Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Ikäkausimestaruusuinnit 2018 | Tulostuspäivämäärä | 17 kesäkuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:26 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 kesäkuu 2018 |
Laji 1, 100m RU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Rebekka Luoto | 2003 | 9 | 692 | 34.38 | 1:12.74 | ||||
Raision Urheilijat | 1:12.12 | |||||||||
2 | Siiri Einiö | 2003 | 7 | 673 | 34.31 | 1:13.42 | ||||
Gladius Kirkkonummi | 1:14.46 | |||||||||
3 | Emma Haglund | 2003 | 6 | 608 | 35.83 | 1:15.93 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:14.59 | |||||||||
4 | Martta Ruuska | 2003 | 5 | 598 | 35.94 | 1:16.37 | ||||
Swimming Jyväskylä | 1:14.53 | |||||||||
5 | Minja Lukkari | 2003 | 4 | 583 | 36.15 | 1:17.01 | ||||
Oulun Uinti 1906 | 1:16.40 | |||||||||
6 | Aida Pasma | 2003 | 3 | 567 | 36.27 | 1:17.74 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 1:18.36 | |||||||||
7 | Isabella Renwick | 2003 | 2 | 557 | 36.63 | 1:18.18 | ||||
Cetus Espoo | 1:14.94 | |||||||||
8 | Cindy Palm | 2003 | 1 | 555 | 36.32 | 1:18.29 | ||||
Cetus Espoo | 1:17.45 | |||||||||
9 | Emma Hämäläinen | 2003 | 538 | 36.75 | 1:19.11 | |||||
Vieskan Uimarit | 1:20.27 | |||||||||
10 | Róza Nagy | 2003 | 537 | 37.10 | 1:19.13 | |||||
Cetus Espoo | 1:18.99 | |||||||||
11 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | 535 | 36.60 | 1:19.22 | |||||
Oulun Lohet | 1:18.91 | |||||||||
12 | Julia Sairanen | 2003 | 518 | 36.98 | 1:20.12 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:18.58 | |||||||||
13 | Petra Kivi | 2003 | 516 | 37.83 | 1:20.19 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:21.91 | |||||||||
14 | Siiri Pellinen | 2003 | 508 | 38.10 | 1:20.64 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:19.79 | |||||||||
15 | Hilla Kuuva | 2003 | 507 | 38.33 | 1:20.68 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:23.00 | |||||||||
16 | Iiris Yli-Jama | 2003 | 501 | 37.79 | 1:21.01 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:19.60 | |||||||||
17 | Winona Forslund | 2003 | 489 | 37.41 | 1:21.67 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:22.08 | |||||||||
18 | Milla-lotta Tapanainen | 2003 | 482 | 38.20 | 1:22.07 | |||||
Cetus Espoo | 1:20.68 | |||||||||
19 | Malla Juutinen | 2003 | 468 | 38.80 | 1:22.84 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:20.20 | |||||||||
20 | Kiia Kinnunen | 2003 | 466 | 38.43 | 1:22.96 | |||||
Uinti Tampere | 1:22.07 | |||||||||
21 | Juulia Käräjämies | 2003 | 465 | 38.72 | 1:23.03 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:19.97 | |||||||||
22 | Emma Jormanainen | 2003 | 460 | 39.55 | 1:23.32 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:22.99 | |||||||||
23 | Senni Tuominen | 2003 | 458 | 39.04 | 1:23.43 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | 1:21.99 | |||||||||
24 | Carola Huntus | 2003 | 455 | 38.78 | 1:23.66 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:21.37 | |||||||||
25 | Vilja Grundström | 2003 | 453 | 39.59 | 1:23.74 | |||||
Vanders | 1:22.89 | |||||||||
26 | Inka Metiäinen | 2003 | 448 | 40.11 | 1:24.04 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:23.56 | |||||||||
27 | Kerttu Nurmi | 2003 | 447 | 38.93 | 1:24.10 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:22.37 | |||||||||
28 | Aino Jerohin | 2003 | 430 | 39.86 | 1:25.22 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:23.92 | |||||||||
29 | Wilma Lakanen | 2003 | 411 | 41.02 | 1:26.53 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:24.03 | |||||||||
30 | Hilla Saastamoinen | 2003 | 406 | 39.99 | 1:26.89 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:23.96 | |||||||||
Laji 1, 100m RU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sohvi Kallinen | 2004 | 9 | 607 | 35.87 | 1:15.97 | ||||
Lahden Uimaseura | 1:16.83 | |||||||||
2 | Lotta Pälsi | 2004 | 7 | 601 | 35.65 | 1:16.25 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 1:15.59 | |||||||||
3 | Pinja Taskila | 2004 | 6 | 593 | 35.85 | 1:16.57 | ||||
Oulun Uinti 1906 | 1:14.60 | |||||||||
4 | Siiri Ala-Karvia | 2004 | 5 | 582 | 36.03 | 1:17.03 | ||||
Uinti Tampere | 1:16.95 | |||||||||
5 | Meeri Yli-Äyhö | 2004 | 4 | 580 | 35.59 | 1:17.16 | ||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:16.82 | |||||||||
6 | Jenna Pulkkinen | 2004 | 3 | 569 | 35.82 | 1:17.65 | ||||
Kouvolan Uimarit | 1:15.53 | |||||||||
7 | Kanerva Kinnunen | 2004 | 2 | 553 | 36.35 | 1:18.38 | ||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:16.85 | |||||||||
8 | Iida Heikkinen | 2004 | 1 | 546 | 36.93 | 1:18.70 | ||||
Uinti Imatra | 1:19.17 | |||||||||
9 | Laura Markuksela | 2004 | 538 | 36.52 | 1:19.08 | |||||
Oulun Lohet | 1:19.90 | |||||||||
10 | Jessika Liimatta | 2004 | 516 | 37.54 | 1:20.18 | |||||
TaTu Tampere | 1:22.04 | |||||||||
11 | Helmi Lehtonen | 2004 | 515 | 37.12 | 1:20.25 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:24.94 | |||||||||
12 | Aada Hakala | 2004 | 512 | 37.40 | 1:20.41 | |||||
Uinti Tampere | 1:20.69 | |||||||||
13 | Inka Elamaa | 2004 | 501 | 38.64 | 1:20.99 | |||||
Oulun Lohet | 1:21.32 | |||||||||
14 | Wilma Långström | 2004 | 499 | 38.51 | 1:21.11 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:23.30 | |||||||||
15 | Vlada Guljajeva | 2004 | 496 | 37.85 | 1:21.29 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:21.94 | |||||||||
16 | Sofia Nurkkala | 2004 | 483 | 39.76 | 1:21.96 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:23.38 | |||||||||
17 | Helmiina Toivonen | 2004 | 480 | 38.64 | 1:22.16 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:22.90 | |||||||||
18 | Peppi Vesalainen | 2004 | 479 | 37.50 | 1:22.21 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:21.87 | |||||||||
19 | Jessica Mäkinen | 2004 | 473 | 38.52 | 1:22.56 | |||||
Uinti Tampere | 1:21.91 | |||||||||
20 | Greta Beszteri | 2004 | 471 | 37.94 | 1:22.69 | |||||
Cetus Espoo | 1:20.39 | |||||||||
21 | Anna Edwards | 2004 | 467 | 36.99 | 1:22.93 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:17.62 | |||||||||
22 | Essi Turkki | 2004 | 465 | 38.94 | 1:23.04 | |||||
Uinti Tampere | 1:25.00 | |||||||||
23 | Nessa Järvinen | 2004 | 453 | 38.50 | 1:23.77 | |||||
Uimaseura Aquila | 1:22.30 | |||||||||
24 | Frida Ekman | 2004 | 452 | 38.45 | 1:23.84 | |||||
Uinti Tampere | 1:22.86 | |||||||||
25 | Anni Hyttinen | 2004 | 446 | 38.92 | 1:24.17 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:25.21 | |||||||||
26 | Nea Parkatti | 2004 | 446 | 38.48 | 1:24.18 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:24.39 | |||||||||
27 | Anni Ranta-Valkama | 2004 | 441 | 38.95 | 1:24.48 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:24.56 | |||||||||
28 | Salla Rantala | 2004 | 435 | 39.92 | 1:24.88 | |||||
Nokian Pyry | 1:24.75 | |||||||||
29 | Iiris Jämsä | 2004 | 432 | 40.24 | 1:25.07 | |||||
Mikkelin Uimaseura | 1:23.24 | |||||||||
30 | Iida Herrala | 2004 | 428 | 39.38 | 1:25.36 | |||||
Simmis Wanda | 1:24.84 | |||||||||
31 | Aada Taiponen | 2004 | 425 | 40.44 | 1:25.57 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:22.75 | |||||||||
32 | Aliina Karvonen | 2004 | 412 | 41.24 | 1:26.48 | |||||
Simmis Wanda | 1:25.09 | |||||||||
33 | Viljaana Myllärinen | 2004 | 404 | 40.02 | 1:27.00 | |||||
Uinti Imatra | 1:25.22 | |||||||||
Laji 1, 100m RU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Teea Jestoi | 2005 | 9 | 566 | 37.18 | 1:17.75 | ||||
Kokkolan Uimaseura | 1:18.89 | |||||||||
2 | Maria Korkalainen | 2005 | 7 | 532 | 37.28 | 1:19.39 | ||||
Joensuun Uimaseura | 1:22.55 | |||||||||
3 | Milla Strandberg | 2005 | 6 | 528 | 36.49 | 1:19.57 | ||||
Vanders | 1:20.13 | |||||||||
4 | Rina Rantanen | 2005 | 5 | 501 | 37.92 | 1:20.99 | ||||
Cetus Espoo | 1:20.90 | |||||||||
5 | Tuuli Pippuri | 2005 | 4 | 492 | 36.80 | 1:21.46 | ||||
Cetus Espoo | 1:18.47 | |||||||||
6 | Inka Vahtola | 2005 | 3 | 482 | 38.64 | 1:22.03 | ||||
Cetus Espoo | 1:23.84 | |||||||||
7 | Kukka Kangas | 2005 | 2 | 477 | 38.89 | 1:22.35 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:23.71 | |||||||||
8 | Aino Ollikainen | 2005 | 1 | 465 | 39.38 | 1:23.06 | ||||
Keuruun Toverit | 1:22.43 | |||||||||
9 | Milla Karttunen | 2005 | 464 | 39.02 | 1:23.11 | |||||
Raision Urheilijat | 1:23.41 | |||||||||
10 | Viivi Säntti | 2005 | 459 | 39.17 | 1:23.42 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:22.19 | |||||||||
11 | Milla Lempiälä | 2005 | 458 | 38.79 | 1:23.47 | |||||
Loimaan Uimaseura | 1:25.16 | |||||||||
12 | Enni Kinnunen | 2005 | 446 | 39.71 | 1:24.17 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:26.31 | |||||||||
13 | Maija Hinkkala | 2005 | 443 | 39.62 | 1:24.40 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:26.70 | |||||||||
14 | Ellen Kettunen | 2005 | 442 | 40.61 | 1:24.43 | |||||
Cetus Espoo | 1:27.21 | |||||||||
15 | Sofi Andström | 2005 | 434 | 41.06 | 1:24.98 | |||||
ORCA Helsinki | 1:27.12 | |||||||||
16 | Lilli Kulpakko | 2005 | 431 | 39.84 | 1:25.15 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:24.53 | |||||||||
17 | Veera Korsoff | 2005 | 419 | 40.74 | 1:25.97 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:27.59 | |||||||||
18 | Meea Juntunen | 2005 | 417 | 39.43 | 1:26.12 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:25.19 | |||||||||
19 | Saara Raulos | 2005 | 405 | 40.60 | 1:26.94 | |||||
Cetus Espoo | 1:26.65 | |||||||||
20 | Vilma Kiviniemi | 2005 | 404 | 39.73 | 1:27.04 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:27.01 | |||||||||
21 | Aino Koskelo | 2005 | 403 | 40.27 | 1:27.07 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:25.99 | |||||||||
22 | Pihla Äkkinen | 2005 | 400 | 41.69 | 1:27.30 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:27.00 | |||||||||
23 | Moona Korpikoski | 2005 | 398 | 41.65 | 1:27.42 | |||||
Nokian Pyry | 1:25.81 | |||||||||
24 | Sivi Juvakka | 2005 | 395 | 41.34 | 1:27.67 | |||||
Nokian Pyry | 1:26.92 | |||||||||
25 | Veera Välivainio | 2005 | 392 | 39.93 | 1:27.86 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:27.16 | |||||||||
26 | Melissa Miettinen | 2005 | 391 | 41.16 | 1:27.93 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:27.68 | |||||||||
27 | Aada Hirvasoja | 2005 | 391 | 41.46 | 1:27.97 | |||||
Haukiputaan Heitto | 1:28.07 | |||||||||
28 | Hilla Penttilä | 2005 | 389 | 41.15 | 1:28.15 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:28.09 | |||||||||
29 | Sofia Rinne | 2005 | 372 | 41.72 | 1:29.44 | |||||
Cetus Espoo | 1:27.39 | |||||||||
30 | Nelli Lehmijoki | 2005 | 367 | 42.02 | 1:29.81 | |||||
Nokian Pyry | 1:26.68 | |||||||||
Laji 2, 200m SKU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ronny Brännkärr | 2002 | 9 | 653 | 27.70 | 1:01.55 | 1:39.20 | 2:11.40 | ||
Kemin Työväen Uimarit | 2:10.26 | |||||||||
2 | Jesper Lietzén | 2002 | 7 | 611 | 29.12 | 1:03.16 | 1:41.80 | 2:14.28 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:11.90 | |||||||||
3 | Robin Söderholm | 2002 | 6 | 570 | 30.26 | 1:07.54 | 1:46.54 | 2:17.49 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:20.07 | |||||||||
4 | Efim Romanov | 2002 | 5 | 567 | 28.75 | 1:03.78 | 1:45.62 | 2:17.72 | ||
TaTu Tampere | 2:17.45 | |||||||||
5 | Elias Laine | 2002 | 4 | 558 | 28.80 | 1:02.66 | 1:47.54 | 2:18.45 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:19.52 | |||||||||
6 | Mihail Khanoukaev | 2002 | 3 | 553 | 29.24 | 1:07.19 | 1:46.35 | 2:18.88 | ||
Cetus Espoo | 2:20.52 | |||||||||
7 | Akseli Kontiainen | 2002 | 2 | 533 | 28.53 | 1:03.37 | 1:47.41 | 2:20.55 | ||
Joensuun Uimaseura | 2:24.79 | |||||||||
8 | Lasse Pulkkinen | 2002 | 1 | 530 | 29.73 | 1:07.02 | 1:46.14 | 2:20.79 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:15.87 | |||||||||
9 | Leo Mikkonen | 2002 | 525 | 29.01 | 1:05.72 | 1:48.76 | 2:21.26 | |||
Cetus Espoo | 2:21.98 | |||||||||
9 | Oscar Skjäl | 2002 | 525 | 29.44 | 1:06.69 | 1:49.92 | 2:21.26 | |||
Cetus Espoo | 2:18.48 | |||||||||
11 | Wäinö Koskinen | 2002 | 513 | 28.95 | 1:04.39 | 1:47.40 | 2:22.35 | |||
Uinti Tampere | 2:22.16 | |||||||||
12 | Ethan Brady | 2002 | 488 | 30.70 | 1:07.28 | 1:53.04 | 2:24.77 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:24.73 | |||||||||
13 | Daniel Rinne | 2002 | 485 | 30.02 | 1:09.22 | 1:51.32 | 2:25.00 | |||
Cetus Espoo | 2:24.07 | |||||||||
14 | Benjamin Kangas | 2002 | 472 | 29.88 | 1:07.31 | 1:51.73 | 2:26.35 | |||
Haminan Uimaseura | 2:27.45 | |||||||||
15 | Kirill Helsing | 2002 | 472 | 31.20 | 1:12.15 | 1:52.12 | 2:26.38 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:26.04 | |||||||||
16 | Elias Juntunen | 2002 | 460 | 32.27 | 1:10.62 | 1:54.87 | 2:27.59 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:26.31 | |||||||||
17 | Jere Broman | 2002 | 458 | 32.07 | 1:11.08 | 1:53.42 | 2:27.83 | |||
Nokian Pyry | 2:25.65 | |||||||||
18 | Valtteri Taskinen | 2002 | 456 | 31.67 | 1:10.08 | 1:51.95 | 2:28.01 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:26.82 | |||||||||
Laji 2, 200m SKU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Marcus Forsel | 2003 | 9 | 615 | 27.96 | 1:03.40 | 1:41.95 | 2:14.01 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:15.86 | |||||||||
2 | Jami Ihalainen | 2003 | 7 | 598 | 28.21 | 1:04.14 | 1:41.53 | 2:15.27 | ||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:18.37 | |||||||||
3 | Lassi Haimi | 2003 | 6 | 573 | 28.66 | 1:05.57 | 1:45.83 | 2:17.25 | ||
Helsingfors Simsällskap | 2:17.21 | |||||||||
4 | Aleksi Koprinen | 2003 | 5 | 555 | 28.54 | 1:05.48 | 1:47.64 | 2:18.71 | ||
Helsingfors Simsällskap | 2:19.95 | |||||||||
5 | Olli-pekka Pietarila | 2003 | 4 | 523 | 31.50 | 1:08.75 | 1:49.19 | 2:21.49 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:24.84 | |||||||||
6 | Alex Lydman | 2003 | 3 | 522 | 28.93 | 1:07.05 | 1:49.82 | 2:21.57 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:20.18 | |||||||||
7 | Luukas Vainio | 2003 | 2 | 515 | 29.01 | 1:05.68 | 1:48.27 | 2:22.16 | ||
Cetus Espoo | 2:20.03 | |||||||||
8 | Niklas Hatakka | 2003 | 1 | 515 | 30.00 | 1:05.94 | 1:48.13 | 2:22.21 | ||
Cetus Espoo | 2:20.87 | |||||||||
9 | Arttu Mäenpää | 2003 | 505 | 28.90 | 1:08.23 | 1:50.38 | 2:23.15 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:23.01 | |||||||||
10 | Akseli Hakala | 2003 | 502 | 32.48 | 1:08.29 | 1:50.96 | 2:23.41 | |||
Uinti Tampere | 2:25.79 | |||||||||
11 | Niko Matela | 2003 | 500 | 31.16 | 1:08.83 | 1:50.15 | 2:23.62 | |||
Lappeenrannan Uimarit | 2:25.55 | |||||||||
12 | Simon Ravals | 2003 | 491 | 28.60 | 1:05.58 | 1:50.51 | 2:24.48 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:27.92 | |||||||||
13 | Risto Martikainen | 2003 | 488 | 31.81 | 1:08.49 | 1:52.23 | 2:24.76 | |||
Kouvolan Uimarit | 2:28.38 | |||||||||
14 | Juuso Rahikainen | 2003 | 467 | 32.22 | 1:11.26 | 1:54.63 | 2:26.92 | |||
Tuusulan Uimaseura | 2:29.19 | |||||||||
15 | Paavo Erkinaro | 2003 | 464 | 31.80 | 1:10.03 | 1:52.26 | 2:27.23 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:28.96 | |||||||||
16 | Lauri Tolvanen | 2003 | 460 | 31.70 | 1:08.32 | 1:52.27 | 2:27.60 | |||
Haminan Uimaseura | 2:28.31 | |||||||||
17 | Sami Uusikumpu | 2003 | 460 | 30.91 | 1:09.44 | 1:52.62 | 2:27.61 | |||
Simmis Wanda | 2:30.64 | |||||||||
18 | Toni Lipponen | 2003 | 457 | 32.07 | 1:10.83 | 1:54.21 | 2:28.00 | |||
Kemin Uimaseura | 2:26.95 | |||||||||
19 | Nooa Lehtoniemi | 2003 | 451 | 32.43 | 1:10.73 | 1:55.23 | 2:28.55 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:31.47 | |||||||||
20 | Eetu Palvanen | 2003 | 451 | 30.36 | 1:09.73 | 1:54.34 | 2:28.58 | |||
Lahden Uimaseura | 2:29.41 | |||||||||
21 | Elias Kalliokoski | 2003 | 446 | 33.11 | 1:13.59 | 1:55.60 | 2:29.12 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:31.01 | |||||||||
22 | Eemil Kankare | 2003 | 435 | 32.31 | 1:11.36 | 1:53.72 | 2:30.41 | |||
Aurajoen Uinti | 2:25.67 | |||||||||
23 | Roni Severinkangas | 2003 | 382 | 32.61 | 1:13.38 | 2:01.67 | 2:37.10 | |||
Cetus Espoo | 2:30.32 | |||||||||
Laji 2, 200m SKU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Santeri Pulkkinen | 2004 | 9 | 522 | 29.39 | 1:07.51 | 1:48.52 | 2:21.51 | ||
Lahden Uimaseura | 2:23.87 | |||||||||
2 | Lassi Niemi | 2004 | 7 | 478 | 28.94 | 1:06.27 | 1:51.56 | 2:25.71 | ||
TaTu Tampere | 2:31.84 | |||||||||
3 | Miro Birkstedt | 2004 | 6 | 466 | 31.22 | 1:06.95 | 1:53.78 | 2:26.96 | ||
TaTu Tampere | 2:29.25 | |||||||||
4 | Davin Lindholm | 2004 | 5 | 462 | 30.89 | 1:10.21 | 1:52.02 | 2:27.38 | ||
Helsingfors Simsällskap | 2:26.69 | |||||||||
5 | Juuso Leppänen | 2004 | 4 | 461 | 29.93 | 1:09.10 | 1:52.17 | 2:27.53 | ||
Aurajoen Uinti | 2:35.90 | |||||||||
6 | Joonas Maaranen | 2004 | 3 | 460 | 29.69 | 1:09.90 | 1:52.49 | 2:27.62 | ||
Hyvinkään Uimaseura | 2:33.26 | |||||||||
7 | Niilo Kilpeläinen | 2004 | 2 | 453 | 30.63 | 1:10.99 | 1:52.83 | 2:28.40 | ||
TaTu Tampere | 2:32.54 | |||||||||
8 | Verneri Lehtovaara | 2004 | 1 | 436 | 28.77 | 1:07.31 | 1:57.58 | 2:30.23 | ||
Salon Uimarit | 2:31.90 | |||||||||
9 | Taavi Backman | 2004 | 433 | 31.56 | 1:10.77 | 1:55.93 | 2:30.61 | |||
Lahden Uimaseura | 2:29.67 | |||||||||
10 | Riccardo Castagno | 2004 | 425 | 31.49 | 1:11.28 | 1:56.07 | 2:31.55 | |||
Uinti Tampere | 2:36.53 | |||||||||
11 | Pavel Pankratov | 2004 | 424 | 32.45 | 1:11.97 | 1:56.39 | 2:31.63 | |||
TaTu Tampere | 2:33.25 | |||||||||
12 | Seweryn Pastucha | 2004 | 422 | 32.39 | 1:13.99 | 1:59.09 | 2:31.94 | |||
Raision Urheilijat | 2:32.95 | |||||||||
13 | Aapo Kinnunen | 2004 | 420 | 30.52 | 1:09.57 | 1:57.42 | 2:32.11 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:34.30 | |||||||||
14 | Arttu Haipus | 2004 | 417 | 32.93 | 1:10.54 | 1:59.21 | 2:32.51 | |||
Kempeleen Pyrintö | 2:35.32 | |||||||||
15 | Konsta Kallio | 2004 | 415 | 30.48 | 1:07.87 | 1:55.86 | 2:32.74 | |||
Uinti Tampere | 2:35.26 | |||||||||
16 | Eetu Haipus | 2004 | 410 | 31.92 | 1:10.75 | 1:58.29 | 2:33.38 | |||
Kempeleen Pyrintö | 2:36.52 | |||||||||
17 | Onni Äijälä | 2004 | 407 | 30.67 | 1:10.60 | 1:57.17 | 2:33.81 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 2:34.53 | |||||||||
18 | Filip Jåfs | 2004 | 404 | 32.13 | 1:11.67 | 2:00.54 | 2:34.20 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:38.45 | |||||||||
19 | Veerti Juurakko | 2004 | 401 | 35.86 | 1:16.42 | 1:58.92 | 2:34.55 | |||
Cetus Espoo | 2:36.75 | |||||||||
20 | Akseli Maaranen | 2004 | 386 | 31.48 | 1:15.99 | 1:59.69 | 2:36.47 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 2:36.23 | |||||||||
21 | Elmeri Aho | 2004 | 382 | 31.77 | 1:12.24 | 2:01.01 | 2:36.99 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | 2:35.30 | |||||||||
22 | Joakim Kuhlberg | 2004 | 382 | 33.73 | 1:11.74 | 2:01.12 | 2:37.09 | |||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 2:37.92 | |||||||||
23 | Cedric Decena | 2004 | 377 | 32.14 | 1:12.34 | 1:59.54 | 2:37.75 | |||
Oulun Lohet | 2:35.48 | |||||||||
24 | Jesse Hyppönen | 2004 | 373 | 33.34 | 1:15.03 | 2:00.62 | 2:38.36 | |||
Lahden Uimaseura | 2:35.83 | |||||||||
25 | Aapo Koskinen | 2004 | 370 | 35.18 | 1:15.73 | 2:01.44 | 2:38.78 | |||
Lahden Uimaseura | 2:38.54 | |||||||||
Laji 3, 50m PU T-13-15, Loppukilpailut 13 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Laura Kellberg | 2003 | 9 | 547 | 29.87 | |||||
Cetus Espoo | 29.92 | |||||||||
2 | Alina Antila | 2004 | 7 | 538 | 30.03 | |||||
Nurmijärven Uinti | 31.27 | |||||||||
3 | Sonja Lehtinen | 2003 | 6 | 537 | 30.04 | |||||
Helsingin Uimarit | 30.28 | |||||||||
4 | Siiri Einiö | 2003 | 5 | 536 | 30.06 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 30.76 | |||||||||
5 | Siiri Konkka | 2004 | 4 | 519 | 30.39 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.35 | |||||||||
6 | Karla Tiainen | 2005 | 3 | 512 | 30.52 | |||||
Simmis Wanda | 30.08 | |||||||||
7 | Kiia Kärkkäinen | 2003 | 2 | 505 | 30.67 | |||||
Heinolan Isku | 30.48 | |||||||||
8 | Aada Rissanen | 2004 | 1 | 504 | 30.69 | |||||
Cetus Espoo | 30.70 | |||||||||
9 | Kiira Kangasniemi | 2003 | 489 | 30.99 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 30.84 | |||||||||
10 | Minttu Paalanen | 2003 | 488 | 31.02 | ||||||
Lahden Uimaseura | 30.65 | |||||||||
11 | Liinu Louhikoski | 2004 | 487 | 31.05 | ||||||
Vanders | 30.57 | |||||||||
12 | Adeliina Kaarlenkaski | 2004 | 478 | 31.24 | ||||||
Uinti Tampere | 30.83 | |||||||||
13 | Maria Korkalainen | 2005 | 476 | 31.27 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 31.02 | |||||||||
14 | Julia Sairanen | 2003 | 475 | 31.31 | ||||||
Lahden Uimaseura | 31.38 | |||||||||
14 | Saga Jatkola | 2004 | 475 | 31.31 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 31.44 | |||||||||
16 | Meeri Yli-Äyhö | 2004 | 470 | 31.42 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 31.40 | |||||||||
17 | Emma Haglund | 2003 | 467 | 31.48 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 30.51 | |||||||||
18 | Kaisa Himanen | 2003 | 464 | 31.55 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 31.47 | |||||||||
19 | Sonila Selimi | 2005 | 459 | 31.67 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.57 | |||||||||
20 | Vilja Grundström | 2003 | 453 | 31.79 | ||||||
Vanders | 31.34 | |||||||||
21 | Greta Beszteri | 2004 | 452 | 31.83 | ||||||
Cetus Espoo | 30.99 | |||||||||
22 | Oona Sirkiä | 2004 | 451 | 31.84 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.28 | |||||||||
23 | Wilma Lakanen | 2003 | 446 | 31.96 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 31.42 | |||||||||
24 | Helmi Lehtonen | 2004 | 425 | 32.47 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 31.59 | |||||||||
25 | Emma Hämäläinen | 2003 | 425 | 32.49 | ||||||
Vieskan Uimarit | 31.48 | |||||||||
Laji 4, 50m VU P-14-16, Loppukilpailut 14 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ronny Brännkärr | 2002 | 9 | 620 | 24.51 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | 24.60 | |||||||||
2 | Matias Hjelm | 2002 | 7 | 589 | 24.94 | |||||
Vanders | 25.64 | |||||||||
3 | Santeri Herpola | 2003 | 6 | 578 | 25.10 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 24.80 | |||||||||
4 | Marcus Forsel | 2003 | 5 | 561 | 25.35 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 25.31 | |||||||||
5 | Lari Tumanoff | 2003 | 4 | 553 | 25.47 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 25.86 | |||||||||
6 | Leo Mikkonen | 2002 | 3 | 543 | 25.62 | |||||
Cetus Espoo | 26.03 | |||||||||
7 | Jesse Anttila | 2002 | 2 | 541 | 25.65 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 25.77 | |||||||||
7 | Tatu Hapuoja | 2003 | 2 | 541 | 25.65 | |||||
Uinti Tampere | 25.96 | |||||||||
9 | Ibrahim Ezzat | 2002 | 538 | 25.70 | ||||||
Aurajoen Uinti | 25.94 | |||||||||
10 | Daniel Rinne | 2002 | 532 | 25.80 | ||||||
Cetus Espoo | 25.75 | |||||||||
11 | Elias Kukkonen | 2002 | 510 | 26.17 | ||||||
ORCA Helsinki | 26.12 | |||||||||
12 | Onni-kalle Luomala | 2002 | 509 | 26.18 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 26.39 | |||||||||
13 | Rasmus Söderholm | 2002 | 508 | 26.20 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 26.47 | |||||||||
14 | Elias Saarinen | 2002 | 499 | 26.36 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 26.73 | |||||||||
15 | Manu Ursin | 2002 | 486 | 26.59 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 26.76 | |||||||||
16 | Lauri-luukas Jäntti | 2002 | 482 | 26.66 | ||||||
Porin Uimaseura | 26.76 | |||||||||
17 | Oskari Arvo | 2002 | 472 | 26.84 | ||||||
Aurajoen Uinti | 26.19 | |||||||||
18 | Matias Rajavaara | 2002 | 469 | 26.91 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 26.71 | |||||||||
19 | Henri Naarajärvi | 2002 | 457 | 27.13 | ||||||
Uinti Tampere | 26.85 | |||||||||
Laji 5, 800m VU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | Ilm.aika | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Mathilda Puutio | 2003 | 9 | 667 | 1:07.00 | 2:17.57 | 3:28.28 | 4:38.47 | 9:17.60 | |
Oulun Uinti 1906 | 9:28.05 | 5:48.62 | 6:59.05 | 8:09.17 | ||||||
2 | Venla Säntti | 2003 | 7 | 614 | 1:08.68 | 2:19.35 | 3:30.23 | 4:41.45 | 9:33.35 | |
Oulun Uinti 1906 | 9:51.47 | 5:52.86 | 7:05.09 | 8:18.68 | ||||||
3 | Madeleine Hiltunen | 2003 | 6 | 587 | 1:07.77 | 2:18.94 | 3:30.51 | 4:42.78 | 9:41.91 | |
Oulun Uinti 1906 | 9:23.80 | 5:57.13 | 7:12.99 | 8:27.69 | ||||||
4 | Maija Nurmi | 2003 | 5 | 541 | 1:09.40 | 2:23.45 | 3:38.53 | 4:53.58 | 9:58.00 | |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 9:54.43 | 6:09.98 | 7:26.30 | 8:43.45 | ||||||
5 | Kaisa Himanen | 2003 | 4 | 538 | 1:07.29 | 2:21.04 | 3:36.46 | 4:52.76 | 9:58.93 | |
Mikkelin Uimaseura | 10:06.82 | 6:09.39 | 7:26.66 | 8:44.15 | ||||||
6 | Róza Nagy | 2003 | 3 | 537 | 1:10.87 | 2:26.43 | 3:42.30 | 4:58.31 | 9:59.55 | |
Cetus Espoo | 10:01.64 | 6:13.35 | 7:29.08 | 8:45.20 | ||||||
7 | Juulia Käräjämies | 2003 | 2 | 535 | 1:09.59 | 2:25.69 | 3:42.68 | 4:59.84 | 10:00.06 | |
Nummelan Kisaajat | 10:00.42 | 6:16.08 | 7:32.45 | 8:48.22 | ||||||
8 | Siiri Reiniluoto | 2003 | 1 | 534 | 1:09.17 | 2:23.23 | 3:38.54 | 4:54.71 | 10:00.44 | |
Helsingfors Simsällskap | 9:54.79 | 6:11.56 | 7:28.76 | 8:45.77 | ||||||
9 | Emma Johansson | 2003 | 532 | 1:10.84 | 2:26.53 | 3:43.18 | 4:58.86 | 10:01.25 | ||
Cetus Espoo | 10:00.76 | 6:14.85 | 7:30.87 | 8:46.99 | ||||||
10 | Kerttu Nurmi | 2003 | 529 | 1:09.41 | 2:24.00 | 3:40.20 | 4:56.09 | 10:02.39 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 9:52.43 | 6:13.08 | 7:30.54 | 8:47.81 | ||||||
11 | Kaarin Rapinoja | 2003 | 524 | 1:11.62 | 2:28.22 | 3:45.45 | 5:02.40 | 10:04.51 | ||
Cetus Espoo | 10:10.95 | 6:18.12 | 7:34.29 | 8:50.05 | ||||||
12 | Essi Salokorpi | 2003 | 523 | 1:11.35 | 2:27.05 | 3:44.49 | 5:01.11 | 10:04.74 | ||
Cetus Espoo | 10:05.40 | 6:16.95 | 7:34.06 | 8:50.70 | ||||||
13 | Hilla Kuuva | 2003 | 505 | 1:10.12 | 2:24.06 | 3:38.97 | 4:55.98 | 10:11.92 | ||
Lappeenrannan Uimarit | 10:09.28 | 6:14.20 | 7:32.98 | 8:52.69 | ||||||
14 | Milla Hyttinen | 2003 | 491 | 1:10.40 | 2:26.11 | 3:43.41 | 5:01.68 | 10:17.59 | ||
Helsingfors Simsällskap | 9:59.44 | 6:20.59 | 7:40.07 | 8:59.26 | ||||||
Laji 5, 800m VU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | Ilm.aika | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Petra Ansaranta | 2004 | 9 | 655 | 1:07.47 | 2:19.20 | 3:31.67 | 4:43.34 | 9:21.11 | |
Oulun Uinti 1906 | 9:26.95 | 5:54.56 | 7:05.04 | 8:15.15 | ||||||
2 | Sohvi Kallinen | 2004 | 7 | 642 | 1:07.86 | 2:19.76 | 3:31.89 | 4:43.70 | 9:24.97 | |
Lahden Uimaseura | 9:37.89 | 5:54.50 | 7:05.32 | 8:15.39 | ||||||
3 | Aino-kaisa Paatos | 2004 | 6 | 630 | 1:10.63 | 2:23.60 | 3:35.49 | 4:48.69 | 9:28.54 | |
Raision Urheilijat | 9:39.08 | 5:59.46 | 7:10.66 | 8:21.21 | ||||||
4 | Olga Emilia Mattila | 2004 | 5 | 619 | 1:08.45 | 2:20.90 | 3:33.36 | 4:46.04 | 9:31.88 | |
Oulun Uinti 1906 | 9:49.24 | 5:58.27 | 7:10.39 | 8:21.97 | ||||||
5 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 4 | 587 | 1:08.74 | 2:21.45 | 3:34.49 | 4:48.12 | 9:41.94 | |
Cetus Espoo | 9:45.78 | 6:02.31 | 7:16.19 | 8:30.24 | ||||||
6 | Irene Mäkilä | 2004 | 3 | 576 | 1:10.01 | 2:22.91 | 3:35.67 | 4:48.97 | 9:45.68 | |
Raision Urheilijat | 9:33.86 | 6:02.09 | 7:17.10 | 8:31.70 | ||||||
7 | Aliina Karvonen | 2004 | 2 | 547 | 1:10.56 | 2:26.45 | 3:42.03 | 4:57.94 | 9:55.81 | |
Simmis Wanda | 10:08.01 | 6:13.98 | 7:30.10 | 8:45.41 | ||||||
8 | Siiri Arjanmaa | 2004 | 1 | 547 | 1:09.24 | 2:23.53 | 3:38.97 | 4:54.81 | 9:55.91 | |
Uinti Tampere | 10:07.55 | 6:10.91 | 7:27.75 | 8:42.89 | ||||||
9 | Ida Mäki-Hokkonen | 2004 | 545 | 1:11.05 | 2:27.30 | 3:43.10 | 4:58.80 | 9:56.67 | ||
Lappeenrannan Uimarit | 10:14.75 | 6:13.81 | 7:29.05 | 8:43.47 | ||||||
10 | Saga Kovanen | 2004 | 538 | 1:09.85 | 2:24.56 | 3:40.85 | 4:57.22 | 9:58.95 | ||
Cetus Espoo | 10:07.16 | 6:12.85 | 7:29.17 | 8:45.68 | ||||||
11 | Santra Nieminen | 2004 | 527 | 1:10.20 | 2:24.86 | 3:41.31 | 4:58.03 | 10:03.33 | ||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 10:03.87 | 6:14.79 | 7:31.89 | 8:48.84 | ||||||
12 | Annukka Pihkamäki | 2004 | 524 | 1:09.13 | 2:22.15 | 3:37.17 | 4:53.65 | 10:04.35 | ||
Riihimäen Uimaseura | 9:56.19 | 6:11.78 | 7:30.24 | 8:48.31 | ||||||
13 | Aamu Änkilä | 2004 | 522 | 1:09.04 | 2:23.60 | 3:39.47 | 4:55.94 | 10:05.22 | ||
Helsingfors Simsällskap | 9:59.68 | 6:13.91 | 7:32.41 | 8:50.30 | ||||||
14 | Inka Elamaa | 2004 | 514 | 1:11.00 | 2:27.53 | 3:45.13 | 5:02.77 | 10:08.29 | ||
Oulun Lohet | 10:11.40 | 6:19.86 | 7:37.42 | 8:54.55 | ||||||
15 | Lotta Hermonen | 2004 | 507 | 1:11.29 | 2:27.59 | 3:45.32 | 5:02.65 | 10:11.02 | ||
Kouvolan Uimarit | 10:08.89 | 6:20.30 | 7:38.29 | 8:56.37 | ||||||
16 | Salla Rantala | 2004 | 504 | 1:11.37 | 2:28.37 | 3:45.63 | 5:02.99 | 10:12.38 | ||
Nokian Pyry | 10:11.63 | 6:20.95 | 7:38.78 | 8:56.67 | ||||||
17 | Emmi Manninen | 2004 | 503 | 1:09.66 | 2:26.21 | 3:44.23 | 5:02.80 | 10:12.52 | ||
Uinti Tampere | 10:21.17 | 6:21.32 | 7:39.56 | 8:56.91 | ||||||
18 | Ciara Wacklin | 2004 | 495 | 1:11.63 | 2:28.83 | 3:47.01 | 5:05.01 | 10:15.91 | ||
Cetus Espoo | 10:18.07 | 6:23.10 | 7:41.40 | 8:59.95 | ||||||
19 | Milja Mäkinen | 2004 | 456 | 1:12.69 | 2:33.18 | 3:53.83 | 5:14.10 | 10:33.21 | ||
Kouvolan Uimarit | 10:23.24 | 6:34.38 | 7:54.87 | 9:14.51 | ||||||
Laji 5, 800m VU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | Ilm.aika | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Aino Hinkka | 2005 | 9 | 605 | 1:10.98 | 2:25.86 | 3:40.07 | 4:52.92 | 9:36.23 | |
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 9:55.76 | 6:03.60 | 7:15.56 | 8:26.81 | ||||||
2 | Tuuli Pippuri | 2005 | 7 | 587 | 1:10.29 | 2:25.33 | 3:39.17 | 4:52.74 | 9:42.01 | |
Cetus Espoo | 9:41.58 | 6:03.41 | 7:16.41 | 8:29.33 | ||||||
