Tulokset Täydellinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Lappeenrannan Talviuinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  27 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Lappeenranta    Tulostusaika  20:02   
  Järjestäjä  Lappeenrannan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 tammikuu 2018         
 
 
Laji 1, 50m SF (Räpylät) T-12, N, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Päivä-Kaisla Seppänen  2006      26.67        26.67   
  Lappeenrannan Uimarit  12.36                 
                     
Nelli Hytti  2005      29.94        29.94   
  Lappeenrannan Uimarit  14.75                 
                     
Anna Lempinen  2003              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit  26.70                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 3, 200m VU T-14, N, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tanja Ruohoniemi  1995    590  31.03  1:04.77  1:38.54    2:12.03   
  Lappeenrannan Uimarit  2:06.82                 
                     
Ida Mäki-Hokkonen  2004    516  32.54  1:08.48  1:43.90    2:18.08   
  Lappeenrannan Uimarit  2:17.05                 
                     
Siiri Pitkänen  2003    461  32.70  1:09.53  1:46.95    2:23.40   
  Lappeenrannan Uimarit  2:24.98                 
                     
Silja Kinnunen  2003    451  33.28  1:10.08  1:47.39    2:24.36   
  Lappeenrannan Uimarit  2:26.77                 
                     
Vilma Tikka  2003    403  33.89  1:12.14  1:51.27    2:29.88   
  Lappeenrannan Uimarit  2:34.17                 
                     
Ida Kauppinen  2005    398  34.25  1:12.84  1:52.15    2:30.50   
  Lappeenrannan Uimarit  2:36.95                 
                     
Lilja Pulkkinen  2004    358  35.02  1:14.02  1:55.75    2:35.88   
  Kouvolan Uimarit  2:38.50                 
                     
Sofia Golubeva  2004    331  37.18  1:18.70  2:00.57    2:40.06   
  Uinti Imatra  2:39.27                 
                     
Laura Kaksonen  2004    328  36.63  1:17.34  1:59.95    2:40.61   
  Voikkaan Viesti  2:38.48                 
                     
10  Imke Höfling  1970    306  37.98  1:20.28  2:03.39    2:44.26   
  Joensuun Uimaseura  2:39.67                 
                     
11  Kerttu Hirvonen  2002    306  37.89  1:20.03  2:03.18    2:44.34   
  Voikkaan Viesti  2:45.76                 
                     
12  Minja Fihlman  2005    293  37.03  1:19.84  2:04.11    2:46.73   
  Kouvolan Uimarit  2:53.89                 
                     
13  Oona Kokko  2003    279  37.06  1:20.61  2:06.49    2:49.51   
  Uinti Imatra                   
                     
14  Aada Ahonen  2005    237  39.79  1:25.42  2:13.32    2:58.87   
  Kouvolan Uimarit  3:03.56                 
                     
15  Meeri Kurttila  2006    196  39.81  1:28.75  2:19.15    3:10.43   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
16  Krette Mullamaa  2007    189  43.66  1:32.73  2:25.00    3:12.70   
  Lappeenrannan Uimarit  3:20.04                 
                     
17  Venla Kantanen  2006    180  41.02  1:31.43  2:25.74    3:16.07   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
18  Aino Sarvilahti  2008    174  43.61  1:35.05  2:27.81    3:18.12   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
19  Matilda Suikkanen  2006    132  48.40  1:44.45  2:41.30    3:37.06   
  Haminan Uimaseura                   
                     
 
Laji 4, 200m VU P-15, M, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ossi Kleimola  2001    543  27.97  58.70  1:30.10    2:01.75   
  Kouvolan Uimarit  2:05.18                 
                     
Risto Martikainen  2003    516  30.12  1:01.48  1:32.21    2:03.89   
  Kouvolan Uimarit  2:06.17                 
                     
Manu Ursin  2002    481  28.94  1:01.52  1:34.15    2:06.80   
  Kouvolan Uimarit  2:13.58                 
                     
Niko Matela  2003    475  29.67  1:01.73  1:34.53    2:07.34   
  Lappeenrannan Uimarit  2:09.30                 
                     
Aleksi Kauppinen  2003    395  31.02  1:05.81  1:41.18    2:15.39   
  Lappeenrannan Uimarit  2:22.20                 
                     
Antti Issakainen  2001    381  31.17  1:05.36  1:41.33    2:17.01   
  Uinti Imatra  2:20.71                 
                     
Topi Immonen  2003    346  31.95  1:07.83  1:44.95    2:21.41   
  Lappeenrannan Uimarit  2:36.01                 
                     
Konsta Kukkonen  2006    238  35.44  1:17.52  2:00.14    2:40.34   
  Kouvolan Uimarit  2:38.20                 
                     
Anton Sarvilahti  2005    206  37.81  1:21.42  2:07.01    2:48.05   
  Lappeenrannan Uimarit  2:56.93                 
                     
10  Nooa Valtonen  2008    109  46.87  1:39.59  2:34.22    3:27.66   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
11  Juho Hoikkala  2005    104  41.62  1:30.55  2:20.09    3:30.76   
  Haminan Uimaseura                   
                     
12  Emil Gaft  2006    91  46.52  1:42.39  2:43.38    3:40.88   
  Lappeenrannan Uimarit  3:49.07                 
                     
13  Tatu Kallunki  2007    72  49.93  1:48.94  2:54.47    3:58.82   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
 
