Tulokset Täydellinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Rollo-uinnit    Tulostuspäivämäärä  15 kesäkuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  12:37   
  Järjestäjä  VUS-VSS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 kesäkuu 2013         
 
 
Laji 1, 100m Su P13, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sergey Kuznetsov  2000  458  32.58        1:07.35   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Niki Karlsson  2000  399  33.27        1:10.54   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Jami Heinilä  2000  379  34.78        1:11.71   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
Antti Hakkarainen  2000  371  35.31        1:12.28   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Walentin Koskinen  2000  323  36.76        1:15.67   
  Uinti Tampere                   
                     
Jere Lotvonen  2000  321  36.18        1:15.82   
  Oulun Lohet                   
                     
Joona Korhonen  2000  313  36.10        1:16.44   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Eetu Honkonen  2000  306  37.07        1:17.00   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Teemu Lehtonen  2000    302  36.92        1:17.40   
  Uinti Tampere                   
                     
10  Kustaa Yli-Äyhö  2000    299  38.23        1:17.63   
  Simmis Grani                   
                     
11  Jakob Sievers  2000    294  38.01        1:18.06   
  Uinti Tampere                   
                     
12  Mika Palovuori  2000    290  38.13        1:18.43   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
13  Jere Kekola  2000    288  37.17        1:18.61   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
14  Hermanni Taimisto  2000    283  38.39        1:19.03   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
15  Lauri Jämsén  2000    283  37.25        1:19.04   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
16  Topias Nygård  2000    280  38.76        1:19.38   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
17  Niklas Uitto  2000    279  38.72        1:19.43   
  Uinti Tampere                   
                     
18  Samuli Halme  2000    279  38.73        1:19.46   
  Lahden Uimaseura                   
                     
19  Kasimir Kirjonen  2000    273  38.11        1:20.02   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
20  Jaakko Kuusisto  2000    269  38.20        1:20.41   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
21  Henry Hatanpää  2000    269  38.26        1:20.42   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
22  Joona Ruuskanen  2000    264  39.66        1:20.95   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
23  Topi Lukkarinen  2000    263  39.59        1:21.06   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
24  Vinski Pyykönen  2000    262  38.44        1:21.15   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
25  Pessi Länsirinne  2000    260  39.24        1:21.30   
  Kotkan Uimaseura                   
                     
26  Tuomas Ylipelkonen  2000    257  40.24        1:21.67   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
26  Tuukka Holopainen  2000    257  39.15        1:21.67   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
28  Onni Punkka  2000    256  38.59        1:21.72   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
29  Lauri Törmä  2000    256  39.63        1:21.77   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
30  Aarni Ekorre  2000    255  38.18        1:21.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
31  Leevi Luhtanen  2000    253  40.70        1:22.10   
  Porin Uimaseura                   
                     
32  Joonas Ojala  2000    252  40.28        1:22.21   
  Raision Urheilijat                   
                     
32  Lauri Helin  2000    252  40.81        1:22.21   
  Keravan Uimarit                   
                     
34  Joona Salminen  2000    251  39.92        1:22.29   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
35  Mikael Lähde  2000    250  39.74        1:22.38   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
36  Lauri Elomaa  2000    250  39.30        1:22.40   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
37  Roope Aro  2000    249  39.36        1:22.51   
  Nokian Pyry                   
                     
38  Ensio Rislakki  2000    249  39.11        1:22.54   
  Aurajoen Uinti                   
                     
39  Taneli Juutinen  2000    247  38.91        1:22.68   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
40  Lassi Grönroos  2000    247  40.07        1:22.73   
  Salon Uimarit                   
                     
41  Onni Kartimo  2000    247  39.50        1:22.75   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
42  Teemu Viitanen  2000    245  39.33        1:22.92   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
43  Tatu Korhonen  2000    245  39.08        1:22.94   
  Uinti Tampere                   
                     
44  Kaius Karvo  2000    245  39.63        1:22.96   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
45  Oskari Neuvonen  2000    242  41.02        1:23.31   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
46  Ossi Nikula  2000    240  41.65        1:23.55   
  Nivalan Saukot                   
                     
47  Juha Jernvall  2000    239  40.03        1:23.59   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
48  Arttu Heikkinen  2000    238  39.36        1:23.76   
  Uinti Tampere                   
                     
49  Anton Nuottajärvi  2000    233  41.34        1:24.38   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
50  Saku Romo  2000    232  40.85        1:24.52   
  Lahden Uimaseura                   
                     
51  Miikka Huotari  2000    229  41.42        1:24.78   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
52  Anton Ukkola  2000    229  41.32        1:24.81   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
53  Ilja Riikonen  2000    228  41.53        1:25.01   
  Raision Urheilijat                   
                     
54  Eetu Isosuo  2000    227  41.67        1:25.05   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
55  Arttu Pirneskoski  2000    221  43.00        1:25.81   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
56  Joona Oksakari  2000    218  42.00        1:26.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
57  Leevi Lehti  2000    216  40.92        1:26.52   
  Porin Uimaseura                   
                     
58  Martti Alanko  2000    213  42.45        1:26.86   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
59  Joonas Kuitunen  2000    213  41.88        1:26.88   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
60  Joona Tikka  2000    211  41.80        1:27.19   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
61  Jussi Helvola  2000    210  42.08        1:27.25   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
62  Elias Vira  2000    210  42.83        1:27.35   
  Raision Urheilijat                   
                     
63  Teemu Laaksonen  2000    210  41.30        1:27.38   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
64  Tuomas Saraneva  2000    209  42.67        1:27.49   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
65  Toni Keränen  2000    206  41.13        1:27.82   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
66  Joona Siren  2000    204  41.70        1:28.10   
  Keravan Uimarit                   
                     
67  Vilho Laukkarinen  2000    204  41.87        1:28.12   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
68  Daniele di Nardo  2000    202  42.65        1:28.43   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
69  Elmeri Ekström  2000    202  43.86        1:28.46   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
70  Tino Kaijanniemi  2000    188  43.62        1:30.60   
  Uinti Tampere                   
                     
71  Roope Ruohtula  2000    181  31.38        1:31.80   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
72  Viktor Thodin  2000    170  45.31        1:33.66   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Jussi Routila  2000              DNF   
  Raision Urheilijat                   
                     
Olli Aflecht  2000              DNF   
  Raision Urheilijat                   
                     
Santeri Hölttä  2000              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap                   
  SW 6.3 Sukellus uidessa               
                     
Veikko Romppainen  2000              DSQ   
  Oulun Uinti 1906                   
  SW 10.6 Rataköydestä vetäminen               
                     
 
Laji 2, 100m Su T12, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001  445  36.88        1:16.12   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Reetta Rantakokko  2001  437  37.01        1:16.58   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Emilia Flyckt  2001  410  37.30        1:18.19   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Oona Tursas  2001  408  38.09        1:18.33   
  Raision Urheilijat                   
                     
Vilma Iisalo  2001  401  37.52        1:18.79   
  Raision Urheilijat                   
                     
Vilma Oura  2001  397  38.45        1:19.07   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Henna Haipus  2001  396  38.69        1:19.09   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Noora Kolu  2001  396  37.31        1:19.10   
  Uinti Tampere                   
                     
Oona Toivola  2001    391  39.02        1:19.43   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
10  Saana Liikonen  2001    374  39.78        1:20.63   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Sanni Lampi  2001    359  39.03        1:21.75   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
12  Aino Mononen  2001    356  39.24        1:21.97   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
13  Mila Manner  2001    352  39.77        1:22.25   
  Nokian Pyry                   
                     
14  Isabel Hagelin  2001    352  39.72        1:22.26   
  Simmis Wanda                   
                     
15  Senni Ovaskainen  2001    352  40.52        1:22.27   
  Lahden Uimaseura                   
                     
16  Sanna Putkonen  2001    351  39.16        1:22.33   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
17  Netta Nyberg  2001    350  40.41        1:22.44   
  Uinti Tampere                   
                     
18  Jenni Louhimo  2001    348  39.62        1:22.62   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
19  Seela Peuralahti  2001    344  39.10        1:22.88   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
20  Ida Slöör  2001    344  39.35        1:22.92   
  Ekenäs Simsällskap                   
                     
