21.76 | |||||||||
10 | Fia Stenman | 2006 | 423 | 38.86 | 1:23.05 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:23.50 | |||||||||
11 | Helmi Käkelä | 2006 | 416 | 38.92 | 1:23.50 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:23.23 | |||||||||
12 | Hilla Känkänen | 2006 | 407 | 39.30 | 1:24.10 | |||||
Porin Uimaseura | 1:21.47 | |||||||||
13 | Tiinu Tamminen | 2006 | 395 | 40.01 | 1:24.97 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:21.84 | |||||||||
14 | Miina Torvikoski | 2006 | 392 | 39.75 | 1:25.16 | |||||
Kemin Uimaseura | 1:23.36 | |||||||||
15 | Kaisla Korvonen | 2006 | 389 | 40.50 | 1:25.36 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:24.43 | |||||||||
16 | Anniina Kurvinen | 2006 | 387 | 39.57 | 1:25.57 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:23.75 | |||||||||
Laji 1, 100m RU T12,13,14,15, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Maria Korkalainen | 2005 | 9 | 580 | 35.49 | 1:14.76 | ||||
Joensuun Uimaseura | 1:14.38 | |||||||||
2 | Teea Jestoi | 2005 | 7 | 571 | 36.51 | 1:15.14 | ||||
Kokkolan Uimaseura | 1:14.63 | |||||||||
3 | Tuuli Pippuri | 2005 | 6 | 564 | 35.60 | 1:15.44 | ||||
Cetus Espoo | 1:15.89 | |||||||||
4 | Lilli Kulpakko | 2005 | 5 | 541 | 36.39 | 1:16.53 | ||||
Aurajoen Uinti | 1:16.41 | |||||||||
5 | Milla Strandberg | 2005 | 4 | 530 | 36.04 | 1:17.04 | ||||
Vanders | 1:16.67 | |||||||||
6 | Inka Vahtola | 2005 | 3 | 528 | 36.60 | 1:17.15 | ||||
Cetus Espoo | 1:18.13 | |||||||||
7 | Viivi Säntti | 2005 | 2 | 526 | 36.13 | 1:17.23 | ||||
Oulun Uinti 1906 | 1:17.80 | |||||||||
8 | Milla Karttunen | 2005 | 1 | 512 | 36.61 | 1:17.95 | ||||
Raision Urheilijat | 1:19.35 | |||||||||
9 | Kiia Metsäkonkola | 2005 | 511 | 35.83 | 1:17.97 | |||||
Salon Uimarit | 1:18.61 | |||||||||
10 | Meea Juntunen | 2005 | 505 | 36.30 | 1:18.30 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:16.29 | |||||||||
11 | Rina Rantanen | 2005 | 490 | 36.92 | 1:19.08 | |||||
Cetus Espoo | 1:18.42 | |||||||||
12 | Kira Lindroos | 2005 | 488 | 37.05 | 1:19.20 | |||||
Cetus Espoo | 1:17.37 | |||||||||
13 | Maura Bergström | 2005 | 482 | 37.44 | 1:19.51 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:19.03 | |||||||||
14 | Aino Koskelo | 2005 | 471 | 37.90 | 1:20.10 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:18.05 | |||||||||
15 | Aino Ollikainen | 2005 | 471 | 38.01 | 1:20.12 | |||||
Keuruun Toverit | 1:19.44 | |||||||||
16 | Milla Lempiälä | 2005 | 462 | 37.37 | 1:20.63 | |||||
Loimaan Uimaseura | 1:19.20 | |||||||||
Laji 1, 100m RU T12,13,14,15, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Pinja Taskila | 2004 | 9 | 661 | 33.89 | 1:11.58 | ||||
Oulun Uinti 1906 | 1:12.96 | |||||||||
2 | Meeri Yli-Äyhö | 2004 | 7 | 646 | 34.32 | 1:12.11 | ||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:12.78 | |||||||||
3 | Jenna Pulkkinen | 2004 | 6 | 628 | 34.73 | 1:12.81 | ||||
Kouvolan Uimarit | 1:13.58 | |||||||||
4 | Lotta Pälsi | 2004 | 5 | 606 | 34.40 | 1:13.67 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 1:13.97 | |||||||||
5 | Sohvi Kallinen | 2004 | 4 | 574 | 35.27 | 1:15.00 | ||||
Lahden Uimaseura | 1:15.18 | |||||||||
6 | Jessika Liimatta | 2004 | 3 | 563 | 36.02 | 1:15.49 | ||||
TaTu Tampere | 1:16.71 | |||||||||
7 | Kanerva Kinnunen | 2004 | 2 | 560 | 35.43 | 1:15.63 | ||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:15.57 | |||||||||
8 | Aada Hakala | 2004 | 1 | 554 | 34.92 | 1:15.92 | ||||
Uinti Tampere | 1:14.98 | |||||||||
9 | Peppi Vesalainen | 2004 | 540 | 35.59 | 1:16.56 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:16.29 | |||||||||
10 | Laura Markuksela | 2004 | 533 | 35.35 | 1:16.90 | |||||
Oulun Lohet | 1:16.17 | |||||||||
11 | Siiri Konkka | 2004 | 518 | 36.04 | 1:17.64 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:16.88 | |||||||||
12 | Siiri Mätäsjärvi | 2004 | 513 | 36.71 | 1:17.89 | |||||
Uinti Tampere | 1:17.06 | |||||||||
13 | Inka Elamaa | 2004 | 507 | 37.10 | 1:18.16 | |||||
Oulun Lohet | 1:17.13 | |||||||||
14 | Nessa Järvinen | 2004 | 475 | 36.74 | 1:19.92 | |||||
Uimaseura Aquila | 1:16.35 | |||||||||
- | Siiri Ala-Karvia | 2004 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 1:14.74 | |||||||||
SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 1, 100m RU T12,13,14,15, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Laura Lahtinen | 2003 | 9 | 739 | 32.46 | 1:08.97 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 1:08.18 | |||||||||
2 | Rebekka Luoto | 2003 | 7 | 686 | 33.20 | 1:10.68 | ||||
Raision Urheilijat | 1:09.88 | |||||||||
3 | Siiri Einiö | 2003 | 6 | 663 | 33.14 | 1:11.50 | ||||
Gladius Kirkkonummi | 1:11.45 | |||||||||
4 | Minja Lukkari | 2003 | 5 | 619 | 34.18 | 1:13.15 | ||||
Oulun Uinti 1906 | 1:12.77 | |||||||||
5 | Cindy Palm | 2003 | 4 | 561 | 35.13 | 1:15.59 | ||||
Cetus Espoo | 1:16.71 | |||||||||
6 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | 3 | 559 | 35.74 | 1:15.68 | ||||
Oulun Lohet | 1:14.70 | |||||||||
7 | Aida Pasma | 2003 | 2 | 555 | 35.35 | 1:15.86 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 1:13.35 | |||||||||
8 | Martta Ruuska | 2003 | 1 | 546 | 35.36 | 1:16.29 | ||||
Swimming Jyväskylä | 1:15.75 | |||||||||
9 | Emma Haglund | 2003 | 542 | 35.58 | 1:16.46 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:14.94 | |||||||||
10 | Siiri Pellinen | 2003 | 539 | 36.05 | 1:16.60 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:16.23 | |||||||||
11 | Winona Forslund | 2003 | 524 | 35.23 | 1:17.33 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:16.88 | |||||||||
12 | Emma Hämäläinen | 2003 | 521 | 36.22 | 1:17.45 | |||||
Vieskan Uimarit | 1:16.18 | |||||||||
13 | Julia Sairanen | 2003 | 505 | 36.24 | 1:18.26 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:17.70 | |||||||||
14 | Milla-Lotta Tapanainen | 2003 | 504 | 36.44 | 1:18.31 | |||||
Cetus Espoo | 1:17.60 | |||||||||
15 | Emma Jormanainen | 2003 | 503 | 36.86 | 1:18.37 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:17.68 | |||||||||
16 | Hilla Kuuva | 2003 | 500 | 36.46 | 1:18.55 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:17.53 | |||||||||
Laji 2, 200m SKU P13,14,15,16, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ajjuub Ezzat | 2005 | 9 | 437 | 31.39 | 1:08.64 | 1:52.01 | 2:24.37 | ||
Aurajoen Uinti | 2:27.10 | |||||||||
2 | Leo Währn | 2005 | 7 | 399 | 31.23 | 1:09.38 | 1:54.54 | 2:28.81 | ||
Vanders | 2:30.25 | |||||||||
3 | Tuomas Toppinen | 2005 | 6 | 395 | 31.91 | 1:09.16 | 1:52.97 | 2:29.37 | ||
Aurajoen Uinti | 2:30.16 | |||||||||
4 | Sakari Korri | 2005 | 5 | 391 | 30.76 | 1:10.80 | 1:55.60 | 2:29.80 | ||
Rauman Uimaseura | 2:34.95 | |||||||||
5 | Nico Peltonen | 2005 | 4 | 384 | 30.02 | 1:08.98 | 1:55.22 | 2:30.77 | ||
Hyvinkään Uimaseura | 2:33.53 | |||||||||
6 | Lucas Lydman | 2005 | 3 | 376 | 31.21 | 1:10.00 | 1:56.72 | 2:31.82 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:31.52 | |||||||||
7 | Teo Mattelmäki | 2005 | 2 | 373 | 32.62 | 1:09.65 | 1:56.95 | 2:32.27 | ||
Cetus Espoo | 2:35.39 | |||||||||
8 | Samuel Halminen | 2005 | 1 | 369 | 31.51 | 1:12.18 | 1:56.98 | 2:32.76 | ||
Helsingfors Simsällskap | 2:32.84 | |||||||||
9 | Topias Tynjä | 2005 | 365 | 31.95 | 1:12.28 | 1:58.39 | 2:33.36 | |||
Lahden Uimaseura | 2:35.11 | |||||||||
10 | Samuel Sainio | 2005 | 343 | 33.05 | 1:15.39 | 2:00.47 | 2:36.50 | |||
Uinti Tampere | 2:39.33 | |||||||||
11 | Aapo Tuhkanen | 2005 | 342 | 33.96 | 1:12.79 | 2:01.33 | 2:36.64 | |||
Tuusulan Uimaseura | 2:37.50 | |||||||||
12 | Joonas Arponen | 2005 | 334 | 32.09 | 1:13.84 | 2:02.77 | 2:37.89 | |||
Rauman Uimaseura | 2:41.81 | |||||||||
13 | Tuomas Hämäläinen | 2005 | 333 | 33.47 | 1:15.64 | 2:00.56 | 2:38.07 | |||
Kuopion Uimaseura | 2:37.63 | |||||||||
14 | Luka Laaksonen | 2005 | 318 | 34.67 | 1:16.67 | 2:05.03 | 2:40.51 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:41.23 | |||||||||
15 | Arttu Venemies | 2005 | 300 | 35.09 | 1:16.28 | 2:05.30 | 2:43.69 | |||
Swimming Jyväskylä | 2:41.56 | |||||||||
Laji 2, 200m SKU P13,14,15,16, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Santeri Pulkkinen | 2004 | 9 | 541 | 28.33 | 1:03.53 | 1:42.44 | 2:14.54 | ||
Lahden Uimaseura | 2:18.15 | |||||||||
2 | Davin Lindholm | 2004 | 7 | 523 | 29.51 | 1:04.36 | 1:43.80 | 2:15.99 | ||
Helsingfors Simsällskap | 2:17.16 | |||||||||
3 | Juuso Leppänen | 2004 | 6 | 509 | 27.28 | 1:02.37 | 1:42.90 | 2:17.26 | ||
Aurajoen Uinti | 2:19.59 | |||||||||
4 | Lassi Niemi | 2004 | 5 | 508 | 28.39 | 1:03.35 | 1:45.52 | 2:17.39 | ||
TaTu Tampere | 2:20.07 | |||||||||
5 | Taavi Backman | 2004 | 4 | 497 | 29.44 | 1:04.72 | 1:45.34 | 2:18.36 | ||
Lahden Uimaseura | 2:19.89 | |||||||||
6 | Joonas Maaranen | 2004 | 3 | 491 | 28.22 | 1:04.51 | 1:44.44 | 2:18.93 | ||
Hyvinkään Uimaseura | 2:21.99 | |||||||||
7 | Niilo Kilpeläinen | 2004 | 2 | 467 | 29.93 | 1:07.71 | 1:48.53 | 2:21.25 | ||
TaTu Tampere | 2:26.29 | |||||||||
8 | Verneri Lehtovaara | 2004 | 1 | 465 | 28.37 | 1:03.86 | 1:49.90 | 2:21.42 | ||
Salon Uimarit | 2:20.37 | |||||||||
9 | Miro Birkstedt | 2004 | 457 | 31.15 | 1:07.13 | 1:49.96 | 2:22.27 | |||
TaTu Tampere | 2:26.16 | |||||||||
10 | Aapo Kinnunen | 2004 | 437 | 29.09 | 1:05.38 | 1:49.90 | 2:24.39 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:27.16 | |||||||||
11 | Onni Äijälä | 2004 | 436 | 29.31 | 1:06.15 | 1:49.14 | 2:24.47 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 2:19.66 | |||||||||
12 | Alexander Malyshkov | 2004 | 431 | 29.73 | 1:07.42 | 1:50.04 | 2:25.05 | |||
Salon Uimarit | 2:27.41 | |||||||||
13 | Pavel Pankratov | 2004 | 417 | 31.41 | 1:08.72 | 1:51.01 | 2:26.66 | |||
TaTu Tampere | 2:26.21 | |||||||||
14 | Veerti Juurakko | 2004 | 405 | 33.01 | 1:11.18 | 1:53.25 | 2:28.06 | |||
Cetus Espoo | 2:25.27 | |||||||||
15 | Cedric Decena | 2004 | 400 | 30.08 | 1:07.68 | 1:51.24 | 2:28.72 | |||
Oulun Lohet | 2:27.20 | |||||||||
16 | Rasmus Kalvik | 2004 | 372 | 32.64 | 1:11.50 | 1:57.93 | 2:32.37 | |||
Ålands Simförening | 2:27.99 | |||||||||
Laji 2, 200m SKU P13,14,15,16, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aleksi Koprinen | 2003 | 9 | 619 | 27.90 | 1:02.58 | 1:39.06 | 2:08.61 | ||
Helsingfors Simsällskap | 2:09.81 | |||||||||
2 | Marcus Forsel | 2003 | 7 | 615 | 27.03 | 59.30 | 1:37.54 | 2:08.91 | ||
Helsingfors Simsällskap | 2:10.98 | |||||||||
3 | Jami Ihalainen | 2003 | 6 | 586 | 28.46 | 1:02.09 | 1:38.85 | 2:10.97 | ||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:13.81 | |||||||||
4 | Luukas Vainio | 2003 | 5 | 576 | 27.97 | 1:02.63 | 1:40.53 | 2:11.74 | ||
Cetus Espoo | 2:15.21 | |||||||||
5 | Niklas Hatakka | 2003 | 4 | 567 | 28.99 | 1:02.16 | 1:40.88 | 2:12.44 | ||
Cetus Espoo | 2:12.65 | |||||||||
6 | Simon Ravals | 2003 | 3 | 510 | 27.23 | 1:02.99 | 1:45.78 | 2:17.19 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:19.52 | |||||||||
7 | Olli-Pekka Pietarila | 2003 | 2 | 506 | 29.65 | 1:05.65 | 1:44.80 | 2:17.49 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:17.12 | |||||||||
8 | Toni Lipponen | 2003 | 1 | 495 | 30.36 | 1:06.06 | 1:47.14 | 2:18.51 | ||
Kemin Uimaseura | 2:19.62 | |||||||||
9 | Sami Uusikumpu | 2003 | 487 | 29.82 | 1:04.99 | 1:45.97 | 2:19.34 | |||
Simmis Wanda | 2:23.40 | |||||||||
10 | Paavo Erkinaro | 2003 | 474 | 29.76 | 1:05.90 | 1:46.85 | 2:20.52 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:19.43 | |||||||||
11 | Eetu Palvanen | 2003 | 473 | 28.99 | 1:03.80 | 1:47.04 | 2:20.68 | |||
Lahden Uimaseura | 2:20.08 | |||||||||
12 | Alexander Huhtala | 2003 | 471 | 31.69 | 1:06.99 | 1:46.90 | 2:20.85 | |||
Cetus Espoo | 2:21.59 | |||||||||
13 | Eemil Kankare | 2003 | 445 | 31.51 | 1:08.53 | 1:49.81 | 2:23.50 | |||
Aurajoen Uinti | 2:23.23 | |||||||||
14 | Arttu Mäenpää | 2003 | 439 | 29.00 | 1:07.70 | 1:49.98 | 2:24.16 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:18.70 | |||||||||
- | Alex Lydman | 2003 | DSQ | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:13.42 | |||||||||
SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Lassi Haimi | 2003 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 2:11.07 | |||||||||
SW 6.4 Sukellus uidessa/maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 2, 200m SKU P13,14,15,16, Loppukilpailut 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jesper Lietzén | 2002 | 9 | 668 | 28.11 | 59.29 | 1:35.14 | 2:05.40 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:09.02 | |||||||||
2 | Lasse Pulkkinen | 2002 | 7 | 613 | 28.25 | 1:01.96 | 1:37.98 | 2:08.99 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:13.39 | |||||||||
3 | Oskari Aalto | 2002 | 6 | 610 | 28.18 | 1:04.02 | 1:40.66 | 2:09.24 | ||
Helsingfors Simsällskap | 2:11.51 | |||||||||
4 | Oscar Skjäl | 2002 | 5 | 602 | 27.84 | 1:01.43 | 1:39.66 | 2:09.80 | ||
Cetus Espoo | 2:12.88 | |||||||||
5 | Efim Romanov | 2002 | 4 | 590 | 27.75 | 1:00.79 | 1:38.98 | 2:10.65 | ||
TaTu Tampere | 2:16.85 | |||||||||
6 | Robin Söderholm | 2002 | 3 | 548 | 28.85 | 1:03.63 | 1:42.14 | 2:13.91 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:13.97 | |||||||||
7 | Wäinö Koskinen | 2002 | 2 | 532 | 28.25 | 1:02.62 | 1:42.25 | 2:15.24 | ||
Uinti Tampere | 2:19.22 | |||||||||
8 | Jasu Ovaskainen | 2002 | 1 | 523 | 28.01 | 1:01.84 | 1:42.95 | 2:15.99 | ||
Lahden Uimaseura | 2:15.84 | |||||||||
9 | Verneri Viisanen | 2002 | 516 | 29.19 | 1:06.14 | 1:42.66 | 2:16.60 | |||
Cetus Espoo | 2:15.86 | |||||||||
10 | Elias Juntunen | 2002 | 513 | 29.47 | 1:05.35 | 1:45.25 | 2:16.86 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:19.29 | |||||||||
11 | Daniel Rinne | 2002 | 507 | 28.59 | 1:04.65 | 1:45.40 | 2:17.48 | |||
Cetus Espoo | 2:19.82 | |||||||||
12 | Oskari Arvo | 2002 | 505 | 28.58 | 1:03.35 | 1:45.18 | 2:17.60 | |||
Aurajoen Uinti | 2:22.41 | |||||||||
13 | Benjamin Kangas | 2002 | 491 | 29.53 | 1:03.15 | 1:44.37 | 2:18.88 | |||
Haminan Uimaseura | 2:20.97 | |||||||||
14 | Valtteri Taskinen | 2002 | 462 | 31.08 | 1:06.86 | 1:46.90 | 2:21.77 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:20.77 | |||||||||
15 | Samu Petteri Kallio | 2002 | 405 | 30.47 | 1:07.34 | 1:52.64 | 2:28.07 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:25.57 | |||||||||
- | Leo Mikkonen | 2002 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 2:18.24 | |||||||||
SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 3, 50m PU T12-15, Loppukilpailut 12 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Laura Lahtinen | 2003 | 9 | 723 | 27.16 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 27.26 | |||||||||
2 | Aino Hinkka | 2005 | 7 | 617 | 28.63 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 29.43 | |||||||||
3 | Alina Antila | 2004 | 6 | 589 | 29.07 | |||||
Nurmijärven Uinti | 28.74 | |||||||||
4 | Helmi Jouhten | 2004 | 5 | 577 | 29.27 | |||||
Kempeleen Pyrintö | 29.58 | |||||||||
5 | Karla Tiainen | 2005 | 4 | 570 | 29.39 | |||||
Simmis Wanda | 29.47 | |||||||||
6 | Laura Kellberg | 2003 | 3 | 564 | 29.50 | |||||
Cetus Espoo | 29.29 | |||||||||
7 | Rebekka Luoto | 2003 | 2 | 561 | 29.55 | |||||
Raision Urheilijat | 29.49 | |||||||||
8 | Madeleine Hiltunen | 2003 | 1 | 560 | 29.57 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 29.83 | |||||||||
9 | Kiia Kärkkäinen | 2003 | 535 | 30.03 | ||||||
Heinolan Isku | 29.82 | |||||||||
10 | Vilja Grundström | 2003 | 530 | 30.11 | ||||||
Vanders | 30.03 | |||||||||
11 | Siiri Konkka | 2004 | 521 | 30.29 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.47 | |||||||||
12 | Julia Sairanen | 2003 | 516 | 30.38 | ||||||
Lahden Uimaseura | 30.18 | |||||||||
13 | Liinu Louhikoski | 2004 | 515 | 30.40 | ||||||
Vanders | 30.43 | |||||||||
14 | Siiri Einiö | 2003 | 509 | 30.53 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 29.69 | |||||||||
15 | Teea Jestoi | 2005 | 507 | 30.56 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 30.47 | |||||||||
16 | Annukka Pihkamäki | 2004 | 475 | 31.23 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 30.29 | |||||||||
Laji 4, 50m VU P13-16, Loppukilpailut 13 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ronny Brännkärr | 2002 | 9 | 629 | 23.64 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | 23.50 | |||||||||
2 | Lari Tumanoff | 2003 | 7 | 588 | 24.17 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 24.54 | |||||||||
3 | Santeri Herpola | 2003 | 6 | 586 | 24.21 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 24.85 | |||||||||
4 | Matias Hjelm | 2002 | 5 | 578 | 24.32 | |||||
Vanders | 24.70 | |||||||||
5 | Rasmus Söderholm | 2002 | 4 | 568 | 24.46 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 25.07 | |||||||||
6 | Simon Ravals | 2003 | 3 | 555 | 24.64 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 24.84 | |||||||||
7 | Antti Leppänen | 2002 | 2 | 543 | 24.83 | |||||
Lahden Uimaseura | 24.90 | |||||||||
8 | Onni-Kalle Luomala | 2002 | 1 | 539 | 24.88 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 24.69 | |||||||||
9 | Daniel Rinne | 2002 | 538 | 24.91 | ||||||
Cetus Espoo | 24.69 | |||||||||
10 | Oskari Aalto | 2002 | 532 | 25.00 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 24.53 | |||||||||
11 | Leo Mikkonen | 2002 | 522 | 25.15 | ||||||
Cetus Espoo | 25.16 | |||||||||
12 | Johan Krister Fredriksson | 2003 | 519 | 25.21 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 24.71 | |||||||||
13 | Joonas Cranston | 2003 | 515 | 25.26 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 25.51 | |||||||||
14 | Robin Söderholm | 2002 | 485 | 25.77 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 25.06 | |||||||||
15 | Jasu Ovaskainen | 2002 | 481 | 25.84 | ||||||
Lahden Uimaseura | 25.10 | |||||||||
Laji 5, 800m VU T13,14,15, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | Ilm.aika | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Ada Hakkarainen | 2005 | 9 | 667 | 1:04.98 | 2:13.06 | 3:21.20 | 4:30.29 | 9:08.38 | |
Helsingfors Simsällskap | 9:09.50 | 5:38.93 | 6:48.55 | 7:58.29 | ||||||
2 | Aino Hinkka | 2005 | 7 | 643 | 1:04.69 | 2:13.07 | 3:22.68 | 4:34.47 | 9:15.18 | |
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 9:19.97 | 5:45.47 | 6:56.64 | 8:07.51 | ||||||
3 | Tuuli Pippuri | 2005 | 6 | 642 | 1:06.05 | 2:15.97 | 3:26.15 | 4:36.32 | 9:15.57 | |
Cetus Espoo | 9:17.55 | 5:46.71 | 6:56.77 | 8:07.40 | ||||||
4 | Kira Lindroos | 2005 | 5 | 571 | 1:07.73 | 2:19.41 | 3:31.58 | 4:44.18 | 9:37.63 | |
Cetus Espoo | 9:28.16 | 5:57.18 | 7:11.07 | 8:25.60 | ||||||
5 | Veera Korsoff | 2005 | 4 | 553 | 1:07.99 | 2:18.95 | 3:32.32 | 4:45.83 | 9:43.74 | |
Helsingfors Simsällskap | 9:50.97 | 6:00.18 | 7:14.89 | 8:29.67 | ||||||
6 | Ella Suominen | 2005 | 3 | 551 | 1:08.75 | 2:22.02 | 3:36.15 | 4:50.20 | 9:44.47 | |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 9:40.24 | 6:04.42 | 7:18.59 | 8:32.82 | ||||||
7 | Moona Korpikoski | 2005 | 2 | 546 | 1:07.87 | 2:21.32 | 3:36.25 | 4:51.19 | 9:46.14 | |
Nokian Pyry | 9:53.83 | 6:05.64 | 7:19.86 | 8:34.29 | ||||||
8 | Aino Tamminen | 2005 | 1 | 545 | 1:07.74 | 2:20.54 | 3:34.54 | 4:49.30 | 9:46.77 | |
Lappeenrannan Uimarit | 9:45.50 | 6:04.22 | 7:19.28 | 8:34.26 | ||||||
9 | Vilma Leppähaara | 2005 | 541 | 1:06.49 | 2:17.26 | 3:30.80 | 4:45.02 | 9:48.16 | ||
Nummelan Kisaajat | 9:37.79 | 6:00.47 | 7:16.48 | 8:33.16 | ||||||
10 | Laura Kousa | 2005 | 515 | 1:09.58 | 2:25.49 | 3:40.87 | 4:56.45 | 9:57.78 | ||
Cetus Espoo | 10:01.31 | 6:11.48 | 7:26.71 | 8:44.12 | ||||||
11 | Fiona Laakso | 2005 | 503 | 1:08.15 | 2:23.56 | 3:39.34 | 4:56.07 | 10:02.45 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 9:53.58 | 6:12.74 | 7:30.63 | 8:47.79 | ||||||
12 | Elina Ryynänen | 2005 | 498 | 1:07.73 | 2:22.84 | 3:39.59 | 4:57.46 | 10:04.39 | ||
Simmis Wanda | 10:01.64 | 6:15.81 | 7:34.04 | 8:51.10 | ||||||
13 | Roosa Tuomainen | 2005 | 498 | 1:10.81 | 2:25.47 | 3:41.00 | 4:57.20 | 10:04.52 | ||
Salon Uimarit | 9:59.78 | 6:14.30 | 7:32.16 | 8:49.37 | ||||||
14 | Riina Niemi | 2005 | 497 | 1:09.09 | 2:25.22 | 3:43.19 | 5:02.25 | 10:04.86 | ||
Swimming Club Rovaniemi | 10:01.00 | 6:20.19 | 7:36.79 | 8:52.81 | ||||||
15 | Lumi Rossi | 2005 | 494 | 1:09.49 | 2:24.22 | 3:40.77 | 4:57.85 | 10:06.17 | ||
Cetus Espoo | 9:45.80 | 6:14.96 | 7:32.94 | 8:50.44 | ||||||
16 | Minttu Kiili | 2005 | 479 | 1:09.39 | 2:24.73 | 3:41.38 | 4:59.09 | 10:12.43 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 10:03.47 | 6:17.83 | 7:36.85 | 8:55.69 | ||||||
Laji 5, 800m VU T13,14,15, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | Ilm.aika | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Petra Ansaranta | 2004 | 9 | 708 | 1:06.48 | 2:14.81 | 3:23.88 | 4:31.78 | 8:57.65 | |
Oulun Uinti 1906 | 8:59.76 | 5:38.88 | 6:46.00 | 7:52.70 | ||||||
2 | Aino-Kaisa Paatos | 2004 | 7 | 657 | 1:07.49 | 2:17.05 | 3:26.97 | 4:36.93 | 9:11.13 | |
Raision Urheilijat | 9:16.70 | 5:46.16 | 6:55.66 | 8:05.34 | ||||||
3 | Olga Emilia Mattila | 2004 | 6 | 643 | 1:07.68 | 2:18.09 | 3:28.71 | 4:38.96 | 9:15.16 | |
Oulun Uinti 1906 | 9:23.76 | 5:49.37 | 6:57.97 | 8:08.19 | ||||||
4 | Irene Mäkilä | 2004 | 5 | 612 | 1:07.03 | 2:16.98 | 3:27.09 | 4:37.25 | 9:24.53 | |
Raision Urheilijat | 9:13.08 | 5:47.23 | 6:59.19 | 8:12.32 | ||||||
5 | Sohvi Kallinen | 2004 | 4 | 602 | 1:05.78 | 2:15.67 | 3:26.07 | 4:37.33 | 9:27.63 | |
Lahden Uimaseura | 9:24.89 | 5:50.38 | 7:04.30 | 8:16.28 | ||||||
6 | Lotta Hermonen | 2004 | 3 | 587 | 1:09.16 | 2:21.06 | 3:33.70 | 4:45.51 | 9:32.18 | |
Kouvolan Uimarit | 9:39.03 | 5:57.41 | 7:09.10 | 8:20.72 | ||||||
7 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 2 | 571 | 1:10.52 | 2:24.53 | 3:38.08 | 4:50.96 | 9:37.63 | |
Cetus Espoo | 9:28.99 | 6:03.59 | 7:15.96 | 8:27.87 | ||||||
8 | Aliina Karvonen | 2004 | 1 | 569 | 1:07.17 | 2:19.41 | 3:33.39 | 4:47.34 | 9:38.20 | |
Simmis Wanda | 9:29.15 | 6:01.53 | 7:15.73 | 8:29.57 | ||||||
9 | Ida Mäki-Hokkonen | 2004 | 567 | 1:09.45 | 2:22.71 | 3:35.90 | 4:48.44 | 9:38.86 | ||
Lappeenrannan Uimarit | 9:39.11 | 6:01.66 | 7:14.73 | 8:27.87 | ||||||
10 | Siiri Arjanmaa | 2004 | 560 | 1:07.25 | 2:20.66 | 3:35.24 | 4:50.14 | 9:41.30 | ||
Uinti Tampere | 9:33.16 | 6:03.58 | 7:17.53 | 8:29.96 | ||||||
11 | Saga Kovanen | 2004 | 553 | 1:09.75 | 2:23.28 | 3:36.46 | 4:49.18 | 9:43.94 | ||
Cetus Espoo | 9:34.11 | 6:03.12 | 7:17.28 | 8:30.98 | ||||||
12 | Aino Rantala | 2004 | 546 | 1:07.25 | 2:21.85 | 3:36.25 | 4:51.20 | 9:46.29 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 9:39.68 | 6:05.48 | 7:20.51 | 8:35.11 | ||||||
13 | Emmi Manninen | 2004 | 527 | 1:06.05 | 2:19.86 | 3:34.83 | 4:50.87 | 9:53.36 | ||
Uinti Tampere | 9:45.17 | 6:07.12 | 7:23.45 | 8:39.82 | ||||||
14 | Ciara Wacklin | 2004 | 523 | 1:09.65 | 2:24.99 | 3:40.27 | 4:55.96 | 9:54.88 | ||
Cetus Espoo | 9:45.32 | 6:10.43 | 7:25.94 | 8:41.69 | ||||||
15 | Anni Hyttinen | 2004 | 509 | 1:10.48 | 2:25.58 | 3:40.99 | 4:57.03 | 10:00.32 | ||
Aurajoen Uinti | 9:52.30 | 6:12.91 | 7:29.62 | 8:46.25 | ||||||
16 | Henna Känsäkangas | 2004 | 482 | 1:08.21 | 2:23.97 | 3:41.24 | 4:58.13 | 10:10.94 | ||
Kokkolan Uimaseura | 9:56.12 | 6:15.96 | 7:34.69 | 8:53.71 | ||||||
Laji 5, 800m VU T13,14,15, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | Ilm.aika | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Laura Lahtinen | 2003 | 9 | 748 | 1:03.56 | 2:10.07 | 3:17.19 | 4:23.44 | 8:48.00 | |
Helsingfors Simsällskap | 8:42.42 | 5:30.21 | 6:37.08 | 7:43.33 | ||||||
2 | Mathilda Puutio | 2003 | 7 | 690 | 1:05.79 | 2:13.41 | 3:21.78 | 4:29.98 | 9:02.43 | |
Oulun Uinti 1906 | 8:59.91 | 5:37.98 | 6:46.44 | 7:54.90 | ||||||
3 | Venla Säntti | 2003 | 6 | 637 | 1:06.87 | 2:15.74 | 3:24.99 | 4:34.95 | 9:16.92 | |
Oulun Uinti 1906 | 9:06.06 | 5:44.58 | 6:54.41 | 8:05.58 | ||||||
4 | Emma Johansson | 2003 | 5 | 577 | 1:09.39 | 2:21.33 | 3:33.28 | 4:45.47 | 9:35.69 | |
Cetus Espoo | 9:30.33 | 5:58.06 | 7:11.21 | 8:24.51 | ||||||
5 | Maija Nurmi | 2003 | 4 | 568 | 1:07.55 | 2:19.26 | 3:31.78 | 4:44.93 | 9:38.65 | |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 9:34.89 | 5:58.62 | 7:12.60 | 8:26.71 | ||||||
6 | Kerttu Nurmi | 2003 | 3 | 565 | 1:08.46 | 2:20.03 | 3:32.20 | 4:45.06 | 9:39.51 | |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 9:37.04 | 5:58.85 | 7:13.22 | 8:27.38 | ||||||
7 | Roosa Aho | 2003 | 2 | 564 | 1:08.50 | 2:21.09 | 3:34.31 | 4:47.54 | 9:40.04 | |
Raision Urheilijat | 9:39.22 | 6:00.49 | 7:14.16 | 8:27.66 | ||||||
8 | Martta Nygård | 2003 | 1 | 553 | 1:07.17 | 2:20.28 | 3:34.04 | 4:47.78 | 9:43.76 | |
Oulun Uinti 1906 | 9:36.37 | 6:01.54 | 7:15.96 | 8:29.79 | ||||||
9 | Siiri Reiniluoto | 2003 | 548 | 1:08.12 | 2:20.66 | 3:33.93 | 4:47.17 | 9:45.51 | ||
Helsingfors Simsällskap | 9:32.98 | 6:01.54 | 7:16.38 | 8:31.35 | ||||||
