Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Rollo-uinnit    Tulostuspäivämäärä  10 kesäkuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  19:10   
  Järjestäjä  PUS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  08 kesäkuu 2012         
 
 
Laji 1, 100m Su P13, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Peik Lindberg  1999  388  34.93        1:11.21   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Kaarlo Seppänen  1999  380  33.98        1:11.71   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Konsta Kallinen  1999  364  35.35        1:12.77   
  Oulun Lohet                   
                     
Alex Nieminen  1999  351  35.46        1:13.61   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Elias Kuusisto  1999  325  36.57        1:15.53   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Juho Seppälä  1999  322  36.19        1:15.81   
  Simmis Wanda                   
                     
Eetu Alitalo  1999  317  36.09        1:16.19   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Antti Myllynen  1999  315  37.19        1:16.30   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Akseli Heino  1999    303  36.75        1:17.31   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
10  Rasmus Kujala  1999    301  36.79        1:17.47   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
11  Tuomas Saari  1999    299  38.84        1:17.65   
  Vieskan Uimarit                   
                     
12  Niko Somila  1999    290  38.05        1:18.47   
  Simmis Grani                   
                     
13  Elias Tiihonen  1999    279  37.67        1:19.50   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
14  Aarne Sarkima  1999    278  39.22        1:19.61   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
15  Joel Rantala  1999    277  38.26        1:19.64   
  Raision Urheilijat                   
                     
16  Verneri Mattila  1999    272  38.81        1:20.21   
  ORCA Helsinki                   
                     
17  Mikael Karuveha  1999    264  38.75        1:21.01   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
18  Anton Tollander  1999    263  38.73        1:21.09   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
19  Wilhelm Suominen  1999    255  39.45        1:21.90   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
20  Jan Strömberg  1999    254  38.76        1:21.99   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
21  Lauri Kuuskoski  1999    252  39.40        1:22.26   
  Simmis Grani                   
                     
22  Leevi Suhonen  1999    249  40.61        1:22.56   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
23  Jaakko Kokko  1999    246  39.80        1:22.89   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
24  Juho Laatikainen  1999    244  40.77        1:23.07   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
25  Otto Kallama  1999    244  39.10        1:23.14   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
26  Aaron Joki  1999    243  38.52        1:23.24   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
27  Roope Eiserbeck  1999    243  38.63        1:23.27   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
28  Mortti Eskelinen  1999    241  40.14        1:23.51   
  Helsingin Uimarit                   
                     
29  Verneri Kaarlenkaski  1999    237  40.21        1:23.98   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
30  Juho Luukkonen  1999    236  42.47        1:24.05   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
31  Patrik Jantunen  1999    236  40.91        1:24.10   
  Koovee                   
                     
32  Emil Hanski  1999    234  40.67        1:24.34   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
33  Eetu Ahjosaari  1999    232  40.16        1:24.50   
  Aurajoen Uinti                   
                     
34  Leevi Nuora  1999    231  41.77        1:24.63   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
35  Konsta Suominen  1999    230  41.25        1:24.80   
  Raision Urheilijat                   
                     
36  Aapo Eerola  1999    229  40.66        1:24.93   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
37  Anton Helin  1999    228  41.84        1:24.97   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
38  Juho Kaikkonen  1999    228  40.75        1:25.05   
  Oulun Lohet                   
                     
39  Atte Somero  1999    227  41.30        1:25.20   
  Lahden Uimaseura                   
                     
40  Oskar Nordquist  1999    226  41.44        1:25.28   
  Aurajoen Uinti                   
                     
41  Ville Rautio  1999    223  40.91        1:25.59   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
42  Onni Tamminiemi  1999    218  42.18        1:26.26   
  Koovee                   
                     
43  Enrico di Nardo  1999    218  41.74        1:26.27   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
44  Tuomas Herlevi  1999    217  41.84        1:26.40   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
45  Veeti Koskinen  1999    217  41.12        1:26.47   
  Lahden Uimaseura                   
                     
46  Väinö Kilpeläinen  1999    216  42.49        1:26.51   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
47  Konsta Heikkinen  1999    216  41.94        1:26.59   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
48  Sakari Valaja  1999    211  41.23        1:27.30   
  Koovee                   
                     
49  Joonas Hilaja  1999    210  42.45        1:27.37   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
50  Valtteri Lieto  1999    207  42.16        1:27.86   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
51  Iiro Seppä  1999    205  42.80        1:28.02   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
52  Mathias Karjalainen  1999    204  42.82        1:28.17   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
52  Otto Seppä  1999    204  42.58        1:28.17   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
54  Jaakko Siipola  1999    204  41.39        1:28.25   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
55  Elias Lehmonen  1999    203  43.49        1:28.42   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
56  Joona Korhonen  1999    202  43.28        1:28.46   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
57  Vili Korhonen  1999    199  40.92        1:28.90   
  Vantaan Uimarit                   
                     
58  Sampsa Oksanen  1999    194  43.08        1:29.68   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
59  Werner Heräjärvi  1999    194  42.41        1:29.78   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
60  Jani-Markus Sula  1999    192  43.35        1:30.00   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
61  Jesse Koskinen  1999    192  42.66        1:30.02   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
62  Matti Salán  1999    192  42.92        1:30.03   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
63  Akseli Sipola  1999    191  43.37        1:30.16   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
64  Jussi Jalava  1999    177  44.99        1:32.52   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
65  Ville Kinnala  1999    176  44.03        1:32.75   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
Santeri Mettälä  1999              DSQ   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
Laji 2, 100m Su T12, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vilma Roman  2000  422  37.25        1:17.48   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Saara Männistö  2000  401  38.00        1:18.79   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
Essi-Maria Lillman  2000  395  38.35        1:19.22   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Olivia Hellsten  2000  386  38.20        1:19.83   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Katri Hurskainen  2000  379  39.87        1:20.30   
  Oulun Lohet                   
                     
Jenni Lampi  2000  377  38.34        1:20.45   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Roosa Rekola  2000  374  37.89        1:20.68   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Iida Koiranen  2000  373  38.90        1:20.77   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Ella Aalto  2000    367  40.11        1:21.16   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
10  Emmi Tikkanen  2000    359  38.71        1:21.81   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
11  Reetta-Maija Perätalo  2000    357  39.60        1:21.95   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
12  Sini Tuominen  2000    355  39.38        1:22.05   
  Koovee                   
                     
13  Anni Sahla  2000    353  40.25        1:22.25   
  Vantaan Vesikot                   
                     
14  Fanny Grönvall  2000    352  38.86        1:22.28   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
15  Saara Lehtonen  2000    352  39.79        1:22.30   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
16  Milka Aaltomaa  2000    350  40.00        1:22.49   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
17  Ella Lumio  2000    343  40.01        1:23.03   
  Koovee                   
                     
18  Katri Pyhältö  2000    339  40.11        1:23.36   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
19  Nelli Toivonen  2000    338  40.22        1:23.40   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
20  Kristiina Haapala  2000    333  39.91        1:23.82   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
21  Sonja Keränen  2000    333  40.26        1:23.84   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
22  Ida Konkka  2000    332  40.07        1:23.97   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
23  Henna Blomroos  2000    331  40.15        1:24.00   
  Rauman Uimaseura                   
                     
24  Mari Hyvönen  2000    330  40.53        1:24.11   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
25  Veera Partamies  2000    329  40.91        1:24.19   
  Octopus Lohja                   
                     
26  Alina Anttila  2000    329  41.72        1:24.22   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
27  Lotta-Maria Ollila  2000    329  41.18        1:24.23   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
28  Kristiina Merenluoto  2000    327  41.35        1:24.35   
  Aurajoen Uinti                   
                     
29  Petra Äkkinen  2000    323  40.75        1:24.74   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
30  Amanda Saari  2000    322  41.02        1:24.81   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
31  Roosa Lappi  2000    321  40.83        1:24.91   
  ORCA Helsinki                   
                     
32  Sara Häkkinen  2000    319  40.63        1:25.02   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
33  Jonna Jauhiainen  2000    319  41.06        1:25.03   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
34  Janina Ollikainen  2000    319  41.43        1:25.04   
  Porin Uimaseura                   
                     
35  Ida Wagner  2000    318  41.26        1:25.19   
  Simmis Wanda                   
                     
36  Annika Turpeinen  2000    316  42.23        1:25.31   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
37  Riina Karola  2000    314  41.10        1:25.53   
  Keravan Uimarit                   
                     
