Tulokset Täydellinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Rollo-uinnit    Tulostuspäivämäärä  13 kesäkuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Kuopio    Tulostusaika  21:24   
  Järjestäjä  KuUS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  2010-06-11         
 
 
Laji 1, 200m Sekauinti P11, Loppukilpailut 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Peik Lindberg  1999  280  1:19.39        2:54.42   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
Alex Nieminen  1999  255  1:25.37        2:59.97   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jonni Aho  1999  236  1:30.81        3:04.64   
  Kirkkonummen Uimarit                   
                     
Eetu Alitalo  1999  234  1:28.45        3:05.21   
  Cetus                   
                     
Jasper Pullinen  1999  217  1:28.82        3:10.01   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Wilhelm Suominen  1999  216  1:29.15        3:10.24   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
Jesperi Pitkänen  1999  210  1:30.33        3:11.85   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
Markus Tuominen  1999  204  1:34.04        3:13.77   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Aleksi Kylmänen  1999    195  1:34.29        3:16.70   
  Aurajoen Uinti                   
                     
10  Konsta Kallinen  1999    189  1:34.26        3:18.70   
  Oulun Lohet                   
                     
11  Verneri Kaarlenkaski  1999    186  1:34.15        3:19.88   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
12  Henri Kyyrä  1999    186  1:39.56        3:20.01   
  Simmis Wanda                   
                     
13  Tuomas Saari  1999    179  1:40.98        3:22.38   
  Vieskan Uimarit                   
                     
14  Rasmus Kujala  1999    176  1:34.02        3:23.41   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
15  Enrico di Nardo  1999    174  1:40.52        3:24.43   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
16  Rami Rissanen  1999    169  1:37.77        3:26.53   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
17  Akseli Heino  1999    166  1:38.77        3:27.47   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
18  Väinö Kilpeläinen  1999    162  1:45.09        3:29.11   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
19  Joni Kilponen  1999    162  1:35.11        3:29.16   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
20  Eero Nikula  1999    161  1:39.60        3:29.74   
  Haapajärven Kiilat                   
                     
21  Aapo Eerola  1999    161  1:44.46        3:29.86   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
22  Joni Aaltonen  1999    160  1:45.28        3:30.00   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
23  Eetu Nyman  1999    158  1:44.15        3:30.94   
  Vesihelmen Uimaseura                   
                     
24  Tarmo Syrjä  1999    154  1:42.33        3:32.96   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
25  Ville Kinnala  1999    149  1:45.18        3:35.22   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
26  Valtteri Lieto  1999    148  1:46.19        3:35.50   
  Oulun Uimaseura                   
                     
27  Arttu Kiho  1999    123  1:52.11        3:49.13   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
Atte Somero  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
Jere Ojakippola  1999              DSQ   
  Vieskan Uimarit                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Otto Rannikko  1999              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
  SW 7.1 Uintiliikkeet väärässä järjestyksessä               
                     
 
Laji 2, 200m Sekauinti T10, Loppukilpailut 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lyydia Kalenius  2000  276  1:32.17        3:13.82   
  Cetus                   
                     
Wilma Jacobson  2000  271  1:35.88        3:14.99   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Jenni Lampi  2000  260  1:32.59        3:17.54   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Olivia Hellsten  2000  232  1:37.17        3:25.24   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Kristiina Merenluoto  2000  230  1:40.97        3:25.96   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Anni Sahla  2000  223  1:35.37        3:28.14   
  Vantaan Vesikot                   
                     
Nea-Amanda Heinola  2000  222  1:38.94        3:28.46   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Katri Hurskainen  2000  221  1:39.97        3:28.73   
  Oulun Lohet                   
                     
Fiia Salminen  2000    213  1:39.27        3:31.15   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
10  Essi-Maria Lillman  2000    212  1:43.25        3:31.54   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Pinja Peltonen  2000    210  1:36.39        3:32.25   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
12  Nelli Toivonen  2000    203  1:39.31        3:34.74   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
13  Millie Kuusniemi-Fishwick  2000    200  1:47.31        3:35.62   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
14  Amanda Jalonen  2000    195  1:46.18        3:37.48   
  Kirkkonummen Uimarit                   
                     
15  Henni Kangas-Kärki  2000    195  1:47.77        3:37.52   
  Simmis Grani                   
                     
16  Anna Tahvanainen  2000    190  1:44.55        3:39.33   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
17  Riikka Lahtinen  2000    185  1:50.87        3:41.30   
  Oulun Uimarit 73                   
                     
18  Ella Lumio  2000    184  1:47.59        3:41.72   
  Koovee                   
                     
19  Maria Sarasvirta  2000    184  1:46.76        3:41.73   
  Eura Swimming Team                   
                     
20  Sonja Keränen  2000    183  1:52.36        3:42.08   
  Nurmijärven Kunto                   
                     
21  Veronica Wahlstedt  2000    180  1:44.41        3:43.27   
  Simmis Grani                   
                     
22  Fanny Pesonen  2000    180  1:46.21        3:43.47   
  Oulun Uimarit 73                   
                     
23  Aurora Kortelainen  2000    174  1:48.95        3:45.83   
  Raision Urheilijat                   
                     
24  Saara Lehtonen  2000    174  1:47.78        3:46.13   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
25  Pinja Ravi  2000    172  1:51.73        3:46.99   
  Lahden Uimaseura                   
                     
26  Kristiina Haapala  2000    170  1:48.06        3:47.78   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
27  Siiri Salokorpi  2000    169  1:51.55        3:48.10   
  Cetus                   
                     
28  Roosa Rekola  2000    169  1:55.07        3:48.24   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
29  Hilda Kyllönen  2000    166  1:47.21        3:49.40   
  Kuhmon Kiva Uintiseura                   
                     
30  Milka Aaltomaa  2000    163  1:50.11        3:50.73   
  Oulun Uimarit 73                   
                     
31  Jonna Jauhiainen  2000    162  1:51.95        3:51.57   
  Cetus                   
                     
32  Iida Kunnari  2000    161  1:57.60        3:51.73   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
33  Reetta Kyllönen  2000    157  1:44.88        3:53.80   
  Kuhmon Kiva Uintiseura                   
                     
34  Mari Hekkala  2000    154  1:56.08        3:55.24   
  Oulun Uimaseura                   
                     
35  Siiri Maxwell  2000    153  1:57.19        3:56.02   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
36  Emmi Rantamäki  2000    152  2:01.14        3:56.48   
  Porin Pyrintö                   
                     
37  Elina Matala-Aho  2000    151  1:55.94        3:56.75   
  Raision Urheilijat                   
                     
38  Siiri Järvinen  2000    147  1:56.87        3:58.92   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
39  Sara Häkkinen  2000    147  1:54.35        3:59.13   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
40  Veera Hietikko  2000    145  1:55.81        4:00.16   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
Ella Aalto  2000              DSQ   
  Cetus                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Lotta-Maria Ollila  2000              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Ku                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
Veera Partamies  2000              DSQ   
  Octopus Lohja                   
  SW 9.1 Väärä lajijärjestys               
                     
 
Laji 3, 200m Sekauinti P12, Loppukilpailut 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Miikka Kylmänen  1998  314  1:21.77        2:47.79   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Juho Grönblom  1998  296  1:23.74        2:51.13   
  Raision Urheilijat                   
                     
Danila Dobrzhanskiy  1998  292  1:20.96        2:51.99   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Lauri Hatunen  1998  288  1:21.28        2:52.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa S                   
                     
Sampo Jokinen  1998  280  1:27.05        2:54.47   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Konsta Nenonen  1998  274  1:24.84        2:55.74   
  Cetus                   
                     
Reko Patinen  1998  273  1:22.71        2:55.82   
  Octopus Lohja                   
                     
Santeri Siiranen  1998  254  1:29.04        3:00.24   
  Nokian Pyry                   
                     
Alexei Upornikov  1998    252  1:26.47        3:00.63   
  Poseidon                   
                     
10  Niklas Reunanen  1998    251  1:24.54        3:00.86   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
11  Anton Vaherno  1998    249  1:22.96        3:01.27   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
12  Marko Lassila  1998    249  1:26.33        3:01.30   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
13  Antti Leiponen  1998    244  1:26.76        3:02.69   
  Nurmijärven Kunto                   
                     
14  Juho Herva  1998    243  1:26.77        3:02.89   
  Oulun Lohet                   
                     
15  Joonas Pitkänen  1998    241  1:27.73        3:03.39   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
16  Ilari Otranen  1998    238  1:31.56        3:04.12   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
17  Jami Kuosmanen  1998    236  1:26.58        3:04.64   
  Lahden Uimaseura                   
                     