Laji 5, 50m RU T-10, T-12,T-14, N, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Iida Heikkinen  2004    538          35.21   
  Uinti Imatra  35.66                 
Millariina Bruce  2001    492          36.26   
  Uimaseura Aquila  36.05                 
Tanja Ruohoniemi  1995    472          36.76   
  Lappeenrannan Uimarit  35.47                 
Liisa Lassila  2003    451          37.33   
  Kouvolan Uimarit  36.98                 
Hilla Kuuva  2003    446          37.47   
  Lappeenrannan Uimarit  37.04                 
Jonna Tuononen  1997    437          37.74   
  Lappeenrannan Uimarit  37.04                 
Sanni Knuutila  1997    426          38.05   
  Lappeenrannan Uimarit  36.59                 
Anni Konnu  2004    422          38.16   
  Uinti Imatra  39.62                 
Matilda Lonka  2003    422          38.18   
  Kouvolan Uimarit  39.25                 
10  Noora Peltoniemi  2003    408          38.61   
  Lappeenrannan Uimarit  40.18                 
11  Viljaana Myllärinen  2004    391          39.15   
  Uinti Imatra  38.74                 
12  Iaroslava Likitina  2007    347          40.74   
  Pdv Sport School  40.50                 
13  Vilma Puisto  2003    347          40.75   
  Uinti Imatra  42.33                 
14  Ida Kauppinen  2005    335          41.21   
  Lappeenrannan Uimarit  42.01                 
15  Aino-Olivia Arola  2002    327          41.53   
  Uimaseura Aquila  41.01                 
16  Nea Salo  2001    316          42.01   
  Lappeenrannan Uimarit  42.14                 
17  Aino Jäkärä  2005    291          43.17   
  Lappeenrannan Uimarit  42.68                 
18  Ekaterina Galay  2003    288          43.33   
  Lappeenrannan Uimarit  43.12                 
19  Jenni Konnu  2006    271          44.24   
  Uinti Imatra  46.89                 
20  Kiira Tulkki  2003    259          44.93   
  Haminan Uimaseura  46.75                 
21  Aino Ruottinen  2007    254          45.17   
  Lappeenrannan Uimarit  46.97                 
22  Päivä-Kaisla Seppänen  2006    251          45.35   
  Lappeenrannan Uimarit  46.52                 
23  Anni Mäki-Hokkonen  2007    249          45.47   
  Lappeenrannan Uimarit  44.32                 
24  Aino Ruotsalainen  2007    243          45.84   
  Lappeenrannan Uimarit  45.85                 
25  Ronja Terävä  2005    237          46.23   
  Lappeenrannan Uimarit  46.07                 
26  Veera Westerlund  2006    237          46.27   
  Uimaseura Aquila  48.92                 
27  Ella Kakkinen  2005    233          46.49   
  Brahean Uimarit - Lieksa  47.71                 
28  Emmi Salo  2007    210          48.13   
  Lappeenrannan Uimarit  47.89                 
29  Meeri Kurttila  2006    203          48.70   
  Mikkelin Uimaseura  51.85                 
30  Iisa-Erika Auranen  2007    198          49.08   
  Uimaseura Aquila  49.32                 
30  Nella Turunen  2005    198          49.08   
  Mikkelin Uimaseura  51.48                 
32  Mari Tuovinen  2003    197          49.18   
  Brahean Uimarit - Lieksa  47.67                 
33  Ella Hynönen  2008    192          49.57   
  Lappeenrannan Uimarit  48.68                 
34  Siiri Kuparinen  2005    191          49.69   
  Haminan Uimaseura                   
35  Saga Koho  2005    176          51.09   
  Uimaseura Aquila  49.72                 
36  Eea Huhtanen  2004    175          51.19   
  Uinti Imatra  51.64                 
37  Venla Kantanen  2006    172          51.42   
  Mikkelin Uimaseura  51.81                 
38  Iida Nuotio  2001    167          51.94   
  Uinti Imatra  52.32                 
39  Helmi Viherkoski  2005    167          51.99   
  Kouvolan Uimarit  55.93                 
40  Juulia Turunen  2006    153          53.47   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  54.56                 
41  Aino Moilanen  2007    129          56.61   
  Kouvolan Uimarit  1:00.51                 
42  Saaga Lehmus  2007    117          58.54   
  Lappeenrannan Uimarit  1:02.71                 
43  Miina-Anniina Härkänen  2008    115          58.88   
  Lappeenrannan Uimarit  1:01.56                 
44  Iita Pitkänen  2006    102          1:01.23   
  Mikkelin Uimaseura                   
45  Vilma Korkalainen  2009    100          1:01.70   
  Voikkaan Viesti  1:03.92                 
46  Isla Puranen  2008    74          1:08.13   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Siiri Pynnönen  2006              DSQ   
  Mikkelin Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 6, 50m RU P-11, P-13, P-15,M, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuomas Ikonen  1996    540          31.00   
  Lappeenrannan Uimarit  30.71                 
Danila Likitin  2003    473          32.39   
  Spb Sport School  33.00                 
Leo Kuusela  1999    471          32.45   
  Uimaseura Aquila  33.97                 
Antti Oinonen  2003    442          33.14   
  Uinti Imatra  33.36                 
Benjamin Kangas  2002    419          33.72   
  Haminan Uimaseura  35.35                 
Atte Alila  2001    403          34.18   
  Uimaseura Aquila  35.29                 
Niko Matela  2003    384          34.71   
  Lappeenrannan Uimarit  34.58                 
Lauri Tolvanen  2003    369          35.18   
  Haminan Uimaseura  36.20                 
Topi Immonen  2003    367          35.25   
  Lappeenrannan Uimarit  36.98                 
10  Taneli Härkönen  1997    328          36.58   
  Lappeenrannan Uimarit  35.25                 
11  Daniel Laurila  1996    325          36.72   
  Lappeenrannan Uimarit  35.40                 
12  Tatu Saareks  2003    322          36.81   
  Lappeenrannan Uimarit  37.13                 
13  Aleksi Kauppinen  2003    296          37.87   
  Lappeenrannan Uimarit  38.92                 
14  Aaro Laitinen  2003    249          40.12   
  Lappeenrannan Uimarit  42.71                 
15  Nooa Matela  2005    247          40.22   
  Lappeenrannan Uimarit  40.54                 
16  Leevi Kukkonen  2005    241          40.53   
  Kouvolan Uimarit  40.07                 
17  Jaakko Lehvonen  2002    231          41.14   
  Pieksän Kuutit  48.72                 
18  Leevi Hautaniemi  2003    230          41.16   
  Lappeenrannan Uimarit  42.01                 
19  Akseli Kuparinen  2004    183          44.45   
  Lappeenrannan Uimarit  44.99                 
20  Antti Korhonen  2004    177          44.95   
  Pieksän Kuutit  47.12                 
21  Perttu Ylä-Sahra  1994    167          45.77   
  Kampuksen Plaani  42.63                 
22  Petteri Veikkolainen  2004    156          46.89   
  Lappeenrannan Uimarit  45.32                 
23  Daniel Pessi  2004    142          48.34   
  Lappeenrannan Uimarit  48.98                 
24  Juuso Heikkola  2006    135          49.11   
  Uimaseura Aquila  50.63                 
25  Johannes Kauppinen  2005    135          49.15   
  Haminan Uimaseura  54.22                 
26  Akseli Kellman  2007    133          49.44   
  Mikkelin Uimaseura  48.24                 
27  Toni Muurman  2005    131          49.60   
  Haminan Uimaseura  50.99                 
28  Topi Rissanen  2008    128          50.02   
  Pieksän Kuutit  52.70                 
29  Anttoni Sikiö  2004    119          51.26   
  Lappeenrannan Uimarit  50.72                 
30  Rasmus Karjalainen  2007    119          51.33   
  Lappeenrannan Uimarit  48.65                 
31  Veikko Seppänen  2007    118          51.35   
  Lappeenrannan Uimarit  50.53                 
32  Jooa Fihlman  2007    117          51.52   
  Kouvolan Uimarit  54.47                 
33  Tuomas Heikkilä  2008    109          52.84   
  Uimaseura Aquila  53.90                 
34  Kendro Bobkov  2006    103          53.80   
  Uimaseura Aquila  53.67                 
35  Sauli Jokiniemi  2005    101          54.14   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  57.46                 
36  Onni Scharin  2007    101          54.20   
  Lappeenrannan Uimarit  55.39                 
37  Eemil Turtiainen  2006    98          54.63   
  Voikkaan Viesti  56.86                 
38  Miska Korkalainen  2006    96          54.98   
  Voikkaan Viesti  56.28                 
39  Matvey Lyashenko  2007    84          57.46   
  Lappeenrannan Uimarit  1:00.68                 
40  Joel Turtiainen  2006    61          1:04.02   
  Voikkaan Viesti  1:05.61                 
41  Aaro Jäkärä  2007    38          1:14.59   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Julius Lekander  2006              DNS   
  Kouvolan Uimarit  51.65                 
Leo Lana  2006              DNS   
  Lappeenrannan Uimarit  53.20                 
Aukusti Ketonen  2007              DSQ   
  Mikkelin Uimaseura                   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
Elmo Taipale  2005              DSQ   
  Uimaseura Aquila  54.11                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
Laji 7, 50m RU N Masters, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sanna Soininen  1973    348          40.70   
  Brahean Uimarit - Lieksa  40.93                 
Reetta Pyykkö  1986    309          42.33   
  Brahean Uimarit - Lieksa  42.66                 
Maria Heikkinen  1983    251          45.40   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
Imke Höfling  1970    223          47.19   
  Joensuun Uimaseura  42.86                 
Aija Matela  1977    217          47.61   
  Lappeenrannan Uimarit  45.52                 
Liisa Tirkkonen  1963    207          48.38   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  45.15                 
Pihla Linnainmaa  1972    205          48.54   
  Someron Esa                   
Tatiana Gordina  1967    168          51.86   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  51.03                 
 