3 | Ada Hakkarainen | 2005 | 6 | 559 | 1:09.54 | 2:23.70 | 3:36.40 | 4:50.81 | 9:51.41 | |
Helsingfors Simsällskap | 10:07.95 | 6:03.65 | 7:19.31 | 8:36.15 | ||||||
4 | Karla Tiainen | 2005 | 5 | 529 | 1:11.31 | 2:26.45 | 3:42.25 | 4:58.47 | 10:02.50 | |
Simmis Wanda | 10:03.24 | 6:15.08 | 7:31.66 | 8:48.06 | ||||||
5 | Moona Korpikoski | 2005 | 4 | 522 | 1:11.48 | 2:27.91 | 3:44.99 | 5:01.81 | 10:05.32 | |
Nokian Pyry | 10:10.46 | 6:18.44 | 7:34.68 | 8:51.66 | ||||||
6 | Aino Tamminen | 2005 | 3 | 512 | 1:09.81 | 2:25.59 | 3:42.90 | 5:00.66 | 10:09.21 | |
Lappeenrannan Uimarit | 10:40.50 | 6:18.26 | 7:35.45 | 8:53.13 | ||||||
7 | Vilma Leppähaara | 2005 | 2 | 500 | 1:09.71 | 2:26.32 | 3:43.57 | 5:01.93 | 10:13.97 | |
Nummelan Kisaajat | 10:17.69 | 6:19.00 | 7:37.96 | 8:57.16 | ||||||
8 | Kerttu Taponen | 2005 | 1 | 495 | 1:10.32 | 2:26.39 | 3:43.45 | 5:02.14 | 10:15.72 | |
Aurajoen Uinti | 10:14.47 | 6:20.93 | 7:39.86 | 8:59.09 | ||||||
9 | Roosa Tuomainen | 2005 | 486 | 1:12.78 | 2:30.38 | 3:47.99 | 5:06.72 | 10:19.50 | ||
Salon Uimarit | 10:25.21 | 6:25.52 | 7:44.47 | 9:03.77 | ||||||
10 | Riina Niemi | 2005 | 482 | 1:12.48 | 2:31.16 | 3:50.74 | 5:10.22 | 10:21.23 | ||
Swimming Club Rovaniemi | 10:20.83 | 6:30.03 | 7:48.48 | 9:06.81 | ||||||
11 | Lumi Rossi | 2005 | 481 | 1:11.60 | 2:30.04 | 3:49.14 | 5:08.65 | 10:21.72 | ||
Cetus Espoo | 10:26.13 | 6:27.55 | 7:46.25 | 9:04.91 | ||||||
12 | Elina Ryynänen | 2005 | 472 | 1:10.35 | 2:27.90 | 3:47.50 | 5:07.29 | 10:25.72 | ||
Simmis Wanda | 10:35.30 | 6:28.41 | 7:49.16 | 9:08.82 | ||||||
13 | Salma Mäntynen | 2005 | 471 | 1:09.95 | 2:29.44 | 3:49.00 | 5:07.67 | 10:26.32 | ||
Uimaseura Aquila | 10:24.92 | 6:27.30 | 7:49.04 | 9:09.87 | ||||||
14 | Ella Suominen | 2005 | 466 | 1:13.85 | 2:32.38 | 3:52.14 | 5:11.86 | 10:28.37 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 10:15.25 | 6:31.15 | 7:50.65 | 9:10.52 | ||||||
15 | Emilia Niemi | 2005 | 455 | 1:11.69 | 2:30.12 | 3:49.41 | 5:09.73 | 10:33.66 | ||
Octopus Lohja | 10:27.62 | 6:30.91 | 7:53.86 | 9:15.62 | ||||||
16 | Minttu Kiili | 2005 | 454 | 1:10.77 | 2:28.53 | 3:48.11 | 5:08.47 | 10:33.74 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 10:39.29 | 6:29.69 | 7:51.20 | 9:13.55 | ||||||
17 | Kukka Kangas | 2005 | 448 | 1:13.55 | 2:33.11 | 3:52.91 | 5:13.55 | 10:36.82 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 10:27.13 | 6:33.74 | 7:55.78 | 9:17.64 | ||||||
18 | Milla Karttunen | 2005 | 440 | 1:14.72 | 2:36.23 | 3:58.32 | 5:19.24 | 10:40.46 | ||
Raision Urheilijat | 10:37.29 | 6:40.00 | 8:01.06 | 9:21.82 | ||||||
19 | Anna Hakkarainen | 2005 | 437 | 1:12.88 | 2:32.16 | 3:52.89 | 5:15.27 | 10:42.00 | ||
Cetus Espoo | 10:42.14 | 6:37.51 | 8:00.53 | 9:22.36 | ||||||
20 | Maj Kajander | 2005 | 424 | 1:13.48 | 2:32.90 | 3:53.89 | 5:16.33 | 10:48.35 | ||
Helsingfors Simsällskap | 10:43.68 | 6:39.83 | 8:03.84 | 9:26.35 | ||||||
21 | Heidi Helenius | 2005 | 405 | 1:14.21 | 2:35.82 | 3:58.66 | 5:22.68 | 10:58.62 | ||
Uinti Tampere | 10:42.60 | 6:46.74 | 8:11.68 | 9:36.28 | ||||||
Laji 6, 4X100m VUV P-16, Loppukilpailut 14 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | Aika | Tila | ||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | HSS miehet 1 | 2003 | 18 | 622 | 3:40.43 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 3:44.71 | |||||||||
Lassi Haimi | 2003 | 26.73 | 55.41 | 55.41 | ||||||
Johan Krister Fredriksson | 2003 | 26.33 | 55.45 | 1:50.86 | ||||||
Rasmus Söderholm | 2002 | 26.58 | 55.51 | 2:46.37 | ||||||
Lari Tumanoff | 2003 | 25.62 | 54.06 | 3:40.43 | ||||||
2 | ÅSK 1 | 2002 | 14 | 597 | 3:43.49 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:43.11 | |||||||||
Marcus Forsel | 2003 | 27.19 | 56.71 | 56.71 | ||||||
Jesper Lietzén | 2002 | 26.44 | 55.27 | 1:51.98 | ||||||
Arttu Mäenpää | 2003 | 26.86 | 56.28 | 2:48.26 | ||||||
Santeri Herpola | 2003 | 25.54 | 55.23 | 3:43.49 | ||||||
3 | Cetus 1 | 2002 | 12 | 593 | 3:44.04 | |||||
Cetus Espoo | 3:47.46 | |||||||||
Oscar Skjäl | 2002 | 26.66 | 55.25 | 55.25 | ||||||
Leo Mikkonen | 2002 | 26.23 | 55.35 | 1:50.60 | ||||||
Daniel Rinne | 2002 | 27.64 | 56.82 | 2:47.42 | ||||||
Luukas Vainio | 2003 | 26.49 | 56.62 | 3:44.04 | ||||||
4 | VUS-VSS | 2002 | 10 | 592 | 3:44.08 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:47.67 | |||||||||
Alex Lydman | 2003 | 26.93 | 56.44 | 56.44 | ||||||
Ethan Brady | 2002 | 26.58 | 55.99 | 1:52.43 | ||||||
Robin Söderholm | 2002 | 27.15 | 55.38 | 2:47.81 | ||||||
Simon Ravals | 2003 | 26.14 | 56.27 | 3:44.08 | ||||||
5 | TaTU miehet [2002] | 2002 | 8 | 554 | 3:49.18 | |||||
TaTu Tampere | 3:51.01 | |||||||||
Efim Romanov | 2002 | 27.19 | 57.44 | 57.44 | ||||||
Petr Pankratov | 2002 | 12.36 | 27.22 | 1:24.66 | ||||||
Lassi Niemi | 2004 | 29.56 | 56.45 | 2:21.11 | ||||||
Axel Olander | 2002 | 30.63 | 1:28.07 | 3:49.18 | ||||||
6 | UiTa 1 | 2002 | 6 | 544 | 3:50.49 | |||||
Uinti Tampere | 3:52.75 | |||||||||
Wäinö Koskinen | 2002 | 27.74 | 57.88 | 57.88 | ||||||
Eemeli Leinonen | 2002 | 27.54 | 58.57 | 1:56.45 | ||||||
Akseli Hakala | 2003 | 27.21 | 57.36 | 2:53.81 | ||||||
Tatu Hapuoja | 2003 | 26.99 | 56.68 | 3:50.49 | ||||||
7 | LaUS 1 | 2002 | 4 | 527 | 3:52.98 | |||||
Lahden Uimaseura | 3:55.11 | |||||||||
Santeri Pulkkinen | 2004 | 27.61 | 57.47 | 57.47 | ||||||
Jasu Ovaskainen | 2002 | 26.45 | 56.29 | 1:53.76 | ||||||
Eetu Palvanen | 2003 | 27.60 | 58.74 | 2:52.50 | ||||||
Taavi Backman | 2004 | 28.89 | 1:00.48 | 3:52.98 | ||||||
8 | Cetus 2 | 2002 | 2 | 510 | 3:55.49 | |||||
Cetus Espoo | 3:58.06 | |||||||||
Roni Severinkangas | 2003 | 28.92 | 1:00.67 | 1:00.67 | ||||||
Mihail Khanoukaev | 2002 | 26.67 | 55.88 | 1:56.55 | ||||||
Matias Rasinmäki | 2003 | 27.92 | 1:00.02 | 2:56.57 | ||||||
Niklas Hatakka | 2003 | 27.82 | 58.92 | 3:55.49 | ||||||
9 | ÅSK 2 | 2002 | 470 | 4:02.07 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:57.29 | |||||||||
Elias Laine | 2002 | 26.86 | 56.49 | 56.49 | ||||||
Aapo Kinnunen | 2004 | 28.67 | 1:01.54 | 1:58.03 | ||||||
Samu Petteri Kallio | 2002 | 28.07 | 1:00.63 | 2:58.66 | ||||||
Rasmus Rekola | 2004 | 30.49 | 1:03.41 | 4:02.07 | ||||||
10 | UiTa 2 | 2002 | 457 | 4:04.29 | ||||||
Uinti Tampere | 4:03.77 | |||||||||
Henri Naarajärvi | 2002 | 28.76 | 1:01.39 | 1:01.39 | ||||||
Visa Kotiniitty | 2003 | 28.35 | 1:00.73 | 2:02.12 | ||||||
Riccardo Castagno | 2004 | 29.14 | 1:02.27 | 3:04.39 | ||||||
Konsta Kallio | 2004 | 27.05 | 59.90 | 4:04.29 | ||||||
Laji 7, 100m RU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ronny Brännkärr | 2002 | 9 | 645 | 31.43 | 1:07.01 | ||||
Kemin Työväen Uimarit | 1:06.61 | |||||||||
2 | Verneri Viisanen | 2002 | 7 | 626 | 31.84 | 1:07.69 | ||||
Cetus Espoo | 1:08.73 | |||||||||
3 | Mihail Khanoukaev | 2002 | 6 | 619 | 31.76 | 1:07.96 | ||||
Cetus Espoo | 1:08.40 | |||||||||
4 | Lasse Pulkkinen | 2002 | 5 | 585 | 32.76 | 1:09.22 | ||||
Oulun Uinti 1906 | 1:09.47 | |||||||||
5 | Jesper Lietzén | 2002 | 4 | 562 | 33.06 | 1:10.17 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:08.66 | |||||||||
6 | Kirill Helsing | 2002 | 3 | 556 | 33.37 | 1:10.41 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:13.51 | |||||||||
7 | Petr Pankratov | 2002 | 2 | 531 | 33.41 | 1:11.51 | ||||
TaTu Tampere | 1:10.90 | |||||||||
8 | Robin Söderholm | 2002 | 1 | 508 | 34.50 | 1:12.56 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:11.96 | |||||||||
9 | Niklas Laine | 2002 | 494 | 33.94 | 1:13.23 | |||||
Kampuksen Plaani | 1:12.95 | |||||||||
10 | Julius Nyberg | 2002 | 482 | 34.43 | 1:13.84 | |||||
Kampuksen Plaani | 1:14.80 | |||||||||
11 | Aleksi Rajaniemi | 2002 | 481 | 34.64 | 1:13.91 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:13.37 | |||||||||
12 | Valtteri Taskinen | 2002 | 479 | 34.67 | 1:13.99 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:14.16 | |||||||||
13 | Oskari Arvo | 2002 | 467 | 32.51 | 1:14.61 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:11.21 | |||||||||
14 | Henrik Siltari | 2002 | 457 | 34.45 | 1:15.16 | |||||
Kemin Uimaseura | 1:13.93 | |||||||||
15 | Jerry Roine | 2002 | 442 | 36.13 | 1:16.00 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:15.78 | |||||||||
16 | Jere Broman | 2002 | 437 | 35.34 | 1:16.30 | |||||
Nokian Pyry | 1:15.40 | |||||||||
17 | Benjamin Kangas | 2002 | 431 | 36.23 | 1:16.63 | |||||
Haminan Uimaseura | 1:14.83 | |||||||||
18 | Mikael Nurmela | 2002 | 422 | 36.72 | 1:17.19 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:16.06 | |||||||||
19 | Onni-kalle Luomala | 2002 | 404 | 36.54 | 1:18.32 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:16.85 | |||||||||
Laji 7, 100m RU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jami Ihalainen | 2003 | 9 | 639 | 31.97 | 1:07.23 | ||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:09.20 | |||||||||
2 | Marcus Forsel | 2003 | 7 | 598 | 31.88 | 1:08.72 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:08.42 | |||||||||
3 | Aleksi Koprinen | 2003 | 6 | 565 | 32.43 | 1:10.03 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 1:10.46 | |||||||||
4 | Lassi Haimi | 2003 | 5 | 558 | 33.72 | 1:10.35 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 1:11.75 | |||||||||
5 | Sami Uusikumpu | 2003 | 4 | 493 | 34.07 | 1:13.29 | ||||
Simmis Wanda | 1:12.89 | |||||||||
6 | Eemil Kankare | 2003 | 3 | 479 | 34.65 | 1:14.00 | ||||
Aurajoen Uinti | 1:14.04 | |||||||||
7 | Paavo Erkinaro | 2003 | 2 | 469 | 35.35 | 1:14.51 | ||||
Oulun Uinti 1906 | 1:14.61 | |||||||||
8 | Toni Lipponen | 2003 | 1 | 462 | 34.63 | 1:14.90 | ||||
Kemin Uimaseura | 1:15.42 | |||||||||
9 | Joona Kortteinen | 2003 | 457 | 35.76 | 1:15.19 | |||||
Uinti Tampere | 1:14.71 | |||||||||
10 | Antti Oinonen | 2003 | 448 | 34.12 | 1:15.68 | |||||
Uinti Imatra | 1:15.11 | |||||||||
11 | Elias Kalliokoski | 2003 | 447 | 35.55 | 1:15.70 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:17.25 | |||||||||
12 | Risto Martikainen | 2003 | 447 | 35.47 | 1:15.73 | |||||
Kouvolan Uimarit | 1:16.99 | |||||||||
13 | Juuso Rahikainen | 2003 | 438 | 36.30 | 1:16.26 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:15.77 | |||||||||
14 | Ville Savulahti | 2003 | 434 | 36.21 | 1:16.49 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:17.15 | |||||||||
15 | Lauri Tolvanen | 2003 | 430 | 35.07 | 1:16.71 | |||||
Haminan Uimaseura | 1:13.97 | |||||||||
16 | Pauli Rantamäki | 2003 | 425 | 35.36 | 1:17.01 | |||||
Octopus Lohja | 1:17.22 | |||||||||
17 | Oskari Repo | 2003 | 424 | 36.09 | 1:17.06 | |||||
Cetus Espoo | 1:19.08 | |||||||||
18 | Henri Heikkilä | 2003 | 419 | 35.94 | 1:17.39 | |||||
Uimaseura Aquila | 1:17.58 | |||||||||
19 | Nooa Lehtoniemi | 2003 | 413 | 37.14 | 1:17.76 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:17.45 | |||||||||
20 | Topi Immonen | 2003 | 405 | 36.42 | 1:18.24 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:18.03 | |||||||||
21 | Sihan Yu | 2003 | 389 | 36.06 | 1:19.32 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:17.55 | |||||||||
22 | Teemu Oksakari | 2003 | 384 | 37.08 | 1:19.63 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:18.66 | |||||||||
Laji 7, 100m RU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Davin Lindholm | 2004 | 9 | 529 | 32.58 | 1:11.60 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 1:11.79 | |||||||||
2 | Santeri Pulkkinen | 2004 | 7 | 525 | 32.65 | 1:11.76 | ||||
Lahden Uimaseura | 1:13.34 | |||||||||
3 | Pavel Pankratov | 2004 | 6 | 498 | 35.20 | 1:13.07 | ||||
TaTu Tampere | 1:15.21 | |||||||||
4 | Joonas Maaranen | 2004 | 5 | 475 | 34.82 | 1:14.19 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:13.94 | |||||||||
5 | Niilo Kilpeläinen | 2004 | 4 | 468 | 35.34 | 1:14.56 | ||||
TaTu Tampere | 1:16.13 | |||||||||
6 | Akseli Maaranen | 2004 | 3 | 466 | 34.42 | 1:14.67 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:15.91 | |||||||||
7 | Veerti Juurakko | 2004 | 2 | 456 | 35.59 | 1:15.20 | ||||
Cetus Espoo | 1:21.45 | |||||||||
8 | Weeti Virtanen | 2004 | 1 | 409 | 36.41 | 1:18.02 | ||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:17.26 | |||||||||
9 | Cedric Decena | 2004 | 406 | 36.05 | 1:18.22 | |||||
Oulun Lohet | 1:16.90 | |||||||||
10 | Seweryn Pastucha | 2004 | 405 | 36.95 | 1:18.24 | |||||
Raision Urheilijat | 1:20.28 | |||||||||
11 | Jesse Hyppönen | 2004 | 404 | 36.85 | 1:18.31 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:20.60 | |||||||||
12 | Joona Saloniemi | 2004 | 398 | 36.64 | 1:18.70 | |||||
TaTu Tampere | 1:18.75 | |||||||||
13 | Atte Leinonen | 2004 | 395 | 37.25 | 1:18.88 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:20.61 | |||||||||
14 | Vili Rantasuo | 2004 | 383 | 38.08 | 1:19.69 | |||||
Oulun Lohet | 1:20.70 | |||||||||
15 | Riccardo Castagno | 2004 | 374 | 37.61 | 1:20.37 | |||||
Uinti Tampere | 1:21.03 | |||||||||
16 | Juuso Leppänen | 2004 | 372 | 37.75 | 1:20.50 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:20.90 | |||||||||
17 | Jaakko Pihlava | 2004 | 368 | 37.65 | 1:20.79 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:20.95 | |||||||||
18 | Aapo Koskinen | 2004 | 362 | 38.93 | 1:21.22 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:22.70 | |||||||||
19 | Juuso Pulkkinen | 2004 | 350 | 38.70 | 1:22.17 | |||||
Cetus Espoo | 1:22.55 | |||||||||
20 | Elmeri Aho | 2004 | 326 | 39.45 | 1:24.13 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:20.28 | |||||||||
- | Miska Törmi | 2004 | DSQ | |||||||
Octopus Lohja | 1:22.22 | |||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 8, 200m SKU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Rebekka Luoto | 2003 | 9 | 648 | 33.26 | 1:11.84 | 1:52.21 | 2:25.69 | ||
Raision Urheilijat | 2:26.21 | |||||||||
2 | Madeleine Hiltunen | 2003 | 7 | 622 | 31.31 | 1:10.03 | 1:53.41 | 2:27.73 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:25.10 | |||||||||
3 | Isabella Renwick | 2003 | 6 | 612 | 31.85 | 1:09.75 | 1:53.74 | 2:28.50 | ||
Cetus Espoo | 2:26.13 | |||||||||
4 | Petra Kivi | 2003 | 5 | 603 | 33.11 | 1:11.08 | 1:54.52 | 2:29.23 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:32.04 | |||||||||
5 | Minja Lukkari | 2003 | 4 | 578 | 32.38 | 1:12.62 | 1:56.44 | 2:31.36 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:28.89 | |||||||||
6 | Sylvia Kuusisto | 2003 | 3 | 574 | 32.91 | 1:10.66 | 1:57.33 | 2:31.69 | ||
Aurajoen Uinti | 2:29.19 | |||||||||
7 | Martta Nygård | 2003 | 2 | 565 | 33.17 | 1:10.47 | 1:56.73 | 2:32.47 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:34.88 | |||||||||
8 | Emma Haglund | 2003 | 1 | 563 | 33.05 | 1:13.47 | 1:56.53 | 2:32.73 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:29.86 | |||||||||
9 | Róza Nagy | 2003 | 555 | 32.42 | 1:14.03 | 1:57.20 | 2:33.43 | |||
Cetus Espoo | 2:34.69 | |||||||||
10 | Minttu Paalanen | 2003 | 555 | 32.59 | 1:11.28 | 1:58.27 | 2:33.45 | |||
Lahden Uimaseura | 2:33.84 | |||||||||
11 | Emma Johansson | 2003 | 554 | 33.16 | 1:14.10 | 1:58.71 | 2:33.51 | |||
Cetus Espoo | 2:33.06 | |||||||||
12 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | 545 | 32.80 | 1:13.26 | 1:58.25 | 2:34.34 | |||
Oulun Lohet | 2:31.07 | |||||||||
13 | Iris Hanski | 2003 | 532 | 33.08 | 1:12.59 | 1:59.56 | 2:35.61 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:36.33 | |||||||||
14 | Kiira Kangasniemi | 2003 | 523 | 31.97 | 1:11.23 | 1:59.85 | 2:36.44 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | 2:35.28 | |||||||||
15 | Aida Pasma | 2003 | 522 | 34.06 | 1:16.03 | 1:59.73 | 2:36.59 | |||
Riihimäen Uimaseura | 2:37.27 | |||||||||
16 | Kaisa Himanen | 2003 | 520 | 32.25 | 1:12.10 | 2:01.33 | 2:36.82 | |||
Mikkelin Uimaseura | 2:36.61 | |||||||||
17 | Kaarin Rapinoja | 2003 | 518 | 32.92 | 1:13.32 | 2:00.80 | 2:36.96 | |||
Cetus Espoo | 2:35.21 | |||||||||
18 | Martta Ruuska | 2003 | 514 | 33.64 | 1:18.92 | 2:00.73 | 2:37.43 | |||
Swimming Jyväskylä | 2:38.27 | |||||||||
19 | Kerttu Nurmi | 2003 | 507 | 34.34 | 1:14.16 | 2:01.71 | 2:38.16 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:36.11 | |||||||||
20 | Mathilda Puutio | 2003 | 502 | 36.38 | 1:17.66 | 2:04.23 | 2:38.61 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:36.64 | |||||||||
21 | Siiri Reiniluoto | 2003 | 494 | 33.10 | 1:16.77 | 2:03.40 | 2:39.51 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:34.76 | |||||||||
22 | Milla-lotta Tapanainen | 2003 | 475 | 35.92 | 1:19.76 | 2:05.07 | 2:41.54 | |||
Cetus Espoo | 2:38.36 | |||||||||
23 | Juulia Käräjämies | 2003 | 464 | 35.14 | 1:18.56 | 2:04.18 | 2:42.80 | |||
Nummelan Kisaajat | 2:35.61 | |||||||||
24 | Emma Hämäläinen | 2003 | 459 | 34.82 | 1:19.78 | 2:04.39 | 2:43.48 | |||
Vieskan Uimarit | 2:37.98 | |||||||||
Laji 8, 200m SKU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lotta Pälsi | 2004 | 9 | 651 | 30.66 | 1:07.28 | 1:50.20 | 2:25.45 | ||
Helsingfors Simsällskap | 2:25.30 | |||||||||
2 | Petra Ansaranta | 2004 | 7 | 634 | 31.27 | 1:09.63 | 1:52.22 | 2:26.74 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:29.38 | |||||||||
3 | Jenna Pulkkinen | 2004 | 6 | 599 | 31.95 | 1:08.94 | 1:53.34 | 2:29.60 | ||
Kouvolan Uimarit | 2:27.47 | |||||||||
4 | Meeri Yli-Äyhö | 2004 | 5 | 589 | 33.49 | 1:13.32 | 1:56.03 | 2:30.41 | ||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:35.11 | |||||||||
5 | Olga Emilia Mattila | 2004 | 4 | 561 | 34.20 | 1:14.84 | 1:58.08 | 2:32.88 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:33.77 | |||||||||
6 | Greta Beszteri | 2004 | 3 | 545 | 32.73 | 1:13.60 | 1:57.96 | 2:34.36 | ||
Cetus Espoo | 2:34.50 | |||||||||
7 | Aino Rantala | 2004 | 2 | 538 | 32.75 | 1:11.75 | 2:00.18 | 2:34.98 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:38.59 | |||||||||
8 | Siiri Konkka | 2004 | 1 | 538 | 31.33 | 1:11.73 | 1:57.94 | 2:35.02 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:33.19 | |||||||||
9 | Pinja Taskila | 2004 | 533 | 34.53 | 1:15.12 | 1:59.56 | 2:35.55 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:32.12 | |||||||||
10 | Iida Heikkinen | 2004 | 532 | 33.13 | 1:14.17 | 1:59.46 | 2:35.62 | |||
Uinti Imatra | 2:33.38 | |||||||||
11 | Wilma Långström | 2004 | 526 | 33.19 | 1:15.20 | 2:01.70 | 2:36.20 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:40.04 | |||||||||
12 | Jessica Mäkinen | 2004 | 524 | 33.97 | 1:14.03 | 1:58.51 | 2:36.35 | |||
Uinti Tampere | 2:41.53 | |||||||||
13 | Saga Kovanen | 2004 | 520 | 33.60 | 1:14.20 | 2:02.24 | 2:36.77 | |||
Cetus Espoo | 2:38.37 | |||||||||
14 | Inka Elamaa | 2004 | 519 | 35.61 | 1:15.98 | 2:02.91 | 2:36.91 | |||
Oulun Lohet | 2:35.68 | |||||||||
15 | Veera Säämänen | 2004 | 516 | 34.25 | 1:13.58 | 2:02.11 | 2:37.23 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:37.45 | |||||||||
16 | Annukka Pihkamäki | 2004 | 510 | 32.31 | 1:14.25 | 2:01.11 | 2:37.84 | |||
Riihimäen Uimaseura | 2:37.25 | |||||||||
17 | Laura Nissi | 2004 | 496 | 32.81 | 1:11.87 | 2:00.64 | 2:39.25 | |||
Simmis Wanda | 2:40.15 | |||||||||
18 | Laura Markuksela | 2004 | 496 | 34.09 | 1:16.06 | 2:01.84 | 2:39.27 | |||
Oulun Lohet | 2:39.78 | |||||||||
19 | Ida Mäki-Hokkonen | 2004 | 494 | 34.04 | 1:14.93 | 2:02.74 | 2:39.46 | |||
Lappeenrannan Uimarit | 2:39.92 | |||||||||
20 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 494 | 34.83 | 1:17.21 | 2:04.93 | 2:39.52 | |||
Cetus Espoo | 2:40.85 | |||||||||
21 | Ella Hulkki | 2004 | 489 | 34.61 | 1:14.69 | 2:03.16 | 2:40.06 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:41.89 | |||||||||
22 | Saga Jatkola | 2004 | 487 | 32.62 | 1:14.91 | 2:03.37 | 2:40.22 | |||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 2:40.52 | |||||||||
23 | Peppi Vesalainen | 2004 | 485 | 33.00 | 1:14.71 | 2:02.11 | 2:40.43 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:41.42 | |||||||||
24 | Emmi Manninen | 2004 | 474 | 36.46 | 1:18.94 | 2:06.01 | 2:41.68 | |||
Uinti Tampere | 2:41.92 | |||||||||
25 | Aliina Karvonen | 2004 | 467 | 36.02 | 1:18.89 | 2:07.02 | 2:42.49 | |||
Simmis Wanda | 2:41.19 | |||||||||
26 | Siiri Ala-Karvia | 2004 | 449 | 35.66 | 1:21.82 | 2:07.16 | 2:44.59 | |||
Uinti Tampere | 2:41.58 | |||||||||
- | Siiri Arjanmaa | 2004 | DSQ | SU | ||||||
Uinti Tampere | 2:41.02 | |||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
Laji 8, 200m SKU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aino Hinkka | 2005 | 9 | 638 | 30.27 | 1:08.55 | 1:52.78 | 2:26.43 | ||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:30.40 | |||||||||
2 | Kira Lindroos | 2005 | 7 | 558 | 32.78 | 1:12.69 | 1:56.89 | 2:33.16 | ||
Cetus Espoo | 2:33.46 | |||||||||
3 | Vilma Leppähaara | 2005 | 6 | 548 | 33.19 | 1:12.38 | 1:58.70 | 2:34.03 | ||
Nummelan Kisaajat | 2:36.70 | |||||||||
4 | Maria Korkalainen | 2005 | 5 | 546 | 32.42 | 1:14.15 | 1:59.36 | 2:34.27 | ||
Joensuun Uimaseura | 2:34.64 | |||||||||
5 | Kukka Kangas | 2005 | 4 | 538 | 33.91 | 1:12.58 | 1:58.50 | 2:35.05 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:38.81 | |||||||||
6 | Tuuli Pippuri | 2005 | 3 | 512 | 33.38 | 1:15.46 | 2:00.96 | 2:37.64 | ||
Cetus Espoo | 2:33.74 | |||||||||
7 | Lilli Kulpakko | 2005 | 2 | 511 | 32.86 | 1:13.67 | 2:00.27 | 2:37.74 | ||
Aurajoen Uinti | 2:40.87 | |||||||||
8 | Inka Vahtola | 2005 | 1 | 508 | 33.82 | 1:15.20 | 2:01.11 | 2:38.03 | ||
Cetus Espoo | 2:38.91 | |||||||||
9 | Moona Korpikoski | 2005 | 491 | 35.02 | 1:17.72 | 2:05.65 | 2:39.78 | |||
Nokian Pyry | 2:43.04 | |||||||||
10 | Milla Lempiälä | 2005 | 486 | 36.53 | 1:17.82 | 2:05.46 | 2:40.40 | |||
Loimaan Uimaseura | 2:44.12 | |||||||||
11 | Sonila Selimi | 2005 | 480 | 33.42 | 1:14.99 | 2:02.87 | 2:41.07 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:42.96 | |||||||||
12 | Meea Juntunen | 2005 | 477 | 35.83 | 1:18.83 | 2:04.68 | 2:41.34 | |||
Tuusulan Uimaseura | 2:46.20 | |||||||||
13 | Veera Korsoff | 2005 | 476 | 35.45 | 1:18.12 | 2:06.77 | 2:41.46 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:41.27 | |||||||||
14 | Salma Mäntynen | 2005 | 476 | 33.10 | 1:15.31 | 2:04.36 | 2:41.48 | |||
Uimaseura Aquila | 2:45.77 | |||||||||
15 | Ada Hakkarainen | 2005 | 473 | 34.59 | 1:17.53 | 2:04.62 | 2:41.77 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:38.25 | |||||||||
16 | Laura Kousa | 2005 | 469 | 36.23 | 1:15.66 | 2:06.53 | 2:42.30 | |||
Cetus Espoo | 2:41.76 | |||||||||
17 | Viivi Säntti | 2005 | 464 | 34.98 | 1:17.63 | 2:05.62 | 2:42.80 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:42.13 | |||||||||
18 | Aino Koskelo | 2005 | 460 | 35.40 | 1:19.17 | 2:05.87 | 2:43.33 | |||
Nurmijärven Uinti | 2:44.84 | |||||||||
19 | Ida Kauppinen | 2005 | 452 | 35.14 | 1:15.95 | 2:06.81 | 2:44.30 | |||
Lappeenrannan Uimarit | 2:45.44 | |||||||||
20 | Kerttu Taponen | 2005 | 445 | 36.76 | 1:20.09 | 2:10.99 | 2:45.15 | |||
Aurajoen Uinti | 2:45.87 | |||||||||
21 | Milla Strandberg | 2005 | 441 | 34.83 | 1:21.50 | 2:06.84 | 2:45.62 | |||
Vanders | 2:46.28 | |||||||||
22 | Alexia Tahkola | 2005 | 441 | 35.06 | 1:17.69 | 2:07.84 | 2:45.64 | |||
Oulun Lohet | 2:46.09 | |||||||||
23 | Maura Bergström | 2005 | 436 | 35.39 | 1:17.03 | 2:07.26 | 2:46.24 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:46.22 | |||||||||
24 | Lumi Rossi | 2005 | 433 | 35.83 | 1:18.98 | 2:08.77 | 2:46.63 | |||
Cetus Espoo | 2:45.12 | |||||||||
25 | Sofia Rinne | 2005 | 420 | 37.01 | 1:19.65 | 2:08.90 | 2:48.32 | |||
Cetus Espoo | 2:47.00 | |||||||||
26 | Maija Hinkkala | 2005 | 408 | 35.22 | 1:20.21 | 2:09.33 | 2:49.96 | |||
Riihimäen Uimaseura | 2:45.37 | |||||||||
27 | Ellen Kettunen | 2005 | 406 | 40.05 | 1:27.06 | 2:13.06 | 2:50.26 | |||
Cetus Espoo | 2:46.93 | |||||||||
Laji 9, 50m PU P-14-16, Loppukilpailut 14 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ibrahim Ezzat | 2002 | 9 | 657 | 25.79 | |||||
Aurajoen Uinti | 26.05 | |||||||||
2 | Marcus Forsel | 2003 | 7 | 602 | 26.56 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 26.34 | |||||||||
3 | Matias Hjelm | 2002 | 6 | 568 | 27.08 | |||||
Vanders | 27.42 | |||||||||
4 | Oskari Arvo | 2002 | 5 | 558 | 27.23 | |||||
Aurajoen Uinti | 27.24 | |||||||||
4 | Simon Ravals | 2003 | 5 | 558 | 27.23 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 27.91 | |||||||||
6 | Efim Romanov | 2002 | 3 | 552 | 27.33 | |||||
TaTu Tampere | 27.44 | |||||||||
7 | Ville Korpilähde | 2002 | 2 | 548 | 27.40 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | 28.31 | |||||||||
8 | Elias Kukkonen | 2002 | 1 | 542 | 27.51 | |||||
ORCA Helsinki | 28.35 | |||||||||
9 | Rasmus Söderholm | 2002 | 537 | 27.58 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 29.01 | |||||||||
10 | Santeri Herpola | 2003 | 536 | 27.61 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 27.72 | |||||||||
11 | Verneri Lehtovaara | 2004 | 532 | 27.67 | ||||||
Salon Uimarit | 28.32 | |||||||||
12 | Eemeli Leinonen | 2002 | 528 | 27.75 | ||||||
Uinti Tampere | 27.49 | |||||||||
13 | Akseli Kontiainen | 2002 | 526 | 27.78 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 28.34 | |||||||||
14 | Mihail Khanoukaev | 2002 | 524 | 27.82 | ||||||
Cetus Espoo | 28.69 | |||||||||
15 | Joonas Maaranen | 2004 | 522 | 27.84 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 28.27 | |||||||||
16 | Elias Laine | 2002 | 522 | 27.85 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.19 | |||||||||
17 | Arttu Mäenpää | 2003 | 521 | 27.87 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 27.67 | |||||||||
18 | Jasu Ovaskainen | 2002 | 519 | 27.90 | ||||||
Lahden Uimaseura | 28.40 | |||||||||
19 | Danil Seksenov | 2004 | 511 | 28.04 | ||||||
Vanders | 27.76 | |||||||||
20 | Leo Mikkonen | 2002 | 505 | 28.15 | ||||||
Cetus Espoo | 28.83 | |||||||||
21 | Elias Saarinen | 2002 | 498 | 28.29 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 27.81 | |||||||||
22 | Tatu Hapuoja | 2003 | 496 | 28.33 | ||||||
Uinti Tampere | 28.66 | |||||||||
23 | Jesse Anttila | 2002 | 489 | 28.47 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 28.36 | |||||||||
24 | Daniel Rinne | 2002 | 487 | 28.49 | ||||||
Cetus Espoo | 27.95 | |||||||||
25 | Onni-kalle Luomala | 2002 | 486 | 28.51 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 28.91 | |||||||||
26 | Benjamin Kangas | 2002 | 469 | 28.86 | ||||||
Haminan Uimaseura | 28.67 | |||||||||
27 | Matias Rajavaara | 2002 | 460 | 29.04 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 28.97 | |||||||||
28 | Lauri-luukas Jäntti | 2002 | 451 | 29.24 | ||||||
Porin Uimaseura | 28.80 | |||||||||
29 | Niklas Laine | 2002 | 445 | 29.37 | ||||||
Kampuksen Plaani | 28.85 | |||||||||
Laji 10, 50m VU T-13-15, Loppukilpailut 13 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Rebekka Luoto | 2003 | 9 | 665 | 27.18 | |||||
Raision Urheilijat | 27.66 | |||||||||
2 | Kanerva Kinnunen | 2004 | 7 | 664 | 27.19 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 27.69 | |||||||||
3 | Siiri Einiö | 2003 | 6 | 664 | 27.20 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 27.42 | |||||||||
4 | Laura Kellberg | 2003 | 5 | 625 | 27.74 | |||||
Cetus Espoo | 27.82 | |||||||||
5 | Julia Sairanen | 2003 | 4 | 618 | 27.85 | |||||
Lahden Uimaseura | 28.28 | |||||||||
6 | Irene Mäkilä | 2004 | 3 | 608 | 28.00 | |||||
Raision Urheilijat | 28.78 | |||||||||
7 | Daniela Degenhardt | 2003 | 2 | 597 | 28.18 | |||||
Aurajoen Uinti | 28.33 | |||||||||
7 | Venla Säntti | 2003 | 2 | 597 | 28.18 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 28.77 | |||||||||
9 | Sylvia Kuusisto | 2003 | 593 | 28.24 | ||||||
Aurajoen Uinti | 27.84 | |||||||||
10 | Sonja Lehtinen | 2003 | 592 | 28.25 | ||||||
Helsingin Uimarit | 28.19 | |||||||||
11 | Helmi Jouhten | 2004 | 584 | 28.38 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 28.81 | |||||||||
12 | Kiia Kärkkäinen | 2003 | 583 | 28.40 | ||||||
Heinolan Isku | 27.88 | |||||||||
13 | Siiri Arjanmaa | 2004 | 576 | 28.51 | ||||||
Uinti Tampere | 28.66 | |||||||||
14 | Kiira Kangasniemi | 2003 | 570 | 28.62 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 28.99 | |||||||||
15 | Iris Hanski | 2003 | 560 | 28.78 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.10 | |||||||||
15 | Santra Nieminen | 2004 | 560 | 28.78 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 28.88 | |||||||||
17 | Frida Ekman | 2004 | 557 | 28.83 | ||||||
Uinti Tampere | 28.79 | |||||||||
18 | Emma Hakala | 2004 | 553 | 28.90 | ||||||
Helsingin Uimarit | 28.90 | |||||||||
19 | Peppi Vesalainen | 2004 | 552 | 28.92 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 29.12 | |||||||||
20 | Riikka Niskala | 2004 | 550 | 28.96 | ||||||
Raision Urheilijat | 29.14 | |||||||||
21 | Henna Hökkä | 2003 | 549 | 28.97 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 29.37 | |||||||||
22 | Kaisa Himanen | 2003 | 549 | 28.98 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 28.68 | |||||||||
23 | Siiri Konkka | 2004 | 548 | 28.99 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.78 | |||||||||
24 | Salma Mäntynen | 2005 | 531 | 29.30 | ||||||
Uimaseura Aquila | 29.03 | |||||||||
24 | Senni Mattila | 2003 | 531 | 29.30 | ||||||
Porin Uimaseura | 29.38 | |||||||||
26 | Anni Konnu | 2004 | 529 | 29.34 | ||||||
Uinti Imatra | 29.14 | |||||||||
26 | Sofia Martinkauppi | 2003 | 529 | 29.34 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 28.90 | |||||||||
28 | Nessa Järvinen | 2004 | 527 | 29.37 | ||||||
Uimaseura Aquila | 29.36 | |||||||||
29 | Adeliina Kaarlenkaski | 2004 | 518 | 29.53 | ||||||
Uinti Tampere | 29.04 | |||||||||
29 | Aino Rantala | 2004 | 518 | 29.53 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.06 | |||||||||
29 | Maija Nurmi | 2003 | 518 | 29.53 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.37 | |||||||||
32 | Liinu Louhikoski | 2004 | 507 | 29.75 | ||||||
Vanders | 29.22 | |||||||||
33 | Greta Beszteri | 2004 | 506 | 29.76 | ||||||
