Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nokian Junnu-uinnit    Tulostuspäivämäärä  17 helmikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  15:39   
  Järjestäjä  Nokian Pyry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  17 helmikuu 2018         
 
 
Laji 1, N 400 VU, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Moona Korpikoski  2005    515  1:09.49  2:24.03  3:40.09    4:52.41   
  Nokian Pyry  4:54.59                 
                     
Aino Välimaa  2006    513  1:09.23  2:24.69  3:40.49    4:52.94   
  Uinti Tampere  5:11.55                 
                     
Jenna Rajahalme  2002    366  1:14.89  2:37.98  4:03.21    5:27.57   
  Nokian Pyry  5:33.44                 
                     
Liisa Siikala  2003    352  1:18.90  2:43.92  4:06.70    5:32.10   
  Uinti Tampere  5:37.97                 
                     
Hilma Husari  2004    350  1:14.25  2:40.08  4:07.68    5:32.69   
  Nokian Pyry  5:36.71                 
                     
Anni Frusti  2007    297  1:20.55  2:52.21  4:23.45    5:51.46   
  Nokian Pyry  6:07.44                 
                     
Joanna Salonen  2006    277  1:22.97  2:53.38  4:25.43    5:59.55   
  Uinti Tampere  6:36.81                 
                     
Petra Soini  2007    277  1:23.89  2:55.48  4:27.65    5:59.72   
  Nokian Pyry                   
                     
Ronja Makkonen  2005    276  1:25.64  2:58.88  4:33.18    5:59.89   
  Uinti Tampere                   
                     
10  Veera Malmelin  2007    266  1:25.48  3:00.13  4:34.84    6:04.40   
  Nokian Pyry                   
                     
11  Ines Pälviranta  2007    251  1:26.28  3:02.17  4:38.53    6:11.39   
  Uinti Tampere                   
                     
12  Aada Berg  2004    250  1:24.96  3:00.64  4:38.22    6:12.11   
  Porin Pyrintö  6:20.53                 
                     
13  Kaisu Leinonen  2005    249  1:21.60  2:56.55  4:36.20    6:12.32   
  Uinti Tampere  6:47.99                 
                     
14  Peppi Värikoski  2006    239  1:22.74  3:01.87  4:40.07    6:17.64   
  Nokian Pyry                   
                     
15  Soila Nevalainen  2005    231  1:28.03  3:06.38  4:44.38    6:21.91   
  Uinti Tampere  6:53.39                 
                     
16  Ella Parviainen  2006    219  1:28.32  3:09.32  4:50.17    6:28.72   
  Uinti Tampere                   
                     
17  Maisa Savisto  2006    216  1:31.36  3:11.10  4:52.32    6:30.33   
  Uinti Tampere  6:46.80                 
                     
18  Saana Keskinen  2005    214  1:29.42  3:10.33  4:51.30    6:31.50   
  Uinti Tampere                   
                     
19  Veera Nurmikolu  2007    209  1:29.85  3:12.90  4:52.48    6:34.57   
  Uinti Tampere                   
                     
20  Piitu Perkola  2006    205  1:32.10  3:14.35  4:56.66    6:37.29   
  TaTu Tampere                   
                     
21  Venla Vuorivirta  2005    202  1:30.49  3:15.24  5:02.07    6:39.48   
  Uinti Tampere                   
                     
22  Venny Korjonen  2005    192  1:32.56  3:17.66  5:03.88    6:46.07   
  Uinti Tampere                   
                     
23  Veera Rantala  2006    187  1:36.91  3:24.62  5:08.25    6:49.40   
  Uinti Tampere  7:09.07                 
                     
24  Viivi Kiiveri  2006    176  1:32.43  3:22.26  5:10.40    6:58.31   
  Uinti Tampere  7:19.60                 
                     
25  Emmiina Eho  2007    161  1:37.05  3:28.30  5:20.38    7:10.73   
  Uinti Tampere                   
                     
Peppi Peltotalo  2006              DSQ   
  Uinti Tampere  6:40.01                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 2, M 400 VU, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jere Broman  2002    457  1:02.37  2:13.02  3:24.52    4:35.42   
  Nokian Pyry  4:22.36                 
                     
Leevi Lehtonen  2003    360  1:09.32  2:25.92  3:42.56    4:58.29   
  Uinti Tampere  5:17.88                 
                     
Anton Passoja  2006    216  1:22.41  2:53.44  4:26.90    5:53.64   
  Nokian Pyry                   
                     
Max Nikkari  2004    211  1:22.55  2:54.85  4:27.85    5:56.09   
  Uinti Tampere                   
                     
Albert Laakkonen  2007    202  1:23.57  2:56.37  4:31.41    6:01.44   
  Uinti Tampere                   
                     
Iiro Räty  2006    200  1:19.34  2:53.53  4:31.99    6:02.84   
  Nokian Pyry  6:17.03                 
                     
Jaakko Karti  2004    199  1:26.56  3:00.76  4:34.27    6:03.21   
  Uinti Tampere  6:20.35                 
                     
Matias Mäkinen  2006    177  1:24.09  3:02.14  4:40.38    6:17.88   
  Uinti Tampere                   
                     
Kasper Kytö  2005    171  1:25.15  3:05.64  4:45.91    6:22.22   
  Nokian Pyry                   
                     
10  Aapo Koivuniemi  2004    170  1:29.92  3:09.55  4:46.74    6:22.98   
  Uinti Tampere  6:54.94                 
                     
11  Henrik Leinonen  2005    148  1:29.55  3:12.49  4:57.47    6:41.25   
  Uinti Tampere  6:44.40                 
                     
12  Valtteri Pellinen  2007    144  1:30.93  3:18.53  5:06.15    6:44.76   
  Uinti Tampere                   
                     
13  Sauli Gummerus  2004    142  1:32.71  3:18.37  5:06.73    6:46.28   
  Uinti Tampere  8:02.18                 
                     
14  Luca Ruusila  2006    141  1:32.95  3:20.20  5:08.08    6:46.98   
  Uinti Tampere                   
                     
15  Veeti Heittokangas  2006    138  1:32.29  3:18.28  5:02.53    6:49.80   
  Uinti Tampere                   
                     
16  Iliad Sioofy Khojine  2004    134  1:25.38  3:07.36  4:59.04    6:54.51   
  Uinti Tampere                   
                     
17  Sean Salli  2007    123  1:39.97  3:32.16  5:20.68    7:05.77   
  Uinti Tampere                   
                     
18  Luukas Kallio  2005    114  1:42.32  3:34.91  5:29.87    7:17.49   
  Uinti Tampere  6:50.37                 
                     
 
Laji 3, T-10, 11, N 50 m VU, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Iiris Myllymäki  2008    214          38.85   
  TaTu Tampere  39.57                 
Venla Rajala  2008    191          40.29   
  TaTu Tampere  42.83                 
Selma Ala-Karvia  2008    151          43.60   
  Uinti Tampere  46.75                 
Krista Pajula  2008    151          43.63   
  Kankaanpään Uimarit  44.82                 
Ella Patrikka  2008    133          45.52   
  Nokian Pyry  50.57                 
Minea Moisio  2009    111          48.24   
  TaTu Tampere  47.10                 
Minttu Meskanen  2008    107          48.91   
  Nokian Pyry  50.47                 
Anni Lappalainen  2010    86          52.45   
  Nokian Pyry  1:00.50                 
Iina Tieaho  2010    80          53.83   
  Nokian Pyry                   
10  Lotta Malmelin  2009    76          54.64   
  Nokian Pyry                   
11  Anni Sorsa  2010    76          54.81   
  Nokian Pyry                   
 
