Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kuopion Kevätuinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  19 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kuopio    Tulostusaika  16:56   
  Järjestäjä  Kuopion Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  19 toukokuu 2018         
 
 
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Oona Pölönen  2009    161          43.59   
  Joensuun Uimaseura  45.41                 
Linda Hämäläinen  2010    114          48.83   
  Uimaseura Helsinki  48.31                 
Pihla Tähkäpää  2010    95          51.88   
  Joensuun Uimaseura  59.91                 
 
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Esra Ergüner  2007    367          33.13   
  Joensuun Uimaseura  33.10                 
Vilma Vatanen  2007    359          33.37   
  Joensuun Uimaseura  34.07                 
Emilia Istomina  2007    290          35.85   
  Kuopion Uimaseura  36.31                 
 
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Maria Korkalainen  2005    501          29.86   
  Joensuun Uimaseura  29.71                 
Aino Ollikainen  2005    432          31.39   
  Keuruun Toverit  32.02                 
Tiia Mielonen  2006    372          32.97   
  Nivalan Saukot  32.71                 
 
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veera Venäläinen  1995    646          27.45   
  Joensuun Uimaseura  27.18                 
Emmi Saarela  2001    576          28.52   
  Järvenpään Uintiklubi  27.94                 
Miia Hurskainen  1992    547          29.01   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.99                 
 
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Topi Rissanen  2008    190          36.36   
  Pieksän Kuutit  35.99                 
Saku Reijonen  2008    148          39.53   
  Joensuun Uimaseura  41.29                 
Miro Knuutila  2008    144          39.84   
  Vieskan Uimarit  41.22                 
 
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kaapo Laaja  2006    242          33.53   
  Keuruun Toverit  33.44                 
Tuukka Orre  2007    208          35.26   
  Kajaanin Uimaseura  35.06                 
Oskari Hakkarainen  2007    170          37.68   
  Swimming Club Vuokatti  37.10                 
 
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jasper Nupponen  2004    290          31.59   
  Kuopion Uimaseura  32.11                 
Tuomas Hämäläinen  2005    274          32.19   
  Kuopion Uimaseura  31.67                 
Tuomas Orre  2005    262          32.64   
  Kajaanin Uimaseura  32.90                 
 
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ronny Brännkärr  2002    600          24.79   
  Kemin Työväen Uimarit  24.60                 
Petri Lampela  1996    506          26.24   
  Kemin Työväen Uimarit  25.89                 
Niklas Laine  2002    453          27.22   
  Kampuksen Plaani  27.46                 
 
Laji 3, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ella Kankkunen  2003    423          36.03   
  Kuopion Uimaseura  34.51                 
Anni Konnu  2004    412          36.36   
  Uinti Imatra  35.71                 
Satu Immonen  2003    411          36.39   
  Swimming Club Vuokatti  35.15                 
 
Laji 3, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emmi Saarela  2001    533          33.36   
  Järvenpään Uintiklubi  32.14                 
Moonica Pirhonen  2001    470          34.78   
  Oulun Uinti 1906  33.78                 
Ruusa Eiserbeck  2001    441          35.54   
  Joensuun Uimaseura  34.61                 
 
Laji 4, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Akseli Kontiainen  2002    551          29.31   
  Joensuun Uimaseura  29.40                 
Ville Hämäläinen  2002    394          32.77   
  Kuopion Uimaseura  32.84                 
Roope Eronen  2004    232          39.12   
  Pieksän Kuutit  39.64                 
 
Laji 4, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Miiro Vartiainen  2001    459          31.15   
  Joensuun Uimaseura  30.08                 
Esa Mangeloja  1968    144          45.79   
  Swimming Jyväskylä                   
 
Laji 5, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Renata Niidusaar  2009    149          56.18   
  Joensuun Uimaseura  59.53                 
Minni Koskivirta  2009    136          57.82   
  Joensuun Uimaseura  59.71                 
Linda Hämäläinen  2010    102          1:03.58   
  Uimaseura Helsinki  1:00.92                 
 
Laji 5, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Inka Hämäläinen  2007    330          43.10   
  Joensuun Uimaseura  43.32                 
Esra Ergüner  2007    307          44.16   
  Joensuun Uimaseura  44.15                 
Iida Remes  2007    253          47.08   
  Pieksän Kuutit  48.75                 
 
Laji 5, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Ollikainen  2005    527          36.87   
  Keuruun Toverit  37.62                 
Sanni Toppinen  2005    333          42.96   
  Kuopion Uimaseura  45.74                 
Tiia Mielonen  2006    302          44.38   
  Nivalan Saukot  43.74                 
 