38  Roosa Oja  2000    309  40.87        1:25.99   
  Koovee                   
                     
39  Ella Rautio  2000    302  41.09        1:26.59   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
40  Juuli Miettinen  2000    301  41.87        1:26.73   
  Vantaan Vesikot                   
                     
41  Pia Peräjoki  2000    300  42.24        1:26.78   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
42  Nadine Medarhri  2000    297  43.06        1:27.08   
  HTU Stadi                   
                     
43  Aino Hämäläinen  2000    297  42.71        1:27.12   
  Lahden Uimaseura                   
                     
44  Jonna Airisniemi  2000    295  42.33        1:27.27   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
45  Anna Tahvanainen  2000    294  43.24        1:27.37   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
46  Sanni Kramsu  2000    293  42.39        1:27.49   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
47  Fanny Pesonen  2000    293  42.53        1:27.50   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
48  Annika Hänninen  2000    292  43.00        1:27.63   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
49  Neea Ramsay  2000    291  41.56        1:27.70   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
50  Sophia Lindeberg  2000    290  43.09        1:27.83   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
51  Pinja Pihlajamäki  2000    289  43.07        1:27.93   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
52  Julia Latva-Pirilä  2000    287  42.61        1:28.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
53  Aurora Kortelainen  2000    286  41.70        1:28.17   
  Raision Urheilijat                   
                     
54  Elli Koivunen  2000    286  42.62        1:28.21   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
55  Noora Kanerva  2000    286  43.16        1:28.23   
  Simmis Wanda                   
                     
56  Unna Sinivuori  2000    283  43.58        1:28.50   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
57  Vilja Kaukinen  2000    282  43.65        1:28.62   
  Raision Urheilijat                   
                     
58  Mari Hekkala  2000    280  42.61        1:28.80   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
59  Pinja Peltonen  2000    278  41.89        1:29.09   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
60  Nitta Rantanen  2000    273  44.11        1:29.57   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
61  Emmi Kilpinen  2000    272  42.52        1:29.73   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
62  Emma Leppä  2000    270  44.13        1:29.89   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
62  Noora Siltari  2000    270  44.12        1:29.89   
  Kemin Uimaseura                   
                     
64  Jenna Mustonen  2000    270  43.42        1:29.92   
  Vantaan Uimarit                   
                     
65  Emma-Sofia Hartman  2000    268  43.64        1:30.17   
  Simmis Wanda                   
                     
66  Aino Jussila  2000    267  44.22        1:30.24   
  Koovee                   
                     
67  Anna Luukka  2000    266  43.10        1:30.33   
  ORCA Helsinki                   
                     
68  Erika Ketola  2000    265  44.87        1:30.48   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
68  Verna Laaksonen  2000    265  43.83        1:30.48   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
70  Nea Tiesmäki  2000    261  43.70        1:30.91   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
71  Emmi Rantamäki  2000    261  43.20        1:30.99   
  Porin Pyrintö                   
                     
72  Maria Vesterbacka  2000    259  44.96        1:31.13   
  Koovee                   
                     
73  Veera Leinonen  2000    259  42.92        1:31.14   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
74  Siiri Salokorpi  2000    255  45.01        1:31.66   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
75  Roza Turunen  2000    255  45.49        1:31.68   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
76  Elina Matala-Aho  2000    252  44.75        1:31.98   
  Raision Urheilijat                   
                     
77  Emmi Kölhi  2000    249  44.89        1:32.43   
  Octopus Lohja                   
                     
78  Gemma James  2000    249  45.94        1:32.44   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
79  Heidi Kivioja  2000    247  44.47        1:32.67   
  Vieskan Uimarit                   
                     
80  Iida Kunnari  2000    246  45.34        1:32.70   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
81  Katriina Korpi  2000    244  45.40        1:33.03   
  Oulun Lohet                   
                     
82  Marie Tuominen  2000    243  44.46        1:33.18   
  Poseidon                   
                     
83  Aino Pere  2000    237  44.86        1:33.91   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
84  Alexandra Kapanen  2000    234  44.58        1:34.26   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
85  Siiri Pesälä  2000    231  46.11        1:34.75   
  Kemin Uimaseura                   
                     
86  Helmi Haataja  2000    214  46.83        1:37.14   
  Simmis Grani                   
                     
 
Laji 3, 100m Vu P11, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001  326  32.58        1:08.14   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Joel Knaapi  2001  322  32.29        1:08.44   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Joona Lehtonen  2001  300  32.52        1:10.08   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Firas El-Idi  2001  287  33.14        1:11.09   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Hermes Heikkilä  2001  283  32.64        1:11.44   
  Simmis Grani                   
                     
Erik Nurmi  2001  255  35.65        1:13.96   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
Noa Mäkelä  2001  254  35.00        1:14.09   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Claes Fjellström  2001  244  36.46        1:15.06   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Taneli Lantta  2001    240  36.03        1:15.45   
  Vantaan Vesikot                   
                     
10  Veeti Ruohtula  2001    235  35.18        1:16.00   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
11  Timi Pernanen  2001    233  36.79        1:16.26   
  Lahden Uimaseura                   
                     
12  Tatu Hörkkö  2001    230  36.55        1:16.57   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
13  Waltteri Valkeapää  2001    226  36.16        1:17.01   
  Raision Urheilijat                   
                     
14  Konsta Seppä  2001    225  36.39        1:17.11   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
15  Herman Widbom  2001    223  36.02        1:17.37   
  Simmis Grani                   
                     
16  Mohamed Ezzat  2001    219  36.02        1:17.81   
  Aurajoen Uinti                   
                     
17  Niklas Konttinen  2001    218  37.81        1:17.96   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
18  Oskari Herpola  2001    216  36.47        1:18.20   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
19  Aleksi Paavola  2001    214  36.15        1:18.46   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
20  Kasper Envalds  2001    213  37.87        1:18.57   
  Poseidon                   
                     
21  Oskari Rantamäki  2001    210  36.04        1:18.90   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
22  Atte Pennanen  2001    209  36.80        1:19.10   
  Lahden Uimaseura                   
                     
23  Tuure Sandberg  2001    205  37.72        1:19.50   
  Raision Urheilijat                   
                     
24  Niko Pelkonen  2001    205  38.37        1:19.57   
  Oulun Lohet                   
                     
25  Kalle Ålander  2001    205  36.54        1:19.60   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
26  Elmo Kallio  2001    203  37.12        1:19.85   
  Lahden Uimaseura                   
                     
27  Perttu Somero  2001    202  38.39        1:19.95   
  Lahden Uimaseura                   
                     
28  Ossi Kleimola  2001    201  37.17        1:20.03   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
29  Jiri Järvinen  2001    201  38.70        1:20.06   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
30  Saku Suomalainen  2001    199  38.73        1:20.33   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
31  Topi Rahikkala  2001    195  38.86        1:20.94   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
32  Jesse Haimi  2001    194  37.80        1:21.09   
  Poseidon                   
                     
33  Harry Zimmermann  2001    193  37.76        1:21.24   
  Lahden Uimaseura                   
                     
34  Risto Laisi  2001    192  37.53        1:21.29   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
35  Luka Laulumaa  2001    192  37.05        1:21.35   
  Raision Urheilijat                   
                     
36  Oskari Hynynen  2001    190  38.68        1:21.65   
  Salon Uimarit                   
                     
37  Olli Nuora  2001    189  39.75        1:21.72   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
38  Atte Moilanen  2001    187  38.92        1:22.04   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
39  Timi Torkkel  2001    184  38.64        1:22.53   
  Swimming Team Riksu                   
                     
40  Jaakko Reinonen  2001    183  38.30        1:22.70   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
41  Lukas Kalliokoski  2001    181  32.89        1:22.88   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
42  Anton Ylihannu  2001    180  40.24        1:23.04   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
43  Arttu Kurttio  2001    180  38.69        1:23.09   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
44  Veeti Haikonen  2001    178  39.63        1:23.37   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
45  Samuli Laitila  2001    175  38.39        1:23.89   
  Haapajärven Kiilat                   
                     
