Tulokset Täydellinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Rollo-uinnit    Tulostuspäivämäärä  12 kesäkuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  20:08   
  Järjestäjä  Oulun uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  11 kesäkuu 2011         
 
 
Laji 1, 200m Sekauinti P11, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sergey Kuznetsov  2000  280  36.93  1:20.97  2:15.12    2:54.35   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Jami Heinilä  2000  248  42.00  1:25.62  2:21.13    3:01.51   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
Walentin Koskinen  2000  236  42.17  1:30.35  2:22.45    3:04.57   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Anton Ukkola  2000  227  43.75  1:31.87  2:24.82    3:07.12   
  Oulun Uimaseura                   
                     
Kaius Karvo  2000  214  41.22  1:30.31  2:27.12    3:10.75   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Elias Herlevi  2000  208  39.96  1:30.43  2:28.15    3:12.51   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Joona Korhonen  2000  206  42.35  1:30.26  2:30.03    3:13.35   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Frans Kirjonen  2000  204  40.23  1:30.08  2:28.14    3:13.83   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
Antti Hakkarainen  2000    203  39.78  1:29.31  2:27.82    3:14.28   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
10  Jere Kekola  2000    198  44.03  1:33.08  2:32.59    3:15.92   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
11  Jere Lotvonen  2000    189  44.76  1:35.57  2:36.06    3:18.99   
  Oulun Lohet                   
                     
12  Onni Punkka  2000    177    1:38.38  2:37.33    3:23.07   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
13  Roope Aro  2000    175  46.30  1:37.25  2:41.72    3:23.83   
  Nokian Pyry                   
                     
14  Taneli Juutinen  2000    173  48.66  1:40.11  2:40.24    3:24.81   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
15  Leevi Lehti  2000    168  45.20  1:35.81  2:39.22    3:26.78   
  Porin Uimaseura                   
                     
16  Tuomas Saraneva  2000    168  48.17  1:42.15  2:41.96    3:26.82   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
17  Tuomas Ylipelkonen  2000    166  47.30  1:41.14  2:45.71    3:27.56   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
18  Lassi Grönroos  2000    166  48.96  1:41.57  2:41.83    3:27.63   
  Salon Uimarit                   
                     
19  Joonas Kuitunen  2000    166  44.56  1:38.96  2:38.97    3:27.68   
  Oulun Uimaseura                   
                     
20  Otso Helstelä  2000    165  47.12  1:44.00  2:43.05    3:27.93   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
21  Mika Palovuori  2000    165  48.34  1:39.64  2:44.39    3:28.07   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
22  Teemu Lehtonen  2000    165  45.24  1:37.11  2:40.46    3:28.17   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
23  Juho Alajääskö  2000    164  49.75  1:42.60  2:46.83    3:28.40   
  Nokian Pyry                   
                     
24  Olli Aflecht  2000    164  50.87  1:43.53  2:41.69    3:28.57   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
25  Topias Nygård  2000    159  46.15  1:40.18  2:41.80    3:30.77   
  Oulun Uimaseura                   
                     
26  Lauri Helin  2000    158  47.35  1:40.09  2:44.03    3:31.20   
  Keravan Uimarit                   
                     
27  Arttu Heikkinen  2000    154  43.83  1:39.09  2:44.44    3:33.07   
  Koovee                   
                     
28  Joona Salminen  2000    147  48.99  1:44.13  2:50.09    3:36.21   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
29  Ville Nikkari  2000    141  49.30  1:46.58  2:51.95    3:39.02   
  Lahden Uimaseura                   
                     
30  Roope Ruohtula  2000    140  48.68  1:48.30  2:51.91    3:39.75   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
31  Lauri Törmä  2000    136  51.41  1:47.29  2:53.43    3:42.14   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
32  Topi Lukkarinen  2000    118  49.34  1:56.33  3:05.20    3:52.32   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Niko Tikka  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 9.1 Väärä lajijärjestys               
                     
 
Laji 2, 200m Sekauinti T10, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001  313  41.77  1:29.33  2:23.97    3:05.86   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Reetta Rantakokko  2001  295  42.12  1:30.53  2:24.76    3:09.53   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Noora Markkanen  2001  284  45.80  1:33.77  2:32.23    3:11.99   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Noora Kolu  2001  244  44.98  1:41.16  2:40.86    3:21.94   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
Eeva Schrey  2001  243  46.98  1:38.42  2:38.13    3:22.07   
  Raision Urheilijat                   
                     
Mila Manner  2001  240  45.44  1:38.95  2:38.74    3:22.90   
  Nokian Pyry                   
                     
Emma Kotiranta  2001  233  48.85  1:43.06  2:42.32    3:25.13   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Minea Bogdanoff  2001  230  49.30  1:42.25  2:41.90    3:25.98   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Camilla Tyven  2001    228  46.82  1:39.47  2:43.26    3:26.49   
  Nokian Pyry                   
                     
10  Aino Ruottu  2001    227  51.71  1:41.56  2:40.46    3:26.88   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
11  Seela Peuralahti  2001    222  47.66  1:40.95  2:43.55    3:28.31   
  Oulun Uimaseura                   
                     
12  Isabel Hagelin  2001    219  45.35  1:38.07  2:43.12    3:29.42   
  Simmis Wanda                   
                     
13  Sanna Putkonen  2001    215  43.98  1:39.28  2:43.04    3:30.47   
  Vantaan Uimarit                   
                     
14  Saara Svahn  2001    214  48.12  1:42.58  2:44.90    3:30.97   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
15  Helena Paavola  2001    209  52.52  1:48.42  2:48.67    3:32.58   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
16  Alisa Airaksinen  2001    209  46.02  1:47.92  2:46.81    3:32.68   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
17  Nelle Ojakippola  2001    208    1:43.79  2:43.76    3:32.75   
  Vieskan Uimarit                   
                     
18  Anni Niemistö  2001    205    1:48.64  2:49.73    3:34.02   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
18  Rosanna Reini  2001    205    1:42.57  2:46.75    3:34.02   
  Koovee                   
                     
20  Milja Rantala  2001    202    1:46.50  2:49.08    3:34.87   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
21  Anna Rantanen  2001    199  51.75  1:47.62  2:49.93    3:35.93   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
22  Essi Metsälä  2001    196  52.48  1:47.27  2:48.24    3:37.00   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
23  Tinka Gylling  2001    195    1:48.55  2:50.69    3:37.44   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
24  Saara Sojolin  2001    191  47.00  1:44.99  2:46.47    3:38.94   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
25  Anni Aro  2001    189  55.44  1:46.57  2:50.63    3:39.70   
  Nokian Pyry                   
                     
26  Auroora Tanninen  2001    184  52.44  1:52.14  2:53.83    3:41.72   
  Porin Pyrintö                   
                     
27  Kaisa Hakkarainen  2001    184  55.51  1:53.34  2:53.53    3:41.83   
  Nokian Pyry                   
                     
28  Nea Reunanen  2001    181  52.82  1:49.02  2:58.04    3:43.07   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
29  Netta Nyberg  2001    180  46.24  1:41.48  2:45.89    3:43.30   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
30  Aino Mononen  2001    180  53.86  1:47.23  2:54.59    3:43.35   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
31  Nanette Wessman  2001    178  49.60  1:49.12  2:53.70    3:44.22   
  Porin Pyrintö                   
                     
32  Heta Känkänen  2001    174    1:52.44  2:54.78    3:45.87   
  Porin Uimaseura                   
                     
32  Outi Haikama  2001    174  55.30  1:48.90  2:56.59    3:45.87   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
34  Sanni Kilponen  2001    174    1:49.06  2:54.40    3:45.89   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
35  Inkeri Pöllänen  2001    170  53.13  1:53.28  2:57.51    3:47.80   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
36  Nea Eränpalo  2001    169    1:50.86  2:55.13    3:48.02   
  Swim Club Raseborg                   
                     
37  Heidi Blankenstein  2001    169  57.05  1:52.65  2:59.49    3:48.22   
  Oulun Lohet                   
                     
38  Anni Willman  2001    159  55.38  1:54.55  2:59.99    3:52.66   
  Oulun Lohet                   
                     
39  Annika Lepistö  2001    153  59.57  2:01.77  3:05.50    3:55.91   
  Porin Uimaseura                   
                     
40  Jenna Korkeamäki  2001    150  57.59  1:56.48  3:05.95    3:57.48   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
41  Pinja Penttilä  2001    149  59.01  2:00.08  3:03.93    3:57.96   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
42  Ida Nordquist  2001    142  1:01.09  2:01.58  3:10.18    4:01.72   
  Aurajoen Uinti                   
                     
43  Ruusa Eiserbeck  2001    138  56.74  1:57.24  3:10.32    4:04.16   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
44  Ciia Korkeamäki  2001    137  1:01.60  2:01.37  3:11.84    4:04.44   
  Poseidon                   
                     
Hanna Ahola  2001              DNS   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
 
Laji 3, 200m Sekauinti P12, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Eetu Alitalo  1999  341  35.35  1:15.81  2:05.80    2:43.24   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Peik Lindberg  1999  341  33.72  1:16.08  2:08.00    2:43.30   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Jere Ojakippola  1999  318  36.94  1:20.01  2:12.47    2:47.08   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Alex Nieminen  1999  317  37.15  1:21.71  2:10.64    2:47.28   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Wilhelm Suominen  1999  290  38.24  1:24.16  2:15.13    2:52.43   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Markus Tuominen  1999  289  38.76  1:23.46  2:17.20    2:52.53   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Elias Kuusisto  1999  289  39.85  1:22.14  2:16.55    2:52.62   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Jonni Aho  1999  286  39.86  1:24.76  2:14.62    2:53.22   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
Otto Rannikko  1999    277  37.73  1:23.70  2:18.88    2:54.99   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
10  Jasper Pullinen  1999    266  37.94  1:24.70  2:17.58    2:57.37   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
11  Verneri Kaarlenkaski  1999    263  38.44  1:24.32  2:16.91    2:57.99   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
12  Tuomas Saari  1999    260  41.92  1:28.22  2:20.01    2:58.82   
  Vieskan Uimarit                   
                     