Laji 3, T-10, 11, N 50 m VU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Peppi Lehtinen  2007    274          35.77   
  Kankaanpään Uimarit  35.14                 
Nella Kortteinen  2007    258          36.47   
  Uinti Tampere  36.82                 
Katri Kulovuori  2007    227          38.05   
  Uinti Tampere  42.41                 
Silvia Koskela  2007    212          38.92   
  Uinti Tampere  39.80                 
Stella Laukkanen  2007    189          40.48   
  Uinti Tampere  41.69                 
Joanna Kivelä  2007    165          42.35   
  Uinti Tampere  42.56                 
Jade Niemelä  2007    129          45.94   
  Kankaanpään Uimarit  43.02                 
Milja Juvonen  2007    121          46.87   
  Nokian Pyry  51.62                 
Netta Halttunen  2007    113          47.95   
  Uinti Tampere  46.83                 
10  Katri Tervola  2007    110          48.37   
  Kankaanpään Uimarit  52.06                 
11  Peppi Ruppa  2007    89          52.04   
  TaTu Tampere  51.36                 
Fanni Auri  2007              DSQ   
  Uinti Tampere  39.27                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 3, T-10, 11, N 50 m VU, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Maiju Harju  2002    439          30.57   
  Uinti Tampere  30.00                 
Ilona Halima  2003    396          31.63   
  Uinti Tampere  31.52                 
Elvira Lydén  2006    365          32.51   
  Uinti Tampere  34.37                 
Milana Virtanen  2006    326          33.74   
  Uinti Tampere  36.40                 
Annika Uuttu  2004    318          34.02   
  Harjavallan Uimaseura  39.72                 
Olivia Levula  2006    315          34.12   
  Kankaanpään Uimarit  33.96                 
Matilda Lampela  2004    313          34.20   
  Harjavallan Uimaseura  33.67                 
Lila Niskala  2006    310          34.32   
  Uinti Tampere  36.67                 
Pinja Pakkanen  2006    300          34.71   
  Kankaanpään Uimarit  34.23                 
10  Elli Kenttälä  2006    285          35.30   
  Uinti Tampere  37.23                 
11  Nea Elomaa  2006    263          36.27   
  Uinti Tampere  38.76                 
12  Anna Selin  2006    244          37.17   
  Uinti Tampere  38.41                 
13  Milja Prepula  2006    233          37.76   
  Uinti Tampere  37.80                 
14  Olta Bajrami  2004    200          39.69   
  Uinti Tampere  40.45                 
15  Nella Pesonen  2006    189          40.45   
  Uinti Tampere  42.39                 
16  Sanni Tsokkinen  2006    188          40.53   
  Uinti Tampere  41.63                 
17  Nelli Lehtonen  2006    182          40.96   
  Uinti Tampere  41.49                 
18  Lilli Järvenpää  2006    174          41.58   
  Harjavallan Uimaseura  41.83                 
19  Jenni Järvensivu  2006    151          43.63   
  Porin Pyrintö  40.83                 
Riia Pietilä  2006              DSQ   
  Uinti Tampere  41.58                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Suela Bajrami  2005              DSQ   
  Uinti Tampere  41.59                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 4, P-11, 12, M 50 m VU, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Georg Aspholm  2008    152          37.88   
  Uinti Tampere  38.64                 
Niklas Tikkanen  2007    127          40.22   
  TaTu Tampere  38.11                 
Topias Tuomi  2007    104          43.06   
  Uinti Tampere  44.61                 
Mikael Uitto  2007    75          48.01   
  Uinti Tampere  50.65                 
Miska Moisio  2007    73          48.45   
  TaTu Tampere  50.57                 
Niilo Lappalainen  2011    56          52.81   
  Nokian Pyry  56.08                 
Onni Savolainen  2008    50          54.80   
  Nokian Pyry                   
Thomas Failer  2007              DSQ   
  Uinti Tampere  41.27                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 4, P-11, 12, M 50 m VU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sami Schrader  2006    240          32.59   
  Uinti Tampere  33.88                 
Väinö Pitkänen  2006    205          34.32   
  Uinti Tampere  36.11                 
Pirkka Pyry Pyykkö  2006    197          34.79   
  Uinti Tampere  34.95                 
Kalle Heinonen  2006    196          34.82   
  TaTu Tampere  34.39                 
Niklas Töyrylä  2006    166          36.82   
  Uinti Tampere  37.94                 
Rasmus Ruotoistenmäki  2006    156          37.56   
  Uinti Tampere  36.14                 
Ferdinand Backman  2006    147          38.35   
  TaTu Tampere  38.97                 
Max Lausi  2006    140          39.01   
  Kankaanpään Uimarit  37.63                 
Eelis Juuti  2006    132          39.79   
  Uinti Tampere  40.84                 
10  Vili Niemi  2006    124          40.57   
  TaTu Tampere  39.59                 
11  Ossi Vienamo  2006    123          40.66   
  Uinti Tampere  43.78                 
12  Miki Vierre  2006    118          41.19   
  TaTu Tampere  41.35                 
13  Leo Lehtonen  2006    97          43.99   
  TaTu Tampere  47.77                 
14  Jasper Jakonen  2006    78          47.28   
  Porin Pyrintö  45.19                 
 
Laji 4, P-11, 12, M 50 m VU, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eero Rautaporras  2005    465          26.14   
  Nokian Pyry  26.57                 
Daniel Laurila  1996    386          27.82   
  Lappeenrannan Uimarit  27.53                 
Lenni Lehtonen  2004    281          30.91   
  Uinti Tampere  34.87                 
Ivan Chupakhin  2005    258          31.82   
  Uinti Tampere  31.71                 
Daniel Kontula  2005    236          32.77   
  Uinti Tampere  33.10                 
Markus Popov  2005    180          35.83   
  TaTu Tampere  34.73                 
Severi Muje  2005    148          38.25   
  Uinti Tampere  39.18                 
Leevi Luoma  2005    141          38.86   
  Uinti Tampere  38.85                 
Antti Toivonen  2003    140          38.93   
  Uinti Tampere  38.55                 
10  Oskari Solante  2005    130          39.93   
  TaTu Tampere  39.34                 
 
Laji 5, T-12, N 100 m PU, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Piia Lahtinen  2006    285  37.09        1:22.90   
  Uinti Tampere  1:30.78                 
                     