Laji 5, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Iida Heikkinen  2004    562          36.11   
  Uinti Imatra  36.71                 
Veera Venäläinen  1995    530          36.81   
  Joensuun Uimaseura  36.99                 
Moonica Pirhonen  2001    381          41.09   
  Oulun Uinti 1906                   
 
Laji 6, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emil Koskela  2008    119          54.21   
  Vieskan Uimarit  52.34                 
Miro Knuutila  2008    88          59.84   
  Vieskan Uimarit  59.34                 
Aatu Poikkimäki  2008    77          1:02.58   
  Vieskan Uimarit  1:00.92                 
 
Laji 6, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuukka Orre  2007    177          47.45   
  Kajaanin Uimaseura  46.61                 
Oskari Hakkarainen  2007    176          47.59   
  Swimming Club Vuokatti  47.96                 
Aleksi Ristola  2006    167          48.35   
  Joensuun Uimaseura  50.80                 
 
Laji 6, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aapo Karjalainen  2004    297          39.96   
  Kajaanin Uimaseura  40.92                 
Mikhail Vilesov  2005    210          44.82   
  Joensuun Uimaseura  45.90                 
Tuomas Orre  2005    209          44.88   
  Kajaanin Uimaseura  46.67                 
 
Laji 6, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Roope Ruohtula  2000    594          31.72   
  Joensuun Uimaseura  30.74                 
Antti Oinonen  2003    498          33.64   
  Uinti Imatra  34.57                 
Antti Hirvonen  2000    455          34.66   
  Kajaanin Uimaseura  34.46                 
 
Laji 7, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mitra Pietiäinen  2004    438          33.01   
  Joensuun Uimaseura  34.05                 
Satu Immonen  2003    438          33.01   
  Swimming Club Vuokatti  32.22                 
Ronja Kämäräinen  2004    378          34.67   
  Swimming Club Vuokatti  34.45                 
 
Laji 7, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Moonica Pirhonen  2001    464          32.38   
  Oulun Uinti 1906  30.72                 
Oona Parviainen  2002    464          32.38   
  Joensuun Uimaseura  32.42                 
Pinja Raassina  2002    457          32.54   
  Joensuun Uimaseura  31.91                 
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ronny Brännkärr  2002    617          26.34   
  Kemin Työväen Uimarit  26.39                 
Akseli Kontiainen  2002    495          28.34   
  Joensuun Uimaseura  28.45                 
Niklas Laine  2002    469          28.85   
  Kampuksen Plaani  29.40                 
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petri Lampela  1996    525          27.80   
  Kemin Työväen Uimarit  27.59                 
Ohto Pihlajamäki  2001    459          29.06   
  Kuopion Uimaseura  28.90                 
Miiro Vartiainen  2001    456          29.13   
  Joensuun Uimaseura  28.17                 
 
Laji 9, 50m Vapaauinti N Masters, Loppukilpailut 25 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Marjukka Lyytinen  1982    484          30.22   
  Kuopion Uimaseura  29.93                 
Ulla Hurula  1965    425          31.55   
  Kuopion Uimaseura  31.50                 
Teresa Palonen  1977    290          35.84   
  Swimming Jyväskylä  36.06                 
 
Laji 10, 50m Vapaauinti M Masters, Loppukilpailut 25 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mikko Porali  1971    447          27.34   
  Kuopion Uimaseura  27.55                 
Teemu Turunen  1976    380          28.86   
  Pieksän Kuutit  28.54                 
Matti Hurula  1961    332          30.19   
  Kuopion Uimaseura  29.45                 
 
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anni Konnu  2004    412          1:26.55   
  Uinti Imatra  1:26.57                 
Satu Immonen  2003    398          1:27.57   
  Swimming Club Vuokatti  1:28.57                 
Veera Laakkonen  2003    377          1:29.19   
  Kampuksen Plaani  1:28.49                 
 
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuomas Hämäläinen  2005    335          1:24.34   
  Kuopion Uimaseura  1:25.55                 
Aapo Karjalainen  2004    293          1:28.14   
  Kajaanin Uimaseura  1:30.37                 
Kaapo Laaja  2006    251          1:32.80   
  Keuruun Toverit  1:31.53                 
 
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Antti Hirvonen  2000    445          1:16.71   
  Kajaanin Uimaseura  1:15.07                 
 
Laji 13, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Maria Korkalainen  2005    542  1:13.35        2:34.64   
  Joensuun Uimaseura  2:37.89                 
                     
Aino Ollikainen  2005    429  1:19.49        2:47.25   
  Keuruun Toverit  2:49.32                 
                     
