Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  VANTAA MEET    Tulostuspäivämäärä  20 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  16:08   
  Järjestäjä  Simmis Wanda ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 toukokuu 2018         
 
 
Laji 1, 800m VU T-13, 15, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Karla Tiainen  2005    535  1:09.46  2:24.46  3:40.30  4:55.03  9:50.34   
  Simmis Wanda  9:47.24      6:09.51  7:24.26  8:38.98       
                     
Salma Mäntynen  2005    487  1:10.85  2:28.48  3:47.18  5:05.40  10:08.92   
  Uimaseura Aquila  10:30.48      6:23.96  7:41.65  8:57.36       
                     
Elina Ryynänen  2005    463  1:10.82  2:27.67  3:46.19  5:05.76  10:19.30   
  Simmis Wanda  11:53.53      6:25.20  7:45.63  9:04.34       
                     
Milla Strandberg  2005    438  1:13.25  2:32.58  3:53.24  5:12.57  10:30.81   
  Vanders        6:32.37  7:51.58  9:11.67       
                     
Anna Lehmusvaara  2005    392  1:14.42  2:36.57  3:59.15  5:20.83  10:54.67   
  Simmis Wanda  11:46.90      6:45.71  8:09.56  9:33.32       
                     
Siiri Pekkala  2005    373  1:12.59  2:35.17  4:00.44  5:25.83  11:05.76   
  Simmis Wanda  10:59.32      6:54.28  8:19.49  9:44.81       
                     
Tatiana Sukhareva  2005    369  1:21.04  2:45.58  4:09.54  5:33.77  11:07.97   
  Vanders        6:57.49  8:21.45  9:43.95       
                     
Daniela Sohlman  2005    330  1:17.31  2:44.52  4:13.96  5:42.24  11:33.44   
  Simmis Wanda  13:42.66      7:11.46  8:37.45  10:05.97       
                     
 
Laji 1, 800m VU T-13, 15, N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Aliina Karvonen  2004    530  1:09.83  2:25.80  3:41.07  4:56.28  9:52.01   
  Simmis Wanda  9:58.82      6:10.96  7:25.87  8:40.80       
                     
Aava Mattila  2003    432  1:12.28  2:31.50  3:50.70  5:11.29  10:33.69   
  Simmis Wanda  10:42.19      6:32.73  7:54.28  9:15.28       
                     
Oona Eriksson  2004    368  1:14.92  2:38.96  4:03.14  5:29.05  11:08.43   
  Simmis Wanda  11:25.04      6:54.71  8:21.27  9:46.43       
                     
Vilma Lipponen  2003    219  1:25.18  3:03.31  4:45.86  6:28.89  13:15.16   
  Simmis Wanda        8:13.64  9:57.26  11:39.83       
                     
Alexandra Nikkinen  2003              DNS   
  Helsingin Uimarit                   
                     
 
Laji 1, 800m VU T-13, 15, N, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Aino Pajari  2001    575  1:07.46  2:20.84  3:34.22  4:47.72  9:36.37   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  9:39.54      6:00.64  7:13.69  8:26.01       
                     
Noora Kanerva  2000              DNS   
  Simmis Wanda  10:04.61                 
                     
 
Laji 2, 800m VU P-14, 16, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Onni Äijälä  2004    441  1:09.68  2:24.03  3:37.84  4:51.74  9:42.25   
  Hyvinkään Uimaseura  9:57.45      6:04.46  7:16.67         
                     
Joona Kuitu  2004    345  1:13.37  2:33.41  3:53.41  5:14.62  10:32.20   
  Simmis Wanda  10:29.01      6:34.51  7:55.37         
                     
 
Laji 2, 800m VU P-14, 16, M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Isak Jatkola  2003    468  1:08.06  2:20.77  3:32.49  4:43.77  9:30.97   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  9:42.82      5:55.25  7:07.16         
                     
Mathias Lindfors  2002    422  1:08.98  2:22.58  3:36.98  4:51.80  9:50.73   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  9:38.11      6:06.34  7:21.59         
                     
Joona Lehtonen  2003    356  1:13.43  2:32.47  3:52.55  5:12.85  10:25.59   
  Vanders        6:33.10  7:51.83         
                     
 
Laji 3, 50m RU T-10, 12, 15, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jonna Kurki  2008    198          49.13   
  Simmis Wanda  47.72                 
Sanni Aarnivuo  2008    178          50.86   
  Simmis Wanda  51.88                 
Emilia Wall  2008    177          50.98   
  Simmis Wanda  53.74                 
Kira Kondratjeva  2008    158          52.87   
  Uimaseura Helsinki  52.24                 
Marja Anna Siimes  2008    147          54.25   
  Uimaseura Helsinki  58.25                 
Mikaela Heiman  2008    111          59.53   
  Simmis Wanda  1:03.61                 
Iiris Pajamo  2008    103          1:00.91   
  Simmis Wanda  1:03.23                 
Lotta Jokinen  2009    92          1:03.44   
  Simmis Wanda  1:14.37                 
Mea Ingram  2008    69          1:09.60   
  Simmis Wanda                   
 
Laji 3, 50m RU T-10, 12, 15, N, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Susanna Ryynänen  2006    350          40.63   
  Simmis Wanda  41.49                 
Oosa Mattila  2006    325          41.62   
  Simmis Wanda  43.77                 
 
Laji 3, 50m RU T-10, 12, 15, N, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nicole Yisrael  2004    504          35.98   
  Simmis Wanda  35.82                 
Winona Forslund  2003    493          36.24   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  35.73                 
Iida Herrala  2004    449          37.40   
  Simmis Wanda  36.99                 
Henni Havén  2004    380          39.54   
  Simmis Wanda  39.32                 
Karla Tiainen  2005    376          39.66   
  Simmis Wanda  39.95                 
Emma Loponen  2003    368          39.95   
  Simmis Wanda  39.17                 
Emilia Myllykoski  2003    356          40.38   
  Simmis Wanda  39.16                 
Saara Heinänen  2005    309          42.33   
  Tuusulan Uimaseura  43.48                 
Jasmine Errehani  2004    308          42.40   
  Simmis Wanda  42.59                 
10  Emmi Adler  2005    299          42.83   
  Tuusulan Uimaseura  44.50                 
11  Peppi Siurola  2004    280          43.73   
  Simmis Wanda  42.32                 
12  Edla Wuori  2003    280          43.77   
  Nurmijärven Uinti  42.71                 
13  Emilia Hakala  2005    236          46.29   
  Simmis Wanda  47.25                 
14  Peppi Särkelä  2004    217          47.65   
  Simmis Wanda  48.64                 
15  Pinja Posti  2003    208          48.28   
  Tuusulan Uimaseura  46.80                 
16  Ella Trebs  2005    201          48.82   
  Simmis Wanda  48.99                 
17  Jinna Kivi  2005    175          51.18   
  Nurmijärven Uinti  50.57                 
18  Leila Hakana  2005    173          51.32   
  Stadin Delfiinit  52.18                 
Ilona Marttila  2005              DNS   
  Simmis Wanda                   
Vilma Lipponen  2003              DNS   
  Simmis Wanda  41.71                 
 
Laji 3, 50m RU T-10, 12, 15, N, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emma Ingberg  1999    545          35.06   
  Simmis Wanda  33.52                 
Annika Tietz  2001    534          35.29   
  HTU Stadi  34.34                 
Olivia Hellsten  2000    483          36.48   
  Simmis Wanda  39.25                 
Agneta Kallas  2002    461          37.07   
  Simmis Wanda  36.95                 
Vilma Hottinen  2002    456          37.20   
  Simmis Wanda  35.38                 
Sara Taskinen  2000    406          38.66   
  Simmis Wanda  38.15                 
Wilma Walther  2001    318          41.95   
  HTU Stadi  40.43                 
 
