Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  TYR-Uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  27 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Raisio    Tulostusaika  16:22   
  Järjestäjä  RaisU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 tammikuu 2018         
 
 
Laji 1, 200 SU N, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Vilma Iisalo  2001  Raision Urheilijat    34.82  1:12.15  1:49.73    2:25.49   
Riikka Niskala  2004  Raision Urheilijat    34.54  1:12.16  1:50.08    2:25.99   
Helmi Heinonen  2002  Raision Urheilijat    35.38  1:13.55  1:52.40    2:30.35   
Sara Kazi  1999  Raision Urheilijat    36.45  1:15.59  1:54.70    2:33.10   
Milla Karttunen  2005  Raision Urheilijat    38.77  1:18.89  1:59.33    2:39.68   
Nelli Laaksonen  2005  Porin Uimaseura    39.66  1:22.42  2:06.77    2:50.62   
Aada Rantanen  2004  Raision Urheilijat    39.67  1:25.02  2:12.19    2:58.50   
Emma Nieminen  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    42.69  1:28.58  2:15.38    3:03.69   
Sabina Rakhimova  2005  Raision Urheilijat    44.30  1:30.22  2:17.26    3:05.89   
10  Emmi Ellonen  2005  Porin Uimaseura    46.30  1:34.81  2:22.93    3:09.12   
11  Iida Vartiainen  2006  Aurajoen Uinti    43.46  1:31.79  2:20.75    3:10.60   
12  Kerttu Heikkilä  2006  Pihlava Työväen Urheilijat    51.08  2:45.71  3:41.94    3:41.94   
                     
 
Laji 2, 200m SU M, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Aku Kaila  2003  Raision Urheilijat    31.48  1:06.19  1:41.61    2:15.23   
Juuso Leppänen  2004  Aurajoen Uinti    33.37  1:09.70  1:47.99    2:25.66   
Lauri-Luukas Jäntti  2002  Porin Uimaseura    34.70  1:12.47  1:51.57    2:30.87   
Seweryn Pastucha  2004  Raision Urheilijat    35.12  1:15.92  1:57.21    2:34.57   
Leo Penttilä  2001  Swimming Team Rauma    34.80  1:14.34  1:55.15    2:35.49   
Mikael Hirsiniemi  2004  Aurajoen Uinti    35.94  1:14.48  1:55.66    2:37.17   
Ajjuub Ezzat  2005  Aurajoen Uinti    35.70  1:16.47  1:58.53    2:37.76   
Jeremia Varonen  2004  Uimaseura Kaarina    37.38  1:18.46  2:00.23    2:40.16   
Otto Nurminen  2004  Raision Urheilijat    37.25  1:18.14  2:01.27    2:42.51   
10  Joonatan Davie  2006  Aurajoen Uinti    42.71  1:27.66  2:11.56    2:52.06   
11  Leevi Jalava  2004  Swimming Team Rauma    38.32  1:23.55  2:10.58    2:58.22   
Felix Kandolin  2007  Aurajoen Uinti            DSQ   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Miko Elonen  2004  Swimming Team Rauma            DSQ   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 3, 50m VU T9, T10, Erit. N, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Emilia Inkeroinen  2009  Kouvolan Uimarit            42.98   
Elsa Constable  2009  Aurajoen Uinti            43.31   
Selma Syrjänen  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            44.78   
Vilja Suominen  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            46.23   
Laura Toivonen  2010  Aurajoen Uinti            54.91   
Aada Kaila  2009  Raision Urheilijat            56.48   
Matilda Karvonen  2009  Raision Urheilijat            58.51   
                     
 
Laji 3, 50m VU T9, T10, Erit. N, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Viivi Elonen  2008  Swimming Team Rauma            40.60   
Helka Känkänen  2008  Porin Uimaseura            41.11   
Lotta Luotola  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            43.23   
Sofia Maude  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            43.91   
Elsa Hanski  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            46.00   
Saara Pakomäki  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            46.51   
Saga Räikkönen  2008  Aurajoen Uinti            47.53   
Peppiina Lettosunti  2008  Porin Uimaseura            49.71   
Minttu Piiroinen  2008  Aurajoen Uinti            54.54   
                     
 
Laji 3, 50m VU T9, T10, Erit. N, Loppukilpailut 11 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Emilia Häjänen  2006  Raision Urheilijat            DNF   
Iiris Aittokallio  2006  Raision Urheilijat            DNF   
Jessica Karling  2006  Aurajoen Uinti            DNF   
Netta Koskinen  2005  Aurajoen Uinti            DNF   
Silvia Jauhiainen  2007  Aurajoen Uinti            DNF   
Sofia Koskinen  2007  Aurajoen Uinti            DNF   
                     
 
Laji 4, 50m VU P10, P11, Erit.M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Kaapo Virtanen  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            38.24   
Eemeli Varonen  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            42.93   
Severi Saario  2008  Uinti-Vakka            44.18   
Milo Kallio  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            46.50   
Urho Lumiainen  2008  Aurajoen Uinti            50.08   
Erik Constable  2008  Aurajoen Uinti            50.60   
Jerry Takolander  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            50.64   
Juuso Käär  2009  Raision Urheilijat            50.90   
Wille Vantala  2009  Aurajoen Uinti            51.60   
10  Frans Sagulin  2008  Raision Urheilijat            53.13   
11  Aaron Kaerala  2009  Raision Urheilijat            59.49   
12  Miska Käär  2009  Raision Urheilijat            1:03.65   
13  Viljami Tryykilä  2008  Raision Urheilijat            1:13.00   
Eero Carne  2009  Raision Urheilijat            DSQ   
  SW 10.4 Käännöksessä ei kosketusta seinään               
                     