46  Tommi Lukkari  2001    173  40.84        1:24.23   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
47  Veeti Veijonen  2001    171  38.74        1:24.45   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
48  Felix Kallio  2001    171  40.95        1:24.52   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
49  Juho Ruuskanen  2001    170  39.75        1:24.61   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
50  Miiro Vartiainen  2001    168  40.74        1:25.07   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
51  Atte-Mikael Ahonpää  2001    167  39.94        1:25.17   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
52  Harald Åström  2001    167  40.30        1:25.18   
  Simmis Grani                   
                     
53  Joonas Mustonen  2001    167  40.33        1:25.26   
  Lahden Uimaseura                   
                     
54  Jeremia Laesvuori  2001    166  39.90        1:25.39   
  Vantaan Vesikot                   
                     
55  Frans Bärlund  2001    165  38.17        1:25.52   
  Koovee                   
                     
56  Aleksi Helminen  2001    162  40.19        1:26.03   
  Lahden Uimaseura                   
                     
57  Oliver Winther  2001    160  40.79        1:26.38   
  Vantaan Vesikot                   
                     
58  Veeti Joenranta  2001    160  40.32        1:26.49   
  Lahden Uimaseura                   
                     
59  Ville Aaltonen  2001    159  41.07        1:26.68   
  Porin Uimaseura                   
                     
60  Riku Leino  2001    156  40.06        1:27.09   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
61  Jere Keskiaho  2001    155  40.38        1:27.37   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
62  Ville Lauslahti  2001    154  41.21        1:27.57   
  Simmis Grani                   
                     
63  Jetro Isotalo  2001    154  41.98        1:27.61   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
64  Teemu Ihanamäki  2001    153  40.97        1:27.62   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
65  Sami Peltonen  2001    153  41.26        1:27.69   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
66  Eerik Tikkakoski  2001    152  41.10        1:27.85   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
67  Noah Power  2001    145  39.66        1:29.24   
  Oulun Lohet                   
                     
68  Ivar Malm  2001    145  40.37        1:29.27   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
69  Tiitus Taskila  2001    145  40.50        1:29.28   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
70  Hugo Mattola  2001    144  40.65        1:29.41   
  Haapajärven Kiilat                   
                     
71  Aapo Puikkonen  2001    144  39.34        1:29.50   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
72  Leevi Korpinen  2001    143  41.10        1:29.70   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
73  Kasper Vaittinen  2001    143  39.87        1:29.76   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
74  Eemil Pynnönen  2001    142  41.08        1:29.89   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
75  Jimi Lybeck  2001    135  42.16        1:31.52   
  Poseidon                   
                     
76  Tuomas Karjalainen  2001    134  42.60        1:31.66   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
77  Juuso Toivonen  2001    131  42.49        1:32.32   
  Koovee                   
                     
78  Leo Lehtonen  2001    129  42.01        1:32.88   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
79  Alexander Beresten  2001    127  43.07        1:33.23   
  ORCA Helsinki                   
                     
80  Ohto Pihlajamäki  2001    126  43.30        1:33.59   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
81  Juuso Kankkunen  2001    117  46.39        1:36.03   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Atte Jokinen  2001              DSQ   
  Varkauden Uimarit                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
Janne Juven  2001              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
Kasperi Koskinen  2001              DSQ   
  Keuruun Toverit                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
Matias Pennanen  2001              DSQ   
  Porin Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
Pirkka Perkola  2001              DSQ   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
Laji 4, 100m Vu T10, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lilli Louhikoski  2002  343  35.03        1:14.41   
  Poseidon                   
                     
Mia Pentti  2002  338  35.35        1:14.77   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Peppi Pinomäki  2002  298  36.17        1:17.98   
  Raision Urheilijat                   
                     
Emma Uusküla  2002  291  36.23        1:18.60   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Milla Nikkanen  2002  289  37.80        1:18.77   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
Julia Koivisto  2002  279  38.65        1:19.65   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Sini Silvennoinen  2002  271  36.71        1:20.45   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Annika Ljunggren  2002  257  36.81        1:21.87   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Emilia Liven  2002  257  38.86        1:21.87   
  Raision Urheilijat                   
                     
10  Mathilda Kalenius  2002    257  38.26        1:21.90   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
11  Peppi Siirtola  2002    251  37.35        1:22.57   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
12  Ninni Kangas-Kärki  2002    240  38.53        1:23.74   
  Simmis Grani                   
                     
13  Inari Heinonen  2002    240  39.39        1:23.78   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
14  Julie Wiik  2002    240  39.73        1:23.81   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
15  Jenny Kareinen  2002    238  39.14        1:24.02   
  Keravan Uimarit                   
                     
16  Kristiina Mikkola  2002    234  40.07        1:24.54   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
17  Jessica Kujanpää  2002    233  39.51        1:24.65   
  Aurajoen Uinti                   
                     
18  Liisa Ryhänen  2002    232  38.42        1:24.79   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
19  Peppi Palokangas  2002    222  41.03        1:25.93   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
20  Linnea Urvikko  2002    220  39.66        1:26.27   
  Koovee                   
                     
21  Lena Maula  2002    220  39.55        1:26.31   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
22  Mirka Mettinen  2002    217  40.48        1:26.66   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
23  Katariina Niemi  2002    216  41.02        1:26.72   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
24  Verna Rostedt  2002    214  40.75        1:27.00   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
25  Sara Mustonen  2002    212  27.76        1:27.34   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
26  Iida Nyman  2002    212  40.31        1:27.39   
  Vesihelmen Uimaseura                   
                     
27  Oona Laakso  2002    211  14.07        1:27.43   
  Raision Urheilijat                   
                     
28  Janita Brunila  2002    209  41.38        1:27.76   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
                     
29  Ellen Strandberg  2002    201  40.98        1:28.95   
  Poseidon                   
                     
30  Helmi Heinonen  2002    200  43.23        1:29.10   
  Raision Urheilijat                   
                     
31  Charlotte Ingberg  2002    198  41.52        1:29.30   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
32  Venla Salminen  2002    198  41.69        1:29.32   
  Someron Esa                   
                     
33  Anna Vira  2002    193  40.88        1:30.13   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
34  Emma von Dickoff  2002    192  41.94        1:30.31   
  Koovee                   
                     
35  Josefiina Kause  2002    191  42.55        1:30.42   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
36  Noora Räsänen  2002    189  43.78        1:30.74   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
37  Jemilia Haapakoski  2002    188  41.74        1:30.83   
  Lahden Uimaseura                   
                     
38  Alina Huotari  2002    188  42.38        1:30.88   
  Oulun Lohet                   
                     
39  Katariina Rautiainen  2002    188  42.05        1:30.92   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
40  Pilvi Kilpeläinen  2002    186  42.98        1:31.27   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
41  Maisa-Kerttu Hemminki  2002    179  43.18        1:32.42   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
42  Emmi Uotila  2002    177  43.53        1:32.69   
  Nokian Pyry                   
                     
43  Sanna Peltonen  2002    177  42.55        1:32.73   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
44  Venla Suihkonen  2002    177  43.61        1:32.75   
  Octopus Lohja                   
                     
45  Meri Lauronen  2002    177  44.21        1:32.80   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
                     
46  Maisa Mielikäinen  2002    176  42.58        1:32.88   
  Salon Uimarit                   
                     
47  Pauliina Lohilahti  2002    174  44.25        1:33.23   
  Oulun Lohet                   
                     
48  Noona Rantanen  2002    173  43.96        1:33.44   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
49  Annika Toiviainen  2002    172  41.52        1:33.54   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
50  Reetta Kuusisto  2002    172  43.24        1:33.56   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
51  Emma Lähteenmäki  2002    172  44.34        1:33.58   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
52  Soile Auvinen  2002    172  43.58        1:33.70   
  Koovee                   
                     
53  Aada Sulasalmi  2002    171  43.10        1:33.84   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
54  Sofia Kotkaniemi  2002    170  46.11        1:34.02   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
55  Enni-Sofia Perätalo  2002    169  42.56        1:34.14   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
56  Amalia Siekkinen  2002    168  43.57        1:34.34   
  Oulun Lohet                   
                     
57  Annina Toimela  2002    168  42.21        1:34.39   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
58  Pinja Österman  2002    165  43.25        1:34.94   
  Raision Urheilijat                   
                     
59  Elisa Vakkuri  2002    161  43.68        1:35.62   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
60  Wilma Rintala  2002    161  44.61        1:35.78   
  Raision Urheilijat                   
                     