21  Angelica Kuoksa  2001    343  39.95        1:22.95   
  Oulun Lohet                   
                     
22  Charlotta Edelman  2001    341  40.22        1:23.11   
  Aurajoen Uinti                   
                     
23  Aliisa Salokaarto  2001    341  40.30        1:23.12   
  Keravan Uimarit                   
                     
24  Aino Ruottu  2001    340  39.95        1:23.20   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
25  Petra Uusikumpu  2001    338  39.94        1:23.38   
  Simmis Wanda                   
                     
26  Laura Lempinen  2001    338  40.04        1:23.39   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
27  Kiia Toikka  2001    337  40.33        1:23.47   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
28  Iida-Maria Laine  2001    336  40.57        1:23.58   
  Oulun Lohet                   
                     
29  Minea Bogdanoff  2001    332  39.17        1:23.87   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
30  Heta Känkänen  2001    331  40.31        1:23.94   
  Porin Uimaseura                   
                     
31  Helene Hirvonen  2001    331  41.33        1:24.00   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
32  Lotta Auvinen  2001    326  41.28        1:24.38   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
33  Camilla Tyven  2001    324  41.09        1:24.54   
  Nokian Pyry                   
                     
34  Heta Järvenpää  2001    324  40.59        1:24.57   
  Haapajärven Kiilat                   
                     
35  Hilla Nieminen  2001    324  40.93        1:24.58   
  Uinti Tampere                   
                     
36  Anni Aro  2001    320  41.21        1:24.92   
  Nokian Pyry                   
                     
37  Susanna Palojärvi  2001    319  40.84        1:25.05   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
38  Diana Lattu  2001    315  42.05        1:25.39   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
39  Laura Laitila  2001    315  40.19        1:25.40   
  Nokian Pyry                   
                     
40  Inkeri Pöllänen  2001    315  40.62        1:25.41   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
41  Aino Pajari  2001    305  41.84        1:26.31   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
42  Daniela Korolainen  2001    304  41.24        1:26.38   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
43  Paula Peltola  2001    303  41.49        1:26.49   
  Aurajoen Uinti                   
                     
44  Alexandra Vartiainen  2001    299  42.19        1:26.82   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
45  Iiris Himanto  2001    299  42.54        1:26.86   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
46  Bea Lindberg  2001    297  41.56        1:27.08   
  Simmis Grani                   
                     
47  Outi Haikama  2001    296  41.18        1:27.12   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
48  Suvi Kurth  2001    296  42.34        1:27.13   
  Uinti Tampere                   
                     
49  Maari Sinivuori  2001    296  41.83        1:27.16   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
50  Saara Sojolin  2001    294  42.45        1:27.31   
  Uinti Tampere                   
                     
51  Riika Huttula  2001    294  41.31        1:27.33   
  Oulun Lohet                   
                     
52  Viivi Ruhala  2001    294  42.81        1:27.37   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
53  Amanda Rapinoja  2001    293  42.69        1:27.50   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
54  Vivian Heräjärvi  2001    291  43.43        1:27.62   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
55  Saara Svahn  2001    290  42.77        1:27.71   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
56  Nea Eränpalo  2001    288  42.29        1:27.91   
  Swim Club Raseborg                   
                     
57  Nea Reunanen  2001    287  43.06        1:28.08   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
58  Jessika Rissanen  2001    286  42.89        1:28.16   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
59  Anna Rantanen  2001    285  42.89        1:28.23   
  Uinti Tampere                   
                     
60  Säde Lahtinen  2001    284  42.73        1:28.37   
  Keravan Uimarit                   
                     
61  Wilma Walther  2001    283  42.21        1:28.46   
  HTU Stadi                   
                     
62  Vuokko Suomäki  2001    280  43.28        1:28.77   
  Aurajoen Uinti                   
                     
63  Nelle Ojakippola  2001    280  43.30        1:28.78   
  Vieskan Uimarit                   
                     
63  Noora Kokko  2001    280  43.06        1:28.78   
  Helsingin Uimarit                   
                     
65  Anniina Murto  2001    279  42.82        1:28.87   
  Porin Uimaseura                   
                     
66  Anna-Sofia Brännkärr  2001    277  42.95        1:29.14   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
67  Hanna Hakuli  2001    273  44.60        1:29.57   
  Keravan Uimarit                   
                     
68  Kastehelmi Sinisalo  2001    272  44.18        1:29.60   
  Uinti Tampere                   
                     
69  Iida Ahola  2001    271  43.16        1:29.79   
  Helsingin Uimarit                   
                     
70  Wenla Laaksonen  2001    270  44.39        1:29.88   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
71  Heidi Blankenstein  2001    269  43.60        1:29.95   
  Oulun Lohet                   
                     
72  Anni Willman  2001    269  44.32        1:30.00   
  Oulun Lohet                   
                     
73  Annika Lepistö  2001    268  43.24        1:30.07   
  Porin Uimaseura                   
                     
74  Emma Koiranen  2001    268  43.25        1:30.11   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
75  Emmi Saarela  2001    267  43.22        1:30.21   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
76  Emmi Laitinen  2001    266  43.37        1:30.31   
  Helsingin Uimarit                   
                     
77  Laura Härkönen  2001    264  43.40        1:30.50   
  Oulun Lohet                   
                     
78  Vilma Kotola  2001    264  44.30        1:30.54   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
79  Alisa Airaksinen  2001    263  43.05        1:30.65   
  Uinti Tampere                   
                     
80  Silja Vilmilä  2001    262  43.95        1:30.74   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
81  Johanna Vieraankivi  2001    260  44.58        1:31.05   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
82  Hilda Harle  2001    256  43.06        1:31.43   
  ORCA Helsinki                   
                     
83  Julia Rönkä  2001    256  44.70        1:31.45   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
84  Jessica Lindholm  2001    256  44.20        1:31.53   
  IF Åland                   
                     
85  Sanni Kilponen  2001    254  44.19        1:31.67   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
86  Elizaveta Parfenova  2001    253  44.80        1:31.79   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
87  Roosa Lehtola  2001    253  44.13        1:31.85   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
88  Auroora Tanninen  2001    249  44.93        1:32.30   
  Porin Pyrintö                   
                     
89  Eevi Kotiranta  2001    249  44.48        1:32.33   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
90  Jenni Rantanen  2001    247  44.16        1:32.51   
  HTU Stadi                   
                     
91  Ciia Korkeamäki  2001    244  44.39        1:32.98   
  Poseidon                   
                     
92  Inna Katajisto  2001    240  45.01        1:33.48   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
93  Ida Nordquist  2001    240  45.58        1:33.49   
  Aurajoen Uinti                   
                     
94  Jutta Nikupeteri  2001    237  45.50        1:33.87   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Nora Kosonen  2001              DSQ   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Sara Puolakka  2001              DSQ   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 3, 100m Vu P11, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ibrahim Ezzat  2002  318  33.53        1:08.69   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Matias Hjelm  2002  303  33.43        1:09.84   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Lasse Pulkkinen  2002  262  35.74        1:13.31   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Julius Kuitunen  2002  256  35.00        1:13.87   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Petr Pankratov  2002  254  36.11        1:14.01   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Justus Hilaja  2002  253  35.13        1:14.16   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
Samuli Korva  2002  252  34.37        1:14.20   
  Octopus Lohja                   
                     
Valtteri Taskinen  2002  244  35.08        1:15.03   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Antti Leppänen  2002    244  33.93        1:15.05   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Ahti Saarela  2002    242  36.13        1:15.19   
  Oulun Lohet                   
                     
11  Kalle Mäkinen  2002    242  36.45        1:15.26   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
12  Oskari Aalto  2002    242  35.92        1:15.27   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
13  Ronny Brännkärr  2002    237  36.88        1:15.73   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
14  Jesper Lietzen  2002    237  36.38        1:15.78   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
15  Kasper Tolonen  2002    235  36.09        1:15.93   
  Raision Urheilijat                   
                     
16  Wäinö Koskinen  2002    235  35.68        1:15.96   
  Uinti Tampere                   
                     
17  Viljami Salonen  2002    233  36.60        1:16.18   
  Raision Urheilijat                   
                     
18  Akseli Ylikoski  2002    229  35.86        1:16.63   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
19  Elias Juntunen  2002    229  37.22        1:16.66   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
20  Mio Harju  2002    225  37.04        1:17.06   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
21  Jesse Anttila  2002    224  36.77        1:17.19   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
22  Verneri Viisanen  2002    223  36.73        1:17.28   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
23  Mikko Rautiainen  2002    218  36.90        1:17.86   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
24  Jere Oikarainen  2002    213  35.67        1:18.52   
  Raision Urheilijat                   
                     
