Tulokset Täydellinen - Pelkistetty 
 
  Kilpailu  Rollo-uinnit    Tulostuspäivämäärä  29 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Lahti    Tulostusaika  19:00   
  Järjestäjä  LaUS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  08 kesäkuu 2018         
 
 
Laji 1, 100m SU P13, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Ajjuub Ezzat  2005  Aurajoen Uinti    34.30        1:11.49   
Eero Rautaporras  2005  Nokian Pyry    34.44        1:13.21   
Sakari Korri  2005  Rauman Uimaseura    34.51        1:13.26   
Tuomas Toppinen  2005  Aurajoen Uinti    35.23        1:13.70   
Joonas Arponen  2005  Rauman Uimaseura    36.41        1:15.83   
Aapo Tuhkanen  2005  Tuusulan Uimaseura    35.71        1:15.93   
Nico Peltonen  2005  Hyvinkään Uimaseura    36.67        1:16.16   
Lucas Lydman  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    35.07        1:16.51   
Miklas Pikkuhuhta  2005  Uimaseura Kangasalan Kuohu    36.38        1:16.98   
10  Teo Mattelmäki  2005  Cetus Espoo    37.29        1:17.62   
11  Oliver Aalto-Hardy  2005  Ålands Simförening    36.60        1:18.09   
12  Topias Tynjä  2005  Lahden Uimaseura    37.11        1:18.14   
13  Samuel Sainio  2005  Uinti Tampere    37.35        1:18.68   
14  Antti Musikka  2005  Vanders    36.99        1:18.73   
15  Arttu Venemies  2005  Swimming Jyväskylä    37.90        1:19.18   
16  Juho Törmä  2005  Porin Uimaseura    37.73        1:19.58   
17  Leevi Kukkonen  2005  Kouvolan Uimarit    37.64        1:20.04   
18  Jimi Kojo  2005  Uimaseura Aquila    38.01        1:20.19   
19  Leo Währn  2005  Vanders    37.67        1:20.60   
20  Sisu Sorri  2005  Swimming Jyväskylä    37.59        1:20.67   
21  Akseli Liukkonen  2005  Uinti Tampere    38.74        1:21.40   
22  Daniel Kontula  2005  Uinti Tampere    38.42        1:21.58   
23  Mio Heinola  2005  Nummelan Kisaajat    39.30        1:21.62   
23  Roni Heikkinen  2005  Oulun Uinti 1906    38.52        1:21.62   
25  Ivan Chupakhin  2005  Uinti Tampere    38.31        1:21.98   
26  Eero Mäenpää  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    39.09        1:22.07   
27  Aleksanteri Nissinen  2005  Swimming Jyväskylä    39.21        1:22.41   
28  Oliver Aspholm  2005  Uinti Tampere    39.24        1:22.74   
29  Joni Routamo  2005  Hämeenlinnan Uimaseura    39.08        1:23.07   
30  Tuomas Romsi  2005  Kemin Uimaseura    38.21        1:23.19   
31  Maksim Amosov  2005  Aurajoen Uinti    37.77        1:23.46   
32  Juho Herva  2005  Hyvinkään Uimaseura    38.43        1:24.02   
33  Adrian Kaslin  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    39.87        1:24.21   
34  Lauri Siurua  2005  Oulun Uinti 1906    39.97        1:24.41   
35  Julius Sandelin  2005  Rauman Uimaseura    39.90        1:24.67   
35  Santeri Salonen  2005  Heinolan Isku    39.30        1:24.67   
37  Nooa Matela  2005  Lappeenrannan Uimarit    39.85        1:24.91   
38  Nikita Semach  2005  Swimming Jyväskylä    40.12        1:24.97   
39  Vladislav Shavyrin  2005  Uimaseura Aquila    40.34        1:25.37   
40  Niko Nokikuru  2005  Riihimäen Uimaseura    40.01        1:25.51   
41  Veikka Leväsalo  2005  Helsingfors Simsällskap    39.96        1:25.66   
42  Luka Laaksonen  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    40.27        1:25.71   
43  Veikko Kauhanen  2005  Simmis Grani    40.50        1:25.75   
44  Nardi Gabriel Orenshtein  2005  Aurajoen Uinti    40.17        1:26.09   
45  Stefan Saltykov  2005  Lahden Uimaseura    41.45        1:26.19   
46  Serhat Kalin  2005  ORCA Helsinki    38.42        1:26.40   
47  Joa Metsola  2005  Ålands Simförening    40.24        1:26.55   
48  Joel Korte  2005  Swimming Team Rauma    39.14        1:26.82   
49  Valtteri Muranen  2005  Uimaseura Aquila    40.65        1:26.89   
50  Nuutti Vienonen  2005  Salon Uimarit    40.41        1:26.90   
51  Topi Fordell  2005  Swimming Club Vuokatti    40.75        1:26.93   
52  Aarni Linderborg  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    40.63        1:26.96   
53  Riku Huuhka  2005  Lahden Uimaseura    42.53        1:27.34   
53  Veeti Valdolin  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    42.25        1:27.34   
55  Konsta Vainio  2005  Aurajoen Uinti    41.48        1:27.56   
55  Maksim Karvanen  2005  Lahden Uimaseura    41.06        1:27.56   
57  Patrik Reiman  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    41.58        1:27.62   
58  Arto Pulkkinen  2005  Lahden Uimaseura    41.69        1:27.65   
59  Eeli Partanen  2005  Cetus Espoo    40.22        1:28.05   
60  Salomo Pihlaja  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    42.36        1:28.07   
61  Ivan Kovalchuk  2005  Aurajoen Uinti    40.47        1:28.25   
62  Konsta Kauppinen  2005  Joensuun Uimaseura    40.84        1:28.26   
63  Markus Koskinen  2005  TaTu Tampere    40.59        1:28.49   
64  Elias Mikkonen  2005  Oulun Lohet    43.17        1:28.54   
65  Valtteri Niemimuukko  2005  Riihimäen Uimaseura    42.19        1:28.73   
66  Miro Järvinen  2005  Kouvolan Uimarit    43.10        1:29.40   
67  Adam Björkstrand  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    42.19        1:29.56   
68  William Fagerstedt  2005  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit    41.93        1:29.80   
69  Sampo Nord  2005  Vanders    41.87        1:29.89   
70  Miska Sarkkinen  2005  Helsingin Uimarit    41.59        1:29.93   
71  Frans Riekki  2005  Joensuun Uimaseura    42.66        1:30.43   
72  Artturi Väänänen  2005  Oulun Uinti 1906    42.32        1:30.66   
73  Urho Käkelä  2005  Tuusulan Uimaseura    44.96        1:34.72   
Aaron Pirinen  2005  Järvenpään Uintiklubi            DSQ   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Aron Forslund  2005  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Jasper Oikarainen  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            DSQ   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 2, 100m SU T12, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Lotta Moilanen  2006  Oulun Uinti 1906    35.55        1:13.99   
Louna Kasvio  2006  Cetus Espoo    36.26        1:14.10   
Reeta Ollonen  2006  Haukiputaan Heitto    36.19        1:14.68   
Elsa Vira  2006  Aurajoen Uinti    36.16        1:15.42   
Fia Stenman  2006  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    35.98        1:15.70   
Wilma Sundt  2006  Cetus Espoo    37.43        1:18.07   
Aino Kuusisto  2006  Nurmijärven Uinti    38.87        1:19.01   
Kaisla Korvonen  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    38.11        1:19.22   
Daniela Lietzén  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    38.88        1:19.61   
10  Aino Välimaa  2006  Uinti Tampere    38.20        1:19.68   
11  Tiinu Tamminen  2006  Lahden Uimaseura    38.45        1:19.71   
12  Tinka Tamminen  2006  Lahden Uimaseura    38.16        1:19.76   
13  Janina Granberg  2006  Cetus Espoo    38.64        1:20.15   
14  Isla Leinonen  2006  Uinti Tampere    38.48        1:20.21   
15  Milla Vuolteenaho  2006  Kankaanpään Uimarit    39.04        1:20.25   
16  Jenna Juhola  2006  Rauman Uimaseura    37.67        1:20.80   
17  Ellen Kaituri  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    38.57        1:20.90   
18  Elli Lenkkeri  2006  Uinti Hyvinkää    39.51        1:21.55   
19  Mirella Sauhula  2006  Aurajoen Uinti    39.85        1:22.46   
20  Laura Saarela  2006  Nurmijärven Uinti    39.82        1:22.77   
20  Sara Seppänen  2006  Oulun Lohet    39.55        1:22.77   
22  Hilla Känkänen  2006  Porin Uimaseura    40.18        1:22.96   
23  Maria Karvonen  2006  Simmis Wanda    41.01        1:23.77   
24  Annaliina Mänttäri  2006  Cetus Espoo    40.61        1:23.84   
25  Anni Turunen  2006  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    40.66        1:23.95   
26  Malin Lindblom  2006  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit    40.72        1:24.08   
27  Amanda Nilsson  2006  Cetus Espoo    40.63        1:24.34   
28  Tiia Mielonen  2006  Nivalan Saukot    39.08        1:24.40   
29  Helmi Käkelä  2006  Tuusulan Uimaseura    40.53        1:24.89   
30  Vilma Vepsäläinen  2006  Kuopion Uimaseura    41.00        1:25.04   
31  Anni Kärkkäinen  2006  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    40.39        1:25.47   
32  Eerika Kivistö  2006  Swimming Team Rauma    41.18        1:25.62   
33  Tilda Aaltonen  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    40.79        1:25.81   
34  Cécilia Richard  2006  Cetus Espoo    41.09        1:26.13   
35  Emmi Nieminen  2006  Vanders    41.27        1:26.22   
36  Wilma Turpeinen  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    41.01        1:26.39   
37  Elvira Lydén  2006  Uinti Tampere    41.13        1:26.42   
38  Hannah Lamminmäki  2006  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    41.54        1:26.63   
38  Helmi Räsänen  2006  Simmis Grani    41.36        1:26.63   
40  Iina Vänttinen  2006  Simmis Wanda    41.15        1:26.68   
41  Veera Ele  2006  Aurajoen Uinti    40.41        1:26.80   
42  Heta Kosunen  2006  Cetus Espoo    42.31        1:26.87   
43  Emilia Rahola  2006  Porin Uimaseura    41.56        1:27.34   
44  Piia Lahtinen  2006  Uinti Tampere    41.03        1:27.65   
45  Jenni Konnu  2006  Uinti Imatra    41.71        1:27.80   
46  Susanna Ryynänen  2006  Simmis Wanda    41.92        1:27.91   
47  Sofie Nauklér  2006  Simmis Grani    41.96        1:27.98   
48  Anna Kortesalmi  2006  Rovaniemen Uimaseura    41.44        1:28.00   
49  Anna Hynönen  2006  Uinti Tampere    42.05        1:28.17   
50  Emilia Ruusu  2006  Haminan Uimaseura    41.51        1:28.18   
51  Iida Vartiainen  2006  Aurajoen Uinti    41.87        1:28.35   
52  Malla Kostiainen  2006  Cetus Espoo    41.56        1:28.45   
53  Enni Tammilehto  2006  Cetus Espoo    42.77        1:28.80   
54  Ariel Julienne Jämsen  2006  Helsingfors Simsällskap    42.28        1:28.89   
55  Veera Westerlund  2006  Uimaseura Aquila    42.32        1:28.92   
56  Oosa Mattila  2006  Simmis Wanda    42.36        1:29.06   
57  Ellen Williamsson  2006  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    41.86        1:29.15   
58  Rebekka Ritmala  2006  Vanders    42.73        1:29.26   
59  Jeanette Ingberg  2006  Octopus Lohja    42.65        1:29.68   
60  Sofia Lepistö  2006  Mikkelin Uimaseura    43.11        1:29.69   
61  Kia Mäennenä  2006  Cetus Espoo    42.48        1:29.70   
62  Katriina Kallio  2006  Raision Urheilijat    42.60        1:29.78   
63  Veera Hautamäki  2006  Raision Urheilijat    42.85        1:30.00   
64  Milana Virtanen  2006  Uinti Tampere    42.97        1:30.22   
65  Anniina Kurvinen  2006  Lappeenrannan Uimarit    43.57        1:30.46   
66  Iisa-lotta Rantaniitty  2006  Cetus Espoo    45.17        1:30.52   
66  Milja Korhonen  2006  Nurmijärven Uinti    42.48        1:30.52   
68  Lily Päivänen  2006  Helsingfors Simsällskap    42.18        1:30.82   
69  Iina Hulkki  2006  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    43.58        1:30.95   
70  Emmi Halonen  2006  Vanders    42.82        1:31.31   
71  Mathilda Heikiö  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    40.14        1:31.67   
72  Ella Kostiainen  2006  Helsingfors Simsällskap    43.97        1:31.71   
73  Malva Salmelin  2006  Salon Uimarit    42.90        1:31.74   
74  Heli Kuisma  2006  Hyvinkään Uimaseura    42.67        1:31.76   
75  Joanna Salonen  2006  Uinti Tampere    43.45        1:31.90   
76  Vilja Takalo  2006  Kajaanin Uimaseura    44.21        1:32.97   
77  Mia Karolina Müürsepp  2006  Aurajoen Uinti    44.06        1:33.37   
78  Merete Lätti  2006  Joensuun Uimaseura    44.12        1:33.83   
Lila Niskala  2006  Uinti Tampere            DSQ   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Pinja Junttari  2006  Kemin Työväen Uimarit            DSQ   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Sini Mäkilä  2006  Raision Urheilijat            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 3, 100m VU P11, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Lev Vlasov  2007  TaTu Tampere    32.63        1:09.34   
Nooa Kaunisto  2007  Kemin Uimaseura    33.00        1:11.04   
Felix Kandolin  2007  Aurajoen Uinti    32.42        1:11.82   
Otso Heikkinen  2007  Helsingin Uimarit    33.82        1:12.77   
Joonas Pulkkinen  2007  Lahden Uimaseura    35.50        1:13.01   
Roope Koskela  2007  Raision Urheilijat    34.86        1:13.16   
Eetu Autio  2007  Uimaseura Aquila    34.47        1:13.97   
Leevi Pixa  2007  Helsingfors Simsällskap    35.58        1:14.00   
Samu Herronen  2007  Kokkolan Uimaseura    33.64        1:14.41   
10  Väinö Hinkka  2007  Uimaseura Kangasalan Kuohu    35.90        1:14.63   
11  Juho Rosenström  2007  Uimaseura Kangasalan Kuohu    35.37        1:14.77   
12  Tuukka Orre  2007  Kajaanin Uimaseura    35.59        1:15.87   
13  Joona Talja  2007  Uimaseura Kangasalan Kuohu    35.32        1:16.00   
14  Albert Laakkonen  2007  Uinti Tampere    36.04        1:16.38   
15  Daniel Kajava  2007  Uimaseura Helsinki    35.84        1:16.87   
16  Juho Kallio  2007  Porin Uimaseura    36.70        1:17.54   
17  Julius Linde  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    37.66        1:19.24   
18  Leevi Väyrynen  2007  Oulun Uinti 1906    38.34        1:20.06   
19  Joona Korpikoski  2007  Nokian Pyry    37.34        1:20.46   
20  Jasu Nieminen  2007  Loimaan Uimaseura    36.91        1:20.47   
21  Valtteri Pellinen  2007  Uinti Tampere    36.56        1:20.62   
22  Ilmari Nieminen  2007  Cetus Espoo    38.34        1:20.77   
23  Lauri Valtanen  2007  Simmis Wanda    38.15        1:21.26   
24  Oiva Koppelmäki  2007  Hyvinkään Uimaseura    38.43        1:21.60   
25  Amos Mäkilä  2007  Simmis Grani    39.18        1:21.81   
26  Ilja Belov  2007  Simmis Wanda    38.10        1:21.95   
27  Ossi Tikka  2007  Aurajoen Uinti    37.00        1:21.99   
28  Aaron Qvisén  2007  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    39.34        1:22.31   
29  Lenni Syvänen  2007  Cetus Espoo    38.87        1:22.59   
30  Roope Käär  2007  Raision Urheilijat    38.92        1:23.33   
31  Tuukka Visto  2007  Riihimäen Uimaseura    39.83        1:23.59   
32  Rasmus Karjalainen  2007  Lappeenrannan Uimarit    38.79        1:23.65   
33  Topias Partinen  2007  Joensuun Uimaseura    39.37        1:24.52   
34  Nuutti Kerkkänen  2007  Joensuun Uimaseura    38.64        1:24.79   
35  Nicky Rajala  2007  Kokkolan Uimaseura    38.91        1:25.23   
36  Aati Karhu  2007  Uimaseura Aquila    39.54        1:25.26   
37  Akseli Kellman  2007  Mikkelin Uimaseura    39.86        1:25.28   
38  Rasmus Kinnunen  2007  Kemin Työväen Uimarit    39.73        1:25.65   
39  Eelis Lummaa  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    39.47        1:25.80   
40  Oskari Tavast  2007  Seinäjoen Uimarit-58    38.74        1:26.07   
41  Raman Bajalan  2007  Lahden Uimaseura    39.18        1:26.20   
42  Eelis Hietala  2007  Swimming Jyväskylä    40.36        1:26.37   
43  Elias Salo  2007  Vesihelmen Uimaseura    40.32        1:26.52   
44  Oskari Hakkarainen  2007  Swimming Club Vuokatti    39.93        1:26.62   
45  Eduard Chirica  2007  Oulun Uinti 1906    39.71        1:26.70   
46  Lauri Junttari  2007  Kemin Työväen Uimarit    38.86        1:26.75   
47  Leevi Sammalmaa  2007  Vieskan Uimarit    40.05        1:26.84   
48  Veikko Seppänen  2007  Lappeenrannan Uimarit    40.71        1:26.93   
49  Miklas Sarkkinen  2007  Helsingin Uimarit    40.09        1:27.14   
50  Aukusti Ketonen  2007  Mikkelin Uimaseura    40.10        1:28.21   
51  Antti Turunen  2007  Oulun Uinti 1906    40.49        1:28.24   
52  Alvar Kankare  2007  Aurajoen Uinti    39.87        1:28.33   
53  Otto Vauhkonen  2007  Cetus Espoo    40.64        1:28.38   
54  Eetu Niemi  2007  Octopus Lohja    39.91        1:28.40   
55  Sean Salli  2007  Uinti Tampere    39.88        1:28.47   
56  Roope Piironen  2007  Loimaan Uimaseura    41.18        1:29.02   
57  Joonas Keränen  2007  Cetus Espoo    40.81        1:29.15   
58  Niklas Tikkanen  2007  TaTu Tampere    40.55        1:29.20   
59  Eetu Kahelin  2007  Oulun Lohet    40.70        1:29.40   
60  Niko Kumpulainen  2007  Oulun Uinti 1906    40.82        1:29.76   
61  Eetu Vehmas  2007  Nokian Pyry    39.83        1:29.83   
62  Eemeli Salo  2007  Uimaseura Kangasalan Kuohu    41.66        1:30.90   
63  Topias Toivanen  2007  Cetus Espoo    40.49        1:30.91   
64  Aapo Mononen  2007  Joensuun Uimaseura    41.54        1:31.37   
65  Anton Ylikoski  2007  Pihlava Työväen Urheilijat    42.03        1:31.41   
66  Niklas Kujansuu  2007  Helsingfors Simsällskap    41.37        1:31.62   
67  Aapo Alaniska  2007  Oulun Uinti 1906    41.22        1:32.20   
68  Lenni Nevalainen  2007  Cetus Espoo    43.04        1:32.40   
69  Lauri Juvonen  2007  Kuopion Uimaseura    42.29        1:32.55   
70  Max Hyvärinen  2007  Aurajoen Uinti    40.32        1:33.94   
Joonas Keränen  2007  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Leo Nieminen  2007  ORCA Helsinki            DSQ   
  SW 5.2 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
                     