Cetus Espoo | 29.03 | |||||||||
34 | Ella Ekman | 2003 | 460 | 30.73 | ||||||
Uinti Tampere | 29.32 | |||||||||
Laji 11, 800m VU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | Ilm.aika | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Roope Paatos | 2002 | 9 | 680 | 1:03.06 | 2:08.50 | 3:14.23 | 4:18.65 | 8:33.92 | |
Raision Urheilijat | 8:36.44 | 5:22.77 | 6:26.92 | 7:31.38 | ||||||
2 | Jesper Lietzén | 2002 | 7 | 618 | 1:02.98 | 2:10.04 | 3:17.61 | 4:25.02 | 8:50.57 | |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 8:48.84 | 5:32.33 | 6:39.77 | 7:46.77 | ||||||
3 | Oscar Skjäl | 2002 | 6 | 607 | 1:03.70 | 2:11.05 | 3:18.79 | 4:26.83 | 8:53.86 | |
Cetus Espoo | 8:54.83 | 5:34.45 | 6:42.23 | 7:48.84 | ||||||
4 | Ethan Brady | 2002 | 5 | 598 | 1:03.36 | 2:11.77 | 3:19.95 | 4:27.51 | 8:56.44 | |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 9:09.08 | 5:35.12 | 6:43.55 | 7:51.32 | ||||||
5 | Elias Juntunen | 2002 | 4 | 590 | 1:03.60 | 2:10.68 | 3:18.79 | 4:27.33 | 8:58.81 | |
Oulun Uinti 1906 | 9:09.36 | 5:34.94 | 6:43.71 | 7:52.18 | ||||||
6 | Robin Söderholm | 2002 | 3 | 578 | 1:04.70 | 2:13.51 | 3:22.72 | 4:32.22 | 9:02.69 | |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 9:10.29 | 5:40.94 | 6:48.87 | 7:56.87 | ||||||
7 | Jere Broman | 2002 | 2 | 518 | 1:03.65 | 2:12.80 | 3:23.92 | 4:36.07 | 9:22.91 | |
Nokian Pyry | 9:21.50 | 5:47.98 | 7:00.31 | 8:12.15 | ||||||
8 | Wäinö Koskinen | 2002 | 1 | 511 | 1:05.53 | 2:15.72 | 3:26.73 | 4:38.27 | 9:25.31 | |
Uinti Tampere | 9:28.67 | 5:50.21 | 7:02.45 | 8:14.36 | ||||||
9 | Joonas Järvi | 2002 | 495 | 1:05.21 | 2:17.19 | 3:29.40 | 4:42.56 | 9:31.20 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 9:39.13 | 5:55.36 | 7:08.65 | 8:21.04 | ||||||
10 | Oliver Kela | 2002 | 474 | 1:06.50 | 2:18.44 | 3:31.40 | 4:45.24 | 9:39.68 | ||
Swimming Club Rovaniemi | 9:31.09 | 5:59.20 | 7:13.25 | 8:28.26 | ||||||
11 | Mikael Nurmela | 2002 | 463 | 1:07.37 | 2:21.24 | 3:35.98 | 4:50.39 | 9:44.22 | ||
Seinäjoen Uimarit-58 | 9:36.89 | 6:04.61 | 7:19.24 | 8:33.22 | ||||||
Laji 11, 800m VU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | Ilm.aika | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Alex Lydman | 2003 | 9 | 621 | 1:01.92 | 2:08.93 | 3:16.67 | 4:25.23 | 8:49.75 | |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 8:52.00 | 5:33.23 | 6:40.24 | 7:47.05 | ||||||
2 | Aku Kaila | 2003 | 7 | 620 | 1:05.74 | 2:13.58 | 3:21.27 | 4:27.92 | 8:49.97 | |
Raision Urheilijat | 9:00.76 | 5:34.48 | 6:41.17 | 7:47.85 | ||||||
3 | Arttu Mäenpää | 2003 | 6 | 586 | 1:03.26 | 2:11.16 | 3:19.77 | 4:28.13 | 9:00.06 | |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 8:59.86 | 5:36.23 | 6:44.78 | 7:53.55 | ||||||
4 | Niklas Hatakka | 2003 | 5 | 582 | 1:03.78 | 2:11.67 | 3:20.03 | 4:28.34 | 9:01.49 | |
Cetus Espoo | 9:10.13 | 5:36.65 | 6:45.41 | 7:54.21 | ||||||
5 | Luukas Vainio | 2003 | 4 | 560 | 1:04.11 | 2:12.23 | 3:22.34 | 4:32.89 | 9:08.44 | |
Cetus Espoo | 9:29.32 | 5:41.64 | 6:51.54 | 8:01.51 | ||||||
6 | Olli-pekka Pietarila | 2003 | 3 | 551 | 1:07.74 | 2:16.11 | 3:26.10 | 4:35.51 | 9:11.45 | |
Oulun Uinti 1906 | 9:19.49 | 5:44.96 | 6:54.09 | 8:03.12 | ||||||
7 | Akseli Hakala | 2003 | 2 | 523 | 1:06.15 | 2:16.11 | 3:27.23 | 4:38.58 | 9:20.83 | |
Uinti Tampere | 9:10.67 | 5:49.82 | 6:59.91 | 8:10.67 | ||||||
8 | Jami Ihalainen | 2003 | 1 | 517 | 1:05.34 | 2:16.09 | 3:28.97 | 4:40.90 | 9:23.31 | |
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 9:15.06 | 5:53.04 | 7:04.95 | 8:16.30 | ||||||
9 | Benjamin Evans | 2003 | 504 | 1:03.93 | 2:14.38 | 3:26.57 | 4:39.64 | 9:28.02 | ||
Swimming Club Vuokatti | 9:34.10 | 5:53.60 | 7:06.69 | 8:19.87 | ||||||
10 | Niko Matela | 2003 | 487 | 1:06.71 | 2:18.22 | 3:30.50 | 4:43.57 | 9:34.46 | ||
Lappeenrannan Uimarit | 9:29.07 | 5:56.54 | 7:09.41 | 8:23.10 | ||||||
11 | Matias Rasinmäki | 2003 | 482 | 1:04.62 | 2:17.34 | 3:30.54 | 4:44.16 | 9:36.34 | ||
Cetus Espoo | 9:33.27 | 5:57.82 | 7:11.52 | 8:24.86 | ||||||
12 | Toni Lipponen | 2003 | 479 | 1:06.98 | 2:19.08 | 3:31.58 | 4:44.71 | 9:37.58 | ||
Kemin Uimaseura | 9:26.79 | 5:57.92 | 7:12.32 | 8:26.03 | ||||||
13 | Risto Martikainen | 2003 | 471 | 1:05.59 | 2:16.51 | 3:29.47 | 4:44.14 | 9:40.80 | ||
Kouvolan Uimarit | 9:36.91 | 5:59.05 | 7:14.00 | 8:28.92 | ||||||
14 | Nooa Lehtoniemi | 2003 | 461 | 1:09.07 | 2:23.75 | 3:38.76 | 4:53.92 | 9:45.04 | ||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 9:49.86 | 6:08.17 | 7:22.19 | 8:35.49 | ||||||
15 | Aleksi Kauppinen | 2003 | 460 | 1:07.38 | 2:21.14 | 3:36.16 | 4:51.26 | 9:45.28 | ||
Lappeenrannan Uimarit | 9:41.92 | 6:05.87 | 7:20.30 | 8:34.69 | ||||||
16 | Isak Jatkola | 2003 | 457 | 1:08.39 | 2:22.15 | 3:36.94 | 4:52.45 | 9:46.56 | ||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 9:46.97 | 6:05.56 | 7:19.82 | 8:34.32 | ||||||
17 | Eetu Palvanen | 2003 | 454 | 1:04.96 | 2:17.63 | 3:32.40 | 4:47.21 | 9:48.20 | ||
Lahden Uimaseura | 9:36.01 | 6:02.95 | 7:18.46 | 8:35.22 | ||||||
18 | Miro Merinen | 2003 | 447 | 1:08.08 | 2:22.74 | 3:38.15 | 4:53.31 | 9:50.96 | ||
Simmis Wanda | 9:51.39 | 6:08.66 | 7:23.65 | 8:38.77 | ||||||
Laji 11, 800m VU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | Ilm.aika | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Tomas Koski | 2004 | 9 | 586 | 1:03.75 | 2:12.57 | 3:21.58 | 4:30.57 | 9:00.00 | |
Heinolan Isku | 9:15.53 | 5:38.95 | 6:47.79 | 7:55.94 | ||||||
2 | Lassi Niemi | 2004 | 7 | 547 | 1:03.85 | 2:13.00 | 3:22.91 | 4:32.62 | 9:12.76 | |
TaTu Tampere | 9:42.00 | 5:42.06 | 6:52.09 | 8:02.77 | ||||||
3 | Santeri Pulkkinen | 2004 | 6 | 527 | 1:03.98 | 2:12.98 | 3:22.72 | 4:33.69 | 9:19.62 | |
Lahden Uimaseura | 9:28.40 | 5:45.23 | 6:57.61 | 8:09.86 | ||||||
4 | Miro Birkstedt | 2004 | 5 | 495 | 1:05.30 | 2:16.12 | 3:28.38 | 4:40.84 | 9:31.48 | |
TaTu Tampere | 9:43.61 | 5:54.13 | 7:07.97 | 8:20.19 | ||||||
5 | Davin Lindholm | 2004 | 4 | 481 | 1:08.34 | 2:20.00 | 3:32.45 | 4:45.49 | 9:36.73 | |
Helsingfors Simsällskap | 9:38.14 | 5:58.48 | 7:11.75 | 8:24.78 | ||||||
6 | Elmeri Aho | 2004 | 3 | 468 | 1:05.89 | 2:19.74 | 3:35.63 | 4:50.81 | 9:42.05 | |
Seinäjoen Uimarit-58 | 9:47.22 | 6:05.12 | 7:19.02 | 8:32.72 | ||||||
7 | Jaakko Pihlava | 2004 | 2 | 450 | 1:08.57 | 2:21.99 | 3:36.71 | 4:52.24 | 9:49.81 | |
Aurajoen Uinti | 9:53.19 | 6:07.97 | 7:23.01 | 8:38.32 | ||||||
8 | Seweryn Pastucha | 2004 | 1 | 448 | 1:10.30 | 2:25.53 | 3:40.73 | 4:55.54 | 9:50.61 | |
Raision Urheilijat | 10:02.12 | 6:11.00 | 7:26.70 | 8:40.78 | ||||||
9 | Veerti Juurakko | 2004 | 437 | 1:08.85 | 2:23.73 | 3:39.19 | 4:55.20 | 9:55.47 | ||
Cetus Espoo | 9:55.56 | 6:10.76 | 7:26.02 | 8:41.68 | ||||||
10 | Onni Äijälä | 2004 | 408 | 1:07.79 | 2:23.14 | 3:38.42 | 4:55.24 | 10:09.23 | ||
Hyvinkään Uimaseura | 9:58.25 | 6:13.85 | 7:32.71 | 8:52.09 | ||||||
Laji 12, 4X100m VUV T-15, Loppukilpailut 13 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | Aika | Tila | ||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Oulun Uinti 1 | 2003 | 18 | 644 | 4:04.30 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 4:07.32 | |||||||||
Venla Säntti | 2003 | 29.67 | 1:01.20 | 1:01.20 | ||||||
Petra Ansaranta | 2004 | 29.39 | 1:00.11 | 2:01.31 | ||||||
Minja Lukkari | 2003 | 29.47 | 1:01.44 | 3:02.75 | ||||||
Madeleine Hiltunen | 2003 | 30.12 | 1:01.55 | 4:04.30 | ||||||
2 | Cetus 1 | 2003 | 14 | 632 | 4:05.80 | |||||
Cetus Espoo | 4:04.80 | |||||||||
Laura Kellberg | 2003 | 28.95 | 1:00.17 | 1:00.17 | ||||||
Isabella Renwick | 2003 | 29.59 | 1:02.01 | 2:02.18 | ||||||
Kira Lindroos | 2005 | 29.44 | 1:01.56 | 3:03.74 | ||||||
Dina Sadojevic Jelacik | 2004 | 29.84 | 1:02.06 | 4:05.80 | ||||||
3 | UKK naiset [2003] | 2003 | 12 | 627 | 4:06.46 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 4:07.98 | |||||||||
Kanerva Kinnunen | 2004 | 29.53 | 1:01.47 | 1:01.47 | ||||||
Santra Nieminen | 2004 | 29.73 | 1:01.93 | 2:03.40 | ||||||
Sofia Martinkauppi | 2003 | 30.13 | 1:02.70 | 3:06.10 | ||||||
Aino Hinkka | 2005 | 28.75 | 1:00.36 | 4:06.46 | ||||||
4 | HSS Naiset 1 | 2003 | 10 | 611 | 4:08.62 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 4:10.79 | |||||||||
Aamu Änkilä | 2004 | 29.89 | 1:01.88 | 1:01.88 | ||||||
Peppi Vesalainen | 2004 | 29.46 | 1:02.96 | 2:04.84 | ||||||
Veera Korsoff | 2005 | 29.99 | 1:02.62 | 3:07.46 | ||||||
Lotta Pälsi | 2004 | 28.97 | 1:01.16 | 4:08.62 | ||||||
5 | LaUS 1 | 2003 | 8 | 593 | 4:11.11 | |||||
Lahden Uimaseura | 4:13.77 | |||||||||
Sohvi Kallinen | 2004 | 30.16 | 1:02.35 | 1:02.35 | ||||||
Julia Sairanen | 2003 | 29.02 | 1:01.04 | 2:03.39 | ||||||
Minttu Paalanen | 2003 | 30.49 | 1:03.22 | 3:06.61 | ||||||
Venla Lindström | 2004 | 30.57 | 1:04.50 | 4:11.11 | ||||||
6 | UiTa 1 | 2003 | 6 | 591 | 4:11.33 | |||||
Uinti Tampere | 4:14.82 | |||||||||
Adeliina Kaarlenkaski | 2004 | 30.17 | 1:03.89 | 1:03.89 | ||||||
Frida Ekman | 2004 | 29.60 | 1:02.87 | 2:06.76 | ||||||
Emmi Manninen | 2004 | 29.71 | 1:02.47 | 3:09.23 | ||||||
Siiri Arjanmaa | 2004 | 29.11 | 1:02.10 | 4:11.33 | ||||||
7 | ÅSK 1 | 2003 | 4 | 589 | 4:11.61 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 4:12.24 | |||||||||
Aino Rantala | 2004 | 29.88 | 1:02.59 | 1:02.59 | ||||||
Iris Hanski | 2003 | 29.69 | 1:02.31 | 2:04.90 | ||||||
Maija Nurmi | 2003 | 30.36 | 1:03.20 | 3:08.10 | ||||||
Siiri Konkka | 2004 | 29.93 | 1:03.51 | 4:11.61 | ||||||
8 | Oulun Uinti 2 | 2003 | 2 | 573 | 4:13.88 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 4:15.45 | |||||||||
Olga Emilia Mattila | 2004 | 31.51 | 1:04.44 | 1:04.44 | ||||||
Mathilda Puutio | 2003 | 30.02 | 1:01.88 | 2:06.32 | ||||||
Martta Nygård | 2003 | 30.55 | 1:04.35 | 3:10.67 | ||||||
Henna Hökkä | 2003 | 29.94 | 1:03.21 | 4:13.88 | ||||||
9 | Cetus 3 | 2003 | 572 | 4:14.03 | ||||||
Cetus Espoo | 4:17.98 | |||||||||
Siiri Hargreaves | 2003 | 31.61 | 1:04.74 | 1:04.74 | ||||||
Jutta Jauhiainen | 2004 | 30.20 | 1:02.56 | 2:07.30 | ||||||
Essi Salokorpi | 2003 | 30.81 | 1:04.21 | 3:11.51 | ||||||
Saga Kovanen | 2004 | 30.02 | 1:02.52 | 4:14.03 | ||||||
10 | Cetus 2 | 2003 | 568 | 4:14.74 | ||||||
Cetus Espoo | 4:14.30 | |||||||||
Greta Beszteri | 2004 | 30.38 | 1:03.56 | 1:03.56 | ||||||
Tuuli Pippuri | 2005 | 30.41 | 1:03.68 | 2:07.24 | ||||||
Emma Johansson | 2003 | 30.06 | 1:03.11 | 3:10.35 | ||||||
Milla-lotta Tapanainen | 2003 | 30.36 | 1:04.39 | 4:14.74 | ||||||
11 | KUS-GSS | 2005 | 534 | 4:20.01 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 4:20.21 | |||||||||
Teea Jestoi | 2005 | 31.68 | 1:06.35 | 1:06.35 | ||||||
Tessa Tattari | 2004 | 30.81 | 1:05.20 | 2:11.55 | ||||||
Henna Känsäkangas | 2004 | 30.51 | 1:04.62 | 3:16.17 | ||||||
Wilma Lakanen | 2003 | 30.43 | 1:03.84 | 4:20.01 | ||||||
12 | UiTa 2 | 2003 | 532 | 4:20.24 | ||||||
Uinti Tampere | 4:20.70 | |||||||||
Eveliina Koivula | 2003 | 31.13 | 1:04.68 | 1:04.68 | ||||||
Ella Ekman | 2003 | 30.59 | 1:05.41 | 2:10.09 | ||||||
Noora Kylmämetsä | 2004 | 30.78 | 1:04.57 | 3:14.66 | ||||||
Jessica Mäkinen | 2004 | 30.84 | 1:05.58 | 4:20.24 | ||||||
13 | JoUS naiset | 2003 | 527 | 4:21.14 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 4:24.49 | |||||||||
Elina Gavrilov | 2004 | 31.20 | 1:05.13 | 1:05.13 | ||||||
Maria Korkalainen | 2005 | 30.74 | 1:03.96 | 2:09.09 | ||||||
Minna Kinnunen | 2003 | 31.12 | 1:05.83 | 3:14.92 | ||||||
Mitra Pietiäinen | 2004 | 31.39 | 1:06.22 | 4:21.14 | ||||||
14 | ÅSK 2 | 2003 | 515 | 4:23.10 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 4:20.76 | |||||||||
Sonila Selimi | 2005 | 30.62 | 1:05.98 | 1:05.98 | ||||||
Kerttu Nurmi | 2003 | 30.09 | 1:03.46 | 2:09.44 | ||||||
Hilda Helo | 2003 | 32.58 | 1:07.32 | 3:16.76 | ||||||
Kukka Kangas | 2005 | 31.38 | 1:06.34 | 4:23.10 | ||||||
15 | VUS-VSS | 2003 | 483 | 4:28.86 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 4:16.98 | |||||||||
Jenny Grangärd | 2003 | 31.76 | 1:06.68 | 1:06.68 | ||||||
Pirita Hautala | 2004 | 30.50 | 1:05.15 | 2:11.83 | ||||||
Anniina Haarala | 2004 | 32.80 | 1:09.22 | 3:21.05 | ||||||
Aamu Knuuttila | 2004 | 32.05 | 1:07.81 | 4:28.86 | ||||||
- | RaisU tytöt 1 | 2003 | DSQ | |||||||
Raision Urheilijat | 4:07.88 | |||||||||
Rebekka Luoto | 2003 | 28.92 | 59.10 | 59.10 | ||||||
SW 10.11 Vaihtorikko | ||||||||||
Laji 13, 200m RU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Rebekka Luoto | 2003 | 9 | 673 | 36.15 | 1:16.75 | 1:58.05 | 2:38.73 | ||
Raision Urheilijat | 2:38.87 | |||||||||
2 | Siiri Einiö | 2003 | 7 | 612 | 36.61 | 1:17.95 | 2:00.31 | 2:43.77 | ||
Gladius Kirkkonummi | 2:41.23 | |||||||||
3 | Minja Lukkari | 2003 | 6 | 586 | 37.18 | 1:19.51 | 2:02.99 | 2:46.21 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:44.01 | |||||||||
4 | Martta Ruuska | 2003 | 5 | 580 | 37.74 | 1:20.32 | 2:03.16 | 2:46.72 | ||
Swimming Jyväskylä | 2:43.93 | |||||||||
5 | Emma Haglund | 2003 | 4 | 579 | 37.22 | 1:19.29 | 2:02.91 | 2:46.87 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:44.99 | |||||||||
6 | Róza Nagy | 2003 | 3 | 567 | 37.94 | 1:20.41 | 2:04.29 | 2:47.99 | ||
Cetus Espoo | 2:48.89 | |||||||||
7 | Mathilda Puutio | 2003 | 2 | 562 | 38.31 | 1:20.42 | 2:04.00 | 2:48.50 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:49.69 | |||||||||
8 | Emma Hämäläinen | 2003 | 1 | 542 | 38.02 | 1:21.26 | 2:05.63 | 2:50.56 | ||
Vieskan Uimarit | 2:52.95 | |||||||||
9 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | 541 | 39.36 | 1:25.18 | 2:08.92 | 2:50.67 | |||
Oulun Lohet | 2:50.68 | |||||||||
10 | Siiri Pellinen | 2003 | 526 | 39.03 | 1:23.18 | 2:08.17 | 2:52.23 | |||
Swimming Jyväskylä | 2:56.71 | |||||||||
11 | Aida Pasma | 2003 | 522 | 39.05 | 1:23.35 | 2:09.46 | 2:52.75 | |||
Riihimäen Uimaseura | 2:51.87 | |||||||||
12 | Hilla Kuuva | 2003 | 513 | 40.16 | 1:24.02 | 2:08.97 | 2:53.73 | |||
Lappeenrannan Uimarit | 3:00.02 | |||||||||
13 | Iiris Yli-Jama | 2003 | 510 | 39.66 | 1:23.76 | 2:09.06 | 2:54.02 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:48.51 | |||||||||
14 | Cindy Palm | 2003 | 504 | 39.79 | 1:24.59 | 2:09.14 | 2:54.73 | |||
Cetus Espoo | 2:52.01 | |||||||||
15 | Milla-lotta Tapanainen | 2003 | 487 | 40.56 | 1:25.79 | 2:12.19 | 2:56.74 | |||
Cetus Espoo | 2:56.84 | |||||||||
16 | Emma Johansson | 2003 | 487 | 40.76 | 1:25.69 | 2:11.91 | 2:56.79 | |||
Cetus Espoo | 2:53.71 | |||||||||
17 | Juulia Käräjämies | 2003 | 480 | 39.09 | 1:24.16 | 2:10.89 | 2:57.56 | |||
Nummelan Kisaajat | 2:47.77 | |||||||||
18 | Emma Jormanainen | 2003 | 476 | 40.64 | 1:25.76 | 2:11.68 | 2:58.16 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:57.89 | |||||||||
19 | Winona Forslund | 2003 | 469 | 39.02 | 1:24.47 | 2:11.29 | 2:58.96 | |||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 2:54.69 | |||||||||
20 | Inka Metiäinen | 2003 | 458 | 41.58 | 1:27.13 | 2:14.39 | 3:00.35 | |||
Swimming Jyväskylä | 2:56.81 | |||||||||
21 | Julia Sairanen | 2003 | 444 | 39.37 | 1:25.88 | 2:13.79 | 3:02.29 | |||
Lahden Uimaseura | 2:51.61 | |||||||||
22 | Sara Myller | 2003 | 404 | 40.94 | 1:27.50 | 2:18.35 | 3:08.09 | |||
Tuusulan Uimaseura | 3:00.56 | |||||||||
Laji 13, 200m RU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Meeri Yli-Äyhö | 2004 | 9 | 615 | 38.06 | 1:20.36 | 2:02.04 | 2:43.51 | ||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:50.00 | |||||||||
2 | Pinja Taskila | 2004 | 7 | 606 | 36.83 | 1:18.20 | 2:01.21 | 2:44.38 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:40.99 | |||||||||
3 | Jenna Pulkkinen | 2004 | 6 | 595 | 37.16 | 1:19.37 | 2:02.47 | 2:45.37 | ||
Kouvolan Uimarit | 2:44.64 | |||||||||
4 | Olga Emilia Mattila | 2004 | 5 | 571 | 38.67 | 1:21.69 | 2:05.81 | 2:47.64 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:49.09 | |||||||||
5 | Sohvi Kallinen | 2004 | 4 | 561 | 38.07 | 1:21.24 | 2:04.43 | 2:48.60 | ||
Lahden Uimaseura | 2:46.49 | |||||||||
6 | Siiri Ala-Karvia | 2004 | 3 | 560 | 37.55 | 1:20.10 | 2:04.09 | 2:48.73 | ||
Uinti Tampere | 2:47.39 | |||||||||
7 | Petra Ansaranta | 2004 | 2 | 553 | 37.91 | 1:20.37 | 2:04.04 | 2:49.42 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:47.84 | |||||||||
8 | Inka Elamaa | 2004 | 1 | 519 | 40.21 | 1:24.69 | 2:09.78 | 2:53.08 | ||
Oulun Lohet | 2:52.70 | |||||||||
9 | Iida Heikkinen | 2004 | 518 | 38.84 | 1:23.31 | 2:08.90 | 2:53.13 | |||
Uinti Imatra | 2:51.81 | |||||||||
10 | Vlada Guljajeva | 2004 | 501 | 39.67 | 1:25.17 | 2:10.52 | 2:55.10 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 3:00.26 | |||||||||
11 | Jessika Liimatta | 2004 | 496 | 39.07 | 1:24.10 | 2:10.63 | 2:55.62 | |||
TaTu Tampere | 3:02.91 | |||||||||
12 | Siiri Mätäsjärvi | 2004 | 494 | 40.32 | 1:25.19 | 2:10.56 | 2:55.90 | |||
Uinti Tampere | 3:01.59 | |||||||||
13 | Laura Markuksela | 2004 | 492 | 40.25 | 1:25.33 | 2:11.27 | 2:56.12 | |||
Oulun Lohet | 2:54.88 | |||||||||
14 | Jessica Mäkinen | 2004 | 490 | 39.75 | 1:24.80 | 2:10.40 | 2:56.39 | |||
Uinti Tampere | 3:02.36 | |||||||||
15 | Aada Hakala | 2004 | 487 | 39.10 | 1:24.47 | 2:10.86 | 2:56.80 | |||
Uinti Tampere | 2:56.83 | |||||||||
16 | Viljaana Myllärinen | 2004 | 470 | 40.44 | 1:25.54 | 2:12.21 | 2:58.88 | |||
Uinti Imatra | 2:59.91 | |||||||||
17 | Frida Ekman | 2004 | 466 | 40.05 | 1:25.46 | 2:12.44 | 2:59.39 | |||
Uinti Tampere | 3:02.33 | |||||||||
18 | Greta Beszteri | 2004 | 463 | 40.81 | 1:25.71 | 2:13.51 | 2:59.81 | |||
Cetus Espoo | 2:53.35 | |||||||||
19 | Iida Herrala | 2004 | 462 | 39.98 | 1:25.62 | 2:13.23 | 2:59.85 | |||
Simmis Wanda | 3:00.32 | |||||||||
20 | Salla Rantala | 2004 | 461 | 40.24 | 1:25.53 | 2:12.63 | 2:59.96 | |||
Nokian Pyry | 2:59.20 | |||||||||
21 | Sofia Nurkkala | 2004 | 461 | 42.47 | 1:28.41 | 2:14.30 | 3:00.01 | |||
Kokkolan Uimaseura | 2:59.87 | |||||||||
22 | Helmiina Toivonen | 2004 | 458 | 41.09 | 1:26.33 | 2:13.43 | 3:00.38 | |||
Helsingfors Simsällskap | 3:01.66 | |||||||||
23 | Aada Taiponen | 2004 | 456 | 41.40 | 1:27.39 | 2:15.00 | 3:00.69 | |||
Riihimäen Uimaseura | 2:57.46 | |||||||||
24 | Pinja Nieminen | 2004 | 451 | 41.83 | 1:28.12 | 2:14.67 | 3:01.39 | |||
Cetus Espoo | 3:03.89 | |||||||||
25 | Anni Hyttinen | 2004 | 448 | 40.74 | 1:27.46 | 2:15.06 | 3:01.69 | |||
Aurajoen Uinti | 3:02.41 | |||||||||
26 | Aamu Knuuttila | 2004 | 447 | 41.52 | 1:27.25 | 2:15.19 | 3:01.89 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:03.54 | |||||||||
27 | Julia Tuura | 2004 | 438 | 40.80 | 1:27.59 | 2:15.14 | 3:03.17 | |||
Riihimäen Uimaseura | 3:02.07 | |||||||||
28 | Nessa Järvinen | 2004 | 423 | 38.79 | 1:25.77 | 2:15.62 | 3:05.24 | |||
Uimaseura Aquila | 3:02.62 | |||||||||
29 | Anni Konnu | 2004 | 403 | 40.95 | 1:28.87 | 2:19.05 | 3:08.33 | |||
Uinti Imatra | 3:03.53 | |||||||||
- | Anna Edwards | 2004 | DNF | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 2:55.33 | |||||||||
Laji 13, 200m RU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tuuli Pippuri | 2005 | 9 | 551 | 37.90 | 1:21.11 | 2:04.99 | 2:49.66 | ||
Cetus Espoo | 2:50.74 | |||||||||
2 | Aino Hinkka | 2005 | 7 | 536 | 39.21 | 1:23.52 | 2:07.91 | 2:51.22 | ||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:52.26 | |||||||||
3 | Milla Strandberg | 2005 | 6 | 533 | 38.17 | 1:21.73 | 2:06.07 | 2:51.51 | ||
Vanders | 2:52.14 | |||||||||
4 | Maria Korkalainen | 2005 | 5 | 503 | 39.77 | 1:25.38 | 2:09.54 | 2:54.86 | ||
Joensuun Uimaseura | 2:57.52 | |||||||||
5 | Kira Lindroos | 2005 | 4 | 496 | 39.12 | 1:23.51 | 2:09.57 | 2:55.68 | ||
Cetus Espoo | 2:53.15 | |||||||||
6 | Inka Vahtola | 2005 | 3 | 491 | 40.70 | 1:25.96 | 2:12.51 | 2:56.22 | ||
Cetus Espoo | 3:02.79 | |||||||||
7 | Rina Rantanen | 2005 | 2 | 489 | 39.87 | 1:25.05 | 2:11.98 | 2:56.48 | ||
Cetus Espoo | 2:57.82 | |||||||||
8 | Aino Ollikainen | 2005 | 1 | 468 | 40.22 | 1:25.67 | 2:13.40 | 2:59.13 | ||
Keuruun Toverit | 3:00.85 | |||||||||
9 | Milla Karttunen | 2005 | 465 | 40.43 | 1:26.18 | 2:12.97 | 2:59.53 | |||
Raision Urheilijat | 3:02.48 | |||||||||
10 | Aino Koskelo | 2005 | 459 | 40.89 | 1:27.89 | 2:15.36 | 3:00.27 | |||
Nurmijärven Uinti | 3:08.09 | |||||||||
11 | Viivi Säntti | 2005 | 454 | 40.96 | 1:27.08 | 2:13.86 | 3:00.98 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:59.99 | |||||||||
12 | Ellen Kettunen | 2005 | 450 | 41.63 | 1:27.86 | 2:15.87 | 3:01.50 | |||
Cetus Espoo | 3:03.33 | |||||||||
13 | Vilma Kiviniemi | 2005 | 436 | 40.12 | 1:26.55 | 2:15.33 | 3:03.44 | |||
Oulun Uinti 1906 | 3:04.56 | |||||||||
14 | Sofi Andström | 2005 | 432 | 42.38 | 1:29.04 | 2:17.91 | 3:03.92 | |||
ORCA Helsinki | 3:09.02 | |||||||||
15 | Lumi Luoma | 2005 | 431 | 42.07 | 1:28.90 | 2:16.68 | 3:04.16 | |||
Uinti Hyvinkää | 3:09.87 | |||||||||
16 | Teea Jestoi | 2005 | 429 | 42.56 | 1:29.82 | 2:17.41 | 3:04.39 | |||
Kokkolan Uimaseura | 3:04.33 | |||||||||
17 | Meea Juntunen | 2005 | 426 | 42.10 | 1:29.71 | 2:17.50 | 3:04.75 | |||
Tuusulan Uimaseura | 3:04.60 | |||||||||
18 | Sivi Juvakka | 2005 | 425 | 41.88 | 1:28.56 | 2:17.14 | 3:04.97 | |||
Nokian Pyry | 3:08.91 | |||||||||
19 | Milla Lempiälä | 2005 | 420 | 40.72 | 1:28.03 | 2:16.63 | 3:05.65 | |||
Loimaan Uimaseura | 3:01.50 | |||||||||
20 | Saara Raulos | 2005 | 417 | 41.43 | 1:28.58 | 2:16.71 | 3:06.14 | |||
Cetus Espoo | 3:06.07 | |||||||||
21 | Hilla Penttilä | 2005 | 416 | 42.77 | 1:30.17 | 2:18.44 | 3:06.23 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 3:06.09 | |||||||||
22 | Roosa Tuomainen | 2005 | 407 | 44.62 | 1:33.53 | 2:20.75 | 3:07.61 | |||
Salon Uimarit | 3:07.71 | |||||||||
23 | Elina Ryynänen | 2005 | 405 | 42.37 | 1:30.38 | 2:19.17 | 3:07.92 | |||
Simmis Wanda | 3:09.25 | |||||||||
24 | Nelli Lehmijoki | 2005 | 397 | 41.67 | 1:29.98 | 2:19.57 | 3:09.23 | |||
Nokian Pyry | 3:09.98 | |||||||||
25 | Maija Hinkkala | 2005 | 394 | 41.20 | 1:29.91 | 2:21.25 | 3:09.68 | |||
Riihimäen Uimaseura | 3:09.92 | |||||||||
26 | Melissa Miettinen | 2005 | 379 | 42.72 | 1:31.18 | 2:22.25 | 3:12.07 | |||
Helsingin Uimarit | 3:09.97 | |||||||||
27 | Sofia Rinne | 2005 | 360 | 44.42 | 1:33.63 | 2:24.42 | 3:15.40 | |||
Cetus Espoo | 3:09.57 | |||||||||
28 | Ronja Maude | 2005 | 345 | 41.68 | 1:30.64 | 2:23.59 | 3:18.32 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:09.95 | |||||||||
- | Aada Hirvasoja | 2005 | DSQ | |||||||
Haukiputaan Heitto | 3:02.68 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 14, 200m SU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Elias Laine | 2002 | 9 | 616 | 30.85 | 1:03.96 | 1:38.28 | 2:11.51 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:10.81 | |||||||||
2 | Ronny Brännkärr | 2002 | 7 | 615 | 30.06 | 1:03.57 | 1:38.37 | 2:11.54 | ||
Kemin Työväen Uimarit | 2:09.54 | |||||||||
3 | Jesper Lietzén | 2002 | 6 | 554 | 32.00 | 1:06.82 | 1:42.15 | 2:16.25 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:11.19 | |||||||||
4 | Akseli Kontiainen | 2002 | 5 | 536 | 31.21 | 1:06.59 | 1:42.44 | 2:17.75 | ||
Joensuun Uimaseura | 2:18.23 | |||||||||
5 | Ethan Brady | 2002 | 4 | 516 | 32.47 | 1:07.92 | 1:44.30 | 2:19.48 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:18.63 | |||||||||
6 | Rasmus Söderholm | 2002 | 3 | 511 | 31.37 | 1:06.39 | 1:43.80 | 2:19.93 | ||
Helsingfors Simsällskap | 2:21.68 | |||||||||
7 | Oliver Kela | 2002 | 2 | 452 | 32.30 | 1:09.15 | 1:47.44 | 2:25.78 | ||
Swimming Club Rovaniemi | 2:26.69 | |||||||||
8 | Samu Petteri Kallio | 2002 | 1 | 437 | 33.55 | 1:10.65 | 1:49.18 | 2:27.44 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:27.73 | |||||||||
9 | Benjamin Kangas | 2002 | 426 | 33.17 | 1:10.52 | 1:50.01 | 2:28.71 | |||
Haminan Uimaseura | 2:23.64 | |||||||||
10 | Lauri Uosukainen | 2002 | 410 | 34.18 | 1:12.99 | 1:53.04 | 2:30.57 | |||
Lahden Uimaseura | 2:28.71 | |||||||||
11 | Eemeli Leinonen | 2002 | 397 | 32.41 | 1:12.24 | 1:52.45 | 2:32.28 | |||
Uinti Tampere | 2:25.72 | |||||||||
- | Wäinö Koskinen | 2002 | DSQ | 100m | ||||||
Uinti Tampere | 2:25.18 | |||||||||
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
Laji 14, 200m SU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aku Kaila | 2003 | 9 | 602 | 32.91 | 1:07.13 | 1:41.06 | 2:12.52 | ||
Raision Urheilijat | 2:10.89 | |||||||||
2 | Marcus Forsel | 2003 | 7 | 517 | 32.67 | 1:08.92 | 1:45.10 | 2:19.37 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:14.59 | |||||||||
3 | Niklas Hatakka | 2003 | 6 | 495 | 31.71 | 1:06.83 | 1:43.97 | 2:21.40 | ||
Cetus Espoo | 2:22.49 | |||||||||
4 | Akseli Hakala | 2003 | 5 | 477 | 31.89 | 1:08.26 | 1:46.51 | 2:23.21 | ||
Uinti Tampere | 2:17.66 | |||||||||
5 | Risto Martikainen | 2003 | 4 | 450 | 33.07 | 1:09.54 | 1:48.41 | 2:26.03 | ||
Kouvolan Uimarit | 2:24.11 | |||||||||
6 | Simon Ravals | 2003 | 3 | 440 | 33.73 | 1:11.06 | 1:48.58 | 2:27.08 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:26.14 | |||||||||
7 | Santeri Herpola | 2003 | 2 | 437 | 32.45 | 1:09.45 | 1:48.71 | 2:27.39 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:21.51 | |||||||||
8 | Teemu Oksakari | 2003 | 1 | 431 | 33.17 | 1:10.81 | 1:49.64 | 2:28.11 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:23.74 | |||||||||
9 | Lauri Tolvanen | 2003 | 427 | 33.36 | 1:10.90 | 1:50.59 | 2:28.53 | |||
Haminan Uimaseura | 2:29.46 | |||||||||
10 | Niko Matela | 2003 | 425 | 35.08 | 1:13.46 | 1:51.83 | 2:28.78 | |||
Lappeenrannan Uimarit | 2:24.85 | |||||||||
11 | Sami Uusikumpu | 2003 | 423 | 33.61 | 1:11.45 | 1:50.69 | 2:28.98 | |||
Simmis Wanda | 2:22.58 | |||||||||
12 | Nooa Lehtoniemi | 2003 | 421 | 34.95 | 1:13.08 | 1:51.58 | 2:29.22 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:31.59 | |||||||||
13 | Paavo Erkinaro | 2003 | 420 | 34.98 | 1:13.00 | 1:51.52 | 2:29.44 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:26.13 | |||||||||
14 | Eemil Kankare | 2003 | 395 | 33.85 | 1:12.86 | 1:53.23 | 2:32.43 | |||
Aurajoen Uinti | 2:33.96 | |||||||||
15 | Aleksi Kauppinen | 2003 | 391 | 34.80 | 1:13.59 | 1:53.60 | 2:33.04 | |||
Lappeenrannan Uimarit | 2:31.56 | |||||||||
16 | Henri Heikkilä | 2003 | 386 | 35.10 | 1:15.09 | 1:55.52 | 2:33.64 | |||
Uimaseura Aquila | 2:33.12 | |||||||||
17 | Aki Hakkarainen | 2003 | 381 | 36.29 | 1:16.40 | 1:56.36 | 2:34.32 | |||
Simmis Wanda | 2:33.61 | |||||||||
18 | Pauli Salonen | 2003 | 367 | 35.60 | 1:15.52 | 1:56.63 | 2:36.32 | |||
Helsingin Uimarit | 2:32.75 | |||||||||
19 | Miro Merinen | 2003 | 364 | 35.05 | 1:15.04 | 1:56.34 | 2:36.72 | |||
Simmis Wanda | 2:34.34 | |||||||||
20 | Alexander Huhtala | 2003 | 351 | 36.61 | 1:16.94 | 1:58.32 | 2:38.55 | |||
Cetus Espoo | 2:33.27 | |||||||||
21 | Joona Kortteinen | 2003 | 311 | 36.07 | 1:19.02 | 2:01.70 | 2:45.18 | |||
Uinti Tampere | 2:31.62 | |||||||||
Laji 14, 200m SU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tomas Koski | 2004 | 9 | 500 | 32.89 | 1:08.93 | 1:45.26 | 2:20.95 | ||
Heinolan Isku | 2:24.56 | |||||||||
2 | Danil Seksenov | 2004 | 7 | 469 | 32.06 | 1:08.28 | 1:45.65 | 2:23.95 | ||
Vanders | 2:25.05 | |||||||||
3 | Miro Birkstedt | 2004 | 6 | 453 | 33.29 | 1:10.45 | 1:47.91 | 2:25.69 | ||
TaTu Tampere | 2:29.33 | |||||||||
4 | Arttu Haipus | 2004 | 5 | 413 | 35.33 | 1:13.35 | 1:51.84 | 2:30.27 | ||
Kempeleen Pyrintö | 2:35.83 | |||||||||
5 | Konsta Kallio | 2004 | 4 | 401 | 33.02 | 1:11.47 | 1:52.17 | 2:31.74 | ||
Uinti Tampere | 2:33.96 | |||||||||
6 | Filip Jåfs | 2004 | 3 | 396 | 35.59 | 1:14.87 | 1:54.28 | 2:32.33 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:34.97 | |||||||||
7 | Joakim Kuhlberg | 2004 | 2 | 391 | 33.59 | 1:14.77 | 1:54.30 | 2:32.93 | ||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 2:33.39 | |||||||||
8 | Pavel Pankratov | 2004 | 1 | 391 | 34.35 | 1:12.44 | 1:52.40 | 2:33.03 | ||
TaTu Tampere | 2:36.44 | |||||||||
9 | Eetu Haipus | 2004 | 370 | 35.83 | 1:15.94 | 1:56.29 | 2:35.86 | |||
Kempeleen Pyrintö | 2:36.78 | |||||||||
10 | Jaakko Pihlava | 2004 | 362 | 35.28 | 1:15.51 | 1:56.82 | 2:36.93 | |||
Aurajoen Uinti | 2:40.10 | |||||||||
11 | Joona Kuitu | 2004 | 362 | 36.69 | 1:17.03 | 1:58.12 | 2:36.95 | |||
Simmis Wanda | 2:40.35 | |||||||||
12 | Onni Äijälä | 2004 | 358 | 33.97 | 1:13.10 | 1:55.04 | 2:37.53 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 2:33.35 | |||||||||
12 | Veerti Juurakko | 2004 | 358 | 37.07 | 1:17.73 | 1:58.60 | 2:37.53 | |||
Cetus Espoo | 2:39.06 | |||||||||
14 | Miska Törmi | 2004 | 357 | 36.64 | 1:16.17 | 1:57.14 | 2:37.67 | |||
Octopus Lohja | 2:39.33 | |||||||||
15 | Mikael Hirsiniemi | 2004 | 357 | 36.19 | 1:17.12 | 1:59.22 | 2:37.72 | |||
Aurajoen Uinti | 2:39.00 | |||||||||
16 | Taavi Backman | 2004 | 348 | 34.91 | 1:16.01 | 1:57.20 | 2:39.03 | |||
Lahden Uimaseura | 2:30.34 | |||||||||
17 | Eetu Salo | 2004 | 348 | 36.60 | 1:18.35 | 2:00.03 | 2:39.04 | |||
Kouvolan Uimarit | 2:39.33 | |||||||||
18 | Cedric Decena | 2004 | 342 | 35.45 | 1:15.89 | 1:58.36 | 2:39.92 | |||
Oulun Lohet | 2:37.77 | |||||||||
19 | Rasmus Koskela | 2004 | 323 | 35.45 | 1:16.36 | 1:59.54 | 2:43.01 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:37.23 | |||||||||
20 | Matteus Einiö | 2004 | 323 | 37.10 | 1:18.11 | 2:00.84 | 2:43.06 | |||
Gladius Kirkkonummi | 2:38.61 | |||||||||
21 | Samuel Saari | 2004 | 299 | 38.78 | 1:20.52 | 2:05.05 | 2:47.27 | |||
Cetus Espoo | 2:40.68 | |||||||||
- | Aapo Koskinen | 2004 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | 2:38.69 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 15, 50m SU T-13-15, Loppukilpailut 13 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Laura Kellberg | 2003 | 9 | 667 | 30.96 | |||||
Cetus Espoo | 30.51 | |||||||||
2 | Sylvia Kuusisto | 2003 | 7 | 653 | 31.19 | |||||
Aurajoen Uinti | 31.43 | |||||||||
3 | Rebekka Luoto | 2003 | 6 | 633 | 31.51 | |||||
Raision Urheilijat | 33.21 | |||||||||
4 | Alina Antila | 2004 | 5 | 621 | 31.71 | |||||
