Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Prisma-uinnit    Tulostuspäivämäärä  08 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kouvola    Tulostusaika  19:10   
  Järjestäjä  Kouvolan uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  08 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 1, 200m sku P11, 13, M, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joonas Pulkkinen  2007    157  50.08  1:43.52  2:40.12    3:22.95   
  Lahden Uimaseura  3:25.57                 
                     
Matvey Lyashenko  2007    129  48.23  1:40.68  2:47.03    3:36.84   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Raman Bajalan  2007              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Sisu Siitonen  2007              DSQ   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa               
                     
 
Laji 1, 200m sku P11, 13, M, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Konsta Kukkonen  2006    257  37.93  1:22.37  2:12.23    2:52.27   
  Kouvolan Uimarit  2:56.85                 
                     
Maksim Karvanen  2005    234  38.85  1:24.71  2:17.05    2:57.76   
  Lahden Uimaseura  3:04.19                 
                     
Arto Pulkkinen  2005    233  39.04  1:24.31  2:18.33    2:58.08   
  Lahden Uimaseura  3:03.13                 
                     
Stefan Saltykov  2005    229  39.85  1:24.57  2:19.30    2:59.16   
  Lahden Uimaseura  3:01.77                 
                     
Riku Huuhka  2005    216  40.04  1:28.45  2:21.67    3:02.65   
  Lahden Uimaseura  3:04.44                 
                     
Denis Katunov  2006    214  41.49  1:26.51  2:20.38    3:03.22   
  Lahden Uimaseura  3:06.87                 
                     
Miro Järvinen  2005    187  42.47  1:31.16  2:28.29    3:11.41   
  Kouvolan Uimarit  3:14.44                 
                     
Miko Virtanen  2005    182  46.32  1:35.71  2:31.00    3:13.27   
  Lahden Uimaseura  3:13.69                 
                     
Viacheslav Semenov  2006    163  44.61  1:39.43  2:37.58    3:20.58   
  Lahden Uimaseura  3:19.98                 
                     
10  Julius Lekander  2006    153  46.93  1:40.72  2:38.23    3:24.65   
  Kouvolan Uimarit  3:26.13                 
                     
11  Vilho Teno  2006    150  49.96  1:40.73  2:41.54    3:26.19   
  Lahden Uimaseura  3:35.08                 
                     
Elias Molodtsov  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 1, 200m sku P11, 13, M, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Daniil Kazakov  2000    615  27.88  1:00.60  1:39.55    2:08.85   
  Ska, St. Petersburg  2:08.50                 
                     
Kasper Jämsä  1997    604  27.59  1:00.96  1:38.94    2:09.66   
  Lahden Uimaseura  2:05.06                 
                     
Ossi Kleimola  2001    543  28.77  1:03.48  1:42.21    2:14.36   
  Kouvolan Uimarit  2:12.64                 
                     
Leo Kuusela  1999    540  28.14  1:02.29  1:41.56    2:14.60   
  Uimaseura Aquila  2:15.07                 
                     
Denis Pushkin  2000    530  26.38  1:02.15  1:43.23    2:15.43   
  Ska, St. Petersburg  2:12.00                 
                     
Joonas Mustonen  2001    526  28.02  1:04.22  1:44.85    2:15.78   
  Lahden Uimaseura  2:14.20                 
                     
Saku Romo  2000    484  29.05  1:06.33  1:46.95    2:19.60   
  Lahden Uimaseura  2:19.99                 
                     
Niko Matela  2003    474  31.38  1:08.17  1:48.69    2:20.55   
  Lappeenrannan Uimarit  2:20.82                 
                     
Risto Martikainen  2003    447  31.06  1:06.35  1:50.27    2:23.38   
  Kouvolan Uimarit  2:23.71                 
                     
10  Atte Alila  2001    445  28.77  1:06.89  1:51.19    2:23.53   
  Uimaseura Aquila  2:21.91                 
                     
11  Eetu Palvanen  2003    437  29.79  1:06.83  1:51.47    2:24.41   
  Lahden Uimaseura  2:25.31                 
                     
12  Kiril Buzinin  2003    434  30.44  1:07.54  1:52.07    2:24.75   
  Sshor 3  2:20.00                 
                     
13  Juha Jernvall  2000    415  30.67  1:09.42  1:50.15    2:26.89   
  Uimaseura Aquila  2:27.10                 
                     
14  Joonatan Lekander  2002    407  31.02  1:10.35  1:53.49    2:27.89   
  Kouvolan Uimarit  2:40.12                 
                     
15  Manu Ursin  2002    395  30.48  1:08.79  1:55.56    2:29.35   
  Kouvolan Uimarit  2:43.93                 
                     
16  Tatu Saareks  2003    378  31.28  1:12.00  1:57.16    2:31.56   
  Lappeenrannan Uimarit  2:38.86                 
                     
17  Janne Korhonen  2003    373  31.85  1:11.68  1:56.79    2:32.22   
  Kouvolan Uimarit  2:32.06                 
                     
18  Aapo Koskinen  2004    364  34.81  1:14.18  1:58.28    2:33.54   
  Lahden Uimaseura  2:34.63                 
                     
19  Julius Airas  2003    361  32.27  1:13.43  1:59.62    2:33.84   
  Lahden Uimaseura  2:33.04                 
                     
20  Eetu Koskinen  2002    361  33.32  1:16.24  2:00.18    2:33.89   
  Lahden Uimaseura  2:31.59                 
                     
21  Simo Virtanen  2004    204  41.56  1:29.74  2:20.64    3:06.08   
  Kouvolan Uimarit  3:15.66                 
                     
22  Akseli Kuparinen  2004    188  38.37  1:33.09  2:32.04    3:11.20   
  Lappeenrannan Uimarit  3:20.66                 
                     
23  Petteri Veikkolainen  2004    165  44.74  1:37.46  2:34.37    3:19.70   
  Lappeenrannan Uimarit  3:18.86                 
                     
Antti Leppänen  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura  2:14.98                 
                     
Roope Tsutsunen  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura  2:25.21                 
                     
Antero Ruban  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 9.1 Väärä lajijärjestys (pu, su, ru, vu)               
                     
Egor Bortsov  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura  3:20.23                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Olli-Pekka Kitinoja  2004              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 2, 200m sku T10, 12, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lotta Järvinen  2008    155  51.01  1:47.30  2:54.47    3:46.63   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Liisi Lehtiö  2008    151  54.71  1:51.62  2:58.67    3:48.83   
  Lahden Uimaseura  3:53.75                 
                     
Lotta Koskinen  2008    126  56.96  2:00.75  3:06.17    4:02.67   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 2, 200m sku T10, 12, N, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tiinu Tamminen  2006    429  35.58  1:18.10  2:03.51    2:41.54   
  Lahden Uimaseura  2:47.19                 
                     
Tinka Tamminen  2006    400  36.99  1:19.94  2:07.08    2:45.33   
  Lahden Uimaseura  2:47.24                 
                     
Siiri Haverinen  2007    262  42.07  1:32.67  2:24.93    3:10.23   
  Lahden Uimaseura  3:07.75                 
                     
Ebba Simberg  2007    261  40.60  1:29.11  2:26.38    3:10.45   
  Lahden Uimaseura  3:03.22                 
                     
Mea Makkula  2006    170  47.52  1:43.05  2:47.14    3:39.74   
  Lahden Uimaseura  4:34.91                 
                     
Noora Salo  2007    157  49.30  1:47.76  2:59.37    3:45.83   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Olivia Porter  2007    132  55.74  1:58.16  3:04.66    3:58.83   
  Lahden Uimaseura  4:06.24                 
                     
 
Laji 2, 200m sku T10, 12, N, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenna Pulkkinen  2004    605  32.19  1:09.12  1:51.22    2:24.05   
  Kouvolan Uimarit  2:22.47                 
                     
Maria Dimitrieva  2001    599  32.09  1:09.38  1:51.28    2:24.53   
  Ska, St. Petersburg  2:21.00                 
                     
Tanja Ruohoniemi  1995    566  30.46  1:10.05  1:52.77    2:27.31   
  Lappeenrannan Uimarit  2:24.19                 
                     
Jemilia Haapakoski  2002    527  31.74  1:10.73  1:55.67    2:30.85   
  Lahden Uimaseura  2:29.40                 
                     
Minttu Paalanen  2003    521  31.78  1:09.53  1:55.75    2:31.43   
  Lahden Uimaseura  2:28.84                 
                     
Saana Liikonen  2001    504  32.33  1:11.63  1:58.19    2:33.09   
  Lahden Uimaseura  2:28.46                 
                     
Sofia Osanova  2003    496  33.32  1:12.55  1:59.56    2:33.88   
  Sshor 3  2:28.00                 
                     
Millariina Bruce  2001    490  33.42  1:11.83  1:56.69    2:34.51   
  Uimaseura Aquila  2:32.00                 
                     
Salma Mäntynen  2005    411  33.92  1:15.15  2:05.22    2:43.89   
  Uimaseura Aquila  2:44.68                 
                     