25  Axel Olander  2002    213  37.11        1:18.54   
  Nokian Pyry                   
                     
26  Oskari Arvo  2002    210  37.52        1:18.87   
  Aurajoen Uinti                   
                     
27  Niklas Laine  2002    206  36.80        1:19.41   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
28  Leo Mikkonen  2002    205  37.32        1:19.55   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
29  Niklas Raesalmi  2002    201  38.00        1:20.04   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
30  Sampo Soininen  2002    201  37.21        1:20.07   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
31  Jonas Lillman  2002    200  38.25        1:20.13   
  Lahden Uimaseura                   
                     
32  Henri Jokinen  2002    191  38.15        1:21.33   
  Keravan Uimarit                   
                     
33  Kirka Virtanen  2002    191  37.48        1:21.42   
  Uinti Tampere                   
                     
34  Otto Saarimaa  2002    190  37.64        1:21.57   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
35  Joel Syrjä  2002    189  38.40        1:21.72   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
36  Aarne Myllynen  2002    188  37.24        1:21.78   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
37  Pieti Raunio  2002    187  37.65        1:21.96   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
38  Rasmus Söderholm  2002    184  39.03        1:22.36   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
39  Panu Salonen  2002    182  39.21        1:22.71   
  Aurajoen Uinti                   
                     
40  Eelis Haapala  2002    182  40.53        1:22.77   
  Someron Esa                   
                     
41  Juuso Vastamäki  2002    181  38.82        1:22.86   
  Vesihelmen Uimaseura                   
                     
42  Roni Vilén  2002    178  39.08        1:23.36   
  Lahden Uimaseura                   
                     
43  Roope Paatos  2002    177  39.50        1:23.41   
  Raision Urheilijat                   
                     
44  Mikael Virtanen  2002    177  38.87        1:23.50   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
45  Patrik Wagner  2002    175  39.39        1:23.76   
  Simmis Wanda                   
                     
46  Lauri Kettunen  2002    173  38.62        1:24.04   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
47  Benjamin Kangas  2002    166  39.17        1:25.24   
  Haminan Uimaseura                   
                     
48  Sampo Peltola  2002    166  39.47        1:25.34   
  Keravan Uimarit                   
                     
49  Eero Weckström  2002    161  41.44        1:26.22   
  Helsingin Uimarit                   
                     
50  Max Åström  2002    160  40.17        1:26.25   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
51  Eetu Koskinen  2002    159  41.69        1:26.54   
  Lahden Uimaseura                   
                     
52  Väinö-Pekka Niemelä  2002    159  39.93        1:26.57   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
53  Jere Broman  2002    157  40.97        1:26.80   
  Nokian Pyry                   
                     
54  Aaro Hämäläinen  2002    157  40.33        1:26.81   
  Lahden Uimaseura                   
                     
55  Tuukka Pekkanen  2002    156  40.59        1:26.97   
  Keuruun Toverit                   
                     
56  Otto Hoffren  2002    156  39.25        1:26.98   
  Lahden Uimaseura                   
                     
57  Toivo Haikonen  2002    155  40.52        1:27.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
58  Arttu Onkela  2002    155  40.39        1:27.27   
  Helsingin Uimarit                   
                     
59  Aleksi Rajaniemi  2002    154  40.28        1:27.42   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
60  Elias Saarinen  2002    153  41.02        1:27.62   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
61  Olli Elo  2002    153  41.03        1:27.67   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
62  Joonatan Lekander  2002    152  42.24        1:27.81   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
63  Tino Oittinen  2002    150  40.52        1:28.18   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
64  Niclas Viitasalo  2002    148  41.48        1:28.60   
  Uinti Tampere                   
                     
65  Ilari Silventoinen  2002    147  42.48        1:28.76   
  Simmis Wanda                   
                     
66  Robin Söderholm  2002    145  43.32        1:29.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
67  Vilho Honkamaa  2002    145  41.56        1:29.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
68  Reino Heinikangas  2002    145  41.30        1:29.19   
  Porin Uimaseura                   
                     
69  Aarne Liukkonen  2002    145  40.34        1:29.23   
  Uinti Tampere                   
                     
70  Jan Hatanpää  2002    143  40.69        1:29.63   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
71  Miska Birkstedt  2002    132  42.00        1:32.04   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Topias Soini  2002              DNS   
  Uinti Tampere                   
                     
Aleksi Moilanen  2002              DSQ   
  Haminan Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Elias Laine  2002              DSQ   
  Raision Urheilijat                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 4, 100m Vu T10, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Madeleine Hiltunen  2003  348  34.87        1:13.97   
  Oulun Lohet                   
                     
Sylvia Kuusisto  2003  347  35.12        1:14.06   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Roosa Kärkkäinen  2003  326  35.89        1:15.62   
  Oulun Lohet                   
                     
Rebekka Luoto  2003  313  35.83        1:16.68   
  Raision Urheilijat                   
                     
Ellen Antikainen  2003  305  36.96        1:17.32   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Roosa Aho  2003  283  36.58        1:19.24   
  Raision Urheilijat                   
                     
Vilhelmiina Leppänen  2003  277  38.00        1:19.79   
  Simmis Grani                   
                     
Venla Järvinen  2003  274  37.20        1:20.08   
  Raision Urheilijat                   
                     
Juulia Käräjämies  2003    269  37.78        1:20.61   
  Octopus Lohja                   
                     
10  Sandra Kalenius  2003    265  38.28        1:21.01   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
11  Veera Skinnari  2003    258  37.47        1:21.70   
  Lahden Uimaseura                   
                     
12  Saana Yritys  2003    258  37.64        1:21.73   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
13  Tara Korkiakoski  2003    254  38.74        1:22.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
14  Kaisa Himanen  2003    253  38.84        1:22.25   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
15  Taru Vannas  2003    251  38.70        1:22.45   
  Poseidon                   
                     
16  Senni Mattila  2003    248  40.67        1:22.81   
  Porin Uimaseura                   
                     
17  Eveliina Koivula  2003    244  40.27        1:23.25   
  Uinti Tampere                   
                     
18  Siiri Einiö  2003    239  39.17        1:23.83   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
19  Kiira Kangasniemi  2003    239  39.16        1:23.88   
  Lapuan Virkiä                   
                     
20  Nicole Sundell  2003    232  40.11        1:24.72   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
21  Oona Puolakka  2003    229  40.22        1:25.05   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
22  Henna Hökkä  2003    225  39.89        1:25.53   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
23  Laura Kellberg  2003    220  41.68        1:26.24   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
24  Noora Peltoniemi  2003    215  40.26        1:26.90   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
25  Katariina Kuulasmaa  2003    214  41.74        1:27.03   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
26  Sofia Martinkauppi  2003    213  40.46        1:27.17   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
27  Emma Laatikainen  2003    209  42.14        1:27.61   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
28  Ella Tommola  2003    208  41.49        1:27.76   
  Lahden Uimaseura                   
                     
29  Emma Johansson  2003    208  42.63        1:27.77   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
30  Nita Poutiainen  2003    205  40.69        1:28.20   
  Oulun Lohet                   
                     
31  Essi Salokorpi  2003    203  40.98        1:28.55   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
32  Heta Veikkola  2003    201  41.69        1:28.88   
  Lapuan Virkiä                   
                     
33  Emma Hämäläinen  2003    200  41.55        1:28.90   
  Vieskan Uimarit                   
                     
34  Lotta Lehtoila  2003    196  42.49        1:29.53   
  ORCA Helsinki                   
                     
35  Iina von Schrowe  2003    196  42.47        1:29.59   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
36  Kiia Kinnunen  2003    195  42.05        1:29.75   
  Uinti Tampere                   
                     
37  Matilda Saario  2003    195  41.82        1:29.79   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
38  Taiga Yritys  2003    192  41.51        1:30.12   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
39  Kaarin Rapinoja  2003    190  42.86        1:30.51   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
40  Elina Karoliina Lampinen  2003    188  40.86        1:30.76   
  Nokian Pyry                   
                     
41  Ethel Piksilä  2003    187  43.10        1:30.90   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
42  Maija Nurmi  2003    187  41.68        1:30.92   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
43  Reeta Kallunki  2003    184  44.00        1:31.51   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
44  Ida Lehtovaara  2003    183  42.54        1:31.61   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
45  Mathilda Puutio  2003    182  42.69        1:31.73   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
46  Reetta Kari  2003    182  42.90        1:31.74   
  Oulun Lohet                   
                     