Laji 4, 50m RU P-11, 13, 16, M, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nikita Rantsev  2007    157          46.79   
  Uimaseura Helsinki  48.58                 
Antony Tran  2009    132          49.53   
  Stadin Delfiinit  49.22                 
Pravin Perasath  2008    123          50.70   
  Simmis Wanda  53.25                 
Lauri Valtanen  2007    94          55.36   
  Simmis Wanda  55.41                 
Emil Kokki  2007    75          59.73   
  Simmis Wanda  1:01.59                 
Oliver Niemi  2009    33          1:18.58   
  Simmis Wanda                   
Mark Kellinsalmi  2007              DSQ   
  Stadin Delfiinit  46.62                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
Matias Väisänen  2008              DSQ   
  Tuusulan Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 4, 50m RU P-11, 13, 16, M, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tiger Tran  2005    237          40.80   
  Simmis Wanda  40.74                 
Aleksandr Vysotskiy  2006    231          41.13   
  Stadin Delfiinit  42.60                 
Henri Hietto  2005    160          46.49   
  Simmis Wanda  47.30                 
Olli Surakka  2005    122          50.85   
  Simmis Wanda  49.93                 
Anton Visulainen  2005    115          51.79   
  HTU Stadi  53.37                 
Veikka Lassila  2006    113          52.16   
  HTU Stadi  52.20                 
Niilo Jokinen  2006    85          57.40   
  HTU Stadi  58.55                 
 
Laji 4, 50m RU P-11, 13, 16, M, Loppukilpailut 14 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sami Uusikumpu  2003    456          32.80   
  Simmis Wanda  32.09                 
Samuel Syrjänen  2002    375          34.99   
  Simmis Wanda  36.33                 
Miro Merinen  2003    343          36.05   
  Simmis Wanda  36.94                 
Max Walther  2003    293          38.01   
  HTU Stadi  36.77                 
Ilari Silventoinen  2002    286          38.30   
  Simmis Wanda  41.25                 
Aleksi Rissanen  2004    198          43.25   
  Simmis Wanda  44.18                 
Henri Erlund  2003    173          45.29   
  HTU Stadi  45.03                 
Vi Thai Ngô  2004              DNS   
  Simmis Wanda  41.88                 
 
Laji 4, 50m RU P-11, 13, 16, M, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Allar Lihtsa  1999    579          30.28   
  Simmis Wanda                   
Sami Pakarinen  1992    569          30.46   
  Simmis Wanda  30.09                 
Juho Laukkanen  2001    460          32.70   
  Simmis Wanda  31.74                 
Ville Rissanen  2001    334          36.39   
  Simmis Wanda  33.95                 
Joni Löytökorpi  2000    309          37.33   
  Simmis Wanda  38.98                 
Joni Löytökorpi  2000              DNS   
  Simmis Wanda                   
 
Laji 5, 50m RU MASTERS-N, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mia Kivi  1979    350          40.63   
  Nurmijärven Uinti                   
Tanja Kaasinen  1978    229          46.81   
  Tuusulan Uimaseura                   
Annina Hoffren  1981    206          48.47   
  Simmis Wanda  49.34                 
 
Laji 6, 50m RU MASTERS-M, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juha Karttunen  1964    241          40.53   
  Simmis Wanda  39.05                 
Tatu Kuosa  1991    217          42.01   
  Simmis Wanda  45.09                 
Ossi Albin Vallemaa  1954              DNS   
  Meisterujumise U-Klubi  41.46                 
 
Laji 7, 200m VU T-13, 15 , N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Karla Tiainen  2005    515  32.08  1:07.56  1:43.82    2:18.13   
  Simmis Wanda  2:12.59                 
                     
Siiri Pekkala  2005    373  32.79  1:12.27  1:53.66    2:33.77   
  Simmis Wanda  2:29.61                 
                     
Milja Aarnivuo  2005    297  35.92  1:18.21  2:03.95    2:46.02   
  Simmis Wanda  2:45.80                 
                     
Auri Korpaeus  2006    229  40.50  1:26.90  2:15.78    3:01.02   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Ria Rahkonen  2005    225  42.12  1:29.72  2:17.61    3:01.99   
  HTU Stadi  3:01.07                 
                     
Kia Jokinen  2005              DNS   
  Simmis Wanda                   
                     
 
Laji 7, 200m VU T-13, 15 , N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aliina Karvonen  2004    502  31.47  1:06.51  1:43.26    2:19.31   
  Simmis Wanda  2:15.92                 
                     
Laura Nissi  2004    470  32.54  1:08.89  1:46.09    2:22.48   
  Simmis Wanda  2:23.21                 
                     
Henrietta Löfgren  2003    388  33.33  1:12.19  1:52.29    2:31.85   
  Simmis Wanda  2:34.52                 
                     
Mandi Lindroos  2004    348  35.90  1:15.13  1:56.45    2:37.37   
  Simmis Wanda  2:42.17                 
                     
Sohvi Seppänen  2003    341  34.86  1:14.76  1:57.08    2:38.51   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:31.57                 
                     
Jasmine Errehani  2004    310  35.37  1:17.30  2:01.57    2:43.60   
  Simmis Wanda  2:43.78                 
                     
Peppi Särkelä  2004    300  36.81  1:20.04  2:04.40    2:45.47   
  Simmis Wanda  2:48.04                 
                     
Heli Havantola  2003    235  39.11  1:23.93  2:11.57    2:59.36   
  Nurmijärven Uinti                   
                     
Aava Merikanto  2004              DNS   
  Simmis Wanda  2:56.97                 
                     
 
Laji 7, 200m VU T-13, 15 , N, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pinja Peippo  1999    604  29.92  1:03.15  1:37.15    2:11.00   
  Simmis Wanda  2:13.67                 
                     
Aino Pajari  2001    549  31.55  1:06.00  1:40.82    2:15.27   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:13.18                 
                     
Emilia Sjölund  2002    497  31.64  1:06.96  1:43.88    2:19.80   
  Simmis Wanda  2:19.28                 
                     
Anni Manninen  2001    455  32.40  1:08.00  1:45.78    2:24.02   
  Simmis Wanda  2:22.68                 
                     
Laura Hautamäki  2002    403  33.93  1:12.53  1:51.86    2:29.97   
  Simmis Wanda  2:33.95                 
                     
Rosalia Turunen  2002    380  32.77  1:10.93  1:51.84    2:32.93   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:29.57                 
                     
Emma Sevenius  2002    204  45.55  1:33.18  2:21.58    3:08.15   
  Nurmijärven Uinti  3:03.59                 
                     
 
Laji 8, 200m VU P-14, 16, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tino Kaukonen  2004    427  28.94  1:02.27  1:37.43    2:11.95   
  HTU Stadi  2:26.67                 
                     
Joakim Kuhlberg  2004    353  32.18  1:08.17  1:44.85    2:20.52   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:21.67                 
                     
Veeti Salminen  2004    287  33.60  1:11.66  1:51.59    2:30.49   
  Simmis Wanda  2:37.12                 
                     
Jegor Goverdov  2004    247  32.64  1:12.35  1:56.10    2:38.21   
  Uimaseura Helsinki                   
                     
Tommi Myllynen  2004    238  36.23  1:17.32  1:59.81    2:40.25   
  Nurmijärven Uinti  2:47.23                 
                     
Lauri Valtanen  2007    157  40.23  1:27.23  2:15.81    3:03.91   
  Simmis Wanda  3:08.93                 
                     
Aaro Ruuskanen  2005    91  46.89  1:43.84  2:43.23    3:40.86   
  HTU Stadi  3:51.11                 
                     
 
Laji 8, 200m VU P-14, 16, M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Oscar Taht  2003    278  33.46  1:12.61  1:53.07    2:32.18   
  Simmis Wanda  2:39.81                 
                     
Mikael Vatiainen  2003    271  34.46  1:13.61  1:54.41    2:33.49   
  Simmis Wanda  2:41.79                 
                     
Henri Erlund  2003    268  34.74  1:13.29  1:53.86    2:33.97   
  HTU Stadi  2:34.28                 
                     
Tuomas Vihavainen  2003    248  33.95  1:14.37  1:57.01    2:37.98   
  Simmis Wanda  2:36.86                 
                     
Jesse Lamminen  2002    239  36.00  1:17.86  2:00.29    2:39.98   
  Nurmijärven Uinti  2:59.03                 
                     
Antti Komu  2003              DNS   
  Simmis Wanda  2:49.51                 
                     
 
Laji 8, 200m VU P-14, 16, M, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kalle Hyttinen  2001    493  27.89  59.05  1:32.32    2:05.78   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:08.67                 
                     
 
Laji 9, 100m PU T-11, 13, 15, N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Karla Tiainen  2005    415  33.58        1:13.18   
  Simmis Wanda  1:04.52                 
                     
