Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Linnauinnit    Tulostuspäivämäärä  11 helmikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Savonlinna    Tulostusaika  15:03   
  Järjestäjä  Savonlinnan Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 helmikuu 2018         
 
 
Laji 1, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
SE: Mimosa Jallow (1994) 26.56 2017-08-06 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Krista Kurvinen  2007              DSQ   
  Mikkelin Uimaseura  51.26                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
 
Laji 1, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 14 v 
SE: Mimosa Jallow (1994) 26.56 2017-08-06 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Senni Partanen  2004    337          36.88   
  Mikkelin Uimaseura  37.02                 
Jenni Konnu  2006    308          38.01   
  Uinti Imatra  39.83                 
Milla Kostamo  2004    248          40.83   
  Uinti Imatra  43.49                 
Sofia Lepistö  2006    242          41.18   
  Mikkelin Uimaseura  43.84                 
Siiri Pihlava  2004    227          42.02   
  Savonlinnan Uimaseura  43.12                 
Sofia Golubeva  2004    223          42.27   
  Uinti Imatra  40.87                 
Ronja Ruottinen  2005    219          42.57   
  Mikkelin Uimaseura  43.64                 
Eea Huhtanen  2004    210          43.13   
  Uinti Imatra  45.17                 
Saija Laitinen  2004    135          49.98   
  Pieksän Kuutit                   
10  Iita Pitkänen  2006    91          56.89   
  Mikkelin Uimaseura  1:00.76                 
11  Noora Pesonen  2004    82          58.89   
  Pieksän Kuutit                   
Vilma Hjelt  2004              DSQ   
  Pieksän Kuutit  44.17                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
 
Laji 1, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
SE: Mimosa Jallow (1994) 26.56 2017-08-06 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kaisa Himanen  2003    485          32.67   
  Mikkelin Uimaseura  32.54                 
Siiri Jämsä  2002    463          33.17   
  Mikkelin Uimaseura  31.61                 
Emma Issakainen  2002    436          33.85   
  Uinti Imatra  33.34                 
Vilma Puisto  2003    394          34.99   
  Uinti Imatra  35.76                 
Maija Tiainen  1996    369          35.76   
  Savonlinnan Uimaseura  33.98                 
Iina Lehikoinen  2003    285          38.99   
  Pieksän Kuutit  39.08                 
Veera Saarelainen  2002    260          40.18   
  Mikkelin Uimaseura  36.64                 
Milla Hjelt  2002    255          40.44   
  Pieksän Kuutit  41.61                 
Rita Miettinen  2000    221          42.41   
  Varkauden Uimarit  42.38                 
10  Kirsi Kinnunen  1970    220          42.50   
  Punkaharjun Urheilijat  40.59                 
11  Nelli Nikulainen  2002    218          42.64   
  Pieksän Kuutit  40.25                 
 
Laji 2, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
SE: Tero Räty (1978) 24.44 2006-12-08 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Akseli Kellman  2007    95          48.55   
  Mikkelin Uimaseura  48.21                 
Lauri Voutilainen  2006    78          51.95   
  Pieksän Kuutit                   
Topi Rissanen  2008    69          54.15   
  Pieksän Kuutit                   
Aukusti Ketonen  2007              DSQ   
  Mikkelin Uimaseura  48.07                 
  SW 6.6 Maaliintulo vatsallaan               
 
Laji 2, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
SE: Tero Räty (1978) 24.44 2006-12-08 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jaakko Lehvonen  2002    219          36.82   
  Pieksän Kuutit  36.36                 
 
Laji 3, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
SE: Tanja Kylliäinen (1993) 2:10.51 2014-12-06 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Iida Heikkinen  2004    514  32.15  1:11.19  1:55.74    2:32.07   
  Uinti Imatra  2:28.38                 
                     
Viljaana Myllärinen  2004    446  33.26  1:14.92  2:00.85    2:39.46   
  Uinti Imatra  2:45.86                 
                     
 
Laji 4, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
SE: Jani Sievinen (1974) 1:54.65 1994-01-21 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veeti Vilén  2004    268  39.52  1:21.59  2:11.79    2:49.89   
  Mikkelin Uimaseura  2:59.61                 
                     
 
Laji 4, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
SE: Jani Sievinen (1974) 1:54.65 1994-01-21 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Antti Issakainen  2001    322  32.22  1:15.23  2:03.95    2:39.81   
  Uinti Imatra  2:41.42                 
                     