Laji 8, 50m RU M Masters, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juha Iivonen  1959    351          35.78   
  Lappeenrannan Uimarit  34.55                 
Marko Ruusu  1975    337          36.27   
  Haminan Uimaseura                   
Asko Kiiveri  1966    299          37.73   
  Lappeenrannan Uimarit  35.81                 
Antti Väyrynen  1991    236          40.83   
  Brahean Uimarit - Lieksa  38.43                 
 
Laji 9, 100m VU T-14, N, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tytti Härkönen  2001    542  30.30        1:02.44   
  Lappeenrannan Uimarit  1:01.44                 
                     
Cassis Tingley  2001    531  29.99        1:02.85   
  Lappeenrannan Uimarit  1:03.77                 
                     
Sini Tiussa  2003    525  29.64        1:03.10   
  Uinti Imatra  1:04.18                 
                     
Ida Mäki-Hokkonen  2004    502  30.23        1:04.04   
  Lappeenrannan Uimarit  1:04.37                 
                     
Liisa Lassila  2003    494  30.57        1:04.36   
  Kouvolan Uimarit  1:06.42                 
                     
Noora Laitala  2003    475  30.23        1:05.21   
  Kouvolan Uimarit  1:06.13                 
                     
Silja Kinnunen  2003    420  32.20        1:07.93   
  Lappeenrannan Uimarit  1:06.81                 
                     
Saga Koho  2005    301  35.96        1:15.92   
  Uimaseura Aquila  1:17.49                 
                     
Ella Kakkinen  2005    277  37.25        1:18.04   
  Brahean Uimarit - Lieksa  1:27.95                 
                     
10  Jenni Konnu  2006    275  37.15        1:18.26   
  Uinti Imatra  1:20.70                 
                     
11  Venny Heimala  2003    251  38.21        1:20.64   
  Uinti Imatra  1:23.43                 
                     
12  Sanni Nuotio  2006    236  38.53        1:22.35   
  Uinti Imatra  1:22.19                 
                     
13  Eea Huhtanen  2004    234  38.47        1:22.54   
  Uinti Imatra  1:25.92                 
                     
14  Aino-Elina Kitinoja  2006    230  38.41        1:23.03   
  Lappeenrannan Uimarit  1:33.89                 
                     
15  Erin Ovaska  2006    214  40.63        1:25.05   
  Lappeenrannan Uimarit  1:27.54                 
                     
16  Helmi Viherkoski  2005    210  40.17        1:25.59   
  Kouvolan Uimarit  1:29.97                 
                     
17  Juulia Turunen  2006    204  41.60        1:26.38   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  1:27.04                 
                     
18  Iisa-Erika Auranen  2007    199  40.41        1:27.08   
  Uimaseura Aquila  1:28.00                 
                     
19  Vilma Saarelainen  2006    195  40.86        1:27.79   
  Mikkelin Uimaseura  1:29.25                 
                     
20  Siiri Pynnönen  2006    192  42.45        1:28.21   
  Mikkelin Uimaseura  1:35.82                 
                     
21  Siiri Kuparinen  2005    187  41.13        1:28.93   
  Haminan Uimaseura                   
                     
22  Ada Puranen  2006    183  40.74        1:29.53   
  Lappeenrannan Uimarit  1:32.02                 
                     
23  Nella Turunen  2005    183  41.45        1:29.54   
  Mikkelin Uimaseura  1:30.66                 
                     
24  Viivi Ikonen  2006    174  41.60        1:31.06   
  Mikkelin Uimaseura  1:38.49                 
                     
25  Iita Pitkänen  2006    112  47.78        1:45.46   
  Mikkelin Uimaseura  1:46.91                 
                     
 
Laji 10, 100m VU P-15, M, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuomas Ikonen  1996    570  26.01        54.18   
  Lappeenrannan Uimarit  53.60                 
                     
Danila Likitin  2003    484  26.92        57.21   
  Spb Sport School  58.00                 
                     
Benjamin Kangas  2002    446  27.81        58.81   
  Haminan Uimaseura  59.55                 
                     
Aapo Keltanen  2001    418  27.48        1:00.09   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  59.26                 
                     
Niko Matela  2003    412  28.67        1:00.39   
  Lappeenrannan Uimarit  1:01.00                 
                     
Janne Korhonen  2003    397  28.50        1:01.13   
  Kouvolan Uimarit  1:00.88                 
                     
Joonatan Lekander  2002    396  29.04        1:01.18   
  Kouvolan Uimarit  1:05.76                 
                     
Arto Tanttu  2001    334  29.15        1:04.71   
  Uinti Imatra  1:02.48                 
                     
Jaakko Lehvonen  2002    306  31.75        1:06.67   
  Pieksän Kuutit  1:07.63                 
                     
10  Onni Laitinen  2001    305  30.24        1:06.71   
  Lappeenrannan Uimarit  1:10.48                 
                     
11  Vladislav Shavyrin  2005    235  33.81        1:12.78   
  Uimaseura Aquila  1:12.18                 
                     
12  Perttu Ylä-Sahra  1994    215  36.51        1:14.99   
  Kampuksen Plaani  1:12.10                 
                     
13  Roope Eronen  2004    199  36.66        1:16.94   
  Pieksän Kuutit  1:17.34                 
                     
14  Luka Valtonen  2006    198  36.34        1:17.00   
  Lappeenrannan Uimarit  1:15.95                 
                     
15  Anton Sarvilahti  2005    196  37.01        1:17.29   
  Lappeenrannan Uimarit  1:19.34                 
                     
16  Miska Korkalainen  2006    193  38.19        1:17.65   
  Voikkaan Viesti  1:19.70                 
                     
17  Jeremias Arveli  2004    164  39.02        1:22.01   
  Kouvolan Uimarit  1:26.17                 
                     
18  Sauli Jokiniemi  2005    151  40.67        1:24.28   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  1:33.65                 
                     
19  Elmo Taipale  2005    144  40.73        1:25.67   
  Uimaseura Aquila  1:25.51                 
                     
20  Antti Korhonen  2004    140  41.40        1:26.51   
  Pieksän Kuutit  1:43.59                 
                     
21  Kendro Bobkov  2006    136  42.16        1:27.19   
  Uimaseura Aquila  1:27.09                 
                     
22  Aukusti Ketonen  2007    124  41.03        1:29.96   
  Mikkelin Uimaseura  1:31.90                 
                     
23  Eemeli Sipari  2006    114  41.60        1:32.51   
  Uimaseura Aquila  1:29.53                 
                     
24  Akseli Kellman  2007    113  43.65        1:32.89   
  Mikkelin Uimaseura  1:42.49                 
                     
25  Nikita Efimov  2006    82  46.63        1:43.22   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
                     
Juuso Heikkola  2006              DSQ   
  Uimaseura Aquila  1:23.55                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 11, 100m SU T-12, T-14, N, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Millariina Bruce  2001    504  33.27        1:09.12   
  Uimaseura Aquila  1:09.76                 
                     
Tanja Ruohoniemi  1995    463  34.88        1:11.13   
  Lappeenrannan Uimarit  1:09.61                 
                     
Emma Issakainen  2002    430  34.53        1:12.90   
  Uinti Imatra  1:12.88                 
                     
Noora Peltoniemi  2003    413  34.05        1:13.89   
  Lappeenrannan Uimarit  1:17.15                 
                     
Siiri Pitkänen  2003    379  36.71        1:16.03   
  Lappeenrannan Uimarit  1:16.65                 
                     
Aino-Olivia Arola  2002    365  37.10        1:16.94   
  Uimaseura Aquila  1:18.66                 
                     
Ida Kauppinen  2005    364  37.47        1:17.04   
  Lappeenrannan Uimarit  1:17.61                 
                     
Hilla Kuuva  2003    361  37.34        1:17.23   
  Lappeenrannan Uimarit  1:18.28                 
                     
