Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Minimani Games 2018    Tulostuspäivämäärä  22 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kokkola    Tulostusaika  22:17   
  Järjestäjä  KUS-GSS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 1, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Korpi  2006            35.60   
  Ilmajoen Kisailijat  35.08                 
Ivar Eklund  2006            41.81   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  42.71                 
Torsti Saarela  2006            41.99   
  Vieskan Uimarit  43.15                 
Viljo Varsanpää  2006            44.16   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  48.64                 
 
Laji 1, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mikko Karjalainen  2004            33.58   
  Kokkolan Uimaseura  35.14                 
Riku Määttälä  2005            39.92   
  Kokkolan Uimaseura  41.90                 
Lassi Lahtinen  2004            44.59   
  Kokkolan Uimaseura  46.96                 
Konsta Joensuu  2005            44.65   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Eskil Halmelinna  2005            47.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Arttu Syrjä  2005            50.90   
  Seinäjoen Uimarit-58  52.91                 
 
Laji 1, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ethan Brady  2002            28.62   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  29.06                 
Alex Lydman  2003            28.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  25.38                 
Robin Söderholm  2002            29.88   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  29.13                 
Joonas Järvi  2002            30.06   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  29.75                 
Kirill Helsing  2002            30.14   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  30.70                 
Frans Ekstrand  2002            32.26   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  30.86                 
Iisakki Laihorinne  2003            43.14   
  Seinäjoen Uimarit-58  48.00                 
Matias Ylipelkonen  2003            45.04   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
 
Laji 1, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Viktor Thodin  2000  10            26.86   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  28.19                 
Juho Porkkala  2001            27.74   
  Seinäjoen Uimarit-58  27.42                 
Claes Fjellström  2001            28.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  27.92                 
Jere Kekola  2000            28.68   
  Seinäjoen Uimarit-58  28.08                 
Hugo Mattola  2001            29.82   
  Kokkolan Uimaseura  29.63                 
Nader Khalili  2001            30.17   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  29.71                 
Ivar Malm  2001            31.02   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  30.14                 
Juuso Syrjälä  2001            33.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  32.02                 
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Malla Hämäläinen  2008            43.42   
  Vieskan Uimarit  45.00                 
Sini Saari  2007            49.63   
  Vieskan Uimarit  50.54                 
Albertiina Kotkaniemi  2008            49.87   
  Seinäjoen Uimarit-58  51.84                 
Elsa Pelkonen  2007            50.03   
  Vieskan Uimarit  49.45                 
Nella Hämäläinen  2008            51.38   
  Vieskan Uimarit  57.42                 
Iida-Carita Niskanen  2008              1:00.33   
  Vieskan Uimarit                   
Nana Murtomäki  2008              1:03.61   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elizaveta Salmela  2005            38.95   
  Vieskan Uimarit  39.79                 
Amanda Nielsen  2005            41.38   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  42.99                 
Ellen Arvo  2005            45.24   
  Kokkolan Uimaseura  43.29                 
Ronya Rajala  2005            47.88   
  Kokkolan Uimaseura  50.75                 
Aino Kankaanpää  2005            52.52   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  52.28                 
Siiri Suominen  2006              52.90   
  Seinäjoen Uimarit-58  59.77                 
Jaana Nevala  2005              53.02   
  Vieskan Uimarit                   
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kiira Kangasniemi  2003  10            30.36   
  Seinäjoen Uimarit-58  29.84                 
Emma Hämäläinen  2003            31.70   
  Vieskan Uimarit  31.73                 
Peppi Hölsö  2003            32.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  32.14                 
Tara Korkiakoski  2003            34.44   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  34.13                 
Annukka Jouppila  2003            38.52   
  Seinäjoen Uimarit-58  38.64                 
Maria Hautala  2003            39.04   
  Kurikan Ryhti  41.95                 
Hanna Saarela  2003            44.05   
  Vieskan Uimarit  43.82                 
Jonna Känsäkangas  2004            46.62   
  Kokkolan Uimaseura  43.86                 
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Heidi Kivioja  2000            30.69   
  Swimming Club Vuokatti  30.50                 
Liina Salin  2002            30.82   
  Kokkolan Uimaseura  30.84                 
Milja Lahtinen  1999            31.89   
  Kokkolan Uimaseura  32.76                 
Veera Lahtinen  2002            32.17   
  Kokkolan Uimaseura  32.18                 
Juliana Niinisalo  2002            34.07   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  32.25                 
Matilda Lindholm  2001            34.88   
  Kokkolan Uimaseura  34.15                 
Minttu-Marie Rasinpää  2001            35.06   
  Seinäjoen Uimarit-58  33.34                 
Hanna Virtanen  2002            35.34   
  Seinäjoen Uimarit-58  35.70                 
Jora Morren  1999            36.31   
  Kurikan Ryhti  36.14                 
10  Fanny Koivisto  2001            36.32   
  Kokkolan Uimaseura  36.12                 
11  Sara Ikonen  2002            36.39   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  34.70                 
12  Erika Yli-Yrjänäinen  2001            37.69   
  Kokkolan Uimaseura  39.03                 
 
Laji 3, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ilari Hatunen  2006    46.09        1:36.93   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:42.48                 
                     
Rasmus Kekola  2006    56.61        2:00.24   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:03.68                 
                     
Topias Myllykoski  2008    1:04.87        2:17.38   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:14.92                 
                     
Wili Laiho  2008              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:27.66                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 3, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elmeri Aho  2004    39.62        1:24.15   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:25.19                 
                     
Rasmus Saarimaa  2004    46.59        1:42.56   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:49.45                 
                     
Werneri Ketonen  2005    51.87        1:48.56   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:49.06                 
                     
Teemu Lepistö  2005    56.03        1:57.28   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:01.74                 
                     
Elias Riekki  2005    56.66        2:02.24   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:57.25                 
                     
Aaro-Oskar Ruuskanen  2004              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:46.05                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 3, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kirill Helsing  2002    33.57        1:11.17   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:10.79                 
                     
Mikael Nurmela  2002    34.68        1:13.68   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:13.06                 
                     
Robin Söderholm  2002    36.12        1:17.50   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:11.12                 
                     
Joonas Järvi  2002    35.93        1:18.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:18.83                 
                     
Teemu Oksakari  2003    37.05        1:18.49   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:18.11                 
                     
Alex Lydman  2003    37.34        1:18.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:13.04                 
                     
Simon Ravals  2003    37.42        1:20.26   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:19.93                 
                     
Miro Nurmela  2002    37.53        1:22.18   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:23.86                 
                     
Ethan Brady  2002    39.17        1:23.76   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:24.95                 
                     
10  Teppo Jestoi  2003    39.41        1:26.34   
  Kokkolan Uimaseura  1:27.99                 
                     
11  Eeli Hanka  2003    43.07        1:31.76   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:31.00                 
                     
12  Johannes Laihorinne  2003    44.65        1:35.09   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:39.14                 
                     
 
Laji 3, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kaj Smeds  1998  10    32.75        1:09.99   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:10.98                 
                     
Claes Fjellström  2001    34.71        1:14.17   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:12.92                 
                     
