Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Rollo-uinnit    Tulostuspäivämäärä  11 kesäkuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Hyvinkää    Tulostusaika  18:49   
  Järjestäjä  HyUS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  09 kesäkuu 2017         
 
 
Laji 1, 100m SU P13, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Danil Seksenov  2004  408  33.84        1:10.01   
  Vanders  1:12.04                 
                     
Santeri Pulkkinen  2004  362  34.59        1:12.86   
  Lahden Uimaseura  1:12.55                 
                     
Pavel Pankratov  2004  349  35.53        1:13.74   
  TaTu Tampere  1:12.54                 
                     
Miro Birkstedt  2004  331  36.19        1:15.07   
  TaTu Tampere  1:16.70                 
                     
Taavi Backman  2004  327  36.20        1:15.34   
  Lahden Uimaseura  1:15.69                 
                     
Joakim Kuhlberg  2004  323  36.83        1:15.64   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:16.07                 
                     
Mikael Hirsiniemi  2004  312  37.03        1:16.58   
  Aurajoen Uinti  1:18.39                 
                     
Konsta Kallio  2004  310  35.57        1:16.70   
  Uinti Tampere  1:15.31                 
                     
Akseli Maaranen  2004    308  37.02        1:16.83   
  Hyvinkään Uimaseura  1:16.64                 
                     
10  Eetu Salo  2004    305  37.19        1:17.10   
  Kouvolan Uimarit  1:19.53                 
                     
11  Seweryn Pastucha  2004    302  36.79        1:17.41   
  Raision Urheilijat  1:19.65                 
                     
12  Juuso Leppänen  2004    297  37.39        1:17.77   
  Aurajoen Uinti  1:17.19                 
                     
13  Veikka Ijäs  2004    294  37.40        1:18.05   
  Oulun Lohet  1:15.56                 
                     
14  Jaakko Pihlava  2004    294  37.90        1:18.08   
  Aurajoen Uinti  1:16.01                 
                     
15  Akseli Leppänen  2004    293  36.93        1:18.17   
  Cetus Espoo  1:17.62                 
                     
16  Aapo Kinnunen  2004    289  37.45        1:18.48   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:19.39                 
                     
17  Cedric Decena  2004    289  36.62        1:18.53   
  Oulun Lohet  1:17.38                 
                     
18  Riccardo Castagno  2004    286  38.12        1:18.77   
  Uinti Tampere  1:17.50                 
                     
19  Aapo Koskinen  2004    282  38.90        1:19.13   
  Lahden Uimaseura  1:19.15                 
                     
20  Niilo Kilpeläinen  2004    277  38.36        1:19.62   
  TaTu Tampere  1:20.93                 
                     
21  Tino Kaukonen  2004    273  38.07        1:19.98   
  HTU Stadi  1:21.87                 
                     
22  Oskar Tuominen  2004    270  38.47        1:20.30   
  Uinti Tampere  1:20.29                 
                     
23  Ilja Syrjä  2004    268  38.16        1:20.55   
  Uinti Tampere  1:20.60                 
                     
24  Joona Kuitu  2004    266  39.53        1:20.76   
  Simmis Wanda  1:21.49                 
                     
25  Oskari Cederqvist  2004    265  38.06        1:20.83   
  Nurmijärven Uinti  1:17.96                 
                     
26  Markus Veckman  2004    260  38.91        1:21.34   
  Swimming Jyväskylä  1:22.68                 
                     
27  Joonas Maaranen  2004    257  39.31        1:21.61   
  Hyvinkään Uimaseura  1:20.80                 
                     
28  Verneri Lehtovaara  2004    254  38.02        1:21.94   
  Salon Uimarit  1:20.60                 
                     
29  Jeremia Varonen  2004    252  39.87        1:22.22   
  Uimaseura Kaarina  1:21.56                 
                     
30  Jesse Hyppönen  2004    248  40.01        1:22.62   
  Lahden Uimaseura  1:22.92                 
                     
31  Roope Ollikainen  2004    246  39.83        1:22.84   
  Porin Uimaseura  1:19.52                 
                     
32  Einari Palmu  2004    245  40.09        1:22.98   
  Aurajoen Uinti  1:25.50                 
                     
33  Jesper Isomaa  2004    243  39.34        1:23.12   
  Loimaan Uimaseura  1:25.16                 
                     
34  Vilho Verronen  2004    241  40.28        1:23.41   
  Swimming Team Rauma  1:24.07                 
                     
35  Atte Nieminen  2004    240  40.67        1:23.55   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:23.70                 
                     
36  Onni Pajumäki  2004    238  40.34        1:23.72   
  Uinti Tampere  1:23.52                 
                     
37  Rasmus Koskela  2004    236  39.13        1:23.99   
  Oulun Uinti 1906  1:22.52                 
                     
38  Matteus Einiö  2004    236  39.12        1:24.02   
  Gladius Kirkkonummi  1:22.04                 
                     
39  Veerti Juurakko  2004    236  39.53        1:24.03   
  Cetus Espoo  1:23.31                 
                     
40  Henri Korpi  2004    229  41.54        1:24.78   
  Octopus Lohja  1:25.21                 
                     
41  Elmeri Aho  2004    229  40.13        1:24.82   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:23.25                 
                     
42  Luca Elshout  2004    223  41.93        1:25.54   
  Helsingfors Simsällskap  1:24.57                 
                     
43  Vili Rantasuo  2004    222  40.69        1:25.73   
  Oulun Lohet  1:22.23                 
                     
44  Antte Säilä  2004    220  39.68        1:25.96   
  Uinti Tampere  1:28.70                 
                     
45  Otto Nurminen  2004    219  41.19        1:26.09   
  Raision Urheilijat  1:26.73                 
                     
46  Leevi Jalava  2004    218  40.28        1:26.23   
  Swimming Team Rauma  1:24.24                 
                     
47  Alexander Nyman  2004    215  41.93        1:26.60   
  Hyvinkään Uimaseura  1:24.35                 
                     
48  Akseli Soini  2004    215  40.57        1:26.61   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:24.84                 
                     
49  Davin Lindholm  2004    214  41.39        1:26.80   
  Helsingin Uimarit  1:25.02                 
                     
50  Niilo Suhonen  2004    213  42.39        1:26.84   
  Swimming Jyväskylä  1:26.78                 
                     
51  Aarne Eskelinen  2004    213  42.64        1:26.88   
  Uinti Tampere  1:26.63                 
                     
52  Timo Elo  2004    211  41.63        1:27.24   
  Swimming Jyväskylä  1:24.27                 
                     
53  Joona Saloniemi  2004    207  41.74        1:27.70   
  TaTu Tampere  1:23.38                 
                     
54  Filip Jåfs  2004    206  40.68        1:27.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:23.31                 
                     
55  Lauri Huhtasalo  2004    205  42.56        1:28.04   
  Porin Uimaseura  1:27.68                 
                     
56  Leevi Pietiläinen  2004    204  42.30        1:28.09   
  Kuopion Uimaseura  1:26.53                 
                     
57  Ukko-Pekka Luomala  2004    204  42.13        1:28.17   
  Järvenpään Uintiklubi  1:25.65                 
                     
58  Viktor Asklöf  2004    202  43.12        1:28.47   
  Cetus Espoo  1:25.91                 
                     
59  Touko Riipinen  2004    201  41.47        1:28.60   
  Swimming Jyväskylä  1:28.79                 
                     
60  Matti Nätti  2004    201  43.35        1:28.62   
  Simmis Wanda  1:26.46                 
                     
61  Nikolai Em  2004    199  42.15        1:28.90   
  Oulun Lohet  1:28.96                 
                     
62  Olli Havia  2004    199  42.29        1:28.92   
  Salon Uimarit  1:27.70                 
                     
63  Osmo Mäkelä  2004    199  41.76        1:28.96   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:26.62                 
                     
64  Arttu Valonen  2004    197  42.49        1:29.13   
  ORCA Helsinki  1:28.61                 
                     
65  Juuso Pulkkinen  2004    195  42.58        1:29.43   
  Cetus Espoo  1:28.60                 
                     
66  Atte Leinonen  2004    193  42.08        1:29.85   
  Oulun Uinti 1906  1:26.50                 
                     
67  Rasmus Kalvik  2004    193  43.13        1:29.87   
  Ålands Simförening  1:26.25                 
                     
68  Yufei Meng  2004    191  41.99        1:30.04   
  Cetus Espoo  1:25.89                 
                     
69  Rasmus Rekola  2004    191  42.34        1:30.15   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:27.57                 
                     
70  Anton Petrov  2004    185  44.87        1:31.08   
  Helsingfors Simsällskap  1:28.19                 
                     
71  Justus Holtari  2004    183  44.35        1:31.35   
  Cetus Espoo  1:28.71                 
                     
72  Aku Hänninen  2004    181  43.76        1:31.69   
  ORCA Helsinki  1:28.25                 
                     
73  Jasper Nupponen  2004    174  43.31        1:32.87   
  Kuopion Uimaseura  1:27.55                 
                     
74  Mitja Vaikkola  2004    173  45.00        1:33.12   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:28.81                 
                     
75  Aleksi Hämäläinen  2004    171  44.87        1:33.55   
  Joensuun Uimaseura  1:27.45                 
                     
76  Joel Paukkonen  2004    165  44.50        1:34.55   
  Kuopion Uimaseura  1:27.90                 
                     
77  Eerik Rantanen  2004    159  47.02        1:35.78   
  Uimaseura Kaarina  1:28.28                 
                     
Onni Äijälä  2004              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura  1:14.06                 
                     
Miska Törmi  2004              DSQ   
  Octopus Lohja  1:27.15                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 2, 100m SU T12, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilma Leppähaara  2005  536  34.66        1:11.54   
  Nummelan Kisaajat  1:11.47                 
                     