Noora Koukkari  2004    333  37.96        1:19.39   
  Kouvolan Uimarit  1:21.53                 
                     
10  Vilma Tikka  2003    324  38.69        1:20.04   
  Lappeenrannan Uimarit  1:24.62                 
                     
11  Anna Lempinen  2003    289  38.46        1:23.23   
  Lappeenrannan Uimarit  1:24.90                 
                     
12  Emmi Salo  2007    266  42.26        1:25.48   
  Lappeenrannan Uimarit  1:29.33                 
                     
13  Anni Mäki-Hokkonen  2007    252  41.85        1:27.08   
  Lappeenrannan Uimarit  1:29.70                 
                     
14  Laura Kaksonen  2004    247  42.96        1:27.64   
  Voikkaan Viesti                   
                     
15  Anniina Kurvinen  2006    237  42.95        1:28.82   
  Lappeenrannan Uimarit  1:31.62                 
                     
16  Veera Westerlund  2006    229  43.61        1:29.94   
  Uimaseura Aquila  1:52.35                 
                     
17  Mari Tuovinen  2003    225  43.23        1:30.42   
  Brahean Uimarit - Lieksa  1:29.22                 
                     
18  Aino Ruotsalainen  2007    225  43.00        1:30.46   
  Lappeenrannan Uimarit  1:31.43                 
                     
19  Ella Kakkinen  2005    223  43.99        1:30.70   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
                     
20  Milla Kostamo  2004    222  44.12        1:30.76   
  Uinti Imatra  1:34.11                 
                     
21  Aino Jäkärä  2005    211  43.85        1:32.30   
  Lappeenrannan Uimarit  1:28.42                 
                     
22  Aino Ruottinen  2007    211  45.65        1:32.41   
  Lappeenrannan Uimarit  1:34.04                 
                     
23  Ekaterina Galay  2003    204  45.21        1:33.47   
  Lappeenrannan Uimarit  1:36.53                 
                     
24  Kiira Tulkki  2003    198  45.59        1:34.30   
  Haminan Uimaseura  1:38.58                 
                     
25  Oona Kokko  2003    197  44.70        1:34.50   
  Uinti Imatra  1:30.21                 
                     
26  Nelli Hytti  2005    192  45.73        1:35.37   
  Lappeenrannan Uimarit  1:36.83                 
                     
27  Sofia Chadromtseva  2006    176  47.00        1:38.10   
  Uimaseura Aquila  1:36.96                 
                     
28  Erin Ovaska  2006    176  48.27        1:38.16   
  Lappeenrannan Uimarit  1:41.93                 
                     
29  Saga Koho  2005    168  47.70        1:39.67   
  Uimaseura Aquila  1:37.16                 
                     
30  Eea Huhtanen  2004    158  47.77        1:41.66   
  Uinti Imatra                   
                     
31  Saaga Lehmus  2007    134  51.49        1:47.36   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Nella Turunen  2005              DSQ   
  Mikkelin Uimaseura                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 12, 100m SU P-13, P-15, M, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Leo Kuusela  1999    518  29.37        1:00.89   
  Uimaseura Aquila  1:00.80                 
                     
Danila Likitin  2003    474  30.50        1:02.72   
  Spb Sport School  1:00.00                 
                     
Ossi Kleimola  2001    469  30.72        1:02.92   
  Kouvolan Uimarit  1:05.34                 
                     
Risto Martikainen  2003    418  32.01        1:05.42   
  Kouvolan Uimarit  1:05.37                 
                     
Lauri Tolvanen  2003    408  31.56        1:05.95   
  Haminan Uimaseura  1:07.85                 
                     
Aleksi Kauppinen  2003    328  33.92        1:10.89   
  Lappeenrannan Uimarit  1:11.51                 
                     
Topi Immonen  2003    304  35.33        1:12.68   
  Lappeenrannan Uimarit  1:14.07                 
                     
Tatu Saareks  2003    292  35.30        1:13.67   
  Lappeenrannan Uimarit  1:14.27                 
                     
Leevi Hautaniemi  2003    259  36.63        1:16.67   
  Lappeenrannan Uimarit  1:17.02                 
                     
10  Leevi Kukkonen  2005    246  37.12        1:18.02   
  Kouvolan Uimarit  1:19.49                 
                     
11  Jaakko Lehvonen  2002    237  39.28        1:19.01   
  Pieksän Kuutit                   
                     
12  Vladislav Shavyrin  2005    186  40.64        1:25.60   
  Uimaseura Aquila  1:30.27                 
                     
13  Miro Järvinen  2005    184  41.68        1:25.99   
  Kouvolan Uimarit  1:30.89                 
                     
14  Luka Valtonen  2006    171  42.18        1:28.02   
  Lappeenrannan Uimarit  1:26.16                 
                     
15  Aaro Laitinen  2003    157  43.13        1:30.64   
  Lappeenrannan Uimarit  1:30.03                 
                     
16  Roope Eronen  2004    153  44.24        1:31.40   
  Pieksän Kuutit  1:28.82                 
                     
17  Petteri Veikkolainen  2004    115  50.13        1:40.49   
  Lappeenrannan Uimarit  1:38.84                 
                     
18  Veikko Seppänen  2007    113  49.00        1:41.15   
  Lappeenrannan Uimarit  1:45.31                 
                     
19  Anttoni Sikiö  2004    72  55.01        1:57.26   
  Lappeenrannan Uimarit  1:55.64                 
                     
Rasmus Karjalainen  2007              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  SW 10.5 Kävely / ponnistaminen altaan pohjassa               
                     
 
Laji 13, 50m VU T-10, T-12, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Ruotsalainen  2007    309          34.36   
  Lappeenrannan Uimarit  34.67                 
Aino-Elina Kitinoja  2006    285          35.30   
  Lappeenrannan Uimarit  38.03                 
Ella Hynönen  2008    276          35.68   
  Lappeenrannan Uimarit  35.98                 
Meeri Kurttila  2006    269          36.00   
  Mikkelin Uimaseura  36.01                 
Sanni Nuotio  2006    248          36.96   
  Uinti Imatra  36.21                 
Veera Westerlund  2006    246          37.08   
  Uimaseura Aquila  39.07                 
Päivä-Kaisla Seppänen  2006    245          37.10   
  Lappeenrannan Uimarit  38.56                 
Viivi Ikonen  2006    224          38.26   
  Mikkelin Uimaseura  45.67                 
Vilma Saarelainen  2006    223          38.28   
  Mikkelin Uimaseura  37.96                 
10  Krette Mullamaa  2007    222          38.33   
  Lappeenrannan Uimarit  38.27                 
11  Venla Kantanen  2006    218          38.59   
  Mikkelin Uimaseura  38.77                 
12  Juulia Turunen  2006    213          38.89   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  37.90                 
13  Sofia Chadromtseva  2006    209          39.12   
  Uimaseura Aquila  38.85                 
14  Aino Sarvilahti  2008    192          40.24   
  Lappeenrannan Uimarit  41.36                 
15  Siiri Pynnönen  2006    192          40.25   
  Mikkelin Uimaseura  41.83                 
16  Noora Salo  2007    190          40.40   
  Kouvolan Uimarit  41.35                 
17  Miina-Anniina Härkänen  2008    166          42.25   
  Lappeenrannan Uimarit  42.34                 
18  Vanessa Niemi  2006    166          42.27   
  Lappeenrannan Uimarit  40.95                 
19  Enne Rautio  2007    144          44.30   
  Lappeenrannan Uimarit  44.31                 
20  Vilma Korkalainen  2009    141          44.65   
  Voikkaan Viesti  48.61                 
21  Iita Pitkänen  2006    138          44.90   
  Mikkelin Uimaseura  43.24                 
22  Matilda Suikkanen  2006    138          44.92   
  Haminan Uimaseura                   
23  Aada Lohi  2006    126          46.29   
  Lappeenrannan Uimarit  47.78                 
24  Aino Moilanen  2007    114          47.85   
  Kouvolan Uimarit                   
25  Sara Uski  2009    111          48.30   
  Lappeenrannan Uimarit  57.30                 
26  Isla Puranen  2008    85          52.83   
  Lappeenrannan Uimarit  53.93                 
 