Juuso Syrjälä  2001    36.01        1:17.06   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:15.90                 
                     
Ivar Malm  2001    37.17        1:19.34   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:16.09                 
                     
 
Laji 4, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elsa Pelkonen  2007    55.52        1:55.52   
  Vieskan Uimarit  1:58.72                 
                     
Seela Kähkönen  2008      1:01.54        2:08.63   
  Vieskan Uimarit  2:13.81                 
                     
Helmi Koivisto  2009      1:02.03        2:12.81   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:20.75                 
                     
 
Laji 4, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Teea Jestoi  2005    38.26        1:19.57   
  Kokkolan Uimaseura  1:21.55                 
                     
Vilma Rintala  2005    41.54        1:29.74   
  Kokkolan Uimaseura  1:31.64                 
                     
Fia Stenman  2006    43.10        1:30.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:43.39                 
                     
Anni Kärkkäinen  2006    42.95        1:31.78   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:50.49                 
                     
Anni Turunen  2006    45.23        1:33.69   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:41.20                 
                     
Olivia Kivelä  2006    45.81        1:35.56   
  Kokkolan Uimaseura  1:38.64                 
                     
Hannah Lamminmäki  2006    45.95        1:36.84   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:36.16                 
                     
Iina Hulkki  2006    48.97        1:42.57   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:41.91                 
                     
Saaga Kähkönen  2006    48.63        1:43.99   
  Vieskan Uimarit  1:45.73                 
                     
10  Elin Thodin  2005    49.95        1:44.93   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:47.65                 
                     
11  Senni Syvänen  2005    53.54        1:52.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:55.33                 
                     
12  Ottiilia Sandkulla  2005    52.70        1:52.98   
  Kokkolan Uimaseura  1:59.30                 
                     
13  Oosa Paavola  2005    53.82        1:53.24   
  Kokkolan Uimaseura  1:54.09                 
                     
14  Neela Hiekka  2006      1:02.48        2:11.37   
  Kokkolan Uimaseura  2:14.96                 
                     
 
Laji 4, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petra Kivi  2003    39.07        1:21.95   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:25.37                 
                     
Wilma Lakanen  2003    38.63        1:22.24   
  Kokkolan Uimaseura  1:22.30                 
                     
Kiira Kangasniemi  2003    40.05        1:25.70   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:21.57                 
                     
Viivi Kylkisalo  2004    41.70        1:28.89   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:27.10                 
                     
Noora Kekola  2004    41.98        1:29.90   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:29.73                 
                     
Viivi Nurmela  2004    42.33        1:29.90   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:29.37                 
                     
Maija Björkholm  2003    45.10        1:34.33   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:37.20                 
                     
Aliisa Rintakoski  2004    57.88        2:05.37   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:02.94                 
                     
 
Laji 4, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alexandra Pihlajamäki  1998  10    35.75        1:16.06   
  Kokkolan Uimaseura  1:13.19                 
                     
Heidi Kivioja  2000    36.86        1:17.66   
  Swimming Club Vuokatti  1:14.79                 
                     
Tinja Harju  2002    40.20        1:26.34   
  Kokkolan Uimaseura  1:28.07                 
                     
Sanna Rajamäki  2002    41.03        1:26.50   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:25.94                 
                     
Minttu-Marie Rasinpää  2001    40.65        1:27.82   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:21.86                 
                     
Jasmine Vikström  2002    42.60        1:30.78   
  Kokkolan Uimaseura  1:28.77                 
                     
Sara Ikonen  2002    44.63        1:33.89   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:36.23                 
                     
Anna Klutas  2002    46.85        1:40.44   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:41.42                 
                     
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nicky Rajala  2007      40.72        1:27.67   
  Kokkolan Uimaseura  1:30.47                 
                     
Oskari Tavast  2007      43.60        1:34.00   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:31.13                 
                     
Lauri Jumppanen  2007      47.30        1:41.43   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Oskari Juntti  2008      52.62        1:50.62   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Atte Kiviniemi  2007      57.46        1:59.65   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Samu Herronen  2007              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura  1:19.33                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Korpi  2006    36.11        1:15.14   
  Ilmajoen Kisailijat  1:15.66                 
                     
Torsti Saarela  2006    38.44        1:20.75   
  Vieskan Uimarit  1:20.05                 
                     
Ivar Eklund  2006      39.39        1:22.07   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:22.03                 
                     
Rasmus Kekola  2006      41.80        1:29.42   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:25.28                 
                     
Valtteri Limnell  2006      43.13        1:32.04   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:33.52                 
                     
Elias Koivuluoma  2006      45.76        1:41.14   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:36.46                 
                     
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Salomo Pihlaja  2005    32.56        1:08.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:12.22                 
                     
Ville Ikola  2005    34.36        1:10.39   
  Kokkolan Uimaseura  1:12.89                 
                     
Adrian Kaslin  2005    35.88        1:14.21   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:13.73                 
                     
Riku Määttälä  2005    36.73        1:16.60   
  Kokkolan Uimaseura  1:17.21                 
                     
Adam Björkstrand  2005    36.65        1:16.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:17.48                 
                     
Eskil Halmelinna  2005      43.87        1:29.51   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:31.39                 
                     
Arttu Syrjä  2005      44.51        1:31.81   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:33.83                 
                     
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mikko Karjalainen  2004    34.36        1:11.31   
  Kokkolan Uimaseura  1:12.71                 
                     
Matias Pikkala  2004    34.78        1:14.46   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:13.06                 
                     
Sohneel Mandpe  2004    36.18        1:16.81   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:21.20                 
                     
Aaro-Oskar Ruuskanen  2004    36.32        1:17.25   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:19.27                 
                     
Olli Alanko  2004    37.15        1:18.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:18.08                 
                     
Alex Koskela  2004    38.13        1:19.34   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:24.32                 
                     
Totti Laukkala  2004    38.03        1:21.11   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:24.33                 
                     
Joel Jokiaho  2004    37.36        1:22.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:24.39                 
                     
Akseli Klutas  2004      38.08        1:22.12   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:22.77                 
                     
10  Valtteri Pinola  2004      40.34        1:23.14   
  Kokkolan Uimaseura  1:26.19                 
                     
11  Rasmus Saarimaa  2004      39.81        1:25.80   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:25.93                 
                     
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ethan Brady  2002  10    27.49        57.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  54.95                 
                     
Alex Lydman  2003    28.19        59.09   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  54.42                 
                     
Joonas Järvi  2002    29.18        1:00.53   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:01.43                 
                     
Robin Söderholm  2002    29.53        1:01.31   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  59.10                 
                     
Kirill Helsing  2002    29.80        1:01.71   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  59.33                 
                     
Elmo Arvo  2003    31.26        1:04.44   
  Kokkolan Uimaseura  1:06.05                 
                     
Ivar Nordman  2003    31.05        1:06.31   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:04.05                 
                     
Roni Hägen  2003    36.32        1:14.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:15.48                 
                     
Iisakki Laihorinne  2003    36.42        1:15.19   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:16.87                 
                     