10  Noora Peltoniemi  2003    410  31.48  1:11.84  2:02.48    2:43.99   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
11  Eevi-Maria Bogdanova  2005    386  34.99  1:18.45  2:10.57    2:47.25   
  Lahden Uimaseura  2:52.17                 
                     
12  Aino-Olivia Arola  2002    368  34.18  1:17.09  2:10.28    2:49.91   
  Uimaseura Aquila  2:53.60                 
                     
13  Matilda Lonka  2003    367  37.81  1:22.37  2:10.04    2:50.14   
  Kouvolan Uimarit  2:48.25                 
                     
14  Ida Kauppinen  2005    352  36.66  1:19.90  2:13.08    2:52.47   
  Lappeenrannan Uimarit  2:48.38                 
                     
15  Noora Koukkari  2004    345  36.97  1:20.74  2:12.29    2:53.68   
  Kouvolan Uimarit  2:51.59                 
                     
16  Ida Lehtovaara  2003    326  38.75  1:25.05  2:17.90    2:56.93   
  Uimaseura Aquila                   
                     
17  Inka Raitio  2004    325  40.01  1:26.06  2:15.97    2:57.17   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
18  Ronja Terävä  2005    281  39.04  1:29.66  2:23.48    3:05.88   
  Lappeenrannan Uimarit  3:10.64                 
                     
19  Minja Fihlman  2005    279  40.37  1:28.90  2:25.07    3:06.30   
  Kouvolan Uimarit  3:07.64                 
                     
20  Ekaterina Galay  2003    273  41.56  1:31.98  2:24.90    3:07.63   
  Lappeenrannan Uimarit  3:08.96                 
                     
21  Aino Jäkärä  2005    219  47.69  1:37.62  2:35.62    3:22.02   
  Lappeenrannan Uimarit  3:20.89                 
                     
22  Aada Ahonen  2005    216  47.36  1:35.69  2:35.81    3:22.87   
  Kouvolan Uimarit  3:18.63                 
                     
23  Olivia Romo  2005    210  45.89  1:33.89  2:37.37    3:24.83   
  Lahden Uimaseura  3:30.50                 
                     
24  Helmi Viherkoski  2005    170  46.87  1:46.72  2:51.70    3:39.62   
  Kouvolan Uimarit  3:40.92                 
                     
 
Laji 3, 50m BF M, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ville Kotikuusi  1991      20.18        20.18   
  Kouvolan Uimarit  9.00                 
                     
Jasu Ovaskainen  2002      21.92        21.92   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Eetu Salo  2004      22.05        22.05   
  Kouvolan Uimarit  10.73                 
                     
Erkka Suni  2005      27.67        27.67   
  Kouvolan Uimarit  11.53                 
                     
Simo Virtanen  2004      28.91        28.91   
  Kouvolan Uimarit  29.14                 
                     
Sami Flygtman  2006      29.47        29.47   
  Kouvolan Uimarit  13.51                 
                     
Saku Virtanen  2008              DSQ   
  Kouvolan Uimarit  16.33                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 4, 50m BF N, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Essi-Maria Lillman  2000      23.98        23.98   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Senni Ovaskainen  2001      24.59        24.59   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aino Hämäläinen  2000      25.25        25.25   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Neea Turunen  1996      25.88        25.88   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Emma Leppä  2000      26.12        26.12   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Inka Timperi  2002      27.09        27.09   
  Kouvolan Uimarit  25.77                 
                     
Päivä-Kaisla Seppänen  2006      28.03        28.03   
  Lappeenrannan Uimarit  11.47                 
                     
Silja Pulkkinen  2003      28.42        28.42   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Aada Ahonen  2005      29.88        29.88   
  Kouvolan Uimarit  31.79                 
                     
10  Nea Leino  2004      30.27        30.27   
  Kouvolan Uimarit  29.74                 
                     
11  Susanna Leino  2006      30.47        30.47   
  Kouvolan Uimarit  13.19                 
                     
12  Minja Fihlman  2005      31.20        31.20   
  Kouvolan Uimarit  28.16                 
                     
13  Saara Virtanen  2008      39.10        39.10   
  Kouvolan Uimarit  15.73                 
                     
 
Laji 5, 50m ru P11, 13, M, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jooa Fihlman  2007    131          49.61   
  Kouvolan Uimarit  51.08                 
Lauri Jumppanen  2007    110          52.65   
  Seinäjoen Uimarit-58  53.23                 
Tuomas Marttila  2008    110          52.67   
  Lahden Uimaseura  55.27                 
Onni Scharin  2007    108          52.96   
  Lappeenrannan Uimarit  54.20                 
Saku Virtanen  2008    90          56.15   
  Kouvolan Uimarit  57.93                 
Ivan Fadeechev  2007    80          58.60   
  Lahden Uimaseura  1:02.64                 
Jan Labinskii  2007    77          59.23   
  Kouvolan Uimarit                   
Aaro Jäkärä  2007              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit  1:14.59                 
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Jaakko Bogdanov  2009              DSQ   
  Lahden Uimaseura  54.62                 
  SW 10.8 Kielletty varuste tai vartalon teippaus               
Joonas Pulkkinen  2007              DSQ   
  Lahden Uimaseura  48.46                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
Leevi Immonen  2007              DSQ   
  Lahden Uimaseura  51.19                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 5, 50m ru P11, 13, M, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jimi Kojo  2005    252          39.97   
  Uimaseura Aquila  40.08                 
Santeri Salonen  2005    246          40.29   
  Heinolan Isku  42.52                 
Vilho Teno  2006    143          48.23   
  Lahden Uimaseura  50.72                 
Vasily Kabanov  2006    121          51.04   
  Lahden Uimaseura  52.86                 
Miska Korkalainen  2006    101          54.17   
  Voikkaan Viesti  53.88                 
Oskar Kotselainen  2006              DNS   
  Lahden Uimaseura  49.72                 
Eemil Turtiainen  2006              DSQ   
  Voikkaan Viesti  54.12                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Joel Turtiainen  2006              DSQ   
  Voikkaan Viesti  1:04.02                 
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Sauli Jokiniemi  2005              DSQ   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  54.14                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
Laji 5, 50m ru P11, 13, M, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Atte Pennanen  2001    581          30.26   
  Lahden Uimaseura  29.93                 
Saku Romo  2000    476          32.33   
  Lahden Uimaseura  32.59                 
Danila Muraviev  2003    471          32.45   
  Ska, St. Petersburg  35.70                 
Jesse Hyppönen  2004    363          35.39   
  Lahden Uimaseura  36.09                 
Otto Hoffren  2002    359          35.52   
  Lahden Uimaseura  37.13                 
Taavi Backman  2004    358          35.56   
  Lahden Uimaseura  36.73                 
Aapo Keltanen  2001    288          38.21   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  36.17                 
Leevi Hautaniemi  2003    263          39.41   
  Lappeenrannan Uimarit  41.16                 
Denis Zhuchkov  2004    156          46.81   
  Lappeenrannan Uimarit  49.82                 
10  Anttoni Sikiö  2004    132          49.50   
  Lappeenrannan Uimarit  50.72                 
 
Laji 6, 50m ru T10, 12, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Saaga Pitkänen  2008    169          51.77   
  Lahden Uimaseura  53.46                 
Lotta Koskinen  2008    159          52.86   
  Lahden Uimaseura  53.34                 
Moona Pulkkinen  2008    123          57.52   
  Lahden Uimaseura  1:03.02                 
Netta Korkalainen  2008    115          58.82   
  Kouvolan Uimarit  1:00.15                 
Saara Virtanen  2008    88          1:04.22   
  Kouvolan Uimarit  59.99                 
Noora Reijonen  2008    37          1:25.92   
  Kouvolan Uimarit  1:18.72                 
Lotta Järvinen  2008              DSQ   
  Lahden Uimaseura  56.19                 
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Vilma Korkalainen  2009              DSQ   
  Voikkaan Viesti  59.24                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 6, 50m ru T10, 12, N, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siiri Haverinen  2007    306          42.49   
  Lahden Uimaseura  40.67                 
Maija Suponina  2006    186          50.17   
  Lahden Uimaseura                   
Juulia Turunen  2006    168          51.90   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  52.99                 
Isabel Rumask  2006    156          53.19   
  Lahden Uimaseura  55.79                 
Emilia Isoviita  2007    148          54.07   
  Vaajakosken Uimaseura                   
Noora Salo  2007    121          57.90   
  Kouvolan Uimarit                   
 