10 | Hilla Kuuva | 2003 | 544 | 1:09.38 | 2:22.26 | 3:36.66 | 4:51.43 | 9:47.09 | ||
Lappeenrannan Uimarit | 9:57.09 | 6:05.56 | 7:19.99 | 8:34.26 | ||||||
11 | Vilma Tikka | 2003 | 543 | 1:08.76 | 2:22.85 | 3:37.59 | 4:52.21 | 9:47.22 | ||
Lappeenrannan Uimarit | 9:50.70 | 6:06.64 | 7:21.12 | 8:35.88 | ||||||
12 | Milla Hyttinen | 2003 | 523 | 1:10.38 | 2:23.56 | 3:37.17 | 4:50.97 | 9:54.92 | ||
Helsingfors Simsällskap | 9:37.43 | 6:05.49 | 7:21.45 | 8:38.66 | ||||||
13 | Maija Björkholm | 2003 | 498 | 1:11.49 | 2:26.33 | 3:42.17 | 4:58.79 | 10:04.64 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 10:04.80 | 6:15.52 | 7:32.68 | 8:49.96 | ||||||
14 | Juulia Käräjämies | 2003 | 497 | 1:08.19 | 2:22.08 | 3:38.01 | 4:55.39 | 10:04.91 | ||
Nummelan Kisaajat | 9:46.92 | 6:13.30 | 7:31.81 | 8:49.41 | ||||||
15 | Julia Peltola | 2003 | 479 | 1:09.40 | 2:24.72 | 3:41.18 | 4:59.81 | 10:12.63 | ||
Cetus Espoo | 9:57.34 | 6:18.11 | 7:37.10 | 8:55.54 | ||||||
16 | Henna Hökkä | 2003 | 449 | 1:12.40 | 2:27.88 | 3:44.69 | 5:04.27 | 10:25.61 | ||
Oulun Uinti 1906 | 10:03.27 | 6:24.90 | 7:46.64 | 9:07.62 | ||||||
Laji 6, 4X100m VU P16, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | Aika | Tila | ||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Hss Miehet 1 | 2002 | 18 | 654 | 3:31.09 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 3:30.06 | |||||||||
Marcus Forsel | 2003 | 24.84 | 52.82 | 52.82 | ||||||
Oskari Aalto | 2002 | 25.88 | 53.49 | 1:46.31 | ||||||
Lassi Haimi | 2003 | 25.52 | 52.63 | 2:38.94 | ||||||
Lari Tumanoff | 2003 | 24.56 | 52.15 | 3:31.09 | ||||||
2 | Cetus 1 | 2002 | 14 | 628 | 3:33.95 | |||||
Cetus Espoo | 3:35.17 | |||||||||
Oscar Skjäl | 2002 | 26.04 | 53.39 | 53.39 | ||||||
Mihail Khanoukaev | 2002 | 25.31 | 53.13 | 1:46.52 | ||||||
Luukas Vainio | 2003 | 25.56 | 53.64 | 2:40.16 | ||||||
Leo Mikkonen | 2002 | 25.56 | 53.79 | 3:33.95 | ||||||
3 | Vus-Vss | 2002 | 12 | 611 | 3:35.93 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:39.68 | |||||||||
Robin Söderholm | 2002 | 26.19 | 54.11 | 54.11 | ||||||
Joonas Järvi | 2002 | 26.52 | 56.31 | 1:50.42 | ||||||
Simon Ravals | 2003 | 24.88 | 53.26 | 2:43.68 | ||||||
Alex Lydman | 2003 | 25.01 | 52.25 | 3:35.93 | ||||||
4 | Laus 1 | 2002 | 10 | 591 | 3:38.33 | |||||
Lahden Uimaseura | 3:39.65 | |||||||||
Antti Leppänen | 2002 | 25.65 | 54.75 | 54.75 | ||||||
Jasu Ovaskainen | 2002 | 25.33 | 53.04 | 1:47.79 | ||||||
Santeri Pulkkinen | 2004 | 26.17 | 55.02 | 2:42.81 | ||||||
Taavi Backman | 2004 | 26.52 | 55.52 | 3:38.33 | ||||||
5 | Hss Miehet 2 | 2002 | 8 | 578 | 3:40.02 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 3:37.47 | |||||||||
Johan Krister Fredriksson | 2003 | 26.04 | 54.51 | 54.51 | ||||||
Aleksi Koprinen | 2003 | 26.52 | 55.30 | 1:49.81 | ||||||
Rasmus Söderholm | 2002 | 25.24 | 52.93 | 2:42.74 | ||||||
Davin Lindholm | 2004 | 26.54 | 57.28 | 3:40.02 | ||||||
6 | Åsk 1 | 2002 | 6 | 573 | 3:40.62 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:42.98 | |||||||||
Jesper Lietzén | 2002 | 26.33 | 54.60 | 54.60 | ||||||
Santeri Herpola | 2003 | 25.04 | 53.63 | 1:48.23 | ||||||
Arttu Mäenpää | 2003 | 26.21 | 54.82 | 2:43.05 | ||||||
Aapo Kinnunen | 2004 | 26.69 | 57.57 | 3:40.62 | ||||||
7 | Tatu Tampere Ry | 2002 | 4 | 564 | 3:41.75 | |||||
TaTu Tampere | 3:42.19 | |||||||||
Petr Pankratov | 2002 | 26.21 | 55.23 | 55.23 | ||||||
Lassi Niemi | 2004 | 25.85 | 55.41 | 1:50.64 | ||||||
Axel Olander | 2002 | 26.87 | 55.60 | 2:46.24 | ||||||
Efim Romanov | 2002 | 26.54 | 55.51 | 3:41.75 | ||||||
8 | Aui Miehet [2002] | 2002 | 2 | 560 | 3:42.25 | |||||
Aurajoen Uinti | 3:44.72 | |||||||||
Ibrahim Ezzat | 2002 | 25.67 | 54.22 | 54.22 | ||||||
Juuso Leppänen | 2004 | 26.29 | 55.28 | 1:49.50 | ||||||
Eemil Kankare | 2003 | 26.67 | 57.03 | 2:46.53 | ||||||
Oskari Arvo | 2002 | 26.49 | 55.72 | 3:42.25 | ||||||
Laji 7, 100m RU P13,14,15,16, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sakari Korri | 2005 | 9 | 431 | 34.77 | 1:13.60 | ||||
Rauman Uimaseura | 1:15.55 | |||||||||
2 | Tuomas Toppinen | 2005 | 7 | 424 | 34.55 | 1:13.99 | ||||
Aurajoen Uinti | 1:14.95 | |||||||||
3 | Samuel Sainio | 2005 | 6 | 372 | 36.04 | 1:17.28 | ||||
Uinti Tampere | 1:18.68 | |||||||||
4 | Nico Peltonen | 2005 | 5 | 354 | 36.44 | 1:18.58 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:22.11 | |||||||||
5 | Leo Währn | 2005 | 4 | 350 | 36.82 | 1:18.90 | ||||
Vanders | 1:19.42 | |||||||||
6 | Samuel Halminen | 2005 | 3 | 347 | 36.58 | 1:19.11 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 1:18.32 | |||||||||
7 | Tuomas Hämäläinen | 2005 | 2 | 345 | 36.76 | 1:19.23 | ||||
Kuopion Uimaseura | 1:17.46 | |||||||||
8 | Serhat Kalin | 2005 | 1 | 320 | 36.97 | 1:21.24 | ||||
ORCA Helsinki | 1:19.66 | |||||||||
9 | Joel Hassinen | 2005 | 320 | 38.28 | 1:21.26 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:20.20 | |||||||||
10 | Jasper Oikarainen | 2005 | 314 | 38.69 | 1:21.80 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:22.15 | |||||||||
11 | Lucas Lydman | 2005 | 309 | 38.41 | 1:22.23 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:21.48 | |||||||||
12 | Aleksanteri Nissinen | 2005 | 289 | 38.96 | 1:24.02 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:24.41 | |||||||||
13 | Topias Tynjä | 2005 | 288 | 39.76 | 1:24.15 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:23.04 | |||||||||
14 | Nooa Matela | 2005 | 282 | 39.77 | 1:24.77 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:23.54 | |||||||||
15 | Joonas Arponen | 2005 | 276 | 39.82 | 1:25.37 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:23.94 | |||||||||
Laji 7, 100m RU P13,14,15,16, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Davin Lindholm | 2004 | 9 | 597 | 30.92 | 1:06.02 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 1:05.61 | |||||||||
2 | Niilo Kilpeläinen | 2004 | 7 | 504 | 33.10 | 1:09.84 | ||||
TaTu Tampere | 1:11.28 | |||||||||
3 | Joonas Maaranen | 2004 | 6 | 504 | 32.36 | 1:09.85 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:08.68 | |||||||||
4 | Juuso Leppänen | 2004 | 5 | 494 | 32.89 | 1:10.32 | ||||
Aurajoen Uinti | 1:10.75 | |||||||||
5 | Pavel Pankratov | 2004 | 4 | 456 | 33.65 | 1:12.20 | ||||
TaTu Tampere | 1:11.31 | |||||||||
6 | Taavi Backman | 2004 | 3 | 455 | 33.90 | 1:12.29 | ||||
Lahden Uimaseura | 1:12.78 | |||||||||
7 | Alexander Malyshkov | 2004 | 2 | 444 | 33.68 | 1:12.85 | ||||
Salon Uimarit | 1:14.30 | |||||||||
8 | Akseli Maaranen | 2004 | 1 | 443 | 33.73 | 1:12.94 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:12.50 | |||||||||
9 | Veerti Juurakko | 2004 | 433 | 34.41 | 1:13.47 | |||||
Cetus Espoo | 1:13.12 | |||||||||
10 | Cedric Decena | 2004 | 431 | 34.83 | 1:13.61 | |||||
Oulun Lohet | 1:12.85 | |||||||||
11 | Joona Saloniemi | 2004 | 415 | 34.99 | 1:14.53 | |||||
TaTu Tampere | 1:14.98 | |||||||||
12 | Miska Törmi | 2004 | 411 | 35.03 | 1:14.74 | |||||
Octopus Lohja | 1:14.54 | |||||||||
13 | Jesse Hyppönen | 2004 | 401 | 35.60 | 1:15.38 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:14.60 | |||||||||
14 | Aapo Koskinen | 2004 | 395 | 35.51 | 1:15.77 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:15.52 | |||||||||
15 | Atte Leinonen | 2004 | 381 | 35.13 | 1:16.66 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:15.87 | |||||||||
16 | Ukko-Pekka Luomala | 2004 | 375 | 34.95 | 1:17.10 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:14.94 | |||||||||
Laji 7, 100m RU P13,14,15,16, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jami Ihalainen | 2003 | 9 | 611 | 31.27 | 1:05.51 | ||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:06.04 | |||||||||
2 | Marcus Forsel | 2003 | 7 | 600 | 31.09 | 1:05.92 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 1:04.89 | |||||||||
3 | Lassi Haimi | 2003 | 6 | 549 | 32.17 | 1:07.90 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 1:07.43 | |||||||||
4 | Sami Uusikumpu | 2003 | 5 | 542 | 31.87 | 1:08.20 | ||||
Simmis Wanda | 1:10.26 | |||||||||
5 | Olli-Pekka Pietarila | 2003 | 4 | 520 | 32.75 | 1:09.13 | ||||
Oulun Uinti 1906 | 1:09.24 | |||||||||
6 | Joona Kortteinen | 2003 | 3 | 497 | 32.93 | 1:10.20 | ||||
Uinti Tampere | 1:12.48 | |||||||||
7 | Alexander Huhtala | 2003 | 2 | 479 | 33.75 | 1:11.05 | ||||
Cetus Espoo | 1:12.04 | |||||||||
8 | Lauri Kinnunen | 2003 | 1 | 479 | 32.86 | 1:11.06 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:11.58 | |||||||||
9 | Eemil Kankare | 2003 | 476 | 33.25 | 1:11.22 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:10.88 | |||||||||
10 | Topi Immonen | 2003 | 454 | 33.96 | 1:12.34 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:12.07 | |||||||||
11 | Paavo Erkinaro | 2003 | 452 | 34.05 | 1:12.44 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:11.48 | |||||||||
12 | Toni Lipponen | 2003 | 446 | 34.47 | 1:12.78 | |||||
Kemin Uimaseura | 1:12.36 | |||||||||
13 | Teemu Oksakari | 2003 | 441 | 33.94 | 1:13.03 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:11.94 | |||||||||
14 | Elias Kalliokoski | 2003 | 422 | 33.87 | 1:14.12 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:12.49 | |||||||||
Laji 7, 100m RU P13,14,15,16, Loppukilpailut 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mihail Khanoukaev | 2002 | 9 | 649 | 30.90 | 1:04.20 | ||||
Cetus Espoo | 1:04.78 | |||||||||
2 | Matias Hjelm | 2002 | 7 | 649 | 30.02 | 1:04.23 | ||||
Vanders | 1:04.57 | |||||||||
3 | Verneri Viisanen | 2002 | 6 | 602 | 31.05 | 1:05.84 | ||||
Cetus Espoo | 1:05.90 | |||||||||
4 | Lasse Pulkkinen | 2002 | 5 | 590 | 31.45 | 1:06.29 | ||||
Oulun Uinti 1906 | 1:07.02 | |||||||||
5 | Oskari Aalto | 2002 | 4 | 563 | 31.85 | 1:07.34 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 1:05.07 | |||||||||
6 | Antti Leppänen | 2002 | 3 | 558 | 31.44 | 1:07.52 | ||||
Lahden Uimaseura | 1:08.32 | |||||||||
7 | Valtteri Taskinen | 2002 | 2 | 541 | 32.09 | 1:08.21 | ||||
Oulun Uinti 1906 | 1:08.71 | |||||||||
8 | Robin Söderholm | 2002 | 1 | 519 | 32.40 | 1:09.19 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:07.91 | |||||||||
9 | Wäinö Koskinen | 2002 | 494 | 32.76 | 1:10.32 | |||||
Uinti Tampere | 1:10.52 | |||||||||
10 | Aleksi Rajaniemi | 2002 | 491 | 32.90 | 1:10.48 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:10.86 | |||||||||
11 | Daniel Rinne | 2002 | 487 | 33.14 | 1:10.64 | |||||
Cetus Espoo | 1:08.90 | |||||||||
12 | Julius Nyberg | 2002 | 484 | 32.67 | 1:10.81 | |||||
Kampuksen Plaani | 1:10.39 | |||||||||
13 | Niklas Laine | 2002 | 483 | 32.72 | 1:10.83 | |||||
Kampuksen Plaani | 1:09.85 | |||||||||
14 | Benjamin Kangas | 2002 | 474 | 33.36 | 1:11.30 | |||||
Haminan Uimaseura | 1:10.47 | |||||||||
15 | Henrik Siltari | 2002 | 443 | 33.55 | 1:12.94 | |||||
Kemin Uimaseura | 1:10.99 | |||||||||
Laji 8, 200m SKU T12,13,14,15, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lotta Moilanen | 2006 | 9 | 552 | 33.54 | 1:12.11 | 1:53.71 | 2:28.54 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:30.85 | |||||||||
2 | Louna Kasvio | 2006 | 7 | 537 | 32.95 | 1:11.00 | 1:56.12 | 2:29.89 | ||
Helsingfors Simsällskap | 2:32.01 | |||||||||
3 | Wilma Sundt | 2006 | 6 | 533 | 34.12 | 1:14.80 | 1:56.42 | 2:30.21 | ||
Helsingfors Simsällskap | 2:31.59 | |||||||||
4 | Ellen Kaituri | 2006 | 5 | 519 | 33.48 | 1:14.74 | 1:56.34 | 2:31.58 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:32.55 | |||||||||
5 | Reeta Ollonen | 2006 | 4 | 505 | 34.05 | 1:12.84 | 1:57.08 | 2:32.96 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:32.93 | |||||||||
6 | Daniela Lietzén | 2006 | 3 | 476 | 34.48 | 1:15.31 | 1:59.76 | 2:36.04 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:36.92 | |||||||||
7 | Janina Granberg | 2006 | 2 | 473 | 34.83 | 1:16.05 | 2:00.22 | 2:36.33 | ||
Helsingfors Simsällskap | 2:39.45 | |||||||||
8 | Aino Välimaa | 2006 | 1 | 461 | 33.90 | 1:14.25 | 2:03.21 | 2:37.66 | ||
Uinti Tampere | 2:42.40 | |||||||||
9 | Tinka Tamminen | 2006 | 457 | 35.32 | 1:17.32 | 2:02.65 | 2:38.17 | |||
Lahden Uimaseura | 2:41.48 | |||||||||
10 | Aino Kuusisto | 2006 | 455 | 34.45 | 1:14.72 | 2:01.54 | 2:38.37 | |||
Nurmijärven Uinti | 2:39.62 | |||||||||
11 | Miina Torvikoski | 2006 | 437 | 34.82 | 1:17.22 | 2:03.53 | 2:40.55 | |||
Kemin Uimaseura | 2:44.13 | |||||||||
12 | Tiinu Tamminen | 2006 | 435 | 34.95 | 1:16.66 | 2:02.67 | 2:40.79 | |||
Lahden Uimaseura | 2:39.33 | |||||||||
13 | Sini Mäkilä | 2006 | 434 | 33.28 | 1:13.98 | 2:03.45 | 2:40.93 | |||
Raision Urheilijat | 2:44.57 | |||||||||
14 | Kaisla Korvonen | 2006 | 413 | 36.46 | 1:15.91 | 2:04.59 | 2:43.60 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:41.61 | |||||||||
15 | Helmi Käkelä | 2006 | 409 | 34.28 | 1:17.79 | 2:05.53 | 2:44.06 | |||
Tuusulan Uimaseura | 2:44.42 | |||||||||
16 | Isla Leinonen | 2006 | 403 | 35.98 | 1:16.82 | 2:06.03 | 2:44.89 | |||
Uinti Tampere | 2:44.48 | |||||||||
Laji 8, 200m SKU T12,13,14,15, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aino Hinkka | 2005 | 9 | 637 | 29.38 | 1:04.59 | 1:48.18 | 2:21.60 | ||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:25.96 | |||||||||
2 | Lilli Kulpakko | 2005 | 7 | 592 | 31.17 | 1:08.20 | 1:50.64 | 2:25.07 | ||
Aurajoen Uinti | 2:28.17 | |||||||||
3 | Vilma Leppähaara | 2005 | 6 | 573 | 30.74 | 1:07.56 | 1:51.75 | 2:26.64 | ||
Nummelan Kisaajat | 2:30.80 | |||||||||
4 | Maria Korkalainen | 2005 | 5 | 567 | 31.20 | 1:10.76 | 1:52.83 | 2:27.18 | ||
Joensuun Uimaseura | 2:29.72 | |||||||||
5 | Ada Hakkarainen | 2005 | 4 | 560 | 33.75 | 1:13.39 | 1:54.62 | 2:27.84 | ||
Helsingfors Simsällskap | 2:33.76 | |||||||||
6 | Karla Tiainen | 2005 | 3 | 546 | 30.50 | 1:09.62 | 1:53.70 | 2:29.08 | ||
Simmis Wanda | 2:30.66 | |||||||||
7 | Inka Vahtola | 2005 | 2 | 542 | 32.33 | 1:12.25 | 1:55.55 | 2:29.45 | ||
Cetus Espoo | 2:32.24 | |||||||||
8 | Tuuli Pippuri | 2005 | 1 | 528 | 31.94 | 1:11.56 | 1:54.95 | 2:30.69 | ||
Cetus Espoo | 2:26.93 | |||||||||
9 | Kukka Kangas | 2005 | 504 | 33.75 | 1:11.17 | 1:57.65 | 2:33.05 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:31.47 | |||||||||
10 | Meea Juntunen | 2005 | 500 | 33.38 | 1:13.37 | 1:57.22 | 2:33.48 | |||
Tuusulan Uimaseura | 2:33.39 | |||||||||
11 | Aino Koskelo | 2005 | 488 | 34.41 | 1:15.31 | 1:59.11 | 2:34.75 | |||
Nurmijärven Uinti | 2:33.90 | |||||||||
12 | Maura Bergström | 2005 | 479 | 33.28 | 1:12.94 | 1:58.51 | 2:35.72 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:33.31 | |||||||||
13 | Viivi Säntti | 2005 | 478 | 34.39 | 1:15.55 | 1:59.91 | 2:35.83 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:33.69 | |||||||||
14 | Lumi Rossi | 2005 | 459 | 33.35 | 1:13.96 | 2:01.97 | 2:37.90 | |||
Cetus Espoo | 2:34.72 | |||||||||
15 | Fiona Laakso | 2005 | 451 | 32.46 | 1:11.66 | 2:00.35 | 2:38.80 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:35.38 | |||||||||
- | Kira Lindroos | 2005 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 2:27.01 | |||||||||
SW 10.2 Ei suorittanut koko kilpailumatkaa yksin uidessaan | ||||||||||
Laji 8, 200m SKU T12,13,14,15, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lotta Pälsi | 2004 | 9 | 691 | 30.24 | 1:05.49 | 1:45.21 | 2:17.80 | ||
Helsingfors Simsällskap | 2:21.50 | |||||||||
2 | Petra Ansaranta | 2004 | 7 | 665 | 30.60 | 1:06.65 | 1:46.78 | 2:19.55 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:21.63 | |||||||||
3 | Jenna Pulkkinen | 2004 | 6 | 632 | 31.65 | 1:08.18 | 1:49.49 | 2:21.96 | ||
Kouvolan Uimarit | 2:24.65 | |||||||||
4 | Olga Emilia Mattila | 2004 | 5 | 597 | 32.94 | 1:11.50 | 1:51.70 | 2:24.65 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:28.36 | |||||||||
5 | Pinja Taskila | 2004 | 4 | 576 | 32.97 | 1:11.45 | 1:51.82 | 2:26.42 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:30.86 | |||||||||
6 | Meeri Yli-Äyhö | 2004 | 3 | 563 | 32.02 | 1:09.97 | 1:51.77 | 2:27.53 | ||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:28.48 | |||||||||
7 | Saga Kovanen | 2004 | 2 | 540 | 31.95 | 1:10.19 | 1:55.08 | 2:29.59 | ||
Cetus Espoo | 2:32.09 | |||||||||
8 | Aino Rantala | 2004 | 1 | 538 | 31.63 | 1:10.31 | 1:55.77 | 2:29.82 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:32.20 | |||||||||
9 | Inka Elamaa | 2004 | 535 | 33.12 | 1:11.57 | 1:55.24 | 2:30.10 | |||
Oulun Lohet | 2:33.09 | |||||||||
10 | Greta Beszteri | 2004 | 521 | 31.87 | 1:12.38 | 1:55.37 | 2:31.40 | |||
Cetus Espoo | 2:33.00 | |||||||||
11 | Emmi Manninen | 2004 | 504 | 33.46 | 1:13.06 | 1:58.25 | 2:33.04 | |||
Uinti Tampere | 2:33.12 | |||||||||
12 | Nea Mustonen | 2004 | 495 | 33.22 | 1:12.94 | 1:58.09 | 2:33.98 | |||
Lahden Uimaseura | 2:32.64 | |||||||||
13 | Annukka Pihkamäki | 2004 | 487 | 32.06 | 1:12.70 | 1:57.48 | 2:34.84 | |||
Riihimäen Uimaseura | 2:29.41 | |||||||||
- | Irene Mäkilä | 2004 | DSQ | |||||||
Raision Urheilijat | 2:27.39 | |||||||||
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Siiri Konkka | 2004 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:29.95 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 8, 200m SKU T12,13,14,15, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Laura Lahtinen | 2003 | 9 | 721 | 28.88 | 1:05.25 | 1:42.88 | 2:15.89 | ||
Helsingfors Simsällskap | 2:16.55 | |||||||||
2 | Rebekka Luoto | 2003 | 7 | 650 | 31.30 | 1:08.13 | 1:47.85 | 2:20.61 | ||
Raision Urheilijat | 2:26.18 | |||||||||
3 | Madeleine Hiltunen | 2003 | 6 | 626 | 30.40 | 1:06.73 | 1:48.54 | 2:22.43 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:23.89 | |||||||||
4 | Minja Lukkari | 2003 | 5 | 599 | 31.06 | 1:09.19 | 1:50.08 | 2:24.54 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:26.53 | |||||||||
5 | Petra Kivi | 2003 | 4 | 597 | 31.44 | 1:07.70 | 1:50.82 | 2:24.70 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:26.55 | |||||||||
6 | Sylvia Kuusisto | 2003 | 3 | 583 | 31.78 | 1:07.83 | 1:52.94 | 2:25.82 | ||
Raision Urheilijat | 2:26.49 | |||||||||
7 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | 2 | 579 | 31.25 | 1:08.54 | 1:51.38 | 2:26.20 | ||
Oulun Lohet | 2:26.22 | |||||||||
8 | Emma Johansson | 2003 | 1 | 574 | 31.44 | 1:08.60 | 1:51.43 | 2:26.63 | ||
Cetus Espoo | 2:27.09 | |||||||||
9 | Minttu Paalanen | 2003 | 570 | 31.43 | 1:08.77 | 1:52.75 | 2:26.91 | |||
Lahden Uimaseura | 2:30.34 | |||||||||
10 | Iris Hanski | 2003 | 567 | 31.18 | 1:07.85 | 1:53.28 | 2:27.21 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:28.60 | |||||||||
11 | Venla Säntti | 2003 | 549 | 32.69 | 1:09.76 | 1:55.00 | 2:28.75 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:27.67 | |||||||||
12 | Mathilda Puutio | 2003 | 535 | 33.91 | 1:13.45 | 1:56.25 | 2:30.05 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:30.12 | |||||||||
13 | Emma Haglund | 2003 | 535 | 31.83 | 1:11.87 | 1:55.10 | 2:30.10 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:33.08 | |||||||||
14 | Aida Pasma | 2003 | 528 | 32.66 | 1:12.03 | 1:53.92 | 2:30.73 | |||
Riihimäen Uimaseura | 2:32.46 | |||||||||
15 | Kerttu Nurmi | 2003 | 489 | 34.01 | 1:12.95 | 1:59.04 | 2:34.58 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:32.65 | |||||||||
16 | Juulia Käräjämies | 2003 | 471 | 33.41 | 1:15.03 | 1:58.95 | 2:36.52 | |||
Nummelan Kisaajat | 2:33.25 | |||||||||
Laji 9, 50m PU P13-16, Loppukilpailut 13 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ronny Brännkärr | 2002 | 9 | 654 | 25.11 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | 25.38 | |||||||||
2 | Ibrahim Ezzat | 2002 | 7 | 618 | 25.59 | |||||
Aurajoen Uinti | 25.86 | |||||||||
3 | Oskari Arvo | 2002 | 6 | 570 | 26.29 | |||||
Aurajoen Uinti | 26.68 | |||||||||
4 | Lari Tumanoff | 2003 | 5 | 551 | 26.59 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 26.90 | |||||||||
5 | Ville Korpilähde | 2002 | 4 | 540 | 26.77 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | 26.67 | |||||||||
6 | Joonas Maaranen | 2004 | 3 | 536 | 26.83 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 26.90 | |||||||||
7 | Eemeli Leinonen | 2002 | 2 | 535 | 26.85 | |||||
Uinti Tampere | 26.73 | |||||||||
8 | Leo Mikkonen | 2002 | 1 | 514 | 27.20 | |||||
Cetus Espoo | 27.29 | |||||||||
9 | Danil Seksenov | 2004 | 512 | 27.24 | ||||||
Vanders | 27.22 | |||||||||
9 | Santeri Herpola | 2003 | 512 | 27.24 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 27.34 | |||||||||
11 | Daniel Rinne | 2002 | 510 | 27.27 | ||||||
Cetus Espoo | 27.35 | |||||||||
12 | Verneri Lehtovaara | 2004 | 505 | 27.36 | ||||||
Salon Uimarit | 27.18 | |||||||||
13 | Jasu Ovaskainen | 2002 | 504 | 27.39 | ||||||
Lahden Uimaseura | 27.27 | |||||||||
14 | Elias Saarinen | 2002 | 500 | 27.45 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 27.20 | |||||||||
15 | Otto Sormunen | 2002 | 493 | 27.59 | ||||||
Cetus Espoo | 27.51 | |||||||||
16 | Onni-Kalle Luomala | 2002 | 487 | 27.70 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 27.47 | |||||||||
Laji 10, 50m VU T12-15, Loppukilpailut 12 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Laura Lahtinen | 2003 | 9 | 668 | 26.23 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 25.70 | |||||||||
2 | Siiri Einiö | 2003 | 7 | 641 | 26.59 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 26.57 | |||||||||
3 | Rebekka Luoto | 2003 | 6 | 640 | 26.60 | |||||
Raision Urheilijat | 27.07 | |||||||||
4 | Jenna Pulkkinen | 2004 | 5 | 634 | 26.69 | |||||
Kouvolan Uimarit | 26.65 | |||||||||
5 | Kanerva Kinnunen | 2004 | 4 | 613 | 26.99 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 27.02 | |||||||||
5 | Laura Kellberg | 2003 | 4 | 613 | 26.99 | |||||
Cetus Espoo | 26.53 | |||||||||
7 | Irene Mäkilä | 2004 | 2 | 612 | 27.00 | |||||
Raision Urheilijat | 27.56 | |||||||||
8 | Sylvia Kuusisto | 2003 | 1 | 609 | 27.04 | |||||
Raision Urheilijat | 27.82 | |||||||||
9 | Peppi Vesalainen | 2004 | 605 | 27.11 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 27.63 | |||||||||
10 | Dina Sadojevic Jelacik | 2004 | 594 | 27.27 | ||||||
Cetus Espoo | 27.44 | |||||||||
11 | Helmi Jouhten | 2004 | 593 | 27.28 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 27.40 | |||||||||
12 | Daniela Degenhardt | 2003 | 589 | 27.34 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 27.48 | |||||||||
13 | Kiia Kärkkäinen | 2003 | 574 | 27.58 | ||||||
Heinolan Isku | 27.54 | |||||||||
14 | Venla Säntti | 2003 | 572 | 27.61 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 27.46 | |||||||||
15 | Julia Sairanen | 2003 | 571 | 27.63 | ||||||
Lahden Uimaseura | 27.32 | |||||||||
16 | Siiri Arjanmaa | 2004 | 564 | 27.75 | ||||||
Uinti Tampere | 27.78 | |||||||||
Laji 11, 800m VU P14,15,16, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | Ilm.aika | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Lassi Niemi | 2004 | 9 | 600 | 1:00.59 | 2:06.03 | 3:11.85 | 4:18.31 | 8:45.52 | |
TaTu Tampere | 8:45.83 | 5:25.61 | 6:32.28 | 7:39.66 | ||||||
2 | Davin Lindholm | 2004 | 7 | 573 | 1:02.19 | 2:08.80 | 3:15.27 | 4:23.40 | 8:53.59 | |
Helsingfors Simsällskap | 8:52.56 | 5:31.51 | 6:39.26 | 7:47.62 | ||||||
3 | Taavi Backman | 2004 | 6 | 540 | 1:04.40 | 2:12.23 | 3:21.33 | 4:30.53 | 9:04.40 | |
Lahden Uimaseura | 9:06.12 | 5:39.51 | 6:48.68 | 7:57.54 | ||||||
4 | Seweryn Pastucha | 2004 | 5 | 507 | 1:04.79 | 2:15.77 | 3:28.11 | 4:40.22 | 9:15.93 | |
Raision Urheilijat | 9:27.60 | 5:51.81 | 7:02.93 | 8:11.94 | ||||||
5 | Miro Birkstedt | 2004 | 4 | 490 | 1:05.82 | 2:16.64 | 3:28.11 | 4:39.56 | 9:22.34 | |
TaTu Tampere | 9:26.68 | 5:50.89 | 7:02.95 | 8:14.54 | ||||||
6 | Samuel Saari | 2004 | 3 | 490 | 1:06.16 | 2:16.87 | 3:28.19 | 4:39.45 | 9:22.36 | |
Cetus Espoo | 9:25.40 | 5:50.97 | 7:02.66 | 8:14.25 | ||||||
7 | Rasmus Kalvik | 2004 | 2 | 487 | 1:05.87 | 2:15.93 | 3:26.88 | 4:38.77 | 9:23.40 | |
Ålands Simförening | 9:29.32 | 5:50.45 | 7:02.64 | 8:14.62 | ||||||
8 | Markus Veckman | 2004 | 1 | 487 | 1:04.81 | 2:16.28 | 3:27.80 | 4:39.84 | 9:23.42 | |
Swimming Jyväskylä | 9:33.54 | 5:51.26 | 7:02.76 | 8:13.81 | ||||||
9 | Veerti Juurakko | 2004 | 483 | 1:06.03 | 2:16.89 | 3:28.40 | 4:40.38 | 9:25.08 | ||
Cetus Espoo | 9:16.30 | 5:52.34 | 7:04.40 | 8:16.30 | ||||||
10 | Waldemar Palombi | 2004 | 482 | 1:03.86 | 2:14.47 | 3:25.49 | 4:38.04 | 9:25.52 | ||
Helsingfors Simsällskap | 9:27.24 | 5:50.40 | 7:03.36 | 8:16.69 | ||||||
11 | Joakim Kuhlberg | 2004 | 480 | 1:05.99 | 2:16.81 | 3:28.15 | 4:40.18 | 9:26.16 | ||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 9:25.69 | 5:52.30 | 7:04.56 | 8:17.00 | ||||||
12 | Jaakko Pihlava | 2004 | 465 | 1:04.84 | 2:16.26 | 3:28.90 | 4:42.06 | 9:32.24 | ||
Aurajoen Uinti | 9:30.80 | 5:55.72 | 7:09.50 | 8:22.55 | ||||||
13 | Viktor Asklöf | 2004 | 462 | 1:07.46 | 2:18.08 | 3:30.17 | 4:42.10 | 9:33.36 | ||
Cetus Espoo | 9:34.60 | 5:54.34 | 7:07.83 | 8:21.10 | ||||||