13  Enrico di Nardo  1999    256  40.71  1:29.57  2:19.02    2:59.63   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
14  Kaarlo Seppänen  1999    255  36.51  1:19.56  2:17.87    2:59.84   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
15  Henri Kyyrä  1999    251  44.50  1:31.54  2:23.97    3:00.97   
  Vantaan Vesikot                   
                     
16  Jesperi Pitkänen  1999    249  39.09  1:22.27  2:21.95    3:01.48   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
17  Eero Nikula  1999    248  39.88  1:25.03  2:22.40    3:01.71   
  Haapajärven Kiilat                   
                     
18  Saku Laakkonen  1999    247  39.63  1:25.66  2:23.16    3:01.93   
  Vantaan Vesikot                   
                     
19  Juho Urhemaa  1999    239  43.96  1:32.13  2:22.18    3:03.74   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
20  Juho Kaikkonen  1999    238  38.46  1:26.63  2:25.25    3:04.11   
  Oulun Lohet                   
                     
21  Anton Tollander  1999    235  39.27  1:28.55  2:22.21    3:04.83   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
22  Rasmus Kujala  1999    234  39.32  1:27.39  2:22.40    3:05.17   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
23  Joni Aaltonen  1999    233  41.26  1:27.94  2:27.26    3:05.35   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
24  Atte Somero  1999    233  42.80  1:31.09  2:24.98    3:05.38   
  Lahden Uimaseura                   
                     
25  Konsta Kallinen  1999    231  42.48  1:28.98  2:26.14    3:06.03   
  Oulun Lohet                   
                     
26  Elias Tiihonen  1999    228  40.30  1:27.28  2:23.53    3:06.73   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
27  Rami Rissanen  1999    226  42.19  1:31.66  2:26.97    3:07.39   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
28  Juho Laatikainen  1999    224  45.76  1:34.29  2:27.53    3:07.86   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
29  Akseli Heino  1999    224  40.79  1:27.91  2:27.49    3:07.87   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
30  Eelis Hukka  1999    224  43.72  1:32.86  2:26.72    3:07.91   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
31  Roope Eiserbeck  1999    224  41.22  1:28.76  2:23.85    3:07.97   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
32  Valtteri Lieto  1999    219  44.38  1:32.03  2:29.00    3:09.42   
  Oulun Uimaseura                   
                     
33  Sakari Paavola  1999    216  44.92  1:33.08  2:31.25    3:10.03   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
34  Jan Strömberg  1999    215  41.69  1:27.03  2:29.05    3:10.33   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
35  Väinö Kilpeläinen  1999    215  44.96  1:36.76  2:31.20    3:10.56   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
36  Keigo Tuomi  1999    211  44.21  1:34.61  2:30.25    3:11.65   
  Porin Uimaseura                   
                     
37  Joni Kilponen  1999    211  40.25  1:27.19  2:30.12    3:11.75   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
38  Joel Rantala  1999    208    1:37.06  2:33.36    3:12.53   
  Raision Urheilijat                   
                     
39  Veeti Koskinen  1999    208  44.06  1:33.33  2:29.71    3:12.58   
  Lahden Uimaseura                   
                     
40  Iiro Seppä  1999    205  45.01  1:31.13  2:29.41    3:13.63   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
41  Aukusti Ylitervo  1999    204  46.01  1:38.60  2:33.86    3:13.93   
  Oulun Lohet                   
                     
42  Jere Kerttula  1999    202  44.89  1:33.20  2:31.73    3:14.58   
  Oulun Uimaseura                   
                     
43  Verneri Mattila  1999    200  40.79  1:29.89  2:32.45    3:15.10   
  ORCA Helsinki                   
                     
44  Santeri Kaasinen  1999    199  43.48  1:34.39  2:31.65    3:15.29   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
45  Aaron Joki  1999    195  41.58  1:33.18  2:34.36    3:16.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
46  Aapo Eerola  1999    194  47.26  1:34.95  2:34.39    3:17.00   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
47  Jaakko Kokko  1999    194  47.51  1:35.93  2:28.84    3:17.19   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
48  Otto Seppä  1999    192  47.24  1:38.05  2:36.61    3:17.71   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
49  Ville Kinnala  1999    192  44.32  1:35.38  2:35.44    3:17.93   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
50  Vili Korhonen  1999    190  45.77  1:38.12  2:39.86    3:18.54   
  Vantaan Uimarit                   
                     
51  Ivan Mazanikov  1999    190  45.17  1:36.66  2:38.19    3:18.63   
  Lahden Uimaseura                   
                     
52  Leevi Kaukonen  1999    188  41.87  1:32.78  2:36.02    3:19.03   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
53  Elias Soukola  1999    188  46.37  1:38.55  2:39.11    3:19.30   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
54  Joonas Hilaja  1999    187  47.84  1:40.83  2:34.40    3:19.39   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
55  Mathias Karjalainen  1999    186  40.45  1:36.57  2:32.83    3:19.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
56  Miika Nurmi  1999    184  43.70  1:35.74  2:33.54    3:20.57   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
57  Tuomas Herlevi  1999    184  47.82  1:41.88  2:36.79    3:20.59   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
58  Jaakko Siipola  1999    184  46.15  1:39.13  2:38.54    3:20.76   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
59  Werner Heräjärvi  1999    180  45.66  1:38.29  2:36.55    3:22.18   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
60  Eetu Nyman  1999    179  47.65  1:39.27  2:40.87    3:22.31   
  Vesihelmen Uimaseura                   
                     
61  Santeri Mettälä  1999    177  46.85  1:38.45  2:42.59    3:23.23   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
62  Alex Klemola  1999    175  48.96  1:40.69  2:41.69    3:24.16   
  ORCA Helsinki                   
                     
63  Samu Nylander  1999    174  47.42  1:40.10  2:40.76    3:24.39   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
64  Daniel Varga  1999    171  48.57  1:45.70  2:42.97    3:25.75   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
65  Erik Verbitski  1999    166  46.99  1:42.14  2:43.77    3:27.77   
  Lahden Uimaseura                   
                     
66  Otto Kallama  1999    165  47.95  1:39.43  2:39.67    3:28.01   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
67  Emil Hanski  1999    159  48.93  1:38.37  2:44.71    3:30.40   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
68  Arttu Kiho  1999    149  52.60  1:48.87  2:48.28    3:35.32   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
69  Kasperi Paananen  1999    144  51.29  1:44.56  2:50.07    3:37.49   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
70  Antti Lehtinen  1999    144  52.95  1:47.99  2:50.66    3:37.67   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Akseli Sipola  1999              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku               
                     
Andrei Durmanov  1999              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 9.1 Väärä lajijärjestys               
                     
Eetu Ahjosaari  1999              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
Tarmo Syrjä  1999              DSQ   
  Tampereen Uimaseura                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 4, 200m Sekauinti T11, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Wilma Jacobson  2000  382  35.64  1:21.70  2:13.22    2:53.83   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Lyydia Kalenius  2000  360  38.77  1:25.74  2:17.58    2:57.33   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Ella Aalto  2000  348  40.60  1:27.50  2:19.55    2:59.41   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Hanna Kareinen  2000  332  41.72  1:29.34  2:21.03    3:02.22   
  Keravan Uimarit                   
                     
Nea-Amanda Heinola  2000  327  38.40  1:28.88  2:20.96    3:03.05   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Iida Reini  2000  320  39.05  1:26.07  2:21.29    3:04.48   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Kristiina Merenluoto  2000  315  41.07  1:29.80  2:22.40    3:05.35   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Essi-Maria Lillman  2000  315  40.07  1:26.40  2:20.15    3:05.40   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Saara Männistö  2000    312  43.15  1:31.18  2:25.01    3:06.09   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
10  Amanda Jalonen  2000    303  42.93  1:29.23  2:26.82    3:07.86   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
11  Ella Lumio  2000    301  41.08  1:30.52  2:27.39    3:08.33   
  Koovee                   
                     
12  Roosa Rekola  2000    292  44.79  1:32.05  2:29.27    3:10.21   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
13  Anni Sahla  2000    292  42.80  1:31.80  2:28.29    3:10.23   
  Vantaan Vesikot                   
                     
14  Olivia Hellsten  2000    291  40.68  1:30.79  2:27.60    3:10.27   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
15  Vilma Roman  2000    283  39.96  1:27.50  2:29.97    3:12.23   
  Aurajoen Uinti                   
                     
16  Veera Partamies  2000    281  44.08  1:32.80  2:29.17    3:12.66   
  Octopus Lohja                   
                     
17  Fiia Salminen  2000    280  43.02  1:33.18  2:29.90    3:12.85   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
18  Saara Lehtonen  2000    275  44.02  1:32.53  2:34.43    3:13.93   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
19  Roosa Penttinen  2000    274  45.84  1:36.42  2:33.36    3:14.25   
  Lahden Uimaseura                   
                     
20  Sonja Keränen  2000    273  40.91  1:31.27  2:31.08    3:14.54   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
21  Petra Äkkinen  2000    272  43.95  1:30.86  2:30.17    3:14.64   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
22  Henna Blomroos  2000    272  42.85  1:31.58  2:31.74    3:14.73   
  Rauman Uimaseura                   
                     