Jenna Nousiainen  2005    301  36.36        1:21.41   
  Nokian Pyry  1:18.56                 
                     
Elina Ryynänen  2005    301  37.06        1:21.45   
  Simmis Wanda                   
                     
Arina Ksenia Rinkinen  2005    258  36.64        1:25.72   
  Uimaseura Helsinki  1:23.73                 
                     
Laura Saarela  2006    234  40.41        1:28.56   
  Nurmijärven Uinti  1:40.49                 
                     
Maria Karvonen  2006    232  44.20        1:28.87   
  Simmis Wanda  1:29.23                 
                     
Daniela Sohlman  2005    215  41.05        1:31.07   
  Simmis Wanda                   
                     
Marina Romanova  2005    214  41.34        1:31.27   
  Uimaseura Helsinki                   
                     
Oosa Mattila  2006    196  42.90        1:33.86   
  Simmis Wanda  1:32.18                 
                     
10  Emmi Halonen  2006    192  44.34        1:34.60   
  Vanders  1:42.31                 
                     
11  Noora Glasin  2006    178  45.87        1:37.01   
  Simmis Wanda  1:37.77                 
                     
12  Emmi Nieminen  2006    170  46.74        1:38.55   
  Vanders  1:40.37                 
                     
 
Laji 9, 100m PU T-11, 13, 15, N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Saga Jatkola  2004    488  32.44        1:09.34   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:07.78                 
                     
Tiiu Korhonen  2003    355  33.96        1:17.09   
  Uimaseura Aquila  1:15.27                 
                     
 
Laji 9, 100m PU T-11, 13, 15, N, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nea Winqvist  2002    525  31.54        1:07.69   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:05.71                 
                     
Agneta Kallas  2002    439  33.47        1:11.85   
  Simmis Wanda  1:13.77                 
                     
Jenni Rantanen  2001    428  32.68        1:12.43   
  HTU Stadi  1:08.04                 
                     
 
Laji 10, 100m PU P-12, 14, 16, M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aleksandr Vysotskiy  2006    180  39.02        1:25.08   
  Stadin Delfiinit                   
                     
Pravin Perasath  2008    148  42.51        1:30.82   
  Simmis Wanda                   
                     
Nico Kulju  2006              DSQ   
  Simmis Wanda                   
  SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus               
                     
 
Laji 10, 100m PU P-12, 14, 16, M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joona Kuitu  2004    185  38.57        1:24.24   
  Simmis Wanda  1:25.83                 
                     
Veeti Salminen  2004    168  41.10        1:26.97   
  Simmis Wanda  1:29.45                 
                     
Anton Visulainen  2005              DSQ   
  HTU Stadi                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
Juho Kotamäki  2005              DSQ   
  Simmis Wanda                   
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 10, 100m PU P-12, 14, 16, M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Samuel Syrjänen  2002    235  35.76        1:17.87   
  Simmis Wanda  1:22.80                 
                     
Egor Malyshkov  2003              DSQ   
  Salon Uimarit                   
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 10, 100m PU P-12, 14, 16, M, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Taneli Lantta  2001    469  29.02        1:01.85   
  Simmis Wanda  1:03.22                 
                     
Ali Gardberg  2001    405  29.55        1:04.96   
  Simmis Wanda  1:04.21                 
                     
 
Laji 11, 100m PU MASTERS-N, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Päivi Steffen  1971    297  36.36        1:21.82   
  Simmis Wanda                   
                     
 
Laji 13, 50m PU T-10, 12, 15, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emilia Wall  2008    173          43.74   
  Simmis Wanda  43.67                 
Siiri Tapaninen  2009    147          46.11   
  HTU Stadi                   
Sanni Aarnivuo  2008    127          48.40   
  Simmis Wanda                   
Mikaela Heiman  2008    115          50.01   
  Simmis Wanda  49.37                 
Marja Anna Siimes  2008    105          51.66   
  Uimaseura Helsinki  52.92                 
Lotta Jokinen  2009    99          52.56   
  Simmis Wanda  48.16                 
Jonna Kurki  2008    94          53.61   
  Simmis Wanda                   
Venla Hoffren  2009    65          1:00.38   
  Simmis Wanda  51.82                 
Iiris Pajamo  2008              DSQ   
  Simmis Wanda  1:02.94                 
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Kira Kondratjeva  2008              DSQ   
  Uimaseura Helsinki  51.41                 
  SW 8.2 Eriaikainen käsiveto vedenpinnan alapuolella               
 
Laji 13, 50m PU T-10, 12, 15, N, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lada Belozjorova  2006    231          39.69   
  Stadin Delfiinit  40.55                 
Eevi Hirsi  2007    168          44.18   
  HTU Stadi  44.55                 
Aura Haunia  2007    117          49.81   
  Simmis Wanda  51.86                 
Josefina Vainio  2007    101          52.31   
  Simmis Wanda  55.55                 
Pinja Hoffren  2006    89          54.41   
  Simmis Wanda  53.84                 
Viia Tossavainen  2007              DSQ   
  Simmis Wanda  53.70                 
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
 
Laji 13, 50m PU T-10, 12, 15, N, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Karla Tiainen  2005    495          30.81   
  Simmis Wanda  29.08                 
Emma Loponen  2003    465          31.45   
  Simmis Wanda  31.43                 
Laura Nissi  2004    432          32.24   
  Simmis Wanda  32.57                 
Sohvi Seppänen  2003    394          33.23   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  33.40                 
Henni Havén  2004    335          35.08   
  Simmis Wanda  34.75                 
Essi Loponen  2004    329          35.30   
  Simmis Wanda  35.72                 
Nicole Yisrael  2004    326          35.40   
  Simmis Wanda  31.87                 
Henrietta Löfgren  2003    317          35.73   
  Simmis Wanda  35.52                 
Edla Wuori  2003    293          36.70   
  Nurmijärven Uinti  36.09                 
10  Sara Pantsu  2003    288          36.90   
  Simmis Wanda  36.38                 
11  Jenni Kurki  2005    269          37.76   
  Simmis Wanda  38.53                 
12  Sanni Valtanen  2004    267          37.84   
  Simmis Wanda  38.09                 
13  Emilia Hakala  2005    227          39.92   
  Simmis Wanda  39.65                 
14  Peppi Särkelä  2004    219          40.40   
  Simmis Wanda  41.44                 
15  Milja Aarnivuo  2005    215          40.67   
  Simmis Wanda  38.72                 
16  Emmi Adler  2005    205          41.34   
  Tuusulan Uimaseura                   
17  Mandi Lindroos  2004    204          41.38   
  Simmis Wanda  40.41                 
18  Heli Havantola  2003    163          44.61   
  Nurmijärven Uinti  45.43                 
19  Peppi Siurola  2004    159          44.97   
  Simmis Wanda  44.38                 
20  Ria Rahkonen  2005    152          45.68   
  HTU Stadi  45.38                 
21  Ella Trebs  2005    131          47.99   
  Simmis Wanda  48.09                 
22  Almina Köroglu  2005    109          50.94   
  Simmis Wanda                   
Aava Merikanto  2004              DNS   
  Simmis Wanda  39.67                 
Jenni Virkkunen  2005              DNS   
  Simmis Wanda  46.96                 
 
Laji 13, 50m PU T-10, 12, 15, N, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Salla Puhtimäki  1998    555          29.65   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.24                 
Nea Winqvist  2002    524          30.24   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  29.04                 
Emma Ingberg  1999    463          31.51   
  Simmis Wanda  30.69                 
Sara Taskinen  2000    457          31.63   
  Simmis Wanda  30.47                 
Emilia Sjölund  2002    422          32.50   
  Simmis Wanda  31.11                 
Vilma Hottinen  2002    400          33.07   
  Simmis Wanda  31.95                 
Julia Kekkonen  2000    373          33.85   
  HTU Stadi  36.41                 
Wilma Walther  2001    369          33.99   
  HTU Stadi  33.76                 
Petra Uusikumpu  2001    338          34.97   
  Simmis Wanda  32.68                 
10  Sophie Heitmann  2001    336          35.04   
  Simmis Wanda                   
11  Annika Niemi  2000    229          39.80   
  Simmis Wanda  39.06                 
12  Laura Hautamäki  2002    204          41.37   
  Simmis Wanda  39.30                 
13  Emma Sevenius  2002    150          45.79   
  Nurmijärven Uinti  46.14                 
14  Jenna Saarinen  2001    147          46.13   
  Simmis Wanda  47.27                 
 