Nurmijärven Uinti | 31.85 | |||||||||
5 | Petra Kivi | 2003 | 4 | 595 | 32.16 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 32.58 | |||||||||
6 | Helmi Jouhten | 2004 | 3 | 579 | 32.46 | |||||
Kempeleen Pyrintö | 32.87 | |||||||||
7 | Aada Rissanen | 2004 | 2 | 577 | 32.49 | |||||
Cetus Espoo | 33.02 | |||||||||
8 | Kanerva Kinnunen | 2004 | 1 | 571 | 32.60 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 32.43 | |||||||||
9 | Kiira Kangasniemi | 2003 | 570 | 32.63 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 32.89 | |||||||||
10 | Wilma Lakanen | 2003 | 564 | 32.75 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 32.67 | |||||||||
11 | Isabella Renwick | 2003 | 557 | 32.87 | ||||||
Cetus Espoo | 30.83 | |||||||||
12 | Martta Nygård | 2003 | 553 | 32.95 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 32.26 | |||||||||
13 | Laura Nissi | 2004 | 541 | 33.19 | ||||||
Simmis Wanda | 33.34 | |||||||||
14 | Saana Yritys | 2003 | 540 | 33.21 | ||||||
Uinti Hyvinkää | 32.70 | |||||||||
15 | Siiri Konkka | 2004 | 536 | 33.30 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.46 | |||||||||
16 | Riikka Niskala | 2004 | 535 | 33.33 | ||||||
Raision Urheilijat | 32.60 | |||||||||
17 | Vilma Leppähaara | 2005 | 534 | 33.35 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 33.14 | |||||||||
18 | Kukka Kangas | 2005 | 529 | 33.44 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.66 | |||||||||
19 | Senni Mattila | 2003 | 522 | 33.60 | ||||||
Porin Uimaseura | 33.65 | |||||||||
20 | Kiia Kärkkäinen | 2003 | 520 | 33.65 | ||||||
Heinolan Isku | 31.98 | |||||||||
21 | Liinu Louhikoski | 2004 | 509 | 33.89 | ||||||
Vanders | 33.27 | |||||||||
22 | Sini Salmi | 2004 | 506 | 33.95 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.90 | |||||||||
23 | Aino Lepola | 2005 | 505 | 33.98 | ||||||
TaTu Tampere | 33.96 | |||||||||
24 | Sofia Martinkauppi | 2003 | 497 | 34.15 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 32.78 | |||||||||
25 | Vilja Grundström | 2003 | 491 | 34.29 | ||||||
Vanders | 32.96 | |||||||||
26 | Anni Korhonen | 2003 | 485 | 34.42 | ||||||
Raision Urheilijat | 33.76 | |||||||||
27 | Ella-maija Syväniemi | 2004 | 482 | 34.49 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 33.64 | |||||||||
28 | Lotta Hermonen | 2004 | 477 | 34.62 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 34.10 | |||||||||
29 | Kaisa Himanen | 2003 | 470 | 34.80 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 33.54 | |||||||||
Laji 16, 100m PU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Madeleine Hiltunen | 2003 | 9 | 585 | 31.29 | 1:06.52 | ||||
Oulun Uinti 1906 | 1:06.69 | |||||||||
2 | Róza Nagy | 2003 | 7 | 558 | 31.37 | 1:07.58 | ||||
Cetus Espoo | 1:08.09 | |||||||||
3 | Isabella Renwick | 2003 | 6 | 557 | 31.58 | 1:07.62 | ||||
Cetus Espoo | 1:06.82 | |||||||||
4 | Siiri Reiniluoto | 2003 | 5 | 518 | 32.27 | 1:09.25 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 1:09.04 | |||||||||
5 | Minttu Paalanen | 2003 | 4 | 512 | 32.06 | 1:09.54 | ||||
Lahden Uimaseura | 1:08.12 | |||||||||
6 | Sonja Lehtinen | 2003 | 3 | 509 | 30.80 | 1:09.68 | ||||
Helsingin Uimarit | 1:08.58 | |||||||||
7 | Kaisa Himanen | 2003 | 2 | 497 | 32.37 | 1:10.23 | ||||
Mikkelin Uimaseura | 1:10.73 | |||||||||
8 | Iris Hanski | 2003 | 1 | 493 | 32.46 | 1:10.40 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:12.85 | |||||||||
9 | Venla Säntti | 2003 | 477 | 32.98 | 1:11.17 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:12.62 | |||||||||
10 | Kiira Kangasniemi | 2003 | 472 | 32.09 | 1:11.45 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:09.17 | |||||||||
11 | Kaarin Rapinoja | 2003 | 470 | 32.59 | 1:11.53 | |||||
Cetus Espoo | 1:11.91 | |||||||||
12 | Henna Hökkä | 2003 | 459 | 33.20 | 1:12.12 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:11.15 | |||||||||
13 | Ronja Myllykallio | 2003 | 453 | 33.22 | 1:12.41 | |||||
Nokian Pyry | 1:12.64 | |||||||||
14 | Emma Haglund | 2003 | 451 | 33.17 | 1:12.51 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:09.58 | |||||||||
15 | Malla Juutinen | 2003 | 443 | 33.53 | 1:12.95 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:11.83 | |||||||||
15 | Sini Korin | 2003 | 443 | 33.42 | 1:12.95 | |||||
Nokian Pyry | 1:10.98 | |||||||||
17 | Aida Pasma | 2003 | 433 | 33.29 | 1:13.53 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:12.54 | |||||||||
18 | Lotta Lehtoila | 2003 | 429 | 33.23 | 1:13.74 | |||||
ORCA Helsinki | 1:12.76 | |||||||||
19 | Hilda Helo | 2003 | 408 | 34.32 | 1:14.98 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:12.06 | |||||||||
20 | Taiga Yritys | 2003 | 399 | 33.12 | 1:15.53 | |||||
Uinti Hyvinkää | 1:12.62 | |||||||||
21 | Eveliina Koivula | 2003 | 389 | 34.49 | 1:16.16 | |||||
Uinti Tampere | 1:12.28 | |||||||||
Laji 16, 100m PU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lotta Pälsi | 2004 | 9 | 620 | 30.41 | 1:05.22 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 1:05.89 | |||||||||
2 | Siiri Konkka | 2004 | 7 | 563 | 31.17 | 1:07.35 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:07.72 | |||||||||
3 | Helmi Jouhten | 2004 | 6 | 532 | 32.25 | 1:08.64 | ||||
Kempeleen Pyrintö | 1:09.68 | |||||||||
4 | Oona Sirkiä | 2004 | 5 | 530 | 31.91 | 1:08.73 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:08.55 | |||||||||
5 | Aada Rissanen | 2004 | 4 | 509 | 32.88 | 1:09.66 | ||||
Cetus Espoo | 1:12.12 | |||||||||
6 | Saga Jatkola | 2004 | 3 | 506 | 31.63 | 1:09.79 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:09.78 | |||||||||
7 | Annukka Pihkamäki | 2004 | 2 | 506 | 31.95 | 1:09.81 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 1:09.34 | |||||||||
8 | Siiri Arjanmaa | 2004 | 1 | 497 | 31.90 | 1:10.21 | ||||
Uinti Tampere | 1:08.98 | |||||||||
9 | Wilma Långström | 2004 | 487 | 32.78 | 1:10.71 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:13.13 | |||||||||
10 | Anna Mattila | 2004 | 471 | 32.82 | 1:11.47 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:10.64 | |||||||||
11 | Siiri Mätäsjärvi | 2004 | 468 | 33.62 | 1:11.64 | |||||
Uinti Tampere | 1:14.96 | |||||||||
12 | Ella Hulkki | 2004 | 463 | 33.46 | 1:11.90 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:11.89 | |||||||||
13 | Noora Kylmämetsä | 2004 | 456 | 32.97 | 1:12.25 | |||||
Uinti Tampere | 1:13.06 | |||||||||
14 | Aino Rantala | 2004 | 453 | 33.15 | 1:12.43 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:12.90 | |||||||||
15 | Greta Beszteri | 2004 | 445 | 33.16 | 1:12.87 | |||||
Cetus Espoo | 1:10.58 | |||||||||
16 | Meeri Yli-Äyhö | 2004 | 444 | 33.99 | 1:12.92 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:11.04 | |||||||||
17 | Saga Kovanen | 2004 | 442 | 33.45 | 1:13.01 | |||||
Cetus Espoo | 1:11.00 | |||||||||
18 | Ida Töyrylä | 2004 | 439 | 33.00 | 1:13.18 | |||||
Uinti Tampere | 1:14.07 | |||||||||
18 | Mitra Pietiäinen | 2004 | 439 | 33.59 | 1:13.18 | |||||
Joensuun Uimaseura | 1:13.80 | |||||||||
20 | Iida Heikkinen | 2004 | 434 | 33.54 | 1:13.48 | |||||
Uinti Imatra | 1:11.40 | |||||||||
21 | Riikka Niskala | 2004 | 429 | 35.00 | 1:13.76 | |||||
Raision Urheilijat | 1:13.19 | |||||||||
22 | Adeliina Kaarlenkaski | 2004 | 407 | 32.84 | 1:15.04 | |||||
Uinti Tampere | 1:13.63 | |||||||||
23 | Pirita Hautala | 2004 | 401 | 33.83 | 1:15.42 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:14.80 | |||||||||
24 | Iisa Karpela | 2004 | 397 | 34.70 | 1:15.67 | |||||
Cetus Espoo | 1:12.91 | |||||||||
25 | Nita Tenho | 2004 | 380 | 33.39 | 1:16.76 | |||||
Porin Uimaseura | 1:13.62 | |||||||||
Laji 16, 100m PU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aino Hinkka | 2005 | 9 | 614 | 30.22 | 1:05.45 | ||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:05.12 | |||||||||
2 | Karla Tiainen | 2005 | 7 | 580 | 31.11 | 1:06.70 | ||||
Simmis Wanda | 1:06.52 | |||||||||
3 | Maria Korkalainen | 2005 | 6 | 541 | 31.77 | 1:08.26 | ||||
Joensuun Uimaseura | 1:07.84 | |||||||||
4 | Riina Niemi | 2005 | 5 | 495 | 32.44 | 1:10.29 | ||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:10.44 | |||||||||
5 | Essi Ahvenainen | 2005 | 4 | 476 | 32.00 | 1:11.23 | ||||
Vanders | 1:15.91 | |||||||||
6 | Sonila Selimi | 2005 | 3 | 450 | 33.04 | 1:12.60 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:13.12 | |||||||||
7 | Lilli Kulpakko | 2005 | 2 | 442 | 31.68 | 1:13.02 | ||||
Aurajoen Uinti | 1:11.58 | |||||||||
8 | Ada Hakkarainen | 2005 | 1 | 425 | 34.70 | 1:13.99 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 1:16.42 | |||||||||
9 | Moona Korpikoski | 2005 | 420 | 34.60 | 1:14.26 | |||||
Nokian Pyry | 1:15.39 | |||||||||
10 | Aino Tamminen | 2005 | 410 | 34.83 | 1:14.84 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:18.12 | |||||||||
11 | Nelli Vihola | 2005 | 410 | 34.06 | 1:14.86 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:17.87 | |||||||||
12 | Salma Mäntynen | 2005 | 406 | 34.10 | 1:15.10 | |||||
Uimaseura Aquila | 1:17.29 | |||||||||
13 | Alma Hörkkö | 2005 | 405 | 34.20 | 1:15.20 | |||||
Simmis Wanda | 1:19.73 | |||||||||
14 | Fiona Laakso | 2005 | 399 | 33.51 | 1:15.54 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:18.58 | |||||||||
15 | Kerttu Taponen | 2005 | 399 | 35.23 | 1:15.57 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:18.87 | |||||||||
16 | Aino Koskelo | 2005 | 396 | 34.92 | 1:15.75 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:17.21 | |||||||||
17 | Teea Jestoi | 2005 | 390 | 34.38 | 1:16.11 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:13.95 | |||||||||
18 | Anniina Ahonen | 2005 | 383 | 34.94 | 1:16.60 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:17.21 | |||||||||
19 | Lumi Rossi | 2005 | 381 | 35.28 | 1:16.74 | |||||
Cetus Espoo | 1:18.90 | |||||||||
20 | Maiju Huttunen | 2005 | 379 | 34.62 | 1:16.85 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:18.48 | |||||||||
21 | Vilja Saarinen | 2005 | 374 | 34.47 | 1:17.18 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:16.92 | |||||||||
22 | Julianna Kurkela | 2005 | 373 | 33.19 | 1:17.26 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:18.80 | |||||||||
23 | Maura Bergström | 2005 | 372 | 35.10 | 1:17.36 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:18.56 | |||||||||
24 | Kaarina Rihte | 2005 | 362 | 34.80 | 1:18.01 | |||||
Cetus Espoo | 1:17.30 | |||||||||
24 | Maija Hinkkala | 2005 | 362 | 34.74 | 1:18.01 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:16.99 | |||||||||
26 | Kukka Kangas | 2005 | 346 | 35.79 | 1:19.20 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:17.77 | |||||||||
27 | Peppi Eskola | 2005 | 343 | 37.28 | 1:19.45 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:19.46 | |||||||||
28 | Laura Kousa | 2005 | 341 | 36.80 | 1:19.60 | |||||
Cetus Espoo | 1:20.00 | |||||||||
29 | Anna Lehmusvaara | 2005 | 339 | 35.94 | 1:19.76 | |||||
Simmis Wanda | 1:19.29 | |||||||||
30 | Eevi-maria Bogdanova | 2005 | 337 | 36.95 | 1:19.93 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:19.58 | |||||||||
31 | Laura Rajavaara | 2005 | 331 | 34.69 | 1:20.38 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:16.04 | |||||||||
32 | Milla Lempiälä | 2005 | 330 | 37.24 | 1:20.47 | |||||
Loimaan Uimaseura | 1:18.97 | |||||||||
32 | Sofia Rinne | 2005 | 330 | 36.62 | 1:20.47 | |||||
Cetus Espoo | 1:18.89 | |||||||||
34 | Saana Perkkiö | 2005 | 328 | 36.57 | 1:20.60 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:18.99 | |||||||||
35 | Jenna Nousiainen | 2005 | 323 | 36.75 | 1:21.06 | |||||
Nokian Pyry | 1:20.50 | |||||||||
36 | Ella Suominen | 2005 | 292 | 38.22 | 1:23.80 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:19.58 | |||||||||
Laji 17, 400m VU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Roope Paatos | 2002 | 9 | 668 | 1:01.49 | 2:05.13 | 3:08.36 | 4:11.63 | ||
Raision Urheilijat | 4:12.11 | |||||||||
2 | Robin Söderholm | 2002 | 7 | 621 | 1:01.69 | 2:07.74 | 3:13.49 | 4:17.81 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 4:29.10 | |||||||||
3 | Matias Hjelm | 2002 | 6 | 620 | 1:01.82 | 2:08.27 | 3:14.37 | 4:18.05 | ||
Vanders | 4:22.71 | |||||||||
4 | Oscar Skjäl | 2002 | 5 | 620 | 1:02.03 | 2:08.04 | 3:14.14 | 4:18.06 | ||
Cetus Espoo | 4:21.37 | |||||||||
5 | Ethan Brady | 2002 | 4 | 618 | 1:00.51 | 2:06.13 | 3:13.30 | 4:18.25 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 4:26.32 | |||||||||
6 | Elias Juntunen | 2002 | 3 | 562 | 1:01.87 | 2:09.15 | 3:18.00 | 4:26.60 | ||
Oulun Uinti 1906 | 4:29.61 | |||||||||
7 | Lasse Pulkkinen | 2002 | 2 | 555 | 1:03.27 | 2:11.23 | 3:20.18 | 4:27.71 | ||
Oulun Uinti 1906 | 4:32.41 | |||||||||
8 | Jesper Lietzén | 2002 | 1 | 542 | 1:02.37 | 2:10.70 | 3:20.17 | 4:29.90 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 4:18.54 | |||||||||
9 | Jere Broman | 2002 | 518 | 1:01.94 | 2:10.80 | 3:22.42 | 4:33.85 | |||
Nokian Pyry | 4:29.70 | |||||||||
10 | Joonas Järvi | 2002 | 514 | 1:05.09 | 2:14.73 | 3:25.81 | 4:34.72 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 4:34.99 | |||||||||
11 | Oliver Kela | 2002 | 492 | 1:05.11 | 2:15.89 | 3:28.08 | 4:38.68 | |||
Swimming Club Rovaniemi | 4:35.88 | |||||||||
12 | Mikael Nurmela | 2002 | 491 | 1:05.29 | 2:17.74 | 3:29.95 | 4:38.88 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | 4:40.07 | |||||||||
Laji 17, 400m VU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Alex Lydman | 2003 | 9 | 655 | 1:00.71 | 2:05.44 | 3:09.99 | 4:13.38 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 4:16.05 | |||||||||
2 | Aleksi Koprinen | 2003 | 7 | 653 | 1:01.31 | 2:06.48 | 3:12.41 | 4:13.57 | ||
Helsingfors Simsällskap | 4:18.61 | |||||||||
3 | Lassi Haimi | 2003 | 6 | 648 | 1:00.84 | 2:04.88 | 3:10.50 | 4:14.29 | ||
Helsingfors Simsällskap | 4:18.13 | |||||||||
4 | Aku Kaila | 2003 | 5 | 635 | 1:02.37 | 2:07.62 | 3:12.80 | 4:16.01 | ||
Raision Urheilijat | 4:21.17 | |||||||||
5 | Lari Tumanoff | 2003 | 4 | 634 | 1:01.19 | 2:05.27 | 3:10.81 | 4:16.16 | ||
Helsingfors Simsällskap | 4:21.10 | |||||||||
6 | Arttu Mäenpää | 2003 | 3 | 597 | 59.50 | 2:05.18 | 3:13.23 | 4:21.31 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 4:21.84 | |||||||||
7 | Johan Krister Fredriksson | 2003 | 2 | 559 | 1:02.78 | 2:11.15 | 3:20.19 | 4:27.08 | ||
Helsingfors Simsällskap | 4:31.41 | |||||||||
8 | Olli-pekka Pietarila | 2003 | 1 | 557 | 1:03.67 | 2:11.81 | 3:20.95 | 4:27.46 | ||
Oulun Uinti 1906 | 4:34.26 | |||||||||
9 | Luukas Vainio | 2003 | 550 | 1:02.64 | 2:11.65 | 3:20.40 | 4:28.60 | |||
Cetus Espoo | 4:29.57 | |||||||||
10 | Jami Ihalainen | 2003 | 537 | 1:03.71 | 2:11.74 | 3:21.74 | 4:30.72 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 4:27.94 | |||||||||
11 | Akseli Hakala | 2003 | 515 | 1:03.92 | 2:15.44 | 3:24.57 | 4:34.43 | |||
Uinti Tampere | 4:29.73 | |||||||||
12 | Benjamin Evans | 2003 | 507 | 1:03.93 | 2:15.37 | 3:26.41 | 4:35.88 | |||
Swimming Club Vuokatti | 4:36.13 | |||||||||
13 | Elias Kalliokoski | 2003 | 505 | 1:07.22 | 2:17.56 | 3:27.84 | 4:36.27 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 4:48.11 | |||||||||
14 | Simon Ravals | 2003 | 504 | 1:04.69 | 2:15.99 | 3:27.31 | 4:36.38 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 4:46.03 | |||||||||
15 | Matias Rasinmäki | 2003 | 501 | 1:02.79 | 2:13.57 | 3:25.91 | 4:37.06 | |||
Cetus Espoo | 4:41.84 | |||||||||
16 | Toni Lipponen | 2003 | 496 | 1:04.57 | 2:15.24 | 3:26.96 | 4:38.01 | |||
Kemin Uimaseura | 4:32.87 | |||||||||
17 | Lauri Tolvanen | 2003 | 486 | 1:06.14 | 2:18.10 | 3:30.11 | 4:39.78 | |||
Haminan Uimaseura | 4:39.61 | |||||||||
18 | Risto Martikainen | 2003 | 475 | 1:05.08 | 2:16.85 | 3:30.67 | 4:42.02 | |||
Kouvolan Uimarit | 4:36.76 | |||||||||
19 | Perttu Järvinen | 2003 | 471 | 1:06.71 | 2:19.50 | 3:32.81 | 4:42.81 | |||
Riihimäen Uimaseura | 4:43.29 | |||||||||
20 | Eetu Palvanen | 2003 | 470 | 1:06.13 | 2:18.75 | 3:31.45 | 4:42.87 | |||
Lahden Uimaseura | 4:40.49 | |||||||||
21 | Miro Merinen | 2003 | 457 | 1:06.41 | 2:20.09 | 3:33.98 | 4:45.70 | |||
Simmis Wanda | 4:46.37 | |||||||||
22 | Ville Savulahti | 2003 | 450 | 1:07.90 | 2:21.93 | 3:36.40 | 4:47.06 | |||
Riihimäen Uimaseura | 4:48.08 | |||||||||
23 | Nooa Lehtoniemi | 2003 | 448 | 1:09.54 | 2:24.88 | 3:37.10 | 4:47.46 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 4:47.71 | |||||||||
24 | Kasper Holopainen | 2003 | 443 | 1:06.74 | 2:20.76 | 3:35.26 | 4:48.63 | |||
Nummelan Kisaajat | 4:48.28 | |||||||||
25 | Isak Jatkola | 2003 | 441 | 1:05.66 | 2:18.45 | 3:33.75 | 4:49.06 | |||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 4:43.67 | |||||||||
26 | Aleksi Kauppinen | 2003 | 436 | 1:07.46 | 2:21.31 | 3:35.99 | 4:50.19 | |||
Lappeenrannan Uimarit | 4:45.03 | |||||||||
27 | Akira Konttinen | 2003 | 424 | 1:05.98 | 2:20.86 | 3:37.89 | 4:52.91 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 4:47.82 | |||||||||
Laji 17, 400m VU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tomas Koski | 2004 | 9 | 579 | 1:01.84 | 2:08.79 | 3:16.13 | 4:23.94 | ||
Heinolan Isku | 4:29.61 | |||||||||
2 | Lassi Niemi | 2004 | 7 | 550 | 1:01.24 | 2:09.15 | 3:19.68 | 4:28.51 | ||
TaTu Tampere | 4:35.50 | |||||||||
3 | Santeri Pulkkinen | 2004 | 6 | 543 | 1:01.55 | 2:09.12 | 3:19.73 | 4:29.64 | ||
Lahden Uimaseura | 4:37.93 | |||||||||
4 | Miro Birkstedt | 2004 | 5 | 503 | 1:03.85 | 2:14.14 | 3:25.44 | 4:36.64 | ||
TaTu Tampere | 4:49.58 | |||||||||
5 | Juuso Leppänen | 2004 | 4 | 503 | 1:06.17 | 2:17.11 | 3:27.83 | 4:36.66 | ||
Aurajoen Uinti | 4:59.01 | |||||||||
6 | Elmeri Aho | 2004 | 3 | 501 | 1:02.61 | 2:14.49 | 3:27.05 | 4:37.02 | ||
Seinäjoen Uimarit-58 | 4:45.40 | |||||||||
7 | Davin Lindholm | 2004 | 2 | 486 | 1:05.69 | 2:16.13 | 3:27.97 | 4:39.77 | ||
Helsingfors Simsällskap | 4:42.69 | |||||||||
8 | Seweryn Pastucha | 2004 | 1 | 482 | 1:06.65 | 2:19.58 | 3:32.31 | 4:40.60 | ||
Raision Urheilijat | 4:49.96 | |||||||||
9 | Konsta Kallio | 2004 | 470 | 1:04.80 | 2:17.64 | 3:31.20 | 4:42.99 | |||
Uinti Tampere | 4:50.41 | |||||||||
10 | Onni Äijälä | 2004 | 460 | 1:05.98 | 2:18.89 | 3:32.61 | 4:44.92 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 4:49.60 | |||||||||
11 | Filip Jåfs | 2004 | 451 | 1:05.87 | 2:18.39 | 3:33.03 | 4:46.87 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 4:45.49 | |||||||||
12 | Jaakko Pihlava | 2004 | 445 | 1:06.81 | 2:21.02 | 3:35.98 | 4:48.18 | |||
Aurajoen Uinti | 4:53.56 | |||||||||
13 | Niilo Kilpeläinen | 2004 | 443 | 1:07.89 | 2:22.45 | 3:36.96 | 4:48.48 | |||
TaTu Tampere | 4:49.21 | |||||||||
14 | Samuel Saari | 2004 | 439 | 1:06.94 | 2:20.01 | 3:34.77 | 4:49.45 | |||
Cetus Espoo | 4:57.73 | |||||||||
15 | Waldemar Palombi | 2004 | 433 | 1:06.28 | 2:20.08 | 3:36.08 | 4:50.75 | |||
Helsingfors Simsällskap | 4:45.97 | |||||||||
16 | Veerti Juurakko | 2004 | 429 | 1:07.57 | 2:22.42 | 3:37.68 | 4:51.68 | |||
Cetus Espoo | 4:55.62 | |||||||||
17 | Riccardo Castagno | 2004 | 428 | 1:05.53 | 2:20.43 | 3:37.73 | 4:51.92 | |||
Uinti Tampere | 4:49.06 | |||||||||
18 | Markus Veckman | 2004 | 426 | 1:06.06 | 2:19.61 | 3:36.30 | 4:52.43 | |||
Swimming Jyväskylä | 4:57.40 | |||||||||
19 | Aapo Kinnunen | 2004 | 421 | 1:06.68 | 2:20.91 | 3:38.00 | 4:53.56 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 4:50.94 | |||||||||
20 | Rasmus Rekola | 2004 | 409 | 1:08.53 | 2:24.58 | 3:41.40 | 4:56.28 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 4:59.27 | |||||||||
21 | Jere Hannuksela | 2004 | 405 | 1:08.99 | 2:25.44 | 3:43.08 | 4:57.43 | |||
Haukiputaan Heitto | 4:59.25 | |||||||||
22 | Rasmus Koskela | 2004 | 397 | 1:06.87 | 2:24.69 | 3:44.48 | 4:59.40 | |||
Oulun Uinti 1906 | 4:57.77 | |||||||||
23 | Viktor Asklöf | 2004 | 394 | 1:09.85 | 2:25.17 | 3:42.21 | 5:00.16 | |||
Cetus Espoo | 4:54.85 | |||||||||
Laji 18, 4X100m SKUV P-16, Loppukilpailut 14 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | Aika | Tila | ||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | ÅSK 1 | 2002 | 18 | 616 | 4:03.53 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 4:04.47 | |||||||||
Elias Laine | 2002 | 29.86 | 1:02.30 | 1:02.30 | ||||||
Jesper Lietzén | 2002 | 31.77 | 1:08.18 | 2:10.48 | ||||||
Marcus Forsel | 2003 | 26.14 | 58.07 | 3:08.55 | ||||||
Santeri Herpola | 2003 | 24.89 | 54.98 | 4:03.53 | ||||||
2 | HSS miehet 1 | 2003 | 14 | 593 | 4:06.65 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 4:10.14 | |||||||||
Rasmus Söderholm | 2002 | 30.47 | 1:02.78 | 1:02.78 | ||||||
Aleksi Koprinen | 2003 | 31.87 | 1:09.00 | 2:11.78 | ||||||
Lassi Haimi | 2003 | 28.01 | 1:00.36 | 3:12.14 | ||||||
Lari Tumanoff | 2003 | 25.78 | 54.51 | 4:06.65 | ||||||
3 | Cetus 1 | 2002 | 12 | 587 | 4:07.42 | |||||
Cetus Espoo | 4:11.37 | |||||||||
Niklas Hatakka | 2003 | 30.77 | 1:04.45 | 1:04.45 | ||||||
Verneri Viisanen | 2002 | 31.33 | 1:08.01 | 2:12.46 | ||||||
Leo Mikkonen | 2002 | 27.26 | 1:00.53 | 3:12.99 | ||||||
Oscar Skjäl | 2002 | 26.05 | 54.43 | 4:07.42 | ||||||
4 | VUS-VSS | 2002 | 10 | 566 | 4:10.51 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 4:12.78 | |||||||||
Ethan Brady | 2002 | 31.62 | 1:04.63 | 1:04.63 | ||||||
Kirill Helsing | 2002 | 32.53 | 1:09.70 | 2:14.33 | ||||||
Alex Lydman | 2003 | 27.95 | 1:00.66 | 3:14.99 | ||||||
Simon Ravals | 2003 | 26.35 | 55.52 | 4:10.51 | ||||||
5 | UiTa 1 | 2002 | 8 | 514 | 4:18.75 | |||||
Uinti Tampere | 4:16.98 | |||||||||
Wäinö Koskinen | 2002 | 32.53 | 1:08.53 | 1:08.53 | ||||||
Joona Kortteinen | 2003 | 33.78 | 1:13.36 | 2:21.89 | ||||||
Eemeli Leinonen | 2002 | 27.22 | 1:00.31 | 3:22.20 | ||||||
Tatu Hapuoja | 2003 | 27.07 | 56.55 | 4:18.75 | ||||||
6 | TaTU miehet [2002] | 2002 | 6 | 503 | 4:20.61 | |||||
TaTu Tampere | 4:17.34 | |||||||||
Pavel Pankratov | 2004 | 33.64 | 1:11.39 | 1:11.39 | ||||||
Petr Pankratov | 2002 | 32.88 | 1:10.59 | 2:21.98 | ||||||
Efim Romanov | 2002 | 27.21 | 1:01.94 | 3:23.92 | ||||||
Axel Olander | 2002 | 27.26 | 56.69 | 4:20.61 | ||||||
7 | Cetus 2 | 2002 | 4 | 499 | 4:21.17 | |||||
Cetus Espoo | 4:20.12 | |||||||||
Luukas Vainio | 2003 | 33.97 | 1:10.41 | 1:10.41 | ||||||
Mihail Khanoukaev | 2002 | 31.23 | 1:08.19 | 2:18.60 | ||||||
Daniel Rinne | 2002 | 28.32 | 1:02.66 | 3:21.26 | ||||||
Matias Rasinmäki | 2003 | 27.75 | 59.91 | 4:21.17 | ||||||
8 | LaUS 1 | 2002 | 2 | 472 | 4:26.10 | |||||
Lahden Uimaseura | 4:27.36 | |||||||||
Lauri Uosukainen | 2002 | 32.43 | 1:08.09 | 1:08.09 | ||||||
Santeri Pulkkinen | 2004 | 34.51 | 1:15.28 | 2:23.37 | ||||||
Eetu Palvanen | 2003 | 29.93 | 1:06.65 | 3:30.02 | ||||||
Jasu Ovaskainen | 2002 | 26.40 | 56.08 | 4:26.10 | ||||||
9 | RiUS miehet [2002] | 2002 | 441 | 4:32.21 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 4:29.29 | |||||||||
Tino Lukkaroinen | 2002 | 33.58 | 1:11.65 | 1:11.65 | ||||||
Ville Savulahti | 2003 | 35.76 | 1:15.91 | 2:27.56 | ||||||
Elias Saarinen | 2002 | 29.30 | 1:05.03 | 3:32.59 | ||||||
Perttu Järvinen | 2003 | 28.43 | 59.62 | 4:32.21 | ||||||
- | Oulun Uinti | 2002 | DSQ | Käännös | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 4:19.99 | |||||||||
Lasse Pulkkinen | 2002 | 32.16 | 1:06.11 | 1:06.11 | ||||||
Aleksi Rajaniemi | 2002 | 33.29 | 1:13.02 | 2:19.13 | ||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | UiTa 2 | 2002 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 4:30.63 | |||||||||
Akseli Hakala | 2003 | 32.18 | 1:07.17 | 1:07.17 | ||||||
Riccardo Castagno | 2004 | 37.03 | 1:20.74 | 2:27.91 | ||||||
Visa Kotiniitty | 2003 | 29.67 | 1:05.91 | 3:33.82 | ||||||
SW 10.11 Vaihtorikko | ||||||||||
Laji 19, 400m SKU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Madeleine Hiltunen | 2003 | 9 | 643 | 1:08.10 | 2:28.40 | 3:58.93 | 5:10.89 | ||
Oulun Uinti 1906 | 5:09.81 | |||||||||
2 | Róza Nagy | 2003 | 7 | 598 | 1:09.81 | 2:35.35 | 4:04.53 | 5:18.60 | ||
Cetus Espoo | 5:22.22 | |||||||||
3 | Minja Lukkari | 2003 | 6 | 578 | 1:13.24 | 2:38.75 | 4:09.29 | 5:22.15 | ||
Oulun Uinti 1906 | 5:14.66 | |||||||||
4 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | 5 | 543 | 1:14.52 | 2:42.55 | 4:14.81 | 5:28.88 | ||
Oulun Lohet | 5:15.69 | |||||||||
5 | Emma Haglund | 2003 | 4 | 542 | 1:13.40 | 2:43.27 | 4:14.95 | 5:29.10 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:30.78 | |||||||||
6 | Siiri Reiniluoto | 2003 | 3 | 536 | 1:10.90 | 2:40.09 | 4:15.91 | 5:30.38 | ||
Helsingfors Simsällskap | 5:26.58 | |||||||||
7 | Emma Johansson | 2003 | 2 | 534 | 1:13.50 | 2:40.21 | 4:15.24 | 5:30.78 | ||
Cetus Espoo | 5:26.82 | |||||||||
8 | Hilla Kuuva | 2003 | 1 | 505 | 1:21.28 | 2:51.04 | 4:23.09 | 5:36.87 | ||
Lappeenrannan Uimarit | 5:36.55 | |||||||||
9 | Jenny Grangärd | 2003 | 477 | 1:17.31 | 2:45.16 | 4:24.42 | 5:43.52 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:36.11 | |||||||||
- | Juulia Käräjämies | 2003 | DNF | |||||||
Nummelan Kisaajat | 5:33.75 | |||||||||
Laji 19, 400m SKU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lotta Pälsi | 2004 | 9 | 652 | 1:07.38 | 2:26.87 | 3:55.88 | 5:09.55 | ||
Helsingfors Simsällskap | 5:06.79 | |||||||||
1 | Petra Ansaranta | 2004 | 9 | 652 | 1:10.15 | 2:31.17 | 3:58.70 | 5:09.55 | ||
Oulun Uinti 1906 | 5:13.46 | |||||||||
3 | Olga Emilia Mattila | 2004 | 6 | 587 | 1:13.33 | 2:39.87 | 4:11.00 | 5:20.59 | ||
Oulun Uinti 1906 | 5:20.70 | |||||||||
4 | Meeri Yli-Äyhö | 2004 | 5 | 578 | 1:15.17 | 2:40.09 | 4:08.77 | 5:22.09 | ||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 5:31.19 | |||||||||
5 | Pinja Taskila | 2004 | 4 | 576 | 1:19.22 | 2:44.10 | 4:10.25 | 5:22.60 | ||
Oulun Uinti 1906 | 5:23.17 | |||||||||
6 | Inka Elamaa | 2004 | 3 | 535 | 1:20.42 | 2:46.57 | 4:18.97 | 5:30.61 | ||
Oulun Lohet | 5:38.11 | |||||||||
7 | Wilma Långström | 2004 | 2 | 531 | 1:12.64 | 2:40.88 | 4:16.36 | 5:31.37 | ||
Helsingfors Simsällskap | 5:37.19 | |||||||||
8 | Siiri Mätäsjärvi | 2004 | 1 | 526 | 1:16.81 | 2:42.71 | 4:16.55 | 5:32.45 | ||
Uinti Tampere | 5:47.66 | |||||||||
9 | Saga Kovanen | 2004 | 525 | 1:14.77 | 2:38.57 | 4:17.83 | 5:32.56 | |||
Cetus Espoo | 5:29.09 | |||||||||
10 | Ida Mäki-Hokkonen | 2004 | 512 | 1:17.95 | 2:45.32 | 4:20.85 | 5:35.43 | |||
Lappeenrannan Uimarit | 5:41.84 | |||||||||
11 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 509 | 1:17.29 | 2:45.84 | 4:23.18 | 5:36.14 | |||
Cetus Espoo | 5:31.18 | |||||||||
12 | Greta Beszteri | 2004 | 501 | 1:15.73 | 2:48.38 | 4:21.60 | 5:37.84 | |||
Cetus Espoo | 5:46.01 | |||||||||
13 | Salla Rantala | 2004 | 499 | 1:21.88 | 2:48.94 | 4:23.26 | 5:38.36 | |||
Nokian Pyry | 5:38.97 | |||||||||
14 | Laura Markuksela | 2004 | 489 | 1:17.69 | 2:47.35 | 4:23.30 | 5:40.69 | |||
Oulun Lohet | 5:44.21 | |||||||||
15 | Emmi Manninen | 2004 | 477 | 1:19.53 | 2:48.03 | 4:26.34 | 5:43.52 | |||
Uinti Tampere | 5:44.89 | |||||||||
16 | Nea Mustonen | 2004 | 464 | 1:22.07 | 2:52.98 | 4:32.50 | 5:46.66 | |||
Lahden Uimaseura | 5:50.09 | |||||||||
17 | Siiri Ala-Karvia | 2004 | 464 | 1:19.84 | 2:54.91 | 4:26.83 | 5:46.67 | |||
Uinti Tampere | 5:52.00 | |||||||||
18 | Ciara Wacklin | 2004 | 460 | 1:24.02 | 2:52.99 | 4:31.89 | 5:47.63 | |||
Cetus Espoo | 5:47.91 | |||||||||
Laji 19, 400m SKU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aino Hinkka | 2005 | 9 | 628 | 1:10.06 | 2:31.15 | 4:02.84 | 5:13.36 | ||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 5:22.34 | |||||||||
2 | Maria Korkalainen | 2005 | 7 | 565 | 1:10.23 | 2:39.25 | 4:11.47 | 5:24.69 | ||
Joensuun Uimaseura | 5:36.01 | |||||||||
3 | Tuuli Pippuri | 2005 | 6 | 563 | 1:12.98 | 2:40.08 | 4:12.75 | 5:25.01 | ||
Cetus Espoo | 5:32.71 | |||||||||
4 | Lilli Kulpakko | 2005 | 5 | 509 | 1:15.40 | 2:42.39 | 4:18.26 | 5:36.19 | ||
Aurajoen Uinti | 5:39.33 | |||||||||
5 | Aino Koskelo | 2005 | 4 | 500 | 1:17.21 | 2:48.02 | 4:21.07 | 5:38.16 | ||
Nurmijärven Uinti | 5:58.01 | |||||||||
6 | Moona Korpikoski | 2005 | 3 | 489 | 1:19.16 | 2:48.44 | 4:25.95 | 5:40.58 | ||
Nokian Pyry | 5:40.30 | |||||||||
7 | Ida Kauppinen | 2005 | 2 | 452 | 1:22.33 | 2:52.61 | 4:33.19 | 5:49.72 | ||
Lappeenrannan Uimarit | 6:00.79 | |||||||||
8 | Lumi Rossi | 2005 | 1 | 448 | 1:23.96 | 2:51.70 | 4:33.50 | 5:50.56 | ||
Cetus Espoo | 5:46.49 | |||||||||
9 | Anna Lehmusvaara | 2005 | 447 | 1:21.34 | 2:51.62 | 4:30.11 | 5:50.89 | |||
Simmis Wanda | 6:01.19 | |||||||||
10 | Alexia Tahkola | 2005 | 437 | 1:22.76 | 2:53.46 | 4:36.55 | 5:53.60 | |||
Oulun Lohet | 6:02.78 | |||||||||
11 | Aada Hirvasoja | 2005 | 435 | 1:23.13 | 2:56.21 | 4:34.46 | 5:54.21 | |||
Haukiputaan Heitto | 6:02.19 | |||||||||
12 | Jasmin Savonen | 2005 | 415 | 1:26.22 | 2:57.94 | 4:40.64 | 5:59.82 | |||
Cetus Espoo | 6:03.54 | |||||||||
13 | Säde Ryynänen | 2005 | 411 | 1:29.71 | 2:58.19 | 4:39.97 | 6:00.80 | |||
Cetus Espoo | 6:01.74 | |||||||||
14 | Maija Hinkkala | 2005 | 411 | 1:23.51 | 2:57.57 | 4:38.75 | 6:01.00 | |||
Riihimäen Uimaseura | 5:58.11 | |||||||||
15 | Roosa Tuomainen | 2005 | 410 | 1:26.10 | 3:07.03 | 4:44.05 | 6:01.28 | |||
Salon Uimarit | 6:01.62 | |||||||||
16 | Lumi Luoma | 2005 | 389 | 1:19.55 | 2:51.29 | 4:39.40 | 6:07.66 | |||
Uinti Hyvinkää | 5:55.47 | |||||||||
Laji 20, 50m RU P-14-16, Loppukilpailut 14 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jami Ihalainen | 2003 | 9 | 661 | 30.32 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 31.48 | |||||||||
2 | Ronny Brännkärr | 2002 | 7 | 650 | 30.49 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | 31.28 | |||||||||
3 | Oskari Arvo | 2002 | 6 | 601 | 31.29 | |||||
Aurajoen Uinti | 31.62 | |||||||||
4 | Mihail Khanoukaev | 2002 | 5 | 601 | 31.30 | |||||
Cetus Espoo | 31.69 | |||||||||
5 | Marcus Forsel | 2003 | 4 | 597 | 31.37 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.30 | |||||||||
6 | Verneri Viisanen | 2002 | 3 | 581 | 31.65 | |||||