Ippi Ranta  2006    178  41.64        1:37.00   
  Uinti Tampere  1:39.74                 
                     
Ella Parviainen  2006    155  43.39        1:41.62   
  Uinti Tampere  1:41.80                 
                     
Peppi Peltotalo  2006    128  48.27        1:48.32   
  Uinti Tampere  1:45.12                 
                     
Joanna Salonen  2006              DSQ   
  Uinti Tampere  1:41.04                 
  SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus               
                     
 
Laji 5, T-12, N 100 m PU, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ronja Myllykallio  2003    456  33.41        1:10.92   
  Nokian Pyry  1:12.20                 
                     
Anni Koivula  2003    441  33.52        1:11.72   
  Nokian Pyry  1:11.57                 
                     
Tessa Kirjonen  2003    363  35.33        1:16.55   
  Uinti Tampere  1:15.44                 
                     
Erica Tomperi  2004    360  36.65        1:16.72   
  Nokian Pyry  1:19.77                 
                     
Salla Rantala  2004    331  35.54        1:18.90   
  Nokian Pyry  1:21.89                 
                     
Nelli Lehmijoki  2005    314  37.05        1:20.34   
  Nokian Pyry  1:23.06                 
                     
Jenna Nousiainen  2005    293  36.20        1:22.22   
  Nokian Pyry  1:20.45                 
                     
 
Laji 6, P-13, M 100 m PU, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Akseli Liukkonen  2005    232  36.42        1:18.21   
  Uinti Tampere  1:18.83                 
                     
 
Laji 6, P-13, M 100 m PU, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Valtteri Salmela  2003    266  33.79        1:14.72   
  Uinti Tampere  1:14.58                 
                     
Aarne Eskelinen  2004    235  35.91        1:17.81   
  Uinti Tampere  1:24.33                 
                     
Santeri Gummerus  2003    193  36.74        1:23.11   
  Uinti Tampere  1:36.11                 
                     
 
Laji 7, T-11, 12, N 100 m VU, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anni Frusti  2007    299  35.84        1:16.07   
  Nokian Pyry  1:16.94                 
                     
Peppi Lehtinen  2007    221  40.61        1:24.11   
  Kankaanpään Uimarit  1:22.17                 
                     
Veera Nurmikolu  2007    208  39.92        1:25.86   
  Uinti Tampere  1:26.12                 
                     
Emma Tieaho  2008    168  41.76        1:32.14   
  Nokian Pyry                   
                     
Oona Valtonen  2008    142  47.04        1:37.47   
  TaTu Tampere  1:37.02                 
                     
Hippu Rauhala  2010    142  47.20        1:37.49   
  Nokian Pyry                   
                     
Iida Pennanen  2008    136  44.25        1:38.86   
  TaTu Tampere  1:43.83                 
                     
Krista Pajula  2008    128  46.87        1:40.77   
  Kankaanpään Uimarit  1:42.16                 
                     
Viola Heikkilä  2009    126  47.37        1:41.48   
  Nokian Pyry                   
                     
10  Jade Niemelä  2007    112  50.65        1:45.35   
  Kankaanpään Uimarit  1:40.33                 
                     
11  Lotta Laine  2008    106  49.83        1:47.37   
  Nokian Pyry                   
                     
 
Laji 7, T-11, 12, N 100 m VU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Välimaa  2006    472  31.46        1:05.37   
  Uinti Tampere  1:05.93                 
                     
Isla Leinonen  2006    420  32.62        1:07.94   
  Uinti Tampere  1:10.17                 
                     
Elvira Lydén  2006    341  34.26        1:12.85   
  Uinti Tampere  1:11.85                 
                     
Lila Niskala  2006    308  36.81        1:15.32   
  Uinti Tampere  1:20.81                 
                     
Olivia Levula  2006    289  37.03        1:16.97   
  Kankaanpään Uimarit  1:15.03                 
                     
Oona Turunen  2006    269  37.28        1:18.85   
  Kankaanpään Uimarit  1:17.56                 
                     
Pinja Pakkanen  2006    264  37.90        1:19.30   
  Kankaanpään Uimarit  1:18.97                 
                     
Riikka Broman  2006    235  38.18        1:22.39   
  Nokian Pyry  1:21.35                 
                     
Piitu Perkola  2006    195  40.72        1:27.67   
  TaTu Tampere  1:24.74                 
                     
10  Veera Rantala  2006    177  42.62        1:30.52   
  Uinti Tampere  1:34.56                 
                     
11  Jenni Järvensivu  2006    111  49.50        1:45.88   
  Porin Pyrintö  1:42.55                 
                     
Viivi Kiiveri  2006              DSQ   
  Uinti Tampere  1:26.25                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 7, T-11, 12, N 100 m VU, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sanni Salmi  2003    405  32.19        1:08.77   
  Nokian Pyry  1:08.95                 
                     
Minea Wiren  2003    398  32.75        1:09.16   
  Nokian Pyry  1:06.99                 
                     
Ilona Halima  2003    378  33.33        1:10.35   
  Uinti Tampere  1:10.74                 
                     
Hilma Husari  2004    365  34.07        1:11.22   
  Nokian Pyry  1:10.53                 
                     
Ronja Mustalahti  2004    354  34.33        1:11.91   
  Nokian Pyry  1:14.40                 
                     
Iida Jännes  2004    317  36.18        1:14.66   
  Uinti Tampere  1:16.15                 
                     
Sanna Pajula  2003    313  35.17        1:14.94   
  Kankaanpään Uimarit  1:12.72                 
                     
Matilda Lampela  2004    306  36.27        1:15.49   
  Harjavallan Uimaseura  1:15.35                 
                     
Saga Peltolehto  2003    273  37.22        1:18.45   
  Nokian Pyry  1:17.75                 
                     
10  Ronja Haraholma  2005    229  36.86        1:23.10   
  Nokian Pyry  1:29.11                 
                     
11  Aada Berg  2004    223  39.23        1:23.92   
  Porin Pyrintö  1:22.33                 
                     
12  Soila Nevalainen  2005    215  39.33        1:24.87   
  Uinti Tampere  1:29.37                 
                     
 
Laji 8, P-12, 13 M 100 m VU, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sami Schrader  2006    204  36.11        1:16.26   
  Uinti Tampere  1:17.72                 
                     
Pirkka Pyry Pyykkö  2006    184  36.86        1:18.94   
  Uinti Tampere  1:17.79                 
                     
Väinö Pitkänen  2006    174  38.94        1:20.48   
  Uinti Tampere  1:26.76                 
                     
Rasmus Ruotoistenmäki  2006    173  38.72        1:20.59   
  Uinti Tampere  1:21.76                 
                     
Kalle Heinonen  2006    169  38.24        1:21.28   
  TaTu Tampere  1:22.22                 
                     
Anton Passoja  2006    162  38.91        1:22.30   
  Nokian Pyry  1:21.12                 
                     
Niklas Töyrylä  2006    156  40.53        1:23.47   
  Uinti Tampere  1:24.03                 
                     
Casper Kvist  2006    155  39.64        1:23.56   
  Nokian Pyry  1:21.15                 
                     
Veeti Heittokangas  2006    139  40.40        1:26.70   
  Uinti Tampere  1:26.02                 
                     