Laji 14, 50m PU P-11, 13, 16, M, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ilja Belov  2007    121          44.07   
  Simmis Wanda  41.73                 
Nikita Rantsev  2007    114          44.86   
  Uimaseura Helsinki  44.79                 
Lauri Valtanen  2007    70          52.89   
  Simmis Wanda  50.76                 
Matias Väisänen  2008              DNS   
  Tuusulan Uimaseura  1:03.96                 
 
Laji 14, 50m PU P-11, 13, 16, M, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Valentin Kivelev  2005    178          38.70   
  Simmis Wanda  37.13                 
Joona Jakoaho  2006    166          39.63   
  Hyvinkään Uimaseura  39.01                 
Juho Kotamäki  2005    157          40.40   
  Simmis Wanda  43.28                 
Tiger Tran  2005    132          42.77   
  Simmis Wanda  45.83                 
Juuso Kuusala  2006    93          48.04   
  Simmis Wanda  52.36                 
Veikka Lassila  2006    90          48.53   
  HTU Stadi  51.76                 
Henri Hietto  2005    88          48.87   
  Simmis Wanda                   
Aaro Ruuskanen  2005    55          57.05   
  HTU Stadi  58.75                 
Olli Surakka  2005    53          58.00   
  Simmis Wanda                   
 
Laji 14, 50m PU P-11, 13, 16, M, Loppukilpailut 14 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Isak Jatkola  2003    320          31.86   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  30.85                 
Max Walther  2003    315          32.02   
  HTU Stadi  32.78                 
Alexander Malyshkov  2004    277          33.42   
  Salon Uimarit  34.25                 
Miko Mikkola  2004    140          41.89   
  Simmis Wanda  42.41                 
Daniel Kabonen  2004    101          46.77   
  Simmis Wanda  41.18                 
Aleksi Rissanen  2004    85          49.42   
  Simmis Wanda  48.42                 
Vi Thai Ngô  2004              DNS   
  Simmis Wanda  51.04                 
 
Laji 14, 50m PU P-11, 13, 16, M, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sami Pakarinen  1992    633          25.38   
  Simmis Wanda  24.81                 
Allar Lihtsa  1999    586          26.04   
  Simmis Wanda                   
Kalle Hyttinen  2001    454          28.36   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  27.95                 
Lukas Vahtera  2001    316          31.99   
  Simmis Wanda  30.14                 
 
Laji 15, 50m PU MASTERS-N, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Päivi Steffen  1971    323          35.52   
  Simmis Wanda  35.03                 
Mia Kivi  1979    265          37.91   
  Nurmijärven Uinti                   
Annina Hoffren  1981    138          47.16   
  Simmis Wanda  47.65                 
 
Laji 16, 50m PU MASTERS-M, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petri Rahko  1965    364          30.52   
  HTU Stadi  30.06                 
 
Laji 17, 200m SU T-13, 15, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Karla Tiainen  2005    373  38.82  1:20.81  2:03.74    2:45.56   
  Simmis Wanda                   
                     
Jenna Nousiainen  2005    348  39.50  1:23.18  2:07.32    2:49.40   
  Nokian Pyry  2:45.90                 
                     
Helie Katajainen  2005              DNS   
  Nurmijärven Uinti                   
                     
 
Laji 17, 200m SU T-13, 15, N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Henrietta Löfgren  2003    338  38.50  1:21.64  2:05.80    2:51.10   
  Simmis Wanda  2:43.31                 
                     
Sanni Valtanen  2004    331  40.48  1:23.87  2:08.76    2:52.27   
  Simmis Wanda  2:54.84                 
                     
 
Laji 17, 200m SU T-13, 15, N, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pia Peräjoki  2000    459  35.83  1:13.94  1:54.03    2:34.53   
  Helsingfors Simsällskap  2:29.22                 
                     
 
Laji 18, 200m SU P-14, 16, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Onni Äijälä  2004    353  34.27  1:12.14  1:50.79    2:29.35   
  Hyvinkään Uimaseura  2:36.95                 
                     
Matteus Einiö  2004    318  36.27  1:15.12  1:54.88    2:34.61   
  Gladius Kirkkonummi  2:37.52                 
                     
 
Laji 18, 200m SU P-14, 16, M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sami Uusikumpu  2003    401  33.04  1:09.04  1:46.32    2:23.17   
  Simmis Wanda  2:18.58                 
                     
Antti Komu  2003              DNS   
  Simmis Wanda  3:13.49                 
                     
 
Laji 19, 100m VU T-11, 13, 15, N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sanni Aarnivuo  2008    203  41.14        1:26.53   
  Simmis Wanda  1:21.82                 
                     
Emilia Wall  2008    192  42.52        1:28.14   
  Simmis Wanda  1:33.92                 
                     
Hilla Lehtonen  2007    184  41.77        1:29.50   
  Tuusulan Uimaseura  1:26.46                 
                     
Josefina Vainio  2007    159  44.10        1:33.85   
  Simmis Wanda  1:46.68                 
                     
Mikaela Heiman  2008    154  44.57        1:34.94   
  Simmis Wanda  1:34.38                 
                     
Viia Tossavainen  2007    151  43.59        1:35.57   
  Simmis Wanda  1:34.90                 
                     
Lotta Jokinen  2009    149  46.49        1:35.95   
  Simmis Wanda  1:43.61                 
                     
Iiris Pajamo  2008    142  45.78        1:37.43   
  Simmis Wanda  1:48.70                 
                     
Venla Hoffren  2009    122  49.47        1:42.42   
  Simmis Wanda  1:40.72                 
                     
10  Aura Haunia  2007    103  51.44        1:48.34   
  Simmis Wanda  1:45.93                 
                     
 
Laji 19, 100m VU T-11, 13, 15, N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Karla Tiainen  2005    471  31.68        1:05.39   
  Simmis Wanda  1:00.38                 
                     
Susanna Ryynänen  2006    379  33.46        1:10.32   
  Simmis Wanda  1:09.91                 
                     
Jenni Kurki  2005    372  34.04        1:10.77   
  Simmis Wanda  1:13.66                 
                     
Daniela Sohlman  2005    325  35.07        1:14.00   
  Simmis Wanda  1:11.82                 
                     
Milla Kiviranta  2006    325  35.12        1:14.02   
  Vanders  1:15.56                 
                     
Laura Saarela  2006    321  35.99        1:14.35   
  Nurmijärven Uinti  1:14.35                 
                     
Maria Karvonen  2006    319  36.43        1:14.50   
  Simmis Wanda  1:13.78                 
                     
Oona Sarlin  2006    295  37.29        1:16.45   
  Vanders  1:16.48                 
                     
Emilia Hakala  2005    293  37.09        1:16.63   
  Simmis Wanda  1:18.56                 
                     
10  Milja Aarnivuo  2005    284  36.51        1:17.43   
  Simmis Wanda  1:14.59                 
                     
11  Oosa Mattila  2006    273  36.56        1:18.44   
  Simmis Wanda  1:16.36                 
                     
12  Lada Belozjorova  2006    262  38.26        1:19.55   
  Stadin Delfiinit  1:20.00                 
                     
13  Noora Glasin  2006    260  37.89        1:19.71   
  Simmis Wanda  1:20.24                 
                     
14  Jinna Kivi  2005    222  38.64        1:24.04   
  Nurmijärven Uinti  1:26.01                 
                     
15  Ria Rahkonen  2005    217  40.00        1:24.60   
  HTU Stadi  1:22.43                 
                     
16  Ella Trebs  2005    212  40.55        1:25.25   
  Simmis Wanda  1:26.54                 
                     
17  Pinja Hoffren  2006    158  43.65        1:34.12   
  Simmis Wanda  1:30.37                 
                     
18  Almina Köroglu  2005    140  45.89        1:38.00   
  Simmis Wanda  1:42.30                 
                     
Ilona Marttila  2005              DNS   
  Simmis Wanda  1:33.79                 
                     
Jenni Virkkunen  2005              DNS   
  Simmis Wanda  1:20.96                 
                     
 
Laji 19, 100m VU T-11, 13, 15, N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tiiu Korhonen  2003    468  31.47        1:05.54   
  Uimaseura Aquila  1:06.20                 
                     
Iida Herrala  2004    427  31.60        1:07.58   
  Simmis Wanda  1:07.39                 
                     
Aava Mattila  2003    425  32.56        1:07.68   
  Simmis Wanda  1:06.54                 
                     
Sohvi Seppänen  2003    362  34.36        1:11.41   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:10.97                 
                     