18  Joni Hemminki  1998    230  1:28.95        3:06.13   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
19  Niko Mäkelä  1998    230  1:26.14        3:06.30   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
20  Werneri Koskinen  1998    229  1:30.00        3:06.40   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
21  Juhani Virkkala  1998    224  1:32.39        3:07.86   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
22  Topi Suomalainen  1998    219  1:33.10        3:09.37   
  Cetus                   
                     
23  Henrik Häkkinen  1998    216  1:31.13        3:10.08   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
24  Aleksi Kanste  1998    215  1:30.75        3:10.50   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
25  Riku Ylikärppä  1998    213  1:30.45        3:11.15   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
26  Kaius Kejonen  1998    208  1:37.80        3:12.53   
  Oulun Uimaseura                   
                     
27  Vilho Mäenpää  1998    205  1:34.44        3:13.48   
  Aurajoen Uinti                   
                     
28  Juho Röytiö  1998    202  1:32.84        3:14.40   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
29  Aleksi Salminen  1998    202  1:34.15        3:14.62   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
30  Jussi Haara  1998    199  1:35.47        3:15.36   
  Lahden Uimaseura                   
                     
31  Samu Koski  1998    196  1:32.31        3:16.56   
  Pihlava Työväen Urheili                   
                     
32  Julius Laitila  1998    195  1:32.46        3:16.84   
  Haapajärven Kiilat                   
                     
33  Sami Orenius  1998    195  1:36.81        3:16.91   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
34  Lassi Ruohonen  1998    193  1:37.36        3:17.30   
  Simmis Grani                   
                     
35  Arthur Visulainen  1998    191  1:37.52        3:17.99   
  HTU Stadi                   
                     
36  Joonatan Palo  1998    191  1:39.35        3:18.07   
  Cetus                   
                     
37  Mika Vänskä  1998    189  1:37.58        3:18.92   
  HTU Stadi                   
                     
38  Teo Pentikäinen  1998    188  1:33.78        3:19.12   
  Kirkkonummen Uimaseura                   
                     
39  Aku Keloneva  1998    185  1:35.02        3:20.13   
  Oulun Uimaseura                   
                     
40  Timothy Stclair  1998    181  1:40.95        3:21.69   
  Oulun Uimaseura                   
                     
41  Robert Jalonen  1998    177  1:38.25        3:23.10   
  Kirkkonummen Uimarit                   
                     
42  Miika Laine  1998    177  1:38.53        3:23.24   
  Lahden Uimaseura                   
                     
43  Elias Rantakokko  1998    174  1:35.08        3:24.38   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
44  Deny Belaic  1998    169  1:37.03        3:26.36   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
45  Toni Valio  1998    167  1:42.49        3:27.33   
  Lahden Uimaseura                   
                     
46  Aaro Tähtivuori  1998    166  1:39.75        3:27.56   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
47  Jerri Pinomäki  1998    165  1:46.54        3:27.91   
  Raision Urheilijat                   
                     
48  Niko Meuronen  1998    149  1:45.82        3:35.35   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
49  Oskari Ojavuo  1998    140  1:48.01        3:39.55   
  HTU Stadi                   
                     
Anton Grönfors  1998              DSQ   
  Pihlava Työväen Urheili                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
Eemeli Jussila  1998              DSQ   
  Koovee                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
                     
Joonas Kotiranta  1998              DSQ   
  Cetus                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
                     
Kasimir Wiklund  1998              DSQ   
  Cetus                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Lauri Itkonen  1998              DSQ   
  Oulun Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
                     
Leevi Kinnunen  1998              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
                     
Roberto Honni  1998              DSQ   
  HTU Stadi                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Robin Packalen  1998              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
                     
Severi Lieto  1998              DSQ   
  Oulun Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
                     
Tuukka Mökkönen  1998              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Waltteri Rintala  1998              DSQ   
  Raision Urheilijat                   
  SW 7.4 Uidessa käsiveto-potkujakso sukelluksissa               
                     
 
Laji 4, 200m Sekauinti T11, Loppukilpailut 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alma Lumio  1999  380  1:20.28        2:54.24   
  Koovee                   
                     
Merina Suoranta  1999  374  1:24.38        2:55.12   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
Mirva Kallström  1999  373  1:22.13        2:55.28   
  Cetus                   
                     
Laura Tukia  1999  360  1:25.26        2:57.26   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Sohvi Nenonen  1999  353  1:26.20        2:58.54   
  Cetus                   
                     
Miili Känsäkoski  1999  341  1:25.10        3:00.53   
  Oulun Uimaseura                   
                     
Roosa Mört  1999  338  1:23.78        3:01.01   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Henna Rouvinen  1999  331  1:25.58        3:02.28   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
Selma Soininen  1999    331  1:23.87        3:02.33   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
10  Ronja Mehtonen  1999    326  1:24.95        3:03.37   
  Salon Uimarit                   
                     
11  Ida Suomela  1999    324  1:27.36        3:03.64   
  Aurajoen Uinti                   
                     
12  Suvi Huhtanen  1999    320  1:28.81        3:04.52   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
13  Roosa Nieminen  1999    318  1:26.55        3:04.86   
  HTU Stadi                   
                     
14  Emmi Valdolin  1999    317  1:30.22        3:04.96   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
15  Aino Otava  1999    303  1:31.23        3:07.72   
  Cetus                   
                     
16  Nadja Niemi  1999    296  1:28.36        3:09.23   
  Lahden Uimaseura                   
                     
17  Iida-Elisa Launonen  1999    294  1:30.53        3:09.73   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
18  Eveliina Kallio  1999    292  1:35.10        3:10.05   
  Raision Urheilijat                   
                     
19  Adelia Spångberg  1999    290  1:32.62        3:10.58   
  Cetus                   
                     
20  Emilia Kokko  1999    286  1:30.64        3:11.39   
  Marjaniemen Uimarit                   
                     
21  Jatta Jyrämä  1999    284  1:30.67        3:11.89   
  Cetus                   
                     
22  Saana Luokkanen  1999    284  1:29.03        3:11.98   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
23  Sini Koivu  1999    276  1:32.24        3:13.65   
  Cetus                   
                     
23  Vilma Ryöti  1999    276  1:31.45        3:13.65   
  Nokian Pyry                   
                     
25  Heini Hammar  1999    276  1:31.92        3:13.84   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
26  Milla Koivuluoma  1999    276  1:33.93        3:13.86   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
27  Kaisa Kariniemi  1999    274  1:34.57        3:14.26   
  Oulun Uimaseura                   
                     
28  Amanda Vilenius  1999    273  1:31.92        3:14.58   
  Lahden Uimaseura                   
                     
29  Milja Korpela  1999    272  1:32.51        3:14.66   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
30  Petra Steen  1999    266  1:33.78        3:16.06   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
31  Aliisa Lönnrot  1999    263  1:37.50        3:16.89   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
32  Sonja Pentti  1999    262  1:34.33        3:17.05   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
33  Janita Markkanen  1999    262  1:32.27        3:17.18   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
34  Henna Syrjälä  1999    260  1:31.14        3:17.58   
  Pihlava Työväen Urheili                   
                     
35  Sonja Vainionpää  1999    260  1:35.63        3:17.61   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
36  Hanni Pratsch  1999    259  1:36.75        3:17.98   
  Simmis Grani                   
                     
37  Venla Niemelä  1999    257  1:36.35        3:18.45   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
38  Aada Pumpanen  1999    256  1:34.48        3:18.66   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
39  Vilma Havo  1999    253  1:39.38        3:19.52   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
40  Lotta Aho  1999    249  1:35.31        3:20.49   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
41  Aleksina Virtanen  1999    244  1:39.97        3:21.79   
  Lahden Uimaseura                   
                     
42  Emma Pärnänen  1999    240  1:40.36        3:23.12   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
43  Inna Pajuluoma  1999    232  1:34.97        3:25.18   
  Oulun Lohet                   
                     
44  Inari Rostedt  1999    232  1:38.00        3:25.42   
  Cetus                   
                     
45  Elviira Tanninen  1999    229  1:44.17        3:26.18   
  Porin Pyrintö                   
                     
46  Vanessa Pönnighaus  1999    229  1:39.21        3:26.26   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
47  Sofia Väljä  1999    228  1:41.38        3:26.58   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
48  Kristina Mustonen  1999    224  1:38.88        3:27.61   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
49  Pinja Peippo  1999    224  1:40.31        3:27.68   
  Vantaan Vesikot                   
                     