Cetus Espoo | 32.34 | |||||||||
7 | Davin Lindholm | 2004 | 2 | 562 | 32.00 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 32.48 | |||||||||
8 | Lasse Pulkkinen | 2002 | 1 | 552 | 32.20 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 32.96 | |||||||||
9 | Kirill Helsing | 2002 | 537 | 32.49 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 32.75 | |||||||||
10 | Robin Söderholm | 2002 | 522 | 32.80 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.26 | |||||||||
11 | Julius Nyberg | 2002 | 515 | 32.96 | ||||||
Kampuksen Plaani | 33.04 | |||||||||
12 | Sami Uusikumpu | 2003 | 514 | 32.97 | ||||||
Simmis Wanda | 33.59 | |||||||||
13 | Petr Pankratov | 2002 | 503 | 33.21 | ||||||
TaTu Tampere | 33.21 | |||||||||
14 | Henrik Siltari | 2002 | 496 | 33.36 | ||||||
Kemin Uimaseura | 33.62 | |||||||||
15 | Aleksi Rajaniemi | 2002 | 495 | 33.39 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 33.25 | |||||||||
16 | Eemil Kankare | 2003 | 490 | 33.51 | ||||||
Aurajoen Uinti | 33.71 | |||||||||
17 | Antti Oinonen | 2003 | 485 | 33.61 | ||||||
Uinti Imatra | 33.64 | |||||||||
18 | Jere Broman | 2002 | 463 | 34.14 | ||||||
Nokian Pyry | 33.64 | |||||||||
19 | Akseli Maaranen | 2004 | 440 | 34.71 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 33.70 | |||||||||
Laji 21, 100m SU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Laura Kellberg | 2003 | 9 | 678 | 32.18 | 1:06.13 | ||||
Cetus Espoo | 1:04.74 | |||||||||
2 | Sylvia Kuusisto | 2003 | 7 | 629 | 32.72 | 1:07.82 | ||||
Aurajoen Uinti | 1:07.78 | |||||||||
3 | Rebekka Luoto | 2003 | 6 | 627 | 32.83 | 1:07.87 | ||||
Raision Urheilijat | 1:04.73 | |||||||||
4 | Martta Nygård | 2003 | 5 | 623 | 33.06 | 1:08.03 | ||||
Oulun Uinti 1906 | 1:07.22 | |||||||||
5 | Petra Kivi | 2003 | 4 | 604 | 33.00 | 1:08.74 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:09.49 | |||||||||
6 | Isabella Renwick | 2003 | 3 | 590 | 33.54 | 1:09.26 | ||||
Cetus Espoo | 1:08.80 | |||||||||
7 | Kiira Kangasniemi | 2003 | 2 | 540 | 34.53 | 1:11.34 | ||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:10.41 | |||||||||
8 | Sofia Martinkauppi | 2003 | 1 | 530 | 34.33 | 1:11.79 | ||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:10.54 | |||||||||
9 | Wilma Lakanen | 2003 | 530 | 34.53 | 1:11.80 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:10.87 | |||||||||
10 | Saana Yritys | 2003 | 526 | 34.03 | 1:11.99 | |||||
Uinti Hyvinkää | 1:09.43 | |||||||||
11 | Kaisa Himanen | 2003 | 524 | 34.84 | 1:12.09 | |||||
Mikkelin Uimaseura | 1:10.13 | |||||||||
12 | Iris Hanski | 2003 | 520 | 35.35 | 1:12.23 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:11.34 | |||||||||
13 | Minttu Paalanen | 2003 | 509 | 35.08 | 1:12.77 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:10.10 | |||||||||
14 | Kaarin Rapinoja | 2003 | 506 | 36.03 | 1:12.92 | |||||
Cetus Espoo | 1:12.47 | |||||||||
15 | Senni Mattila | 2003 | 492 | 34.37 | 1:13.59 | |||||
Porin Uimaseura | 1:11.14 | |||||||||
16 | Anni Korhonen | 2003 | 490 | 34.59 | 1:13.69 | |||||
Raision Urheilijat | 1:11.30 | |||||||||
17 | Kerttu Nurmi | 2003 | 490 | 35.48 | 1:13.72 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:11.47 | |||||||||
18 | Maija Nurmi | 2003 | 484 | 35.86 | 1:14.02 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:12.01 | |||||||||
19 | Lotta Lehtoila | 2003 | 481 | 35.23 | 1:14.15 | |||||
ORCA Helsinki | 1:13.65 | |||||||||
20 | Vilja Grundström | 2003 | 467 | 36.50 | 1:14.88 | |||||
Vanders | 1:09.87 | |||||||||
21 | Malla Juutinen | 2003 | 464 | 36.71 | 1:15.05 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:12.35 | |||||||||
22 | Ronja Myllykallio | 2003 | 450 | 36.76 | 1:15.81 | |||||
Nokian Pyry | 1:13.89 | |||||||||
23 | Aida Pasma | 2003 | 410 | 36.58 | 1:18.22 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:12.77 | |||||||||
24 | Sini Korin | 2003 | 407 | 37.48 | 1:18.42 | |||||
Nokian Pyry | 1:13.74 | |||||||||
25 | Ella Ekman | 2003 | 373 | 37.53 | 1:20.70 | |||||
Uinti Tampere | 1:13.92 | |||||||||
Laji 21, 100m SU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Alina Antila | 2004 | 9 | 636 | 32.56 | 1:07.56 | ||||
Nurmijärven Uinti | 1:08.06 | |||||||||
2 | Helmi Jouhten | 2004 | 7 | 599 | 33.83 | 1:08.94 | ||||
Kempeleen Pyrintö | 1:06.88 | |||||||||
2 | Jenna Pulkkinen | 2004 | 7 | 599 | 33.24 | 1:08.94 | ||||
Kouvolan Uimarit | 1:08.09 | |||||||||
2 | Lotta Pälsi | 2004 | 7 | 599 | 33.92 | 1:08.94 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 1:07.73 | |||||||||
5 | Riikka Niskala | 2004 | 4 | 564 | 34.55 | 1:10.32 | ||||
Raision Urheilijat | 1:08.37 | |||||||||
6 | Aada Rissanen | 2004 | 3 | 560 | 33.93 | 1:10.48 | ||||
Cetus Espoo | 1:09.78 | |||||||||
7 | Veera Säämänen | 2004 | 2 | 537 | 34.27 | 1:11.49 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 1:14.56 | |||||||||
8 | Ella Hulkki | 2004 | 1 | 535 | 35.03 | 1:11.55 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:11.82 | |||||||||
9 | Laura Nissi | 2004 | 521 | 34.64 | 1:12.20 | |||||
Simmis Wanda | 1:12.72 | |||||||||
10 | Sini Salmi | 2004 | 519 | 34.75 | 1:12.31 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:12.60 | |||||||||
11 | Sofia Salospohja | 2004 | 517 | 33.97 | 1:12.37 | |||||
Raision Urheilijat | 1:11.28 | |||||||||
12 | Jessica Mäkinen | 2004 | 505 | 34.47 | 1:12.95 | |||||
Uinti Tampere | 1:14.11 | |||||||||
13 | Kanerva Kinnunen | 2004 | 502 | 35.01 | 1:13.10 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:12.39 | |||||||||
14 | Aino Rantala | 2004 | 500 | 35.47 | 1:13.19 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:12.56 | |||||||||
15 | Siiri Konkka | 2004 | 492 | 34.88 | 1:13.58 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:10.40 | |||||||||
16 | Liinu Louhikoski | 2004 | 491 | 34.53 | 1:13.63 | |||||
Vanders | 1:11.55 | |||||||||
17 | Roona Karola | 2004 | 489 | 35.44 | 1:13.74 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:14.68 | |||||||||
18 | Meeri Yli-Äyhö | 2004 | 476 | 35.75 | 1:14.42 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:12.24 | |||||||||
19 | Ida Mäki-Hokkonen | 2004 | 455 | 36.24 | 1:15.51 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:13.23 | |||||||||
20 | Henna Känsäkangas | 2004 | 453 | 36.10 | 1:15.66 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:14.25 | |||||||||
21 | Anni Ranta-Valkama | 2004 | 450 | 36.17 | 1:15.82 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:14.50 | |||||||||
22 | Aada Hakala | 2004 | 450 | 36.23 | 1:15.84 | |||||
Uinti Tampere | 1:14.01 | |||||||||
23 | Lotta Hermonen | 2004 | 443 | 35.57 | 1:16.20 | |||||
Kouvolan Uimarit | 1:14.86 | |||||||||
24 | Aliina Karvonen | 2004 | 441 | 37.11 | 1:16.30 | |||||
Simmis Wanda | 1:14.60 | |||||||||
25 | Anna Edwards | 2004 | 440 | 36.33 | 1:16.36 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:13.25 | |||||||||
26 | Helmi Haverinen | 2004 | 429 | 36.12 | 1:17.02 | |||||
Cetus Espoo | 1:14.80 | |||||||||
27 | Ella Nihtilä | 2004 | 406 | 37.10 | 1:18.45 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:14.96 | |||||||||
Laji 21, 100m SU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aino Hinkka | 2005 | 9 | 608 | 33.26 | 1:08.58 | ||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:08.43 | |||||||||
2 | Vilma Leppähaara | 2005 | 7 | 598 | 33.17 | 1:08.97 | ||||
Nummelan Kisaajat | 1:08.64 | |||||||||
3 | Kukka Kangas | 2005 | 6 | 567 | 33.70 | 1:10.22 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:11.21 | |||||||||
4 | Laura Kousa | 2005 | 5 | 536 | 34.19 | 1:11.52 | ||||
Cetus Espoo | 1:12.68 | |||||||||
5 | Sonila Selimi | 2005 | 4 | 503 | 34.73 | 1:13.07 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:13.29 | |||||||||
6 | Essi Ahvenainen | 2005 | 3 | 469 | 36.04 | 1:14.79 | ||||
Vanders | 1:16.51 | |||||||||
7 | Fiona Laakso | 2005 | 2 | 468 | 36.18 | 1:14.84 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:15.41 | |||||||||
8 | Aino Lepola | 2005 | 1 | 456 | 35.13 | 1:15.50 | ||||
TaTu Tampere | 1:15.38 | |||||||||
9 | Salma Mäntynen | 2005 | 455 | 35.18 | 1:15.53 | |||||
Uimaseura Aquila | 1:15.67 | |||||||||
10 | Milla Karttunen | 2005 | 450 | 36.58 | 1:15.79 | |||||
Raision Urheilijat | 1:15.53 | |||||||||
11 | Aino Tamminen | 2005 | 447 | 36.53 | 1:15.96 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:17.31 | |||||||||
12 | Ida Kauppinen | 2005 | 437 | 37.99 | 1:16.55 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:17.41 | |||||||||
13 | Elina Ryynänen | 2005 | 425 | 37.37 | 1:17.26 | |||||
Simmis Wanda | 1:15.67 | |||||||||
14 | Lumi Luoma | 2005 | 425 | 37.49 | 1:17.28 | |||||
Uinti Hyvinkää | 1:16.05 | |||||||||
15 | Maura Bergström | 2005 | 422 | 37.70 | 1:17.43 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:16.46 | |||||||||
16 | Iina Rissanen | 2005 | 421 | 37.15 | 1:17.53 | |||||
Vanders | 1:17.14 | |||||||||
17 | Moona Korpikoski | 2005 | 420 | 36.79 | 1:17.60 | |||||
Nokian Pyry | 1:15.34 | |||||||||
18 | Alma Hörkkö | 2005 | 406 | 37.64 | 1:18.43 | |||||
Simmis Wanda | 1:16.33 | |||||||||
19 | Laura Rajavaara | 2005 | 399 | 37.67 | 1:18.91 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:16.17 | |||||||||
20 | Ella Suominen | 2005 | 385 | 39.19 | 1:19.89 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:17.11 | |||||||||
21 | Sivi Juvakka | 2005 | 383 | 38.71 | 1:19.99 | |||||
Nokian Pyry | 1:17.38 | |||||||||
22 | Teea Jestoi | 2005 | 373 | 38.84 | 1:20.74 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:16.48 | |||||||||
Laji 22, 100m VU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ronny Brännkärr | 2002 | 9 | 691 | 25.20 | 53.05 | ||||
Kemin Työväen Uimarit | 53.32 | |||||||||
2 | Matias Hjelm | 2002 | 7 | 644 | 25.82 | 54.30 | ||||
Vanders | 55.27 | |||||||||
3 | Oscar Skjäl | 2002 | 6 | 635 | 26.13 | 54.55 | ||||
Cetus Espoo | 56.08 | |||||||||
4 | Roope Paatos | 2002 | 5 | 601 | 27.64 | 55.56 | ||||
Raision Urheilijat | 56.23 | |||||||||
5 | Ethan Brady | 2002 | 4 | 601 | 26.66 | 55.58 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 56.42 | |||||||||
6 | Leo Mikkonen | 2002 | 3 | 588 | 27.04 | 55.97 | ||||
Cetus Espoo | 56.67 | |||||||||
7 | Daniel Rinne | 2002 | 2 | 581 | 27.29 | 56.21 | ||||
Cetus Espoo | 56.99 | |||||||||
8 | Jasu Ovaskainen | 2002 | 1 | 579 | 27.10 | 56.28 | ||||
Lahden Uimaseura | 58.38 | |||||||||
9 | Elias Kukkonen | 2002 | 577 | 26.63 | 56.34 | |||||
ORCA Helsinki | 57.22 | |||||||||
10 | Robin Söderholm | 2002 | 575 | 27.43 | 56.41 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 57.03 | |||||||||
11 | Rasmus Söderholm | 2002 | 569 | 27.23 | 56.59 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 56.98 | |||||||||
12 | Elias Laine | 2002 | 563 | 27.11 | 56.79 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 58.18 | |||||||||
13 | Mihail Khanoukaev | 2002 | 548 | 27.20 | 57.32 | |||||
Cetus Espoo | 57.73 | |||||||||
14 | Jesse Anttila | 2002 | 547 | 27.30 | 57.35 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 57.50 | |||||||||
15 | Elias Saarinen | 2002 | 540 | 27.21 | 57.59 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 57.96 | |||||||||
16 | Onni-kalle Luomala | 2002 | 527 | 27.70 | 58.04 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 58.37 | |||||||||
17 | Matias Rajavaara | 2002 | 527 | 27.59 | 58.06 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 58.05 | |||||||||
18 | Lauri-luukas Jäntti | 2002 | 527 | 27.73 | 58.07 | |||||
Porin Uimaseura | 58.08 | |||||||||
19 | Manu Ursin | 2002 | 522 | 27.81 | 58.26 | |||||
Kouvolan Uimarit | 58.37 | |||||||||
20 | Axel Olander | 2002 | 508 | 28.82 | 58.78 | |||||
TaTu Tampere | 57.79 | |||||||||
- | Oskari Arvo | 2002 | DNF | |||||||
Aurajoen Uinti | 58.11 | |||||||||
Laji 22, 100m VU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lari Tumanoff | 2003 | 9 | 636 | 26.13 | 54.54 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 55.28 | |||||||||
2 | Lassi Haimi | 2003 | 7 | 616 | 26.77 | 55.11 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 55.62 | |||||||||
3 | Aku Kaila | 2003 | 6 | 606 | 27.47 | 55.42 | ||||
Raision Urheilijat | 57.44 | |||||||||
4 | Johan Krister Fredriksson | 2003 | 5 | 604 | 26.80 | 55.47 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 56.83 | |||||||||
5 | Santeri Herpola | 2003 | 4 | 583 | 26.23 | 56.15 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 56.02 | |||||||||
6 | Marcus Forsel | 2003 | 3 | 574 | 26.86 | 56.44 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 54.61 | |||||||||
7 | Alex Lydman | 2003 | 2 | 560 | 27.10 | 56.91 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 56.42 | |||||||||
8 | Tatu Hapuoja | 2003 | 1 | 555 | 27.53 | 57.07 | ||||
Uinti Tampere | 56.24 | |||||||||
9 | Simon Ravals | 2003 | 547 | 27.35 | 57.34 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 57.80 | |||||||||
10 | Risto Martikainen | 2003 | 513 | 27.99 | 58.58 | |||||
Kouvolan Uimarit | 58.30 | |||||||||
11 | Jami Ihalainen | 2003 | 510 | 28.31 | 58.71 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 57.61 | |||||||||
12 | Juuso Rahikainen | 2003 | 505 | 27.65 | 58.88 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 59.03 | |||||||||
13 | Pauli Rantamäki | 2003 | 487 | 27.71 | 59.62 | |||||
Octopus Lohja | 59.48 | |||||||||
14 | Eetu Palvanen | 2003 | 484 | 28.48 | 59.72 | |||||
Lahden Uimaseura | 59.64 | |||||||||
15 | Sami Uusikumpu | 2003 | 479 | 29.05 | 59.93 | |||||
Simmis Wanda | 1:00.16 | |||||||||
16 | Henri Heikkilä | 2003 | 477 | 28.86 | 1:00.00 | |||||
Uimaseura Aquila | 1:00.18 | |||||||||
17 | Olli-pekka Pietarila | 2003 | 473 | 28.58 | 1:00.20 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 59.73 | |||||||||
18 | Benjamin Evans | 2003 | 450 | 28.87 | 1:01.19 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 1:00.14 | |||||||||
19 | Matias Rasinmäki | 2003 | 426 | 29.06 | 1:02.34 | |||||
Cetus Espoo | 59.51 | |||||||||
Laji 22, 100m VU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Danil Seksenov | 2004 | 9 | 592 | 26.61 | 55.84 | ||||
Vanders | 57.34 | |||||||||
2 | Santeri Pulkkinen | 2004 | 7 | 564 | 27.23 | 56.75 | ||||
Lahden Uimaseura | 56.60 | |||||||||
3 | Juuso Leppänen | 2004 | 6 | 518 | 27.82 | 58.38 | ||||
Aurajoen Uinti | 58.71 | |||||||||
4 | Joonas Maaranen | 2004 | 5 | 518 | 27.80 | 58.39 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | 59.82 | |||||||||
5 | Pavel Pankratov | 2004 | 4 | 514 | 27.95 | 58.55 | ||||
TaTu Tampere | 58.69 | |||||||||
6 | Tino Kaukonen | 2004 | 3 | 506 | 27.45 | 58.86 | ||||
HTU Stadi | 58.78 | |||||||||
7 | Konsta Kallio | 2004 | 2 | 495 | 27.94 | 59.27 | ||||
Uinti Tampere | 1:00.44 | |||||||||
8 | Onni Äijälä | 2004 | 1 | 489 | 28.04 | 59.52 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | 59.73 | |||||||||
9 | Seweryn Pastucha | 2004 | 481 | 28.26 | 59.87 | |||||
Raision Urheilijat | 1:00.11 | |||||||||
10 | Davin Lindholm | 2004 | 479 | 28.68 | 59.93 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:01.90 | |||||||||
11 | Eetu Salo | 2004 | 476 | 28.26 | 1:00.04 | |||||
Kouvolan Uimarit | 1:01.89 | |||||||||
12 | Elmeri Aho | 2004 | 474 | 29.04 | 1:00.14 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:00.14 | |||||||||
13 | Aapo Kinnunen | 2004 | 451 | 28.70 | 1:01.14 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:00.82 | |||||||||
14 | Akseli Maaranen | 2004 | 440 | 29.52 | 1:01.65 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:01.42 | |||||||||
15 | Rasmus Koskela | 2004 | 440 | 29.31 | 1:01.67 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:02.56 | |||||||||
16 | Jesse Hyppönen | 2004 | 439 | 29.43 | 1:01.69 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:03.26 | |||||||||
17 | Weeti Virtanen | 2004 | 433 | 28.82 | 1:01.97 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:02.44 | |||||||||
18 | Touko Riipinen | 2004 | 428 | 29.15 | 1:02.22 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:02.87 | |||||||||
19 | Jaakko Pihlava | 2004 | 426 | 29.78 | 1:02.30 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:01.88 | |||||||||
20 | Oskar Tuominen | 2004 | 411 | 30.16 | 1:03.07 | |||||
Uinti Tampere | 1:03.50 | |||||||||
21 | Cedric Decena | 2004 | 408 | 30.06 | 1:03.21 | |||||
Oulun Lohet | 1:02.88 | |||||||||
- | Filip Jåfs | 2004 | DSQ | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:00.36 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 23, 200m VU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Rebekka Luoto | 2003 | 9 | 693 | 29.88 | 1:02.64 | 1:35.34 | 2:07.63 | ||
Raision Urheilijat | 2:06.83 | |||||||||
2 | Mathilda Puutio | 2003 | 7 | 663 | 30.62 | 1:03.47 | 1:36.63 | 2:09.51 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:10.80 | |||||||||
3 | Venla Säntti | 2003 | 6 | 645 | 30.54 | 1:03.54 | 1:36.88 | 2:10.71 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:14.34 | |||||||||
4 | Siiri Einiö | 2003 | 5 | 643 | 30.17 | 1:03.98 | 1:37.68 | 2:10.84 | ||
Gladius Kirkkonummi | 2:11.03 | |||||||||
5 | Madeleine Hiltunen | 2003 | 4 | 620 | 31.38 | 1:05.32 | 1:39.40 | 2:12.49 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:13.75 | |||||||||
6 | Kaisa Himanen | 2003 | 3 | 596 | 30.95 | 1:05.11 | 1:40.23 | 2:14.20 | ||
Mikkelin Uimaseura | 2:14.12 | |||||||||
7 | Kiira Kangasniemi | 2003 | 2 | 572 | 31.08 | 1:05.37 | 1:40.80 | 2:16.09 | ||
Seinäjoen Uimarit-58 | 2:17.21 | |||||||||
8 | Maija Nurmi | 2003 | 1 | 563 | 31.22 | 1:05.66 | 1:41.22 | 2:16.82 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:15.53 | |||||||||
9 | Iris Hanski | 2003 | 561 | 30.74 | 1:05.59 | 1:41.49 | 2:16.96 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:18.59 | |||||||||
10 | Juulia Käräjämies | 2003 | 558 | 30.52 | 1:05.30 | 1:41.07 | 2:17.16 | |||
Nummelan Kisaajat | 2:15.35 | |||||||||
10 | Senni Mattila | 2003 | 558 | 30.45 | 1:04.85 | 1:40.95 | 2:17.16 | |||
Porin Uimaseura | 2:18.31 | |||||||||
12 | Minja Lukkari | 2003 | 555 | 30.82 | 1:04.92 | 1:40.86 | 2:17.44 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:13.82 | |||||||||
13 | Milla-lotta Tapanainen | 2003 | 546 | 32.98 | 1:06.41 | 1:42.56 | 2:18.22 | |||
Cetus Espoo | 2:18.18 | |||||||||
14 | Milla Hyttinen | 2003 | 541 | 31.14 | 1:06.13 | 1:42.17 | 2:18.57 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:17.16 | |||||||||
15 | Emma Johansson | 2003 | 537 | 32.00 | 1:07.24 | 1:43.72 | 2:18.95 | |||
Cetus Espoo | 2:18.11 | |||||||||
16 | Essi Salokorpi | 2003 | 532 | 31.82 | 1:06.99 | 1:43.57 | 2:19.39 | |||
Cetus Espoo | 2:19.70 | |||||||||
16 | Hilla Kuuva | 2003 | 532 | 31.96 | 1:07.36 | 1:43.66 | 2:19.39 | |||
Lappeenrannan Uimarit | 2:18.82 | |||||||||
18 | Kerttu Nurmi | 2003 | 530 | 31.28 | 1:06.01 | 1:42.55 | 2:19.58 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:16.82 | |||||||||
19 | Henna Hökkä | 2003 | 520 | 32.17 | 1:07.74 | 1:44.16 | 2:20.45 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:17.10 | |||||||||
20 | Martta Ruuska | 2003 | 516 | 32.02 | 1:07.26 | 1:44.39 | 2:20.78 | |||
Swimming Jyväskylä | 2:16.62 | |||||||||
21 | Saana Yritys | 2003 | 488 | 32.23 | 1:08.00 | 1:46.63 | 2:23.44 | |||
Uinti Hyvinkää | 2:18.86 | |||||||||
Laji 23, 200m VU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Petra Ansaranta | 2004 | 9 | 680 | 30.71 | 1:03.80 | 1:36.61 | 2:08.43 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:10.36 | |||||||||
2 | Sohvi Kallinen | 2004 | 7 | 660 | 31.03 | 1:04.44 | 1:37.66 | 2:09.73 | ||
Lahden Uimaseura | 2:14.97 | |||||||||
3 | Irene Mäkilä | 2004 | 6 | 650 | 30.74 | 1:04.44 | 1:37.37 | 2:10.37 | ||
Raision Urheilijat | 2:11.67 | |||||||||
4 | Aino-kaisa Paatos | 2004 | 5 | 625 | 31.25 | 1:05.79 | 1:39.47 | 2:12.12 | ||
Raision Urheilijat | 2:15.11 | |||||||||
5 | Kanerva Kinnunen | 2004 | 4 | 602 | 30.41 | 1:04.69 | 1:39.35 | 2:13.77 | ||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:17.89 | |||||||||
6 | Aamu Änkilä | 2004 | 3 | 591 | 30.56 | 1:04.29 | 1:39.14 | 2:14.57 | ||
Helsingfors Simsällskap | 2:18.06 | |||||||||
7 | Jenna Pulkkinen | 2004 | 2 | 588 | 30.56 | 1:04.63 | 1:39.35 | 2:14.83 | ||
Kouvolan Uimarit | 2:13.78 | |||||||||
8 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 1 | 585 | 30.92 | 1:04.98 | 1:40.36 | 2:15.02 | ||
Cetus Espoo | 2:16.27 | |||||||||
9 | Siiri Arjanmaa | 2004 | 577 | 31.46 | 1:06.07 | 1:41.05 | 2:15.66 | |||
Uinti Tampere | 2:17.26 | |||||||||
10 | Olga Emilia Mattila | 2004 | 572 | 31.15 | 1:05.55 | 1:41.45 | 2:16.06 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:18.16 | |||||||||
11 | Aino Rantala | 2004 | 567 | 31.44 | 1:05.85 | 1:41.65 | 2:16.46 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:18.06 | |||||||||
12 | Santra Nieminen | 2004 | 563 | 32.10 | 1:06.33 | 1:42.08 | 2:16.82 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:19.88 | |||||||||
13 | Annukka Pihkamäki | 2004 | 557 | 30.64 | 1:04.80 | 1:40.63 | 2:17.30 | |||
Riihimäen Uimaseura | 2:15.04 | |||||||||
14 | Riikka Niskala | 2004 | 549 | 32.01 | 1:07.52 | 1:43.62 | 2:17.94 | |||
Raision Urheilijat | 2:20.67 | |||||||||
15 | Aliina Karvonen | 2004 | 546 | 31.94 | 1:06.84 | 1:43.19 | 2:18.20 | |||
Simmis Wanda | 2:19.92 | |||||||||
16 | Emmi Manninen | 2004 | 539 | 31.14 | 1:06.64 | 1:43.26 | 2:18.80 | |||
Uinti Tampere | 2:20.45 | |||||||||
17 | Lotta Hermonen | 2004 | 532 | 31.28 | 1:06.90 | 1:43.55 | 2:19.37 | |||
Kouvolan Uimarit | 2:22.19 | |||||||||
18 | Adeliina Kaarlenkaski | 2004 | 529 | 31.30 | 1:06.21 | 1:42.54 | 2:19.62 | |||
Uinti Tampere | 2:21.49 | |||||||||
19 | Veera Säämänen | 2004 | 519 | 32.19 | 1:07.34 | 1:43.80 | 2:20.56 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:18.41 | |||||||||
20 | Nea Mustonen | 2004 | 489 | 32.43 | 1:08.76 | 1:47.16 | 2:23.34 | |||
Lahden Uimaseura | 2:19.41 | |||||||||
21 | Anni Hyttinen | 2004 | 486 | 32.44 | 1:09.69 | 1:47.22 | 2:23.65 | |||
Aurajoen Uinti | 2:21.65 | |||||||||
22 | Sofia Salospohja | 2004 | 485 | 31.98 | 1:08.25 | 1:46.17 | 2:23.73 | |||
Raision Urheilijat | 2:21.55 | |||||||||
Laji 23, 200m VU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aino Hinkka | 2005 | 9 | 619 | 32.21 | 1:07.65 | 1:40.77 | 2:12.55 | ||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:14.90 | |||||||||
2 | Tuuli Pippuri | 2005 | 7 | 592 | 31.86 | 1:07.40 | 1:41.09 | 2:14.53 | ||
Cetus Espoo | 2:14.75 | |||||||||
3 | Karla Tiainen | 2005 | 6 | 576 | 32.10 | 1:07.11 | 1:41.85 | 2:15.71 | ||
Simmis Wanda | 2:16.59 | |||||||||
4 | Kerttu Taponen | 2005 | 5 | 576 | 32.01 | 1:06.34 | 1:41.08 | 2:15.72 | ||
Aurajoen Uinti | 2:18.72 | |||||||||
5 | Vilma Leppähaara | 2005 | 4 | 562 | 31.69 | 1:06.90 | 1:42.34 | 2:16.89 | ||
Nummelan Kisaajat | 2:17.95 | |||||||||
6 | Kira Lindroos | 2005 | 3 | 552 | 31.73 | 1:07.10 | 1:42.21 | 2:17.71 | ||
Cetus Espoo | 2:14.94 | |||||||||
7 | Veera Korsoff | 2005 | 2 | 549 | 31.28 | 1:06.20 | 1:42.19 | 2:17.91 | ||
Helsingfors Simsällskap | 2:21.89 | |||||||||
8 | Ada Hakkarainen | 2005 | 1 | 543 | 32.73 | 1:07.64 | 1:42.95 | 2:18.41 | ||
Helsingfors Simsällskap | 2:20.10 | |||||||||
9 | Maria Korkalainen | 2005 | 538 | 32.48 | 1:07.58 | 1:43.61 | 2:18.90 | |||
Joensuun Uimaseura | 2:21.32 | |||||||||
10 | Meea Juntunen | 2005 | 516 | 32.68 | 1:09.08 | 1:46.12 | 2:20.85 | |||
Tuusulan Uimaseura | 2:25.18 | |||||||||
11 | Aino Tamminen | 2005 | 508 | 32.15 | 1:09.06 | 1:46.24 | 2:21.53 | |||
Lappeenrannan Uimarit | 2:23.09 | |||||||||
12 | Emilia Niemi | 2005 | 508 | 30.76 | 1:05.90 | 1:43.65 | 2:21.59 | |||
Octopus Lohja | 2:23.70 | |||||||||
13 | Salma Mäntynen | 2005 | 498 | 31.94 | 1:09.28 | 1:46.12 | 2:22.50 | |||
Uimaseura Aquila | 2:23.27 | |||||||||
14 | Milla Lempiälä | 2005 | 497 | 33.15 | 1:09.82 | 1:47.18 | 2:22.61 | |||
Loimaan Uimaseura | 2:27.85 | |||||||||
15 | Inka Vahtola | 2005 | 495 | 32.85 | 1:09.08 | 1:46.67 | 2:22.78 | |||
Cetus Espoo | 2:27.51 | |||||||||
16 | Minttu Kiili | 2005 | 495 | 31.60 | 1:07.96 | 1:44.77 | 2:22.82 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:26.35 | |||||||||
17 | Anna Hakkarainen | 2005 | 494 | 32.24 | 1:08.49 | 1:46.11 | 2:22.87 | |||
Cetus Espoo | 2:24.75 | |||||||||
18 | Riina Niemi | 2005 | 494 | 31.97 | 1:07.88 | 1:45.65 | 2:22.91 | |||
Swimming Club Rovaniemi | 2:24.99 | |||||||||
19 | Juulia Sakomaa | 2005 | 493 | 33.19 | 1:10.04 | 1:47.66 | 2:22.92 | |||
Lahden Uimaseura | 2:26.75 | |||||||||
20 | Alexia Tahkola | 2005 | 492 | 32.15 | 1:09.28 | 1:46.93 | 2:23.04 | |||
Oulun Lohet | 2:25.50 | |||||||||
21 | Moona Korpikoski | 2005 | 490 | 32.30 | 1:10.16 | 1:47.36 | 2:23.27 | |||
Nokian Pyry | 2:26.28 | |||||||||
22 | Elina Ryynänen | 2005 | 488 | 31.63 | 1:07.88 | 1:45.94 | 2:23.44 | |||
Simmis Wanda | 2:25.94 | |||||||||
23 | Viivi Säntti | 2005 | 476 | 32.79 | 1:09.19 | 1:47.14 | 2:24.65 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:25.07 | |||||||||
24 | Ella Suominen | 2005 | 472 | 33.54 | 1:10.46 | 1:48.05 | 2:25.02 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:25.62 | |||||||||
25 | Milla Karttunen | 2005 | 471 | 33.59 | 1:10.34 | 1:48.26 | 2:25.15 | |||
Raision Urheilijat | 2:25.36 | |||||||||
26 | Roosa Tuomainen | 2005 | 465 | 33.02 | 1:10.48 | 1:48.39 | 2:25.74 | |||
Salon Uimarit | 2:25.30 | |||||||||
27 | Laura Kousa | 2005 | 465 | 32.66 | 1:10.33 | 1:48.62 | 2:25.78 | |||
Cetus Espoo | 2:27.30 | |||||||||
28 | Maura Bergström | 2005 | 461 | 33.26 | 1:09.88 | 1:48.18 | 2:26.20 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:26.92 | |||||||||
29 | Melissa Miettinen | 2005 | 457 | 32.93 | 1:11.21 | 1:49.82 | 2:26.59 | |||
Helsingin Uimarit | 2:27.05 | |||||||||
30 | Nelli Rauhanen | 2005 | 456 | 32.74 | 1:09.68 | 1:48.49 | 2:26.71 | |||
Raision Urheilijat | 2:27.14 | |||||||||
31 | Veera Välivainio | 2005 | 455 | 31.64 | 1:09.21 | 1:48.75 | 2:26.85 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:25.10 | |||||||||
32 | Eevi-maria Bogdanova | 2005 | 442 | 33.79 | 1:10.70 | 1:50.03 | 2:28.30 | |||
Lahden Uimaseura | 2:27.72 | |||||||||
Laji 24, 200m PU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jesper Lietzén | 2002 | 9 | 569 | 29.22 | 1:03.57 | 1:39.09 | 2:14.56 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:16.05 | |||||||||
2 | Wäinö Koskinen | 2002 | 7 | 559 | 28.86 | 1:02.53 | 1:37.90 | 2:15.34 | ||
Uinti Tampere | 2:19.05 | |||||||||
3 | Eemeli Leinonen | 2002 | 6 | 524 | 29.10 | 1:02.61 | 1:38.89 | 2:18.27 | ||
Uinti Tampere | 2:18.95 | |||||||||
4 | Efim Romanov | 2002 | 5 | 524 | 29.36 | 1:03.66 | 1:39.76 | 2:18.28 | ||
TaTu Tampere | 2:15.18 | |||||||||
5 | Ethan Brady | 2002 | 4 | 468 | 30.66 | 1:07.38 | 1:45.29 | 2:23.57 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:22.39 | |||||||||
6 | Elias Juntunen | 2002 | 3 | 405 | 32.03 | 1:09.70 | 1:49.98 | 2:30.67 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:28.41 | |||||||||
7 | Benjamin Kangas | 2002 | 2 | 392 | 31.25 | 1:09.04 | 1:49.27 | 2:32.24 | ||
Haminan Uimaseura | 2:28.32 | |||||||||
8 | Ville Korpilähde | 2002 | 1 | 381 | 29.81 | 1:06.84 | 1:47.80 | 2:33.76 | ||
Swimming Club Rovaniemi | 2:36.75 | |||||||||
9 | Daniel Rinne | 2002 | 379 | 32.78 | 1:12.85 | 1:55.12 | 2:33.99 | |||
Cetus Espoo | 2:30.71 | |||||||||
10 | Joel Korhonen | 2002 | 377 | 32.29 | 1:11.49 | 1:53.00 | 2:34.24 | |||
Helsingin Uimarit | 2:33.91 | |||||||||
11 | Mio Harju | 2002 | 361 | 32.40 | 1:11.42 | 1:53.11 | 2:36.48 | |||
TaTu Tampere | 2:37.24 | |||||||||
- | Lasse Pulkkinen | 2002 | DNF | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 2:17.50 | |||||||||
Laji 24, 200m PU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Arttu Mäenpää | 2003 | 9 | 592 | 28.71 | 1:02.59 | 1:37.38 | 2:12.77 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:15.40 | |||||||||
2 | Aleksi Koprinen | 2003 | 7 | 572 | 29.00 | 1:03.28 | 1:39.16 | 2:14.29 | ||
Helsingfors Simsällskap | 2:18.29 | |||||||||
3 | Lassi Haimi | 2003 | 6 | 555 | 30.11 | 1:04.80 | 1:40.52 | 2:15.62 | ||
Helsingfors Simsällskap | 2:17.96 | |||||||||
4 | Lari Tumanoff | 2003 | 5 | 538 | 29.64 | 1:04.43 | 1:40.91 | 2:17.08 | ||
Helsingfors Simsällskap | 2:17.71 | |||||||||
5 | Luukas Vainio | 2003 | 4 | 486 | 30.15 | 1:06.13 | 1:43.95 | 2:21.82 | ||
Cetus Espoo | 2:24.21 | |||||||||
6 | Isak Jatkola | 2003 | 3 | 450 | 31.37 | 1:07.85 | 1:45.63 | 2:25.45 | ||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 2:28.27 | |||||||||
7 | Alex Lydman | 2003 | 2 | 450 | 29.79 | 1:05.12 | 1:43.30 | 2:25.50 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:16.39 | |||||||||
8 | Niklas Hatakka | 2003 | 1 | 447 | 31.10 | 1:08.10 | 1:46.86 | 2:25.77 | ||
Cetus Espoo | 2:30.80 | |||||||||
9 | Niko Matela | 2003 | 426 | 32.19 | 1:08.97 | 1:47.32 | 2:28.13 | |||
Lappeenrannan Uimarit | 2:30.54 | |||||||||
10 | Toni Lipponen | 2003 | 362 | 33.11 | 1:12.34 | 1:55.87 | 2:36.33 | |||
Kemin Uimaseura | 2:34.79 | |||||||||
11 | Juho Marjala | 2003 | 361 | 33.12 | 1:11.96 | 1:52.82 | 2:36.47 | |||
Simmis Wanda | 2:37.29 | |||||||||
12 | Matias Rasinmäki | 2003 | 352 | 33.41 | 1:11.93 | 1:54.18 | 2:37.83 | |||
Cetus Espoo | 2:31.30 | |||||||||
13 | Eetu Palvanen | 2003 | 344 | 33.10 | 1:14.96 | 1:58.78 | 2:39.11 | |||
Lahden Uimaseura | 2:31.27 | |||||||||
14 | Visa Kotiniitty | 2003 | 340 | 32.42 | 1:12.39 | 1:56.16 | 2:39.62 | |||
Uinti Tampere | 2:43.10 | |||||||||
15 | Roni Severinkangas | 2003 | 267 | 33.59 | 1:13.66 | 2:00.07 | 2:53.09 | |||
Cetus Espoo | 2:39.44 | |||||||||
- | Paavo Erkinaro | 2003 | DNF | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 2:39.65 | |||||||||
Laji 24, 200m PU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Verneri Lehtovaara | 2004 | 9 | 504 | 29.81 | 1:05.04 | 1:43.43 | 2:20.06 | ||
Salon Uimarit | 2:30.24 | |||||||||
