Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  MAD WAVE CHALLENGE 2018    Tulostuspäivämäärä  28 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  12:32   
  Järjestäjä  TaTU Tampere         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  27 tammikuu 2018         
 
 
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anni Frusti  2007    325          34.48   
  Nokian Pyry  36.09                 
Siiri Haverinen  2007    321          34.63   
  Lahden Uimaseura  35.72                 
Veera Malmelin  2007    288          35.92   
  Nokian Pyry  37.78                 
Petra Soini  2007    272          36.60   
  Nokian Pyry  37.42                 
Ebba Simberg  2007    253          37.48   
  Lahden Uimaseura  37.63                 
Olivia Porter  2007    213          39.69   
  Lahden Uimaseura  44.26                 
Iiris Myllymäki  2008    200          40.57   
  Tatu Tampere  41.65                 
Janna Saloniemi  2009    190          41.22   
  Tatu Tampere  42.44                 
Elsa Joseph  2007    189          41.32   
  Tatu Tampere  43.44                 
10  Minttu Mäkihannu  2008    179          42.04   
  Tatu Tampere  43.97                 
11  Oona Valtonen  2008    175          42.42   
  Tatu Tampere  43.63                 
12  Liisi Lehtiö  2008    169          42.84   
  Lahden Uimaseura  42.03                 
13  Lotta Järvinen  2008    168          42.96   
  Lahden Uimaseura  46.82                 
14  Iida Pennanen  2008    165          43.23   
  Tatu Tampere  46.60                 
15  Venla Rajala  2008    158          43.83   
  Tatu Tampere  45.07                 
16  Sella Koskinen  2007    157          43.98   
  Tatu Tampere  43.95                 
17  Hippu Rauhala  2010    155          44.09   
  Nokian Pyry  45.66                 
18  Vilma Koivula  2008    131          46.62   
  Nokian Pyry  52.22                 
19  Emma Tieaho  2008    128          47.00   
  Nokian Pyry  43.48                 
20  Minea Moisio  2009    120          48.10   
  Tatu Tampere  49.37                 
21  Lotta Ahtela  2008    102          50.68   
  Tatu Tampere                   
22  Fanni Jokinen  2009    99          51.25   
  Tatu Tampere  1:02.74                 
23  Minttu Meskanen  2008    98          51.47   
  Nokian Pyry  1:00.38                 
24  Peppi Ruppa  2007    93          52.36   
  Tatu Tampere  55.18                 
25  Miisa Yltävä  2008    89          53.08   
  Tatu Tampere  1:01.37                 
26  Ida Hamilton  2008    86          53.75   
  Tatu Tampere  1:08.16                 
27  Lila Reiman  2007    78          55.39   
  Tatu Tampere  1:04.65                 
28  Olivia Saukko  2009    72          56.90   
  Tatu Tampere                   
29  Katja Burnevskaya  2009    62          59.64   
  Tatu Tampere  1:01.63                 
30  Emmi Oksanen  2009    61          1:00.06   
  Tatu Tampere  1:16.65                 
Hertta Myllymäki  2010              DSQ   
  Tatu Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Lotta Laine  2008              DSQ   
  Nokian Pyry  52.81                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Rantala  2004    498          29.93   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.70                 
Moona Korpikoski  2005    489          30.11   
  Nokian Pyry  31.22                 
Elina Gavrilov  2004    483          30.23   
  Joensuun Uimaseura  30.50                 
Maria Korkalainen  2005    476          30.38   
  Joensuun Uimaseura  30.78                 
Venla Lindström  2004    468          30.55   
  Lahden Uimaseura  30.41                 
Nea Mustonen  2004    466          30.60   
  Lahden Uimaseura  31.63                 
Kirke Kübar  2005    464          30.65   
  Tartu Swimming Club  28.94                 
Olivia Uusitorppa  2004    442          31.13   
  Swimming Team Rauma  33.45                 
Anniina Ahonen  2005    437          31.25   
  Hyvinkään Uimaseura  32.22                 
10  Sini Salmi  2004    437          31.27   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.73                 
11  Salla Rantala  2004    433          31.35   
  Nokian Pyry  32.11                 
12  Juulia Sakomaa  2005    430          31.42   
  Lahden Uimaseura  31.67                 
13  Lumi Luoma  2005    429          31.45   
  Uinti Hyvinkää  32.83                 
14  Milla Kähkönen  2005    428          31.47   
  Lahden Uimaseura  32.02                 
15  Siiri Reinonen  2004    419          31.71   
  Hämeenlinnan Uimaseura  32.35                 
16  Maija Hinkkala  2005    417          31.74   
  Riihimäen Uimaseura  32.00                 
17  Eevi-Maria Bogdanova  2005    414          31.83   
  Lahden Uimaseura  33.09                 
18  Ella Nihtilä  2004    413          31.86   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.14                 
19  Iida Savulahti  2004    408          31.97   
  Riihimäen Uimaseura  33.60                 
20  Aino Lepola  2005    408          31.99   
  Tatu Tampere  32.80                 
21  Aino Ollikainen  2005    407          32.02   
  Keuruun Toverit  34.51                 
21  Oona Sirkiä  2004    407          32.02   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.60                 
23  Sivi Juvakka  2005    403          32.11   
  Nokian Pyry  34.09                 
24  Tiinu Tamminen  2006    401          32.17   
  Lahden Uimaseura  32.20                 
25  Hilma Husari  2004    392          32.40   
  Nokian Pyry  33.38                 
26  Fanny Savia  2005    387          32.56   
  Nokian Pyry  33.43                 
27  Saana Perkkiö  2005    382          32.70   
  Riihimäen Uimaseura  34.39                 
28  Tinka Tamminen  2006    373          32.95   
  Lahden Uimaseura  33.32                 
29  Aada Taiponen  2004    367          33.13   
  Riihimäen Uimaseura  33.59                 
30  Nelli Lehmijoki  2005    362          33.29   
  Nokian Pyry  33.81                 
31  Jenna Nousiainen  2005    360          33.33   
  Nokian Pyry  34.66                 
32  Ronja Mustalahti  2004    358          33.40   
  Nokian Pyry  34.38                 
33  Vilja Saarinen  2005    347          33.74   
  Riihimäen Uimaseura  34.21                 
34  Wilma Lassila  2004    327          34.43   
  Tatu Tampere  33.52                 
35  Aino Kunelius  2005    317          34.77   
  Hämeenlinnan Uimaseura  35.42                 
36  Heidi Nurminen  2005    308          35.13   
  Hämeenlinnan Uimaseura  36.20                 
37  Helmi Romppanen  2004    303          35.33   
  Riihimäen Uimaseura  36.83                 
38  Hilda Mäkelä  2005    283          36.14   
  Hämeenlinnan Uimaseura  36.06                 
39  Ronja Haraholma  2005    280          36.27   
  Nokian Pyry  39.30                 
40  Jenna Helminen  2005    271          36.63   
  Riihimäen Uimaseura  37.64                 
41  Rilla Backman  2006    257          37.30   
  Lahden Uimaseura  37.75                 
42  Ronja Rantanen  2005    252          37.53   
  Porin Uimaseura  40.55                 
43  Anna Lampinen  2004    252          37.54   
  Porin Uimaseura  37.52                 
44  Riikka Broman  2006    249          37.71   
  Nokian Pyry  38.72                 
45  Amanda Ahmaoja  2005    247          37.78   
  Porin Uimaseura  40.19                 
46  Peppi Värikoski  2006    243          37.99   
  Nokian Pyry  39.61                 
47  Olivia Romo  2005    243          38.01   
  Lahden Uimaseura  38.35                 
48  Piitu Perkola  2006    218          39.39   
  Tatu Tampere  40.68                 
49  Kaisa Harjula  2005    214          39.63   
  Porin Uimaseura  40.66                 
50  Sofia Mustonen  2006    199          40.62   
  Tatu Tampere  42.01                 
51  Mea Makkula  2006    165          43.20   
  Lahden Uimaseura  44.79                 
 