 
Laji 4, 100m VU T10, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Vilja Säntti  2008  Oulun Uinti 1906    33.88        1:13.51   
Riialiina Kiljala  2008  Vieskan Uimarit    34.90        1:14.88   
Ella Hynönen  2008  Lappeenrannan Uimarit    35.95        1:17.23   
Malla Hämäläinen  2008  Vieskan Uimarit    37.21        1:18.41   
Venla Holma  2008  Loimaan Uimaseura    36.24        1:18.56   
Anri Parviainen  2008  Joensuun Uimaseura    36.61        1:18.63   
Sofia Räihä  2008  Swimming Jyväskylä    37.57        1:22.45   
Nella Hämäläinen  2008  Vieskan Uimarit    39.75        1:24.08   
Viivi Elonen  2008  Swimming Team Rauma    39.94        1:24.24   
10  Linnea Heikkilä  2008  Simmis Grani    40.40        1:24.71   
11  Eerika Häcklin  2008  Haukiputaan Heitto    38.83        1:25.00   
12  Lotta Torppa  2008  Oulun Uinti 1906    39.80        1:25.48   
13  Eedi Imppola  2008  Uinti Hyvinkää    40.52        1:25.58   
14  Nana Murtomäki  2008  Seinäjoen Uimarit-58    38.87        1:26.20   
15  Liisi Lehtiö  2008  Lahden Uimaseura    40.28        1:26.25   
16  Lotta Luotola  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    42.82        1:26.96   
17  Amanda Ruusuvaara  2008  Uimaseura Kaarina    40.78        1:27.17   
18  Emilia Wall  2008  Simmis Wanda    40.98        1:27.65   
19  Olivia Riekki  2008  Oulun Uinti 1906    40.47        1:27.74   
20  Sira Katavisto  2008  ORCA Helsinki    38.55        1:27.79   
21  Sagdiana Rakhimova  2008  Raision Urheilijat    42.94        1:27.85   
22  Aino Sarvilahti  2008  Lappeenrannan Uimarit    40.90        1:28.52   
23  Iiris Myllymäki  2008  TaTu Tampere    41.70        1:28.59   
24  Veera Knuutila  2008  Aurajoen Uinti    40.58        1:28.70   
25  Nelli Kiho  2008  Swimming Jyväskylä    42.96        1:29.48   
26  Sara Jaatinen  2008  Joensuun Uimaseura    40.91        1:29.79   
27  Emma Tieaho  2008  Nokian Pyry    41.10        1:29.80   
28  Miina-anniina Härkänen  2008  Lappeenrannan Uimarit    41.20        1:29.81   
29  Laura Lehtoila  2008  ORCA Helsinki    41.35        1:30.07   
30  Rebecca Mäkinen  2008  Uinti Tampere    41.27        1:30.30   
31  Mikaela Heiman  2008  Simmis Wanda    41.75        1:30.64   
32  Jonna Kurki  2008  Simmis Wanda    41.45        1:30.71   
33  Martta Mäkinen  2008  Uimaseura Kangasalan Kuohu    43.20        1:30.75   
34  Tiia Mattila  2008  Uinti-Vakka    44.55        1:31.12   
35  Nea Nirhamo  2008  Loimaan Uimaseura    42.57        1:31.21   
36  Kaisa Heikkinen  2008  Raision Urheilijat    42.16        1:31.56   
37  Iina Kellokoski  2008  Swimming Jyväskylä    41.31        1:31.62   
38  Oona Valtonen  2008  TaTu Tampere    42.31        1:32.08   
39  Jade Brelo  2008  Cetus Espoo    41.69        1:32.27   
40  Fiia Immonen  2008  Vanders    41.50        1:32.28   
41  Albertiina Kotkaniemi  2008  Seinäjoen Uimarit-58    40.49        1:32.37   
42  Helka Känkänen  2008  Porin Uimaseura    41.68        1:32.90   
43  Lumia Ele  2008  Aurajoen Uinti    43.02        1:33.12   
44  Maija Mikkonen  2008  Uimaseura Kangasalan Kuohu    41.49        1:33.57   
45  Sofia Maude  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    43.23        1:33.58   
46  Eerika Savulahti  2008  Riihimäen Uimaseura    43.14        1:33.91   
47  Anna Rajakangas  2008  Oulun Uinti 1906    44.38        1:33.93   
47  Iiris Pajamo  2008  Simmis Wanda    42.47        1:33.93   
49  Julia Luomakortes  2008  Seinäjoen Uimarit-58    41.91        1:34.54   
50  Hanna Vänni  2008  Uinti Tampere    43.41        1:34.63   
51  Senja Pakkanen  2008  Kankaanpään Uimarit    43.90        1:35.14   
52  Selma Ala-Karvia  2008  Uinti Tampere    44.20        1:35.26   
53  Jasmiina Laitinen  2008  Aurajoen Uinti    40.13        1:35.38   
54  Saga Linnosaari  2008  Cetus Espoo    41.72        1:35.58   
55  Lotta Järvinen  2008  Lahden Uimaseura    42.77        1:35.84   
56  Iina Pihlaja  2008  Raision Urheilijat    45.43        1:36.37   
57  Enni Lytz  2008  Swimming Club Rovaniemi    44.24        1:36.39   
58  Kaisa Hakala  2008  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    44.55        1:36.49   
59  Ella Määttä  2008  Joensuun Uimaseura    43.29        1:36.53   
60  Minttu Mäkihannu  2008  TaTu Tampere    43.30        1:36.59   
61  Iida Pennanen  2008  TaTu Tampere    44.90        1:36.77   
62  Matilda Jokinen  2008  Loimaan Uimaseura    43.95        1:37.08   
63  Emma Lahti  2008  Vanders    44.84        1:37.50   
64  Hazel Liuska  2008  Helsingin Uimarit    43.31        1:38.19   
65  Awa Laukkanen  2008  Lahden Uimaseura    43.63        1:39.37   
66  Nicola Burman  2008  Joensuun Uimaseura    45.28        1:40.18   
67  Lotta Turunen  2008  Cetus Espoo    44.37        1:40.44   
68  Saga Räikkönen  2008  Aurajoen Uinti    45.30        1:40.55   
69  Saara Pakomäki  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    46.73        1:40.63   
70  Lotta Koskinen  2008  Lahden Uimaseura    46.20        1:41.37   
71  Armi Hakkarainen  2008  Vanders    46.15        1:42.43   
72  Saara Virtanen  2008  Kouvolan Uimarit    48.27        1:45.57   
Auroora Kurttila  2008  Haukiputaan Heitto            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Hilma Mannersalo  2008  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Iida-carita Niskanen  2008  Vieskan Uimarit            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 5, 200m SKU P12, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Kalle Pesälä  2006  Kempeleen Pyrintö    34.75  1:18.34  2:07.12    2:46.24   
Lauri-pekka Pakomäki  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    34.94  1:19.05  2:07.22    2:46.66   
Konsta Kukkonen  2006  Kouvolan Uimarit    35.45  1:21.73  2:10.81    2:50.52   
Lauri Aho  2006  Raision Urheilijat    37.26  1:23.91  2:13.54    2:51.29   
Risto Kallström  2006  Cetus Espoo    35.82  1:21.07  2:14.08    2:51.37   
Konsta Rantasuo  2006  Oulun Lohet    35.08  1:21.12  2:11.53    2:52.76   
Erik Peuhkuri  2006  Oulun Uinti 1906    39.91  1:25.19  2:17.07    2:55.86   
Tomi Silander  2006  Cetus Espoo    38.14  1:22.80  2:18.34    2:57.35   
Ilari Hatunen  2006  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    40.20  1:27.21  2:17.53    2:57.62   
10  Lauri Korpi  2006  Ilmajoen Kisailijat    35.91  1:22.96  2:19.32    2:57.64   
11  Joonatan Davie  2006  Aurajoen Uinti    39.95  1:23.34  2:21.80    2:59.17   
12  Max Snellman  2006  Cetus Espoo    38.63  1:26.91  2:21.25    3:02.55   
13  Denis Katunov  2006  Lahden Uimaseura    43.19  1:30.34  2:21.74    3:02.89   
14  Miko Saukkonen  2006  Kemin Uimaseura    38.40  1:25.37  2:23.44    3:03.72   
15  Ilari Palva  2006  Helsingfors Simsällskap    40.56  1:28.69  2:24.77    3:04.61   
16  Mikael Böckerman  2006  Gladius Kirkkonummi    37.74  1:26.38  2:24.63    3:04.98   
17  Weeti Niemi  2006  Swimming Club Rovaniemi    39.86  1:34.14  2:24.28    3:05.37   
18  Sebastian Sojolin  2006  TaTu Tampere    38.71  1:31.59  2:22.70    3:06.10   
19  Herkko Haussalo  2006  Oulun Lohet    40.13  1:29.00  2:24.50    3:06.46   
20  Veeti Salminen  2006  Someron Esa    40.87  1:32.05  2:24.88    3:06.74   
21  Aarne Laurila  2006  Cetus Espoo    39.45  1:27.24  2:28.67    3:07.24   
22  Onni Lehtimäki  2006  Kuopion Uimaseura    38.76  1:28.40  2:24.61    3:07.60   
23  Ahti Halttunen  2006  Hyvinkään Uimaseura    45.05  1:32.69  2:26.73    3:07.73   
24  Alex Mukkulainen  2006  Aurajoen Uinti    41.67  1:32.70  2:25.36    3:07.79   
25  Tuomo Leinonen  2006  Haukiputaan Heitto    43.41  1:32.42  2:23.52    3:08.61   
26  Pirkka Pyry Pyykkö  2006  Uinti Tampere    40.55  1:32.30  2:26.23    3:09.71   
27  Iiro Räty  2006  Nokian Pyry    39.12  1:29.82  2:28.75    3:10.07   
28  Santeri Holmberg  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    42.55  1:32.56  2:29.34    3:10.41   
29  Väinö Pitkänen  2006  Uinti Tampere    41.03  1:30.95  2:26.40    3:10.92   
30  Aaro Imppola  2006  Uinti Hyvinkää    40.17  1:32.88  2:28.94    3:11.06   
31  Joona Jakoaho  2006  Hyvinkään Uimaseura    41.12  1:36.47  2:29.04    3:11.42   
32  Matias Saarinen  2006  Salon Uimarit    42.17  1:30.63  2:25.96    3:12.90   
33  Vilho Okkonen  2006  Rauman Uimaseura    46.68  1:35.77  2:30.13    3:13.80   
34  Lasse Niemi  2006  Helsingin Uimarit    40.87  1:31.39  2:28.94    3:13.84   
35  Sami Schrader  2006  Uinti Tampere    45.13  1:35.31  2:31.96    3:14.63   
36  Aapo Nurminen  2006  Raision Urheilijat    41.06  1:30.79  2:32.85    3:14.80   
37  Jani Ekman  2006  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit    38.83  1:30.20  2:27.26    3:14.81   
38  Luka Valtonen  2006  Lappeenrannan Uimarit    41.13  1:31.09  2:30.03    3:14.83   
39  Casper Kvist  2006  Nokian Pyry    41.35  1:33.12  2:26.22    3:14.94   
40  Benjamin Winqvist  2006  Cetus Espoo    41.03  1:35.55  2:31.02    3:15.26   
41  Christian Nummi  2006  Helsingfors Simsällskap    43.42  1:34.52  2:32.68    3:15.35   
42  Onni Yrjälä  2006  Rauman Uimaseura    40.64  1:30.58  2:31.43    3:17.77   
43  Luis Valero De La Iglesia  2006  Cetus Espoo    47.98  1:37.85  2:34.26    3:19.78   
44  Aleksi Metsäpelto  2006  Swimming Jyväskylä    42.45  1:33.19  2:33.58    3:19.95   
45  Saku Pietilä  2006  Uimaseura Kangasalan Kuohu    43.91  1:40.38  2:35.04    3:22.87   
46  Milo Bergman  2006  Ålands Simförening    49.77  1:42.18  2:40.78    3:27.31   
Boris Minkovski  2006  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Torsti Saarela  2006  Vieskan Uimarit            DSQ   
  SW 9.3 Viestijoukkueen väärä uintijärjestys (su, ru, pu, vu)               
                     