14 | Juuso Pulkkinen | 2004 | 458 | 1:07.25 | 2:19.57 | 3:32.66 | 4:45.96 | 9:34.93 | ||
Cetus Espoo | 9:34.46 | 5:58.49 | 7:11.35 | 8:25.07 | ||||||
15 | Elmeri Aho | 2004 | 447 | 1:05.59 | 2:18.28 | 3:31.87 | 4:45.74 | 9:39.76 | ||
Seinäjoen Uimarit-58 | 9:35.00 | 5:59.54 | 7:13.45 | 8:27.38 | ||||||
Laji 11, 800m VU P14,15,16, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | Ilm.aika | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Alex Lydman | 2003 | 9 | 692 | 58.98 | 2:02.03 | 3:06.14 | 4:10.29 | 8:21.30 | |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 8:34.04 | 5:13.46 | 6:16.73 | 7:20.44 | ||||||
2 | Aku Kaila | 2003 | 7 | 670 | 1:00.08 | 2:03.74 | 3:08.23 | 4:13.16 | 8:26.64 | |
Raision Urheilijat | 8:22.82 | 5:16.78 | 6:20.64 | 7:24.48 | ||||||
3 | Aleksi Koprinen | 2003 | 6 | 636 | 59.71 | 2:05.01 | 3:11.20 | 4:17.04 | 8:35.40 | |
Helsingfors Simsällskap | 8:29.14 | 5:23.04 | 6:28.51 | 7:33.38 | ||||||
4 | Luukas Vainio | 2003 | 5 | 630 | 1:01.55 | 2:07.34 | 3:13.18 | 4:19.16 | 8:37.15 | |
Cetus Espoo | 8:50.00 | 5:24.80 | 6:29.81 | 7:35.09 | ||||||
5 | Niklas Hatakka | 2003 | 4 | 630 | 1:01.71 | 2:07.25 | 3:13.06 | 4:18.95 | 8:37.24 | |
Cetus Espoo | 8:38.96 | 5:24.84 | 6:29.74 | 7:34.68 | ||||||
6 | Akseli Hakala | 2003 | 3 | 591 | 1:01.24 | 2:07.82 | 3:14.68 | 4:21.38 | 8:48.23 | |
Uinti Tampere | 8:54.84 | 5:28.96 | 6:35.55 | 7:42.52 | ||||||
7 | Arttu Mäenpää | 2003 | 2 | 581 | 1:01.61 | 2:07.37 | 3:14.75 | 4:22.02 | 8:51.13 | |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 8:43.53 | 5:29.62 | 6:37.18 | 7:45.04 | ||||||
8 | Toni Lipponen | 2003 | 1 | 578 | 1:01.28 | 2:08.00 | 3:15.85 | 4:24.07 | 8:52.23 | |
Kemin Uimaseura | 8:59.34 | 5:32.39 | 6:40.69 | 7:47.70 | ||||||
9 | Olli-Pekka Pietarila | 2003 | 565 | 1:02.60 | 2:09.53 | 3:17.55 | 4:25.74 | 8:56.33 | ||
Oulun Uinti 1906 | 8:59.17 | 5:34.59 | 6:42.31 | 7:50.27 | ||||||
10 | Tatu Saareks | 2003 | 552 | 1:02.36 | 2:08.93 | 3:16.04 | 4:24.24 | 9:00.42 | ||
Lappeenrannan Uimarit | 8:52.82 | 5:33.28 | 6:43.30 | 7:53.38 | ||||||
11 | Simon Ravals | 2003 | 548 | 1:00.41 | 2:08.54 | 3:18.58 | 4:28.28 | 9:01.75 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 9:03.80 | 5:38.62 | 6:48.48 | 7:58.35 | ||||||
12 | Benjamin Evans | 2003 | 547 | 1:02.11 | 2:11.12 | 3:20.48 | 4:29.96 | 9:02.09 | ||
Swimming Club Vuokatti | 9:06.73 | 5:38.89 | 6:48.33 | 7:56.58 | ||||||
13 | Alexander Huhtala | 2003 | 500 | 1:04.59 | 2:14.23 | 3:25.99 | 4:37.53 | 9:18.63 | ||
Cetus Espoo | 9:16.28 | 5:49.03 | 7:00.15 | 8:11.55 | ||||||
14 | Perttu Järvinen | 2003 | 498 | 1:01.74 | 2:10.06 | 3:19.59 | 4:32.07 | 9:19.19 | ||
Riihimäen Uimaseura | 9:06.87 | 5:45.97 | 6:55.42 | 8:08.20 | ||||||
15 | Miro Merinen | 2003 | 484 | 1:03.62 | 2:14.42 | 3:25.47 | 4:37.43 | 9:24.69 | ||
Simmis Wanda | 9:07.95 | 5:49.12 | 7:01.34 | 8:13.77 | ||||||
16 | Joonas Cranston | 2003 | 475 | 1:02.46 | 2:12.38 | 3:24.51 | 4:37.65 | 9:28.09 | ||
Nummelan Kisaajat | 9:24.58 | 5:50.58 | 7:02.53 | 8:16.17 | ||||||
Laji 11, 800m VU P14,15,16, Loppukilpailut 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | Ilm.aika | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Roope Paatos | 2002 | 9 | 719 | 1:00.44 | 2:02.57 | 3:03.82 | 4:05.61 | 8:14.94 | |
Raision Urheilijat | 8:13.50 | 5:08.13 | 6:10.67 | 7:13.29 | ||||||
2 | Jesper Lietzén | 2002 | 7 | 673 | 1:00.05 | 2:04.11 | 3:08.03 | 4:12.17 | 8:25.99 | |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 8:38.60 | 5:15.84 | 6:19.93 | 7:24.60 | ||||||
3 | Elias Juntunen | 2002 | 6 | 664 | 1:00.76 | 2:04.23 | 3:07.71 | 4:12.17 | 8:28.14 | |
Oulun Uinti 1906 | 8:35.09 | 5:16.28 | 6:20.57 | 7:25.37 | ||||||
4 | Oscar Skjäl | 2002 | 5 | 632 | 1:01.44 | 2:06.00 | 3:11.58 | 4:17.57 | 8:36.56 | |
Cetus Espoo | 8:38.44 | 5:23.46 | 6:29.22 | 7:34.71 | ||||||
5 | Oskari Aalto | 2002 | 4 | 614 | 1:02.37 | 2:07.48 | 3:13.50 | 4:19.94 | 8:41.58 | |
Helsingfors Simsällskap | 8:59.96 | 5:25.66 | 6:32.09 | 7:38.82 | ||||||
6 | Robin Söderholm | 2002 | 3 | 614 | 1:00.50 | 2:05.91 | 3:12.49 | 4:19.46 | 8:41.60 | |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 8:40.07 | 5:25.92 | 6:31.96 | 7:38.62 | ||||||
7 | Efim Romanov | 2002 | 2 | 581 | 1:01.38 | 2:06.29 | 3:12.16 | 4:18.80 | 8:51.12 | |
TaTu Tampere | 8:37.08 | 5:26.63 | 6:35.30 | 7:44.29 | ||||||
8 | Rasmus Söderholm | 2002 | 1 | 578 | 1:00.19 | 2:05.64 | 3:12.61 | 4:20.98 | 8:52.21 | |
Helsingfors Simsällskap | 8:57.10 | 5:29.30 | 6:37.49 | 7:45.63 | ||||||
9 | Jere Broman | 2002 | 531 | 1:01.09 | 2:08.67 | 3:17.23 | 4:26.08 | 9:07.43 | ||
Uinti Tampere | 9:00.20 | 5:36.01 | 6:46.66 | 7:57.11 | ||||||
10 | Joonas Järvi | 2002 | 517 | 1:03.13 | 2:13.19 | 3:21.38 | 4:30.83 | 9:12.40 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 9:05.73 | 5:41.11 | 6:51.95 | 8:02.72 | ||||||
11 | Oliver Kela | 2002 | 511 | 1:04.59 | 2:13.70 | 3:25.19 | 4:35.63 | 9:14.45 | ||
Swimming Club Rovaniemi | 9:25.10 | 5:44.92 | 6:54.68 | 8:04.98 | ||||||
12 | Mio Harju | 2002 | 487 | 1:04.53 | 2:15.13 | 3:26.17 | 4:38.23 | 9:23.49 | ||
TaTu Tampere | 9:27.25 | 5:49.40 | 7:01.65 | 8:13.64 | ||||||
13 | Mathias Lindfors | 2002 | 479 | 1:04.65 | 2:15.15 | 3:26.98 | 4:39.11 | 9:26.64 | ||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 9:24.56 | 5:51.12 | 7:03.76 | 8:16.41 | ||||||
14 | Akseli Ylikoski | 2002 | 446 | 1:07.56 | 2:19.94 | 3:33.33 | 4:46.73 | 9:40.27 | ||
Pihlava Työväen Urheilijat | 9:53.53 | 6:00.87 | 7:15.00 | 8:29.28 | ||||||
15 | Veikko Pyyhtinen | 2002 | 393 | 1:08.18 | 2:24.29 | 3:41.15 | 4:57.96 | 10:05.16 | ||
Swimming Jyväskylä | 10:04.14 | 6:14.84 | 7:31.95 | 8:50.10 | ||||||
Laji 12, 4X100m VU T15, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | Aika | Tila | ||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Raisu Tytöt 1 | 2003 | 18 | 720 | 3:50.36 | |||||
Raision Urheilijat | 3:53.58 | |||||||||
Rebekka Luoto | 2003 | 27.62 | 57.67 | 57.67 | ||||||
Irene Mäkilä | 2004 | 27.56 | 57.83 | 1:55.50 | ||||||
Sylvia Kuusisto | 2003 | 26.83 | 57.40 | 2:52.90 | ||||||
Riikka Niskala | 2004 | 27.24 | 57.46 | 3:50.36 | ||||||
2 | Hss Naiset 1 | 2003 | 14 | 690 | 3:53.61 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 3:55.43 | |||||||||
Laura Lahtinen | 2003 | 27.50 | 57.29 | 57.29 | ||||||
Lotta Pälsi | 2004 | 28.11 | 58.27 | 1:55.56 | ||||||
Aamu Änkilä | 2004 | 28.40 | 59.84 | 2:55.40 | ||||||
Peppi Vesalainen | 2004 | 27.53 | 58.21 | 3:53.61 | ||||||
3 | Oulun Uinti | 2003 | 12 | 664 | 3:56.67 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 3:57.88 | |||||||||
Petra Ansaranta | 2004 | 28.30 | 59.26 | 59.26 | ||||||
Venla Säntti | 2003 | 28.29 | 58.89 | 1:58.15 | ||||||
Minja Lukkari | 2003 | 28.20 | 59.23 | 2:57.38 | ||||||
Madeleine Hiltunen | 2003 | 28.13 | 59.29 | 3:56.67 | ||||||
4 | Cetus 1 | 2003 | 10 | 641 | 3:59.53 | |||||
Cetus Espoo | 3:59.25 | |||||||||
Laura Kellberg | 2003 | 27.82 | 58.59 | 58.59 | ||||||
Tuuli Pippuri | 2005 | 28.44 | 1:01.09 | 1:59.68 | ||||||
Jutta Jauhiainen | 2004 | 29.10 | 1:00.42 | 3:00.10 | ||||||
Dina Sadojevic Jelacik | 2004 | 28.17 | 59.43 | 3:59.53 | ||||||
5 | Uita 1 | 2003 | 8 | 608 | 4:03.67 | |||||
Uinti Tampere | 4:03.97 | |||||||||
Adeliina Kaarlenkaski | 2004 | 29.37 | 1:03.36 | 1:03.36 | ||||||
Emmi Manninen | 2004 | 28.36 | 59.85 | 2:03.21 | ||||||
Siiri Arjanmaa | 2004 | 28.51 | 59.47 | 3:02.68 | ||||||
Frida Ekman | 2004 | 28.10 | 1:00.99 | 4:03.67 | ||||||
6 | Åsk 1 | 2003 | 6 | 607 | 4:03.90 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 4:05.45 | |||||||||
Iris Hanski | 2003 | 28.85 | 1:00.59 | 1:00.59 | ||||||
Daniela Degenhardt | 2003 | 28.84 | 1:00.48 | 2:01.07 | ||||||
Maija Nurmi | 2003 | 29.43 | 1:01.80 | 3:02.87 | ||||||
Aino Rantala | 2004 | 28.94 | 1:01.03 | 4:03.90 | ||||||
7 | Cetus 2 | 2003 | 4 | 595 | 4:05.50 | |||||
Cetus Espoo | 4:06.17 | |||||||||
Kira Lindroos | 2005 | 29.73 | 1:01.57 | 1:01.57 | ||||||
Saga Kovanen | 2004 | 29.71 | 1:01.30 | 2:02.87 | ||||||
Inka Vahtola | 2005 | 29.32 | 1:01.43 | 3:04.30 | ||||||
Greta Beszteri | 2004 | 28.81 | 1:01.20 | 4:05.50 | ||||||
8 | Cetus 3 | 2003 | 2 | 551 | 4:11.91 | |||||
Cetus Espoo | 4:06.47 | |||||||||
Milla-Lotta Tapanainen | 2003 | 30.21 | 1:03.81 | 1:03.81 | ||||||
Emma Johansson | 2003 | 29.62 | 1:02.24 | 2:06.05 | ||||||
Cindy Palm | 2003 | 29.15 | 1:03.06 | 3:09.11 | ||||||
Aada Rissanen | 2004 | 29.99 | 1:02.80 | 4:11.91 | ||||||
Laji 13, 200m RU T13,14,15, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Viivi Säntti | 2005 | 9 | 537 | 37.50 | 1:20.39 | 2:03.14 | 2:45.54 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:47.71 | |||||||||
2 | Inka Vahtola | 2005 | 7 | 528 | 37.84 | 1:21.16 | 2:04.56 | 2:46.45 | ||
Cetus Espoo | 2:47.94 | |||||||||
3 | Tuuli Pippuri | 2005 | 6 | 518 | 37.74 | 1:20.58 | 2:03.81 | 2:47.49 | ||
Cetus Espoo | 2:45.20 | |||||||||
4 | Milla Karttunen | 2005 | 5 | 515 | 37.96 | 1:20.64 | 2:03.52 | 2:47.84 | ||
Raision Urheilijat | 2:50.45 | |||||||||
5 | Kira Lindroos | 2005 | 4 | 508 | 39.32 | 1:22.52 | 2:05.50 | 2:48.65 | ||
Cetus Espoo | 2:52.46 | |||||||||
6 | Milla Strandberg | 2005 | 3 | 507 | 37.49 | 1:20.27 | 2:04.37 | 2:48.72 | ||
Vanders | 2:50.11 | |||||||||
7 | Teea Jestoi | 2005 | 2 | 506 | 38.77 | 1:22.12 | 2:05.31 | 2:48.82 | ||
Kokkolan Uimaseura | 2:51.29 | |||||||||
8 | Aino Koskelo | 2005 | 1 | 502 | 38.39 | 1:21.11 | 2:05.07 | 2:49.30 | ||
Nurmijärven Uinti | 2:48.33 | |||||||||
9 | Maura Bergström | 2005 | 495 | 38.05 | 1:20.56 | 2:04.83 | 2:50.06 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:50.70 | |||||||||
10 | Ronja Nevanko | 2005 | 482 | 38.63 | 1:22.18 | 2:06.81 | 2:51.53 | |||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 2:50.08 | |||||||||
11 | Meea Juntunen | 2005 | 480 | 39.14 | 1:23.21 | 2:07.62 | 2:51.87 | |||
Tuusulan Uimaseura | 2:51.33 | |||||||||
12 | Aino Ollikainen | 2005 | 469 | 38.41 | 1:23.04 | 2:08.35 | 2:53.18 | |||
Keuruun Toverit | 2:54.60 | |||||||||
13 | Melissa Miettinen | 2005 | 459 | 38.35 | 1:22.00 | 2:07.80 | 2:54.38 | |||
Helsingin Uimarit | 2:54.27 | |||||||||
14 | Rina Rantanen | 2005 | 446 | 39.64 | 1:24.35 | 2:10.37 | 2:56.00 | |||
Cetus Espoo | 2:52.76 | |||||||||
15 | Sofi Andström | 2005 | 435 | 39.98 | 1:25.43 | 2:11.53 | 2:57.52 | |||
ORCA Helsinki | 2:54.31 | |||||||||
16 | Aada Hirvasoja | 2005 | 429 | 39.51 | 1:25.11 | 2:11.84 | 2:58.36 | |||
Haukiputaan Heitto | 2:55.24 | |||||||||
Laji 13, 200m RU T13,14,15, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Petra Ansaranta | 2004 | 9 | 661 | 35.81 | 1:15.19 | 1:54.70 | 2:34.44 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:36.12 | |||||||||
2 | Pinja Taskila | 2004 | 7 | 647 | 35.42 | 1:14.49 | 1:54.77 | 2:35.56 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:36.12 | |||||||||
3 | Olga Emilia Mattila | 2004 | 6 | 616 | 37.45 | 1:18.07 | 1:58.29 | 2:38.08 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:42.99 | |||||||||
4 | Jenna Pulkkinen | 2004 | 5 | 614 | 36.22 | 1:16.90 | 1:58.31 | 2:38.30 | ||
Kouvolan Uimarit | 2:41.42 | |||||||||
5 | Meeri Yli-Äyhö | 2004 | 4 | 602 | 36.84 | 1:18.19 | 1:57.97 | 2:39.29 | ||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:41.71 | |||||||||
6 | Siiri Ala-Karvia | 2004 | 3 | 544 | 36.57 | 1:18.71 | 2:00.84 | 2:44.79 | ||
Uinti Tampere | 2:44.10 | |||||||||
7 | Siiri Mätäsjärvi | 2004 | 2 | 528 | 37.22 | 1:19.39 | 2:02.42 | 2:46.40 | ||
Uinti Tampere | 2:46.18 | |||||||||
8 | Sohvi Kallinen | 2004 | 1 | 527 | 37.45 | 1:19.74 | 2:02.99 | 2:46.60 | ||
Lahden Uimaseura | 2:45.06 | |||||||||
9 | Greta Beszteri | 2004 | 522 | 36.72 | 1:18.44 | 2:02.57 | 2:47.06 | |||
Cetus Espoo | 2:50.11 | |||||||||
10 | Inka Elamaa | 2004 | 512 | 38.13 | 1:21.08 | 2:04.42 | 2:48.18 | |||
Oulun Lohet | 2:49.61 | |||||||||
11 | Jessika Liimatta | 2004 | 503 | 37.94 | 1:21.46 | 2:06.02 | 2:49.10 | |||
TaTu Tampere | 2:50.24 | |||||||||
12 | Laura Markuksela | 2004 | 488 | 38.21 | 1:21.61 | 2:06.53 | 2:50.87 | |||
Oulun Lohet | 2:47.67 | |||||||||
13 | Sofia Nurkkala | 2004 | 475 | 40.04 | 1:23.52 | 2:07.07 | 2:52.45 | |||
Kokkolan Uimaseura | 2:51.89 | |||||||||
14 | Viljaana Myllärinen | 2004 | 471 | 37.68 | 1:21.31 | 2:06.75 | 2:52.91 | |||
Uinti Imatra | 2:51.69 | |||||||||
15 | Vlada Guljajeva | 2004 | 468 | 37.10 | 1:20.12 | 2:05.80 | 2:53.21 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 2:49.84 | |||||||||
Laji 13, 200m RU T13,14,15, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Laura Lahtinen | 2003 | 9 | 731 | 34.03 | 1:12.01 | 1:50.32 | 2:29.38 | ||
Helsingfors Simsällskap | 2:28.77 | |||||||||
2 | Rebekka Luoto | 2003 | 7 | 668 | 34.73 | 1:13.90 | 1:54.17 | 2:33.87 | ||
Raision Urheilijat | 2:32.08 | |||||||||
3 | Siiri Einiö | 2003 | 6 | 660 | 34.92 | 1:13.61 | 1:53.46 | 2:34.53 | ||
Gladius Kirkkonummi | 2:35.77 | |||||||||
4 | Minja Lukkari | 2003 | 5 | 591 | 35.54 | 1:15.46 | 1:57.31 | 2:40.33 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:40.28 | |||||||||
5 | Emma Hämäläinen | 2003 | 4 | 552 | 37.31 | 1:18.76 | 2:01.24 | 2:43.98 | ||
Vieskan Uimarit | 2:44.74 | |||||||||
6 | Mathilda Puutio | 2003 | 3 | 552 | 37.62 | 1:19.44 | 2:01.69 | 2:44.00 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:44.29 | |||||||||
7 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | 2 | 549 | 37.71 | 1:20.74 | 2:03.62 | 2:44.26 | ||
Oulun Lohet | 2:42.66 | |||||||||
8 | Aida Pasma | 2003 | 1 | 542 | 36.27 | 1:17.83 | 2:01.23 | 2:44.97 | ||
Riihimäen Uimaseura | 2:44.02 | |||||||||
9 | Cindy Palm | 2003 | 532 | 37.22 | 1:20.12 | 2:03.47 | 2:46.00 | |||
Cetus Espoo | 2:45.75 | |||||||||
10 | Martta Ruuska | 2003 | 531 | 36.70 | 1:18.84 | 2:02.44 | 2:46.13 | |||
Swimming Jyväskylä | 2:44.30 | |||||||||
11 | Hilla Kuuva | 2003 | 523 | 37.50 | 1:20.18 | 2:03.72 | 2:46.96 | |||
Lappeenrannan Uimarit | 2:47.49 | |||||||||
12 | Emma Haglund | 2003 | 519 | 37.49 | 1:20.03 | 2:03.76 | 2:47.37 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:45.03 | |||||||||
13 | Winona Forslund | 2003 | 501 | 37.85 | 1:21.00 | 2:05.24 | 2:49.42 | |||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 2:52.49 | |||||||||
14 | Emma Jormanainen | 2003 | 482 | 38.42 | 1:21.62 | 2:06.49 | 2:51.55 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:48.32 | |||||||||
15 | Senni Tuominen | 2003 | 470 | 37.62 | 1:20.99 | 2:06.69 | 2:53.07 | |||
Vesihelmen Uimaseura | 2:51.03 | |||||||||
16 | Juulia Käräjämies | 2003 | 454 | 38.32 | 1:22.09 | 2:08.26 | 2:55.03 | |||
Nummelan Kisaajat | 2:48.11 | |||||||||
Laji 14, 200m SU P14,15,16, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Danil Seksenov | 2004 | 9 | 528 | 30.41 | 1:02.54 | 1:36.44 | 2:10.61 | ||
Vanders | 2:14.49 | |||||||||
2 | Taavi Backman | 2004 | 7 | 459 | 32.85 | 1:08.00 | 1:43.05 | 2:16.92 | ||
Lahden Uimaseura | 2:25.65 | |||||||||
3 | Miro Birkstedt | 2004 | 6 | 452 | 32.87 | 1:07.52 | 1:43.05 | 2:17.61 | ||
TaTu Tampere | 2:19.12 | |||||||||
4 | Konsta Kallio | 2004 | 5 | 413 | 31.82 | 1:08.79 | 1:46.03 | 2:21.77 | ||
Uinti Tampere | 2:26.25 | |||||||||
5 | Joakim Kuhlberg | 2004 | 4 | 411 | 32.34 | 1:07.47 | 1:44.66 | 2:22.01 | ||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 2:20.88 | |||||||||
6 | Aapo Kinnunen | 2004 | 3 | 401 | 32.19 | 1:08.12 | 1:45.71 | 2:23.20 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:25.74 | |||||||||
7 | Mikael Hirsiniemi | 2004 | 2 | 384 | 33.53 | 1:10.71 | 1:48.75 | 2:25.32 | ||
Aurajoen Uinti | 2:27.54 | |||||||||
8 | Tino Kaukonen | 2004 | 1 | 380 | 33.86 | 1:10.91 | 1:48.84 | 2:25.80 | ||
HTU Stadi | 2:27.42 | |||||||||
9 | Arttu Haipus | 2004 | 377 | 34.32 | 1:10.83 | 1:49.21 | 2:26.16 | |||
Oulun Lohet | 2:28.62 | |||||||||
10 | Cedric Decena | 2004 | 369 | 33.16 | 1:10.12 | 1:48.41 | 2:27.18 | |||
Oulun Lohet | 2:25.92 | |||||||||
11 | Joona Kuitu | 2004 | 359 | 34.20 | 1:11.88 | 1:50.81 | 2:28.49 | |||
Simmis Wanda | 2:26.48 | |||||||||
12 | Samuli Masalin | 2004 | 323 | 35.32 | 1:13.86 | 1:53.75 | 2:33.83 | |||
Cetus Espoo | 2:30.24 | |||||||||
- | Veerti Juurakko | 2004 | DNF | |||||||
Cetus Espoo | 2:25.99 | |||||||||
- | Jesse Lintusalo | 2004 | DSQ | |||||||
Vanders | 2:28.12 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Onni Äijälä | 2004 | DSQ | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 2:23.82 | |||||||||
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
Laji 14, 200m SU P14,15,16, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aku Kaila | 2003 | 9 | 628 | 29.25 | 1:00.03 | 1:32.71 | 2:03.32 | ||
Raision Urheilijat | 2:04.89 | |||||||||
2 | Marcus Forsel | 2003 | 7 | 530 | 31.28 | 1:03.57 | 1:36.56 | 2:10.45 | ||
Helsingfors Simsällskap | 2:08.64 | |||||||||
3 | Niklas Hatakka | 2003 | 6 | 519 | 31.06 | 1:04.25 | 1:37.80 | 2:11.40 | ||
Cetus Espoo | 2:13.74 | |||||||||
4 | Akseli Hakala | 2003 | 5 | 505 | 31.28 | 1:05.69 | 1:40.05 | 2:12.64 | ||
Uinti Tampere | 2:14.80 | |||||||||
5 | Simon Ravals | 2003 | 4 | 481 | 31.31 | 1:05.44 | 1:40.48 | 2:14.81 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:15.67 | |||||||||
6 | Johan Krister Fredriksson | 2003 | 3 | 454 | 31.18 | 1:04.99 | 1:40.99 | 2:17.39 | ||
Helsingfors Simsällskap | 2:11.58 | |||||||||
7 | Risto Martikainen | 2003 | 2 | 446 | 31.14 | 1:05.94 | 1:41.97 | 2:18.20 | ||
Kouvolan Uimarit | 2:17.35 | |||||||||
8 | Lauri Tolvanen | 2003 | 1 | 430 | 31.33 | 1:06.60 | 1:43.50 | 2:19.92 | ||
Haminan Uimaseura | 2:19.37 | |||||||||
9 | Paavo Erkinaro | 2003 | 418 | 32.87 | 1:08.90 | 1:45.27 | 2:21.23 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:20.07 | |||||||||
10 | Sami Uusikumpu | 2003 | 411 | 32.38 | 1:08.54 | 1:45.74 | 2:22.06 | |||
Simmis Wanda | 2:21.92 | |||||||||
11 | Teemu Oksakari | 2003 | 408 | 31.81 | 1:06.96 | 1:44.65 | 2:22.36 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:18.91 | |||||||||
12 | Nooa Lehtoniemi | 2003 | 400 | 32.81 | 1:09.10 | 1:46.25 | 2:23.25 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:21.67 | |||||||||
13 | Alexander Huhtala | 2003 | 399 | 33.86 | 1:09.89 | 1:47.32 | 2:23.44 | |||
Cetus Espoo | 2:23.61 | |||||||||
14 | Joonas Cranston | 2003 | 378 | 31.74 | 1:08.85 | 1:48.24 | 2:26.08 | |||
Nummelan Kisaajat | 2:21.84 | |||||||||
15 | Aki Hakkarainen | 2003 | 328 | 34.82 | 1:13.17 | 1:52.67 | 2:33.07 | |||
Simmis Wanda | 2:25.69 | |||||||||
- | Joona Kortteinen | 2003 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 2:25.88 | |||||||||
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
Laji 14, 200m SU P14,15,16, Loppukilpailut 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jesper Lietzén | 2002 | 9 | 582 | 29.60 | 1:01.67 | 1:34.37 | 2:06.45 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:05.79 | |||||||||
2 | Rasmus Söderholm | 2002 | 7 | 571 | 29.42 | 1:01.64 | 1:34.75 | 2:07.32 | ||
Helsingfors Simsällskap | 2:13.92 | |||||||||
3 | Akseli Kontiainen | 2002 | 6 | 560 | 29.16 | 1:02.17 | 1:35.72 | 2:08.09 | ||
Joensuun Uimaseura | 2:08.93 | |||||||||
4 | Efim Romanov | 2002 | 5 | 527 | 30.24 | 1:03.22 | 1:37.13 | 2:10.72 | ||
TaTu Tampere | 2:10.78 | |||||||||
5 | Ibrahim Ezzat | 2002 | 4 | 510 | 29.07 | 1:02.01 | 1:36.94 | 2:12.20 | ||
Aurajoen Uinti | 2:24.32 | |||||||||
6 | Lasse Pulkkinen | 2002 | 3 | 502 | 31.71 | 1:05.34 | 1:39.40 | 2:12.89 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:13.48 | |||||||||
7 | Otto Sormunen | 2002 | 2 | 434 | 31.57 | 1:06.77 | 1:43.25 | 2:19.41 | ||
Cetus Espoo | 2:17.56 | |||||||||
8 | Eemeli Leinonen | 2002 | 1 | 433 | 32.25 | 1:07.53 | 1:44.29 | 2:19.59 | ||
Uinti Tampere | 2:18.95 | |||||||||
9 | Samu Petteri Kallio | 2002 | 429 | 31.50 | 1:06.84 | 1:43.50 | 2:19.96 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:20.76 | |||||||||
10 | Valtteri Taskinen | 2002 | 409 | 33.20 | 1:09.38 | 1:46.27 | 2:22.23 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:21.48 | |||||||||
11 | Oliver Kela | 2002 | 397 | 31.28 | 1:07.30 | 1:45.92 | 2:23.69 | |||
Swimming Club Rovaniemi | 2:18.24 | |||||||||
12 | Akseli Ylikoski | 2002 | 357 | 34.17 | 1:12.00 | 1:50.90 | 2:28.78 | |||
Pihlava Työväen Urheilijat | 2:34.89 | |||||||||
13 | Aarne Myllynen | 2002 | 349 | 33.39 | 1:10.79 | 1:50.29 | 2:29.95 | |||
Järvenpään Uintiklubi | 2:29.37 | |||||||||
14 | Tino Lukkaroinen | 2002 | 348 | 34.19 | 1:11.81 | 1:51.58 | 2:30.14 | |||
Riihimäen Uimaseura | 2:26.72 | |||||||||
15 | Elias Saarinen | 2002 | 332 | 34.31 | 1:13.43 | 1:53.04 | 2:32.42 | |||
Riihimäen Uimaseura | 2:32.52 | |||||||||
- | Tuukka Pekkanen | 2002 | DSQ | |||||||
Keuruun Toverit | 2:41.21 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 15, 50m SU T12-15, Loppukilpailut 12 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Laura Lahtinen | 2003 | 9 | 696 | 28.96 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 29.22 | |||||||||
2 | Alina Antila | 2004 | 7 | 682 | 29.16 | |||||
Nurmijärven Uinti | 29.47 | |||||||||
3 | Laura Kellberg | 2003 | 6 | 645 | 29.70 | |||||
Cetus Espoo | 30.33 | |||||||||
4 | Madeleine Hiltunen | 2003 | 5 | 641 | 29.76 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 30.05 | |||||||||
5 | Helmi Jouhten | 2004 | 4 | 612 | 30.23 | |||||
Kempeleen Pyrintö | 31.40 | |||||||||
6 | Sylvia Kuusisto | 2003 | 3 | 609 | 30.27 | |||||
Raision Urheilijat | 30.83 | |||||||||
7 | Martta Nygård | 2003 | 2 | 602 | 30.39 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 30.27 | |||||||||
8 | Liinu Louhikoski | 2004 | 1 | 574 | 30.88 | |||||
Vanders | 31.51 | |||||||||
9 | Aada Rissanen | 2004 | 569 | 30.96 | ||||||
Cetus Espoo | 30.91 | |||||||||
10 | Saana Yritys | 2003 | 563 | 31.08 | ||||||
Uinti Hyvinkää | 30.75 | |||||||||
11 | Riikka Niskala | 2004 | 548 | 31.35 | ||||||
Raision Urheilijat | 31.22 | |||||||||
11 | Wilma Lakanen | 2003 | 548 | 31.35 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 30.91 | |||||||||
13 | Kanerva Kinnunen | 2004 | 526 | 31.80 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 31.14 | |||||||||
14 | Kiia Kärkkäinen | 2003 | 517 | 31.97 | ||||||
Heinolan Isku | 31.60 | |||||||||
15 | Laura Nissi | 2004 | 516 | 31.99 | ||||||
Simmis Wanda | 31.73 | |||||||||
16 | Ella Hulkki | 2004 | 511 | 32.09 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 31.62 | |||||||||
Laji 16, 100m SKU P13-16, Loppukilpailut 13 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Marcus Forsel | 2003 | 9 | 628 | 27.33 | 58.73 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 58.89 | |||||||||
2 | Mihail Khanoukaev | 2002 | 7 | 596 | 28.50 | 59.75 | ||||
Cetus Espoo | 1:00.46 | |||||||||
3 | Oskari Arvo | 2002 | 6 | 592 | 27.14 | 59.89 | ||||
Aurajoen Uinti | 1:03.53 | |||||||||
4 | Oskari Aalto | 2002 | 5 | 582 | 29.12 | 1:00.24 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 59.82 | |||||||||
5 | Lasse Pulkkinen | 2002 | 4 | 575 | 28.75 | 1:00.47 | ||||
Oulun Uinti 1906 | 1:01.50 | |||||||||
6 | Jami Ihalainen | 2003 | 3 | 572 | 28.60 | 1:00.57 | ||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:00.69 | |||||||||
7 | Antti Leppänen | 2002 | 2 | 554 | 28.79 | 1:01.21 | ||||
Lahden Uimaseura | 1:01.70 | |||||||||
8 | Jasu Ovaskainen | 2002 | 1 | 541 | 27.76 | 1:01.71 | ||||
Lahden Uimaseura | 1:02.75 | |||||||||
9 | Verneri Viisanen | 2002 | 534 | 29.32 | 1:01.98 | |||||
Cetus Espoo | 1:00.97 | |||||||||
10 | Daniel Rinne | 2002 | 530 | 28.67 | 1:02.14 | |||||
Cetus Espoo | 1:01.69 | |||||||||
11 | Santeri Pulkkinen | 2004 | 529 | 28.79 | 1:02.19 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:01.55 | |||||||||
12 | Onni-Kalle Luomala | 2002 | 495 | 29.20 | 1:03.58 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:04.12 | |||||||||
13 | Benjamin Kangas | 2002 | 485 | 28.48 | 1:04.01 | |||||
Haminan Uimaseura | 1:03.17 | |||||||||
14 | Risto Martikainen | 2003 | 458 | 29.36 | 1:05.25 | |||||
Kouvolan Uimarit | 1:04.15 | |||||||||
Laji 17, 100m PU T12,13,14,15, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Louna Kasvio | 2006 | 9 | 470 | 32.47 | 1:10.19 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 1:09.82 | |||||||||
2 | Reeta Ollonen | 2006 | 7 | 440 | 33.91 | 1:11.76 | ||||
Oulun Uinti 1906 | 1:11.80 | |||||||||
3 | Ellen Kaituri | 2006 | 6 | 438 | 32.43 | 1:11.87 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:11.78 | |||||||||
4 | Wilma Sundt | 2006 | 5 | 427 | 34.21 | 1:12.51 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 1:12.67 | |||||||||
5 | Lotta Moilanen | 2006 | 4 | 425 | 33.93 | 1:12.58 | ||||
Oulun Uinti 1906 | 1:13.50 | |||||||||
6 | Anni Turunen | 2006 | 3 | 416 | 33.33 | 1:13.10 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:13.28 | |||||||||
7 | Sini Mäkilä | 2006 | 2 | 406 | 33.65 | 1:13.70 | ||||
Raision Urheilijat | 1:15.84 | |||||||||
