Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kevätkisat 2018    Tulostuspäivämäärä  04 maaliskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  11:48   
  Järjestäjä  Salon Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 maaliskuu 2018         
 
 
Laji 1, 4X50m VU Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Octopus Naiset  Octopus Lohja            1:54.78   
  Emilia Niemi  2005      29.16        29.16   
  Charlotte Ingberg  2002      28.88        58.04   
  Venla Suihkonen  2002      27.97        1:26.01   
  Mette Konttila  2001      28.77        1:54.78   
                     
Raisu Naiset  Raision Urheilijat            2:06.43   
  Ida Maliranta  2004      31.14        31.14   
  Lawen Veisi  2002      32.81        1:03.95   
  Elisa Liven  2004      33.27        1:37.22   
  Anni Korhonen  2003      29.21        2:06.43   
                     
Lus Naiset 1  Loimaan Uimaseura            2:11.86   
  Milla Lempiälä  2005      30.93        30.93   
  Jessi Isomaa  2004      33.32        1:04.25   
  Aino Kallio  2003      32.33        1:36.58   
  Iida Kallio  2004      35.28        2:11.86   
                     
Sateenkaari Virtahevot  Salon Uimarit            2:19.67   
  Sini Heikkilä  2003      31.99        31.99   
  Diana Raduly Baka  2006      37.90        1:09.89   
  Viivi Loimusto  2007      35.90        1:45.79   
  Malva Salmelin  2006      33.88        2:19.67   
                     
Lus Naiset 2  Loimaan Uimaseura            2:31.56   
  Venla Ristimäki  2004      37.01        37.01   
  Kiia Koivisto  2007      39.76        1:16.77   
  Rianna Hoda  2006      39.60        1:56.37   
  Venla Holma  2008      35.19        2:31.56   
                     
Salon Silakat  Salon Uimarit            2:49.28   
  Aurora Änäkkälä  2007      39.42        39.42   
  Siiri Keskimäki  2006      49.42        1:28.84   
  Matilda Saarinen  2008      44.59        2:13.43   
  Kerttu Heinä  2006      35.85        2:49.28   
                     
Lus Naiset 3  Loimaan Uimaseura            2:56.56   
  Jade Isomaa  2008      45.44        45.44   
  Essi Kallio  2008      45.97        1:31.41   
  Nea Nirhamo  2008      42.95        2:14.36   
  Matilda Jokinen  2008      42.20        2:56.56   
                     
Illuminati Jengi  Salon Uimarit            DSQ   
  Sonja Heikkilä  2006      43.11        43.11   
                     
                     
 
Laji 2, 4X50m VU Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Raisu Miehet  Raision Urheilijat            1:38.21   
  Tatu Mäkiaho  1995      25.91        25.91   
  Johannes Lindroos  1996      23.94        49.85   
  Janne Rissanen  1997      24.38        1:14.23   
  Casper Salminen  1998      23.98        1:38.21   
                     
Salon Hurjat  Salon Uimarit            1:49.94   
  Verneri Lehtovaara  2004      27.81        27.81   
  Joona Pohjola  2004      28.66        56.47   
  Davi-Esra Pesonen  2002      25.43        1:21.90   
  Olli Havia  2004      28.04        1:49.94   
                     
Lus Miehet  Loimaan Uimaseura            1:51.88   
  Garrick de la Combe  1999      27.21        27.21   
  Mikael Jokinen  2001      26.86        54.07   
  Jesper Isomaa  2004      28.93        1:23.00   
  Matias Muurinen  2002      28.88        1:51.88   
                     
Lus Miehet 2  Loimaan Uimaseura            2:21.16   
  Roope Piironen  2007      45.44        45.44   
  Marko Nieminen  1977      28.83        1:14.27   
  Marko Isomaa  1977      27.00        1:41.27   
  Jasu Nieminen  2007      39.89        2:21.16   
                     
Salon Tonnikalat  Salon Uimarit            2:23.83   
  Matias Saarinen  2006      36.71        36.71   
  Matias Kotilainen  2006      40.92        1:17.63   
  Joonatan Hietarinne  2006      31.98        1:49.61   
  Miika Nurminen  2005      34.22        2:23.83   
                     
Ui-Va 1  Uinti-Vakka            2:27.24   
  Onni Kuisma  2004      33.95        33.95   
  Leevi Saarinen  2006      38.30        1:12.25   
  Severi Saario  2008      43.29        1:55.54   
  Rasmus Salminen  2004      31.70        2:27.24   
                     
#erämaan Erkit  Salon Uimarit            DSQ   
  Kaapo Tuomainen  2008      39.53        39.53   
                     
Marttakerho  Salon Uimarit            DSQ   
  Aku Hyrsylä  2003      30.78        30.78   
                     
Octopus Miehet  Octopus Lohja            DSQ   
  Oskari Rantamäki  2001      25.48        25.48   
                     
                     
 
Laji 3, 50m VU Masters N, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Mari Ääri  1980  Aurajoen Uinti            28.14   
Maarit Vainio  1980  Aurajoen Uinti            29.49   
Karine Gagnon  1985  Aurajoen Uinti            30.60   
Päivi Kaipainen  1965  Salon Uimarit            36.87   
Kristiina Kangastalo-Hoda  1978  Loimaan Uimaseura            37.97   
Sirpa Visakoski  1952  Aurajoen Uinti            38.64   
Kerstin Rehnström  1957  Ekenäs Simsällskap            42.27   
Merja Lundberg  1970  Aurajoen Uinti            42.40   
                     
 
Laji 4, 50m VU Masters M, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Jani-Petteri Puustinen  1979  Aurajoen Uinti            28.39   
Marko Nieminen  1977  Loimaan Uimaseura            29.04   
Ahti Uusivuori  1960  Uinti Espoo - Esbo Sim            29.13   
Tommi Kahlos  1978  Aurajoen Uinti            31.28   
Ari Korhonen  1972  Raision Urheilijat            31.35   
Taito Nurmi  1961  Aurajoen Uinti            31.84   
Jarno Nurminen  1976  Salon Uimarit            36.08   
                     