50  Anniina Perkiö  1999    222  1:38.10        3:28.40   
  Vantaan Vesikot                   
                     
51  Sofia Lindfors  1999    217  1:45.53        3:30.06   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
52  Noora Kukkonen  1999    212  1:43.74        3:31.73   
  Uimaseura Kangasalan Ku                   
                     
53  Emilia Leppänen  1999    210  1:39.62        3:32.28   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
54  Sini Parviainen  1999    210  1:45.33        3:32.35   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
55  Nina Haltia  1999    208  1:34.25        3:32.99   
  Poseidon                   
                     
56  Lotte Mäkinen  1999    206  1:41.14        3:33.45   
  Cetus                   
                     
57  Reetta Kanervo  1999    205  1:42.71        3:33.86   
  Oulun Uimarit 73                   
                     
58  Irma Warinowski  1999    205  1:48.31        3:34.08   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
59  Tanja Heinjoki  1999    204  1:52.20        3:34.38   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
60  Aliisa Liukkonen  1999    202  1:49.45        3:35.17   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
61  Auri Lukkarinen  1999    201  1:38.37        3:35.31   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
62  Enni Määttä  1999    200  1:45.72        3:35.55   
  Koovee                   
                     
63  Rebekka Holma  1999    198  1:44.33        3:36.60   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
64  Malla Huusko  1999    197  1:46.65        3:36.97   
  Oulun Uimaseura                   
                     
65  Venla Huju  1999    196  1:47.08        3:37.10   
  Nurmijärven Kunto                   
                     
66  Eerika Lumme  1999    190  1:45.33        3:39.40   
  Cetus                   
                     
67  Katariina Räsänen  1999    189  1:48.78        3:39.75   
  Oulun Uimarit 73                   
                     
68  Laura Haapanen  1999    187  1:47.86        3:40.65   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
69  Jasmin Vacker  1999    167  1:55.49        3:49.13   
  Poseidon                   
                     
Aada Kuiri  1999              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jenny Ek  1999              DNF   
  IF Åland                   
                     
Julia Bruneau  1999              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Melek Ayarci  1999              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Reetta Karjalainen  1999              DNF   
  Oulun Uimaseura                   
                     
Emma-Lotta Tynkkynen  1999              DSQ   
  Tampereen Työväen Uimar                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
Kaisa Vulli  1999              DSQ   
  Tampereen Työväen Uimar                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
Tilda Vainio  1999              DSQ   
  Cetus                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
 
Laji 5, 200m Sekauinti P13, Loppukilpailut 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emil Martikainen  1997  461  1:09.29        2:27.74   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Santeri Horst  1997  390  1:14.12        2:36.12   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
Pontus Kaisti  1997  387  1:12.79        2:36.61   
  Cetus                   
                     
Joona Haanpää  1997  385  1:12.23        2:36.90   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Henri Kämäräinen  1997  360  1:13.28        2:40.36   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Pietari Virta  1997  357  1:14.98        2:40.91   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Valtteri Niemi  1997  353  1:18.36        2:41.46   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
Kasper Jämsä  1997  339  1:16.94        2:43.56   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Robert Kokarev  1997    336  1:18.67        2:44.20   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
10  Eemil Varho  1997    327  1:18.02        2:45.59   
  Rauman Uimaseura                   
                     
11  Arttu Mitrunen  1997    323  1:17.41        2:46.35   
  Cetus                   
                     
12  Samuli Korpi  1997    315  1:24.11        2:47.68   
  Vaasan Uimaseura-Vasa S                   
                     
13  Elmo Kiuru  1997    314  1:17.67        2:47.93   
  Keravan Uimarit                   
                     
14  Matias Yritys  1997    314  1:18.38        2:47.95   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
15  Patrik Uotila  1997    311  1:20.47        2:48.39   
  Salon Uimarit                   
                     
16  Hannes Väre  1997    311  1:19.69        2:48.49   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
17  Topias Vainio  1997    310  1:16.91        2:48.60   
  Cetus                   
                     
18  Henri Hellström  1997    303  1:19.20        2:49.95   
  Raision Urheilijat                   
                     
19  Sampo Heiliö  1997    293  1:18.30        2:51.81   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
                     
20  Remi Tolppala  1997    292  2:52.05        2:52.05   
  Lahden Uimaseura                   
                     
21  Henri Aaltonen  1997    290  1:24.44        2:52.45   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
22  Daniel Zimmermann  1997    289  1:23.59        2:52.51   
  Lahden Uimaseura                   
                     
23  Nikita Saunonen  1997    288  1:19.50        2:52.87   
  Aurajoen Uinti                   
                     
24  Mikael Karvonen  1997    287  1:21.15        2:53.03   
  Oulun Uimarit 73                   
                     
25  Petrus Holm  1997    286  1:22.82        2:53.21   
  Simmis Grani                   
                     
26  Karri Lahtinen  1997    284  1:22.86        2:53.51   
  Someron Esa                   
                     
27  Ville Haapala  1997    282  1:20.96        2:54.03   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
28  Toni Meriläinen  1997    279  1:22.93        2:54.71   
  Vantaan Vesikot                   
                     
29  Sandor Barany  1997    276  1:25.03        2:55.18   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
30  Valtteri Vepsä  1997    276  1:22.24        2:55.28   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
31  Arni Siline  1997    274  1:26.27        2:55.62   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
32  Samuli Suominen  1997    272  1:30.62        2:56.15   
  Porin Uimaseura                   
                     
33  Aleksi Helisalmi  1997    268  1:18.01        2:56.94   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
34  Tomas Munck  1997    265  1:26.15        2:57.60   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
35  Thomas Böckerman  1997    262  1:23.33        2:58.32   
  Cetus                   
                     
36  Janne Rissanen  1997    261  1:22.80        2:58.43   
  Raision Urheilijat                   
                     
37  Mattia Bieler  1997    261  1:26.13        2:58.61   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
38  Aku Luukko  1997    260  1:22.82        2:58.84   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
39  Vilppu Penttilä  1997    257  1:26.75        2:59.43   
  Raision Urheilijat                   
                     
40  Miika Pentti  1997    256  1:26.05        2:59.75   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
41  Tuukka Heikkinen  1997    252  1:25.55        3:00.70   
  Raision Urheilijat                   
                     
42  Oskari Mäkinen  1997    250  1:27.05        3:01.03   
  Koovee                   
                     
43  Jere Turunen  1997    248  1:26.91        3:01.53   
  Lahden Uimaseura                   
                     
44  Jaakko Koivunen  1997    248  1:27.04        3:01.58   
  Lapuan Virkiä                   
                     
45  Riku Soini  1997    245  1:29.11        3:02.46   
  Lahden Uimaseura                   
                     
46  Niko Juurinen  1997    243  1:28.71        3:02.91   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
47  Elias Lampinen  1997    238  1:28.20        3:04.04   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
48  Tuomas Lohiniva  1997    237  1:26.86        3:04.42   
  Oulun Uimaseura                   
                     
49  Samu Peltomäki  1997    236  1:24.48        3:04.66   
  Vaasan Uimaseura-Vasa S                   
                     
50  Eino Viitamies  1997    236  1:27.57        3:04.75   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
51  Jere Kotomäki  1997    234  1:25.64        3:05.06   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
52  Oskari Luhanka  1997    232  1:29.17        3:05.73   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
53  Elias Päivinen  1997    231  1:30.50        3:05.98   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
54  Toni Saharinen  1997    230  1:27.16        3:06.10   
  Cetus                   
                     
55  Pauli Kukkonen  1997    229  1:33.89        3:06.39   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
56  Mikko Sahla  1997    225  1:30.51        3:07.49   
  Vantaan Vesikot                   
                     
57  Vili Jauhonen  1997    225  1:29.86        3:07.50   
  Cetus                   
                     
58  Olli Ahola  1997    223  1:30.32        3:08.10   
  Oulun Uimaseura                   
                     
59  Roope Lahdelma  1997    223  1:28.42        3:08.14   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
60  Artturi Kaarlenkaski  1997    215  1:31.83        3:10.44   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
61  Roope Pakkanen  1997    215  1:32.73        3:10.48   
  Haminan Uimaseura                   
                     
62  Aake Nyrhinen  1997    214  1:35.50        3:10.85   
  Porin Uimaseura                   
                     
63  Mikko Suova  1997    214  1:33.59        3:10.87   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
64  Jussi Kekkonen  1997    207  1:34.61        3:12.98   
  Koovee                   
                     