10  Matias Ylipelkonen  2003    38.89        1:21.22   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:27.35                 
                     
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jere Kekola  2000    27.21        57.23   
  Seinäjoen Uimarit-58  54.83                 
                     
Claes Fjellström  2001    27.89        57.38   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  57.69                 
                     
Juuso Syrjälä  2001    29.53        1:01.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:00.76                 
                     
Ivar Malm  2001    30.66        1:04.79   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:00.04                 
                     
Antti Ahola  2001    32.22        1:08.64   
  Lapuan Virkiä  1:05.93                 
                     
 
Laji 6, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Riialiina Kiljala  2008    36.18        1:16.76   
  Vieskan Uimarit  1:22.13                 
                     
Malla Hämäläinen  2008      41.49        1:26.58   
  Vieskan Uimarit  1:25.73                 
                     
Nella Hämäläinen  2008      43.10        1:29.84   
  Vieskan Uimarit  1:29.16                 
                     
Iida-Carita Niskanen  2008      44.25        1:34.74   
  Vieskan Uimarit  1:38.84                 
                     
Albertiina Kotkaniemi  2008      43.73        1:37.83   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:33.35                 
                     
Julia Luomakortes  2008      46.02        1:38.88   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:42.46                 
                     
Nana Murtomäki  2008      45.95        1:39.78   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:37.65                 
                     
Senja Pakkanen  2008      49.02        1:43.89   
  Kankaanpään Uimarit  1:37.50                 
                     
Anna Korpi  2008      48.06        1:44.67   
  Ilmajoen Kisailijat  1:55.99                 
                     
10  Helmi Koivisto  2009      1:00.18        2:09.77   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:03.86                 
                     
11  Fanny Laiho  2010      1:01.84        2:13.27   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
 
Laji 6, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aada Antila  2007      39.91        1:22.97   
  Lapuan Virkiä  1:24.35                 
                     
Elsa Pelkonen  2007      40.76        1:25.10   
  Vieskan Uimarit  1:25.33                 
                     
Eeva Luomaranta  2007      41.37        1:29.24   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:29.18                 
                     
Sini Saari  2007      42.60        1:29.96   
  Vieskan Uimarit  1:27.95                 
                     
Emilia Katajamäki  2007      44.85        1:35.11   
  Lapuan Virkiä  1:41.38                 
                     
Minea Kynnäs  2007      46.13        1:41.97   
  Kokkolan Uimaseura  1:38.74                 
                     
 
Laji 6, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ellen Williamsson  2006    36.31        1:16.94   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:17.02                 
                     
Noora-Maria Linna  2006      37.60        1:18.09   
  Vieskan Uimarit  1:16.83                 
                     
Pinja Pakkanen  2006      37.36        1:19.05   
  Kankaanpään Uimarit  1:18.97                 
                     
Saaga Kähkönen  2006      37.86        1:19.46   
  Vieskan Uimarit  1:20.89                 
                     
Peppi Ojakippola  2006      38.54        1:22.75   
  Vieskan Uimarit  1:22.82                 
                     
Eeva Finnilä  2006      41.69        1:27.32   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:27.44                 
                     
Siiri Suominen  2006      45.84        1:38.18   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:35.84                 
                     
 
Laji 6, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuulia Harju  2005    33.87        1:09.38   
  Kokkolan Uimaseura  1:09.08                 
                     
Alina Kangas  2005    33.25        1:09.52   
  Kokkolan Uimaseura  1:11.86                 
                     
Aamu Kannosto  2005    35.19        1:12.72   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:14.56                 
                     
Ida Ekebohm  2005    35.19        1:12.84   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:16.82                 
                     
Elizaveta Salmela  2005    35.89        1:13.83   
  Vieskan Uimarit  1:16.45                 
                     
Amanda Nielsen  2005    37.58        1:17.93   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:19.53                 
                     
Elin Thodin  2005      40.32        1:21.18   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:21.97                 
                     
Viivi Lehtonen  2005      40.92        1:23.88   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:24.77                 
                     
Ellen Arvo  2005      40.12        1:24.64   
  Kokkolan Uimaseura  1:31.05                 
                     
10  Emilia Ehnström  2005      41.58        1:24.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:23.08                 
                     
11  Hanna Eveliina Hietanen  2005      40.13        1:25.02   
  Lapuan Virkiä  1:26.26                 
                     
12  Aino Kankaanpää  2005      42.52        1:27.09   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:26.69                 
                     
13  Jaana Nevala  2005      40.94        1:30.22   
  Vieskan Uimarit  1:27.14                 
                     
 
Laji 6, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petra Kivi  2003  10    30.55        1:03.56   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:06.18                 
                     
Jenny Grangärd  2003    31.34        1:05.72   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:05.72                 
                     
Emma Hämäläinen  2003    31.06        1:06.54   
  Vieskan Uimarit  1:03.97                 
                     
Ella Hulkki  2004    32.01        1:06.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:08.05                 
                     
Emma Jormanainen  2003    32.37        1:06.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:06.39                 
                     
Sofia Nurkkala  2004    32.49        1:07.20   
  Kokkolan Uimaseura  1:07.94                 
                     
Anniina Haarala  2004    33.04        1:07.56   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:08.27                 
                     
Tara Korkiakoski  2003    32.79        1:07.57   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:06.11                 
                     
Aino Jerohin  2003    31.92        1:07.60   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:08.20                 
                     
10  Lise Strandberg  2003    32.47        1:07.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:10.74                 
                     
11  Peppi Hölsö  2003    32.64        1:08.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:07.74                 
                     
12  Tessa Tattari  2004    33.22        1:08.43   
  Kokkolan Uimaseura  1:06.13                 
                     
13  Ninni Eriksson  2003    32.67        1:09.85   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:04.47                 
                     
14  Siiri Tiilikka  2004    34.08        1:11.06   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:09.65                 
                     
15  Veera Varsanpää  2004    35.66        1:14.88   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:18.32                 
                     
16  Maria Hautala  2003    35.87        1:14.98   
  Kurikan Ryhti  1:15.41                 
                     
17  Emma Ala-Fossi  2004      38.25        1:18.46   
  Lapuan Virkiä  1:20.96                 
                     
18  Emilia Kivelä  2003      36.79        1:21.34   
  Kokkolan Uimaseura  1:19.51                 
                     
19  Sanni Lehtonen  2004      38.47        1:22.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:24.11                 
                     
20  Hanna Saarela  2003      39.87        1:23.44   
  Vieskan Uimarit  1:23.14                 
                     
21  Iida-Isabella Pakka  2004      39.76        1:26.31   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:28.70                 
                     
22  Elli Rantatalo  2004      40.63        1:26.99   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:28.94                 
                     
23  Anna Villför  2004      43.72        1:35.40   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:40.27                 
                     
24  Ida Enberg  2004      44.84        1:40.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:36.66                 
                     
 
Laji 6, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juliana Niinisalo  2002    30.63        1:03.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:01.78                 
                     