47  Kerttu Nurmi  2003    181  42.96        1:31.89   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
48  Siiri Reiniluoto  2003    181  41.29        1:32.01   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
49  Snezhana Ilcheva  2003    179  43.29        1:32.29   
  Someron Esa                   
                     
50  Veera Paasovaara  2003    178  44.14        1:32.53   
  Oulun Lohet                   
                     
51  Anni Korhonen  2003    177  43.17        1:32.60   
  Raision Urheilijat                   
                     
52  Sofia Långström  2003    177  44.61        1:32.73   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
53  Martta Nygård  2003    176  42.30        1:32.90   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
54  Ronja Myllykallio  2003    175  45.55        1:32.95   
  Nokian Pyry                   
                     
55  Viivi Sorri  2003    175  44.12        1:33.02   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
56  Anni-Maria Laakso  2003    175  44.06        1:33.03   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
57  Hanna Catalano  2003    173  44.38        1:33.27   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
58  Aino Villanen  2003    173  42.61        1:33.39   
  Salon Uimarit                   
                     
59  Venla Koskinen  2003    171  45.02        1:33.70   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
60  Laura Lahtinen  2003    170  42.06        1:33.93   
  Kemin Uimaseura                   
                     
61  Seela Kari  2003    170  44.24        1:33.94   
  Oulun Lohet                   
                     
62  Frida Kangastupa  2003    169  42.88        1:34.07   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
63  Stefania Pavlidi  2003    168  42.63        1:34.28   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
64  Minja Lukkari  2003    166  43.68        1:34.58   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
65  Siiri Keisu  2003    166  45.11        1:34.66   
  Oulun Lohet                   
                     
65  Veera Härmä  2003    166  43.80        1:34.66   
  HTU Stadi                   
                     
67  Sonja Lehtinen  2003    161  46.27        1:35.64   
  Helsingin Uimarit                   
                     
68  Johanna Finnberg  2003    161  44.96        1:35.70   
  Uinti Tampere                   
                     
69  Anni Ruokanen  2003    160  44.74        1:35.77   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
70  Fanny Meltovaara  2003    160  44.39        1:35.88   
  Aurajoen Uinti                   
                     
70  Hilla Saastamoinen  2003    160  43.88        1:35.88   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
72  Julia Peltola  2003    157  44.67        1:36.48   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
73  Vilma Rantala  2003    156  45.50        1:36.58   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
74  Enni Ilona Ahonen  2003    156  43.87        1:36.60   
  Aurajoen Uinti                   
                     
75  Laura Keränen  2003    156  43.25        1:36.67   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
76  Arna Seres  2003    154  43.28        1:37.01   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
77  Aino Paju  2003    153  43.20        1:37.15   
  Poseidon                   
                     
78  Jenina Ranta  2003    153  44.14        1:37.28   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
79  Minea Wiren  2003    152  46.08        1:37.45   
  Nokian Pyry                   
                     
80  Liisa Penttinen  2003    151  46.13        1:37.65   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
80  Tessa Kirjonen  2003    151  47.69        1:37.65   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
82  Tiia Kilpeläinen  2003    150  44.79        1:37.79   
  Poseidon                   
                     
83  Jenny Grangärd  2003    150  45.68        1:37.94   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
84  Cinja Åvist  2003    148  45.06        1:38.28   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
85  Helmi Ahonen  2003    148  43.68        1:38.30   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
86  Emilia Lyyra  2003    148  45.40        1:38.35   
  Poseidon                   
                     
87  Lotta Isola  2003    145  47.27        1:39.11   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
88  Jenni Kiviniemi  2003    142  46.80        1:39.63   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
89  Riikka Silander  2003    141  46.70        1:39.82   
  Someron Esa                   
                     
90  Maija Björkholm  2003    140  45.51        1:40.08   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
91  Pinja Husari  2003    137  45.36        1:40.90   
  Uinti Tampere                   
                     
92  Julia Romo  2003    127  48.44        1:43.40   
  Lahden Uimaseura                   
                     
93  Tinka Liivalahti  2003    121  47.99        1:45.03   
  HTU Stadi                   
                     
Emma Haglund  2003              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Emma Luokkala  2003              DSQ   
  Poseidon                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Olivia Sorvari  2003              DSQ   
  HTU Stadi                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 5, 200m Sku P12, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001  357  34.89  1:16.79  2:03.24    2:40.69   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Atte Moilanen  2001  315  36.43  1:19.79  2:10.70    2:47.44   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Claes Fjellström  2001  304  37.60  1:20.19  2:11.85    2:49.40   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Harry Zimmermann  2001  285  39.24  1:24.27  2:15.31    2:53.18   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Waltteri Valkeapää  2001  285  35.81  1:22.60  2:16.60    2:53.21   
  Raision Urheilijat                   
                     
Kasper Envalds  2001  283  38.67  1:22.83  2:17.19    2:53.59   
  Poseidon                   
                     
Tatu Hörkkö  2001  274  36.38  1:21.47  2:14.21    2:55.40   
  Uinti Tampere                   
                     
Firas El-Idi  2001  265  36.06  1:21.94  2:16.34    2:57.40   
  Lahden Kaleva                   
                     
Atte Pennanen  2001    259  42.07  1:28.30  2:20.68    2:58.83   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Jesse Haimi  2001    257  36.44  1:22.71  2:17.51    2:59.21   
  Poseidon                   
                     
11  Herman Widbom  2001    255  38.54  1:26.18  2:17.22    2:59.57   
  Simmis Grani                   
                     
12  Tuomas Jokinen  2001    253  40.05  1:29.39  2:21.20    3:00.13   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
13  Perttu Somero  2001    252  41.07  1:28.39  2:19.64    3:00.26   
  Lahden Kaleva                   
                     
14  Joona Lehtonen  2001    252  35.58  1:21.44  2:17.45    3:00.45   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
15  Noa Mäkelä  2001    251  38.10  1:24.80  2:20.11    3:00.68   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
16  Eerikki Laitala  2001    249  42.00  1:31.91  2:18.92    3:01.02   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
17  Aaron Antikainen  2001    248  37.39  1:26.84  2:20.12    3:01.31   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
18  Juho Porkkala  2001    247  38.54  1:25.35  2:22.27    3:01.58   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
19  Timi Pernanen  2001    245  42.83  1:29.93  2:24.52    3:02.08   
  Lahden Uimaseura                   
                     
20  Konsta Seppä  2001    242  40.96  1:29.81  2:22.25    3:02.75   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
21  Oskari Herpola  2001    238  40.94  1:28.87  2:21.85    3:03.85   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
22  Veeti Ruohtula  2001    234  40.66  1:27.03  2:22.99    3:04.79   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
23  Topi Rahikkala  2001    232  41.92  1:30.99  2:26.43    3:05.32   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
24  Oskari Rantamäki  2001    228  42.37  1:28.11  2:24.29    3:06.60   
  Octopus Lohja                   
                     
25  Tiitus Taskila  2001    227  41.50  1:28.02  2:25.62    3:06.66   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
26  Jetro Isotalo  2001    225  38.81  1:29.77  2:27.77    3:07.16   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
27  Santeri Tuomi  2001    224  40.59  1:29.26  2:23.91    3:07.51   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
28  Risto Laisi  2001    223  41.44  1:26.54  2:27.75    3:07.93   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
29  Eetu Einto  2001    222  38.24  1:25.07  2:23.22    3:08.24   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
30  Niklas Konttinen  2001    221  41.61  1:28.41  2:29.56    3:08.55   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
31  Harald Åström  2001    220  45.78  1:33.42  2:26.49    3:08.62   
  Simmis Grani                   
                     
32  Taneli Lantta  2001    216  37.91  1:27.32  2:26.74    3:09.87   
  Vantaan Vesikot                   
                     
33  Ossi Kleimola  2001    215  44.88  1:32.96  2:29.71    3:10.26   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
34  Joonas Mustonen  2001    212  41.33  1:29.43  2:28.06    3:11.09   
  Lahden Uimaseura                   
                     
35  Saku Suomalainen  2001    208  43.02  1:32.69  2:28.85    3:12.17   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
36  Pirkka Perkola  2001    208  41.87  1:30.62  2:29.41    3:12.28   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
37  Anton Ylihannu  2001    206  41.15  1:32.30  2:29.91    3:12.85   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
38  Lukas Kalliokoski  2001    197  45.31  1:37.18  2:33.69    3:15.82   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
39  Veeti Veijonen  2001    196  40.96  1:31.11  2:31.05    3:16.01   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
40  Jere Keskiaho  2001    195  41.81  1:33.58  2:30.52    3:16.28   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
41  Niko Pelkonen  2001    191  42.42  1:31.73  2:33.05    3:17.62   
  Oulun Lohet                   
                     