Juhana Autti  1997              DNF   
  Cetus                   
                     
Arto Auri  1997              DSQ   
  Tampereen Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
                     
Joonas Nurminen  1997              DSQ   
  Poseidon                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
Mikko Pesso  1997              DSQ   
  Simmis Grani                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
Niki Räikkönen  1997              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus               
                     
 
Laji 6, 200m Sekauinti T12, Loppukilpailut 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Noora Visto  1998  455  1:16.24        2:44.06   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Veera Rinne  1998  426  1:18.91        2:47.60   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
Lotta Jacobson  1998  421  1:25.02        2:48.34   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Tiia Turunen  1998  420  1:21.58        2:48.51   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Hanna Hammar  1998  419  1:21.77        2:48.60   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Ella-Noora Haanpää  1998  411  1:21.75        2:49.61   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Tiia Puolakka  1998  408  1:21.16        2:50.07   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
Ida Kankare  1998  385  1:22.12        2:53.37   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
Nea Kontturi  1998    373  1:26.00        2:55.22   
  Cetus                   
                     
10  Anna Röytiö  1998    369  1:24.13        2:55.82   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
11  Carita Heikkala  1998    367  1:23.06        2:56.21   
  Oulun Lohet                   
                     
12  Nora Vihervuori  1998    366  1:27.10        2:56.30   
  Raision Urheilijat                   
                     
13  Jasmin Ruohonen  1998    365  1:25.42        2:56.44   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
14  Emilia Potkonen  1998    358  1:28.86        2:57.62   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
15  Reetta Hirvonen  1998    351  1:25.12        2:58.79   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
16  Aura Lehtonen  1998    351  1:25.82        2:58.81   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
17  Elina Rauvala  1998    348  1:23.94        2:59.30   
  Oulun Uimaseura                   
                     
17  Nea Mäkelä  1998    348  1:30.05        2:59.30   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
19  Viivi Aliklaavu  1998    348  1:24.23        2:59.36   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
20  Sanna-Riikka Räihä  1998    345  1:26.52        2:59.85   
  Oulun Uimarit 73                   
                     
21  Viola Kilpeläinen  1998    345  1:24.18        2:59.95   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
22  Marena Miettinen  1998    343  1:23.11        3:00.26   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
23  Sanni Ikonen  1998    341  1:28.92        3:00.63   
  Lahden Uimaseura                   
                     
24  Lotta Upanne  1998    337  1:22.05        3:01.25   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
25  Noora Tuovinen  1998    336  1:28.35        3:01.46   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
26  Kerttu Koivuniemi  1998    332  1:30.73        3:02.24   
  Nurmijärven Kunto                   
                     
27  Evita Riuttanen  1998    330  1:25.15        3:02.49   
  Oulun Uimarit 73                   
                     
28  Meri Parviainen  1998    328  1:26.06        3:03.00   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
29  Salla Jokio  1998    327  1:25.28        3:03.07   
  Vieskan Uimarit                   
                     
30  Heli Parviainen  1998    325  1:27.07        3:03.42   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
31  Olivia Jokinen  1998    323  1:25.53        3:03.83   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
32  Ella Silfvenius  1998    322  1:26.79        3:04.05   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
33  Lotta Åkerlund  1998    321  1:24.68        3:04.23   
  Cetus                   
                     
34  Anni Heininen  1998    320  1:29.30        3:04.38   
  Pihlava Työväen Urheili                   
                     
35  Vilma Hämäläinen  1998    319  1:25.07        3:04.61   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
36  Anna Jantunen  1998    316  1:26.96        3:05.21   
  Nurmijärven Kunto                   
                     
37  Aada Alastalo  1998    312  1:27.84        3:06.07   
  Borgå Simmare-Porvoon U                   
                     
38  Essi Vilmilä  1998    308  1:29.49        3:06.83   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
39  Lotta Heikkinen  1998    308  1:28.31        3:06.85   
  Oulun Uimaseura                   
                     
40  Wilma Kiviaho  1998    307  1:28.64        3:06.99   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
41  Riikka Haakana  1998    303  1:31.22        3:07.83   
  Lahden Uimaseura                   
                     
42  Vilma Koskinen  1998    303  1:30.64        3:07.90   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
43  Ella Rantamäki  1998    301  1:29.81        3:08.14   
  Porin Pyrintö                   
                     
44  Milla Inkeroinen  1998    300  1:29.99        3:08.45   
  Cetus                   
                     
45  Emma Suotula  1998    297  1:28.94        3:09.04   
  Cetus                   
                     
46  Anniina Potkonen  1998    296  1:30.75        3:09.19   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
47  Marianna Koskimaa  1998    295  1:30.79        3:09.43   
  Pihlava Työväen Urheili                   
                     
48  Julia Valikainen  1998    295  1:30.02        3:09.59   
  Kemin Uimaseura                   
                     
49  Iina Kokko  1998    294  1:27.62        3:09.68   
  Lahden Uimaseura                   
                     
50  Lotta Raiski  1998    293  1:33.70        3:09.85   
  Lahden Uimaseura                   
                     
51  Salla Puhtimäki  1998    292  1:29.69        3:10.15   
  Vesihelmen Uimaseura                   
                     
52  Saga Kortetjärvi  1998    291  1:30.97        3:10.37   
  Aurajoen Uinti                   
                     
53  Unna Harjamäki  1998    286  1:31.25        3:11.44   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
54  Emma Männikkö  1998    286  1:32.81        3:11.58   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
54  Netta Nuutinen  1998    286  1:35.11        3:11.58   
  Raision Urheilijat                   
                     
56  Annika Rautiainen  1998    284  1:29.52        3:12.03   
  Octopus Lohja                   
                     
57  Erika Luukkanen  1998    278  1:31.68        3:13.24   
  Vuoksen Uimaseura                   
                     
58  Laura Mattila  1998    274  1:36.19        3:14.21   
  Koovee                   
                     
59  Elena Schrey  1998    273  1:35.64        3:14.48   
  Raision Urheilijat                   
                     
60  Sinja Kanto  1998    272  1:32.10        3:14.64   
  Kauhajoen Karhu                   
                     
61  Janina Selonen  1998    272  1:32.20        3:14.72   
  Cetus                   
                     
62  Ilona Jakonen  1998    272  1:31.59        3:14.73   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
63  Mona Kunnas  1998    270  1:34.56        3:15.16   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
64  Elisa Satta  1998    268  1:36.20        3:15.60   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
65  Jazmin Acevedo-Bouhlal  1998    268  1:34.86        3:15.76   
  Koovee                   
                     
66  Ronja Järvinen  1998    265  1:34.20        3:16.30   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
67  Miia Matala-Aho  1998    264  1:34.97        3:16.53   
  Raision Urheilijat                   
                     
68  Emma Janhonen  1998    264  1:41.47        3:16.62   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
69  Mila Pelttari  1998    260  1:33.50        3:17.74   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
70  Beatrice Corander  1998    258  1:42.52        3:18.11   
  Cetus                   
                     
71  Erika Lahtinen  1998    257  1:36.73        3:18.38   
  Koovee                   
                     
72  Aino Ahola  1998    257  1:34.70        3:18.51   
  Haapajärven Kiilat                   
                     
73  Sanni Malinen  1998    255  1:41.32        3:18.90   
  Cetus                   
                     
74  Jonna Laukkanen  1998    254  1:41.84        3:19.10   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
75  Ida Metsämäki  1998    251  1:39.82        3:19.99   
  Salon Uimarit                   
                     
76  Iina Aro  1998    250  1:35.84        3:20.16   
  Nokian Pyry                   
                     
77  Pinja Kaisla  1998    244  1:31.95        3:21.87   
  Vetehiset                   
                     
78  Katariina Pihkamäki  1998    241  1:36.42        3:22.65   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
79  Amanda Kielo  1998    241  1:37.38        3:22.75   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
80  Anni Reponen  1998    233  1:37.49        3:25.12   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
81  Juuli Koskinen  1998    228  1:42.90        3:26.47   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
82  Ninni Luoma  1998    227  1:38.95        3:26.83   
  Koovee                   
                     
83  Henna Kainulainen  1998    208  1:37.42        3:32.84   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Katerina Lotto  1998              DNF   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Nea Suominen  1998              DNF   
  Raision Urheilijat                   
                     
Aada Illikainen  1998              DSQ   
  Oulun Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
Eveliina Pihkamäki  1998              DSQ   
  Riihimäen Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
Iida-Maria Rantanen  1998              DSQ   
  Tampereen Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
                     