 
Laji 4, 50m VU P10, P11, Erit.M, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Christian Edelman  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            40.25   
Max Hyvärinen  2007  Aurajoen Uinti            40.32   
Joel Sulonen  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            43.19   
Marco Lusenius  2007  Aurajoen Uinti            44.36   
Kevin Mamandi  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            45.74   
Juuso Silfver  2007  Aurajoen Uinti            51.30   
Samuel Prami  2007  Raision Urheilijat            53.73   
Akseli Niskala  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            54.75   
Arttu Carne  2007  Raision Urheilijat            59.20   
Jere Rautanen  2007  Raision Urheilijat            DNS   
Jesper Isotalo  2007  Raision Urheilijat            DNS   
                     
 
Laji 4, 50m VU P10, P11, Erit.M, Loppukilpailut 12 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Eino Polari  2006  Aurajoen Uinti            DNF   
                     
 
Laji 5, 100m RU T11, T13, N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Tuuli Peltola  2007  Raision Urheilijat    43.79        1:31.90   
Mirelle Hirsiniemi  2007  Aurajoen Uinti    44.45        1:34.56   
Kerttu Rantanen  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    45.26        1:37.81   
Linnea Koski  2007  Aurajoen Uinti    49.55        1:43.77   
Minea Kumlander  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    52.01        1:45.23   
Aino Suomalainen  2007  Aurajoen Uinti    50.26        1:45.41   
Emilia Tähkänen  2007  Uinti-Vakka    51.54        1:46.16   
Aino Laine  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    49.85        1:48.20   
Sofia Järvi  2007  Raision Urheilijat    54.71        1:53.24   
10  Vilma Saarimäki  2007  Raision Urheilijat    54.41        1:54.33   
11  Nelli Ranne  2007  Porin Uimaseura    56.71        1:58.37   
12  Amanda Vuori  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    57.46        2:00.69   
13  Josefiina Kinos  2009  Raision Urheilijat    57.46        2:01.53   
14  Agnes Ruusumo  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    58.87        2:02.11   
15  Sagdiana Rakhimova  2008  Raision Urheilijat    1:02.56        2:06.96   
16  Ofelia Hakalax  2007  Raision Urheilijat    1:03.08        2:08.25   
17  Minni-Maria Vesma  2007  Raision Urheilijat    1:01.88        2:08.32   
18  Naomi Leo  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:02.03        2:10.76   
19  Malandra Anttonen  2007  Raision Urheilijat    1:04.44        2:12.21   
20  Tiia Mattila  2008  Uinti-Vakka    1:05.89        2:15.36   
Camilla Mikkonen  2007  Raision Urheilijat            DNS   
                     
 
Laji 5, 100m RU T11, T13, N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Emmi Ellonen  2005  Porin Uimaseura    42.23        1:27.58   
Mette Peltola  2005  Raision Urheilijat    43.66        1:30.91   
Sini Mäkilä  2006  Raision Urheilijat    42.95        1:30.96   
Mea Alho  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    43.32        1:31.72   
Julia Sihvo  2006  Raision Urheilijat    46.82        1:35.20   
Viola Karismaa  2005  Porin Uimaseura    46.20        1:37.10   
Ronja Simsek  2005  Porin Uimaseura    47.49        1:38.29   
Erin Gonzalez Catón  2005  Aurajoen Uinti    47.76        1:38.66   
Iida Vartiainen  2006  Aurajoen Uinti    47.48        1:41.73   
10  Veera Ele  2006  Loimaan Uimaseura    47.61        1:42.21   
11  Mirella Sauhula  2006  Aurajoen Uinti    48.91        1:42.92   
12  Janna Tepsa  2005  Uimaseura Kaarina    49.40        1:43.88   
13  Celina Sandell  2005  Uimaseura Kaarina    50.35        1:45.17   
14  Amanda Koistinen  2005  Aurajoen Uinti    49.73        1:45.20   
15  Maikki Hämäläinen  2006  Uimaseura Kaarina    49.40        1:45.53   
16  Mathilda Heikiö  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    48.51        1:45.54   
17  Aino Norrdal  2006  Uimaseura Kaarina    51.57        1:47.47   
18  Kerttu Virta  2006  Raision Urheilijat    52.09        1:48.47   
19  Cecilia Hakalax  2005  Raision Urheilijat    51.74        1:48.53   
20  Veera Tall  2005  Porin Uimaseura    52.37        1:49.49   
21  Sofia Ruusunen  2005  Raision Urheilijat    51.94        1:50.57   
22  Aada Meskanen  2006  Porin Uimaseura    52.94        1:52.01   
23  Alina Vanhatalo  2006  Uimaseura Kaarina    55.25        1:55.76   
24  Veera Hautamäki  2006  Raision Urheilijat    56.28        1:57.15   
25  Meeri Nordström  2006  Porin Uimaseura    57.23        1:59.67   
26  Veera Helkkala  2006  Raision Urheilijat    58.85        2:01.11   
27  Emilia Häjänen  2006  Raision Urheilijat    57.89        2:04.28   
28  Iiris Aittokallio  2006  Raision Urheilijat    59.02        2:04.32   
29  Mandi Hämäläinen  2006  Uimaseura Kaarina    1:06.91        2:23.98   
Sara Siipola  2006  Raision Urheilijat            DNS   
Emilia Makkonen  2006  Raision Urheilijat            DNF   
                     