61  Juulia Mäkinen  2002    156  44.15        1:36.67   
  Koovee                   
                     
62  Lumi Linnakylä  2002    154  43.48        1:37.20   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
63  Isa Vehkaoja  2002    151  44.82        1:37.78   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
64  Maria Perälä  2002    150  45.72        1:37.99   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
65  Mirja Alanko  2002    149  45.85        1:38.29   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
66  Emma Kajanto  2002    148  45.08        1:38.36   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
67  Sade Mäkinen  2002    147  42.90        1:38.72   
  Raision Urheilijat                   
                     
68  Maria Yritys  2002    146  47.10        1:38.89   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
69  Taru Jokipii  2002    145  42.25        1:39.06   
  Poseidon                   
                     
70  Jade Huhtamaa  2002    145  42.86        1:39.11   
  Helsingin Uimarit                   
                     
71  Cami Wacklin  2002    127  48.35        1:43.56   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
72  Olga Koskinen  2002    127  47.05        1:43.57   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Anniina Kallio  2002              DNF   
  Raision Urheilijat                   
                     
Emma Jokilammi  2002              DSQ   
  Nurmijärven Kunto                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
Emmi Kaunisto  2002              DSQ   
  Porin Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
Siri Auvinen  2002              DSQ   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
Sofia Nieminen  2002              DSQ   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
Laji 5, 200m Sku P12, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sergey Kuznetsov  2000  359  32.35  1:14.85  2:01.89    2:40.45   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Santeri Hölttä  2000  334  35.17  1:18.31  2:06.71    2:44.38   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Elias Herlevi  2000  307  36.07  1:20.05  2:13.44    2:49.02   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Jami Heinilä  2000  300  36.57  1:18.54  2:11.07    2:50.21   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
Walentin Koskinen  2000  300  36.35  1:20.63  2:09.28    2:50.27   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Jere Lotvonen  2000  292  37.62  1:23.08  2:14.67    2:51.79   
  Oulun Lohet                   
                     
Topias Nygård  2000  290  36.35  1:21.72  2:11.33    2:52.13   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Jussi Routila  2000  286  40.79  1:27.26  2:16.10    2:52.94   
  Raision Urheilijat                   
                     
Antti Hakkarainen  2000    281  38.76  1:22.59  2:14.62    2:54.11   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
10  Kirill Egorov  2000    277  39.08  1:24.10  2:15.21    2:54.86   
  ORCA Helsinki                   
                     
11  Anton Ukkola  2000    277  38.67  1:25.89  2:15.80    2:54.94   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
12  Niki Karlsson  2000    272  36.92  1:19.32  2:15.19    2:55.97   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
13  Joona Korhonen  2000    268  38.80  1:24.77  2:18.00    2:56.77   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
14  Jere Kekola  2000    262  39.28  1:26.04  2:20.61    2:58.16   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
15  Mika Palovuori  2000    251  42.14  1:25.94  2:23.15    3:00.67   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
16  Kaius Karvo  2000    250  38.93  1:27.01  2:21.54    3:00.90   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
17  Arttu Heikkinen  2000    245  37.66  1:26.81  2:21.63    3:02.23   
  Koovee                   
                     
18  Ossi Nikula  2000    243  40.64  1:27.65  2:21.41    3:02.63   
  Nivalan Saukot                   
                     
19  Joonas Kuitunen  2000    237  38.68  1:27.34  2:20.93    3:04.25   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
20  Olli Aflecht  2000    236  42.08  1:30.21  2:24.11    3:04.48   
  Raision Urheilijat                   
                     
21  Roope Aro  2000    231  40.89  1:29.63  2:26.15    3:05.72   
  Nokian Pyry                   
                     
22  Teemu Lehtonen  2000    230  41.65  1:30.12  2:25.35    3:06.12   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
23  Eetu Honkonen  2000    229  41.17  1:28.93  2:26.64    3:06.38   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
24  Lauri Törmä  2000    228  40.40  1:28.14  2:24.89    3:06.71   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
25  Tuomas Ylipelkonen  2000    226  43.89  1:32.03  2:28.47    3:07.10   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
26  Joona Oksakari  2000    226  42.16  1:33.84  2:24.96    3:07.16   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
27  Mikael Lähde  2000    220  41.10  1:30.31  2:27.89    3:08.93   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
28  Leevi Lehti  2000    218  39.82  1:28.60  2:25.10    3:09.41   
  Porin Uimaseura                   
                     
29  Lauri Elomaa  2000    217  43.28  1:30.82  2:27.63    3:09.67   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
30  Jaakko Kuusisto  2000    213  43.18  1:31.99  2:30.90    3:10.77   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Onni Punkka  2000              DSQ   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
                     
Sampo Kärkkäinen  2000              DSQ   
  Nokian Pyry                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
Laji 6, 200m Sku T11, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Reetta Rantakokko  2001  438  35.70  1:19.30  2:07.10    2:46.13   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Mila Manner  2001  347  38.07  1:27.42  2:21.44    2:59.48   
  Nokian Pyry                   
                     
Noora Markkanen  2001  342  38.73  1:26.00  2:20.52    3:00.43   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Sanna Putkonen  2001  338  37.63  1:25.59  2:18.77    3:01.06   
  Vantaan Uimarit                   
                     
Isabel Hagelin  2001  331  36.38  1:22.89  2:20.90    3:02.40   
  Simmis Wanda                   
                     
Seela Peuralahti  2001  327  39.45  1:27.54  2:20.69    3:03.07   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Eeva Schrey  2001  322  38.56  1:26.59  2:22.91    3:03.98   
  Raision Urheilijat                   
                     
Minea Bogdanoff  2001  316  41.55  1:27.76  2:24.56    3:05.17   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Emma Kotiranta  2001    315  40.84  1:29.30  2:23.91    3:05.35   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
10  Noora Kolu  2001    313  37.19  1:28.85  2:23.83    3:05.83   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
11  Emilia Flyckt  2001    306  42.68  1:31.05  2:23.87    3:07.27   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
12  Netta Nyberg  2001    303  40.72  1:27.39  2:26.45    3:07.83   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
13  Henna Haipus  2001    300  44.77  1:32.38  2:27.96    3:08.49   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
14  Kaisa Hakkarainen  2001    299  45.06  1:32.40  2:27.11    3:08.66   
  Nokian Pyry                   
                     
15  Niina Roiko-Jokela  2001    298  44.00  1:34.53  2:26.80    3:08.93   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
16  Camilla Tyven  2001    294  40.62  1:30.74  2:30.77    3:09.63   
  Nokian Pyry                   
                     
17  Heta Järvenpää  2001    286  41.20  1:31.36  2:27.65    3:11.58   
  Haapajärven Kiilat                   
                     
18  Susanna Palojärvi  2001    285  40.10  1:32.19  2:29.92    3:11.63   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
19  Saara Sojolin  2001    281  45.01  1:37.82  2:29.69    3:12.71   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
20  Heidi Blankenstein  2001    277  39.94  1:33.27  2:31.96    3:13.53   
  Oulun Lohet                   
                     
20  Nelle Ojakippola  2001    277  43.39  1:35.00  2:30.63    3:13.53   
  Vieskan Uimarit                   
                     
22  Saara Svahn  2001    269  42.55  1:36.67  2:33.39    3:15.35   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
23  Angelica Kuoksa  2001    269  39.64  1:27.52  2:32.37    3:15.53   
  Oulun Lohet                   
                     
24  Anna Rantanen  2001    268  44.00  1:34.47  2:31.83    3:15.56   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
25  Nea Eränpalo  2001    267  45.92  1:36.32  2:30.64    3:15.83   
  Swim Club Raseborg                   
                     
26  Alisa Airaksinen  2001    265  41.03  1:35.04  2:30.45    3:16.36   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
27  Aino Mononen  2001    264  45.47  1:30.21  2:31.26    3:16.64   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
28  Aino Ruottu  2001    259  44.43  1:37.12  2:32.82    3:18.02   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
29  Anni Willman  2001    257  45.83  1:38.71  2:36.45    3:18.52   
  Oulun Lohet                   
                     