Veera Lahtinen  2002    30.76        1:03.82   
  Kokkolan Uimaseura  1:04.99                 
                     
Milja Lahtinen  1999    31.04        1:04.11   
  Kokkolan Uimaseura  1:04.43                 
                     
Jora Morren  1999    32.57        1:07.54   
  Kurikan Ryhti  1:05.75                 
                     
Sara Ikonen  2002    32.85        1:07.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:07.71                 
                     
Fanny Koivisto  2001    34.59        1:12.30   
  Kokkolan Uimaseura  1:12.04                 
                     
 
Laji 7, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Topias Myllykoski  2008            1:03.02   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:01.17                 
Wili Laiho  2008            1:04.77   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:00.11                 
Oskari Juntti  2008            1:06.76   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
 
Laji 7, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Samu Herronen  2007            45.76   
  Kokkolan Uimaseura  45.30                 
Valtteri Limnell  2006            45.99   
  Seinäjoen Uimarit-58  50.01                 
Nicky Rajala  2007            49.19   
  Kokkolan Uimaseura  47.76                 
Elias Koivuluoma  2006            52.60   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Oskari Tavast  2007            55.23   
  Seinäjoen Uimarit-58  49.99                 
Lukas Hämäläinen  2007              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura                   
  SW 6.6 Maaliintulo vatsallaan               
 
Laji 7, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lassi Lahtinen  2004            40.50   
  Kokkolan Uimaseura  41.82                 
Teemu Lepistö  2005            46.14   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  53.75                 
Werneri Ketonen  2005            46.78   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  51.16                 
Elias Riekki  2005            1:01.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:02.54                 
 
Laji 7, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Claes Fjellström  2001  10            29.54   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  29.41                 
Ethan Brady  2002            29.76   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  29.59                 
Hugo Mattola  2001            29.97   
  Kokkolan Uimaseura  29.93                 
Jere Kekola  2000            30.27   
  Seinäjoen Uimarit-58  29.56                 
Alex Lydman  2003            31.30   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  29.69                 
Simon Ravals  2003            31.91   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  32.35                 
Teemu Oksakari  2003            32.28   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Kirill Helsing  2002            32.71   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  33.70                 
Nader Khalili  2001            32.71   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  32.16                 
10  Robin Söderholm  2002            33.08   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  31.86                 
11  Juuso Syrjälä  2001            35.32   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  32.32                 
12  Joonas Järvi  2002            35.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  35.14                 
13  Antti Ahola  2001            38.05   
  Lapuan Virkiä  36.64                 
14  Matias Ylipelkonen  2003            47.49   
  Seinäjoen Uimarit-58  50.47                 
 
Laji 8, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sini Saari  2007            44.41   
  Vieskan Uimarit  45.47                 
Malla Hämäläinen  2008            47.62   
  Vieskan Uimarit  45.94                 
Nella Hämäläinen  2008            50.40   
  Vieskan Uimarit  51.21                 
Iida-Carita Niskanen  2008            51.33   
  Vieskan Uimarit  50.70                 
Julia Luomakortes  2008            53.27   
  Seinäjoen Uimarit-58  53.76                 
Nana Murtomäki  2008            54.90   
  Seinäjoen Uimarit-58  54.29                 
Helmi Koivisto  2009            1:05.21   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:04.43                 
Emilia Syrjä  2009            1:12.91   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:14.47                 
Fanny Laiho  2010              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:06.17                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Lumi Hautasaari-Mckie  2007              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura  48.94                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
 
Laji 8, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Teea Jestoi  2005  10            34.57   
  Kokkolan Uimaseura  34.62                 
Senni Syvänen  2005            45.99   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Ottiilia Sandkulla  2005            48.68   
  Kokkolan Uimaseura  53.58                 
Jenna Päivärinta  2005            53.18   
  Kokkolan Uimaseura  54.96                 
 
Laji 8, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emma Hämäläinen  2003            36.20   
  Vieskan Uimarit  35.98                 
Viivi Nurmela  2004            36.93   
  Seinäjoen Uimarit-58  36.78                 
Maija Björkholm  2003            39.38   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  39.30                 
Noora Kekola  2004            40.09   
  Seinäjoen Uimarit-58  39.94                 
Maria Hautala  2003            40.54   
  Kurikan Ryhti  37.79                 
Ninni Eriksson  2003            40.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  39.88                 
Aliisa Rintakoski  2004            49.38   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
 
Laji 8, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sanna Rajamäki  2002            38.51   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  37.90                 
Minttu-Marie Rasinpää  2001            38.81   
  Seinäjoen Uimarit-58  38.02                 
Anna Klutas  2002            40.60   
  Seinäjoen Uimarit-58  41.10                 
 
Laji 9, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Korpi  2006    39.02  1:27.61  2:23.06    3:02.10   
  Ilmajoen Kisailijat  3:25.41                 
                     
Ilari Hatunen  2006    42.78  1:30.54  2:22.56    3:04.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:03.78                 
                     
Rasmus Kekola  2006    56.70  2:01.81  3:07.21    3:58.66   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:55.17                 
                     
Viljo Varsanpää  2006              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:56.81                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 9, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elmeri Aho  2004    35.81  1:17.38  2:03.63    2:39.79   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:46.09                 
                     
Matias Pikkala  2004    45.81  1:39.53  2:35.12    3:18.60   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Olli Alanko  2004    45.21  1:36.37  2:36.45    3:22.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:22.88                 
                     
Totti Laukkala  2004    50.74  1:43.68  2:53.32    3:40.81   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:39.01                 
                     
Joel Jokiaho  2004              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 9, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Claes Fjellström  2001  10    29.93  1:05.35  1:46.84    2:18.21   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:12.76                 
                     
Viktor Thodin  2000    29.41  1:06.87  1:47.88    2:18.69   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  2:16.57                 
                     
Juho Porkkala  2001    30.29  1:06.99  1:50.65    2:23.77   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:21.06                 
                     
Ethan Brady  2002    31.11  1:07.62  1:52.73    2:24.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:20.97                 
                     
Alex Lydman  2003    29.91  1:08.37  1:53.10    2:24.97   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:15.18                 
                     
Kirill Helsing  2002    32.68  1:11.62  1:52.40    2:25.03   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:21.04                 
                     
Simon Ravals  2003    28.92  1:06.78  1:51.12    2:25.54   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:23.02                 
                     
Nader Khalili  2001    32.11  1:10.54  1:55.24    2:27.14   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:27.83                 
                     
Mikael Nurmela  2002    30.59  1:09.94  1:52.39    2:27.31   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:28.75                 
                     
10  Joonas Järvi  2002    32.97  1:14.39  1:59.59    2:32.32   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:34.59                 
                     
11  Teemu Oksakari  2003    34.43  1:12.71  1:57.05    2:32.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:33.38                 
                     
12  Juuso Syrjälä  2001    34.76  1:13.94  1:57.54    2:33.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:29.09                 
                     
13  Robin Söderholm  2002    33.50  1:16.05  2:00.80    2:35.74   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:19.14                 
                     
14  Ivar Malm  2001    33.16  1:18.86  2:03.32    2:39.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:32.58                 
                     
15  Miro Nurmela  2002    34.55  1:18.78  2:09.80    2:51.06   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:44.65                 
                     