 
Laji 5, 100m RU T11, T13, N, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Rebekka Luoto  2003  Raision Urheilijat    34.18        1:10.29   
Wilma Rintala  2002  Raision Urheilijat    39.49        1:21.35   
Ella Alanko  2003  Aurajoen Uinti    38.82        1:23.02   
Viola Penttilä  2004  Swimming Team Rauma    38.76        1:25.87   
Anni Korhonen  2003  Raision Urheilijat    41.17        1:26.12   
Sofia Karismaa  2002  Porin Uimaseura    40.16        1:26.20   
Isla Pinta  2002  Raision Urheilijat    40.24        1:27.31   
Merituuli Lehtonen  2003  Porin Uimaseura    43.27        1:31.02   
Helka Suomäki  2003  Aurajoen Uinti    42.88        1:32.65   
10  Ida Heino  2000  Porin Uimaseura    45.26        1:32.84   
11  Martta Haarala  2001  Uimaseura Kaarina    45.49        1:33.18   
12  Ulla Haarala  2004  Uimaseura Kaarina    46.10        1:33.99   
13  Tuuli Koivunen  2002  Uimaseura Kaarina    45.45        1:34.13   
14  Greta Kandolin  2003  Aurajoen Uinti    43.70        1:35.25   
15  Laura Kinnunen  2002  Aurajoen Uinti    47.44        1:38.76   
16  Peppi Kolari  2003  Aurajoen Uinti    46.78        1:39.92   
17  Aino Haarala  2001  Uimaseura Kaarina    47.64        1:40.89   
18  Amanda Rahola  2003  Porin Uimaseura    49.38        1:43.74   
19  Maija Gustafsson  2004  Raision Urheilijat    50.73        1:46.74   
20  Bettiina Heikkilä  2004  Porin Uimaseura    1:00.18        2:03.35   
                     
 
Laji 6, 100m RU P12, P14, M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Lauri-Pekka Pakomäki  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    40.36        1:28.49   
Lauri Aho  2006  Raision Urheilijat    44.73        1:33.08   
Alex Mukkulainen  2006  Aurajoen Uinti    45.25        1:34.28   
Tomas Laine  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    49.25        1:45.58   
Aapo Nurminen  2006  Raision Urheilijat    50.78        1:46.59   
Jooa Laiho  2006  Raision Urheilijat    51.60        1:47.00   
Frans Sandblom  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    49.81        1:47.12   
Santeri Holmberg  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    51.44        1:47.41   
Ville Suojasto  2006  Raision Urheilijat    52.51        1:48.42   
10  Matias Seppä  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    51.11        1:49.05   
11  Linus Korin  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    52.60        1:51.36   
12  Veeti Hämäläinen  2006  Raision Urheilijat    54.54        1:55.06   
13  Margo Murumäe  2006  Raision Urheilijat    56.81        2:00.41   
14  Severi Saario  2008  Uinti-Vakka    1:01.75        2:11.81   
Jasper Nummi  2006  Raision Urheilijat            DSQ   
  SW 7.3 Käsiveto ohi lantiolinjan (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
Matias Söderlund  2006  Raision Urheilijat            DSQ   
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
                     
 
Laji 6, 100m RU P12, P14, M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Seweryn Pastucha  2004  Raision Urheilijat    36.22        1:17.28   
Jaakko Pihlava  2004  Aurajoen Uinti    38.42        1:19.77   
Vilho Verronen  2004  Swimming Team Rauma    41.35        1:27.31   
Kasperi Jalonen  2005  Raision Urheilijat    44.55        1:31.00   
Konsta Vainio  2005  Aurajoen Uinti    43.80        1:33.26   
Rasmus Rauhala  2004  Uimaseura Kaarina    43.98        1:34.28   
Maksim Amosov  2005  Aurajoen Uinti    45.29        1:35.98   
Patrik Reiman  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    47.23        1:36.57   
Joel Korte  2005  Swimming Team Rauma    45.12        1:36.85   
10  Axel Leppähaara  2004  Aurajoen Uinti    44.83        1:38.65   
11  Einari Palmu  2004  Aurajoen Uinti    46.85        1:39.41   
12  Rasmus Salminen  2004  Uinti-Vakka    46.88        1:39.63   
13  Samuel Söderholm  2004  Raision Urheilijat    46.68        1:40.33   
14  Kasperi Heikkinen  2005  Raision Urheilijat    45.46        1:41.55   
15  Raman Veisi  2004  Raision Urheilijat    46.26        1:42.76   
16  Onni Kuisma  2004  Uinti-Vakka    49.15        1:45.74   
17  Viljami Vaahensalo  2005  Swimming Team Rauma    55.04        1:58.83   
                     
 
Laji 6, 100m RU P12, P14, M, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Roni Koskinen  2003  Aurajoen Uinti    37.13        1:19.29   
Niko Viitala  2003  Aurajoen Uinti    39.97        1:23.04   
Sharo Mamandi  2002  Aurajoen Uinti    40.28        1:25.62   
Gustav Carlsson  1993  Ålands Simförening            DNS   
                     
 
Laji 7, 50m SU Masters N, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Sirpa Visakoski  1952  Aurajoen Uinti            47.60   
                     
 
Laji 8, 50m SU Masters M, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Jani-Petteri Puustinen  1979  Aurajoen Uinti            35.93   
Taito Nurmi  1961  Aurajoen Uinti            36.93   
                     