Kukka Kangas  2005  482  36.30        1:14.11   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:17.11                 
                     
Sonila Selimi  2005  460  35.87        1:15.27   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:14.76                 
                     
Aino Hinkka  2005  458  35.07        1:15.36   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:14.86                 
                     
Fiona Laakso  2005  431  36.87        1:16.89   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:18.86                 
                     
Saara Niemi  2005  414  36.31        1:17.94   
  Oulun Uinti 1906  1:17.39                 
                     
Emilia Niemi  2005  398  37.58        1:18.95   
  Octopus Lohja  1:19.43                 
                     
Lilli Kulpakko  2005  385  38.01        1:19.88   
  Aurajoen Uinti  1:19.97                 
                     
Moona Korpikoski  2005    379  38.90        1:20.27   
  Nokian Pyry  1:18.60                 
                     
10  Laura Kousa  2005    372  37.89        1:20.80   
  Cetus Espoo  1:18.57                 
                     
11  Elina Ryynänen  2005    370  40.11        1:20.92   
  Simmis Wanda  1:20.91                 
                     
12  Tuuli Pippuri  2005    368  38.76        1:21.07   
  Cetus Espoo  1:23.52                 
                     
13  Lumi Luoma  2005    367  39.12        1:21.13   
  Nurmijärven Uinti  1:18.34                 
                     
14  Kira Lindroos  2005    363  39.16        1:21.41   
  Cetus Espoo  1:20.46                 
                     
15  Milla Karttunen  2005    362  38.97        1:21.52   
  Raision Urheilijat  1:22.19                 
                     
16  Karla Tiainen  2005    359  38.76        1:21.71   
  Simmis Wanda  1:22.54                 
                     
17  Ella Suominen  2005    358  39.29        1:21.79   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:24.66                 
                     
18  Maura Bergström  2005    356  40.22        1:21.97   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:21.28                 
                     
19  Milla Lempiälä  2005    356  39.79        1:22.00   
  Loimaan Uimaseura  1:21.75                 
                     
20  Aino Tamminen  2005    353  39.12        1:22.17   
  Lappeenrannan Uimarit  1:22.20                 
                     
21  Viivi Säntti  2005    353  39.55        1:22.23   
  Oulun Uinti 1906  1:22.89                 
                     
22  Maria Korkalainen  2005    351  40.28        1:22.35   
  Joensuun Uimaseura  1:24.64                 
                     
23  Julianna Kurkela  2005    351  39.57        1:22.36   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:25.99                 
                     
24  Kerttu Taponen  2005    351  39.83        1:22.38   
  Aurajoen Uinti  1:26.18                 
                     
25  Alma Hörkkö  2005    347  39.42        1:22.69   
  Simmis Wanda  1:22.52                 
                     
26  Sivi Juvakka  2005    343  40.73        1:23.00   
  Nokian Pyry  1:22.53                 
                     
27  Aino Lepola  2005    339  38.07        1:23.30   
  TaTu Tampere  1:21.16                 
                     
28  Salma Mäntynen  2005    336  39.90        1:23.59   
  Uimaseura Aquila  1:25.85                 
                     
29  Tilla Saarentaus  2005    334  40.05        1:23.76   
  Helsingin Uimarit  1:24.40                 
                     
30  Aino Koskelo  2005    333  39.64        1:23.80   
  Nurmijärven Uinti  1:20.88                 
                     
31  Tara Salli  2005    332  40.87        1:23.93   
  Uinti Tampere  1:26.33                 
                     
32  Laura Rajavaara  2005    330  40.04        1:24.06   
  Oulun Uinti 1906  1:22.73                 
                     
33  Milla Kähkönen  2005    327  40.91        1:24.34   
  Lahden Uimaseura  1:25.30                 
                     
34  Inger Isaksen  2005    327  40.67        1:24.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:23.13                 
                     
35  Riina Niemi  2005    326  40.32        1:24.38   
  Swimming Club Rovaniemi  1:23.90                 
                     
36  Ella-Olivia Tikkanen  2005    326  41.39        1:24.44   
  Oulun Uinti 1906  1:26.05                 
                     
37  Eevi-Maria Bogdanova  2005    324  40.59        1:24.60   
  Lahden Uimaseura  1:24.30                 
                     
38  Tiitu Koskinen  2005    322  40.88        1:24.73   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:29.01                 
                     
39  Maija Hinkkala  2005    321  41.15        1:24.86   
  Riihimäen Uimaseura  1:26.07                 
                     
40  Enni Kinnunen  2005    317  39.99        1:25.16   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:25.66                 
                     
41  Anna Hakkarainen  2005    315  40.84        1:25.33   
  Cetus Espoo  1:25.26                 
                     
41  Anna Lehmusvaara  2005    315  41.51        1:25.33   
  Simmis Wanda  1:26.97                 
                     
43  Inka Vahtola  2005    314  41.38        1:25.49   
  Cetus Espoo  1:23.78                 
                     
44  Minttu Kiili  2005    313  40.77        1:25.57   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:25.16                 
                     
45  Nelli Lehmijoki  2005    312  40.68        1:25.68   
  Nokian Pyry  1:26.02                 
                     
46  Silja Villanen  2005    310  40.69        1:25.81   
  Salon Uimarit  1:22.83                 
                     
47  Veera Korsoff  2005    306  41.52        1:26.24   
  Helsingfors Simsällskap  1:28.07                 
                     
48  Iida Vesa  2005    305  42.45        1:26.29   
  ORCA Helsinki  1:23.15                 
                     
49  Elina Turunen  2005    304  40.19        1:26.38   
  Oulun Uinti 1906  1:24.40                 
                     
50  Sofia Rinne  2005    302  41.12        1:26.54   
  Cetus Espoo  1:23.38                 
                     
51  Emma Nieminen  2005    300  41.89        1:26.81   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:29.14                 
                     
52  Jenna Nousiainen  2005    299  40.79        1:26.83   
  Nokian Pyry  1:22.39                 
                     
53  Milla Strandberg  2005    299  41.72        1:26.84   
  Vanders  1:30.47                 
                     
54  Elina Ruha  2005    298  41.42        1:26.95   
  Cetus Espoo  1:25.37                 
                     
54  Nelli Rauhanen  2005    298  41.88        1:26.95   
  Raision Urheilijat  1:28.07                 
                     
56  Ada Hakkarainen  2005    297  41.83        1:27.04   
  Helsingfors Simsällskap  1:24.96                 
                     
57  Säde Ryynänen  2005    297  42.11        1:27.09   
  Cetus Espoo  1:25.16                 
                     
58  Hilla Penttilä  2005    297  43.23        1:27.10   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:32.81                 
                     
59  Anniina Ahonen  2005    296  43.63        1:27.19   
  Hyvinkään Uimaseura  1:29.64                 
                     
60  Alexia Tahkola  2005    294  41.23        1:27.36   
  Oulun Lohet  1:22.80                 
                     
60  Teea Jestoi  2005    294  41.31        1:27.36   
  Kokkolan Uimaseura  1:30.45                 
                     
62  Melissa Miettinen  2005    293  41.95        1:27.50   
  Helsingin Uimarit  1:25.26                 
                     
63  Essi Vilhelmiina Virta  2005    292  41.58        1:27.52   
  Oulun Uinti 1906  1:27.21                 
                     
64  Essi Ahvenainen  2005    290  42.03        1:27.78   
  Vanders  1:24.49                 
                     
65  Celina Siggberg  2005    289  41.52        1:27.82   
  Cetus Espoo  1:25.87                 
                     
66  Meea Juntunen  2005    289  41.71        1:27.90   
  Tuusulan Uimaseura  1:28.93                 
                     
67  Rina Rantanen  2005    288  41.62        1:27.92   