30  Saana Liikonen  2001    256  47.29  1:35.56  2:34.49    3:18.67   
  Lahden Uimaseura                   
                     
31  Jenni Louhimo  2001    252  43.32  1:34.56  2:38.76    3:19.71   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
32  Silja Vilmilä  2001    241  45.46  1:39.73  2:39.11    3:22.60   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
33  Eevi Kotiranta  2001    241  45.46  1:41.64  2:37.88    3:22.62   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
                     
34  Lotta Auvinen  2001    241  49.26  1:40.60  2:39.07    3:22.78   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
35  Anni Aro  2001    240  43.89  1:33.37  2:35.66    3:23.01   
  Nokian Pyry                   
                     
36  Milja Rantala  2001    238  45.80  1:38.69  2:40.81    3:23.70   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
37  Daniela Korolainen  2001    236  45.81  1:42.20  2:36.17    3:24.06   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Raakel Bärlund  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
Laji 7, 4X50m VUV 2T+2P T10/P11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Cetus 1  2001  18            2:17.82   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
  Kristiina Mikkola  2002      37.40        37.40   
  Matias Hjelm  2002      34.20        1:11.60   
  Peppi Siirtola  2002      36.07        1:47.67   
  Joel Knaapi  2001      30.15        2:17.82   
                     
Aui  2001  14            2:20.75   
  Aurajoen Uinti                   
  Ibrahim Ezzat  2002      35.58        35.58   
  Julia Koivisto  2002      35.07        1:10.65   
  Mohamed Ezzat  2001      35.30        1:45.95   
  Emma Uusküla  2002      34.80        2:20.75   
                     
Raisu I  2001  12            2:21.08   
  Raision Urheilijat                   
  Peppi Pinomäki  2002      35.34        35.34   
  Anniina Kallio  2002      11.96        47.30   
  Waltteri Valkeapää  2001      22.90        1:10.20   
  Kasper Tolonen  2002      1:10.88        2:21.08   
                     
Åsk 1  2001  10            2:21.82   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  Sini Silvennoinen  2002      35.58        35.58   
  Niklas Konttinen  2001      35.94        1:11.52   
  Oskari Herpola  2001      34.59        1:46.11   
  Annika Ljunggren  2002      35.71        2:21.82   
                     
Sgr  2001            2:22.88   
  Simmis Grani                   
  Herman Widbom  2001      35.58        35.58   
  Hermes Heikkilä  2001      31.37        1:06.95   
  Ninni Kangas-Kärki  2002      36.35        1:43.30   
  Vilhelmiina Leppänen  2003      39.58        2:22.88   
                     
Laus  2001            2:24.93   
  Lahden Uimaseura                   
  Firas El-Idi  2001      32.40        32.40   
  Väinö Koponen  2001      31.41        1:03.81   
  Ella Bruneau  2002      15.13        1:18.94   
  Jemilia Haapakoski  2002      1:05.99        2:24.93   
                     
Swim 1  2001            2:25.12   
  Swimming Jyväskylä                   
  Mia Pentti  2002      33.75        33.75   
  Jiri Järvinen  2001      34.61        1:08.36   
  Peppi Palokangas  2002      38.59        1:46.95   
  Veeti Veijonen  2001      38.17        2:25.12   
                     
Poseidon 1  2001            2:25.81   
  Poseidon                   
  Kasper Envalds  2001      35.76        35.76   
  Ellen Strandberg  2002      39.33        1:15.09   
  Jesse Haimi  2001      35.83        1:50.92   
  Lilli Louhikoski  2002      34.89        2:25.81   
                     
Iu  2001              2:26.18   
  Iisalmen Uimarit                   
  Kalle Ålander  2001      34.71        34.71   
  Liisa Ryhänen  2002      36.26        1:10.97   
  Maria Perälä  2002      39.50        1:50.47   
  Aleksi Paavola  2001      35.71        2:26.18   
                     
10  Åsk 2  2001              2:28.53   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  Leevi Korpinen  2001      38.23        38.23   
  Janne Juven  2001      38.13        1:16.36   
  Katariina Niemi  2002      39.58        1:55.94   
  Anna Vira  2002      32.59        2:28.53   
                     
11  Kou  2001              2:28.98   
  Kouvolan Uimarit                   
  Mathilda Kalenius  2002      37.48        37.48   
  Verneri Suutari  2001      36.76        1:14.24   
  Sandra Kalenius  2003      40.33        1:54.57   
  Ossi Kleimola  2001      34.41        2:28.98   
                     
12  Raisu Ii  2001              2:29.05   
  Raision Urheilijat                   
  Helmi Heinonen  2002      39.69        39.69   
  Tuure Sandberg  2001      35.36        1:15.05   
  Emilia Liven  2002      37.01        1:52.06   
  Aku Kaila  2003      36.99        2:29.05   
                     
13  Oulun Uinti 1  2001              2:30.38   
  Oulun Uinti 1906                   
  Petra Heikkinen  2002      38.49        38.49   
  Valtteri Taskinen  2002      36.97        1:15.46   
  Noora Räsänen  2002      39.86        1:55.32   
  Julius Kuitunen  2002      35.06        2:30.38   
                     
14  Hss 1  2001              2:30.49   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Veeti Haikonen  2001      35.97        35.97   
  Noona Rantanen  2002      40.45        1:16.42   
  Lena Maula  2002      39.01        1:55.43   
  Topi Rahikkala  2001      35.06        2:30.49   
                     
15  Ptu  2001              2:30.55   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
        36.04        36.04   
  Josefiina Kause  2002      40.58        1:16.62   
  Akseli Ylikoski  2002      37.55        1:54.17   
  Justus Hilaja  2002      36.38        2:30.55   
                     
16  Cetus 2  2001              2:31.71   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
  Verna Rostedt  2002      39.89        39.89   
  Oskari Aalto  2002      37.20        1:17.09   
  Mirka Mettinen  2002      37.89        1:54.98   
  Saku Suomalainen  2001      36.73        2:31.71   
                     
17  Taus 1  2002              2:32.95   
  Tampereen Uimaseura                   
  Wäinö Koskinen  2002      37.05        37.05   
  Sanna Peltonen  2002      41.61        1:18.66   
  Katariina Rautiainen  2002      40.18        1:58.84   
  Tatu Hörkkö  2001      34.11        2:32.95   
                     
18  Vus-Vss  2001              2:33.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Ina Pollari  2002      37.47        37.47   
  Felix Kallio  2001      38.80        1:16.27   
  Emma Lähteenmäki  2002      42.21        1:58.48   
  Claes Fjellström  2001      34.71        2:33.19   
                     
19  Ukk  2001              2:34.97   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  Atte-Mikael Ahonpää  2001      39.16        39.16   
  Kanerva Kinnunen  2004      38.17        1:17.33   
  Inari Heinonen  2002      11.89        1:29.22   
  Otto Ollila  2002      1:05.75        2:34.97   
                     
20  Oulun Uinti 2  2001              2:39.54   
  Oulun Uinti 1906                   
  Anton Ylihannu  2001      37.16        37.16   
  Enni-Sofia Perätalo  2002      42.22        1:19.38   
  Isa Vehkaoja  2002      41.88        2:01.26   
  Atte Moilanen  2001      38.28        2:39.54   
                     
21  Koovee 1  2001              2:40.60   
  Koovee                   
  Juuso Toivonen  2001      40.26        40.26   
  Linnea Urvikko  2002      38.40        1:18.66   
  Tuomas Marenk  2001      41.26        1:59.92   
  Emma von Dickoff  2002      40.68        2:40.60   
                     
22  Oulo1  2001              2:41.13   
  Oulun Lohet                   
  Niko Pelkonen  2001      37.40        37.40   
  Noah Power  2001      40.64        1:18.04   
  Pauliina Lohilahti  2002      13.11        1:31.15   
  Amalia Siekkinen  2002      1:09.98        2:41.13   
                     
Ukk 2  2001              DNF   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Cetus 3  2001              DSQ   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
Poseidon 2  2001              DSQ   
  Poseidon                   
  Jimi Lybeck  2001      41.80        41.80   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
Raisu Iii  2001              DSQ   
  Raision Urheilijat                   
  Roosa Aho  2003      38.93        38.93   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
Tatu 1  2001              DSQ   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
Laji 8, 4X100m VUV 2T+2P T12/P13, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura                   