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 17 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Saana Liikonen  2001    596          28.19   
  Lahden Uimaseura  28.11                 
Minka Halava  2001    577          28.49   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.92                 
Oona Laakso  2002    577          28.49   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.58                 
Sofiia Osanova  2003    563          28.73   
  Sshor 3  28.31                 
Nea Reunanen  2001    555          28.86   
  Hämeenlinnan Uimaseura  29.13                 
Jemilia Haapakoski  2002    544          29.06   
  Lahden Uimaseura  28.47                 
Iris Hanski  2003    542          29.10   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.47                 
Aino Mononen  2001    540          29.13   
  Joensuun Uimaseura  29.14                 
Emmi Heine  2002    539          29.15   
  Rauman Uimaseura  29.05                 
10  Kerttu Nurmi  2003    500          29.88   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.83                 
11  Maija Nurmi  2003    494          30.01   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.27                 
12  Minttu Paalanen  2003    493          30.02   
  Lahden Uimaseura  29.62                 
13  Aada Viitamäki  2003    490          30.08   
  Hämeenlinnan Uimaseura  30.31                 
14  Jenna Sjöblom  2001    484          30.22   
  Kouvolan Uimarit  30.15                 
15  Senni Ovaskainen  2001    479          30.31   
  Lahden Uimaseura  30.57                 
16  Kaisla Kangas  2002    476          30.39   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.82                 
17  Nikita Ravalt  2002    474          30.42   
  Riihimäen Uimaseura  30.58                 
18  Anni Koivula  2003    460          30.73   
  Nokian Pyry  31.82                 
19  Peppi-Stiina Ahti  2003    459          30.75   
  Hämeenlinnan Uimaseura  30.58                 
19  Saana Vähämaa  2002    459          30.75   
  Rauman Uimaseura  30.74                 
21  Jenna Rajahalme  2002    455          30.85   
  Nokian Pyry  30.86                 
22  Sini Korin  2003    448          30.99   
  Nokian Pyry  31.72                 
23  Taiga Yritys  2003    447          31.03   
  Uinti Hyvinkää  31.68                 
24  Oona Parviainen  2002    445          31.06   
  Joensuun Uimaseura  31.32                 
25  Iiris Yli-Jama  2003    441          31.16   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.86                 
26  Siiri Toiva  2002    439          31.21   
  Nokian Pyry  30.89                 
27  Anni Matikainen  2001    437          31.25   
  Nokian Pyry  30.72                 
27  Sanni Salmi  2003    437          31.25   
  Nokian Pyry  31.68                 
29  Katariina Niemi  2002    437          31.26   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.51                 
30  Nora Kosonen  2001    436          31.29   
  Tatu Tampere  30.92                 
31  Inari Laaksonen  2002    435          31.30   
  Swimming Team Rauma  31.55                 
32  Erin Ekroos  2002    431          31.41   
  Hämeenlinnan Uimaseura  31.44                 
32  Hilda Helo  2003    431          31.41   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.54                 
34  Vilja Laaksonen  2002    428          31.48   
  Järvenpään Uintiklubi  31.34                 
35  Julia Romo  2003    422          31.63   
  Lahden Uimaseura  31.28                 
36  Helmi Viitasalo  2002    420          31.67   
  Rauman Uimaseura  32.80                 
37  Minna Kinnunen  2003    405          32.05   
  Joensuun Uimaseura  31.21                 
38  Hanni Riikonen  2002    403          32.10   
  Hämeenlinnan Uimaseura  32.31                 
39  Cinja Åvist  2003    401          32.16   
  Hyvinkään Uimaseura  32.25                 
40  Ronja Myllykallio  2003    393          32.38   
  Nokian Pyry  32.76                 
41  Pinja Pyykönen  2002    387          32.56   
  Joensuun Uimaseura  33.35                 
42  Saranbolor Usukhsaikhan  2003    360          33.33   
  Tatu Tampere  33.25                 
43  Nanna Tynkkynen  2003    360          33.34   
  Tatu Tampere  34.01                 
44  Sanni Luostarinen  2002    342          33.93   
  Järvenpään Uintiklubi  34.14                 
45  Laura Pitkänen  2002    339          34.03   
  Järvenpään Uintiklubi  33.51                 
46  Silja Hieto  2003    327          34.42   
  Hämeenlinnan Uimaseura  34.23                 
47  Heidi Javanainen  2003    317          34.77   
  Swimming Team Rauma  34.20                 
48  Lotta Laine  2003    294          35.67   
  Hämeenlinnan Uimaseura  35.52                 
49  Linda Grönlund  2003    260          37.14   
  Porin Uimaseura  36.53                 
50  Saga Peltolehto  2003    254          37.43   
  Nokian Pyry  37.15                 
51  Alisa Kajander  2002    254          37.45   
  Hämeenlinnan Uimaseura  37.04                 
52  Emmi Rauhanen  2003    191          41.20   
  Porin Uimaseura  41.62                 
Sanni Kilponen  2001              DSQ   
  Hämeenlinnan Uimaseura  30.29                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 18 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Julia Bruneau  1999    653          27.34   
  Lahden Uimaseura  26.23                 
Hilla Kortetjärvi  1996    643          27.48   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.11                 
Amanda Suihkonen  1995    602          28.09   
  Tatu Tampere  27.54                 
Emma-Lotta Tynkkynen  1999    593          28.23   
  Tatu Tampere  27.66                 
Ella-Noora Haanpää  1998    543          29.07   
  Rauman Uimaseura  28.32                 
Aliisa Liukkonen  1999    516          29.57   
  Hämeenlinnan Uimaseura  29.00                 
Lotta Aho  1999    513          29.63   
  Hämeenlinnan Uimaseura  29.78                 
Miia Hurskainen  1992    512          29.66   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.98                 
Melinda Moilanen  2000    507          29.75   
  Joensuun Uimaseura  29.62                 
10  Ella Lammi  1998    505          29.78   
  Porin Uimaseura  28.73                 
11  Maria Ripatti  1987    497          29.95   
  Järvenpään Uintiklubi  29.46                 
12  Pinja Partinen  1999    489          30.12   
  Joensuun Uimaseura  30.77                 
13  Mari Kausiala  1997    480          30.29   
  Tatu Tampere  29.16                 
14  Sanni Kalliomäki  2000    475          30.41   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.42                 
15  Claudia Åvist  1997    465          30.61   
  Hyvinkään Uimaseura  28.52                 
16  Noora Poutanen  1999    433          31.35   
  Tatu Tampere  28.72                 
 