  Cetus Espoo  1:26.37                 
                     
68  Maiju Huttunen  2005    288  42.05        1:27.94   
  Swimming Club Rovaniemi  1:25.93                 
                     
69  Siiri Pekkala  2005    287  42.08        1:28.07   
  Simmis Wanda  1:25.13                 
                     
70  Vilma Rintala  2005    286  42.79        1:28.17   
  Kokkolan Uimaseura  1:24.22                 
                     
71  Kukka Peill  2005    283  43.33        1:28.47   
  Cetus Espoo  1:31.98                 
                     
72  Aino Ollikainen  2005    280  43.49        1:28.78   
  Keuruun Toverit  1:30.01                 
                     
73  Matilda Holmlund  2005    279  41.92        1:28.84   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:32.91                 
                     
74  Iina Rissanen  2005    279  42.39        1:28.92   
  Vanders  1:28.05                 
                     
75  Aino Emilia Hankala  2005    277  41.90        1:29.13   
  Simmis Wanda  1:30.22                 
                     
76  Heidi Helenius  2005    275  44.08        1:29.36   
  Uinti Tampere  1:30.07                 
                     
77  Nicole Haakana  2005    275  43.48        1:29.37   
  Helsingfors Simsällskap  1:30.13                 
                     
78  Tuulia Harju  2005    273  42.41        1:29.57   
  Kokkolan Uimaseura  1:27.56                 
                     
79  Emmi Lapikisto  2005    272  43.58        1:29.66   
  Uinti Tampere  1:30.20                 
                     
80  Noora Suonsivu  2005    269  42.62        1:30.02   
  Porin Uimaseura  1:26.02                 
                     
81  Veera Hautamäki  2005    268  44.71        1:30.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:31.32                 
                     
82  Rebekka Aaltola  2005    266  42.51        1:30.28   
  Uinti Tampere  1:29.35                 
                     
83  Tatiana Sukhareva  2005    266  43.04        1:30.35   
  Vanders  1:30.88                 
                     
84  Elena Surakka  2005    266  43.85        1:30.36   
  Uinti Tampere  1:32.61                 
                     
85  Peppi Eskola  2005    265  43.67        1:30.39   
  Gladius Kirkkonummi  1:30.18                 
                     
86  Kaarina Rihte  2005    264  43.37        1:30.53   
  Cetus Espoo  1:32.30                 
                     
87  Pilvi Österman  2005    262  44.25        1:30.73   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:32.45                 
                     
88  Julia Minttu-Maria Tiensuu  2005    261  44.15        1:30.94   
  Kemin Uimaseura  1:30.71                 
                     
89  Veera Välivainio  2005    258  42.99        1:31.27   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:32.26                 
                     
90  Meri Luoma  2005    257  45.16        1:31.41   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:31.96                 
                     
91  Saara Seppälä  2005    256  43.97        1:31.49   
  Nummelan Kisaajat  1:32.97                 
                     
92  Juulia Sakomaa  2005    255  42.91        1:31.62   
  Lahden Uimaseura  1:29.84                 
                     
93  Emmi Ellonen  2005    254  44.62        1:31.66   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:31.08                 
                     
94  Milla Marttila  2005    252  44.40        1:31.90   
  Kempeleen Pyrintö  1:31.29                 
                     
95  Hanna Martola  2005    252  44.24        1:31.94   
  Cetus Espoo  1:31.20                 
                     
96  Nea Sainio  2005    251  44.52        1:32.02   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:31.14                 
                     
97  Hilla Wiemers  2005    251  44.97        1:32.05   
  ORCA Helsinki  1:32.09                 
                     
98  Enni Halttunen  2005    251  44.49        1:32.08   
  Uinti Tampere  1:31.05                 
                     
99  Henni Halme  2005    250  44.17        1:32.15   
  Uinti Tampere  1:30.52                 
                     
100  Kiia Metsäkonkola  2005    249  43.45        1:32.30   
  Salon Uimarit  1:32.96                 
                     
101  Vea Victoria Ramsten  2005    247  44.61        1:32.55   
  Porin Uimaseura  1:30.05                 
                     
102  Lidia Evans  2005    247  44.54        1:32.60   
  Swimming Club Vuokatti  1:28.97                 
                     
103  Ellen Kettunen  2005    245  44.95        1:32.76   
  Cetus Espoo  1:30.51                 
                     
103  Ronja Terävä  2005    245  45.19        1:32.76   
  Lappeenrannan Uimarit  1:29.51                 
                     
105  Vilma Utriainen  2005    245  45.08        1:32.79   
  Kempeleen Pyrintö  1:30.39                 
                     
106  Katariina Koivuranta  2005    243  45.01        1:33.13   
  Kempeleen Pyrintö  1:30.90                 
                     
107  Lotta Kaarre  2005    239  43.98        1:33.61   
  Kempeleen Pyrintö  1:32.19                 
                     
108  Rauha Heikkinen  2005    231  45.94        1:34.60   
  Helsingin Uimarit  1:31.81                 
                     
109  Vilja Saarinen  2005    231  44.75        1:34.64   
  Riihimäen Uimaseura  1:29.57                 
                     
110  Olivia Turtiainen  2005    230  46.24        1:34.76   
  Cetus Espoo  1:32.60                 
                     
111  Kaisa Heikkilä  2005    229  45.86        1:34.92   
  Lahden Uimaseura  1:32.16                 
                     
112  Céline Flöjt  2005    227  45.13        1:35.15   
  Ålands Simförening  1:31.98                 
                     
113  Jasmin Savonen  2005    227  46.31        1:35.26   
  Cetus Espoo  1:30.53                 
                     
114  Saana Hyvönen  2005    225  45.53        1:35.51   
  Lahden Uimaseura  1:30.48                 
                     
115  Milla Siira  2005    222  46.90        1:35.91   
  Kempeleen Pyrintö  1:32.65                 
                     
116  Veera Maijala  2005    209  44.54        1:37.86   
  Rauman Uimaseura  1:28.95                 
                     
117  Mette Peltola  2005    189  45.76        1:41.24   
  Raision Urheilijat  1:31.81                 
                     
Vilma Kiviniemi  2005              DNF   
  Oulun Uinti 1906  1:32.89                 
                     
Ida Kauppinen  2005              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit  1:23.27                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Nelli Laaksonen  2005              DSQ   
  Porin Uimaseura  1:25.92                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Roosa Tuomainen  2005              DSQ   
  Salon Uimarit  1:23.09                 
  SW 10.5 Seisominen altaan pohjassa               
                     
Saga Tuisku  2005              DSQ   
  Kemin Työväen Uimarit  1:31.40                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 3, 100m VU P11, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Aho  2006  269  34.59        1:12.66   
  Raision Urheilijat  1:13.99                 
                     
Tomi Silander  2006  261  35.44        1:13.40   
  Cetus Espoo  1:14.91                 
                     
Kalle Pesälä  2006  253  35.48        1:14.15   
  Kempeleen Pyrintö  1:16.42                 
                     
Aleksandr Logvin  2006  250  35.51        1:14.44   
  Vanders  1:16.82                 
                     
Konsta Kukkonen  2006  248  35.18        1:14.65   
  Kouvolan Uimarit  1:17.09                 
                     
Miko Saukkonen  2006  246  35.46        1:14.77   
  Kemin Uimaseura  1:18.47                 
                     
Lauri-Pekka Pakomäki  2006  245  35.91        1:14.88   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:15.56                 
                     
Risto Kallström  2006  242  35.77        1:15.26   
  Cetus Espoo  1:15.49                 
                     
Weeti Niemi  2006    238  36.63        1:15.67   
  Swimming Club Rovaniemi  1:18.94                 
                     