 
Laji 5, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
SE: Sini Kuutamo (1995) 26.12 2012-10-14 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Iiris Jämsä  2004    394          33.23   
  Mikkelin Uimaseura  32.75                 
Tuuli Kammonen  2004    328          35.32   
  Mikkelin Uimaseura  36.28                 
Iina Kukkonen  2005    279          37.28   
  Mikkelin Uimaseura  39.94                 
Noora Koski  2005    206          41.28   
  Varkauden Uimarit  43.72                 
Vilma Saarelainen  2006    166          44.33   
  Mikkelin Uimaseura                   
Lotta Rastas  2004    146          46.23   
  Varkauden Uimarit  47.49                 
Siiri Pynnönen  2006    126          48.61   
  Mikkelin Uimaseura                   
 
Laji 5, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
SE: Sini Kuutamo (1995) 26.12 2012-10-14 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siiri Jämsä  2002    492          30.88   
  Mikkelin Uimaseura  29.32                 
Kaisa Himanen  2003    482          31.08   
  Mikkelin Uimaseura  31.07                 
Jonna Tuononen  1997    469          31.37   
  Lappeenrannan Uimarit  30.59                 
Sini Tiussa  2003    440          32.05   
  Uinti Imatra  31.41                 
Tytti Härkönen  2001    424          32.44   
  Lappeenrannan Uimarit  31.97                 
Maija Tiainen  1996    405          32.95   
  Savonlinnan Uimaseura  32.51                 
Veera Saarelainen  2002    393          33.27   
  Mikkelin Uimaseura  32.65                 
Emma Remes  2002    391          33.32   
  Pieksän Kuutit  33.68                 
Oona Kokko  2003    308          36.10   
  Uinti Imatra  36.07                 
10  Senja Staufenbiel  2001    217          40.56   
  Savonlinnan Uimaseura                   
 
Laji 6, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
SE: Riku Pöytäkivi (1993) 22.84 2017-08-06 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Antti Oinonen  2003    342          31.15   
  Uinti Imatra  31.53                 
Vili Nissinen  2004    148          41.15   
  Varkauden Uimarit  41.83                 
Eemil Markkanen  2004    129          43.04   
  Pieksän Kuutit  44.64                 
 
Laji 6, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
SE: Riku Pöytäkivi (1993) 22.84 2017-08-06 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Leevi Suhonen  1999    492          27.61   
  Swimming Jyväskylä  26.20                 
Taneli Härkönen  1997    356          30.74   
  Lappeenrannan Uimarit  29.43                 
Arto Tanttu  2001    327          31.62   
  Uinti Imatra  30.62                 
Toni Mikkonen  1998    287          33.04   
  Savonlinnan Uimaseura  31.35                 
Roni Lönnqvist  2000    276          33.48   
  Uinti Imatra  34.04                 
 
Laji 7, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
SE: Jenna Laukkanen (1995) 1:04.56 2015-12-05 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Viljaana Myllärinen  2004    419  39.25        1:23.33   
  Uinti Imatra  1:23.09                 
                     
Iiris Jämsä  2004    410  38.78        1:23.90   
  Mikkelin Uimaseura  1:23.01                 
                     
Ronja Ruottinen  2005    308  44.48        1:32.33   
  Mikkelin Uimaseura  1:33.82                 
                     
Senni Partanen  2004    301  43.87        1:32.95   
  Mikkelin Uimaseura  1:31.09                 
                     
Tuuli Kammonen  2004    285  45.43        1:34.75   
  Mikkelin Uimaseura  1:36.96                 
                     
Sofia Lepistö  2006    248  46.97        1:39.20   
  Mikkelin Uimaseura  1:38.13                 
                     
Vilma Hjelt  2004    246  48.33        1:39.42   
  Pieksän Kuutit  1:40.58                 
                     
Iida Remes  2007    209  48.85        1:44.99   
  Pieksän Kuutit  1:44.78                 
                     
Ada Hulkko  2006    198  50.62        1:46.95   
  Mikkelin Uimaseura  1:49.54                 
                     
10  Lotta Rastas  2004    188  51.45        1:48.78   
  Varkauden Uimarit  1:46.73                 
                     
 
Laji 7, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
SE: Jenna Laukkanen (1995) 1:04.56 2015-12-05 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nelli Nikulainen  2002    288  44.72        1:34.38   
  Pieksän Kuutit  1:30.54                 
                     