 
Laji 6, 200m SKU T11, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Kerttu Rantanen  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    34.89  1:19.06  2:09.95    2:47.85   
Mirelle Hirsiniemi  2007  Aurajoen Uinti    33.26  1:18.74  2:08.63    2:49.11   
Jenni Korkeamäki  2007  Cetus Espoo    35.25  1:20.72  2:14.93    2:54.67   
Hanni Koski  2007  Uimaseura Kangasalan Kuohu    37.61  1:23.25  2:16.93    2:56.04   
Aliisa Soini  2007  Rauman Uimaseura    35.78  1:20.56  2:15.77    2:58.97   
Emmi Salo  2007  Lappeenrannan Uimarit    37.98  1:23.83  2:20.01    2:59.21   
Kaisa Keränen  2007  Oulun Lohet    39.53  1:28.24  2:20.52    3:00.15   
Noora Tennilä  2007  Oulun Uinti 1906    35.89  1:26.57  2:18.44    3:00.89   
Esra Ergüner  2007  Joensuun Uimaseura    37.91  1:26.34  2:19.23    3:01.15   
10  Tuuli Peltola  2007  Raision Urheilijat    41.11  1:31.37  2:20.47    3:03.22   
11  Matilda Leppänen  2007  Cetus Espoo    40.14  1:32.38  2:20.59    3:03.49   
12  Enna Äyrämöinen  2007  Cetus Espoo    37.36  1:23.09  2:20.21    3:03.60   
13  Anna Salo  2007  Cetus Espoo    36.67  1:24.77  2:23.29    3:04.11   
14  Ruut Salmi  2007  Oulun Lohet    38.86  1:27.49  2:23.69    3:04.63   
15  Annabella Karjalainen  2007  Oulun Lohet    41.32  1:30.05  2:23.23    3:04.75   
16  Siiri Haverinen  2007  Lahden Uimaseura    43.05  1:33.84  2:22.99    3:05.26   
17  Erin Heinikangas  2007  Rauman Uimaseura    38.34  1:31.38  2:22.54    3:05.44   
18  Ebba Simberg  2007  Lahden Uimaseura    38.90  1:26.86  2:22.51    3:05.47   
19  Anni Mäki-Hokkonen  2007  Lappeenrannan Uimarit    39.59  1:28.97  2:22.68    3:05.59   
20  Hanna Törmä  2007  Porin Uimaseura    41.55  1:31.64  2:25.12    3:06.59   
21  Anni Frusti  2007  Nokian Pyry    42.49  1:30.87  2:26.67    3:07.39   
22  Iina Ekholm  2007  Helsingfors Simsällskap    39.04  1:28.97  2:26.01    3:07.50   
23  Veera Malmelin  2007  Nokian Pyry    40.46  1:30.23  2:27.00    3:09.03   
24  Aino Laine  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    38.96  1:29.24  2:27.64    3:09.49   
25  Emilyn Alexandra Savolainen  2007  Cetus Espoo    41.53  1:34.89  2:24.34    3:09.90   
26  Iida Tawast  2007  Simmis Grani    40.29  1:30.60  2:24.27    3:09.92   
27  Vieno Tikkanen  2007  Swimming Jyväskylä    43.03  1:32.00  2:26.76    3:10.24   
28  Aino Ruotsalainen  2007  Lappeenrannan Uimarit    38.68  1:29.68  2:27.71    3:10.86   
29  Anita Mäkinen  2007  Nummelan Kisaajat    38.61  1:32.28  2:26.34    3:10.90   
30  Linnea Koski  2007  Aurajoen Uinti    41.08  1:31.22  2:28.12    3:11.26   
31  Iita Kimpimäki  2007  Haukiputaan Heitto    40.72  1:33.61  2:27.21    3:11.34   
32  Sofia Oksa  2007  Nummelan Kisaajat    41.24  1:30.11  2:27.04    3:11.77   
33  Teela Saarentaus  2007  Helsingin Uimarit    42.94  1:32.25  2:28.45    3:12.56   
34  Anja Miao  2007  Cetus Espoo    41.11  1:35.44  2:29.61    3:12.66   
35  Hertta Nieminen  2007  Uimaseura Kangasalan Kuohu    43.13  1:35.18  2:29.41    3:13.93   
36  Aino Suomalainen  2007  Aurajoen Uinti    41.46  1:33.09  2:31.43    3:14.48   
37  Ellen Lindell  2007  Cetus Espoo    40.22  1:30.96  2:32.31    3:14.83   
38  Vilma Vatanen  2007  Joensuun Uimaseura    43.26  1:36.73  2:31.49    3:15.15   
39  Aino Ruottinen  2007  Uinti Tampere    43.23  1:32.29  2:28.51    3:15.88   
40  Ines Pälviranta  2007  Uinti Tampere    42.08  1:36.76  2:33.30    3:16.38   
41  Eevi Hirvasoja  2007  Haukiputaan Heitto    44.88  1:38.28  2:33.71    3:16.61   
42  Saara Lehto  2007  Rauman Uimaseura    38.29  1:30.67  2:33.47    3:16.68   
43  Inka Hämäläinen  2007  Joensuun Uimaseura    47.12  1:39.31  2:31.61    3:18.18   
44  Lotta Janhunen  2007  Oulun Lohet    42.65  1:35.81  2:32.72    3:18.63   
45  Eevi Riekki  2007  Joensuun Uimaseura    41.19  1:33.80  2:36.77    3:18.88   
46  Minea Kumlander  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    46.43  1:37.74  2:35.91    3:19.30   
47  Iina Pasuri  2007  Haukiputaan Heitto    47.22  1:43.25  2:39.36    3:19.70   
48  Hilla-maaria Juhola  2007  Porin Uimaseura    45.21  1:39.65  2:36.48    3:21.54   
49  Iida Kemppainen  2007  Kajaanin Uimaseura    44.77  1:37.33  2:39.35    3:23.67   
50  Emma Autio  2007  Oulun Lohet    48.68  1:40.13  2:38.40    3:23.86   
51  Edith Ervasti  2007  Oulun Uinti 1906    46.90  1:42.01  2:40.60    3:24.52   
52  Kiia Koivisto  2007  Loimaan Uimaseura    41.86  1:39.81  2:39.39    3:26.57   
Armi Aurora Tavi  2007  Kemin Uimaseura            DSQ   
  SW 9.3 Viestijoukkueen väärä uintijärjestys (su, ru, pu, vu)               
Dominika Stalinskaja  2007  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 9.3 Viestijoukkueen väärä uintijärjestys (su, ru, pu, vu)               
Ella Valdolin  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Joanna Högback  2007  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Peppi Lehtinen  2007  Kankaanpään Uimarit            DSQ   
  SW 9.3 Viestijoukkueen väärä uintijärjestys (su, ru, pu, vu)               
Petra Soini  2007  Nokian Pyry            DSQ   
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Salli Sepponen  2007  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
 
Laji 7, 4X50m VUV 2T+2P T10/P11, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
OU 1  2007  Oulun Uinti 1906            2:22.76   
  Leevi Väyrynen  2007      35.93        35.93   
  Joonas Keränen  2007      37.91        1:13.84   
  Lotta Torppa  2008      36.60        1:50.44   
  Vilja Säntti  2008      32.32        2:22.76   
                     
AUi seka [2007]  2007  Aurajoen Uinti            2:25.05   
  Ossi Tikka  2007      35.76        35.76   
  Felix Kandolin  2007      32.61        1:08.37   
  Veera Knuutila  2008      39.71        1:48.08   
  Jasmiina Laitinen  2008      36.97        2:25.05   
                     
TaTU Tampere ry 1  2007  TaTu Tampere            2:25.76   
  Lev Vlasov  2007      30.99        30.99   
  Niklas Tikkanen  2007      39.15        1:10.14   
  Iiris Myllymäki  2008      38.06        1:48.20   
  Oona Valtonen  2008      37.56        2:25.76   
                     
UKK seka [2007]  2007  Uimaseura Kangasalan Kuohu            2:26.18   
  Juho Rosenström  2007      34.51        34.51   
  Martta Mäkinen  2008      39.19        1:13.70   
  Maija Mikkonen  2008      39.07        1:52.77   
  Joona Talja  2007      33.41        2:26.18   
                     
LrU seka1  2007  Lappeenrannan Uimarit            2:29.78   
  Aino Sarvilahti  2008      41.15        41.15   
  Rasmus Karjalainen  2007      36.77        1:17.92   
  Ella Hynönen  2008      33.81        1:51.73   
  Veikko Seppänen  2007      38.05        2:29.78   
                     
LUS Rollot  2007  Loimaan Uimaseura            2:30.21   
  Venla Holma  2008      33.15        33.15   
  Jasu Nieminen  2007      36.70        1:09.85   
  Matilda Jokinen  2008      40.11        1:49.96   
  Roope Piironen  2007      40.25        2:30.21   
                     
SiWa seka 1  2007  Simmis Wanda            2:31.55   
  Jonna Kurki  2008      38.68        38.68   
  Ilja Belov  2007      36.83        1:15.51   
  Emilia Wall  2008      39.28        1:54.79   
  Lauri Valtanen  2007      36.76        2:31.55   
                     
USH seka [2007]  2007  Uimaseura Helsinki            2:32.55   
  Nikita Rantsev  2007      35.21        35.21   
  Serafima Ratner  2008      42.16        1:17.37   
  Kira Kondratjeva  2008      39.91        1:57.28   
  Daniel Kajava  2007      35.27        2:32.55   
                     
UiTa 1  2007  Uinti Tampere            2:32.86   
  Albert Laakkonen  2007      36.03        36.03   
  Valtteri Pellinen  2007      36.04        1:12.07   
  Rebecca Mäkinen  2008      38.26        1:50.33   
  Selma Ala-Karvia  2008      42.53        2:32.86   
                     
10  LaUS 1  2007  Lahden Uimaseura            2:33.12   
  Liisi Lehtiö  2008      37.94        37.94   
  Joonas Pulkkinen  2007      34.62        1:12.56   
  Raman Bajalan  2007      37.13        1:49.69   
  Lotta Koskinen  2008      43.43        2:33.12   
                     