Tiia Mielonen  2006    317  1:32.60        3:04.93   
  Nivalan Saukot  3:02.61                 
                     
 
Laji 13, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Iida Heikkinen  2004    533  1:14.58        2:35.50   
  Uinti Imatra  2:33.38                 
                     
Pinja Raassina  2002    430  1:15.00        2:47.06   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Ruusa Eiserbeck  2001    355  1:19.52        2:58.05   
  Joensuun Uimaseura  3:00.76                 
                     
 
Laji 14, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuomas Orre  2005    274  1:24.81        2:55.38   
  Kajaanin Uimaseura  3:02.60                 
                     
Frans Riekki  2005    232  1:32.04        3:05.33   
  Joensuun Uimaseura  3:07.91                 
                     
Topi Fordell  2005    220  1:29.32        3:08.76   
  Swimming Club Vuokatti  3:03.09                 
                     
 
Laji 14, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Roope Ruohtula  2000    432  1:09.51        2:30.79   
  Joensuun Uimaseura  2:28.63                 
                     
Otto Mikkonen  2003    339  1:21.42        2:43.38   
  Joensuun Uimaseura  2:49.58                 
                     
Johannes Heikkinen  2001    335  1:18.59        2:44.02   
  Joensuun Uimaseura  2:58.31                 
                     
 
Laji 15, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 99 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Miia Hurskainen  1992    449  1:12.11        2:38.99   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:30.96                 
                     
 
Laji 16, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 99 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Roope Ruohtula  2000    220  1:22.39        3:04.58   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
 
Laji 17, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Esra Ergüner  2007    360          1:13.15   
  Joensuun Uimaseura  1:14.12                 
Vilma Vatanen  2007    320          1:16.12   
  Joensuun Uimaseura  1:16.64                 
Eevi Riekki  2007    279          1:19.63   
  Joensuun Uimaseura  1:20.46                 
 
Laji 17, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Maria Korkalainen  2005    546          1:03.68   
  Joensuun Uimaseura  1:03.72                 
Vilma Vepsäläinen  2006    369          1:12.57   
  Kuopion Uimaseura  1:17.83                 
Tiia Mielonen  2006    331          1:15.26   
  Nivalan Saukot  1:12.80                 
 
Laji 17, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veera Venäläinen  1995    664          59.68   
  Joensuun Uimaseura  58.97                 
Melinda Moilanen  2000    570          1:02.78   
  Joensuun Uimaseura  1:02.76                 
Elina Gavrilov  2004    508          1:05.22   
  Joensuun Uimaseura  1:05.45                 
 
Laji 18, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kaapo Laaja  2006    237          1:15.78   
  Keuruun Toverit  1:15.17                 
Tuukka Orre  2007    203          1:19.80   
  Kajaanin Uimaseura  1:20.91                 
Juha-Pekka Heikkinen  2006    194          1:20.93   
  Kajaanin Uimaseura  1:19.70                 
 
Laji 18, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jasper Nupponen  2004    319          1:08.62   
  Kuopion Uimaseura  1:10.64                 
Tuomas Orre  2005    269          1:12.61   
  Kajaanin Uimaseura  1:13.34                 
Ahto Louheranta  2004    248          1:14.57   
  Kuopion Uimaseura  1:18.17                 
 
Laji 18, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ronny Brännkärr  2002    677          53.41   
  Kemin Työväen Uimarit  53.32                 
Ville Ihalainen  1996    609          55.34   
  Kuopion Uimaseura  56.16                 
Petri Lampela  1996    543          57.48   
  Kemin Työväen Uimarit  59.27                 
 
Laji 19, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 99 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veera Laakkonen  2003    318  1:28.46        3:02.84   
  Kampuksen Plaani  3:07.49                 
                     
Meeri Kerkkänen  2004    315  1:29.87        3:03.25   
  Joensuun Uimaseura  3:10.55                 
                     
Nicola Burman  2008      2:00.81        4:04.24   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
 
Laji 20, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 99 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Akseli Kontiainen  2002    530  1:06.01        2:18.23   
  Joensuun Uimaseura  2:18.91                 
                     
Miiro Vartiainen  2001    395  1:12.92        2:32.43   
  Joensuun Uimaseura  2:30.43                 
                     
 
Laji 21, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Viljaana Myllärinen  2004    382          1:17.24   
  Uinti Imatra  1:15.85                 
Satu Immonen  2003    379          1:17.41   
  Swimming Club Vuokatti  1:17.49                 
Ronja Kämäräinen  2004    282          1:25.39   
  Swimming Club Vuokatti  1:22.85                 
 