8 | Daniela Lietzén | 2006 | 1 | 401 | 35.25 | 1:14.05 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:14.85 | |||||||||
9 | Tinka Tamminen | 2006 | 391 | 35.07 | 1:14.65 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:15.28 | |||||||||
10 | Aino Kuusisto | 2006 | 391 | 34.88 | 1:14.67 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:14.93 | |||||||||
11 | Elsa Vira | 2006 | 361 | 33.13 | 1:16.64 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:13.84 | |||||||||
12 | Katriina Kallio | 2006 | 357 | 35.50 | 1:16.91 | |||||
Raision Urheilijat | 1:15.36 | |||||||||
13 | Malin Lindblom | 2006 | 356 | 35.76 | 1:17.03 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:17.71 | |||||||||
14 | Fia Stenman | 2006 | 352 | 35.38 | 1:17.34 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:15.04 | |||||||||
15 | Janina Granberg | 2006 | 346 | 34.67 | 1:17.76 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:13.44 | |||||||||
16 | Tiinu Tamminen | 2006 | 317 | 35.98 | 1:20.03 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:14.75 | |||||||||
Laji 17, 100m PU T12,13,14,15, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aino Hinkka | 2005 | 9 | 632 | 30.01 | 1:03.63 | ||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:03.85 | |||||||||
2 | Karla Tiainen | 2005 | 7 | 610 | 30.35 | 1:04.36 | ||||
Simmis Wanda | 1:04.92 | |||||||||
3 | Lilli Kulpakko | 2005 | 6 | 572 | 30.83 | 1:05.77 | ||||
Aurajoen Uinti | 1:06.10 | |||||||||
4 | Maria Korkalainen | 2005 | 5 | 508 | 31.89 | 1:08.42 | ||||
Joensuun Uimaseura | 1:07.30 | |||||||||
5 | Vilma Leppähaara | 2005 | 4 | 485 | 31.09 | 1:09.50 | ||||
Nummelan Kisaajat | 1:09.88 | |||||||||
6 | Sonila Selimi | 2005 | 3 | 478 | 31.41 | 1:09.83 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:09.77 | |||||||||
7 | Ada Hakkarainen | 2005 | 2 | 473 | 32.67 | 1:10.08 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 1:08.83 | |||||||||
8 | Essi Ahvenainen | 2005 | 1 | 467 | 32.28 | 1:10.38 | ||||
Vanders | 1:09.43 | |||||||||
9 | Teea Jestoi | 2005 | 460 | 32.64 | 1:10.73 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:10.35 | |||||||||
10 | Fiona Laakso | 2005 | 458 | 31.78 | 1:10.80 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:09.23 | |||||||||
11 | Lumi Rossi | 2005 | 454 | 32.51 | 1:11.02 | |||||
Cetus Espoo | 1:10.31 | |||||||||
12 | Hanna Blomqvist | 2005 | 454 | 32.16 | 1:11.05 | |||||
Ålands Simförening | 1:12.10 | |||||||||
13 | Aino Tamminen | 2005 | 446 | 32.26 | 1:11.43 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:11.80 | |||||||||
14 | Riina Niemi | 2005 | 444 | 32.63 | 1:11.56 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:09.48 | |||||||||
15 | Moona Korpikoski | 2005 | 442 | 33.27 | 1:11.68 | |||||
Nokian Pyry | 1:10.70 | |||||||||
16 | Salma Mäntynen | 2005 | 407 | 32.50 | 1:13.64 | |||||
Uimaseura Aquila | 1:12.24 | |||||||||
Laji 17, 100m PU T12,13,14,15, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lotta Pälsi | 2004 | 9 | 623 | 30.07 | 1:03.94 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 1:03.72 | |||||||||
2 | Helmi Jouhten | 2004 | 7 | 590 | 30.88 | 1:05.10 | ||||
Kempeleen Pyrintö | 1:05.29 | |||||||||
3 | Saga Jatkola | 2004 | 6 | 555 | 31.21 | 1:06.42 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:07.84 | |||||||||
4 | Siiri Arjanmaa | 2004 | 5 | 547 | 31.46 | 1:06.77 | ||||
Uinti Tampere | 1:06.02 | |||||||||
5 | Siiri Konkka | 2004 | 4 | 543 | 30.80 | 1:06.93 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:06.27 | |||||||||
6 | Oona Sirkiä | 2004 | 3 | 535 | 31.17 | 1:07.24 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:08.27 | |||||||||
7 | Annukka Pihkamäki | 2004 | 2 | 520 | 31.70 | 1:07.91 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 1:06.60 | |||||||||
8 | Ida Mäki-Hokkonen | 2004 | 1 | 508 | 31.72 | 1:08.41 | ||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:08.91 | |||||||||
9 | Saga Kovanen | 2004 | 497 | 31.76 | 1:08.90 | |||||
Cetus Espoo | 1:08.29 | |||||||||
10 | Wilma Långström | 2004 | 489 | 32.10 | 1:09.31 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:09.65 | |||||||||
11 | Aada Rissanen | 2004 | 474 | 32.39 | 1:10.02 | |||||
Cetus Espoo | 1:08.75 | |||||||||
12 | Noora Kylmämetsä | 2004 | 460 | 33.25 | 1:10.74 | |||||
Uinti Tampere | 1:10.54 | |||||||||
13 | Anna Mattila | 2004 | 458 | 33.46 | 1:10.83 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:10.53 | |||||||||
14 | Ella Hulkki | 2004 | 456 | 33.10 | 1:10.93 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:09.82 | |||||||||
15 | Liinu Louhikoski | 2004 | 445 | 32.52 | 1:11.50 | |||||
Vanders | 1:09.91 | |||||||||
Laji 17, 100m PU T12,13,14,15, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Laura Lahtinen | 2003 | 9 | 763 | 27.57 | 59.76 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 59.50 | |||||||||
2 | Madeleine Hiltunen | 2003 | 7 | 599 | 30.44 | 1:04.75 | ||||
Oulun Uinti 1906 | 1:05.28 | |||||||||
3 | Julia Peltola | 2003 | 6 | 534 | 30.62 | 1:07.31 | ||||
Cetus Espoo | 1:08.29 | |||||||||
4 | Minttu Paalanen | 2003 | 5 | 527 | 31.67 | 1:07.58 | ||||
Lahden Uimaseura | 1:06.94 | |||||||||
5 | Kaisa Himanen | 2003 | 4 | 519 | 31.18 | 1:07.94 | ||||
Mikkelin Uimaseura | 1:07.92 | |||||||||
6 | Iris Hanski | 2003 | 3 | 516 | 31.22 | 1:08.06 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:08.21 | |||||||||
7 | Siiri Reiniluoto | 2003 | 2 | 513 | 31.73 | 1:08.19 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 1:08.06 | |||||||||
8 | Venla Säntti | 2003 | 1 | 498 | 31.83 | 1:08.87 | ||||
Oulun Uinti 1906 | 1:08.52 | |||||||||
9 | Ronja Myllykallio | 2003 | 496 | 31.52 | 1:08.97 | |||||
Uinti Tampere | 1:08.99 | |||||||||
10 | Lotta Lehtoila | 2003 | 483 | 31.97 | 1:09.58 | |||||
ORCA Helsinki | 1:10.84 | |||||||||
11 | Kiira Kangasniemi | 2003 | 482 | 31.99 | 1:09.64 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:10.27 | |||||||||
12 | Aino Paju | 2003 | 466 | 32.73 | 1:10.39 | |||||
Vanders | 1:11.15 | |||||||||
13 | Taiga Yritys | 2003 | 463 | 33.30 | 1:10.54 | |||||
Uinti Hyvinkää | 1:10.35 | |||||||||
14 | Sini Korin | 2003 | 457 | 32.46 | 1:10.89 | |||||
Uinti Tampere | 1:10.18 | |||||||||
15 | Martta Nygård | 2003 | 449 | 32.98 | 1:11.27 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:09.38 | |||||||||
16 | Henna Hökkä | 2003 | 446 | 33.38 | 1:11.45 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:10.77 | |||||||||
Laji 18, 400m VU P13,14,15,16, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ajjuub Ezzat | 2005 | 9 | 453 | 1:04.98 | 2:15.57 | 3:27.17 | 4:36.35 | ||
Aurajoen Uinti | 4:34.06 | |||||||||
2 | Teo Mattelmäki | 2005 | 7 | 422 | 1:05.03 | 2:17.28 | 3:30.55 | 4:42.89 | ||
Cetus Espoo | 4:42.64 | |||||||||
3 | Nico Peltonen | 2005 | 6 | 421 | 1:06.29 | 2:18.22 | 3:30.70 | 4:43.16 | ||
Hyvinkään Uimaseura | 4:48.12 | |||||||||
4 | Topias Tynjä | 2005 | 5 | 420 | 1:07.58 | 2:20.41 | 3:32.76 | 4:43.22 | ||
Lahden Uimaseura | 4:49.21 | |||||||||
5 | Sakari Korri | 2005 | 4 | 411 | 1:05.24 | 2:17.65 | 3:32.99 | 4:45.28 | ||
Rauman Uimaseura | 4:42.41 | |||||||||
6 | Tuomas Toppinen | 2005 | 3 | 404 | 1:05.05 | 2:17.47 | 3:31.82 | 4:46.96 | ||
Aurajoen Uinti | 4:41.85 | |||||||||
7 | Aapo Tuhkanen | 2005 | 2 | 403 | 1:08.23 | 2:22.54 | 3:36.41 | 4:47.15 | ||
Tuusulan Uimaseura | 4:48.24 | |||||||||
8 | Samuel Halminen | 2005 | 1 | 403 | 1:06.00 | 2:18.78 | 3:34.47 | 4:47.22 | ||
Helsingfors Simsällskap | 4:43.70 | |||||||||
9 | William Fagerstedt | 2005 | 389 | 1:07.47 | 2:22.53 | 3:38.00 | 4:50.75 | |||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 4:58.16 | |||||||||
10 | Arttu Venemies | 2005 | 388 | 1:07.63 | 2:23.08 | 3:38.84 | 4:50.77 | |||
Swimming Jyväskylä | 4:55.33 | |||||||||
11 | Luka Laaksonen | 2005 | 388 | 1:08.54 | 2:23.29 | 3:38.59 | 4:50.96 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 4:54.91 | |||||||||
12 | Kasperi Heikkinen | 2005 | 387 | 1:07.45 | 2:22.85 | 3:39.20 | 4:51.05 | |||
Raision Urheilijat | 5:00.30 | |||||||||
13 | Konsta Vainio | 2005 | 387 | 1:09.27 | 2:25.51 | 3:40.45 | 4:51.10 | |||
Aurajoen Uinti | 5:02.33 | |||||||||
14 | Nooa Matela | 2005 | 383 | 1:09.53 | 2:25.02 | 3:39.83 | 4:52.21 | |||
Lappeenrannan Uimarit | 4:54.35 | |||||||||
15 | Lucas Lydman | 2005 | 380 | 1:05.57 | 2:19.72 | 3:36.57 | 4:52.94 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 4:49.65 | |||||||||
16 | Samuel Sainio | 2005 | 348 | 1:09.45 | 2:27.52 | 3:44.62 | 5:01.66 | |||
Uinti Tampere | 4:55.11 | |||||||||
Laji 18, 400m VU P13,14,15,16, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lassi Niemi | 2004 | 9 | 584 | 59.43 | 2:03.46 | 3:08.71 | 4:13.91 | ||
TaTu Tampere | 4:13.35 | |||||||||
2 | Santeri Pulkkinen | 2004 | 7 | 548 | 1:02.61 | 2:08.83 | 3:14.62 | 4:19.37 | ||
Lahden Uimaseura | 4:19.67 | |||||||||
3 | Davin Lindholm | 2004 | 6 | 542 | 1:00.41 | 2:06.74 | 3:13.67 | 4:20.17 | ||
Helsingfors Simsällskap | 4:13.07 | |||||||||
4 | Juuso Leppänen | 2004 | 5 | 534 | 1:01.34 | 2:08.14 | 3:15.14 | 4:21.58 | ||
Aurajoen Uinti | 4:21.28 | |||||||||
5 | Taavi Backman | 2004 | 4 | 527 | 1:03.78 | 2:10.44 | 3:16.66 | 4:22.74 | ||
Lahden Uimaseura | 4:22.70 | |||||||||
6 | Seweryn Pastucha | 2004 | 3 | 509 | 1:03.41 | 2:11.38 | 3:19.56 | 4:25.77 | ||
Raision Urheilijat | 4:29.92 | |||||||||
7 | Markus Veckman | 2004 | 2 | 485 | 1:02.16 | 2:10.19 | 3:20.47 | 4:30.13 | ||
Swimming Jyväskylä | 4:32.05 | |||||||||
8 | Verneri Lehtovaara | 2004 | 1 | 477 | 1:03.27 | 2:11.53 | 3:21.29 | 4:31.50 | ||
Salon Uimarit | 4:25.52 | |||||||||
9 | Elmeri Aho | 2004 | 461 | 1:03.76 | 2:14.22 | 3:25.45 | 4:34.59 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | 4:33.11 | |||||||||
10 | Waldemar Palombi | 2004 | 459 | 1:04.12 | 2:14.54 | 3:25.47 | 4:35.00 | |||
Helsingfors Simsällskap | 4:35.41 | |||||||||
11 | Samuel Saari | 2004 | 453 | 1:06.69 | 2:17.04 | 3:27.13 | 4:36.31 | |||
Cetus Espoo | 4:33.88 | |||||||||
12 | Miro Birkstedt | 2004 | 429 | 1:07.99 | 2:20.46 | 3:31.83 | 4:41.35 | |||
TaTu Tampere | 4:36.85 | |||||||||
13 | Onni Äijälä | 2004 | 426 | 1:06.32 | 2:17.11 | 3:30.16 | 4:41.92 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 4:29.70 | |||||||||
- | Joakim Kuhlberg | 2004 | DNF | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 4:35.40 | |||||||||
- | Veerti Juurakko | 2004 | DNF | |||||||
Cetus Espoo | 4:32.76 | |||||||||
Laji 18, 400m VU P13,14,15,16, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Alex Lydman | 2003 | 9 | 691 | 57.77 | 1:59.73 | 3:00.60 | 4:00.00 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 4:01.86 | |||||||||
2 | Lassi Haimi | 2003 | 7 | 691 | 58.01 | 1:59.65 | 3:00.70 | 4:00.01 | ||
Helsingfors Simsällskap | 4:00.72 | |||||||||
3 | Lari Tumanoff | 2003 | 6 | 627 | 58.68 | 2:00.87 | 3:05.20 | 4:07.98 | ||
Helsingfors Simsällskap | 4:05.23 | |||||||||
4 | Aku Kaila | 2003 | 5 | 624 | 59.59 | 2:03.28 | 3:07.68 | 4:08.37 | ||
Raision Urheilijat | 4:06.78 | |||||||||
5 | Luukas Vainio | 2003 | 4 | 612 | 1:00.28 | 2:03.98 | 3:08.35 | 4:09.98 | ||
Cetus Espoo | 4:10.11 | |||||||||
6 | Aleksi Koprinen | 2003 | 3 | 588 | 59.11 | 2:03.40 | 3:08.51 | 4:13.31 | ||
Helsingfors Simsällskap | 4:07.73 | |||||||||
7 | Niklas Hatakka | 2003 | 2 | 585 | 1:00.93 | 2:05.43 | 3:10.36 | 4:13.72 | ||
Cetus Espoo | 4:13.29 | |||||||||
8 | Arttu Mäenpää | 2003 | 1 | 570 | 59.50 | 2:04.21 | 3:10.35 | 4:15.91 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 4:11.72 | |||||||||
9 | Akseli Hakala | 2003 | 547 | 1:01.21 | 2:08.16 | 3:15.44 | 4:19.40 | |||
Uinti Tampere | 4:18.23 | |||||||||
10 | Toni Lipponen | 2003 | 547 | 1:01.28 | 2:07.95 | 3:14.94 | 4:19.44 | |||
Kemin Uimaseura | 4:19.09 | |||||||||
11 | Olli-Pekka Pietarila | 2003 | 538 | 1:01.09 | 2:07.48 | 3:14.73 | 4:20.87 | |||
Oulun Uinti 1906 | 4:20.11 | |||||||||
12 | Tatu Saareks | 2003 | 527 | 1:01.87 | 2:09.06 | 3:16.92 | 4:22.69 | |||
Lappeenrannan Uimarit | 4:21.00 | |||||||||
13 | Miro Merinen | 2003 | 510 | 1:01.48 | 2:08.98 | 3:17.42 | 4:25.52 | |||
Simmis Wanda | 4:21.44 | |||||||||
14 | Elis Fokin | 2003 | 507 | 1:01.57 | 2:08.68 | 3:16.96 | 4:26.10 | |||
Helsingfors Simsällskap | 4:25.36 | |||||||||
15 | Perttu Järvinen | 2003 | 492 | 59.72 | 2:08.56 | 3:17.22 | 4:28.74 | |||
Riihimäen Uimaseura | 4:21.15 | |||||||||
16 | Lauri Tolvanen | 2003 | 481 | 1:02.04 | 2:10.23 | 3:20.12 | 4:30.79 | |||
Haminan Uimaseura | 4:26.54 | |||||||||
Laji 18, 400m VU P13,14,15,16, Loppukilpailut 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Roope Paatos | 2002 | 9 | 676 | 58.44 | 1:58.32 | 2:59.94 | 4:01.79 | ||
Raision Urheilijat | 4:01.12 | |||||||||
2 | Robin Söderholm | 2002 | 7 | 645 | 58.42 | 2:00.20 | 3:02.67 | 4:05.62 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 4:05.74 | |||||||||
3 | Oscar Skjäl | 2002 | 6 | 633 | 58.85 | 2:01.99 | 3:05.46 | 4:07.16 | ||
Cetus Espoo | 4:06.60 | |||||||||
4 | Matias Hjelm | 2002 | 5 | 598 | 59.41 | 2:03.86 | 3:08.44 | 4:11.82 | ||
Vanders | 4:09.62 | |||||||||
5 | Elias Juntunen | 2002 | 4 | 596 | 59.48 | 2:03.29 | 3:08.46 | 4:12.08 | ||
Oulun Uinti 1906 | 4:13.24 | |||||||||
6 | Efim Romanov | 2002 | 3 | 571 | 59.08 | 2:04.59 | 3:10.92 | 4:15.82 | ||
TaTu Tampere | 4:11.40 | |||||||||
7 | Oskari Aalto | 2002 | 2 | 568 | 57.65 | 2:03.15 | 3:09.93 | 4:16.24 | ||
Helsingfors Simsällskap | 4:15.07 | |||||||||
8 | Rasmus Söderholm | 2002 | 1 | 565 | 1:00.14 | 2:05.18 | 3:11.73 | 4:16.61 | ||
Helsingfors Simsällskap | 4:21.27 | |||||||||
9 | Leo Mikkonen | 2002 | 559 | 1:00.32 | 2:04.71 | 3:11.20 | 4:17.64 | |||
Cetus Espoo | 4:22.16 | |||||||||
10 | Joonas Järvi | 2002 | 553 | 1:02.38 | 2:08.99 | 3:15.19 | 4:18.44 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 4:23.76 | |||||||||
11 | Jere Broman | 2002 | 521 | 1:00.91 | 2:08.81 | 3:17.15 | 4:23.61 | |||
Uinti Tampere | 4:21.29 | |||||||||
12 | Wäinö Koskinen | 2002 | 514 | 1:01.33 | 2:09.00 | 3:17.35 | 4:24.93 | |||
Uinti Tampere | 4:21.61 | |||||||||
13 | Axel Olander | 2002 | 499 | 1:02.17 | 2:08.62 | 3:17.83 | 4:27.49 | |||
TaTu Tampere | 4:26.03 | |||||||||
14 | Mio Harju | 2002 | 496 | 1:03.85 | 2:11.73 | 3:20.51 | 4:28.06 | |||
TaTu Tampere | 4:29.73 | |||||||||
15 | Mikael Nurmela | 2002 | 470 | 1:03.27 | 2:13.71 | 3:24.26 | 4:32.94 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | 4:32.87 | |||||||||
16 | Mathias Lindfors | 2002 | 444 | 1:03.73 | 2:14.47 | 3:26.91 | 4:38.09 | |||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 4:34.18 | |||||||||
Laji 19, 4X100m SKU T15, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | Aika | Tila | ||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Oulun Uinti | 2003 | 18 | 671 | 4:17.14 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 4:23.29 | |||||||||
Martta Nygård | 2003 | 31.53 | 1:04.64 | 1:04.64 | ||||||
Pinja Taskila | 2004 | 33.29 | 1:11.07 | 2:15.71 | ||||||
Madeleine Hiltunen | 2003 | 29.69 | 1:04.02 | 3:19.73 | ||||||
Petra Ansaranta | 2004 | 27.67 | 57.41 | 4:17.14 | ||||||
2 | Raisu Tytöt 1 | 2003 | 14 | 646 | 4:20.38 | |||||
Raision Urheilijat | 4:23.24 | |||||||||
Sylvia Kuusisto | 2003 | 31.01 | 1:05.20 | 1:05.20 | ||||||
Rebekka Luoto | 2003 | 32.84 | 1:10.36 | 2:15.56 | ||||||
Irene Mäkilä | 2004 | 30.16 | 1:06.99 | 3:22.55 | ||||||
Riikka Niskala | 2004 | 27.30 | 57.83 | 4:20.38 | ||||||
3 | Hss Naiset 1 | 2003 | 12 | 636 | 4:21.81 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 4:24.15 | |||||||||
Lotta Pälsi | 2004 | 31.56 | 1:05.65 | 1:05.65 | ||||||
Laura Lahtinen | 2003 | 32.17 | 1:09.40 | 2:15.05 | ||||||
Wilma Långström | 2004 | 31.48 | 1:08.94 | 3:23.99 | ||||||
Peppi Vesalainen | 2004 | 27.02 | 57.82 | 4:21.81 | ||||||
4 | Ukk Naiset [2003] | 2003 | 10 | 623 | 4:23.63 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 4:25.08 | |||||||||
Sofia Martinkauppi | 2003 | 33.00 | 1:08.64 | 1:08.64 | ||||||
Meeri Yli-Äyhö | 2004 | 33.17 | 1:11.90 | 2:20.54 | ||||||
Aino Hinkka | 2005 | 29.68 | 1:03.38 | 3:23.92 | ||||||
Kanerva Kinnunen | 2004 | 27.79 | 59.71 | 4:23.63 | ||||||
5 | Cetus 1 | 2003 | 8 | 608 | 4:25.69 | |||||
Cetus Espoo | 4:28.30 | |||||||||
Laura Kellberg | 2003 | 30.84 | 1:04.18 | 1:04.18 | ||||||
Cindy Palm | 2003 | 34.25 | 1:14.64 | 2:18.82 | ||||||
Saga Kovanen | 2004 | 31.25 | 1:08.03 | 3:26.85 | ||||||
Dina Sadojevic Jelacik | 2004 | 27.45 | 58.84 | 4:25.69 | ||||||
6 | Åsk 1 | 2003 | 6 | 584 | 4:29.27 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 4:28.54 | |||||||||
Iris Hanski | 2003 | 32.99 | 1:08.13 | 1:08.13 | ||||||
Ellen Kaituri | 2006 | 34.97 | 1:14.89 | 2:23.02 | ||||||
Siiri Konkka | 2004 | 29.97 | 1:05.37 | 3:28.39 | ||||||
Daniela Degenhardt | 2003 | 28.79 | 1:00.88 | 4:29.27 | ||||||
7 | Cetus 2 | 2003 | 4 | 553 | 4:34.33 | |||||
Cetus Espoo | 4:31.15 | |||||||||
Aada Rissanen | 2004 | 32.18 | 1:06.33 | 1:06.33 | ||||||
Inka Vahtola | 2005 | 37.06 | 1:18.07 | 2:24.40 | ||||||
Julia Peltola | 2003 | 30.79 | 1:08.57 | 3:32.97 | ||||||
Jutta Jauhiainen | 2004 | 29.23 | 1:01.36 | 4:34.33 | ||||||
8 | Uita 1 | 2003 | 2 | 551 | 4:34.56 | |||||
Uinti Tampere | 4:31.09 | |||||||||
Aada Hakala | 2004 | 33.12 | 1:10.18 | 1:10.18 | ||||||
Siiri Ala-Karvia | 2004 | 34.59 | 1:15.20 | 2:25.38 | ||||||
Siiri Arjanmaa | 2004 | 30.88 | 1:08.09 | 3:33.47 | ||||||
Emmi Manninen | 2004 | 29.07 | 1:01.09 | 4:34.56 | ||||||
Laji 20, 400m SKU T13,14,15, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aino Hinkka | 2005 | 9 | 621 | 1:10.10 | 2:25.95 | 3:54.16 | 5:03.45 | ||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 5:04.15 | |||||||||
2 | Ada Hakkarainen | 2005 | 7 | 590 | 1:12.31 | 2:32.65 | 3:57.81 | 5:08.59 | ||
Helsingfors Simsällskap | 5:14.35 | |||||||||
3 | Lilli Kulpakko | 2005 | 6 | 561 | 1:10.69 | 2:28.70 | 3:58.91 | 5:13.96 | ||
Aurajoen Uinti | 5:13.95 | |||||||||
4 | Tuuli Pippuri | 2005 | 5 | 543 | 1:12.49 | 2:35.08 | 4:05.83 | 5:17.36 | ||
Cetus Espoo | 5:12.22 | |||||||||
5 | Moona Korpikoski | 2005 | 4 | 539 | 1:15.06 | 2:37.11 | 4:07.18 | 5:18.15 | ||
Nokian Pyry | 5:24.45 | |||||||||
6 | Maria Korkalainen | 2005 | 3 | 530 | 1:11.24 | 2:35.71 | 4:05.01 | 5:19.77 | ||
Joensuun Uimaseura | 5:17.93 | |||||||||
7 | Aino Koskelo | 2005 | 2 | 514 | 1:15.09 | 2:38.19 | 4:08.99 | 5:23.17 | ||
Nurmijärven Uinti | 5:23.41 | |||||||||
8 | Inka Vahtola | 2005 | 1 | 513 | 1:17.36 | 2:40.37 | 4:10.16 | 5:23.43 | ||
Cetus Espoo | 5:19.41 | |||||||||
9 | Lumi Rossi | 2005 | 486 | 1:18.20 | 2:38.22 | 4:14.41 | 5:29.24 | |||
Cetus Espoo | 5:23.79 | |||||||||
10 | Veera Korsoff | 2005 | 484 | 1:21.13 | 2:45.64 | 4:17.33 | 5:29.71 | |||
Helsingfors Simsällskap | 5:34.57 | |||||||||
11 | Maija Hinkkala | 2005 | 451 | 1:16.55 | 2:43.10 | 4:21.19 | 5:37.49 | |||
Riihimäen Uimaseura | 5:32.29 | |||||||||
12 | Alma Hörkkö | 2005 | 450 | 1:17.66 | 2:45.22 | 4:22.49 | 5:37.85 | |||
Simmis Wanda | 5:38.18 | |||||||||
13 | Roosa Tuomainen | 2005 | 437 | 1:22.49 | 2:51.88 | 4:25.66 | 5:40.98 | |||
Salon Uimarit | 5:37.43 | |||||||||
14 | Anna Lehmusvaara | 2005 | 427 | 1:21.04 | 2:48.95 | 4:24.44 | 5:43.81 | |||
Simmis Wanda | 5:40.93 | |||||||||
15 | Jasmin Savonen | 2005 | 408 | 1:21.44 | 2:48.67 | 4:32.05 | 5:49.05 | |||
Cetus Espoo | 5:41.65 | |||||||||
- | Aada Hirvasoja | 2005 | DNF | |||||||
Haukiputaan Heitto | 5:31.86 | |||||||||
Laji 20, 400m SKU T13,14,15, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Petra Ansaranta | 2004 | 9 | 697 | 1:09.05 | 2:25.43 | 3:46.90 | 4:52.04 | ||
Oulun Uinti 1906 | 4:56.63 | |||||||||
2 | Lotta Pälsi | 2004 | 7 | 661 | 1:06.45 | 2:21.47 | 3:45.78 | 4:57.19 | ||
Helsingfors Simsällskap | 4:57.44 | |||||||||
3 | Olga Emilia Mattila | 2004 | 6 | 618 | 1:11.73 | 2:33.35 | 3:56.30 | 5:03.95 | ||
Oulun Uinti 1906 | 5:07.00 | |||||||||
4 | Meeri Yli-Äyhö | 2004 | 5 | 560 | 1:14.24 | 2:34.96 | 4:00.78 | 5:14.09 | ||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 5:13.44 | |||||||||
5 | Pinja Taskila | 2004 | 4 | 549 | 1:15.59 | 2:37.79 | 4:04.01 | 5:16.23 | ||
Oulun Uinti 1906 | 5:15.85 | |||||||||
6 | Saga Kovanen | 2004 | 3 | 536 | 1:11.96 | 2:32.89 | 4:06.89 | 5:18.64 | ||
Cetus Espoo | 5:17.85 | |||||||||
7 | Wilma Långström | 2004 | 2 | 528 | 1:12.14 | 2:36.16 | 4:07.71 | 5:20.34 | ||
Helsingfors Simsällskap | 5:19.90 | |||||||||
8 | Ida Mäki-Hokkonen | 2004 | 1 | 519 | 1:12.18 | 2:34.77 | 4:08.85 | 5:22.07 | ||
Lappeenrannan Uimarit | 5:20.64 | |||||||||
9 | Emmi Manninen | 2004 | 509 | 1:16.25 | 2:40.87 | 4:13.17 | 5:24.11 | |||
Uinti Tampere | 5:25.53 | |||||||||
10 | Inka Elamaa | 2004 | 506 | 1:17.26 | 2:40.20 | 4:12.54 | 5:24.77 | |||
Oulun Lohet | 5:22.09 | |||||||||
11 | Anna Mattila | 2004 | 502 | 1:15.90 | 2:42.78 | 4:11.66 | 5:25.76 | |||
Helsingfors Simsällskap | 5:28.69 | |||||||||
12 | Siiri Mätäsjärvi | 2004 | 492 | 1:14.43 | 2:40.37 | 4:11.50 | 5:27.97 | |||
Uinti Tampere | 5:24.69 | |||||||||
13 | Salla Rantala | 2004 | 484 | 1:18.03 | 2:39.97 | 4:13.42 | 5:29.80 | |||
Uinti Tampere | 5:24.48 | |||||||||
14 | Greta Beszteri | 2004 | 473 | 1:13.78 | 2:43.04 | 4:13.20 | 5:32.12 | |||
Cetus Espoo | 5:26.63 | |||||||||
15 | Ciara Wacklin | 2004 | 461 | 1:20.40 | 2:43.96 | 4:21.13 | 5:35.18 | |||
Cetus Espoo | 5:29.30 | |||||||||
Laji 20, 400m SKU T13,14,15, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Madeleine Hiltunen | 2003 | 9 | 632 | 1:07.24 | 2:24.69 | 3:50.89 | 5:01.59 | ||
Oulun Uinti 1906 | 5:01.83 | |||||||||
2 | Petra Kivi | 2003 | 7 | 622 | 1:09.96 | 2:26.98 | 3:53.87 | 5:03.29 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:08.32 | |||||||||
3 | Minja Lukkari | 2003 | 6 | 609 | 1:10.79 | 2:30.31 | 3:55.42 | 5:05.41 | ||
Oulun Uinti 1906 | 5:04.84 | |||||||||
4 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | 5 | 600 | 1:09.96 | 2:29.72 | 3:56.33 | 5:06.87 | ||
Oulun Lohet | 5:09.24 | |||||||||
5 | Hilla Kuuva | 2003 | 4 | 522 | 1:16.46 | 2:41.25 | 4:09.76 | 5:21.49 | ||
Lappeenrannan Uimarit | 5:27.30 | |||||||||
6 | Siiri Reiniluoto | 2003 | 3 | 520 | 1:10.59 | 2:36.30 | 4:08.18 | 5:21.95 | ||
Helsingfors Simsällskap | 5:18.46 | |||||||||
7 | Emma Haglund | 2003 | 2 | 499 | 1:16.27 | 2:43.61 | 4:12.84 | 5:26.41 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:31.49 | |||||||||
8 | Juulia Käräjämies | 2003 | 1 | 495 | 1:16.85 | 2:41.73 | 4:10.81 | 5:27.20 | ||
Nummelan Kisaajat | 5:25.30 | |||||||||
9 | Jenny Grangärd | 2003 | 488 | 1:13.26 | 2:36.07 | 4:12.03 | 5:28.77 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:24.63 | |||||||||
10 | Henna Hökkä | 2003 | 455 | 1:21.45 | 2:44.51 | 4:24.69 | 5:36.59 | |||
Oulun Uinti 1906 | 5:37.39 | |||||||||
11 | Julia Peltola | 2003 | 439 | 1:11.98 | 2:39.06 | 4:21.13 | 5:40.65 | |||
Cetus Espoo | 5:35.30 | |||||||||
12 | Enni Silvennoinen | 2003 | 436 | 1:20.97 | 2:50.07 | 4:26.21 | 5:41.28 | |||
Riihimäen Uimaseura | 5:39.16 | |||||||||
13 | Vilma Tikka | 2003 | 430 | 1:17.71 | 2:44.11 | 4:26.70 | 5:43.00 | |||
Lappeenrannan Uimarit | 5:36.96 | |||||||||
14 | Matilda Lonka | 2003 | 423 | 1:18.93 | 2:48.41 | 4:25.46 | 5:44.88 | |||
Kouvolan Uimarit | 5:40.67 | |||||||||
- | Emma Johansson | 2003 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 5:10.76 | |||||||||
SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Maija Nurmi | 2003 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 5:18.52 | |||||||||
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
Laji 21, 50m RU P13-16, Loppukilpailut 13 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jami Ihalainen | 2003 | 9 | 610 | 29.76 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 30.75 | |||||||||
2 | Davin Lindholm | 2004 | 7 | 590 | 30.10 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 30.16 | |||||||||
3 | Roope Paatos | 2002 | 6 | 589 | 30.11 | |||||
Raision Urheilijat | 30.63 | |||||||||
4 | Oskari Aalto | 2002 | 5 | 561 | 30.61 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 30.23 | |||||||||
5 | Marcus Forsel | 2003 | 4 | 559 | 30.65 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 29.99 | |||||||||
6 | Oskari Arvo | 2002 | 3 | 553 | 30.76 | |||||
Aurajoen Uinti | 31.00 | |||||||||
7 | Petr Pankratov | 2002 | 2 | 548 | 30.85 | |||||
TaTu Tampere | 30.68 | |||||||||
8 | Verneri Viisanen | 2002 | 1 | 544 | 30.92 | |||||
Cetus Espoo | 30.52 | |||||||||
9 | Sami Uusikumpu | 2003 | 518 | 31.43 | ||||||
Simmis Wanda | 31.67 | |||||||||
10 | Lasse Pulkkinen | 2002 | 518 | 31.44 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 31.27 | |||||||||
11 | Niklas Laine | 2002 | 507 | 31.65 | ||||||
Kampuksen Plaani | 32.20 | |||||||||
11 | Robin Söderholm | 2002 | 507 | 31.65 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 31.59 | |||||||||
11 | Valtteri Taskinen | 2002 | 507 | 31.65 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 32.01 | |||||||||