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joona Korpikoski  2007    183          36.80   
  Nokian Pyry  39.86                 
Joonas Pulkkinen  2007    178          37.15   
  Lahden Uimaseura  36.56                 
Niklas Tikkanen  2007    152          39.11   
  Tatu Tampere  40.48                 
Eetu Vehmas  2007    144          39.85   
  Nokian Pyry  42.58                 
Konsta Horppu  2008    120          42.31   
  Nokian Pyry  46.70                 
Tero Soukka  2007    107          44.00   
  Tatu Tampere  46.59                 
Niklas Kallio  2007    101          44.79   
  Tatu Tampere  46.43                 
Leevi Immonen  2007    95          45.71   
  Lahden Uimaseura  45.89                 
Nikita Zuravljov  2008    93          45.99   
  Tatu Tampere  50.53                 
10  Eino Anttila  2007    82          48.06   
  Tatu Tampere  51.27                 
11  Iiro Juvakka  2007    74          49.71   
  Nokian Pyry  51.01                 
12  Miska Moisio  2007    66          51.57   
  Tatu Tampere  55.58                 
13  Justus Tikkanen  2010    66          51.59   
  Tatu Tampere  1:05.74                 
14  Kiri Karttunen  2009    31          1:06.05   
  Tatu Tampere  1:08.78                 
15  Sheng Fei Fan  2010    16          1:21.39   
  Tatu Tampere                   
Daniil Tirronen  2008              DNS   
  Tatu Tampere  47.76                 
Eetu Nissinen  2008              DSQ   
  Tatu Tampere  48.16                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Eino Saari  2008              DSQ   
  Tatu Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Raimond Tikkerberi  2009              DSQ   
  Tatu Tampere  1:01.33                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Raman Bajalan  2007              DSQ   
  Lahden Uimaseura  40.66                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Niilo Kilpeläinen  2004    439          27.51   
  Tatu Tampere  29.07                 
Onni Äijälä  2004    420          27.92   
  Hyvinkään Uimaseura  29.24                 
Aapo Kinnunen  2004    417          27.98   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.87                 
Lassi Niemi  2004    405          28.24   
  Tatu Tampere  29.36                 
Miro Birkstedt  2004    381          28.83   
  Tatu Tampere  30.33                 
Taavi Backman  2004    376          28.95   
  Lahden Uimaseura  29.57                 
Leo Liukonen  2004    357          29.46   
  Tatu Tampere  30.56                 
Aapo Koskinen  2004    328          30.31   
  Lahden Uimaseura  31.48                 
Topias Tynjä  2005    313          30.78   
  Lahden Uimaseura  31.01                 
10  Tuomas Lehtonen  2005    287          31.69   
  Nokian Pyry  33.81                 
11  Joni Routamo  2005    279          32.00   
  Hämeenlinnan Uimaseura  32.48                 
12  Akseli Soini  2004    277          32.05   
  Hämeenlinnan Uimaseura  32.62                 
13  Sebastian Sojolin  2006    263          32.63   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  34.67                 
14  Maksim Karvanen  2005    256          32.89   
  Lahden Uimaseura  33.51                 
15  Luka Pykälistö  2004    255          32.96   
  Hämeenlinnan Uimaseura  34.62                 
16  Osmo Mäkelä  2004    236          33.80   
  Hämeenlinnan Uimaseura  33.86                 
17  Iiro Räty  2006    229          34.16   
  Nokian Pyry  34.90                 
18  Riku Huuhka  2005    226          34.31   
  Lahden Uimaseura  35.45                 
19  Niko Nokikuru  2005    221          34.56   
  Riihimäen Uimaseura  35.92                 
20  Markus Koskinen  2005    219          34.64   
  Tatu Tampere  36.24                 
21  Denis Katunov  2006    219          34.67   
  Lahden Uimaseura  34.96                 
22  Elias Molodtsov  2005    217          34.76   
  Lahden Uimaseura  36.43                 
23  Miko Virtanen  2005    215          34.89   
  Lahden Uimaseura  36.39                 
24  Topi Salminen  2004    211          35.08   
  Nokian Pyry  35.77                 
25  Topias Kupiainen  2004    211          35.10   
  Nokian Pyry  35.01                 
26  Kalle Heinonen  2006    206          35.39   
  Tatu Tampere  36.23                 
27  Kasper Kytö  2005    203          35.55   
  Nokian Pyry  37.37                 
28  Markus Popov  2005    200          35.73   
  Tatu Tampere  38.74                 
29  Joona Kurppa  2004    200          35.74   
  Tatu Tampere  38.03                 
30  Casper Kvist  2006    194          36.06   
  Nokian Pyry  38.76                 
31  Anton Passoja  2006    187          36.52   
  Nokian Pyry  38.93                 
32  Rasmus Lempinen  2005    180          36.99   
  Riihimäen Uimaseura  37.18                 
33  Jesse Virkkala  2004    179          37.05   
  Riihimäen Uimaseura  38.03                 
34  Viacheslav Semenov  2006    177          37.23   
  Lahden Uimaseura  36.63                 
35  Kasperi Haverinen  2005    160          38.44   
  Lahden Uimaseura  40.63                 
36  Vilho Teno  2006    155          38.86   
  Lahden Uimaseura  40.42                 
37  Eero Tarkiainen  2006    144          39.88   
  Uinti Hyvinkää  45.85                 
38  Oskari Solante  2005    139          40.34   
  Tatu Tampere  41.99                 
39  Vili Niemi  2006    136          40.62   
  Tatu Tampere  40.59                 
40  Benjamin Salo  2006    120          42.33   
  Porin Uimaseura  42.74                 
41  Luka Hirvonen  2006    113          43.21   
  Nokian Pyry  42.58                 
42  Luukas Kallio  2005    97          45.41   
  Tatu Tampere  48.07                 
Ferdinand Backman  2006              DNS   
  Tatu Tampere  39.97                 
Alex Hamilton  2006              DSQ   
  Tatu Tampere  55.20                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Eero Rautaporras  2005              DSQ   
  Nokian Pyry  27.57                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Richard Tikkerberi  2006              DSQ   
  Tatu Tampere  45.92                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 17 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veeti Ruohtula  2001    589          24.94   
  Joensuun Uimaseura  25.87                 
Petteri Haverinen  2001    561          25.35   
  Lahden Uimaseura  25.07                 
Santeri Herpola  2003    550          25.52   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  25.15                 
Oskari Hynynen  2001    531          25.82   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  25.79                 
Joonas Mustonen  2001    527          25.88   
  Lahden Uimaseura  25.48                 
Efim Romanov  2002    523          25.95   
  Tatu Tampere  27.38                 
Antti Leppänen  2002    501          26.31   
  Lahden Uimaseura  26.02                 
Miiro Vartiainen  2001    501          26.31   
  Joensuun Uimaseura  26.24                 
Timi Torkkel  2001    499          26.36   
  Hämeenlinnan Uimaseura  25.46                 
10  Oskari Herpola  2001    496          26.40   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  25.95                 
11  Perttu Mikkola  2001    486          26.59   
  Nokian Pyry  26.72                 
12  Elias Saarinen  2002    471          26.87   
  Riihimäen Uimaseura  27.57                 
12  Jaakko Reinonen  2001    471          26.87   
  Hämeenlinnan Uimaseura  26.26                 
14  Petr Pankratov  2002    444          27.40   
  Tatu Tampere  27.79                 
15  Eerik Tikkakoski  2001    442          27.44   
  Tatu Tampere  27.48                 
16  Aapo Puikkonen  2001    441          27.47   
  Tatu Tampere  27.34                 
17  Akseli Kontiainen  2002    438          27.53   
  Joensuun Uimaseura  26.78                 
18  Joona Lehtonen  2001    434          27.61   
  Tatu Tampere  27.39                 
19  Mio Harju  2002    431          27.68   
  Tatu Tampere  30.30                 
20  Pirkka Perkola  2001    424          27.82   
  Tatu Tampere  29.12                 
21  Arttu Mäenpää  2003    421          27.88   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.22                 
22  Jonne Isoranta  2003    418          27.95   
  Lahden Uimaseura  29.03                 
23  Leevi Korpinen  2001    415          28.03   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.73                 
24  Otto Hoffren  2002    414          28.05   
  Lahden Uimaseura  28.81                 
25  Samu Petteri Kallio  2002    411          28.12   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.86                 
26  Nikas Daniel Krjukov  2002    391          28.59   
  Lahden Uimaseura  29.57                 
27  Santeri Tuomi  2001    374          29.00   
  Hyvinkään Uimaseura  29.13                 
28  Atte-Mikael Ahonpää  2001    354          29.54   
  Tatu Tampere  29.75                 
29  Miska Birkstedt  2002    353          29.56   
  Tatu Tampere  30.04                 
30  Otto Mikkonen  2003    348          29.70   
  Joensuun Uimaseura  30.35                 
31  Janne Juven  2001    347          29.75   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.38                 
32  Markus Nuoranne  2003    322          30.50   
  Nokian Pyry  31.03                 
33  Ville Syrjäkoski  2002    302          31.15   
  Tatu Tampere  33.52                 
34  Otto Ahvonen  2003    299          31.26   
  Hämeenlinnan Uimaseura  31.11                 
35  Veeti Leppänen  2002    290          31.58   
  Joensuun Uimaseura  33.19                 
36  Joonatan Kuivalainen  2003    257          32.87   
  Riihimäen Uimaseura  33.65                 
37  Aleksi Alanko  2003    233          33.96   
  Riihimäen Uimaseura  34.61                 
38  Aapo Rasinmäki  2003    205          35.42   
  Riihimäen Uimaseura  37.01                 
39  Joonas Nieminen  2003    162          38.32   
  Hämeenlinnan Uimaseura  38.19                 
 
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 18 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Teemu Viitanen  1992    646          24.18   
  Tatu Tampere  23.96                 
Mikael Laakso  1997    615          24.58   
  Riihimäen Uimaseura  25.20                 
Santeri Hölttä  2000    614          24.59   
  Helsingfors Simsällskap  24.35                 
Roope Kastarinen  1994    604          24.73   
  Tatu Tampere  25.02                 
Toni Knuutila  1993    603          24.74   
  Porin Uimaseura  24.28                 
Tatu Peltonen  1989    592          24.90   
  Tatu Tampere  24.01                 
Eemil Varho  1997    585          25.00   
  Rauman Uimaseura  24.29                 
Miika Tolvanen  1996    578          25.10   
  Joensuun Uimaseura  24.53                 
Emil Perkkiö  2000    556          25.42   
  Helsingfors Simsällskap  25.15                 
Juha Hyvärinen  1998    556          25.42   
  Hämeenlinnan Uimaseura  26.42                 
11  Elias Herlevi  2000    539          25.68   
  Helsingfors Simsällskap  26.03                 
12  Antti Leiponen  1998    535          25.75   
  Järvenpään Uintiklubi  25.45                 
13  Lassi Grönroos  2000    525          25.91   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  25.87                 
14  Rami Rissanen  1999    521          25.97   
  Porin Uimaseura  26.64                 
15  Roope Ruohtula  2000    512          26.13   
  Joensuun Uimaseura  26.31                 
16  Deny Belaic  1998    507          26.21   
  Tatu Tampere  25.23                 
17  Onni Kuronen  2000    494          26.45   
  Nokian Pyry  26.88                 
18  Santeri Kaasinen  1999    478          26.73   
  Tatu Tampere  26.17                 
19  Väinö Kilpeläinen  1999    469          26.91   
  Tatu Tampere  25.76                 
20  Jonni Timonen  2000    388          28.66   
  Joensuun Uimaseura  29.14                 
 
Laji 3, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Johanna Kübar  2006    461  40.56  1:27.86  2:15.09    3:00.06   
  Tartu Swimming Club  3:05.96                 
                     
Aino Ollikainen  2005    455  40.58  1:27.92  2:14.64    3:00.85   
  Keuruun Toverit  3:07.59                 
                     
Julia Tuura  2004    446  41.16  1:28.17  2:15.27    3:02.07   
  Riihimäen Uimaseura  3:04.98                 
                     
Vlada Guljajeva  2004    446  41.26  1:28.13  2:15.05    3:02.07   
  Hyvinkään Uimaseura  3:06.44                 
                     
Jessika Liimatta  2004    439  41.05  1:27.83  2:15.54    3:02.91   
  Tatu Tampere  3:05.37                 
                     
Alisa Ailanen  2004    400  42.79  1:29.86  2:20.25    3:08.76   
  Swimming Team Rauma  3:11.40                 
                     
Erica Tomperi  2004    376  44.59  1:33.72  2:23.78    3:12.64   
  Nokian Pyry  3:12.52                 
                     
Olivia Uusitorppa  2004    370  44.95  1:34.96  2:24.43    3:13.76   
  Swimming Team Rauma  3:14.50                 
                     
Milja Mäkinen  2004    366  42.59  1:32.24  2:23.70    3:14.39   
  Kouvolan Uimarit  3:19.23                 
                     
10  Vilja Saarinen  2005    310  45.36  1:37.89  2:31.30    3:25.44   
  Riihimäen Uimaseura  3:28.16                 
                     
 
Laji 3, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 17 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Kontiainen  2002    524  38.28  1:22.45  2:07.29    2:52.51   
  Uinti Hyvinkää  2:52.73                 
                     
Iiris Yli-Jama  2003    483  39.46  1:23.87  2:10.12    2:57.19   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:48.51                 
                     
Saana Vähämaa  2002    450  40.61  1:27.25  2:15.69    3:01.48   
  Rauman Uimaseura  3:04.93                 
                     