Laji 6, 50m ru T10, 12, N, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elizaveta Kharisova  2000    618          33.61   
  Ska, St. Petersburg  32.50                 
Raakel Bärlund  2001    580          34.34   
  Lahden Uimaseura  34.97                 
Julia Sairanen  2003    540          35.15   
  Lahden Uimaseura  35.10                 
Margarita Kolosova  2002    529          35.40   
  Ska, St. Petersburg  34.20                 
Hilla Kuuva  2003    448          37.41   
  Lappeenrannan Uimarit  37.04                 
Lotta Hermonen  2004    437          37.72   
  Kouvolan Uimarit  37.25                 
Matilda Lonka  2003    406          38.67   
  Kouvolan Uimarit  37.88                 
Milja Mäkinen  2004    392          39.12   
  Kouvolan Uimarit  40.05                 
Nea Mustonen  2004    382          39.47   
  Lahden Uimaseura  39.89                 
10  Emilia Kouvo  2003    344          40.84   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  41.31                 
11  Laura Kaksonen  2004    330          41.44   
  Voikkaan Viesti  42.73                 
12  Elisa Rita  2005    250          45.42   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  47.17                 
13  Inkeri Laakkonen  2005    114          58.93   
  Voikkaan Viesti  54.83                 
 
Laji 7, 800m vu P14, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Santeri Pulkkinen  2004    517  1:05.77  2:15.64  3:25.97  4:36.76  9:12.40   
  Lahden Uimaseura        5:46.06  6:55.58  8:04.17       
                     
Akseli Kuparinen  2004    224  1:18.05  2:46.72  4:19.96  5:54.28  12:09.07   
  Lappeenrannan Uimarit  12:37.97      7:29.55  9:04.78  10:39.01       
                     
Miro Järvinen  2005    220  1:23.94  2:57.97  4:32.74  6:09.19  12:13.51   
  Kouvolan Uimarit  13:26.34      7:43.24  9:17.85  10:48.98       
                     
Petteri Veikkolainen  2004    194  1:29.02  3:03.51  4:40.03  6:18.04  12:45.89   
  Lappeenrannan Uimarit  12:52.02      7:56.31  9:33.71  11:11.21       
                     
Daniel Pessi  2004    174  1:34.19  3:15.52  4:57.68  6:40.98  13:14.22   
  Lappeenrannan Uimarit  13:28.61      8:21.72  10:02.03  11:40.64       
                     
Jeremias Arveli  2004    163  1:31.93  3:12.21  4:55.30  6:38.25  13:30.25   
  Kouvolan Uimarit  13:34.76      8:22.45  10:06.00  11:50.29       
                     
 
Laji 7, 800m vu P14, M, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Alexandr Skryabin  2000    717  56.80  1:57.79  3:00.27  4:03.58  8:15.30   
  Ska, St. Petersburg  8:15.00      5:06.78  6:10.12  7:13.74       
                     
Pavel Tsvetkov  2003    608  59.60  2:04.96  3:10.97  4:17.22  8:43.22   
  Ska, St. Petersburg  8:45.00      5:24.94  6:32.18  7:39.52       
                     
Kasper Jämsä  1997    566  1:03.59  2:11.64  3:20.24  4:29.13  8:55.99   
  Lahden Uimaseura        5:36.29  6:43.29  7:50.17       
                     
Kiril Buzinin  2003    512  1:05.16  2:14.21  3:23.59  4:34.49  9:14.05   
  Sshor 3        5:45.02  6:56.25  8:06.29       
                     
Aleksi Kauppinen  2003    481  1:07.06  2:19.05  3:31.21  4:42.77  9:25.92   
  Lappeenrannan Uimarit  9:44.24      5:54.41  7:06.34  8:17.09       
                     
Manu Ursin  2002    440  1:07.40  2:19.35  3:33.36  4:49.11  9:42.69   
  Kouvolan Uimarit        6:03.43  7:18.09  8:31.32       
                     
Leevi Kervinen  2003    355  1:08.03  2:25.25  3:44.90  5:05.19  10:25.94   
  Uimaseura Aquila  10:23.16      6:25.68  7:46.05  9:06.79       
                     
Karl Ladva  2000              DNS   
  Heinolan Isku  11:45.85                 
                     
 
Laji 8, 800m vu T13, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Ida Kauppinen  2005    413  1:15.92  2:36.42  3:57.35  5:18.67  10:43.53   
  Lappeenrannan Uimarit  11:03.17      6:41.71  8:04.83  9:25.15       
                     
Ronja Terävä  2005    304  1:23.48  2:56.34  4:28.51  5:59.17  11:52.37   
  Lappeenrannan Uimarit  12:06.36      7:27.87  8:56.93  10:25.37       
                     
Iida Peltola  2005    302  1:24.31  2:55.82  4:29.21  6:00.68  11:54.42   
  Kouvolan Uimarit  12:06.36      7:27.93  8:59.02  10:27.06       
                     
Laura Punkkinen  2005    276  2:09.42  3:42.85  5:17.14  6:51.17  12:15.54   
  Voikkaan Viesti        8:25.04  9:59.15  11:32.13       
                     
Aino Jäkärä  2005    210  1:31.71  3:12.14  4:55.37  6:38.04  13:25.79   
  Lappeenrannan Uimarit  13:25.26      8:21.85  10:05.46  11:46.01       
                     
Helmi Viherkoski  2005    201  2:23.99  4:08.75  5:53.89  7:40.78  13:37.66   
  Kouvolan Uimarit  14:32.85      9:25.75  11:11.29  12:52.44       
                     
 
Laji 8, 800m vu T13, N, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Maria Trofimova  2003    593  1:05.78  2:16.14  3:27.70  4:39.83  9:30.49   
  Ska, St. Petersburg  9:40.00      5:53.26  7:07.27  8:20.28       
                     
Ida Mäki-Hokkonen  2004    513  1:09.84  2:25.40  3:41.93  4:57.81  9:58.75   
  Lappeenrannan Uimarit  10:14.76      6:13.32  7:29.29  8:44.40       
                     
Siiri Pitkänen  2003    501  1:10.38  2:26.53  3:42.99  4:58.22  10:03.52   
  Lappeenrannan Uimarit  10:12.76      6:14.83  7:31.69  8:48.82       
                     
Milja Mäkinen  2004    491  1:09.71  2:25.91  3:42.18  4:58.14  10:07.24   
  Kouvolan Uimarit  10:12.15      6:14.71  7:32.53  8:50.83       
                     
Vilma Tikka  2003    470  1:12.60  2:31.02  3:48.59  5:06.85  10:16.23   
  Lappeenrannan Uimarit  10:41.42      6:25.00  7:43.32  9:00.22       
                     
Venla Lindström  2004    447  1:10.46  2:26.79  3:44.00  5:03.23  10:26.80   
  Lahden Uimaseura  10:23.07      6:23.97  7:45.14  9:07.59       
                     
Silja Kinnunen  2003    431  1:12.62  2:31.04  3:50.58  4:30.87  10:34.29   
  Lappeenrannan Uimarit  10:25.87      5:51.15  7:12.52  8:33.71       
                     
Ekaterina Galay  2003    355  1:18.12  2:43.58  4:09.92  5:36.82  11:16.81   
  Lappeenrannan Uimarit  11:44.26      7:03.54  8:29.80  9:56.26       
                     
Lilja Pulkkinen  2004    311  2:03.91  3:33.02  5:03.66  6:33.79  11:46.79   
  Kouvolan Uimarit        8:05.79  9:35.14  11:03.56       
                     
 
Laji 9, 50m pu P11, 13, M, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sisu Siitonen  2007    139          42.06   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
Matvey Lyashenko  2007    100          46.83   
  Lappeenrannan Uimarit  45.66                 
Lauri Jumppanen  2007    83          49.90   
  Seinäjoen Uimarit-58  53.03                 
Aleksi Salo  2008    79          50.68   
  Lahden Uimaseura  48.92                 
 
Laji 9, 50m pu P11, 13, M, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Arto Pulkkinen  2005    207          36.81   
  Lahden Uimaseura  37.33                 
Denis Katunov  2006    161          40.01   
  Lahden Uimaseura  42.61                 
Viacheslav Semenov  2006    137          42.27   
  Lahden Uimaseura  44.48                 
Leevi Kukkonen  2005              DSQ   
  Kouvolan Uimarit  35.20                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 9, 50m pu P11, 13, M, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Denis Pushkin  2000    616          25.62   
  Ska, St. Petersburg  25.20                 
Kasper Jämsä  1997    553          26.55   
  Lahden Uimaseura  26.19                 
Tatu Saareks  2003    387          29.91   
  Lappeenrannan Uimarit  30.36                 
Henri Heikkilä  2003    376          30.20   
  Uimaseura Aquila  31.48                 
Markus Ridal  2003    345          31.08   
  Heinolan Isku  29.70                 
Lauri Uosukainen  2002    336          31.35   
  Lahden Uimaseura  31.42                 
Aaro Laitinen  2003    257          34.27   
  Lappeenrannan Uimarit  37.32                 
 
Laji 10, 50m pu T10, 12, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anastasia Koroleva  2008    141          46.77   
  Ekran  46.20                 
Miina-Anniina Härkänen  2008    141          46.84   
  Lappeenrannan Uimarit  49.78                 
 