23  Annika Turpeinen  2000    267    1:35.05  2:31.83    3:15.96   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
24  Annika Karinkanta  2000    263  39.26  1:33.90  2:32.30    3:16.86   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
25  Iida Koiranen  2000    262  44.11  1:35.30  2:34.03    3:17.15   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
26  Niina Piipponen  2000    257  44.80  1:36.86  2:33.02    3:18.39   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
27  Lotta-Maria Ollila  2000    256  42.54  1:34.83  2:32.79    3:18.72   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
28  Katri Hurskainen  2000    254  45.19  1:36.03  2:35.98    3:19.07   
  Oulun Lohet                   
                     
29  Riikka Lahtinen  2000    254  48.13  1:39.04  2:34.76    3:19.13   
  Oulun Uimarit 73                   
                     
30  Nelli Toivonen  2000    254  45.83  1:35.57  2:37.79    3:19.26   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
31  Milka Aaltomaa  2000    253  46.20  1:37.38  2:35.56    3:19.40   
  Oulun Uimarit 73                   
                     
32  Janina Ollikainen  2000    253  47.40  1:36.41  2:34.90    3:19.51   
  Porin Uimaseura                   
                     
33  Emmiina Rautiainen  2000    252    1:40.11  2:35.01    3:19.72   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
34  Millie Kuusniemi-Fishwick  2000    251  49.05  1:39.91  2:37.07    3:20.08   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
35  Kaisa Pulkkinen  2000    250  44.85  1:37.70  2:34.65    3:20.35   
  Tornion Uimaseura                   
                     
36  Taru Rilla  2000    249  45.13  1:35.65  2:33.14    3:20.61   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
37  Anna Tahvanainen  2000    248  42.85  1:35.51  2:37.00    3:20.91   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
38  Unna Sinivuori  2000    247  43.19  1:35.58  2:34.66    3:20.96   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
39  Jonna Jauhiainen  2000    246  47.47  1:35.05  2:37.59    3:21.25   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
40  Elina Karinkanta  2000    242  45.69  1:40.35  2:37.70    3:22.30   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
41  Katri Pyhältö  2000    242  49.18  1:39.21  2:41.26    3:22.52   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
42  Neea Ramsay  2000    241  42.57  1:36.57  2:38.08    3:22.63   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
43  Emma Leppä  2000    241  45.45  1:37.14  2:37.30    3:22.82   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
44  Unna Kulju  2000    240  49.76  1:45.01  2:40.20    3:22.87   
  Kemin Uimaseura                   
                     
45  Fanny Pesonen  2000    240  44.65  1:35.77  2:36.99    3:23.02   
  Oulun Uimarit 73                   
                     
46  Sanni Kramsu  2000    239  53.30  1:40.18  2:41.23    3:23.38   
  Oulun Uimaseura                   
                     
47  Roosa Oja  2000    238  45.70  1:36.77  2:36.19    3:23.50   
  Koovee                   
                     
48  Veera Leinonen  2000    238  45.28  1:40.87  2:36.54    3:23.51   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
49  Mari Hekkala  2000    238  47.10  1:38.52  2:38.87    3:23.53   
  Oulun Uimaseura                   
                     
50  Fanny Grönvall  2000    235  44.84  1:38.63  2:37.36    3:24.34   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
51  Erika Kattilakoski  2000    235  43.23  1:38.85  2:40.94    3:24.39   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
52  Roosa Lappi  2000    234  47.36  1:40.86  2:43.70    3:24.84   
  ORCA Helsinki                   
                     
53  Katariina Jyrälä  2000    231  46.82  1:41.27  2:39.28    3:25.62   
  Oulun Uimarit 73                   
                     
54  Ida Konkka  2000    230  46.81  1:39.52  2:42.97    3:25.99   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
55  Wilma Peltomäki  2000    229  48.09  1:41.71  2:41.75    3:26.14   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
56  Elina Matala-Aho  2000    229  53.11  1:46.05  2:44.07    3:26.20   
  Raision Urheilijat                   
                     
57  Veera Mursu  2000    228  49.06  1:40.26  2:43.25    3:26.40   
  Oulun Uimarit 73                   
                     
58  Aurora Kortelainen  2000    228  47.86  1:36.72  2:39.31    3:26.50   
  Raision Urheilijat                   
                     
59  Siiri Salokorpi  2000    228  50.24  1:43.36  2:42.54    3:26.53   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
60  Sara Kurth  2000    228  45.28  1:38.18  2:39.33    3:26.57   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
61  Viivi Kajander  2000    227  44.19  1:40.09  2:42.00    3:26.65   
  Lahden Uimaseura                   
                     
62  Reetta-Maija Perätalo  2000    227  48.53  1:39.86  2:41.91    3:26.82   
  Oulun Uimarit 73                   
                     
63  Emmi Rantamäki  2000    224  48.31  1:43.60  2:39.40    3:27.69   
  Porin Pyrintö                   
                     
64  Katriina Korpi  2000    221  48.15  1:41.96  2:38.84    3:28.51   
  Oulun Lohet                   
                     
65  Mira Tarnanen  2000    221  46.62  1:38.85  2:42.92    3:28.76   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
66  Emmi Kölhi  2000    219  48.00  1:43.47  2:41.35    3:29.41   
  Octopus Lohja                   
                     
67  Riina Karola  2000    217  48.94  1:36.34  2:42.97    3:29.78   
  Keravan Uimarit                   
                     
68  Juuli Miettinen  2000    217  47.95  1:40.92  2:44.26    3:30.02   
  Vantaan Vesikot                   
                     
69  Annika Hänninen  2000    217  50.14  1:42.43  2:44.69    3:30.06   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
70  Maria Vesterbacka  2000    214  49.67  1:45.04  2:43.06    3:30.75   
  Koovee                   
                     
71  Julia Latva-Pirilä  2000    212  48.70  1:43.97  2:44.09    3:31.66   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
72  Veronica Wahlstedt  2000    210  45.50  1:44.24  2:43.51    3:32.27   
  Simmis Grani                   
                     
73  Erika Ketola  2000    209  47.47  1:42.41  2:43.04    3:32.61   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
74  Amanda Saari  2000    208  50.59  1:48.31  2:46.87    3:32.77   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
75  Tinka Markkinen  2000    207  47.83  1:44.23  2:47.21    3:33.23   
  Nokian Pyry                   
                     
76  Pinja Peltonen  2000    205  47.26  1:42.78  2:46.11    3:33.85   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
77  Maria Sarasvirta  2000    205  50.20  1:43.25  2:45.83    3:33.95   
  Eura Swimming Team                   
                     
78  Aino Hämäläinen  2000    205  49.56  1:47.69  2:45.52    3:34.10   
  Lahden Uimaseura                   
                     
79  Jenna Puuska  2000    204  49.86  1:42.12  2:45.00    3:34.39   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
80  Anni Rajaniemi  2000    203  50.26  1:48.88  2:46.63    3:34.74   
  Oulun Uimarit 73                   
                     
81  Pinja Pihlajamäki  2000    200  51.47  1:44.40  2:48.34    3:35.57   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
82  Marie Tuominen  2000    195  47.61  1:46.76  2:49.76    3:37.51   
  Poseidon                   
                     
83  Emmi Tikkanen  2000    189  52.63  1:48.87  2:53.62    3:39.76   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
84  Emmi Kilpinen  2000    188  48.62  1:47.95  2:52.14    3:40.39   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
85  Noora Kanerva  2000    187  56.40  1:49.94  2:51.99    3:40.47   
  Simmis Wanda                   
                     
86  Wendela Vuorinen  2000    187  51.49  1:48.76  2:54.80    3:40.77   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
87  Iida Kunnari  2000    185  51.56  1:48.82  2:52.31    3:41.43   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
88  Siiri Pesälä  2000    180  54.31  1:50.73  2:56.52    3:43.29   
  Kemin Uimaseura                   
                     
89  Henna Suhonen  2000    180  52.98  1:53.52  2:51.61    3:43.63   
  Lahden Uimaseura                   
                     
90  Brita Pulliainen  2000    178  53.98  1:53.23  2:57.74    3:44.32   
  Poseidon                   
                     
91  Essi Pitkäranta  2000    173  53.76  1:54.59  2:55.94    3:46.54   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
92  Suvi Pakalen  2000    172  52.74  1:51.17  2:57.40    3:47.03   
  Poseidon                   
                     
93  Riina Lagerblom  2000    165  53.82  1:53.10  2:58.49    3:49.86   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Henni Kangas-Kärki  2000              DNF   
  Simmis Grani                   
                     
Kristiina Haapala  2000              DNF   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
Emma-Sofia Hartman  2000              DSQ   
  Simmis Wanda                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
Siiri Järvinen  2000              DSQ   
  Tampereen Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
Laji 5, 200m Sekauinti P13, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Miikka Kylmänen  1998  408  32.97  1:15.01  1:58.57    2:33.90   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Juho Grönblom  1998  383  33.88  1:14.93  2:01.99    2:37.11   
  Raision Urheilijat                   
                     
Sampo Jokinen  1998  373  34.84  1:17.14  2:01.81    2:38.53   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Casper Salminen  1998  369  33.02  1:16.25  2:02.80    2:39.04   
  Raision Urheilijat                   
                     
Werneri Koskinen  1998  357  34.56  1:18.11  2:03.42    2:40.87   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Antti Leiponen  1998  350  34.99  1:16.06  2:05.07    2:41.96   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
Niklas Reunanen  1998  340  34.71  1:15.62  2:05.75    2:43.45   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Danila Dobrzhanskiy  1998  335  34.43  1:15.52  2:07.90    2:44.34   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Lauri Hatunen  1998    333  36.07  1:17.74  2:08.99    2:44.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
10  Kaius Kejonen  1998    330  39.18  1:21.61  2:07.78    2:45.09   
  Oulun Uimaseura                   
                     