Laji 14, 50m VU P-11, P-13, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Leevi Kukkonen  2005    275          31.13   
  Kouvolan Uimarit  31.32                 
Nooa Matela  2005    269          31.36   
  Lappeenrannan Uimarit  32.12                 
Toni Muurman  2005    201          34.56   
  Haminan Uimaseura  34.66                 
Johannes Kauppinen  2005    187          35.39   
  Haminan Uimaseura  35.60                 
Miska Korkalainen  2006    186          35.44   
  Voikkaan Viesti  35.05                 
Topi Rissanen  2008    168          36.70   
  Pieksän Kuutit  39.93                 
Juho Hoikkala  2005    158          37.43   
  Haminan Uimaseura                   
Tuomas Heikkilä  2008    150          38.07   
  Uimaseura Aquila  38.96                 
Sauli Jokiniemi  2005    147          38.33   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  36.90                 
10  Matvey Lyashenko  2007    147          38.38   
  Lappeenrannan Uimarit  39.34                 
11  Eemil Turtiainen  2006    138          39.19   
  Voikkaan Viesti  40.10                 
12  Jooa Fihlman  2007    115          41.63   
  Kouvolan Uimarit  40.99                 
13  Joel Turtiainen  2006    113          41.85   
  Voikkaan Viesti  43.06                 
14  Nooa Valtonen  2008    109          42.40   
  Lappeenrannan Uimarit  42.94                 
15  Emil Gaft  2006    106          42.71   
  Lappeenrannan Uimarit  44.22                 
16  Max Viro  2005    106          42.72   
  Lappeenrannan Uimarit  43.96                 
17  Onni Scharin  2007    91          44.98   
  Lappeenrannan Uimarit  46.32                 
18  Eetu Pakarinen  2006    91          45.02   
  Lappeenrannan Uimarit  53.69                 
19  Nikita Efimov  2006    84          46.12   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  45.74                 
20  Tatu Kallunki  2007    65          50.34   
  Lappeenrannan Uimarit  48.69                 
21  Konsta Pykäläinen  2007    63          50.82   
  Lappeenrannan Uimarit                   
22  Aaro Jäkärä  2007    50          54.70   
  Lappeenrannan Uimarit  57.18                 
Julius Lekander  2006              DNS   
  Kouvolan Uimarit  39.27                 
Leo Lana  2006              DNS   
  Lappeenrannan Uimarit  41.00                 
Mikko Kauranen  2007              DNS   
  Lappeenrannan Uimarit  53.42                 
 
Laji 15, 50m VU N Masters, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sanna Soininen  1973    428          30.83   
  Brahean Uimarit - Lieksa  30.76                 
Reetta Pyykkö  1986    362          32.59   
  Brahean Uimarit - Lieksa  33.13                 
Maria Heikkinen  1983    356          32.78   
  Brahean Uimarit - Lieksa  33.67                 
Aija Matela  1977    304          34.56   
  Lappeenrannan Uimarit  33.30                 
Imke Höfling  1970    260          36.39   
  Joensuun Uimaseura  33.85                 
Pihla Linnainmaa  1972    244          37.16   
  Someron Esa                   
Liisa Tirkkonen  1963    224          38.22   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  35.30                 
 
Laji 16, 50m VU M Masters, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juha Iivonen  1959    400          27.48   
  Lappeenrannan Uimarit  26.61                 
Marko Ruusu  1975    373          28.14   
  Haminan Uimaseura                   
Antti Väyrynen  1991    310          29.93   
  Brahean Uimarit - Lieksa  29.99                 
Mika Matela  1975    248          32.24   
  Lappeenrannan Uimarit  31.57                 
 
Laji 17, 200m SKU T-12, T-14, N, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tanja Ruohoniemi  1995    538  30.65  1:10.84  1:54.38    2:29.76   
  Lappeenrannan Uimarit  2:27.85                 
                     
Tytti Härkönen  2001    469  34.29  1:14.13  2:01.57    2:36.81   
  Lappeenrannan Uimarit  2:39.33                 
                     
Hilla Kuuva  2003    467  34.32  1:16.39  2:02.58    2:37.03   
  Lappeenrannan Uimarit  2:40.50                 
                     
Siiri Pitkänen  2003    393  37.63  1:19.63  2:08.27    2:46.28   
  Lappeenrannan Uimarit  2:44.61                 
                     
Matilda Lonka  2003    379  36.36  1:19.92  2:08.58    2:48.25   
  Kouvolan Uimarit  2:53.56                 
                     
Noora Laitala  2003    372  35.40  1:18.21  2:09.01    2:49.42   
  Kouvolan Uimarit  2:46.33                 
                     
Noora Koukkari  2004    358  37.06  1:20.85  2:11.04    2:51.59   
  Kouvolan Uimarit  2:52.74                 
                     
Ida Kauppinen  2005    349  38.32  1:21.22  2:13.01    2:53.08   
  Lappeenrannan Uimarit  2:48.38                 
                     
Silja Kinnunen  2003    340  38.19  1:23.37  2:17.06    2:54.54   
  Lappeenrannan Uimarit  2:49.33                 
                     
10  Senni Toikka  2003    316  38.97  1:23.42  2:18.31    2:58.85   
  Kouvolan Uimarit  2:56.57                 
                     
11  Anniina Kurvinen  2006    300  40.16  1:30.17  2:21.81    3:01.84   
  Lappeenrannan Uimarit  3:06.61                 
                     
12  Anni Mäki-Hokkonen  2007    289  41.05  1:28.59  2:21.67    3:04.30   
  Lappeenrannan Uimarit  3:05.56                 
                     
13  Emmi Salo  2007    273  40.71  1:29.25  2:26.85    3:07.69   
  Lappeenrannan Uimarit  3:16.16                 
                     
14  Ronja Terävä  2005    241  40.21  1:34.04  2:28.93    3:15.62   
  Lappeenrannan Uimarit  3:10.64                 
                     
15  Erin Ovaska  2006    189  47.66  1:42.64  2:43.72    3:32.31   
  Lappeenrannan Uimarit  3:28.73                 
                     
Aino Ruottinen  2007              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit  3:32.20                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 18, 200m SKU P-13, P-15, M, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Niko Matela  2003    445  32.09  1:10.02  1:51.70    2:23.53   
  Lappeenrannan Uimarit  2:20.82                 
                     
Risto Martikainen  2003    443  32.34  1:08.90  1:52.41    2:23.71   
  Kouvolan Uimarit  2:24.05                 
                     
Janne Korhonen  2003    351  34.87  1:15.90  1:59.83    2:35.29   
  Kouvolan Uimarit  2:32.06                 
                     
Topi Immonen  2003    344  35.64  1:16.77  1:59.61    2:36.32   
  Lappeenrannan Uimarit  2:35.88                 
                     
Antti Oinonen  2003    336  33.19  1:19.05  2:01.12    2:37.68   
  Uinti Imatra                   
                     
Aleksi Kauppinen  2003    332  36.24  1:16.53  2:02.79    2:38.26   
  Lappeenrannan Uimarit  2:39.98                 
                     
Arto Tanttu  2001    321  33.14  1:16.32  2:03.96    2:40.02   
  Uinti Imatra  2:42.37                 
                     