 
Cetus 1  1999  18            4:25.64   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
  Lyydia Kalenius  2000      31.94  1:08.32      1:08.32   
  Eetu Alitalo  1999      30.58  1:04.91      2:13.23   
  Ella Aalto  2000      33.25  1:08.99      3:22.22   
  Sergey Kuznetsov  2000      30.11  1:03.42      4:25.64   
                     
Åsk  1999  14            4:26.72   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  Otto Rannikko  1999      31.30  1:03.94      1:03.94   
  Ida Konkka  2000      32.68  1:10.76      2:14.70   
  Roosa Rekola  2000      32.10  1:09.26      3:23.96   
  Peik Lindberg  1999      29.73  1:02.76      4:26.72   
                     
Hss 1  2000  12            4:30.10   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Kaarlo Seppänen  1999      30.15  1:05.42      1:05.42   
  Wilma Jacobson  2000      30.15  1:05.65      2:11.07   
  Olivia Hellsten  2000      32.42  1:10.00      3:21.07   
  Elias Tiihonen  1999      32.11  1:09.03      4:30.10   
                     
Aui  1999  10            4:31.20   
  Aurajoen Uinti                   
  Iida Reini  2000      32.08  1:06.80      1:06.80   
  Oskar Nordquist  1999      33.36  1:11.23      2:18.03   
  Elias Kuusisto  1999      30.68  1:04.36      3:22.39   
  Reetta Rantakokko  2001      32.27  1:08.81      4:31.20   
                     
Taus 1  1999            4:33.27   
  Tampereen Uimaseura                   
  Mikael Karuveha  1999      31.20  1:05.25      1:05.25   
  Annika Karinkanta  2000      32.74  1:08.88      2:14.13   
  Fanny Grönvall  2000      33.43  1:11.13      3:25.26   
  Walentin Koskinen  2000      32.80  1:08.01      4:33.27   
                     
Laus 1  2000            4:35.15   
  Lahden Uimaseura                   
  Raakel Bärlund  2001      33.49  1:10.95      1:10.95   
  Ella Saarikko  2000      32.66  1:09.52      2:20.47   
  Atte Somero  1999      32.97  1:11.77      3:32.24   
  Alex Nieminen  1999      29.55  1:02.91      4:35.15   
                     
Swim 1  1999            4:36.04   
  Swimming Jyväskylä                   
  Jaakko Liedevaara  1999      31.13  1:04.81      1:04.81   
  Jenni Lampi  2000      31.72  1:07.81      2:12.62   
  Niina Roiko-Jokela  2001      36.28  1:14.44      3:27.06   
  Olli Huuskonen  1999      32.91  1:08.98      4:36.04   
                     
Rius 1  1999            4:38.67   
  Riihimäen Uimaseura                   
  Rasmus Kujala  1999      31.45  1:07.09      1:07.09   
  Anna Tahvanainen  2000      34.28  1:13.49      2:20.58   
  Roza Turunen  2000      34.37  1:11.54      3:32.12   
  Jasper Pullinen  1999      31.46  1:06.55      4:38.67   
                     
Tatu  1999              4:41.93   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
  Santeri Mettälä  1999      32.56  1:07.98      1:07.98   
  Santeri Kaasinen  1999      31.10  1:06.05      2:14.03   
  Amanda Saari  2000      31.80  1:07.11      3:21.14   
  Milja Mettinen  2000      37.44  1:20.79      4:41.93   
                     
10  Oulo1  1999              4:42.98   
  Oulun Lohet                   
  Konsta Kallinen  1999      30.54  1:04.93      1:04.93   
  Katri Hurskainen  2000      34.57  1:12.85      2:17.78   
  Heidi Blankenstein  2001      36.47  1:16.51      3:34.29   
  Aukusti Ylitervo  1999      32.64  1:08.69      4:42.98   
                     
11  Hss 2  2000              4:43.11   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Niki Karlsson  2000      33.41  1:11.95      1:11.95   
  Erika Ketola  2000      33.83  1:11.92      2:23.87   
  Iida Koiranen  2000      33.13  1:10.54      3:34.41   
  Elias Herlevi  2000      32.17  1:08.70      4:43.11   
                     
11  Koovee 1  1999              4:43.11   
  Koovee                   
  Sini Tuominen  2000      33.30  1:10.16      1:10.16   
  Ella Lumio  2000      32.93  1:10.39      2:20.55   
  Patrik Jantunen  1999      31.89  1:07.70      3:28.25   
  Arttu Heikkinen  2000      35.44  1:14.86      4:43.11   
                     
13  Raisu I  1999              4:44.57   
  Raision Urheilijat                   
  Jussi Routila  2000      33.68  1:09.47      1:09.47   
  Vilja Kaukinen  2000      35.50  1:13.89      2:23.36   
  Eeva Schrey  2001      35.59  1:12.82      3:36.18   
  Joel Rantala  1999      31.73  1:08.39      4:44.57   
                     
14  Ku  1999              4:47.25   
  Kankaanpään Uimarit                   
  Valtteri Väisänen  1999      30.02  1:04.20      1:04.20   
  Pinja Pihlajamäki  2000      38.42  1:19.98      2:24.18   
  Kristiina Haapala  2000      34.19  1:13.58      3:37.76   
  Otto Kallama  1999      31.87  1:09.49      4:47.25   
                     
15  Oulun Uinti 1  1999              4:48.68   
  Oulun Uinti 1906                   
  Fanny Pesonen  2000      34.66  1:13.25      1:13.25   
  Jonas Meissner  1999      31.31  1:07.38      2:20.63   
  Jere Kerttula  1999      35.32  1:14.85      3:35.48   
  Sanni Kramsu  2000      34.92  1:13.20      4:48.68   
                     
16  Taus 3  1999              4:48.96   
  Tampereen Uimaseura                   
  Verneri Kaarlenkaski  1999      34.44  1:12.77      1:12.77   
  Sara Kurth  2000      34.21  1:12.48      2:25.25   
  Elina Karinkanta  2000      34.57  1:13.85      3:39.10   
  Jaakko Kokko  1999      32.73  1:09.86      4:48.96   
                     
17  Laus 2  1999              4:49.41   
  Lahden Uimaseura                   
  Essi-Maria Lillman  2000      33.21  1:09.86      1:09.86   
  Veeti Koskinen  1999      33.64  1:13.10      2:22.96   
  Roosa Penttinen  2000      33.16  1:11.34      3:34.30   
  Samuli Halme  2000      34.37  1:15.11      4:49.41   
                     
18  Hss 3  2000              4:51.41   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Tuomas Herlevi  1999      34.46  1:13.47      1:13.47   
  Elina Öster  2000      34.09  1:11.53      2:25.00   
  Saara Lehtonen  2000      33.83  1:12.82      3:37.82   
  Kaius Karvo  2000      34.39  1:13.59      4:51.41   
                     
19  Cetus 2  1999              4:53.71   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
  Neea Ramsay  2000      35.31  1:16.45      1:16.45   
  Jan Strömberg  1999      32.64  1:10.43      2:26.88   
  Noora Markkanen  2001      36.33  1:15.42      3:42.30   
  Anton Helin  1999      33.75  1:11.41      4:53.71   
                     
20  Taus 4  1999              4:53.86   
  Tampereen Uimaseura                   
  Juho Luukkonen  1999      34.01  1:13.99      1:13.99   
        34.39  1:13.44      2:27.43   
  Suvi Kurth  2001      35.09  1:15.37      3:42.80   
  Daniel Varga  1999      33.40  1:11.06      4:53.86   
                     
21  Uikaa  1999              4:55.67   
  Uimaseura Kaarina                   
  Enrico di Nardo  1999      32.75  1:08.70      1:08.70   
  Ville Kinnala  1999      34.85  1:15.20      2:23.90   
  Elli Koivunen  2000      37.46  1:21.12      3:45.02   
  Saara Männistö  2000      33.20  1:10.65      4:55.67   
                     
22  Cetus 3  1999              4:57.26   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
  Jonna Jauhiainen  2000      35.14  1:15.95      1:15.95   
  Onni Punkka  2000      34.52  1:15.52      2:31.47   
  Siiri Salokorpi  2000      35.75  1:14.30      3:45.77   
  Joel Knaapi  2001      33.59  1:11.49      4:57.26   
                     