May Vannasmaa  1998              DSQ   
  Cetus                   
  SW 6.4 Ei koskettanut seinää käännöksessä               
                     
Sonja Portin  1998              DSQ   
  Oulun Lohet                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
Laji 7, 4X50m VUV 2T+2P T10/P11, Loppukilpailut 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Cetus T+p I  1999  18  343          2:18.26   
  Cetus                   
  Lyydia Kalenius  2000      36.29        36.29   
  Eetu Alitalo  1999      33.18        1:09.47   
  Ella Aalto  2000                 
  Sergei Kuznetsov  2000      2:18.26        2:18.26   
                     
Hss 1  1999  14  335          2:19.27   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Carl Jönsson  1999      33.19        33.19   
  Olivia Hellsten  2000      37.37        1:10.56   
  Kaarlo Seppänen  1999                 
  Wilma Jacobson  2000      2:19.27        2:19.27   
                     
Laus 2T+2P 1  1999  12  292          2:25.93   
  Lahden Uimaseura                   
  Roosa Penttinen  2000      38.92        38.92   
  Essi-Maria Lillman  2000      39.80        1:18.72   
  Atte Somero  1999                 
  Alex Nieminen  1999      2:25.93        2:25.93   
                     
Taus 1 Seka [1999]  1999  10  280          2:28.00   
  Tampereen Uimaseura                   
  Nelli Toivonen  2000      37.53        37.53   
  Juho Urhemaa  1999      36.13        1:13.66   
  Fiia Salminen  2000                 
  Verneri Kaarlenkaski  1999      2:28.00        2:28.00   
                     
Oulo1  2008  274          2:29.03   
  Oulun Lohet                   
  Konsta Kallinen  1999      33.72        33.72   
  Katri Hurskainen  2000      37.62        1:11.34   
  Katriina Korpi  2000                 
  Juho Kaikkonen  1999      2:29.03        2:29.03   
                     
Numkis  1999  239          2:35.85   
  Nummelan Kisaajat                   
  Nea-Amanda Heinola  2000      36.97        36.97   
  Toni Virtanen  1999      38.31        1:15.28   
  Samuli Korsow  1999                 
  Pinja Peltonen  2000      2:35.85        2:35.85   
                     
Hss 2  1999  238          2:36.25   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Elias Tiihonen  1999      38.76        38.76   
  Saara Lehtonen  2000      38.63        1:17.39   
  Leevi Kaukonen  1999                 
  Erika Ketola  2000      2:36.25        2:36.25   
                     
Laus 2T+2P 2  1999  232          2:37.49   
  Lahden Uimaseura                   
  Pinja Ravi  2000      41.93        41.93   
  Elena Marola  2000      43.32        1:25.25   
  Firas El-Idi  2001                 
  Väinö Koponen  2001      2:37.49        2:37.49   
                     
Vus-Vss 1  1999    218          2:40.77   
  Vaasan Uimaseura-Vasa S                   
  Julia Latva-Pirilä  2000      41.36        41.36   
  Miika Nurmi  1999      40.32        1:21.68   
  Aaron Joki  1999                 
  Petra Äkkinen  2000      2:40.77        2:40.77   
                     
10  Ukk Seka [1999]  1999    211          2:42.52   
  Uimaseura Kangasalan Ku                   
  Lotta-Maria Ollila  2000      40.14        40.14   
  Helena Paavola  2001      43.59        1:23.73   
  Mikko Ahola  1999                 
  Joona Korhonen  2000      2:42.52        2:42.52   
                     
11  Ku 1  2000    210          2:42.79   
  Kankaanpään Uimarit                   
  Kristiina Haapala  2000      41.49        41.49   
  Veera Hietikko  2000      43.18        1:24.67   
  Arttu Kiho  1999                 
  Rami Rissanen  1999      2:42.79        2:42.79   
                     
12  Taus 2 Seka [1999]  1999    209          2:43.14   
  Tampereen Uimaseura                   
  Jaakko Kokko  1999      39.55        39.55   
  Emmiina Rautiainen  2000      42.95        1:22.50   
  Siiri Järvinen  2000                 
  Jussi Jalava  1999      2:43.14        2:43.14   
                     
13  Raisu I [1999]  1999    205          2:44.18   
  Raision Urheilijat                   
  Arttu Niemi  2001      49.05        49.05   
  Alina Koponen  2000      38.88        1:27.93   
  Joel Rantala  1999                 
  Eeva Schrey  2001      2:44.18        2:44.18   
                     
14  Ou-73 Seka [1999]  1999    165          2:56.52   
  Oulun Uimarit 73                   
  Veera Mursu  2000      40.03        40.03   
  Juho Anttila  2000      52.84        1:32.87   
  Veikko Romppainen  2000                 
  Fanny Pesonen  2000      2:56.52        2:56.52   
                     
15  Vus-Vss 2  1999    145          3:04.06   
  Vaasan Uimaseura-Vasa S                   
  Pauliina Haarala  2000      43.43        43.43   
  Zacharias Moliis  1999      44.85        1:28.28   
  Wilma Peltomäki  2000                 
  Claes Fjellström  2001      3:04.06        3:04.06   
                     
16  Poseidon Seka 1  1999    128          3:11.86   
  Poseidon                   
  Einari Horttana  1999      41.69        41.69   
  Ida Ritschkoff  2000      45.79        1:27.48   
  Jesse Savolainen  1999                 
  Suvi Pakalen  2000      3:11.86        3:11.86   
                     
 
Laji 8, 4X100m VUV 2T+2P T12/P13, Loppukilpailut 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Åsk 1 T12/p13  1997  18  515          4:24.11   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
  Santeri Horst  1997      1:06.16        1:06.16   
  Veera Rinne  1998      1:06.15        2:12.31   
  Ida Kankare  1998      1:06.58        3:18.89   
  Valtteri Niemi  1997      1:05.22        4:24.11   
                     
Cetus T+p I  1997  14  497          4:27.24   
  Cetus                   
  Ella Kurttila  1998      1:08.32        1:08.32   
  Topias Vainio  1997      1:06.14        2:14.46   
  Nea Kontturi  1998      1:09.37        3:23.83   
  Pontus Kaisti  1997      1:03.41        4:27.24   
                     
Rius Seka [1997]  1997  12  474          4:31.54   
  Riihimäen Uimaseura                   
  Noora Visto  1998      1:05.66        1:05.66   
  Meri Parviainen  1998      1:13.74        2:19.40   
  Hannes Väre  1997      1:06.92        3:26.32   
  Mikael Laakso  1997      1:05.22        4:31.54   
                     
Taus 1 Seka [1997]  1997  10  474          4:31.57   
  Tampereen Uimaseura                   
  Jasmin Ruohonen  1998      1:10.09        1:10.09   
  Arto Auri  1997      1:08.75        2:18.84   
  Hanna Hammar  1998      1:09.57        3:28.41   
  Pietari Virta  1997      1:03.16        4:31.57   
                     
Raisu I [1997]  1997  452          4:35.81   
  Raision Urheilijat                   
  Oskari Soini  1997      1:05.63        1:05.63   
  Nea Suominen  1998      1:14.20        2:19.83   
  Nora Vihervuori  1998      1:13.53        3:33.36   
  Onni Vuorinen  1997      1:02.45        4:35.81   
                     
Raus Seka [1997]  1997  438          4:38.71   
  Rauman Uimaseura                   
  Joona Haanpää  1997      1:04.84        1:04.84   
  Ella-Noora Haanpää  1998      1:08.43        2:13.27   
  Tuuli Siivonen  1998      1:23.54        3:36.81   
  Emil Martikainen  1997      1:01.90        4:38.71   
                     
Hss 1  1997  437          4:38.90   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Robert Kokarev  1997      1:08.59        1:08.59   
  Viola Kilpeläinen  1998      1:11.61        2:20.20   
  Lotta Jacobson  1998      1:10.17        3:30.37   
  Tomas Munck  1997      1:08.53        4:38.90   
                     
Åsk 2 T12/p13  1997  421          4:42.56   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
  Tiia Puolakka  1998      1:10.00        1:10.00   
  Sandor Barany  1997      1:10.78        2:20.78   
  Peik Lindberg  1999      1:11.10        3:31.88   
  Merina Suoranta  1999      1:10.68        4:42.56   
                     
Cetus T+p Ii  1997    416          4:43.66   
  Cetus                   
  Mirva Kallström  1999      1:12.93        1:12.93   
  Arttu Mitrunen  1997      1:07.23        2:20.16   
  Lotta Åkerlund  1998      1:12.51        3:32.67   
  Juhana Autti  1997      1:10.99        4:43.66   
                     