Edla Wuori  2003    340  33.96        1:12.91   
  Nurmijärven Uinti  1:12.56                 
                     
Winona Forslund  2003    333  34.38        1:13.41   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:09.71                 
                     
Mandi Lindroos  2004    325  35.64        1:14.03   
  Simmis Wanda  1:14.73                 
                     
 
Laji 19, 100m VU T-11, 13, 15, N, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenni Rantanen  2001    549  30.51        1:02.16   
  HTU Stadi  1:01.81                 
                     
Emilia Sjölund  2002    472  31.50        1:05.37   
  Simmis Wanda  1:03.80                 
                     
Petra Uusikumpu  2001    470  30.99        1:05.44   
  Simmis Wanda  1:03.84                 
                     
Wilma Walther  2001    411  32.61        1:08.43   
  HTU Stadi  1:07.15                 
                     
Rosalia Turunen  2002    406  32.42        1:08.74   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:07.39                 
                     
Annika Niemi  2000    345  33.30        1:12.52   
  Simmis Wanda  1:08.54                 
                     
 
Laji 20, 100m VU P-12, 14, 16, M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aleksandr Vysotskiy  2006    258  34.02        1:10.56   
  Stadin Delfiinit  1:07.77                 
                     
Nico Kulju  2006    239  34.02        1:12.32   
  Simmis Wanda  1:10.09                 
                     
Pravin Perasath  2008    184  38.58        1:18.93   
  Simmis Wanda  1:19.86                 
                     
Joona Jakoaho  2006    178  38.36        1:19.88   
  Hyvinkään Uimaseura  1:17.76                 
                     
Ilja Belov  2007    168  39.34        1:21.29   
  Simmis Wanda  1:19.65                 
                     
Jasu Caspar Haapaniemi  2006    139  40.37        1:26.70   
  Tuusulan Uimaseura  1:27.41                 
                     
Niilo Jokinen  2006    128  42.00        1:29.13   
  HTU Stadi  1:37.25                 
                     
Veikka Lassila  2006    113  43.60        1:32.88   
  HTU Stadi  1:33.89                 
                     
Juuso Kuusala  2006    94  47.32        1:38.80   
  Simmis Wanda  1:36.35                 
                     
 
Laji 20, 100m VU P-12, 14, 16, M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tino Kaukonen  2004    465  27.66        57.97   
  HTU Stadi  56.78                 
                     
Alexander Malyshkov  2004    379  29.13        1:02.09   
  Salon Uimarit  1:02.33                 
                     
Joakim Kuhlberg  2004    342  31.28        1:04.25   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:04.03                 
                     
Tommi Myllynen  2004    227  35.23        1:13.59   
  Nurmijärven Uinti  1:14.31                 
                     
Valentin Kivelev  2005    206  34.18        1:16.05   
  Simmis Wanda  1:18.57                 
                     
Aleksi Rissanen  2004    178  37.06        1:19.80   
  Simmis Wanda  1:17.43                 
                     
Daniel Kabonen  2004    174  38.22        1:20.47   
  Simmis Wanda  1:18.40                 
                     
Miko Mikkola  2004    158  39.18        1:23.03   
  Simmis Wanda  1:20.31                 
                     
Henri Hietto  2005    145  40.44        1:25.45   
  Simmis Wanda  1:21.92                 
                     
10  Anton Visulainen  2005    135  41.06        1:27.43   
  HTU Stadi  1:25.98                 
                     
11  Juho Kotamäki  2005    135  41.27        1:27.59   
  Simmis Wanda  1:25.54                 
                     
12  Arttu Pajamo  2005    107  45.23        1:34.40   
  HTU Stadi  1:36.90                 
                     
13  Anton Koronen  2005    90  46.67        1:40.20   
  HTU Stadi  1:44.28                 
                     
14  Aaro Ruuskanen  2005    81  48.26        1:43.51   
  HTU Stadi  1:40.96                 
                     
Olli Surakka  2005              DNS   
  Simmis Wanda  1:36.02                 
                     
 
Laji 20, 100m VU P-12, 14, 16, M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Miro Merinen  2003    410  28.68        1:00.49   
  Simmis Wanda  59.25                 
                     
Mathias Lindfors  2002    398  29.14        1:01.06   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:00.06                 
                     
Max Walther  2003    393  29.32        1:01.35   
  HTU Stadi  1:00.55                 
                     
Konsta Pekkala  2003    379  29.99        1:02.08   
  Simmis Wanda  1:03.23                 
                     
Ilari Silventoinen  2002    336  30.80        1:04.64   
  Simmis Wanda  1:06.05                 
                     
Egor Malyshkov  2003    306  30.93        1:06.66   
  Salon Uimarit                   
                     
Oscar Taht  2003    264  32.95        1:09.99   
  Simmis Wanda  1:10.72                 
                     
Mikael Vatiainen  2003    263  32.94        1:10.14   
  Simmis Wanda  1:10.25                 
                     
Jesse Lamminen  2002    256  33.57        1:10.69   
  Nurmijärven Uinti  1:15.01                 
                     
10  Tuomas Vihavainen  2003    256  33.54        1:10.70   
  Simmis Wanda  1:10.18                 
                     
Antti Komu  2003              DNS   
  Simmis Wanda  1:15.57                 
                     
 
Laji 20, 100m VU P-12, 14, 16, M, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Taneli Lantta  2001    550  26.44        54.83   
  Simmis Wanda  54.58                 
                     
Juho Laukkanen  2001    490  26.58        56.98   
  Simmis Wanda  56.39                 
                     
Ali Gardberg  2001    464  28.04        58.03   
  Simmis Wanda  58.66                 
                     
Lukas Vahtera  2001    394  28.81        1:01.29   
  Simmis Wanda  57.67                 
                     
 
Laji 21, 100m VU MASTERS-N, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Päivi Steffen  1971    391  32.86        1:09.60   
  Simmis Wanda  1:08.62                 
                     
 
Laji 22, 100m VU MASTERS-M, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Viacheslav Kononenko  1974    475  27.57        57.58   
  Simmis Wanda  56.37                 
                     
Matti Alpola  1953    139  37.93        1:26.60   
  Simmis Wanda  1:25.44                 
                     
Juha Karttunen  1964              DNF   
  Simmis Wanda  1:23.50                 
                     
 
Laji 23, 50m VU T-10, 12, 15, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sanni Aarnivuo  2008    233          37.76   
  Simmis Wanda  37.46                 
Jonna Kurki  2008    184          40.82   
  Simmis Wanda                   
Kira Kondratjeva  2008    174          41.56   
  Uimaseura Helsinki  42.05                 
Siiri Tapaninen  2009    154          43.33   
  HTU Stadi  41.30                 
Alisa Myllykoski  2009    129          45.98   
  Simmis Wanda                   
Marja Anna Siimes  2008    121          46.94   
  Uimaseura Helsinki  43.18                 
Mea Ingram  2008    106          49.06   
  Simmis Wanda  49.79                 
Milda Leppäluoto  2009    86          52.65   
  Simmis Wanda                   
 
Laji 23, 50m VU T-10, 12, 15, N, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Säde Tuisku  2006    135          45.26   
  Simmis Wanda                   
Pihla Pykäläinen  2007    94          51.01   
  Simmis Wanda  50.05                 
 
Laji 23, 50m VU T-10, 12, 15, N, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Karla Tiainen  2005    464          30.01   
  Simmis Wanda  29.10                 
Nicole Yisrael  2004    453          30.25   
  Simmis Wanda  30.25                 
Oona Eriksson  2004    409          31.30   
  Simmis Wanda  32.08                 
Saga Jatkola  2004    406          31.38   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  30.43                 
Jenni Kurki  2005    385          31.93   
  Simmis Wanda  31.65                 
Henrietta Löfgren  2003    362          32.58   
  Simmis Wanda  32.65                 
Jasmine Errehani  2004    362          32.58   
  Simmis Wanda  33.08                 
Emilia Myllykoski  2003    344          33.16   
  Simmis Wanda  32.36                 
Emmi Adler  2005    307          34.43   
  Tuusulan Uimaseura  34.12                 
10  Emilia Hakala  2005    301          34.64   
  Simmis Wanda  34.52                 
11  Mandi Lindroos  2004    289          35.13   
  Simmis Wanda  34.64                 
12  Heli Havantola  2003    274          35.75   
  Nurmijärven Uinti  36.01                 
13  Peppi Siurola  2004    252          36.75   
  Simmis Wanda  35.53                 
14  Leila Hakana  2005    220          38.46   
  Stadin Delfiinit  38.84                 
15  Helie Katajainen  2005    219          38.54   
  Nurmijärven Uinti  42.61                 
16  Pinja Posti  2003    180          41.16   
  Tuusulan Uimaseura  42.02                 
17  Aada J?rvenp??  2004    165          42.35   
  Simmis Wanda  41.39                 
Aava Merikanto  2004              DNS   
  Simmis Wanda  34.83                 
Ilona Marttila  2005              DNS   
  Simmis Wanda  39.54                 
Jenni Virkkunen  2005              DNS   
  Simmis Wanda  35.44                 
 