10  Konsta Rantasuo  2006    236  36.01        1:15.83   
  Oulun Lohet  1:16.23                 
                     
11  Nico Kulju  2006    232  36.87        1:16.25   
  Simmis Wanda  1:20.81                 
                     
12  Topias Muhonen  2006    228  36.28        1:16.76   
  Octopus Lohja  1:19.51                 
                     
13  Lauri Korpi  2006    220  37.15        1:17.66   
  Ilmajoen Kisailijat  1:20.77                 
                     
14  Sebastian Sojolin  2006    219  35.99        1:17.78   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:19.92                 
                     
15  Ilari Hatunen  2006    215  37.73        1:18.23   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:21.73                 
                     
16  Aaro Imppola  2006    214  37.24        1:18.42   
  Nurmijärven Uinti  1:23.61                 
                     
17  Erik Peuhkuri  2006    213  37.66        1:18.50   
  Oulun Uinti 1906  1:21.04                 
                     
18  Aleksi Metsäpelto  2006    213  37.60        1:18.51   
  Swimming Jyväskylä  1:21.65                 
                     
19  Aapo Nurminen  2006    212  38.03        1:18.63   
  Raision Urheilijat  1:25.56                 
                     
20  Mikael Böckerman  2006    212  37.07        1:18.65   
  Gladius Kirkkonummi  1:19.92                 
                     
21  Nikolai Teiramaa  2006    210  37.52        1:18.88   
  Helsingfors Simsällskap  1:20.07                 
                     
22  Tuomo Leinonen  2006    209  36.56        1:19.00   
  Haukiputaan Heitto  1:20.45                 
                     
23  Lukas Hannula  2006    208  38.17        1:19.06   
  Helsingin Uimarit  1:21.11                 
                     
24  Luka Valtonen  2006    205  37.92        1:19.53   
  Lappeenrannan Uimarit  1:24.51                 
                     
25  Lasse Niemi  2006    200  38.11        1:20.17   
  Helsingin Uimarit  1:19.64                 
                     
26  Veeti Salminen  2006    200  36.34        1:20.18   
  Someron Esa  1:18.54                 
                     
27  Max Snellman  2006    199  37.05        1:20.31   
  Cetus Espoo  1:19.25                 
                     
28  Iiro Räty  2006    193  36.84        1:21.08   
  Nokian Pyry  1:23.60                 
                     
29  Denis Katunov  2006    190  37.68        1:21.46   
  Lahden Uimaseura  1:29.46                 
                     
30  Ahti Halttunen  2006    190  37.74        1:21.54   
  Hyvinkään Uimaseura  1:23.48                 
                     
31  Johan Hujanen  2006    186  39.54        1:22.17   
  Simmis Grani  1:30.03                 
                     
32  Alex Mukkulainen  2006    182  38.27        1:22.76   
  Aurajoen Uinti  1:27.01                 
                     
33  Elmeri Kaihua  2006    181  37.63        1:22.85   
  Swimming Club Rovaniemi  1:31.21                 
                     
34  André Salmi  2006    178  39.39        1:23.38   
  Simmis Grani  1:31.28                 
                     
35  Alex Karlsson  2006    177  39.19        1:23.49   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:24.79                 
                     
36  Viacheslav Semenov  2006    176  38.15        1:23.56   
  Lahden Uimaseura  1:23.56                 
                     
37  Ruben Honko  2006    176  38.12        1:23.59   
  Swimming Jyväskylä  1:23.99                 
                     
38  Anton Passoja  2006    176  39.21        1:23.67   
  Nokian Pyry  1:23.37                 
                     
39  Aaro Tumanoff  2006    175  38.53        1:23.85   
  Helsingfors Simsällskap  1:28.27                 
                     
40  Onni Yrjälä  2006    173  39.64        1:24.05   
  Rauman Uimaseura  1:24.78                 
                     
41  Eetu Huuki  2006    172  38.61        1:24.23   
  Oulun Lohet  1:25.23                 
                     
41  Luca Ruusila  2006    172  40.63        1:24.23   
  Uinti Tampere  1:27.28                 
                     
43  Aarne Laurila  2006    172  40.49        1:24.24   
  Cetus Espoo  1:27.56                 
                     
44  Juuso Heikkola  2006    171  39.37        1:24.42   
  Uimaseura Aquila  1:26.95                 
                     
45  Matias Mäkinen  2006    171  39.71        1:24.45   
  Uinti Tampere  1:28.34                 
                     
46  Herkko Haussalo  2006    168  40.25        1:25.00   
  Oulun Lohet  1:27.01                 
                     
47  Ville Suojasto  2006    167  40.17        1:25.08   
  Raision Urheilijat  1:30.08                 
                     
48  Matias Saarinen  2006    167  38.34        1:25.12   
  Salon Uimarit  1:24.92                 
                     
49  Tommi Elers  2006    166  39.22        1:25.32   
  Porin Pyrintö  1:25.18                 
                     
50  Benjamin Winqvist  2006    164  39.37        1:25.65   
  Cetus Espoo  1:28.35                 
                     
51  Juha-Pekka Heikkinen  2006    162  40.14        1:25.96   
  Kajaanin Uimaseura  1:28.73                 
                     
52  Rasmus Ruotoistenmäki  2006    160  41.51        1:26.39   
  Uinti Tampere  1:31.04                 
                     
53  Joonatan Davie  2006    159  41.59        1:26.44   
  Aurajoen Uinti  1:28.07                 
                     
54  Ilari Palva  2006    155  40.54        1:27.16   
  Helsingfors Simsällskap  1:30.59                 
                     
55  Rasmus Kekola  2006    155  41.54        1:27.28   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:30.93                 
                     
56  Arttu Kortetjärvi  2006    155  40.34        1:27.31   
  Oulun Uinti 1906  1:31.12                 
                     
57  Hugo Aslak Samuli Haverinen  2006    154  40.55        1:27.42   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:22.04                 
                     
57  Matti Penttinen  2006    154  39.83        1:27.42   
  Nummelan Kisaajat  1:29.91                 
                     
59  Ivar Eklund  2006    153  41.93        1:27.59   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:28.61                 
                     
60  Sami Schrader  2006    152  40.30        1:27.88   
  Uinti Tampere  1:26.85                 
                     
61  Vladimir Tsvetkov  2006    151  41.53        1:28.00   
  Nurmijärven Uinti  1:31.36                 
                     
62  Veeti Heittokangas  2006    151  41.80        1:28.02   
  Uinti Tampere  1:28.75                 
                     
63  Aatto Korhonen  2006    146  41.04        1:29.00   
  Helsingin Uimarit  1:28.31                 
                     
64  Niko Antman  2006    139  41.85        1:30.50   
  Gladius Kirkkonummi  1:30.46                 
                     
65  Kasperi Miettinen  2006    138  41.97        1:30.69   
  Hyvinkään Uimaseura  1:29.79                 
                     
66  Jasu Caspar Haapaniemi  2006    135  41.92        1:31.24   
  Tuusulan Uimaseura  1:29.41                 
                     
67  Eino Jussinoja  2006    135  43.04        1:31.38   
  Swimming Team Rauma  1:31.69                 
                     
68  Olli Pesonen  2006    135  42.06        1:31.44   
  Helsingfors Simsällskap  1:31.86                 
                     
69  Saku Pietilä  2006    134  42.60        1:31.63   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:29.78                 
                     
70  Niklas Töyrylä  2006    132  43.16        1:32.05   
  Uinti Tampere  1:29.38                 
                     
71  Jani Ekman  2006    131  43.30        1:32.31   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:29.41                 
                     
72  Matias Seppä  2006    121  42.87        1:34.69   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:26.10                 
                     
Kalle Heinonen  2006              DNS   
  TaTu Tampere  1:27.36                 
                     
Leevi Saarinen  2006              DSQ   
  Uinti-Vakka  1:28.29                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Torsti Saarela  2006              DSQ   
  Vieskan Uimarit  1:25.99                 
  SW 10.6 Köydestä vetäminen               
                     
 
Laji 4, 100m VU T10, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mirelle Hirsiniemi  2007  397  33.48        1:10.82   
  Aurajoen Uinti  1:14.50                 
                     
Noora Tennilä  2007  329  36.25        1:15.35   
  Oulun Uinti 1906  1:17.13                 
                     
Kaisa Keränen  2007  325  36.73        1:15.69   
  Oulun Lohet  1:17.18                 
                     
Esra Ergüner  2007  318  36.33        1:16.21   
  Joensuun Uimaseura  1:20.84                 
                     
Aliisa Soini  2007  288  36.24        1:18.83   
  Rauman Uimaseura  1:24.03                 
                     
Annabella Karjalainen  2007  286  36.43        1:19.02   
  Oulun Lohet  1:22.87                 
                     
Joanna Högback  2007  285  36.31        1:19.08   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:23.07                 
                     
Hanni Koski  2007  278  37.13        1:19.75   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:23.88                 
                     
Aino Laine  2007    273  37.49        1:20.25   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:23.61                 
                     