10  Kuus 1 (2T+2P)  1997    409          4:45.26   
  Kuopion Uimaseura                   
  Marena Miettinen  1998      1:12.57        1:12.57   
  Aleksi Helisalmi  1997      1:10.55        2:23.12   
  Iida-Elisa Launonen  1999      1:13.72        3:36.84   
  Santeri Keränen  1998      1:08.42        4:45.26   
                     
11  Laus 2T+2P 1  1998    405          4:46.19   
  Lahden Uimaseura                   
  Iina Kokko  1998      1:14.19        1:14.19   
  Riikka Haakana  1998      1:17.16        2:31.35   
  Daniel Zimmermann  1997      1:07.38        3:38.73   
  Kasper Jämsä  1997      1:07.46        4:46.19   
                     
12  Keui Seka [1997]  1997    397          4:47.99   
  Keravan Uimarit                   
  Oiva Lahtinen  1997      1:07.12        1:07.12   
  Onerva Lahtinen  1998      1:15.48        2:22.60   
  Elmo Kiuru  1997      1:07.57        3:30.17   
  Hanna Kareinen  2000      1:17.82        4:47.99   
                     
13  Octopus Seka [1997]  1997    396          4:48.35   
  Octopus Lohja                   
  Annika Rautiainen  1998      1:15.00        1:15.00   
  Niko Nästi  1997      1:11.92        2:26.92   
  Annika Stenberg  1998      1:12.79        3:39.71   
  Reko Patinen  1998      1:08.64        4:48.35   
                     
14  Laus 2T+2P 2  1998    394          4:48.70   
  Lahden Uimaseura                   
  Melek Ayarci  1999      1:13.70        1:13.70   
  Aada Kuiri  1999      1:15.96        2:29.66   
  Remi Tolppala  1997      1:08.13        3:37.79   
  Riku Soini  1997      1:10.91        4:48.70   
                     
15  Aui Seka [1997]  1997    379          4:52.53   
  Aurajoen Uinti                   
  Ida Suomela  1999      1:17.15        1:17.15   
  Niki Räikkönen  1997      1:11.12        2:28.27   
  Saga Kortetjärvi  1998      1:17.01        3:45.28   
  Nikita Saunonen  1997      1:07.25        4:52.53   
                     
16  Koovee Seka 1  1997    378          4:52.69   
  Koovee                   
  Oskari Mäkinen  1997      1:10.72        1:10.72   
  Jazmin Acevedo-Bouhlal  1998      1:19.02        2:29.74   
  Alma Lumio  1999      1:11.30        3:41.04   
  Jussi Kekkonen  1997      1:11.65        4:52.69   
                     
17  Swim Seka [1997]  1997    372          4:54.40   
  Swimming Jyväskylä                   
  Ilona Jakonen  1998      1:14.98        1:14.98   
  Sonja Pentti  1999      1:16.26        2:31.24   
  Miika Pentti  1997      1:12.77        3:44.01   
  Danila Dobrzhanskiy  1998      1:10.39        4:54.40   
                     
18  Lru 1  1998    367          4:55.69   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  Atte Kansanaho  1998      1:13.54        1:13.54   
  Markus Tuominen  1999      1:13.44        2:26.98   
  Tiia Turunen  1998      1:14.16        3:41.14   
  Laura Tukia  1999      1:14.55        4:55.69   
                     
19  Laus 2T+2P 3  1998    360          4:57.57   
  Lahden Uimaseura                   
  Amanda Vilenius  1999      1:16.85        1:16.85   
  Sanni Ikonen  1998      1:18.17        2:35.02   
  Leevi Kinnunen  1998      1:09.61        3:44.63   
  Alex Nieminen  1999      1:12.94        4:57.57   
                     
20  Cetus T+p Iii  1997    360          4:57.69   
  Cetus                   
  Aino Otava  1999      1:15.38        1:15.38   
  Konsta Nenonen  1998      1:13.86        2:29.24   
  Sohvi Nenonen  1999      1:17.16        3:46.40   
  Thomas Böckerman  1997      1:11.29        4:57.69   
                     
21  Scr Seka [1997]  1997    356          4:58.60   
  Swimming Club Rovaniemi                   
  Benjamin Paloniemi  1997      1:12.60        1:12.60   
  Juho Röytiö  1998      1:17.11        2:29.71   
  Essi Vilmilä  1998      1:17.95        3:47.66   
  Anna Röytiö  1998      1:10.94        4:58.60   
                     
22  Ptu Seka [1997]  1997    356          4:58.76   
  Pihlava Työväen Urheili                   
  Veli-Pekka Puistosalo  1998      1:16.22        1:16.22   
  Anni Heininen  1998      1:13.63        2:29.85   
  Marianna Koskimaa  1998      1:14.31        3:44.16   
  Samu Koski  1998      1:14.60        4:58.76   
                     
23  Taus 3 Seka [1997]  1997    351          5:00.02   
  Tampereen Uimaseura                   
  Werneri Koskinen  1998      1:13.75        1:13.75   
  Anniina Potkonen  1998      1:16.17        2:29.92   
  Suvi Huhtanen  1999      1:16.18        3:46.10   
  Mikko Suova  1997      1:13.92        5:00.02   
                     
24  Taus 2 Seka [1997]  1997    351          5:00.06   
  Tampereen Uimaseura                   
  Artturi Kaarlenkaski  1997      1:13.01        1:13.01   
  Vilma Koskinen  1998      1:19.26        2:32.27   
  Pauli Kukkonen  1997      1:14.56        3:46.83   
  Emilia Potkonen  1998      1:13.23        5:00.06   
                     
25  Oulo1  1998    351          5:00.13   
  Oulun Lohet                   
  Sonja Portin  1998      1:13.69        1:13.69   
  Markus Kuismin  1997      1:17.75        2:31.44   
  Carita Heikkala  1998      1:13.16        3:44.60   
  Juho Herva  1998      1:15.53        5:00.13   
                     
26  Rius2 Seka [1997]  1997    349          5:00.60   
  Riihimäen Uimaseura                   
  Noora Tuovinen  1998      1:14.41        1:14.41   
  Katariina Pihkamäki  1998      1:20.42        2:34.83   
  Henri Aaltonen  1997      1:12.16        3:46.99   
  Niko Juurinen  1997      1:13.61        5:00.60   
                     
27  Raisu Ii [1997]  1997    339          5:03.66   
  Raision Urheilijat                   
  Janne Rissanen  1997      1:08.53        1:08.53   
  Vilppu Penttilä  1997      1:12.85        2:21.38   
  Eveliina Kallio  1999      1:18.91        3:40.29   
  Merituuli Mäkinen  1998      1:23.37        5:03.66   
                     
28  Ous 1  1997    336          5:04.69   
  Oulun Uimaseura                   
  Elina Rauvala  1998      1:16.12        1:16.12   
  Tuomas Lohiniva  1997      1:15.67        2:31.79   
  Kaisa Kariniemi  1999      1:18.35        3:50.14   
  Severi Lieto  1998      1:14.55        5:04.69   
                     
29  Åsk 3 T12/p13  1997    333          5:05.38   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
  Ella Silfvenius  1998      1:18.26        1:18.26   
  Robin Packalen  1998      1:17.66        2:35.92   
  Otto Rannikko  1999      1:14.96        3:50.88   
  Henna Rouvinen  1999      1:14.50        5:05.38   
                     
30  Hss 3  1997    330          5:06.46   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Mattia Bieler  1997      1:14.54        1:14.54   
  Oskari Luhanka  1997      1:13.59        2:28.13   
  Aura Lehtonen  1998      1:19.66        3:47.79   
  Janita Markkanen  1999      1:18.67        5:06.46   
                     
31  Swim 2 Seka [1997]  1997    329          5:06.59   
  Swimming Jyväskylä                   
  Sami Orenius  1998      1:16.53        1:16.53   
  Elias Päivinen  1997      1:15.11        2:31.64   
  Jenni Lampi  2000      1:18.82        3:50.46   
  Selma Soininen  1999      1:16.13        5:06.59   
                     
32  Pus Seka [1997]  1997    315          5:11.12   
  Porin Uimaseura                   
  Samuli Suominen  1997      1:11.32        1:11.32   
  Susanna Suominen  1999      1:22.69        2:34.01   
  Emma Isomäki  1998      1:24.79        3:58.80   
  Roni Lahtinen  1997      1:12.32        5:11.12   
                     