10  Luca Ruusila  2006    137  40.32        1:27.06   
  Uinti Tampere  1:22.23                 
                     
11  Eetu Vehmas  2007    127  41.91        1:29.34   
  Nokian Pyry  1:31.05                 
                     
12  Tobias Syrjä  2006    123  41.21        1:30.28   
  Uinti Tampere  1:26.63                 
                     
13  Ferdinand Backman  2006    117  42.41        1:31.72   
  TaTu Tampere  1:28.36                 
                     
14  Max Lausi  2006    116  43.41        1:31.90   
  Kankaanpään Uimarit  1:26.99                 
                     
15  Konsta Horppu  2008    107  43.27        1:34.51   
  Nokian Pyry                   
                     
16  Ossi Vienamo  2006    106  43.78        1:34.74   
  Uinti Tampere  1:32.79                 
                     
17  Rasmus Piiroinen  2006    104  43.71        1:35.26   
  Uinti Tampere  1:34.06                 
                     
18  Vili Niemi  2006    104  44.75        1:35.27   
  TaTu Tampere  1:32.53                 
                     
19  Eetu Nissinen  2008    69  49.73        1:49.15   
  TaTu Tampere  1:49.14                 
                     
20  Iiro Juvakka  2007    66  53.00        1:50.75   
  Nokian Pyry                   
                     
 
Laji 8, P-12, 13 M 100 m VU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Oliver Aspholm  2005    286  32.69        1:08.17   
  Uinti Tampere  1:10.77                 
                     
Ivan Chupakhin  2005    279  33.35        1:08.71   
  Uinti Tampere  1:10.61                 
                     
Daniel Kontula  2005    225  35.16        1:13.79   
  Uinti Tampere  1:13.75                 
                     
Luukas Kallio  2005    143  40.47        1:25.92   
  Uinti Tampere  1:28.32                 
                     
Henrik Leinonen  2005    142  40.70        1:26.10   
  Uinti Tampere  1:26.46                 
                     
Luukas Kallio  2005    71  48.88        1:48.19   
  TaTu Tampere  1:42.92                 
                     
 
Laji 8, P-12, 13 M 100 m VU, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Perttu Mikkola  2001    464  27.27        58.02   
  Nokian Pyry  56.11                 
                     
Oskar Tuominen  2004    356  30.73        1:03.40   
  Uinti Tampere  1:05.12                 
                     
Markus Nuoranne  2003    341  30.11        1:04.27   
  Nokian Pyry  1:04.22                 
                     
Sakari Gummerus  2003    260  32.65        1:10.36   
  Uinti Tampere  1:18.43                 
                     
Jaakko Virtanen  2003    238  33.54        1:12.42   
  Uinti Tampere  1:13.75                 
                     
Topias Kupiainen  2004    220  35.41        1:14.42   
  Nokian Pyry  1:15.98                 
                     
Topi Salminen  2004    203  36.19        1:16.42   
  Nokian Pyry  1:17.70                 
                     
Tuukka Rekola  2003    195  35.73        1:17.43   
  Porin Pyrintö  1:16.59                 
                     
 
Laji 9, T-10, 11, N 50 m RU, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Iiris Myllymäki  2008    177          50.97   
  TaTu Tampere  51.56                 
Oona Valtonen  2008    165          52.16   
  TaTu Tampere                   
Iida Pennanen  2008    144          54.52   
  TaTu Tampere  53.76                 
Selma Ala-Karvia  2008    132          56.15   
  Uinti Tampere  54.72                 
Minea Moisio  2009    127          56.94   
  TaTu Tampere  57.84                 
Venla Rajala  2008    100          1:01.68   
  TaTu Tampere  58.95                 
 
Laji 9, T-10, 11, N 50 m RU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elsa Joseph  2007    196          49.25   
  TaTu Tampere  48.44                 
Katri Kulovuori  2007    174          51.22   
  Uinti Tampere  52.38                 
Joanna Kivelä  2007    145          54.48   
  Uinti Tampere  1:06.97                 
Fanni Auri  2007    133          55.99   
  Uinti Tampere  54.35                 
Emily Heikkilä  2007    97          1:02.25   
  Nokian Pyry  1:04.67                 
Peppi Ruppa  2007    94          1:02.91   
  TaTu Tampere  1:03.96                 
Jade Niemelä  2007    60          1:13.01   
  Kankaanpään Uimarit  1:08.73                 
 
Laji 9, T-10, 11, N 50 m RU, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Maiju Harju  2002    320          41.85   
  Uinti Tampere                   
Liisa Siikala  2003    292          43.14   
  Uinti Tampere  46.15                 
Olivia Levula  2006    224          47.15   
  Kankaanpään Uimarit  46.09                 
Olta Bajrami  2004    183          50.41   
  Uinti Tampere  48.84                 
Nella Pesonen  2006    167          51.97   
  Uinti Tampere                   
Riia Pietilä  2006              DSQ  50m 
  Uinti Tampere  53.36                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Sanni Tsokkinen  2006              DSQ  25m 
  Uinti Tampere  54.96                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Suela Bajrami  2005              DSQ   
  Uinti Tampere  49.85                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
Laji 10, P-11, 12, M 50 m RU, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Albert Laakkonen  2007    163          46.18   
  Uinti Tampere  46.02                 
Valtteri Pellinen  2007    114          52.04   
  Uinti Tampere  49.98                 
Mikael Uitto  2007    111          52.45   
  Uinti Tampere  57.27                 
Georg Aspholm  2008    109          52.70   
  Uinti Tampere  51.44                 
Sean Salli  2007    96          55.04   
  Uinti Tampere  53.16                 
Tero Soukka  2007    93          55.58   
  TaTu Tampere  55.73                 
Topias Tuomi  2007    86          57.18   
  Uinti Tampere  1:00.35                 
Joona Korpikoski  2007    84          57.63   
  Nokian Pyry                   
Thomas Failer  2007    80          58.59   
  Uinti Tampere  55.27                 
10  Miska Moisio  2007    71          1:00.95   
  TaTu Tampere  59.93                 
11  Niilo Lappalainen  2011    69          1:01.42   
  Nokian Pyry                   
Eetu Nissinen  2008              DSQ   
  TaTu Tampere  1:20.55                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 10, P-11, 12, M 50 m RU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eelis Juuti  2006    89          56.48   
  Uinti Tampere  57.81                 
Jasper Jakonen  2006              DSQ   
  Porin Pyrintö  1:07.77                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
Leo Lehtonen  2006              DSQ   
  TaTu Tampere  59.84                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 10, P-11, 12, M 50 m RU, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Daniel Laurila  1996    322          36.83   
  Lappeenrannan Uimarit  35.40                 
Markus Popov  2005    151          47.33   
  TaTu Tampere  46.37                 
Eetu Lassila  2003    136          49.10   
  Porin Pyrintö                   
Leevi Luoma  2005    126          50.35   
  Uinti Tampere  51.47                 
Antti Toivonen  2003    100          54.28   
  Uinti Tampere  52.17                 
Severi Muje  2005    91          56.04   
  Uinti Tampere  58.39                 
Oskari Solante  2005    70          1:01.04   
  TaTu Tampere  58.83                 
Luukas Kallio  2005    66          1:02.48   
  TaTu Tampere  56.72                 
 