Laji 10, 50m pu T10, 12, N, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ebba Simberg  2007    273          37.54   
  Lahden Uimaseura  38.68                 
Juulia Turunen  2006    230          39.77   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  42.59                 
Mea Makkula  2006    147          46.17   
  Lahden Uimaseura  46.67                 
Annika Leppänen  2006    95          53.27   
  Lahden Uimaseura  52.46                 
Emilia Isoviita  2007    81          56.20   
  Vaajakosken Uimaseura                   
 
Laji 10, 50m pu T10, 12, N, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Raakel Bärlund  2001    618          28.62   
  Lahden Uimaseura  28.50                 
Jenna Pulkkinen  2004    521          30.29   
  Kouvolan Uimarit  29.65                 
Julia Sairanen  2003    503          30.65   
  Lahden Uimaseura  30.38                 
Noora Peltoniemi  2003    491          30.90   
  Lappeenrannan Uimarit  30.85                 
Maria Trofimova  2003    471          31.32   
  Ska, St. Petersburg  32.80                 
Sini Tiussa  2003    460          31.57   
  Uinti Imatra  31.41                 
Salma Mäntynen  2005    428          32.34   
  Uimaseura Aquila  32.77                 
Julia Romo  2003    416          32.64   
  Lahden Uimaseura  33.80                 
Hilla Kuuva  2003    393          33.28   
  Lappeenrannan Uimarit  31.92                 
10  Veera Skinnari  2003    346          34.70   
  Lahden Uimaseura  35.54                 
11  Kerttu Hirvonen  2002    333          35.14   
  Voikkaan Viesti  36.16                 
12  Milla Kähkönen  2005    289          36.84   
  Lahden Uimaseura  36.93                 
 
Laji 11, 100m sku P11, 13, M, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joonas Pulkkinen  2007    152  45.99        1:34.21   
  Lahden Uimaseura  1:39.79                 
                     
Aleksi Salo  2008    126  46.83        1:40.27   
  Lahden Uimaseura  1:52.94                 
                     
Raman Bajalan  2007    118  49.54        1:42.40   
  Lahden Uimaseura  1:57.88                 
                     
Tuomas Marttila  2008    114  46.97        1:43.64   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jaakko Bogdanov  2009    101  53.07        1:47.93   
  Lahden Uimaseura  2:00.80                 
                     
Leevi Immonen  2007    95  53.71        1:50.18   
  Lahden Uimaseura  1:50.84                 
                     
Lauri Jumppanen  2007    90  55.35        1:51.98   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Ivan Fadeechev  2007    79  57.11        1:56.84   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 11, 100m sku P11, 13, M, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Leevi Kukkonen  2005    271  35.97        1:17.64   
  Kouvolan Uimarit  1:18.56                 
                     
Stefan Saltykov  2005    245  36.96        1:20.37   
  Lahden Uimaseura  1:21.81                 
                     
Maksim Karvanen  2005    222  38.20        1:23.06   
  Lahden Uimaseura  1:24.71                 
                     
Riku Huuhka  2005    211  39.88        1:24.42   
  Lahden Uimaseura  1:30.20                 
                     
Elias Molodtsov  2005    196  40.87        1:26.53   
  Lahden Uimaseura  1:40.45                 
                     
Miko Virtanen  2005    175  43.31        1:29.92   
  Lahden Uimaseura  1:29.98                 
                     
Miska Korkalainen  2006    149  45.72        1:34.69   
  Voikkaan Viesti  1:34.50                 
                     
Sauli Jokiniemi  2005    135  46.24        1:38.01   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
                     
Vasily Kabanov  2006    133  46.15        1:38.47   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Vilho Teno  2006    133  46.75        1:38.52   
  Lahden Uimaseura  1:40.33                 
                     
11  Joel Turtiainen  2006    87  54.88        1:53.37   
  Voikkaan Viesti                   
                     
Oskar Kotselainen  2006              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Eemil Turtiainen  2006              DSQ   
  Voikkaan Viesti                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 11, 100m sku P11, 13, M, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kasper Jämsä  1997    599  27.52        59.66   
  Lahden Uimaseura  59.42                 
                     
Artem Kashaev  2002    559  28.21        1:01.06   
  Ska, St. Petersburg  1:01.70                 
                     
Ossi Kleimola  2001    543  28.88        1:01.65   
  Kouvolan Uimarit  1:01.78                 
                     
Joonas Mustonen  2001    533  28.98        1:02.01   
  Lahden Uimaseura  1:01.69                 
                     
Leo Kuusela  1999    525  28.03        1:02.32   
  Uimaseura Aquila  1:01.21                 
                     
Atte Pennanen  2001    493  29.77        1:03.66   
  Lahden Uimaseura  1:03.86                 
                     
Santeri Hulkko  2000    466  29.40        1:04.87   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Danila Muraviev  2003    464  30.59        1:04.97   
  Ska, St. Petersburg  1:04.00                 
                     
Atte Alila  2001    462  29.57        1:05.06   
  Uimaseura Aquila  1:05.23                 
                     
10  Risto Martikainen  2003    451  29.76        1:05.56   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
11  Niko Matela  2003    444  30.81        1:05.89   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
12  Vladislav Glazlov  2003    438  29.75        1:06.23   
  Ska, St. Petersburg  1:04.20                 
                     
13  Juha Jernvall  2000    413  32.00        1:07.50   
  Uimaseura Aquila  1:06.90                 
                     
14  Julius Airas  2003    399  32.10        1:08.31   
  Lahden Uimaseura  1:11.73                 
                     
15  Joonatan Lekander  2002    394  31.93        1:08.57   
  Kouvolan Uimarit  1:12.28                 
                     
16  Janne Korhonen  2003    381  32.29        1:09.34   
  Kouvolan Uimarit  1:12.25                 
                     
17  Otto Hoffren  2002    374  31.49        1:09.78   
  Lahden Uimaseura  1:09.19                 
                     
18  Aapo Koskinen  2004    348  33.36        1:11.50   
  Lahden Uimaseura  1:13.80                 
                     
19  Aapo Keltanen  2001    327  32.48        1:12.99   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  1:11.30                 
                     
20  Roni Lönnqvist  2000    322  33.84        1:13.36   
  Uinti Imatra  1:14.04                 
                     
21  Egor Bortsov  2004    260  37.88        1:18.75   
  Lahden Uimaseura  1:20.47                 
                     
22  Antero Ruban  2004    236  40.27        1:21.33   
  Lahden Uimaseura                   
                     
23  Olli-Pekka Kitinoja  2004    236  37.97        1:21.38   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
24  Leevi Hautaniemi  2003    223  37.67        1:22.88   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
25  Daniel Pessi  2004    146  45.73        1:35.42   
  Lappeenrannan Uimarit  1:39.11                 
                     
26  Anttoni Sikiö  2004    112  51.72        1:44.27   
  Lappeenrannan Uimarit  1:52.28                 
                     
Antti Leppänen  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Roope Tsutsunen  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura  1:08.77                 
                     
Denis Zhuchkov  2004              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Jonne Isoranta  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura  1:13.02                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 12, 100m sku T10, 12, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anastasia Koroleva  2008    156  48.65        1:45.07   
  Ekran  1:37.00                 
                     
Liisi Lehtiö  2008    152  49.80        1:46.18   
  Lahden Uimaseura  1:46.04                 
                     
Lotta Järvinen  2008    148  48.87        1:46.95   
  Lahden Uimaseura  2:04.49                 
                     
Miina-Anniina Härkänen  2008    145  48.67        1:47.63   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Lotta Koskinen  2008    129  54.83        1:51.99   
  Lahden Uimaseura  1:59.56                 
                     
Saaga Pitkänen  2008    119  53.56        1:55.03   
  Lahden Uimaseura  2:10.79                 
                     
Moona Pulkkinen  2008              DSQ   
  Lahden Uimaseura  2:10.14                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 12, 100m sku T10, 12, N, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tiinu Tamminen  2006    426  35.65        1:15.26   
  Lahden Uimaseura  1:18.33                 
                     
Tinka Tamminen  2006    393  36.89        1:17.33   
  Lahden Uimaseura  1:19.66                 
                     
Olivia Porter  2007    152  50.63        1:46.18   
  Lahden Uimaseura  1:52.14                 
                     
Isabel Rumask  2006    148  50.84        1:47.05   
  Lahden Uimaseura  2:00.72                 
                     
Annika Leppänen  2006    111  52.61        1:57.74   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Maija Suponina  2006              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Mea Makkula  2006              DSQ   
  Lahden Uimaseura  1:47.87                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 12, 100m sku T10, 12, N, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Raakel Bärlund  2001    616  30.61        1:06.59   
  Lahden Uimaseura  1:05.32                 
                     
Essi-Maria Lillman  2000    611  31.66        1:06.78   
  Lahden Uimaseura  1:07.39                 
                     
Tanja Ruohoniemi  1995    551  32.29        1:09.09   
  Lappeenrannan Uimarit  1:07.70                 
                     
Sofia Osanova  2003    541  32.05        1:09.53   
  Sshor 3  1:09.00                 
                     
Jemilia Haapakoski  2002    529  32.07        1:10.03   
  Lahden Uimaseura  1:12.50                 
                     