11  Alexei Upornikov  1998    328  36.55  1:20.32  2:09.62    2:45.43   
  Poseidon                   
                     
12  Juhani Virkkala  1998    315  35.87  1:20.19  2:10.97    2:47.61   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
13  Santeri Keränen  1998    312  35.37  1:17.89  2:11.06    2:48.28   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
14  Leevi Kinnunen  1998    311  37.35  1:20.33  2:12.02    2:48.33   
  Lahden Uimaseura                   
                     
15  Konsta Nenonen  1998    311  37.19  1:21.04  2:09.96    2:48.49   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
16  Jami Kuosmanen  1998    310  38.38  1:22.21  2:12.72    2:48.62   
  Lahden Uimaseura                   
                     
17  Samu Koski  1998    306  36.24  1:20.05  2:13.33    2:49.31   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
18  Waltteri Rintala  1998    303  36.93  1:23.31  2:13.96    2:49.91   
  Raision Urheilijat                   
                     
19  Severi Lieto  1998    302  38.75  1:23.80  2:14.98    2:49.99   
  Oulun Uimaseura                   
                     
20  Sami Orenius  1998    297  35.14  1:18.91  2:13.12    2:50.93   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
21  Juho Herva  1998    297  34.50  1:19.30  2:12.17    2:51.11   
  Oulun Lohet                   
                     
22  Riku Ylikärppä  1998    292  35.11  1:18.93  2:12.96    2:51.90   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
23  Vilho Mäenpää  1998    285  39.43  1:27.09  2:14.05    2:53.42   
  Aurajoen Uinti                   
                     
24  Topi Suomalainen  1998    283  37.54  1:22.33  2:15.86    2:53.70   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
25  Joonatan Palo  1998    282  39.13  1:24.26  2:15.74    2:53.90   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
26  Henrik Häkkinen  1998    282  40.59  1:27.06  2:19.19    2:53.94   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
27  Tuukka Mökkönen  1998    279  36.12  1:23.35  2:16.12    2:54.54   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
28  Joonas Pitkänen  1998    276  37.88  1:22.29  2:18.89    2:55.19   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
29  Joni Hemminki  1998    276  41.58  1:25.88  2:16.48    2:55.28   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
30  Marko Lassila  1998    274  41.27  1:24.80  2:18.14    2:55.73   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
31  Jonatan Wallenstein  1998    272  38.31  1:24.26  2:17.45    2:56.06   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
32  Ilari Otranen  1998    269  37.45  1:25.68  2:17.95    2:56.67   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
33  Sakari Karppinen  1998    269  36.12  1:20.48  2:18.85    2:56.78   
  Raision Urheilijat                   
                     
34  Alari Pakarinen  1998    265  37.95  1:26.21  2:19.12    2:57.59   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
35  Jesse Urpunen  1998    264  43.42  1:29.47  2:21.16    2:57.96   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
36  Valtteri Somero  1998    257  37.49  1:23.23  2:18.99    2:59.57   
  Poseidon                   
                     
37  Jean-Mikael Avellán  1998    254  40.07  1:28.49  2:18.85    3:00.21   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
38  Julius Laitila  1998    251  41.37  1:27.66  2:19.84    3:00.85   
  Haapajärven Kiilat                   
                     
39  Arthur Visulainen  1998    248  41.72  1:28.40  2:21.15    3:01.49   
  HTU Stadi                   
                     
40  Deny Belaic  1998    248  39.48  1:21.96  2:17.78    3:01.55   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
41  Aleksi Kanste  1998    245  39.50  1:24.63  2:24.48    3:02.29   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
42  Aaro Tähtivuori  1998    240  39.08  1:29.59  2:23.03    3:03.53   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
43  Perttu Korhonen  1998    239  36.25  1:23.51  2:21.81    3:03.94   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
44  Elias Hjelm  1998    237  42.23  1:31.07  2:25.11    3:04.43   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
45  Aku Keloneva  1998    236  44.06  1:29.73  2:26.45    3:04.53   
  Oulun Uimaseura                   
                     
46  Aleksi Pohjois-Koivisto  1998    235  41.61  1:27.41  2:25.11    3:04.87   
  Salon Uimarit                   
                     
47  Anton Vaherno  1998    233  38.37  1:23.55  2:21.88    3:05.45   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
48  Teo Pentikäinen  1998    232  41.99  1:30.71  2:22.56    3:05.81   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
49  Juho Röytiö  1998    229  42.74  1:28.61  2:25.96    3:06.57   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
50  Aleksi Salminen  1998    226  42.73  1:31.74  2:24.44    3:07.31   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
51  Tuukka Hörkkö  1998    224  43.89  1:34.45  2:26.58    3:07.82   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
52  Nemo Laiho  1998    223  42.93  1:32.93  2:29.88    3:08.08   
  Raision Urheilijat                   
                     
53  Miikka Willman  1998    223  44.72  1:31.60  2:24.64    3:08.22   
  Oulun Lohet                   
                     
54  Jussi Haara  1998    220  42.24  1:34.79  2:23.70    3:08.94   
  Lahden Uimaseura                   
                     
55  Robert Jalonen  1998    217  38.91  1:31.39  2:28.61    3:09.84   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
56  Joonas Kotiranta  1998    214  43.94  1:31.57  2:29.07    3:10.80   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
57  Janne Haavisto  1998    214  43.81  1:32.38  2:30.17    3:10.83   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
58  Topi Puurunen  1998    209  44.58  1:35.04  2:30.11    3:12.27   
  Oulun Uimarit 73                   
                     
59  Lassi Ruohonen  1998    202  46.21  1:36.43  2:31.51    3:14.43   
  Simmis Grani                   
                     
60  Mika Vänskä  1998    202  43.48  1:34.89  2:34.16    3:14.59   
  HTU Stadi                   
                     
Niko Mäkelä  1998              DNF   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Eemeli Jussila  1998              DSQ   
  Koovee                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
                     
Joonas Kartau  1998              DSQ   
  Simmis Grani                   
  SW 9.1 Väärä lajijärjestys               
                     
Santeri Siiranen  1998              DSQ   
  Nokian Pyry                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 6, 200m Sekauinti T12, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Roosa Mört  1999  523  35.08  1:17.04  2:00.93    2:36.62   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Alma Lumio  1999  481  35.57  1:17.14  2:04.60    2:40.97   
  Koovee                   
                     
Kaisa Kariniemi  1999  474  36.14  1:19.61  2:03.84    2:41.84   
  Oulun Uimaseura                   
                     
Roosa Nieminen  1999  441  34.50  1:18.50  2:07.13    2:45.67   
  HTU Stadi                   
                     
Mirva Kallström  1999  439  35.08  1:17.89  2:09.52    2:46.03   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Laura Tukia  1999  435  34.88  1:18.28  2:08.70    2:46.43   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Emmi Valdolin  1999  426  37.99  1:21.49  2:10.47    2:47.61   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Merina Suoranta  1999  425  34.18  1:16.52  2:08.63    2:47.75   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Henna Rouvinen  1999    418  36.05  1:18.45  2:08.16    2:48.75   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
10  Aino Otava  1999    413  38.22  1:22.26  2:14.09    2:49.43   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
11  Selma Soininen  1999    412  37.13  1:19.07  2:12.53    2:49.52   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
12  Eveliina Kallio  1999    411  40.41  1:21.14  2:13.71    2:49.73   
  Raision Urheilijat                   
                     
13  Sohvi Nenonen  1999    410  35.93  1:22.33  2:10.70    2:49.87   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
14  Ronja Mehtonen  1999    399  36.77  1:19.82  2:14.01    2:51.29   
  Salon Uimarit                   
                     
15  Sini Koivu  1999    392  37.36  1:21.42  2:12.30    2:52.44   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
16  Suvi Huhtanen  1999    376  36.86  1:22.57  2:16.31    2:54.71   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
17  Vilma Havo  1999    373  37.14  1:24.32  2:16.48    2:55.18   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
18  Miili Känsäkoski  1999    368  38.88  1:21.51  2:15.36    2:56.04   
  Oulun Uimaseura                   
                     
19  Aada Kuiri  1999    367  38.88  1:24.44  2:14.35    2:56.24   
  Lahden Uimaseura                   
                     
20  Ida Suomela  1999    366  40.27  1:26.33  2:17.94    2:56.35   
  Aurajoen Uinti                   
                     
21  Henna Syrjälä  1999    364  38.25  1:23.76  2:18.26    2:56.64   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
22  Iida-Elisa Launonen  1999    354  40.68  1:24.77  2:19.65    2:58.32   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
23  Heini Hammar  1999    353  37.13  1:25.63  2:22.11    2:58.56   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
24  Eerica Kuusjärvi  1999    351  40.94  1:28.28  2:17.82    2:58.81   
  Raision Urheilijat                   
                     
25  Jatta Jyrämä  1999    350  39.11  1:22.30  2:19.79    2:58.99   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
26  Hanni Pratsch  1999    350  41.05  1:26.02  2:21.08    2:59.07   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
27  Janita Markkanen  1999    346  38.48  1:24.76  2:19.31    2:59.71   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
28  Emilia Kokko  1999    341  37.07  1:25.58  2:17.22    3:00.57   
  ORCA Helsinki                   
                     
29  Milla Koivuluoma  1999    339  40.54  1:23.64  2:19.09    3:00.89   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
30  Kaisa Vulli  1999    338  42.28  1:28.54  2:19.56    3:01.11   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
31  Emma-Lotta Tynkkynen  1999    335  40.53  1:28.28  2:22.94    3:01.72   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
32  Julia Bruneau  1999    333  41.01  1:28.70  2:23.43    3:01.91   
  Lahden Uimaseura                   
                     