14 | Julius Nyberg | 2002 | 501 | 31.78 | ||||||
Kampuksen Plaani | 31.62 | |||||||||
15 | Aleksi Rajaniemi | 2002 | 483 | 32.16 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 32.24 | |||||||||
16 | Weeti Virtanen | 2004 | 414 | 33.86 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 32.22 | |||||||||
Laji 22, 100m SU T12,13,14,15, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lotta Moilanen | 2006 | 9 | 527 | 33.19 | 1:08.10 | ||||
Oulun Uinti 1906 | 1:08.29 | |||||||||
2 | Reeta Ollonen | 2006 | 7 | 518 | 33.08 | 1:08.48 | ||||
Oulun Uinti 1906 | 1:09.62 | |||||||||
3 | Ülle Harjaks | 2006 | 6 | 504 | 33.13 | 1:09.11 | ||||
Oulun Uinti 1906 | 1:11.30 | |||||||||
4 | Louna Kasvio | 2006 | 5 | 480 | 34.33 | 1:10.24 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 1:10.03 | |||||||||
5 | Fia Stenman | 2006 | 4 | 451 | 34.81 | 1:11.73 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:13.18 | |||||||||
6 | Kaisla Korvonen | 2006 | 3 | 450 | 34.87 | 1:11.80 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:14.25 | |||||||||
7 | Aino Välimaa | 2006 | 2 | 444 | 35.27 | 1:12.13 | ||||
Uinti Tampere | 1:11.52 | |||||||||
8 | Elsa Vira | 2006 | 1 | 435 | 35.20 | 1:12.58 | ||||
Aurajoen Uinti | 1:12.42 | |||||||||
9 | Daniela Lietzén | 2006 | 426 | 35.68 | 1:13.12 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:12.35 | |||||||||
10 | Ellen Kaituri | 2006 | 419 | 35.54 | 1:13.50 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:14.50 | |||||||||
11 | Isla Leinonen | 2006 | 407 | 35.48 | 1:14.20 | |||||
Uinti Tampere | 1:12.60 | |||||||||
12 | Tiinu Tamminen | 2006 | 403 | 35.86 | 1:14.44 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:15.13 | |||||||||
13 | Wilma Sundt | 2006 | 403 | 35.93 | 1:14.45 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:14.99 | |||||||||
14 | Aino Kuusisto | 2006 | 396 | 36.46 | 1:14.92 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:14.59 | |||||||||
15 | Amanda Nilsson | 2006 | 382 | 36.17 | 1:15.81 | |||||
Cetus Espoo | 1:14.84 | |||||||||
- | Janina Granberg | 2006 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:13.26 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 22, 100m SU T12,13,14,15, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aino Hinkka | 2005 | 9 | 627 | 31.43 | 1:04.28 | ||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:05.73 | |||||||||
2 | Vilma Leppähaara | 2005 | 7 | 584 | 31.72 | 1:05.81 | ||||
Nummelan Kisaajat | 1:05.35 | |||||||||
3 | Kukka Kangas | 2005 | 6 | 541 | 32.68 | 1:07.53 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:08.23 | |||||||||
4 | Salma Mäntynen | 2005 | 5 | 518 | 32.43 | 1:08.51 | ||||
Uimaseura Aquila | 1:09.46 | |||||||||
5 | Kira Lindroos | 2005 | 4 | 513 | 33.24 | 1:08.73 | ||||
Cetus Espoo | 1:09.27 | |||||||||
6 | Fiona Laakso | 2005 | 3 | 512 | 33.28 | 1:08.78 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:09.01 | |||||||||
7 | Ida Kauppinen | 2005 | 2 | 496 | 34.15 | 1:09.50 | ||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:11.12 | |||||||||
8 | Essi Ahvenainen | 2005 | 1 | 491 | 34.21 | 1:09.71 | ||||
Vanders | 1:10.38 | |||||||||
9 | Karla Tiainen | 2005 | 480 | 33.27 | 1:10.26 | |||||
Simmis Wanda | 1:09.14 | |||||||||
10 | Aino Tamminen | 2005 | 458 | 33.88 | 1:11.34 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:10.12 | |||||||||
11 | Maura Bergström | 2005 | 453 | 34.69 | 1:11.61 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:11.28 | |||||||||
12 | Iina Rissanen | 2005 | 451 | 34.62 | 1:11.72 | |||||
Vanders | 1:10.50 | |||||||||
13 | Laura Kousa | 2005 | 448 | 32.52 | 1:11.91 | |||||
Cetus Espoo | 1:08.94 | |||||||||
14 | Moona Korpikoski | 2005 | 440 | 34.63 | 1:12.33 | |||||
Nokian Pyry | 1:11.09 | |||||||||
15 | Enni Kinnunen | 2005 | 424 | 34.57 | 1:13.24 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:12.27 | |||||||||
16 | Laura Rajavaara | 2005 | 424 | 34.56 | 1:13.25 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:10.63 | |||||||||
Laji 22, 100m SU T12,13,14,15, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Alina Antila | 2004 | 9 | 662 | 30.76 | 1:03.14 | ||||
Nurmijärven Uinti | 1:03.62 | |||||||||
2 | Jenna Pulkkinen | 2004 | 7 | 618 | 31.07 | 1:04.60 | ||||
Kouvolan Uimarit | 1:05.50 | |||||||||
3 | Helmi Jouhten | 2004 | 6 | 616 | 31.70 | 1:04.65 | ||||
Kempeleen Pyrintö | 1:05.15 | |||||||||
4 | Riikka Niskala | 2004 | 5 | 592 | 32.09 | 1:05.52 | ||||
Raision Urheilijat | 1:06.82 | |||||||||
5 | Aada Rissanen | 2004 | 4 | 579 | 31.96 | 1:06.02 | ||||
Cetus Espoo | 1:06.64 | |||||||||
6 | Lotta Pälsi | 2004 | 3 | 562 | 32.16 | 1:06.68 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 1:06.38 | |||||||||
7 | Ella Hulkki | 2004 | 2 | 551 | 32.39 | 1:07.12 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:07.26 | |||||||||
8 | Lotta Hermonen | 2004 | 1 | 515 | 33.35 | 1:08.64 | ||||
Kouvolan Uimarit | 1:10.36 | |||||||||
9 | Laura Nissi | 2004 | 514 | 33.20 | 1:08.66 | |||||
Simmis Wanda | 1:08.80 | |||||||||
10 | Liinu Louhikoski | 2004 | 486 | 33.30 | 1:09.97 | |||||
Vanders | 1:09.76 | |||||||||
11 | Jessica Mäkinen | 2004 | 483 | 33.17 | 1:10.12 | |||||
Uinti Tampere | 1:09.94 | |||||||||
12 | Aada Hakala | 2004 | 479 | 33.65 | 1:10.31 | |||||
Uinti Tampere | 1:10.30 | |||||||||
13 | Henna Känsäkangas | 2004 | 470 | 34.27 | 1:10.77 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:10.52 | |||||||||
14 | Roona Karola | 2004 | 469 | 33.90 | 1:10.78 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:09.79 | |||||||||
15 | Sini Salmi | 2004 | 460 | 34.18 | 1:11.25 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:10.43 | |||||||||
16 | Ciara Wacklin | 2004 | 459 | 34.79 | 1:11.32 | |||||
Cetus Espoo | 1:10.76 | |||||||||
Laji 22, 100m SU T12,13,14,15, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Laura Kellberg | 2003 | 9 | 631 | 31.08 | 1:04.14 | ||||
Cetus Espoo | 1:04.96 | |||||||||
2 | Rebekka Luoto | 2003 | 7 | 630 | 31.25 | 1:04.19 | ||||
Raision Urheilijat | 1:05.52 | |||||||||
3 | Martta Nygård | 2003 | 6 | 625 | 31.35 | 1:04.36 | ||||
Oulun Uinti 1906 | 1:04.36 | |||||||||
4 | Sylvia Kuusisto | 2003 | 5 | 594 | 31.64 | 1:05.44 | ||||
Raision Urheilijat | 1:06.29 | |||||||||
5 | Petra Kivi | 2003 | 4 | 579 | 31.86 | 1:05.99 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:06.85 | |||||||||
6 | Iris Hanski | 2003 | 3 | 566 | 32.27 | 1:06.50 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:08.18 | |||||||||
7 | Minttu Paalanen | 2003 | 2 | 558 | 32.12 | 1:06.83 | ||||
Lahden Uimaseura | 1:07.26 | |||||||||
8 | Madeleine Hiltunen | 2003 | 1 | 549 | 32.60 | 1:07.17 | ||||
Oulun Uinti 1906 | 1:07.63 | |||||||||
9 | Saana Yritys | 2003 | 549 | 32.22 | 1:07.20 | |||||
Uinti Hyvinkää | 1:07.09 | |||||||||
10 | Kiira Kangasniemi | 2003 | 545 | 32.50 | 1:07.36 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:08.68 | |||||||||
11 | Vilja Grundström | 2003 | 536 | 32.41 | 1:07.71 | |||||
Vanders | 1:07.42 | |||||||||
12 | Wilma Lakanen | 2003 | 533 | 32.60 | 1:07.85 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:07.46 | |||||||||
13 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | 516 | 33.35 | 1:08.60 | |||||
Oulun Lohet | 1:07.46 | |||||||||
14 | Lotta Lehtoila | 2003 | 505 | 32.84 | 1:09.07 | |||||
ORCA Helsinki | 1:09.31 | |||||||||
15 | Sofia Martinkauppi | 2003 | 502 | 33.54 | 1:09.22 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:08.19 | |||||||||
16 | Kerttu Nurmi | 2003 | 496 | 33.64 | 1:09.49 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:08.02 | |||||||||
Laji 23, 100m VU P13,14,15,16, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tuomas Toppinen | 2005 | 9 | 489 | 27.36 | 57.02 | ||||
Aurajoen Uinti | 57.69 | |||||||||
2 | Leo Währn | 2005 | 7 | 474 | 27.60 | 57.61 | ||||
Vanders | 58.52 | |||||||||
3 | Sakari Korri | 2005 | 6 | 473 | 27.55 | 57.65 | ||||
Rauman Uimaseura | 58.16 | |||||||||
4 | Ajjuub Ezzat | 2005 | 5 | 444 | 28.24 | 58.89 | ||||
Aurajoen Uinti | 58.22 | |||||||||
5 | Nico Peltonen | 2005 | 4 | 437 | 28.19 | 59.19 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:00.41 | |||||||||
6 | Topias Tynjä | 2005 | 3 | 408 | 28.91 | 1:00.56 | ||||
Lahden Uimaseura | 1:01.43 | |||||||||
7 | Lucas Lydman | 2005 | 2 | 405 | 28.44 | 1:00.70 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:00.94 | |||||||||
8 | Arttu Venemies | 2005 | 1 | 398 | 29.36 | 1:01.05 | ||||
Swimming Jyväskylä | 1:02.03 | |||||||||
9 | Samuel Halminen | 2005 | 396 | 28.98 | 1:01.16 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:00.82 | |||||||||
10 | Sisu Sorri | 2005 | 373 | 29.25 | 1:02.39 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:03.12 | |||||||||
11 | Joonas Arponen | 2005 | 367 | 30.59 | 1:02.72 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:03.02 | |||||||||
12 | Tuomas Hämäläinen | 2005 | 365 | 29.80 | 1:02.87 | |||||
Kuopion Uimaseura | 1:03.94 | |||||||||
13 | Aapo Tuhkanen | 2005 | 364 | 30.09 | 1:02.92 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:03.50 | |||||||||
14 | Aaron Pirinen | 2005 | 355 | 29.80 | 1:03.42 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:02.29 | |||||||||
15 | Joel Korte | 2005 | 354 | 30.12 | 1:03.50 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:03.59 | |||||||||
16 | Ivan Chupakhin | 2005 | 348 | 29.97 | 1:03.84 | |||||
Uinti Tampere | 1:03.73 | |||||||||
Laji 23, 100m VU P13,14,15,16, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Danil Seksenov | 2004 | 9 | 601 | 25.62 | 53.24 | ||||
Vanders | 53.34 | |||||||||
2 | Juuso Leppänen | 2004 | 7 | 549 | 26.20 | 54.87 | ||||
Aurajoen Uinti | 55.21 | |||||||||
3 | Santeri Pulkkinen | 2004 | 6 | 543 | 26.44 | 55.07 | ||||
Lahden Uimaseura | 54.49 | |||||||||
4 | Alexander Malyshkov | 2004 | 5 | 539 | 26.29 | 55.19 | ||||
Salon Uimarit | 58.40 | |||||||||
5 | Joonas Maaranen | 2004 | 4 | 516 | 26.28 | 56.01 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | 57.02 | |||||||||
6 | Taavi Backman | 2004 | 3 | 515 | 27.49 | 56.05 | ||||
Lahden Uimaseura | 56.78 | |||||||||
7 | Tino Kaukonen | 2004 | 2 | 507 | 26.91 | 56.33 | ||||
HTU Stadi | 56.32 | |||||||||
8 | Seweryn Pastucha | 2004 | 1 | 502 | 26.89 | 56.54 | ||||
Raision Urheilijat | 56.56 | |||||||||
9 | Davin Lindholm | 2004 | 482 | 27.45 | 57.28 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 56.98 | |||||||||
10 | Aapo Kinnunen | 2004 | 480 | 26.96 | 57.37 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 57.79 | |||||||||
11 | Onni Äijälä | 2004 | 479 | 27.16 | 57.42 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 57.21 | |||||||||
12 | Filip Jåfs | 2004 | 469 | 27.32 | 57.83 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 57.56 | |||||||||
13 | Jaakko Pihlava | 2004 | 465 | 27.67 | 58.00 | |||||
Aurajoen Uinti | 58.28 | |||||||||
14 | Niilo Kilpeläinen | 2004 | 457 | 27.91 | 58.32 | |||||
TaTu Tampere | 58.10 | |||||||||
15 | Elmeri Aho | 2004 | 448 | 28.07 | 58.70 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 58.37 | |||||||||
16 | Waldemar Palombi | 2004 | 411 | 28.33 | 1:00.42 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 58.55 | |||||||||
Laji 23, 100m VU P13,14,15,16, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lari Tumanoff | 2003 | 9 | 629 | 24.99 | 52.43 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 52.61 | |||||||||
2 | Alex Lydman | 2003 | 7 | 627 | 25.59 | 52.49 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 53.61 | |||||||||
3 | Lassi Haimi | 2003 | 6 | 605 | 26.08 | 53.11 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 52.57 | |||||||||
4 | Santeri Herpola | 2003 | 5 | 592 | 25.29 | 53.51 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 54.37 | |||||||||
5 | Aku Kaila | 2003 | 4 | 583 | 26.44 | 53.79 | ||||
Raision Urheilijat | 55.55 | |||||||||
6 | Simon Ravals | 2003 | 3 | 575 | 25.99 | 54.02 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 55.56 | |||||||||
7 | Johan Krister Fredriksson | 2003 | 2 | 554 | 26.24 | 54.69 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 53.29 | |||||||||
8 | Luukas Vainio | 2003 | 1 | 549 | 26.25 | 54.86 | ||||
Cetus Espoo | 55.29 | |||||||||
9 | Marcus Forsel | 2003 | 545 | 26.01 | 55.00 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 52.48 | |||||||||
10 | Joonas Cranston | 2003 | 515 | 26.59 | 56.03 | |||||
Nummelan Kisaajat | 56.47 | |||||||||
11 | Jami Ihalainen | 2003 | 513 | 26.86 | 56.13 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 55.33 | |||||||||
12 | Juuso Rahikainen | 2003 | 508 | 26.87 | 56.30 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 55.90 | |||||||||
13 | Akseli Hakala | 2003 | 505 | 26.50 | 56.42 | |||||
Uinti Tampere | 56.01 | |||||||||
14 | Olli-Pekka Pietarila | 2003 | 504 | 27.09 | 56.46 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 56.29 | |||||||||
15 | Aleksi Koprinen | 2003 | 488 | 26.52 | 57.08 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 54.91 | |||||||||
Laji 23, 100m VU P13,14,15,16, Loppukilpailut 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ronny Brännkärr | 2002 | 9 | 689 | 24.44 | 50.87 | ||||
Kemin Työväen Uimarit | 51.51 | |||||||||
2 | Matias Hjelm | 2002 | 7 | 617 | 25.42 | 52.77 | ||||
Vanders | 53.54 | |||||||||
3 | Rasmus Söderholm | 2002 | 6 | 596 | 25.79 | 53.39 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 54.74 | |||||||||
4 | Roope Paatos | 2002 | 5 | 592 | 26.00 | 53.52 | ||||
Raision Urheilijat | 53.75 | |||||||||
5 | Oscar Skjäl | 2002 | 4 | 579 | 26.03 | 53.90 | ||||
Cetus Espoo | 53.67 | |||||||||
6 | Robin Söderholm | 2002 | 3 | 572 | 26.55 | 54.12 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 55.35 | |||||||||
7 | Mihail Khanoukaev | 2002 | 2 | 570 | 26.01 | 54.19 | ||||
Cetus Espoo | 54.42 | |||||||||
8 | Oskari Aalto | 2002 | 1 | 567 | 26.34 | 54.29 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 53.40 | |||||||||
9 | Jasu Ovaskainen | 2002 | 566 | 26.43 | 54.30 | |||||
Lahden Uimaseura | 54.29 | |||||||||
10 | Akseli Kontiainen | 2002 | 565 | 26.22 | 54.34 | |||||
Joensuun Uimaseura | 54.49 | |||||||||
11 | Antti Leppänen | 2002 | 561 | 26.57 | 54.48 | |||||
Lahden Uimaseura | 54.91 | |||||||||
12 | Leo Mikkonen | 2002 | 555 | 26.33 | 54.67 | |||||
Cetus Espoo | 54.74 | |||||||||
13 | Daniel Rinne | 2002 | 547 | 26.35 | 54.95 | |||||
Cetus Espoo | 55.11 | |||||||||
14 | Onni-Kalle Luomala | 2002 | 526 | 26.43 | 55.65 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 54.93 | |||||||||
15 | Ibrahim Ezzat | 2002 | 456 | 26.66 | 58.36 | |||||
Aurajoen Uinti | 54.96 | |||||||||
Laji 24, 200m VU T13,14,15, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aino Hinkka | 2005 | 9 | 641 | 30.57 | 1:03.82 | 1:36.46 | 2:08.02 | ||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:10.04 | |||||||||
2 | Tuuli Pippuri | 2005 | 7 | 627 | 30.91 | 1:04.11 | 1:37.17 | 2:08.97 | ||
Cetus Espoo | 2:09.58 | |||||||||
3 | Vilma Leppähaara | 2005 | 6 | 619 | 30.04 | 1:03.14 | 1:36.45 | 2:09.52 | ||
Nummelan Kisaajat | 2:12.74 | |||||||||
4 | Karla Tiainen | 2005 | 5 | 610 | 30.67 | 1:04.16 | 1:37.43 | 2:10.14 | ||
Simmis Wanda | 2:11.04 | |||||||||
5 | Veera Korsoff | 2005 | 4 | 587 | 30.23 | 1:03.28 | 1:38.27 | 2:11.85 | ||
Helsingfors Simsällskap | 2:15.68 | |||||||||
6 | Ada Hakkarainen | 2005 | 3 | 585 | 31.10 | 1:04.28 | 1:38.04 | 2:11.97 | ||
Helsingfors Simsällskap | 2:12.24 | |||||||||
7 | Kerttu Taponen | 2005 | 2 | 584 | 30.22 | 1:02.90 | 1:37.10 | 2:12.05 | ||
Aurajoen Uinti | 2:15.65 | |||||||||
8 | Kira Lindroos | 2005 | 1 | 577 | 30.91 | 1:04.61 | 1:38.85 | 2:12.63 | ||
Cetus Espoo | 2:14.70 | |||||||||
9 | Meea Juntunen | 2005 | 569 | 30.21 | 1:03.33 | 1:38.02 | 2:13.23 | |||
Tuusulan Uimaseura | 2:14.89 | |||||||||
10 | Moona Korpikoski | 2005 | 529 | 30.61 | 1:05.80 | 1:41.60 | 2:16.51 | |||
Nokian Pyry | 2:17.95 | |||||||||
11 | Ella Suominen | 2005 | 528 | 30.69 | 1:05.44 | 1:41.55 | 2:16.60 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:16.77 | |||||||||
12 | Emilia Niemi | 2005 | 525 | 30.55 | 1:04.52 | 1:40.13 | 2:16.81 | |||
Octopus Lohja | 2:15.00 | |||||||||
13 | Minttu Kiili | 2005 | 513 | 30.90 | 1:05.48 | 1:41.85 | 2:17.94 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:17.47 | |||||||||
14 | Elina Ryynänen | 2005 | 495 | 29.98 | 1:04.86 | 1:42.89 | 2:19.59 | |||
Simmis Wanda | 2:17.69 | |||||||||
15 | Juulia Sakomaa | 2005 | 488 | 31.15 | 1:06.18 | 1:43.26 | 2:20.26 | |||
Lahden Uimaseura | 2:18.00 | |||||||||
16 | Laura Kousa | 2005 | 486 | 31.19 | 1:06.60 | 1:43.67 | 2:20.42 | |||
Cetus Espoo | 2:17.98 | |||||||||
Laji 24, 200m VU T13,14,15, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Petra Ansaranta | 2004 | 9 | 711 | 30.07 | 1:01.48 | 1:33.02 | 2:03.67 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:07.81 | |||||||||
2 | Irene Mäkilä | 2004 | 7 | 656 | 30.11 | 1:02.31 | 1:34.57 | 2:07.05 | ||
Raision Urheilijat | 2:05.95 | |||||||||
3 | Jenna Pulkkinen | 2004 | 6 | 651 | 29.83 | 1:02.38 | 1:35.93 | 2:07.36 | ||
Kouvolan Uimarit | 2:10.21 | |||||||||
4 | Aino-Kaisa Paatos | 2004 | 5 | 647 | 29.92 | 1:02.55 | 1:35.93 | 2:07.66 | ||
Raision Urheilijat | 2:09.55 | |||||||||
5 | Sohvi Kallinen | 2004 | 4 | 642 | 30.64 | 1:03.59 | 1:36.27 | 2:08.00 | ||
Lahden Uimaseura | 2:10.02 | |||||||||
6 | Aliina Karvonen | 2004 | 3 | 595 | 30.24 | 1:03.65 | 1:37.69 | 2:11.23 | ||
Simmis Wanda | 2:11.31 | |||||||||
7 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 2 | 593 | 30.97 | 1:04.09 | 1:37.70 | 2:11.42 | ||
Cetus Espoo | 2:09.06 | |||||||||
8 | Peppi Vesalainen | 2004 | 1 | 583 | 30.03 | 1:03.41 | 1:37.66 | 2:12.18 | ||
Helsingfors Simsällskap | 2:12.35 | |||||||||
9 | Aino Rantala | 2004 | 572 | 30.32 | 1:04.38 | 1:39.71 | 2:12.98 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:13.63 | |||||||||
10 | Annukka Pihkamäki | 2004 | 568 | 30.66 | 1:04.43 | 1:39.02 | 2:13.29 | |||
Riihimäen Uimaseura | 2:11.35 | |||||||||
11 | Riikka Niskala | 2004 | 567 | 31.05 | 1:04.74 | 1:39.64 | 2:13.41 | |||
Raision Urheilijat | 2:13.76 | |||||||||
12 | Santra Nieminen | 2004 | 557 | 30.75 | 1:04.33 | 1:38.92 | 2:14.19 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:14.72 | |||||||||
13 | Siiri Arjanmaa | 2004 | 556 | 30.44 | 1:04.39 | 1:39.67 | 2:14.22 | |||
Uinti Tampere | 2:12.75 | |||||||||
14 | Aamu Änkilä | 2004 | 555 | 30.80 | 1:04.54 | 1:39.57 | 2:14.34 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:12.59 | |||||||||
15 | Kanerva Kinnunen | 2004 | 550 | 30.55 | 1:03.83 | 1:38.44 | 2:14.71 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:11.26 | |||||||||
16 | Wilma Långström | 2004 | 519 | 30.69 | 1:04.90 | 1:40.85 | 2:17.37 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:13.45 | |||||||||
Laji 24, 200m VU T13,14,15, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Laura Lahtinen | 2003 | 9 | 718 | 29.29 | 1:00.54 | 1:32.36 | 2:03.27 | ||
Helsingfors Simsällskap | 2:01.86 | |||||||||
2 | Mathilda Puutio | 2003 | 7 | 682 | 30.40 | 1:01.92 | 1:33.96 | 2:05.45 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:07.40 | |||||||||
3 | Rebekka Luoto | 2003 | 6 | 680 | 29.53 | 1:01.43 | 1:34.03 | 2:05.52 | ||
Raision Urheilijat | 2:06.18 | |||||||||
4 | Venla Säntti | 2003 | 5 | 658 | 29.67 | 1:01.57 | 1:33.65 | 2:06.90 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:08.01 | |||||||||
5 | Kaisa Himanen | 2003 | 4 | 623 | 30.61 | 1:02.95 | 1:35.92 | 2:09.24 | ||
Mikkelin Uimaseura | 2:10.47 | |||||||||
6 | Sylvia Kuusisto | 2003 | 3 | 601 | 29.78 | 1:02.75 | 1:36.86 | 2:10.84 | ||
Raision Urheilijat | 2:11.02 | |||||||||
7 | Iris Hanski | 2003 | 2 | 579 | 30.26 | 1:03.77 | 1:38.18 | 2:12.48 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:12.20 | |||||||||
8 | Kiira Kangasniemi | 2003 | 1 | 571 | 30.46 | 1:04.24 | 1:38.76 | 2:13.05 | ||
Seinäjoen Uimarit-58 | 2:12.69 | |||||||||
9 | Siiri Einiö | 2003 | 571 | 29.36 | 1:01.81 | 1:36.77 | 2:13.06 | |||
Gladius Kirkkonummi | 2:06.97 | |||||||||
10 | Juulia Käräjämies | 2003 | 569 | 29.88 | 1:03.28 | 1:37.85 | 2:13.19 | |||
Nummelan Kisaajat | 2:13.77 | |||||||||
11 | Maija Nurmi | 2003 | 565 | 30.53 | 1:04.40 | 1:38.85 | 2:13.56 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:12.55 | |||||||||
12 | Emma Johansson | 2003 | 558 | 31.02 | 1:04.77 | 1:39.64 | 2:14.11 | |||
Cetus Espoo | 2:13.03 | |||||||||
13 | Roosa Aho | 2003 | 555 | 31.22 | 1:05.45 | 1:40.80 | 2:14.37 | |||
Raision Urheilijat | 2:13.86 | |||||||||
14 | Kerttu Nurmi | 2003 | 550 | 30.62 | 1:04.34 | 1:39.64 | 2:14.77 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:14.00 | |||||||||
15 | Milla Hyttinen | 2003 | 539 | 31.09 | 1:05.31 | 1:40.52 | 2:15.69 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:14.40 | |||||||||
16 | Daniela Degenhardt | 2003 | 531 | 31.08 | 1:05.88 | 1:42.00 | 2:16.37 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:15.49 | |||||||||
Laji 25, 200m PU P14,15,16, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Verneri Lehtovaara | 2004 | 9 | 543 | 28.89 | 1:02.96 | 1:38.52 | 2:13.03 | ||
Salon Uimarit | 2:14.11 | |||||||||
2 | Lassi Niemi | 2004 | 7 | 522 | 29.01 | 1:03.03 | 1:38.87 | 2:14.77 | ||
TaTu Tampere | 2:16.54 | |||||||||
3 | Eetu Haipus | 2004 | 6 | 436 | 31.27 | 1:06.91 | 1:44.33 | 2:23.08 | ||
Oulun Lohet | 2:24.88 | |||||||||
4 | Arttu Haipus | 2004 | 5 | 421 | 31.18 | 1:07.79 | 1:45.97 | 2:24.82 | ||
Oulun Lohet | 2:25.50 | |||||||||
5 | Riccardo Castagno | 2004 | 4 | 398 | 30.91 | 1:07.76 | 1:47.22 | 2:27.49 | ||
Uinti Tampere | 2:33.97 | |||||||||
6 | Miro Birkstedt | 2004 | 3 | 373 | 31.91 | 1:10.15 | 1:49.86 | 2:30.69 | ||
TaTu Tampere | 2:29.28 | |||||||||
7 | Filip Jåfs | 2004 | 2 | 368 | 31.13 | 1:08.18 | 1:48.83 | 2:31.40 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:26.50 | |||||||||
8 | Mikael Hirsiniemi | 2004 | 1 | 342 | 32.51 | 1:11.65 | 1:53.49 | 2:35.13 | ||
Aurajoen Uinti | 2:39.24 | |||||||||
9 | Jere Hannuksela | 2004 | 328 | 31.43 | 1:08.85 | 1:51.34 | 2:37.35 | |||
Haukiputaan Heitto | 2:35.06 | |||||||||
10 | Markus Veckman | 2004 | 322 | 32.05 | 1:11.79 | 1:54.10 | 2:38.27 | |||
Swimming Jyväskylä | 2:34.49 | |||||||||
11 | Cedric Decena | 2004 | 322 | 32.92 | 1:12.13 | 1:52.97 | 2:38.32 | |||
Oulun Lohet | 2:40.12 | |||||||||
12 | Akseli Kotti | 2004 | 290 | 35.13 | 1:16.79 | 2:00.51 | 2:43.92 | |||
TaTu Tampere | 2:42.62 | |||||||||
13 | Sebastian Rasimus | 2004 | 285 | 33.46 | 1:13.86 | 1:56.78 | 2:44.94 | |||
Uinti Tampere | 2:46.13 | |||||||||
14 | Eero Asikainen | 2004 | 258 | 33.15 | 1:14.02 | 1:58.21 | 2:50.52 | |||
Tuusulan Uimaseura | 2:44.44 | |||||||||
- | Aarne Eskelinen | 2004 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 2:42.56 | |||||||||
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 25, 200m PU P14,15,16, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Arttu Mäenpää | 2003 | 9 | 603 | 28.46 | 1:01.02 | 1:34.52 | 2:08.49 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:11.98 | |||||||||
2 | Alex Lydman | 2003 | 7 | 591 | 28.30 | 1:00.71 | 1:34.76 | 2:09.29 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:14.12 | |||||||||
3 | Aleksi Koprinen | 2003 | 6 | 585 | 28.29 | 1:01.31 | 1:36.49 | 2:09.76 | ||
Helsingfors Simsällskap | 2:10.82 | |||||||||
4 | Lari Tumanoff | 2003 | 5 | 553 | 28.36 | 1:01.75 | 1:36.58 | 2:12.20 | ||
Helsingfors Simsällskap | 2:13.41 | |||||||||
5 | Luukas Vainio | 2003 | 4 | 520 | 29.70 | 1:04.80 | 1:41.08 | 2:15.00 | ||
Cetus Espoo | 2:15.37 | |||||||||
6 | Niklas Hatakka | 2003 | 3 | 504 | 30.36 | 1:04.66 | 1:40.47 | 2:16.34 | ||
Cetus Espoo | 2:17.29 | |||||||||
7 | Eetu Palvanen | 2003 | 2 | 431 | 29.76 | 1:05.82 | 1:44.37 | 2:23.62 | ||
Lahden Uimaseura | 2:29.83 | |||||||||
8 | Teemu Oksakari | 2003 | 1 | 419 | 32.02 | 1:09.61 | 1:47.09 | 2:25.06 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:26.47 | |||||||||
9 | Urho Lyytinen | 2003 | 391 | 31.45 | 1:07.78 | 1:47.34 | 2:28.41 | |||
Uinti Tampere | 2:29.88 | |||||||||
10 | Juho Marjala | 2003 | 373 | 32.26 | 1:09.43 | 1:48.43 | 2:30.70 | |||
Simmis Wanda | 2:29.14 | |||||||||
11 | Visa Kotiniitty | 2003 | 359 | 30.02 | 1:05.94 | 1:47.34 | 2:32.74 | |||
Uinti Tampere | 2:30.96 | |||||||||
12 | Paavo Erkinaro | 2003 | 333 | 31.38 | 1:10.24 | 1:52.63 | 2:36.55 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:31.71 | |||||||||
13 | Julius Airas | 2003 | 316 | 32.76 | 1:11.77 | 1:54.77 | 2:39.26 | |||
Lahden Uimaseura | 2:39.17 | |||||||||
14 | Oskari Repo | 2003 | 289 | 34.10 | 1:14.74 | 1:59.52 | 2:44.04 | |||
Cetus Espoo | 2:42.52 | |||||||||
15 | Topi Immonen | 2003 | 283 | 33.49 | 1:14.41 | 1:59.20 | 2:45.30 | |||
Lappeenrannan Uimarit | 2:41.65 | |||||||||