 
Laji 5, 100m RU T12, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Malva Salmelin  2006  Salon Uimarit    46.04        1:37.13   
Essi Pyykkö  2006  Salon Uimarit    46.16        1:37.25   
Eerika Kivistö  2006  Swimming Team Rauma    47.31        1:37.93   
Melany Männik  2006  Wiru Swim    48.46        1:43.88   
Maikki Hämäläinen  2006  Uimaseura Kaarina    48.97        1:45.06   
Kia Mbembela  2006  Gladius Kirkkonummi    51.49        1:49.84   
Rianna Hoda  2006  Loimaan Uimaseura    50.99        1:51.31   
Iris Lahtinen  2006  Gladius Kirkkonummi    52.76        1:51.80   
Sonja Heikkilä  2006  Salon Uimarit    53.34        1:53.20   
10  Aurora Änäkkälä  2007  Salon Uimarit    52.49        1:53.73   
11  Kerttu Heinä  2006  Salon Uimarit    54.29        1:55.20   
12  Eeva Luomaranta  2007  Seinäjoen Uimarit-58    54.25        1:58.72   
13  Aava Sulanterä  2007  Uimaseura Kaarina    1:04.79        2:16.32   
Viivi Loimusto  2007  Salon Uimarit            DNF   
Diana Raduly Baka  2006  Salon Uimarit            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 5, 100m RU T12, N, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Julia Korva  1999  Octopus Lohja    36.20        1:19.02   
Viola Penttilä  2004  Swimming Team Rauma    38.76        1:25.05   
Vilja Rautell  2004  Octopus Lohja    42.37        1:29.79   
Emilia Niemi  2005  Octopus Lohja    41.17        1:30.30   
Venla Salminen  2004  Uimaseura Kaarina    42.74        1:32.33   
Liina-Milana Isotalo  2003  Salon Uimarit    42.95        1:33.27   
Ulla Haarala  2004  Uimaseura Kaarina    45.02        1:33.55   
Elisa Liven  2004  Raision Urheilijat    43.30        1:33.60   
Milla Järvenpää  2004  Uimaseura Kaarina    44.45        1:34.28   
10  Tuuli Koivunen  2002  Uimaseura Kaarina    44.74        1:34.70   
11  Tuike Hakala  2001  Uinti Espoo - Esbo Sim    45.89        1:39.97   
12  Noora Ketola  2003  Aurajoen Uinti    48.73        1:43.26   
13  Oona Kupari  2004  Octopus Lohja    49.41        1:44.71   
14  Venla Ristimäki  2004  Loimaan Uimaseura    48.40        1:45.11   
15  Maija Gustafsson  2004  Raision Urheilijat    49.43        1:45.44   
16  Aleksandra Hiekka  2004  Uimaseura Kaarina    49.22        1:48.32   
17  Kerstin Rehnström  1957  Ekenäs Simsällskap    51.04        1:48.57   
18  Amanda Lehtonen  2005  Octopus Lohja    52.02        1:53.67   
19  Hertta Lustig  2005  Octopus Lohja    55.92        1:57.82   
                     
 
Laji 6, 100m RU P13, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Miika Nurminen  2005  Salon Uimarit    44.12        1:32.42   
Nuutti Vienonen  2005  Salon Uimarit    46.14        1:38.78   
Joonatan Hietarinne  2006  Salon Uimarit    49.97        1:48.55   
Leo Laine  2007  Uimaseura Kaarina    52.30        1:52.19   
Eino Jussinoja  2006  Swimming Team Rauma    55.72        1:59.45   
Elias Sahla  2007  Salon Uimarit    1:04.16        2:17.71   
                     
 
Laji 6, 100m RU P13, M, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Sven Reiu  2000  Ujumise Spordiklubi    34.03        1:12.77   
Santeri Berggren  2003  Octopus Lohja    37.17        1:18.76   
Oliver Hanhimäki  2003  Octopus Lohja    39.46        1:23.33   
Joona Pohjola  2004  Salon Uimarit    41.07        1:26.91   
Santeri Kinnunen  2002  Uimaseura Kaarina    40.94        1:29.22   
Henri Korpi  2004  Octopus Lohja    40.87        1:30.03   
Ville Savela  2003  Salon Uimarit    40.79        1:31.03   
Eerik Rantanen  2004  Uimaseura Kaarina    44.81        1:36.08   
Leevi Jalava  2004  Swimming Team Rauma    44.03        1:39.62   
                     
 
Laji 7, 50m PU T11, N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Venla Holma  2008  Loimaan Uimaseura            39.96   
Kiia Koivisto  2007  Loimaan Uimaseura            40.17   
Viivi Loimusto  2007  Salon Uimarit            44.96   
Emilia Tähkänen  2007  Uinti-Vakka            46.20   
Saima Peltonen  2007  Salon Uimarit            47.11   
Viivi Elonen  2008  Swimming Team Rauma            48.46   
Essi Kallio  2008  Loimaan Uimaseura            50.57   
Tiia Mattila  2008  Uinti-Vakka            1:01.89   
                     
 
Laji 7, 50m PU T11, N, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Venla Suihkonen  2002  Octopus Lohja            30.35   
Maarit Vainio  1980  Aurajoen Uinti            31.38   
Karine Gagnon  1985  Aurajoen Uinti            31.73   
Anni Korhonen  2003  Raision Urheilijat            33.09   
Inari Laaksonen  2002  Swimming Team Rauma            33.32   
Ida Maliranta  2004  Raision Urheilijat            33.87   
Nelli Lehmijoki  2005  Nokian Pyry            35.61   
Piia Kaivola  1999  Uinti Espoo - Esbo Sim            36.15   
Jasmin Kumpulainen  1998  Octopus Lohja            37.65   
10  Tuike Hakala  2001  Uinti Espoo - Esbo Sim            39.27   
11  Lawen Veisi  2002  Raision Urheilijat            39.89   
12  Venla Salminen  2004  Uimaseura Kaarina            40.33   
13  Helle Peill  2003  Uinti Espoo - Esbo Sim            40.56   
14  Inka Nirkkonen  2004  Aurajoen Uinti            42.67   
15  Nanna Kotkatvuori  2006  Uimaseura Kaarina            44.40   
16  Nella Hyvärinen  2004  Aurajoen Uinti            44.85   
17  Heidi Työppönen  2004  Uinti Espoo - Esbo Sim            45.45   
18  Janna Tepsa  2005  Uimaseura Kaarina            47.14   
19  Hertta Lustig  2005  Octopus Lohja            49.00   
20  Lotta Teittinen  2005  Octopus Lohja            50.58   
21  Amanda Lehtonen  2005  Octopus Lohja            51.21   
22  Janika Hinkkanen  2005  Gladius Kirkkonummi            52.65   
23  Kia Mbembela  2006  Gladius Kirkkonummi            54.47   
24  Mandi Hämäläinen  2006  Uimaseura Kaarina            54.50   
25  Siiri Keskimäki  2006  Salon Uimarit            56.76   
Aino Kajonen  2005  Aurajoen Uinti            DNS   
                     
 
Laji 8, 50m PU P12, M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Matias Saarinen  2006  Salon Uimarit            41.01   
Matias Kotilainen  2006  Salon Uimarit            41.20   
Leevi Saarinen  2006  Uinti-Vakka            41.21   
Robert Sammel  2006  Wiru Swim            43.20   
Joonatan Hietarinne  2006  Salon Uimarit            44.01   
Nikolas Ruotsalo  2006  Octopus Lohja            52.52   
Noel Ehrlund  2007  Gladius Kirkkonummi            54.21   
Veeti Sorri  2007  Gladius Kirkkonummi            58.56   
Eetu Lahtinen  2007  Gladius Kirkkonummi            DSQ   
  SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus               
                     