33  Malla Huusko  1999    331  44.41  1:31.90  2:24.43    3:02.38   
  Oulun Uimaseura                   
                     
34  Senja Saarteinen  1999    329  38.60  1:23.35  2:20.77    3:02.82   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
35  Emma Pärnänen  1999    328  39.92  1:29.10  2:23.74    3:02.87   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
36  Adelia Spångberg  1999    327  42.18  1:27.92  2:25.54    3:03.03   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
37  Elviira Tanninen  1999    327  39.38  1:31.54  2:21.52    3:03.10   
  Porin Pyrintö                   
                     
38  Lotta Räisänen  1999    323  40.17  1:28.43  2:20.73    3:03.78   
  Keravan Uimarit                   
                     
39  Jonna Eloranta  1999    323  39.90  1:29.51  2:19.84    3:03.82   
  Swimming Team Riksu                   
                     
40  Jenna Saario  1999    322  38.60  1:28.35  2:23.62    3:03.98   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
41  Annika Falk  1999    321  41.25  1:28.81  2:27.78    3:04.19   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
42  Jenny Ek  1999    320  40.94  1:29.36  2:23.77    3:04.50   
  IF Åland                   
                     
43  Pinja Peippo  1999    319  39.62  1:26.03  2:24.16    3:04.59   
  Vantaan Vesikot                   
                     
44  Sonja Vainionpää  1999    311  42.50  1:30.08  2:24.27    3:06.18   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
45  Juulia Jokinen  1999    308  39.60  1:28.73  2:26.38    3:06.79   
  Vantaan Uimarit                   
                     
46  Iida Aalto  1999    306  42.92  1:31.42  2:27.32    3:07.17   
  Raision Urheilijat                   
                     
47  Nina Haltia  1999    305  40.52  1:27.55  2:24.85    3:07.47   
  Poseidon                   
                     
48  Jenni Kukkonen  1999    305  40.97  1:28.47  2:23.41    3:07.51   
  Keravan Uimarit                   
                     
49  Iiris Miettinen  1999    304  39.32  1:29.46  2:22.47    3:07.62   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
50  Petra Steen  1999    304  40.70  1:31.03  2:26.05    3:07.71   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
51  Saara Pumpanen  1999    300  37.33  1:26.30  2:27.80    3:08.47   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
52  Johanna Suova  1999    297  44.41  1:34.02  2:26.11    3:09.10   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
53  Emilia Leppänen  1999    296  42.43  1:31.31  2:25.44    3:09.20   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
54  Milja Korpela  1999    296  42.34  1:29.87  2:27.43    3:09.37   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
55  Rebekka Holma  1999    293  40.03  1:29.54  2:28.60    3:09.92   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
56  Alissa Eloranta  1999    291  42.75  1:32.61  2:29.55    3:10.38   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
57  Sara Kazi  1999    288  45.87  1:31.47  2:30.15    3:11.00   
  Raision Urheilijat                   
                     
58  Meri Hakala  1999    288  44.21  1:33.17  2:31.98    3:11.10   
  Kauhajoen Karhu                   
                     
59  Irene Ruuskanen  1999    287  45.60  1:32.16  2:32.03    3:11.14   
  Raision Urheilijat                   
                     
60  Sofia Litsilä  1999    285  44.50  1:33.65  2:30.38    3:11.60   
  Salon Uimarit                   
                     
61  Linda Wallenius  1999    285  42.14  1:34.55  2:27.98    3:11.70   
  Salon Uimarit                   
                     
62  Aino Räike  1999    285  44.83  1:33.63  2:30.45    3:11.75   
  Salon Uimarit                   
                     
63  Noora Poutanen  1999    284  42.34  1:32.55  2:28.62    3:11.94   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
64  Noora Kukkonen  1999    283  42.78  1:31.09  2:28.92    3:12.05   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
65  Inari Rostedt  1999    283  42.95  1:35.27  2:31.13    3:12.17   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
66  Eveliina Palo  1999    281  49.11  1:36.68  2:31.27    3:12.62   
  Kemin Uimaseura                   
                     
67  Vanessa Pönnighaus  1999    279  40.88  1:32.64  2:30.54    3:13.06   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
68  Enni Määttä  1999    278  42.14  1:34.83  2:31.20    3:13.29   
  Koovee                   
                     
69  Henna Turunen  1999    278  45.07  1:32.63  2:30.66    3:13.39   
  Lahden Uimaseura                   
                     
70  Jenni Ålander  1999    276  42.48  1:31.69  2:32.62    3:13.72   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
71  Nelli Uusitalo  1999    276  40.36  1:30.83  2:31.53    3:13.82   
  Jämsänkosken Jyry                   
                     
72  Emilia Loukola  1999    274  46.12  1:35.86  2:30.30    3:14.16   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
73  Lotta Aho  1999    274  42.01  1:31.88  2:30.29    3:14.19   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
74  Emmi Haapaniemi  1999    273  39.16  1:27.67  2:24.42    3:14.54   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
75  Sofia Okuogume  1999    270  44.57  1:32.12  2:34.08    3:15.10   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
76  Pinja Aro  1999    268  44.98  1:35.66  2:34.83    3:15.69   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
77  Nea Lähdesmäki  1999    266  43.17  1:36.24  2:33.03    3:16.08   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
78  Suvi Lehtonen  1999    266  49.15  1:40.11  2:33.85    3:16.24   
  Salon Uimarit                   
                     
79  Nea-Lotta Lehtonen  1999    264  42.95  1:35.83  2:34.25    3:16.60   
  Koovee                   
                     
80  Sofia Väljä  1999    263  48.40  1:36.74  2:33.68    3:17.01   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
81  Aliisa Liukkonen  1999    262  43.77  1:36.42  2:31.07    3:17.11   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
82  Meri Salo  1999    262  46.39  1:36.48  2:31.82    3:17.16   
  Oulun Uimaseura                   
                     
83  Kristina Mustonen  1999    261  43.70  1:33.82  2:34.49    3:17.28   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
84  Laura Kukkonen  1999    261  46.68  1:34.20  2:35.06    3:17.35   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
85  Thelma Koskinen  1999    261  45.33  1:37.11  2:31.92    3:17.41   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
86  Tilda Vainio  1999    261  42.05  1:36.72  2:32.06    3:17.45   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
87  Inna Pajuluoma  1999    260  42.01  1:32.16  2:34.19    3:17.53   
  Oulun Lohet                   
                     
88  Sofia Lindfors  1999    260  46.57  1:39.26  2:33.57    3:17.54   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
89  Katariina Räsänen  1999    259  48.86  1:40.39  2:37.75    3:17.94   
  Oulun Uimarit 73                   
                     
90  Kia Karike  1999    258  48.70  1:42.08  2:33.76    3:18.04   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
91  Pinja Häkkinen  1999    257  47.19  1:42.47  2:36.51    3:18.49   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
92  Venla Huju  1999    254  46.78  1:35.20  2:36.15    3:19.25   
  Vantaan Uimarit                   
                     
93  Adolfina Lehtonen  1999    253  45.44  1:36.03  2:34.56    3:19.49   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
94  Noora Angelva  1999    252  42.88  1:35.86  2:35.26    3:19.69   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
95  Laura Haapanen  1999    252  47.60  1:38.03  2:38.34    3:19.75   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
96  Maria Yli-Jama  1999    250  47.56  1:39.51  2:34.02    3:20.16   
  Salon Uimarit                   
                     
97  Nea Tainio  1999    246  47.84  1:41.67  2:37.17    3:21.22   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
98  Micaela Orellana  1999    243  46.82  1:38.17  2:38.39    3:22.13   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
99  Micaela Andersin  1999    242  47.24  1:36.19  2:36.76    3:22.43   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
100  Peppi Päiviö  1999    241  43.12  1:33.74  2:36.01    3:22.66   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
101  Milja Lahtinen  1999    240  52.86  1:44.47  2:41.50    3:23.01   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
102  Lotte Mäkinen  1999    240  47.13  1:36.39  2:36.54    3:23.02   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
103  Hanna Rautiainen  1999    239  46.84  1:42.95  2:40.10    3:23.17   
  Koovee                   
                     
104  Vilma-Reetta Bergman  1999    232  47.83  1:43.84  2:43.37    3:25.20   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
105  Jasmin Vacker  1999    231  47.21  1:40.62  2:40.72    3:25.72   
  Poseidon                   
                     
106  Sini Parviainen  1999    226  48.02  1:42.59  2:43.50    3:26.95   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
107  Milla Koskela  1999    219  46.91  1:38.44  2:42.59    3:29.31   
  Vantaan Vesikot                   
                     
Aada Pumpanen  1999              DSQ   
  Riihimäen Uimaseura                   
  SW 9.1 Väärä lajijärjestys               
                     
Aliisa Lönnrot  1999              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 7.1 Kääntyminen selälleen               
                     
Venla Niemelä  1999              DSQ   
  Swimming Club Rovaniemi                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
Vilma Ryöti  1999              DSQ   
  Nokian Pyry                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
Vilma-Lotta Virtomaa  1999              DSQ   
  Simmis Grani                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 7, 4X50m VUV 2T+2P T10/P11, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Cetus 1 T10+p11  2000  18            2:15.11   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
  Joel Knaapi  2001      32.88        32.88   
  Noora Markkanen  2001      34.06        1:06.94   
  Emma Kotiranta  2001      37.92        1:44.86   
  Sergey Kuznetsov  2000      30.25        2:15.11   
                     