Katariina Niemi  2002    423  40.83  1:28.53  2:15.85    3:05.21   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:56.41                 
                     
Ronja Hellberg  2003    384  43.86  1:33.21  2:22.74    3:11.37   
  Riihimäen Uimaseura  3:14.93                 
                     
Minea Wiren  2003    382  41.28  1:28.91  2:20.96    3:11.58   
  Nokian Pyry  3:05.98                 
                     
Helmi Viitasalo  2002    343  44.51  1:34.88  2:26.11    3:18.67   
  Rauman Uimaseura  3:13.29                 
                     
Susanna Kuisma  2003    297  45.24  1:37.25  2:32.84    3:28.41   
  Hyvinkään Uimaseura  3:10.09                 
                     
 
Laji 3, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 18 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pinja Partinen  1999    453  38.83  1:25.57  2:14.66    3:01.11   
  Joensuun Uimaseura  2:58.39                 
                     
 
Laji 4, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Santeri Pulkkinen  2004    467  36.98  1:18.70  2:02.45    2:43.61   
  Lahden Uimaseura  2:46.26                 
                     
Pavel Pankratov  2004    407  38.87  1:23.21  2:08.90    2:51.33   
  Tatu Tampere  2:53.75                 
                     
Joona Saloniemi  2004    382  39.22  1:23.32  2:08.81    2:54.94   
  Tatu Tampere  3:03.40                 
                     
Akseli Maaranen  2004    380  39.32  1:25.03  2:10.32    2:55.28   
  Hyvinkään Uimaseura  3:05.15                 
                     
Niilo Kilpeläinen  2004    371  39.45  1:26.76  2:12.50    2:56.73   
  Tatu Tampere  3:16.41                 
                     
 
Laji 4, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 17 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Marcus Forsel  2003    518  35.73  1:15.91  1:57.44    2:38.12   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:33.01                 
                     
Riku Leino  2001    467  35.52  1:17.13  1:59.72    2:43.62   
  Tatu Tampere  2:40.38                 
                     
Jere Broman  2002    386  38.31  1:22.77  2:08.53    2:54.36   
  Nokian Pyry  2:51.51                 
                     
Ville Savulahti  2003    370  40.28  1:25.24  2:12.78    2:56.83   
  Riihimäen Uimaseura  2:55.12                 
                     
Janne Juven  2001    359  39.92  1:24.46  2:11.72    2:58.69   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:56.45                 
                     
Olli Paukola  2003    338  40.21  1:26.32  2:14.22    3:02.23   
  Riihimäen Uimaseura  3:03.64                 
                     
Otto Ahvonen  2003    294  41.12  1:28.72  2:19.48    3:10.86   
  Hämeenlinnan Uimaseura  3:07.66                 
                     
Niko Akkanen  2003    272  45.07  1:36.66  2:27.91    3:15.94   
  Riihimäen Uimaseura  3:24.58                 
                     
Efim Romanov  2002              DNS   
  Tatu Tampere  2:45.35                 
                     
 
Laji 4, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 18 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Matti Mattsson  1993    835  30.18  1:03.42  1:39.12    2:14.87   
  Porin Uimaseura  2:12.76                 
                     
Lauri Elomaa  2000    585  33.44  1:12.16  1:51.99    2:31.78   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:26.80                 
                     
Roope Eiserbeck  1999    549  33.88  1:12.67  1:53.66    2:35.04   
  Joensuun Uimaseura  2:36.86                 
                     
Kalle Pyykkönen  1996    546  30.78  1:13.26  1:57.14    2:35.35   
  Uinti Tampere  2:21.54                 
                     
Oskari Ovaskainen  2000    455  36.22  1:17.22  2:00.53    2:45.07   
  Porin Uimaseura  2:41.70                 
                     
Saku Romo  2000    409  37.00  1:19.76  2:04.02    2:51.05   
  Lahden Uimaseura  2:49.62                 
                     
 
Laji 5, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Maria Korkalainen  2005    515  32.27        1:09.41   
  Joensuun Uimaseura  1:11.12                 
                     
Oona Sirkiä  2004    474  33.26        1:11.33   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:12.04                 
                     
Kirke Kübar  2005    406  34.33        1:15.10   
  Tartu Swimming Club  1:10.07                 
                     
Nea Mustonen  2004    377  35.03        1:16.96   
  Lahden Uimaseura  1:22.29                 
                     
Anniina Ahonen  2005    344  35.76        1:19.34   
  Hyvinkään Uimaseura  1:23.48                 
                     
Eevi-Maria Bogdanova  2005    341  36.71        1:19.58   
  Lahden Uimaseura  1:23.30                 
                     
Aada Taiponen  2004    338  35.79        1:19.85   
  Riihimäen Uimaseura  1:21.36                 
                     
Ella Nihtilä  2004    335  35.74        1:20.05   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:16.40                 
                     
Jenna Nousiainen  2005    307  38.04        1:22.45   
  Nokian Pyry  1:28.59                 
                     
10  Tinka Tamminen  2006    295  38.50        1:23.57   
  Lahden Uimaseura  1:35.37                 
                     
11  Saana Perkkiö  2005    294  38.57        1:23.67   
  Riihimäen Uimaseura  1:29.63                 
                     
12  Venla Lindström  2004    289  39.12        1:24.13   
  Lahden Uimaseura  1:29.57                 
                     
13  Tiinu Tamminen  2006    257  39.09        1:27.48   
  Lahden Uimaseura  1:27.13                 
                     
14  Juulia Sakomaa  2005    255  40.46        1:27.69   
  Lahden Uimaseura  1:29.33                 
                     
15  Nelli Lehmijoki  2005    252  39.63        1:28.01   
  Nokian Pyry  1:25.06                 
                     
16  Hilma Husari  2004    247  39.35        1:28.58   
  Nokian Pyry  1:27.37                 
                     
17  Iida Savulahti  2004    229  40.56        1:30.90   
  Riihimäen Uimaseura  1:30.15                 
                     
18  Aino Kunelius  2005    208  43.08        1:33.89   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:33.74                 
                     
19  Ronja Mustalahti  2004    203  41.64        1:34.56   
  Nokian Pyry  1:41.08                 
                     
20  Milla Kähkönen  2005    190  44.38        1:36.76   
  Lahden Uimaseura  1:37.44                 
                     
21  Helmi Romppanen  2004    172  44.29        1:39.94   
  Riihimäen Uimaseura  1:39.99                 
                     
22  Amanda Ahmaoja  2005    153  45.22        1:44.00   
  Porin Uimaseura  1:49.30                 
                     
23  Jenna Helminen  2005    150  46.95        1:44.54   
  Riihimäen Uimaseura  1:46.08                 
                     
24  Hilda Mäkelä  2005    138  45.04        1:47.58   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:33.97                 
                     
 
Laji 5, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 17 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Raakel Bärlund  2001    605  30.86        1:05.77   
  Lahden Uimaseura  1:05.98                 
                     
Minka Halava  2001    508  32.78        1:09.71   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:09.58                 
                     
Nea Reunanen  2001    500  31.77        1:10.09   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:09.96                 
                     
Aino Mononen  2001    478  32.01        1:11.12   
  Joensuun Uimaseura  1:08.54                 
                     
Sofia Nieminen  2002    462  33.23        1:11.93   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:09.65                 
                     
Ronja Myllykallio  2003    418  34.03        1:14.39   
  Nokian Pyry  1:14.20                 
                     
Taiga Yritys  2003    411  34.91        1:14.79   
  Uinti Hyvinkää  1:14.89                 
                     
Anni Koivula  2003    401  34.90        1:15.44   
  Nokian Pyry  1:13.57                 
                     
Sanni Kilponen  2001    395  34.03        1:15.83   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:13.22                 
                     
10  Oona Parviainen  2002    378  34.55        1:16.94   
  Joensuun Uimaseura  1:15.67                 
                     
11  Hilda Helo  2003    357  34.78        1:18.40   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:14.24                 
                     
12  Nikita Ravalt  2002    354  36.96        1:18.62   
  Riihimäen Uimaseura  1:19.46                 
                     
13  Anni Matikainen  2001    350  35.51        1:18.88   
  Nokian Pyry  1:15.53                 
                     
14  Emmi Heine  2002    346  35.56        1:19.21   
  Rauman Uimaseura  1:16.24                 
                     
15  Inari Laaksonen  2002    285  36.56        1:24.46   
  Swimming Team Rauma  1:25.24                 
                     
16  Vilma Tuokko  2002    258  35.16        1:27.39   
  Lahden Uimaseura  1:22.98                 
                     
17  Vilja Laaksonen  2002    238  39.89        1:29.74   
  Järvenpään Uintiklubi  1:29.00                 
                     
18  Peppi-Stiina Ahti  2003    229  37.94        1:30.88   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:25.92                 
                     
19  Jenna Rajahalme  2002    210  39.61        1:33.54   
  Nokian Pyry  1:35.47                 
                     
 
Laji 5, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 18 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hilla Kortetjärvi  1996    637  30.00        1:04.64   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:01.89                 
                     
Essi-Maria Lillman  2000    607  30.65        1:05.69   
  Lahden Uimaseura  1:09.50                 
                     
Amanda Suihkonen  1995    578  31.38        1:06.79   
  Tatu Tampere  1:05.44                 
                     
Veera Venäläinen  1995    564  29.88        1:07.34   
  Joensuun Uimaseura  1:07.58                 
                     