 
Laji 8, 50m PU P12, M, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Riku Pöytäkivi  1993  Helsingfors Simsällskap            23.36   
Leo Penttilä  2001  Swimming Team Rauma            28.67   
Mikael Jokinen  2001  Loimaan Uimaseura            29.33   
Verneri Lehtovaara  2004  Salon Uimarit            29.65   
Jani-Petteri Puustinen  1979  Aurajoen Uinti            30.27   
Matias Gustafsson  2002  Raision Urheilijat            30.39   
Joel Korte  2005  Swimming Team Rauma            32.24   
Jeremia Varonen  2004  Uimaseura Kaarina            32.51   
Jesper Isomaa  2004  Loimaan Uimaseura            32.79   
10  Vilho Verronen  2004  Swimming Team Rauma            35.27   
11  Aku Hyrsylä  2003  Salon Uimarit            35.79   
12  Olli Havia  2004  Salon Uimarit            36.01   
13  Rasmus Rauhala  2004  Uimaseura Kaarina            37.27   
Karl Aleksander Kõlli  2001  Wiru Swim            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 9, 400m VU T12, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Jeanette Ingberg  2006  Octopus Lohja    1:23.72  2:59.44  4:35.16    6:10.39   
Eeva Luomaranta  2007  Seinäjoen Uimarit-58    1:36.63  3:24.47  5:10.54    6:50.32   
                     
 
Laji 9, 400m VU T12, N, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Roosa Aho  2003  Raision Urheilijat    1:09.28  2:21.40  3:34.76    4:46.03   
Roosa Tuomainen  2005  Salon Uimarit    1:10.44  2:26.13  3:42.79    4:56.48   
Karine Gagnon  1985  Aurajoen Uinti    1:13.22  2:29.78  3:45.25    5:00.25   
Olivia Uusitorppa  2004  Swimming Team Rauma    1:12.86  2:30.20  3:47.79    5:05.56   
Miia Puranen  2001  Voikkaan Viesti    1:17.27  2:41.23  4:06.00    5:29.94   
Sini Taskinen  2005  Octopus Lohja    1:15.66  2:43.39  4:11.32    5:34.67   
Milla Järvenpää  2004  Uimaseura Kaarina    1:15.59  2:44.44  4:16.51    5:43.74   
                     
 
Laji 10, 400m VU P13, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Samuli Seger  2005  Octopus Lohja    1:18.76  2:47.32  4:19.63    5:49.11   
Topias Muhonen  2006  Octopus Lohja    1:25.83  2:58.93  4:32.33    6:00.76   
Kaapo Tuomainen  2008  Salon Uimarit    1:40.38  3:25.01  5:14.48    6:56.08   
                     
 
Laji 10, 400m VU P13, M, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Antti Malmberg  2003  Octopus Lohja    1:11.72  2:36.98  4:03.94    5:32.70   
Henry Vaga  2003  Salon Uimarit    1:26.64  3:09.04  4:52.84    6:38.50   
                     
 
Laji 11, 50m VU T9, N, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Vilma Luomaranta  2009  Seinäjoen Uimarit-58            53.06   
Iina Koivisto  2010  Loimaan Uimaseura            57.17   
Aada Kanervo  2009  Uimaseura Kaarina            1:01.15   
Ella Ääri  2011  Uimaseura Kaarina            1:03.33   
Emma Kaivola  2009  Hyvinkään Uimaseura            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 11, 50m VU T9, N, Loppukilpailut 10 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Mette Konttila  2001  Octopus Lohja            28.03   
Charlotte Ingberg  2002  Octopus Lohja            28.05   
Ada Salokannel  2002  Salon Uimarit            29.73   
Viola Penttilä  2004  Swimming Team Rauma            30.17   
Sini Heikkilä  2003  Salon Uimarit            32.26   
Tuike Hakala  2001  Uinti Espoo - Esbo Sim            32.98   
Elisa Liven  2004  Raision Urheilijat            34.12   
Noora Ketola  2003  Aurajoen Uinti            34.46   
Tuuli Koivunen  2002  Uimaseura Kaarina            34.88   
10  Ulla Haarala  2004  Uimaseura Kaarina            34.98   
11  Lawen Veisi  2002  Raision Urheilijat            34.99   
12  Viivi Laiho  2005  Aurajoen Uinti            35.11   
13  Nea Tamminen  2004  Aurajoen Uinti            36.54   
14  Maija Gustafsson  2004  Raision Urheilijat            37.36   
15  Inka Nirkkonen  2004  Aurajoen Uinti            38.89   
16  Milja Vuori  2006  Octopus Lohja            39.34   
17  Emilia Pirttijärvi  2000  Aurajoen Uinti            39.45   
18  Nella Hyvärinen  2004  Aurajoen Uinti            39.63   
19  Sonja Heikkilä  2006  Salon Uimarit            41.91   
20  Nea Nirhamo  2008  Loimaan Uimaseura            44.29   
21  Anni Salminen  2007  Uimaseura Kaarina            48.02   
22  Aava Sulanterä  2007  Uimaseura Kaarina            56.55   
Laura Lilja  2004  Aurajoen Uinti            DNS   
                     
 
Laji 12, 50m VU P10, M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Viljam Savolainen  2008  Salon Uimarit            40.47   
Eetu Ääri  2010  Uimaseura Kaarina            48.28   
Topi Heinonen  2008  Uimaseura Kaarina            48.55   
Eemeli Havia  2010  Salon Uimarit            55.12   
Vilho Haikonen  2009  Salon Uimarit            56.27   
Martin Ale  2009  Wiru Swim            DSQ   
  SW 10.8 Kielletty varuste tai vartalon teippaus               
                     
 
Laji 12, 50m VU P10, M, Loppukilpailut 11 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Riku Pöytäkivi  1993  Helsingfors Simsällskap            22.74   
Janne Rissanen  1997  Raision Urheilijat            24.57   
Aleksi Seger  2001  Octopus Lohja            25.87   
Pauli Rantamäki  2003  Octopus Lohja            25.99   
Karl Aleksander Kõlli  2001  Wiru Swim            26.91   
Verneri Lehtovaara  2004  Salon Uimarit            27.94   
Henri Korpi  2004  Octopus Lohja            27.99   
Matias Gustafsson  2002  Raision Urheilijat            28.27   
Lasse Saarinen  2002  Octopus Lohja            28.32   
10  Alexander Malyshkov  2004  Salon Uimarit            28.41   
11  Matias Muurinen  2002  Loimaan Uimaseura            28.88   
12  Ville Kaipainen  2000  Salon Uimarit            29.10   
13  Olli Havia  2004  Salon Uimarit            29.27   
14  Joona Pohjola  2004  Salon Uimarit            29.52   
15  Jeremia Varonen  2004  Uimaseura Kaarina            30.15   
16  Aku Hyrsylä  2003  Salon Uimarit            30.92   
17  Ville Savela  2003  Salon Uimarit            32.48   
18  Rasmus Rauhala  2004  Uimaseura Kaarina            32.51   
19  Roope Tuomainen  2004  Salon Uimarit            32.52   
20  Olli Erkkilä  2003  Aurajoen Uinti            33.50   
21  Aaro Törnström  2006  Raision Urheilijat            37.14   
22  Paavo Rautava  2004  Aurajoen Uinti            37.17   
23  Jasu Nieminen  2007  Loimaan Uimaseura            39.61   
24  Aaron Hannula  2005  Uimaseura Kaarina            39.88   
25  Voitto Vuorenjuuri  2007  Gladius Kirkkonummi            42.46   
26  Eero Hannula  2007  Uimaseura Kaarina            42.94   
27  Leo Laine  2007  Uimaseura Kaarina            44.50   
28  Eetu Lahtinen  2007  Gladius Kirkkonummi            44.92   
29  Alexander Lostedt  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            47.09   
30  Aku Peltonen  2007  Uimaseura Kaarina            49.82   
31  Kaspar Ragnar Markus Varik  2007  Gladius Kirkkonummi            53.51   
Axel Leppähaara  2004  Aurajoen Uinti            DNS   
                     