16  Roni Hägen  2003    41.64  1:28.38  2:17.96    3:00.62   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:09.78                 
                     
Johannes Laihorinne  2003              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
 
Laji 10, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Fia Stenman  2006    36.92  1:20.59  2:11.07    2:50.52   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:59.21                 
                     
Anni Turunen  2006    38.60  1:22.98  2:16.57    2:57.45   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:01.91                 
                     
Anni Kärkkäinen  2006    39.75  1:29.24  2:18.88    2:59.20   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:08.86                 
                     
Hannah Lamminmäki  2006    41.12  1:29.14  2:23.43    3:05.64   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:12.63                 
                     
Peppi Ojakippola  2006    42.81  1:33.98  2:31.01    3:14.70   
  Vieskan Uimarit  3:21.07                 
                     
Riialiina Kiljala  2008    45.07  1:37.01  2:34.80    3:18.70   
  Vieskan Uimarit  3:27.56                 
                     
Eeva Finnilä  2006    49.53  1:45.46  2:44.11    3:34.31   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Albertiina Kotkaniemi  2008    53.39  1:47.49  2:49.87    3:41.42   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:54.38                 
                     
Elsa Pelkonen  2007    55.31  1:54.60  2:59.11    3:46.00   
  Vieskan Uimarit  3:37.56                 
                     
10  Nella Hämäläinen  2008    57.17  1:55.71  3:07.00    3:56.55   
  Vieskan Uimarit  3:49.82                 
                     
11  Iida-Carita Niskanen  2008    1:03.61  2:04.59  3:14.36    4:06.10   
  Vieskan Uimarit                   
                     
 
Laji 10, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Viivi Kylkisalo  2004    35.99  1:17.57  2:05.55    2:43.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:43.62                 
                     
Aamu Kannosto  2005    43.60  1:31.56  2:21.14    3:00.20   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:00.37                 
                     
Ida Ekebohm  2005    43.89  1:32.93  2:27.91    3:08.57   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:12.90                 
                     
Sanni Lehtonen  2004    42.84  1:35.20  2:27.75    3:11.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:20.07                 
                     
Veera Varsanpää  2004    43.84  1:33.58  2:30.29    3:11.85   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Amanda Nielsen  2005    42.81  1:33.17  2:29.80    3:12.57   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:13.68                 
                     
Viivi Lehtonen  2005    46.16  1:40.68  2:34.70    3:21.88   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:26.09                 
                     
Oosa Paavola  2005    49.16  1:46.08  2:46.53    3:33.36   
  Kokkolan Uimaseura  3:26.82                 
                     
Aino Kankaanpää  2005    55.54  1:51.58  2:47.28    3:33.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:40.17                 
                     
10  Ronya Rajala  2005    54.75  1:53.93  3:00.84    3:51.44   
  Kokkolan Uimaseura  3:52.92                 
                     
 
Laji 10, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Heidi Kivioja  2000  10    33.10  1:13.40  1:56.42    2:31.63   
  Swimming Club Vuokatti  2:25.84                 
                     
Kiira Kangasniemi  2003    32.64  1:11.93  1:58.74    2:34.66   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:30.28                 
                     
Wilma Lakanen  2003    34.07  1:14.94  2:01.19    2:37.78   
  Kokkolan Uimaseura  2:36.58                 
                     
Aino Jerohin  2003    36.37  1:21.59  2:10.70    2:48.77   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:51.24                 
                     
Sanna Rajamäki  2002    37.53  1:23.22  2:11.52    2:50.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:55.18                 
                     
Peppi Hölsö  2003    35.44  1:19.18  2:11.01    2:51.94   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:45.69                 
                     
Hanna Virtanen  2002    36.56  1:23.15  2:18.28    2:59.74   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:00.99                 
                     
Lise Strandberg  2003    38.92  1:22.37  2:18.94    2:59.76   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:01.76                 
                     
Annukka Jouppila  2003    40.35  1:26.45  2:20.85    3:00.43   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:59.43                 
                     
Veera Lahtinen  2002              DNS   
  Kokkolan Uimaseura  2:52.72                 
                     
 
Laji 11, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alex Koskela  2004    46.94  1:37.72  2:28.84    3:18.98   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Akseli Klutas  2004    51.73  1:49.67  2:48.30    3:45.93   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:47.26                 
                     
Sohneel Mandpe  2004              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 11, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Claes Fjellström  2001  10    32.91  1:06.89  1:41.14    2:15.53   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:07.34                 
                     
Ethan Brady  2002    32.54  1:06.94  1:42.32    2:16.41   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:14.63                 
                     
Alex Lydman  2003    34.79  1:12.66  1:50.94    2:28.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:24.57                 
                     
Nader Khalili  2001    35.01  1:13.40  1:51.67    2:29.74   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:31.74                 
                     
Kirill Helsing  2002    37.36  1:15.70  1:54.07    2:30.64   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:34.28                 
                     
Juuso Syrjälä  2001    36.52  1:15.33  1:54.82    2:33.98   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:24.44                 
                     
Robin Söderholm  2002    38.93  1:20.49  2:03.00    2:44.49   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:30.20                 
                     
Ivar Malm  2001    37.92  1:21.25  2:06.59    2:50.95   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Iisakki Laihorinne  2003    46.81  1:37.71  2:28.16    3:15.56   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Joonas Järvi  2002              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 12, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ella Hulkki  2004    36.04  1:14.35  1:53.18    2:31.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:31.19                 
                     
Siiri Tiilikka  2004    40.69  1:22.42  2:04.58    2:46.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:49.74                 
                     
Anniina Haarala  2004    41.08  1:23.71  2:07.53    2:49.79   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:48.87                 
                     
Vilma Rintala  2005    39.48  1:23.97  2:09.59    2:53.48   
  Kokkolan Uimaseura  2:55.31                 
                     
Viivi Nurmela  2004    41.76  1:26.33  2:11.76    2:54.12   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Elli Rantatalo  2004    46.37  1:37.76  2:31.67    3:23.56   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Emilia Ehnström  2005    48.22  1:40.43  2:35.42    3:24.91   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Iida-Isabella Pakka  2004    51.09  1:46.70  2:44.46    3:40.57   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Ida Enberg  2004    56.19  1:55.78  2:55.86    3:54.50   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
Laji 12, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Liina Salin  2002  10    34.78  1:11.53  1:48.66    2:24.41   
  Kokkolan Uimaseura  2:22.88                 
                     
Jenny Grangärd  2003    37.91  1:17.42  1:56.73    2:35.27   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:38.95                 
                     
Emma Jormanainen  2003    41.17  1:23.63  2:06.48    2:48.74   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:01.68                 
                     
 
Laji 13, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Topias Myllykoski  2008            1:04.47   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:04.99                 
Wili Laiho  2008              1:07.40   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:10.93                 
 