Ella-Noora Haanpää  1998    554  31.26        1:07.72   
  Rauman Uimaseura  1:06.75                 
                     
Janina Ollikainen  2000    522  31.89        1:09.07   
  Porin Uimaseura  1:06.73                 
                     
Julia Bruneau  1999    518  31.31        1:09.26   
  Lahden Uimaseura  1:05.64                 
                     
Aliisa Liukkonen  1999    508  31.87        1:09.71   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:09.20                 
                     
Miia Hurskainen  1992    476  33.16        1:11.26   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:07.23                 
                     
10  Claudia Åvist  1997    470  33.24        1:11.52   
  Hyvinkään Uimaseura  1:06.54                 
                     
11  Julia Sottinen  2000    465  32.95        1:11.81   
  Porin Uimaseura  1:11.30                 
                     
12  Annika Laihonen  1997    423  33.86        1:14.09   
  Hydra Platypus  1:12.10                 
                     
13  Melinda Moilanen  2000    398  34.71        1:15.62   
  Joensuun Uimaseura  1:15.35                 
                     
 
Laji 6, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Santeri Pulkkinen  2004    398  30.64        1:07.69   
  Lahden Uimaseura  1:05.23                 
                     
Eero Rautaporras  2005    366  32.45        1:09.62   
  Nokian Pyry  1:10.29                 
                     
Aapo Kinnunen  2004    324  32.66        1:12.47   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:13.03                 
                     
Joonas Maaranen  2004    322  32.53        1:12.63   
  Hyvinkään Uimaseura  1:12.17                 
                     
Taavi Backman  2004    319  31.75        1:12.91   
  Lahden Uimaseura  1:12.06                 
                     
Lassi Niemi  2004    316  33.58        1:13.07   
  Tatu Tampere  1:11.24                 
                     
Topias Tynjä  2005    262  36.53        1:17.79   
  Lahden Uimaseura  1:17.53                 
                     
Akseli Kotti  2004    215  39.31        1:23.04   
  Tatu Tampere  1:24.00                 
                     
Aapo Koskinen  2004    201  37.86        1:24.92   
  Lahden Uimaseura  1:20.95                 
                     
10  Topias Kupiainen  2004    190  38.62        1:26.65   
  Nokian Pyry  1:26.35                 
                     
11  Topi Salminen  2004    146  44.15        1:34.55   
  Nokian Pyry  1:38.36                 
                     
12  Niko Nokikuru  2005    138  43.12        1:36.35   
  Riihimäen Uimaseura  1:40.10                 
                     
13  Rasmus Lempinen  2005    125  45.31        1:39.64   
  Riihimäen Uimaseura  1:48.09                 
                     
14  Jesse Virkkala  2004    113  46.11        1:42.77   
  Riihimäen Uimaseura  1:42.65                 
                     
 
Laji 6, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 17 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joonas Mustonen  2001    504  28.76        1:02.59   
  Lahden Uimaseura  1:04.96                 
                     
Petteri Haverinen  2001    503  29.12        1:02.64   
  Lahden Uimaseura  1:10.15                 
                     
Miiro Vartiainen  2001    495  29.21        1:02.95   
  Joensuun Uimaseura  1:02.74                 
                     
Arttu Mäenpää  2003    495  29.36        1:02.97   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:02.39                 
                     
Elias Laine  2002    479  29.11        1:03.65   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:01.48                 
                     
Oskari Hynynen  2001    437  29.70        1:05.63   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:02.96                 
                     
Atte Pennanen  2001    430  29.28        1:05.99   
  Lahden Uimaseura  1:05.52                 
                     
Elias Saarinen  2002    423  30.12        1:06.36   
  Riihimäen Uimaseura  1:07.05                 
                     
Pirkka Perkola  2001    409  30.95        1:07.07   
  Tatu Tampere  1:07.76                 
                     
10  Mio Harju  2002    402  31.20        1:07.49   
  Tatu Tampere  1:09.38                 
                     
11  Eetu Palvanen  2003    401  30.84        1:07.55   
  Lahden Uimaseura  1:07.16                 
                     
12  Eerik Tikkakoski  2001    397  31.20        1:07.74   
  Tatu Tampere  1:07.34                 
                     
13  Timi Torkkel  2001    389  29.68        1:08.24   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:06.02                 
                     
14  Otto Hoffren  2002    350  32.27        1:10.67   
  Lahden Uimaseura  1:10.74                 
                     
15  Petr Pankratov  2002    340  32.66        1:11.36   
  Tatu Tampere  1:10.46                 
                     
16  Joona Lehtonen  2001    338  32.15        1:11.50   
  Tatu Tampere  1:09.33                 
                     
17  Santeri Tuomi  2001    335  33.30        1:11.69   
  Hyvinkään Uimaseura  1:09.63                 
                     
18  Antti Leppänen  2002    332  32.47        1:11.91   
  Lahden Uimaseura  1:09.34                 
                     
19  Aapo Löyttyniemi  2001    316  31.56        1:13.09   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:10.87                 
                     
20  Jaakko Reinonen  2001    309  31.69        1:13.65   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:08.17                 
                     
21  Atte-Mikael Ahonpää  2001    298  33.07        1:14.54   
  Tatu Tampere  1:11.29                 
                     
22  Aapo Puikkonen  2001    294  33.65        1:14.85   
  Tatu Tampere  1:14.16                 
                     
23  Nikas Daniel Krjukov  2002    293  34.80        1:14.97   
  Lahden Uimaseura  1:19.23                 
                     
24  Jonne Isoranta  2003    287  33.92        1:15.51   
  Lahden Uimaseura  1:18.18                 
                     
25  Samu Petteri Kallio  2002    269  35.22        1:17.15   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:11.97                 
                     
26  Markus Nuoranne  2003    219  37.16        1:22.59   
  Nokian Pyry  1:24.23                 
                     
27  Aleksi Alanko  2003    212  39.46        1:23.46   
  Riihimäen Uimaseura  1:29.04                 
                     
28  Niko Akkanen  2003    205  38.07        1:24.38   
  Riihimäen Uimaseura  1:25.43                 
                     
29  Olli Paukola  2003    191  37.36        1:26.41   
  Riihimäen Uimaseura  1:26.88                 
                     
30  Joonatan Kuivalainen  2003    188  39.64        1:26.93   
  Riihimäen Uimaseura  1:26.54                 
                     
31  Aapo Rasinmäki  2003    87  52.13        1:52.28   
  Riihimäen Uimaseura  1:49.73                 
                     
Akseli Kontiainen  2002              DNF   
  Joensuun Uimaseura  1:03.90                 
                     
Roope Tsutsunen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura  1:09.26                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 6, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 18 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eemil Varho  1997    662  26.91        57.15   
  Rauman Uimaseura  56.04                 
                     
Kalle Pyykkönen  1996    605  27.61        58.90   
  Uinti Tampere  58.05                 
                     
Ville Laine  1995    596  27.22        59.18   
  Tatu Tampere  55.81                 
                     
Miika Tolvanen  1996    553  28.13        1:00.66   
  Joensuun Uimaseura  58.67                 
                     
Santeri Mettälä  1999    529  28.63        1:01.58   
  Tatu Tampere  1:01.47                 
                     
Lauri Törmä  2000    493  29.29        1:03.04   
  Porin Uimaseura  1:02.68                 
                     
Roope Eiserbeck  1999    484  28.83        1:03.45   
  Joensuun Uimaseura  1:00.76                 
                     
Lassi Grönroos  2000    456  29.84        1:04.71   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:05.22                 
                     
Teemu Viitanen  2000    441  30.37        1:05.41   
  Tatu Tampere  1:04.85                 
                     
10  Leevi Luhtanen  2000    427  30.58        1:06.15   
  Porin Uimaseura  1:07.82                 
                     
 
Laji 7, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Rantala  2004    454  38.53  1:19.84  2:01.73    2:41.36   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:45.00                 
                     
Johanna Kübar  2006    448  38.75  1:21.31  2:03.35    2:42.06   
  Tartu Swimming Club  2:40.46                 
                     
Sini Salmi  2004    444  37.90  1:19.58  2:02.76    2:42.60   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:37.69                 
                     
Salla Rantala  2004    443  38.03  1:19.67  2:01.66    2:42.67   
  Nokian Pyry  2:41.85                 
                     
Moona Korpikoski  2005    425  37.84  1:21.02  2:05.03    2:44.88   
  Nokian Pyry  2:47.78                 
                     
Sivi Juvakka  2005    365  41.12  1:24.96  2:10.67    2:53.57   
  Nokian Pyry  2:52.49                 
                     
Julia Tuura  2004    362  41.35  1:25.65  2:10.53    2:53.95   
  Riihimäen Uimaseura  2:47.20                 
                     
Maija Hinkkala  2005    357  40.25  1:24.81  2:11.27    2:54.79   
  Riihimäen Uimaseura  2:56.02                 
                     
Aino Lepola  2005    356  39.98  1:24.35  2:10.25    2:54.89   
  Tatu Tampere  2:54.28                 
                     
10  Elina Gavrilov  2004    355  40.86  1:26.36  2:11.61    2:55.12   
  Joensuun Uimaseura  2:58.82                 
                     
Lumi Luoma  2005              DSQ   
  Uinti Hyvinkää  2:52.89                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 7, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 17 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Minttu Paalanen  2003    530  36.17  1:14.70  1:55.37    2:33.27   
  Lahden Uimaseura  2:29.00                 
                     