 
Laji 13, 200m SKU T12, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Eerika Kivistö  2006  Swimming Team Rauma    41.77  1:31.54  2:29.65    3:13.55   
Helena Jõemets  2006  Wiru Swim    46.77  1:37.55  2:36.66    3:21.93   
Melany Männik  2006  Wiru Swim    49.37  1:44.43  2:39.23    3:23.40   
Iris Lahtinen  2006  Gladius Kirkkonummi    50.34  1:51.03  2:52.65    3:46.72   
Rianna Hoda  2006  Loimaan Uimaseura            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 13, 200m SKU T12, N, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Inari Laaksonen  2002  Swimming Team Rauma    34.28  1:18.53  2:05.85    2:43.18   
Ida Maliranta  2004  Raision Urheilijat    34.65  1:19.33  2:09.75    2:50.04   
Nelli Lehmijoki  2005  Nokian Pyry    36.91  1:22.66  2:12.25    2:50.31   
Piia Kaivola  1999  Uinti Espoo - Esbo Sim    38.34  1:23.14  2:13.39    2:55.85   
Sini Heikkilä  2003  Salon Uimarit    38.33  1:24.09  2:17.60    2:59.39   
Aino Kallio  2003  Loimaan Uimaseura    40.32  1:25.80  2:21.00    3:06.57   
Venla Ristimäki  2004  Loimaan Uimaseura    43.37  1:37.31  2:36.87    3:25.13   
Ella Palovaara  2005  Octopus Lohja    49.97  1:44.31  2:48.27    3:34.04   
Aleksandra Hiekka  2004  Uimaseura Kaarina            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Iida Kallio  2004  Loimaan Uimaseura            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Venla Salminen  2004  Uimaseura Kaarina            DSQ   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 14, 200m SKU P13, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Miika Nurminen  2005  Salon Uimarit    44.40  1:39.09  2:32.90    3:15.69   
Matias Saarinen  2006  Salon Uimarit    42.10  1:32.12  2:33.15    3:20.35   
Robert Sammel  2006  Wiru Swim    46.70  1:36.88  2:38.90    3:21.70   
Matias Kotilainen  2006  Salon Uimarit    45.07  1:38.97  2:40.72    3:25.94   
Eino Jussinoja  2006  Swimming Team Rauma    58.55  1:59.96  3:04.18    3:51.53   
Joel Korte  2005  Swimming Team Rauma            DSQ   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 14, 200m SKU P13, M, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Sven Reiu  2000  Ujumise Spordiklubi    30.04  1:05.41  1:47.02    2:21.11   
Karl Aleksander Kõlli  2001  Wiru Swim    31.73  1:09.70  1:52.58    2:26.66   
Leo Penttilä  2001  Swimming Team Rauma    30.42  1:08.46  1:56.70    2:31.96   
Santeri Berggren  2003  Octopus Lohja    33.09  1:16.17  2:02.02    2:37.22   
Santeri Kinnunen  2002  Uimaseura Kaarina    37.14  1:18.32  2:09.41    2:49.33   
Vilho Verronen  2004  Swimming Team Rauma    37.87  1:21.79  2:11.48    2:51.45   
Eerik Rantanen  2004  Uimaseura Kaarina    40.37  1:23.42  2:15.75    2:54.87   
Rasmus Rauhala  2004  Uimaseura Kaarina    40.96  1:32.22  2:25.73    3:07.76   
Leevi Jalava  2004  Swimming Team Rauma    45.08  1:29.53  2:27.12    3:08.62   
10  Rasmus Salminen  2004  Uinti-Vakka    41.86  1:31.30  2:29.30    3:15.45   
                     
 
Laji 15, 50m SU T10, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Mirtel Merimaa  2008  Wiru Swim            40.90   
Venla Holma  2008  Loimaan Uimaseura            43.17   
Amanda Ruusuvaara  2008  Uimaseura Kaarina            47.43   
Sofia Danska  2009  Uimaseura Kaarina            49.68   
Tiia Mattila  2008  Uinti-Vakka            50.90   
Viivi Elonen  2008  Swimming Team Rauma            52.01   
Ella Lindholm  2008  Salon Uimarit            53.35   
Matilda Saarinen  2008  Salon Uimarit            59.52   
Ella Ääri  2011  Uimaseura Kaarina            1:03.14   
10  Vilma Luomaranta  2009  Seinäjoen Uimarit-58            1:05.25   
Sofia Holst  2008  Wiru Swim            DSQ   
                     
 
Laji 15, 50m SU T10, N, Loppukilpailut 11 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Venla Suihkonen  2002  Octopus Lohja            32.16   
Heidi Javanainen  2003  Swimming Team Rauma            34.30   
Roosa Aho  2003  Raision Urheilijat            34.86   
Meri Pohjola  2001  Salon Uimarit            36.83   
Jessi Isomaa  2004  Loimaan Uimaseura            37.38   
Miia Puranen  2001  Voikkaan Viesti            37.57   
Helle Peill  2003  Uinti Espoo - Esbo Sim            39.72   
Heidi Työppönen  2004  Uinti Espoo - Esbo Sim            43.51   
Inka Nirkkonen  2004  Aurajoen Uinti            44.06   
10  Nea Tamminen  2004  Aurajoen Uinti            44.11   
11  Noora Ketola  2003  Aurajoen Uinti            44.99   
12  Milja Vuori  2006  Octopus Lohja            45.88   
13  Emilia Pirttijärvi  2000  Aurajoen Uinti            46.42   
14  Nella Hyvärinen  2004  Aurajoen Uinti            46.47   
15  Janika Hinkkanen  2005  Gladius Kirkkonummi            54.61   
16  Aava Sulanterä  2007  Uimaseura Kaarina            1:01.91   
17  Anni Salminen  2007  Uimaseura Kaarina            1:02.51   
Aino Kajonen  2005  Aurajoen Uinti            DNS   
Laura Lilja  2004  Aurajoen Uinti            DNS   
Lawen Veisi  2002  Raision Urheilijat            DSQ   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Mona Järveläinen  2007  Uimaseura Kaarina            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Nanna Kotkatvuori  2006  Uimaseura Kaarina            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 16, 50m SU P11, M, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Martin Ale  2009  Wiru Swim            48.71   
Veeti Sorri  2007  Gladius Kirkkonummi            48.94   
Severi Saario  2008  Uinti-Vakka            51.14   
Noel Ehrlund  2007  Gladius Kirkkonummi            51.17   
Eero Hannula  2007  Uimaseura Kaarina            53.83   
Voitto Vuorenjuuri  2007  Gladius Kirkkonummi            56.95   
Eetu Ääri  2010  Uimaseura Kaarina            1:00.82   
Topi Heinonen  2008  Uimaseura Kaarina            1:02.02   
Jakob Toming  2007  Wiru Swim            DNS   
Kaspar Ragnar Markus Varik  2007  Gladius Kirkkonummi            DSQ   
  SW 6.6 Maaliintulo vatsallaan               
                     