 
Laji 9, 200m PU N, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Laura Mäki  1997  Raision Urheilijat    33.17  1:12.90  1:51.78    2:29.33   
Sara Kazi  1999  Raision Urheilijat    35.25  1:16.17  1:57.18    2:37.09   
Karine Gagnon  1985  Aurajoen Uinti    34.82  1:14.45  1:57.15    2:38.95   
Heta Känkänen  2001  Porin Uimaseura    34.07  1:16.23  1:58.50    2:38.99   
Lilli Kulpakko  2005  Aurajoen Uinti    35.76  1:19.42  2:05.50    2:49.94   
Anni Hyttinen  2004  Aurajoen Uinti    39.20  1:29.01  2:20.65    3:08.27   
Nelli Laaksonen  2005  Porin Uimaseura    41.81  1:32.76  2:22.42    3:10.73   
Mirelle Hirsiniemi  2007  Aurajoen Uinti    39.77  1:30.53  2:29.75    3:27.09   
                     
 
Laji 10, 200m PU M, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Roope Paatos  2002  Raision Urheilijat    32.13  1:07.63  1:42.94    2:17.61   
                     
 
Laji 11, 50m SU T9, T10, Erit.N, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Elsa Constable  2009  Aurajoen Uinti            53.38   
Josefiina Kinos  2009  Raision Urheilijat            54.46   
Laura Toivonen  2010  Aurajoen Uinti            54.57   
Vilja Suominen  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            55.55   
Selma Syrjänen  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            57.22   
Emilia Inkeroinen  2009  Kouvolan Uimarit            57.49   
Aada Kaila  2009  Raision Urheilijat            DSQ   
  SW 10.4 Käännöksessä ei kosketusta seinään               
                     
 
Laji 11, 50m SU T9, T10, Erit.N, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Sofia Maude  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            49.76   
Tiia Mattila  2008  Uinti-Vakka            50.57   
Kaisa Heikkinen  2008  Raision Urheilijat            50.90   
Sagdiana Rakhimova  2008  Raision Urheilijat            51.17   
Saga Räikkönen  2008  Aurajoen Uinti            51.68   
Iina Pihlaja  2008  Raision Urheilijat            52.32   
Viivi Elonen  2008  Swimming Team Rauma            54.13   
Saara Pakomäki  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            54.17   
Maria Rahmati  2008  Raision Urheilijat            56.12   
10  Minttu Piiroinen  2008  Aurajoen Uinti            57.73   
11  Veanna Reuna  2008  Raision Urheilijat            1:01.94   
12  Ella Ahonen  2008  Raision Urheilijat            1:04.90   
                     
 
Laji 11, 50m SU T9, T10, Erit.N, Loppukilpailut 11 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Jessica Karling  2006  Aurajoen Uinti            DNF   
Netta Koskinen  2005  Aurajoen Uinti            DNF   
Silvia Jauhiainen  2007  Aurajoen Uinti            DNF   
Sofia Koskinen  2007  Aurajoen Uinti            DNF   
                     
 
Laji 12, 50m SU P10, P11, Erit.M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Kaapo Virtanen  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            46.45   
Milo Kallio  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            51.36   
Eemeli Varonen  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            53.38   
Juuso Käär  2009  Raision Urheilijat            55.09   
Severi Saario  2008  Uinti-Vakka            56.52   
Urho Lumiainen  2008  Aurajoen Uinti            1:00.16   
Wille Vantala  2009  Aurajoen Uinti            1:00.46   
Jerry Takolander  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:02.23   
Erik Constable  2008  Aurajoen Uinti            1:02.95   
10  Miska Käär  2009  Raision Urheilijat            1:12.13   
11  Frans Sagulin  2008  Raision Urheilijat            1:12.68   
                     
 
Laji 12, 50m SU P10, P11, Erit.M, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Felix Kandolin  2007  Aurajoen Uinti            37.58   
Roope Koskela  2007  Raision Urheilijat            38.84   
Eelis Lummaa  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            44.36   
Roope Käär  2007  Raision Urheilijat            45.45   
Joel Sulonen  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            47.12   
Christian Edelman  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            50.11   
Max Hyvärinen  2007  Aurajoen Uinti            50.34   
Kevin Mamandi  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            50.93   
Thomas Westerlund  2007  Raision Urheilijat            53.69   
10  Marco Lusenius  2007  Aurajoen Uinti            54.70   
11  Patric Meriholvi  2007  Raision Urheilijat            55.90   
12  Akseli Niskala  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:10.11   
Jesper Isotalo  2007  Raision Urheilijat            DNS   
Juuso Silfver  2007  Aurajoen Uinti            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 12, 50m SU P10, P11, Erit.M, Loppukilpailut 12 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Eino Polari  2006  Aurajoen Uinti            DNF   
Margo Murumäe  2006  Raision Urheilijat            DNF   
                     
 
Laji 13, 50m PU T11, T13, N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Kerttu Rantanen  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            37.86   
Tuuli Peltola  2007  Raision Urheilijat            38.78   
Aino Laine  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            41.01   
Aino Suomalainen  2007  Aurajoen Uinti            44.25   
Agnes Ruusumo  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            45.02   
Vilma Saarimäki  2007  Raision Urheilijat            46.64   
Emilia Tähkänen  2007  Uinti-Vakka            47.68   
Minea Kumlander  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            49.38   
Peppiina Lettosunti  2008  Porin Uimaseura            51.80   
10  Amanda Vuori  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            52.28   
11  Naomi Leo  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            53.14   
12  Sofia Järvi  2007  Raision Urheilijat            53.38   
13  Nelli Ranne  2007  Porin Uimaseura            57.03   
14  Helka Känkänen  2008  Porin Uimaseura            57.25   
15  Iina Pihlaja  2008  Raision Urheilijat            57.27   
16  Minni-Maria Vesma  2007  Raision Urheilijat            1:00.04   
17  Kaisa Heikkinen  2008  Raision Urheilijat            1:02.27   
18  Emilia Inkeroinen  2009  Kouvolan Uimarit            1:05.31   
19  Malandra Anttonen  2007  Raision Urheilijat            1:09.24   
Lotta Luotola  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            DNS   
                     