Saana Liikonen  2001    517  36.16  1:15.52  1:55.15    2:34.54   
  Lahden Uimaseura  2:30.35                 
                     
Iris Hanski  2003    498  36.34  1:16.31  1:57.39    2:36.43   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:32.71                 
                     
Kerttu Nurmi  2003    496  36.60  1:16.31  1:57.22    2:36.72   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:31.54                 
                     
Oona Laakso  2002    485  35.82  1:14.79  1:56.26    2:37.81   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:26.02                 
                     
Maija Nurmi  2003    473  37.77  1:17.75  1:59.39    2:39.16   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:35.52                 
                     
Kaisla Kangas  2002    466  36.85  1:17.48  1:58.80    2:39.96   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:35.50                 
                     
Jemilia Haapakoski  2002    462  37.29  1:18.25  1:59.40    2:40.45   
  Lahden Uimaseura  2:38.50                 
                     
Sini Korin  2003    440  37.60  1:19.64  2:01.80    2:43.09   
  Nokian Pyry  2:35.98                 
                     
10  Senni Ovaskainen  2001    426  37.47  1:18.30  2:02.22    2:44.85   
  Lahden Uimaseura  2:45.83                 
                     
11  Jenna Sjöblom  2001    425  38.39  1:19.85  2:03.01    2:44.92   
  Kouvolan Uimarit  2:37.81                 
                     
12  Ronja Hellberg  2003    405  38.70  1:21.03  2:06.21    2:47.57   
  Riihimäen Uimaseura  2:46.80                 
                     
13  Siiri Toiva  2002    372  40.11  1:23.25  2:08.62    2:52.46   
  Nokian Pyry  2:58.95                 
                     
14  Heidi Javanainen  2003    364  38.49  1:23.69  2:09.42    2:53.61   
  Swimming Team Rauma  2:44.81                 
                     
15  Sanni Salmi  2003    362  39.74  1:24.26  2:10.31    2:53.95   
  Nokian Pyry  2:50.90                 
                     
16  Janna Salminen  2003    349  41.47  1:26.10  2:12.06    2:56.15   
  Lahden Uimaseura  2:48.55                 
                     
17  Minna Kinnunen  2003    344  40.85  1:24.78  2:11.46    2:56.96   
  Joensuun Uimaseura  2:50.06                 
                     
18  Siiri Friman  2001    335  42.02  1:27.36  2:12.84    2:58.48   
  Riihimäen Uimaseura  2:55.65                 
                     
19  Aada Viitamäki  2003    334  39.47  1:23.77  2:11.80    2:58.71   
  Hämeenlinnan Uimaseura  2:49.45                 
                     
20  Silja Hieto  2003    312  43.44  1:29.79  2:17.65    3:02.80   
  Hämeenlinnan Uimaseura  2:57.25                 
                     
21  Pinja Pyykönen  2002    304  42.47  1:28.39  2:16.60    3:04.37   
  Joensuun Uimaseura  2:56.60                 
                     
22  Cinja Åvist  2003    297  42.74  1:30.71  2:19.93    3:05.91   
  Hyvinkään Uimaseura  2:54.41                 
                     
 
Laji 7, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 18 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emma Nieminen  1996    537  36.28  1:14.91  1:53.73    2:32.57   
  Swimming Jyväskylä  2:25.04                 
                     
Noora Kukkonen  1999    537  34.72  1:12.62  1:52.72    2:32.58   
  Tatu Tampere  2:26.72                 
                     
Sanni Kalliomäki  2000    408  38.34  1:20.38  2:04.10    2:47.23   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:37.79                 
                     
 
Laji 8, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Miro Birkstedt  2004    420  34.98  1:13.73  1:51.94    2:29.33   
  Tatu Tampere  2:29.37                 
                     
Pavel Pankratov  2004    366  37.09  1:15.82  1:56.67    2:36.44   
  Tatu Tampere  2:41.28                 
                     
Onni Äijälä  2004    331  36.88  1:17.42  1:59.96    2:41.79   
  Hyvinkään Uimaseura  2:40.95                 
                     
 
Laji 8, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 17 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elias Laine  2002    543  32.24  1:07.40  1:42.54    2:17.15   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:10.81                 
                     
Marcus Forsel  2003    495  34.39  1:10.32  1:46.08    2:21.40   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:14.59                 
                     
Perttu Mikkola  2001    454  33.76  1:10.05  1:48.06    2:25.57   
  Nokian Pyry  2:24.69                 
                     
Leevi Korpinen  2001    431  33.41  1:10.88  1:50.56    2:28.06   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:26.44                 
                     
Santeri Herpola  2003    393  33.53  1:12.03  1:53.04    2:32.76   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:21.51                 
                     
Roope Tsutsunen  2002    343  37.96  1:18.12  1:59.85    2:39.80   
  Lahden Uimaseura  2:33.57                 
                     
Petteri Lepola  2003    333  36.37  1:18.38  2:02.19    2:41.37   
  Tatu Tampere  2:47.02                 
                     
Miska Birkstedt  2002    327  38.16  1:19.49  2:00.72    2:42.33   
  Tatu Tampere  2:32.05                 
                     
Otto Mikkonen  2003    266  39.89  1:24.60  2:10.39    2:54.00   
  Joensuun Uimaseura  2:53.74                 
                     
 
Laji 8, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 18 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petja Yritys  1993    566  32.23  1:06.85  1:41.27    2:15.28   
  Tatu Tampere  2:02.48                 
                     
Onni Kuronen  2000    376  34.39  1:13.71  1:55.84    2:35.06   
  Nokian Pyry  2:34.68                 
                     
 
Laji 18, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veera Malmelin  2007    253          38.59   
  Nokian Pyry  43.34                 
Ebba Simberg  2007    224          40.22   
  Lahden Uimaseura  39.68                 
Siiri Haverinen  2007    221          40.35   
  Lahden Uimaseura  41.09                 
Anni Frusti  2007    213          40.87   
  Nokian Pyry  43.51                 
Petra Soini  2007    186          42.79   
  Nokian Pyry  44.27                 
Eedi Imppola  2008    162          44.73   
  Uinti Hyvinkää  46.07                 
Liisi Lehtiö  2008    121          49.33   
  Lahden Uimaseura  49.67                 
Olivia Porter  2007    102          52.21   
  Lahden Uimaseura  53.16                 
Iiris Myllymäki  2008    96          53.20   
  Tatu Tampere  1:01.54                 
10  Janna Saloniemi  2009    94          53.62   
  Tatu Tampere  51.44                 
11  Lotta Järvinen  2008    85          55.43   
  Lahden Uimaseura  58.53                 
12  Elsa Joseph  2007    81          56.32   
  Tatu Tampere  53.87                 
 