 
Laji 16, 50m SU P11, M, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Matias Gustafsson  2002  Raision Urheilijat            32.62   
Verneri Lehtovaara  2004  Salon Uimarit            33.02   
Jeremia Varonen  2004  Uimaseura Kaarina            33.95   
Olli Havia  2004  Salon Uimarit            38.40   
Aku Hyrsylä  2003  Salon Uimarit            39.39   
Onni Kuisma  2004  Uinti-Vakka            43.80   
Olli Erkkilä  2003  Aurajoen Uinti            43.83   
Verner Lammassaari  2004  Octopus Lohja            44.50   
Veeti Akkanen  2006  Salon Uimarit            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 17, 100m SKU Masters N, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Mari Ääri  1980  Aurajoen Uinti    30.90        1:08.67   
Maarit Vainio  1980  Aurajoen Uinti    33.59        1:15.36   
Karine Gagnon  1985  Aurajoen Uinti    37.03        1:21.07   
Päivi Kaipainen  1965  Salon Uimarit    43.10        1:33.34   
Kristiina Kangastalo-Hoda  1978  Loimaan Uimaseura    48.02        1:39.10   
Sirpa Visakoski  1952  Aurajoen Uinti    48.37        1:42.80   
Merja Lundberg  1970  Aurajoen Uinti    54.11        1:49.77   
                     
 
Laji 18, 100m SKU Masters M, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Jani-Petteri Puustinen  1979  Aurajoen Uinti    32.96        1:11.26   
Ahti Uusivuori  1960  Uinti Espoo - Esbo Sim    35.55        1:16.80   
Ari Korhonen  1972  Raision Urheilijat    37.40        1:22.32   
Tommi Kahlos  1978  Aurajoen Uinti    40.55        1:25.88   
Taito Nurmi  1961  Aurajoen Uinti    40.12        1:26.45   
                     
 
Laji 19, 100m PU T12, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Helena Jõemets  2006  Wiru Swim    46.43        1:41.05   
Diana Raduly Baka  2006  Salon Uimarit    51.85        1:53.89   
                     
 
Laji 19, 100m PU T12, N, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Karine Gagnon  1985  Aurajoen Uinti    32.86        1:10.95   
Emilia Niemi  2005  Octopus Lohja    36.61        1:23.95   
Ulla Haarala  2004  Uimaseura Kaarina    42.98        1:31.35   
Vilja Rautell  2004  Octopus Lohja    43.41        1:37.12   
Maija Nurminen  2005  Salon Uimarit    46.61        1:46.47   
                     
 
Laji 20, 100m PU P13, M, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Riku Pöytäkivi  1993  Helsingfors Simsällskap    24.29        52.30   
Aleksi Seger  2001  Octopus Lohja    29.51        1:04.02   
Leo Penttilä  2001  Swimming Team Rauma    30.52        1:05.68   
Matias Gustafsson  2002  Raision Urheilijat    32.72        1:12.62   
Jeremia Varonen  2004  Uimaseura Kaarina    34.68        1:16.28   
                     
 
Laji 21, 50m RU T10, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Mirtel Merimaa  2008  Wiru Swim            46.82   
Matilda Saarinen  2008  Salon Uimarit            51.75   
Nea Nirhamo  2008  Loimaan Uimaseura            53.52   
Sofia Danska  2009  Uimaseura Kaarina            53.56   
Viivi Elonen  2008  Swimming Team Rauma            53.67   
Essi Kallio  2008  Loimaan Uimaseura            55.99   
Matilda Jokinen  2008  Loimaan Uimaseura            56.08   
Amanda Ruusuvaara  2008  Uimaseura Kaarina            59.07   
Ella Lindholm  2008  Salon Uimarit            1:00.68   
10  Tiia Mattila  2008  Uinti-Vakka            1:01.02   
11  Jade Isomaa  2008  Loimaan Uimaseura            1:02.47   
12  Aada Kanervo  2009  Uimaseura Kaarina            1:03.06   
13  Iina Koivisto  2010  Loimaan Uimaseura            1:07.46   
Emma Kaivola  2009  Hyvinkään Uimaseura            DSQ   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Sofia Holst  2008  Wiru Swim            DSQ   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
 