Emma Issakainen  2002    274  45.35        1:35.92   
  Uinti Imatra  1:38.88                 
                     
Iida Nuotio  2001    197  50.53        1:47.05   
  Uinti Imatra                   
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
SE: Eetu Karvonen (1986) 58.37 2014-09-01 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veeti Vilén  2004    256  41.45        1:27.50   
  Mikkelin Uimaseura  1:30.21                 
                     
Akseli Kellman  2007    129  1:49.93        1:49.93   
  Mikkelin Uimaseura  1:55.23                 
                     
 
Laji 9, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 24.38 2008-12-14 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Krista Kurvinen  2007    128          46.09   
  Mikkelin Uimaseura  45.19                 
Elmiina Kosonen  2010    57          1:00.38   
  Savonlinnan Uimaseura                   
 
Laji 9, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 14 v 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 24.38 2008-12-14 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anni Konnu  2004    557          28.23   
  Uinti Imatra  31.09                 
Tuuli Kammonen  2004    396          31.64   
  Mikkelin Uimaseura  31.62                 
Sofia Golubeva  2004    373          32.28   
  Uinti Imatra  32.89                 
Noora Koski  2005    333          33.52   
  Varkauden Uimarit  34.48                 
Ronja Ruottinen  2005    313          34.21   
  Mikkelin Uimaseura  34.12                 
Jenni Konnu  2006    312          34.26   
  Uinti Imatra  36.31                 
Sofia Lepistö  2006    309          34.36   
  Mikkelin Uimaseura  33.80                 
Iina Kukkonen  2005    294          34.93   
  Mikkelin Uimaseura  35.55                 
Milla Kostamo  2004    294          34.93   
  Uinti Imatra  39.13                 
10  Lotta Nuotio  2004    264          36.21   
  Uinti Imatra  35.88                 
11  Eea Huhtanen  2004    260          36.37   
  Uinti Imatra  36.01                 
12  Sanni Nuotio  2006    259          36.45   
  Uinti Imatra  36.21                 
13  Nella Turunen  2005    216          38.72   
  Mikkelin Uimaseura  41.45                 
14  Noora Pesonen  2004    211          38.99   
  Pieksän Kuutit  42.84                 
15  Vilma Saarelainen  2006    205          39.37   
  Mikkelin Uimaseura  37.96                 
16  Ada Hulkko  2006    202          39.60   
  Mikkelin Uimaseura  37.46                 
17  Saara Virekoski  2004    196          39.95   
  Varkauden Uimarit  40.38                 
18  Iita Pitkänen  2006    165          42.34   
  Mikkelin Uimaseura  43.24                 
19  Lotta Ollikainen  2006    150          43.72   
  Mikkelin Uimaseura  45.90                 
 
Laji 9, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 24.38 2008-12-14 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Peppi Pajari  1997    547          28.41   
  Lappeenrannan Uimarit  27.41                 
Sini Tiussa  2003    533          28.66   
  Uinti Imatra  28.42                 
Siiri Jämsä  2002    479          29.70   
  Mikkelin Uimaseura  28.14                 
Jonna Tuononen  1997    478          29.71   
  Lappeenrannan Uimarit  29.14                 
Jenna Rita  2000    465          29.98   
  Lappeenrannan Uimarit  29.55                 
Maija Tiainen  1996    457          30.16   
  Savonlinnan Uimaseura  29.66                 
Kata Laukkanen  2001    394          31.70   
  Punkaharjun Urheilijat  31.47                 
Iina Lehikoinen  2003    379          32.09   
  Pieksän Kuutit  32.49                 
Senja Staufenbiel  2001    293          34.96   
  Savonlinnan Uimaseura  34.62                 
10  Milla Hjelt  2002    280          35.52   
  Pieksän Kuutit  35.00                 
11  Venla Korhonen  2000    269          35.99   
  Pieksän Kuutit  34.67                 
12  Iida Nuotio  2001    207          39.25   
  Uinti Imatra  39.35                 
 
Laji 10, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
SE: Ari-Pekka Liukkonen (1989) 21.23 2013-08-11 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Topi Rissanen  2008    153          37.82   
  Pieksän Kuutit  36.70                 
Aukusti Ketonen  2007    150          38.07   
  Mikkelin Uimaseura  38.68                 
Väinö Neuvonen  2006    133          39.63   
  Punkaharjun Urheilijat  44.26                 
Lauri Voutilainen  2006    89          45.31   
  Pieksän Kuutit  46.02                 
 