Konsta Kukkonen  2006    238  38.42  1:25.04  2:17.15    2:56.88   
  Kouvolan Uimarit  2:56.85                 
                     
Nooa Matela  2005    236  39.16  1:25.51  2:17.56    2:57.33   
  Lappeenrannan Uimarit  2:51.84                 
                     
10  Luka Valtonen  2006    186  41.88  1:28.47  2:28.08    3:11.89   
  Lappeenrannan Uimarit  3:17.99                 
                     
11  Miro Järvinen  2005    179  48.85  1:36.57  2:32.12    3:14.44   
  Kouvolan Uimarit  3:26.41                 
                     
12  Akseli Kuparinen  2004    163  43.16  1:38.66  2:38.36    3:20.66   
  Lappeenrannan Uimarit  3:48.01                 
                     
13  Anton Sarvilahti  2005    138  49.23  1:43.84  2:46.24    3:32.00   
  Lappeenrannan Uimarit  3:30.47                 
                     
14  Daniel Pessi  2004    125  57.08  1:53.15  2:51.06    3:38.91   
  Lappeenrannan Uimarit  3:32.66                 
                     
 
Laji 19, 50m SU T-10, T-12, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Iaroslava Likitina  2007    403          34.73   
  Pdv Sport School  35.00                 
Jenni Konnu  2006    267          39.83   
  Uinti Imatra  40.30                 
Aino Ruotsalainen  2007    232          41.74   
  Lappeenrannan Uimarit  41.45                 
Ella Hynönen  2008    203          43.67   
  Lappeenrannan Uimarit  43.90                 
Miina-Anniina Härkänen  2008    158          47.42   
  Lappeenrannan Uimarit  49.95                 
Viivi Ikonen  2006    158          47.47   
  Mikkelin Uimaseura  53.90                 
Krette Mullamaa  2007    155          47.77   
  Lappeenrannan Uimarit  46.80                 
Ada Puranen  2006    152          48.09   
  Lappeenrannan Uimarit  49.64                 
Vilma Saarelainen  2006    149          48.38   
  Mikkelin Uimaseura  47.35                 
10  Saaga Lehmus  2007    146          48.65   
  Lappeenrannan Uimarit  49.87                 
11  Noora Salo  2007    144          48.90   
  Kouvolan Uimarit  47.65                 
12  Vanessa Niemi  2006    142          49.18   
  Lappeenrannan Uimarit  50.36                 
13  Aino Sarvilahti  2008    110          53.47   
  Lappeenrannan Uimarit  51.76                 
14  Sara Uski  2009    93          56.55   
  Lappeenrannan Uimarit  56.29                 
 
Laji 20, 50m SU P-11, P-13, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Toni Muurman  2005    148          41.95   
  Haminan Uimaseura  42.84                 
Johannes Kauppinen  2005    123          44.58   
  Haminan Uimaseura  44.81                 
Veikko Seppänen  2007    121          44.90   
  Lappeenrannan Uimarit  46.40                 
Matvey Lyashenko  2007    118          45.19   
  Lappeenrannan Uimarit  46.13                 
Elmo Taipale  2005    112          46.00   
  Uimaseura Aquila  46.82                 
Juuso Heikkola  2006    108          46.57   
  Uimaseura Aquila  44.72                 
Rasmus Karjalainen  2007    106          46.94   
  Lappeenrannan Uimarit  47.54                 
Sauli Jokiniemi  2005    102          47.50   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
Miska Korkalainen  2006    102          47.53   
  Voikkaan Viesti  45.71                 
10  Aukusti Ketonen  2007    98          48.07   
  Mikkelin Uimaseura  48.17                 
11  Akseli Kellman  2007    97          48.21   
  Mikkelin Uimaseura  50.45                 
12  Nooa Valtonen  2008    91          49.26   
  Lappeenrannan Uimarit  52.20                 
13  Eemeli Sipari  2006    78          51.98   
  Uimaseura Aquila  54.00                 
14  Joel Turtiainen  2006    72          53.21   
  Voikkaan Viesti  56.29                 
15  Nikita Efimov  2006    61          56.17   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
16  Emil Gaft  2006    59          56.79   
  Lappeenrannan Uimarit                   
17  Tatu Kallunki  2007    59          56.80   
  Lappeenrannan Uimarit  54.10                 
18  Aaro Jäkärä  2007    27          1:13.81   
  Lappeenrannan Uimarit  1:09.81                 
Eemil Turtiainen  2006              DSQ   
  Voikkaan Viesti  50.39                 
Kendro Bobkov  2006              DSQ   
  Uimaseura Aquila  48.84                 
 
Laji 21, 100m Bifins T-12, N, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Päivä-Kaisla Seppänen  2006      30.40  1:04.37      1:04.37   
  Lappeenrannan Uimarit  12.36                 
                     
Minja Fihlman  2005      32.58  1:06.57      1:06.57   
  Kouvolan Uimarit  30.07                 
                     
Aada Ahonen  2005      32.49  1:07.30      1:07.30   
  Kouvolan Uimarit  31.79                 
                     
Nelli Hytti  2005      33.16  1:07.43      1:07.43   
  Lappeenrannan Uimarit  14.75                 
                     
Anna Lempinen  2003              DNS   
  Lappeenrannan Uimarit  26.70                 
                     
 
Laji 23, 50m PU N Masters, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sanna Soininen  1973    315          35.82   
  Brahean Uimarit - Lieksa  36.11                 
Reetta Pyykkö  1986    312          35.93   
  Brahean Uimarit - Lieksa  36.14                 
Aija Matela  1977    179          43.18   
  Lappeenrannan Uimarit  41.55                 
Tatiana Gordina  1967    96          53.15   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
 
Laji 24, 50m PU M Masters, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juha Iivonen  1959    360          30.62   
  Lappeenrannan Uimarit  29.06                 
Marko Ruusu  1975    349          30.94   
  Haminan Uimaseura                   
Antti Väyrynen  1991    242          34.95   
  Brahean Uimarit - Lieksa  34.09                 
Mika Matela  1975    182          38.40   
  Lappeenrannan Uimarit  39.30                 
 
Laji 25, 100m PU T.12, T-14, N, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tanja Ruohoniemi  1995    608  30.40        1:04.43   
  Lappeenrannan Uimarit  1:01.73                 
                     
Cassis Tingley  2001    416  33.26        1:13.14   
  Lappeenrannan Uimarit  1:14.39                 
                     
Ida Mäki-Hokkonen  2004    394  34.40        1:14.49   
  Lappeenrannan Uimarit  1:14.46                 
                     
Liisa Lassila  2003    355  35.74        1:17.09   
  Kouvolan Uimarit  1:26.08                 
                     
Millariina Bruce  2001    354  33.82        1:17.15   
  Uimaseura Aquila  1:17.11                 
                     
Ida Kauppinen  2005    314  36.72        1:20.29   
  Lappeenrannan Uimarit  1:25.55                 
                     
Kerttu Hirvonen  2002    283  37.85        1:23.17   
  Voikkaan Viesti  1:26.12                 
                     
Silja Kinnunen  2003    279  38.76        1:23.56   
  Lappeenrannan Uimarit  1:17.62                 
                     
Paula Autio  1996    276  36.80        1:23.81   
  Lappeenrannan Uimarit  1:16.21                 
                     