Laji 13, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elias Koivuluoma  2006            55.40   
  Seinäjoen Uimarit-58  55.47                 
Valtteri Limnell  2006            1:06.49   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Oskari Tavast  2007            1:06.60   
  Seinäjoen Uimarit-58  59.70                 
Atte Kiviniemi  2007              1:32.58   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Lauri Jumppanen  2007              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 13, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mikko Karjalainen  2004            43.11   
  Kokkolan Uimaseura  42.82                 
Rasmus Saarimaa  2004            46.40   
  Seinäjoen Uimarit-58  48.16                 
Aaro-Oskar Ruuskanen  2004            47.48   
  Seinäjoen Uimarit-58  47.84                 
Riku Määttälä  2005            47.50   
  Kokkolan Uimaseura  48.22                 
Konsta Joensuu  2005            48.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  49.83                 
Werneri Ketonen  2005            50.80   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  52.64                 
Akseli Klutas  2004            52.38   
  Seinäjoen Uimarit-58  53.52                 
Arttu Syrjä  2005            52.56   
  Seinäjoen Uimarit-58  53.65                 
Valtteri Pinola  2004            54.67   
  Kokkolan Uimaseura  59.66                 
10  Eskil Halmelinna  2005            54.99   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  57.86                 
11  Teemu Lepistö  2005            56.24   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  55.01                 
12  Elias Riekki  2005            59.17   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  56.43                 
 
Laji 13, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kaj Smeds  1998  10            31.72   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  29.57                 
Kirill Helsing  2002            33.07   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  32.15                 
Robin Söderholm  2002            34.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  31.89                 
Juuso Syrjälä  2001            34.74   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  35.06                 
Claes Fjellström  2001            34.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  33.26                 
Joonas Järvi  2002            35.12   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  35.07                 
Alex Lydman  2003            36.34   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  34.15                 
Ethan Brady  2002            37.54   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  39.21                 
Frans Ekstrand  2002            38.06   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
10  Teppo Jestoi  2003            38.10   
  Kokkolan Uimaseura  39.21                 
11  Miro Nurmela  2002            38.12   
  Seinäjoen Uimarit-58  37.48                 
12  Elmo Arvo  2003            39.62   
  Kokkolan Uimaseura  39.30                 
13  Antti Ahola  2001            43.98   
  Lapuan Virkiä  43.79                 
14  Matias Ylipelkonen  2003            51.96   
  Seinäjoen Uimarit-58  57.82                 
 
Laji 14, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Riialiina Kiljala  2008            45.51   
  Vieskan Uimarit  47.11                 
Malla Hämäläinen  2008            53.02   
  Vieskan Uimarit  51.70                 
Aada Antila  2007            54.40   
  Lapuan Virkiä  55.43                 
Minea Kynnäs  2007              56.89   
  Kokkolan Uimaseura  57.17                 
Senja Pakkanen  2008              57.51   
  Kankaanpään Uimarit  55.08                 
Eeva Luomaranta  2007              57.73   
  Seinäjoen Uimarit-58  56.56                 
Albertiina Kotkaniemi  2008              57.98   
  Seinäjoen Uimarit-58  55.41                 
Emilia Katajamäki  2007              58.52   
  Lapuan Virkiä  1:01.23                 
Seela Kähkönen  2008              58.99   
  Vieskan Uimarit  1:00.59                 
10  Enni Ala-Fossi  2008              59.02   
  Lapuan Virkiä                   
11  Lumi Hautasaari-Mckie  2007              1:00.10   
  Kokkolan Uimaseura  1:03.23                 
12  Helmi Koivisto  2009              1:01.99   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:02.26                 
13  Anna Korpi  2008              1:19.91   
  Ilmajoen Kisailijat  1:25.87                 
Fanny Laiho  2010              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:19.67                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Nana Murtomäki  2008              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:08.36                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
Laji 14, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilma Rintala  2005            40.45   
  Kokkolan Uimaseura  41.99                 
Alina Kangas  2005            41.35   
  Kokkolan Uimaseura  43.48                 
Ellen Williamsson  2006            43.58   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  44.29                 
Aamu Kannosto  2005            44.13   
  Seinäjoen Uimarit-58  44.55                 
Olivia Kivelä  2006            45.03   
  Kokkolan Uimaseura  44.41                 
Jaana Nevala  2005            45.23   
  Vieskan Uimarit  45.43                 
Pinja Pakkanen  2006            47.77   
  Kankaanpään Uimarit  45.98                 
Peppi Ojakippola  2006            48.11   
  Vieskan Uimarit  47.09                 
Saaga Kähkönen  2006            48.39   
  Vieskan Uimarit  47.40                 
10  Elin Thodin  2005            49.47   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  50.19                 
11  Senni Syvänen  2005            50.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  52.99                 
12  Eeva Finnilä  2006            52.20   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
13  Jenna Päivärinta  2005              56.09   
  Kokkolan Uimaseura  57.34                 
14  Hanna Eveliina Hietanen  2005              59.85   
  Lapuan Virkiä  57.90                 
15  Neela Hiekka  2006              1:01.50   
  Kokkolan Uimaseura  59.36                 
 
Laji 14, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sofia Nurkkala  2004            37.58   
  Kokkolan Uimaseura  37.23                 
Tara Korkiakoski  2003            39.45   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  40.51                 
Emma Ala-Fossi  2004            44.32   
  Lapuan Virkiä  43.94                 
Maria Hautala  2003            45.86   
  Kurikan Ryhti  45.56                 
Emilia Kivelä  2003            49.32   
  Kokkolan Uimaseura  49.24                 
Hanna Saarela  2003            52.38   
  Vieskan Uimarit  53.19                 
 
Laji 14, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alexandra Pihlajamäki  1998  10            34.64   
  Kokkolan Uimaseura  33.31                 
Milja Lahtinen  1999            35.44   
  Kokkolan Uimaseura  35.02                 
Tinja Harju  2002            38.96   
  Kokkolan Uimaseura  38.30                 
Erika Yli-Yrjänäinen  2001            39.09   
  Kokkolan Uimaseura  39.66                 
Emilia Härkönen  2001            39.63   
  Kokkolan Uimaseura  38.42                 
Sanna Rajamäki  2002            39.98   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  38.31                 
Jora Morren  1999            40.17   
  Kurikan Ryhti  40.39                 
Jasmine Vikström  2002            40.57   
  Kokkolan Uimaseura  40.50                 
Matilda Lindholm  2001            41.25   
  Kokkolan Uimaseura  41.43                 
 
Laji 15, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elmeri Aho  2004    31.38  1:05.75  1:39.72    2:13.59   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:21.12                 
                     
Salomo Pihlaja  2005    34.57  1:14.07  1:56.39    2:37.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:50.76                 
                     
Totti Laukkala  2004    41.88  1:30.90  2:21.52    3:09.01   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:14.84                 
                     
Wili Laiho  2008              DNF   
  Seinäjoen Uimarit-58  4:24.30                 
                     
 
Laji 15, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Robin Söderholm  2002  10    28.08  58.77  1:30.51    2:01.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:03.23                 
                     
Alex Lydman  2003    29.53  1:01.95  1:34.95    2:08.41   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:57.27                 
                     
Ethan Brady  2002    29.92  1:03.05  1:36.91    2:09.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:59.77                 
                     
Joonas Järvi  2002    30.30  1:03.58  1:37.07    2:10.03   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:12.57                 
                     