 
Laji 13, 50m PU T11, T13, N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Katriina Kallio  2006  Raision Urheilijat            35.52   
Sini Mäkilä  2006  Raision Urheilijat            36.99   
Mette Peltola  2005  Raision Urheilijat            37.82   
Celina Sandell  2005  Uimaseura Kaarina            38.08   
Erin Gonzalez Catón  2005  Aurajoen Uinti            38.75   
Mirella Sauhula  2006  Aurajoen Uinti            38.87   
Aino Lehtinen  2005  Aurajoen Uinti            39.23   
Sabina Rakhimova  2005  Raision Urheilijat            40.32   
Julia Sihvo  2006  Raision Urheilijat            40.49   
10  Viola Karismaa  2005  Porin Uimaseura            41.21   
11  Kerttu Virta  2006  Raision Urheilijat            42.35   
12  Ronja Simsek  2005  Porin Uimaseura            43.42   
13  Veera Ele  2006  Loimaan Uimaseura            43.70   
14  Mea Alho  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            44.12   
15  Veera Tall  2005  Porin Uimaseura            44.52   
16  Maikki Hämäläinen  2006  Uimaseura Kaarina            44.95   
17  Alina Vanhatalo  2006  Uimaseura Kaarina            46.64   
18  Janna Tepsa  2005  Uimaseura Kaarina            46.82   
18  Viivi Laiho  2005  Aurajoen Uinti            46.82   
20  Veera Hautamäki  2006  Raision Urheilijat            47.80   
21  Aino Kajonen  2005  Aurajoen Uinti            48.06   
22  Kerttu Heikkilä  2006  Pihlava Työväen Urheilijat            48.27   
23  Aada Meskanen  2006  Porin Uimaseura            53.38   
24  Aino Norrdal  2006  Uimaseura Kaarina            58.79   
25  Meeri Nordström  2006  Porin Uimaseura            59.35   
Sara Siipola  2006  Raision Urheilijat            DNS   
Mandi Hämäläinen  2006  Uimaseura Kaarina            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Rita Heinonen  2006  Raision Urheilijat            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 13, 50m PU T11, T13, N, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Laura Mäki  1997  Raision Urheilijat            28.35   
Rebekka Luoto  2003  Raision Urheilijat            29.81   
Vilma Iisalo  2001  Raision Urheilijat            30.17   
Emilia Sihvo  2004  Raision Urheilijat            32.02   
Karine Gagnon  1985  Aurajoen Uinti            32.39   
Viola Penttilä  2004  Swimming Team Rauma            33.08   
Sofia Karismaa  2002  Porin Uimaseura            34.88   
Ida Maliranta  2004  Raision Urheilijat            34.93   
Ella Alanko  2003  Aurajoen Uinti            35.18   
10  Peppi Kolari  2003  Aurajoen Uinti            35.39   
11  Wilma Rintala  2002  Raision Urheilijat            35.51   
12  Isla Pinta  2002  Raision Urheilijat            36.58   
13  Elisa Liven  2004  Raision Urheilijat            36.81   
14  Merituuli Lehtonen  2003  Porin Uimaseura            37.24   
15  Greta Kandolin  2003  Aurajoen Uinti            37.39   
16  Aada Rantanen  2004  Raision Urheilijat            37.78   
17  Aino Haarala  2001  Uimaseura Kaarina            39.22   
18  Lawen Veisi  2002  Raision Urheilijat            40.16   
19  Laura Kinnunen  2002  Aurajoen Uinti            40.35   
20  Ulla Haarala  2004  Uimaseura Kaarina            40.52   
21  Tuuli Koivunen  2002  Uimaseura Kaarina            40.53   
22  Noora Ketola  2003  Aurajoen Uinti            41.51   
23  Inka Nirkkonen  2004  Aurajoen Uinti            41.65   
24  Ida Heino  2000  Porin Uimaseura            43.32   
25  Nella Hyvärinen  2004  Aurajoen Uinti            47.87   
26  Laura Lilja  2004  Aurajoen Uinti            53.12   
27  Bettiina Heikkilä  2004  Porin Uimaseura            53.37   
                     
 
Laji 14, 50m PU P12, P14, M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Lauri-Pekka Pakomäki  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            35.88   
Lauri Aho  2006  Raision Urheilijat            35.90   
Joonatan Davie  2006  Aurajoen Uinti            40.78   
Aapo Nurminen  2006  Raision Urheilijat            41.62   
Alex Mukkulainen  2006  Aurajoen Uinti            41.81   
Santeri Holmberg  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            42.63   
Leevi Saarinen  2006  Uinti-Vakka            42.80   
Tomas Laine  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            43.09   
Roope Koskela  2007  Raision Urheilijat            44.30   
10  Ville Suojasto  2006  Raision Urheilijat            46.09   
11  Matias Seppä  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            47.06   
12  Veeti Hämäläinen  2006  Raision Urheilijat            56.07   
13  Roope Käär  2007  Raision Urheilijat            56.86   
14  Frans Sandblom  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            57.33   
Eelis Lummaa  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 14, 50m PU P12, P14, M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Jeremia Varonen  2004  Uimaseura Kaarina            33.92   
Joel Korte  2005  Swimming Team Rauma            34.16   
Vilho Verronen  2004  Swimming Team Rauma            35.88   
Maksim Amosov  2005  Aurajoen Uinti            36.44   
Konsta Vainio  2005  Aurajoen Uinti            36.69   
Raman Veisi  2004  Raision Urheilijat            37.45   
Rasmus Rauhala  2004  Uimaseura Kaarina            38.40   
Einari Palmu  2004  Aurajoen Uinti            39.21   
Miko Elonen  2004  Swimming Team Rauma            39.23   
10  Rasmus Salminen  2004  Uinti-Vakka            39.39   
11  Leevi Jalava  2004  Swimming Team Rauma            40.03   
12  Axel Leppähaara  2004  Aurajoen Uinti            41.41   
13  Kasperi Jalonen  2005  Raision Urheilijat            41.43   
14  Samuel Söderholm  2004  Raision Urheilijat            42.79   
                     