11  SWIM Pallokalat  2007  Swimming Jyväskylä            2:34.53   
  Väinö Harvia  2007      39.77        39.77   
  Sofia Räihä  2008      37.15        1:16.92   
  Nelli Kiho  2008      39.36        1:56.28   
  Eelis Hietala  2007      38.25        2:34.53   
                     
12  RaisU Rollo vitoset  2007  Raision Urheilijat            2:34.89   
  Patric Meriholvi  2007      39.86        39.86   
  Roope Koskela  2007      33.48        1:13.34   
  Sagdiana Rakhimova  2008      40.84        1:54.18   
  Kaisa Heikkinen  2008      40.71        2:34.89   
                     
13  ÅSK 1  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            2:35.70   
  Lotta Luotola  2008      38.46        38.46   
  Eelis Lummaa  2007      38.88        1:17.34   
  Sofia Maude  2008      42.64        1:59.98   
  Julius Linde  2007      35.72        2:35.70   
                     
14  Cetus 1  2007  Cetus Espoo            2:36.82   
  Otto Vauhkonen  2007      38.53        38.53   
  Saga Linnosaari  2008      39.83        1:18.36   
  Hilma Mannersalo  2008      41.93        2:00.29   
  Ilmari Nieminen  2007      36.53        2:36.82   
                     
15  HU seka  2007  Helsingin Uimarit            2:38.16   
  Otso Heikkinen  2007      32.80        32.80   
  Miklas Sarkkinen  2007      37.16        1:09.96   
  Ilona Sauliala  2008      44.01        1:53.97   
  Hazel Liuska  2008      44.19        2:38.16   
                     
16  RiUS Rollo 1  2007  Riihimäen Uimaseura            2:38.37   
  Helmi Kittelä  2008      40.91        40.91   
  Tuukka Visto  2007      37.86        1:18.77   
  Eerika Savulahti  2008      42.16        2:00.93   
  Onni Kohvakka  2007      37.44        2:38.37   
                     
17  Cetus 2  2007  Cetus Espoo            2:38.98   
  Lenni Nevalainen  2007      39.95        39.95   
  Jade Brelo  2008      41.21        1:21.16   
  Lotta Turunen  2008      40.84        2:02.00   
  Lenni Syvänen  2007      36.98        2:38.98   
                     
18  VUS-VSS jr  2007  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            2:45.67   
  Aaron Qvisén  2007      36.20        36.20   
  Kasper Ikonen  2007      40.89        1:17.09   
  Ada Sainio  2008      44.37        2:01.46   
  Aino Jämsä  2008      44.21        2:45.67   
                     
19  HSS seka [2007]  2007  Helsingfors Simsällskap            2:47.00   
  Siiri Laine  2008      48.03        48.03   
  Iiris Kostiainen  2008      46.06        1:34.09   
  Rudi Stolt  2007      39.05        2:13.14   
  Leevi Pixa  2007      33.86        2:47.00   
                     
20  Vanders seka [2007]  2007  Vanders            2:47.32   
  Emma Lahti  2008      42.24        42.24   
  Fiia Immonen  2008      41.09        1:23.33   
  Peik Pasanen  2007      42.44        2:05.77   
  Iivari Sippola  2007      41.55        2:47.32   
                     
21  RiUS Rollo 2  2007  Riihimäen Uimaseura            2:59.23   
  Laura Mantila  2008      1:30.50        1:30.50   
  Väinö Rosendahl  2007      46.34        2:16.84   
  Moona Anttila  2008      42.39        2:59.23   
  Miika Toivonen  2007              2:59.23   
                     
22  Cetus 3  2007  Cetus Espoo            3:04.16   
  Joonas Keränen  2007      39.35        39.35   
  Emmi Pernaa  2008      1:01.40        1:40.75   
  Emilia Elizaveta Karulina  2008      43.72        2:24.47   
  Topias Toivanen  2007      39.69        3:04.16   
                     
23  JoUS 2  2007  Joensuun Uimaseura            3:04.41   
  Aapo Mononen  2007      1:22.24        1:22.24   
  Nicola Burman  2008      41.93        2:04.17   
  Ella Määttä  2008      1:00.24        3:04.41   
  Otso Partanen  2007              3:04.41   
                     
AUi seka 2 [2007]  2007  Aurajoen Uinti            DSQ   
  Max Hyvärinen  2007      39.19        39.19   
  Alvar Kankare  2007      40.34        1:19.53   
  Lumia Ele  2008      40.11        1:59.64   
  SW 10.8 Kielletty varuste tai vartalon teippaus               
                     
HyUS seka junnut  2007  Hyvinkään Uimaseura            DSQ   
  Maija Kuisma  2008      1:30.40        1:30.40   
  Eero Virtanen  2007      45.26        2:15.66   
  SW 10.8 Kielletty varuste tai vartalon teippaus               
                     
JoUS 1  2007  Joensuun Uimaseura            DSQ   
  Anri Parviainen  2008      36.48        36.48   
  Nuutti Kerkkänen  2007      38.05        1:14.53   
  SW 10.8 Kielletty varuste tai vartalon teippaus               
                     
SGR seka [2007]  2007  Simmis Grani            DSQ   
  Amos Mäkilä  2007      36.86        36.86   
  Linnea Heikkilä  2008      39.17        1:16.03   
  SW 10.8 Kielletty varuste tai vartalon teippaus               
                     
UiTa 2  2007  Uinti Tampere            DSQ   
  Nella Kuivanen  2008      41.83        41.83   
  Hanna Vänni  2008      42.50        1:24.33   
  SW 10.8 Kielletty varuste tai vartalon teippaus               
                     
                     
 
Laji 8, 4X100m VUV 2T+2P T12/P13, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m      Aika  Tila 











 
AUi seka [2005]  2005  Aurajoen Uinti            4:17.24   
  Ajjuub Ezzat  2005      30.49  1:03.18      1:03.18   
  Mirelle Hirsiniemi  2007      31.36  1:07.79      2:10.97   
  Tuomas Toppinen  2005      28.10  1:00.40      3:11.37   
  Elsa Vira  2006      31.32  1:05.87      4:17.24   
                     
Cetus 1  2005  Cetus Espoo            4:24.71   
  Teo Mattelmäki  2005      31.52  1:07.06      1:07.06   
  Risto Kallström  2006      31.22  1:06.86      2:13.92   
  Wilma Sundt  2006      31.44  1:07.06      3:20.98   
  Louna Kasvio  2006      30.85  1:03.73      4:24.71   
                     
VUS-VSS 1  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            4:25.13   
  Lucas Lydman  2005      29.65  1:04.23      1:04.23   
  Salomo Pihlaja  2005      31.52  1:07.53      2:11.76   
  Anni Kärkkäinen  2006      31.78  1:08.33      3:20.09   
  Fia Stenman  2006      30.73  1:05.04      4:25.13   
                     
ÅSK 1  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            4:30.46   
  Ellen Kaituri  2006      31.12  1:05.62      1:05.62   
  Eero Mäenpää  2005      32.80  1:09.24      2:14.86   
  Luka Laaksonen  2005      30.97  1:06.67      3:21.53   
  Kerttu Rantanen  2007      31.69  1:08.93      4:30.46   
                     
UiTa 1  2005  Uinti Tampere            4:32.50   
  Oliver Aspholm  2005      32.95  1:09.72      1:09.72   
  Isla Leinonen  2006      32.84  1:10.97      2:20.69   
  Aino Välimaa  2006      31.12  1:05.43      3:26.12   
  Samuel Sainio  2005      30.39  1:06.38      4:32.50   
                     
RaUS seka [2005]  2005  Rauman Uimaseura            4:34.60   
  Joonas Arponen  2005      29.90  1:04.15      1:04.15   
  Aliisa Soini  2007      34.61  1:13.31      2:17.46   
  Jenna Juhola  2006      35.02  1:16.38      3:33.84   
  Sakari Korri  2005      28.75  1:00.76      4:34.60   
                     
OU 1  2005  Oulun Uinti 1906            4:34.87   
  Lauri Siurua  2005      32.21  1:08.67      1:08.67   
  Roni Heikkinen  2005      32.41  1:08.56      2:17.23   
  Lotta Moilanen  2006      31.17  1:05.85      3:23.08   
  Noora Tennilä  2007      34.43  1:11.79      4:34.87   
                     
ÅSK 2  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            4:35.45   
  Aarni Linderborg  2005      32.52  1:08.24      1:08.24   
  Jasper Oikarainen  2005      32.67  1:08.50      2:16.74   
  Kaisla Korvonen  2006      32.55  1:09.04      3:25.78   
  Daniela Lietzén  2006      32.87  1:09.67      4:35.45   
                     
LaUS 1  2005  Lahden Uimaseura            4:36.68   
  Topias Tynjä  2005      30.69  1:05.65      1:05.65   
  Stefan Saltykov  2005      33.84  1:11.18      2:16.83   
  Tiinu Tamminen  2006      32.29  1:09.42      3:26.25   
  Tinka Tamminen  2006      33.27  1:10.43      4:36.68   
                     
10  RaisU neloset 1  2005  Raision Urheilijat            4:38.61   
  Kasperi Heikkinen  2005      30.23  1:06.88      1:06.88   
  Lauri Aho  2006      33.40  1:10.54      2:17.42   
  Sini Mäkilä  2006      32.23  1:08.58      3:26.00   
  Katriina Kallio  2006      34.44  1:12.61      4:38.61   
                     
11  AUi seka 2 [2005]  2005  Aurajoen Uinti            4:39.61   
  Maksim Amosov  2005      31.26  1:07.60      1:07.60   
  Konsta Vainio  2005      33.24  1:09.58      2:17.18   
  Mirella Sauhula  2006      33.36  1:10.77      3:27.95   
  Ronja Vilska  2006      34.12  1:11.66      4:39.61   
                     
11  Vanders seka [2005]  2005  Vanders            4:39.61   
  Emmi Nieminen  2006      34.79  1:14.32      1:14.32   
  Rebekka Ritmala  2006      34.66  1:13.23      2:27.55   
  Antti Musikka  2005      31.35  1:08.68      3:36.23   
  Leo Währn  2005      29.14  1:03.38      4:39.61   
                     
13  SWIM Pallokalat  2007  Swimming Jyväskylä            4:44.97   
  Sisu Sorri  2005      31.48  1:07.08      1:07.08   
  Meri Elo  2006      33.89  1:12.92      2:20.00   
  Saimi Ruuska  2006      37.27  1:18.88      3:38.88   
  Arttu Venemies  2005      30.12  1:06.09      4:44.97   
                     
14  VUS-VSS 2  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            4:45.06   
  Adrian Kaslin  2005      33.78  1:11.83      1:11.83   
  Adam Björkstrand  2005      34.88  1:15.28      2:27.11   
  Anni Turunen  2006      32.46  1:08.95      3:36.06   
  Hannah Lamminmäki  2006      33.13  1:09.00      4:45.06   
                     
15  KemUS  2005  Kemin Uimaseura            4:45.83   
  Miina Torvikoski  2006      32.11  1:07.47      1:07.47   
  Miko Saukkonen  2006      32.72  1:09.84      2:17.31   
  Nooa Kaunisto  2007      33.65  1:11.47      3:28.78   
  Oona Lipponen  2006      36.20  1:17.05      4:45.83   
                     
16  HyUS seka  2005  Hyvinkään Uimaseura            4:49.24   
  Nico Peltonen  2005      29.72  1:03.30      1:03.30   
  Heli Kuisma  2006      36.14  1:17.63      2:20.93   
  Juho Herva  2005      32.58  1:10.14      3:31.07   
  Elsa Määttä  2006      36.33  1:18.17      4:49.24   
                     
17  OuLo seka [2005]  2005  Oulun Lohet            4:50.54   
  Sara Seppänen  2006      34.31  1:12.23      1:12.23   
  Elias Mikkonen  2005      34.35  1:13.53      2:25.76   
  Konsta Rantasuo  2006      32.91  1:10.93      3:36.69   
  Ruut Salmi  2007      33.96  1:13.85      4:50.54   
                     
18  ÅSK 3  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            4:51.46   
  Mathilda Heikiö  2006      33.15  1:12.44      1:12.44   
  Patrik Reiman  2005      33.85  1:11.41      2:23.85   
  Aino Laine  2007      34.47  1:14.69      3:38.54   
  Veeti Valdolin  2005      34.24  1:12.92      4:51.46   
                     
19  Cetus 2  2005  Cetus Espoo            4:51.58   
  Jenni Korkeamäki  2007      34.39  1:13.78      1:13.78   
  Max Snellman  2006      36.33  1:16.93      2:30.71   
  Aarne Laurila  2006      33.87  1:12.51      3:43.22   
  Janina Granberg  2006      32.05  1:08.36      4:51.58   
                     
20  Cetus 4  2005  Cetus Espoo            4:52.12   
  Boris Minkovski  2006      33.14  1:12.89      1:12.89   
  Annaliina Mänttäri  2006      35.94  1:13.92      2:26.81   
  Cécilia Richard  2006      33.94  1:12.37      3:39.18   
  Aleksi Sinisalo  2006      34.66  1:12.94      4:52.12   
                     
21  KuUS seka [2005]  2005  Kuopion Uimaseura            4:52.82   
  Tuomas Hämäläinen  2005      31.93  1:08.66      1:08.66   
  Vilma Vepsäläinen  2006      33.66  1:11.14      2:19.80   
  Onni Lehtimäki  2006      33.53  1:16.04      3:35.84   
  Minea Törhönen  2007      35.65  1:16.98      4:52.82   
                     
22  LrU seka1  2005  Lappeenrannan Uimarit            4:54.58   
  Luka Valtonen  2006      34.95  1:15.75      1:15.75   
  Anniina Kurvinen  2006      33.69  1:13.00      2:28.75   
  Aino Ruotsalainen  2007      34.98  1:15.49      3:44.24   
  Nooa Matela  2005      32.21  1:10.34      4:54.58   
                     
23  SiWa seka 1  2005  Simmis Wanda            4:56.05   
  Nico Kulju  2006      32.55  1:10.58      1:10.58   
  Iina Vänttinen  2006      35.67  1:16.63      2:27.21   
  Susanna Ryynänen  2006      33.16  1:11.88      3:39.09   
  Heikki Ianes  2005      34.99  1:16.96      4:56.05   
                     