Sohvi Kallinen  2004    516  33.05        1:10.65   
  Lahden Uimaseura  1:09.75                 
                     
Minttu Paalanen  2003    514  31.93        1:10.73   
  Lahden Uimaseura  1:12.25                 
                     
Millariina Bruce  2001    512  32.72        1:10.83   
  Uimaseura Aquila  1:10.79                 
                     
Lotta Hermonen  2004    492  33.08        1:11.78   
  Kouvolan Uimarit  1:12.16                 
                     
10  Ida Mäki-Hokkonen  2004    474  33.45        1:12.68   
  Lappeenrannan Uimarit  1:15.07                 
                     
11  Senni Ovaskainen  2001    455  32.90        1:13.65   
  Lahden Uimaseura                   
                     
12  Sini Tiussa  2003    444  33.12        1:14.23   
  Uinti Imatra  1:13.38                 
                     
13  Nea Mustonen  2004    441  33.81        1:14.42   
  Lahden Uimaseura  1:14.64                 
                     
14  Noora Laitala  2003    424  34.86        1:15.43   
  Kouvolan Uimarit  1:17.08                 
                     
15  Emilia Hokkanen  2003    411  36.47        1:16.17   
  Lahden Uimaseura  1:17.89                 
                     
16  Aino Tamminen  2005    408  33.61        1:16.38   
  Lappeenrannan Uimarit  1:21.71                 
                     
17  Janna Salminen  2003    390  35.58        1:17.52   
  Lahden Uimaseura  1:16.49                 
                     
17  Matilda Lonka  2003    390  36.38        1:17.52   
  Kouvolan Uimarit  1:18.88                 
                     
19  Vilma Tikka  2003    390  35.32        1:17.54   
  Lappeenrannan Uimarit  1:26.73                 
                     
20  Tatiana Karpenko  2003    387  36.18        1:17.70   
  Ska, St. Petersburg  1:16.20                 
                     
21  Aino-Olivia Arola  2002    384  35.55        1:17.95   
  Uimaseura Aquila  1:17.18                 
                     
22  Siiri Pitkänen  2003    380  35.91        1:18.18   
  Lappeenrannan Uimarit  1:17.04                 
                     
23  Emilia Kouvo  2003    375  35.80        1:18.54   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  1:18.69                 
                     
24  Eevi-Maria Bogdanova  2005    365  36.53        1:19.25   
  Lahden Uimaseura  1:19.66                 
                     
25  Vilma Tuokko  2002    347  36.98        1:20.62   
  Lahden Uimaseura  1:18.22                 
                     
26  Silja Kinnunen  2003    343  37.90        1:20.95   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
27  Iida Peltola  2005    305  38.90        1:24.10   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
28  Milla Kähkönen  2005    301  37.52        1:24.50   
  Lahden Uimaseura  1:28.75                 
                     
29  Olivia Romo  2005    217  42.34        1:34.21   
  Lahden Uimaseura  1:35.80                 
                     
Saana Liikonen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura  1:09.00                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 13, 4X50m BFV M/N/seka, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kou Seka N&m  1991              1:36.27   
  Kouvolan Uimarit                   
  Ville Kotikuusi  1991      20.47        20.47   
  Inka Timperi  2002      27.70        48.17   
  Emma Leppä  2000      26.03        1:14.20   
  Eetu Salo  2004      22.07        1:36.27   
                     
Kou 3 P&t  2005              2:00.83   
  Kouvolan Uimarit                   
  Minja Fihlman  2005      29.48        29.48   
  Aada Ahonen  2005      29.45        58.93   
  Tiina Leino  2006      33.19        1:32.12   
  Sami Flygtman  2006      28.71        2:00.83   
                     
Lrkt Seka Joukkue  2000              2:07.62   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
  Juulia Turunen  2006      34.46        34.46   
  Sauli Jokiniemi  2005      30.44        1:04.90   
  Sisu Siitonen  2007      35.18        1:40.08   
  Katja Räsänen  2000      27.54        2:07.62   
                     
Kou2 P&t  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 14, 4X50m skuv T12, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laus Tytöt 1  2006    320          2:30.88   
  Lahden Uimaseura  2:29.30                 
  Tiinu Tamminen  2006      36.75        36.75   
  Siiri Haverinen  2007      42.78        1:19.53   
  Tinka Tamminen  2006      36.67        1:56.20   
  Ebba Simberg  2007      34.68        2:30.88   
                     
Laus Tytöt 2  2006    152          3:13.31   
  Lahden Uimaseura  3:07.49                 
  Lotta Järvinen  2008      48.99        48.99   
  Annika Leppänen  2006      50.48        1:39.47   
  Olivia Porter  2007      53.93        2:33.40   
  Liisi Lehtiö  2008      39.91        3:13.31   
                     
Kou T12  2007    124          3:26.95   
  Kouvolan Uimarit  3:35.23                 
  Saara Virtanen  2008      55.02        55.02   
  Netta Korkalainen  2008      58.77        1:53.79   
  Noora Salo  2007      45.39        2:39.18   
  Noora Reijonen  2008      47.77        3:26.95   
                     
Laus Tytöt 3  2006              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
  Lotta Koskinen  2008                 
  Saaga Pitkänen  2008                 
  Maija Suponina  2006                 
  Moona Pulkkinen  2008              DNS   
                     
 
Laji 14, 4X50m skuv T12, N, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laus Naiset 1  2002    604          2:02.14   
  Lahden Uimaseura  2:00.45                 
  Essi-Maria Lillman  2000      31.67        31.67   
  Sohvi Kallinen  2004      35.10        1:06.77   
  Raakel Bärlund  2001      28.39        1:35.16   
  Saana Liikonen  2001      26.98        2:02.14   
                     
Laus Naiset 2  2001    548          2:06.15   
  Lahden Uimaseura  2:06.78                 
  Jemilia Haapakoski  2002      33.18        33.18   
  Julia Sairanen  2003      33.77        1:06.95   
  Minttu Paalanen  2003      30.67        1:37.62   
  Senni Ovaskainen  2001      28.53        2:06.15   
                     
Kou Naiset 1  2003    459          2:13.85   
  Kouvolan Uimarit  2:07.56                 
  Lotta Hermonen  2004      33.87        33.87   
  Matilda Lonka  2003      39.86        1:13.73   
  Jenna Pulkkinen  2004      31.07        1:44.80   
  Noora Laitala  2003      29.05        2:13.85   
                     
Laus Naiset 3  2002    411          2:18.85   
  Lahden Uimaseura  2:17.53                 
  Janna Salminen  2003      35.97        35.97   
  Nea Mustonen  2004      39.74        1:15.71   
  Vilma Tuokko  2002      34.22        1:49.93   
  Venla Lindström  2004      28.92        2:18.85   
                     
Laus Naiset 4  2000    380          2:22.56   
  Lahden Uimaseura  2:20.45                 
  Eevi-Maria Bogdanova  2005      39.02        39.02   
  Emilia Hokkanen  2003      40.06        1:19.08   
  Julia Romo  2003      32.76        1:51.84   
  Milla Kähkönen  2005      30.72        2:22.56   
                     
Kou Naiset 2  1975    338          2:28.25   
  Kouvolan Uimarit  2:24.36                 
  Inka Raitio  2004      40.07        40.07   
  Marjaana Mäkinen  1975      40.42        1:20.49   
  Milja Mäkinen  2004      35.28        1:55.77   
  Iida Peltola  2005      32.48        2:28.25   
                     
 
Laji 15, 4X50m sku P13, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laus Pojat 1  2005    214          2:31.16   
  Lahden Uimaseura  2:24.16                 
  Stefan Saltykov  2005      38.60        38.60   
  Riku Huuhka  2005      42.42        1:21.02   
  Arto Pulkkinen  2005      38.43        1:59.45   
  Maksim Karvanen  2005      31.71        2:31.16   
                     
Laus Pojat 2  2005    174          2:42.04   
  Lahden Uimaseura  2:32.68                 
  Elias Molodtsov  2005      39.28        39.28   
  Denis Katunov  2006      40.52        1:19.80   
  Joonas Pulkkinen  2007      47.57        2:07.37   
  Miko Virtanen  2005      34.67        2:42.04   
                     
Kou P12  2006    109          3:09.15   
  Kouvolan Uimarit  3:13.70                 
  Jan Labinskii  2007      49.62        49.62   
  Jooa Fihlman  2007      50.04        1:39.66   
  Julius Lekander  2006      46.17        2:25.83   
  Saku Virtanen  2008      43.32        3:09.15   
                     
Laus Pojat 4  2005    80          3:29.73   
  Lahden Uimaseura  3:06.35                 
  Tuomas Marttila  2008      46.98        46.98   
  Leevi Immonen  2007      53.71        1:40.69   
  Jaakko Bogdanov  2009      1:00.20        2:40.89   
  Ivan Fadeechev  2007      48.84        3:29.73   
                     