10  Vieno Tikkanen  2007    268  38.16        1:20.72   
  Swimming Jyväskylä  1:24.59                 
                     
11  Kerttu Rantanen  2007    267  37.47        1:20.80   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:23.42                 
                     
12  Jenni Korkeamäki  2007    263  38.37        1:21.20   
  Cetus Espoo  1:25.04                 
                     
13  Nella Kortteinen  2007    258  38.05        1:21.76   
  Uinti Tampere  1:22.92                 
                     
14  Ines Pälviranta  2007    253  39.26        1:22.22   
  Uinti Tampere  1:25.08                 
                     
15  Ellen Krüger  2007    253  39.64        1:22.26   
  Oulun Lohet  1:24.91                 
                     
16  Sofia Palojärvi  2007    251  39.10        1:22.50   
  Swimming Club Rovaniemi  1:27.80                 
                     
17  Aino Ruotsalainen  2007    250  38.44        1:22.56   
  Lappeenrannan Uimarit  1:24.81                 
                     
18  Linnea Koski  2007    250  38.74        1:22.62   
  Aurajoen Uinti  1:23.39                 
                     
19  Enna Äyrämöinen  2007    246  37.42        1:23.04   
  Cetus Espoo  1:21.86                 
                     
20  Anni Mäki-Hokkonen  2007    245  37.63        1:23.12   
  Lappeenrannan Uimarit  1:21.22                 
                     
21  Siiri Haverinen  2007    245  39.78        1:23.14   
  Lahden Uimaseura  1:26.49                 
                     
22  Tuuli Peltola  2007    242  38.75        1:23.51   
  Raision Urheilijat  1:24.07                 
                     
23  Inka Hämäläinen  2007    242  39.22        1:23.52   
  Joensuun Uimaseura  1:24.44                 
                     
24  Ellen Lindell  2007    239  38.06        1:23.82   
  Cetus Espoo  1:23.72                 
                     
25  Saara Lehto  2007    238  40.38        1:23.91   
  Rauman Uimaseura  1:25.95                 
                     
26  Erin Heinikangas  2007    234  39.30        1:24.49   
  Rauman Uimaseura  1:28.34                 
                     
27  Aino Suomalainen  2007    233  39.12        1:24.58   
  Aurajoen Uinti  1:30.12                 
                     
28  Matilda Leppänen  2007    232  40.72        1:24.68   
  Cetus Espoo  1:26.90                 
                     
29  Minea Kumlander  2007    231  39.09        1:24.79   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:30.16                 
                     
30  Sofia Oksa  2007    228  40.58        1:25.18   
  Nummelan Kisaajat  1:24.69                 
                     
31  Emmi Salo  2007    228  40.22        1:25.22   
  Lappeenrannan Uimarit  1:28.90                 
                     
32  Anita Mäkinen  2007    227  40.97        1:25.27   
  Nummelan Kisaajat  1:30.71                 
                     
33  Hanna Törmä  2007    226  40.23        1:25.39   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:29.65                 
                     
34  Ebba Simberg  2007    225  38.69        1:25.59   
  Lahden Uimaseura  1:25.21                 
                     
35  Eevi Hirvasoja  2007    220  40.45        1:26.21   
  Haukiputaan Heitto  1:29.36                 
                     
36  Sinna Somppi  2007    219  40.83        1:26.37   
  Nokian Pyry  1:27.32                 
                     
37  Peppi Lehtinen  2007    218  39.66        1:26.45   
  Kankaanpään Uimarit  1:27.39                 
                     
38  Vilma Vatanen  2007    216  39.95        1:26.73   
  Joensuun Uimaseura  1:32.25                 
                     
39  Eevi Hirsi  2007    212  40.36        1:27.23   
  HTU Stadi  1:27.45                 
                     
40  Teela Saarentaus  2007    212  41.34        1:27.25   
  Helsingin Uimarit  1:25.60                 
                     
41  Iita Kimpimäki  2007    210  40.91        1:27.52   
  Haukiputaan Heitto  1:34.69                 
                     
42  Elli Isometsä  2007    210  41.16        1:27.59   
  Kankaanpään Uimarit  1:26.85                 
                     
43  Anni Frusti  2007    208  40.88        1:27.84   
  Nokian Pyry  1:31.45                 
                     
44  Naomi Leo  2007    206  40.33        1:28.05   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:36.19                 
                     
45  Neri Lätti  2007    204  42.27        1:28.40   
  Joensuun Uimaseura  1:33.11                 
                     
46  Iida Tawast  2007    203  40.39        1:28.46   
  Simmis Grani  1:29.95                 
                     
47  Jenny Uusitalo  2007    202  43.45        1:28.65   
  Cetus Espoo  1:37.59                 
                     
48  Emilia Tähkänen  2007    193  42.05        1:30.02   
  Uinti-Vakka  1:32.23                 
                     
49  Eevi Riekki  2007    193  41.86        1:30.09   
  Joensuun Uimaseura  1:33.15                 
                     
50  Armi Aurora Tavi  2007    190  39.86        1:30.52   
  Kemin Uimaseura  1:34.88                 
                     
51  Veera Nurmikolu  2007    188  42.07        1:30.75   
  Uinti Tampere  1:34.06                 
                     
52  Nella Imponen  2007    188  42.73        1:30.79   
  Aurajoen Uinti  1:37.63                 
                     
53  Eeva Luomaranta  2007    186  43.41        1:31.18   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:41.86                 
                     
54  Viivi Loimusto  2007    183  42.69        1:31.66   
  Salon Uimarit  1:36.93                 
                     
55  Hertta Nieminen  2007    180  43.59        1:32.17   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:33.56                 
                     
55  Veera Malmelin  2007    180  42.23        1:32.17   
  Nokian Pyry  1:33.86                 
                     
57  Rahma Ezzat  2007    179  43.74        1:32.25   
  Aurajoen Uinti  1:30.31                 
                     
58  Anja Miao  2007    179  41.19        1:32.36   
  Cetus Espoo  1:34.04                 
                     
59  Maija Leinonen  2007    176  44.10        1:32.88   
  Haukiputaan Heitto  1:37.69                 
                     
60  Milja Weckström  2007    174  42.71        1:33.13   
  Helsingin Uimarit  1:32.23                 
                     
61  Moona Simola  2007    171  43.47        1:33.69   
  Vesihelmen Uimaseura  1:38.63                 
                     
62  Adalmiina Levula  2007    171  47.16        1:33.79   
  Kankaanpään Uimarit  1:39.88                 
                     
63  Inka Ailanen  2007    170  44.06        1:33.85   
  Swimming Team Rauma  1:32.29                 
                     
64  Veera Oila  2007    170  43.69        1:33.93   
  Vanders  1:32.30                 
                     
65  Aava Näykki  2007    170  43.43        1:33.94   
  Kempeleen Pyrintö  1:34.30                 
                     
66  Iisa-Erika Auranen  2007    169  44.66        1:34.09   
  Uimaseura Aquila  1:39.64                 
                     
67  Vilma Saarimäki  2007    166  44.58        1:34.60   
  Raision Urheilijat  1:38.87                 
                     
68  Pinja Lepistö  2007    166  42.67        1:34.74   
  Helsingin Uimarit  1:41.26                 
                     
69  Oosa Tourunen  2007    164  44.57        1:34.97   
  Swimming Jyväskylä  1:37.27                 
                     
70  Elsa Pelkonen  2007    163  43.81        1:35.29   
  Vieskan Uimarit  1:35.72                 
                     
71  Agnes Ruusumo  2007    163  47.09        1:35.31   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:39.06                 
                     
72  Saima Peltonen  2007    159  45.57        1:35.92   
  Salon Uimarit  1:38.89                 
                     
73  Petra Soini  2007    159  45.15        1:36.11   
  Nokian Pyry  1:37.23                 
                     
74  Sini Saari  2007    156  44.64        1:36.56   
  Vieskan Uimarit  1:40.80                 
                     
75  Esther Reunala  2007    156  46.36        1:36.67   
  Octopus Lohja  1:38.49                 
                     
76  Joanna Ågren  2007    155  45.77        1:36.78   
  Vesihelmen Uimaseura  1:35.75                 
                     
77  Anna Salo  2007    154  45.37        1:37.04   
  Cetus Espoo  1:31.41                 
                     
78  Ennimaija Mäntynen  2007    152  43.08        1:37.53   
  Oulun Uinti 1906  1:40.44                 
                     
79  Hilla-Maaria Juhola  2007    151  47.37        1:37.66   
  Kankaanpään Uimarit  1:37.15                 
                     
80  Lotta Janhunen  2007    151  47.48        1:37.78   
  Oulun Lohet  1:38.89                 
                     
81  Kätlin Ploompuu  2007    150  45.05        1:37.99   
  Riihimäen Uimaseura  1:39.99                 
                     
82  Saaga Lehmus  2007    149  45.14        1:38.05   
  Lappeenrannan Uimarit  1:36.99                 
                     
83  Silvia Koskela  2007    149  45.57        1:38.09   
  Uinti Tampere  1:35.78                 
                     
84  Elina Jaako  2007    148  47.15        1:38.39   
  Oulun Uinti 1906  1:41.43                 
                     
85  Iina Pasuri  2007    147  46.04        1:38.44   
  Haukiputaan Heitto  1:39.06                 
                     
86  Kiia Koivisto  2007    146  48.77        1:38.68   
  Loimaan Uimaseura  1:36.97                 
                     
87  Amanda Ahinko  2007    141  45.50        1:39.96   
  Ålands Simförening  1:37.50                 
                     
88  Fia Metsola  2007    139  46.96        1:40.51   
  Ålands Simförening  1:39.73                 
                     
89  Olivia Porter  2007    135  46.31        1:41.30   
  Lahden Uimaseura  1:40.06                 
                     
90  Nova Larsson  2007    134  48.55        1:41.62   
  Ålands Simförening  1:39.57                 
                     
91  Emmiina Eho  2007    131  46.67        1:42.31   
  Uinti Tampere  1:35.63                 
                     
92  Mirella Mutikainen  2007    131  47.32        1:42.45   
  Helsingfors Simsällskap  1:40.11                 
                     
93  Aurora Änäkkälä  2007    128  48.35        1:43.09   
  Salon Uimarit  1:38.69                 
                     
94  Emma Olivia Mattila  2007    119  48.24        1:45.59   
  Oulun Uinti 1906  1:40.58                 
                     
Linn Nickels  2007              DNS   
  Gladius Kirkkonummi  1:41.75                 
                     
Emma Autio  2007              DNF   
  Oulun Lohet  1:26.86                 
                     
 
Laji 5, 200m SKU P12, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuomas Toppinen  2005  352  33.19  1:13.91  2:02.36    2:41.37   
  Aurajoen Uinti  2:45.64                 
                     
Eero Rautaporras  2005  329  33.31  1:16.93  2:06.12    2:45.03   
  Nokian Pyry  2:43.98                 
                     
Samuel Sainio  2005  313  38.69  1:21.90  2:11.86    2:47.73   
  Uinti Tampere  2:48.79                 
                     
Ajjuub Ezzat  2005  313  37.33  1:20.65  2:12.28    2:47.75   
  Aurajoen Uinti  2:45.16                 
                     
Topias Tynjä  2005  298  35.95  1:18.96  2:12.81    2:50.57   
  Lahden Uimaseura  2:56.24                 
                     
Sakari Korri  2005  279  37.51  1:21.95  2:16.02    2:54.39   
  Rauman Uimaseura  2:55.56                 
                     
Lucas Lydman  2005  273  35.33  1:20.15  2:15.73    2:55.67   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:03.20                 
                     
Leevi Kukkonen  2005  268  37.63  1:24.74  2:18.19    2:56.70   
  Kouvolan Uimarit  2:54.44                 
                     
Miklas Pikkuhuhta  2005    264  37.99  1:24.41  2:18.78    2:57.66   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  3:05.91                 
                     
10  Jimi Kojo  2005    262  37.64  1:26.81  2:17.31    2:58.12   
  Uimaseura Aquila  2:54.84                 
                     
11  Samuel Halminen  2005    261  38.19  1:26.25  2:19.87    2:58.17   
  Helsingfors Simsällskap  2:54.71                 
                     
12  Konsta Vainio  2005    259  40.27  1:28.48  2:18.31    2:58.84   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:05.12                 
                     
13  Akseli Liukkonen  2005    249  38.15  1:24.11  2:21.35    3:01.17   
  Uinti Tampere  3:02.64                 
                     
14  Eero Mäenpää  2005    243  38.84  1:23.45  2:24.37    3:02.55   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:05.63                 
                     
15  Veeti Valdolin  2005    236  41.53  1:28.02  2:24.24    3:04.46   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:09.73                 
                     