Elmo Kallio  2001              DSQ   
  Lahden Kaleva                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
                     
Jaakko Reinonen  2001              DSQ   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
  SW 6.3 Sukellus uidessa               
                     
Joel Knaapi  2001              DSQ   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
Kasper Vaittinen  2001              DSQ   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Mohamed Ezzat  2001              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Oskari Hynynen  2001              DSQ   
  Salon Uimarit                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU               
                     
Riku Leino  2001              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
Roni Kallström  2001              DSQ   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Timi Torkkel  2001              DSQ   
  Swimming Team Riksu                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
 
Laji 6, 200m Sku T11, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lilli Louhikoski  2002  414  34.83  1:19.66  2:11.09    2:49.25   
  Poseidon                   
                     
Emma Uusküla  2002  399  37.08  1:22.65  2:11.47    2:51.35   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Anniina Kallio  2002  395  38.21  1:22.97  2:11.08    2:51.83   
  Raision Urheilijat                   
                     
Mia Pentti  2002  360  35.99  1:22.62  2:17.66    2:57.22   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Ina Pollari  2002  353  36.49  1:23.70  2:16.58    2:58.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Julia Koivisto  2002  333  39.68  1:25.43  2:21.92    3:01.83   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Mathilda Kalenius  2002  331  42.46  1:26.95  2:22.03    3:02.29   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Emilie Pärnänen  2002  330  42.83  1:29.14  2:22.53    3:02.54   
  Swim Club Raseborg                   
                     
Milla Nikkanen  2002    322  41.25  1:27.31  2:22.29    3:03.89   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
10  Kristiina Mikkola  2002    321  41.46  1:29.71  2:24.39    3:04.08   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
11  Peppi Siirtola  2002    320  41.02  1:29.65  2:23.34    3:04.35   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
12  Emilia Liven  2002    319  44.67  1:33.67  2:22.94    3:04.58   
  Raision Urheilijat                   
                     
13  Mirka Mettinen  2002    308  41.66  1:29.35  2:24.12    3:06.63   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
14  Emma von Dickoff  2002    306  41.82  1:30.97  2:25.85    3:07.01   
  Uinti Tampere                   
                     
15  Emmi Kaunisto  2002    303  38.27  1:28.18  2:27.43    3:07.75   
  Porin Uimaseura                   
                     
16  Jaana Kaljunen  2002    301  39.70  1:29.57  2:26.84    3:08.19   
  Aurajoen Uinti                   
                     
17  Venla Suihkonen  2002    298  43.35  1:32.30  2:26.73    3:08.83   
  Octopus Lohja                   
                     
18  Linnea Urvikko  2002    294  38.51  1:27.78  2:26.92    3:09.55   
  Uinti Tampere                   
                     
19  Sini Silvennoinen  2002    294  40.85  1:30.25  2:28.37    3:09.62   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
20  Oona Laakso  2002    293  44.45  1:32.71  2:28.87    3:09.74   
  Raision Urheilijat                   
                     
21  Lena Maula  2002    292  38.23  1:30.66  2:26.44    3:10.09   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
22  Charlotte Ingberg  2002    291  41.78  1:27.77  2:27.74    3:10.16   
  Octopus Lohja                   
                     
23  Helmi Heinonen  2002    291  46.04  1:34.25  2:30.33    3:10.30   
  Raision Urheilijat                   
                     
24  Petra Heikkinen  2002    290  42.02  1:29.55  2:26.57    3:10.52   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
25  Jessica Kujanpää  2002    289  43.67  1:30.47  2:27.48    3:10.60   
  Aurajoen Uinti                   
                     
26  Jenny Kareinen  2002    286  41.81  1:32.54  2:28.22    3:11.32   
  Keravan Uimarit                   
                     
27  Katariina Rautiainen  2002    285  45.44  1:36.19  2:30.94    3:11.59   
  Uinti Tampere                   
                     
28  Anna Vira  2002    283  40.41  1:27.22  2:29.62    3:12.02   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
29  Julie Wiik  2002    278  43.54  1:32.23  2:31.25    3:13.27   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
30  Roosa Rantala  2002    267  39.84  1:31.30  2:32.92    3:15.75   
  Porin Uimaseura                   
                     
31  Isa Vehkaoja  2002    265  44.69  1:32.95  2:32.52    3:16.38   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
32  Maisa Mielikäinen  2002    262  42.98  1:34.34  2:32.94    3:17.12   
  Salon Uimarit                   
                     
33  Reetta Kuusisto  2002    258  42.02  1:30.84  2:34.88    3:18.01   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
34  Katariina Niemi  2002    256  43.43  1:32.89  2:34.81    3:18.66   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
35  Elisa Vakkuri  2002    252  42.38  1:36.65  2:35.15    3:19.46   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
36  Emmi Uotila  2002    251  46.29  1:40.53  2:36.33    3:19.81   
  Nokian Pyry                   
                     
37  Ida Grundström  2002    250  50.62  1:40.60  2:36.74    3:20.06   
  Poseidon                   
                     
38  Pauliina Lohilahti  2002    250  43.21  1:34.86  2:34.51    3:20.08   
  Oulun Lohet                   
                     
39  Aino Heininen  2002    249  45.73  1:34.12  2:34.36    3:20.30   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
40  Vivi Valo  2002    249  46.27  1:37.46  2:35.67    3:20.31   
  Uinti Tampere                   
                     
41  Viivi Puolakka  2002    247  43.50  1:35.86  2:37.88    3:20.86   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
42  Amalia Siekkinen  2002    246  48.32  1:40.36  2:40.67    3:21.26   
  Oulun Lohet                   
                     
43  Verna Rostedt  2002    241  48.15  1:40.41  2:40.14    3:22.54   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
44  Olga Koskinen  2002    236  43.26  1:36.13  2:37.48    3:24.12   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
45  Nea Nygård  2002    231  46.07  1:42.69  2:40.06    3:25.53   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
46  Siri Auvinen  2002    227  43.66  1:32.71  2:39.53    3:26.75   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Peppi Pinomäki  2002              DNF   
  Raision Urheilijat                   
                     
Annika Ljunggren  2002              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  SW 9.1 Väärä lajijärjestys               
                     
Peppi Palokangas  2002              DSQ   
  Swimming Jyväskylä                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
                     
Sara Mustonen  2002              DSQ   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
Sofia Nieminen  2002              DSQ   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU               
                     
Taru Jokipii  2002              DSQ   
  Poseidon                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
Venla Salminen  2002              DSQ   
  Someron Esa                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
 
Laji 7, 4X50m VUV 2T+2P T10/P11, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raisu I  2002  18            2:15.59   
  Raision Urheilijat                   
  Roosa Aho  2003      35.22        35.22   
  Jere Oikarainen  2002      32.67        1:07.89   
  Rebekka Luoto  2003                 
  Viljami Salonen  2002      2:15.59        2:15.59   
                     
Aui Seka [2002]  2002  14            2:22.27   
  Aurajoen Uinti                   
  Sylvia Kuusisto  2003      34.92        34.92   
  Oskari Arvo  2002      34.45        1:09.37   
  Fanny Meltovaara  2003      41.31        1:50.68   
  Ibrahim Ezzat  2002      31.59        2:22.27   
                     
Laus Seka 1  2002  12            2:23.46   
  Lahden Uimaseura                   
  Antti Leppänen  2002      33.36        33.36   
  Jonas Lillman  2002      36.25        1:09.61   
  Ella Tommola  2003      38.10        1:47.71   
  Veera Skinnari  2003      35.75        2:23.46   
                     
Cetus 2  2002  10            2:24.17   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
  Emma Johansson  2003      39.56        39.56   
  Verneri Viisanen  2002      34.34        1:13.90   
  Oona Puolakka  2003      37.20        1:51.10   
  Kalle Mäkinen  2002      33.07        2:24.17   
                     
Oulun Uinti 1  2002            2:24.63   
  Oulun Uinti 1906                   
  Reeta Kallunki  2003      38.56        38.56   
  Henna Hökkä  2003      39.19        1:17.75   
  Julius Kuitunen  2002      34.02        1:51.77   
  Valtteri Taskinen  2002      32.86        2:24.63   
                     