23  Vus-Vss 1  1999              4:57.66   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Mika Palovuori  2000      33.77  1:11.51      1:11.51   
  Milja Mielty  2000      35.38  1:17.08      2:28.59   
  Petra Äkkinen  2000      35.96  1:16.54      3:45.13   
  Aaron Joki  1999      33.33  1:12.53      4:57.66   
                     
24  Swim 2  1999              4:58.18   
  Swimming Jyväskylä                   
  Sanni Lampi  2001      34.99  1:14.21      1:14.21   
  Iivari Salila  1999      34.71  1:12.69      2:26.90   
  Unna Sinivuori  2000      37.95  1:17.96      3:44.86   
  Eetu Honkonen  2000      35.43  1:13.32      4:58.18   
                     
25  Orca 1  1999              4:58.27   
  ORCA Helsinki                   
  Anna Luukka  2000      35.86  1:18.52      1:18.52   
  Kirill Egorov  2000      33.68  1:12.06      2:30.58   
  Verneri Mattila  1999      33.98  1:13.31      3:43.89   
  Roosa Lappi  2000      35.27  1:14.38      4:58.27   
                     
26  Oulun Uinti 2  1999              4:59.55   
  Oulun Uinti 1906                   
  Valtteri Lieto  1999      35.06  1:14.52      1:14.52   
  Riikka Lahtinen  2000      36.65  1:16.77      2:31.29   
  Katariina Jyrälä  2000      35.40  1:14.69      3:45.98   
  Anton Ukkola  2000      35.52  1:13.57      4:59.55   
                     
27  Nopy 1  2000              5:00.95   
  Nokian Pyry                   
  Mila Manner  2001      35.14  1:14.92      1:14.92   
  Roope Aro  2000      35.17  1:15.47      2:30.39   
  Juho Alajääskö  2000      36.24  1:16.47      3:46.86   
  Camilla Tyven  2001      35.43  1:14.09      5:00.95   
                     
28  Scn  1999              5:01.22   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
  Katri Pyhältö  2000      33.74  1:10.45      1:10.45   
  Risto Laisi  2001      37.48  1:24.22      2:34.67   
  Roosa Paukku  2000      33.88  1:12.28      3:46.95   
  Henry Hatanpää  2000      35.16  1:14.27      5:01.22   
                     
29  Oulun Uinti 3  1999              5:02.99   
  Oulun Uinti 1906                   
  Milka Aaltomaa  2000      35.70  1:14.28      1:14.28   
  Topias Nygård  2000      36.02  1:15.49      2:29.77   
  Veikko Romppainen  2000      36.05  1:17.71      3:47.48   
  Jenni Louhimo  2001      35.30  1:15.51      5:02.99   
                     
30  Vus-Vss 2  1999              5:04.12   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Mathias Karjalainen  1999      34.24  1:11.88      1:11.88   
  Sofia Haglund  2000      36.73  1:18.41      2:30.29   
  Julia Latva-Pirilä  2000      37.52  1:19.35      3:49.64   
  Altti Ekorre  1999      34.97  1:14.48      5:04.12   
                     
31  Oulo2  1999              5:05.04   
  Oulun Lohet                   
  Jere Lotvonen  2000      33.45  1:09.59      1:09.59   
  Juho Kaikkonen  1999      33.40  1:11.90      2:21.49   
  Anni Willman  2001      38.93  1:22.29      3:43.78   
  Katriina Korpi  2000      38.01  1:21.26      5:05.04   
                     
32  Rius 2  1999              5:05.05   
  Riihimäen Uimaseura                   
  Mira Tarnanen  2000      37.54  1:20.02      1:20.02   
  Otto Seppä  1999      34.78  1:15.08      2:35.10   
  Aino Ruottu  2001      38.50  1:22.76      3:57.86   
  Leevi Nuora  1999      32.82  1:07.19      5:05.05   
                     
33  Scv  1999              5:09.69   
  Swimming Club Vuokatti                   
  Juho Laatikainen  1999      34.38  1:12.29      1:12.29   
  Sole Piirainen  2002      34.76  1:13.51      2:25.80   
  Oona Toivola  2001      37.29  1:19.55      3:45.35   
  Konsta Heikkinen  1999      39.79  1:24.34      5:09.69   
                     
34  Jilves  1999              5:11.63   
  Jämsänkosken Ilves                   
  Saara Svahn  2001      37.77  1:19.84      1:19.84   
  Sampsa Oksanen  1999      36.92  1:20.74      2:40.58   
  Noora Kolu  2001      36.61  1:22.34      4:02.92   
  Werner Heräjärvi  1999      29.01  1:08.71      5:11.63   
                     
35  Vus-Vss 3  1999              5:15.43   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Mikko Luopajärvi  1999      38.36  1:19.53      1:19.53   
  Roosa Mykkänen  2000      37.92  1:22.05      2:41.58   
  Wendela Vuorinen  2000      37.77  1:18.78      4:00.36   
  Zacharias Moliis  1999      35.89  1:15.07      5:15.43   
                     
36  Ukk  1999              5:15.44   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  Lotta-Maria Ollila  2000      36.93  1:18.97      1:18.97   
  Akseli Sipola  1999      36.60  1:18.58      2:37.55   
  Ilias Bouhlal  1999      38.04  1:20.54      3:58.09   
  Minea Bogdanoff  2001      36.14  1:17.35      5:15.44   
                     
37  Häus Seka 1  1999              5:18.51   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
  Essi Kankkunen  2000      38.18  1:21.04      1:21.04   
  Sanni Kilponen  2001      39.20  1:23.59      2:44.63   
  Santeri Lönnqvist  2000      36.97  1:18.69      4:03.32   
  Mikael Lähde  2000      34.97  1:15.19      5:18.51   
                     
38  Taus 5  1999              5:19.37   
  Tampereen Uimaseura                   
  Jussi Jalava  1999      36.65  1:18.65      1:18.65   
  Olli Rautaporras  2000      36.56  1:18.54      2:37.19   
  Alisa Airaksinen  2001      38.65  1:20.98      3:58.17   
  Netta Nyberg  2001      38.31  1:21.20      5:19.37   
                     
39  Taus 6  1999              5:19.57   
  Tampereen Uimaseura                   
  Siiri Järvinen  2000      39.39  1:21.71      1:21.71   
  Saara Sojolin  2001      38.70  1:20.52      2:42.23   
  Teemu Lehtonen  2000      38.82  1:18.40      4:00.63   
  Juho Tavast  1999      37.78  1:18.94      5:19.57   
                     
40  Koovee 3  1999              5:20.16   
  Koovee                   
  Maria Vesterbacka  2000      38.70  1:22.19      1:22.19   
  Hilla Nieminen  2001      38.81  1:22.64      2:44.83   
  Sakari Valaja  1999      36.42  1:19.41      4:04.24   
  Jakob Sievers  2000      33.74  1:15.92      5:20.16   
                     
41  Jous  2000              5:21.95   
  Joensuun Uimaseura                   
  Roope Eiserbeck  1999      34.57  1:14.62      1:14.62   
  Ruusa Eiserbeck  2001      42.25  1:29.51      2:44.13   
  Aino Mononen  2001      36.81  1:21.02      4:05.15   
  Roope Ruohtula  2000      34.74  1:16.80      5:21.95   
                     
42  Vus-Vss 4  1999              5:25.03   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Joona Oksakari  2000      37.98  1:21.38      1:21.38   
  Pauliina Haarala  2000      37.39  1:21.05      2:42.43   
  Inkeri Pöllänen  2001      38.76  1:24.43      4:06.86   
  Hermanni Taimisto  2000      37.00  1:18.17      5:25.03   
                     
43  Nopy 2  1999              5:25.80   
  Nokian Pyry                   
  Essi Laine  2000      37.45  1:18.94      1:18.94   
  Aleksi Pykäläinen  1999      41.29  1:31.26      2:50.20   
  Sampo Kärkkäinen  2000      37.30  1:17.19      4:07.39   
  Tinka Markkinen  2000      36.90  1:18.41      5:25.80   
                     
44  Kemus  1999              5:26.25   
  Kemin Uimaseura                   
  Siiri Pesälä  2000      37.47  1:19.03      1:19.03   
  Lassi Harju  1999      36.28  1:21.66      2:40.69   
  Noora Siltari  2000      37.91  1:19.56      4:00.25   
  Juho Nordlund  2002      39.93  1:26.00      5:26.25   
                     