Laji 10, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 15 v 
SE: Ari-Pekka Liukkonen (1989) 21.23 2013-08-11 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Antti Oinonen  2003    367          28.28   
  Uinti Imatra                   
Veeti Vilén  2004    260          31.72   
  Mikkelin Uimaseura  32.98                 
Vili Nissinen  2004    200          34.62   
  Varkauden Uimarit  35.02                 
Antti Korhonen  2004    151          38.03   
  Pieksän Kuutit  38.30                 
 
Laji 10, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
SE: Ari-Pekka Liukkonen (1989) 21.23 2013-08-11 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Leevi Suhonen  1999    505          25.43   
  Swimming Jyväskylä  24.39                 
Roni Lönnqvist  2000    393          27.65   
  Uinti Imatra  28.40                 
Toni Mikkonen  1998    323          29.52   
  Savonlinnan Uimaseura  27.94                 
Jaakko Lehvonen  2002    293          30.48   
  Pieksän Kuutit  31.11                 
Alexey Belonin  2002    228          33.12   
  Savonlinnan Uimaseura  33.26                 
Henri Parviainen  1986              DNS   
  Savonlinnan Uimaseura                   
 
Laji 11, 50m Vu N/M Masters, Loppukilpailut 25 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Teemu Turunen  1976              27.54   
  Pieksän Kuutit  27.58                 
Henri Parviainen  1986              28.44   
  Savonlinnan Uimaseura                   
Juha Hjelt  1970              29.66   
  Pieksän Kuutit  28.70                 
Markku Makkonen  1948              33.87   
  Savonlinnan Uimaseura  29.30                 
Karita Hokka-Purhonen  1984              34.79   
  Uinti Imatra  35.94                 
Kirsi Kinnunen  1970              34.96   
  Punkaharjun Urheilijat  33.69                 
 
Laji 12, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 58.86 2009-12-12 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Iida Heikkinen  2004    502  32.88        1:11.30   
  Uinti Imatra  1:12.33                 
                     
Anni Konnu  2004    421  36.07        1:15.60   
  Uinti Imatra  1:17.33                 
                     
Tuuli Kammonen  2004    339  38.50        1:21.21   
  Mikkelin Uimaseura  1:22.41                 
                     
Jenni Konnu  2006    253  41.13        1:29.56   
  Uinti Imatra  1:32.65                 
                     
Iida Remes  2007    208  41.27        1:35.62   
  Pieksän Kuutit                   
                     
Lotta Nuotio  2004    201  45.25        1:36.66   
  Uinti Imatra  1:37.88                 
                     
Sanni Nuotio  2006    184  47.37        1:39.61   
  Uinti Imatra  1:41.13                 
                     
Lotta Rastas  2004    183  47.99        1:39.78   
  Varkauden Uimarit  1:42.17                 
                     
Vilma Saarelainen  2006    169  45.25        1:42.31   
  Mikkelin Uimaseura  1:42.12                 
                     
10  Siiri Pynnönen  2006    165  48.04        1:43.28   
  Mikkelin Uimaseura  1:49.62                 
                     
 
Laji 12, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 58.86 2009-12-12 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tytti Härkönen  2001    476  33.31        1:12.54   
  Lappeenrannan Uimarit  1:11.02                 
                     
Sini Tiussa  2003    426  33.58        1:15.26   
  Uinti Imatra  1:13.38                 
                     
Siiri Jämsä  2002    423  33.23        1:15.49   
  Mikkelin Uimaseura  1:13.70                 
                     
Emma Remes  2002    380  35.41        1:18.23   
  Pieksän Kuutit  1:21.80                 
                     
Kata Laukkanen  2001    343  37.37        1:20.93   
  Punkaharjun Urheilijat  1:21.84                 
                     
Oona Kokko  2003    296  37.91        1:25.00   
  Uinti Imatra  1:25.27                 
                     
Rita Miettinen  2000    251  42.91        1:29.75   
  Varkauden Uimarit  1:31.81                 
                     
Venla Korhonen  2000    198  43.17        1:37.21   
  Pieksän Kuutit  1:32.71                 
                     
 
Laji 13, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
SE: Jani Sievinen (1974) 53.10 1996-01-30 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vili Nissinen  2004    172  40.99        1:30.29   
  Varkauden Uimarit  1:39.96                 
                     