Laus 1  2000  14            2:21.25   
  Lahden Uimaseura                   
  Raakel Bärlund  2001      35.21        35.21   
  Senni Ovaskainen  2001                 
  Firas El-Idi  2001      1:48.31        1:48.31   
  Väinö Koponen  2001      32.94        2:21.25   
                     
Taus 1  2000  12            2:24.98   
  Tampereen Uimaseura                   
  Walentin Koskinen  2000      34.22        34.22   
  Alisa Airaksinen  2001      39.17        1:13.39   
  Anna Rantanen  2001      37.73        1:51.12   
  Antti Hakkarainen  2000      33.86        2:24.98   
                     
Nopy Seka 1 [2000]  2000  10            2:26.54   
  Nokian Pyry                   
  Juho Alajääskö  2000      37.21        37.21   
  Mila Manner  2001      36.17        1:13.38   
  Roope Aro  2000      37.09        1:50.47   
  Camilla Tyven  2001      36.07        2:26.54   
                     
Koovee Seka 1  2000            2:30.07   
  Koovee                   
  Arttu Heikkinen  2000      35.97        35.97   
  Hilla Nieminen  2001                 
  Rosanna Reini  2001                 
  Jakob Sievers  2000      2:30.07        2:30.07   
                     
Raisu Seka [2000]  2000            2:32.74   
  Raision Urheilijat                   
  Eeva Schrey  2001      37.50        37.50   
  Jussi Routila  2000      35.83        1:13.33   
  Oona Tursas  2001      40.18        1:53.51   
  Kasper Tolonen  2002      39.23        2:32.74   
                     
Taus 2  2000            2:33.98   
  Tampereen Uimaseura                   
  Saara Sojolin  2001                 
  Teemu Lehtonen  2000      1:18.84        1:18.84   
  Tatu Korhonen  2000                 
  Netta Nyberg  2001      2:33.98        2:33.98   
                     
Iu Seka [2000]  2000            2:35.33   
  Iisalmen Uimarit                   
  Kalle Ålander  2001                 
  Liisa Ryhänen  2002      1:16.73        1:16.73   
  Pihla Häkkinen  2001                 
  Aleksi Paavola  2001      2:35.33        2:35.33   
                     
Ou-73 Seka [2000]  2000              2:36.85   
  Oulun Uimarit 73                   
  Henna Haipus  2001                 
  Veikko Romppainen  2000      1:17.29        1:17.29   
  Jenni Louhimo  2001      36.93        1:54.22   
  Lukas Kalliokoski  2001      42.63        2:36.85   
                     
10  Ous 1  2000              2:37.62   
  Oulun Uimaseura                   
  Anton Ukkola  2000      35.30        35.30   
  Petra Heikkinen  2002      45.15        1:20.45   
  Seela Peuralahti  2001      37.92        1:58.37   
  Paavo Anttila  2000      39.25        2:37.62   
                     
11  Jous  2000              2:37.94   
  Joensuun Uimaseura                   
  Veeti Ruohtula  2001      38.45        38.45   
  Ruusa Eiserbeck  2001      42.37        1:20.82   
  Aino Mononen  2001      39.12        1:59.94   
  Roope Ruohtula  2000      38.00        2:37.94   
                     
12  Vus-Vss Seka 1  2000              2:40.93   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Claes Fjellström  2001      40.13        40.13   
  Ina Pollari  2002      43.16        1:23.29   
  Inkeri Pöllänen  2001                 
  Mika Palovuori  2000      2:40.93        2:40.93   
                     
13  Nopy Seka 2 [2000]  2000              2:41.99   
  Nokian Pyry                   
  Kaisa Hakkarainen  2001      41.02        41.02   
  Anni Aro  2001      42.51        1:23.53   
  Tuomas Haataja  2000                 
  Veeti Laukkanen  2000      2:41.99        2:41.99   
                     
14  Oulo 1  2000              2:43.81   
  Oulun Lohet                   
  Angelica Kuoksa  2001      41.61        41.61   
  Luka Brännlund  2000      44.37        1:25.98   
  Heidi Blankenstein  2001      40.81        2:06.79   
  Jere Lotvonen  2000      37.02        2:43.81   
                     
15  Pus Seka [2000]  2000              2:44.03   
  Porin Uimaseura                   
  Heta Känkänen  2001      41.05        41.05   
  Annika Lepistö  2001                 
  Leevi Lehti  2000      2:04.84        2:04.84   
  Eetu Nyrhinen  2000      39.19        2:44.03   
                     
16  Åsk T10/p11  2000              2:46.00   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  Lotta Rantakare  2001                 
  Eelis Soini  2000      1:22.50        1:22.50   
  Suvianna Havia  2001      44.05        2:06.55   
  Jaakko Kuusisto  2000      39.45        2:46.00   
                     
17  Ou-73 2 Seka [2000]  2000              2:46.70   
  Oulun Uimarit 73                   
  Paavo Erkinaro  2003      41.46        41.46   
  Ida Sirniö  2001      41.04        1:22.50   
  Aleksi Länkinen  2000      43.98        2:06.48   
  Susanna Palojärvi  2001      40.22        2:46.70   
                     
18  Poseidon 1  2000              2:49.11   
  Poseidon                   
  Jaroslav Vanbergen  2000      42.41        42.41   
  Ciia Korkeamäki  2001                 
  Lilli Louhikoski  2002      2:04.48        2:04.48   
  Kaapo Väistö  2000      44.63        2:49.11   
                     
19  Oulo 2  2000              2:52.36   
  Oulun Lohet                   
  Laura Härkönen  2001                 
  Daniel Ilola  2000      1:25.93        1:25.93   
  Marius Ilola  2001      42.04        2:07.97   
  Anni Willman  2001      44.39        2:52.36   
                     
20  Koovee Seka 2  2000              2:52.39   
  Koovee                   
  Elias Ketoja  2000      38.39        38.39   
  Iida Vesanto  2001      46.79        1:25.18   
  Kamilla Karppinen  2001      1:27.21        2:52.39   
  Tino Kaijanniemi  2000              2:52.39   
                     
21  Koovee Seka 3  2000              2:59.79   
  Koovee                   
  Eero Saarnisto  2000      44.07        44.07   
  Enna Leinonen  2001      1:04.25        1:48.32   
  Eedla Ketoja  2001      31.88        2:20.20   
  Janne Syväri  2000      39.59        2:59.79   
                     
22  Koovee Seka 4  2000              3:02.20   
  Koovee                   
  Anttoni Koivulehto  2000      43.34        43.34   
  Kastehelmi Sinisalo  2001      46.74        1:30.08   
  Paula Vimpeli  2001      50.87        2:20.95   
  Niklas Uitto  2000      41.25        3:02.20   
                     
 
Laji 8, 4X100m VUV 2T+2P T12/P13, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura                   











 
Cetus 1 T12+p13  1998  18            4:27.10   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
  Mirva Kallström  1999      32.36  1:07.26      1:07.26   
  Topi Suomalainen  1998      31.82  1:07.71      2:14.97   
  Aino Otava  1999      32.24  1:06.66      3:21.63   
  Eetu Alitalo  1999      31.14  1:05.47      4:27.10   
                     
Raisu I [1998]  1998  14            4:27.83   
  Raision Urheilijat                   
  Casper Salminen  1998      31.05  1:04.17      1:04.17   
  Eveliina Kallio  1999      32.68  1:08.32      2:12.49   
  Eerica Kuusjärvi  1999      33.67  1:11.47      3:23.96   
  Juho Grönblom  1998      31.48  1:03.87      4:27.83   
                     
Hss 1  1998  12            4:28.92   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Juhani Virkkala  1998      31.07  1:04.57      1:04.57   
  Vilma Havo  1999      33.33  1:09.20      2:13.77   
  Wilma Jacobson  2000      32.64  1:10.85      3:24.62   
  Sampo Jokinen  1998      30.43  1:04.30      4:28.92   
                     
Åsk T12/p13 I  1998  10            4:29.53   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  Otto Rannikko  1999      33.28  1:07.94      1:07.94   
  Henna Rouvinen  1999      33.62  1:10.64      2:18.58   
  Peik Lindberg  1999      32.25  1:07.06      3:25.64   
  Merina Suoranta  1999      30.73  1:03.89      4:29.53   
                     
Laus 1  1998            4:33.40   
  Lahden Uimaseura                   
  Jami Kuosmanen  1998      33.35  1:08.76      1:08.76   
  Melek Ayarci  1999      32.84  1:09.91      2:18.67   
  Aada Kuiri  1999      33.13  1:09.05      3:27.72   
  Leevi Kinnunen  1998      31.36  1:05.68      4:33.40   
                     
Swim 1  1998            4:34.15   
  Swimming Jyväskylä                   
  Jenni Lampi  2000      31.98  1:08.78      1:08.78   
  Sonja Pentti  1999      33.48  1:12.40      2:21.18   
  Danila Dobrzhanskiy  1998      31.49  1:07.11      3:28.29   
  Sami Orenius  1998      30.42  1:05.86      4:34.15   
                     
Cetus 2 T12+p13  1998            4:35.53   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
  Konsta Nenonen  1998      31.97  1:07.21      1:07.21   
  Sini Koivu  1999      33.48  1:10.62      2:17.83   
  Jatta Jyrämä  1999      33.95  1:10.62      3:28.45   
  Sergey Kuznetsov  2000      31.72  1:07.08      4:35.53   
                     
Kuus Seka [1998]  1998            4:36.12   
  Kuopion Uimaseura                   
  Santeri Keränen  1998      31.30  1:04.95      1:04.95   
  Joonas Pitkänen  1998      32.41  1:09.01      2:13.96   
  Sofia Okuogume  1999      35.38  1:14.38      3:28.34   
  Iida-Elisa Launonen  1999      32.20  1:07.78      4:36.12   
                     