Uita 1  2002            2:27.42   
  Uinti Tampere                   
  Kirka Virtanen  2002      36.41        36.41   
  Eveliina Koivula  2003      35.51        1:11.92   
  Johanna Finnberg  2003      40.79        1:52.71   
  Wäinö Koskinen  2002      34.71        2:27.42   
                     
Vus-Vss 1  2002            2:29.95   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Tara Korkiakoski  2003      40.03        40.03   
  Emma Haglund  2003      37.74        1:17.77   
  Toivo Haikonen  2002      36.85        1:54.62   
  Otto Saarimaa  2002      35.33        2:29.95   
                     
Cetus 3  2002            2:37.08   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
  Kaarin Rapinoja  2003      40.21        40.21   
  Joel Syrjä  2002      39.05        1:19.26   
  Julia Peltola  2003      43.01        2:02.27   
  Leo Mikkonen  2002      34.81        2:37.08   
                     
Hss Seka [2002]  2002            2:37.08   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Rasmus Söderholm  2002      38.16        38.16   
  Ethel Piksilä  2003                 
  Georg Närjä  2002                 
  Nicole Sundell  2003      2:37.08        2:37.08   
                     
10  Laus Seka 2  2002              2:37.86   
  Lahden Uimaseura                   
  Roni Vilén  2002      38.26        38.26   
  Eetu Koskinen  2002      38.80        1:17.06   
  Kamilla Kauppi  2003      41.42        1:58.48   
  Emilia Hokkanen  2003      39.38        2:37.86   
                     
11  Åsk T10/p11  2002              2:38.98   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  Maija Nurmi  2003      40.49        40.49   
  Venla Koskinen  2003      40.64        1:21.13   
  Samu Petteri Kallio  2002      42.75        2:03.88   
  Mikko Rautiainen  2002      35.10        2:38.98   
                     
12  Nopy Seka [2002]  2002              2:39.34   
  Nokian Pyry                   
  Jere Broman  2002      39.21        39.21   
  Minea Wiren  2003      45.05        1:24.26   
  Elina Karoliina Lampinen  2003      37.60        2:01.86   
  Axel Olander  2002      37.48        2:39.34   
                     
13  Hu Seka [2002]  2002              2:45.84   
  Helsingin Uimarit                   
  Arttu Onkela  2002      37.97        37.97   
  Venla Ahola  2003      32.26        1:10.23   
  Eero Weckström  2002                 
  Sonja Lehtinen  2003      2:45.84        2:45.84   
                     
14  Vus-Vss 2  2002              2:46.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Arna Seres  2003                 
  Janina Valkola  2003                 
  Robin Söderholm  2002                 
  Vilho Honkamaa  2002      2:46.19        2:46.19   
                     
15  Vus-Vss 4  2002              2:52.24   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Oona Ojanperä  2003      42.83        42.83   
  Petra Kivi  2003      46.44        1:29.27   
  Joonas Järvi  2002      44.04        2:13.31   
  Oskari Katajamäki  2002      38.93        2:52.24   
                     
16  Vus-Vss 3  2002              2:55.26   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Jenny Grangärd  2003      43.63        43.63   
  Maija Björkholm  2003                 
  Niko Kuhna  2002                 
  Santeri Karppinen  2002      2:55.26        2:55.26   
                     
17  Uita 3  2002              2:57.31   
  Uinti Tampere                   
  Eemeli Leinonen  2002      45.90        45.90   
  Aada Rouhiainen  2003      42.83        1:28.73   
  Ronja Mäkelä  2003                 
  Max Tavast  2002      2:57.31        2:57.31   
                     
18  Uita 4  2002              3:13.88   
  Uinti Tampere                   
  Federico Castagno  2002      44.92        44.92   
  Liisa Siikala  2003      50.56        1:35.48   
  Johanna Koivisto  2003      54.60        2:30.08   
  Aleksi Panu  2002      43.80        3:13.88   
                     
19  Vus-Vss 5  2002              3:20.65   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Aino Jerohin  2003      46.23        46.23   
  Ella Jämsä  2003      51.73        1:37.96   
  Christian Hägg  2002                 
  Oskari Ketonen  2002      3:20.65        3:20.65   
                     
Cetus 1  2002              DSQ   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Oulun Uinti 2  2002              DSQ   
  Oulun Uinti 1906                   
  SW 10.5 Seisominen / käveleminen altaan pohjassa               
                     
Raisu 2  2002              DSQ   
  Raision Urheilijat                   
  Kasper Tolonen  2002      35.49        35.49   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
 
Laji 8, 4X100m VUV 2T+2P T12/P13, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura                   











 
Hss Seka [2000]1  2000  18            4:22.87   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Kirill Egorov  2000      30.60  1:04.79      1:04.79   
  Vilma Oura  2001      32.70  1:08.18      2:12.97   
  Helene Hirvonen  2001      34.07  1:10.66      3:23.63   
  Santeri Hölttä  2000      28.63  59.24      4:22.87   
                     
Cetus 1  2000  14            4:25.23   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
  Emilia Flyckt  2001      33.62  1:09.85      1:09.85   
  Onni Punkka  2000      31.60  1:08.85      2:18.70   
  Emma Kotiranta  2001      32.50  1:08.33      3:27.03   
  Sergey Kuznetsov  2000      27.70  58.20      4:25.23   
                     
Uita 1  2000  12            4:28.13   
  Uinti Tampere                   
  Jakob Sievers  2000      31.00  1:06.91      1:06.91   
  Noora Kolu  2001      31.44  1:07.05      2:13.96   
  Saara Sojolin  2001      34.22  1:10.89      3:24.85   
  Walentin Koskinen  2000      22.31  1:03.28      4:28.13   
                     
Laus Seka 1 [2000]  2000  10            4:30.56   
  Lahden Uimaseura                   
  Santeri Hulkko  2000      31.54  1:06.44      1:06.44   
  Väinö Koponen  2001      32.05  1:06.94      2:13.38   
  Raakel Bärlund  2001      31.63  1:06.96      3:20.34   
  Saana Liikonen  2001      33.07  1:10.22      4:30.56   
                     
Raisu I  2000            4:31.88   
  Raision Urheilijat                   
  Jussi Routila  2000      30.62  1:02.54      1:02.54   
  Anniina Kallio  2002      33.54  1:11.09      2:13.63   
  Joonas Ojala  2000      32.12  1:08.60      3:22.23   
  Peppi Pinomäki  2002      32.56  1:09.65      4:31.88   
                     
Hss Seka [2000] 2  2000            4:37.29   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Elias Herlevi  2000      31.14  1:05.30      1:05.30   
  Alexandra Vartiainen  2001      33.57           
  Lena Maula  2002      3:32.82  4:02.71      4:02.71   
  Niki Karlsson  2000        34.58      4:37.29   
                     
Nopy Junnut Mix1 [2000]  2000            4:39.61   
  Nokian Pyry                   
  Mila Manner  2001      32.15  1:07.98      1:07.98   
  Roope Aro  2000      32.53  1:11.23      2:19.21   
  Sampo Kärkkäinen  2000      34.45  1:12.56      3:31.77   
  Camilla Tyven  2001      32.03  1:07.84      4:39.61   
                     
Oulun Uinti 1  2000            4:40.18   
  Oulun Uinti 1906                   
  Seela Peuralahti  2001      34.28  1:12.23      1:12.23   
  Anton Ukkola  2000      33.45  1:09.23      2:21.46   
  Atte Moilanen  2001      33.73  1:11.32      3:32.78   
  Jenni Louhimo  2001      32.51  1:07.40      4:40.18   
                     
Swim1  2000              4:42.08   
  Swimming Jyväskylä                   
  Eetu Honkonen  2000      32.38  1:07.56      1:07.56   
  Niina Roiko-Jokela  2001      33.93  1:45.76      2:53.32   
  Oskari Neuvonen  2000      37.20  1:11.29      4:04.61   
  Sanni Lampi  2001        37.47      4:42.08   
                     
10  Uita 2  2000              4:42.69   
  Uinti Tampere                   
  Teemu Lehtonen  2000      32.41  1:07.22      1:07.22   
  Suvi Kurth  2001      34.60  1:13.10      2:20.32   
  Netta Nyberg  2001      36.39  1:13.05      3:33.37   
  Arttu Heikkinen  2000      32.51  1:09.32      4:42.69   
                     