16 | Otso Mäkivuokko | 2003 | 240 | 33.96 | 1:14.70 | 2:00.67 | 2:54.49 | |||
Gladius Kirkkonummi | 2:45.55 | |||||||||
Laji 25, 200m PU P14,15,16, Loppukilpailut 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jesper Lietzén | 2002 | 9 | 590 | 29.00 | 1:02.35 | 1:35.99 | 2:09.40 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:10.54 | |||||||||
2 | Lasse Pulkkinen | 2002 | 7 | 570 | 29.53 | 1:02.78 | 1:37.10 | 2:10.86 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:14.51 | |||||||||
3 | Efim Romanov | 2002 | 6 | 564 | 28.90 | 1:01.62 | 1:35.37 | 2:11.35 | ||
TaTu Tampere | 2:11.01 | |||||||||
4 | Ibrahim Ezzat | 2002 | 5 | 509 | 28.50 | 1:01.98 | 1:36.70 | 2:15.91 | ||
Aurajoen Uinti | 2:17.17 | |||||||||
5 | Wäinö Koskinen | 2002 | 4 | 508 | 28.61 | 1:02.07 | 1:36.96 | 2:15.99 | ||
Uinti Tampere | 2:11.64 | |||||||||
6 | Leo Mikkonen | 2002 | 3 | 480 | 29.99 | 1:05.80 | 1:42.56 | 2:18.60 | ||
Cetus Espoo | 2:24.54 | |||||||||
7 | Elias Juntunen | 2002 | 2 | 472 | 30.79 | 1:06.13 | 1:42.32 | 2:19.34 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:20.10 | |||||||||
8 | Otto Sormunen | 2002 | 1 | 464 | 29.65 | 1:05.17 | 1:42.84 | 2:20.15 | ||
Cetus Espoo | 2:20.29 | |||||||||
9 | Eemeli Leinonen | 2002 | 430 | 28.35 | 1:01.56 | 1:39.46 | 2:23.75 | |||
Uinti Tampere | 2:17.47 | |||||||||
10 | Ville Korpilähde | 2002 | 421 | 29.00 | 1:04.40 | 1:44.29 | 2:24.77 | |||
Swimming Club Rovaniemi | 2:22.87 | |||||||||
11 | Mikael Nurmela | 2002 | 406 | 31.13 | 1:07.75 | 1:45.94 | 2:26.55 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | 2:27.98 | |||||||||
12 | Benjamin Kangas | 2002 | 396 | 31.39 | 1:08.28 | 1:46.78 | 2:27.74 | |||
Haminan Uimaseura | 2:23.51 | |||||||||
13 | Danila Shishinin | 2002 | 394 | 31.32 | 1:08.19 | 1:47.50 | 2:28.03 | |||
ORCA Helsinki | 2:28.76 | |||||||||
14 | Mio Harju | 2002 | 367 | 31.85 | 1:09.00 | 1:49.53 | 2:31.58 | |||
TaTu Tampere | 2:33.41 | |||||||||
15 | Oliver Kela | 2002 | 307 | 32.13 | 1:12.00 | 1:56.30 | 2:40.86 | |||
Swimming Club Rovaniemi | 2:37.46 | |||||||||
- | Elias Saarinen | 2002 | DNF | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 2:28.14 | |||||||||
Laji 26, 4X50m SKU 2T15+2P16, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Hss Seka 1 | 2002 | 18 | 1:50.84 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:51.08 | |||||||||
Marcus Forsel | 2003 | 27.01 | 27.01 | |||||||
Laura Lahtinen | 2003 | 31.31 | 58.32 | |||||||
Lotta Pälsi | 2004 | 28.89 | 1:27.21 | |||||||
Lari Tumanoff | 2003 | 23.63 | 1:50.84 | |||||||
2 | Raisu Seka 1 | 2002 | 14 | 1:51.34 | ||||||
Raision Urheilijat | 1:52.31 | |||||||||
Rebekka Luoto | 2003 | 30.17 | 30.17 | |||||||
Roope Paatos | 2002 | 29.20 | 59.37 | |||||||
Aku Kaila | 2003 | 25.63 | 1:25.00 | |||||||
Irene Mäkilä | 2004 | 26.34 | 1:51.34 | |||||||
3 | Cetus 1 | 2002 | 12 | 1:51.45 | ||||||
Cetus Espoo | 1:52.04 | |||||||||
Laura Kellberg | 2003 | 29.41 | 29.41 | |||||||
Mihail Khanoukaev | 2002 | 29.60 | 59.01 | |||||||
Oscar Skjäl | 2002 | 26.21 | 1:25.22 | |||||||
Dina Sadojevic Jelacik | 2004 | 26.23 | 1:51.45 | |||||||
4 | Aui Seka 1 [2002] | 2006 | 10 | 1:53.14 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:54.19 | |||||||||
Ibrahim Ezzat | 2002 | 27.42 | 27.42 | |||||||
Oskari Arvo | 2002 | 29.85 | 57.27 | |||||||
Lilli Kulpakko | 2005 | 28.09 | 1:25.36 | |||||||
Kerttu Taponen | 2005 | 27.78 | 1:53.14 | |||||||
5 | Vanders Seka 1 | 2002 | 8 | 1:53.90 | ||||||
Vanders | 1:52.92 | |||||||||
Liinu Louhikoski | 2004 | 30.50 | 30.50 | |||||||
Matias Hjelm | 2002 | 28.85 | 59.35 | |||||||
Danil Seksenov | 2004 | 27.26 | 1:26.61 | |||||||
Vilja Grundström | 2003 | 27.29 | 1:53.90 | |||||||
6 | Vus-Vss | 2002 | 6 | 1:54.39 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:55.16 | |||||||||
Petra Kivi | 2003 | 30.76 | 30.76 | |||||||
Emma Haglund | 2003 | 33.61 | 1:04.37 | |||||||
Alex Lydman | 2003 | 26.14 | 1:30.51 | |||||||
Simon Ravals | 2003 | 23.88 | 1:54.39 | |||||||
7 | Cetus 3 | 2002 | 4 | 1:56.02 | ||||||
Cetus Espoo | 1:54.65 | |||||||||
Niklas Hatakka | 2003 | 28.16 | 28.16 | |||||||
Verneri Viisanen | 2002 | 30.24 | 58.40 | |||||||
Julia Peltola | 2003 | 29.83 | 1:28.23 | |||||||
Tuuli Pippuri | 2005 | 27.79 | 1:56.02 | |||||||
8 | Oulun Uinti | 2002 | 2 | 1:56.64 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 1:54.85 | |||||||||
Petra Ansaranta | 2004 | 29.67 | 29.67 | |||||||
Lasse Pulkkinen | 2002 | 30.57 | 1:00.24 | |||||||
Madeleine Hiltunen | 2003 | 29.81 | 1:30.05 | |||||||
Joakim Harjaks | 2002 | 26.59 | 1:56.64 | |||||||
Laji 27, 200m RU P14,15,16, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Santeri Pulkkinen | 2004 | 9 | 555 | 33.14 | 1:10.93 | 1:48.83 | 2:26.49 | ||
Lahden Uimaseura | 2:31.03 | |||||||||
2 | Davin Lindholm | 2004 | 7 | 543 | 32.54 | 1:09.17 | 1:47.90 | 2:27.59 | ||
Helsingfors Simsällskap | 2:26.35 | |||||||||
3 | Joonas Maaranen | 2004 | 6 | 480 | 35.16 | 1:13.90 | 1:53.84 | 2:33.72 | ||
Hyvinkään Uimaseura | 2:36.30 | |||||||||
4 | Niilo Kilpeläinen | 2004 | 5 | 461 | 34.49 | 1:13.82 | 1:54.89 | 2:35.86 | ||
TaTu Tampere | 2:38.24 | |||||||||
5 | Onni Äijälä | 2004 | 4 | 443 | 35.39 | 1:15.46 | 1:56.39 | 2:37.91 | ||
Hyvinkään Uimaseura | 2:40.38 | |||||||||
6 | Alexander Malyshkov | 2004 | 3 | 438 | 35.94 | 1:16.38 | 1:57.27 | 2:38.55 | ||
Salon Uimarit | 2:45.98 | |||||||||
7 | Pavel Pankratov | 2004 | 2 | 392 | 35.49 | 1:16.84 | 1:59.88 | 2:44.43 | ||
TaTu Tampere | 2:40.33 | |||||||||
8 | Aapo Koskinen | 2004 | 1 | 392 | 37.36 | 1:19.49 | 2:02.29 | 2:44.47 | ||
Lahden Uimaseura | 2:44.89 | |||||||||
9 | Joona Saloniemi | 2004 | 390 | 35.94 | 1:18.45 | 2:02.43 | 2:44.76 | |||
TaTu Tampere | 2:45.51 | |||||||||
10 | Jesse Hyppönen | 2004 | 385 | 35.81 | 1:18.14 | 2:01.44 | 2:45.55 | |||
Lahden Uimaseura | 2:45.63 | |||||||||
11 | Santeri Ahinko | 2004 | 380 | 35.53 | 1:17.06 | 2:01.44 | 2:46.20 | |||
Vesihelmen Uimaseura | 2:44.47 | |||||||||
12 | Jaakko Pihlava | 2004 | 373 | 35.32 | 1:17.79 | 2:02.67 | 2:47.30 | |||
Aurajoen Uinti | 2:46.33 | |||||||||
13 | Weeti Virtanen | 2004 | 367 | 35.75 | 1:18.96 | 2:04.53 | 2:48.15 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:46.25 | |||||||||
14 | Juuso Pulkkinen | 2004 | 352 | 37.67 | 1:21.52 | 2:06.69 | 2:50.56 | |||
Cetus Espoo | 2:48.68 | |||||||||
Laji 27, 200m RU P14,15,16, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aleksi Koprinen | 2003 | 9 | 588 | 33.44 | 1:10.72 | 1:47.78 | 2:23.71 | ||
Helsingfors Simsällskap | 2:24.01 | |||||||||
2 | Alex Lydman | 2003 | 7 | 568 | 33.10 | 1:10.34 | 1:47.85 | 2:25.39 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:30.29 | |||||||||
3 | Jami Ihalainen | 2003 | 6 | 562 | 32.47 | 1:09.64 | 1:48.00 | 2:25.91 | ||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:24.03 | |||||||||
4 | Olli-Pekka Pietarila | 2003 | 5 | 549 | 32.76 | 1:10.14 | 1:48.47 | 2:27.02 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:26.72 | |||||||||
5 | Paavo Erkinaro | 2003 | 4 | 492 | 34.54 | 1:13.56 | 1:52.46 | 2:32.55 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:32.43 | |||||||||
6 | Joona Kortteinen | 2003 | 3 | 485 | 33.49 | 1:11.31 | 1:51.45 | 2:33.23 | ||
Uinti Tampere | 2:36.46 | |||||||||
7 | Alexander Huhtala | 2003 | 2 | 484 | 34.00 | 1:12.57 | 1:52.83 | 2:33.39 | ||
Cetus Espoo | 2:34.81 | |||||||||
8 | Sami Uusikumpu | 2003 | 1 | 474 | 33.90 | 1:13.31 | 1:53.94 | 2:34.41 | ||
Simmis Wanda | 2:34.90 | |||||||||
9 | Topi Immonen | 2003 | 468 | 34.90 | 1:14.69 | 1:55.54 | 2:35.03 | |||
Lappeenrannan Uimarit | 2:36.51 | |||||||||
10 | Eemil Kankare | 2003 | 441 | 34.26 | 1:14.41 | 1:56.37 | 2:38.22 | |||
Aurajoen Uinti | 2:38.63 | |||||||||
11 | Toni Lipponen | 2003 | 425 | 35.10 | 1:15.12 | 1:57.04 | 2:40.12 | |||
Kemin Uimaseura | 2:36.37 | |||||||||
12 | Elias Kalliokoski | 2003 | 425 | 35.54 | 1:15.82 | 1:57.27 | 2:40.16 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:40.06 | |||||||||
13 | Oskari Repo | 2003 | 419 | 36.02 | 1:16.46 | 1:58.85 | 2:40.86 | |||
Cetus Espoo | 2:39.00 | |||||||||
- | Niklas Hatakka | 2003 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 2:31.60 | |||||||||
SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 27, 200m RU P14,15,16, Loppukilpailut 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jesper Lietzén | 2002 | 9 | 633 | 32.17 | 1:07.54 | 1:43.96 | 2:20.21 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:26.43 | |||||||||
2 | Verneri Viisanen | 2002 | 7 | 623 | 32.80 | 1:08.83 | 1:45.33 | 2:20.96 | ||
Cetus Espoo | 2:22.09 | |||||||||
3 | Roope Paatos | 2002 | 6 | 606 | 32.79 | 1:08.88 | 1:44.75 | 2:22.32 | ||
Raision Urheilijat | 2:23.58 | |||||||||
4 | Lasse Pulkkinen | 2002 | 5 | 583 | 33.10 | 1:10.03 | 1:47.01 | 2:24.15 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:25.08 | |||||||||
5 | Valtteri Taskinen | 2002 | 4 | 538 | 33.41 | 1:11.18 | 1:49.34 | 2:28.01 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:30.38 | |||||||||
6 | Robin Söderholm | 2002 | 3 | 500 | 33.56 | 1:12.25 | 1:51.83 | 2:31.67 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:28.71 | |||||||||
7 | Aleksi Rajaniemi | 2002 | 2 | 497 | 33.77 | 1:12.17 | 1:51.73 | 2:32.01 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:33.76 | |||||||||
8 | Mikael Nurmela | 2002 | 1 | 465 | 34.70 | 1:13.84 | 1:54.51 | 2:35.41 | ||
Seinäjoen Uimarit-58 | 2:38.14 | |||||||||
9 | Henrik Siltari | 2002 | 437 | 34.16 | 1:13.80 | 1:55.38 | 2:38.70 | |||
Kemin Uimaseura | 2:34.25 | |||||||||
10 | Jerry Roine | 2002 | 414 | 35.94 | 1:16.95 | 1:58.59 | 2:41.55 | |||
Järvenpään Uintiklubi | 2:37.97 | |||||||||
11 | Julius Nyberg | 2002 | 410 | 35.77 | 1:16.86 | 1:58.87 | 2:42.01 | |||
Kampuksen Plaani | 2:40.55 | |||||||||
12 | Jere Broman | 2002 | 409 | 36.01 | 1:17.24 | 1:59.48 | 2:42.15 | |||
Uinti Tampere | 2:42.18 | |||||||||
13 | Veikko Pyyhtinen | 2002 | 407 | 34.97 | 1:15.88 | 1:58.77 | 2:42.48 | |||
Swimming Jyväskylä | 2:41.68 | |||||||||
14 | Juho Keränen | 2002 | 397 | 35.91 | 1:16.87 | 2:00.07 | 2:43.81 | |||
Oulun Lohet | 2:37.04 | |||||||||
15 | Aapo Pyyhtinen | 2002 | 378 | 36.53 | 1:18.25 | 2:02.06 | 2:46.51 | |||
Swimming Jyväskylä | 2:45.61 | |||||||||
Laji 28, 200m SU T13,14,15, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Vilma Leppähaara | 2005 | 9 | 568 | 32.28 | 1:07.95 | 1:45.90 | 2:23.92 | ||
Nummelan Kisaajat | 2:24.56 | |||||||||
2 | Lilli Kulpakko | 2005 | 7 | 561 | 33.14 | 1:10.28 | 1:47.88 | 2:24.56 | ||
Aurajoen Uinti | 2:30.34 | |||||||||
3 | Kira Lindroos | 2005 | 6 | 543 | 34.89 | 1:12.04 | 1:49.71 | 2:26.12 | ||
Cetus Espoo | 2:28.95 | |||||||||
4 | Kukka Kangas | 2005 | 5 | 540 | 33.78 | 1:11.56 | 1:50.15 | 2:26.37 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:28.77 | |||||||||
5 | Fiona Laakso | 2005 | 4 | 531 | 33.83 | 1:10.03 | 1:49.03 | 2:27.21 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:27.98 | |||||||||
6 | Ida Kauppinen | 2005 | 3 | 490 | 34.87 | 1:12.75 | 1:52.65 | 2:31.17 | ||
Lappeenrannan Uimarit | 2:37.04 | |||||||||
7 | Maura Bergström | 2005 | 2 | 481 | 35.48 | 1:13.78 | 1:52.95 | 2:32.07 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:31.91 | |||||||||
8 | Laura Kousa | 2005 | 1 | 477 | 34.73 | 1:13.60 | 1:53.45 | 2:32.54 | ||
Cetus Espoo | 2:31.12 | |||||||||
9 | Moona Korpikoski | 2005 | 473 | 34.63 | 1:13.39 | 1:53.78 | 2:32.93 | |||
Nokian Pyry | 2:33.50 | |||||||||
10 | Aino Koskelo | 2005 | 444 | 36.29 | 1:16.43 | 1:57.29 | 2:36.19 | |||
Nurmijärven Uinti | 2:34.36 | |||||||||
11 | Essi Ahvenainen | 2005 | 441 | 35.41 | 1:13.94 | 1:53.64 | 2:36.63 | |||
Vanders | 2:31.04 | |||||||||
12 | Hanna Martola | 2005 | 435 | 36.72 | 1:16.38 | 1:57.49 | 2:37.32 | |||
Cetus Espoo | 2:37.34 | |||||||||
13 | Aino Lepola | 2005 | 432 | 35.41 | 1:14.21 | 1:56.64 | 2:37.68 | |||
TaTu Tampere | 2:37.14 | |||||||||
14 | Enni Kinnunen | 2005 | 424 | 35.71 | 1:15.52 | 1:57.61 | 2:38.67 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:35.06 | |||||||||
15 | Laura Rajavaara | 2005 | 373 | 35.40 | 1:17.13 | 2:01.44 | 2:45.58 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:35.88 | |||||||||
- | Iina Rissanen | 2005 | DSQ | |||||||
Vanders | 2:35.63 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 28, 200m SU T13,14,15, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Petra Ansaranta | 2004 | 9 | 641 | 33.13 | 1:09.24 | 1:43.96 | 2:18.24 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:19.54 | |||||||||
2 | Alina Antila | 2004 | 7 | 595 | 33.19 | 1:09.10 | 1:45.40 | 2:21.70 | ||
Nurmijärven Uinti | 2:22.86 | |||||||||
3 | Jenna Pulkkinen | 2004 | 6 | 590 | 32.99 | 1:09.57 | 1:46.56 | 2:22.15 | ||
Kouvolan Uimarit | 2:23.83 | |||||||||
4 | Lotta Pälsi | 2004 | 5 | 586 | 33.29 | 1:09.76 | 1:46.37 | 2:22.40 | ||
Helsingfors Simsällskap | 2:21.84 | |||||||||
5 | Riikka Niskala | 2004 | 4 | 576 | 33.55 | 1:10.05 | 1:47.47 | 2:23.27 | ||
Raision Urheilijat | 2:26.67 | |||||||||
6 | Ella Hulkki | 2004 | 3 | 557 | 33.30 | 1:09.09 | 1:46.60 | 2:24.85 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:25.09 | |||||||||
7 | Aada Rissanen | 2004 | 2 | 528 | 33.44 | 1:10.44 | 1:48.96 | 2:27.43 | ||
Cetus Espoo | 2:25.30 | |||||||||
8 | Lotta Hermonen | 2004 | 1 | 512 | 35.59 | 1:13.63 | 1:51.72 | 2:29.00 | ||
Kouvolan Uimarit | 2:27.55 | |||||||||
9 | Pinja Taskila | 2004 | 508 | 34.83 | 1:11.98 | 1:50.56 | 2:29.35 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:28.26 | |||||||||
10 | Laura Nissi | 2004 | 498 | 34.80 | 1:12.67 | 1:52.01 | 2:30.40 | |||
Simmis Wanda | 2:26.46 | |||||||||
11 | Aada Hakala | 2004 | 470 | 35.66 | 1:14.98 | 1:54.45 | 2:33.27 | |||
Uinti Tampere | 2:33.70 | |||||||||
12 | Henna Känsäkangas | 2004 | 467 | 35.43 | 1:13.95 | 1:53.86 | 2:33.63 | |||
Kokkolan Uimaseura | 2:32.97 | |||||||||
13 | Jessica Mäkinen | 2004 | 460 | 34.09 | 1:12.61 | 1:53.00 | 2:34.35 | |||
Uinti Tampere | 2:31.99 | |||||||||
14 | Inka Elamaa | 2004 | 457 | 35.97 | 1:14.52 | 1:54.60 | 2:34.76 | |||
Oulun Lohet | 2:32.10 | |||||||||
15 | Ciara Wacklin | 2004 | 456 | 35.66 | 1:14.67 | 1:55.06 | 2:34.84 | |||
Cetus Espoo | 2:32.65 | |||||||||
16 | Salla Rantala | 2004 | 444 | 35.64 | 1:14.90 | 1:56.41 | 2:36.27 | |||
Uinti Tampere | 2:34.19 | |||||||||
Laji 28, 200m SU T13,14,15, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Petra Kivi | 2003 | 9 | 625 | 32.98 | 1:08.06 | 1:43.87 | 2:19.41 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:22.32 | |||||||||
2 | Laura Kellberg | 2003 | 7 | 621 | 32.54 | 1:08.02 | 1:44.07 | 2:19.70 | ||
Cetus Espoo | 2:20.35 | |||||||||
3 | Martta Nygård | 2003 | 6 | 602 | 32.59 | 1:08.09 | 1:44.48 | 2:21.18 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:21.59 | |||||||||
4 | Iris Hanski | 2003 | 5 | 589 | 32.73 | 1:08.56 | 1:45.21 | 2:22.23 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:23.16 | |||||||||
5 | Sylvia Kuusisto | 2003 | 4 | 584 | 32.43 | 1:08.21 | 1:45.52 | 2:22.57 | ||
Raision Urheilijat | 2:22.76 | |||||||||
6 | Minttu Paalanen | 2003 | 3 | 559 | 33.98 | 1:10.98 | 1:48.21 | 2:24.73 | ||
Lahden Uimaseura | 2:26.23 | |||||||||
7 | Madeleine Hiltunen | 2003 | 2 | 536 | 33.37 | 1:10.60 | 1:48.88 | 2:26.69 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:26.48 | |||||||||
8 | Vilja Grundström | 2003 | 1 | 523 | 34.14 | 1:10.30 | 1:48.70 | 2:27.97 | ||
Vanders | 2:28.31 | |||||||||
9 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | 521 | 34.36 | 1:12.09 | 1:50.53 | 2:28.11 | |||
Oulun Lohet | 2:27.29 | |||||||||
10 | Lotta Lehtoila | 2003 | 514 | 34.23 | 1:12.37 | 1:50.98 | 2:28.81 | |||
ORCA Helsinki | 2:32.12 | |||||||||
11 | Wilma Lakanen | 2003 | 512 | 34.00 | 1:12.08 | 1:51.22 | 2:28.96 | |||
Kokkolan Uimaseura | 2:29.14 | |||||||||
12 | Kerttu Nurmi | 2003 | 511 | 34.52 | 1:12.13 | 1:50.81 | 2:29.04 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:29.51 | |||||||||
13 | Maija Nurmi | 2003 | 487 | 34.86 | 1:12.25 | 1:52.04 | 2:31.51 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:30.75 | |||||||||
14 | Ronja Myllykallio | 2003 | 472 | 35.05 | 1:13.24 | 1:53.25 | 2:33.10 | |||
Uinti Tampere | 2:35.26 | |||||||||
15 | Satu Immonen | 2003 | 457 | 36.06 | 1:15.64 | 1:56.31 | 2:34.74 | |||
Swimming Club Vuokatti | 2:35.45 | |||||||||
16 | Julia Peltola | 2003 | 405 | 37.08 | 1:17.38 | 1:59.25 | 2:41.07 | |||
Cetus Espoo | 2:32.83 | |||||||||
Laji 29, 50m SU P13-16, Loppukilpailut 13 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ronny Brännkärr | 2002 | 9 | 635 | 25.84 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | 25.98 | |||||||||
2 | Akseli Kontiainen | 2002 | 7 | 626 | 25.97 | |||||
Joensuun Uimaseura | 26.23 | |||||||||
3 | Aku Kaila | 2003 | 6 | 554 | 27.04 | |||||
Raision Urheilijat | 27.83 | |||||||||
4 | Rasmus Söderholm | 2002 | 5 | 532 | 27.41 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 27.57 | |||||||||
5 | Ibrahim Ezzat | 2002 | 4 | 531 | 27.43 | |||||
Aurajoen Uinti | 27.65 | |||||||||
6 | Daniel Rinne | 2002 | 3 | 493 | 28.11 | |||||
Cetus Espoo | 28.57 | |||||||||
7 | Santeri Herpola | 2003 | 2 | 484 | 28.30 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.18 | |||||||||
8 | Niklas Hatakka | 2003 | 1 | 477 | 28.42 | |||||
Cetus Espoo | 27.70 | |||||||||
9 | Oskari Arvo | 2002 | 473 | 28.50 | ||||||
Aurajoen Uinti | 28.30 | |||||||||
10 | Joonas Cranston | 2003 | 471 | 28.54 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 28.64 | |||||||||
11 | Risto Martikainen | 2003 | 461 | 28.75 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 28.81 | |||||||||
12 | Samu Petteri Kallio | 2002 | 442 | 29.17 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.31 | |||||||||
13 | Otto Sormunen | 2002 | 440 | 29.20 | ||||||
Cetus Espoo | 29.17 | |||||||||
14 | Oliver Kela | 2002 | 429 | 29.45 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 29.22 | |||||||||
15 | Joakim Harjaks | 2002 | 375 | 30.80 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 29.24 | |||||||||
Laji 30, 100m SKU T12-15, Loppukilpailut 12 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Laura Lahtinen | 2003 | 9 | 719 | 28.58 | 1:03.05 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 1:01.57 | |||||||||
2 | Rebekka Luoto | 2003 | 7 | 672 | 30.03 | 1:04.51 | ||||
Raision Urheilijat | 1:05.05 | |||||||||
3 | Siiri Einiö | 2003 | 6 | 623 | 31.07 | 1:06.13 | ||||
Gladius Kirkkonummi | 1:05.89 | |||||||||
4 | Helmi Jouhten | 2004 | 5 | 620 | 31.54 | 1:06.25 | ||||
Kempeleen Pyrintö | 1:06.03 | |||||||||
5 | Petra Kivi | 2003 | 4 | 587 | 31.16 | 1:07.49 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:08.22 | |||||||||
6 | Madeleine Hiltunen | 2003 | 3 | 585 | 30.80 | 1:07.53 | ||||
Oulun Uinti 1906 | 1:07.27 | |||||||||
6 | Meeri Yli-Äyhö | 2004 | 3 | 585 | 31.73 | 1:07.53 | ||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:07.79 | |||||||||
8 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | 1 | 562 | 32.01 | 1:08.46 | ||||
Oulun Lohet | 1:08.51 | |||||||||
9 | Lilli Kulpakko | 2005 | 551 | 31.63 | 1:08.91 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:08.17 | |||||||||
10 | Emma Haglund | 2003 | 544 | 32.59 | 1:09.20 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:08.42 | |||||||||
11 | Siiri Konkka | 2004 | 543 | 31.28 | 1:09.24 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:09.54 | |||||||||
12 | Kiira Kangasniemi | 2003 | 542 | 31.63 | 1:09.28 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:09.70 | |||||||||
13 | Emma Johansson | 2003 | 535 | 32.29 | 1:09.61 | |||||
Cetus Espoo | 1:08.33 | |||||||||
14 | Aida Pasma | 2003 | 532 | 32.74 | 1:09.72 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:09.38 | |||||||||
15 | Saana Yritys | 2003 | 529 | 31.03 | 1:09.87 | |||||
Uinti Hyvinkää | 1:10.01 | |||||||||
Laji 31, 100m PU P13,14,15,16, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lucas Lydman | 2005 | 9 | 401 | 30.28 | 1:05.16 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:05.97 | |||||||||
2 | Sakari Korri | 2005 | 7 | 398 | 29.18 | 1:05.34 | ||||
Rauman Uimaseura | 1:05.25 | |||||||||
3 | Leo Währn | 2005 | 6 | 380 | 30.52 | 1:06.33 | ||||
Vanders | 1:07.54 | |||||||||
4 | Samuel Halminen | 2005 | 5 | 343 | 31.31 | 1:08.63 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 1:10.25 | |||||||||
5 | Topias Tynjä | 2005 | 4 | 326 | 31.86 | 1:09.81 | ||||
Lahden Uimaseura | 1:11.38 | |||||||||
6 | Nico Peltonen | 2005 | 3 | 314 | 31.14 | 1:10.71 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:07.21 | |||||||||
7 | Samuel Sainio | 2005 | 2 | 313 | 31.89 | 1:10.77 | ||||
Uinti Tampere | 1:10.47 | |||||||||
8 | Joonas Arponen | 2005 | 1 | 301 | 33.79 | 1:11.74 | ||||
Rauman Uimaseura | 1:12.91 | |||||||||
9 | Sisu Sorri | 2005 | 295 | 32.52 | 1:12.17 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:11.55 | |||||||||
10 | Joel Korte | 2005 | 281 | 34.25 | 1:13.39 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:14.22 | |||||||||
11 | Jasper Oikarainen | 2005 | 274 | 35.02 | 1:13.95 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:13.81 | |||||||||
12 | Aarni Linderborg | 2005 | 272 | 34.26 | 1:14.17 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:11.78 | |||||||||
13 | Eero Mäenpää | 2005 | 265 | 33.93 | 1:14.80 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:14.37 | |||||||||
14 | Nikita Semach | 2005 | 260 | 34.81 | 1:15.28 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:13.19 | |||||||||
- | Ajjuub Ezzat | 2005 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | 1:08.90 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 31, 100m PU P13,14,15,16, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lassi Niemi | 2004 | 9 | 502 | 27.78 | 1:00.49 | ||||
TaTu Tampere | 1:00.47 | |||||||||
2 | Verneri Lehtovaara | 2004 | 7 | 496 | 28.43 | 1:00.70 | ||||
Salon Uimarit | 59.95 | |||||||||
3 | Danil Seksenov | 2004 | 6 | 496 | 28.31 | 1:00.73 | ||||
Vanders | 1:00.30 | |||||||||
4 | Joonas Maaranen | 2004 | 5 | 490 | 27.97 | 1:00.95 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:01.26 | |||||||||
5 | Juuso Leppänen | 2004 | 4 | 483 | 27.66 | 1:01.26 | ||||
Aurajoen Uinti | 1:02.17 | |||||||||
5 | Santeri Pulkkinen | 2004 | 4 | 483 | 28.00 | 1:01.26 | ||||
Lahden Uimaseura | 1:01.78 | |||||||||
7 | Aapo Kinnunen | 2004 | 2 | 440 | 28.56 | 1:03.21 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:03.70 | |||||||||
8 | Niilo Kilpeläinen | 2004 | 1 | 424 | 29.71 | 1:03.98 | ||||
TaTu Tampere | 1:05.10 | |||||||||
9 | Taavi Backman | 2004 | 411 | 29.87 | 1:04.63 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:05.21 | |||||||||
10 | Cedric Decena | 2004 | 396 | 29.84 | 1:05.43 | |||||
Oulun Lohet | 1:04.86 | |||||||||
11 | Filip Jåfs | 2004 | 392 | 29.46 | 1:05.65 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:04.30 | |||||||||
12 | Konsta Kallio | 2004 | 390 | 30.78 | 1:05.77 | |||||
Uinti Tampere | 1:07.41 | |||||||||
13 | Eetu Haipus | 2004 | 389 | 31.04 | 1:05.81 | |||||
Oulun Lohet | 1:06.26 | |||||||||
14 | Markus Veckman | 2004 | 373 | 30.14 | 1:06.77 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:05.96 | |||||||||
15 | Jere Hannuksela | 2004 | 361 | 30.35 | 1:07.51 | |||||
Haukiputaan Heitto | 1:07.37 | |||||||||
- | Riccardo Castagno | 2004 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 1:05.44 | |||||||||
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 31, 100m PU P13,14,15,16, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Alex Lydman | 2003 | 9 | 600 | 26.72 | 56.99 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 58.74 | |||||||||
2 | Marcus Forsel | 2003 | 7 | 568 | 26.90 | 58.04 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 56.35 | |||||||||
3 | Lassi Haimi | 2003 | 6 | 536 | 27.73 | 59.18 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 58.75 | |||||||||
4 | Lari Tumanoff | 2003 | 5 | 531 | 27.33 | 59.36 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 59.17 | |||||||||
5 | Arttu Mäenpää | 2003 | 4 | 520 | 27.90 | 59.79 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 59.70 | |||||||||
6 | Luukas Vainio | 2003 | 3 | 517 | 28.11 | 59.87 | ||||
Cetus Espoo | 1:00.56 | |||||||||
7 | Santeri Herpola | 2003 | 2 | 500 | 27.46 | 1:00.56 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:01.42 | |||||||||
8 | Simon Ravals | 2003 | 1 | 493 | 27.73 | 1:00.86 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:00.42 | |||||||||
9 | Johan Krister Fredriksson | 2003 | 446 | 29.44 | 1:02.92 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:02.11 | |||||||||
10 | Eetu Palvanen | 2003 | 445 | 29.04 | 1:02.93 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:03.01 | |||||||||
11 | Visa Kotiniitty | 2003 | 426 | 29.63 | 1:03.85 | |||||