16  Aapo Tuhkanen  2005    233  39.54  1:25.96  2:23.76    3:05.08   
  Tuusulan Uimaseura  3:12.61                 
                     
17  Nooa Matela  2005    231  41.98  1:30.19  2:25.77    3:05.71   
  Lappeenrannan Uimarit  3:08.96                 
                     
18  Oliver Aspholm  2005    230  40.38  1:28.41  2:23.80    3:05.90   
  Uinti Tampere  3:07.59                 
                     
19  Luukas Laine  2005    228  42.44  1:31.72  2:24.06    3:06.47   
  Kampuksen Plaani  3:10.80                 
                     
20  Vilho Tikkanen  2005    227  41.77  1:32.08  2:26.86    3:06.76   
  Swimming Jyväskylä  3:06.94                 
                     
21  Elias Mikkonen  2005    226  42.58  1:29.67  2:26.22    3:07.08   
  Oulun Lohet  3:07.57                 
                     
22  Miska Sarkkinen  2005    225  42.09  1:29.82  2:26.59    3:07.21   
  Helsingin Uimarit  3:08.73                 
                     
23  Teo Mattelmäki  2005    223  45.71  1:29.70  2:29.16    3:07.72   
  Cetus Espoo  3:11.15                 
                     
24  Tuomas Hämäläinen  2005    223  42.47  1:32.97  2:27.42    3:07.79   
  Kuopion Uimaseura  3:03.33                 
                     
25  Stefan Saltykov  2005    222  42.56  1:28.34  2:27.77    3:08.23   
  Lahden Uimaseura  3:11.59                 
                     
26  Mio Heinola  2005    218  45.45  1:32.08  2:27.67    3:09.13   
  Nummelan Kisaajat  3:03.99                 
                     
27  Ivan Chupakhin  2005    217  41.11  1:28.25  2:26.54    3:09.64   
  Uinti Tampere  3:14.12                 
                     
28  Joonas Arponen  2005    215  40.36  1:30.37  2:30.78    3:10.02   
  Rauman Uimaseura  3:11.79                 
                     
29  Antti Musikka  2005    208  39.67  1:28.03  2:28.25    3:12.14   
  Vanders  3:02.85                 
                     
30  Maksim Amosov  2005    204  40.33  1:31.22  2:29.50    3:13.35   
  Aurajoen Uinti  3:10.53                 
                     
31  Valtteri Muranen  2005    204  41.60  1:29.67  2:31.16    3:13.57   
  Uimaseura Aquila  3:14.98                 
                     
32  Kasperi Jalonen  2005    197  41.92  1:37.54  2:30.14    3:15.80   
  Raision Urheilijat  3:13.13                 
                     
33  Juho Törmä  2005    196  48.92  1:35.06  2:34.55    3:16.05   
  Pihlava Työväen Urheilijat  3:14.65                 
                     
34  Jasper Oikarainen  2005    195  42.05  1:35.24  2:32.47    3:16.53   
  Raision Urheilijat  3:13.62                 
                     
35  Topi Fordell  2005    188  47.42  1:34.49  2:37.74    3:18.78   
  Swimming Club Vuokatti  3:14.40                 
                     
36  Daniel Kontula  2005    180  48.78  1:37.90  2:37.33    3:21.56   
  Uinti Tampere  3:13.43                 
                     
Nico Peltonen  2005              DNF   
  Hyvinkään Uimaseura  3:02.20                 
                     
Nikita Semach  2005              DSQ   
  Swimming Jyväskylä  2:59.08                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 6, 200m SKU T11, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ellen Kaituri  2006  450  36.31  1:20.72  2:06.86    2:44.55   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:49.19                 
                     
Louna Kasvio  2006  407  34.66  1:19.84  2:12.83    2:50.19   
  Cetus Espoo  2:49.12                 
                     
Wilma Sundt  2006  376  42.05  1:29.90  2:17.30    2:54.66   
  Cetus Espoo  2:56.40                 
                     
Tinka Tamminen  2006  361  40.04  1:24.43  2:17.76    2:57.14   
  Lahden Uimaseura  2:59.79                 
                     
Lotta Moilanen  2006  358  38.78  1:24.22  2:18.24    2:57.51   
  Oulun Uinti 1906  2:53.88                 
                     
Miina Torvikoski  2006  358  39.77  1:23.09  2:17.93    2:57.58   
  Kemin Uimaseura  2:55.32                 
                     
Daniela Lietzén  2006  355  39.11  1:23.35  2:16.03    2:58.15   
  Aurajoen Uinti  2:56.64                 
                     
Reeta Ollonen  2006  351  39.61  1:23.55  2:17.92    2:58.69   
  Haukiputaan Heitto  2:53.19                 
                     
Tiinu Tamminen  2006    347  40.66  1:27.91  2:19.29    2:59.37   
  Lahden Uimaseura  2:58.52                 
                     
10  Aino Välimaa  2006    333  40.20  1:26.67  2:24.62    3:01.87   
  Uinti Tampere  3:08.54                 
                     
11  Elsa Vira  2006    328  38.83  1:23.77  2:21.22    3:02.75   
  Aurajoen Uinti  3:03.19                 
                     
12  Katriina Kallio  2006    326  36.78  1:27.14  2:23.80    3:03.29   
  Raision Urheilijat  3:10.23                 
                     
13  Aino Kuusisto  2006    317  41.42  1:28.55  2:23.93    3:04.82   
  Nurmijärven Uinti  3:05.55                 
                     
14  Sara Seppänen  2006    313  42.15  1:28.64  2:24.07    3:05.67   
  Oulun Lohet  3:04.53                 
                     
15  Sini Mäkilä  2006    308  41.50  1:28.81  2:27.20    3:06.67   
  Raision Urheilijat  3:12.47                 
                     
16  Malin Lindblom  2006    302  41.14  1:30.81  2:29.26    3:07.94   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  3:11.52                 
                     
17  Pinja Junttari  2006    299  45.08  1:32.38  2:27.16    3:08.59   
  Kemin Työväen Uimarit  3:17.46                 
                     
18  Anni Turunen  2006    288  43.85  1:30.50  2:30.53    3:10.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:13.92                 
                     
19  Isla Leinonen  2006    286  42.72  1:29.59  2:27.34    3:11.31   
  Uinti Tampere  3:08.45                 
                     
20  Helmi Käkelä  2006    279  43.25  1:32.79  2:30.32    3:12.98   
  Tuusulan Uimaseura  3:15.33                 
                     
21  Fia Stenman  2006    278  43.43  1:30.19  2:31.73    3:13.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:18.54                 
                     
22  Anniina Kurvinen  2006    273  44.74  1:37.15  2:33.21    3:14.33   
  Lappeenrannan Uimarit  3:14.24                 
                     
23  Helmi Räsänen  2006    270  44.98  1:32.98  2:32.40    3:15.13   
  Simmis Grani  3:15.43                 
                     
24  Milla Kiviranta  2006    268  45.78  1:34.81  2:31.92    3:15.45   
  Vanders  3:24.92                 
                     
25  Annaliina Mänttäri  2006    263  44.11  1:34.17  2:34.44    3:16.69   
  Cetus Espoo  3:17.29                 
                     
26  Elli Lenkkeri  2006    256  42.57  1:39.19  2:34.90    3:18.46   
  Nurmijärven Uinti  3:20.83                 
                     
27  Iina Vänttinen  2006    250  50.64  1:42.83  2:36.43    3:20.14   
  Simmis Wanda  3:20.74                 
                     
28  Hannah Lamminmäki  2006    250  45.97  1:38.35  2:39.17    3:20.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:17.63                 
                     
29  Susanna Ryynänen  2006    245  46.23  1:39.40  2:36.68    3:21.39   
  Simmis Wanda  3:20.68                 
                     
30  Oona Lipponen  2006    244  47.94  1:39.53  2:39.97    3:21.75   
  Kemin Uimaseura  3:24.23                 
                     
31  Mirella Sauhula  2006    243  44.17  1:35.17  2:38.88    3:22.03   
  Aurajoen Uinti  3:23.99                 
                     
32  Emmi Nieminen  2006    230  48.65  1:39.80  2:40.60    3:25.88   
  Vanders  3:22.87                 
                     
Janina Paakkolanvaara  2006              DNS   
  Kemin Työväen Uimarit  3:16.61                 
                     
 
Laji 7, 4X50m VUV 2T+2P T10/P11, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Cetus 1  2006  18            2:19.23   
  Cetus Espoo  2:22.90                 
  Jenni Korkeamäki  2007      35.74        35.74   
  Enna Äyrämöinen  2007      37.53        1:13.27   
  Tomi Silander  2006      32.87        1:46.14   
  Risto Kallström  2006      33.09        2:19.23   
                     
Oulo 1  2006  14            2:19.78   
  Oulun Lohet  2:20.17                 
  Kaisa Keränen  2007      35.15        35.15   
  Annabella Karjalainen  2007      35.74        1:10.89   
  Herkko Haussalo  2006      36.29        1:47.18   
  Konsta Rantasuo  2006      32.60        2:19.78   
                     
AUi  2006  12            2:21.76   
  Aurajoen Uinti  2:24.81                 
  Joonatan Davie  2006      37.59        37.59   
  Alex Mukkulainen  2006      35.91        1:13.50   
  Linnea Koski  2007      36.41        1:49.91   
  Mirelle Hirsiniemi  2007      31.85        2:21.76   
                     
ÅSK 1  2006  10            2:26.28   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:27.01                 
  Lauri-Pekka Pakomäki  2006      34.77        34.77   
  Aino Laine  2007      36.41        1:11.18   
  Matias Seppä  2006      39.44        1:50.62   
  Kerttu Rantanen  2007      35.66        2:26.28   
                     
Laus 1  2006            2:26.94   
  Lahden Uimaseura  2:32.44                 
  Viacheslav Semenov  2006      36.98        36.98   
  Ebba Simberg  2007      38.64        1:15.62   
  Denis Katunov  2006      35.52        1:51.14   
  Siiri Haverinen  2007      35.80        2:26.94   
                     
RaisU  2006            2:27.87   
  Raision Urheilijat  2:39.94                 
  Lauri Aho  2006      33.41        33.41   
  Tuuli Peltola  2007      36.88        1:10.29   
  Aapo Nurminen  2006      35.89        1:46.18   
  Vilma Saarimäki  2007      41.69        2:27.87   
                     
UiTa 1  2006            2:28.37   
  Uinti Tampere  2:35.96                 
  Nella Kortteinen  2007      37.82        37.82   
  Ines Pälviranta  2007      37.01        1:14.83   
  Matias Mäkinen  2006      36.56        1:51.39   
  Luca Ruusila  2006      36.98        2:28.37   
                     
HU 1  2006            2:29.11   
  Helsingin Uimarit  2:43.92                 
  Lukas Hannula  2006      35.66        35.66   
  Milja Weckström  2007      40.29        1:15.95   
  Teela Saarentaus  2007      37.90        1:53.85   
  Lasse Niemi  2006      35.26        2:29.11   
                     