Laji 11, T-11, 12, N 100 m RU, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nella Kortteinen  2007    251  47.96        1:38.82   
  Uinti Tampere  1:36.68                 
                     
Veera Malmelin  2007    218  48.96        1:43.60   
  Nokian Pyry  1:53.62                 
                     
Peppi Lehtinen  2007    211  49.60        1:44.67   
  Kankaanpään Uimarit  1:47.10                 
                     
Emmiina Eho  2007    204  51.52        1:45.87   
  Uinti Tampere  1:51.69                 
                     
Anni Frusti  2007    201  50.16        1:46.40   
  Nokian Pyry  1:45.88                 
                     
Elsa Joseph  2007    196  51.60        1:47.19   
  TaTu Tampere  1:48.71                 
                     
Katri Tervola  2007    163  55.18        1:54.08   
  Kankaanpään Uimarit  1:56.17                 
                     
Silvia Koskela  2007    151  56.90        1:56.97   
  Uinti Tampere  1:58.35                 
                     
Netta Halttunen  2007    98  1:05.19        2:14.85   
  Uinti Tampere                   
                     
10  Stella Laukkanen  2007    92  1:06.25        2:17.78   
  Uinti Tampere  2:23.27                 
                     
 
Laji 11, T-11, 12, N 100 m RU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Isla Leinonen  2006    325  42.69        1:30.63   
  Uinti Tampere  1:32.29                 
                     
Piia Lahtinen  2006    263  47.71        1:37.26   
  Uinti Tampere  1:43.84                 
                     
Lila Niskala  2006    253  46.49        1:38.56   
  Uinti Tampere  1:41.13                 
                     
Ippi Ranta  2006    253  46.57        1:38.59   
  Uinti Tampere  1:36.46                 
                     
Anna Selin  2006    240  48.47        1:40.27   
  Uinti Tampere  1:46.71                 
                     
Riikka Broman  2006    231  48.26        1:41.58   
  Nokian Pyry  1:41.80                 
                     
Pinja Pakkanen  2006    231  49.99        1:41.61   
  Kankaanpään Uimarit  1:40.50                 
                     
Olivia Levula  2006    220  51.58        1:43.18   
  Kankaanpään Uimarit  1:41.44                 
                     
Milana Virtanen  2006    218  49.52        1:43.60   
  Uinti Tampere  1:45.09                 
                     
10  Nea Elomaa  2006    211  49.26        1:44.68   
  Uinti Tampere  1:49.47                 
                     
11  Elli Kenttälä  2006    184  52.31        1:49.51   
  Uinti Tampere  1:55.89                 
                     
12  Nelli Lehtonen  2006    182  51.78        1:49.85   
  Uinti Tampere  1:51.06                 
                     
13  Oona Turunen  2006    176  51.48        1:51.08   
  Kankaanpään Uimarit  1:46.25                 
                     
14  Lilli Järvenpää  2006    165  52.78        1:53.66   
  Harjavallan Uimaseura                   
                     
15  Milja Prepula  2006    162  55.70        1:54.35   
  Uinti Tampere  2:03.60                 
                     
Jenni Järvensivu  2006              DSQ  25m 
  Porin Pyrintö  2:19.59                 
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
Piitu Perkola  2006              DSQ  100m 
  TaTu Tampere  1:52.47                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 11, T-11, 12, N 100 m RU, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Moona Korpikoski  2005    427  39.79        1:22.81   
  Nokian Pyry  1:26.46                 
                     
Salla Rantala  2004    426  39.07        1:22.83   
  Nokian Pyry  1:21.75                 
                     
Nelli Lehmijoki  2005    413  38.88        1:23.68   
  Nokian Pyry  1:26.52                 
                     
Sivi Juvakka  2005    410  39.98        1:23.92   
  Nokian Pyry  1:27.36                 
                     
Minea Wiren  2003    398  40.96        1:24.76   
  Nokian Pyry  1:22.19                 
                     
Sanni Salmi  2003    373  40.62        1:26.56   
  Nokian Pyry  1:26.11                 
                     
Erica Tomperi  2004    368  40.78        1:26.95   
  Nokian Pyry  1:28.11                 
                     
Ronja Myllykallio  2003    349  41.68        1:28.51   
  Nokian Pyry  1:26.07                 
                     
Jenna Rajahalme  2002    314  43.31        1:31.74   
  Nokian Pyry  1:30.47                 
                     
10  Jenna Nousiainen  2005    294  44.46        1:33.70   
  Nokian Pyry  1:37.48                 
                     
11  Sanna Pajula  2003    286  44.03        1:34.56   
  Kankaanpään Uimarit  1:35.36                 
                     
12  Ronja Mustalahti  2004    286  44.57        1:34.59   
  Nokian Pyry  1:37.47                 
                     
13  Kaisu Leinonen  2005    251  47.26        1:38.78   
  Uinti Tampere  1:45.59                 
                     
14  Annika Uuttu  2004    220  48.52        1:43.29   
  Harjavallan Uimaseura                   
                     
15  Ronja Makkonen  2005    210  50.85        1:44.86   
  Uinti Tampere  1:46.46                 
                     
16  Saana Keskinen  2005    204  49.43        1:45.82   
  Uinti Tampere  1:49.02                 
                     
17  Venla Vuorivirta  2005    173  54.45        1:51.71   
  Uinti Tampere  1:57.84                 
                     
18  Aada Berg  2004    166  53.11        1:53.25   
  Porin Pyrintö  1:52.14                 
                     
19  Venny Korjonen  2005    146  57.75        1:58.35   
  Uinti Tampere  2:01.78                 
                     
 
Laji 12, P-12, 13, M 100 m RU, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Iiro Räty  2006    157  48.61        1:42.93   
  Nokian Pyry  1:49.13                 
                     
Ossi Vienamo  2006    142  51.54        1:46.50   
  Uinti Tampere  1:44.93                 
                     
Tobias Syrjä  2006    101  55.49        1:59.32   
  Uinti Tampere  1:57.68                 
                     
Rasmus Piiroinen  2006    90  58.21        2:04.08   
  Uinti Tampere  2:09.06                 
                     
Matias Mäkinen  2006              DSQ  25m 
  Uinti Tampere  1:56.48                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 12, P-12, 13, M 100 m RU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Akseli Liukkonen  2005    225  44.08        1:31.36   
  Uinti Tampere  1:33.34                 
                     
Daniel Kontula  2005    202  44.34        1:34.69   
  Uinti Tampere  1:33.65                 
                     
Oliver Aspholm  2005    198  45.48        1:35.36   
  Uinti Tampere  1:42.35                 
                     
Markus Popov  2005    161  47.70        1:42.09   
  TaTu Tampere  1:43.11                 
                     
Henrik Leinonen  2005    95  56.27        2:01.62   
  Uinti Tampere  1:58.59                 
                     
Eero Rautaporras  2005              DSQ   
  Nokian Pyry  1:18.93                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 12, P-12, 13, M 100 m RU, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jere Broman  2002    369  36.70        1:17.49   
  Nokian Pyry  1:16.66                 
                     