Uinti Tampere | 1:03.13 | |||||||||
12 | Tatu Saareks | 2003 | 418 | 29.95 | 1:04.26 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:03.73 | |||||||||
13 | Urho Lyytinen | 2003 | 404 | 30.15 | 1:04.99 | |||||
Uinti Tampere | 1:05.02 | |||||||||
14 | Miro Merinen | 2003 | 396 | 30.37 | 1:05.45 | |||||
Simmis Wanda | 1:02.96 | |||||||||
15 | Roni Severinkangas | 2003 | 385 | 29.78 | 1:06.06 | |||||
Cetus Espoo | 1:03.52 | |||||||||
16 | Joonas Cranston | 2003 | 376 | 30.63 | 1:06.58 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:04.83 | |||||||||
Laji 31, 100m PU P13,14,15,16, Loppukilpailut 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ronny Brännkärr | 2002 | 9 | 661 | 25.88 | 55.17 | ||||
Kemin Työväen Uimarit | 57.30 | |||||||||
2 | Ibrahim Ezzat | 2002 | 7 | 574 | 26.33 | 57.82 | ||||
Aurajoen Uinti | 58.59 | |||||||||
3 | Oskari Aalto | 2002 | 6 | 545 | 27.56 | 58.86 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 58.98 | |||||||||
4 | Mihail Khanoukaev | 2002 | 5 | 536 | 27.59 | 59.16 | ||||
Cetus Espoo | 59.72 | |||||||||
5 | Oscar Skjäl | 2002 | 4 | 531 | 27.60 | 59.36 | ||||
Cetus Espoo | 59.68 | |||||||||
6 | Oskari Arvo | 2002 | 3 | 529 | 27.60 | 59.43 | ||||
Aurajoen Uinti | 1:01.28 | |||||||||
7 | Efim Romanov | 2002 | 2 | 519 | 27.30 | 59.81 | ||||
TaTu Tampere | 59.65 | |||||||||
8 | Matias Hjelm | 2002 | 1 | 513 | 27.77 | 1:00.06 | ||||
Vanders | 1:00.16 | |||||||||
9 | Eemeli Leinonen | 2002 | 512 | 27.32 | 1:00.09 | |||||
Uinti Tampere | 1:00.24 | |||||||||
10 | Jasu Ovaskainen | 2002 | 494 | 27.58 | 1:00.79 | |||||
Lahden Uimaseura | 59.56 | |||||||||
11 | Wäinö Koskinen | 2002 | 489 | 28.64 | 1:00.99 | |||||
Uinti Tampere | 1:01.47 | |||||||||
12 | Ville Korpilähde | 2002 | 489 | 27.92 | 1:01.00 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:01.13 | |||||||||
13 | Daniel Rinne | 2002 | 481 | 28.62 | 1:01.35 | |||||
Cetus Espoo | 1:00.71 | |||||||||
14 | Otto Sormunen | 2002 | 475 | 28.38 | 1:01.62 | |||||
Cetus Espoo | 1:01.46 | |||||||||
15 | Onni-Kalle Luomala | 2002 | 466 | 28.69 | 1:02.00 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:01.21 | |||||||||
16 | Benjamin Kangas | 2002 | 440 | 28.77 | 1:03.20 | |||||
Haminan Uimaseura | 1:01.43 | |||||||||
Laji 32, 400m VU T12,13,14,15, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Louna Kasvio | 2006 | 9 | 563 | 1:07.69 | 2:19.15 | 3:31.98 | 4:43.86 | ||
Helsingfors Simsällskap | 4:41.05 | |||||||||
2 | Wilma Sundt | 2006 | 7 | 557 | 1:08.89 | 2:21.18 | 3:34.24 | 4:44.91 | ||
Helsingfors Simsällskap | 4:45.34 | |||||||||
3 | Aino Välimaa | 2006 | 6 | 547 | 1:08.55 | 2:22.14 | 3:35.27 | 4:46.75 | ||
Uinti Tampere | 4:55.12 | |||||||||
4 | Ellen Kaituri | 2006 | 5 | 541 | 1:08.83 | 2:22.25 | 3:35.69 | 4:47.67 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 4:48.18 | |||||||||
5 | Janina Granberg | 2006 | 4 | 541 | 1:09.16 | 2:22.87 | 3:35.74 | 4:47.76 | ||
Helsingfors Simsällskap | 4:49.46 | |||||||||
6 | Lotta Moilanen | 2006 | 3 | 539 | 1:08.88 | 2:21.89 | 3:35.70 | 4:48.11 | ||
Oulun Uinti 1906 | 4:49.31 | |||||||||
7 | Fia Stenman | 2006 | 2 | 504 | 1:09.45 | 2:24.61 | 3:40.62 | 4:54.63 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 4:55.88 | |||||||||
8 | Sini Mäkilä | 2006 | 1 | 493 | 1:08.52 | 2:22.53 | 3:39.30 | 4:56.71 | ||
Raision Urheilijat | 4:56.99 | |||||||||
9 | Aino Kuusisto | 2006 | 491 | 1:12.00 | 2:27.12 | 3:43.07 | 4:57.17 | |||
Nurmijärven Uinti | 4:59.81 | |||||||||
10 | Reeta Ollonen | 2006 | 489 | 1:11.73 | 2:27.13 | 3:42.93 | 4:57.63 | |||
Oulun Uinti 1906 | 4:58.79 | |||||||||
11 | Sara Seppänen | 2006 | 488 | 1:11.61 | 2:27.55 | 3:43.26 | 4:57.72 | |||
Oulun Lohet | 5:00.11 | |||||||||
12 | Malin Lindblom | 2006 | 486 | 1:10.91 | 2:28.01 | 3:44.42 | 4:58.23 | |||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 5:00.92 | |||||||||
13 | Alicja Milczarek | 2006 | 484 | 1:11.80 | 2:27.31 | 3:43.66 | 4:58.68 | |||
Cetus Espoo | 5:00.53 | |||||||||
14 | Anni Kärkkäinen | 2006 | 462 | 1:11.29 | 2:27.98 | 3:46.81 | 5:03.31 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:00.40 | |||||||||
15 | Tinka Tamminen | 2006 | 447 | 1:11.66 | 2:29.71 | 3:48.70 | 5:06.55 | |||
Lahden Uimaseura | 5:00.73 | |||||||||
16 | Tiinu Tamminen | 2006 | 435 | 1:11.94 | 2:29.91 | 3:49.89 | 5:09.34 | |||
Lahden Uimaseura | 5:00.78 | |||||||||
Laji 32, 400m VU T12,13,14,15, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ada Hakkarainen | 2005 | 9 | 674 | 1:04.96 | 2:11.97 | 3:19.21 | 4:27.48 | ||
Helsingfors Simsällskap | 4:28.16 | |||||||||
2 | Aino Hinkka | 2005 | 7 | 620 | 1:05.04 | 2:14.76 | 3:26.20 | 4:34.96 | ||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 4:33.98 | |||||||||
3 | Tuuli Pippuri | 2005 | 6 | 605 | 1:06.26 | 2:16.40 | 3:27.27 | 4:37.21 | ||
Cetus Espoo | 4:33.76 | |||||||||
4 | Kira Lindroos | 2005 | 5 | 580 | 1:06.67 | 2:18.58 | 3:30.19 | 4:41.20 | ||
Cetus Espoo | 4:40.86 | |||||||||
5 | Aino Tamminen | 2005 | 4 | 569 | 1:07.71 | 2:20.10 | 3:32.59 | 4:42.88 | ||
Lappeenrannan Uimarit | 4:43.87 | |||||||||
6 | Veera Korsoff | 2005 | 3 | 564 | 1:06.48 | 2:18.24 | 3:31.54 | 4:43.80 | ||
Helsingfors Simsällskap | 4:43.87 | |||||||||
7 | Moona Korpikoski | 2005 | 2 | 557 | 1:06.88 | 2:19.24 | 3:32.50 | 4:45.03 | ||
Nokian Pyry | 4:44.57 | |||||||||
8 | Ella Suominen | 2005 | 1 | 542 | 1:07.65 | 2:21.62 | 3:35.58 | 4:47.51 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 4:44.63 | |||||||||
9 | Emilia Niemi | 2005 | 540 | 1:06.41 | 2:19.72 | 3:33.83 | 4:47.83 | |||
Octopus Lohja | 4:45.95 | |||||||||
10 | Inka Vahtola | 2005 | 529 | 1:06.89 | 2:19.47 | 3:34.32 | 4:49.92 | |||
Cetus Espoo | 4:42.76 | |||||||||
11 | Salma Mäntynen | 2005 | 520 | 1:07.17 | 2:22.77 | 3:38.59 | 4:51.63 | |||
Uimaseura Aquila | 4:48.03 | |||||||||
12 | Elina Ryynänen | 2005 | 513 | 1:08.98 | 2:24.65 | 3:40.89 | 4:52.94 | |||
Simmis Wanda | 4:51.16 | |||||||||
13 | Milla Karttunen | 2005 | 510 | 1:10.58 | 2:25.96 | 3:41.02 | 4:53.45 | |||
Raision Urheilijat | 4:51.10 | |||||||||
14 | Kukka Kangas | 2005 | 509 | 1:10.31 | 2:26.62 | 3:40.60 | 4:53.58 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 4:48.55 | |||||||||
15 | Lumi Rossi | 2005 | 501 | 1:08.54 | 2:23.95 | 3:40.53 | 4:55.26 | |||
Cetus Espoo | 4:49.87 | |||||||||
16 | Roosa Tuomainen | 2005 | 493 | 1:11.21 | 2:25.58 | 3:41.55 | 4:56.69 | |||
Salon Uimarit | 4:51.46 | |||||||||
Laji 32, 400m VU T12,13,14,15, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Petra Ansaranta | 2004 | 9 | 720 | 1:05.26 | 2:11.84 | 3:17.19 | 4:21.63 | ||
Oulun Uinti 1906 | 4:21.93 | |||||||||
2 | Aino-Kaisa Paatos | 2004 | 7 | 672 | 1:06.41 | 2:14.25 | 3:22.28 | 4:27.63 | ||
Raision Urheilijat | 4:33.19 | |||||||||
3 | Irene Mäkilä | 2004 | 6 | 648 | 1:05.64 | 2:13.60 | 3:22.03 | 4:30.92 | ||
Raision Urheilijat | 4:29.81 | |||||||||
4 | Sohvi Kallinen | 2004 | 5 | 639 | 1:07.27 | 2:16.83 | 3:25.74 | 4:32.18 | ||
Lahden Uimaseura | 4:34.49 | |||||||||
5 | Olga Emilia Mattila | 2004 | 4 | 639 | 1:06.14 | 2:15.29 | 3:24.88 | 4:32.21 | ||
Oulun Uinti 1906 | 4:34.32 | |||||||||
6 | Ida Mäki-Hokkonen | 2004 | 3 | 607 | 1:06.78 | 2:18.52 | 3:29.17 | 4:36.97 | ||
Lappeenrannan Uimarit | 4:39.05 | |||||||||
7 | Aliina Karvonen | 2004 | 2 | 584 | 1:07.35 | 2:19.26 | 3:30.91 | 4:40.49 | ||
Simmis Wanda | 4:38.48 | |||||||||
8 | Lotta Hermonen | 2004 | 1 | 582 | 1:07.77 | 2:19.78 | 3:31.23 | 4:40.84 | ||
Kouvolan Uimarit | 4:39.78 | |||||||||
9 | Siiri Arjanmaa | 2004 | 569 | 1:09.01 | 2:21.13 | 3:32.47 | 4:42.86 | |||
Uinti Tampere | 4:41.70 | |||||||||
10 | Aamu Änkilä | 2004 | 568 | 1:06.75 | 2:18.71 | 3:31.67 | 4:43.04 | |||
Helsingfors Simsällskap | 4:38.61 | |||||||||
10 | Saga Kovanen | 2004 | 568 | 1:08.41 | 2:20.73 | 3:32.14 | 4:43.04 | |||
Cetus Espoo | 4:39.13 | |||||||||
12 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 568 | 1:08.30 | 2:20.38 | 3:32.51 | 4:43.11 | |||
Cetus Espoo | 4:36.45 | |||||||||
13 | Aino Rantala | 2004 | 560 | 1:07.39 | 2:20.80 | 3:34.29 | 4:44.36 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 4:42.92 | |||||||||
14 | Emmi Manninen | 2004 | 549 | 1:07.49 | 2:20.65 | 3:34.21 | 4:46.39 | |||
Uinti Tampere | 4:42.73 | |||||||||
15 | Wilma Långström | 2004 | 535 | 1:07.32 | 2:21.02 | 3:35.49 | 4:48.81 | |||
Helsingfors Simsällskap | 4:43.65 | |||||||||
16 | Annukka Pihkamäki | 2004 | 532 | 1:08.80 | 2:22.03 | 3:35.85 | 4:49.35 | |||
Riihimäen Uimaseura | 4:38.11 | |||||||||
Laji 32, 400m VU T12,13,14,15, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Laura Lahtinen | 2003 | 9 | 712 | 1:03.88 | 2:10.00 | 3:16.52 | 4:22.59 | ||
Helsingfors Simsällskap | 4:16.91 | |||||||||
2 | Mathilda Puutio | 2003 | 7 | 692 | 1:05.34 | 2:12.51 | 3:19.47 | 4:25.11 | ||
Oulun Uinti 1906 | 4:23.13 | |||||||||
3 | Venla Säntti | 2003 | 6 | 672 | 1:05.11 | 2:13.37 | 3:20.07 | 4:27.65 | ||
Oulun Uinti 1906 | 4:26.63 | |||||||||
4 | Minja Lukkari | 2003 | 5 | 642 | 1:05.16 | 2:12.63 | 3:21.79 | 4:31.82 | ||
Oulun Uinti 1906 | 4:31.60 | |||||||||
5 | Rebekka Luoto | 2003 | 4 | 636 | 1:05.63 | 2:13.84 | 3:22.72 | 4:32.57 | ||
Raision Urheilijat | 4:28.25 | |||||||||
6 | Madeleine Hiltunen | 2003 | 3 | 601 | 1:07.27 | 2:18.16 | 3:28.01 | 4:37.86 | ||
Oulun Uinti 1906 | 4:38.72 | |||||||||
7 | Roosa Aho | 2003 | 2 | 581 | 1:08.14 | 2:20.11 | 3:31.94 | 4:41.04 | ||
Raision Urheilijat | 4:41.68 | |||||||||
8 | Kaisa Himanen | 2003 | 1 | 580 | 1:06.12 | 2:18.17 | 3:30.47 | 4:41.08 | ||
Mikkelin Uimaseura | 4:48.28 | |||||||||
9 | Maija Nurmi | 2003 | 575 | 1:06.63 | 2:17.46 | 3:29.66 | 4:41.94 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 4:37.26 | |||||||||
10 | Kerttu Nurmi | 2003 | 570 | 1:06.56 | 2:18.89 | 3:31.74 | 4:42.69 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 4:43.14 | |||||||||
11 | Siiri Reiniluoto | 2003 | 561 | 1:07.44 | 2:19.56 | 3:32.72 | 4:44.24 | |||
Helsingfors Simsällskap | 4:41.97 | |||||||||
12 | Juulia Käräjämies | 2003 | 553 | 1:07.18 | 2:19.97 | 3:33.10 | 4:45.66 | |||
Nummelan Kisaajat | 4:42.66 | |||||||||
13 | Emma Johansson | 2003 | 549 | 1:08.50 | 2:20.52 | 3:33.44 | 4:46.38 | |||
Cetus Espoo | 4:38.60 | |||||||||
14 | Milla Hyttinen | 2003 | 544 | 1:08.60 | 2:20.66 | 3:32.89 | 4:47.27 | |||
Helsingfors Simsällskap | 4:39.56 | |||||||||
15 | Martta Nygård | 2003 | 541 | 1:07.26 | 2:20.47 | 3:34.32 | 4:47.81 | |||
Oulun Uinti 1906 | 4:45.92 | |||||||||
16 | Hilla Kuuva | 2003 | 506 | 1:07.46 | 2:19.55 | 3:35.78 | 4:54.21 | |||
Lappeenrannan Uimarit | 4:40.62 | |||||||||
Laji 33, 4X100m SKU P16, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | Aika | Tila | ||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Hss Miehet 1 | 2002 | 18 | 616 | 3:53.95 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 3:53.52 | |||||||||
Rasmus Söderholm | 2002 | 28.39 | 58.76 | 58.76 | ||||||
Davin Lindholm | 2004 | 29.43 | 1:05.48 | 2:04.24 | ||||||
Marcus Forsel | 2003 | 25.69 | 57.08 | 3:01.32 | ||||||
Lari Tumanoff | 2003 | 24.66 | 52.63 | 3:53.95 | ||||||
2 | Cetus 1 | 2002 | 14 | 604 | 3:55.59 | |||||
Cetus Espoo | 3:56.34 | |||||||||
Niklas Hatakka | 2003 | 28.95 | 1:00.18 | 1:00.18 | ||||||
Mihail Khanoukaev | 2002 | 30.03 | 1:04.22 | 2:04.40 | ||||||
Luukas Vainio | 2003 | 27.34 | 58.83 | 3:03.23 | ||||||
Oscar Skjäl | 2002 | 24.78 | 52.36 | 3:55.59 | ||||||
3 | Hss Miehet 2 | 2002 | 12 | 570 | 4:00.20 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 3:59.67 | |||||||||
Johan Krister Fredriksson | 2003 | 30.26 | 1:02.32 | 1:02.32 | ||||||
Oskari Aalto | 2002 | 30.56 | 1:06.00 | 2:08.32 | ||||||
Aleksi Koprinen | 2003 | 26.62 | 58.50 | 3:06.82 | ||||||
Lassi Haimi | 2003 | 25.87 | 53.38 | 4:00.20 | ||||||
4 | Raisu Pojat 1 | 2002 | 10 | 556 | 4:02.15 | |||||
Raision Urheilijat | 4:04.95 | |||||||||
Aku Kaila | 2003 | 28.99 | 58.16 | 58.16 | ||||||
Roope Paatos | 2002 | 30.08 | 1:05.31 | 2:03.47 | ||||||
Matias Gustafsson | 2002 | 28.31 | 1:03.68 | 3:07.15 | ||||||
Seweryn Pastucha | 2004 | 26.02 | 55.00 | 4:02.15 | ||||||
5 | Cetus 2 | 2002 | 8 | 534 | 4:05.37 | |||||
Cetus Espoo | 4:01.19 | |||||||||
Otto Sormunen | 2002 | 30.26 | 1:03.85 | 1:03.85 | ||||||
Verneri Viisanen | 2002 | 30.99 | 1:06.27 | 2:10.12 | ||||||
Leo Mikkonen | 2002 | 27.25 | 59.96 | 3:10.08 | ||||||
Daniel Rinne | 2002 | 26.40 | 55.29 | 4:05.37 | ||||||
6 | Laus 1 | 2002 | 6 | 530 | 4:06.02 | |||||
Lahden Uimaseura | 4:06.28 | |||||||||
Eetu Palvanen | 2003 | 30.27 | 1:03.79 | 1:03.79 | ||||||
Santeri Pulkkinen | 2004 | 30.99 | 1:08.72 | 2:12.51 | ||||||
Jasu Ovaskainen | 2002 | 27.42 | 1:00.18 | 3:12.69 | ||||||
Antti Leppänen | 2002 | 25.28 | 53.33 | 4:06.02 | ||||||
7 | Tatu Tampere Ry | 2002 | 4 | 522 | 4:07.24 | |||||
TaTu Tampere | 4:02.81 | |||||||||
Efim Romanov | 2002 | 29.77 | 1:01.19 | 1:01.19 | ||||||
Petr Pankratov | 2002 | 31.72 | 1:08.51 | 2:09.70 | ||||||
Lassi Niemi | 2004 | 27.69 | 1:00.89 | 3:10.59 | ||||||
Axel Olander | 2002 | 26.74 | 56.65 | 4:07.24 | ||||||
8 | Oulun Uinti | 2002 | 2 | 508 | 4:09.56 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 4:07.93 | |||||||||
Lasse Pulkkinen | 2002 | 30.29 | 1:02.58 | 1:02.58 | ||||||
Valtteri Taskinen | 2002 | 31.14 | 1:07.31 | 2:09.89 | ||||||
Olli-Pekka Pietarila | 2003 | 29.21 | 1:04.17 | 3:14.06 | ||||||
Elias Juntunen | 2002 | 26.68 | 55.50 | 4:09.56 | ||||||
Laji 34, 400m SKU P14,15,16, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Santeri Pulkkinen | 2004 | 9 | 547 | 1:06.22 | 2:21.80 | 3:41.22 | 4:47.79 | ||
Lahden Uimaseura | 4:49.49 | |||||||||
2 | Taavi Backman | 2004 | 7 | 533 | 1:07.37 | 2:20.68 | 3:41.61 | 4:50.29 | ||
Lahden Uimaseura | 4:55.82 | |||||||||
3 | Davin Lindholm | 2004 | 6 | 507 | 1:06.77 | 2:25.40 | 3:45.43 | 4:55.31 | ||
Helsingfors Simsällskap | 4:51.88 | |||||||||
4 | Miro Birkstedt | 2004 | 5 | 495 | 1:08.51 | 2:22.16 | 3:50.30 | 4:57.70 | ||
TaTu Tampere | 5:03.36 | |||||||||
5 | Onni Äijälä | 2004 | 4 | 461 | 1:10.41 | 2:28.91 | 3:54.99 | 5:04.65 | ||
Hyvinkään Uimaseura | 5:14.94 | |||||||||
6 | Eetu Haipus | 2004 | 3 | 449 | 1:09.27 | 2:27.10 | 3:56.10 | 5:07.49 | ||
Oulun Lohet | 5:08.14 | |||||||||
7 | Niilo Kilpeläinen | 2004 | 2 | 425 | 1:10.82 | 2:33.56 | 4:01.72 | 5:13.17 | ||
TaTu Tampere | 5:16.00 | |||||||||
8 | Aapo Koskinen | 2004 | 1 | 410 | 1:15.31 | 2:36.85 | 4:03.28 | 5:16.78 | ||
Lahden Uimaseura | 5:23.75 | |||||||||
9 | Rasmus Kalvik | 2004 | 406 | 1:13.90 | 2:36.22 | 4:09.95 | 5:17.99 | |||
Ålands Simförening | 5:25.48 | |||||||||
10 | Cedric Decena | 2004 | 392 | 1:14.25 | 2:33.72 | 4:06.57 | 5:21.65 | |||
Oulun Lohet | 5:20.25 | |||||||||
11 | Joona Kuitu | 2004 | 389 | 1:19.54 | 2:39.97 | 4:09.90 | 5:22.36 | |||
Simmis Wanda | 5:24.34 | |||||||||
12 | Oskar Tuominen | 2004 | 345 | 1:16.08 | 2:41.49 | 4:17.95 | 5:35.52 | |||
Uinti Tampere | 5:29.68 | |||||||||
13 | Matti Nätti | 2004 | 340 | 1:14.44 | 2:42.28 | 4:19.84 | 5:37.21 | |||
Simmis Wanda | 5:37.78 | |||||||||
- | Riccardo Castagno | 2004 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 5:19.02 | |||||||||
SW 10.2 Ei suorittanut koko kilpailumatkaa yksin uidessaan | ||||||||||
Laji 34, 400m SKU P14,15,16, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aleksi Koprinen | 2003 | 9 | 627 | 1:02.74 | 2:17.44 | 3:34.24 | 4:35.04 | ||
Helsingfors Simsällskap | 4:33.34 | |||||||||
2 | Niklas Hatakka | 2003 | 7 | 598 | 1:05.07 | 2:16.86 | 3:35.42 | 4:39.40 | ||
Cetus Espoo | 4:40.34 | |||||||||
3 | Alex Lydman | 2003 | 6 | 580 | 1:01.28 | 2:18.05 | 3:40.16 | 4:42.37 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 4:42.95 | |||||||||
4 | Jami Ihalainen | 2003 | 5 | 560 | 1:06.14 | 2:20.02 | 3:38.23 | 4:45.66 | ||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 4:44.33 | |||||||||
5 | Luukas Vainio | 2003 | 4 | 539 | 1:06.34 | 2:22.95 | 3:45.87 | 4:49.22 | ||
Cetus Espoo | 4:50.55 | |||||||||
6 | Olli-Pekka Pietarila | 2003 | 3 | 534 | 1:06.55 | 2:21.54 | 3:43.69 | 4:50.26 | ||
Oulun Uinti 1906 | 4:50.29 | |||||||||
7 | Alexander Huhtala | 2003 | 2 | 496 | 1:10.73 | 2:26.33 | 3:48.94 | 4:57.33 | ||
Cetus Espoo | 4:58.82 | |||||||||
8 | Paavo Erkinaro | 2003 | 1 | 496 | 1:10.19 | 2:25.99 | 3:49.02 | 4:57.50 | ||
Oulun Uinti 1906 | 4:56.24 | |||||||||
9 | Eetu Palvanen | 2003 | 493 | 1:09.23 | 2:25.90 | 3:50.10 | 4:58.10 | |||
Lahden Uimaseura | 5:06.25 | |||||||||
10 | Toni Lipponen | 2003 | 478 | 1:07.96 | 2:26.79 | 3:52.00 | 5:01.03 | |||
Kemin Uimaseura | 4:55.89 | |||||||||
11 | Lauri Tolvanen | 2003 | 466 | 1:10.58 | 2:28.00 | 3:51.90 | 5:03.55 | |||
Haminan Uimaseura | 4:59.78 | |||||||||
12 | Elias Kalliokoski | 2003 | 439 | 1:09.75 | 2:32.70 | 3:57.88 | 5:09.77 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:06.36 | |||||||||
13 | Nooa Lehtoniemi | 2003 | 426 | 1:11.41 | 2:28.33 | 4:00.43 | 5:12.96 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 5:04.48 | |||||||||
14 | Juho Marjala | 2003 | 391 | 1:08.41 | 2:30.32 | 4:04.18 | 5:21.87 | |||
Simmis Wanda | 5:13.35 | |||||||||
- | Arttu Mäenpää | 2003 | DNF | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 4:53.66 | |||||||||
- | Urho Lyytinen | 2003 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 5:11.55 | |||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 34, 400m SKU P14,15,16, Loppukilpailut 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lasse Pulkkinen | 2002 | 9 | 625 | 1:03.88 | 2:16.33 | 3:32.42 | 4:35.42 | ||
Oulun Uinti 1906 | 4:44.60 | |||||||||
2 | Efim Romanov | 2002 | 7 | 601 | 1:02.87 | 2:15.82 | 3:35.29 | 4:38.92 | ||
TaTu Tampere | 4:46.57 | |||||||||
3 | Oskari Aalto | 2002 | 6 | 597 | 1:03.64 | 2:20.77 | 3:38.45 | 4:39.63 | ||
Helsingfors Simsällskap | 4:56.48 | |||||||||
4 | Elias Juntunen | 2002 | 5 | 556 | 1:06.15 | 2:19.63 | 3:40.99 | 4:46.37 | ||
Oulun Uinti 1906 | 4:49.54 | |||||||||
5 | Verneri Viisanen | 2002 | 4 | 534 | 1:07.64 | 2:26.23 | 3:43.57 | 4:50.24 | ||
Cetus Espoo | 5:05.62 | |||||||||
6 | Robin Söderholm | 2002 | 3 | 526 | 1:06.25 | 2:24.65 | 3:47.16 | 4:51.72 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 4:54.88 | |||||||||
7 | Valtteri Taskinen | 2002 | 2 | 480 | 1:10.80 | 2:28.85 | 3:50.68 | 5:00.70 | ||
Oulun Uinti 1906 | 5:00.16 | |||||||||
8 | Wäinö Koskinen | 2002 | 1 | 468 | 1:07.87 | 2:26.53 | 3:52.83 | 5:03.12 | ||
Uinti Tampere | 4:57.03 | |||||||||
9 | Mikael Nurmela | 2002 | 466 | 1:09.98 | 2:28.53 | 3:53.66 | 5:03.61 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | 5:00.51 | |||||||||
10 | Mio Harju | 2002 | 458 | 1:08.61 | 2:26.20 | 3:55.77 | 5:05.34 | |||
TaTu Tampere | 5:09.36 | |||||||||
11 | Danila Shishinin | 2002 | 447 | 1:08.06 | 2:29.21 | 3:58.15 | 5:07.79 | |||
ORCA Helsinki | 5:09.48 | |||||||||
12 | Akseli Ylikoski | 2002 | 447 | 1:09.88 | 2:29.85 | 3:58.50 | 5:07.98 | |||
Pihlava Työväen Urheilijat | 5:21.35 | |||||||||
13 | Oliver Kela | 2002 | 426 | 1:09.49 | 2:25.05 | 4:02.43 | 5:12.89 | |||
Swimming Club Rovaniemi | 5:20.02 | |||||||||
14 | Mathias Lindfors | 2002 | 394 | 1:10.82 | 2:33.00 | 4:09.99 | 5:21.07 | |||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 5:15.02 | |||||||||
- | Jesper Lietzén | 2002 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 4:33.62 | |||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 35, 50m RU T12-15, Loppukilpailut 12 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Laura Lahtinen | 2003 | 9 | 721 | 31.93 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 32.09 | |||||||||
2 | Siiri Einiö | 2003 | 7 | 687 | 32.45 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 32.69 | |||||||||
3 | Rebekka Luoto | 2003 | 6 | 668 | 32.75 | |||||
Raision Urheilijat | 32.36 | |||||||||
4 | Meeri Yli-Äyhö | 2004 | 5 | 643 | 33.18 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 34.21 | |||||||||
5 | Pinja Taskila | 2004 | 4 | 624 | 33.51 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 33.79 | |||||||||
6 | Kanerva Kinnunen | 2004 | 3 | 609 | 33.77 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 33.52 | |||||||||
7 | Minja Lukkari | 2003 | 2 | 606 | 33.84 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 33.55 | |||||||||
8 | Lotta Pälsi | 2004 | 1 | 604 | 33.87 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 33.77 | |||||||||
9 | Laura Markuksela | 2004 | 584 | 34.26 | ||||||
Oulun Lohet | 33.75 | |||||||||
10 | Ellen Kaituri | 2006 | 573 | 34.48 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 34.64 | |||||||||
11 | Teea Jestoi | 2005 | 567 | 34.60 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 34.00 | |||||||||
12 | Cindy Palm | 2003 | 560 | 34.73 | ||||||
Cetus Espoo | 34.34 | |||||||||
13 | Aida Pasma | 2003 | 560 | 34.74 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 34.13 | |||||||||
14 | Emma Haglund | 2003 | 558 | 34.78 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.88 | |||||||||
15 | Aada Hakala | 2004 | 550 | 34.94 | ||||||
Uinti Tampere | 34.14 | |||||||||
16 | Siiri Pellinen | 2003 | 529 | 35.41 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 34.63 | |||||||||
Laji 36, 100m SU P13,14,15,16, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ajjuub Ezzat | 2005 | 9 | 420 | 31.68 | 1:05.25 | ||||
Aurajoen Uinti | 1:07.32 | |||||||||
2 | Tuomas Toppinen | 2005 | 7 | 412 | 31.29 | 1:05.67 | ||||
Aurajoen Uinti | 1:09.19 | |||||||||
3 | Leo Währn | 2005 | 6 | 398 | 32.26 | 1:06.44 | ||||
Vanders | 1:08.49 | |||||||||
4 | Nico Peltonen | 2005 | 5 | 335 | 34.06 | 1:10.35 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:11.96 | |||||||||
5 | Lucas Lydman | 2005 | 4 | 333 | 33.47 | 1:10.51 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:09.83 | |||||||||
6 | Aaron Pirinen | 2005 | 3 | 330 | 33.88 | 1:10.72 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:11.41 | |||||||||
7 | Teo Mattelmäki | 2005 | 2 | 326 | 34.77 | 1:11.04 | ||||
Cetus Espoo | 1:12.48 | |||||||||
8 | Topias Tynjä | 2005 | 1 | 324 | 34.28 | 1:11.19 | ||||
Lahden Uimaseura | 1:11.77 | |||||||||
9 | Sakari Korri | 2005 | 323 | 34.16 | 1:11.26 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:11.38 | |||||||||
10 | Oliver Aalto-Hardy | 2005 | 309 | 34.58 | 1:12.31 | |||||
Ålands Simförening | 1:13.77 | |||||||||
11 | Joonas Arponen | 2005 | 303 | 35.33 | 1:12.79 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:14.37 | |||||||||
12 | Ivan Chupakhin | 2005 | 295 | 36.07 | 1:13.44 | |||||
Uinti Tampere | 1:14.22 | |||||||||
13 | Samuel Sainio | 2005 | 294 | 35.94 | 1:13.51 | |||||
Uinti Tampere | 1:12.61 | |||||||||
14 | Arttu Venemies | 2005 | 291 | 35.75 | 1:13.72 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:14.24 | |||||||||
- | Aapo Tuhkanen | 2005 | DSQ | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:09.61 | |||||||||
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
Laji 36, 100m SU P13,14,15,16, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Juuso Leppänen | 2004 | 9 | 498 | 29.09 | 1:01.66 | ||||
Aurajoen Uinti | 1:04.08 | |||||||||
2 | Seweryn Pastucha | 2004 | 7 | 438 | 31.51 | 1:04.35 | ||||
Raision Urheilijat | 1:05.32 | |||||||||
3 | Miro Birkstedt | 2004 | 6 | 435 | 31.62 | 1:04.49 | ||||
TaTu Tampere | 1:04.86 | |||||||||
4 | Davin Lindholm | 2004 | 5 | 434 | 30.79 | 1:04.57 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 1:04.60 | |||||||||
5 | Tino Kaukonen | 2004 | 4 | 424 | 31.23 | 1:05.04 | ||||
HTU Stadi | 1:06.12 | |||||||||
6 | Pavel Pankratov | 2004 | 3 | 422 | 31.18 | 1:05.18 | ||||
TaTu Tampere | 1:05.50 | |||||||||
7 | Konsta Kallio | 2004 | 2 | 417 | 30.86 | 1:05.44 | ||||
Uinti Tampere | 1:05.64 | |||||||||
8 | Filip Jåfs | 2004 | 1 | 412 | 30.96 | 1:05.69 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:08.06 | |||||||||
9 | Mikael Hirsiniemi | 2004 | 401 | 32.11 | 1:06.28 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:09.32 | |||||||||
10 | Joakim Kuhlberg | 2004 | 397 | 32.26 | 1:06.53 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:06.69 | |||||||||
11 | Cedric Decena | 2004 | 392 | 31.49 | 1:06.81 | |||||
Oulun Lohet | 1:06.26 | |||||||||
12 | Jeremia Varonen | 2004 | 381 | 32.65 | 1:07.45 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:09.24 | |||||||||
13 | Arttu Haipus | 2004 | 380 | 32.93 | 1:07.48 | |||||
Oulun Lohet | 1:07.39 | |||||||||
14 | Ilja Syrjä | 2004 | 360 | 32.52 | 1:08.69 | |||||
Uinti Tampere | 1:10.79 | |||||||||
15 | Jesse Lintusalo | 2004 | 348 | 33.60 | 1:09.47 | |||||
Vanders | 1:09.42 | |||||||||
16 | Joona Kuitu | 2004 | 343 | 34.32 | 1:09.85 | |||||
Simmis Wanda | 1:10.08 | |||||||||
Laji 36, 100m SU P13,14,15,16, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aku Kaila | 2003 | 9 | 603 | 29.06 | 57.85 | ||||
Raision Urheilijat | 58.68 | |||||||||