Kirill Helsing  2002    30.02  1:03.59  1:37.54    2:10.81   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:07.81                 
                     
Mikael Nurmela  2002    29.27  1:02.26  1:37.22    2:11.52   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:10.43                 
                     
Simon Ravals  2003    30.28  1:04.32  1:38.94    2:12.35   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:14.83                 
                     
Teemu Oksakari  2003    32.03  1:08.60  1:45.24    2:20.32   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:21.15                 
                     
Ivar Nordman  2003    32.77  1:09.40  1:46.60    2:22.10   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  2:26.93                 
                     
10  Eeli Hanka  2003    32.03  1:09.23  1:48.66    2:27.97   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:41.14                 
                     
11  Johannes Laihorinne  2003    37.07  1:22.17  2:07.12    2:51.24   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:04.79                 
                     
 
Laji 15, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juho Porkkala  2001    28.98  1:00.95  1:33.26    2:04.73   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:01.86                 
                     
Claes Fjellström  2001    29.27  1:01.28  1:33.89    2:05.56   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:00.37                 
                     
Nader Khalili  2001    28.86  1:01.65  1:34.91    2:07.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:08.44                 
                     
Jere Kekola  2000    29.60  1:03.00  1:36.61    2:09.32   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:01.95                 
                     
Ivar Malm  2001    32.01  1:08.46  1:45.94    2:22.33   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:20.02                 
                     
Juuso Syrjälä  2001    33.23  1:09.53  1:46.87    2:23.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:16.49                 
                     
 
Laji 16, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Noora-Maria Linna  2006    39.54  1:23.10  2:08.02    2:51.46   
  Vieskan Uimarit  2:46.46                 
                     
Oosa Paavola  2005    38.58  1:24.16  2:11.69    2:56.66   
  Kokkolan Uimaseura  2:59.92                 
                     
Julia Luomakortes  2008    49.73  1:45.38  2:43.37    3:38.84   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
 
Laji 16, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kiira Kangasniemi  2003    31.49  1:05.65  1:40.72    2:15.15   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:14.55                 
                     
Wilma Lakanen  2003    31.36  1:06.92  1:42.10    2:15.61   
  Kokkolan Uimaseura  2:18.03                 
                     
Petra Kivi  2003    32.76  1:07.52  1:42.13    2:16.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:20.46                 
                     
Anniina Haarala  2004    34.24  1:11.17  1:47.28    2:23.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:25.39                 
                     
Emma Jormanainen  2003    34.94  1:12.14  1:48.57    2:23.41   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:26.23                 
                     
Jenny Grangärd  2003    33.45  1:10.63  1:48.70    2:24.17   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:23.74                 
                     
Ella Hulkki  2004    33.70  1:11.40  1:48.60    2:24.84   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:34.14                 
                     
Maija Björkholm  2003    34.41  1:10.98  1:48.04    2:25.21   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:24.60                 
                     
Viivi Kylkisalo  2004    34.27  1:12.31  1:50.62    2:28.84   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:28.38                 
                     
10  Aino Jerohin  2003    34.45  1:12.87  1:51.97    2:30.74   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:31.15                 
                     
11  Peppi Hölsö  2003    35.95  1:15.86  1:54.87    2:33.83   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:30.71                 
                     
12  Annukka Jouppila  2003    35.69  1:15.02  1:55.02    2:34.56   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:32.97                 
                     
13  Noora Kekola  2004    34.80  1:14.29  1:55.96    2:37.20   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:42.90                 
                     
14  Siiri Tiilikka  2004    36.60  1:16.97  1:56.99    2:37.28   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:32.90                 
                     
15  Jonna Känsäkangas  2004    38.52  1:23.75  2:11.89    3:02.02   
  Kokkolan Uimaseura  3:07.54                 
                     
16  Aliisa Rintakoski  2004    49.06  1:46.55  2:47.01    3:41.94   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
 
Laji 16, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Liina Salin  2002  10    31.84  1:06.11  1:40.97    2:14.02   
  Kokkolan Uimaseura  2:17.30                 
                     
Juliana Niinisalo  2002    32.38  1:07.10  1:42.27    2:17.23   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:18.09                 
                     
Sara Ikonen  2002    34.12  1:11.12  1:48.37    2:25.67   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:25.85                 
                     
Minttu-Marie Rasinpää  2001    33.63  1:10.47  1:48.51    2:25.95   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:17.81                 
                     
Anna Klutas  2002    39.17  1:24.08  2:11.23    2:56.51   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:21.77                 
                     
 
Laji 17, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ilari Hatunen  2006    45.19        1:31.60   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:36.57                 
                     
Ivar Eklund  2006    46.46        1:32.54   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:34.70                 
                     
Viljo Varsanpää  2006    45.02        1:32.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:50.26                 
                     
Lauri Korpi  2006    46.72        1:32.81   
  Ilmajoen Kisailijat  1:30.35                 
                     
Torsti Saarela  2006    46.39        1:35.38   
  Vieskan Uimarit  1:33.89                 
                     
Rasmus Kekola  2006    55.64        1:51.03   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:44.15                 
                     
Oskari Tavast  2007    59.21        2:00.79   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:55.93                 
                     
Atte Kiviniemi  2007    1:03.65        2:12.68   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
 
Laji 17, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elmeri Aho  2004    37.63        1:17.58   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:19.78                 
                     
Adrian Kaslin  2005    43.20        1:28.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:28.95                 
                     
Sohneel Mandpe  2004    42.73        1:28.06   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:34.75                 
                     
Lassi Lahtinen  2004    46.38        1:30.22   
  Kokkolan Uimaseura  1:27.70                 
                     
Ville Ikola  2005    45.05        1:31.77   
  Kokkolan Uimaseura  1:30.05                 
                     
Olli Alanko  2004    45.33        1:32.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:32.93                 
                     
Riku Määttälä  2005    48.51        1:37.87   
  Kokkolan Uimaseura  1:33.87                 
                     
Arttu Syrjä  2005    55.75        1:53.18   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:54.15                 
                     
 
Laji 17, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ethan Brady  2002    32.32        1:05.37   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:00.90                 
                     
Alex Lydman  2003    31.86        1:06.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:02.09                 
                     
Kirill Helsing  2002    34.34        1:10.06   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:12.96                 
                     
Mikael Nurmela  2002    34.98        1:11.55   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:11.04                 
                     
Robin Söderholm  2002    36.62        1:13.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:11.06                 
                     
Joonas Järvi  2002    38.63        1:20.20   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:15.62                 
                     
 
Laji 17, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Claes Fjellström  2001  10    31.18        1:03.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:00.64                 
                     
Hugo Mattola  2001    32.31        1:05.40   
  Kokkolan Uimaseura  1:03.64                 
                     
Juho Porkkala  2001    33.55        1:09.35   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:08.17                 
                     
Nader Khalili  2001    35.17        1:11.40   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:09.21                 
                     
Juuso Syrjälä  2001    35.67        1:12.81   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:07.70                 
                     
Ivar Malm  2001    37.98        1:19.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:19.98                 
                     