Eemil Markkanen  2004    164  35.42        1:31.80   
  Pieksän Kuutit  1:30.92                 
                     
 
Laji 13, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
SE: Jani Sievinen (1974) 53.10 1996-01-30 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Arto Tanttu  2001    329  33.84        1:12.83   
  Uinti Imatra  1:13.14                 
                     
Antti Issakainen  2001    323  34.41        1:13.31   
  Uinti Imatra  1:15.55                 
                     
 
Laji 14, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 57.64 2013-02-03 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Viljaana Myllärinen  2004    387  34.65        1:14.93   
  Uinti Imatra                   
                     
Iiris Jämsä  2004    346  35.71        1:17.72   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Iina Kukkonen  2005    236  40.34        1:28.34   
  Mikkelin Uimaseura  1:35.06                 
                     
 
Laji 14, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 57.64 2013-02-03 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kaisa Himanen  2003    476  32.34        1:09.90   
  Mikkelin Uimaseura  1:09.37                 
                     
Maija Tiainen  1996    402  34.82        1:13.99   
  Savonlinnan Uimaseura  1:12.81                 
                     
Veera Saarelainen  2002    311  32.34        1:20.59   
  Mikkelin Uimaseura  1:16.84                 
                     
Vilma Puisto  2003    302  38.49        1:21.33   
  Uinti Imatra                   
                     
Emilia Markkanen  2001    209  39.76        1:31.92   
  Pieksän Kuutit                   
                     
Jessika Nikarmaa  2000    181  34.72        1:36.49   
  Varkauden Uimarit                   
                     
 
Laji 15, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
SE: Riku Pöytäkivi (1993) 51.26 2017-08-02 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Antti Oinonen  2003    306  32.24        1:11.28   
  Uinti Imatra  1:11.55                 
                     
 
Laji 15, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
SE: Riku Pöytäkivi (1993) 51.26 2017-08-02 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Taneli Härkönen  1997    295  32.90        1:12.18   
  Lappeenrannan Uimarit  1:11.76                 
                     
 
Laji 16, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
SE: Mimosa Jallow (1994) 58.24 2017-10-15 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Senni Partanen  2004    321  38.90        1:20.31   
  Mikkelin Uimaseura  1:20.65                 
                     
Ronja Ruottinen  2005    237  43.64        1:28.84   
  Mikkelin Uimaseura  1:30.50                 
                     
Sofia Lepistö  2006    217  44.06        1:31.50   
  Mikkelin Uimaseura  1:33.13                 
                     
Milla Kostamo  2004    203  1:33.55        1:33.55   
  Uinti Imatra  1:24.64                 
                     
Krista Kurvinen  2007    123  53.44        1:50.36   
  Mikkelin Uimaseura  1:49.72                 
                     
 
Laji 16, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
SE: Mimosa Jallow (1994) 58.24 2017-10-15 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kaisa Himanen  2003    507  34.08        1:09.00   
  Mikkelin Uimaseura  1:09.99                 
                     
Emma Issakainen  2002    435  35.02        1:12.62   
  Uinti Imatra  1:12.88                 
                     
Milla Hjelt  2002    221  42.77        1:30.96   
  Pieksän Kuutit  1:30.13                 
                     
Veera Saarelainen  2002    217          1:31.45   
  Mikkelin Uimaseura  1:18.28                 
                     
 
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
SE: Jenna Laukkanen (1995) 29.71 2015-12-02 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Iida Remes  2007    213          47.89   
  Pieksän Kuutit  48.38                 
 