33  Häus 1  1998    314          5:11.39   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
  Aku Luukko  1997      1:16.79        1:16.79   
  Lotta Aho  1999      1:23.36        2:40.15   
  Petra Steen  1999      1:19.41        3:59.56   
  Niklas Reunanen  1998      1:11.83        5:11.39   
                     
34  Åsk 4 T12/p13  1997    312          5:12.29   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
  Tuukka Mökkönen  1998      1:18.98        1:18.98   
  Emmi Valdolin  1999      1:19.79        2:38.77   
  Unna Harjamäki  1998      1:18.66        3:57.43   
  Wilhelm Suominen  1999      1:14.86        5:12.29   
                     
35  Vus-Vss 1  1999    305          5:14.40   
  Vaasan Uimaseura-Vasa S                   
  Riku Raikio  1997      1:08.69        1:08.69   
  Karoliina Pulkkinen  1998      1:28.00        2:36.69   
  Samuli Korpi  1997      1:12.67        3:49.36   
  Nea Lähdesmäki  1999      1:25.04        5:14.40   
                     
36  Ous 2  1997    302          5:15.56   
  Oulun Uimaseura                   
  Olli Ahola  1997      1:16.22        1:16.22   
  Lotta Heikkinen  1998      1:22.31        2:38.53   
  Aada Illikainen  1998      1:20.63        3:59.16   
  Aku Keloneva  1998      1:16.40        5:15.56   
                     
37  Taus 4 Seka [1997]  1997    295          5:18.09   
  Tampereen Uimaseura                   
  Iida-Maria Rantanen  1998      1:20.19        1:20.19   
  Emma Männikkö  1998      1:17.74        2:37.93   
  Yonas Bouhlal  1997      1:22.13        4:00.06   
  Juho Salminen  1997      1:18.03        5:18.09   
                     
38  Juk 1  1997    290          5:19.99   
  Järvenpään Uintiklubi                   
  Janne Kovalainen  1997      1:22.59        1:22.59   
  Jesse Tuppuri  1997      1:18.82        2:41.41   
  Mila Pelttari  1998      1:17.95        3:59.36   
  Emma Janhonen  1998      1:20.63        5:19.99   
                     
39  Hk Seka [1997]  1997    289          5:20.27   
  Haapajärven Kiilat                   
  Aino Ahola  1998      1:19.01        1:19.01   
  Eero Nikula  1999      1:25.07        2:44.08   
  Julius Laitila  1998      1:19.96        4:04.04   
  Ira Olkkonen  1998      1:16.23        5:20.27   
                     
40  Tatu 2  1999    284          5:22.06   
  Tampereen Työväen Uimar                   
  Emma-Lotta Tynkkynen  1999      1:16.70        1:16.70   
  Väinö Kilpeläinen  1999      1:23.03        2:39.73   
  Mona Kunnas  1998      1:19.34        3:59.07   
  Aapo Eerola  1999      1:22.99        5:22.06   
                     
41  Vus-Vss 2  1999    271          5:27.03   
  Vaasan Uimaseura-Vasa S                   
  Lauri Hatunen  1998      1:10.64        1:10.64   
  Emmi Haapaniemi  1999      1:28.92        2:39.56   
  Samu Peltomäki  1997      1:15.12        3:54.68   
  Fanny Vuollet  1999      1:32.35        5:27.03   
                     
42  Sgr  1997    264          5:30.09   
  Simmis Grani                   
  Lauri Kuuskoski  1999      1:23.98        1:23.98   
  Hanni Pratsch  1999      1:22.50        2:46.48   
  Anni-Kerttu Kotola  1999      1:27.37        4:13.85   
  Niko Somila  1999      1:16.24        5:30.09   
                     
43  Taus 6 Seka [1997]  1997    258          5:32.42   
  Tampereen Uimaseura                   
  Ronja Järvinen  1998      1:22.79        1:22.79   
  Matti Lampi  1997      1:23.86        2:46.65   
  Joakim Hulkkonen  1997      1:26.48        4:13.13   
  Aliisa Lönnrot  1999      1:19.29        5:32.42   
                     
44  Juk 2  1998    256          5:33.54   
  Järvenpään Uintiklubi                   
  Emilia Naumanen  1998                 
  Elina Hanelius  1998                 
  Elias Soukola  1999                 
  Antti Myllynen  1999      5:33.54        5:33.54   
                     
45  Poseidon Seka 1  1997    243          5:39.35   
  Poseidon                   
  Aleksi Pyrhönen  1997      1:20.08        1:20.08   
  Joonas Nurminen  1997      1:19.11        2:39.19   
  Ida Uotila  1998      1:27.22        4:06.41   
  Sanni Alamattila  1999      1:32.94        5:39.35   
                     
46  Koovee Seka 2  1997    232          5:44.75   
  Koovee                   
  Vili Silen  1999      1:39.90        1:39.90   
  Laura Mattila  1998      1:25.88        3:05.78   
  Ninni Luoma  1998      1:22.95        4:28.73   
  Eemeli Jussila  1998      1:16.02        5:44.75   
                     
47  Vus-Vss 3  1997    222          5:49.51   
  Vaasan Uimaseura-Vasa S                   
  Roni Potapoff  1997                 
  Denize Korkiakoski  1999                 
  Tiitus Wargelin  1997                 
  Sylvi Björk  1999      5:49.51        5:49.51   
                     
48  Raisu Iii [1997]  1997    197          6:03.68   
  Raision Urheilijat                   
  Casper Salminen  1998      1:14.24        1:14.24   
  Lotta Rantanen  1998      1:43.26        2:57.50   
  Joel Rantala  1999      1:30.67        4:28.17   
  Irene Ruuskanen  1999      1:35.51        6:03.68   
                     
49  Kemin Uimaseura  1998    189          6:08.72   
  Kemin Uimaseura                   
  Santeri Leppälä  1998      1:26.15        1:26.15   
  Unna Kulju  2000      24.13        1:50.28   
  Jonne Kangas  1999      1:06.57        2:56.85   
  Satu-Lotta Pitko  1998      3:11.87        6:08.72   
                     
50  Vus-Vss 4  1997    152          6:36.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa S                   
  Oskari Aurala  1998                 
  Paula Jaskari  2000                 
  Mathias Karjalainen  1999                 
  Marie Fjellström  1999      6:36.55        6:36.55   
                     
51  Poseidon Seka 2  1997    146          6:41.98   
  Poseidon                   
  Aleksi Aho  1998                 
  Natasha Tuomas  1999                 
  Ciia Korkeamäki  2001                 
  Einari Horttana  1999      6:41.98        6:41.98   
                     
52  Poseidon Seka 3  1997    128          7:00.34   
  Poseidon                   
  Marie Tuominen  2000      1:41.32        1:41.32   
  Jesse Savolainen  1999      3:42.08        5:23.40   
  Jasmin Vacker  1999      1:36.94        7:00.34   
  Valtteri Somero  1998              7:00.34   
                     
Hss 2  1997              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Sampo Jokinen  1998      1:11.05        1:11.05   
  SW 10.10 Vaihtorikko               
                     
Häus 2  1999              DSQ   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
  SW 10.10 Vaihtorikko               
                     
Taus 5 Seka [1997]  1997              DSQ   
  Tampereen Uimaseura                   
  Heini Hammar  1999      1:19.71        1:19.71   
  SW 10.10 Vaihtorikko               
                     