45  Scr Seka [1999]  1999              5:31.06   
  Swimming Club Rovaniemi                   
  Aleksi Ylitervo  1999      39.04  1:22.96      1:22.96   
  Ada Niskala  2000      40.42  1:26.36      2:49.32   
  Iida Kunnari  2000      39.08  1:20.64      4:09.96   
  Topi Lukkarinen  2000      38.74  1:21.10      5:31.06   
                     
46  Hu  1999              5:31.20   
  Helsingin Uimarit                   
  Mortti Minkkinen  1999      38.34  1:24.97      1:24.97   
  Elsa Työläjärvi  2001      41.70  1:30.58      2:55.55   
  Meri Ojala  2000      41.45  1:27.53      4:23.08   
  Mortti Eskelinen  1999      31.59  1:08.12      5:31.20   
                     
47  Keui  1999              5:33.81   
  Keravan Uimarit                   
  Jarkko Lehtola  1999      36.73  1:17.28      1:17.28   
  Aliisa Salokaarto  2001      42.06  1:28.46      2:45.74   
  Säde Lahtinen  2001      39.71  1:28.13      4:13.87   
  Joona Siren  2000      38.09  1:19.94      5:33.81   
                     
48  Taus 7  1999              5:34.14   
  Tampereen Uimaseura                   
  Jasper Jokinen  2000      40.76  1:23.83      1:23.83   
  Nora Kosonen  2001      40.17  1:25.74      2:49.57   
  Vili Perälä  1999      38.57  1:22.92      4:12.49   
  Anna Rantanen  2001      37.83  1:21.65      5:34.14   
                     
49  Ukk 2  1999              5:34.17   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  Emmi Kilpinen  2000      35.89  1:18.08      1:18.08   
  Essi Pitkäranta  2000      38.67  1:22.11      2:40.19   
  Otto Ollila  2002      40.69  1:28.90      4:09.09   
  Atte-Mikael Ahonpää  2001      40.57  1:25.08      5:34.17   
                     
50  Koovee 4  1999              5:35.25   
  Koovee                   
  Fanni Pirhonen  2000      37.34  1:18.69      1:18.69   
  Iida Vesanto  2001      42.06  1:33.06      2:51.75   
  Niklas Uitto  2000      38.25  1:22.99      4:14.74   
  Miika Pänttönen  1999      38.08  1:20.51      5:35.25   
                     
51  Rius 3  1999              5:40.36   
  Riihimäen Uimaseura                   
  Konsta Seppä  2001      37.19  1:18.33      1:18.33   
  Viivi Ruhala  2001      40.58  1:28.93      2:47.26   
  Martta Kitinoja  2001      21.97  44.50      3:31.76   
  Jesse Koskinen  1999      51.12  2:08.60      5:40.36   
                     
52  Rius 4  1999              5:52.29   
  Riihimäen Uimaseura                   
  Mikko Kuosmanen  2000      39.72  1:22.87      1:22.87   
  Lotta Aaltonen  2002      46.53  1:40.70      3:03.57   
  Mikaela Kulmala  2001      42.29  1:28.88      4:32.45   
  Tuomas Saraneva  2000      37.40  1:19.84      5:52.29   
                     
53  Vus-Vss 5  1999              6:05.35   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Eemeli Vehkakoski  2000      41.59  1:31.72      1:31.72   
  Laura Vierikko  2000      39.56  1:28.57      3:00.29   
  Laura Lähteenmäki  2000      42.69  1:31.23      4:31.52   
  Ivar Malm  2001      42.72  1:33.83      6:05.35   
                     
54  Vus-Vss 6  1999              6:26.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Robin Sundsten  2000      41.02  1:42.80      1:42.80   
  Kalle Tankka  2001      12.86  33.26      2:16.06   
  Ina Pollari  2002      54.51  1:37.25      3:53.31   
  Ellen Vuollet  2001      48.16  2:33.44      6:26.75   
                     
55  Aui 2  1999              6:59.85   
  Aurajoen Uinti                   
  Mika Arkkila  2000      48.69  1:51.73      1:51.73   
  Ensio Rislakki  2000      40.61  1:30.26      3:21.99   
  Janette Setälä  2001      46.48  1:43.19      5:05.18   
  Mette Hämeenaho  2002      49.73  1:54.67      6:59.85   
                     
Ukk 3  1999              DNF   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  Tytti Kuusela  2000      39.16  1:24.93      1:24.93   
                     
Htu Stadi  1999              DSQ   
  HTU Stadi                   
  Iida Julin  2000      39.01  1:20.99      1:20.99   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
Koovee 2  2000              DSQ   
  Koovee                   
  Roosa Oja  2000      36.47  1:16.90      1:16.90   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
Poseidon 1  2000              DSQ   
  Poseidon                   
  Werneri Grundström  2000      38.13  1:23.33      1:23.33   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
Swim 3  1999              DSQ   
  Swimming Jyväskylä                   
  Niina Piipponen  2000      39.31  1:19.59      1:19.59   
                     
Taus 2  1999              DSQ   
  Tampereen Uimaseura                   
  Antti Hakkarainen  2000      33.93  1:09.27      1:09.27   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
Taus 8  1999              DSQ   
  Tampereen Uimaseura                   
  Carola Haapaniemi  2000      38.05  1:21.48      1:21.48   
  SW 10.8 Apuvälineen käyttö               
                     
Vanve  1999              DSQ   
  Vantaan Vesikot                   
  Allar Lihtsa  1999      30.62  1:04.57      1:04.57   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
 
Laji 9, 100m Vu T12, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Iida Reini  2000  478  32.11        1:06.59   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Ella Aalto  2000  474  32.48        1:06.79   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Jenni Lampi  2000  470  31.45        1:06.96   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Ella Saarikko  2000  461  32.07        1:07.39   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Hanna Kareinen  2000  452  32.41        1:07.84   
  Keravan Uimarit                   
                     
Nea-Amanda Heinola  2000  447  32.65        1:08.08   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Amanda Saari  2000  440  32.29        1:08.46   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Annika Karinkanta  2000  423  33.32        1:09.35   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Kristiina Merenluoto  2000    417  33.44        1:09.72   
  Aurajoen Uinti                   
                     
10  Mari Hyvönen  2000    415  34.00        1:09.81   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
11  Kaisa Pulkkinen  2000    412  34.52        1:09.95   
  Tornion Uimaseura                   
                     
12  Vilma Roman  2000    411  34.03        1:10.02   
  Aurajoen Uinti                   
                     
13  Katri Pyhältö  2000    408  33.55        1:10.23   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
14  Nelli Toivonen  2000    407  33.88        1:10.24   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
15  Sini Tuominen  2000    404  33.48        1:10.41   
  Koovee                   
                     
16  Erika Ketola  2000    395  33.98        1:10.98   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
17  Ella Lumio  2000    393  33.60        1:11.07   
  Koovee                   
                     
18  Olivia Hellsten  2000    392  33.38        1:11.14   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
19  Roosa Rekola  2000    391  33.53        1:11.21   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
20  Henni Kangas-Kärki  2000    388  34.17        1:11.37   
  Simmis Grani                   
                     
21  Veronica Wahlstedt  2000    386  35.21        1:11.50   
  Simmis Grani                   
                     
22  Ida Konkka  2000    382  33.52        1:11.74   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
22  Katri Hurskainen  2000    382  33.94        1:11.74   
  Oulun Lohet                   
                     
24  Roosa Penttinen  2000    380  35.52        1:11.86   
  Lahden Uimaseura                   
                     
24  Saara Männistö  2000    380  34.04        1:11.86   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
26  Emmiina Rautiainen  2000    379  33.98        1:11.93   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
27  Kristiina Haapala  2000    378  34.22        1:12.02   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
28  Iida Koiranen  2000    372  34.70        1:12.43   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
29  Fanny Grönvall  2000    371  34.44        1:12.48   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
30  Ellen Rinta-Jaskari  2000    369  34.97        1:12.60   
  Ilmajoen Kisailijat                   
                     
31  Amanda Jalonen  2000    369  35.16        1:12.61   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
32  Anna Tahvanainen  2000    368  34.48        1:12.69   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
33  Ida Wagner  2000    367  34.30        1:12.73   
  Simmis Wanda                   
                     
34  Roza Turunen  2000    366  35.91        1:12.79   
  Riihimäen Uimaseura