Daniel Laurila  1996    325  38.06        1:20.86   
  Lappeenrannan Uimarit  1:19.44                 
                     
Lenni Lehtonen  2004    294  40.59        1:23.58   
  Uinti Tampere  1:25.69                 
                     
Sakari Gummerus  2003    273  39.70        1:25.68   
  Uinti Tampere  1:29.13                 
                     
Valtteri Salmela  2003    234  42.26        1:30.17   
  Uinti Tampere  1:34.16                 
                     
Sebastian Rasimus  2004    222  43.00        1:31.76   
  Uinti Tampere  1:33.68                 
                     
Iliad Sioofy Khojine  2004    182  45.83        1:38.12   
  Uinti Tampere  1:37.12                 
                     
Topias Kupiainen  2004    172  46.58        1:39.94   
  Nokian Pyry                   
                     
Jaakko Karti  2004    170  46.92        1:40.23   
  Uinti Tampere  1:41.46                 
                     
10  Sauli Gummerus  2004    149  48.50        1:44.84   
  Uinti Tampere  1:54.46                 
                     
11  Aapo Koivuniemi  2004    130  52.11        1:49.69   
  Uinti Tampere  1:51.48                 
                     
Max Nikkari  2004              DSQ  50m 
  Uinti Tampere                   
  SW 7.3 Kyynärpäät vedenpinnan yläpuolella uidessa               
                     
 
Laji 13, T-10, 11, N 50 m SU, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Iida Pennanen  2008    139          49.48   
  TaTu Tampere  47.03                 
Oona Valtonen  2008    133          50.20   
  TaTu Tampere  51.47                 
Viiu Levola  2008    130          50.62   
  TaTu Tampere  51.78                 
Krista Pajula  2008    116          52.53   
  Kankaanpään Uimarit  51.11                 
Selma Ala-Karvia  2008    115          52.70   
  Uinti Tampere  52.55                 
Anni Lappalainen  2010    99          55.33   
  Nokian Pyry                   
Minea Moisio  2009    91          56.89   
  TaTu Tampere  51.75                 
Lotta Laine  2008    89          57.40   
  Nokian Pyry  53.13                 
Minttu Meskanen  2008    78          1:00.02   
  Nokian Pyry  1:02.87                 
Viola Heikkilä  2009              DSQ  25m 
  Nokian Pyry                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
 
Laji 13, T-10, 11, N 50 m SU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Katri Kulovuori  2007    195          44.26   
  Uinti Tampere  45.92                 
Fanni Auri  2007    127          50.94   
  Uinti Tampere  52.42                 
Emily Heikkilä  2007              DSQ  25m 
  Nokian Pyry  50.52                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Milja Juvonen  2007              DSQ   
  Nokian Pyry                   
  SW 6.6 Maaliintulo vatsallaan               
Peppi Ruppa  2007              DSQ  25m 
  TaTu Tampere  1:00.04                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
 
Laji 13, T-10, 11, N 50 m SU, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tessa Kirjonen  2003    299          38.38   
  Uinti Tampere                   
Maiju Harju  2002    280          39.21   
  Uinti Tampere  36.27                 
Ippi Ranta  2006    274          39.50   
  Uinti Tampere                   
Ilona Halima  2003    221          42.41   
  Uinti Tampere  40.50                 
Saga Peltolehto  2003    192          44.43   
  Nokian Pyry  44.59                 
Riia Pietilä  2006    128          50.88   
  Uinti Tampere  50.20                 
 
Laji 14, P-11, 12, M 50 m SU, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Niklas Tikkanen  2007    115          45.67   
  TaTu Tampere  46.04                 
Georg Aspholm  2008    110          46.37   
  Uinti Tampere  45.64                 
Eetu Vehmas  2007    103          47.31   
  Nokian Pyry  45.72                 
Konsta Horppu  2008    82          50.94   
  Nokian Pyry                   
Topias Tuomi  2007    71          53.65   
  Uinti Tampere  53.59                 
Miska Moisio  2007    70          53.69   
  TaTu Tampere  49.80                 
Eetu Nissinen  2008    65          55.12   
  TaTu Tampere  48.93                 
Tero Soukka  2007    60          56.57   
  TaTu Tampere  53.97                 
Iiro Juvakka  2007    59          56.90   
  Nokian Pyry  56.63                 
Mikael Uitto  2007              DSQ  25m 
  Uinti Tampere                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Thomas Failer  2007              DSQ   
  Uinti Tampere  54.04                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
 
Laji 14, P-11, 12, M 50 m SU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kalle Heinonen  2006    161          40.82   
  TaTu Tampere  39.78                 
Max Lausi  2006    114          45.81   
  Kankaanpään Uimarit  43.61                 
Vili Niemi  2006    94          48.72   
  TaTu Tampere  46.69                 
Leo Lehtonen  2006    73          52.99   
  TaTu Tampere  52.43                 
Ferdinand Backman  2006    68          54.24   
  TaTu Tampere  51.77                 
Jasper Jakonen  2006    54          58.48   
  Porin Pyrintö  53.70                 
 
Laji 14, P-11, 12, M 50 m SU, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Leevi Lehtonen  2003    278          34.04   
  Uinti Tampere  37.53                 
Aarne Eskelinen  2004    195          38.28   
  Uinti Tampere  42.79                 
Tuukka Rekola  2003    181          39.28   
  Porin Pyrintö                   
Santeri Gummerus  2003    177          39.54   
  Uinti Tampere  43.04                 
Topi Salminen  2004    174          39.77   
  Nokian Pyry  41.35                 
Antti Toivonen  2003    92          49.08   
  Uinti Tampere  49.43                 
Oskari Solante  2005    84          50.71   
  TaTu Tampere  48.27                 
Luukas Kallio  2005              DSQ  25m 
  TaTu Tampere  58.84                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
 
Laji 15, T-11, 12, N 100 m SU, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petra Soini  2007    193  46.31        1:35.17   
  Nokian Pyry  1:36.87                 
                     
Peppi Lehtinen  2007    172  46.43        1:38.94   
  Kankaanpään Uimarit  1:29.64                 
                     
Emma Tieaho  2008    160  48.24        1:41.29   
  Nokian Pyry                   
                     
Elsa Joseph  2007    153  50.16        1:42.72   
  TaTu Tampere  1:40.97                 
                     
Silvia Koskela  2007    151  50.39        1:43.24   
  Uinti Tampere  1:54.74                 
                     
Stella Laukkanen  2007    128  52.83        1:48.99   
  Uinti Tampere  1:50.23                 
                     
Ines Pälviranta  2007              DSQ  50m 
  Uinti Tampere  1:35.84                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Netta Halttunen  2007              DSQ  25m 
  Uinti Tampere  2:01.17                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 15, T-11, 12, N 100 m SU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Välimaa  2006    365  37.74        1:16.97   
  Uinti Tampere  1:19.16                 
                     