Cetus 2  2006              2:29.47   
  Cetus Espoo  2:31.06                 
  Ellen Lindell  2007      36.36        36.36   
  Matilda Leppänen  2007      39.87        1:16.23   
  Aarne Laurila  2006      36.06        1:52.29   
  Max Snellman  2006      37.18        2:29.47   
                     
Oulun Uinti  2006              2:29.47   
  Oulun Uinti 1906  2:34.02                 
  Noora Tennilä  2007      34.73        34.73   
  Ennimaija Mäntynen  2007      42.30        1:17.03   
  Arttu Kortetjärvi  2006      37.22        1:54.25   
  Erik Peuhkuri  2006      35.22        2:29.47   
                     
11  UKK  2006              2:29.72   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:41.42                 
  Sebastian Sojolin  2006      35.43        35.43   
  Hertta Nieminen  2007      38.83        1:14.26   
  Saku Pietilä  2006      40.30        1:54.56   
  Hanni Koski  2007      35.16        2:29.72   
                     
12  SWIM  2006              2:30.30   
  Swimming Jyväskylä  2:37.54                 
  Ruben Honko  2006      35.18        35.18   
  Vieno Tikkanen  2007      38.35        1:13.53   
  Oosa Tourunen  2007      42.19        1:55.72   
  Aleksi Metsäpelto  2006      34.58        2:30.30   
                     
13  Pyry  2006              2:30.93   
  Nokian Pyry  2:39.31                 
  Anton Passoja  2006      38.76        38.76   
  Iiro Räty  2006      34.78        1:13.54   
  Anni Frusti  2007                 
  Sinna Somppi  2007      2:30.93        2:30.93   
                     
14  LrU  2006              2:36.53   
  Lappeenrannan Uimarit  2:40.48                 
  Luka Valtonen  2006      36.35        36.35   
  Aino Ruotsalainen  2007      37.19        1:13.54   
  Emil Gaft  2006                 
  Anni Mäki-Hokkonen  2007      2:36.53        2:36.53   
                     
15  SGR  2006              2:37.56   
  Simmis Grani  2:43.47                 
  Johan Hujanen  2006      37.79        37.79   
  Iida Tawast  2007      39.61        1:17.40   
  André Salmi  2006      36.81        1:54.21   
  Fanny Vaenerberg  2007      43.35        2:37.56   
                     
16  UiTa 2  2006              2:38.12   
  Uinti Tampere  2:45.43                 
  Veera Nurmikolu  2007      40.14        40.14   
  Emmiina Eho  2007      42.50        1:22.64   
  Sami Schrader  2006      37.34        1:59.98   
  Veeti Heittokangas  2006      38.14        2:38.12   
                     
17  JoUS 1  2006              2:38.75   
  Joensuun Uimaseura  2:40.83                 
  Esra Ergüner  2007      34.94        34.94   
  Jesse Saarinen  2006      41.70        1:16.64   
  Veikka Hirvonen  2006      44.12        2:00.76   
  Vilma Vatanen  2007      37.99        2:38.75   
                     
18  SalU  2006              2:39.00   
  Salon Uimarit  2:45.75                 
  Joonatan Hietarinne  2006      39.73        39.73   
  Saima Peltonen  2007      43.41        1:23.14   
  Viivi Loimusto  2007      39.57        2:02.71   
  Matias Saarinen  2006      36.29        2:39.00   
                     
19  VUS-VSS  2006              2:39.74   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:45.61                 
  Joanna Högback  2007      35.87        35.87   
  Ida Koivulahti  2007      47.89        1:23.76   
  Viljo Varsanpää  2006      41.04        2:04.80   
  Ilari Hatunen  2006      34.94        2:39.74   
                     
20  Cetus 3  2006              2:39.99   
  Cetus Espoo  2:42.74                 
  Luis Valero de la Iglesia  2006      41.64        41.64   
  Jenny Uusitalo  2007      40.56        1:22.20   
  Anja Miao  2007      40.48        2:02.68   
  Benjamin Winqvist  2006      37.31        2:39.99   
                     
21  KU  2006              2:41.80   
  Kankaanpään Uimarit  2:43.27                 
  Elli Isometsä  2007      38.50        38.50   
  Max Lausi  2006      41.54        1:20.04   
  Valtteri Ihanamäki  2006      43.15        2:03.19   
  Peppi Lehtinen  2007      38.61        2:41.80   
                     
22  HSS 1  2006              2:47.44   
  Helsingfors Simsällskap  2:50.72                 
  Isla Vuohtoniemi  2007      45.32        45.32   
  Mirella Mutikainen  2007      48.09        1:33.41   
  Aaro Tumanoff  2006      39.56        2:12.97   
  Nikolai Teiramaa  2006      34.47        2:47.44   
                     
23  ÅSK 2  2006              2:47.47   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:50.46                 
  Minea Kumlander  2007      39.62        39.62   
  Ilari Linderborg  2006      48.03        1:27.65   
  Naomi Leo  2007                 
  Frans Sandblom  2006      2:47.47        2:47.47   
                     
24  UiTa 3  2006              2:49.40   
  Uinti Tampere  2:56.81                 
  Niklas Töyrylä  2006      40.70        40.70   
  Katri Kulovuori  2007      45.68        1:26.38   
  Silvia Koskela  2007      45.21        2:11.59   
  Rasmus Ruotoistenmäki  2006      37.81        2:49.40   
                     
25  HU 2  2006              2:50.26   
  Helsingin Uimarit  3:03.23                 
  Aatto Korhonen  2006      38.83        38.83   
  Sofie Apajasalo  2007      47.07        1:25.90   
  Pinja Lepistö  2007      42.87        2:08.77   
  Daniel Tapiovaara  2006      41.49        2:50.26   
                     
26  ÅSF  2006              2:51.00   
  Ålands Simförening  2:51.95                 
  Milo Bergman  2006      45.48        45.48   
  Måns Manelius  2006      39.22        1:24.70   
  Fia Metsola  2007      42.66        2:07.36   
  Amanda Ahinko  2007      43.64        2:51.00   
                     
27  RiUS  2006              3:00.04   
  Riihimäen Uimaseura  3:12.53                 
  Elias Tuukkanen  2006      43.16        43.16   
  Saaga Tuominen  2007      45.03        1:28.19   
  Joonatan Paalanen  2006      51.15        2:19.34   
  Kätlin Ploompuu  2007      40.70        3:00.04   
                     
JoUS 2  2006              DSQ   
  Joensuun Uimaseura  3:09.00                 
  Inka Hämäläinen  2007      38.99        38.99   
  Aleksi Ristola  2006      51.22        1:30.21   
  Antto Koppinen  2006      50.47        2:20.68   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
 
Laji 8, 4X100m VUV 2T+2P T12/P13, Loppukilpailut 10 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laus 1  2004  18            4:25.72   
  Lahden Uimaseura  4:29.58                 
  Santeri Pulkkinen  2004      28.33  59.63      59.63   
  Taavi Backman  2004      30.12  1:02.85      2:02.48   
  Tiinu Tamminen  2006      34.58  1:12.93      3:15.41   
  Juulia Sakomaa  2005      33.18  1:10.31      4:25.72   
                     
ÅSK 1  2004  14            4:28.61   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  4:32.17                 
  Aapo Kinnunen  2004      31.49  1:06.58      1:06.58   
  Sonila Selimi  2005      31.28  1:06.76      2:13.34   
  Kukka Kangas  2005      31.70  1:07.64      3:20.98   
  Rasmus Rekola  2004      31.39  1:07.63      4:28.61   
                     
AUi  2004  12            4:30.02   
  Aurajoen Uinti  4:32.22                 
  Juuso Leppänen  2004      31.18  1:06.01      1:06.01   
  Jaakko Pihlava  2004      31.44  1:06.00      2:12.01   
  Kerttu Taponen  2005      32.15  1:07.48      3:19.49   
  Elsa Vira  2006      32.87  1:10.53      4:30.02   
                     
Oulun Uinti  2004  10            4:32.87   
  Oulun Uinti 1906  4:34.20                 
  Saara Niemi  2005      31.57  1:06.83      1:06.83   
  Viivi Säntti  2005      31.42  1:07.46      2:14.29   
  Rasmus Koskela  2004      31.32  1:07.56      3:21.85   
  Atte Leinonen  2004      31.96  1:11.02      4:32.87   
                     
Cetus 1  2004            4:33.29   
  Cetus Espoo  4:35.04                 
  Veerti Juurakko  2004      33.04  1:10.07      1:10.07   
  Tuuli Pippuri  2005      32.33  1:07.41      2:17.48   
  Kira Lindroos  2005      32.32  1:06.61      3:24.09   
  Akseli Leppänen  2004      32.48  1:09.20      4:33.29   
                     
UiTa 1  2004            4:35.13   
  Uinti Tampere  4:32.15                 
  Konsta Kallio  2004      30.42  1:04.66      1:04.66   
  Rebekka Aaltola  2005      32.99  1:09.89      2:14.55   
  Riccardo Castagno  2004      30.64  1:05.41      3:19.96   
  Isla Leinonen  2006      35.41  1:15.17      4:35.13   
                     
HSS 1  2004            4:35.76   
  Helsingfors Simsällskap  4:35.60                 
  Veera Korsoff  2005      32.25  1:08.56      1:08.56   
  Waldemar Palombi  2004      31.79  1:08.06      2:16.62   
  Ada Hakkarainen  2005      33.31  1:11.14      3:27.76   
  Samuel Halminen  2005      31.45  1:08.00      4:35.76   
                     
RaisU 1  2004            4:36.53   
  Raision Urheilijat  4:39.90                 
  Seweryn Pastucha  2004      31.63  1:07.38      1:07.38   
  Nelli Rauhanen  2005      32.19  1:08.48      2:15.86   
  Milla Karttunen  2005      33.26  1:10.60      3:26.46   
  Otto Nurminen  2004      33.77  1:10.07      4:36.53   
                     