24  Cetus 3  2005  Cetus Espoo            4:57.56   
  Tomi Silander  2006      33.43  1:12.47      1:12.47   
  Ellen Lindell  2007      35.11  1:13.63      2:26.10   
  Eeli Partanen  2005      34.77  1:15.62      3:41.72   
  Dominika Stalinskaja  2007      35.26  1:15.84      4:57.56   
                     
25  JoUS 1  2005  Joensuun Uimaseura            4:58.62   
  Frans Riekki  2005      33.23  1:12.94      1:12.94   
  Konsta Kauppinen  2005      36.36  1:15.75      2:28.69   
  Esra Ergüner  2007      34.24  1:15.09      3:43.78   
  Merete Lätti  2006      35.42  1:14.84      4:58.62   
                     
26  ÅSK 4  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            4:59.51   
  Wilma Turpeinen  2006      33.75  1:12.61      1:12.61   
  Max Allén  2005      35.76  1:17.28      2:29.89   
  Tilda Aaltonen  2006      35.17  1:16.41      3:46.30   
  Kasper Kainonen  2005      33.66  1:13.21      4:59.51   
                     
27  PUS  2005  Porin Uimaseura            4:59.62   
  Hilla Känkänen  2006      34.81  1:12.23      1:12.23   
  Juho Kallio  2007      36.95  1:18.64      2:30.87   
  Emilia Rahola  2006      35.73  1:16.15      3:47.02   
  Juho Törmä  2005      33.12  1:12.60      4:59.62   
                     
28  Cetus 5  2005  Cetus Espoo            4:59.75   
  Eemil Reijonen  2005      34.43  1:12.39      1:12.39   
  Enna Äyrämöinen  2007      35.32  1:14.85      2:27.24   
  Kuutti Shepherd  2005      35.46  1:18.06      3:45.30   
  Enni Tammilehto  2006      34.91  1:14.45      4:59.75   
                     
29  HSS Seka I  2006  Helsingfors Simsällskap            4:59.83   
  Meri-xenia Lignell  2006      34.46  1:14.09      1:14.09   
  Nikolai Teiramaa  2006      35.27  1:14.81      2:28.90   
  Iina Ekholm  2007      34.97  1:17.32      3:46.22   
  Veikka Leväsalo  2005      34.35  1:13.61      4:59.83   
                     
30  LaUS 2  2005  Lahden Uimaseura            5:00.19   
  Maksim Karvanen  2005      33.14  1:12.99      1:12.99   
  Riku Huuhka  2005      34.15  1:12.02      2:25.01   
  Maija Suponina  2006      36.42  1:16.63      3:41.64   
  Rilla Backman  2006      37.33  1:18.55      5:00.19   
                     
31  UiTa 3  2005  Uinti Tampere            5:00.24   
  Lila Niskala  2006      36.11  1:17.33      1:17.33   
  Anna Hynönen  2006      32.98  1:13.26      2:30.59   
  Daniel Kontula  2005      33.53  1:13.38      3:43.97   
  Väinö Pitkänen  2006      34.64  1:16.27      5:00.24   
                     
32  KaUS I seka  2005  Kajaanin Uimaseura            5:03.76   
  Antti Ylönen  2005      36.67  1:18.27      1:18.27   
  Anette Kärkkäinen  2006      35.88  1:16.24      2:34.51   
  Iiris Uusitalo  2006      36.46  1:18.86      3:53.37   
  Tuomas Orre  2005      34.25  1:10.39      5:03.76   
                     
33  UiTa 4  2005  Uinti Tampere            5:05.96   
  Milana Virtanen  2006      36.18  1:15.89      1:15.89   
  Joanna Salonen  2006      35.55  1:16.18      2:32.07   
  Sami Schrader  2006      34.36  1:16.51      3:48.58   
  Alex Lehtola  2005      35.05  1:17.38      5:05.96   
                     
34  HAHE seka [2005]  2005  Haukiputaan Heitto            5:06.26   
  Reeta Ollonen  2006      32.75  1:08.19      1:08.19   
  Reetta Keränen  2006      38.60  1:23.64      2:31.83   
  Väinö Kallio  2006      36.57  1:19.09      3:50.92   
  Tuomo Leinonen  2006      34.98  1:15.34      5:06.26   
                     
35  HSS Seka II  2006  Helsingfors Simsällskap            5:06.64   
  Leevi Pixa  2007      36.14  1:16.15      1:16.15   
  Ella Kostiainen  2006      36.82  1:17.92      2:34.07   
  Ariel Julienne Jämsen  2006      36.96  1:18.71      3:52.78   
  Ilari Palva  2006      35.05  1:13.86      5:06.64   
                     
36  HU seka  2007  Helsingin Uimarit            5:06.72   
  Miska Sarkkinen  2005      34.37  1:14.37      1:14.37   
  Lasse Niemi  2006      36.48  1:18.97      2:33.34   
  Teela Saarentaus  2007      36.61  1:17.24      3:50.58   
  Fanni Hynninen  2006      37.72  1:16.14      5:06.72   
                     
37  ÅSK 5  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            5:10.59   
  Tomas Laine  2006      36.43  1:17.06      1:17.06   
  Tilda Saine  2006      36.82  1:17.91      2:34.97   
  Santeri Holmberg  2006      37.57  1:19.34      3:54.31   
  Minea Kumlander  2007      35.82  1:16.28      5:10.59   
                     
38  VUS-VSS 3  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            5:10.70   
  Ilari Hatunen  2006      35.90  1:16.86      1:16.86   
  Konsta Joensuu  2005      37.27  1:18.51      2:35.37   
  Amanda Lång  2006      38.31  1:21.21      3:56.58   
  Ellen Williamsson  2006      34.55  1:14.12      5:10.70   
                     
39  SalU seka 1  2005  Salon Uimarit            5:11.11   
  Diana Raduly Baka  2006      39.33  1:23.49      1:23.49   
  Miika Nurminen  2005      35.41  1:17.05      2:40.54   
  Nuutti Vienonen  2005      34.49  1:13.97      3:54.51   
  Malva Salmelin  2006      35.30  1:16.60      5:11.11   
                     
40  UiTa 5  2005  Uinti Tampere            5:11.80   
  Ippi Ranta  2006      36.79  1:18.61      1:18.61   
  Elli Kenttälä  2006      35.56  1:16.54      2:35.15   
  Pirkka Pyry Pyykkö  2006      37.31  1:20.03      3:55.18   
  Rasmus Ruotoistenmäki  2006      36.25  1:16.62      5:11.80   
                     
41  ÅSF mix  2005  Ålands Simförening            5:12.74   
  Theresia Lindholm  2006      37.23  1:21.14      1:21.14   
  Joa Metsola  2005      35.10  1:15.23      2:36.37   
  Amanda Ahinko  2007      40.36  1:27.56      4:03.93   
  Oliver Aalto-Hardy  2005      31.10  1:08.81      5:12.74   
                     
42  Vanders seka 2 [2005]  2005  Vanders            5:13.68   
  Oona Sarlin  2006      36.24  1:16.72      1:16.72   
  Emmi Halonen  2006      40.15  1:25.57      2:42.29   
  Aleksandr Logvin  2006      33.26  1:12.57      3:54.86   
  Sampo Nord  2005      36.67  1:18.82      5:13.68   
                     
43  LrU seka [2005]  2005  Lappeenrannan Uimarit            5:21.89   
  Anni Mäki-Hokkonen  2007      35.78  1:18.98      1:18.98   
  Veikko Seppänen  2007      41.94  1:30.29      2:49.27   
  Anton Sarvilahti  2005      37.19  1:20.09      4:09.36   
  Emmi Salo  2007      34.41  1:12.53      5:21.89   
                     
43  UiTa 6  2005  Uinti Tampere            5:21.89   
  Nea Elomaa  2006      37.66  1:20.80      1:20.80   
  Ines Pälviranta  2007      36.14  1:19.54      2:40.34   
  Matias Leiwo  2006      35.76  1:15.73      3:56.07   
  Julius Järveläinen  2006      40.05  1:25.82      5:21.89   
                     
45  ÅSK 6  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            5:27.33   
  Kerttu Laaksonen  2006      37.02  1:21.15      1:21.15   
  Matias Seppä  2006      37.19  1:22.50      2:43.65   
  Mea Alho  2006      38.21  1:22.90      4:06.55   
  Eemeli Arnell  2005      36.74  1:20.78      5:27.33   
                     
UiTa 2  2005  Uinti Tampere            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
                     
 
Laji 9, 100m VU P12, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Risto Kallström  2006  Cetus Espoo    30.76        1:06.43   
Kalle Pesälä  2006  Kempeleen Pyrintö    32.62        1:08.14   
Aleksandr Logvin  2006  Vanders    32.02        1:08.25   
Aleksandr Vysotskiy  2006  Stadin Delfiinit    32.22        1:08.97   
Lauri-pekka Pakomäki  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    32.63        1:09.85   
Konsta Rantasuo  2006  Oulun Lohet    32.48        1:09.94   
Lauri Korpi  2006  Ilmajoen Kisailijat    33.74        1:09.99   
Miko Saukkonen  2006  Kemin Uimaseura    33.03        1:10.35   
Konsta Kukkonen  2006  Kouvolan Uimarit    32.28        1:10.46   
10  Lauri Aho  2006  Raision Urheilijat    33.52        1:10.81   
11  Nico Kulju  2006  Simmis Wanda    33.34        1:10.96   
12  Mikael Böckerman  2006  Gladius Kirkkonummi    33.64        1:11.22   
13  Tomi Silander  2006  Cetus Espoo    33.94        1:12.10   
14  Joonatan Davie  2006  Aurajoen Uinti    34.28        1:12.25   
15  Aarne Laurila  2006  Cetus Espoo    33.78        1:12.42   
16  Boris Minkovski  2006  Cetus Espoo    33.81        1:12.71   
17  Torsti Saarela  2006  Vieskan Uimarit    35.09        1:13.19   
18  Onni Lehtimäki  2006  Kuopion Uimaseura    33.81        1:13.22   
19  Tuomo Leinonen  2006  Haukiputaan Heitto    34.90        1:13.40   
20  Veeti Salminen  2006  Someron Esa    34.81        1:13.48   
21  Nikolai Teiramaa  2006  Helsingfors Simsällskap    34.43        1:13.66   
22  Aaro Imppola  2006  Uinti Hyvinkää    34.21        1:13.89   
23  Iiro Räty  2006  Nokian Pyry    34.14        1:14.00   
24  Sami Schrader  2006  Uinti Tampere    34.47        1:14.08   
25  Matias Leiwo  2006  Uinti Tampere    34.77        1:14.09   
26  Aleksi Sinisalo  2006  Cetus Espoo    34.73        1:14.17   
27  Ilari Hatunen  2006  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    35.15        1:14.21   
27  Luka Valtonen  2006  Lappeenrannan Uimarit    34.90        1:14.21   
29  Max Snellman  2006  Cetus Espoo    35.74        1:14.23   
30  Väinö Pitkänen  2006  Uinti Tampere    34.60        1:14.26   
31  Viacheslav Semenov  2006  Lahden Uimaseura    34.22        1:14.51   
32  Christian Nummi  2006  Helsingfors Simsällskap    35.07        1:14.59   
33  Ahti Halttunen  2006  Hyvinkään Uimaseura    35.61        1:14.67   
34  Alex Mukkulainen  2006  Aurajoen Uinti    35.28        1:14.68   
35  Aapo Nurminen  2006  Raision Urheilijat    36.07        1:14.70   
36  Erik Peuhkuri  2006  Oulun Uinti 1906    35.53        1:14.87   
37  Aaro Törnström  2006  Raision Urheilijat    34.81        1:15.63   
38  Ville Suojasto  2006  Raision Urheilijat    35.06        1:15.66   
39  Denis Katunov  2006  Lahden Uimaseura    34.91        1:15.69   
40  Elmeri Kaihua  2006  Swimming Club Rovaniemi    35.32        1:15.71   
41  André Salmi  2006  Simmis Grani    35.42        1:15.89   
42  Rasmus Ruotoistenmäki  2006  Uinti Tampere    36.44        1:15.93   
43  Kaapo Laaja  2006  Keuruun Toverit    35.41        1:16.09   
44  Onni Yrjälä  2006  Rauman Uimaseura    35.84        1:16.46   
45  Weeti Niemi  2006  Swimming Club Rovaniemi    36.19        1:16.48   
46  Sebastian Sojolin  2006  TaTu Tampere    36.53        1:16.71   
47  Herkko Haussalo  2006  Oulun Lohet    35.77        1:16.81   
48  Aleksi Metsäpelto  2006  Swimming Jyväskylä    34.58        1:16.84   
49  Markus Tervaskanto  2006  Oulun Uinti 1906    35.96        1:17.12   
50  Santeri Holmberg  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    36.50        1:17.44   
51  Topias Muhonen  2006  Octopus Lohja    36.35        1:17.48   
52  Lasse Niemi  2006  Helsingin Uimarit    35.39        1:17.61   
53  Matias Kotilainen  2006  Salon Uimarit    35.62        1:18.00   
54  Pirkka Pyry Pyykkö  2006  Uinti Tampere    36.18        1:18.08   
55  Johan Hujanen  2006  Simmis Grani    36.08        1:18.33   
56  Benjamin Winqvist  2006  Cetus Espoo    35.80        1:18.47   
57  Miska Korkalainen  2006  Voikkaan Viesti    36.18        1:18.71   
58  Joona Jakoaho  2006  Hyvinkään Uimaseura    37.40        1:18.78   
59  Vilho Okkonen  2006  Rauman Uimaseura    36.53        1:18.87   
60  Leevi Saarinen  2006  Uinti-Vakka    37.46        1:19.26   
61  Juha-Pekka Heikkinen  2006  Kajaanin Uimaseura    37.03        1:19.57   
62  Viljo Varsanpää  2006  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    36.22        1:19.82   
63  Alex Karlsson  2006  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit    36.39        1:19.84   
64  Anton Passoja  2006  Nokian Pyry    36.52        1:20.15   
65  Ivar Eklund  2006  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari    37.22        1:20.32   
66  Matias Kukkonen  2006  ORCA Helsinki    37.40        1:20.66   
67  Saku Pietilä  2006  Uimaseura Kangasalan Kuohu    37.60        1:21.30   
68  Tomas Laine  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    38.94        1:21.59   
69  Kalle Heinonen  2006  TaTu Tampere    35.44        1:21.66   
69  Matias Saarinen  2006  Salon Uimarit    37.38        1:21.66   
71  Nikita Shishinin  2006  ORCA Helsinki    37.58        1:21.97   
72  Väinö Kallio  2006  Haukiputaan Heitto    37.71        1:22.92   
73  Andreas Kinnunen  2006  Hyvinkään Uimaseura    37.66        1:22.99   
74  Luis Valero De La Iglesia  2006  Cetus Espoo    37.85        1:24.21   
75  Milo Bergman  2006  Ålands Simförening    39.13        1:24.65   
76  Kasperi Miettinen  2006  Hyvinkään Uimaseura    38.98        1:27.78   
Max Yli-Salomäki  2006  Aurajoen Uinti            DNS   
Ilari Palva  2006  Helsingfors Simsällskap            DNF   
                     