Isla Leinonen  2006    342  38.13        1:18.68   
  Uinti Tampere  1:16.66                 
                     
Piia Lahtinen  2006    266  41.29        1:25.53   
  Uinti Tampere  1:25.74                 
                     
Elvira Lydén  2006    263  40.83        1:25.88   
  Uinti Tampere  1:26.50                 
                     
Milana Virtanen  2006    247  42.30        1:27.66   
  Uinti Tampere  1:31.79                 
                     
Ella Parviainen  2006    202  45.11        1:33.75   
  Uinti Tampere  1:31.67                 
                     
Veera Rantala  2006    192  46.49        1:35.31   
  Uinti Tampere  1:37.83                 
                     
Peppi Peltotalo  2006    181  47.21        1:37.11   
  Uinti Tampere  1:36.07                 
                     
Milja Prepula  2006    180  46.99        1:37.44   
  Uinti Tampere  1:40.96                 
                     
10  Elli Kenttälä  2006    177  47.44        1:37.93   
  Uinti Tampere  1:41.55                 
                     
11  Nea Elomaa  2006    168  48.65        1:39.65   
  Uinti Tampere  1:56.29                 
                     
12  Viivi Kiiveri  2006    149  50.11        1:43.59   
  Uinti Tampere  1:40.60                 
                     
13  Nelli Lehtonen  2006    135  53.06        1:47.17   
  Uinti Tampere  1:55.17                 
                     
14  Anna Selin  2006    130  54.24        1:48.56   
  Uinti Tampere  1:50.77                 
                     
15  Jenni Järvensivu  2006    89  57.54        2:03.22   
  Porin Pyrintö  2:05.04                 
                     
Joanna Salonen  2006              DSQ   
  Uinti Tampere  1:30.42                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 15, T-11, 12, N 100 m SU, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ronja Myllykallio  2003    412  36.10        1:13.90   
  Nokian Pyry  1:11.89                 
                     
Sivi Juvakka  2005    386  36.71        1:15.52   
  Nokian Pyry  1:17.74                 
                     
Anni Koivula  2003    342  38.40        1:18.65   
  Nokian Pyry  1:17.74                 
                     
Sanni Salmi  2003    333  37.78        1:19.32   
  Nokian Pyry  1:17.69                 
                     
Jenna Nousiainen  2005    332  38.80        1:19.41   
  Nokian Pyry  1:20.07                 
                     
Nelli Lehmijoki  2005    328  38.48        1:19.73   
  Nokian Pyry  1:21.57                 
                     
Hilma Husari  2004    269  42.17        1:25.23   
  Nokian Pyry  1:30.62                 
                     
Soila Nevalainen  2005              DSQ  75m 
  Uinti Tampere  1:43.33                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 16, P-12, 13, M 100 m SU, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sami Schrader  2006    171  43.41        1:28.04   
  Uinti Tampere  1:30.07                 
                     
Pirkka Pyry Pyykkö  2006    171  43.01        1:28.10   
  Uinti Tampere  1:29.21                 
                     
Áron Zautasvili  2006    148  45.13        1:32.30   
  Uinti Tampere                   
                     
Väinö Pitkänen  2006    124  47.78        1:38.03   
  Uinti Tampere  1:40.22                 
                     
Rasmus Ruotoistenmäki  2006    113  48.99        1:41.14   
  Uinti Tampere  1:41.44                 
                     
Rasmus Piiroinen  2006    102  50.09        1:44.51   
  Uinti Tampere                   
                     
Max Lausi  2006              DSQ   
  Kankaanpään Uimarit  1:37.78                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 16, P-12, 13, M 100 m SU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ivan Chupakhin  2005    238  38.54        1:18.93   
  Uinti Tampere  1:19.06                 
                     
Akseli Liukkonen  2005    233  38.70        1:19.46   
  Uinti Tampere  1:21.18                 
                     
Oliver Aspholm  2005    207  40.53        1:22.62   
  Uinti Tampere  1:19.77                 
                     
Luukas Kallio  2005              DSQ   
  Uinti Tampere  1:46.67                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 16, P-12, 13, M 100 m SU, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Perttu Mikkola  2001    423  31.44        1:05.16   
  Nokian Pyry  1:04.86                 
                     
Oskar Tuominen  2004    279  37.26        1:14.82   
  Uinti Tampere  1:14.12                 
                     
Markus Nuoranne  2003    269  36.02        1:15.78   
  Nokian Pyry  1:17.80                 
                     
 
Laji 17, T-10, 11, N 50 m PU, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hippu Rauhala  2010    147          46.13   
  Nokian Pyry  48.45                 
Oona Valtonen  2008    96          53.10   
  TaTu Tampere  54.31                 
Venla Rajala  2008    84          55.55   
  TaTu Tampere  56.64                 
Viiu Levola  2008    83          55.87   
  TaTu Tampere  55.17                 
Iiris Myllymäki  2008    75          57.69   
  TaTu Tampere  52.20                 
 
Laji 17, T-10, 11, N 50 m PU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nella Kortteinen  2007    171          43.86   
  Uinti Tampere  39.22                 
Joanna Kivelä  2007    118          49.57   
  Uinti Tampere  53.20                 
Emmiina Eho  2007    117          49.76   
  Uinti Tampere  49.22                 
Veera Nurmikolu  2007    112          50.51   
  Uinti Tampere  47.92                 
 
Laji 17, T-10, 11, N 50 m PU, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tessa Kirjonen  2003    327          35.38   
  Uinti Tampere  34.46                 
Iida Jännes  2004    277          37.39   
  Uinti Tampere  37.87                 
Sanna Pajula  2003    258          38.25   
  Kankaanpään Uimarit  36.99                 
Sanni Tsokkinen  2006    164          44.54   
  Uinti Tampere  44.80                 
Aada Berg  2004    126          48.51   
  Porin Pyrintö  48.89                 
Nella Pesonen  2006    121          49.26   
  Uinti Tampere                   
 
Laji 18, P-11, 12, M 50 m PU, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Valtteri Pellinen  2007    141          41.87   
  Uinti Tampere  40.98                 
Niklas Tikkanen  2007    102          46.64   
  TaTu Tampere  43.40                 
Sean Salli  2007    97          47.31   
  Uinti Tampere  47.46                 
Joona Korpikoski  2007    78          51.00   
  Nokian Pyry  49.04                 
Albert Laakkonen  2007              DSQ  50m 
  Uinti Tampere  44.98                 
  SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus               
 
Laji 18, P-11, 12, M 50 m PU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Casper Kvist  2006    150          41.00   
  Nokian Pyry  44.25                 
Niklas Töyrylä  2006    146          41.32   
  Uinti Tampere  42.50                 
Matias Mäkinen  2006    135          42.44   
  Uinti Tampere  41.54                 
Áron Zautasvili  2006    131          42.90   
  Uinti Tampere                   
Tobias Syrjä  2006    79          50.74   
  Uinti Tampere  46.37                 
Veeti Heittokangas  2006    76          51.34   
  Uinti Tampere  47.93                 
Eelis Juuti  2006    60          55.56   
  Uinti Tampere  54.76                 
Luca Ruusila  2006              DSQ   
  Uinti Tampere  42.56                 
  SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus               
 