Laji 18, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Maria Korkalainen  2005    488          31.02   
  Joensuun Uimaseura  32.20                 
Oona Sirkiä  2004    434          32.25   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.18                 
Kirke Kübar  2005    413          32.78   
  Tartu Swimming Club  30.96                 
Jessika Liimatta  2004    386          33.54   
  Tatu Tampere  34.21                 
Johanna Kübar  2006    364          34.21   
  Tartu Swimming Club  33.04                 
Ella Nihtilä  2004    355          34.50   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  34.69                 
Aino Lepola  2005    347          34.76   
  Tatu Tampere  36.12                 
Lumi Luoma  2005    342          34.93   
  Uinti Hyvinkää  36.04                 
Jenna Nousiainen  2005    332          35.26   
  Nokian Pyry  36.28                 
10  Elina Gavrilov  2004    326          35.47   
  Joensuun Uimaseura  36.25                 
11  Elli Lenkkeri  2006    325          35.50   
  Uinti Hyvinkää  38.58                 
12  Julia Tuura  2004    322          35.64   
  Riihimäen Uimaseura  36.24                 
13  Alisa Ailanen  2004    321          35.66   
  Swimming Team Rauma  36.46                 
14  Milja Mäkinen  2004    319          35.73   
  Kouvolan Uimarit  34.95                 
15  Erica Tomperi  2004    318          35.78   
  Nokian Pyry  36.71                 
16  Siiri Reinonen  2004    313          35.98   
  Hämeenlinnan Uimaseura  36.25                 
17  Vlada Guljajeva  2004    312          36.00   
  Hyvinkään Uimaseura  35.90                 
18  Aino Ollikainen  2005    308          36.14   
  Keuruun Toverit  39.70                 
19  Fanny Savia  2005    306          36.23   
  Nokian Pyry  40.89                 
20  Sini Salmi  2004    292          36.80   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  36.38                 
21  Sivi Juvakka  2005    274          37.60   
  Nokian Pyry  37.34                 
22  Hilma Husari  2004    272          37.67   
  Nokian Pyry  38.67                 
23  Ronja Mustalahti  2004    268          37.87   
  Nokian Pyry  40.15                 
24  Wilma Lassila  2004    238          39.41   
  Tatu Tampere  39.63                 
25  Aino Kunelius  2005    229          39.89   
  Hämeenlinnan Uimaseura  40.45                 
26  Janica Nieminen  2005    215          40.76   
  Uinti Hyvinkää  40.16                 
27  Sade Lukkaroinen  2004    208          41.22   
  Riihimäen Uimaseura  42.00                 
28  Hilda Mäkelä  2005    196          42.04   
  Hämeenlinnan Uimaseura  38.80                 
29  Emma Veide  2005    188          42.61   
  Riihimäen Uimaseura  44.13                 
30  Vilmiina Weckman  2004    187          42.70   
  Riihimäen Uimaseura  46.31                 
31  Wilma Wallenius  2005    169          44.12   
  Uinti Hyvinkää  45.19                 
32  Rilla Backman  2006    159          45.06   
  Lahden Uimaseura  43.08                 
33  Ronja Haraholma  2005    152          45.76   
  Nokian Pyry  42.74                 
34  Amanda Ahmaoja  2005    150          45.95   
  Porin Uimaseura  49.38                 
35  Riikka Broman  2006    142          46.82   
  Nokian Pyry  47.34                 
36  Emmi Silvola  2004    140          47.00   
  Hyvinkään Uimaseura  49.54                 
37  Sofia Mustonen  2006    135          47.52   
  Tatu Tampere                   
38  Mea Makkula  2006    134          47.67   
  Lahden Uimaseura  51.48                 
39  Siiri Ruponen  2005    118          49.76   
  Riihimäen Uimaseura  50.85                 
40  Ronja Rantanen  2005    115          50.19   
  Porin Uimaseura  50.30                 
41  Piitu Perkola  2006    113          50.46   
  Tatu Tampere  51.85                 
42  Peppi Värikoski  2006    112          50.63   
  Nokian Pyry  51.73                 
43  Olivia Romo  2005    106          51.55   
  Lahden Uimaseura  48.56                 
44  Kaisa Harjula  2005    98          52.88   
  Porin Uimaseura  54.41                 
Anna Lampinen  2004              DSQ   
  Porin Uimaseura                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
Laji 18, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 17 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Raakel Bärlund  2001    558          29.66   
  Lahden Uimaseura  29.90                 
Aino Mononen  2001    520          30.37   
  Joensuun Uimaseura  30.45                 
Saana Liikonen  2001    503          30.70   
  Lahden Uimaseura  30.71                 
Minka Halava  2001    493          30.92   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.68                 
Nea Reunanen  2001    467          31.47   
  Hämeenlinnan Uimaseura  30.97                 
Jemilia Haapakoski  2002    447          31.95   
  Lahden Uimaseura  31.37                 
Taiga Yritys  2003    439          32.14   
  Uinti Hyvinkää  32.84                 
Sanni Kilponen  2001    435          32.23   
  Hämeenlinnan Uimaseura  32.54                 
Oona Parviainen  2002    424          32.51   
  Joensuun Uimaseura  32.67                 
10  Iris Hanski  2003    414          32.77   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.33                 
11  Hilda Helo  2003    405          33.01   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.73                 
12  Sini Korin  2003    398          33.19   
  Nokian Pyry  32.41                 
13  Senni Ovaskainen  2001    384          33.61   
  Lahden Uimaseura  33.58                 
14  Siiri Friman  2001    378          33.78   
  Riihimäen Uimaseura  34.93                 
15  Vilma Tuokko  2002    371          33.99   
  Lahden Uimaseura  34.02                 
16  Saana Vähämaa  2002    356          34.44   
  Rauman Uimaseura  34.64                 
17  Iiris Yli-Jama  2003    353          34.54   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  34.25                 
18  Aino Kontiainen  2002    343          34.89   
  Uinti Hyvinkää  34.84                 
19  Jenna Rajahalme  2002    333          35.23   
  Nokian Pyry  35.19                 
20  Sanni Salmi  2003    328          35.41   
  Nokian Pyry  35.17                 
21  Minea Wiren  2003    314          35.92   
  Nokian Pyry  37.78                 
21  Pinja Pyykönen  2002    314          35.92   
  Joensuun Uimaseura  36.87                 
23  Vilja Laaksonen  2002    304          36.30   
  Järvenpään Uintiklubi  35.07                 
24  Sanni Luostarinen  2002    302          36.38   
  Järvenpään Uintiklubi  36.75                 
25  Janna Salminen  2003    302          36.41   
  Lahden Uimaseura  35.25                 
26  Minna Kinnunen  2003    289          36.94   
  Joensuun Uimaseura  36.35                 
27  Heidi Javanainen  2003    285          37.08   
  Swimming Team Rauma  36.27                 
28  Laura Pitkänen  2002    268          37.85   
  Järvenpään Uintiklubi  40.35                 
29  Silja Hieto  2003    223          40.28   
  Hämeenlinnan Uimaseura  39.38                 
30  Heidi Malinen  2003    182          43.04   
  Riihimäen Uimaseura  43.02                 
31  Linda Grönlund  2003    125          48.80   
  Porin Uimaseura  50.02                 
32  Saga Peltolehto  2003    121          49.33   
  Nokian Pyry  45.78                 
33  Emmi Rauhanen  2003    114          50.33   
  Porin Uimaseura  49.02                 
 
Laji 18, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 18 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hilla Kortetjärvi  1996    562          29.59   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.25                 
Julia Bruneau  1999    559          29.64   
  Lahden Uimaseura  29.01                 
Amanda Suihkonen  1995    544          29.91   
  Tatu Tampere  29.41                 
Essi-Maria Lillman  2000    544          29.91   
  Lahden Uimaseura  30.19                 
Emma Nieminen  1996    511          30.55   
  Swimming Jyväskylä  29.52                 
Annika Karinkanta  2000    505          30.66   
  Tatu Tampere  29.88                 
Aliisa Liukkonen  1999    505          30.67   
  Hämeenlinnan Uimaseura  29.93                 
Janina Ollikainen  2000    488          31.02   
  Porin Uimaseura  30.51                 
Miia Hurskainen  1992    463          31.57   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.48                 
10  Pinja Partinen  1999    451          31.85   
  Joensuun Uimaseura  32.94                 
11  Lotta Aho  1999    447          31.93   
  Hämeenlinnan Uimaseura  31.00                 
12  Claudia Åvist  1997    440          32.11   
  Hyvinkään Uimaseura  30.66                 
13  Sanni Kalliomäki  2000    433          32.28   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.99                 
14  Maria Ripatti  1987    429          32.37   
  Järvenpään Uintiklubi  31.95                 
15  Mari Kausiala  1997    367          34.12   
  Tatu Tampere  32.78                 
16  Noora Poutanen  1999    365          34.17   
  Tatu Tampere  31.41                 
Ella-Noora Haanpää  1998              DNF   
  Rauman Uimaseura  30.28                 
 
Laji 19, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Niklas Tikkanen  2007    128          44.40   
  Tatu Tampere  48.60                 
Joonas Pulkkinen  2007    97          48.76   
  Lahden Uimaseura  46.73                 
Joona Korpikoski  2007    85          50.96   
  Nokian Pyry  50.04                 
Johannes Kübar  2008    82          51.43   
  Tartu Swimming Club  50.78                 
Raman Bajalan  2007    48          1:01.32   
  Lahden Uimaseura  59.38                 
Leevi Immonen  2007              DSQ   
  Lahden Uimaseura  54.15                 
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
 