Laji 23, 50m VU T-10, 12, 15, N, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pinja Peippo  1999    578          27.89   
  Simmis Wanda  27.80                 
Emma Ingberg  1999    567          28.07   
  Simmis Wanda  27.74                 
Olivia Hellsten  2000    550          28.36   
  Simmis Wanda  28.04                 
Julia Kekkonen  2000    508          29.12   
  HTU Stadi  28.88                 
Agneta Kallas  2002    499          29.30   
  Simmis Wanda  28.81                 
Sara Taskinen  2000    458          30.13   
  Simmis Wanda  29.11                 
Vilma Hottinen  2002    443          30.48   
  Simmis Wanda  28.41                 
Petra Uusikumpu  2001    432          30.72   
  Simmis Wanda  28.34                 
Emilia Sjölund  2002    412          31.23   
  Simmis Wanda  30.11                 
10  Rosalia Turunen  2002    401          31.49   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  30.95                 
11  Wilma Walther  2001    396          31.63   
  HTU Stadi  30.65                 
12  Annika Tietz  2001    391          31.78   
  HTU Stadi  31.03                 
13  Laura Hautamäki  2002    358          32.70   
  Simmis Wanda  32.03                 
14  Sophie Heitmann  2001    346          33.09   
  Simmis Wanda  30.61                 
15  Jenna Saarinen  2001    272          35.83   
  Simmis Wanda  34.91                 
16  Emma Sevenius  2002    223          38.30   
  Nurmijärven Uinti  37.21                 
Ella Hörkkö  2001              DNS   
  Simmis Wanda  31.72                 
 
Laji 24, 50m VU P-11, 13, 16, M, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mark Kellinsalmi  2007    200          34.61   
  Stadin Delfiinit  33.81                 
Nikita Rantsev  2007    167          36.74   
  Uimaseura Helsinki  37.25                 
Lauri Valtanen  2007    159          37.36   
  Simmis Wanda  37.14                 
Antony Tran  2009    106          42.71   
  Stadin Delfiinit  38.40                 
Joona Hänninen  2007    45          56.74   
  Simmis Wanda                   
Matias Väisänen  2008              DNS   
  Tuusulan Uimaseura  45.94                 
 
Laji 24, 50m VU P-11, 13, 16, M, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tiger Tran  2005    205          34.35   
  Simmis Wanda  33.60                 
Henri Hietto  2005    167          36.79   
  Simmis Wanda  36.33                 
Mihhail Janson  2006    158          37.40   
  Stadin Delfiinit  38.48                 
Juho Kotamäki  2005    145          38.51   
  Simmis Wanda  37.47                 
Arttu Pajamo  2005    116          41.45   
  HTU Stadi  41.52                 
Anton Koronen  2005    106          42.74   
  HTU Stadi  43.19                 
Olli Surakka  2005    105          42.87   
  Simmis Wanda  40.17                 
Juuso Kuusala  2006    101          43.48   
  Simmis Wanda  39.82                 
 
Laji 24, 50m VU P-11, 13, 16, M, Loppukilpailut 14 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Miro Merinen  2003    388          27.76   
  Simmis Wanda  26.33                 
Isak Jatkola  2003    370          28.21   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  28.11                 
Alexander Malyshkov  2004    367          28.29   
  Salon Uimarit  28.15                 
Ilari Silventoinen  2002    353          28.65   
  Simmis Wanda  28.38                 
Mathias Lindfors  2002    342          28.97   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  28.72                 
Samuel Syrjänen  2002    332          29.25   
  Simmis Wanda  30.29                 
Egor Malyshkov  2003    326          29.41   
  Salon Uimarit                   
Tuomas Vihavainen  2003    259          31.77   
  Simmis Wanda  32.22                 
Oscar Taht  2003    236          32.76   
  Simmis Wanda  30.94                 
10  Aleksi Rissanen  2004    199          34.67   
  Simmis Wanda  35.72                 
11  Ilja Buzetski  2004    104          43.00   
  Simmis Wanda                   
Antti Komu  2003              DNS   
  Simmis Wanda  34.18                 
Vi Thai Ngô  2004              DNS   
  Simmis Wanda  32.74                 
 
Laji 24, 50m VU P-11, 13, 16, M, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sami Pakarinen  1992    578          24.32   
  Simmis Wanda  24.70                 
Allar Lihtsa  1999    564          24.52   
  Simmis Wanda                   
Timmi Tuutti  1993    545          24.80   
  Haminan Uimaseura                   
 
Laji 25, 50m VU MASTERS-N, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Päivi Steffen  1971    394          31.69   
  Simmis Wanda  31.05                 
Mia Kivi  1979    329          33.66   
  Nurmijärven Uinti                   
Annina Hoffren  1981    217          38.62   
  Simmis Wanda  38.63                 
 
Laji 26, 50m VU MASTERS-M, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juri Logvin  1962    467          26.10   
  Speedo Masters Finland C  25.52                 
Viacheslav Kononenko  1974    465          26.14   
  Simmis Wanda  25.64                 
Petri Rahko  1965    405          27.37   
  HTU Stadi  27.51                 
Tatu Kuosa  1991    239          32.64   
  Simmis Wanda  32.57                 
Matti Alpola  1953    159          37.37   
  Simmis Wanda  36.34                 
 
Laji 27, 100m SU T-11, 13, 15, N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eevi Hirsi  2007    200  46.19        1:34.03   
  HTU Stadi  1:34.50                 
                     
Viia Tossavainen  2007    138  51.22        1:46.28   
  Simmis Wanda  1:46.76                 
                     
Venla Hoffren  2009    126  55.60        1:49.48   
  Simmis Wanda                   
                     
 
Laji 27, 100m SU T-11, 13, 15, N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Karla Tiainen  2005    420  35.93        1:13.46   
  Simmis Wanda  1:13.99                 
                     
Lumi Luoma  2005    410  35.80        1:14.05   
  Uinti Hyvinkää  1:15.33                 
                     
Alma Hörkkö  2005    405  35.45        1:14.33   
  Simmis Wanda  1:15.43                 
                     
Laura Saarela  2006    332  39.14        1:19.45   
  Nurmijärven Uinti  1:21.04                 
                     
Jenna Nousiainen  2005    321  38.46        1:20.34   
  Nokian Pyry  1:17.06                 
                     
Siiri Pekkala  2005    276  41.47        1:24.52   
  Simmis Wanda  1:22.57                 
                     
Saara Heinänen  2005    259  41.06        1:26.30   
  Tuusulan Uimaseura  1:33.43                 
                     
Daniela Sohlman  2005    245  43.41        1:27.91   
  Simmis Wanda  1:25.78                 
                     
Emmi Halonen  2006    240  43.82        1:28.51   
  Vanders  1:29.29                 
                     
10  Oona Sarlin  2006    207  46.45        1:33.02   
  Vanders  1:34.48                 
                     
11  Ella Trebs  2005    196  45.82        1:34.68   
  Simmis Wanda  1:36.66                 
                     
12  Noora Glasin  2006    177  47.47        1:37.86   
  Simmis Wanda  1:37.48                 
                     
Jinna Kivi  2005              DSQ   
  Nurmijärven Uinti  1:39.85                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Pinja Hoffren  2006              DSQ   
  Simmis Wanda                   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 27, 100m SU T-11, 13, 15, N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aliina Karvonen  2004    435  35.28        1:12.60   
  Simmis Wanda  1:14.58                 
                     