2 | Marcus Forsel | 2003 | 7 | 574 | 28.91 | 58.82 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 58.94 | |||||||||
3 | Niklas Hatakka | 2003 | 6 | 532 | 29.08 | 1:00.33 | ||||
Cetus Espoo | 1:00.66 | |||||||||
4 | Santeri Herpola | 2003 | 5 | 501 | 29.06 | 1:01.53 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:02.06 | |||||||||
5 | Risto Martikainen | 2003 | 4 | 498 | 29.62 | 1:01.67 | ||||
Kouvolan Uimarit | 1:02.01 | |||||||||
6 | Simon Ravals | 2003 | 3 | 493 | 30.03 | 1:01.89 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:04.21 | |||||||||
7 | Juuso Rahikainen | 2003 | 2 | 481 | 29.59 | 1:02.38 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 1:02.87 | |||||||||
8 | Johan Krister Fredriksson | 2003 | 1 | 479 | 31.29 | 1:02.48 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 1:02.07 | |||||||||
9 | Akseli Hakala | 2003 | 466 | 30.50 | 1:03.07 | |||||
Uinti Tampere | 1:02.90 | |||||||||
10 | Joonas Cranston | 2003 | 440 | 30.50 | 1:04.28 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:03.24 | |||||||||
11 | Eetu Palvanen | 2003 | 429 | 31.26 | 1:04.79 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:05.86 | |||||||||
12 | Teemu Oksakari | 2003 | 427 | 30.98 | 1:04.92 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:05.18 | |||||||||
13 | Lauri Tolvanen | 2003 | 421 | 30.92 | 1:05.20 | |||||
Haminan Uimaseura | 1:04.12 | |||||||||
14 | Paavo Erkinaro | 2003 | 416 | 31.64 | 1:05.48 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:04.60 | |||||||||
15 | Nooa Lehtoniemi | 2003 | 376 | 32.52 | 1:07.72 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:06.06 | |||||||||
Laji 36, 100m SU P13,14,15,16, Loppukilpailut 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ronny Brännkärr | 2002 | 9 | 688 | 26.38 | 55.39 | ||||
Kemin Työväen Uimarit | 59.84 | |||||||||
2 | Akseli Kontiainen | 2002 | 7 | 642 | 27.28 | 56.67 | ||||
Joensuun Uimaseura | 57.86 | |||||||||
3 | Rasmus Söderholm | 2002 | 6 | 572 | 28.46 | 58.88 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 59.83 | |||||||||
4 | Ibrahim Ezzat | 2002 | 5 | 569 | 28.12 | 58.98 | ||||
Aurajoen Uinti | 1:01.45 | |||||||||
5 | Eemeli Leinonen | 2002 | 4 | 483 | 30.16 | 1:02.30 | ||||
Uinti Tampere | 1:02.26 | |||||||||
6 | Daniel Rinne | 2002 | 3 | 476 | 30.04 | 1:02.59 | ||||
Cetus Espoo | 1:04.97 | |||||||||
7 | Oliver Kela | 2002 | 2 | 449 | 30.38 | 1:03.83 | ||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:03.99 | |||||||||
8 | Otto Sormunen | 2002 | 1 | 449 | 30.60 | 1:03.85 | ||||
Cetus Espoo | 1:02.43 | |||||||||
9 | Joakim Harjaks | 2002 | 446 | 30.84 | 1:03.99 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:03.93 | |||||||||
10 | Benjamin Kangas | 2002 | 444 | 30.48 | 1:04.08 | |||||
Haminan Uimaseura | 1:04.14 | |||||||||
11 | Samu Petteri Kallio | 2002 | 435 | 30.75 | 1:04.53 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:04.16 | |||||||||
12 | Valtteri Taskinen | 2002 | 389 | 32.13 | 1:06.94 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:05.85 | |||||||||
13 | Ville-Veikko Katajisto | 2002 | 364 | 31.88 | 1:08.48 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:07.45 | |||||||||
14 | Eemeli Kauppila | 2002 | 362 | 32.66 | 1:08.61 | |||||
Oulun Lohet | 1:06.65 | |||||||||
Laji 37, 100m VU T12,13,14,15, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aino Välimaa | 2006 | 9 | 538 | 30.18 | 1:01.76 | ||||
Uinti Tampere | 1:03.89 | |||||||||
2 | Reeta Ollonen | 2006 | 7 | 530 | 29.85 | 1:02.09 | ||||
Oulun Uinti 1906 | 1:02.49 | |||||||||
3 | Fia Stenman | 2006 | 6 | 519 | 30.27 | 1:02.50 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:04.36 | |||||||||
4 | Ellen Kaituri | 2006 | 5 | 510 | 30.52 | 1:02.88 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:02.51 | |||||||||
5 | Louna Kasvio | 2006 | 4 | 505 | 30.54 | 1:03.08 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 1:02.45 | |||||||||
6 | Lotta Moilanen | 2006 | 3 | 499 | 30.83 | 1:03.32 | ||||
Oulun Uinti 1906 | 1:02.43 | |||||||||
7 | Janina Granberg | 2006 | 2 | 484 | 31.08 | 1:03.96 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 1:03.61 | |||||||||
7 | Sini Mäkilä | 2006 | 2 | 484 | 31.13 | 1:03.96 | ||||
Raision Urheilijat | 1:03.91 | |||||||||
9 | Elsa Vira | 2006 | 478 | 30.71 | 1:04.23 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:05.28 | |||||||||
10 | Anni Kärkkäinen | 2006 | 465 | 31.08 | 1:04.82 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:06.84 | |||||||||
11 | Miina Torvikoski | 2006 | 455 | 31.55 | 1:05.33 | |||||
Kemin Uimaseura | 1:05.48 | |||||||||
12 | Wilma Sundt | 2006 | 451 | 31.27 | 1:05.48 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:03.53 | |||||||||
13 | Kaisla Korvonen | 2006 | 427 | 31.91 | 1:06.72 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:06.44 | |||||||||
14 | Hilla Känkänen | 2006 | 422 | 31.92 | 1:06.95 | |||||
Porin Uimaseura | 1:06.85 | |||||||||
15 | Tiinu Tamminen | 2006 | 420 | 32.02 | 1:07.06 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:05.42 | |||||||||
16 | Anni Turunen | 2006 | 406 | 32.49 | 1:07.83 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:06.72 | |||||||||
Laji 37, 100m VU T12,13,14,15, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aino Hinkka | 2005 | 9 | 614 | 28.55 | 59.09 | ||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 59.56 | |||||||||
2 | Tuuli Pippuri | 2005 | 7 | 593 | 29.06 | 59.79 | ||||
Cetus Espoo | 1:00.03 | |||||||||
3 | Kira Lindroos | 2005 | 6 | 553 | 29.86 | 1:01.20 | ||||
Cetus Espoo | 1:00.97 | |||||||||
4 | Maria Korkalainen | 2005 | 5 | 548 | 29.46 | 1:01.37 | ||||
Joensuun Uimaseura | 1:01.65 | |||||||||
5 | Vilma Leppähaara | 2005 | 4 | 547 | 29.33 | 1:01.44 | ||||
Nummelan Kisaajat | 1:00.19 | |||||||||
6 | Inka Vahtola | 2005 | 3 | 546 | 29.48 | 1:01.48 | ||||
Cetus Espoo | 1:01.24 | |||||||||
7 | Meea Juntunen | 2005 | 2 | 543 | 29.56 | 1:01.56 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 1:01.28 | |||||||||
8 | Lilli Kulpakko | 2005 | 1 | 527 | 29.44 | 1:02.21 | ||||
Aurajoen Uinti | 1:00.76 | |||||||||
9 | Nelli Rauhanen | 2005 | 525 | 29.64 | 1:02.28 | |||||
Raision Urheilijat | 1:02.65 | |||||||||
10 | Moona Korpikoski | 2005 | 524 | 29.83 | 1:02.29 | |||||
Nokian Pyry | 1:02.32 | |||||||||
11 | Kerttu Taponen | 2005 | 522 | 29.61 | 1:02.40 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:02.41 | |||||||||
12 | Salma Mäntynen | 2005 | 511 | 29.54 | 1:02.82 | |||||
Uimaseura Aquila | 1:01.74 | |||||||||
13 | Elina Ryynänen | 2005 | 508 | 29.70 | 1:02.96 | |||||
Simmis Wanda | 1:01.87 | |||||||||
14 | Emilia Niemi | 2005 | 506 | 29.79 | 1:03.04 | |||||
Octopus Lohja | 1:02.18 | |||||||||
15 | Juulia Sakomaa | 2005 | 481 | 30.37 | 1:04.13 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:02.72 | |||||||||
Laji 37, 100m VU T12,13,14,15, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jenna Pulkkinen | 2004 | 9 | 651 | 28.23 | 57.97 | ||||
Kouvolan Uimarit | 57.92 | |||||||||
2 | Helmi Jouhten | 2004 | 7 | 649 | 28.24 | 58.03 | ||||
Kempeleen Pyrintö | 57.91 | |||||||||
3 | Irene Mäkilä | 2004 | 6 | 632 | 28.17 | 58.54 | ||||
Raision Urheilijat | 58.71 | |||||||||
4 | Peppi Vesalainen | 2004 | 5 | 610 | 28.24 | 59.22 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 1:00.18 | |||||||||
5 | Dina Sadojevic Jelacik | 2004 | 4 | 589 | 28.89 | 59.93 | ||||
Cetus Espoo | 59.93 | |||||||||
6 | Alina Antila | 2004 | 3 | 585 | 28.76 | 1:00.06 | ||||
Nurmijärven Uinti | 59.14 | |||||||||
7 | Kanerva Kinnunen | 2004 | 2 | 583 | 29.07 | 1:00.13 | ||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 59.97 | |||||||||
8 | Riikka Niskala | 2004 | 1 | 579 | 28.76 | 1:00.26 | ||||
Raision Urheilijat | 59.78 | |||||||||
9 | Olga Emilia Mattila | 2004 | 578 | 29.22 | 1:00.29 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:00.04 | |||||||||
10 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 563 | 29.61 | 1:00.85 | |||||
Cetus Espoo | 1:00.92 | |||||||||
11 | Aino Rantala | 2004 | 562 | 29.01 | 1:00.86 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:00.50 | |||||||||
12 | Aliina Karvonen | 2004 | 561 | 29.30 | 1:00.91 | |||||
Simmis Wanda | 1:01.24 | |||||||||
13 | Aino-Kaisa Paatos | 2004 | 557 | 29.28 | 1:01.04 | |||||
Raision Urheilijat | 1:00.55 | |||||||||
14 | Santra Nieminen | 2004 | 532 | 29.06 | 1:02.01 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:01.37 | |||||||||
15 | Emmi Manninen | 2004 | 530 | 29.65 | 1:02.08 | |||||
Uinti Tampere | 1:00.94 | |||||||||
Laji 37, 100m VU T12,13,14,15, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Laura Lahtinen | 2003 | 9 | 697 | 27.46 | 56.65 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 56.38 | |||||||||
2 | Rebekka Luoto | 2003 | 7 | 628 | 28.15 | 58.67 | ||||
Raision Urheilijat | 58.15 | |||||||||
3 | Sylvia Kuusisto | 2003 | 6 | 625 | 27.94 | 58.76 | ||||
Raision Urheilijat | 1:00.22 | |||||||||
4 | Laura Kellberg | 2003 | 5 | 621 | 28.08 | 58.87 | ||||
Cetus Espoo | 58.97 | |||||||||
5 | Venla Säntti | 2003 | 4 | 606 | 28.61 | 59.37 | ||||
Oulun Uinti 1906 | 59.81 | |||||||||
6 | Daniela Degenhardt | 2003 | 3 | 602 | 28.34 | 59.49 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:00.39 | |||||||||
7 | Minja Lukkari | 2003 | 2 | 593 | 28.71 | 59.80 | ||||
Oulun Uinti 1906 | 59.79 | |||||||||
8 | Siiri Einiö | 2003 | 1 | 589 | 28.28 | 59.92 | ||||
Gladius Kirkkonummi | 58.79 | |||||||||
9 | Julia Sairanen | 2003 | 587 | 28.67 | 59.99 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:01.71 | |||||||||
10 | Mathilda Puutio | 2003 | 583 | 29.04 | 1:00.12 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:00.70 | |||||||||
11 | Kaisa Himanen | 2003 | 579 | 28.99 | 1:00.27 | |||||
Mikkelin Uimaseura | 1:00.37 | |||||||||
12 | Kiia Kärkkäinen | 2003 | 576 | 29.22 | 1:00.38 | |||||
Heinolan Isku | 1:01.51 | |||||||||
13 | Kiira Kangasniemi | 2003 | 569 | 29.19 | 1:00.64 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:00.90 | |||||||||
14 | Petra Kivi | 2003 | 562 | 28.81 | 1:00.87 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:00.65 | |||||||||
15 | Iris Hanski | 2003 | 559 | 29.18 | 1:01.00 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:00.69 | |||||||||
16 | Wilma Lakanen | 2003 | 508 | 30.19 | 1:02.96 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:01.32 | |||||||||
Laji 38, 200m VU P14,15,16, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lassi Niemi | 2004 | 9 | 582 | 27.39 | 57.92 | 1:28.83 | 1:59.01 | ||
TaTu Tampere | 2:02.29 | |||||||||
2 | Danil Seksenov | 2004 | 7 | 578 | 27.61 | 58.26 | 1:29.25 | 1:59.28 | ||
Vanders | 2:01.13 | |||||||||
3 | Taavi Backman | 2004 | 6 | 558 | 28.13 | 58.99 | 1:30.03 | 2:00.68 | ||
Lahden Uimaseura | 2:01.11 | |||||||||
4 | Santeri Pulkkinen | 2004 | 5 | 549 | 27.82 | 58.58 | 1:30.16 | 2:01.32 | ||
Lahden Uimaseura | 2:00.28 | |||||||||
5 | Alexander Malyshkov | 2004 | 4 | 524 | 27.80 | 59.37 | 1:31.46 | 2:03.22 | ||
Salon Uimarit | 2:08.89 | |||||||||
6 | Seweryn Pastucha | 2004 | 3 | 512 | 28.27 | 1:00.17 | 1:32.92 | 2:04.21 | ||
Raision Urheilijat | 2:05.93 | |||||||||
7 | Davin Lindholm | 2004 | 2 | 492 | 28.67 | 1:00.48 | 1:33.31 | 2:05.83 | ||
Helsingfors Simsällskap | 2:01.99 | |||||||||
8 | Markus Veckman | 2004 | 1 | 481 | 28.77 | 1:01.11 | 1:34.30 | 2:06.82 | ||
Swimming Jyväskylä | 2:07.00 | |||||||||
9 | Elmeri Aho | 2004 | 477 | 28.53 | 1:00.47 | 1:33.98 | 2:07.15 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | 2:06.77 | |||||||||
10 | Filip Jåfs | 2004 | 473 | 29.17 | 1:01.81 | 1:35.40 | 2:07.51 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:06.35 | |||||||||
11 | Waldemar Palombi | 2004 | 463 | 29.02 | 1:01.23 | 1:34.51 | 2:08.42 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:05.39 | |||||||||
12 | Aapo Kinnunen | 2004 | 457 | 28.58 | 1:01.02 | 1:35.37 | 2:08.92 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:08.54 | |||||||||
13 | Jaakko Pihlava | 2004 | 446 | 29.12 | 1:01.92 | 1:36.91 | 2:10.04 | |||
Aurajoen Uinti | 2:08.81 | |||||||||
14 | Rasmus Koskela | 2004 | 434 | 29.22 | 1:01.76 | 1:36.70 | 2:11.23 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:07.70 | |||||||||
15 | Onni Äijälä | 2004 | 424 | 28.74 | 1:01.83 | 1:37.06 | 2:12.24 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 2:06.42 | |||||||||
Laji 38, 200m VU P14,15,16, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Alex Lydman | 2003 | 9 | 660 | 26.96 | 56.20 | 1:25.46 | 1:54.08 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:56.77 | |||||||||
2 | Lassi Haimi | 2003 | 7 | 659 | 26.65 | 55.86 | 1:25.32 | 1:54.16 | ||
Helsingfors Simsällskap | 1:53.29 | |||||||||
3 | Lari Tumanoff | 2003 | 6 | 632 | 26.76 | 56.68 | 1:27.06 | 1:55.79 | ||
Helsingfors Simsällskap | 1:54.51 | |||||||||
4 | Aku Kaila | 2003 | 5 | 627 | 26.88 | 56.81 | 1:27.01 | 1:56.10 | ||
Raision Urheilijat | 1:57.64 | |||||||||
5 | Aleksi Koprinen | 2003 | 4 | 570 | 26.91 | 57.34 | 1:29.38 | 1:59.83 | ||
Helsingfors Simsällskap | 2:03.37 | |||||||||
6 | Luukas Vainio | 2003 | 3 | 555 | 28.54 | 59.36 | 1:30.67 | 2:00.88 | ||
Cetus Espoo | 2:00.38 | |||||||||
7 | Johan Krister Fredriksson | 2003 | 2 | 554 | 27.95 | 58.56 | 1:31.48 | 2:00.97 | ||
Helsingfors Simsällskap | 1:57.76 | |||||||||
8 | Arttu Mäenpää | 2003 | 1 | 539 | 28.39 | 59.58 | 1:32.06 | 2:02.08 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:58.39 | |||||||||
9 | Marcus Forsel | 2003 | 533 | 28.21 | 59.09 | 1:30.89 | 2:02.53 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:01.66 | |||||||||
10 | Olli-Pekka Pietarila | 2003 | 533 | 28.78 | 59.46 | 1:31.23 | 2:02.55 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:02.26 | |||||||||
11 | Perttu Järvinen | 2003 | 515 | 28.19 | 59.49 | 1:32.07 | 2:03.91 | |||
Riihimäen Uimaseura | 2:04.62 | |||||||||
12 | Elis Fokin | 2003 | 509 | 28.47 | 59.72 | 1:31.59 | 2:04.40 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:04.30 | |||||||||
13 | Tatu Saareks | 2003 | 504 | 28.21 | 59.52 | 1:32.07 | 2:04.84 | |||
Lappeenrannan Uimarit | 2:03.35 | |||||||||
14 | Risto Martikainen | 2003 | 502 | 28.76 | 1:00.57 | 1:33.13 | 2:04.99 | |||
Kouvolan Uimarit | 2:03.25 | |||||||||
15 | Akseli Hakala | 2003 | 492 | 28.54 | 1:01.48 | 1:35.44 | 2:05.80 | |||
Uinti Tampere | 2:04.58 | |||||||||
16 | Toni Lipponen | 2003 | 488 | 28.24 | 1:00.10 | 1:33.82 | 2:06.20 | |||
Kemin Uimaseura | 2:03.57 | |||||||||
Laji 38, 200m VU P14,15,16, Loppukilpailut 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ronny Brännkärr | 2002 | 9 | 714 | 25.50 | 53.30 | 1:22.31 | 1:51.17 | ||
Kemin Työväen Uimarit | 1:53.07 | |||||||||
2 | Roope Paatos | 2002 | 7 | 656 | 27.36 | 56.17 | 1:25.45 | 1:54.35 | ||
Raision Urheilijat | 1:55.71 | |||||||||
3 | Oscar Skjäl | 2002 | 6 | 633 | 26.89 | 56.16 | 1:26.02 | 1:55.70 | ||
Cetus Espoo | 1:55.59 | |||||||||
4 | Robin Söderholm | 2002 | 5 | 601 | 27.04 | 56.90 | 1:27.96 | 1:57.70 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:56.42 | |||||||||
5 | Leo Mikkonen | 2002 | 4 | 578 | 27.28 | 57.73 | 1:28.90 | 1:59.26 | ||
Cetus Espoo | 1:59.97 | |||||||||
6 | Elias Juntunen | 2002 | 3 | 567 | 28.13 | 58.46 | 1:29.48 | 2:00.00 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:00.85 | |||||||||
7 | Mihail Khanoukaev | 2002 | 2 | 552 | 27.58 | 58.65 | 1:30.71 | 2:01.12 | ||
Cetus Espoo | 1:59.79 | |||||||||
8 | Oskari Aalto | 2002 | 1 | 552 | 27.89 | 58.67 | 1:30.87 | 2:01.13 | ||
Helsingfors Simsällskap | 1:58.67 | |||||||||
9 | Joonas Järvi | 2002 | 532 | 27.74 | 59.07 | 1:30.56 | 2:02.56 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:02.54 | |||||||||
10 | Antti Leppänen | 2002 | 532 | 27.13 | 57.39 | 1:29.35 | 2:02.63 | |||
Lahden Uimaseura | 1:59.48 | |||||||||
11 | Jere Broman | 2002 | 528 | 28.08 | 59.38 | 1:31.41 | 2:02.92 | |||
Uinti Tampere | 2:02.59 | |||||||||
12 | Lauri-Luukas Jäntti | 2002 | 506 | 28.80 | 1:01.18 | 1:33.32 | 2:04.70 | |||
Porin Uimaseura | 2:05.95 | |||||||||
13 | Rasmus Söderholm | 2002 | 422 | 27.83 | 1:02.00 | 1:36.85 | 2:12.39 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:02.00 | |||||||||
Laji 39, 200m PU T13,14,15, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aino Hinkka | 2005 | 9 | 559 | 33.11 | 1:11.22 | 1:50.53 | 2:25.13 | ||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:27.18 | |||||||||
2 | Karla Tiainen | 2005 | 7 | 548 | 31.76 | 1:09.26 | 1:47.97 | 2:26.10 | ||
Simmis Wanda | 2:25.39 | |||||||||
3 | Ada Hakkarainen | 2005 | 6 | 461 | 34.05 | 1:13.14 | 1:54.16 | 2:34.79 | ||
Helsingfors Simsällskap | 2:33.86 | |||||||||
4 | Saana Perkkiö | 2005 | 5 | 431 | 35.09 | 1:15.05 | 1:56.57 | 2:38.28 | ||
Riihimäen Uimaseura | 2:43.70 | |||||||||
5 | Fiona Laakso | 2005 | 4 | 424 | 32.64 | 1:11.16 | 1:53.56 | 2:39.16 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:40.61 | |||||||||
6 | Lumi Rossi | 2005 | 3 | 413 | 34.04 | 1:13.80 | 1:57.26 | 2:40.51 | ||
Cetus Espoo | 2:44.25 | |||||||||
7 | Riina Niemi | 2005 | 2 | 410 | 32.62 | 1:12.71 | 1:56.65 | 2:40.93 | ||
Swimming Club Rovaniemi | 2:38.05 | |||||||||
8 | Aino Tamminen | 2005 | 1 | 407 | 34.20 | 1:15.54 | 1:58.52 | 2:41.27 | ||
Lappeenrannan Uimarit | 2:49.82 | |||||||||
9 | Vilma Leppähaara | 2005 | 405 | 33.38 | 1:14.24 | 1:57.35 | 2:41.66 | |||
Nummelan Kisaajat | 2:43.96 | |||||||||
10 | Moona Korpikoski | 2005 | 397 | 34.89 | 1:16.91 | 2:00.50 | 2:42.62 | |||
Nokian Pyry | 2:41.47 | |||||||||
11 | Aino Koskelo | 2005 | 389 | 35.47 | 1:16.59 | 1:59.93 | 2:43.83 | |||
Nurmijärven Uinti | 2:40.22 | |||||||||
12 | Maiju Huttunen | 2005 | 380 | 33.42 | 1:13.49 | 1:57.89 | 2:45.01 | |||
Swimming Club Rovaniemi | 2:50.57 | |||||||||
13 | Ida Kauppinen | 2005 | 378 | 34.72 | 1:16.70 | 2:01.25 | 2:45.32 | |||
Lappeenrannan Uimarit | 2:50.60 | |||||||||
14 | Alma Hörkkö | 2005 | 373 | 35.75 | 1:18.06 | 2:01.95 | 2:46.05 | |||
Simmis Wanda | 2:49.96 | |||||||||
15 | Sofia Rinne | 2005 | 323 | 35.74 | 1:18.95 | 2:04.86 | 2:54.25 | |||
Cetus Espoo | 2:50.46 | |||||||||
16 | Anna Lehmusvaara | 2005 | 314 | 36.31 | 1:21.67 | 2:08.86 | 2:55.81 | |||
Simmis Wanda | 2:46.08 | |||||||||
Laji 39, 200m PU T13,14,15, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lotta Pälsi | 2004 | 9 | 606 | 30.81 | 1:06.16 | 1:43.16 | 2:21.29 | ||
Helsingfors Simsällskap | 2:19.77 | |||||||||
2 | Petra Ansaranta | 2004 | 7 | 525 | 31.99 | 1:09.10 | 1:47.84 | 2:28.23 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:26.01 | |||||||||
3 | Saga Jatkola | 2004 | 6 | 509 | 32.74 | 1:11.12 | 1:50.56 | 2:29.71 | ||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 2:35.03 | |||||||||
4 | Annukka Pihkamäki | 2004 | 5 | 501 | 32.25 | 1:10.00 | 1:50.32 | 2:30.53 | ||
Riihimäen Uimaseura | 2:30.27 | |||||||||
5 | Siiri Konkka | 2004 | 4 | 500 | 31.53 | 1:08.55 | 1:48.48 | 2:30.62 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:31.21 | |||||||||
6 | Oona Sirkiä | 2004 | 3 | 479 | 32.56 | 1:10.29 | 1:50.09 | 2:32.77 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:34.11 | |||||||||
7 | Siiri Arjanmaa | 2004 | 2 | 464 | 32.85 | 1:11.15 | 1:52.23 | 2:34.48 | ||
Uinti Tampere | 2:34.16 | |||||||||
8 | Ida Mäki-Hokkonen | 2004 | 1 | 453 | 33.60 | 1:13.22 | 1:54.33 | 2:35.72 | ||
Lappeenrannan Uimarit | 2:39.07 | |||||||||
9 | Saga Kovanen | 2004 | 438 | 33.44 | 1:12.65 | 1:54.56 | 2:37.41 | |||
Cetus Espoo | 2:34.51 | |||||||||
10 | Wilma Långström | 2004 | 436 | 34.82 | 1:14.65 | 1:56.41 | 2:37.71 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:36.12 | |||||||||
11 | Siiri Mätäsjärvi | 2004 | 421 | 34.77 | 1:15.07 | 1:56.87 | 2:39.47 | |||
Uinti Tampere | 2:37.49 | |||||||||
12 | Ella Hulkki | 2004 | 418 | 34.85 | 1:15.54 | 1:57.55 | 2:39.91 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:37.07 | |||||||||
13 | Anna Mattila | 2004 | 418 | 36.04 | 1:16.86 | 1:59.31 | 2:39.97 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:39.44 | |||||||||
14 | Ida Töyrylä | 2004 | 405 | 33.65 | 1:15.47 | 1:58.78 | 2:41.62 | |||
Uinti Tampere | 2:42.60 | |||||||||
15 | Kiona Inkilä | 2004 | 393 | 34.01 | 1:14.64 | 1:58.65 | 2:43.17 | |||
Uinti Tampere | 2:41.42 | |||||||||
16 | Tilde Löfqvist | 2004 | 378 | 34.13 | 1:15.43 | 1:59.06 | 2:45.42 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:40.12 | |||||||||
Laji 39, 200m PU T13,14,15, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Laura Lahtinen | 2003 | 9 | 727 | 30.04 | 1:03.55 | 1:38.57 | 2:13.00 | ||
Helsingfors Simsällskap | 2:12.51 | |||||||||
2 | Madeleine Hiltunen | 2003 | 7 | 572 | 30.96 | 1:07.33 | 1:45.97 | 2:24.01 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:24.53 | |||||||||
3 | Siiri Reiniluoto | 2003 | 6 | 507 | 32.50 | 1:09.84 | 1:49.57 | 2:30.00 | ||
Helsingfors Simsällskap | 2:30.33 | |||||||||
4 | Emma Johansson | 2003 | 5 | 500 | 32.69 | 1:10.21 | 1:49.50 | 2:30.61 | ||
Cetus Espoo | 2:30.67 | |||||||||
5 | Minttu Paalanen | 2003 | 4 | 484 | 33.26 | 1:11.43 | 1:50.97 | 2:32.34 | ||
Lahden Uimaseura | 2:32.88 | |||||||||
6 | Maija Nurmi | 2003 | 3 | 451 | 33.61 | 1:12.48 | 1:53.54 | 2:35.89 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:36.78 | |||||||||
7 | Ronja Myllykallio | 2003 | 2 | 440 | 33.65 | 1:11.52 | 1:53.62 | 2:37.19 | ||
Uinti Tampere | 2:36.53 | |||||||||
8 | Jenny Grangärd | 2003 | 1 | 435 | 33.45 | 1:12.89 | 1:54.94 | 2:37.82 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:37.44 | |||||||||
9 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | 416 | 34.40 | 1:15.54 | 1:58.43 | 2:40.21 | |||
Oulun Lohet | 2:37.89 | |||||||||
10 | Sini Korin | 2003 | 379 | 36.19 | 1:19.29 | 2:02.83 | 2:45.24 | |||
Uinti Tampere | 2:47.77 | |||||||||
11 | Taiga Yritys | 2003 | 376 | 36.40 | 1:18.37 | 2:01.49 | 2:45.58 | |||
Uinti Hyvinkää | 2:43.50 | |||||||||
12 | Emma Hämäläinen | 2003 | 372 | 33.97 | 1:15.72 | 2:00.33 | 2:46.24 | |||
Vieskan Uimarit | 2:49.71 | |||||||||
13 | Aino Paju | 2003 | 371 | 33.90 | 1:14.37 | 1:58.97 | 2:46.34 | |||
Vanders | 2:47.41 | |||||||||
14 | Sara Myller | 2003 | 342 | 36.40 | 1:19.43 | 2:05.02 | 2:50.93 | |||
Tuusulan Uimaseura | 2:48.57 | |||||||||
15 | Henna Hökkä | 2003 | 334 | 36.24 | 1:19.25 | 2:04.99 | 2:52.33 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:42.13 | |||||||||
Laji 40, 4X50m VU 2T15+2P16, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Raisu Seka 1 | 2002 | 18 | 1:41.05 | ||||||
Raision Urheilijat | 1:41.36 | |||||||||
Rebekka Luoto | 2003 | 26.26 | 26.26 | |||||||
Aku Kaila | 2003 | 24.27 | 50.53 | |||||||
Roope Paatos | 2002 | 24.06 | 1:14.59 | |||||||
Irene Mäkilä | 2004 | 26.46 | 1:41.05 | |||||||
2 | Hss Seka 1 | 2002 | 14 | 1:41.53 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:40.82 | |||||||||
Rasmus Söderholm | 2002 | 24.58 | 24.58 | |||||||
Laura Lahtinen | 2003 | 25.79 | 50.37 | |||||||
Lotta Pälsi | 2004 | 27.23 | 1:17.60 | |||||||
Lari Tumanoff | 2003 | 23.93 | 1:41.53 | |||||||
3 | Cetus 1 | 2002 | 12 | 1:41.83 | ||||||
Cetus Espoo | 1:42.37 | |||||||||
Daniel Rinne | 2002 | 25.04 | 25.04 | |||||||
Oscar Skjäl | 2002 | 23.96 | 49.00 | |||||||
Laura Kellberg | 2003 | 26.58 | 1:15.58 | |||||||
Dina Sadojevic Jelacik | 2004 | 26.25 | 1:41.83 | |||||||
4 | Hss Seka 2 | 2002 | 10 | 1:42.84 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:44.49 | |||||||||
Marcus Forsel | 2003 | 24.49 | 24.49 | |||||||
Peppi Vesalainen | 2004 | 26.54 | 51.03 | |||||||
Aamu Änkilä | 2004 | 27.83 | 1:18.86 | |||||||
Oskari Aalto | 2002 | 23.98 | 1:42.84 | |||||||
5 | Åsk 1 | 2002 | 8 | 1:43.09 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:43.98 | |||||||||
Santeri Herpola | 2003 | 24.05 | 24.05 | |||||||
Jesper Lietzén | 2002 | 24.65 | 48.70 | |||||||
Daniela Degenhardt | 2003 | 27.10 | 1:15.80 | |||||||
Aino Rantala | 2004 | 27.29 | 1:43.09 | |||||||
6 | Vus-Vss | 2002 | 6 | 1:43.46 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:44.81 | |||||||||
Alex Lydman | 2003 | 25.02 | 25.02 | |||||||
Simon Ravals | 2003 | 23.78 | 48.80 | |||||||
Emma Haglund | 2003 | 27.67 | 1:16.47 | |||||||
Petra Kivi | 2003 | 26.99 | 1:43.46 | |||||||
7 | Vanders Seka 1 | 2002 | 4 | 1:43.51 | ||||||
Vanders | 1:42.37 | |||||||||
Matias Hjelm | 2002 | 24.30 | 24.30 | |||||||
Danil Seksenov | 2004 | 24.47 | 48.77 | |||||||
Liinu Louhikoski | 2004 | 27.50 | 1:16.27 | |||||||
Vilja Grundström | 2003 | 27.24 | 1:43.51 | |||||||
8 | Laus 1 | 2002 | 2 | 1:45.04 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:44.60 | |||||||||
Antti Leppänen | 2002 | 24.70 | 24.70 | |||||||
Santeri Pulkkinen | 2004 | 25.69 | 50.39 | |||||||
Julia Sairanen | 2003 | 26.95 | 1:17.34 | |||||||
Sohvi Kallinen | 2004 | 27.70 | 1:45.04 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 02 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 21:13 |