2 | Lassi Niemi | 2004 | 7 | 476 | 30.29 | 1:05.79 | 1:43.59 | 2:22.78 | ||
TaTu Tampere | 2:29.01 | |||||||||
3 | Arttu Haipus | 2004 | 6 | 429 | 32.15 | 1:09.27 | 1:48.59 | 2:27.81 | ||
Kempeleen Pyrintö | 2:40.50 | |||||||||
4 | Miro Birkstedt | 2004 | 5 | 423 | 31.43 | 1:08.24 | 1:47.60 | 2:28.50 | ||
TaTu Tampere | 2:35.78 | |||||||||
5 | Eetu Haipus | 2004 | 4 | 403 | 32.77 | 1:10.60 | 1:49.69 | 2:30.95 | ||
Kempeleen Pyrintö | 2:38.51 | |||||||||
6 | Riccardo Castagno | 2004 | 3 | 347 | 32.34 | 1:11.27 | 1:54.19 | 2:38.55 | ||
Uinti Tampere | 2:42.15 | |||||||||
7 | Joonas Maaranen | 2004 | 2 | 340 | 33.40 | 1:13.79 | 1:56.32 | 2:39.69 | ||
Hyvinkään Uimaseura | 2:44.75 | |||||||||
8 | Juuso Leppänen | 2004 | 1 | 316 | 32.74 | 1:12.37 | 1:57.65 | 2:43.70 | ||
Aurajoen Uinti | 2:47.12 | |||||||||
9 | Otto Nurminen | 2004 | 314 | 35.47 | 1:16.98 | 1:59.91 | 2:43.99 | |||
Raision Urheilijat | 2:44.29 | |||||||||
10 | Niilo Kilpeläinen | 2004 | 310 | 32.39 | 1:12.64 | 1:57.61 | 2:44.63 | |||
TaTu Tampere | 2:41.71 | |||||||||
11 | Jere Hannuksela | 2004 | 294 | 34.08 | 1:15.46 | 2:00.94 | 2:47.66 | |||
Haukiputaan Heitto | 2:49.91 | |||||||||
12 | Mikael Hirsiniemi | 2004 | 280 | 35.33 | 1:18.89 | 2:06.53 | 2:50.35 | |||
Aurajoen Uinti | 2:46.45 | |||||||||
13 | Akseli Kotti | 2004 | 265 | 37.24 | 1:22.41 | 2:08.20 | 2:53.40 | |||
TaTu Tampere | 2:50.93 | |||||||||
Laji 25, 4X50m SKUV 2T/2P T15/P16, Loppukilpailut 13 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | RaisU seka 1 | 2002 | 18 | 1:55.23 | ||||||
Raision Urheilijat | 2:00.09 | |||||||||
Aku Kaila | 2003 | 28.81 | 28.81 | |||||||
Rebekka Luoto | 2003 | 33.13 | 1:01.94 | |||||||
Roope Paatos | 2002 | 26.30 | 1:28.24 | |||||||
Irene Mäkilä | 2004 | 26.99 | 1:55.23 | |||||||
2 | AUi seka [2002] | 2002 | 14 | 1:55.29 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:57.43 | |||||||||
Sylvia Kuusisto | 2003 | 31.28 | 31.28 | |||||||
Oskari Arvo | 2002 | 31.10 | 1:02.38 | |||||||
Ibrahim Ezzat | 2002 | 25.55 | 1:27.93 | |||||||
Daniela Degenhardt | 2003 | 27.36 | 1:55.29 | |||||||
3 | Cetus 1 | 2002 | 12 | 1:56.64 | ||||||
Cetus Espoo | 1:58.14 | |||||||||
Laura Kellberg | 2003 | 30.87 | 30.87 | |||||||
Verneri Viisanen | 2002 | 30.84 | 1:01.71 | |||||||
Leo Mikkonen | 2002 | 26.91 | 1:28.62 | |||||||
Isabella Renwick | 2003 | 28.02 | 1:56.64 | |||||||
4 | Cetus 2 | 2002 | 10 | 1:58.38 | ||||||
Cetus Espoo | 2:02.29 | |||||||||
Aada Rissanen | 2004 | 32.59 | 32.59 | |||||||
Mihail Khanoukaev | 2002 | 30.99 | 1:03.58 | |||||||
Oscar Skjäl | 2002 | 26.26 | 1:29.84 | |||||||
Kira Lindroos | 2005 | 28.54 | 1:58.38 | |||||||
5 | VUS-VSS | 2002 | 8 | 1:58.47 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:59.50 | |||||||||
Petra Kivi | 2003 | 32.06 | 32.06 | |||||||
Emma Haglund | 2003 | 33.99 | 1:06.05 | |||||||
Alex Lydman | 2003 | 27.41 | 1:33.46 | |||||||
Simon Ravals | 2003 | 25.01 | 1:58.47 | |||||||
6 | HSS Seka 1 | 2003 | 6 | 1:58.85 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 2:01.15 | |||||||||
Rasmus Söderholm | 2002 | 29.27 | 29.27 | |||||||
Aleksi Koprinen | 2003 | 31.75 | 1:01.02 | |||||||
Lotta Pälsi | 2004 | 29.57 | 1:30.59 | |||||||
Peppi Vesalainen | 2004 | 28.26 | 1:58.85 | |||||||
7 | ÅSK 2 | 2002 | 4 | 1:59.82 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:01.98 | |||||||||
Elias Laine | 2002 | 29.68 | 29.68 | |||||||
Jesper Lietzén | 2002 | 30.66 | 1:00.34 | |||||||
Sonila Selimi | 2005 | 31.33 | 1:31.67 | |||||||
Iris Hanski | 2003 | 28.15 | 1:59.82 | |||||||
8 | LaUS 1 | 2002 | 2 | 2:00.33 | ||||||
Lahden Uimaseura | 2:04.03 | |||||||||
Minttu Paalanen | 2003 | 33.40 | 33.40 | |||||||
Santeri Pulkkinen | 2004 | 32.42 | 1:05.82 | |||||||
Jasu Ovaskainen | 2002 | 27.51 | 1:33.33 | |||||||
Julia Sairanen | 2003 | 27.00 | 2:00.33 | |||||||
9 | UiTa 1 | 2002 | 2:00.55 | |||||||
Uinti Tampere | 2:00.98 | |||||||||
Tatu Hapuoja | 2003 | 31.12 | 31.12 | |||||||
Siiri Ala-Karvia | 2004 | 34.49 | 1:05.61 | |||||||
Eemeli Leinonen | 2002 | 27.53 | 1:33.14 | |||||||
Siiri Arjanmaa | 2004 | 27.41 | 2:00.55 | |||||||
10 | Cetus 3 | 2002 | 2:01.63 | |||||||
Cetus Espoo | 2:03.20 | |||||||||
Niklas Hatakka | 2003 | 29.99 | 29.99 | |||||||
Cindy Palm | 2003 | 34.78 | 1:04.77 | |||||||
Daniel Rinne | 2002 | 27.96 | 1:32.73 | |||||||
Greta Beszteri | 2004 | 28.90 | 2:01.63 | |||||||
11 | UiTa 2 | 2002 | 2:03.39 | |||||||
Uinti Tampere | 2:04.53 | |||||||||
Akseli Hakala | 2003 | 30.65 | 30.65 | |||||||
Aada Hakala | 2004 | 35.41 | 1:06.06 | |||||||
Adeliina Kaarlenkaski | 2004 | 31.01 | 1:37.07 | |||||||
Henri Naarajärvi | 2002 | 26.32 | 2:03.39 | |||||||
12 | KoU seka [2002] | 2002 | 2:03.48 | |||||||
Kouvolan Uimarit | 2:05.62 | |||||||||
Risto Martikainen | 2003 | 31.53 | 31.53 | |||||||
Jenna Pulkkinen | 2004 | 34.55 | 1:06.08 | |||||||
Manu Ursin | 2002 | 28.47 | 1:34.55 | |||||||
Lotta Hermonen | 2004 | 28.93 | 2:03.48 | |||||||
13 | RiUS seka 1 | 2002 | 2:04.27 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 2:06.64 | |||||||||
Tino Lukkaroinen | 2002 | 32.62 | 32.62 | |||||||
Aida Pasma | 2003 | 35.19 | 1:07.81 | |||||||
Elias Saarinen | 2002 | 27.87 | 1:35.68 | |||||||
Annukka Pihkamäki | 2004 | 28.59 | 2:04.27 | |||||||
14 | SiWa seka | 2003 | 2:04.46 | |||||||
Simmis Wanda | 2:04.34 | |||||||||
Laura Nissi | 2004 | 33.94 | 33.94 | |||||||
Sami Uusikumpu | 2003 | 33.85 | 1:07.79 | |||||||
Karla Tiainen | 2005 | 30.39 | 1:38.18 | |||||||
Miro Merinen | 2003 | 26.28 | 2:04.46 | |||||||
15 | ÅSK 3 | 2002 | 2:04.91 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:05.99 | |||||||||
Samu Petteri Kallio | 2002 | 31.30 | 31.30 | |||||||
Iiris Yli-Jama | 2003 | 36.12 | 1:07.42 | |||||||
Oona Sirkiä | 2004 | 30.96 | 1:38.38 | |||||||
Aapo Kinnunen | 2004 | 26.53 | 2:04.91 | |||||||
- | ÅSK 1 | 2002 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:59.97 | |||||||||
Kukka Kangas | 2005 | 33.26 | 33.26 | |||||||
SW 10.11 Vaihtorikko | ||||||||||
Laji 26, 200m RU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mihail Khanoukaev | 2002 | 9 | 639 | 32.83 | 1:09.57 | 1:48.05 | 2:27.39 | ||
Cetus Espoo | 2:26.66 | |||||||||
2 | Verneri Viisanen | 2002 | 7 | 603 | 34.78 | 1:13.31 | 1:52.61 | 2:30.30 | ||
Cetus Espoo | 2:28.68 | |||||||||
3 | Jesper Lietzén | 2002 | 6 | 598 | 33.92 | 1:12.56 | 1:51.86 | 2:30.69 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:28.77 | |||||||||
4 | Lasse Pulkkinen | 2002 | 5 | 598 | 33.67 | 1:12.19 | 1:51.96 | 2:30.74 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:29.12 | |||||||||
5 | Kirill Helsing | 2002 | 4 | 542 | 35.18 | 1:15.38 | 1:55.90 | 2:35.75 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:40.69 | |||||||||
6 | Petr Pankratov | 2002 | 3 | 526 | 35.09 | 1:15.26 | 1:56.64 | 2:37.33 | ||
TaTu Tampere | 2:33.41 | |||||||||
7 | Aleksi Rajaniemi | 2002 | 2 | 523 | 35.17 | 1:15.36 | 1:57.07 | 2:37.58 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:37.71 | |||||||||
8 | Robin Söderholm | 2002 | 1 | 505 | 34.83 | 1:15.51 | 1:58.09 | 2:39.44 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:38.98 | |||||||||
9 | Valtteri Taskinen | 2002 | 497 | 35.46 | 1:15.39 | 1:57.34 | 2:40.33 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:39.68 | |||||||||
10 | Henrik Siltari | 2002 | 484 | 34.61 | 1:15.46 | 1:58.10 | 2:41.75 | |||
Kemin Uimaseura | 2:42.38 | |||||||||
11 | Jerry Roine | 2002 | 461 | 36.46 | 1:17.86 | 2:00.67 | 2:44.33 | |||
Järvenpään Uintiklubi | 2:44.63 | |||||||||
12 | Mikael Nurmela | 2002 | 452 | 37.94 | 1:19.67 | 2:02.87 | 2:45.41 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | 2:41.39 | |||||||||
13 | Jere Broman | 2002 | 429 | 37.43 | 1:20.69 | 2:04.98 | 2:48.32 | |||
Nokian Pyry | 2:48.02 | |||||||||
Laji 26, 200m RU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jami Ihalainen | 2003 | 9 | 646 | 33.05 | 1:09.86 | 1:47.70 | 2:26.89 | ||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:29.99 | |||||||||
2 | Olli-pekka Pietarila | 2003 | 7 | 586 | 34.47 | 1:13.06 | 1:52.25 | 2:31.72 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:33.83 | |||||||||
3 | Niklas Hatakka | 2003 | 6 | 513 | 36.37 | 1:16.69 | 1:57.38 | 2:38.57 | ||
Cetus Espoo | 2:40.40 | |||||||||
4 | Aleksi Koprinen | 2003 | 5 | 510 | 34.68 | 1:15.25 | 1:57.90 | 2:38.88 | ||
Helsingfors Simsällskap | 2:32.50 | |||||||||
5 | Paavo Erkinaro | 2003 | 4 | 493 | 35.70 | 1:16.32 | 1:58.76 | 2:40.69 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:39.77 | |||||||||
6 | Niko Matela | 2003 | 3 | 488 | 37.44 | 1:18.44 | 2:00.04 | 2:41.23 | ||
Lappeenrannan Uimarit | 2:44.51 | |||||||||
7 | Oskari Repo | 2003 | 2 | 472 | 36.41 | 1:17.41 | 2:00.00 | 2:43.03 | ||
Cetus Espoo | 2:51.39 | |||||||||
8 | Joona Kortteinen | 2003 | 1 | 466 | 36.74 | 1:18.51 | 2:01.51 | 2:43.79 | ||
Uinti Tampere | 2:41.49 | |||||||||
9 | Eemil Kankare | 2003 | 465 | 36.34 | 1:19.55 | 2:02.89 | 2:43.83 | |||
Aurajoen Uinti | 2:46.35 | |||||||||
10 | Risto Martikainen | 2003 | 453 | 36.30 | 1:17.70 | 2:01.84 | 2:45.29 | |||
Kouvolan Uimarit | 2:45.26 | |||||||||
11 | Elias Kalliokoski | 2003 | 453 | 37.85 | 1:19.70 | 2:02.52 | 2:45.31 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:44.53 | |||||||||
12 | Sami Uusikumpu | 2003 | 444 | 36.50 | 1:18.79 | 2:02.55 | 2:46.43 | |||
Simmis Wanda | 2:41.90 | |||||||||
13 | Juuso Rahikainen | 2003 | 440 | 38.16 | 1:20.85 | 2:04.17 | 2:46.97 | |||
Tuusulan Uimaseura | 2:46.68 | |||||||||
14 | Topi Immonen | 2003 | 433 | 37.79 | 1:21.55 | 2:05.06 | 2:47.86 | |||
Lappeenrannan Uimarit | 2:51.60 | |||||||||
15 | Henri Heikkilä | 2003 | 422 | 38.04 | 1:22.81 | 2:07.67 | 2:49.25 | |||
Uimaseura Aquila | 2:51.08 | |||||||||
16 | Lauri Tolvanen | 2003 | 420 | 37.28 | 1:19.99 | 2:04.30 | 2:49.55 | |||
Haminan Uimaseura | 2:47.32 | |||||||||
17 | Akseli Hakala | 2003 | 411 | 37.31 | 1:21.61 | 2:05.70 | 2:50.78 | |||
Uinti Tampere | 2:45.90 | |||||||||
18 | Ville Savulahti | 2003 | 403 | 38.30 | 1:22.29 | 2:07.18 | 2:51.81 | |||
Riihimäen Uimaseura | 2:53.13 | |||||||||
19 | Antti Oinonen | 2003 | 401 | 38.58 | 1:22.29 | 2:08.56 | 2:52.22 | |||
Uinti Imatra | 2:49.43 | |||||||||
20 | Sihan Yu | 2003 | 377 | 38.21 | 1:22.20 | 2:08.83 | 2:55.80 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:50.73 | |||||||||
21 | Pauli Rantamäki | 2003 | 368 | 38.04 | 1:23.45 | 2:10.49 | 2:57.15 | |||
Octopus Lohja | 2:53.42 | |||||||||
Laji 26, 200m RU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Santeri Pulkkinen | 2004 | 9 | 527 | 35.94 | 1:16.63 | 1:57.69 | 2:37.15 | ||
Lahden Uimaseura | 2:43.61 | |||||||||
2 | Davin Lindholm | 2004 | 7 | 488 | 35.85 | 1:16.51 | 1:58.58 | 2:41.23 | ||
Helsingfors Simsällskap | 2:39.97 | |||||||||
3 | Joonas Maaranen | 2004 | 6 | 479 | 37.25 | 1:18.85 | 2:01.10 | 2:42.32 | ||
Hyvinkään Uimaseura | 2:50.74 | |||||||||
4 | Veerti Juurakko | 2004 | 5 | 458 | 36.61 | 1:18.64 | 2:00.71 | 2:44.75 | ||
Cetus Espoo | 2:49.03 | |||||||||
5 | Niilo Kilpeläinen | 2004 | 4 | 444 | 36.42 | 1:18.71 | 2:02.25 | 2:46.40 | ||
TaTu Tampere | 2:50.45 | |||||||||
6 | Pavel Pankratov | 2004 | 3 | 442 | 37.48 | 1:20.50 | 2:04.41 | 2:46.70 | ||
TaTu Tampere | 2:51.33 | |||||||||
7 | Akseli Maaranen | 2004 | 2 | 428 | 38.72 | 1:23.11 | 2:05.55 | 2:48.49 | ||
Hyvinkään Uimaseura | 2:54.04 | |||||||||
8 | Weeti Virtanen | 2004 | 1 | 423 | 37.35 | 1:20.95 | 2:05.53 | 2:49.14 | ||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:50.44 | |||||||||
9 | Joona Saloniemi | 2004 | 408 | 37.81 | 1:22.46 | 2:08.91 | 2:51.18 | |||
TaTu Tampere | 2:54.94 | |||||||||
10 | Jesse Hyppönen | 2004 | 389 | 38.57 | 1:22.43 | 2:08.01 | 2:53.89 | |||
Lahden Uimaseura | 2:53.60 | |||||||||
11 | Seweryn Pastucha | 2004 | 383 | 39.52 | 1:25.05 | 2:11.38 | 2:54.84 | |||
Raision Urheilijat | 2:55.66 | |||||||||
12 | Aapo Koskinen | 2004 | 377 | 40.51 | 1:25.59 | 2:10.72 | 2:55.80 | |||
Lahden Uimaseura | 2:58.63 | |||||||||
13 | Vili Rantasuo | 2004 | 377 | 40.19 | 1:25.25 | 2:11.96 | 2:55.81 | |||
Oulun Lohet | 2:57.33 | |||||||||
14 | Miska Törmi | 2004 | 371 | 38.94 | 1:24.96 | 2:11.66 | 2:56.69 | |||
Octopus Lohja | 2:57.03 | |||||||||
15 | Cedric Decena | 2004 | 367 | 38.93 | 1:24.37 | 2:10.40 | 2:57.28 | |||
Oulun Lohet | 2:56.56 | |||||||||
16 | Juuso Pulkkinen | 2004 | 358 | 41.45 | 1:27.26 | 2:13.71 | 2:58.87 | |||
Cetus Espoo | 2:55.64 | |||||||||
17 | Jaakko Pihlava | 2004 | 347 | 40.32 | 1:27.52 | 2:14.01 | 3:00.71 | |||
Aurajoen Uinti | 2:57.61 | |||||||||
Laji 27, 200m SU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Laura Kellberg | 2003 | 9 | 609 | 33.60 | 1:10.78 | 1:48.44 | 2:26.36 | ||
Cetus Espoo | 2:21.49 | |||||||||
2 | Sylvia Kuusisto | 2003 | 7 | 586 | 34.14 | 1:11.89 | 1:50.63 | 2:28.22 | ||
Aurajoen Uinti | 2:25.96 | |||||||||
3 | Petra Kivi | 2003 | 6 | 578 | 34.84 | 1:12.15 | 1:49.86 | 2:28.86 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:30.26 | |||||||||
4 | Martta Nygård | 2003 | 5 | 571 | 33.85 | 1:10.95 | 1:49.84 | 2:29.53 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:23.30 | |||||||||
5 | Iris Hanski | 2003 | 4 | 531 | 34.98 | 1:13.83 | 1:53.21 | 2:33.13 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:32.71 | |||||||||
6 | Kaarin Rapinoja | 2003 | 3 | 525 | 36.06 | 1:14.02 | 1:53.87 | 2:33.70 | ||
Cetus Espoo | 2:33.54 | |||||||||
7 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | 2 | 521 | 35.70 | 1:15.18 | 1:55.33 | 2:34.08 | ||
Oulun Lohet | 2:33.89 | |||||||||
8 | Kiira Kangasniemi | 2003 | 1 | 521 | 34.95 | 1:13.43 | 1:53.84 | 2:34.15 | ||
Seinäjoen Uimarit-58 | 2:33.81 | |||||||||
9 | Minttu Paalanen | 2003 | 488 | 35.99 | 1:15.46 | 1:56.63 | 2:37.52 | |||
Lahden Uimaseura | 2:29.00 | |||||||||
10 | Senni Mattila | 2003 | 487 | 35.48 | 1:15.04 | 1:56.59 | 2:37.66 | |||
Porin Uimaseura | 2:32.88 | |||||||||
11 | Wilma Lakanen | 2003 | 476 | 35.61 | 1:16.23 | 1:58.07 | 2:38.80 | |||
Kokkolan Uimaseura | 2:34.98 | |||||||||
12 | Jenny Grangärd | 2003 | 465 | 37.42 | 1:17.74 | 1:59.08 | 2:40.07 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:39.27 | |||||||||
13 | Lotta Lehtoila | 2003 | 464 | 35.76 | 1:16.98 | 1:59.06 | 2:40.14 | |||
ORCA Helsinki | 2:39.85 | |||||||||
14 | Kerttu Nurmi | 2003 | 459 | 36.71 | 1:17.08 | 1:59.52 | 2:40.72 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:31.54 | |||||||||
15 | Saana Yritys | 2003 | 453 | 36.11 | 1:16.88 | 1:59.15 | 2:41.47 | |||
Uinti Hyvinkää | 2:34.62 | |||||||||
16 | Siiri Pitkänen | 2003 | 445 | 37.19 | 1:18.78 | 2:01.18 | 2:42.49 | |||
Lappeenrannan Uimarit | 2:39.62 | |||||||||
17 | Malla Juutinen | 2003 | 430 | 38.25 | 1:20.77 | 2:03.12 | 2:44.27 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:35.91 | |||||||||
18 | Ronja Myllykallio | 2003 | 414 | 38.09 | 1:20.14 | 2:03.92 | 2:46.44 | |||
Nokian Pyry | 2:38.28 | |||||||||
Laji 27, 200m SU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Petra Ansaranta | 2004 | 9 | 578 | 34.55 | 1:12.87 | 1:51.55 | 2:28.86 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:26.50 | |||||||||
2 | Lotta Pälsi | 2004 | 7 | 570 | 34.13 | 1:11.77 | 1:51.01 | 2:29.58 | ||
Helsingfors Simsällskap | 2:25.68 | |||||||||
3 | Jenna Pulkkinen | 2004 | 6 | 552 | 34.82 | 1:12.79 | 1:52.21 | 2:31.15 | ||
Kouvolan Uimarit | 2:27.98 | |||||||||
4 | Alina Antila | 2004 | 5 | 539 | 33.96 | 1:12.64 | 1:52.25 | 2:32.39 | ||
Nurmijärven Uinti | 2:31.11 | |||||||||
5 | Riikka Niskala | 2004 | 4 | 520 | 36.13 | 1:15.26 | 1:55.36 | 2:34.26 | ||
Raision Urheilijat | 2:29.54 | |||||||||
6 | Veera Säämänen | 2004 | 3 | 511 | 36.40 | 1:15.48 | 1:55.08 | 2:35.10 | ||
Helsingfors Simsällskap | 2:34.06 | |||||||||
7 | Laura Nissi | 2004 | 2 | 511 | 35.72 | 1:15.56 | 1:55.64 | 2:35.17 | ||
Simmis Wanda | 2:35.89 | |||||||||
8 | Aada Rissanen | 2004 | 1 | 508 | 35.59 | 1:14.98 | 1:55.52 | 2:35.44 | ||
Cetus Espoo | 2:31.23 | |||||||||
9 | Pinja Taskila | 2004 | 505 | 36.63 | 1:16.58 | 1:57.11 | 2:35.74 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:34.16 | |||||||||
10 | Ella Hulkki | 2004 | 503 | 36.19 | 1:15.73 | 1:56.16 | 2:35.95 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:33.90 | |||||||||
11 | Saga Kovanen | 2004 | 490 | 36.78 | 1:16.07 | 1:56.47 | 2:37.27 | |||
Cetus Espoo | 2:38.66 | |||||||||
12 | Sofia Salospohja | 2004 | 490 | 36.01 | 1:16.11 | 1:56.41 | 2:37.29 | |||
Raision Urheilijat | 2:39.94 | |||||||||
13 | Meeri Yli-Äyhö | 2004 | 489 | 35.46 | 1:16.32 | 1:56.99 | 2:37.39 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:33.27 | |||||||||
14 | Jessica Mäkinen | 2004 | 480 | 36.13 | 1:16.65 | 1:57.19 | 2:38.42 | |||
Uinti Tampere | 2:40.97 | |||||||||
15 | Ida Mäki-Hokkonen | 2004 | 467 | 37.35 | 1:19.00 | 1:59.93 | 2:39.86 | |||
Lappeenrannan Uimarit | 2:37.75 | |||||||||
16 | Roona Karola | 2004 | 464 | 36.98 | 1:17.06 | 1:58.99 | 2:40.14 | |||
Tuusulan Uimaseura | 2:42.57 | |||||||||
17 | Sini Salmi | 2004 | 463 | 36.04 | 1:17.01 | 1:58.92 | 2:40.30 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:37.69 | |||||||||
18 | Henna Känsäkangas | 2004 | 460 | 37.27 | 1:17.71 | 1:59.23 | 2:40.69 | |||
Kokkolan Uimaseura | 2:39.68 | |||||||||
19 | Lotta Hermonen | 2004 | 453 | 36.51 | 1:18.24 | 2:00.53 | 2:41.46 | |||
Kouvolan Uimarit | 2:40.65 | |||||||||
20 | Inka Elamaa | 2004 | 450 | 37.57 | 1:18.75 | 2:00.67 | 2:41.78 | |||
Oulun Lohet | 2:37.84 | |||||||||
21 | Siiri Konkka | 2004 | 447 | 36.23 | 1:17.75 | 2:00.49 | 2:42.16 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:35.25 | |||||||||
22 | Salla Rantala | 2004 | 438 | 38.46 | 1:19.97 | 2:02.53 | 2:43.27 | |||
Nokian Pyry | 2:41.64 | |||||||||
23 | Viivi Kylkisalo | 2004 | 437 | 37.90 | 1:18.66 | 2:01.40 | 2:43.46 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:43.42 | |||||||||
24 | Ciara Wacklin | 2004 | 434 | 38.37 | 1:19.67 | 2:02.10 | 2:43.74 | |||
Cetus Espoo | 2:43.99 | |||||||||
25 | Aada Hakala | 2004 | 425 | 38.23 | 1:19.86 | 2:03.29 | 2:44.98 | |||
Uinti Tampere | 2:41.95 | |||||||||
26 | Eevi Peltonen | 2004 | 424 | 38.20 | 1:20.47 | 2:03.26 | 2:45.12 | |||
Uimaseura Aquila | 2:43.68 | |||||||||
27 | Liinu Louhikoski | 2004 | 422 | 36.71 | 1:20.26 | 2:04.39 | 2:45.39 | |||
Vanders | 2:41.43 | |||||||||
28 | Iisa Karpela | 2004 | 399 | 39.94 | 1:22.08 | 2:06.08 | 2:48.38 | |||
Cetus Espoo | 2:43.98 | |||||||||
29 | Helmi Haverinen | 2004 | 398 | 37.39 | 1:19.97 | 2:04.83 | 2:48.57 | |||
Cetus Espoo | 2:40.55 | |||||||||
30 | Ella Nihtilä | 2004 | 366 | 39.24 | 1:22.53 | 2:08.31 | 2:53.35 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:42.66 | |||||||||
Laji 27, 200m SU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Vilma Leppähaara | 2005 | 9 | 555 | 34.06 | 1:11.88 | 1:51.19 | 2:30.93 | ||
Nummelan Kisaajat | 2:29.01 | |||||||||
2 | Aino Hinkka | 2005 | 7 | 544 | 35.69 | 1:14.73 | 1:54.18 | 2:31.91 | ||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:30.89 | |||||||||
3 | Kukka Kangas | 2005 | 6 | 509 | 35.32 | 1:14.99 | 1:55.46 | 2:35.35 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:34.42 | |||||||||
4 | Laura Kousa | 2005 | 5 | 501 | 35.16 | 1:15.10 | 1:56.22 | 2:36.16 | ||
Cetus Espoo | 2:38.14 | |||||||||
5 | Kira Lindroos | 2005 | 4 | 494 | 36.69 | 1:16.40 | 1:57.11 | 2:36.89 | ||
Cetus Espoo | 2:33.56 | |||||||||
6 | Lilli Kulpakko | 2005 | 3 | 481 | 35.80 | 1:16.16 | 1:57.53 | 2:38.29 | ||
Aurajoen Uinti | 2:39.24 | |||||||||
7 | Sonila Selimi | 2005 | 2 | 469 | 35.40 | 1:15.78 | 1:57.18 | 2:39.67 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:41.52 | |||||||||
8 | Hanna Martola | 2005 | 1 | 454 | 38.96 | 1:19.83 | 2:01.16 | 2:41.30 | ||
Cetus Espoo | 2:44.60 | |||||||||
9 | Maura Bergström | 2005 | 451 | 38.48 | 1:19.45 | 2:00.86 | 2:41.77 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:43.52 | |||||||||
10 | Moona Korpikoski | 2005 | 448 | 37.67 | 1:19.23 | 2:01.96 | 2:42.05 | |||
Nokian Pyry | 2:44.88 | |||||||||
11 | Fiona Laakso | 2005 | 447 | 37.20 | 1:18.32 | 2:00.57 | 2:42.20 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:44.20 | |||||||||
12 | Inka Vahtola | 2005 | 445 | 37.79 | 1:18.79 | 2:01.14 | 2:42.49 | |||
Cetus Espoo | 2:46.32 | |||||||||
13 | Ida Kauppinen | 2005 | 412 | 38.94 | 1:21.66 | 2:05.67 | 2:46.69 | |||
Lappeenrannan Uimarit | 2:47.78 | |||||||||
14 | Milla Karttunen | 2005 | 404 | 39.49 | 1:21.93 | 2:04.84 | 2:47.68 | |||
Raision Urheilijat | 2:43.68 | |||||||||
15 | Alexia Tahkola | 2005 | 399 | 37.70 | 1:21.19 | 2:05.87 | 2:48.45 | |||
Oulun Lohet | 2:46.29 | |||||||||
16 | Sofia Rinne | 2005 | 389 | 39.14 | 1:21.82 | 2:06.29 | 2:49.88 | |||
Cetus Espoo | 2:44.30 | |||||||||
17 | Milla Kähkönen | 2005 | 389 | 39.25 | 1:24.06 | 2:08.81 | 2:49.94 | |||
Lahden Uimaseura | 2:45.75 | |||||||||
18 | Säde Ryynänen | 2005 | 388 | 39.88 | 1:22.59 | 2:06.20 | 2:50.06 | |||
Cetus Espoo | 2:45.69 | |||||||||
19 | Lumi Luoma | 2005 | 387 | 37.46 | 1:19.85 | 2:06.67 | 2:50.16 | |||
Uinti Hyvinkää | 2:42.90 | |||||||||
20 | Sivi Juvakka | 2005 | 383 | 38.09 | 1:21.49 | 2:07.66 | 2:50.75 | |||
Nokian Pyry | 2:47.15 | |||||||||
21 | Elina Ryynänen | 2005 | 380 | 37.91 | 1:22.46 | 2:08.74 | 2:51.18 | |||
Simmis Wanda | 2:46.02 | |||||||||
22 | Laura Rajavaara | 2005 | 356 | 38.79 | 1:23.42 | 2:09.67 | 2:54.96 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:47.78 | |||||||||
Laji 28, 50m SU P-14-16, Loppukilpailut 14 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ronny Brännkärr | 2002 | 9 | 652 | 27.71 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | 27.44 | |||||||||
2 | Akseli Kontiainen | 2002 | 7 | 607 | 28.38 | |||||
Joensuun Uimaseura | 29.31 | |||||||||
3 | Aku Kaila | 2003 | 6 | 589 | 28.67 | |||||
Raision Urheilijat | 29.38 | |||||||||
4 | Ibrahim Ezzat | 2002 | 5 | 584 | 28.76 | |||||
Aurajoen Uinti | 27.53 | |||||||||
5 | Rasmus Söderholm | 2002 | 4 | 564 | 29.08 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 29.15 | |||||||||
6 | Elias Laine | 2002 | 3 | 554 | 29.26 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.43 | |||||||||
7 | Ethan Brady | 2002 | 2 | 523 | 29.83 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 30.00 | |||||||||
8 | Oskari Arvo | 2002 | 1 | 521 | 29.86 | |||||
Aurajoen Uinti | 29.90 | |||||||||
9 | Tatu Hapuoja | 2003 | 492 | 30.44 | ||||||
Uinti Tampere | 29.44 | |||||||||
Laji 29, 100m PU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ronny Brännkärr | 2002 | 9 | 620 | 26.82 | 58.40 | ||||
Kemin Työväen Uimarit | 58.60 | |||||||||
2 | Ibrahim Ezzat | 2002 | 7 | 602 | 26.97 | 58.99 | ||||
Aurajoen Uinti | 58.63 | |||||||||
3 | Roope Paatos | 2002 | 6 | 583 | 28.40 | 59.63 | ||||
Raision Urheilijat | 1:01.71 | |||||||||
4 | Wäinö Koskinen | 2002 | 5 | 555 | 28.10 | 1:00.61 | ||||
Uinti Tampere | 1:02.03 | |||||||||
5 | Akseli Kontiainen | 2002 | 4 | 550 | 28.43 | 1:00.80 | ||||
Joensuun Uimaseura | 1:02.07 | |||||||||
6 | Oscar Skjäl | 2002 | 3 | 548 | 28.11 | 1:00.88 | ||||
Cetus Espoo | 1:04.26 | |||||||||
7 | Elias Laine | 2002 | 2 | 544 | 28.31 | 1:01.01 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:01.48 | |||||||||
8 | Efim Romanov | 2002 | 1 | 544 | 27.99 | 1:01.02 | ||||
TaTu Tampere | 1:01.14 | |||||||||
9 | Eemeli Leinonen | 2002 | 540 | 27.31 | 1:01.16 | |||||
Uinti Tampere | 1:00.17 | |||||||||
10 | Matias Hjelm | 2002 | 527 | 27.99 | 1:01.67 | |||||
Vanders | 1:01.67 | |||||||||
11 | Leo Mikkonen | 2002 | 524 | 28.60 | 1:01.79 | |||||
Cetus Espoo | 1:01.74 | |||||||||
12 | Mihail Khanoukaev | 2002 | 518 | 28.81 | 1:02.00 | |||||
Cetus Espoo | 1:01.98 | |||||||||
13 | Elias Kukkonen | 2002 | 494 | 27.85 | 1:02.99 | |||||
ORCA Helsinki | 1:03.24 | |||||||||
14 | Jasu Ovaskainen | 2002 | 492 | 28.18 | 1:03.09 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:04.22 | |||||||||
15 | Daniel Rinne | 2002 | 488 | 29.03 | 1:03.26 | |||||
Cetus Espoo | 1:03.32 | |||||||||
16 | Ethan Brady | 2002 | 484 | 29.81 | 1:03.42 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:02.81 | |||||||||
17 | Ville Korpilähde | 2002 | 476 | 27.78 | 1:03.80 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:04.16 | |||||||||
18 | Benjamin Kangas | 2002 | 465 | 29.60 | 1:04.27 | |||||
Haminan Uimaseura | 1:04.74 | |||||||||
19 | Onni-kalle Luomala | 2002 | 458 | 29.32 | 1:04.60 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:04.78 | |||||||||
20 | Elias Saarinen | 2002 | 446 | 29.60 | 1:05.18 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:05.26 | |||||||||
21 | Otto Sormunen | 2002 | 443 | 29.69 | 1:05.35 | |||||
Cetus Espoo | 1:06.47 | |||||||||
22 | Mikael Nurmela | 2002 | 432 | 30.49 | 1:05.90 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:04.85 | |||||||||
23 | Joel Korhonen | 2002 | 419 | 30.76 | 1:06.54 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:06.79 | |||||||||
24 | Niklas Laine | 2002 | 415 | 30.66 | 1:06.74 | |||||
Kampuksen Plaani | 1:06.17 | |||||||||
25 | Jesse Anttila | 2002 | 413 | 29.84 | 1:06.89 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:06.04 | |||||||||
26 | Mio Harju | 2002 | 403 | 30.70 | 1:07.40 | |||||
TaTu Tampere | 1:06.88 | |||||||||
27 | Roope Tsutsunen | 2002 | 379 | 31.47 | 1:08.82 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:06.44 | |||||||||
- | Matias Rajavaara | 2002 | DSQ | 50m | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 1:04.15 | |||||||||
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Oskari Arvo | 2002 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | 1:01.03 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 29, 100m PU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Marcus Forsel | 2003 | 9 | 596 | 27.03 | 59.19 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 58.31 | |||||||||
2 | Arttu Mäenpää | 2003 | 7 | 569 | 27.82 | 1:00.09 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:00.31 | |||||||||
3 | Lassi Haimi | 2003 | 6 | 548 | 28.75 | 1:00.87 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 1:00.36 | |||||||||
4 | Alex Lydman | 2003 | 5 | 541 | 28.45 | 1:01.13 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:00.12 | |||||||||
5 | Lari Tumanoff | 2003 | 4 | 512 | 28.50 | 1:02.26 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 1:01.43 | |||||||||
6 | Santeri Herpola | 2003 | 3 | 505 | 28.05 | 1:02.53 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:02.55 | |||||||||
7 | Jami Ihalainen | 2003 | 2 | 499 | 28.87 | 1:02.77 | ||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:02.30 | |||||||||
8 | Luukas Vainio | 2003 | 1 | 493 | 29.49 | 1:03.05 | ||||
Cetus Espoo | 1:03.26 | |||||||||
9 | Johan Krister Fredriksson | 2003 | 462 | 30.50 | 1:04.43 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:06.09 | |||||||||
10 | Visa Kotiniitty | 2003 | 444 | 30.17 | 1:05.27 | |||||
Uinti Tampere | 1:08.54 | |||||||||
11 | Niklas Hatakka | 2003 | 439 | 30.22 | 1:05.53 | |||||
Cetus Espoo | 1:06.83 | |||||||||
12 | Isak Jatkola | 2003 | 425 | 30.37 | 1:06.22 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:06.99 | |||||||||
13 | Juho Marjala | 2003 | 415 | 31.34 | 1:06.74 | |||||
Simmis Wanda | 1:07.54 | |||||||||
14 | Kasper Lytz | 2003 | 405 | 30.53 | 1:07.29 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:04.67 | |||||||||
15 | Roni Severinkangas | 2003 | 381 | 31.05 | 1:08.71 | |||||
Cetus Espoo | 1:08.67 | |||||||||
16 | Matias Rasinmäki | 2003 | 360 | 32.15 | 1:09.99 | |||||
Cetus Espoo | 1:08.05 | |||||||||
17 | Joona Kortteinen | 2003 | 322 | 32.26 | 1:12.63 | |||||
Uinti Tampere | 1:07.83 | |||||||||
Laji 29, 100m PU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Verneri Lehtovaara | 2004 | 9 | 537 | 28.57 | 1:01.26 | ||||
Salon Uimarit | 1:02.87 | |||||||||
2 | Danil Seksenov | 2004 | 7 | 522 | 28.27 | 1:01.85 | ||||
Vanders | 1:02.57 | |||||||||
3 | Santeri Pulkkinen | 2004 | 6 | 503 | 28.70 | 1:02.64 | ||||
Lahden Uimaseura | 1:03.32 | |||||||||
4 | Lassi Niemi | 2004 | 5 | 480 | 29.39 | 1:03.59 | ||||
TaTu Tampere | 1:04.19 | |||||||||
5 | Joonas Maaranen | 2004 | 4 | 458 | 29.48 | 1:04.61 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:06.44 | |||||||||
6 | Juuso Leppänen | 2004 | 3 | 451 | 29.92 | 1:04.92 | ||||
Aurajoen Uinti | 1:07.40 | |||||||||
7 | Miro Birkstedt | 2004 | 2 | 423 | 31.09 | 1:06.35 | ||||
TaTu Tampere | 1:07.52 | |||||||||
8 | Niilo Kilpeläinen | 2004 | 1 | 411 | 30.70 | 1:06.99 | ||||
TaTu Tampere | 1:08.83 | |||||||||
9 | Arttu Haipus | 2004 | 409 | 31.26 | 1:07.11 | |||||
Kempeleen Pyrintö | 1:11.71 | |||||||||
10 | Aapo Kinnunen | 2004 | 405 | 29.92 | 1:07.31 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:11.42 | |||||||||
11 | Filip Jåfs | 2004 | 397 | 31.00 | 1:07.73 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:07.90 | |||||||||
12 | Eetu Haipus | 2004 | 392 | 32.06 | 1:08.07 | |||||
Kempeleen Pyrintö | 1:09.55 | |||||||||
13 | Riccardo Castagno | 2004 | 378 | 31.68 | 1:08.87 | |||||
Uinti Tampere | 1:08.35 | |||||||||
14 | Akseli Maaranen | 2004 | 354 | 31.75 | 1:10.41 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:09.48 | |||||||||
15 | Cedric Decena | 2004 | 351 | 31.88 | 1:10.60 | |||||
Oulun Lohet | 1:10.42 | |||||||||
16 | Mikael Hirsiniemi | 2004 | 345 | 32.29 | 1:10.98 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:13.19 | |||||||||
17 | Leo Liukonen | 2004 | 340 | 32.01 | 1:11.38 | |||||
TaTu Tampere | 1:11.69 | |||||||||
18 | Elmeri Aho | 2004 | 338 | 31.89 | 1:11.51 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:12.02 | |||||||||
19 | Jere Hannuksela | 2004 | 324 | 32.76 | 1:12.49 | |||||
Haukiputaan Heitto | 1:13.14 | |||||||||
20 | Jesse Hyppönen | 2004 | 318 | 32.65 | 1:12.98 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:12.27 | |||||||||