10  Veera Westerlund  2006    186  44.76        1:35.58   
  Uimaseura Aquila  1:40.22                 
                     
11  Lilja Pulkkinen  2004    176  43.41        1:37.35   
  Kouvolan Uimarit  1:36.69                 
                     
12  Sofia Chadromtseva  2006    165  45.64        1:39.49   
  Uimaseura Aquila  1:44.68                 
                     
13  Senni Toikka  2003    165  41.39        1:39.50   
  Kouvolan Uimarit  1:47.49                 
                     
14  Erin Ovaska  2006    154  49.31        1:41.77   
  Lappeenrannan Uimarit  1:42.27                 
                     
15  Minja Fihlman  2005    148  46.02        1:43.07   
  Kouvolan Uimarit  1:36.38                 
                     
16  Ada Puranen  2006    136  48.95        1:46.14   
  Lappeenrannan Uimarit  1:44.52                 
                     
Juulia Turunen  2006              DSQ   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  1:52.76                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 26, 100m PU P-13, P-15, M, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Atte Alila  2001    516  27.58        59.94   
  Uimaseura Aquila  1:00.02                 
                     
Benjamin Kangas  2002    387  30.34        1:05.93   
  Haminan Uimaseura  1:04.86                 
                     
Manu Ursin  2002    358  30.96        1:07.69   
  Kouvolan Uimarit  1:08.97                 
                     
Lauri Tolvanen  2003    321  32.48        1:10.18   
  Haminan Uimaseura  1:11.63                 
                     
Tatu Saareks  2003    312  32.77        1:10.83   
  Lappeenrannan Uimarit  1:10.71                 
                     
Joonatan Lekander  2002    304  33.19        1:11.50   
  Kouvolan Uimarit  1:22.93                 
                     
Taneli Härkönen  1997    288  33.27        1:12.77   
  Lappeenrannan Uimarit  1:11.76                 
                     
Arto Tanttu  2001    255  33.94        1:15.81   
  Uinti Imatra  1:11.21                 
                     
Aleksi Kauppinen  2003    250  35.34        1:16.23   
  Lappeenrannan Uimarit  1:20.26                 
                     
10  Topi Immonen  2003    231  34.91        1:18.32   
  Lappeenrannan Uimarit  1:19.04                 
                     
11  Perttu Ylä-Sahra  1994    207  37.38        1:21.25   
  Kampuksen Plaani                   
                     
12  Jeremias Arveli  2004    84  48.97        1:49.61   
  Kouvolan Uimarit  1:36.38                 
                     
Niko Matela  2003              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit  1:06.87                 
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
 
Laji 27, 200m RU N, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Iida Heikkinen  2004    534  36.90  1:19.04  2:02.49    2:45.81   
  Uinti Imatra  2:58.81                 
                     
Ida Mäki-Hokkonen  2004    424  40.22  1:25.86  2:12.59    2:59.08   
  Lappeenrannan Uimarit  3:10.08                 
                     
Anni Konnu  2004    393  39.30  1:25.90  2:15.08    3:03.66   
  Uinti Imatra  3:09.27                 
                     
Siiri Pitkänen  2003    364  42.96  1:31.54  2:20.19    3:08.46   
  Lappeenrannan Uimarit  3:19.71                 
                     
Matilda Lonka  2003    344  43.60  1:32.61  2:22.74    3:11.99   
  Kouvolan Uimarit  3:08.42                 
                     
Laura Kaksonen  2004    319  44.26  1:34.27  2:26.10    3:16.86   
  Voikkaan Viesti  3:19.63                 
                     
Anni Mäki-Hokkonen  2007    300  47.63  1:38.93  2:30.67    3:20.86   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Anniina Kurvinen  2006    288  46.53  1:40.10  2:33.00    3:23.76   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Kiira Tulkki  2003    266  46.50  1:39.48  2:34.60    3:29.22   
  Haminan Uimaseura  3:40.20                 
                     
10  Aino-Elina Kitinoja  2006    221  49.83  1:47.01  2:45.10    3:42.38   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
11  Aada Ahonen  2005    218  50.32  1:48.46  2:47.30    3:43.59   
  Kouvolan Uimarit  4:11.62                 
                     
 
Laji 28, 200m RU M, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Leo Kuusela  1999    473  34.50  1:12.91  1:53.31    2:34.56   
  Uimaseura Aquila                   
                     
Nooa Matela  2005    194  45.06  1:39.82  2:34.59    3:27.95   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Daniel Pessi  2004    139  53.60  1:52.92  2:53.69    3:51.98   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Anttoni Sikiö  2004    129  53.11  1:53.58  2:56.43    3:58.20   
  Lappeenrannan Uimarit  4:07.75                 
                     
Onni Laitinen  2001              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit  3:43.24                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 29, 4X50m VUV N, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ui Naiset A1  2002    559          1:54.37   
  Uinti Imatra  1:58.56                 
  Emma Issakainen  2002      29.56        29.56   
  Iida Heikkinen  2004      28.69        58.25   
  Anni Konnu  2004      28.70        1:26.95   
  Sini Tiussa  2003      27.42        1:54.37   
                     
Lru Naiset  1997    549          1:55.07   
  Lappeenrannan Uimarit  1:54.01                 
  Tytti Härkönen  2001      28.97        28.97   
  Cassis Tingley  2001      28.46        57.43   
  Jonna Tuononen  1997      29.36        1:26.79   
  Peppi Pajari  1997      28.28        1:55.07   
                     
Kou Naiset [2002] 2  2002    463          2:01.81   
  Kouvolan Uimarit  1:59.43                 
  Noora Laitala  2003      29.86        29.86   
  Senni Toikka  2003      31.22        1:01.08   
  Matilda Lonka  2003      31.27        1:32.35   
  Liisa Lassila  2003      29.46        2:01.81   
                     
Kou Naiset [2002] 1  2002    307          2:19.55   
  Kouvolan Uimarit  2:04.24                 
  Noora Koukkari  2004      33.02        33.02   
  Minja Fihlman  2005      35.59        1:08.61   
  Aada Ahonen  2005      37.49        1:46.10   
  Lilja Pulkkinen  2004      33.45        2:19.55   
                     
Ui Naiset Ii  2003    267          2:26.31   
  Uinti Imatra  2:28.54                 
  Venny Heimala  2003      36.75        36.75   
  Milla Kostamo  2004      36.00        1:12.75   
  Sanni Nuotio  2006      38.99        1:51.74   
  Jenni Konnu  2006      34.57        2:26.31   
                     
Lru Rollo 2 Kolmosjoukkue  2005    231          2:33.51   
  Lappeenrannan Uimarit  2:37.68                 
  Saaga Lehmus  2007      40.56        40.56   
  Nelli Hytti  2005      38.30        1:18.86   
  Vanessa Niemi  2006      41.37        2:00.23   
  Emmi Salo  2007      33.28        2:33.51   
                     
Lru Rollo 2 Kakkosjoukkue  2006    215          2:37.30   
  Lappeenrannan Uimarit  2:38.53                 
  Ada Puranen  2006      39.69        39.69   
  Aino-Elina Kitinoja  2006      37.89        1:17.58   
  Aino Sarvilahti  2008      40.94        1:58.52   
  Krette Mullamaa  2007      38.78        2:37.30   
                     
Ui Naiset I  2003              DSQ   
  Uinti Imatra  2:08.85                 
  Oona Kokko  2003      31.39        31.39   
  Viljaana Myllärinen  2004      30.07        1:01.46   
  Sofia Golubeva  2004      32.38        1:33.84   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
 
Laji 30, 4X50m VUV M, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kou Miehet 1  2001    466          1:46.48   
  Kouvolan Uimarit  1:46.22                 
  Manu Ursin  2002      26.37        26.37   
  Risto Martikainen  2003      26.24        52.61   
  Ossi Kleimola  2001      25.63        1:18.24   
  Joonatan Lekander  2002      28.24        1:46.48   
                     
Lru Pojat 1  2001    358          1:56.26   
  Lappeenrannan Uimarit  1:56.90                 
  Topi Immonen  2003      30.59        30.59   
  Niko Matela  2003      28.18        58.77   
  Aleksi Kauppinen  2003      29.16        1:27.93   
  Tatu Saareks  2003      28.33        1:56.26   
                     