 
Laji 14, 50m PU P12, P14, M, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Janne Rissanen  1997  Raision Urheilijat            26.58   
Henri Hellström  1997  Raision Urheilijat            26.76   
Roope Paatos  2002  Raision Urheilijat            27.49   
Leo Penttilä  2001  Swimming Team Rauma            29.14   
Lauri-Luukas Jäntti  2002  Porin Uimaseura            29.78   
Matias Gustafsson  2002  Raision Urheilijat            30.48   
Roni Koskinen  2003  Aurajoen Uinti            32.57   
Sharo Mamandi  2002  Aurajoen Uinti            33.15   
Niko Viitala  2003  Aurajoen Uinti            33.20   
Gustav Carlsson  1993  Ålands Simförening            DNS   
                     
 
Laji 15, 100m VU Masters N, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Karine Gagnon  1985  Aurajoen Uinti    32.38        1:06.80   
Satu Hyvärinen  1967  Swimming Team Rauma    32.22        1:10.42   
                     
 
Laji 16, 100m VU Masters M, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Jani-Petteri Puustinen  1979  Aurajoen Uinti    30.37        1:03.56   
Tero Nordström  1968  Aurajoen Uinti    31.64        1:06.53   
Taito Nurmi  1961  Aurajoen Uinti    34.22        1:12.44   
                     
 
Laji 17, 400m SKU N, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Helmi Heinonen  2002  Raision Urheilijat    1:11.29  2:34.95  4:09.65    5:22.63   
Milla Karttunen  2005  Raision Urheilijat    1:25.33  2:52.91  4:29.55    5:49.36   
Martta Haarala  2001  Uimaseura Kaarina    1:37.77  3:14.81  5:02.77    6:31.28   
Hilla Känkänen  2006  Porin Uimaseura    1:46.13  3:30.10  5:17.10    6:41.24   
Heta Känkänen  2001  Porin Uimaseura            DNF   
                     
 
Laji 18, 400m SKU M, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Otto Nurminen  2004  Raision Urheilijat    1:19.16  2:56.44  4:43.74    6:04.26   
                     
 
Laji 19, 100m VU T11, T13, T15, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Mirelle Hirsiniemi  2007  Aurajoen Uinti    32.91        1:09.50   
Kerttu Rantanen  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    34.54        1:14.34   
Tuuli Peltola  2007  Raision Urheilijat    35.53        1:15.14   
Aino Laine  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    35.82        1:16.44   
Linnea Koski  2007  Aurajoen Uinti    37.06        1:18.08   
Aino Suomalainen  2007  Aurajoen Uinti    38.90        1:20.33   
Minea Kumlander  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    39.95        1:22.76   
Agnes Ruusumo  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    39.73        1:24.40   
Vilma Saarimäki  2007  Raision Urheilijat    39.73        1:25.31   
10  Naomi Leo  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    39.90        1:25.64   
11  Amanda Vuori  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    44.55        1:28.89   
12  Viivi Elonen  2008  Swimming Team Rauma    43.06        1:29.48   
13  Emilia Tähkänen  2007  Uinti-Vakka    42.42        1:30.75   
14  Sagdiana Rakhimova  2008  Raision Urheilijat    45.95        1:32.98   
15  Sofia Järvi  2007  Raision Urheilijat    44.28        1:34.17   
16  Minni-Maria Vesma  2007  Raision Urheilijat    43.61        1:34.23   
17  Helka Känkänen  2008  Porin Uimaseura    44.75        1:36.74   
18  Maija Salokorpi  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    45.74        1:38.61   
19  Nelli Ranne  2007  Porin Uimaseura    46.26        1:39.13   
20  Emilia Inkeroinen  2009  Kouvolan Uimarit    46.43        1:39.83   
21  Malandra Anttonen  2007  Raision Urheilijat    48.48        1:40.50   
22  Tiia Mattila  2008  Uinti-Vakka    50.14        1:41.27   
23  Iina Pihlaja  2008  Raision Urheilijat    47.05        1:42.84   
24  Sofia Maude  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    47.23        1:43.12   
25  Kaisa Heikkinen  2008  Raision Urheilijat    47.69        1:43.78   
26  Saara Pakomäki  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    51.75        1:51.10   
27  Josefiina Kinos  2009  Raision Urheilijat    53.75        1:51.83   
28  Peppiina Lettosunti  2008  Porin Uimaseura    52.29        1:52.99   
29  Ofelia Hakalax  2007  Raision Urheilijat    59.20        1:56.14   
30  Ella Ahonen  2008  Raision Urheilijat    56.57        2:01.34   
31  Maria Rahmati  2008  Raision Urheilijat    54.15        2:02.48   
32  Veanna Reuna  2008  Raision Urheilijat    58.65        2:05.38   
Camilla Mikkonen  2007  Raision Urheilijat            DNS   
                     