Laji 30, 400m VU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Rebekka Luoto | 2003 | 9 | 690 | 1:05.73 | 2:14.83 | 3:23.83 | 4:29.73 | ||
Raision Urheilijat | 4:33.07 | |||||||||
2 | Mathilda Puutio | 2003 | 7 | 688 | 1:06.06 | 2:14.69 | 3:23.59 | 4:29.97 | ||
Oulun Uinti 1906 | 4:31.39 | |||||||||
3 | Venla Säntti | 2003 | 6 | 654 | 1:06.85 | 2:15.87 | 3:24.88 | 4:34.58 | ||
Oulun Uinti 1906 | 4:42.89 | |||||||||
4 | Madeleine Hiltunen | 2003 | 5 | 652 | 1:06.88 | 2:17.95 | 3:28.22 | 4:34.83 | ||
Oulun Uinti 1906 | 4:39.61 | |||||||||
5 | Minja Lukkari | 2003 | 4 | 575 | 1:07.21 | 2:20.36 | 3:33.89 | 4:46.53 | ||
Oulun Uinti 1906 | 4:41.60 | |||||||||
6 | Juulia Käräjämies | 2003 | 3 | 563 | 1:08.80 | 2:23.40 | 3:37.00 | 4:48.58 | ||
Nummelan Kisaajat | 4:51.71 | |||||||||
7 | Kaisa Himanen | 2003 | 2 | 561 | 1:07.64 | 2:21.66 | 3:36.05 | 4:48.97 | ||
Mikkelin Uimaseura | 4:48.69 | |||||||||
8 | Essi Salokorpi | 2003 | 1 | 549 | 1:08.88 | 2:23.83 | 3:38.70 | 4:50.97 | ||
Cetus Espoo | 4:53.86 | |||||||||
8 | Kerttu Nurmi | 2003 | 1 | 549 | 1:08.09 | 2:21.77 | 3:37.32 | 4:50.97 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 4:47.65 | |||||||||
10 | Maija Nurmi | 2003 | 541 | 1:07.89 | 2:22.37 | 3:38.39 | 4:52.51 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 4:46.71 | |||||||||
11 | Milla Hyttinen | 2003 | 539 | 1:10.05 | 2:24.43 | 3:38.79 | 4:52.85 | |||
Helsingfors Simsällskap | 4:52.05 | |||||||||
12 | Emma Johansson | 2003 | 538 | 1:10.47 | 2:25.33 | 3:40.32 | 4:52.97 | |||
Cetus Espoo | 4:51.73 | |||||||||
13 | Senni Mattila | 2003 | 537 | 1:09.07 | 2:23.98 | 3:39.57 | 4:53.20 | |||
Porin Uimaseura | 4:50.64 | |||||||||
14 | Iris Hanski | 2003 | 532 | 1:08.75 | 2:23.96 | 3:40.05 | 4:54.14 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 4:55.92 | |||||||||
15 | Kiira Kangasniemi | 2003 | 525 | 1:09.61 | 2:24.78 | 3:40.65 | 4:55.37 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | 4:50.33 | |||||||||
16 | Siiri Reiniluoto | 2003 | 515 | 1:09.15 | 2:24.33 | 3:41.59 | 4:57.37 | |||
Helsingfors Simsällskap | 4:49.79 | |||||||||
17 | Henna Hökkä | 2003 | 506 | 1:11.45 | 2:26.89 | 3:44.63 | 4:59.10 | |||
Oulun Uinti 1906 | 4:51.31 | |||||||||
18 | Hilla Kuuva | 2003 | 504 | 1:09.39 | 2:24.32 | 3:41.55 | 4:59.37 | |||
Lappeenrannan Uimarit | 4:53.24 | |||||||||
19 | Milla-lotta Tapanainen | 2003 | 503 | 1:11.14 | 2:25.61 | 3:42.48 | 4:59.68 | |||
Cetus Espoo | 4:54.86 | |||||||||
20 | Martta Ruuska | 2003 | 492 | 1:10.79 | 2:26.76 | 3:43.84 | 5:01.79 | |||
Swimming Jyväskylä | 4:51.29 | |||||||||
21 | Julia Peltola | 2003 | 476 | 1:10.20 | 2:27.45 | 3:46.06 | 5:05.29 | |||
Cetus Espoo | 4:56.20 | |||||||||
Laji 30, 400m VU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sohvi Kallinen | 2004 | 9 | 695 | 1:06.46 | 2:15.91 | 3:23.84 | 4:29.09 | ||
Lahden Uimaseura | 4:39.74 | |||||||||
2 | Petra Ansaranta | 2004 | 7 | 667 | 1:06.73 | 2:16.39 | 3:24.92 | 4:32.79 | ||
Oulun Uinti 1906 | 4:32.03 | |||||||||
3 | Aino-kaisa Paatos | 2004 | 6 | 646 | 1:08.24 | 2:18.97 | 3:28.87 | 4:35.63 | ||
Raision Urheilijat | 4:41.14 | |||||||||
4 | Irene Mäkilä | 2004 | 5 | 622 | 1:07.60 | 2:18.08 | 3:28.59 | 4:39.23 | ||
Raision Urheilijat | 4:37.41 | |||||||||
5 | Olga Emilia Mattila | 2004 | 4 | 596 | 1:08.91 | 2:20.66 | 3:32.89 | 4:43.20 | ||
Oulun Uinti 1906 | 4:52.00 | |||||||||
6 | Aamu Änkilä | 2004 | 3 | 581 | 1:07.98 | 2:21.58 | 3:35.49 | 4:45.58 | ||
Helsingfors Simsällskap | 4:51.43 | |||||||||
7 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 2 | 580 | 1:08.27 | 2:21.54 | 3:34.72 | 4:45.82 | ||
Cetus Espoo | 4:46.46 | |||||||||
8 | Aliina Karvonen | 2004 | 1 | 572 | 1:08.75 | 2:22.49 | 3:36.58 | 4:47.03 | ||
Simmis Wanda | 4:54.56 | |||||||||
9 | Saga Kovanen | 2004 | 569 | 1:08.87 | 2:22.37 | 3:36.42 | 4:47.57 | |||
Cetus Espoo | 4:53.85 | |||||||||
10 | Aino Rantala | 2004 | 559 | 1:07.36 | 2:20.90 | 3:35.92 | 4:49.25 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 4:54.77 | |||||||||
11 | Siiri Arjanmaa | 2004 | 550 | 1:08.08 | 2:22.11 | 3:38.39 | 4:50.79 | |||
Uinti Tampere | 4:52.09 | |||||||||
12 | Santra Nieminen | 2004 | 549 | 1:08.24 | 2:22.79 | 3:38.37 | 4:51.02 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 4:55.76 | |||||||||
13 | Annukka Pihkamäki | 2004 | 548 | 1:08.55 | 2:21.55 | 3:37.62 | 4:51.21 | |||
Riihimäen Uimaseura | 4:46.96 | |||||||||
14 | Ida Mäki-Hokkonen | 2004 | 540 | 1:09.37 | 2:25.60 | 3:41.43 | 4:52.62 | |||
Lappeenrannan Uimarit | 4:56.83 | |||||||||
15 | Emmi Manninen | 2004 | 539 | 1:07.45 | 2:21.89 | 3:38.31 | 4:52.75 | |||
Uinti Tampere | 4:58.23 | |||||||||
16 | Wilma Långström | 2004 | 525 | 1:08.52 | 2:25.33 | 3:43.03 | 4:55.42 | |||
Helsingfors Simsällskap | 5:02.24 | |||||||||
17 | Lotta Hermonen | 2004 | 518 | 1:09.53 | 2:25.96 | 3:42.31 | 4:56.68 | |||
Kouvolan Uimarit | 4:56.18 | |||||||||
18 | Anni Hyttinen | 2004 | 505 | 1:11.96 | 2:27.85 | 3:44.53 | 4:59.18 | |||
Aurajoen Uinti | 5:04.93 | |||||||||
19 | Ciara Wacklin | 2004 | 500 | 1:11.30 | 2:28.59 | 3:44.99 | 5:00.13 | |||
Cetus Espoo | 5:03.05 | |||||||||
20 | Salla Rantala | 2004 | 499 | 1:11.20 | 2:28.03 | 3:45.22 | 5:00.48 | |||
Nokian Pyry | 5:02.46 | |||||||||
21 | Venla Lindström | 2004 | 490 | 1:09.49 | 2:26.09 | 3:45.39 | 5:02.26 | |||
Lahden Uimaseura | 5:01.76 | |||||||||
22 | Laura Nissi | 2004 | 484 | 1:12.35 | 2:29.91 | 3:48.90 | 5:03.49 | |||
Simmis Wanda | 5:04.59 | |||||||||
23 | Frida Ekman | 2004 | 484 | 1:08.54 | 2:26.03 | 3:45.47 | 5:03.54 | |||
Uinti Tampere | 5:04.42 | |||||||||
24 | Anniina Haarala | 2004 | 474 | 1:11.83 | 2:28.26 | 3:46.65 | 5:05.72 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:02.44 | |||||||||
25 | Julia Tuura | 2004 | 472 | 1:13.24 | 2:32.27 | 3:50.53 | 5:06.15 | |||
Riihimäen Uimaseura | 5:03.84 | |||||||||
26 | Milja Mäkinen | 2004 | 471 | 1:11.41 | 2:29.91 | 3:49.74 | 5:06.27 | |||
Kouvolan Uimarit | 5:02.92 | |||||||||
27 | Henna Känsäkangas | 2004 | 461 | 1:11.69 | 2:30.19 | 3:49.29 | 5:08.47 | |||
Kokkolan Uimaseura | 5:01.38 | |||||||||
28 | Iida Herrala | 2004 | 453 | 1:12.28 | 2:30.38 | 3:50.84 | 5:10.22 | |||
Simmis Wanda | 5:04.88 | |||||||||
29 | Ella Nihtilä | 2004 | 441 | 1:13.19 | 2:32.76 | 3:53.06 | 5:12.98 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 5:01.39 | |||||||||
Laji 30, 400m VU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aino Hinkka | 2005 | 9 | 598 | 1:12.06 | 2:26.21 | 3:35.64 | 4:42.78 | ||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 4:48.17 | |||||||||
2 | Tuuli Pippuri | 2005 | 7 | 585 | 1:10.47 | 2:24.32 | 3:35.41 | 4:44.89 | ||
Cetus Espoo | 4:42.62 | |||||||||
3 | Kerttu Taponen | 2005 | 6 | 557 | 1:10.38 | 2:23.49 | 3:37.07 | 4:49.57 | ||
Aurajoen Uinti | 4:51.82 | |||||||||
4 | Ada Hakkarainen | 2005 | 5 | 548 | 1:10.39 | 2:25.15 | 3:39.24 | 4:51.12 | ||
Helsingfors Simsällskap | 4:50.74 | |||||||||
5 | Karla Tiainen | 2005 | 4 | 545 | 1:12.01 | 2:26.50 | 3:40.38 | 4:51.68 | ||
Simmis Wanda | 4:50.75 | |||||||||
6 | Kira Lindroos | 2005 | 3 | 545 | 1:10.34 | 2:24.90 | 3:38.69 | 4:51.76 | ||
Cetus Espoo | 4:45.50 | |||||||||
7 | Veera Korsoff | 2005 | 2 | 544 | 1:08.89 | 2:22.97 | 3:38.48 | 4:51.97 | ||
Helsingfors Simsällskap | 4:56.99 | |||||||||
8 | Maria Korkalainen | 2005 | 1 | 538 | 1:10.09 | 2:25.34 | 3:40.37 | 4:52.98 | ||
Joensuun Uimaseura | 4:59.36 | |||||||||
9 | Riina Niemi | 2005 | 526 | 1:08.92 | 2:25.16 | 3:42.29 | 4:55.27 | |||
Swimming Club Rovaniemi | 5:01.40 | |||||||||
10 | Aino Tamminen | 2005 | 525 | 1:10.22 | 2:26.03 | 3:42.09 | 4:55.31 | |||
Lappeenrannan Uimarit | 5:07.26 | |||||||||
11 | Vilma Leppähaara | 2005 | 520 | 1:10.82 | 2:26.38 | 3:42.02 | 4:56.35 | |||
Nummelan Kisaajat | 4:53.32 | |||||||||
12 | Salma Mäntynen | 2005 | 513 | 1:11.10 | 2:27.17 | 3:43.29 | 4:57.65 | |||
Uimaseura Aquila | 4:55.08 | |||||||||
13 | Ella Suominen | 2005 | 507 | 1:10.18 | 2:26.97 | 3:44.60 | 4:58.85 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 5:02.76 | |||||||||
14 | Moona Korpikoski | 2005 | 505 | 1:12.34 | 2:29.73 | 3:46.28 | 4:59.27 | |||
Nokian Pyry | 5:00.41 | |||||||||
15 | Minttu Kiili | 2005 | 497 | 1:12.04 | 2:27.65 | 3:45.19 | 5:00.83 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 5:04.48 | |||||||||
16 | Lumi Rossi | 2005 | 485 | 1:11.32 | 2:29.45 | 3:47.49 | 5:03.32 | |||
Cetus Espoo | 5:08.80 | |||||||||
17 | Roosa Tuomainen | 2005 | 484 | 1:12.33 | 2:30.42 | 3:48.88 | 5:03.42 | |||
Salon Uimarit | 5:04.48 | |||||||||
18 | Milla Lempiälä | 2005 | 483 | 1:12.39 | 2:29.76 | 3:48.78 | 5:03.66 | |||
Loimaan Uimaseura | 5:11.40 | |||||||||
19 | Anna Hakkarainen | 2005 | 482 | 1:12.67 | 2:29.78 | 3:47.84 | 5:03.87 | |||
Cetus Espoo | 5:05.50 | |||||||||
20 | Kukka Kangas | 2005 | 481 | 1:12.78 | 2:31.76 | 3:49.24 | 5:04.12 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 4:59.73 | |||||||||
21 | Emilia Niemi | 2005 | 480 | 1:10.05 | 2:28.30 | 3:47.29 | 5:04.34 | |||
Octopus Lohja | 4:59.59 | |||||||||
22 | Viivi Säntti | 2005 | 470 | 1:12.61 | 2:30.24 | 3:49.36 | 5:06.41 | |||
Oulun Uinti 1906 | 5:00.85 | |||||||||
23 | Juulia Sakomaa | 2005 | 469 | 1:13.02 | 2:32.41 | 3:51.16 | 5:06.64 | |||
Lahden Uimaseura | 5:09.14 | |||||||||
24 | Veera Välivainio | 2005 | 466 | 1:13.67 | 2:33.29 | 3:51.65 | 5:07.29 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:16.81 | |||||||||
25 | Hanna Martola | 2005 | 463 | 1:14.32 | 2:31.94 | 3:50.74 | 5:07.91 | |||
Cetus Espoo | 5:15.72 | |||||||||
26 | Ellen Kettunen | 2005 | 460 | 1:13.11 | 2:31.53 | 3:51.46 | 5:08.78 | |||
Cetus Espoo | 5:08.81 | |||||||||
27 | Alexia Tahkola | 2005 | 456 | 1:11.80 | 2:32.09 | 3:53.09 | 5:09.65 | |||
Oulun Lohet | 5:13.20 | |||||||||
28 | Maura Bergström | 2005 | 455 | 1:13.37 | 2:33.17 | 3:52.59 | 5:09.91 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 5:16.30 | |||||||||
29 | Melissa Miettinen | 2005 | 452 | 1:12.77 | 2:33.01 | 3:53.14 | 5:10.50 | |||
Helsingin Uimarit | 5:17.00 | |||||||||
30 | Anniina Ahonen | 2005 | 451 | 1:15.72 | 2:36.04 | 3:56.96 | 5:10.63 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 5:12.32 | |||||||||
31 | Milla Strandberg | 2005 | 446 | 1:13.19 | 2:33.74 | 3:54.12 | 5:11.81 | |||
Vanders | 5:11.28 | |||||||||
32 | Säde Ryynänen | 2005 | 443 | 1:13.68 | 2:32.80 | 3:53.69 | 5:12.46 | |||
Cetus Espoo | 5:12.31 | |||||||||
33 | Maj Kajander | 2005 | 439 | 1:12.05 | 2:31.49 | 3:52.61 | 5:13.45 | |||
Helsingfors Simsällskap | 5:15.10 | |||||||||
34 | Nelli Rauhanen | 2005 | 439 | 1:13.34 | 2:33.22 | 3:55.02 | 5:13.50 | |||
Raision Urheilijat | 5:11.47 | |||||||||
35 | Heidi Helenius | 2005 | 435 | 1:12.49 | 2:33.17 | 3:55.07 | 5:14.48 | |||
Uinti Tampere | 5:15.30 | |||||||||
36 | Fiona Laakso | 2005 | 429 | 1:12.44 | 2:33.66 | 3:56.35 | 5:16.02 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 5:15.83 | |||||||||
37 | Jasmin Savonen | 2005 | 428 | 1:15.19 | 2:35.58 | 3:56.26 | 5:16.20 | |||
Cetus Espoo | 5:12.56 | |||||||||
38 | Nelli Laaksonen | 2005 | 398 | 1:11.87 | 2:33.30 | 3:59.16 | 5:24.01 | |||
Porin Uimaseura | 5:09.55 | |||||||||
39 | Saana Perkkiö | 2005 | 385 | 1:16.70 | 2:40.97 | 4:06.03 | 5:27.59 | |||
Riihimäen Uimaseura | 5:09.40 | |||||||||
Laji 31, 4X100m SKUV T-15, Loppukilpailut 13 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | Aika | Tila | ||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Oulun Uinti 1 | 2003 | 18 | 620 | 4:32.06 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 4:29.95 | |||||||||
Martta Nygård | 2003 | 33.70 | 1:09.80 | 1:09.80 | ||||||
Pinja Taskila | 2004 | 34.93 | 1:15.14 | 2:24.94 | ||||||
Madeleine Hiltunen | 2003 | 31.15 | 1:06.68 | 3:31.62 | ||||||
Venla Säntti | 2003 | 28.98 | 1:00.44 | 4:32.06 | ||||||
2 | UKK naiset [2003] | 2003 | 14 | 610 | 4:33.53 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 4:33.62 | |||||||||
Sofia Martinkauppi | 2003 | 33.33 | 1:11.66 | 1:11.66 | ||||||
Meeri Yli-Äyhö | 2004 | 35.09 | 1:15.27 | 2:26.93 | ||||||
Aino Hinkka | 2005 | 30.42 | 1:05.95 | 3:32.88 | ||||||
Kanerva Kinnunen | 2004 | 28.11 | 1:00.65 | 4:33.53 | ||||||
3 | Cetus 1 | 2003 | 12 | 599 | 4:35.27 | |||||
Cetus Espoo | 4:29.50 | |||||||||
Laura Kellberg | 2003 | 31.99 | 1:07.83 | 1:07.83 | ||||||
Isabella Renwick | 2003 | 35.72 | 1:17.63 | 2:25.46 | ||||||
Róza Nagy | 2003 | 30.81 | 1:07.34 | 3:32.80 | ||||||
Kira Lindroos | 2005 | 29.63 | 1:02.47 | 4:35.27 | ||||||
4 | RaisU tytöt 1 | 2003 | 10 | 577 | 4:38.69 | |||||
Raision Urheilijat | 4:37.97 | |||||||||
Riikka Niskala | 2004 | 34.97 | 1:11.80 | 1:11.80 | ||||||
Rebekka Luoto | 2003 | 34.19 | 1:12.87 | 2:24.67 | ||||||
Aino-kaisa Paatos | 2004 | 34.91 | 1:14.26 | 3:38.93 | ||||||
Irene Mäkilä | 2004 | 27.83 | 59.76 | 4:38.69 | ||||||
5 | HSS Naiset 1 | 2003 | 8 | 567 | 4:40.23 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 4:37.35 | |||||||||
Veera Säämänen | 2004 | 34.55 | 1:11.41 | 1:11.41 | ||||||
Anna Edwards | 2004 | 35.92 | 1:22.34 | 2:33.75 | ||||||
Lotta Pälsi | 2004 | 29.65 | 1:04.59 | 3:38.34 | ||||||
Aamu Änkilä | 2004 | 29.64 | 1:01.89 | 4:40.23 | ||||||
6 | UiTa 1 | 2003 | 6 | 557 | 4:41.95 | |||||
Uinti Tampere | 4:43.81 | |||||||||
Jessica Mäkinen | 2004 | 34.60 | 1:12.53 | 1:12.53 | ||||||
Siiri Ala-Karvia | 2004 | 35.21 | 1:16.78 | 2:29.31 | ||||||
Siiri Arjanmaa | 2004 | 32.27 | 1:10.76 | 3:40.07 | ||||||
Emmi Manninen | 2004 | 29.08 | 1:01.88 | 4:41.95 | ||||||
7 | Oulun Uinti 2 | 2003 | 4 | 554 | 4:42.49 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 4:40.10 | |||||||||
Petra Ansaranta | 2004 | 33.23 | 1:09.10 | 1:09.10 | ||||||
Minja Lukkari | 2003 | 35.92 | 1:17.70 | 2:26.80 | ||||||
Henna Hökkä | 2003 | 33.16 | 1:13.85 | 3:40.65 | ||||||
Mathilda Puutio | 2003 | 29.94 | 1:01.84 | 4:42.49 | ||||||
8 | VUS-VSS | 2003 | 2 | 542 | 4:44.53 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 4:41.01 | |||||||||
Petra Kivi | 2003 | 34.39 | 1:10.51 | 1:10.51 | ||||||
Emma Haglund | 2003 | 35.37 | 1:17.24 | 2:27.75 | ||||||
Ella Hulkki | 2004 | 33.00 | 1:12.72 | 3:40.47 | ||||||
Pirita Hautala | 2004 | 30.64 | 1:04.06 | 4:44.53 | ||||||
9 | ÅSK 1 | 2003 | 539 | 4:45.09 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 4:40.90 | |||||||||
Kukka Kangas | 2005 | 34.91 | 1:14.81 | 1:14.81 | ||||||
Iiris Yli-Jama | 2003 | 36.81 | 1:19.60 | 2:34.41 | ||||||
Siiri Konkka | 2004 | 30.50 | 1:07.11 | 3:41.52 | ||||||
Aino Rantala | 2004 | 28.94 | 1:03.57 | 4:45.09 | ||||||
10 | LaUS 1 | 2003 | 522 | 4:48.18 | ||||||
Lahden Uimaseura | 4:45.14 | |||||||||
Sohvi Kallinen | 2004 | 34.98 | 1:13.01 | 1:13.01 | ||||||
Julia Sairanen | 2003 | 35.61 | 1:18.85 | 2:31.86 | ||||||
Minttu Paalanen | 2003 | 32.91 | 1:11.46 | 3:43.32 | ||||||
Venla Lindström | 2004 | 30.76 | 1:04.86 | 4:48.18 | ||||||
11 | ÅSK 2 | 2003 | 516 | 4:49.21 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 4:45.42 | |||||||||
Iris Hanski | 2003 | 35.37 | 1:12.82 | 1:12.82 | ||||||
Kerttu Nurmi | 2003 | 38.25 | 1:22.64 | 2:35.46 | ||||||
Oona Sirkiä | 2004 | 31.86 | 1:09.99 | 3:45.45 | ||||||
Maija Nurmi | 2003 | 30.24 | 1:03.76 | 4:49.21 | ||||||
12 | UiTa 2 | 2003 | 504 | 4:51.57 | ||||||
Uinti Tampere | 4:52.22 | |||||||||
Frida Ekman | 2004 | 36.73 | 1:17.00 | 1:17.00 | ||||||
Aada Hakala | 2004 | 36.44 | 1:19.72 | 2:36.72 | ||||||
Siiri Mätäsjärvi | 2004 | 32.51 | 1:10.87 | 3:47.59 | ||||||
Adeliina Kaarlenkaski | 2004 | 30.08 | 1:03.98 | 4:51.57 | ||||||
13 | KUS-GSS | 2005 | 485 | 4:55.22 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 4:51.48 | |||||||||
Wilma Lakanen | 2003 | 34.79 | 1:13.34 | 1:13.34 | ||||||
Teea Jestoi | 2005 | 37.68 | 1:19.81 | 2:33.15 | ||||||
Sofia Nurkkala | 2004 | 35.04 | 1:17.30 | 3:50.45 | ||||||
Henna Känsäkangas | 2004 | 30.48 | 1:04.77 | 4:55.22 | ||||||
14 | JoUS naiset | 2003 | 476 | 4:57.17 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 5:00.04 | |||||||||
Minna Kinnunen | 2003 | 37.43 | 1:18.86 | 1:18.86 | ||||||
Maria Korkalainen | 2005 | 36.62 | 1:20.00 | 2:38.86 | ||||||
Mitra Pietiäinen | 2004 | 33.90 | 1:14.23 | 3:53.09 | ||||||
Elina Gavrilov | 2004 | 30.13 | 1:04.08 | 4:57.17 | ||||||
15 | Swim naiset [2003] | 2003 | 454 | 5:01.80 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 4:57.02 | |||||||||
Siiri Pellinen | 2003 | 36.74 | 1:21.14 | 1:21.14 | ||||||
Carola Huntus | 2003 | 37.08 | 1:21.76 | 2:42.90 | ||||||
Martta Ruuska | 2003 | 33.20 | 1:13.09 | 3:55.99 | ||||||
Nea Parkatti | 2004 | 30.74 | 1:05.81 | 5:01.80 | ||||||
- | Cetus 2 | 2003 | DSQ | SU | ||||||
Cetus Espoo | 4:39.87 | |||||||||
SW 6.6 Maaliintulo vatsallaan | ||||||||||
Laji 32, 400m SKU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jesper Lietzén | 2002 | 9 | 614 | 1:06.13 | 2:21.91 | 3:41.39 | 4:46.86 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 4:40.60 | |||||||||
2 | Efim Romanov | 2002 | 7 | 572 | 1:04.62 | 2:22.23 | 3:46.70 | 4:53.70 | ||
TaTu Tampere | 4:52.45 | |||||||||
3 | Mihail Khanoukaev | 2002 | 6 | 568 | 1:08.64 | 2:29.34 | 3:47.62 | 4:54.43 | ||
Cetus Espoo | 4:59.81 | |||||||||
4 | Lasse Pulkkinen | 2002 | 5 | 553 | 1:07.30 | 2:26.03 | 3:47.05 | 4:57.04 | ||
Oulun Uinti 1906 | 4:44.05 | |||||||||
5 | Robin Söderholm | 2002 | 4 | 539 | 1:08.36 | 2:29.84 | 3:54.03 | 4:59.55 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:03.53 | |||||||||
6 | Kirill Helsing | 2002 | 3 | 499 | 1:11.30 | 2:36.07 | 3:56.99 | 5:07.25 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:09.21 | |||||||||
7 | Wäinö Koskinen | 2002 | 2 | 498 | 1:08.04 | 2:30.12 | 3:55.55 | 5:07.43 | ||
Uinti Tampere | 5:08.54 | |||||||||
8 | Valtteri Taskinen | 2002 | 1 | 464 | 1:12.02 | 2:33.44 | 4:01.26 | 5:14.83 | ||
Oulun Uinti 1906 | 5:13.83 | |||||||||
9 | Mikael Nurmela | 2002 | 460 | 1:11.05 | 2:37.94 | 4:05.36 | 5:15.73 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | 5:16.08 | |||||||||
10 | Danila Shishinin | 2002 | 440 | 1:11.03 | 2:37.02 | 4:08.24 | 5:20.51 | |||
ORCA Helsinki | 5:19.61 | |||||||||
11 | Oliver Kela | 2002 | 439 | 1:11.00 | 2:33.30 | 4:10.14 | 5:20.76 | |||
Swimming Club Rovaniemi | 5:21.40 | |||||||||
12 | Mio Harju | 2002 | 423 | 1:11.72 | 2:35.55 | 4:11.26 | 5:24.71 | |||
TaTu Tampere | 5:20.93 | |||||||||
13 | Roope Tsutsunen | 2002 | 356 | 1:16.79 | 2:43.73 | 4:26.62 | 5:44.00 | |||
Lahden Uimaseura | 5:23.63 | |||||||||
Laji 32, 400m SKU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jami Ihalainen | 2003 | 9 | 595 | 1:06.56 | 2:26.40 | 3:45.17 | 4:49.85 | ||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 4:56.98 | |||||||||
2 | Aleksi Koprinen | 2003 | 7 | 594 | 1:03.51 | 2:22.46 | 3:47.71 | 4:49.98 | ||
Helsingfors Simsällskap | 4:51.81 | |||||||||
3 | Niklas Hatakka | 2003 | 6 | 562 | 1:07.35 | 2:25.22 | 3:48.24 | 4:55.32 | ||
Cetus Espoo | 5:00.61 | |||||||||
4 | Olli-pekka Pietarila | 2003 | 5 | 537 | 1:08.81 | 2:29.85 | 3:51.74 | 4:59.84 | ||
Oulun Uinti 1906 | 5:08.29 | |||||||||
5 | Arttu Mäenpää | 2003 | 4 | 535 | 1:05.65 | 2:26.90 | 3:55.53 | 5:00.30 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 5:03.13 | |||||||||
6 | Niko Matela | 2003 | 3 | 483 | 1:09.30 | 2:30.93 | 3:58.24 | 5:10.65 | ||
Lappeenrannan Uimarit | 5:06.91 | |||||||||
7 | Eetu Palvanen | 2003 | 2 | 465 | 1:08.40 | 2:31.71 | 4:02.13 | 5:14.54 | ||
Lahden Uimaseura | 5:12.10 | |||||||||
8 | Eemil Kankare | 2003 | 1 | 463 | 1:12.86 | 2:35.54 | 4:04.08 | 5:15.18 | ||
Aurajoen Uinti | 5:21.91 | |||||||||
8 | Toni Lipponen | 2003 | 1 | 463 | 1:12.59 | 2:35.18 | 4:03.91 | 5:15.18 | ||
Kemin Uimaseura | 5:09.54 | |||||||||
10 | Elias Kalliokoski | 2003 | 458 | 1:13.23 | 2:39.06 | 4:04.38 | 5:16.11 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:29.36 | |||||||||
11 | Nooa Lehtoniemi | 2003 | 449 | 1:14.59 | 2:36.41 | 4:07.03 | 5:18.35 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 5:24.92 | |||||||||
12 | Juho Marjala | 2003 | 409 | 1:14.10 | 2:39.98 | 4:14.79 | 5:28.28 | |||
Simmis Wanda | 5:26.37 | |||||||||
13 | Oskari Repo | 2003 | 395 | 1:17.12 | 2:46.82 | 4:15.24 | 5:32.26 | |||
Cetus Espoo | 5:27.99 | |||||||||
Laji 32, 400m SKU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Santeri Pulkkinen | 2004 | 9 | 506 | 1:07.46 | 2:31.88 | 3:59.27 | 5:05.94 | ||
Lahden Uimaseura | 5:17.46 | |||||||||
2 | Miro Birkstedt | 2004 | 7 | 506 | 1:08.67 | 2:25.11 | 3:57.78 | 5:05.99 | ||
TaTu Tampere | 5:16.81 | |||||||||
3 | Riccardo Castagno | 2004 | 6 | 440 | 1:11.52 | 2:38.12 | 4:08.23 | 5:20.59 | ||
Uinti Tampere | 5:36.62 | |||||||||
4 | Seweryn Pastucha | 2004 | 5 | 411 | 1:17.50 | 2:46.69 | 4:18.83 | 5:27.78 | ||
Raision Urheilijat | 5:33.25 | |||||||||
5 | Samuel Saari | 2004 | 4 | 339 | 1:21.90 | 2:53.69 | 4:36.23 | 5:49.53 | ||
Cetus Espoo | 5:43.47 | |||||||||
6 | Aapo Koskinen | 2004 | 3 | 335 | 1:21.11 | 2:49.66 | 4:26.24 | 5:51.05 | ||
Lahden Uimaseura | 5:40.39 | |||||||||
- | Niilo Kilpeläinen | 2004 | DSQ | 250m | ||||||
TaTu Tampere | 5:28.57 | |||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
Laji 33, 50m RU T-13-15, Loppukilpailut 13 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Siiri Einiö | 2003 | 9 | 710 | 33.03 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 34.23 | |||||||||
2 | Rebekka Luoto | 2003 | 7 | 674 | 33.62 | |||||
Raision Urheilijat | 33.44 | |||||||||
3 | Kanerva Kinnunen | 2004 | 6 | 632 | 34.34 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 33.45 | |||||||||
4 | Emma Haglund | 2003 | 5 | 627 | 34.44 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 34.26 | |||||||||
5 | Minja Lukkari | 2003 | 4 | 615 | 34.65 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 35.36 | |||||||||
6 | Iida Heikkinen | 2004 | 3 | 610 | 34.75 | |||||
Uinti Imatra | 36.11 | |||||||||
7 | Cindy Palm | 2003 | 2 | 609 | 34.77 | |||||
Cetus Espoo | 35.35 | |||||||||
8 | Laura Markuksela | 2004 | 1 | 608 | 34.78 | |||||
Oulun Lohet | 36.00 | |||||||||
9 | Meeri Yli-Äyhö | 2004 | 602 | 34.90 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 36.00 | |||||||||
10 | Julia Sairanen | 2003 | 596 | 35.02 | ||||||
Lahden Uimaseura | 35.76 | |||||||||
11 | Isabella Renwick | 2003 | 586 | 35.22 | ||||||
Cetus Espoo | 33.86 | |||||||||
12 | Aida Pasma | 2003 | 585 | 35.23 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 36.00 | |||||||||
13 | Siiri Ala-Karvia | 2004 | 579 | 35.35 | ||||||
Uinti Tampere | 35.39 | |||||||||
14 | Sohvi Kallinen | 2004 | 578 | 35.38 | ||||||
Lahden Uimaseura | 36.23 | |||||||||
15 | Aada Hakala | 2004 | 569 | 35.56 | ||||||
Uinti Tampere | 35.89 | |||||||||
15 | Martta Ruuska | 2003 | 569 | 35.56 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 34.58 | |||||||||
17 | Milla-lotta Tapanainen | 2003 | 558 | 35.80 | ||||||
Cetus Espoo | 37.25 | |||||||||
18 | Emma Hämäläinen | 2003 | 555 | 35.87 | ||||||
Vieskan Uimarit | 36.48 | |||||||||
19 | Teea Jestoi | 2005 | 553 | 35.90 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 35.96 | |||||||||
20 | Olga Emilia Mattila | 2004 | 549 | 36.00 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 36.84 | |||||||||
21 | Siiri Pellinen | 2003 | 545 | 36.08 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 36.09 | |||||||||
22 | Anna Edwards | 2004 | 541 | 36.17 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 35.98 | |||||||||
23 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | 538 | 36.23 | ||||||
Oulun Lohet | 36.01 | |||||||||
24 | Helmi Lehtonen | 2004 | 533 | 36.35 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 37.55 | |||||||||
25 | Maria Korkalainen | 2005 | 528 | 36.46 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 37.49 | |||||||||
26 | Mathilda Puutio | 2003 | 527 | 36.49 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 36.83 | |||||||||
27 | Greta Beszteri | 2004 | 526 | 36.50 | ||||||
Cetus Espoo | 37.18 | |||||||||
28 | Nessa Järvinen | 2004 | 521 | 36.62 | ||||||
Uimaseura Aquila | 37.23 | |||||||||
29 | Sofia Nurkkala | 2004 | 521 | 36.63 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 37.02 | |||||||||
30 | Jessika Liimatta | 2004 | 517 | 36.72 | ||||||
TaTu Tampere | 37.49 | |||||||||
31 | Siiri Konkka | 2004 | 514 | 36.80 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 35.17 | |||||||||
32 | Vilja Grundström | 2003 | 513 | 36.81 | ||||||
Vanders | 36.96 | |||||||||
33 | Iiris Yli-Jama | 2003 | 513 | 36.82 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 36.04 | |||||||||
34 | Juulia Käräjämies | 2003 | 512 | 36.84 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 37.44 | |||||||||
35 | Emma Jormanainen | 2003 | 511 | 36.86 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.18 | |||||||||
36 | Jessica Mäkinen | 2004 | 509 | 36.90 | ||||||
Uinti Tampere | 37.03 | |||||||||
37 | Rina Rantanen | 2005 | 504 | 37.04 | ||||||
Cetus Espoo | 37.51 | |||||||||
38 | Viivi Säntti | 2005 | 502 | 37.07 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 37.58 | |||||||||
39 | Iiris Jämsä | 2004 | 498 | 37.18 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 37.25 | |||||||||
40 | Aada Taiponen | 2004 | 498 | 37.19 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 36.84 | |||||||||
41 | Winona Forslund | 2003 | 497 | 37.20 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 37.23 | |||||||||
42 | Minea Wiren | 2003 | 478 | 37.70 | ||||||
Nokian Pyry | 37.70 | |||||||||
43 | Vlada Guljajeva | 2004 | 475 | 37.78 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 37.58 | |||||||||
44 | Milla Strandberg | 2005 | 473 | 37.81 | ||||||
Vanders | 37.10 | |||||||||
45 | Carola Huntus | 2003 | 463 | 38.09 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 37.40 | |||||||||
Laji 34, 100m SU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ronny Brännkärr | 2002 | 9 | 653 | 28.59 | 59.84 | ||||
Kemin Työväen Uimarit | 58.91 | |||||||||
2 | Akseli Kontiainen | 2002 | 7 | 610 | 29.51 | 1:01.22 | ||||
Joensuun Uimaseura | 1:01.91 | |||||||||
3 | Elias Laine | 2002 | 6 | 587 | 29.87 | 1:02.00 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:01.48 | |||||||||
4 | Rasmus Söderholm | 2002 | 5 | 562 | 30.70 | 1:02.91 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 1:04.04 | |||||||||
5 | Ethan Brady | 2002 | 4 | 551 | 30.99 | 1:03.32 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:02.90 | |||||||||
6 | Eemeli Leinonen | 2002 | 3 | 517 | 31.84 | 1:04.70 | ||||
Uinti Tampere | 1:05.03 | |||||||||
7 | Jesse Anttila | 2002 | 2 | 445 | 33.06 | 1:08.02 | ||||
Kokkolan Uimaseura | 1:06.14 | |||||||||
8 | Lauri Uosukainen | 2002 | 1 | 438 | 32.66 | 1:08.35 | ||||
Lahden Uimaseura | 1:08.48 | |||||||||
9 | Samu Petteri Kallio | 2002 | 435 | 32.82 | 1:08.53 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:07.76 | |||||||||
10 | Oliver Kela | 2002 | 425 | 32.90 | 1:09.06 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:09.36 | |||||||||
11 | Lasse Pulkkinen | 2002 | 424 | 32.80 | 1:09.11 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:02.74 | |||||||||
12 | Lauri-luukas Jäntti | 2002 | 369 | 34.32 | 1:12.36 | |||||
Porin Uimaseura | 1:09.41 | |||||||||
13 | Roope Tsutsunen | 2002 | 348 | 35.74 | 1:13.83 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:08.97 | |||||||||
14 | Verneri Viisanen | 2002 | 317 | 35.95 | 1:16.10 | |||||
Cetus Espoo | 1:07.70 | |||||||||
Laji 34, 100m SU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aku Kaila | 2003 | 9 | 626 | 30.65 | 1:00.69 | ||||
Raision Urheilijat | 1:01.80 | |||||||||
2 | Marcus Forsel | 2003 | 7 | 569 | 31.18 | 1:02.68 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:01.52 | |||||||||
3 | Santeri Herpola | 2003 | 6 | 508 | 30.71 | 1:05.07 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:03.60 | |||||||||
4 | Niklas Hatakka | 2003 | 5 | 504 | 31.30 | 1:05.23 | ||||
Cetus Espoo | 1:05.15 | |||||||||
5 | Johan Krister Fredriksson | 2003 | 4 | 494 | 32.57 | 1:05.66 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 1:06.50 | |||||||||
6 | Juuso Rahikainen | 2003 | 3 | 462 | 32.28 | 1:07.16 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 1:08.04 | |||||||||
7 | Lauri Tolvanen | 2003 | 2 | 443 | 32.69 | 1:08.11 | ||||
Haminan Uimaseura | 1:07.95 | |||||||||
8 | Akseli Hakala | 2003 | 1 | 443 | 31.49 | 1:08.13 | ||||
Uinti Tampere | 1:05.86 | |||||||||
9 | Risto Martikainen | 2003 | 429 | 32.73 | 1:08.85 | |||||
Kouvolan Uimarit | 1:06.00 | |||||||||
10 | Teemu Oksakari | 2003 | 421 | 33.16 | 1:09.27 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:07.06 | |||||||||
11 | Sami Uusikumpu | 2003 | 407 | 33.25 | 1:10.05 | |||||
Simmis Wanda | 1:07.30 | |||||||||
12 | Visa Kotiniitty | 2003 | 397 | 34.06 | 1:10.64 | |||||
Uinti Tampere | 1:10.81 | |||||||||
13 | Benjamin Evans | 2003 | 396 | 33.83 | 1:10.72 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 1:10.60 | |||||||||
13 | Eemil Kankare | 2003 | 396 | 33.85 | 1:10.72 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:08.45 | |||||||||
15 | Henri Heikkilä | 2003 | 393 | 34.90 | 1:10.85 | |||||
Uimaseura Aquila | 1:10.15 | |||||||||
16 | Aki Hakkarainen | 2003 | 393 | 34.66 | 1:10.88 | |||||
Simmis Wanda | 1:11.10 | |||||||||
17 | Joonas Cranston | 2003 | 392 | 32.77 | 1:10.91 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:10.06 | |||||||||
17 | Nooa Lehtoniemi | 2003 | 392 | 35.38 | 1:10.91 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:09.07 | |||||||||
19 | Pauli Salonen | 2003 | 375 | 34.11 | 1:12.02 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:09.13 | |||||||||
20 | Aleksi Kauppinen | 2003 | 372 | 33.66 | 1:12.21 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:11.29 | |||||||||
21 | Elis Fokin | 2003 | 364 | 33.69 | 1:12.73 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:10.34 | |||||||||