Laus Pojat 3  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura  2:55.62                 
  Vilho Teno  2006      46.13        46.13   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 15, 4X50m sku P13, M, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laus Miehet 1  2000    597          1:47.47   
  Lahden Uimaseura  1:47.40                 
  Kasper Jämsä  1997      28.87        28.87   
  Atte Pennanen  2001      29.83        58.70   
  Alexei Mokitchev  1994      24.89        1:23.59   
  Joonas Mustonen  2001      23.88        1:47.47   
                     
Laus Miehet 2  1994    477          1:55.79   
  Lahden Uimaseura  1:55.44                 
  Taavi Backman  2004      32.61        32.61   
  Santeri Pulkkinen  2004      31.20        1:03.81   
  Santeri Hulkko  2000      27.11        1:30.92   
  Saku Romo  2000      24.87        1:55.79   
                     
Kou Miehet 1  2001    463          1:56.98   
  Kouvolan Uimarit  1:56.97                 
  Risto Martikainen  2003      30.42        30.42   
  Ossi Kleimola  2001      30.31        1:00.73   
  Manu Ursin  2002      28.92        1:29.65   
  Joonatan Lekander  2002      27.33        1:56.98   
                     
Laus Miehet 3  2002    421          2:00.74   
  Lahden Uimaseura  2:02.06                 
  Lauri Uosukainen  2002      30.98        30.98   
  Eetu Koskinen  2002      33.39        1:04.37   
  Eetu Palvanen  2003      29.67        1:34.04   
  Julius Airas  2003      26.70        2:00.74   
                     
Kou P13  2004    226          2:28.58   
  Kouvolan Uimarit  2:35.30                 
  Konsta Kukkonen  2006      36.62        36.62   
  Leevi Kukkonen  2005      39.62        1:16.24   
  Jeremias Arveli  2004      39.57        1:55.81   
  Miro Järvinen  2005      32.77        2:28.58   
                     
 
Laji 16, 25m AP P13, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Erkka Suni  2005      12.20        12.20   
  Kouvolan Uimarit  11.53                 
                     
Sami Flygtman  2006      13.39        13.39   
  Kouvolan Uimarit  13.51                 
                     
Sauli Jokiniemi  2005      15.98        15.98   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
                     
Saku Virtanen  2008      17.59        17.59   
  Kouvolan Uimarit  16.33                 
                     
 
Laji 17, 25m AP T12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Päivä-Kaisla Seppänen  2006      11.77        11.77   
  Lappeenrannan Uimarit  11.47                 
                     
Emilia Isoviita  2007      12.91        12.91   
  Vaajakosken Uimaseura                   
                     
Susanna Leino  2006      14.01        14.01   
  Kouvolan Uimarit  13.19                 
                     
Tiina Leino  2006      14.05        14.05   
  Kouvolan Uimarit  13.65                 
                     
Juulia Turunen  2006      17.33        15.38   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  1:21.83                 
                     
Saara Virtanen  2008      17.77        15.81   
  Kouvolan Uimarit  15.73                 
                     
 
Laji 18, 400m sku P11, 13, M, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Leevi Kukkonen  2005              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 18, 400m sku P11, 13, M, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kasper Jämsä  1997    589  1:03.66  2:17.10  3:35.60    4:40.92   
  Lahden Uimaseura  4:26.93                 
                     
Leo Kuusela  1999    519  1:08.90  2:25.56  3:48.40    4:52.92   
  Uimaseura Aquila  4:56.78                 
                     
Atte Pennanen  2001    500  1:07.86  2:24.77  3:46.53    4:56.56   
  Lahden Uimaseura  4:51.97                 
                     
Saku Romo  2000    486  1:07.15  2:26.52  3:51.65    4:59.42   
  Lahden Uimaseura  5:00.39                 
                     
Niko Matela  2003    485  1:09.99  2:27.80  3:52.13    4:59.56   
  Lappeenrannan Uimarit  4:56.91                 
                     
Taavi Backman  2004    447  1:12.74  2:33.86  3:59.30    5:08.00   
  Lahden Uimaseura  5:28.31                 
                     
Juha Jernvall  2000    445  1:12.70  2:35.83  3:58.96    5:08.37   
  Uimaseura Aquila  5:25.69                 
                     
Joonas Mustonen  2001    431  1:07.10  2:30.32  4:00.71    5:11.72   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Atte Alila  2001    410  1:09.63  2:38.46  4:10.56    5:16.97   
  Uimaseura Aquila                   
                     
10  Julius Airas  2003    378  1:16.31  2:40.06  4:13.74    5:25.50   
  Lahden Uimaseura  5:53.90                 
                     
11  Tatu Saareks  2003    377  1:15.12  2:41.76  4:16.38    5:25.77   
  Lappeenrannan Uimarit  5:53.86                 
                     
12  Aapo Koskinen  2004    362  1:21.89  2:45.80  4:16.50    5:30.39   
  Lahden Uimaseura  5:37.88                 
                     
13  Aleksi Kauppinen  2003    354  1:22.06  2:45.32  4:21.84    5:32.74   
  Lappeenrannan Uimarit  5:25.77                 
                     
14  Jonne Isoranta  2003    335  1:20.09  2:48.53  4:25.50    5:38.92   
  Lahden Uimaseura  5:44.10                 
                     
15  Joonatan Lekander  2002    327  1:19.67  2:49.15  4:27.64    5:41.53   
  Kouvolan Uimarit  5:47.11                 
                     
16  Akseli Kuparinen  2004    182  1:39.86  3:35.93  5:33.41    6:54.93   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
17  Petteri Veikkolainen  2004    182  1:41.23  3:30.50  5:25.67    6:55.10   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Antti Leppänen  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Roope Tsutsunen  2002              DNS   
  Lahden Uimaseura  5:16.50                 
                     
 
Laji 19, 400m sku T10, 12, N, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tinka Tamminen  2006    410  1:27.77  2:57.77  4:32.02    5:49.07   
  Lahden Uimaseura  6:14.24                 
                     
 
Laji 19, 400m sku T10, 12, N, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Essi-Maria Lillman  2000    628  1:12.36  2:33.86  3:54.89    5:02.97   
  Lahden Uimaseura  4:53.74                 
                     
Raakel Bärlund  2001    588  1:08.91  2:28.83  3:56.94    5:09.60   
  Lahden Uimaseura  5:02.69                 
                     
Jenna Pulkkinen  2004    556  1:15.35  2:34.10  4:02.34    5:15.40   
  Kouvolan Uimarit  5:22.58                 
                     
Minttu Paalanen  2003    507  1:13.49  2:36.39  4:10.27    5:25.35   
  Lahden Uimaseura  5:18.24                 
                     
Millariina Bruce  2001    459  1:24.10  2:49.26  4:19.96    5:36.31   
  Uimaseura Aquila  5:32.01                 
                     
Nea Mustonen  2004    439  1:20.53  2:49.11  4:26.29    5:41.17   
  Lahden Uimaseura  5:40.09                 
                     
Lotta Hermonen  2004    425  1:27.15  2:49.73  4:29.59    5:44.96   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Milja Mäkinen  2004    422  1:21.59  2:49.92  4:29.25    5:45.90   
  Kouvolan Uimarit  6:14.19                 
                     
Noora Peltoniemi  2003    402  1:16.07  2:46.87  4:27.92    5:51.44   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
10  Matilda Lonka  2003    389  1:23.82  2:56.62  4:34.51    5:55.15   
  Kouvolan Uimarit  6:09.38                 
                     
11  Aino Tamminen  2005    388  1:25.27  2:53.64  4:38.34    5:55.45   
  Lappeenrannan Uimarit  6:16.28                 
                     
12  Noora Koukkari  2004    377  1:29.40  2:58.81  4:40.12    5:59.00   
  Kouvolan Uimarit  6:08.82                 
                     
13  Silja Kinnunen  2003    369  1:24.57  2:55.07  4:43.27    6:01.47   
  Lappeenrannan Uimarit  6:00.30                 
                     
14  Inka Raitio  2004    325  1:38.76  3:13.12  4:54.62    6:17.09   
  Kouvolan Uimarit  6:35.64                 
                     
15  Minja Fihlman  2005    305  1:36.46  3:13.70  5:01.77    6:25.38   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
16  Ronja Terävä  2005    249  1:33.89  3:23.15  5:19.99    6:52.22   
  Lappeenrannan Uimarit  6:50.08                 
                     
Aino Jäkärä  2005              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Ekaterina Galay  2003              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Noora Laitala  2003              DSQ   
  Kouvolan Uimarit  6:26.02                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 20, 50m SF M, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sami Flygtman  2006      33.51        33.51   
  Kouvolan Uimarit  13.51                 
                     
Eetu Salo  2004              DNF   
  Kouvolan Uimarit  10.73                 
                     
Jasu Ovaskainen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 21, 50m SF N, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emma Leppä  2000      23.50        23.50   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Neea Turunen  1996      24.40        24.40   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Senni Ovaskainen  2001      25.42        25.42   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Inka Timperi  2002      26.25        26.25   
  Kouvolan Uimarit  25.77                 
                     