 
Laji 10, 100m VU T11, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Mirelle Hirsiniemi  2007  Aurajoen Uinti    31.48        1:07.15   
Kerttu Rantanen  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    31.88        1:08.11   
Jenni Korkeamäki  2007  Cetus Espoo    32.38        1:08.61   
Emmi Salo  2007  Lappeenrannan Uimarit    33.58        1:11.48   
Esra Ergüner  2007  Joensuun Uimaseura    33.13        1:11.50   
Hanni Koski  2007  Uimaseura Kangasalan Kuohu    33.48        1:11.56   
Anna Salo  2007  Cetus Espoo    34.25        1:12.08   
Noora Tennilä  2007  Oulun Uinti 1906    34.65        1:12.69   
Aliisa Soini  2007  Rauman Uimaseura    34.14        1:12.78   
10  Ellen Lindell  2007  Cetus Espoo    34.73        1:13.33   
11  Aino Suomalainen  2007  Aurajoen Uinti    34.59        1:13.43   
12  Anni Frusti  2007  Nokian Pyry    34.20        1:13.45   
13  Aino Laine  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    34.63        1:13.71   
14  Kaisa Keränen  2007  Oulun Lohet    34.84        1:13.83   
15  Ruut Salmi  2007  Oulun Lohet    34.00        1:14.15   
15  Tuuli Peltola  2007  Raision Urheilijat    35.38        1:14.15   
17  Joanna Högback  2007  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    35.07        1:14.70   
18  Anja Miao  2007  Cetus Espoo    35.03        1:14.90   
19  Vilma Vatanen  2007  Joensuun Uimaseura    34.02        1:14.99   
20  Enna Äyrämöinen  2007  Cetus Espoo    34.60        1:15.01   
21  Aino Ruotsalainen  2007  Lappeenrannan Uimarit    34.75        1:15.24   
22  Veera Malmelin  2007  Nokian Pyry    35.27        1:15.63   
23  Annabella Karjalainen  2007  Oulun Lohet    35.21        1:15.72   
24  Dominika Stalinskaja  2007  Cetus Espoo    34.78        1:15.81   
25  Matilda Leppänen  2007  Cetus Espoo    35.52        1:15.85   
26  Ebba Simberg  2007  Lahden Uimaseura    36.13        1:16.73   
27  Minea Kumlander  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    36.40        1:16.75   
28  Iina Ekholm  2007  Helsingfors Simsällskap    35.61        1:16.91   
29  Anita Mäkinen  2007  Nummelan Kisaajat    36.94        1:16.92   
30  Siiri Haverinen  2007  Lahden Uimaseura    37.29        1:17.22   
31  Erin Heinikangas  2007  Rauman Uimaseura    36.35        1:17.26   
32  Linnea Koski  2007  Aurajoen Uinti    36.06        1:17.48   
33  Teela Saarentaus  2007  Helsingin Uimarit    35.91        1:17.54   
34  Petra Soini  2007  Nokian Pyry    37.41        1:17.57   
35  Anni Mäki-Hokkonen  2007  Lappeenrannan Uimarit    35.25        1:17.97   
36  Eevi Riekki  2007  Joensuun Uimaseura    35.90        1:18.08   
37  Esther Reunala  2007  Octopus Lohja    36.57        1:18.31   
38  Hanna Törmä  2007  Porin Uimaseura    36.10        1:18.48   
39  Edith Ervasti  2007  Oulun Uinti 1906    38.22        1:18.58   
39  Minea Törhönen  2007  Kuopion Uimaseura    36.61        1:18.58   
41  Vieno Tikkanen  2007  Swimming Jyväskylä    36.70        1:18.73   
42  Iita Kimpimäki  2007  Haukiputaan Heitto    37.29        1:18.83   
43  Iina Pasuri  2007  Haukiputaan Heitto    37.40        1:19.03   
44  Sofia Oksa  2007  Nummelan Kisaajat    36.63        1:19.17   
45  Aada Antila  2007  Lapuan Virkiä    37.88        1:19.39   
46  Saara Lehto  2007  Rauman Uimaseura    36.28        1:19.75   
47  Eevi Hirvasoja  2007  Haukiputaan Heitto    37.93        1:19.80   
48  Hertta Nieminen  2007  Uimaseura Kangasalan Kuohu    37.66        1:20.08   
49  Ines Pälviranta  2007  Uinti Tampere    37.44        1:20.09   
50  Aada-julia Laakso  2007  Kampuksen Plaani    38.53        1:20.49   
51  Miisa Järvinen  2007  Aurajoen Uinti    37.02        1:20.53   
52  Peppi Lehtinen  2007  Kankaanpään Uimarit    37.03        1:20.54   
53  Emilyn Alexandra Savolainen  2007  Cetus Espoo    37.69        1:20.65   
54  Iida Kemppainen  2007  Kajaanin Uimaseura    38.32        1:20.66   
55  Amanda Vuori  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    37.76        1:20.74   
56  Elli Isometsä  2007  Kankaanpään Uimarit    37.64        1:20.81   
57  Lotta Janhunen  2007  Oulun Lohet    38.09        1:21.26   
58  Aava Näykki  2007  Kempeleen Pyrintö    37.31        1:21.72   
59  Kiia Koivisto  2007  Loimaan Uimaseura    39.07        1:21.74   
60  Viivi Loimusto  2007  Salon Uimarit    39.01        1:21.77   
61  Ennimaija Mäntynen  2007  Oulun Uinti 1906    38.36        1:21.83   
62  Sofia Palojärvi  2007  Swimming Club Rovaniemi    38.01        1:21.87   
63  Eerika Ekdahl  2007  Nivalan Saukot    38.59        1:21.89   
64  Hilla-maaria Juhola  2007  Porin Uimaseura    37.65        1:22.02   
65  Anni Toivonen  2007  Oulun Uinti 1906    37.16        1:22.12   
66  Agnes Ruusumo  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    38.99        1:22.15   
67  Naomi Leo  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    37.68        1:22.18   
68  Armi Aurora Tavi  2007  Kemin Uimaseura    36.98        1:22.38   
69  Ellen Krüger  2007  Oulun Lohet    39.02        1:22.39   
70  Neri Lätti  2007  Joensuun Uimaseura    39.02        1:22.57   
71  Veera Oila  2007  Vanders    37.80        1:22.62   
72  Elsa Pelkonen  2007  Vieskan Uimarit    38.68        1:22.69   
73  Isla Vuohtoniemi  2007  Helsingfors Simsällskap    38.33        1:22.76   
74  Sini Saari  2007  Vieskan Uimarit    39.09        1:22.77   
75  Veera Nurmikolu  2007  Uinti Tampere    37.68        1:22.86   
76  Aino Ruottinen  2007  Uinti Tampere    39.05        1:22.87   
77  Ida Paaskoski  2007  Cetus Espoo    36.68        1:22.93   
78  Salli Sepponen  2007  Oulun Uinti 1906    39.68        1:23.00   
79  Mia Peake  2007  Joensuun Uimaseura    38.07        1:23.02   
80  Ida Savolainen  2007  Cetus Espoo    38.55        1:23.03   
81  Iisa-erika Auranen  2007  Uimaseura Aquila    38.32        1:23.27   
82  Eevi Hirsi  2007  HTU Stadi    38.68        1:23.85   
83  Maia Loponen  2007  ORCA Helsinki    40.61        1:23.87   
84  Emilia Istomina  2007  Kuopion Uimaseura    39.10        1:23.97   
85  Silvia Koskela  2007  Uinti Tampere    39.09        1:24.04   
86  Maija Leinonen  2007  Haukiputaan Heitto    39.04        1:24.68   
87  Aurora Änäkkälä  2007  Salon Uimarit    38.96        1:24.82   
88  Nella Imponen  2007  Aurajoen Uinti    39.68        1:24.89   
89  Inka Hämäläinen  2007  Joensuun Uimaseura    39.58        1:24.91   
90  Vilma Saarimäki  2007  Raision Urheilijat    38.72        1:25.02   
91  Saimi Kiviniemi  2007  Oulun Uinti 1906    39.55        1:25.04   
92  Oona Söderlund  2007  Uimaseura Aquila    38.88        1:25.49   
93  Aino Leinonen  2007  Oulun Uinti 1906    40.82        1:25.52   
94  Hanna Saarenpää  2007  Haukiputaan Heitto    39.12        1:25.63   
95  Nella Honkanen  2007  Hyvinkään Uimaseura    39.24        1:25.76   
96  Emmiina Eho  2007  Uinti Tampere    39.46        1:25.95   
97  Mari Kaski  2007  Swimming Jyväskylä    38.61        1:25.96   
98  Petra Nieminen  2007  Cetus Espoo    38.83        1:26.23   
99  Saima Peltonen  2007  Salon Uimarit    40.05        1:26.28   
100  Emma Autio  2007  Oulun Lohet    41.44        1:27.15   
101  Elina Jaako  2007  Oulun Uinti 1906    43.36        1:28.74   
102  Anna Lindholm  2007  Cetus Espoo    40.25        1:30.72   
103  Kätlin Ploompuu  2007  Riihimäen Uimaseura    40.39        1:31.21   
Iita Viinisalo  2007  Joensuun Uimaseura            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 11, 50m RU P11, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Lev Vlasov  2007  TaTu Tampere            37.90   
Felix Kandolin  2007  Aurajoen Uinti            41.42   
Otso Heikkinen  2007  Helsingin Uimarit            42.47   
Joona Talja  2007  Uimaseura Kangasalan Kuohu            43.35   
Nooa Kaunisto  2007  Kemin Uimaseura            43.62   
Tuukka Orre  2007  Kajaanin Uimaseura            43.71   
Eetu Autio  2007  Uimaseura Aquila            44.40   
Oskari Hakkarainen  2007  Swimming Club Vuokatti            45.15   
Samu Herronen  2007  Kokkolan Uimaseura            45.19   
10  Juho Kallio  2007  Porin Uimaseura            45.51   
11  Leevi Pixa  2007  Helsingfors Simsällskap            45.84   
12  Mark Kellinsalmi  2007  Stadin Delfiinit            45.99   
13  Juho Rosenström  2007  Uimaseura Kangasalan Kuohu            46.13   
14  Anton Ylikoski  2007  Pihlava Työväen Urheilijat            46.15   
15  Leo Laine  2007  Uimaseura Kaarina            46.34   
16  Albert Laakkonen  2007  Uinti Tampere            46.92   
17  Ilja Belov  2007  Simmis Wanda            46.97   
18  Roope Koskela  2007  Raision Urheilijat            47.03   
19  Joonas Pulkkinen  2007  Lahden Uimaseura            47.05   
20  Eetu Vehmas  2007  Nokian Pyry            47.17   
21  Väinö Hinkka  2007  Uimaseura Kangasalan Kuohu            47.32   
22  Joonas Keränen  2007  Oulun Uinti 1906            47.46   
23  Eetu Niemi  2007  Octopus Lohja            47.56   
24  Akseli Kellman  2007  Mikkelin Uimaseura            47.58   
25  Christian Edelman  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            47.91   
26  Miika Toivonen  2007  Riihimäen Uimaseura            48.62   
27  Elias Salo  2007  Vesihelmen Uimaseura            48.77   
28  Veikko Seppänen  2007  Lappeenrannan Uimarit            48.85   
29  Pyry Nieminen  2007  Uimaseura Kangasalan Kuohu            48.86   
30  Mark Pokidko  2007  Cetus Espoo            49.34   
31  Topias Partinen  2007  Joensuun Uimaseura            49.59   
32  Valtteri Pellinen  2007  Uinti Tampere            49.82   
33  Lauri Junttari  2007  Kemin Työväen Uimarit            50.01   
34  Eduard Chirica  2007  Oulun Uinti 1906            50.25   
35  Rasmus Karjalainen  2007  Lappeenrannan Uimarit            50.30   
36  Julius Linde  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            50.37   
37  Iiro Tapaninen  2007  Oulun Lohet            50.41   
38  Aapo Mononen  2007  Joensuun Uimaseura            50.82   
38  Tuukka Visto  2007  Riihimäen Uimaseura            50.82   
40  Eelis Lummaa  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            50.99   
40  Jooa Fihlman  2007  Kouvolan Uimarit            50.99   
Alvar Kankare  2007  Aurajoen Uinti            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Artur Kavtaskin  2007  Uimaseura Aquila            DSQ   
  SW 7.3 Kyynärpäät vedenpinnan yläpuolella uidessa               
                     