22 | Kasper Lytz | 2003 | 363 | 34.88 | 1:12.76 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:10.45 | |||||||||
23 | Petteri Lepola | 2003 | 348 | 34.63 | 1:13.81 | |||||
TaTu Tampere | 1:10.68 | |||||||||
24 | Joona Kortteinen | 2003 | 335 | 34.66 | 1:14.73 | |||||
Uinti Tampere | 1:11.13 | |||||||||
Laji 34, 100m SU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tomas Koski | 2004 | 9 | 500 | 31.96 | 1:05.44 | ||||
Heinolan Isku | 1:08.30 | |||||||||
2 | Danil Seksenov | 2004 | 7 | 497 | 31.92 | 1:05.56 | ||||
Vanders | 1:05.92 | |||||||||
3 | Miro Birkstedt | 2004 | 6 | 446 | 33.09 | 1:07.97 | ||||
TaTu Tampere | 1:07.68 | |||||||||
4 | Tino Kaukonen | 2004 | 5 | 417 | 33.18 | 1:09.52 | ||||
HTU Stadi | 1:10.98 | |||||||||
5 | Joakim Kuhlberg | 2004 | 4 | 406 | 33.87 | 1:10.13 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:10.93 | |||||||||
6 | Konsta Kallio | 2004 | 3 | 395 | 33.14 | 1:10.75 | ||||
Uinti Tampere | 1:09.63 | |||||||||
7 | Juuso Leppänen | 2004 | 2 | 387 | 34.32 | 1:11.22 | ||||
Aurajoen Uinti | 1:12.18 | |||||||||
8 | Pavel Pankratov | 2004 | 1 | 380 | 33.35 | 1:11.67 | ||||
TaTu Tampere | 1:07.51 | |||||||||
9 | Onni Äijälä | 2004 | 372 | 33.97 | 1:12.17 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:10.13 | |||||||||
10 | Mikael Hirsiniemi | 2004 | 372 | 35.18 | 1:12.20 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:12.93 | |||||||||
11 | Cedric Decena | 2004 | 366 | 34.45 | 1:12.59 | |||||
Oulun Lohet | 1:12.07 | |||||||||
12 | Aapo Kinnunen | 2004 | 361 | 34.51 | 1:12.90 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:14.13 | |||||||||
13 | Filip Jåfs | 2004 | 357 | 34.32 | 1:13.16 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:10.93 | |||||||||
14 | Jaakko Pihlava | 2004 | 352 | 35.40 | 1:13.50 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:13.15 | |||||||||
15 | Rasmus Koskela | 2004 | 349 | 35.11 | 1:13.77 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:13.69 | |||||||||
16 | Riccardo Castagno | 2004 | 343 | 34.81 | 1:14.19 | |||||
Uinti Tampere | 1:12.38 | |||||||||
17 | Seweryn Pastucha | 2004 | 336 | 35.15 | 1:14.70 | |||||
Raision Urheilijat | 1:10.19 | |||||||||
18 | Akseli Leppänen | 2004 | 332 | 35.65 | 1:14.99 | |||||
Cetus Espoo | 1:14.13 | |||||||||
19 | Akseli Maaranen | 2004 | 305 | 36.97 | 1:17.09 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:13.03 | |||||||||
Laji 35, 100m VU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Rebekka Luoto | 2003 | 9 | 696 | 28.59 | 58.73 | ||||
Raision Urheilijat | 58.50 | |||||||||
2 | Siiri Einiö | 2003 | 7 | 658 | 28.83 | 59.85 | ||||
Gladius Kirkkonummi | 59.83 | |||||||||
3 | Julia Sairanen | 2003 | 6 | 641 | 28.58 | 1:00.39 | ||||
Lahden Uimaseura | 1:01.10 | |||||||||
4 | Laura Kellberg | 2003 | 5 | 622 | 28.85 | 1:00.97 | ||||
Cetus Espoo | 59.79 | |||||||||
5 | Venla Säntti | 2003 | 4 | 620 | 29.68 | 1:01.04 | ||||
Oulun Uinti 1906 | 1:02.23 | |||||||||
6 | Sylvia Kuusisto | 2003 | 3 | 609 | 29.34 | 1:01.42 | ||||
Aurajoen Uinti | 1:00.78 | |||||||||
7 | Kiira Kangasniemi | 2003 | 2 | 603 | 29.65 | 1:01.62 | ||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:02.62 | |||||||||
8 | Kaisa Himanen | 2003 | 1 | 600 | 29.53 | 1:01.73 | ||||
Mikkelin Uimaseura | 1:01.91 | |||||||||
8 | Minja Lukkari | 2003 | 1 | 600 | 29.64 | 1:01.73 | ||||
Oulun Uinti 1906 | 1:01.44 | |||||||||
10 | Isabella Renwick | 2003 | 594 | 29.95 | 1:01.92 | |||||
Cetus Espoo | 1:01.22 | |||||||||
11 | Sonja Lehtinen | 2003 | 591 | 29.50 | 1:02.02 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:02.95 | |||||||||
12 | Mathilda Puutio | 2003 | 581 | 30.48 | 1:02.40 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:02.96 | |||||||||
13 | Iris Hanski | 2003 | 574 | 30.11 | 1:02.63 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:02.70 | |||||||||
14 | Daniela Degenhardt | 2003 | 573 | 30.03 | 1:02.68 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:01.10 | |||||||||
15 | Sofia Martinkauppi | 2003 | 563 | 29.81 | 1:03.05 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:02.68 | |||||||||
16 | Wilma Lakanen | 2003 | 558 | 30.83 | 1:03.24 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:03.61 | |||||||||
17 | Kiia Kärkkäinen | 2003 | 553 | 30.44 | 1:03.41 | |||||
Heinolan Isku | 1:01.63 | |||||||||
18 | Milla-lotta Tapanainen | 2003 | 552 | 29.99 | 1:03.45 | |||||
Cetus Espoo | 1:03.52 | |||||||||
19 | Maija Nurmi | 2003 | 548 | 30.67 | 1:03.60 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:03.16 | |||||||||
19 | Senni Mattila | 2003 | 548 | 30.01 | 1:03.60 | |||||
Porin Uimaseura | 1:03.44 | |||||||||
21 | Petra Kivi | 2003 | 540 | 30.79 | 1:03.92 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:03.37 | |||||||||
22 | Milla Hyttinen | 2003 | 535 | 31.13 | 1:04.14 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:03.44 | |||||||||
23 | Henna Hökkä | 2003 | 521 | 31.15 | 1:04.71 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:03.76 | |||||||||
24 | Saana Yritys | 2003 | 482 | 30.60 | 1:06.38 | |||||
Uinti Hyvinkää | 1:03.40 | |||||||||
Laji 35, 100m VU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Irene Mäkilä | 2004 | 9 | 656 | 29.02 | 59.90 | ||||
Raision Urheilijat | 1:01.38 | |||||||||
2 | Helmi Jouhten | 2004 | 7 | 656 | 29.12 | 59.91 | ||||
Kempeleen Pyrintö | 1:00.81 | |||||||||
3 | Jenna Pulkkinen | 2004 | 6 | 655 | 29.01 | 59.95 | ||||
Kouvolan Uimarit | 1:00.32 | |||||||||
4 | Kanerva Kinnunen | 2004 | 5 | 639 | 29.04 | 1:00.43 | ||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:01.14 | |||||||||
5 | Sohvi Kallinen | 2004 | 4 | 599 | 30.15 | 1:01.75 | ||||
Lahden Uimaseura | 1:02.68 | |||||||||
6 | Aamu Änkilä | 2004 | 3 | 590 | 30.07 | 1:02.05 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 1:02.96 | |||||||||
7 | Aino-kaisa Paatos | 2004 | 2 | 578 | 30.11 | 1:02.48 | ||||
Raision Urheilijat | 1:04.42 | |||||||||
7 | Emmi Manninen | 2004 | 2 | 578 | 29.96 | 1:02.48 | ||||
Uinti Tampere | 1:04.23 | |||||||||
9 | Dina Sadojevic Jelacik | 2004 | 571 | 30.19 | 1:02.75 | |||||
Cetus Espoo | 1:02.06 | |||||||||
10 | Aliina Karvonen | 2004 | 569 | 30.56 | 1:02.82 | |||||
Simmis Wanda | 1:03.70 | |||||||||
11 | Santra Nieminen | 2004 | 565 | 29.89 | 1:02.95 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:03.32 | |||||||||
12 | Alina Antila | 2004 | 562 | 29.74 | 1:03.09 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:02.79 | |||||||||
13 | Peppi Vesalainen | 2004 | 561 | 29.84 | 1:03.11 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:04.25 | |||||||||
14 | Aino Rantala | 2004 | 559 | 30.31 | 1:03.19 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:02.37 | |||||||||
15 | Inka Elamaa | 2004 | 557 | 30.36 | 1:03.26 | |||||
Oulun Lohet | 1:03.81 | |||||||||
16 | Anna Edwards | 2004 | 553 | 29.95 | 1:03.41 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:04.68 | |||||||||
16 | Riikka Niskala | 2004 | 553 | 30.64 | 1:03.41 | |||||
Raision Urheilijat | 1:03.58 | |||||||||
18 | Olga Emilia Mattila | 2004 | 551 | 31.34 | 1:03.48 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:04.86 | |||||||||
19 | Frida Ekman | 2004 | 550 | 30.22 | 1:03.53 | |||||
Uinti Tampere | 1:03.91 | |||||||||
20 | Veera Säämänen | 2004 | 542 | 30.71 | 1:03.83 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:04.69 | |||||||||
21 | Pinja Taskila | 2004 | 541 | 31.20 | 1:03.89 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:04.68 | |||||||||
22 | Adeliina Kaarlenkaski | 2004 | 531 | 30.30 | 1:04.27 | |||||
Uinti Tampere | 1:03.87 | |||||||||
22 | Meeri Yli-Äyhö | 2004 | 531 | 31.05 | 1:04.27 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:03.65 | |||||||||
24 | Greta Beszteri | 2004 | 528 | 31.39 | 1:04.39 | |||||
Cetus Espoo | 1:03.40 | |||||||||
25 | Nessa Järvinen | 2004 | 526 | 30.48 | 1:04.48 | |||||
Uimaseura Aquila | 1:04.99 | |||||||||
26 | Ida Mäki-Hokkonen | 2004 | 525 | 30.83 | 1:04.53 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:05.01 | |||||||||
27 | Emma Hakala | 2004 | 518 | 30.53 | 1:04.82 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:05.01 | |||||||||
28 | Henna Känsäkangas | 2004 | 513 | 31.25 | 1:05.01 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:04.24 | |||||||||
29 | Sofia Salospohja | 2004 | 507 | 31.14 | 1:05.29 | |||||
Raision Urheilijat | 1:03.95 | |||||||||
30 | Lotta Hermonen | 2004 | 504 | 31.25 | 1:05.39 | |||||
Kouvolan Uimarit | 1:04.17 | |||||||||
31 | Noora Kylmämetsä | 2004 | 498 | 31.54 | 1:05.68 | |||||
Uinti Tampere | 1:04.96 | |||||||||
32 | Iida Heikkinen | 2004 | 495 | 31.86 | 1:05.81 | |||||
Uinti Imatra | 1:04.32 | |||||||||
33 | Siiri Konkka | 2004 | 415 | 31.02 | 1:09.78 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:04.01 | |||||||||
Laji 35, 100m VU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aino Hinkka | 2005 | 9 | 625 | 29.20 | 1:00.88 | ||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:00.84 | |||||||||
2 | Kira Lindroos | 2005 | 7 | 569 | 30.55 | 1:02.81 | ||||
Cetus Espoo | 1:01.73 | |||||||||
3 | Veera Korsoff | 2005 | 6 | 568 | 30.49 | 1:02.86 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 1:04.39 | |||||||||
4 | Kerttu Taponen | 2005 | 5 | 560 | 30.73 | 1:03.16 | ||||
Aurajoen Uinti | 1:03.67 | |||||||||
5 | Maria Korkalainen | 2005 | 4 | 557 | 30.52 | 1:03.26 | ||||
Joensuun Uimaseura | 1:03.68 | |||||||||
5 | Tuuli Pippuri | 2005 | 4 | 557 | 30.34 | 1:03.26 | ||||
Cetus Espoo | 1:03.62 | |||||||||
7 | Salma Mäntynen | 2005 | 2 | 548 | 30.35 | 1:03.61 | ||||
Uimaseura Aquila | 1:04.96 | |||||||||
8 | Elina Ryynänen | 2005 | 1 | 534 | 30.57 | 1:04.18 | ||||
Simmis Wanda | 1:04.66 | |||||||||
9 | Vilma Leppähaara | 2005 | 528 | 30.65 | 1:04.41 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:03.07 | |||||||||
10 | Meea Juntunen | 2005 | 528 | 30.78 | 1:04.42 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:05.15 | |||||||||
11 | Essi Ahvenainen | 2005 | 524 | 31.10 | 1:04.55 | |||||
Vanders | 1:06.06 | |||||||||
12 | Emilia Niemi | 2005 | 520 | 30.34 | 1:04.72 | |||||
Octopus Lohja | 1:03.49 | |||||||||
13 | Nelli Vihola | 2005 | 507 | 31.96 | 1:05.26 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:07.00 | |||||||||
14 | Veera Välivainio | 2005 | 507 | 31.27 | 1:05.28 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:05.86 | |||||||||
15 | Anna Hakkarainen | 2005 | 504 | 31.16 | 1:05.40 | |||||
Cetus Espoo | 1:06.85 | |||||||||
16 | Inka Vahtola | 2005 | 503 | 31.98 | 1:05.47 | |||||
Cetus Espoo | 1:07.31 | |||||||||
17 | Juulia Sakomaa | 2005 | 498 | 32.23 | 1:05.65 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:06.45 | |||||||||
18 | Milla Karttunen | 2005 | 495 | 32.01 | 1:05.80 | |||||
Raision Urheilijat | 1:06.61 | |||||||||
19 | Minttu Kiili | 2005 | 494 | 31.09 | 1:05.85 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:07.13 | |||||||||
20 | Laura Rajavaara | 2005 | 493 | 31.38 | 1:05.87 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:06.65 | |||||||||
21 | Lilli Kulpakko | 2005 | 493 | 31.28 | 1:05.90 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:05.39 | |||||||||
22 | Riina Niemi | 2005 | 489 | 31.47 | 1:06.08 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:04.41 | |||||||||
23 | Milla Strandberg | 2005 | 487 | 27.09 | 1:06.18 | |||||
Vanders | 1:06.84 | |||||||||
24 | Nelli Rauhanen | 2005 | 486 | 31.49 | 1:06.22 | |||||
Raision Urheilijat | 1:06.58 | |||||||||
25 | Sonila Selimi | 2005 | 484 | 30.70 | 1:06.31 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:05.83 | |||||||||
26 | Melissa Miettinen | 2005 | 481 | 32.18 | 1:06.42 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:07.26 | |||||||||
27 | Viivi Säntti | 2005 | 479 | 31.82 | 1:06.53 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:05.44 | |||||||||
28 | Fiona Laakso | 2005 | 468 | 32.19 | 1:07.02 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:07.07 | |||||||||
29 | Teea Jestoi | 2005 | 467 | 32.86 | 1:07.07 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:07.25 | |||||||||
30 | Ella Suominen | 2005 | 466 | 32.24 | 1:07.12 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:06.99 | |||||||||
31 | Julianna Kurkela | 2005 | 459 | 31.76 | 1:07.50 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:07.07 | |||||||||
32 | Maura Bergström | 2005 | 456 | 32.78 | 1:07.63 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:06.92 | |||||||||
33 | Moona Korpikoski | 2005 | 455 | 32.65 | 1:07.65 | |||||
Nokian Pyry | 1:06.97 | |||||||||
34 | Kukka Kangas | 2005 | 455 | 32.33 | 1:07.69 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:05.40 | |||||||||
35 | Tilla Saarentaus | 2005 | 448 | 33.52 | 1:08.00 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:07.26 | |||||||||
Laji 36, 200m VU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Roope Paatos | 2002 | 9 | 620 | 28.31 | 58.66 | 1:29.54 | 1:59.56 | ||
Raision Urheilijat | 2:01.95 | |||||||||
2 | Oscar Skjäl | 2002 | 7 | 605 | 27.62 | 57.92 | 1:29.17 | 2:00.60 | ||
Cetus Espoo | 2:01.41 | |||||||||
3 | Matias Hjelm | 2002 | 6 | 599 | 28.17 | 58.92 | 1:30.41 | 2:00.97 | ||
Vanders | 2:02.98 | |||||||||
4 | Robin Söderholm | 2002 | 5 | 578 | 28.11 | 59.00 | 1:31.42 | 2:02.43 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:04.83 | |||||||||
5 | Jesper Lietzén | 2002 | 4 | 573 | 28.43 | 59.57 | 1:31.37 | 2:02.77 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:02.12 | |||||||||
6 | Ethan Brady | 2002 | 3 | 559 | 28.35 | 59.81 | 1:32.35 | 2:03.79 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:03.77 | |||||||||
7 | Leo Mikkonen | 2002 | 2 | 557 | 27.84 | 59.43 | 1:31.73 | 2:03.95 | ||
Cetus Espoo | 2:03.37 | |||||||||
8 | Daniel Rinne | 2002 | 1 | 523 | 28.57 | 1:00.18 | 1:33.37 | 2:06.54 | ||
Cetus Espoo | 2:09.96 | |||||||||
8 | Efim Romanov | 2002 | 1 | 523 | 28.73 | 1:00.66 | 1:34.23 | 2:06.54 | ||
TaTu Tampere | 2:04.36 | |||||||||
10 | Jere Broman | 2002 | 509 | 28.45 | 1:00.42 | 1:33.76 | 2:07.71 | |||
Nokian Pyry | 2:07.74 | |||||||||
11 | Petr Pankratov | 2002 | 495 | 30.30 | 1:04.56 | 1:37.36 | 2:08.92 | |||
TaTu Tampere | 2:09.61 | |||||||||
12 | Lauri-luukas Jäntti | 2002 | 490 | 28.94 | 1:01.95 | 1:35.83 | 2:09.30 | |||
Porin Uimaseura | 2:08.97 | |||||||||
13 | Oskari Arvo | 2002 | 465 | 31.63 | 1:05.43 | 1:39.66 | 2:11.60 | |||
Aurajoen Uinti | 2:09.37 | |||||||||
14 | Jesse Anttila | 2002 | 464 | 30.81 | 1:04.71 | 1:39.86 | 2:11.67 | |||
Kokkolan Uimaseura | 2:09.62 | |||||||||
- | Elias Kukkonen | 2002 | DSQ | |||||||
ORCA Helsinki | 2:04.10 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 36, 200m VU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lassi Haimi | 2003 | 9 | 638 | 28.13 | 58.46 | 1:28.94 | 1:58.44 | ||
Helsingfors Simsällskap | 1:59.50 | |||||||||
2 | Lari Tumanoff | 2003 | 7 | 613 | 27.93 | 58.61 | 1:29.39 | 2:00.02 | ||
Helsingfors Simsällskap | 2:02.85 | |||||||||
3 | Johan Krister Fredriksson | 2003 | 6 | 591 | 28.53 | 58.93 | 1:30.56 | 2:01.51 | ||
Helsingfors Simsällskap | 2:04.30 | |||||||||
4 | Alex Lydman | 2003 | 5 | 589 | 28.63 | 59.44 | 1:30.82 | 2:01.68 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:01.27 | |||||||||
5 | Aku Kaila | 2003 | 4 | 585 | 29.16 | 1:00.34 | 1:31.55 | 2:01.92 | ||
Raision Urheilijat | 2:05.73 | |||||||||
6 | Arttu Mäenpää | 2003 | 3 | 557 | 28.78 | 1:00.31 | 1:32.26 | 2:03.93 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:03.79 | |||||||||
7 | Luukas Vainio | 2003 | 2 | 534 | 29.19 | 1:01.04 | 1:33.76 | 2:05.72 | ||
Cetus Espoo | 2:06.93 | |||||||||
8 | Akseli Hakala | 2003 | 1 | 507 | 28.86 | 1:01.94 | 1:35.15 | 2:07.91 | ||
Uinti Tampere | 2:07.14 | |||||||||
9 | Aleksi Koprinen | 2003 | 504 | 28.63 | 1:00.70 | 1:33.90 | 2:08.13 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:02.30 | |||||||||
10 | Benjamin Evans | 2003 | 477 | 29.53 | 1:03.07 | 1:37.36 | 2:10.53 | |||
Swimming Club Vuokatti | 2:13.35 | |||||||||
11 | Lauri Tolvanen | 2003 | 475 | 30.46 | 1:03.72 | 1:37.71 | 2:10.66 | |||
Haminan Uimaseura | 2:12.92 | |||||||||
12 | Risto Martikainen | 2003 | 473 | 29.26 | 1:02.07 | 1:36.98 | 2:10.86 | |||
Kouvolan Uimarit | 2:07.89 | |||||||||
13 | Miro Merinen | 2003 | 463 | 29.65 | 1:03.72 | 1:38.44 | 2:11.80 | |||
Simmis Wanda | 2:13.80 | |||||||||
14 | Elis Fokin | 2003 | 448 | 30.07 | 1:04.20 | 1:38.82 | 2:13.21 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:12.74 | |||||||||
15 | Toni Lipponen | 2003 | 448 | 29.53 | 1:03.51 | 1:38.34 | 2:13.22 | |||
Kemin Uimaseura | 2:12.89 | |||||||||
16 | Matias Rasinmäki | 2003 | 448 | 29.60 | 1:04.03 | 1:39.26 | 2:13.29 | |||
Cetus Espoo | 2:13.34 | |||||||||
17 | Ville Savulahti | 2003 | 433 | 30.16 | 1:04.24 | 1:40.32 | 2:14.78 | |||
Riihimäen Uimaseura | 2:13.05 | |||||||||
18 | Niko Matela | 2003 | 420 | 31.02 | 1:06.24 | 1:41.95 | 2:16.20 | |||
Lappeenrannan Uimarit | 2:11.34 | |||||||||
19 | Eetu Palvanen | 2003 | 419 | 29.43 | 1:04.09 | 1:40.37 | 2:16.29 | |||
Lahden Uimaseura | 2:10.53 | |||||||||
20 | Akira Konttinen | 2003 | 390 | 30.50 | 1:05.78 | 1:42.57 | 2:19.59 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:12.30 | |||||||||
- | Juuso Rahikainen | 2003 | DSQ | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 2:12.16 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 36, 200m VU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tomas Koski | 2004 | 9 | 563 | 28.77 | 1:00.12 | 1:31.95 | 2:03.47 | ||
Heinolan Isku | 2:06.23 | |||||||||
2 | Santeri Pulkkinen | 2004 | 7 | 536 | 28.80 | 1:00.81 | 1:33.72 | 2:05.49 | ||
Lahden Uimaseura | 2:07.97 | |||||||||
3 | Lassi Niemi | 2004 | 6 | 500 | 28.71 | 1:00.89 | 1:35.03 | 2:08.51 | ||
TaTu Tampere | 2:10.11 | |||||||||
4 | Danil Seksenov | 2004 | 5 | 499 | 29.06 | 1:01.94 | 1:35.02 | 2:08.53 | ||
Vanders | 2:08.67 | |||||||||
5 | Elmeri Aho | 2004 | 4 | 485 | 29.50 | 1:02.44 | 1:36.33 | 2:09.76 | ||
Seinäjoen Uimarit-58 | 2:11.91 | |||||||||
6 | Konsta Kallio | 2004 | 3 | 481 | 29.97 | 1:03.22 | 1:37.50 | 2:10.11 | ||
Uinti Tampere | 2:14.34 | |||||||||
7 | Davin Lindholm | 2004 | 2 | 475 | 29.23 | 1:01.58 | 1:35.94 | 2:10.69 | ||
Helsingfors Simsällskap | 2:11.59 | |||||||||
8 | Arttu Haipus | 2004 | 1 | 467 | 30.34 | 1:04.12 | 1:38.97 | 2:11.40 | ||
Kempeleen Pyrintö | 2:17.24 | |||||||||
9 | Tino Kaukonen | 2004 | 464 | 29.78 | 1:03.79 | 1:38.18 | 2:11.74 | |||
HTU Stadi | 2:15.95 | |||||||||
10 | Seweryn Pastucha | 2004 | 455 | 29.92 | 1:03.90 | 1:38.92 | 2:12.59 | |||
Raision Urheilijat | 2:14.07 | |||||||||
11 | Onni Äijälä | 2004 | 446 | 29.60 | 1:02.96 | 1:38.35 | 2:13.42 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 2:11.32 | |||||||||
12 | Waldemar Palombi | 2004 | 422 | 30.42 | 1:04.53 | 1:40.24 | 2:15.88 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:16.35 | |||||||||
13 | Jaakko Pihlava | 2004 | 421 | 30.10 | 1:04.63 | 1:41.23 | 2:16.03 | |||
Aurajoen Uinti | 2:16.57 | |||||||||
14 | Aapo Kinnunen | 2004 | 418 | 30.13 | 1:04.21 | 1:40.40 | 2:16.38 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:15.03 | |||||||||
15 | Filip Jåfs | 2004 | 410 | 30.48 | 1:05.05 | 1:41.37 | 2:17.19 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:14.66 | |||||||||
16 | Markus Veckman | 2004 | 403 | 29.73 | 1:04.26 | 1:40.89 | 2:18.04 | |||
Swimming Jyväskylä | 2:16.11 | |||||||||
17 | Pavel Pankratov | 2004 | 386 | 30.94 | 1:06.82 | 1:43.65 | 2:20.01 | |||
TaTu Tampere | 2:15.68 | |||||||||
18 | Rasmus Koskela | 2004 | 383 | 29.73 | 1:04.30 | 1:42.50 | 2:20.35 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:17.22 | |||||||||
Laji 37, 200m PU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Róza Nagy | 2003 | 9 | 555 | 32.62 | 1:10.43 | 1:49.49 | 2:28.20 | ||
Cetus Espoo | 2:29.48 | |||||||||
2 | Madeleine Hiltunen | 2003 | 7 | 553 | 32.74 | 1:10.52 | 1:50.47 | 2:28.32 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:27.76 | |||||||||
3 | Siiri Reiniluoto | 2003 | 6 | 489 | 33.37 | 1:11.78 | 1:52.47 | 2:34.58 | ||
Helsingfors Simsällskap | 2:36.13 | |||||||||
4 | Minttu Paalanen | 2003 | 5 | 446 | 33.82 | 1:14.09 | 1:56.58 | 2:39.42 | ||
Lahden Uimaseura | 2:33.24 | |||||||||
5 | Ronja Myllykallio | 2003 | 4 | 432 | 35.49 | 1:15.40 | 1:58.18 | 2:41.04 | ||
Nokian Pyry | 2:40.56 | |||||||||
6 | Emma Johansson | 2003 | 3 | 427 | 33.87 | 1:13.74 | 1:56.65 | 2:41.74 | ||
Cetus Espoo | 2:39.88 | |||||||||
7 | Sini Korin | 2003 | 2 | 419 | 35.99 | 1:18.12 | 2:00.85 | 2:42.78 | ||
Nokian Pyry | 2:41.57 | |||||||||
8 | Eveliina Koivula | 2003 | 1 | 364 | 35.62 | 1:19.14 | 2:05.36 | 2:50.50 | ||
Uinti Tampere | 2:43.74 | |||||||||
9 | Lotta Lehtoila | 2003 | 361 | 35.40 | 1:17.64 | 2:03.28 | 2:51.01 | |||
ORCA Helsinki | 2:43.70 | |||||||||
10 | Jenny Grangärd | 2003 | 328 | 36.05 | 1:19.55 | 2:07.34 | 2:56.45 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:45.42 | |||||||||
Laji 37, 200m PU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lotta Pälsi | 2004 | 9 | 612 | 31.02 | 1:06.58 | 1:44.65 | 2:23.40 | ||
Helsingfors Simsällskap | 2:25.79 | |||||||||
2 | Oona Sirkiä | 2004 | 7 | 502 | 32.08 | 1:09.14 | 1:49.07 | 2:33.22 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:36.32 | |||||||||
3 | Petra Ansaranta | 2004 | 6 | 494 | 32.75 | 1:11.87 | 1:53.29 | 2:34.06 | ||
Oulun Uinti 1906 | 2:37.61 | |||||||||
4 | Annukka Pihkamäki | 2004 | 5 | 484 | 32.47 | 1:10.71 | 1:52.40 | 2:35.06 | ||
Riihimäen Uimaseura | 2:33.94 | |||||||||
5 | Saga Jatkola | 2004 | 4 | 458 | 33.63 | 1:14.71 | 1:56.68 | 2:37.97 | ||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 2:43.09 | |||||||||
6 | Siiri Mätäsjärvi | 2004 | 3 | 421 | 37.10 | 1:19.52 | 2:02.00 | 2:42.50 | ||
Uinti Tampere | 2:50.06 | |||||||||
7 | Saga Kovanen | 2004 | 2 | 420 | 34.20 | 1:15.36 | 1:58.29 | 2:42.63 | ||
Cetus Espoo | 2:39.02 | |||||||||
8 | Mitra Pietiäinen | 2004 | 1 | 417 | 35.55 | 1:17.80 | 2:00.77 | 2:43.03 | ||
Joensuun Uimaseura | 2:47.89 | |||||||||
9 | Siiri Arjanmaa | 2004 | 412 | 34.03 | 1:13.76 | 1:58.78 | 2:43.65 | |||
Uinti Tampere | 2:45.25 | |||||||||
10 | Ella Hulkki | 2004 | 399 | 35.66 | 1:18.28 | 2:02.55 | 2:45.35 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:48.27 | |||||||||
11 | Anna Mattila | 2004 | 380 | 35.73 | 1:17.95 | 2:01.29 | 2:48.13 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:51.08 | |||||||||
12 | Noora Kylmämetsä | 2004 | 375 | 34.96 | 1:17.45 | 2:02.92 | 2:48.87 | |||
Uinti Tampere | 2:53.30 | |||||||||
13 | Aada Rissanen | 2004 | 374 | 34.08 | 1:14.21 | 2:00.79 | 2:48.95 | |||
Cetus Espoo | 2:42.33 | |||||||||
14 | Tilde Löfqvist | 2004 | 373 | 35.76 | 1:18.15 | 2:03.46 | 2:49.13 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:54.46 | |||||||||
15 | Ida Töyrylä | 2004 | 370 | 35.40 | 1:19.02 | 2:05.85 | 2:49.67 | |||
Uinti Tampere | 2:51.00 | |||||||||
16 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 357 | 37.40 | 1:21.09 | 2:06.47 | 2:51.55 | |||
Cetus Espoo | 2:47.98 | |||||||||
Laji 37, 200m PU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Karla Tiainen | 2005 | 9 | 564 | 32.18 | 1:10.54 | 1:49.16 | 2:27.36 | ||
Simmis Wanda | 2:36.12 | |||||||||
2 | Aino Hinkka | 2005 | 7 | 546 | 32.68 | 1:11.17 | 1:49.51 | 2:28.98 | ||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:29.95 | |||||||||
3 | Riina Niemi | 2005 | 6 | 434 | 34.63 | 1:15.92 | 2:00.07 | 2:40.86 | ||
Swimming Club Rovaniemi | 2:52.44 | |||||||||
4 | Ada Hakkarainen | 2005 | 5 | 426 | 35.53 | 1:16.39 | 1:58.56 | 2:41.83 | ||
Helsingfors Simsällskap | 2:45.80 | |||||||||
5 | Aino Koskelo | 2005 | 4 | 366 | 35.95 | 1:18.28 | 2:03.09 | 2:50.15 | ||
Nurmijärven Uinti | 2:53.62 | |||||||||
6 | Maiju Huttunen | 2005 | 3 | 359 | 37.19 | 1:21.13 | 2:05.52 | 2:51.29 | ||
Swimming Club Rovaniemi | 3:00.24 | |||||||||
7 | Anna Lehmusvaara | 2005 | 2 | 344 | 36.83 | 1:21.66 | 2:08.50 | 2:53.68 | ||
Simmis Wanda | 2:57.29 | |||||||||
8 | Moona Korpikoski | 2005 | 1 | 342 | 37.86 | 1:24.41 | 2:11.45 | 2:54.10 | ||
Nokian Pyry | 2:58.04 | |||||||||
9 | Saana Perkkiö | 2005 | 335 | 37.79 | 1:23.35 | 2:10.29 | 2:55.23 | |||
Riihimäen Uimaseura | 3:01.16 | |||||||||
10 | Milla Lempiälä | 2005 | 334 | 37.39 | 1:21.62 | 2:08.64 | 2:55.46 | |||
Loimaan Uimaseura | 2:57.50 | |||||||||
11 | Alma Hörkkö | 2005 | 334 | 38.12 | 1:23.73 | 2:09.84 | 2:55.54 | |||
Simmis Wanda | 3:04.57 | |||||||||
12 | Aada Hirvasoja | 2005 | 332 | 39.08 | 1:24.29 | 2:11.36 | 2:55.81 | |||
Haukiputaan Heitto | 2:58.99 | |||||||||
13 | Peppi Eskola | 2005 | 317 | 39.03 | 1:24.79 | 2:12.30 | 2:58.56 | |||
Gladius Kirkkonummi | 3:04.31 | |||||||||
14 | Lumi Rossi | 2005 | 302 | 39.74 | 1:26.05 | 2:14.20 | 3:01.36 | |||
Cetus Espoo | 3:00.63 | |||||||||
15 | Maija Hinkkala | 2005 | 275 | 36.91 | 1:24.33 | 2:15.27 | 3:07.13 | |||
Riihimäen Uimaseura | 3:01.46 | |||||||||
16 | Anniina Ahonen | 2005 | 275 | 38.67 | 1:27.58 | 2:17.35 | 3:07.16 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 2:58.67 | |||||||||
Laji 38, 4X50m VUV T-15/P-16, Loppukilpailut 13 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | RaisU seka 1 | 2002 | 18 | 1:43.94 | ||||||
Raision Urheilijat | 1:51.95 | |||||||||
Aku Kaila | 2003 | 25.70 | 25.70 | |||||||
Rebekka Luoto | 2003 | 26.48 | 52.18 | |||||||
Irene Mäkilä | 2004 | 27.11 | 1:19.29 | |||||||
Roope Paatos | 2002 | 24.65 | 1:43.94 | |||||||
2 | Cetus 1 | 2002 | 14 | 1:45.57 | ||||||
Cetus Espoo | 1:47.59 | |||||||||
Oscar Skjäl | 2002 | 25.22 | 25.22 | |||||||
Leo Mikkonen | 2002 | 25.54 | 50.76 | |||||||
Isabella Renwick | 2003 | 27.50 | 1:18.26 | |||||||
Laura Kellberg | 2003 | 27.31 | 1:45.57 | |||||||
3 | ÅSK 1 | 2002 | 12 | 1:46.21 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:47.95 | |||||||||
Santeri Herpola | 2003 | 24.83 | 24.83 | |||||||
Iris Hanski | 2003 | 28.51 | 53.34 | |||||||
Marcus Forsel | 2003 | 25.04 | 1:18.38 | |||||||
Aino Rantala | 2004 | 27.83 | 1:46.21 | |||||||
4 | LaUS 1 | 2002 | 10 | 1:46.28 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:51.07 | |||||||||
Santeri Pulkkinen | 2004 | 26.63 | 26.63 | |||||||
Jasu Ovaskainen | 2002 | 25.25 | 51.88 | |||||||
Julia Sairanen | 2003 | 26.81 | 1:18.69 | |||||||
Sohvi Kallinen | 2004 | 27.59 | 1:46.28 | |||||||
5 | HSS Seka 1 | 2003 | 8 | 1:46.30 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:49.97 | |||||||||
Johan Krister Fredriksson | 2003 | 25.73 | 25.73 | |||||||
Peppi Vesalainen | 2004 | 27.90 | 53.63 | |||||||
Lotta Pälsi | 2004 | 28.03 | 1:21.66 | |||||||
Lari Tumanoff | 2003 | 24.64 | 1:46.30 | |||||||
6 | AUi seka [2002] | 2002 | 6 | 1:46.41 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:48.30 | |||||||||
Oskari Arvo | 2002 | 26.74 | 26.74 | |||||||
Ibrahim Ezzat | 2002 | 25.00 | 51.74 | |||||||
Daniela Degenhardt | 2003 | 27.54 | 1:19.28 | |||||||
Sylvia Kuusisto | 2003 | 27.13 | 1:46.41 | |||||||
7 | UiTa 1 | 2002 | 4 | 1:47.37 | ||||||
Uinti Tampere | 1:50.26 | |||||||||
Tatu Hapuoja | 2003 | 25.57 | 25.57 | |||||||
Siiri Arjanmaa | 2004 | 27.80 | 53.37 | |||||||
Frida Ekman | 2004 | 27.69 | 1:21.06 | |||||||
Henri Naarajärvi | 2002 | 26.31 | 1:47.37 | |||||||
8 | Cetus 2 | 2002 | 2 | 1:47.79 | ||||||
Cetus Espoo | 1:51.02 | |||||||||
Daniel Rinne | 2002 | 25.59 | 25.59 | |||||||
Mihail Khanoukaev | 2002 | 25.56 | 51.15 | |||||||
Kira Lindroos | 2005 | 28.29 | 1:19.44 | |||||||
Greta Beszteri | 2004 | 28.35 | 1:47.79 | |||||||
9 | VUS-VSS | 2002 | 1:48.54 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:50.61 | |||||||||
Ethan Brady | 2002 | 26.45 | 26.45 | |||||||
Robin Söderholm | 2002 | 25.57 | 52.02 | |||||||
Emma Haglund | 2003 | 28.07 | 1:20.09 | |||||||
Petra Kivi | 2003 | 28.45 | 1:48.54 | |||||||
10 | ÅSK 2 | 2002 | 1:49.00 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:51.66 | |||||||||
Jesper Lietzén | 2002 | 25.91 | 25.91 | |||||||
Elias Laine | 2002 | 25.46 | 51.37 | |||||||
Siiri Konkka | 2004 | 28.66 | 1:20.03 | |||||||
Maija Nurmi | 2003 | 28.97 | 1:49.00 | |||||||
11 | UiTa 2 | 2005 | 1:50.05 | |||||||
Uinti Tampere | 1:52.21 | |||||||||
Akseli Hakala | 2003 | 26.76 | 26.76 | |||||||
Adeliina Kaarlenkaski | 2004 | 28.88 | 55.64 | |||||||
Emmi Manninen | 2004 | 28.67 | 1:24.31 | |||||||
Eemeli Leinonen | 2002 | 25.74 | 1:50.05 | |||||||
12 | KoU seka [2002] | 2002 | 1:50.28 | |||||||
Kouvolan Uimarit | 1:52.08 | |||||||||
Risto Martikainen | 2003 | 27.01 | 27.01 | |||||||
Manu Ursin | 2002 | 26.68 | 53.69 | |||||||
Lotta Hermonen | 2004 | 29.15 | 1:22.84 | |||||||
Jenna Pulkkinen | 2004 | 27.44 | 1:50.28 | |||||||
13 | Cetus 3 | 2002 | 1:50.71 | |||||||
Cetus Espoo | 1:53.44 | |||||||||
Luukas Vainio | 2003 | 26.52 | 26.52 | |||||||
Roni Severinkangas | 2003 | 26.81 | 53.33 | |||||||
Dina Sadojevic Jelacik | 2004 | 28.65 | 1:21.98 | |||||||
Tuuli Pippuri | 2005 | 28.73 | 1:50.71 | |||||||
14 | ÅSK 3 | 2002 | 1:52.06 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:53.64 | |||||||||
Sonila Selimi | 2005 | 29.77 | 29.77 | |||||||
Kerttu Nurmi | 2003 | 29.12 | 58.89 | |||||||
Samu Petteri Kallio | 2002 | 26.32 | 1:25.21 | |||||||
Aapo Kinnunen | 2004 | 26.85 | 1:52.06 | |||||||
15 | SCR seka | 2002 | 1:52.10 | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:57.08 | |||||||||
Ville Korpilähde | 2002 | 26.76 | 26.76 | |||||||
Anni Ranta-Valkama | 2004 | 29.24 | 56.00 | |||||||
Riina Niemi | 2005 | 29.79 | 1:25.79 | |||||||
Oliver Kela | 2002 | 26.31 | 1:52.10 | |||||||
16 | RiUS seka 1 | 2002 | 1:52.84 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:54.86 | |||||||||
Elias Saarinen | 2002 | 26.24 | 26.24 | |||||||
Annukka Pihkamäki | 2004 | 29.53 | 55.77 | |||||||
Aida Pasma | 2003 | 29.98 | 1:25.75 | |||||||
Perttu Järvinen | 2003 | 27.09 | 1:52.84 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 19:26 |