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 14 v 
SE: Jenna Laukkanen (1995) 29.71 2015-12-02 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Iida Heikkinen  2004    486          36.42   
  Uinti Imatra  35.21                 
Anni Konnu  2004    445          37.51   
  Uinti Imatra  38.16                 
Iiris Jämsä  2004    406          38.67   
  Mikkelin Uimaseura  37.95                 
Senni Partanen  2004    294          43.07   
  Mikkelin Uimaseura  41.92                 
Siiri Pihlava  2004    224          47.13   
  Savonlinnan Uimaseura  47.13                 
Iina Kukkonen  2005    202          48.76   
  Mikkelin Uimaseura  49.65                 
Ada Hulkko  2006    193          49.50   
  Mikkelin Uimaseura  51.01                 
Noora Koski  2005    188          49.99   
  Varkauden Uimarit  49.70                 
Nella Turunen  2005    178          50.87   
  Mikkelin Uimaseura  49.08                 
10  Eea Huhtanen  2004    175          51.20   
  Uinti Imatra  51.19                 
11  Vilma Saarelainen  2006    163          52.41   
  Mikkelin Uimaseura  51.44                 
12  Saara Virekoski  2004    158          52.95   
  Varkauden Uimarit  52.71                 
13  Saija Laitinen  2004    157          53.00   
  Pieksän Kuutit  55.31                 
14  Siiri Pynnönen  2006    127          56.94   
  Mikkelin Uimaseura                   
Iita Pitkänen  2006              DSQ   
  Mikkelin Uimaseura  1:01.23                 
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Lotta Ollikainen  2006              DSQ   
  Mikkelin Uimaseura  48.10                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
SE: Jenna Laukkanen (1995) 29.71 2015-12-02 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenna Rita  2000    493          36.25   
  Lappeenrannan Uimarit  35.54                 
Peppi Pajari  1997    437          37.73   
  Lappeenrannan Uimarit  35.50                 
Jonna Tuononen  1997    416          38.36   
  Lappeenrannan Uimarit  36.72                 
Sini Tiussa  2003    400          38.86   
  Uinti Imatra  38.12                 
Emilia Markkanen  2001    345          40.82   
  Pieksän Kuutit  41.94                 
Vilma Puisto  2003    338          41.09   
  Uinti Imatra  40.75                 
Jessika Nikarmaa  2000    301          42.72   
  Varkauden Uimarit  43.95                 
Oona Kokko  2003    299          42.79   
  Uinti Imatra  42.68                 
Rita Miettinen  2000    266          44.53   
  Varkauden Uimarit  42.90                 
10  Kata Laukkanen  2001    244          45.81   
  Punkaharjun Urheilijat  45.28                 
11  Kirsi Kinnunen  1970    224          47.13   
  Punkaharjun Urheilijat  45.99                 
12  Nelli Kettunen  2003    177          51.00   
  Varkauden Uimarit  49.35                 
 
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
SE: Andrei Tuomola (1989) 26.43 2016-12-10 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Topi Rissanen  2008    131          49.66   
  Pieksän Kuutit  50.02                 
Aukusti Ketonen  2007    66          1:02.26   
  Mikkelin Uimaseura                   
Lauri Voutilainen  2006              DSQ   
  Pieksän Kuutit                   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
 
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 15 v 
SE: Andrei Tuomola (1989) 26.43 2016-12-10 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Antti Oinonen  2003    438          33.23   
  Uinti Imatra  33.14                 
Veeti Vilén  2004    229          41.25   
  Mikkelin Uimaseura  41.84                 
Antti Korhonen  2004    151          47.33   
  Pieksän Kuutit  44.95                 
 
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
SE: Andrei Tuomola (1989) 26.43 2016-12-10 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Roni Lönnqvist  2000    281          38.52   
  Uinti Imatra  39.21                 
 
Laji 20, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 52.28 2008-12-11 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Iiris Jämsä  2004    428  32.46        1:07.51   
  Mikkelin Uimaseura  1:06.66                 
                     
Tuuli Kammonen  2004    419  33.26        1:08.02   
  Mikkelin Uimaseura  1:09.07                 
                     
Noora Koski  2005    335  35.92        1:13.29   
  Varkauden Uimarit  1:14.41                 
                     
Senni Partanen  2004    331  35.61        1:13.54   
  Mikkelin Uimaseura  1:12.17                 
                     
Ronja Ruottinen  2005    322  35.61        1:14.24   
  Mikkelin Uimaseura  1:13.48                 
                     
Sofia Lepistö  2006    298  36.34        1:16.15   
  Mikkelin Uimaseura  1:14.84                 
                     
Iina Kukkonen  2005    271  37.54        1:18.64   
  Mikkelin Uimaseura  1:20.79                 
                     
Vilma Hjelt  2004    258  38.11        1:19.92   
  Pieksän Kuutit  1:18.95                 
                     
Siiri Pihlava  2004    255  38.19        1:20.21   
  Savonlinnan Uimaseura  1:22.20                 
                     