11  Cetus 2  2000              4:45.53   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
  Sanna Putkonen  2001      33.84  1:11.00      1:11.00   
  Eetu Isosuo  2000      33.05  1:09.92      2:20.92   
  Peppi Siirtola  2002      34.74  1:14.85      3:35.77   
  Joel Knaapi  2001      33.34  1:09.76      4:45.53   
                     
12  Häus Seka [2000]  2000              4:48.61   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
  Mikael Lähde  2000      32.64  1:08.76      1:08.76   
  Sanni Kilponen  2001      36.42  1:17.06      2:25.82   
  Nea Reunanen  2001      34.63  1:13.29      3:39.11   
  Teemu Viitanen  2000      32.91  1:09.50      4:48.61   
                     
13  Vus-Vss 1  2000              4:50.99   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Inkeri Pöllänen  2001      35.91  1:18.62      1:18.62   
  Ina Pollari  2002      36.24  1:17.96      2:36.58   
  Hermanni Taimisto  2000      32.72  1:08.57      3:45.15   
  Mika Palovuori  2000      31.35  1:05.84      4:50.99   
                     
14  Uita 3  2000              4:51.36   
  Uinti Tampere                   
  Tino Kaijanniemi  2000      34.38  1:12.89      1:12.89   
  Hilla Nieminen  2001      35.01  1:15.41      2:28.30   
  Emma von Dickoff  2002      34.97  1:15.21      3:43.51   
  Tatu Hörkkö  2001      32.04  1:07.85      4:51.36   
                     
15  Raisu 2  2000              4:52.57   
  Raision Urheilijat                   
  Olli Aflecht  2000      33.85  1:10.78      1:10.78   
  Waltteri Valkeapää  2001      34.12  1:12.32      2:23.10   
  Oona Tursas  2001      35.22  1:15.19      3:38.29   
  Vilma Iisalo  2001      32.96  1:14.28      4:52.57   
                     
16  Laus Seka 2 [2000]  2000              4:53.17   
  Lahden Uimaseura                   
  Samuli Halme  2000      31.93  1:06.84      1:06.84   
  Harry Zimmermann  2001      34.14  1:10.42      2:17.26   
  Senni Ovaskainen  2001      35.52  1:15.24      3:32.50   
  Helena Victoria Valdmees  2002      37.75  1:20.67      4:53.17   
                     
17  Cetus 3  2000              4:54.77   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
  Lotta Auvinen  2001      35.66  1:13.44      1:13.44   
  Tuomas Jokinen  2001      34.17  1:48.92      3:02.36   
  Kristiina Mikkola  2002      41.87  1:16.02      4:18.38   
  Joona Salminen  2000      36.39  36.39      4:54.77   
                     
18  Oulun Uinti 2  2000              4:56.16   
  Oulun Uinti 1906                   
  Susanna Palojärvi  2001      34.38  1:12.59      1:12.59   
  Topias Nygård  2000      34.41  1:12.00      2:24.59   
  Jutta Nikupeteri  2001      37.54  1:18.71      3:43.30   
  Veikko Romppainen  2000      33.96  1:12.86      4:56.16   
                     
19  Aui Seka [2000]  2000              4:57.00   
  Aurajoen Uinti                   
  Jere Nevalainen  2001      35.35  1:14.80      1:14.80   
  Charlotta Edelman  2001      33.73  1:11.51      2:26.31   
  Paula Peltola  2001      34.76  1:16.30      3:42.61   
  Ensio Rislakki  2000      34.15  1:14.39      4:57.00   
                     
20  Scv Seka [2000]  2000              4:58.09   
  Swimming Club Vuokatti                   
  Miikka Huotari  2000      36.99  1:14.91      1:14.91   
  Oona Toivola  2001      35.76  1:15.01      2:29.92   
  Toni Keränen  2000      32.64  1:10.97      3:40.89   
  Fanni Heikkinen  2001      37.28  1:17.20      4:58.09   
                     
21  Pus  2000              4:58.60   
  Porin Uimaseura                   
  Heta Känkänen  2001      35.49  1:14.73      1:14.73   
  Leevi Lehti  2000      34.47  1:14.69      2:29.42   
  Annika Lepistö  2001      37.22  1:18.50      3:47.92   
  Leevi Luhtanen  2000      33.92  1:10.68      4:58.60   
                     
22  Nopy Mix Junnut 2[2000]  2000              4:58.66   
  Nokian Pyry                   
  Anni Aro  2001      36.91  1:19.77      1:19.77   
  Laura Laitila  2001      34.33  1:13.27      2:33.04   
  Juho Alajääskö  2000      34.93  1:14.53      3:47.57   
  Olli Rautaporras  2000      33.61  1:11.09      4:58.66   
                     
23  Häus Seka 2  2000              5:01.64   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
  Roope Liuska  2000      35.97  1:16.51      1:16.51   
  Outi Haikama  2001      35.34  1:15.28      2:31.79   
  Sofia Nieminen  2002      37.43  1:17.87      3:49.66   
  Jaakko Reinonen  2001      33.53  1:11.98      5:01.64   
                     
24  Jous Seka [2000]  2000              5:02.94   
  Joensuun Uimaseura                   
  Veeti Ruohtula  2001      32.90  1:12.01      1:12.01   
  Aino Mononen  2001      34.47  1:13.78      2:25.79   
  Ruusa Eiserbeck  2001      39.13  1:22.94      3:48.73   
  Roope Ruohtula  2000      34.60  1:14.21      5:02.94   
                     
25  Rius Seka  2000              5:04.45   
  Riihimäen Uimaseura                   
  Otso Helstelä  2000      35.77  1:15.00      1:15.00   
  Viivi Ruhala  2001      36.48  1:17.31      2:32.31   
  Aino Ruottu  2001      35.99  1:16.17      3:48.48   
  Tuomas Saraneva  2000      35.67  1:15.97      5:04.45   
                     
26  Swim2  2000              5:04.84   
  Swimming Jyväskylä                   
  Mia Pentti  2002      34.69  1:14.86      1:14.86   
  Vilho Laukkarinen  2000      35.31  1:16.60      2:31.46   
  Riina Koskinen  2001      37.57  1:19.33      3:50.79   
  Joona Tikka  2000      35.39  1:14.05      5:04.84   
                     
27  Laus Seka 3 [2000]  2000              5:04.93   
  Lahden Uimaseura                   
  Timi Pernanen  2001      35.10  1:13.29      1:13.29   
  Saku Romo  2000      33.78  1:12.48      2:25.77   
  Jemilia Haapakoski  2002      37.03  1:18.25      3:44.02   
  Emilia Skinnari  2002      38.04  1:20.91      5:04.93   
                     
28  Keui Seka [2000]  2000              5:06.44   
  Keravan Uimarit                   
  Joona Siren  2000      35.22  1:15.83      1:15.83   
  Säde Lahtinen  2001      35.68  1:17.33      2:33.16   
  Aliisa Salokaarto  2001      38.19  1:20.19      3:53.35   
  Lauri Helin  2000      35.23  1:13.09      5:06.44   
                     
29  Lru Seka [2000]  2000              5:06.62   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  Laura Lempinen  2001      35.13  1:50.11      1:50.11   
  Hugo Soljasalo  2001      40.58  1:21.50      3:11.61   
  Nea Salo  2001      42.60  1:16.91      4:28.52   
  Tuukka Holopainen  2000      38.10  38.10      5:06.62   
                     
30  Tatu Seka 2 [2001]  2001              5:10.65   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
  Viivi Kuusinen  2002      38.08  1:23.48      1:23.48   
  Petr Pankratov  2002      36.40  1:15.42      2:38.90   
  Venla Pesu  2002      38.95  1:24.84      4:03.74   
  Joona Lehtonen  2001      30.87  1:06.91      5:10.65   
                     
31  Scn Seka [2000]  2000              5:11.08   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
  Henry Hatanpää  2000      31.74  1:42.02      1:42.02   
  Risto Laisi  2001      39.58  1:16.35      2:58.37   
  Milla Nikkanen  2002      40.52  1:23.38      4:21.75   
  Laura Keränen  2003      49.33  49.33      5:11.08   
                     
32  Octopus Seka [2000]  2000              5:11.43   
  Octopus Lohja                   
  Charlotte Ingberg  2002      38.24  1:20.90      1:20.90   
  Olli Malmberg  2001      37.98  1:20.19      2:41.09   
  Venla Suihkonen  2002      35.62  1:16.46      3:57.55   
  Oskari Rantamäki  2001      33.84  1:13.88      5:11.43   
                     