 
Laji 19, 100m VU T11, T13, T15, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Sini Mäkilä  2006  Raision Urheilijat    32.94        1:07.25   
Katriina Kallio  2006  Raision Urheilijat    34.54        1:10.54   
Nelli Laaksonen  2005  Porin Uimaseura    34.00        1:11.14   
Mirella Sauhula  2006  Aurajoen Uinti    34.60        1:13.05   
Mathilda Heikiö  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    34.88        1:14.02   
Sabina Rakhimova  2005  Raision Urheilijat    37.81        1:16.27   
Erin Gonzalez Catón  2005  Aurajoen Uinti    36.74        1:16.59   
Iida Vartiainen  2006  Aurajoen Uinti    36.53        1:16.96   
Julia Sihvo  2006  Raision Urheilijat    37.11        1:17.05   
10  Mette Peltola  2005  Raision Urheilijat    37.23        1:17.38   
11  Veera Ele  2006  Loimaan Uimaseura    35.53        1:17.45   
12  Celina Sandell  2005  Uimaseura Kaarina    37.08        1:18.04   
13  Janna Tepsa  2005  Uimaseura Kaarina    38.16        1:18.54   
14  Veera Tall  2005  Porin Uimaseura    37.32        1:19.31   
15  Viola Karismaa  2005  Porin Uimaseura    36.94        1:19.80   
16  Amanda Koistinen  2005  Aurajoen Uinti    37.02        1:20.37   
17  Viivi Laiho  2005  Aurajoen Uinti    38.57        1:21.76   
18  Ronja Simsek  2005  Porin Uimaseura    39.82        1:21.94   
19  Maikki Hämäläinen  2006  Uimaseura Kaarina    39.55        1:23.23   
20  Mea Alho  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    40.41        1:24.11   
21  Meeri Nordström  2006  Porin Uimaseura    41.14        1:24.39   
22  Aino Lehtinen  2005  Aurajoen Uinti    40.66        1:24.73   
23  Sofia Ruusunen  2005  Raision Urheilijat    39.82        1:24.75   
24  Aino Kajonen  2005  Aurajoen Uinti    42.01        1:27.16   
25  Aada Meskanen  2006  Porin Uimaseura    43.02        1:28.53   
26  Emilia Häjänen  2006  Raision Urheilijat    40.71        1:29.42   
27  Veera Hautamäki  2006  Raision Urheilijat    42.80        1:29.52   
28  Kerttu Heikkilä  2006  Pihlava Työväen Urheilijat    43.24        1:31.98   
29  Alina Vanhatalo  2006  Uimaseura Kaarina    44.71        1:33.51   
30  Cecilia Hakalax  2005  Raision Urheilijat    48.95        1:41.37   
31  Mandi Hämäläinen  2006  Uimaseura Kaarina    50.71        1:44.73   
32  Aino Norrdal  2006  Uimaseura Kaarina    51.16        1:54.45   
33  Veera Helkkala  2006  Raision Urheilijat    57.54        1:59.59   
Iiris Aittokallio  2006  Raision Urheilijat            DNS   
Kerttu Virta  2006  Raision Urheilijat            DNS   
Sara Siipola  2006  Raision Urheilijat            DNS   
Emilia Makkonen  2006  Raision Urheilijat            DNF   
                     
 
Laji 19, 100m VU T11, T13, T15, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Emilia Sihvo  2004  Raision Urheilijat    29.75        1:01.96   
Helka Suomäki  2003  Aurajoen Uinti    30.79        1:05.29   
Anni Korhonen  2003  Raision Urheilijat    32.86        1:07.55   
Ella Alanko  2003  Aurajoen Uinti    32.66        1:08.39   
Ida Maliranta  2004  Raision Urheilijat    33.01        1:08.47   
Viola Penttilä  2004  Swimming Team Rauma    32.61        1:08.50   
Peppi Kolari  2003  Aurajoen Uinti    33.33        1:10.78   
Greta Kandolin  2003  Aurajoen Uinti    34.49        1:12.47   
Aada Rantanen  2004  Raision Urheilijat    34.95        1:13.41   
10  Ulla Haarala  2004  Uimaseura Kaarina    37.08        1:16.21   
11  Noora Ketola  2003  Aurajoen Uinti    37.39        1:18.26   
12  Amanda Rahola  2003  Porin Uimaseura    39.00        1:20.97   
13  Maija Gustafsson  2004  Raision Urheilijat    38.81        1:22.00   
14  Inka Nirkkonen  2004  Aurajoen Uinti    38.97        1:23.51   
15  Bettiina Heikkilä  2004  Porin Uimaseura    43.85        1:31.07   
16  Nella Hyvärinen  2004  Aurajoen Uinti    42.07        1:34.08   
17  Laura Lilja  2004  Aurajoen Uinti    44.68        1:36.89   
                     