10  Sanni Nuotio  2006    253  39.08        1:20.48   
  Uinti Imatra  1:20.77                 
                     
11  Siiri Pynnönen  2006    200  42.30        1:27.03   
  Mikkelin Uimaseura  1:28.21                 
                     
12  Saara Virekoski  2004    183  41.44        1:29.58   
  Varkauden Uimarit  1:39.78                 
                     
13  Nella Turunen  2005    172  42.38        1:31.39   
  Mikkelin Uimaseura  1:29.54                 
                     
14  Ada Hulkko  2006    145  44.98        1:36.71   
  Mikkelin Uimaseura  1:33.32                 
                     
15  Lotta Ollikainen  2006    125  46.51        1:41.67   
  Mikkelin Uimaseura  1:40.12                 
                     
16  Krista Kurvinen  2007    111  1:45.89        1:45.89   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
 
Laji 20, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 52.28 2008-12-11 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kaisa Himanen  2003    591  29.47        1:00.65   
  Mikkelin Uimaseura  1:00.82                 
                     
Tytti Härkönen  2001    504  30.38        1:03.96   
  Lappeenrannan Uimarit  1:00.24                 
                     
Veera Saarelainen  2002    464  32.46        1:05.75   
  Mikkelin Uimaseura  1:03.71                 
                     
Emma Remes  2002    447  30.85        1:06.57   
  Pieksän Kuutit  1:06.51                 
                     
Oona Kokko  2003    312  36.66        1:15.03   
  Uinti Imatra  1:15.45                 
                     
Jessika Nikarmaa  2000    308  36.21        1:15.33   
  Varkauden Uimarit  1:16.43                 
                     
Nelli Nikulainen  2002    285  37.16        1:17.36   
  Pieksän Kuutit  1:15.24                 
                     
Nelli Kettunen  2003    207  40.65        1:25.97   
  Varkauden Uimarit  1:25.39                 
                     
 
Laji 21, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
SE: Matias Koski (1994) 47.55 2016-12-10 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veeti Vilén  2004    262  33.90        1:10.20   
  Mikkelin Uimaseura  1:12.37                 
                     
Eemil Markkanen  2004    175  37.42        1:20.30   
  Pieksän Kuutit  1:16.38                 
                     
Aukusti Ketonen  2007    133  40.27        1:27.88   
  Mikkelin Uimaseura  1:29.96                 
                     
Akseli Kellman  2007    95  48.54        1:38.43   
  Mikkelin Uimaseura  1:32.89                 
                     
 
Laji 21, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
SE: Matias Koski (1994) 47.55 2016-12-10 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Leevi Suhonen  1999    524  26.50        55.71   
  Swimming Jyväskylä  54.63                 
                     
Teemu Turunen  1976    384  29.33        1:01.81   
  Pieksän Kuutit  1:01.87                 
                     
Antti Issakainen  2001    369  30.67        1:02.61   
  Uinti Imatra  1:01.96                 
                     
Arto Tanttu  2001    347  30.05        1:03.91   
  Uinti Imatra  1:02.48                 
                     
Jaakko Lehvonen  2002    312  31.89        1:06.21   
  Pieksän Kuutit  1:06.67                 
                     
Alexey Belonin  2002    216  34.85        1:14.82   
  Savonlinnan Uimaseura                   
                     
 
Laji 24, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 99 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ui Seka [2001]  2001              2:09.47   
  Uinti Imatra  2:08.40                 
  Vilma Puisto  2003      36.18        36.18   
  Antti Oinonen  2003      32.90        1:09.08   
  Antti Issakainen  2001      31.82        1:40.90   
  Sini Tiussa  2003      28.57        2:09.47   
                     
Ui Seka [2001]a  2001              2:12.52   
  Uinti Imatra  2:11.66                 
  Iida Heikkinen  2004      34.20        34.20   
  Viljaana Myllärinen  2004      38.52        1:12.72   
  Arto Tanttu  2001      32.20        1:44.92   
  Roni Lönnqvist  2000      27.60        2:12.52   
                     
Sus  2005              2:28.95   
  Savonlinnan Uimaseura                   
  Maija Tiainen  1996      35.32        35.32   
  Senja Staufenbiel  2001      1:20.47        1:55.79   
  Toni Mikkonen  1998      33.16        2:28.95   
  Alexey Belonin  2002              2:28.95   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  11 helmikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Mikkelin Uimaseura  Tulostusaika  15:03