33  Scr Seka [2000]  2000              5:13.89   
  Swimming Club Rovaniemi                   
  Silja Vilmilä  2001      36.45  1:16.79      1:16.79   
  Onni Kartimo  2000      34.77  1:15.94      2:32.73   
  Katariina Kuulasmaa  2003      43.66  1:32.73      4:05.46   
  Topi Lukkarinen  2000      32.25  1:08.43      5:13.89   
                     
34  Vus-Vss 2  2000              5:13.95   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Stina Roth  2001      39.08  2:05.66      2:05.66   
  Karolina Arola  2001      46.44  1:21.46      3:27.12   
  Claes Fjellström  2001      38.36  1:10.12      4:37.24   
  Aarni Ekorre  2000      36.71  36.71      5:13.95   
                     
35  Oulun Uinti 4  2000              5:14.48   
  Oulun Uinti 1906                   
  Aino Rämäkkö  2001      38.18  1:20.47      1:20.47   
  Aleksi Länkinen  2000      36.53  1:16.09      2:36.56   
  Noora Räsänen  2002      38.17  1:22.11      3:58.67   
  Juho Anttila  2000      35.86  1:15.81      5:14.48   
                     
36  Oulun Uinti 3  2000              5:14.99   
  Oulun Uinti 1906                   
  Ida Sirniö  2001      37.14  1:19.38      1:19.38   
  Lukas Kalliokoski  2001      37.75  1:20.17      2:39.55   
  Joonas Kuitunen  2000      35.49  1:15.40      3:54.95   
  Isa Vehkaoja  2002      37.98  1:20.04      5:14.99   
                     
37  Swim3  2000              5:15.83   
  Swimming Jyväskylä                   
  Jiri Järvinen  2001      36.74  1:16.99      1:16.99   
  Noora Leppänen  2001      38.33  1:20.83      2:37.82   
  Peppi Palokangas  2002      39.57  1:21.48      3:59.30   
  Kalle Hepojoki  2000      36.32  1:16.53      5:15.83   
                     
38  Hu Seka [2000]  2000              5:16.10   
  Helsingin Uimarit                   
  Veera Heikkinen  2001      36.02  1:53.62      1:53.62   
  Eemeli Raninen  2001      44.60  1:21.46      3:15.08   
  Emmi Laitinen  2001      41.53  1:17.54      4:32.62   
  Jesper Werdi  2001      43.48  43.48      5:16.10   
                     
39  Laus Seka 4 [2000]  2000              5:23.51   
  Lahden Uimaseura                   
  Atte Pennanen  2001      34.66  1:12.80      1:12.80   
  Joonas Mustonen  2001      37.62  1:20.49      2:33.29   
  Linda Merimaa  2002      40.29  1:25.77      3:59.06   
  Vilma Tuokko  2002      39.25  1:24.45      5:23.51   
                     
40  Siwa Seka [2000]  2000              5:24.24   
  Simmis Wanda                   
  Petra Uusikumpu  2001      35.58  1:16.55      1:16.55   
  Juho Laukkanen  2001      36.87  1:19.78      2:36.33   
  Anni Manninen  2001      40.07  1:23.26      3:59.59   
  Joona Mikkola  2001      38.80  1:24.65      5:24.24   
                     
41  Uikaa Rollo T+p  2000              5:28.90   
  Uimaseura Kaarina                   
  Daniele di Nardo  2000      36.22  1:15.53      1:15.53   
  Mette Hyvärinen  2002      37.75  1:21.34      2:36.87   
  Kalle Kinnala  2001      42.01  1:29.04      4:05.91   
  Ronja Vallenius  2001      38.27  1:22.99      5:28.90   
                     
42  Kou Seka [2001]  2001              5:29.37   
  Kouvolan Uimarit                   
  Mathilda Kalenius  2002      37.02  1:17.91      1:17.91   
  Joonatan Lekander  2002      42.69  2:09.96      3:27.87   
  Sandra Kalenius  2003      43.31  1:20.17      4:48.04   
  Ossi Kleimola  2001      41.33  41.33      5:29.37   
                     
43  Swim4  2000              5:33.15   
  Swimming Jyväskylä                   
  Veeti Veijonen  2001      36.14  2:00.54      2:00.54   
  Viivi Merisalo  2002      1.01  48.63      2:49.17   
  Viivi Puolakka  2002      40.10  2:00.84      4:50.01   
  Aaron Fernando de la Rosa  2001      43.14  43.14      5:33.15   
                     
44  Vus-Vss 3  2000              5:33.66   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Viivi Koivisto  2002      42.10  2:12.78      2:12.78   
  Mari Hatunen  2001      52.69  1:27.24      3:40.02   
  Elmeri Ekström  2000      40.46  1:14.82      4:54.84   
  Joona Oksakari  2000      38.82  38.82      5:33.66   
                     
45  Vus-Vss 4  2000              5:41.74   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Minna Ingi  2002      40.02           
  Emma Lähteenmäki  2002      3:03.67  3:40.08      3:40.08   
  Robin Sundsten  2000      1:17.51  2:01.66      5:41.74   
  Ivar Malm  2001              5:41.74   
                     
46  Vus-Vss 5  2000              5:53.02   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Lotta Rinne  2001      42.82           
  Lumi Storm  2001      3:44.97  4:27.72      4:27.72   
  Aaro Kangasmaa  2001                 
  Felix Kallio  2001        5:53.02      5:53.02   
                     
47  Rius Seka Juniori  2000              6:07.91   
  Riihimäen Uimaseura                   
  Atte Lasmio  2001      39.56  1:22.19      1:22.19   
  Annika Heiskanen  2001      43.54  1:31.95      2:54.14   
  Elias Saarinen  2002      42.71  1:28.83      4:22.97   
  Outi Turunen  2002      49.62  1:44.94      6:07.91   
                     
48  Vus-Vss 6  2000              6:09.72   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Emily Majors  2002      44.00  1:43.04      1:43.04   
  Ellen Vuollet  2001      44.53  1:36.36      3:19.40   
  Eemeli Vehkakoski  2000      39.53  1:29.47      4:48.87   
  Jimi Jerohin  2001      37.00  1:20.85      6:09.72   
                     
49  Vus-Vss 7  2000              6:27.51   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Linnéa Nygård  2002      48.78  1:51.63      1:51.63   
  Meri Pikkala  2002      39.16  1:33.70      3:25.33   
  Carl-Eric Lindbäck  2001      42.58  1:30.68      4:56.01   
  Ali Khalili  2001      42.69  1:31.50      6:27.51   
                     
Poseidon 1  2001              DSQ   
  Poseidon                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Rius Seka 2 [2000]  2000              DSQ   
  Riihimäen Uimaseura                   
  Konsta Seppä  2001      36.09  1:15.80      1:15.80   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
Tatu Seka [2000]  2000              DSQ   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.21.08  Tulostuspäivämäärä  15 kesäkuu 2013 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  12:37 
 
Tulokset Täydellinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Rollo-uinnit    Tulostuspäivämäärä  15 kesäkuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  12:38   
  Järjestäjä  VUS-VSS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 kesäkuu 2013         
 
 
Laji 9, 100m Vu P12, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Koponen  2001  363  31.56        1:05.70   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Hermes Heikkilä  2001  356  31.19        1:06.14   
  Simmis Grani                   
                     
Joona Lehtonen  2001  348  31.73        1:06.69   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Tatu Hörkkö  2001  342  32.36        1:07.02   
  Uinti Tampere                   
                     
Joel Knaapi  2001  322  32.82        1:08.44   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Claes Fjellström  2001  296  34.18        1:10.35   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Atte Moilanen  2001  294  34.06        1:10.54   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Harry Zimmermann  2001  293  34.55        1:10.58   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Noa Mäkelä  2001    291  33.77        1:10.72   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
10  Aaron Antikainen  2001    291  33.52        1:10.73   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
11  Jaakko Reinonen  2001    289  33.58        1:10.90   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
12  Waltteri Valkeapää  2001    288  33.62        1:10.99   
  Raision Urheilijat                   
                     
13  Firas El-Idi  2001    287  33.46        1:11.08   
  Lahden Kaleva                   
                     
14  Kasper Envalds  2001    285  33.99        1:11.23   
  Poseidon                   
                     
15  Tuomas Jokinen  2001    281  34.70        1:11.56   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
16  Veeti Ruohtula  2001    277  33.64        1:11.96   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
17  Herman Widbom  2001    275  34.51        1:12.05   
  Simmis Grani                   
                     
18