 
Laji 12, 50m RU T10, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Riialiina Kiljala  2008  Vieskan Uimarit            41.11   
Vilja Säntti  2008  Oulun Uinti 1906            43.31   
Linnea Heikkilä  2008  Simmis Grani            44.97   
Helmi Kittelä  2008  Riihimäen Uimaseura            45.42   
Ella Hynönen  2008  Lappeenrannan Uimarit            46.62   
Sofia Räihä  2008  Swimming Jyväskylä            46.64   
Jonna Kurki  2008  Simmis Wanda            46.85   
Nelli Kiho  2008  Swimming Jyväskylä            47.10   
Venla Holma  2008  Loimaan Uimaseura            47.74   
10  Maija Mikkonen  2008  Uimaseura Kangasalan Kuohu            48.37   
11  Iina Kellokoski  2008  Swimming Jyväskylä            48.54   
12  Viivi Elonen  2008  Swimming Team Rauma            48.91   
13  Nea Nirhamo  2008  Loimaan Uimaseura            48.97   
14  Helka Känkänen  2008  Porin Uimaseura            49.10   
15  Malla Hämäläinen  2008  Vieskan Uimarit            49.18   
16  Albertiina Kotkaniemi  2008  Seinäjoen Uimarit-58            49.41   
17  Sira Katavisto  2008  ORCA Helsinki            49.44   
18  Iiris Myllymäki  2008  TaTu Tampere            49.55   
19  Oona Valtonen  2008  TaTu Tampere            50.01   
20  Nicola Burman  2008  Joensuun Uimaseura            50.03   
21  Emilia Wall  2008  Simmis Wanda            50.04   
22  Eedi Imppola  2008  Uinti Hyvinkää            50.25   
23  Laura Lehtoila  2008  ORCA Helsinki            50.34   
24  Lotta Koskinen  2008  Lahden Uimaseura            50.49   
25  Liisi Lehtiö  2008  Lahden Uimaseura            50.57   
26  Anri Parviainen  2008  Joensuun Uimaseura            50.77   
27  Emilie Sjösten  2008  Aurajoen Uinti            50.82   
28  Saaga Pitkänen  2008  Lahden Uimaseura            50.89   
29  Matilda Saarinen  2008  Salon Uimarit            51.03   
30  Veera Knuutila  2008  Aurajoen Uinti            51.09   
31  Jade Brelo  2008  Cetus Espoo            51.27   
32  Kaisa Heikkinen  2008  Raision Urheilijat            51.36   
33  Lotta Torppa  2008  Oulun Uinti 1906            51.52   
34  Ada Tuurna  2008  Uimaseura Kangasalan Kuohu            51.59   
35  Lotta Turunen  2008  Cetus Espoo            51.63   
36  Martta Mäkinen  2008  Uimaseura Kangasalan Kuohu            51.64   
37  Rebecca Mäkinen  2008  Uinti Tampere            51.99   
38  Saga Linnosaari  2008  Cetus Espoo            52.14   
39  Hazel Liuska  2008  Helsingin Uimarit            52.23   
40  Eerika Savulahti  2008  Riihimäen Uimaseura            52.25   
41  Essi Kallio  2008  Loimaan Uimaseura            52.28   
42  Ameli Pitrè  2008  Uinti Tampere            52.71   
43  Aino Sarvilahti  2008  Lappeenrannan Uimarit            52.74   
44  Minttu Mäkihannu  2008  TaTu Tampere            52.75   
45  Iida Pennanen  2008  TaTu Tampere            52.83   
46  Sara Jaatinen  2008  Joensuun Uimaseura            52.91   
47  Matilda Jokinen  2008  Loimaan Uimaseura            52.96   
48  Sofia Maude  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            53.03   
49  Lotta Järvinen  2008  Lahden Uimaseura            53.06   
50  Amanda Ruusuvaara  2008  Uimaseura Kaarina            53.67   
51  Moona Pulkkinen  2008  Lahden Uimaseura            53.86   
52  Senja Pakkanen  2008  Kankaanpään Uimarit            54.13   
53  Enni Lytz  2008  Swimming Club Rovaniemi            55.00   
54  Minea Pursiainen  2008  Swimming Jyväskylä            55.19   
55  Saara Pakomäki  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            55.53   
56  Jasmiina Laitinen  2008  Aurajoen Uinti            56.52   
57  Nana Murtomäki  2008  Seinäjoen Uimarit-58            56.75   
Fiia Immonen  2008  Vanders            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Pinja Hacklin  2008  Swimming Jyväskylä            DSQ   
  SW 7.3 Kyynärpäät vedenpinnan yläpuolella uidessa               
Selma Ala-Karvia  2008  Uinti Tampere            DSQ   
                     
 
Laji 13, 200m SKU P13, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Eero Rautaporras  2005  Nokian Pyry    31.84  1:14.97  2:00.14    2:33.15   
Ajjuub Ezzat  2005  Aurajoen Uinti    32.73  1:13.30  2:00.11    2:33.19   
Miklas Pikkuhuhta  2005  Uimaseura Kangasalan Kuohu    33.67  1:14.45  1:57.37    2:35.82   
Tuomas Toppinen  2005  Aurajoen Uinti    34.20  1:15.20  2:01.11    2:36.93   
Sakari Korri  2005  Rauman Uimaseura    31.73  1:14.78  2:02.13    2:37.79   
Lucas Lydman  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    31.48  1:14.60  2:04.86    2:41.36   
Nico Peltonen  2005  Hyvinkään Uimaseura    30.71  1:13.30  2:03.95    2:41.40   
Teo Mattelmäki  2005  Cetus Espoo    34.77  1:15.84  2:07.00    2:43.89   
Topias Tynjä  2005  Lahden Uimaseura    34.25  1:19.24  2:08.45    2:44.03   
10  Samuel Sainio  2005  Uinti Tampere    34.37  1:20.26  2:07.22    2:45.31   
11  Leo Währn  2005  Vanders    34.13  1:20.35  2:09.65    2:47.26   
12  Luka Laaksonen  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    35.41  1:21.47  2:11.59    2:47.76   
13  Antti Musikka  2005  Vanders    33.65  1:18.51  2:08.19    2:48.01   
14  Tuomas Hämäläinen  2005  Kuopion Uimaseura    35.54  1:23.88  2:09.83    2:48.23   
15  Aapo Tuhkanen  2005  Tuusulan Uimaseura    34.74  1:17.20  2:09.86    2:49.00   
16  Joonas Arponen  2005  Rauman Uimaseura    33.15  1:19.43  2:14.53    2:49.73   
17  Konsta Vainio  2005  Aurajoen Uinti    37.10  1:25.48  2:13.10    2:50.40   
18  Akseli Liukkonen  2005  Uinti Tampere    36.24  1:21.70  2:11.64    2:50.45   
19  Jimi Kojo  2005  Uimaseura Aquila    36.25  1:22.89  2:12.11    2:50.98   
20  Tuomas Orre  2005  Kajaanin Uimaseura    36.12  1:21.69  2:12.14    2:51.26   
21  Leevi Kukkonen  2005  Kouvolan Uimarit    35.82  1:21.81  2:13.07    2:52.15   
22  Arttu Venemies  2005  Swimming Jyväskylä    36.79  1:23.07  2:13.57    2:52.28   
23  Jasper Oikarainen  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    37.07  1:23.29  2:11.55    2:52.63   
24  Nooa Matela  2005  Lappeenrannan Uimarit    37.14  1:25.40  2:13.94    2:52.93   
25  Valtteri Niemimuukko  2005  Riihimäen Uimaseura    35.67  1:24.88  2:14.81    2:52.94   
26  Tuomas Romsi  2005  Kemin Uimaseura    34.33  1:19.92  2:11.08    2:52.97   
27  Aarni Linderborg  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    35.77  1:22.36  2:15.01    2:53.40   
28  Sisu Sorri  2005  Swimming Jyväskylä    34.48  1:19.32  2:15.49    2:53.99   
29  Nikita Semach  2005  Swimming Jyväskylä    35.25  1:22.01  2:13.98    2:55.20   
30  Salomo Pihlaja  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    35.30  1:24.31  2:13.63    2:55.43   
31  Eero Mäenpää  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    37.11  1:22.11  2:17.84    2:55.60   
32  Aaron Pirinen  2005  Järvenpään Uintiklubi    35.04  1:21.92  2:15.30    2:55.63   
33  Mio Heinola  2005  Nummelan Kisaajat    41.45  1:27.96  2:17.65    2:56.62   
34  Adrian Kaslin  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    36.23  1:23.70  2:17.06    2:56.64   
35  Ivan Chupakhin  2005  Uinti Tampere    35.81  1:19.30  2:16.96    2:56.99   
36  Maksim Amosov  2005  Aurajoen Uinti    36.11  1:22.92  2:17.27    2:57.53   
37  Oliver Aspholm  2005  Uinti Tampere    38.88  1:24.52  2:18.61    2:57.58   
38  Juho Törmä  2005  Porin Uimaseura    40.21  1:24.76  2:17.42    2:58.29   
39  Serhat Kalin  2005  ORCA Helsinki    35.37  1:21.99  2:15.22    3:00.16   
40  Julius Sandelin  2005  Rauman Uimaseura    38.31  1:26.74  2:20.48    3:00.29   
41  Oliver Aalto-Hardy  2005  Ålands Simförening    34.84  1:20.64  2:18.81    3:01.58   
Samuel Halminen  2005  Helsingfors Simsällskap            DNF   
Veeti Valdolin  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            DSQ   
  SW 9.3 Viestijoukkueen väärä uintijärjestys (su, ru, pu, vu)               
                     
 
Laji 14, 200m SKU T12, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Louna Kasvio  2006  Cetus Espoo    33.41  1:13.18  2:01.31    2:35.97   
Ellen Kaituri  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    33.90  1:17.50  1:59.81    2:38.10   
Wilma Sundt  2006  Cetus Espoo    34.99  1:19.02  2:03.13    2:38.86   
Lotta Moilanen  2006  Oulun Uinti 1906    34.76  1:16.78  2:01.36    2:39.21   
Tinka Tamminen  2006  Lahden Uimaseura    35.75  1:20.23  2:07.20    2:45.72   
Tiinu Tamminen  2006  Lahden Uimaseura    36.99  1:20.62  2:06.20    2:45.93   
Daniela Lietzén  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    37.68  1:22.47  2:07.96    2:47.59   
Milla Vuolteenaho  2006  Kankaanpään Uimarit    34.04  1:18.49  2:07.46    2:47.67   
Miina Torvikoski  2006  Kemin Uimaseura    35.39  1:19.82  2:08.33    2:47.76   
10  Fia Stenman  2006  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    37.76  1:22.52  2:09.95    2:49.01   
11  Elsa Vira  2006  Aurajoen Uinti    35.13  1:18.79  2:10.29    2:49.02   
12  Kaisla Korvonen  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    37.66  1:21.86  2:11.07    2:50.13   
13  Aino Välimaa  2006  Uinti Tampere    37.33  1:21.15  2:13.38    2:50.47   
14  Elli Lenkkeri  2006  Uinti Hyvinkää    37.30  1:22.62  2:11.13    2:51.17   
14  Janina Granberg  2006  Cetus Espoo    36.96  1:22.58  2:12.12    2:51.17   
16  Sara Seppänen  2006  Oulun Lohet    40.99  1:25.67  2:16.38    2:55.53   
17  Tiia Mielonen  2006  Nivalan Saukot    38.67  1:27.80  2:16.10    2:56.16   
18  Anniina Kurvinen  2006  Lappeenrannan Uimarit    37.90  1:26.22  2:16.66    2:57.14   
19  Isla Leinonen  2006  Uinti Tampere    38.97  1:25.27  2:17.34    2:57.38   
20  Helmi Käkelä  2006  Tuusulan Uimaseura    38.34  1:26.19  2:16.04    2:57.60   
21  Anni Kärkkäinen  2006  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    37.69  1:26.57  2:19.06    2:57.72   
22  Wilma Turpeinen  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    38.36  1:24.75  2:16.90    2:57.98   
23  Hilla Känkänen  2006  Porin Uimaseura    38.40  1:25.71  2:19.37    2:58.51   
24  Pinja Junttari  2006  Kemin Työväen Uimarit    38.98  1:29.34  2:16.86    2:58.57   
25  Anni Turunen  2006  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    37.61  1:25.86  2:19.52    2:59.08   
26  Hannah Lamminmäki  2006  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    38.17  1:26.27  2:19.50    2:59.12   
26  Katriina Kallio  2006  Raision Urheilijat    38.00  1:26.57  2:21.07    2:59.12   
28  Piia Lahtinen  2006  Uinti Tampere    38.00  1:24.78  2:20.47    3:00.12   
29  Annaliina Mänttäri  2006  Cetus Espoo    41.27  1:27.18  2:19.63    3:01.01   
30  Maria Karvonen  2006  Simmis Wanda    37.66  1:27.16  2:19.83    3:01.32   
31  Iisa-lotta Rantaniitty  2006  Cetus Espoo    40.10  1:30.27  2:16.95    3:01.40   
32  Emilia Rahola  2006  Porin Uimaseura    42.31  1:29.46  2:20.34    3:01.50   
33  Laura Saarela  2006  Nurmijärven Uinti    39.17  1:27.03  2:19.63    3:02.06   
34  Tilda Aaltonen  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    39.30  1:25.73  2:20.27    3:02.17   
35  Enni Tammilehto  2006  Cetus Espoo    40.25  1:28.08  2:20.19    3:02.23   
36  Susanna Ryynänen  2006  Simmis Wanda    42.92  1:31.57  2:22.41    3:02.95   
37  Ellen Williamsson  2006  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    39.15  1:29.91  2:21.76    3:03.33   
38  Ronja Vilska  2006  Aurajoen Uinti    41.03  1:31.80  2:23.69    3:04.20   
39  Mirella Sauhula  2006  Aurajoen Uinti    39.89  1:28.14  2:23.15    3:04.21   
40  Helmi Räsänen  2006  Simmis Grani    41.04  1:28.96  2:23.09    3:04.71   
41  Rita Heinonen  2006  Raision Urheilijat    40.44  1:30.30  2:23.16    3:04.97   
42  Vilja Takalo  2006  Kajaanin Uimaseura    39.96  1:29.96  2:22.73    3:05.99   
43  Emmi Nieminen  2006  Vanders    41.95  1:30.29  2:26.17    3:07.55   
44  Oosa Mattila  2006  Simmis Wanda    42.40  1:32.94  2:22.88    3:07.63   
45  Rebekka Ritmala  2006  Vanders    42.49  1:31.03  2:26.77    3:09.79   
46  Iida Vartiainen  2006  Aurajoen Uinti    39.44  1:29.16  2:24.86    3:10.78   
47  Amanda Nilsson  2006  Cetus Espoo    41.53  1:28.49  2:28.56    3:12.61   
Aino Kuusisto  2006  Nurmijärven Uinti            DSQ   
  SW 9.3 Viestijoukkueen väärä uintijärjestys (su, ru, pu, vu)               
Malin Lindblom  2006  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Sini Mäkilä  2006  Raision Urheilijat            DSQ   
  SW 9.3 Viestijoukkueen väärä uintijärjestys (su, ru, pu, vu)               
Sofia Lepistö  2006  Mikkelin Uimaseura            DSQ   
  SW 9.3 Viestijoukkueen väärä uintijärjestys (su, ru, pu, vu)               
                     