Lru Masters  1970    304          2:02.77   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  Kai-Asser Skog  1966      31.15        31.15   
  Asko Kiiveri  1966      30.55        1:01.70   
  Juha Iivonen  1959      27.70        1:29.40   
  Sakari Vento  1951      33.37        2:02.77   
                     
Kou Miehet 2  2003    282          2:05.95   
  Kouvolan Uimarit  2:12.80                 
  Janne Korhonen  2003      28.27        28.27   
  Konsta Kukkonen  2006      32.92        1:01.19   
  Miro Järvinen  2005      33.68        1:34.87   
  Leevi Kukkonen  2005      31.08        2:05.95   
                     
Lru Rollo 2 Kakkosjoukkue M  2004    121          2:46.85   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  Rasmus Karjalainen  2007      39.56        39.56   
  Emil Gaft  2006      45.02        1:24.58   
  Anttoni Sikiö  2004      43.49        2:08.07   
  Matvey Lyashenko  2007      38.78        2:46.85   
                     
Lru Rollo 2 Kolmosjoukkue M  2004    119          2:47.89   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  Veikko Seppänen  2007      37.79        37.79   
  Tatu Kallunki  2007      49.92        1:27.71   
  Nooa Valtonen  2008      42.75        2:10.46   
  Daniel Pessi  2004      37.43        2:47.89   
                     
 
Laji 31, 1500m VU N, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Hilla Kuuva  2003    559  1:10.15  2:23.34  3:37.97  4:52.94  18:36.29   
  Lappeenrannan Uimarit  19:43.00      6:08.26  7:23.32  8:38.27  9:53.28     
          11:08.08  12:22.89  13:37.61  14:52.57     
          16:07.86  17:22.67         
                     
Viljaana Myllärinen  2004    463  1:14.44  2:36.70  3:57.59  5:18.42  19:48.54   
  Uinti Imatra        6:39.36  7:59.47  9:19.40  10:39.70     
          11:59.27  13:18.97  14:39.07  15:58.87     
          17:17.41  18:35.76         
                     
Vilma Tikka  2003    442  1:15.19  2:35.49  3:56.57  5:16.95  20:07.35   
  Lappeenrannan Uimarit  21:38.92      6:38.08  7:59.09  9:20.92  10:42.15     
          12:04.07  13:25.60  14:45.94  16:08.09     
          17:28.78  18:49.15         
                     
Vilma Puisto  2003    408  1:22.01  2:49.79  4:17.38  5:42.30  20:39.30   
  Uinti Imatra        7:08.86  8:34.38  9:59.77  11:25.30     
          12:50.49  14:17.11  15:43.76  17:10.01     
          18:35.11  19:59.90         
                     
Noora Peltoniemi  2003    397  1:13.54  2:34.50  3:56.98  5:20.34  20:51.15   
  Lappeenrannan Uimarit        6:44.98  8:11.09  9:36.99  11:02.60     
          12:27.73  13:53.28  15:18.12  16:42.01     
          18:08.61  19:32.50         
                     
Ida Kauppinen  2005    384  1:18.52  2:41.56  4:05.35  5:30.30  21:04.79   
  Lappeenrannan Uimarit  24:40.03      6:55.76  8:21.09  9:47.49  11:14.33     
          12:40.40  14:06.06  15:31.19  16:56.95     
          18:22.96  19:46.26         
                     
Ekaterina Galay  2003    332  1:19.67  2:47.26  4:16.29  5:42.19  22:06.93   
  Lappeenrannan Uimarit        7:11.95  8:41.35  10:12.62  11:44.26     
          13:13.91  14:44.45  16:15.69  17:46.81     
          19:13.58  20:42.42         
                     
Imke Höfling  1970    265  1:27.23  3:03.15  4:39.99  6:17.35  23:50.26   
  Joensuun Uimaseura  22:37.16      7:53.96  9:30.96  11:07.53  12:43.07     
          14:19.29  15:55.27  17:31.22  19:07.60     
          20:43.70  22:18.85         
                     
Emma-Mikaela Arola  2004    248  1:29.65  3:11.24  4:51.17  6:29.45  24:22.52   
  Uimaseura Aquila        8:08.99  9:47.68  11:26.87  13:03.85     
          14:41.25  16:19.18  17:58.28  19:36.21     
          21:12.45  22:50.53         
                     
10  Aino Jäkärä  2005    218  1:31.46  3:10.23  4:51.39  6:34.00  25:27.06   
  Lappeenrannan Uimarit        8:17.36  9:59.49  11:42.47  13:25.26     
          15:08.83  16:52.42  18:34.97  20:18.44     
          22:02.11  23:44.61         
                     
11  Karita Hokka-Purhonen  1984    203  1:27.05    4:57.68    26:03.87   
  Uinti Imatra        9:23.95  11:09.13  12:55.28  14:41.59     
          16:28.11  18:14.14  20:00.25  21:46.57     
          23:33.84  25:16.01         
                     
Anna Lempinen  2003              DNS   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
                     
                     
Ronja Terävä  2005              DNS   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
                     
                     
 
Laji 32, 1500m VU M, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Niko Matela  2003    509  1:08.23  2:19.40  3:30.30  4:41.69  17:42.13   
  Lappeenrannan Uimarit  17:42.46      5:52.80  7:04.38  8:15.97  9:27.49     
          10:38.91  11:49.86  13:01.10  14:12.64     
          15:23.45  16:33.38         
                     
Aleksi Kauppinen  2003    450  1:11.56  2:27.63  3:43.56  4:57.99  18:26.57   
  Lappeenrannan Uimarit        6:13.24  7:28.29  8:42.41  9:56.45     
          11:10.33  12:24.42  13:37.19  14:49.94     
          16:02.75  17:15.73         
                     
Aapo Keltanen  2001    395  1:07.53  2:21.36  3:37.19  4:54.47  19:15.36   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit        6:12.84  7:31.22  8:50.07  10:08.90     
          11:27.77  12:46.15  14:04.71  15:23.41     
          16:41.95  18:00.05         
                     
Antti Issakainen  2001    377  1:10.87  2:27.58  3:44.94  5:03.76  19:33.51   
  Uinti Imatra  20:21.96      6:21.46  7:40.56  8:59.69  10:18.21     
          11:38.88  12:59.51  14:20.54  15:40.97     
          17:00.86  18:18.02         
                     
Leevi Hautaniemi  2003    253  1:18.59  2:46.62  4:14.69  5:43.86  22:20.56   
  Lappeenrannan Uimarit        7:13.88  8:43.70  10:14.28  11:45.14     
          13:16.81  14:48.22  16:19.37  17:50.48     
          19:22.58  20:53.90         
                     
Aaro Laitinen  2003    198  1:26.60  3:02.77  4:42.42  6:22.34  24:14.35   
  Lappeenrannan Uimarit        8:02.31  9:41.45  11:20.18  12:58.99     
          14:36.40  16:14.55  17:50.96  19:27.29     
          21:03.54  22:40.34         
                     
Petteri Veikkolainen  2004    187  1:27.51  3:05.25  4:43.47  6:23.14  24:40.77   
  Lappeenrannan Uimarit        8:52.12  10:31.57  12:11.35  13:50.31     
          15:31.12  17:12.15  18:52.93  20:32.70     
          22:13.24  23:54.02         
                     
Akseli Kuparinen  2004    183  1:24.20  3:00.09  4:39.51  6:20.70  24:52.24   
  Lappeenrannan Uimarit        8:03.91  9:46.95  11:31.85  13:12.78     
          14:55.86  16:39.04  18:21.10  19:59.63     
          21:40.90  23:19.74         
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  27 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit  Tulostusaika  20:02