Laji 21, 50m RU T10, N, Loppukilpailut 11 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Julia Korva  1999  Octopus Lohja            35.34   
Viola Penttilä  2004  Swimming Team Rauma            38.73   
Meri Pohjola  2001  Salon Uimarit            39.25   
Venla Salminen  2004  Uimaseura Kaarina            41.92   
Piia Kaivola  1999  Uinti Espoo - Esbo Sim            42.66   
Miia Puranen  2001  Voikkaan Viesti            43.26   
Liina-Milana Isotalo  2003  Salon Uimarit            43.43   
Aino Kallio  2003  Loimaan Uimaseura            44.33   
Jessi Isomaa  2004  Loimaan Uimaseura            44.42   
10  Reeta Kaitosaari  1977  Loimaan Uimaseura            46.75   
11  Iida Kallio  2004  Loimaan Uimaseura            46.96   
12  Erika Korpela  2003  Salon Uimarit            47.27   
13  Viivi Laiho  2005  Aurajoen Uinti            47.97   
14  Kerstin Rehnström  1957  Ekenäs Simsällskap            49.78   
15  Emilia Tähkänen  2007  Uinti-Vakka            50.15   
16  Emilia Pirttijärvi  2000  Aurajoen Uinti            53.08   
17  Sonja Heikkilä  2006  Salon Uimarit            53.68   
18  Sara Suonio  2006  Salon Uimarit            53.84   
19  Saima Peltonen  2007  Salon Uimarit            54.42   
20  Nella Hyvärinen  2004  Aurajoen Uinti            58.44   
21  Janika Hinkkanen  2005  Gladius Kirkkonummi            1:01.11   
22  Lotta Teittinen  2005  Octopus Lohja            1:03.00   
Aino Kajonen  2005  Aurajoen Uinti            DNS   
Laura Lilja  2004  Aurajoen Uinti            DNS   
Inka Nirkkonen  2004  Aurajoen Uinti            DSQ   
  SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa               
Maija Nurminen  2005  Salon Uimarit            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Milja Vuori  2006  Octopus Lohja            DSQ   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
Mona Järveläinen  2007  Uimaseura Kaarina            DSQ   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Sara Hämäläinen  2004  Octopus Lohja            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 22, 50m RU P11, M, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Viljam Savolainen  2008  Salon Uimarit            49.94   
Leo Laine  2007  Uimaseura Kaarina            52.51   
Noel Ehrlund  2007  Gladius Kirkkonummi            55.85   
Jasu Nieminen  2007  Loimaan Uimaseura            58.99   
Roope Piironen  2007  Loimaan Uimaseura            1:00.06   
Eetu Lahtinen  2007  Gladius Kirkkonummi            1:01.41   
Vilho Haikonen  2009  Salon Uimarit            1:17.58   
Eemeli Havia  2010  Salon Uimarit            1:21.71   
Eero Hannula  2007  Uimaseura Kaarina            DNS   
Jakob Toming  2007  Wiru Swim            DNS   
Alexander Lostedt  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            DSQ   
  SW 7.3 Käsiveto ohi lantiolinjan (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
Kaapo Tuomainen  2008  Salon Uimarit            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Kaspar Ragnar Markus Varik  2007  Gladius Kirkkonummi            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Severi Saario  2008  Uinti-Vakka            DSQ   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
Laji 22, 50m RU P11, M, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Riku Pöytäkivi  1993  Helsingfors Simsällskap            28.88   
Ville Kaipainen  2000  Salon Uimarit            37.15   
Joona Pohjola  2004  Salon Uimarit            39.28   
Olli Havia  2004  Salon Uimarit            39.70   
Marko Nieminen  1977  Loimaan Uimaseura            40.40   
Matias Muurinen  2002  Loimaan Uimaseura            40.84   
Verneri Lehtovaara  2004  Salon Uimarit            41.89   
Aku Hyrsylä  2003  Salon Uimarit            43.50   
Aaro Törnström  2006  Raision Urheilijat            46.94   
10  Verner Lammassaari  2004  Octopus Lohja            48.11   
11  Kasperi Hauta-Aho  2006  Octopus Lohja            48.24   
12  Paavo Rautava  2004  Aurajoen Uinti            49.22   
13  Mike Hongisto  2006  Octopus Lohja            51.42   
14  Topias Muhonen  2006  Octopus Lohja            51.85   
Axel Leppähaara  2004  Aurajoen Uinti            DNS   
Roope Tuomainen  2004  Salon Uimarit            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 23, 100m SU T12, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Melany Männik  2006  Wiru Swim    45.29        1:33.88   
Essi Pyykkö  2006  Salon Uimarit    46.58        1:34.32   
Maikki Hämäläinen  2006  Uimaseura Kaarina    48.08        1:35.18   
Helena Jõemets  2006  Wiru Swim    47.71        1:36.89   
Kerttu Heinä  2006  Salon Uimarit    47.34        1:40.94   
Iris Lahtinen  2006  Gladius Kirkkonummi    51.78        1:45.22   
Esther Reunala  2007  Octopus Lohja    53.15        1:45.25   
Eeva Luomaranta  2007  Seinäjoen Uimarit-58    51.90        1:46.55   
Kia Mbembela  2006  Gladius Kirkkonummi    54.96        1:52.39   
10  Mandi Hämäläinen  2006  Uimaseura Kaarina    58.17        1:57.58   
Aurora Änäkkälä  2007  Salon Uimarit            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 23, 100m SU T12, N, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Mette Konttila  2001  Octopus Lohja    34.01        1:10.26   
Anni Korhonen  2003  Raision Urheilijat    34.74        1:13.01   
Oona Kupari  2004  Octopus Lohja    38.81        1:19.71   
Ida Maliranta  2004  Raision Urheilijat    39.41        1:20.06   
Sini Heikkilä  2003  Salon Uimarit    38.49        1:22.14   
Elisa Liven  2004  Raision Urheilijat    40.08        1:23.32   
Helle Peill  2003  Uinti Espoo - Esbo Sim    41.60        1:24.21   
Janna Tepsa  2005  Uimaseura Kaarina    42.76        1:26.64   
Maija Gustafsson  2004  Raision Urheilijat    45.28        1:32.33   
10  Aleksandra Hiekka  2004  Uimaseura Kaarina    46.35        1:36.36   
11  Ella Palovaara  2005  Octopus Lohja    51.61        1:43.77   
                     
 
Laji 24, 100m SU P13, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Joel Korte  2005  Swimming Team Rauma    41.93        1:25.28   
Nuutti Vienonen  2005  Salon Uimarit    41.35        1:25.40   
Samuli Seger  2005  Octopus Lohja    46.90        1:38.29   
Aaron Hannula  2005  Uimaseura Kaarina    47.68        1:39.11   
Nikolas Ruotsalo  2006  Octopus Lohja    49.40        1:43.53   
Mike Hongisto  2006  Octopus Lohja    53.53        1:49.11   
Eino Jussinoja  2006  Swimming Team Rauma            DSQ   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Leevi Saarinen  2006  Uinti-Vakka            DSQ   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 24, 100m SU P13, M, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Sven Reiu  2000  Ujumise Spordiklubi    31.69        1:03.25   
Davi-Esra Pesonen  2002  Salon Uimarit    32.21        1:08.56   
Pauli Rantamäki  2003  Octopus Lohja    33.20        1:09.36   
Santeri Kinnunen  2002  Uimaseura Kaarina    37.59        1:17.84   
Leevi Jalava  2004  Swimming Team Rauma    38.94        1:22.47   
Eerik Rantanen  2004  Uimaseura Kaarina    40.60        1:22.92   
Vilho Verronen  2004  Swimming Team Rauma    40.10        1:23.14   
                     
 
Laji 25, 4X50m SKU 2N+2M, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Octopus Seka  Octopus Lohja            2:02.63   
  Mette Konttila  2001      32.74        32.74   
  Pauli Rantamäki  2003      33.45        1:06.19   
  Venla Suihkonen  2002      30.52        1:36.71   
  Aleksi Seger  2001      25.92        2:02.63   
                     
Salon Vauhtitassut  Salon Uimarit            2:09.18   
  Sini Heikkilä  2003      36.89        36.89   
  Davi-Esra Pesonen  2002      34.23        1:11.12   
  Verneri Lehtovaara  2004      28.98        1:40.10   
  Ada Salokannel  2002      29.08        2:09.18   
                     
Lus Seka 1  120  Loimaan Uimaseura            2:11.77   
  Garrick de la Combe  1999      31.33        31.33   
  Mikael Jokinen  2001      33.76        1:05.09   
  Milla Lempiälä  2005      33.97        1:39.06   
  Jessi Isomaa  2004      32.71        2:11.77   
                     
Team Rantaleijonat  Salon Uimarit            2:22.88   
  Aku Hyrsylä  2003      39.71        39.71   
  Meri Pohjola  2001      39.54        1:19.25   
  Roosa Tuomainen  2005      35.08        1:54.33   
  Olli Havia  2004      28.55        2:22.88   
                     
Lus Seka 2  120  Loimaan Uimaseura            2:30.84   
  Jesper Isomaa  2004      35.25        35.25   
  Matias Muurinen  2002      40.26        1:15.51   
  Kiia Koivisto  2007      40.01        1:55.52   
  Venla Ristimäki  2004      35.32        2:30.84   
                     
Lus Seka 3  Loimaan Uimaseura            2:33.87   
  Marko Isomaa  1977      33.74        33.74   
  Kristiina Kangastalo-Hoda  1978      48.31        1:22.05   
  Reeta Kaitosaari  1977      43.22        2:05.27   
  Marko Nieminen  1977      28.60        2:33.87   
                     
[name Not Found]  Salon Uimarit            2:43.08   
  Alexander Malyshkov  2004      37.32        37.32   
  Joona Pohjola  2004      39.93        1:17.25   
  Maija Nurminen  2005      46.86        2:04.11   
  Sonja Heikkilä  2006      38.97        2:43.08   
                     
Mangomongot  Salon Uimarit            2:45.49   
  Matias Saarinen  2006      42.52        42.52   
  Malva Salmelin  2006      45.01        1:27.53   
  Joonatan Hietarinne  2006      42.05        2:09.58   
  Viivi Loimusto  2007      35.91        2:45.49   
                     