 
Laji 15, 100m SU P12, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Konsta Rantasuo  2006  Oulun Lohet    36.91        1:16.72   
Joonatan Davie  2006  Aurajoen Uinti    38.63        1:18.85   
Lauri-pekka Pakomäki  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    38.00        1:19.58   
Tomi Silander  2006  Cetus Espoo    38.85        1:21.13   
Risto Kallström  2006  Cetus Espoo    39.01        1:21.50   
Lauri Aho  2006  Raision Urheilijat    40.55        1:22.03   
Kalle Pesälä  2006  Kempeleen Pyrintö    39.19        1:22.06   
Aleksandr Vysotskiy  2006  Stadin Delfiinit    39.77        1:22.46   
Konsta Kukkonen  2006  Kouvolan Uimarit    39.77        1:22.57   
10  Miko Saukkonen  2006  Kemin Uimaseura    41.25        1:25.02   
11  Aaro Imppola  2006  Uinti Hyvinkää    41.10        1:25.03   
12  Ilari Palva  2006  Helsingfors Simsällskap    41.81        1:25.26   
13  Denis Katunov  2006  Lahden Uimaseura    40.36        1:25.40   
14  Erik Peuhkuri  2006  Oulun Uinti 1906    41.41        1:25.44   
15  Max Snellman  2006  Cetus Espoo    41.35        1:25.45   
16  Santeri Holmberg  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    42.31        1:27.09   
17  Onni Yrjälä  2006  Rauman Uimaseura    42.09        1:27.67   
18  Matias Saarinen  2006  Salon Uimarit    42.15        1:28.27   
19  Ville Suojasto  2006  Raision Urheilijat    42.37        1:28.28   
20  Christian Nummi  2006  Helsingfors Simsällskap    42.72        1:28.69   
21  Mikael Böckerman  2006  Gladius Kirkkonummi    42.89        1:28.74   
22  Torsti Saarela  2006  Vieskan Uimarit    42.79        1:29.11   
23  Tomas Laine  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    43.20        1:29.44   
24  Luka Valtonen  2006  Lappeenrannan Uimarit    42.79        1:29.51   
25  Sebastian Sojolin  2006  TaTu Tampere    43.36        1:29.76   
26  Onni Lehtimäki  2006  Kuopion Uimaseura    43.21        1:29.96   
27  Ilari Hatunen  2006  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    43.48        1:30.32   
28  Kalle Heinonen  2006  TaTu Tampere    42.28        1:30.45   
29  Vilho Okkonen  2006  Rauman Uimaseura    43.00        1:30.83   
30  Ivar Eklund  2006  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari    43.80        1:30.86   
31  Aapo Nurminen  2006  Raision Urheilijat    44.01        1:30.94   
32  Ahti Halttunen  2006  Hyvinkään Uimaseura    44.94        1:31.34   
32  Lasse Niemi  2006  Helsingin Uimarit    42.83        1:31.34   
34  Veeti Salminen  2006  Someron Esa    43.56        1:31.53   
35  Aleksi Sinisalo  2006  Cetus Espoo    42.36        1:31.57   
36  Milo Bergman  2006  Ålands Simförening    44.53        1:31.64   
37  Viljo Varsanpää  2006  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    44.83        1:31.84   
38  Sami Schrader  2006  Uinti Tampere    44.01        1:32.63   
39  Matias Kukkonen  2006  ORCA Helsinki    44.53        1:32.79   
40  Iiro Räty  2006  Nokian Pyry    44.43        1:32.97   
41  Joona Jakoaho  2006  Hyvinkään Uimaseura    45.10        1:33.11   
41  Tuomo Leinonen  2006  Haukiputaan Heitto    44.50        1:33.11   
43  Jani Ekman  2006  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit    43.62        1:33.21   
44  Anton Passoja  2006  Nokian Pyry    44.66        1:33.68   
45  Arttu Kortetjärvi  2006  Oulun Uinti 1906    43.77        1:33.97   
46  Luis Valero De La Iglesia  2006  Cetus Espoo    44.91        1:34.05   
47  Aleksi Metsäpelto  2006  Swimming Jyväskylä    45.09        1:34.41   
48  Casper Kvist  2006  Nokian Pyry    45.32        1:34.52   
49  Väinö Pitkänen  2006  Uinti Tampere    45.17        1:34.58   
50  Pirkka Pyry Pyykkö  2006  Uinti Tampere    45.67        1:34.59   
51  Herkko Haussalo  2006  Oulun Lohet    45.03        1:35.18   
52  Juha-Pekka Heikkinen  2006  Kajaanin Uimaseura    45.16        1:35.30   
53  Alex Karlsson  2006  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit    44.82        1:35.57   
54  Nikolai Teiramaa  2006  Helsingfors Simsällskap    46.56        1:35.93   
55  Topias Muhonen  2006  Octopus Lohja    46.37        1:36.57   
56  Daniel Guzhov  2006  Vanders    45.82        1:37.87   
57  Leevi Saarinen  2006  Uinti-Vakka    46.75        1:38.77   
58  Matias Leiwo  2006  Uinti Tampere    45.82        1:41.03   
Áron Zautasvili  2006  Uinti Tampere            DNF   
Aarne Laurila  2006  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Boris Minkovski  2006  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Johan Hujanen  2006  Simmis Grani            DSQ   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Weeti Niemi  2006  Swimming Club Rovaniemi            DSQ   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 16, 100m SU T11, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Mirelle Hirsiniemi  2007  Aurajoen Uinti    38.25        1:20.15   
Kerttu Rantanen  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    39.81        1:23.33   
Emmi Salo  2007  Lappeenrannan Uimarit    39.33        1:23.47   
Enna Äyrämöinen  2007  Cetus Espoo    40.14        1:23.70   
Aliisa Soini  2007  Rauman Uimaseura    40.21        1:23.85   
Dominika Stalinskaja  2007  Cetus Espoo    41.04        1:24.48   
Hanni Koski  2007  Uimaseura Kangasalan Kuohu    41.38        1:25.35   
Ebba Simberg  2007  Lahden Uimaseura    41.41        1:26.35   
Annabella Karjalainen  2007  Oulun Lohet    41.33        1:26.70   
Esra Ergüner  2007  Joensuun Uimaseura    41.60        1:26.70   
11  Jenni Korkeamäki  2007  Cetus Espoo    42.68        1:26.72   
12  Anna Salo  2007  Cetus Espoo    41.25        1:27.45   
13  Sofia Oksa  2007  Nummelan Kisaajat    41.92        1:27.63   
14  Veera Malmelin  2007  Nokian Pyry    42.43        1:27.90   
15  Tuuli Peltola  2007  Raision Urheilijat    43.03        1:27.94   
16  Ruut Salmi  2007  Oulun Lohet    44.36        1:28.00   
17  Emilyn Alexandra Savolainen  2007  Cetus Espoo    42.29        1:28.64   
18  Anni Frusti  2007  Nokian Pyry    42.84        1:29.02   
19  Linnea Koski  2007  Aurajoen Uinti    42.74        1:29.11   
20  Hanna Törmä  2007  Porin Uimaseura    41.91        1:29.12   
21  Aino Laine  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    43.90        1:29.43   
22  Aino Ruotsalainen  2007  Lappeenrannan Uimarit    42.06        1:29.62   
23  Kaisa Keränen  2007  Oulun Lohet    41.86        1:29.69   
24  Inka Hämäläinen  2007  Joensuun Uimaseura    43.26        1:30.05   
25  Noora Tennilä  2007  Oulun Uinti 1906    44.14        1:30.06   
26  Ellen Lindell  2007  Cetus Espoo    44.42        1:30.37   
27  Matilda Leppänen  2007  Cetus Espoo    42.92        1:30.54   
28  Teela Saarentaus  2007  Helsingin Uimarit    43.44        1:30.72   
29  Iida Tawast  2007  Simmis Grani    44.40        1:30.87   
30  Ellen Krüger  2007  Oulun Lohet    44.27        1:31.61   
31  Aino Suomalainen  2007  Aurajoen Uinti    43.00        1:31.67   
32  Vilma Vatanen  2007  Joensuun Uimaseura    46.04        1:32.83   
33  Peppi Lehtinen  2007  Kankaanpään Uimarit    43.06        1:32.87   
34  Aino Ruottinen  2007  Uinti Tampere    43.65        1:33.00   
35  Sofia Palojärvi  2007  Swimming Club Rovaniemi    44.98        1:33.28   
36  Armi Aurora Tavi  2007  Kemin Uimaseura    45.62        1:33.36   
37  Erin Heinikangas  2007  Rauman Uimaseura    44.04        1:33.39   
38  Hilla-maaria Juhola  2007  Porin Uimaseura    44.94        1:33.43   
39  Nova Larsson  2007  Ålands Simförening    45.20        1:33.56   
40  Anni Mäki-Hokkonen  2007  Lappeenrannan Uimarit    43.13        1:33.97   
41  Anita Mäkinen  2007  Nummelan Kisaajat    46.03        1:34.05   
42  Hertta Nieminen  2007  Uimaseura Kangasalan Kuohu    45.59        1:34.15   
43  Aada-julia Laakso  2007  Kampuksen Plaani    45.69        1:34.38   
44  Salli Sepponen  2007  Oulun Uinti 1906    47.48        1:34.61   
45  Saara Lehto  2007  Rauman Uimaseura    45.19        1:34.64   
46  Venla Hauvala  2007  Swimming Jyväskylä    45.02        1:34.67   
47  Lotta Janhunen  2007  Oulun Lohet    46.50        1:34.82   
48  Iina Ekholm  2007  Helsingfors Simsällskap    44.15        1:35.22   
49  Aava Näykki  2007  Kempeleen Pyrintö    46.10        1:35.41   
50  Ella Valdolin  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    45.69        1:35.54   
51  Iida Kemppainen  2007  Kajaanin Uimaseura    47.86        1:35.92   
52  Eevi Hirvasoja  2007  Haukiputaan Heitto    46.64        1:36.09   
53  Petra Soini  2007  Nokian Pyry    47.06        1:36.18   
54  Eevi Hirsi  2007  HTU Stadi    45.69        1:36.45   
55  Viivi Loimusto  2007  Salon Uimarit    46.28        1:36.52   
56  Mari Kaski  2007  Swimming Jyväskylä    46.24        1:36.57   
57  Esther Reunala  2007  Octopus Lohja    45.75        1:36.62   
58  Siiri Haverinen  2007  Lahden Uimaseura    47.15        1:36.69   
59  Minea Kumlander  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    46.48        1:36.97   
60  Naomi Leo  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    47.13        1:37.39   
61  Iita Kimpimäki  2007  Haukiputaan Heitto    46.55        1:37.52   
62  Agnes Ruusumo  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    47.20        1:38.64   
63  Isla Vuohtoniemi  2007  Helsingfors Simsällskap    47.10        1:38.70   
64  Vilma Saarimäki  2007  Raision Urheilijat    48.91        1:38.94   
65  Anja Miao  2007  Cetus Espoo    47.15        1:39.93   
66  Neri Lätti  2007  Joensuun Uimaseura    48.23        1:41.00   
67  Kiia Koivisto  2007  Loimaan Uimaseura    48.27        1:41.10   
Eevi Riekki  2007  Joensuun Uimaseura            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 17, 50m Vapaauinti P 11-13, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Alex Lehtola  2005  Uinti Tampere            31.59   
Elias Molodtsov  2005  Lahden Uimaseura            33.09   
Riku Koskenvaara  2005  Helsingfors Simsällskap            33.79   
Antti Ylönen  2005  Kajaanin Uimaseura            33.87   
Otso Koskela  2005  Helsingin Uimarit            34.16   
Anton Sarvilahti  2005  Lappeenrannan Uimarit            34.26   
Oscar Westerberg  2005  Cetus Espoo            34.29   
Konsta Joensuu  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            34.65   
Matias Seppä  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            34.66   
10  Alex Laitiainen  2005  Swimming Jyväskylä            34.96   
11  Juho Mantila  2005  Riihimäen Uimaseura            35.54   
12  Luca Ruusila  2006  Uinti Tampere            35.69   
13  Tobias Syrjä  2006  Uinti Tampere            35.80   
14  Olli Pesonen  2006  Helsingfors Simsällskap            35.86   
15  Okko Varpasuo  2006  Helsingfors Simsällskap            35.95   
16  Joonatan Lipiäinen  2005  Vanders            36.04   
17  Linus Korin  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            36.13   
18  Artem Haikara  2005  Cetus Espoo            36.21   
19  Kasperi Haverinen  2005  Lahden Uimaseura            36.38   
20  Anton Ahonen  2006  Cetus Espoo            36.39   
21  Luukas Kallio  2005  Uinti Tampere            36.40   
22  Iiro Kyllönen  2005  Hämeenlinnan Uimaseura            36.52   
23  Romeo Maranzani  2006  Aurajoen Uinti            37.43   
24  Niilo Toivola  2007  Uinti Tampere            37.49   
25  Ivar Eklund  2006  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari            37.53   
26  Aatto Korhonen  2006  Helsingin Uimarit            37.59   
27  Leevi Luoma  2005  Uinti Tampere            37.82   
27