Päivä-Kaisla Seppänen  2006      26.63        26.63   
  Lappeenrannan Uimarit  11.47                 
                     
Silja Pulkkinen  2003      28.37        28.37   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Minja Fihlman  2005      30.38        30.38   
  Kouvolan Uimarit  28.16                 
                     
Nea Leino  2004      30.56        30.56   
  Kouvolan Uimarit  29.74                 
                     
Susanna Leino  2006      31.67        31.67   
  Kouvolan Uimarit  13.19                 
                     
10  Tiina Leino  2006      34.75        34.75   
  Kouvolan Uimarit  13.65                 
                     
 
Laji 22, 50m vu P11, 13, M, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jooa Fihlman  2007    159          37.34   
  Kouvolan Uimarit  38.43                 
Aleksi Salo  2008    156          37.59   
  Lahden Uimaseura  42.06                 
Jan Labinskii  2007    149          38.21   
  Kouvolan Uimarit  42.48                 
Raman Bajalan  2007    145          38.52   
  Lahden Uimaseura  39.66                 
Matvey Lyashenko  2007    138          39.13   
  Lappeenrannan Uimarit  38.38                 
Sisu Siitonen  2007    128          40.14   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  41.18                 
Jaakko Bogdanov  2009    120          40.98   
  Lahden Uimaseura  42.20                 
Ivan Fadeechev  2007    105          42.81   
  Lahden Uimaseura  45.47                 
Tuomas Marttila  2008    105          42.87   
  Lahden Uimaseura  44.68                 
10  Onni Scharin  2007    100          43.63   
  Lappeenrannan Uimarit  44.98                 
11  Leevi Immonen  2007    91          44.96   
  Lahden Uimaseura  44.71                 
12  Saku Virtanen  2008    64          50.65   
  Kouvolan Uimarit  50.46                 
13  Aaro Jäkärä  2007    57          52.58   
  Lappeenrannan Uimarit  54.70                 
 
Laji 22, 50m vu P11, 13, M, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Stefan Saltykov  2005    261          31.67   
  Lahden Uimaseura  31.56                 
Jimi Kojo  2005    259          31.76   
  Uimaseura Aquila  31.93                 
Elias Molodtsov  2005    218          33.65   
  Lahden Uimaseura  33.76                 
Sauli Jokiniemi  2005    184          35.58   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  36.90                 
Miska Korkalainen  2006    181          35.80   
  Voikkaan Viesti  34.48                 
Vasily Kabanov  2006    169          36.59   
  Lahden Uimaseura  38.62                 
Eemil Turtiainen  2006    152          37.96   
  Voikkaan Viesti  39.19                 
Julius Lekander  2006    141          38.90   
  Kouvolan Uimarit  37.26                 
Nikita Efimov  2006    132          39.75   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  43.90                 
10  Joel Turtiainen  2006    128          40.14   
  Voikkaan Viesti  41.85                 
 
Laji 22, 50m vu P11, 13, M, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ville Kotikuusi  1991    549          24.74   
  Kouvolan Uimarit  25.02                 
Santeri Hulkko  2000    536          24.94   
  Lahden Uimaseura  24.78                 
Santeri Pulkkinen  2004    491          25.68   
  Lahden Uimaseura  26.38                 
Aapo Keltanen  2001    451          26.40   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  26.38                 
Eetu Salo  2004    410          27.26   
  Kouvolan Uimarit  26.93                 
Jesse Hyppönen  2004    407          27.33   
  Lahden Uimaseura  29.31                 
Markus Ridal  2003    398          27.54   
  Heinolan Isku  27.23                 
Nikas Daniel Krjukov  2002    386          27.82   
  Lahden Uimaseura  27.59                 
Kiril Buzinin  2003    383          27.88   
  Sshor 3  27.00                 
10  Joonatan Lekander  2002    376          28.06   
  Kouvolan Uimarit  28.06                 
11  Aaro Laitinen  2003    357          28.54   
  Lappeenrannan Uimarit  27.52                 
12  Janne Korhonen  2003    355          28.60   
  Kouvolan Uimarit  27.44                 
13  Roni Lönnqvist  2000    353          28.65   
  Uinti Imatra  27.65                 
14  Leevi Hautaniemi  2003    257          31.84   
  Lappeenrannan Uimarit  34.61                 
15  Denis Zhuchkov  2004    199          34.68   
  Lappeenrannan Uimarit  34.68                 
16  Daniel Pessi  2004    172          36.41   
  Lappeenrannan Uimarit  37.10                 
17  Anttoni Sikiö  2004    102          43.28   
  Lappeenrannan Uimarit  41.73                 
Egor Bortsov  2004              DNS   
  Lahden Uimaseura  31.50                 
Karl Ladva  2000              DSQ   
  Heinolan Isku                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 23, 50m vu T10, 12, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Liisi Lehtiö  2008    185          40.74   
  Lahden Uimaseura  39.54                 
Miina-Anniina Härkänen  2008    185          40.78   
  Lappeenrannan Uimarit  42.25                 
Vilma Korkalainen  2009    163          42.51   
  Voikkaan Viesti  42.94                 
Moona Pulkkinen  2008    119          47.22   
  Lahden Uimaseura  53.01                 
Saara Virtanen  2008    116          47.52   
  Kouvolan Uimarit  45.16                 
Saaga Pitkänen  2008    116          47.62   
  Lahden Uimaseura  48.49                 
Noora Reijonen  2008    102          49.70   
  Kouvolan Uimarit  51.14                 
Netta Korkalainen  2008    98          50.36   
  Kouvolan Uimarit  51.52                 
Anastasia Koroleva  2008              DNS   
  Ekran  37.20                 
 
Laji 23, 50m vu T10, 12, N, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juulia Turunen  2006    256          36.59   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  37.09                 
Emilia Isoviita  2007    254          36.65   
  Vaajakosken Uimaseura  37.16                 
Maija Suponina  2006    254          36.66   
  Lahden Uimaseura                   
Noora Salo  2007    214          38.83   
  Kouvolan Uimarit  40.40                 
Isabel Rumask  2006    209          39.13   
  Lahden Uimaseura  44.21                 
Annika Leppänen  2006    181          41.05   
  Lahden Uimaseura  42.06                 
Amanda Hirvonen  2007    171          41.85   
  Lappeenrannan Uimarit                   
 
Laji 23, 50m vu T10, 12, N, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Saana Liikonen  2001    634          27.05   
  Lahden Uimaseura  26.93                 
Sofia Osanova  2003    608          27.43   
  Sshor 3  27.00                 
Jemilia Haapakoski  2002    585          27.78   
  Lahden Uimaseura  27.47                 
Sini Tiussa  2003    543          28.48   
  Uinti Imatra  28.42                 
Veera Skinnari  2003    503          29.21   
  Lahden Uimaseura  28.49                 
Noora Laitala  2003    496          29.35   
  Kouvolan Uimarit  28.50                 
Hilla Kuuva  2003    493          29.41   
  Lappeenrannan Uimarit  29.11                 
Venla Lindström  2004    489          29.48   
  Lahden Uimaseura  29.41                 
Julia Romo  2003    477          29.73   
  Lahden Uimaseura  30.28                 
10  Ida Mäki-Hokkonen  2004    473          29.82   
  Lappeenrannan Uimarit  29.46                 
11  Ida Lehtovaara  2003    453          30.24   
  Uimaseura Aquila  29.73                 
12  Vilma Tikka  2003    447          30.38   
  Lappeenrannan Uimarit  31.85                 
13  Emilia Hokkanen  2003    438          30.60   
  Lahden Uimaseura  30.99                 
14  Janna Salminen  2003    433          30.71   
  Lahden Uimaseura  30.80                 
15  Siiri Pitkänen  2003    420          31.03   
  Lappeenrannan Uimarit  31.54                 
16  Lilja Pulkkinen  2004    376          32.19   
  Kouvolan Uimarit  32.20                 
17  Laura Kaksonen  2004    324          33.82   
  Voikkaan Viesti  32.66                 
18  Olivia Romo  2005    256          36.58   
  Lahden Uimaseura  37.01                 
19  Elisa Rita  2005    249          36.91   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  39.59                 
20  Inkeri Laakkonen  2005    207          39.23   
  Voikkaan Viesti  40.25                 
 
Laji 24, 100m ru P13, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Leevi Kukkonen  2005    255  40.96        1:27.69   
  Kouvolan Uimarit  1:27.08                 
                     
Denis Katunov  2006    227  42.96        1:31.04   
  Lahden Uimaseura  1:29.09                 
                     
Santeri Salonen  2005    223  42.54        1:31.62   
  Heinolan Isku  1:30.80                 
                     
Arto Pulkkinen  2005    190  44.94        1:36.63   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Miko Virtanen  2005    187  45.98        1:37.22   
  Lahden Uimaseura  1:40.66                 
                     
Viacheslav Semenov  2006    156  47.82        1:43.13   
  Lahden Uimaseura  1:43.48                 
                     