Salon Nimettömät  Salon Uimarit            2:47.87   
  Matias Kotilainen  2006      52.15        52.15   
  Diana Raduly Baka  2006      38.81        1:30.96   
  Miika Nurminen  2005      41.09        2:12.05   
  Kerttu Heinä  2006      35.82        2:47.87   
                     
10  Lus Seka 4  Loimaan Uimaseura            3:08.35   
  Nea Nirhamo  2008      48.13        48.13   
  Roope Piironen  2007      1:01.31        1:49.44   
  Venla Holma  2008      39.44        2:28.88   
  Jasu Nieminen  2007      39.47        3:08.35   
                     
11  Vauhtinörtit  Salon Uimarit            3:20.71   
  Aurora Änäkkälä  2007      45.53        45.53   
  Viljam Savolainen  2008      50.89        1:36.42   
  Kaapo Tuomainen  2008      57.19        2:33.61   
  Siiri Keskimäki  2006      47.10        3:20.71   
                     
12  Pitsakuskit  Salon Uimarit            3:43.73   
  Elias Sahla  2007      59.34        59.34   
  Veeti Akkanen  2006      1:01.74        2:01.08   
  Matilda Saarinen  2008      57.53        2:58.61   
  Ella Lindholm  2008      45.12        3:43.73   
                     
                     
 
Laji 26, 200m RU T13, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Milla Lempiälä  2005  Loimaan Uimaseura    40.44  1:27.35  2:16.80    3:05.37   
Nelli Lehmijoki  2005  Nokian Pyry    41.84  1:29.90  2:19.40    3:06.76   
Eerika Kivistö  2006  Swimming Team Rauma    49.91  1:46.58  2:44.89    3:37.19   
                     
 
Laji 26, 200m RU T13, N, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Piia Kaivola  1999  Uinti Espoo - Esbo Sim    43.59  1:32.93  2:23.96    3:15.28   
Kristiina Kangastalo-Hoda  1978  Loimaan Uimaseura    49.82  1:46.24  2:44.38    3:43.14   
Kerstin Rehnström  1957  Ekenäs Simsällskap    53.08  1:54.42  2:57.24    3:59.54   
                     
 
Laji 27, 200m RU P14, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Joona Pohjola  2004  Salon Uimarit    43.02  1:31.94  2:22.98    3:12.76   
Rasmus Salminen  2004  Uinti-Vakka    49.72  1:43.98  2:39.39    3:31.97   
Onni Kuisma  2004  Uinti-Vakka            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 27, 200m RU P14, M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Mikael Jokinen  2001  Loimaan Uimaseura    37.88  1:22.31  2:08.97    2:56.58   
                     
 
Laji 28, 100m VU T11, N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Mirtel Merimaa  2008  Wiru Swim    39.14        1:21.42   
Viivi Loimusto  2007  Salon Uimarit    39.79        1:23.30   
Esther Reunala  2007  Octopus Lohja    41.44        1:23.55   
Kiia Koivisto  2007  Loimaan Uimaseura    42.31        1:27.05   
Saima Peltonen  2007  Salon Uimarit    40.84        1:28.77   
Eeva Luomaranta  2007  Seinäjoen Uimarit-58    41.86        1:28.87   
Viivi Elonen  2008  Swimming Team Rauma    42.90        1:28.92   
Emilia Tähkänen  2007  Uinti-Vakka    42.58        1:30.35   
Amanda Ruusuvaara  2008  Uimaseura Kaarina    46.06        1:36.25   
10  Matilda Jokinen  2008  Loimaan Uimaseura    45.93        1:37.06   
11  Sofia Danska  2009  Uimaseura Kaarina    46.05        1:37.89   
12  Tiia Mattila  2008  Uinti-Vakka    49.06        1:38.97   
13  Jade Isomaa  2008  Loimaan Uimaseura    46.18        1:39.77   
14  Ella Lindholm  2008  Salon Uimarit    51.67        1:44.23   
15  Mona Järveläinen  2007  Uimaseura Kaarina    46.78        1:46.04   
16  Matilda Saarinen  2008  Salon Uimarit    50.65        1:49.71   
17  Anni Salminen  2007  Uimaseura Kaarina    51.75        1:54.80   
18  Sofia Holst  2008  Wiru Swim    53.56        1:59.01   
                     
 
Laji 28, 100m VU T11, N, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Charlotte Ingberg  2002  Octopus Lohja    29.76        1:02.60   
Emilia Niemi  2005  Octopus Lohja    30.21        1:03.45   
Julia Korva  1999  Octopus Lohja    30.54        1:03.54   
Linda Wallenius  1999  Salon Uimarit    29.86        1:03.62   
Inari Laaksonen  2002  Swimming Team Rauma    31.28        1:05.71   
Olivia Uusitorppa  2004  Swimming Team Rauma    32.28        1:06.04   
Roosa Tuomainen  2005  Salon Uimarit    32.36        1:06.50   
Fiia Pyykkö  2001  Salon Uimarit    31.20        1:06.81   
Ada Salokannel  2002  Salon Uimarit    31.30        1:06.86   
10  Viola Penttilä  2004  Swimming Team Rauma    32.23        1:07.44   
11  Milla Järvenpää  2004  Uimaseura Kaarina    33.05        1:08.95   
12  Ida Maliranta  2004  Raision Urheilijat    33.41        1:09.94   
13  Sini Taskinen  2005  Octopus Lohja    33.68        1:10.79   
14  Jasmin Kumpulainen  1998  Octopus Lohja    33.83        1:11.12   
15  Miia Puranen  2001  Voikkaan Viesti    34.29        1:11.25   
16  Malva Salmelin  2006  Salon Uimarit    36.59        1:16.61   
17  Noora Ketola  2003  Aurajoen Uinti    37.31        1:17.07   
18  Janna Tepsa  2005  Uimaseura Kaarina    37.59        1:18.64   
19  Jeanette Ingberg  2006  Octopus Lohja    37.90        1:19.52   
20  Maija Gustafsson  2004  Raision Urheilijat    38.86        1:22.47   
21  Kerttu Heinä  2006  Salon Uimarit    38.47        1:23.24   
22  Lotta Teittinen  2005  Octopus Lohja    39.96        1:24.12   
23  Viivi Laiho  2005  Aurajoen Uinti    39.09        1:24.22   
24  Heidi Työppönen  2004  Uinti Espoo - Esbo Sim    40.96        1:24.25   
25  Essi Pyykkö  2006  Salon Uimarit    40.95        1:24.30   
26  Maikki Hämäläinen  2006  Uimaseura Kaarina    40.16        1:24.96   
27  Emilia Pirttijärvi  2000  Aurajoen Uinti    40.38        1:26.98   
28  Nanna Kotkatvuori  2006  Uimaseura Kaarina    45.06        1:28.10   
29  Diana Raduly Baka  2006  Salon Uimarit    43.01        1:30.80   
30  Kia Mbembela  2006  Gladius Kirkkonummi    44.16        1:31.25   
31  Iris Lahtinen  2006  Gladius Kirkkonummi    41.87        1:31.46   
32  Sara Suonio  2006  Salon Uimarit    42.77        1:32.83   
33  Hertta Lustig  2005  Octopus Lohja    44.87        1:35.32   
34  Sonja Heikkilä  2006  Salon Uimarit    45.91        1:37.78   
35  Janika Hinkkanen  2005  Gladius Kirkkonummi    47.08        1:41.03   
36  Sara Hämäläinen  2004  Octopus Lohja    45.63        1:42.21   
37  Siiri Keskimäki  2006  Salon Uimarit    50.02        1:45.08   
38  Mandi Hämäläinen  2006  Uimaseura Kaarina    50.26        1:45.43   
Laura Lilja  2004  Aurajoen Uinti            DNS   
                     