 
Laji 18, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sini Saari  2007    47.68        1:37.05   
  Vieskan Uimarit  1:39.23                 
                     
Eeva Luomaranta  2007    54.79        1:52.19   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:12.60                 
                     
Anna Korpi  2008    1:00.69        2:07.81   
  Ilmajoen Kisailijat                   
                     
 
Laji 18, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Teea Jestoi  2005    38.91        1:20.31   
  Kokkolan Uimaseura  1:23.29                 
                     
Tuulia Harju  2005    39.86        1:22.70   
  Kokkolan Uimaseura  1:25.56                 
                     
Elizaveta Salmela  2005    43.59        1:26.85   
  Vieskan Uimarit  1:30.98                 
                     
Anni Kärkkäinen  2006    42.80        1:27.45   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:30.07                 
                     
Ellen Williamsson  2006    43.72        1:28.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:31.44                 
                     
Hannah Lamminmäki  2006    44.00        1:28.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:30.75                 
                     
Jaana Nevala  2005    46.65        1:36.11   
  Vieskan Uimarit  1:33.61                 
                     
Eeva Finnilä  2006    48.44        1:36.56   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:36.86                 
                     
Peppi Ojakippola  2006    46.86        1:36.73   
  Vieskan Uimarit  1:35.40                 
                     
10  Noora-Maria Linna  2006    50.16        1:41.24   
  Vieskan Uimarit  1:46.61                 
                     
11  Ronya Rajala  2005    49.41        1:44.53   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
12  Siiri Suominen  2006    53.45        1:54.01   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:54.02                 
                     
 
Laji 18, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kiira Kangasniemi  2003  10    35.25        1:12.15   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:08.41                 
                     
Emma Hämäläinen  2003    37.69        1:17.72   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Tessa Tattari  2004    38.74        1:20.34   
  Kokkolan Uimaseura  1:17.70                 
                     
Tara Korkiakoski  2003    38.97        1:20.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:16.58                 
                     
Lise Strandberg  2003    40.38        1:21.65   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:24.16                 
                     
Ninni Eriksson  2003    41.77        1:25.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:22.11                 
                     
Maria Hautala  2003    43.28        1:29.90   
  Kurikan Ryhti  1:27.05                 
                     
Veera Varsanpää  2004    44.13        1:31.57   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:45.41                 
                     
Ida Enberg  2004    54.68        1:49.81   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:56.44                 
                     
 
Laji 18, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juliana Niinisalo  2002    38.83        1:18.40   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:21.03                 
                     
Jora Morren  1999    38.05        1:18.67   
  Kurikan Ryhti  1:15.04                 
                     
Sara Ikonen  2002    40.88        1:22.84   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:22.93                 
                     
Fanny Koivisto  2001    42.81        1:27.80   
  Kokkolan Uimaseura  1:28.69                 
                     
Hanna Virtanen  2002    42.93        1:28.01   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:26.59                 
                     
 
Laji 19, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eemil Sytchak  2008              45.87   
  Kokkolan Uimaseura  44.38                 
Oskari Juntti  2008              47.40   
  Seinäjoen Uimarit-58  49.29                 
Topias Myllykoski  2008              48.43   
  Seinäjoen Uimarit-58  50.42                 
Wili Laiho  2008              48.54   
  Seinäjoen Uimarit-58  53.01                 
Linus Leino  2009              50.87   
  Kokkolan Uimaseura  49.45                 
 
Laji 19, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Samu Herronen  2007            35.20   
  Kokkolan Uimaseura  35.39                 
Torsti Saarela  2006            35.55   
  Vieskan Uimarit  35.80                 
Nicky Rajala  2007            38.73   
  Kokkolan Uimaseura  37.73                 
Valtteri Limnell  2006              40.65   
  Seinäjoen Uimarit-58  40.51                 
Elias Koivuluoma  2006              41.09   
  Seinäjoen Uimarit-58  40.76                 
Oskari Tavast  2007              41.67   
  Seinäjoen Uimarit-58  38.33                 
Lauri Jumppanen  2007              45.92   
  Seinäjoen Uimarit-58  42.53                 
Lukas Hämäläinen  2007              1:01.23   
  Kokkolan Uimaseura  1:01.44                 
 
Laji 19, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mikko Karjalainen  2004            31.83   
  Kokkolan Uimaseura  32.59                 
Lassi Lahtinen  2004            34.55   
  Kokkolan Uimaseura  33.51                 
Valtteri Pinola  2004            35.83   
  Kokkolan Uimaseura  37.30                 
Akseli Klutas  2004            36.32   
  Seinäjoen Uimarit-58  36.08                 
Rasmus Saarimaa  2004            36.81   
  Seinäjoen Uimarit-58  37.07                 
Werneri Ketonen  2005            37.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  38.20                 
Konsta Joensuu  2005            38.12   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  37.58                 
Teemu Lepistö  2005            38.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  39.79                 
Eskil Halmelinna  2005            39.49   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  38.72                 
10  Arttu Syrjä  2005              40.82   
  Seinäjoen Uimarit-58  39.74                 
11  Elias Riekki  2005              52.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  48.23                 
 
Laji 19, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ethan Brady  2002            26.83   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  26.06                 
Alex Lydman  2003            27.56   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  26.08                 
Robin Söderholm  2002            27.69   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  26.12                 
Kirill Helsing  2002            27.81   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  27.13                 
Elmo Arvo  2003            28.88   
  Kokkolan Uimaseura  29.52                 
Miro Nurmela  2002            29.00   
  Seinäjoen Uimarit-58  28.08                 
Joonas Järvi  2002            29.44   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  27.81                 
Frans Ekstrand  2002            29.53   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  29.38                 
Teppo Jestoi  2003            29.63   
  Kokkolan Uimaseura  29.92                 
10  Johannes Laihorinne  2003            32.72   
  Seinäjoen Uimarit-58  33.30                 
11  Matias Ylipelkonen  2003            38.09   
  Seinäjoen Uimarit-58  39.30                 
 
Laji 19, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kaj Smeds  1998  10            24.22   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  23.58                 
Viktor Thodin  2000            24.80   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  24.09                 
Claes Fjellström  2001            27.32   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  25.80                 
Nader Khalili  2001            27.40   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  26.08                 
Juuso Syrjälä  2001            27.58   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  27.46                 
Ivar Malm  2001            29.46   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  27.62                 
Antti Ahola  2001            30.51   
  Lapuan Virkiä  29.46                 
 
Laji 20, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siiri Karhulahti  2009              55.37   
  Kokkolan Uimaseura  1:01.98                 
Helmi Koivisto  2009              58.03   
  Seinäjoen Uimarit-58  53.06                 
Fanny Laiho  2010              1:02.49   
  Seinäjoen Uimarit-58  58.27                 
Emilia Syrjä  2009              1:12.58   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:05.47                 
 
Laji 20, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Riialiina Kiljala  2008            34.76   
  Vieskan Uimarit  34.25                 
Aada Antila  2007            38.77   
  Lapuan Virkiä  37.48                 
Eeva Luomaranta  2007            39.43   
  Seinäjoen