Koovee Seka 1  2000              4:36.25   
  Koovee                   
  Ella Lumio  2000      34.21  1:13.30      1:13.30   
  Joona Ingelin  1998      33.30  1:11.04      2:24.34   
  Eemeli Jussila  1998      31.31  1:07.19      3:31.53   
  Alma Lumio  1999      30.58  1:04.72      4:36.25   
                     
10  Lru Seka [1998]  1998              4:41.06   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  Atte Kansanaho  1998      31.06  1:05.36      1:05.36   
  Markus Tuominen  1999      33.94  1:09.29      2:14.65   
  Laura Tukia  1999      33.17  1:09.52      3:24.17   
  Alina Anttila  2000      35.67  1:16.89      4:41.06   
                     
11  Rius  1998              4:42.27   
  Riihimäen Uimaseura                   
  Niko Mäkelä  1998      31.05  1:06.60      1:06.60   
  Jasper Pullinen  1999      34.69  1:13.16      2:19.76   
  Emmi Mustakoski  1999      32.91  1:10.08      3:29.84   
  Jenna Saario  1999      34.20  1:12.43      4:42.27   
                     
12  Taus 1  1998              4:43.50   
  Tampereen Uimaseura                   
  Tuukka Hörkkö  1998      35.64  1:15.61      1:15.61   
  Suvi Huhtanen  1999      33.96  1:10.91      2:26.52   
  Heini Hammar  1999      33.85  1:11.37      3:37.89   
  Werneri Koskinen  1998      31.25  1:05.61      4:43.50   
                     
13  Ous 1  1998              4:46.35   
  Oulun Uimaseura                   
  Severi Lieto  1998      33.10  1:09.52      1:09.52   
  Kaisa Kariniemi  1999      34.68  1:11.58      2:21.10   
  Malla Huusko  1999      36.67  1:16.28      3:37.38   
  Kaius Kejonen  1998      33.18  1:08.97      4:46.35   
                     
14  Hss 2  1998              4:47.86   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Aaro Tähtivuori  1998      31.75  1:09.56      1:09.56   
  Alari Pakarinen  1998      33.09  1:09.95      2:19.51   
  Rebekka Holma  1999      34.66           
  Janita Markkanen  1999      4:08.36  4:47.86      4:47.86   
                     
15  Åsk T12/p13 Ii  1998              4:49.75   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  Tuukka Mökkönen  1998      34.95  1:12.23      1:12.23   
  Wilhelm Suominen  1999      34.24  1:11.82      2:24.05   
  Roosa Rekola  2000      34.90  1:15.01      3:39.06   
  Emmi Valdolin  1999      33.45  1:10.69      4:49.75   
                     
16  Cetus 3 T12+p13  1998              4:50.23   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
  Sohvi Nenonen  1999      34.47  1:12.54      1:12.54   
  Joonatan Palo  1998      33.86  1:11.43      2:23.97   
  Ella Aalto  2000      36.35  1:14.38      3:38.35   
  Jonatan Wallenstein  1998      34.80  1:11.88      4:50.23   
                     
17  Vanve  1999              4:52.65   
  Vantaan Vesikot                   
  Anniina Perkiö  1999      34.45           
  Saku Laakkonen  1999      1:47.03  2:25.27      2:25.27   
  Pinja Peippo  1999      34.30  1:13.96      3:39.23   
  Henri Kyyrä  1999      35.15  1:13.42      4:52.65   
                     
18  Tatu Seka 1 [1998]  1998              4:54.93   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
  Emma-Lotta Tynkkynen  1999      34.95  1:12.11      1:12.11   
  Deny Belaic  1998      32.91  1:14.07      2:26.18   
  Santeri Kaasinen  1999      32.49  1:12.43      3:38.61   
  Noora Poutanen  1999      35.83  1:16.32      4:54.93   
                     
19  Laus 2  1998              4:55.08   
  Lahden Uimaseura                   
  Julia Bruneau  1999      35.78  1:14.09      1:14.09   
  Jussi Haara  1998      36.91  1:18.45      2:32.54   
  Amanda Vilenius  1999      35.41  1:15.65      3:48.19   
  Alex Nieminen  1999      31.32  1:06.89      4:55.08   
                     
20  Nummelan Kisaajat 1  1998              4:55.92   
  Nummelan Kisaajat                   
  Marko Lassila  1998      32.51  1:07.76      1:07.76   
  Nea-Amanda Heinola  2000      37.09  1:19.61      2:27.37   
  Auri Lukkarinen  1999      36.22  1:18.55      3:45.92   
  Ilari Otranen  1998      33.57  1:10.00      4:55.92   
                     
21  Häus Seka [1998]  1998              4:56.83   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
  Sofia Lindfors  1999      38.03  1:20.67      1:20.67   
  Petra Steen  1999      34.42  1:12.92      2:33.59   
  Joni Kilponen  1999      34.40  1:17.42      3:51.01   
  Niklas Reunanen  1998      30.73  1:05.82      4:56.83   
                     
22  Taus 2  1998              4:59.09   
  Tampereen Uimaseura                   
  Verneri Kaarlenkaski  1999      36.24  1:15.73      1:15.73   
  Senja Saarteinen  1999      35.30  1:14.17      2:29.90   
  Johanna Suova  1999      36.23           
  Juho Urhemaa  1999      4:20.52  4:59.09      4:59.09   
                     
23  Poseidon 1  1998              5:00.63   
  Poseidon                   
  Alexei Upornikov  1998      34.12  1:09.22      1:09.22   
  Nina Haltia  1999      35.12  1:14.47      2:23.69   
  Valtteri Somero  1998      35.94  1:15.15      3:38.84   
  Jasmin Vacker  1999      39.01  1:21.79      5:00.63   
                     
24  Kemtu Seka [1998]  1998              5:01.32   
  Kemin Työväen Uimarit                   
  Pinja Remes  1999      38.65  1:23.19      1:23.19   
  Nea Tainio  1999      39.12  1:21.80      2:44.99   
  Jesse Urpunen  1998      33.00  1:10.64      3:55.63   
  Riku Ylikärppä  1998      30.89  1:05.69      5:01.32   
                     
25  Swim 2  1998              5:01.50   
  Swimming Jyväskylä                   
  Selma Soininen  1999      33.88  1:10.95      1:10.95   
  Olli Huuskonen  1999      38.68  1:20.42      2:31.37   
  Emma Pärnänen  1999      36.06  1:14.96      3:46.33   
  Jaakko Liedevaara  1999      36.64  1:15.17      5:01.50   
                     
26  Ous 2  1998              5:03.04   
  Oulun Uimaseura                   
  Aku Keloneva  1998      35.34  1:13.33      1:13.33   
  Sanni Kramsu  2000      38.62  1:19.39      2:32.72   
  Nora Ijäs  1999      37.30  1:21.47      3:54.19   
  Markus Svanberg  1998      32.93  1:08.85      5:03.04   
                     
27  Ku Seka [1998]  1998              5:03.36   
  Kankaanpään Uimarit                   
  Kristiina Haapala  2000      37.73  1:18.62      1:18.62   
  Laura Haapanen  1999      37.03  1:19.53      2:38.15   
  Rami Rissanen  1999      36.01  1:16.46      3:54.61   
  Valtteri Väisänen  1999      31.94  1:08.75      5:03.36   
                     
28  Ou-73 Seka [1998]  1998              5:03.40   
  Oulun Uimarit 73                   
  Topi Puurunen  1998      37.34  1:17.40      1:17.40   
  Katariina Räsänen  1999      37.19  1:16.69      2:34.09   
  Jonas Meissner  1999      35.51  1:14.33      3:48.42   
  Saaga Väärni  1999      34.83  1:14.98      5:03.40   
                     
29  Tatu Seka 2  1998              5:05.49   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
  Amanda Saari  2000      36.60  1:17.87      1:17.87   
  Aapo Eerola  1999      35.30  1:16.28      2:34.15   
  Väinö Kilpeläinen  1999      35.44  1:14.56      3:48.71   
  Kaisa Vulli  1999      36.41  1:16.78      5:05.49   
                     
30  Oulo 1  1998              5:05.89   
  Oulun Lohet                   
  Tobias Rohtmets  1998      33.21  1:10.45      1:10.45   
  Inna Pajuluoma  1999      40.28           
  Katri Hurskainen  2000      3:12.38  3:55.82      3:55.82   
  Juho Herva  1998      32.91  1:10.07      5:05.89   
                     
31  Laus 3  1998              5:07.57   
  Lahden Uimaseura                   
  Roosa Penttinen  2000      38.29  1:19.40      1:19.40   
  Kiia Forss  1999      36.68  1:17.99      2:37.39   
  Veeti Koskinen  1999      35.37  1:16.03      3:53.42   
  Atte Somero  1999      34.44  1:14.15      5:07.57   
                     
32  Vus-Vss 1  1998              5:08.35   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Nea Lähdesmäki  1999      37.58  1:20.69      1:20.69   
  Miika Nurmi  1999      38.56  1:22.37      2:43.06   
  Denize Korkiakoski  1999      37.62  1:20.91      4:03.97   
  Lauri Hatunen  1998      30.64  1:04.38      5:08.35   
                     
33  Orca  1998              5:08.64   
  ORCA Helsinki                   
  Emilia Kokko  1999      35.99  1:15.44      1:15.44   
  Roosa Lappi  2000      39.72  1:19.98      2:35.42   
  Miko Lepistö  1998      34.19           
  Alex Klemola  1999      4:27.28  5:08.64      5:08.64   
                     