Laji 18, P-11, 12, M 50 m PU, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Leevi Lehtonen  2003    325          31.69   
  Uinti Tampere  31.09                 
Valtteri Salmela  2003    289          32.96   
  Uinti Tampere  32.04                 
Jaakko Virtanen  2003    234          35.35   
  Uinti Tampere  36.32                 
Topias Kupiainen  2004    207          36.81   
  Nokian Pyry  37.19                 
Sakari Gummerus  2003    192          37.76   
  Uinti Tampere  40.53                 
Tuukka Rekola  2003    156          40.49   
  Porin Pyrintö  41.02                 
Leevi Luoma  2005    97          47.39   
  Uinti Tampere  47.47                 
Severi Muje  2005    71          52.59   
  Uinti Tampere  53.51                 
 
Laji 19, T-11, 12, N 200 m SKU, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hanni Koski  2007    297  41.11  1:27.98  2:22.71    3:02.59   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  3:07.32                 
                     
Veera Malmelin  2007    245  44.48  1:33.23  2:31.04    3:14.72   
  Nokian Pyry  3:23.64                 
                     
Anni Frusti  2007    231  1:36.52  2:35.52  3:18.50    3:18.50   
  Nokian Pyry  3:15.33                 
                     
Ines Pälviranta  2007              DSQ   
  Uinti Tampere  3:22.10                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Viiu Levola  2008              DSQ   
  TaTu Tampere  3:56.48                 
  SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus               
                     
 
Laji 19, T-11, 12, N 200 m SKU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Riikka Broman  2006    224  48.48  1:42.19  2:37.78    3:20.50   
  Nokian Pyry  3:17.95                 
                     
Peppi Värikoski  2006    185  49.68  1:46.23  2:48.79    3:33.71   
  Nokian Pyry  3:44.07                 
                     
 
Laji 19, T-11, 12, N 200 m SKU, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Moona Korpikoski  2005    453  33.75  1:16.60  2:03.04    2:38.58   
  Nokian Pyry  2:38.04                 
                     
Salla Rantala  2004    438  36.03  1:17.90  2:03.55    2:40.42   
  Nokian Pyry  2:38.54                 
                     
Sivi Juvakka  2005    385  37.65  1:21.27  2:08.89    2:47.37   
  Nokian Pyry  2:48.17                 
                     
Anni Koivula  2003    369  35.82  1:21.30  2:12.64    2:49.81   
  Nokian Pyry  2:48.80                 
                     
Erica Tomperi  2004    358  37.81  1:23.73  2:12.94    2:51.47   
  Nokian Pyry  2:51.77                 
                     
Minea Wiren  2003    345  38.96  1:25.28  2:13.31    2:53.65   
  Nokian Pyry  2:50.18                 
                     
Ronja Mustalahti  2004    336  38.39  1:24.10  2:55.27    2:55.27   
  Nokian Pyry  3:07.82                 
                     
Jenna Rajahalme  2002    322  38.77  1:26.40  2:18.73    2:57.77   
  Nokian Pyry  3:02.70                 
                     
Liisa Siikala  2003    321  37.47  1:26.78  2:18.55    2:57.88   
  Uinti Tampere  2:59.53                 
                     
10  Kaisu Leinonen  2005    250  43.29  1:35.53  2:28.97    3:13.37   
  Uinti Tampere  3:17.25                 
                     
11  Saga Peltolehto  2003    241  45.79  1:36.26  2:33.28    3:15.80   
  Nokian Pyry  3:13.74                 
                     
12  Ronja Makkonen  2005    229  50.03  1:40.83  2:37.41    3:18.95   
  Uinti Tampere  3:23.77                 
                     
13  Saana Keskinen  2005    221  41.89  1:34.46  2:32.92    3:21.47   
  Uinti Tampere  3:29.41                 
                     
14  Venla Vuorivirta  2005    178  51.39  1:46.06  2:46.56    3:36.62   
  Uinti Tampere  3:35.76                 
                     
Ronja Haraholma  2005              DSQ  75m 
  Nokian Pyry  3:58.36                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Venny Korjonen  2005              DSQ  150m 
  Uinti Tampere                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 20, P-12, 13, M 200 m SKU, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Iiro Räty  2006    188  40.52  1:31.06  2:30.14    3:11.28   
  Nokian Pyry  3:26.54                 
                     
Anton Passoja  2006    165  48.19  1:38.65  2:38.43    3:19.51   
  Nokian Pyry  3:20.56                 
                     
Tero Soukka  2007    90  1:00.55  2:03.67  3:09.67    4:04.13   
  TaTu Tampere                   
                     
 
Laji 20, P-12, 13, M 200 m SKU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eero Rautaporras  2005    358  31.24  1:12.83  1:57.85    2:34.31   
  Nokian Pyry  2:32.87                 
                     
Kasper Kytö  2005    166  44.85  1:36.61  2:33.27    3:19.11   
  Nokian Pyry  3:30.67                 
                     
 
Laji 20, P-12, 13, M 200 m SKU, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Perttu Mikkola  2001    431  29.64  1:05.54  1:50.91    2:25.07   
  Nokian Pyry  2:24.96                 
                     
Jere Broman  2002    407  33.35  1:13.43  1:53.64    2:27.92   
  Nokian Pyry  2:23.91                 
                     
Oskar Tuominen  2004    274  38.23  1:20.59  2:11.91    2:48.59   
  Uinti Tampere  2:48.32                 
                     
Markus Nuoranne  2003    255  37.76  1:21.45  2:15.27    2:52.88   
  Nokian Pyry  2:54.61                 
                     
Sebastian Rasimus  2004    225  40.13  1:27.19  2:20.53    3:00.03   
  Uinti Tampere                   
                     
Santeri Gummerus  2003    221  35.89  1:23.98  2:20.44    3:01.18   
  Uinti Tampere  2:59.55                 
                     
Max Nikkari  2004    214  39.55  1:26.74  2:23.30    3:03.08   
  Uinti Tampere  3:12.06                 
                     
Aarne Eskelinen  2004    213  37.83  1:25.82  2:23.00    3:03.30   
  Uinti Tampere  3:01.81                 
                     
Jaakko Karti  2004    188  45.26  1:37.61  2:29.84    3:11.26   
  Uinti Tampere  3:22.37                 
                     
10  Topi Salminen  2004    165  45.18  1:33.94  2:39.54    3:19.82   
  Nokian Pyry  3:25.96                 
                     
11  Aapo Koivuniemi  2004    143  52.02  1:45.69  2:44.28    3:29.32   
  Uinti Tampere  3:26.93                 
                     
12  Iliad Sioofy Khojine  2004    142  47.35  1:42.28  2:39.67    3:29.76   
  Uinti Tampere  3:44.68                 
                     
13  Sauli Gummerus  2004    127  53.26  1:48.37  2:48.04    3:37.56   
  Uinti Tampere                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  17 helmikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  15:39