Laji 19, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joonas Maaranen  2004    432          29.66   
  Hyvinkään Uimaseura  29.94                 
Eero Rautaporras  2005    423          29.86   
  Nokian Pyry  30.50                 
Aapo Kinnunen  2004    398          30.48   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.42                 
Miro Birkstedt  2004    398          30.49   
  Tatu Tampere  32.27                 
Akseli Maaranen  2004    385          30.82   
  Hyvinkään Uimaseura  31.94                 
Valtteri Niemimuukko  2005    246          35.77   
  Riihimäen Uimaseura  39.02                 
Akseli Kotti  2004    238          36.15   
  Tatu Tampere  39.42                 
Tuomas Lehtonen  2005    222          37.01   
  Nokian Pyry  39.29                 
Maksim Karvanen  2005    220          37.15   
  Lahden Uimaseura  38.75                 
10  Samuel Rooke  2004    214          37.48   
  Uinti Hyvinkää  42.12                 
11  Sebastian Sojolin  2006    195          38.62   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  39.94                 
12  Joona Saloniemi  2004    195          38.67   
  Tatu Tampere  39.34                 
13  Iiro Räty  2006    185          39.36   
  Nokian Pyry  43.51                 
14  Topi Salminen  2004    175          40.10   
  Nokian Pyry  43.43                 
15  Riku Huuhka  2005    162          41.12   
  Lahden Uimaseura  41.12                 
16  Elias Molodtsov  2005    153          41.87   
  Lahden Uimaseura  46.30                 
17  Aaro Imppola  2006    152          41.97   
  Uinti Hyvinkää  39.82                 
18  Joona Kurppa  2004    140          43.14   
  Tatu Tampere  45.94                 
19  Aki Eetu Petteri Raitala  2004    134          43.73   
  Riihimäen Uimaseura  48.64                 
20  Kalle Heinonen  2006    134          43.78   
  Tatu Tampere  44.39                 
21  Miikka Visto  2004    134          43.81   
  Riihimäen Uimaseura  45.18                 
22  Miko Virtanen  2005    122          45.12   
  Lahden Uimaseura  44.98                 
23  Casper Kvist  2006    121          45.25   
  Nokian Pyry  46.47                 
24  Markus Koskinen  2005    120          45.42   
  Tatu Tampere  47.36                 
25  Denis Katunov  2006    115          46.07   
  Lahden Uimaseura  47.92                 
26  Vinski Saarikallio  2004    114          46.22   
  Riihimäen Uimaseura  47.25                 
27  Kasper Kytö  2005    111          46.57   
  Nokian Pyry  46.52                 
28  Viacheslav Semenov  2006    111          46.59   
  Lahden Uimaseura  45.48                 
29  Vilho Teno  2006    89          50.19   
  Lahden Uimaseura  48.97                 
30  Benjamin Salo  2006    87          50.44   
  Porin Uimaseura  52.68                 
31  Kasperi Haverinen  2005    64          55.88   
  Lahden Uimaseura  50.05                 
32  Ferdinand Backman  2006    61          56.87   
  Tatu Tampere  58.13                 
Anton Passoja  2006              DSQ   
  Nokian Pyry  48.80                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 19, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 17 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veeti Ruohtula  2001    648          25.92   
  Joensuun Uimaseura  24.83                 
Petteri Haverinen  2001    549          27.39   
  Lahden Uimaseura  28.12                 
Efim Romanov  2002    546          27.44   
  Tatu Tampere  28.20                 
Oskari Herpola  2001    528          27.75   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  26.83                 
Elias Laine  2002    493          28.39   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.19                 
Timi Torkkel  2001    487          28.50   
  Hämeenlinnan Uimaseura  27.89                 
Oskari Hynynen  2001    481          28.61   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.48                 
Arttu Mäenpää  2003    470          28.83   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.12                 
Perttu Mikkola  2001    466          28.92   
  Nokian Pyry  29.41                 
10  Santeri Herpola  2003    465          28.95   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.06                 
11  Eerik Tikkakoski  2001    439          29.50   
  Tatu Tampere  29.64                 
12  Jaakko Reinonen  2001    434          29.62   
  Hämeenlinnan Uimaseura  29.54                 
13  Pirkka Perkola  2001    418          29.99   
  Tatu Tampere  29.95                 
14  Tino Lukkaroinen  2002    417          30.01   
  Riihimäen Uimaseura  32.01                 
15  Otto Hoffren  2002    413          30.11   
  Lahden Uimaseura  30.79                 
16  Aapo Puikkonen  2001    387          30.76   
  Tatu Tampere  31.11                 
17  Julius Airas  2003    378          31.00   
  Lahden Uimaseura  30.96                 
18  Oskar Turunen  2003    369          31.26   
  Riihimäen Uimaseura  31.22                 
19  Nikas Daniel Krjukov  2002    368          31.29   
  Lahden Uimaseura  35.64                 
20  Atte-Mikael Ahonpää  2001    366          31.34   
  Tatu Tampere  31.22                 
21  Joona Lehtonen  2001    364          31.40   
  Tatu Tampere  30.57                 
22  Santeri Tuomi  2001    363          31.43   
  Hyvinkään Uimaseura  31.11                 
23  Samu Petteri Kallio  2002    351          31.78   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.24                 
24  Riku Leino  2001    329          32.49   
  Tatu Tampere  31.32                 
25  Veeti Leppänen  2002    234          36.36   
  Joensuun Uimaseura  38.12                 
 
Laji 19, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 18 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eemil Varho  1997    655          25.82   
  Rauman Uimaseura  25.28                 
Toni Knuutila  1993    645          25.96   
  Porin Uimaseura  26.26                 
Santeri Hölttä  2000    637          26.06   
  Helsingfors Simsällskap  25.86                 
Ville Laine  1995    637          26.06   
  Tatu Tampere  24.63                 
Roope Kastarinen  1994    616          26.36   
  Tatu Tampere  26.22                 
Mikael Laakso  1997    585          26.81   
  Riihimäen Uimaseura  26.05                 
Antti Leiponen  1998    558          27.24   
  Järvenpään Uintiklubi  27.30                 
Tatu Peltonen  1989    547          27.41   
  Tatu Tampere  26.19                 
Lassi Grönroos  2000    545          27.45   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.14                 
10  Deny Belaic  1998    529          27.72   
  Tatu Tampere  27.32                 
11  Santeri Mettälä  1999    514          28.00   
  Tatu Tampere  27.92                 
12  Leevi Luhtanen  2000    499          28.27   
  Porin Uimaseura  29.15                 
13  Väinö Kilpeläinen  1999    487          28.50   
  Tatu Tampere  27.90                 
14  Juha Hyvärinen  1998    474          28.76   
  Hämeenlinnan Uimaseura  29.09                 
15  Lauri Törmä  2000    471          28.82   
  Porin Uimaseura  28.64                 
16  Onni Kuronen  2000    469          28.86   
  Nokian Pyry  30.79                 
17  Teemu Viitanen  2000    455          29.15   
  Tatu Tampere  28.79                 
18  Oskari Ovaskainen  2000    452          29.21   
  Porin Uimaseura  29.50                 
19  Joona Syrjäkoski  2000    369          31.25   
  Tatu Tampere  31.72                 
 
Laji 20, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nea Mustonen  2004    488  33.31  1:10.63  1:47.98    2:23.49   
  Lahden Uimaseura  2:23.01                 
                     
Aino Rantala  2004    474  32.43  1:09.06  1:46.90    2:24.82   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:19.57                 
                     
Salla Rantala  2004    470  32.90  1:09.73  1:47.26    2:25.31   
  Nokian Pyry  2:26.83                 
                     
Moona Korpikoski  2005    460  33.58  1:11.23  1:49.86    2:26.28   
  Nokian Pyry  2:29.53                 
                     
Kirke Kübar  2005    448  33.19  1:10.67  1:49.44    2:27.62   
  Tartu Swimming Club  2:17.82                 
                     
Venla Lindström  2004    444  33.09  1:11.31  1:50.42    2:28.06   
  Lahden Uimaseura  2:25.15                 
                     
Oona Sirkiä  2004    422  34.19  1:12.11  1:51.18    2:30.62   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:30.10                 
                     
Juulia Sakomaa  2005    416  34.22  1:12.96  1:53.04    2:31.32   
  Lahden Uimaseura  2:37.91                 
                     
Eevi-Maria Bogdanova  2005    410  34.78  1:13.91  1:54.47    2:31.99   
  Lahden Uimaseura  2:41.40                 
                     
10  Olivia Uusitorppa  2004    407  34.53  1:13.81  1:53.66    2:32.35   
  Swimming Team Rauma  2:32.34                 
                     
11  Anniina Ahonen  2005    394  35.16  1:15.18  1:56.49    2:34.06   
  Hyvinkään Uimaseura  2:34.71                 
                     
12  Saana Perkkiö  2005    378  36.30  1:15.99  1:57.68    2:36.19   
  Riihimäen Uimaseura  2:36.56                 
                     
13  Tinka Tamminen  2006    376  35.35  1:15.12  1:56.82    2:36.47   
  Lahden Uimaseura  2:37.59                 
                     
14  Iida Savulahti  2004    376  36.06  1:16.60  1:58.21    2:36.48   
  Riihimäen Uimaseura  2:36.35                 
                     
15  Tiinu Tamminen  2006    373  35.38  1:16.34  1:58.58    2:36.94   
  Lahden Uimaseura  2:35.64                 
                     
16  Milla Kähkönen  2005    367  36.12  1:17.21  1:59.79    2:37.74   
  Lahden Uimaseura  2:41.04                 
                     
17  Nelli Lehmijoki  2005    338  35.02  1:16.00  2:00.28    2:42.07   
  Nokian Pyry  2:39.17                 
                     
 
Laji 20, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 17 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sofiia Osanova  2003    594  30.64  1:04.61  1:40.10    2:14.37   
  Sshor 3  2:13.80                 
                     
Jenna Sjöblom  2001    587  30.74  1:04.71  1:40.16    2:14.92   
  Kouvolan Uimarit  2:14.55                 
                     
Raakel Bärlund  2001    585  31.62  1:05.06  1:40.19    2:15.04   
  Lahden Uimaseura  2:11.64                 
                     
Mikaela Kulmala  2001    578  31.41  1:05.78  1:41.64    2:15.63   
  Riihimäen Uimaseura  2:18.37                 
                     
Maija Nurmi  2003    559  31.66  1:06.27  1:42.13    2:17.08   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:16.21                 
                     
Kerttu Nurmi  2003    546  32.12  1:07.29  1:42.92    2:18.16   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:18.37                 
                     
Minka Halava  2001    525  31.82  1:07.87  1:44.21    2:20.04   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:19.80                 
                     
Minttu Paalanen  2003    509  33.11  1:09.17  1:45.99    2:21.46   
  Lahden Uimaseura  2:18.43                 
                     
Aino Mononen  2001    507  32.34  1:08.17  1:44.71    2:21.61   
  Joensuun Uimaseura  2:18.34                 
                     
10  Emmi Heine  2002    469  33.50  1:10.92  1:49.26    2:25.41   
  Rauman Uimaseura  2:23.35                 
                     
11  Siiri Toiva  2002    465  33.41  1:09.77  1:48.46    2:25.80   
  Nokian Pyry  2:23.31                 
                     
12  Kaisla Kangas  2002    463  33.31  1:10.56  1:48.73    2:25.99   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:23.27                 
                     
13  Inari Laaksonen  2002    459  33.77  1:10.84  1:49.58    2:26.46   
  Swimming Team Rauma  2:29.52                 
                     
14  Ronja Hellberg  2003    455  33.05  1:10.70  1:49.43    2:26.80   
  Riihimäen Uimaseura  2:27.90                 
                     
15  Anni Matikainen  2001    454  33.45  1:10.55