 
Laji 20, 100m VU P12. P14, P16, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Lauri Aho  2006  Raision Urheilijat    34.10        1:10.38   
Lauri-Pekka Pakomäki  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    34.35        1:10.92   
Joonatan Davie  2006  Aurajoen Uinti    36.63        1:15.74   
Alex Mukkulainen  2006  Aurajoen Uinti    35.85        1:16.84   
Felix Kandolin  2007  Aurajoen Uinti    36.16        1:16.93   
Tomas Laine  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    37.29        1:17.09   
Aapo Nurminen  2006  Raision Urheilijat    37.50        1:18.48   
Santeri Holmberg  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    37.75        1:20.54   
Leevi Saarinen  2006  Uinti-Vakka    38.61        1:21.84   
10  Roope Koskela  2007  Raision Urheilijat    39.77        1:22.36   
11  Matias Seppä  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    39.22        1:23.57   
12  Veeti Hämäläinen  2006  Raision Urheilijat    40.08        1:24.94   
13  Ville Suojasto  2006  Raision Urheilijat    40.70        1:25.54   
14  Linus Korin  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    41.73        1:25.57   
15  Frans Sandblom  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    41.88        1:26.84   
16  Jooa Laiho  2006  Raision Urheilijat    41.94        1:27.51   
17  Eelis Lummaa  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    42.97        1:31.70   
18  Kaapo Virtanen  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    42.75        1:31.78   
19  Margo Murumäe  2006  Raision Urheilijat    45.89        1:34.92   
20  Christian Edelman  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    45.36        1:37.88   
21  Roope Käär  2007  Raision Urheilijat    46.17        1:38.16   
22  Eemeli Varonen  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    47.14        1:42.37   
23  Matias Söderlund  2006  Raision Urheilijat    47.48        1:45.51   
24  Joel Sulonen  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    49.13        1:45.83   
25  Jasper Nummi  2006  Raision Urheilijat    48.78        1:47.79   
26  Kevin Mamandi  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    50.15        1:48.07   
27  Patric Meriholvi  2007  Raision Urheilijat    52.69        1:51.23   
28  Thomas Westerlund  2007  Raision Urheilijat    53.26        1:54.73   
                     
 
Laji 20, 100m VU P12. P14, P16, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Seweryn Pastucha  2004  Raision Urheilijat    28.87        1:00.28   
Jaakko Pihlava  2004  Aurajoen Uinti    30.17        1:03.08   
Kasperi Heikkinen  2005  Raision Urheilijat    33.03        1:09.35   
Vilho Verronen  2004  Swimming Team Rauma    32.87        1:09.57   
Leevi Jalava  2004  Swimming Team Rauma    32.48        1:09.99   
Maksim Amosov  2005  Aurajoen Uinti    32.80        1:12.01   
Joel Korte  2005  Swimming Team Rauma    34.91        1:13.03   
Kasperi Jalonen  2005  Raision Urheilijat    35.50        1:13.35   
Rasmus Rauhala  2004  Uimaseura Kaarina    34.57        1:13.38   
10  Patrik Reiman  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    35.10        1:13.83   
11  Rasmus Salminen  2004  Uinti-Vakka    35.15        1:14.63   
12  Einari Palmu  2004  Aurajoen Uinti    36.27        1:14.92   
13  Raman Veisi  2004  Raision Urheilijat    36.04        1:15.60   
14  Axel Leppähaara  2004  Aurajoen Uinti    36.84        1:17.33   
15  Samuel Söderholm  2004  Raision Urheilijat    37.38        1:17.37   
16  Miko Elonen  2004  Swimming Team Rauma    36.20        1:17.93   
17  Onni Kuisma  2004  Uinti-Vakka    37.29        1:19.07   
18  Viljami Vaahensalo  2005  Swimming Team Rauma    43.64        1:34.54   
                     
 
Laji 20, 100m VU P12. P14, P16, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Aku Kaila  2003  Raision Urheilijat    28.06        58.40   
Matias Gustafsson  2002  Raision Urheilijat    28.27        1:01.62   
Niko Viitala  2003  Aurajoen Uinti    30.69        1:03.82   
Sharo Mamandi  2002  Aurajoen Uinti    34.03        1:12.55   
Roni Koskinen  2003  Aurajoen Uinti            DNS   
                     
 
Laji 21, 100m PU T14, N, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Riikka Niskala  2004  Raision Urheilijat    35.34        1:11.67   
Katriina Kallio  2006  Raision Urheilijat    41.52        1:22.77   
Mathilda Heikiö  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    47.21        1:39.75   
Rita Heinonen  2006  Raision Urheilijat            DNS   
                     
 
Laji 21, 100m PU T14, N, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Karine Gagnon  1985  Aurajoen Uinti    34.34        1:11.00   
Merituuli Lehtonen  2003  Porin Uimaseura    41.63        1:28.46   
Sofia Karismaa  2002  Porin Uimaseura    41.17        1:28.79   
Aino Haarala  2001  Uimaseura Kaarina    42.87        1:31.17   
Amanda Rahola  2003  Porin Uimaseura    47.73        1:43.63   
Ida Heino  2000  Porin Uimaseura    46.98        1:45.42   
                     
 
Laji 22, 100m PU P15, M, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Aku Kaila  2003  Raision Urheilijat    32.66        1:08.03   
Jeremia Varonen  2004  Uimaseura Kaarina    35.16        1:17.97   
Konsta Vainio  2005  Aurajoen Uinti    40.01        1:29.13   
Kasperi Heikkinen  2005  Raision Urheilijat    41.88        1:32.38   
                     
 
Laji 22, 100m PU P15, M, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Janne Rissanen  1997  Raision Urheilijat    27.12        1:00.21   
Henri Hellström  1997  Raision Urheilijat    28.08        1:01.32   
Leo Penttilä  2001  Swimming Team Rauma    31.25        1:07.55   
Jani-Petteri Puustinen  1979  Aurajoen Uinti    32.47        1:08.64   
Lauri-Luukas Jäntti  2002  Porin Uimaseura    32.16        1:09.49   
Matias Gustafsson  2002  Raision Urheilijat    35.04        1:18.08   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  27 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat  Tulostusaika  16:22