Essi Loponen  2004    338  39.00        1:18.99   
  Simmis Wanda  1:20.80                 
                     
Sanni Valtanen  2004    295  40.77        1:22.61   
  Simmis Wanda  1:21.63                 
                     
Peppi Särkelä  2004    268  41.82        1:25.33   
  Simmis Wanda  1:27.99                 
                     
Aava Merikanto  2004              DNS   
  Simmis Wanda  1:31.89                 
                     
 
Laji 27, 100m SU T-11, 13, 15, N, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pia Peräjoki  2000    485  33.98        1:10.03   
  Helsingfors Simsällskap  1:08.77                 
                     
Jenni Rantanen  2001    454  34.30        1:11.55   
  HTU Stadi  1:12.10                 
                     
Anni Manninen  2001    397  36.24        1:14.85   
  Simmis Wanda  1:11.61                 
                     
 
Laji 28, 100m SU P -12, 14, 16, M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joona Jakoaho  2006    131  48.43        1:36.28   
  Hyvinkään Uimaseura  1:32.02                 
                     
Pravin Perasath  2008    122  48.53        1:38.49   
  Simmis Wanda  1:42.22                 
                     
Jasu Caspar Haapaniemi  2006              DSQ   
  Tuusulan Uimaseura  1:34.98                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 28, 100m SU P -12, 14, 16, M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tino Kaukonen  2004    336  34.46        1:10.30   
  HTU Stadi  1:08.98                 
                     
Matteus Einiö  2004    301  35.70        1:12.95   
  Gladius Kirkkonummi  1:12.58                 
                     
Joona Kuitu  2004    293  36.22        1:13.62   
  Simmis Wanda  1:13.85                 
                     
Veeti Salminen  2004    243  37.69        1:18.35   
  Simmis Wanda  1:15.81                 
                     
Jegor Goverdov  2004    233  36.80        1:19.44   
  Uimaseura Helsinki  1:17.97                 
                     
Miko Mikkola  2004              DNS   
  Simmis Wanda  1:32.95                 
                     
Vi Thai Ngô  2004              DNS   
  Simmis Wanda                   
                     
Tiger Tran  2005              DSQ   
  Simmis Wanda  1:37.04                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 28, 100m SU P -12, 14, 16, M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sami Uusikumpu  2003    392  32.29        1:06.83   
  Simmis Wanda  1:05.30                 
                     
Konsta Pekkala  2003    311  35.26        1:12.19   
  Simmis Wanda  1:13.81                 
                     
Mikael Vatiainen  2003    216  39.37        1:21.43   
  Simmis Wanda  1:27.82                 
                     
Henri Erlund  2003    196  41.04        1:24.14   
  HTU Stadi  1:23.85                 
                     
Tuomas Vihavainen  2003    161  44.42        1:29.92   
  Simmis Wanda  1:37.78                 
                     
 
Laji 31, 100m RU T-11, 13, 15, N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Josefina Vainio  2007    156  55.31        1:55.70   
  Simmis Wanda  1:54.63                 
                     
Viia Tossavainen  2007    149  53.58        1:57.47   
  Simmis Wanda  1:57.36                 
                     
Venla Hoffren  2009    144  59.82        1:58.77   
  Simmis Wanda  1:59.29                 
                     
Aura Haunia  2007    105  1:02.11        2:12.05   
  Simmis Wanda  2:09.78                 
                     
 
Laji 31, 100m RU T-11, 13, 15, N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lumi Luoma  2005    368  41.50        1:26.98   
  Uinti Hyvinkää  1:25.57                 
                     
Elina Ryynänen  2005    366  40.85        1:27.17   
  Simmis Wanda  1:23.73                 
                     
Anna Lehmusvaara  2005    359  41.19        1:27.73   
  Simmis Wanda  1:26.70                 
                     
Susanna Ryynänen  2006    350  41.90        1:28.47   
  Simmis Wanda  1:28.48                 
                     
Jenni Kurki  2005    344  42.13        1:28.92   
  Simmis Wanda  1:27.56                 
                     
Karla Tiainen  2005    342  42.41        1:29.16   
  Simmis Wanda  1:25.62                 
                     
Oosa Mattila  2006    336  42.45        1:29.63   
  Simmis Wanda  1:32.56                 
                     
Milla Kiviranta  2006    305  43.59        1:32.58   
  Vanders  1:29.79                 
                     
Emmi Adler  2005    296  43.57        1:33.52   
  Tuusulan Uimaseura  1:33.51                 
                     
10  Saara Heinänen  2005    289  43.91        1:34.26   
  Tuusulan Uimaseura  1:35.32                 
                     
11  Laura Saarela  2006    279  45.33        1:35.39   
  Nurmijärven Uinti  1:36.38                 
                     
12  Milja Aarnivuo  2005    267  46.05        1:36.75   
  Simmis Wanda  1:37.89                 
                     
13  Maria Karvonen  2006    244  48.56        1:39.78   
  Simmis Wanda  1:45.53                 
                     
14  Pinja Hoffren  2006    194  50.61        1:47.66   
  Simmis Wanda  1:45.60                 
                     
15  Helie Katajainen  2005    193  51.80        1:47.90   
  Nurmijärven Uinti  1:45.73                 
                     
16  Almina Köroglu  2005    166  53.86        1:53.32   
  Simmis Wanda  1:54.99                 
                     
Jenni Virkkunen  2005              DNS   
  Simmis Wanda  1:52.78                 
                     
Marina Romanova  2005              DNS   
  Uimaseura Helsinki                   
                     
Auri Korpaeus  2006              DSQ   
  Tuusulan Uimaseura  1:53.61                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Oona Sarlin  2006              DSQ   
  Vanders  1:39.09                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
Laji 31, 100m RU T-11, 13, 15, N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Winona Forslund  2003    478  37.24        1:19.72   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:19.08                 
                     
Iida Herrala  2004    438  38.17        1:22.10   
  Simmis Wanda  1:21.84                 
                     
Essi Loponen  2004    399  40.82        1:24.65   
  Simmis Wanda  1:24.27                 
                     
Emma Loponen  2003    389  41.20        1:25.37   
  Simmis Wanda  1:24.29                 
                     
Henni Havén  2004    372  41.40        1:26.67   
  Simmis Wanda  1:25.31                 
                     
Emilia Myllykoski  2003    359  41.81        1:27.67   
  Simmis Wanda  1:25.54                 
                     
Aava Mattila  2003    339  42.26        1:29.40   
  Simmis Wanda  1:27.81                 
                     
Sara Pantsu  2003    331  42.13        1:30.07   
  Simmis Wanda  1:32.60                 
                     
Oona Eriksson  2004    326  43.04        1:30.56   
  Simmis Wanda  1:34.16                 
                     
10  Jasmine Errehani  2004    309  43.43        1:32.18   
  Simmis Wanda  1:30.25                 
                     
11  Henrietta Löfgren  2003    285  43.87        1:34.72   
  Simmis Wanda  1:37.45                 
                     
12  Mandi Lindroos  2004    283  44.80        1:34.88   
  Simmis Wanda  1:37.38                 
                     
13  Pinja Posti  2003    217  48.78        1:43.72   
  Tuusulan Uimaseura  1:43.67                 
                     
14  Heli Havantola  2003    198  50.84        1:46.85   
  Nurmijärven Uinti  1:46.92                 
                     
 
Laji 31, 100m RU T-11, 13, 15, N, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Annika Tietz  2001    535  35.95        1:16.81   
  HTU Stadi  1:14.06                 
                     
Emma Ingberg  1999    521  36.16        1:17.46   
  Simmis Wanda  1:15.55                 
                     
Agneta Kallas  2002    412  39.37        1:23.77   
  Simmis Wanda  1:22.60                 
                     
Vilma Hottinen  2002    410  39.00        1:23.90   
  Simmis Wanda  1:17.22                 
                     
Emma Sevenius  2002    183  53.17        1:49.69   
  Nurmijärven Uinti  1:46.98                 
                     
Annika Niemi  2000              DNS   
  Simmis Wanda  1:32.21                 
                     
Petra Uusikumpu  2001              DNS   
  Simmis Wanda  1:23.10                 
                     
 
Laji 32, 100m RU P-12, 14, 16, M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aaro Imppola  2006    172  46.31        1:39.94   
  Uinti Hyvinkää  1:44.43                 
                     
Joona Jakoaho  2006    156  49.26        1:43.11   
  Hyvinkään Uimaseura  1:40.23                 
                     