SalU  2004              4:36.76   
  Salon Uimarit  4:37.98                 
  Verneri Lehtovaara  2004      31.01  1:05.73      1:05.73   
  Olli Havia  2004      32.38  1:10.26      2:15.99   
  Silja Villanen  2005      33.74  1:10.68      3:26.67   
  Roosa Tuomainen  2005      33.53  1:10.09      4:36.76   
                     
10  HyUS  2004              4:36.92   
  Hyvinkään Uimaseura  4:39.51                 
  Joonas Maaranen  2004      30.80  1:04.99      1:04.99   
  Anniina Ahonen  2005      33.23  1:11.14      2:16.13   
  Akseli Maaranen  2004      29.81  1:03.81      3:19.94   
  Heli Kuisma  2006      35.72  1:16.98      4:36.92   
                     
11  Vanders I  2004              4:38.04   
  Vanders  4:37.28                 
  Danil Seksenov  2004      29.88  1:01.82      1:01.82   
  Leo Währn  2005      33.31  1:11.98      2:13.80   
  Essi Ahvenainen  2005      32.91  1:11.74      3:25.54   
  Milla Strandberg  2005      33.02  1:12.50      4:38.04   
                     
12  TaTU 1  2004              4:39.44   
  TaTu Tampere  4:40.10                 
  Pavel Pankratov  2004      30.82  1:03.59      1:03.59   
  Niilo Kilpeläinen  2004      30.99  1:05.16      2:08.75   
  Aino Lepola  2005      34.39  1:12.83      3:21.58   
  Kiia Alenius  2005      36.53  1:17.86      4:39.44   
                     
13  HU 1  2004              4:43.56   
  Helsingin Uimarit  4:44.77                 
  Tilla Saarentaus  2005      34.00  1:11.06      1:11.06   
  Leo Oksman  2004      35.01  1:14.06      2:25.12   
  Melissa Miettinen  2005      34.30  1:11.62      3:36.74   
  Davin Lindholm  2004      31.01  1:06.82      4:43.56   
                     
14  SiWa  2004              4:44.14   
  Simmis Wanda  4:41.89                 
  Karla Tiainen  2005      32.06  1:06.89      1:06.89   
  Matti Nätti  2004      35.43  1:14.36      2:21.25   
  Elina Ryynänen  2005      32.78  1:10.00      3:31.25   
  Rony Kulju  2004      34.75  1:12.89      4:44.14   
                     
15  SCR  2005              4:45.32   
  Swimming Club Rovaniemi  4:57.11                 
  Maiju Huttunen  2005      35.12  1:12.85      1:12.85   
  Riina Niemi  2005      32.48  1:08.08      2:20.93   
  Weeti Niemi  2006      36.98  1:15.68      3:36.61   
  Elmeri Kuulasmaa  2004      32.84  1:08.71      4:45.32   
                     
16  Cetus 3  2004              4:45.82   
  Cetus Espoo  4:45.28                 
  Viktor Asklöf  2004      33.65  1:11.73      1:11.73   
  Louna Kasvio  2006      33.22  1:11.70      2:23.43   
  Anna Hakkarainen  2005      33.35  1:09.63      3:33.06   
  Teo Mattelmäki  2005      35.00  1:12.76      4:45.82   
                     
17  UiTa 2  2004              4:45.85   
  Uinti Tampere  4:45.92                 
  Oskar Tuominen  2004      33.06  1:10.27      1:10.27   
  Samuel Sainio  2005      34.20  1:11.52      2:21.79   
  Tara Salli  2005      33.85  1:12.09      3:33.88   
  Aino Välimaa  2006      33.90  1:11.97      4:45.85   
                     
18  Laus 2  2004              4:45.96   
  Lahden Uimaseura  4:43.12                 
  Jesse Hyppönen  2004      32.36  1:07.77      1:07.77   
  Aapo Koskinen  2004      32.70  1:08.98      2:16.75   
  Milla Kähkönen  2005      35.12  1:13.63      3:30.38   
  Tinka Tamminen  2006      36.23  1:15.58      4:45.96   
                     
19  NU 1  2004              4:47.17   
  Nurmijärven Uinti  4:49.40                 
  Aino Koskelo  2005      32.95  1:09.97      1:09.97   
  Oskari Cederqvist  2004      33.44  1:10.28      2:20.25   
  Lumi Luoma  2005      34.48  1:12.78      3:33.03   
  Jan Byskov  2004      34.61  1:14.14      4:47.17   
                     
20  VUS-VSS 1  2004              4:48.56   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  4:42.43                 
  Inger Isaksen  2005      33.55  1:10.91      1:10.91   
  Veera Välivainio  2005      34.24  1:14.73      2:25.64   
  Filip Jåfs  2004      31.79  1:12.23      3:37.87   
  Lucas Lydman  2005      31.78  1:10.69      4:48.56   
                     
21  Oulo 1  2004              4:49.54   
  Oulun Lohet  4:47.89                 
  Veikka Ijäs  2004      32.80  1:08.92      1:08.92   
  Cedric Decena  2004      32.34  1:08.67      2:17.59   
  Alexia Tahkola  2005      34.30  1:14.64      3:32.23   
  Sara Seppänen  2006      36.17  1:17.31      4:49.54   
                     
22  ÅSK 3  2004              4:50.17   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  4:55.86                 
  Minttu Kiili  2005      33.22  1:10.68      1:10.68   
  Ella Suominen  2005      33.70  1:10.64      2:21.32   
  Veeti Valdolin  2005      36.80  1:16.45      3:37.77   
  Luka Laaksonen  2005      33.20  1:12.40      4:50.17   
                     
23  PUS  2004              4:51.50   
  Porin Uimaseura  4:48.49                 
  Noora Suonsivu  2005      34.86  1:14.54      1:14.54   
  Roope Ollikainen  2004      34.31  1:14.15      2:28.69   
  Nelli Laaksonen  2005      35.15  1:15.64      3:44.33   
  Lauri Huhtasalo  2004      30.56  1:07.17      4:51.50   
                     
24  ÅSK 2  2004              4:53.06   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  4:50.13                 
  Julianna Kurkela  2005      33.17  1:11.97      1:11.97   
  Fiona Laakso  2005      32.54  1:08.79      2:20.76   
  Eero Mäenpää  2005      34.37  1:14.70      3:35.46   
  Konsta Vainio  2005      36.28  1:17.60      4:53.06   
                     
25  UiTa 3  2004              4:54.41   
  Uinti Tampere  4:55.20                 
  Aarne Eskelinen  2004      34.52  1:12.43      1:12.43   
  Ilja Syrjä  2004      33.25  1:10.16      2:22.59   
  Emmi Lapikisto  2005      35.58  1:16.17      3:38.76   
  Heidi Helenius  2005      36.01  1:15.65      4:54.41   
                     
26  Laus 3  2004              4:55.05   
  Lahden Uimaseura  4:56.90                 
  Topias Tynjä  2005      33.87  1:10.73      1:10.73   
  Stefan Saltykov  2005      34.93  1:13.28      2:24.01   
  Eevi-Maria Bogdanova  2005      35.33  1:12.99      3:37.00   
  Saana Hyvönen  2005      38.33  1:18.05      4:55.05   
                     
27  Cetus 2  2004              4:56.85   
  Cetus Espoo  4:50.72                 
  Nuutti Laitinen  2004      34.51  1:15.33      1:15.33   
  Inka Vahtola  2005      34.80  1:13.46      2:28.79   
  Wilma Sundt  2006      35.20  1:14.90      3:43.69   
  Juuso Pulkkinen  2004      33.89  1:13.16      4:56.85   
                     
28  HSS 2  2004              4:57.59   
  Helsingfors Simsällskap  5:02.43                 
  Nicole Haakana  2005      36.55  1:16.24      1:16.24   
  Luca Elshout  2004      34.95  1:14.07      2:30.31   
  Maj Kajander  2005      35.16  1:13.74      3:44.05   
  Anton Petrov  2004      34.96  1:13.54      4:57.59   
                     
29  Oulo 2  2004              4:58.98   
  Oulun Lohet  5:01.86                 
  Vili Rantasuo  2004      33.57  1:09.77      1:09.77   
  Nikolai Em  2004      32.61  1:11.22      2:20.99   
  Saana Uusitalo  2005      35.50  1:16.64      3:37.63   
  Iina Tapaninen  2006      37.49  1:21.35      4:58.98   
                     
30  RaUS 1  2004              4:59.22   
  Rauman Uimaseura  4:59.84                 
  Sakari Korri  2005      31.49  1:06.88      1:06.88   
  Veera Maijala  2005      36.23  1:19.08      2:25.96   
  Anni Törmänen  2005      36.13  1:17.66      3:43.62   
  Joonas Arponen  2005      35.24  1:15.60      4:59.22   
                     
31  JoUS 1  2004              5:04.73   
  Joensuun Uimaseura  5:02.43                 
  Maria Korkalainen  2005      33.60  1:09.33      1:09.33   
  Frans Riekki  2005      36.40  1:18.64      2:27.97   
  Aleksi Hämäläinen  2004      32.97  1:11.40      3:39.37   
  Viivi Pesonen  2006      39.23  1:25.36      5:04.73   
                     
32  RaisU 2  2004              5:04.96   
  Raision Urheilijat  4:57.50                 
  Sini Mäkilä  2006      34.00  1:12.64      1:12.64   
  Jasper Oikarainen  2005      36.67  1:18.55      2:31.19   
  Katriina Kallio  2006      35.55  1:16.38      3:47.57   
  Kasperi Jalonen  2005      35.65  1:17.39      5:04.96