Laji 21, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Oona Parviainen  2002    427          1:14.41   
  Joensuun Uimaseura  1:15.13                 
 
Laji 22, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Niklas Laine  2002    381          1:08.72   
  Kampuksen Plaani  1:06.17                 
Tuomas Orre  2005    213          1:23.39   
  Kajaanin Uimaseura  1:21.19                 
Topi Fordell  2005    147          1:34.21   
  Swimming Club Vuokatti  1:30.24                 
 
Laji 22, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Leevi Kärnä  2001    374          1:09.13   
  Kajaanin Uimaseura  1:07.40                 
Antti Issakainen  2001    339          1:11.39   
  Uinti Imatra  1:13.05                 
Tuomas Virtanen  1992    223          1:22.05   
  Swimming Jyväskylä  1:19.24                 
 
Laji 23, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 99 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Iida Heikkinen  2004    506  1:25.04        2:55.81   
  Uinti Imatra  2:51.81                 
                     
Aino Ollikainen  2005    462  1:26.01        3:01.23   
  Keuruun Toverit  3:00.85                 
                     
Mitra Pietiäinen  2004    371  1:32.96        3:14.84   
  Joensuun Uimaseura  3:30.78                 
                     
 
Laji 24, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 99 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Roope Ruohtula  2000    486  1:16.80        2:41.87   
  Joensuun Uimaseura  2:33.11                 
                     
Antti Hirvonen  2000    472  1:19.39        2:43.42   
  Kajaanin Uimaseura  2:40.74                 
                     
Miiro Vartiainen  2001    357  1:27.59        2:59.32   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
 
Laji 25, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Esra Ergüner  2007    284          1:28.34   
  Joensuun Uimaseura  1:27.92                 
Iida Kemppainen  2007    228          1:35.01   
  Kajaanin Uimaseura  1:43.67                 
Neri Lätti  2007    217          1:36.62   
  Joensuun Uimaseura  1:36.77                 
 
Laji 25, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Maria Korkalainen  2005    428          1:17.11   
  Joensuun Uimaseura  1:14.44                 
Aino Ollikainen  2005    357          1:21.88   
  Keuruun Toverit  1:21.70                 
Tiia Mielonen  2006    299          1:26.84   
  Nivalan Saukot  1:23.38                 
 
Laji 25, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Miia Hurskainen  1992    463          1:15.12   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:15.30                 
Ruusa Eiserbeck  2001    427          1:17.16   
  Joensuun Uimaseura  1:13.31                 
Pinja Raassina  2002    412          1:18.06   
  Joensuun Uimaseura                   
 
Laji 26, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Onni Lehtimäki  2006    198          1:29.10   
  Kuopion Uimaseura  1:32.18                 
Juha-Pekka Heikkinen  2006    167          1:34.17   
  Kajaanin Uimaseura  1:32.97                 
Tuukka Orre  2007    151          1:37.35   
  Kajaanin Uimaseura  1:39.53                 
 
Laji 26, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Roope Eronen  2004    211          1:27.13   
  Pieksän Kuutit  1:30.82                 
Konsta Kauppinen  2005    210          1:27.37   
  Joensuun Uimaseura  1:26.38                 
Topi Fordell  2005    195          1:29.45   
  Swimming Club Vuokatti  1:25.28                 
 
Laji 26, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ronny Brännkärr  2002    656          59.76   
  Kemin Työväen Uimarit  58.91                 
Ville Hämäläinen  2002    379          1:11.75   
  Kuopion Uimaseura  1:10.69                 
Tuukka Pekkanen  2002    369          1:12.38   
  Keuruun Toverit  1:10.35                 
 
Laji 27, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 99 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Melinda Moilanen  2000    504  1:08.45        2:21.91   
  Joensuun Uimaseura  2:18.75                 
                     
Elina Gavrilov  2004    486  1:09.05        2:23.61   
  Joensuun Uimaseura  2:25.99                 
                     
Satu Immonen  2003    466  1:12.72        2:25.64   
  Swimming Club Vuokatti  2:30.60                 
                     
 
Laji 28, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 99 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Akseli Kontiainen  2002    513  1:01.87        2:07.36   
  Joensuun Uimaseura  2:08.98                 
                     
Mika Hurula  1999    416  1:06.40        2:16.58   
  Kuopion Uimaseura  2:12.29                 
                     
Ohto Pihlajamäki  2001    410  1:04.36        2:17.25   
  Kuopion Uimaseura  2:14.97                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  19 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kuopion Uimaseura  Tulostusaika  16:56