Ilja Belov  2007    154  49.35        1:43.74   
  Simmis Wanda  1:40.84                 
                     
Nico Kulju  2006    117  52.96        1:53.38   
  Simmis Wanda  1:45.33                 
                     
Veikka Lassila  2006    114  53.74        1:54.44   
  HTU Stadi  1:51.82                 
                     
Niilo Jokinen  2006    86  1:01.25        2:05.86   
  HTU Stadi                   
                     
 
Laji 32, 100m RU P-12, 14, 16, M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alexander Malyshkov  2004    328  37.53        1:20.61   
  Salon Uimarit  1:22.40                 
                     
Tommi Myllynen  2004    208  44.60        1:33.75   
  Nurmijärven Uinti  1:31.11                 
                     
Valentin Kivelev  2005    183  45.09        1:37.81   
  Simmis Wanda  1:42.99                 
                     
Daniel Kabonen  2004    138  50.15        1:47.42   
  Simmis Wanda  1:43.12                 
                     
Anton Visulainen  2005    124  53.23        1:51.44   
  HTU Stadi  1:57.72                 
                     
Aaro Ruuskanen  2005    102  56.59        1:58.85   
  HTU Stadi  1:58.57                 
                     
 
Laji 32, 100m RU P-12, 14, 16, M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Miro Merinen  2003    347  36.74        1:19.11   
  Simmis Wanda  1:22.11                 
                     
Jesse Lamminen  2002    238  41.70        1:29.65   
  Nurmijärven Uinti  1:31.84                 
                     
Mikael Vatiainen  2003    198  44.58        1:35.32   
  Simmis Wanda  1:34.77                 
                     
 
Laji 32, 100m RU P-12, 14, 16, M, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juho Laukkanen  2001    452  33.83        1:12.41   
  Simmis Wanda  1:09.05                 
                     
 
Laji 34, 100m RU MASTERS-M, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tatu Kuosa  1991    217  42.62        1:32.52   
  Simmis Wanda  1:36.21                 
                     
Juha Karttunen  1964              DNS   
  Simmis Wanda  1:28.30                 
                     
 
Laji 35, 50m SU T-10, 12, 15, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jonna Kurki  2008    187          44.85   
  Simmis Wanda  43.56                 
Kira Kondratjeva  2008    172          46.12   
  Uimaseura Helsinki  45.49                 
Iiris Pajamo  2008    145          48.83   
  Simmis Wanda  49.52                 
Mikaela Heiman  2008    139          49.55   
  Simmis Wanda  49.06                 
Marja Anna Siimes  2008    136          49.83   
  Uimaseura Helsinki  47.66                 
Mea Ingram  2008    110          53.55   
  Simmis Wanda  1:00.65                 
Emilia Wall  2008              DSQ   
  Simmis Wanda  46.48                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
 
Laji 35, 50m SU T-10, 12, 15, N, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Noora Glasin  2006    183          45.20   
  Simmis Wanda  42.97                 
Aura Haunia  2007    119          52.07   
  Simmis Wanda  50.67                 
Josefina Vainio  2007    108          53.83   
  Simmis Wanda  54.08                 
Pihla Pykäläinen  2007    87          57.72   
  Simmis Wanda                   
 
Laji 35, 50m SU T-10, 12, 15, N, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Nissi  2004    500          32.34   
  Simmis Wanda  33.40                 
Aliina Karvonen  2004    443          33.65   
  Simmis Wanda  35.56                 
Karla Tiainen  2005    359          36.11   
  Simmis Wanda  37.25                 
Edla Wuori  2003    349          36.45   
  Nurmijärven Uinti  35.91                 
Sanni Valtanen  2004    306          38.07   
  Simmis Wanda  37.57                 
Sara Pantsu  2003    282          39.12   
  Simmis Wanda  37.75                 
Emilia Hakala  2005    222          42.37   
  Simmis Wanda  42.42                 
Almina Köroglu  2005    95          56.13   
  Simmis Wanda  53.66                 
Ilona Marttila  2005              DNS   
  Simmis Wanda  44.64                 
Kia Jokinen  2005              DNS   
  Simmis Wanda                   
Vilma Lipponen  2003              DNS   
  Simmis Wanda  42.85                 
 
Laji 35, 50m SU T-10, 12, 15, N, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Salla Puhtimäki  1998    544          31.43   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.28                 
Pinja Peippo  1999    477          32.84   
  Simmis Wanda  31.92                 
Pia Peräjoki  2000    431          33.97   
  Helsingfors Simsällskap  32.32                 
Laura Hautamäki  2002    230          41.88   
  Simmis Wanda  40.94                 
Ella Hörkkö  2001              DNS   
  Simmis Wanda  33.74                 
 
Laji 36, 50m SU P-11, 13, 16, M, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mark Kellinsalmi  2007    176          39.58   
  Stadin Delfiinit  41.14                 
Lauri Valtanen  2007    137          43.02   
  Simmis Wanda  42.77                 
Nikita Rantsev  2007    133          43.49   
  Uimaseura Helsinki  41.67                 
Antony Tran  2009    76          52.45   
  Stadin Delfiinit  51.55                 
Oliver Niemi  2009    46          1:01.82   
  Simmis Wanda                   
Matias Väisänen  2008              DNS   
  Tuusulan Uimaseura  59.60                 
 
Laji 36, 50m SU P-11, 13, 16, M, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mihhail Janson  2006    125          44.35   
  Stadin Delfiinit  46.03                 
Arttu Pajamo  2005    93          48.88   
  HTU Stadi  48.29                 
Juho Kotamäki  2005    92          49.08   
  Simmis Wanda  46.94                 
Juuso Kuusala  2006    70          53.91   
  Simmis Wanda  50.73                 
Olli Surakka  2005    53          58.88   
  Simmis Wanda  55.91                 
Anton Koronen  2005              DSQ   
  HTU Stadi  58.32                 
  SW 6.6 Maaliintulo vatsallaan               
 
Laji 36, 50m SU P-11, 13, 16, M, Loppukilpailut 14 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sami Uusikumpu  2003    351          31.49   
  Simmis Wanda  34.25                 
Joakim Kuhlberg  2004    320          32.46   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  32.98                 
Konsta Pekkala  2003    316          32.59   
  Simmis Wanda  33.24                 
Veeti Salminen  2004    276          34.12   
  Simmis Wanda  34.85                 
Miko Mikkola  2004    150          41.75   
  Simmis Wanda  42.40                 
Egor Malyshkov  2003              DNS   
  Salon Uimarit                   
Vi Thai Ngô  2004              DNS   
  Simmis Wanda  45.07                 
 
Laji 36, 50m SU P-11, 13, 16, M, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sami Pakarinen  1992    564          26.89   
  Simmis Wanda  26.00                 
 
Laji 39, 400m SKU T-13, 15, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Karla Tiainen  2005    444  1:15.53  2:47.78  4:24.94    5:39.99   
  Simmis Wanda  6:15.28                 
                     
Elina Ryynänen  2005    405  1:31.45  3:01.54  4:39.12    5:50.53   
  Simmis Wanda                   
                     
Anna Lehmusvaara  2005    403  1:24.21  2:54.77  4:32.34    5:51.19   
  Simmis Wanda  5:54.06                 
                     
Alma Hörkkö  2005    383  1:23.09  2:53.62  4:37.85    5:57.25   
  Simmis Wanda  5:55.03                 
                     
Maria Karvonen  2006              DNS   
  Simmis Wanda                   
                     
 
Laji 39, 400m SKU T-13, 15, N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Saga Jatkola  2004              DNS   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  5:41.99                 
                     
 
Laji 39, 400m SKU T-13, 15, N, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sanna Saarinen  1998    501  1:13.00  2:37.75  4:10.65    5:26.60   
  Simmis Wanda  5:24.25                 
                     
 
Laji 40, 400m SKU P-14, 16, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joona Kuitu  2004    318  1:28.23  2:51.77  4:29.14    5:44.70   
  Simmis Wanda                   
                     
Alexander Malyshkov  2004    297  1:24.57  2:56.88  4:33.84    5:52.74   
  Salon Uimarit                   
                     
 
Laji 40, 400m SKU P-14, 16, M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juho Marjala  2003    412  1:11.41  2:32.03  4:05.12    5:16.37   
  Simmis Wanda  5:22.52                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  20 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda  Tulostusaika  16:08