34  Nummelan Kisaajat 2  1998              5:09.34   
  Nummelan Kisaajat                   
  Anton Vaherno  1998      35.82  1:14.36      1:14.36   
  Julia Korva  1999      37.86  1:21.41      2:35.77   
  Aleksi Salminen  1998      34.10  1:12.23      3:48.00   
  Erika Kattilakoski  2000      38.50  1:21.34      5:09.34   
                     
35  Siwa Seka [1998]  1998              5:09.48   
  Simmis Wanda                   
  Juho Seppälä  1999      35.05  1:14.72      1:14.72   
  Emma-Sofia Hartman  2000      40.45  1:24.05      2:38.77   
  Ida Wagner  2000      35.40  1:16.99      3:55.76   
  Jon Lundgren  1998      34.53  1:13.72      5:09.48   
                     
36  Scr Seka [1998]  1998              5:10.28   
  Swimming Club Rovaniemi                   
  Noora Angelva  1999      38.13  1:22.93      1:22.93   
  Eelis Hukka  1999      36.23  1:17.17      2:40.10   
  Venla Niemelä  1999      35.85  1:15.48      3:55.58   
  Juho Röytiö  1998      37.09  1:14.70      5:10.28   
                     
37  Kemus Seka [1998]  1998              5:16.11   
  Kemin Uimaseura                   
  Santeri Leppälä  1998      35.89  1:16.04      1:16.04   
  Julia Laakso  1999      37.49  1:17.99      2:34.03   
  Teemu Puro  1999      40.09  1:22.49      3:56.52   
  Eveliina Palo  1999      38.05  1:19.59      5:16.11   
                     
38  Oulo 2  1998              5:16.73   
  Oulun Lohet                   
  Miikka Willman  1998      35.86  1:15.72      1:15.72   
  Sanni Siika-Aho  1999      39.75  1:24.18      2:39.90   
  Silja Saarela  1999      38.41  1:21.67      4:01.57   
  Juho Kaikkonen  1999      34.48  1:15.16      5:16.73   
                     
39  Scn Seka [1998]  1998              5:18.38   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
  Antti Leiponen  1998      32.16  1:06.65      1:06.65   
  Katri Pyhältö  2000      37.11  1:18.58      2:25.23   
  Sonja Keränen  2000      39.17  1:23.47      3:48.70   
  Henry Hatanpää  2000      41.49  1:29.68      5:18.38   
                     
40  Taus 3  1998              5:19.39   
  Tampereen Uimaseura                   
  Ville Pinomäki  1998      37.46  1:20.25      1:20.25   
  Fiia Salminen  2000      37.26  1:17.35      2:37.60   
  Jussi Jalava  1999      38.02  1:21.54      3:59.14   
  Nelli Toivonen  2000      37.40  1:20.25      5:19.39   
                     
41  Laus 5  1998              5:21.82   
  Lahden Uimaseura                   
  Henna Turunen  1999      37.64  1:19.17      1:19.17   
  Aino Hämäläinen  2000      40.44  1:26.38      2:45.55   
  Ivan Mazanikov  1999      36.65  1:15.57      4:01.12   
  Timi Pernanen  2001      38.71  1:20.70      5:21.82   
                     
42  Keui Seka [1998]  1998              5:23.71   
  Keravan Uimarit                   
  Ville Laukkanen  1999      38.18  1:23.46      1:23.46   
  Riina Karola  2000      38.95  1:23.93      2:47.39   
  Johannes Länsisalo  1998      39.76  1:21.34      4:08.73   
  Ida-Maria Muinonen  1999      35.17  1:14.98      5:23.71   
                     
43  Laus 4  1998              5:28.32   
  Lahden Uimaseura                   
  Essi-Maria Lillman  2000      38.70  1:21.21      1:21.21   
  Erik Verbitski  1999      40.29  1:24.98      2:46.19   
  Ella Saarikko  2000      36.72           
  Andrei Durmanov  1999      4:47.18  5:28.32      5:28.32   
                     
44  Sgr  1998              5:30.94   
  Simmis Grani                   
  Henni Kangas-Kärki  2000      37.15  1:19.03      1:19.03   
  Lassi Ruohonen  1998      37.75  1:20.01      2:39.04   
  Veronica Wahlstedt  2000      38.74  1:25.67      4:04.71   
  Aappo Häkkinen  1999      39.24  1:26.23      5:30.94   
                     
45  Oulo 3  1998              5:32.10   
  Oulun Lohet                   
  Aukusti Ylitervo  1999      38.58  1:19.13      1:19.13   
  Katriina Korpi  2000      41.23           
  Milla Henriksson  1999      3:29.18  4:16.03      4:16.03   
  Konsta Kallinen  1999      35.14  1:16.07      5:32.10   
                     
46  Koovee Seka 2  2000              5:33.64   
  Koovee                   
  Onni Tamminiemi  1999      43.38  1:28.59      1:28.59   
  Sini Tuominen  2000      38.31  1:20.31      2:48.90   
  Matti Koskinen  1998      41.50  1:28.40      4:17.30   
  Inka Aaltonen  1999      35.72  1:16.34      5:33.64   
                     
47  Vus-Vss 2  1998              5:38.44   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Emmi Haapaniemi  1999      37.85  1:23.19      1:23.19   
  Mathias Karjalainen  1999      38.34  1:22.95      2:46.14   
  Wilma Peltomäki  2000      43.48  1:30.89      4:17.03   
  Aaron Joki  1999      36.89  1:21.41      5:38.44   
                     
48  Vus-Vss 3  1998              5:49.84   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Petra Äkkinen  2000      39.64  1:25.20      1:25.20   
  Zacharias Moliis  1999      42.77  1:30.61      2:55.81   
  Wendela Vuorinen  2000      42.54  1:31.19      4:27.00   
  Oskari Aurala  1998      38.79  1:22.84      5:49.84   
                     
49  Oulo 4  1998              5:56.86   
  Oulun Lohet                   
  Jere Lotvonen  2000      40.82  1:24.65      1:24.65   
  Marianne Kumpulainen  1999      43.56  1:30.86      2:55.51   
  Iina Pääskylä  1999      45.08           
  Olli-Pekka Heikkilä  1998      5:10.25  5:56.86      5:56.86   
                     
50  Poseidon 2  1998              6:02.83   
  Poseidon                   
  Aleksi Aho  1998      41.89           
  Marie Tuominen  2000      2:09.42           
  Kashika Arora  1999      3:36.24  4:28.43      4:28.43   
  Alex Vinter  1998      44.16  1:34.40      6:02.83   
                     
51  Koovee Seka 4  2000              6:08.53   
  Koovee                   
  Roosa Oja  2000      37.68  1:21.67      1:21.67   
  Miika Pänttönen  1999      43.47  1:34.07      2:55.74   
  Nea-Lotta Lehtonen  1999      37.67  1:21.19      4:16.93   
  Valtteri Kutvonen  1999      51.65  1:51.60      6:08.53   
                     
52  Koovee Seka 3  2000              6:09.67   
  Koovee                   
  Enni Määttä  1999      38.23  1:18.35      1:18.35   
  Oskari Nopanen  2000      52.83  1:55.08      3:13.43   
  Hanna Rautiainen  1999      38.05  1:20.26      4:33.69   
  Vili Silen  1999      45.04  1:35.98      6:09.67   
                     
53  Vus-Vss 4  1998              6:10.66   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Julia Latva-Pirilä  2000      42.00  1:30.42      1:30.42   
  Hermanni Taimisto  2000      46.52  1:37.98      3:08.40   
  Fanny Vuollet  1999      43.38  1:31.01      4:39.41   
  Mikko Luopajärvi  1999      43.10  1:31.25      6:10.66   
                     
54  Vus-Vss 5  1998              6:10.81   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Kia Pollari  1999      40.47  1:25.44      1:25.44   
  Sylvi Björk  1999      43.30           
  Felix Kallio  2001      3:48.29  4:38.90      4:38.90   
  Joona Oksakari  2000      43.10  1:31.91      6:10.81   
                     
55  Aui 2 T+p [1998]  1998              6:30.75   
  Aurajoen Uinti                   
  Oskar Nordquist  1999      41.69  1:27.13      1:27.13   
  Vilma Lähteenmäki  2001      49.06  1:41.20      3:08.33   
  Ida Nordquist  2001      44.39  1:38.08      4:46.41   
  Ensio Rislakki  2000      47.36  1:44.34      6:30.75   
                     
56  Poseidon 3  1998              6:35.66   
  Poseidon                   
  Erik Komnatski  1998      50.52           
  Suvi Pakalen  2000      2:36.19  3:26.00      3:26.00   
  Brita Pulliainen  2000      44.77           
  Jaroslav Vanbergen  2000      5:46.08  6:35.66      6:35.66   
                     
57  Vus-Vss 6  1998              7:05.64   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Marie Fjellström  1999      43.86           
  Anton Pulkkis  2001      2:35.08  3:50.14      3:50.14   
  Felix Ollus  1999      47.03  1:41.33      5:31.47   
  Sanniina Korpi  1999      43.13  1:34.17      7:05.64   
                     
58  Taus 4  1998              7:08.54   
  Tampereen Uimaseura                   
  Emmi Kortteinen  2000      43.88  1:38.76      1:38.76   
  Jasper Jokinen  2000      51.53  1:53.05      3:31.81   
  Elise Harjunpää  2000      53.35  1:57.97      5:29.78   
  Ville Perälä  1999      43.97  1:38.76      7:08.54   
                     
Aui T+p [1998]  1998              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  Roosa Mört  1999      32.47  1:06.78      1:06.78   
  SW 10.10 Vaihtorikko               
                     
Uikaa Rollo Seka  1998              DSQ   
  Uimaseura Kaarina                   
  SW 4.4 Vilppilähtö