 
Laji 29, 100m VU P12, M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Robert Sammel  2006  Wiru Swim    37.59        1:17.75   
Leevi Saarinen  2006  Uinti-Vakka    38.13        1:19.42   
Matias Saarinen  2006  Salon Uimarit    38.57        1:20.73   
Matias Kotilainen  2006  Salon Uimarit    39.08        1:24.72   
Nikolas Ruotsalo  2006  Octopus Lohja    40.59        1:27.69   
Joonatan Hietarinne  2006  Salon Uimarit    41.24        1:31.29   
Mike Hongisto  2006  Octopus Lohja    42.88        1:34.24   
Kasperi Hauta-Aho  2006  Octopus Lohja    45.11        1:35.97   
Veeti Sorri  2007  Gladius Kirkkonummi    45.99        1:36.20   
10  Martin Ale  2009  Wiru Swim    44.91        1:38.74   
11  Veeti Akkanen  2006  Salon Uimarit    47.88        1:39.34   
12  Noel Ehrlund  2007  Gladius Kirkkonummi    45.68        1:39.44   
13  Severi Saario  2008  Uinti-Vakka    49.64        1:41.21   
14  Roope Piironen  2007  Loimaan Uimaseura    49.80        1:43.83   
15  Voitto Vuorenjuuri  2007  Gladius Kirkkonummi    47.96        1:45.59   
16  Aku Peltonen  2007  Uimaseura Kaarina    51.44        1:49.99   
17  Topi Heinonen  2008  Uimaseura Kaarina    52.58        1:53.39   
18  Eetu Lahtinen  2007  Gladius Kirkkonummi    53.93        1:54.27   
19  Kaspar Ragnar Markus Varik  2007  Gladius Kirkkonummi    1:01.59        2:16.77   
Jakob Toming  2007  Wiru Swim            DNS   
Elias Sahla  2007  Salon Uimarit            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 29, 100m VU P12, M, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Sven Reiu  2000  Ujumise Spordiklubi    26.55        55.20   
Karl Aleksander Kõlli  2001  Wiru Swim    28.19        57.80   
Davi-Esra Pesonen  2002  Salon Uimarit    27.88        58.21   
Leo Penttilä  2001  Swimming Team Rauma    28.39        59.42   
Matias Gustafsson  2002  Raision Urheilijat    29.00        1:01.72   
Lasse Saarinen  2002  Octopus Lohja    29.22        1:01.88   
Olli Havia  2004  Salon Uimarit    31.25        1:04.39   
Jesper Isomaa  2004  Loimaan Uimaseura    30.54        1:05.41   
Alexander Malyshkov  2004  Salon Uimarit    30.41        1:05.56   
10  Vilho Verronen  2004  Swimming Team Rauma    32.74        1:08.20   
11  Roope Tuomainen  2004  Salon Uimarit    34.36        1:11.46   
12  Verner Lammassaari  2004  Octopus Lohja    38.60        1:17.13   
13  Miika Nurminen  2005  Salon Uimarit    38.81        1:20.67   
14  Aaron Hannula  2005  Uimaseura Kaarina    42.63        1:29.56   
Axel Leppähaara  2004  Aurajoen Uinti            DNS   
                     
 
Laji 30, 200m SU T13, N, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Heidi Javanainen  2003  Swimming Team Rauma    36.81  1:18.72  2:00.19    2:40.66   
Ulla Haarala  2004  Uimaseura Kaarina    44.49  1:30.42  2:16.35    3:00.18   
                     
 
Laji 31, 200m SU P14, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Jeremia Varonen  2004  Uimaseura Kaarina    36.38  1:16.35  1:57.81    2:38.51   
Kaapo Tuomainen  2008  Salon Uimarit    55.35  1:54.08  2:49.72    3:49.35   
                     
 
Laji 31, 200m SU P14, M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Oliver Hanhimäki  2003  Octopus Lohja    37.90  1:19.48  2:03.09    2:45.47   
                     
 
Laji 32, 4X100m VU N, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m      Aika  Tila 











 
Salon Vauhtitähdet  Salon Uimarit            4:33.04   
  Linda Wallenius  1999      30.60  1:04.93      1:04.93   
  Ada Salokannel  2002      31.76  1:08.16      2:13.09   
  Fiia Pyykkö  2001      32.11  1:08.72      3:21.81   
  Sini Heikkilä  2003      32.49  1:11.23      4:33.04   
                     
Sateenkaari Virtahevot  Salon Uimarit            5:40.13   
  Kerttu Heinä  2006      38.76  1:25.16      1:25.16   
  Diana Raduly Baka  2006      43.34  1:31.59      2:56.75   
  Viivi Loimusto  2007      41.03  1:25.49      4:22.24   
  Malva Salmelin  2006      36.57  1:17.89      5:40.13   
                     
Illuminati Jengi  Salon Uimarit            6:32.97   
  Sonja Heikkilä  2006      47.23  1:42.12      1:42.12   
  Saima Peltonen  2007      40.88  1:28.64      3:10.76   
  Sara Suonio  2006      45.74  1:40.16      4:50.92   
  Maija Nurminen  2005      47.04  1:42.05      6:32.97   
                     
                     
 
Laji 33, 4X100m VU M, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m      Aika  Tila 











 
Raisu Miehet  Raision Urheilijat            3:36.56   
  Tatu Mäkiaho  1995      26.79  55.55      55.55   
  Casper Salminen  1998      25.60  53.79      1:49.34   
  Johannes Lindroos  1996      25.36  53.25      2:42.59   
  Janne Rissanen  1997      25.80  53.97      3:36.56   
                     
Salon Hurjat  Salon Uimarit            4:14.78   
  Verneri Lehtovaara  2004      28.99  1:00.61      1:00.61   
  Joona Pohjola  2004      31.93  1:08.03      2:08.64   
  Davi-Esra Pesonen  2002      27.68  59.61      3:08.25   
  Olli Havia  2004      30.87  1:06.53      4:14.78   
                     
Marttakerho  Salon Uimarit            4:44.95   
  Aku Hyrsylä  2003      33.17  1:11.19      1:11.19   
  Alexander Malyshkov  2004      31.61  1:07.08      2:18.27   
  Roope Tuomainen  2004      33.86  1:12.27      3:30.54   
  Nuutti Vienonen  2005      34.99  1:14.41      4:44.95   
                     
Salon Tonnikalat  Salon Uimarit            5:45.37   
  Matias Saarinen  2006      38.86  1:23.95      1:23.95   
  Matias Kotilainen  2006      42.31  1:29.95      2:53.90   
  Joonatan Hietarinne  2006      40.85  1:30.78      4:24.68   
  Miika Nurminen  2005      37.73  1:20.69      5:45.37   
                     
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  04 maaliskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  11:48