Taus 7 Seka [1997]  1997              DSQ   
  Tampereen Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
Laji 9, 50m Perhosuinti T10, Loppukilpailut 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jenni Lampi  2000  301          37.39   
  Swimming Jyväskylä                   
Lyydia Kalenius  2000  274          38.58   
  Cetus                   
Wilma Jacobson  2000  238          40.48   
  Helsingfors Simsällskap                   
Lotta-Maria Ollila  2000  220          41.50   
  Uimaseura Kangasalan Ku                   
Olivia Hellsten  2000  212          42.05   
  Helsingfors Simsällskap                   
Hanna Kareinen  2000  205          42.52   
  Keravan Uimarit                   
Veronica Wahlstedt  2000  201          42.81   
  Simmis Grani                   
Anni Sahla  2000  195          43.24   
  Vantaan Vesikot                   
Reetta-Maija Perätalo  2000    192          43.46   
  Oulun Uimarit 73                   
10  Kristiina Merenluoto  2000    187          43.84   
  Aurajoen Uinti                   
11  Katri Hurskainen  2000    179          44.52   
  Oulun Lohet                   
12  Pinja Peltonen  2000    174          44.90   
  Nummelan Kisaajat                   
13  Reetta Kyllönen  2000    173          45.00   
  Kuhmon Kiva Uintiseura                   
14  Fanny Pesonen  2000    167          45.53   
  Oulun Uimarit 73                   
15  Fiia Salminen  2000    161          46.11   
  Tampereen Uimaseura                   
16  Amanda Jalonen  2000    159          46.24   
  Kirkkonummen Uimarit                   
17  Anna Tahvanainen  2000    158          46.42   
  Riihimäen Uimaseura                   
18  Ella Aalto  2000    156          46.53   
  Cetus                   
19  Kristiina Haapala  2000    153          46.86   
  Kankaanpään Uimarit                   
20  Roosa Lappi  2000    150          47.15   
  Marjaniemen Uimarit                   
21  Siiri Salokorpi  2000    144          47.81   
  Cetus                   
22  Hilda Kyllönen  2000    143          47.92   
  Kuhmon Kiva Uintiseura                   
23  Maria Sarasvirta  2000    139          48.35   
  Eura Swimming Team                   
24  Viivi Kajander  2000    138          48.47   
  Lahden Uimaseura                   
25  Emmiina Rautiainen  2000    138          48.50   
  Tampereen Uimaseura                   
26  Henni Kangas-Kärki  2000    138          48.56   
  Simmis Grani                   
27  Helmi Haataja  2000    132          49.28   
  Simmis Grani                   
28  Jonna Jauhiainen  2000    129          49.58   
  Cetus                   
29  Ella Lumio  2000    129          49.67   
  Koovee                   
30  Sonja Keränen  2000    127          49.88   
  Nurmijärven Kunto                   
31  Pinja Ravi  2000    124          50.23   
  Lahden Uimaseura                   
32  Iida Reini  2000    123          50.35   
  Aurajoen Uinti                   
33  Essi-Maria Lillman  2000    122          50.48   
  Lahden Uimaseura                   
34  Veera Partamies  2000    122          50.51   
  Octopus Lohja                   
35  Millie Kuusniemi-Fishwick  2000    116          51.45   
  Helsingfors Simsällskap                   
36  Katariina Jyrälä  2000    115          51.62   
  Oulun Uimarit 73                   
37  Milka Aaltomaa  2000    112          51.99   
  Oulun Uimarit 73                   
38  Saara Lehtonen  2000    112          52.04   
  Helsingfors Simsällskap                   
39  Pia Peräjoki  2000    106          53.01   
  Helsingfors Simsällskap                   
40  Roosa Penttinen  2000    104          53.36   
  Lahden Uimaseura                   
41  Petra Äkkinen  2000    103          53.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa S                   
42  Siiri Maxwell  2000    102          53.66   
  Kuopion Uimaseura                   
43  Sara Häkkinen  2000    89          56.05   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Emmi Tikkanen  2000              DSQ   
  Iisalmen Uimarit                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Jenna Puuska  2000              DSQ   
  Tampereen Työväen Uimar                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Sara Kurth  2000              DSQ   
  Swimming Club Rovaniemi                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Taru Rilla  2000              DSQ   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
 
Laji 10, 50m Perhosuinti P11, Loppukilpailut 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Peik Lindberg  1999  231          36.56   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
Alex Nieminen  1999  214          37.48   
  Lahden Uimaseura                   
Aleksi Kylmänen  1999  194          38.74   
  Aurajoen Uinti                   
Otto Rannikko  1999  178          39.88   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
Pyry Makkonen  1999  174          40.16   
  Joensuun Uimaseura                   
Joonas Mustakoski  1999  172          40.37   
  Riihimäen Uimaseura                   
Rasmus Kujala  1999  168          40.69   
  Riihimäen Uimaseura                   
Joni Kilponen  1999  164          40.99   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Markus Tuominen  1999    162          41.12   
  Lappeenrannan Uimarit                   
10  Jesperi Pitkänen  1999    148          42.45   
  Kuopion Uimaseura                   
11  Anton Alpua  1999    147          42.49   
  Nivalan Saukot                   
12  Aaron Joki  1999    140          43.16   
  Vaasan Uimaseura-Vasa S                   
13  Leevi Kaukonen  1999    139          43.29   
  Helsingfors Simsällskap                   
14  Anton Tollander  1999    136          43.66   
  Riihimäen Uimaseura                   
15  Verneri Kaarlenkaski  1999    134          43.87   
  Tampereen Uimaseura                   
16  Eero Nikula  1999    131          44.11   
  Haapajärven Kiilat                   
17  Sakari Paavola  1999    130          44.23   
  Iisalmen Uimarit                   
18  Rami Rissanen  1999    128          44.46   
  Kankaanpään Uimarit                   
19  Joni Aaltonen  1999    126          44.73   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
20  Akseli Heino  1999    121          45.41   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
21  Henri Kyyrä  1999    113          46.39   
  Simmis Wanda                   
Jere Ojakippola  1999              DSQ   
  Vieskan Uimarit                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Jonni Aho  1999              DSQ   
  Kirkkonummen Uimarit                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
 
Laji 11, 50m Perhosuinti T11, Loppukilpailut 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Roosa Nieminen  1999  368          34.97   
  HTU Stadi                   
Alma Lumio  1999  362          35.18   
  Koovee                   
Mirva Kallström  1999  359          35.26   
  Cetus                   
Roosa Mört  1999  346          35.72   
  Aurajoen Uinti                   
Miili Känsäkoski  1999  343          35.82   
  Oulun Uimaseura                   
Emilia Kokko  1999  342          35.84   
  Marjaniemen Uimarit                   
Sohvi Nenonen  1999  342          35.84   
  Cetus                   
Merina Suoranta  1999  324          36.50   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
Suvi Huhtanen  1999    314          36.87   
  Tampereen Uimaseura                   
10  Senja Saarteinen  1999    282          38.24   
  Tampereen Uimaseura                   
11  Aada Pumpanen  1999    279          38.35   
  Riihimäen Uimaseura                   
12  Melek Ayarci  1999    277          38.48   
  Lahden Uimaseura                   
13  Ida Suomela  1999    270          38.77   
  Aurajoen Uinti                   
14  Nadja Niemi  1999    269          38.82   
  Lahden Uimaseura                   
15  Janita Markkanen  1999    265          39.03   
  Helsingfors Simsällskap                   
16  Emmi Valdolin  1999    264          39.10   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
17  Heini Hammar  1999    263          39.15   
  Tampereen Uimaseura                   
18  Sini Koivu  1999    255          39.56   
  Cetus                   
19  Kaisa Kariniemi  1999    247          39.94   
  Oulun Uimaseura                   
20  Julia Bruneau  1999    240          40.33   
  Lahden Uimaseura                   
21  Aino Otava  1999    225          41.24   
  Cetus                   
22  Petra Steen  1999    219          41.57   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
23  Pinja Peippo  1999    219          41.59   
  Vantaan Vesikot                   
24  Jatta Jyrämä  1999    215          41.84   
  Cetus                   
25  Emma-Lotta Tynkkynen  1999    213          41.98   
  Tampereen Työväen Uimar                   
26  Nina Haltia  1999    208          42.34   
  Poseidon                   
27  Reetta Kanervo  1999    204          42.56   
  Oulun Uimarit 73                   
28  Eveliina Kallio  1999    201          42.80   
  Raision Urheilijat                   
29  Enni Määttä  1999    197          43.05   
  Koovee                   
30  Venla Niemelä  1999    196          43.17   
  Swimming Club Rovaniemi                   
31  Lotte Mäkinen  1999    195          43.26   
  Cetus                   
32  Tilda Vainio  1999    194          43.31   
  Cetus                   
33  Eerica Kuusjärvi  1999    193          43.35   
  Uinti-Vakka                   
34  Inari Rostedt  1999    192          43.44   
  Cetus                   
35  Sara Simola  1999    191          43.56   
  Mikkelin Uimaseura                   
36  Vilma Havo  1999    188          43.74   
  Helsingfors Simsällskap                   
37  Vanessa Pönnighaus  1999    187          43.83   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
38  Anniina Perkiö  1999    187          43.85   
  Vantaan Vesikot                   
39  Milja Korpela  1999    184          44.05   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
40  Reetta Karjalainen  1999    184          44.06   
  Oulun Uimaseura                   
41  Pinja Sormunen  1999    184          44.07   
  Helsingfors Simsällskap                   
42  Sonja Vainionpää  1999    182          44.26   
  Riihimäen Uimaseura                   
43  Aleksina Virtanen  1999