Miro Järvinen  2005    150  48.10        1:44.46   
  Kouvolan Uimarit  1:40.65                 
                     
Julius Lekander  2006    146  50.24        1:45.44   
  Kouvolan Uimarit  1:46.20                 
                     
Jooa Fihlman  2007    128  52.42        1:50.20   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
10  Jan Labinskii  2007    80  1:00.39        2:08.80   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Oskar Kotselainen  2006              DNS   
  Lahden Uimaseura  1:51.04                 
                     
 
Laji 24, 100m ru P13, M, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kasper Jämsä  1997    597  31.20        1:06.02   
  Lahden Uimaseura  1:03.72                 
                     
Atte Pennanen  2001    540  31.50        1:08.27   
  Lahden Uimaseura  1:06.96                 
                     
Eetu Koskinen  2002    409  34.49        1:14.91   
  Lahden Uimaseura  1:14.12                 
                     
Leevi Kervinen  2003    390  35.11        1:16.11   
  Uimaseura Aquila  1:15.35                 
                     
Janne Korhonen  2003    325  37.64        1:20.88   
  Kouvolan Uimarit  1:20.02                 
                     
Jonne Isoranta  2003    322  37.24        1:21.06   
  Lahden Uimaseura  1:25.27                 
                     
Antero Ruban  2004    272  40.55        1:25.78   
  Lahden Uimaseura  1:28.76                 
                     
Petteri Veikkolainen  2004    155  50.19        1:43.52   
  Lappeenrannan Uimarit  1:40.78                 
                     
Denis Zhuchkov  2004    147  48.88        1:45.32   
  Lappeenrannan Uimarit  1:51.80                 
                     
10  Anttoni Sikiö  2004    130  53.25        1:49.64   
  Lappeenrannan Uimarit  1:42.72                 
                     
Simo Virtanen  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit  1:38.31                 
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
 
Laji 25, 100m ru T12, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tiinu Tamminen  2006    401  39.88        1:24.55   
  Lahden Uimaseura  1:28.66                 
                     
Siiri Haverinen  2007    281  45.28        1:35.19   
  Lahden Uimaseura  1:31.29                 
                     
Ebba Simberg  2007    224  49.66        1:42.57   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Olivia Porter  2007    170  51.69        1:52.45   
  Lahden Uimaseura  1:52.99                 
                     
Netta Korkalainen  2008    130  1:01.75        2:03.06   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 25, 100m ru T12, N, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Essi-Maria Lillman  2000    587  36.03        1:14.44   
  Lahden Uimaseura  1:13.19                 
                     
Julia Sairanen  2003    559  36.01        1:15.67   
  Lahden Uimaseura  1:19.65                 
                     
Elizaveta Kharisova  2000    559  35.99        1:15.69   
  Ska, St. Petersburg  1:14.00                 
                     
Margarita Kolosova  2002    558  35.91        1:15.72   
  Ska, St. Petersburg  1:14.70                 
                     
Jenna Pulkkinen  2004    544  36.13        1:16.38   
  Kouvolan Uimarit  1:12.53                 
                     
Sohvi Kallinen  2004    541  36.16        1:16.49   
  Lahden Uimaseura  1:13.83                 
                     
Tanja Ruohoniemi  1995    489  37.32        1:19.12   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Lotta Hermonen  2004    424  38.55        1:22.99   
  Kouvolan Uimarit  1:28.64                 
                     
Ida Lehtovaara  2003    386  39.99        1:25.63   
  Uimaseura Aquila  1:25.18                 
                     
10  Tatiana Karpenko  2003    381  40.53        1:25.97   
  Ska, St. Petersburg  1:22.90                 
                     
11  Milja Mäkinen  2004    372  39.90        1:26.65   
  Kouvolan Uimarit  1:26.22                 
                     
12  Inka Raitio  2004    346  41.54        1:28.76   
  Kouvolan Uimarit  1:29.78                 
                     
13  Salma Mäntynen  2005    335  40.96        1:29.77   
  Uimaseura Aquila  1:25.76                 
                     
14  Vilma Tuokko  2002    333  41.46        1:29.93   
  Lahden Uimaseura                   
                     
15  Ida Kauppinen  2005    321  43.46        1:31.00   
  Lappeenrannan Uimarit  1:30.82                 
                     
16  Emilia Kouvo  2003    321  41.18        1:31.01   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  1:31.45                 
                     
17  Ekaterina Galay  2003    316  42.84        1:31.48   
  Lappeenrannan Uimarit  1:28.84                 
                     
18  Venla Lindström  2004    290  43.64        1:34.20   
  Lahden Uimaseura                   
                     
19  Julia Romo  2003    278  44.34        1:35.53   
  Lahden Uimaseura  1:37.73                 
                     
20  Eevi-Maria Bogdanova  2005    274  45.74        1:35.95   
  Lahden Uimaseura  1:33.03                 
                     
21  Kerttu Hirvonen  2002    265  44.76        1:37.08   
  Voikkaan Viesti                   
                     
 
Laji 26, 200m su P14, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Taavi Backman  2004    376  35.09  1:13.04  1:50.80    2:26.34   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Konsta Kukkonen  2006    242  39.84  1:23.02  2:07.32    2:49.29   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Olli-Pekka Kitinoja  2004    176  41.19  1:29.66  3:08.47    3:08.47   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
 
Laji 26, 200m su P14, M, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Daniil Kazakov  2000    571  29.07  1:01.20  1:34.76    2:07.25   
  Ska, St. Petersburg  2:10.00                 
                     
Kasper Jämsä  1997    520  30.73  1:03.80  1:37.96    2:11.30   
  Lahden Uimaseura  2:07.31                 
                     
Pavel Tsvetkov  2003    465  31.47  1:05.90  1:41.58    2:16.27   
  Ska, St. Petersburg  2:17.00                 
                     
Risto Martikainen  2003    418  32.96  1:08.84  1:45.55    2:21.17   
  Kouvolan Uimarit  2:20.11                 
                     
Vladislav Glazlov  2003    389  34.93  1:12.33  1:49.66    2:24.66   
  Ska, St. Petersburg  2:22.00                 
                     
Lauri Uosukainen  2002    388  33.64  1:10.23  1:48.61    2:24.71   
  Lahden Uimaseura  2:29.72                 
                     
Aleksi Kauppinen  2003    366  34.41  1:12.67  1:50.70    2:27.56   
  Lappeenrannan Uimarit  2:32.48                 
                     
Henri Heikkilä  2003    355  34.59  1:13.35  1:52.94    2:29.12   
  Uimaseura Aquila  2:38.28                 
                     
 
Laji 27, 200m su T13, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Milla Kähkönen  2005    349  39.71  1:25.54  2:08.03    2:49.20   
  Lahden Uimaseura  2:48.13                 
                     
Aino Jäkärä  2005    196  47.43  1:40.00  2:33.79    3:25.02   
  Lappeenrannan Uimarit  3:20.53                 
                     
 
Laji 27, 200m su T13, N, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Senni Ovaskainen  2001    455  36.16  1:14.56  1:55.26    2:35.00   
  Lahden Uimaseura  2:38.05                 
                     
Siiri Pitkänen  2003    449  36.58  1:15.86  1:56.82    2:35.62   
  Lappeenrannan Uimarit  2:39.48                 
                     
Hilla Kuuva  2003    415  35.65  1:15.86  1:58.29    2:39.80   
  Lappeenrannan Uimarit  2:52.28                 
                     
Noora Laitala  2003    413  38.72  1:19.37  2:00.59    2:40.02   
  Kouvolan Uimarit  2:56.14                 
                     
Janna Salminen  2003    405  37.95  1:18.55  2:00.72    2:41.10   
  Lahden Uimaseura  2:44.55                 
                     
Noora Peltoniemi  2003    376  36.18  1:17.73  2:01.76    2:45.15   
  Lappeenrannan Uimarit  2:49.20                 
                     
Noora Koukkari  2004    353  39.22  1:22.13  2:05.53    2:48.63   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Sini Tiussa  2003    328  39.80  1:23.59  2:08.72    2:52.76   
  Uinti Imatra                   
                     
Emilia Hokkanen  2003    314  41.59  1:26.33  2:11.42    2:55.26   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Lilja Pulkkinen  2004    281  39.83  1:25.50  2:14.03    3:01.87   
  Kouvolan Uimarit  3:07.45                 
                     
 
Laji 28, 100m pu P13, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jimi Kojo  2005    230  36.46        1:18.47   
  Uimaseura Aquila  1:19.09                 
                     
Riku Huuhka  2005    167  40.20        1:27.30   
  Lahden Uimaseura  1:33.24                 
                     
Maksim Karvanen  2005    121  41.47        1:37.01   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 28, 100m pu P13, M, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Denis Pushkin  2000    590  26.56        57.30   
  Ska, St. Petersburg  55.90                 
                     
Alexandr Skryabin  2000    540  27.15        59.04   
  Ska, St. Petersburg  59.00                 
                     
Kasper Jämsä  1997    507  28.04        1:00.26   
  Lahden Uimaseura  58.15                 
                     
Santeri Hulkko  2000    484