Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  KemTU-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  11 helmikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  12:54   
  Järjestäjä  Kemin Työväen Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 helmikuu 2018         
 
 
Laji 1, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ella Sipola  2005    322  35.52  1:16.75  2:00.23    2:42.19   
  Haukiputaan Heitto  2:54.91                 
                     
Oona Lipponen  2006    304  37.27  1:20.36  2:04.15    2:45.18   
  Kemin Uimaseura  2:52.35                 
                     
Jutta Mört  2005    296  35.20  1:17.60  2:03.22    2:46.64   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Reetta Keränen  2006    259  39.00  1:22.98  2:09.02    2:54.24   
  Haukiputaan Heitto  2:52.19                 
                     
Raita Virtanen  2005    227  38.41  1:25.35  2:14.25    3:02.21   
  Kemijärven Kaiku  3:05.28                 
                     
 
Laji 1, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siiri Keisu  2003    376  34.22  1:12.48  1:52.96    2:33.89   
  Haukiputaan Heitto  2:32.35                 
                     
Petra Laukkanen  2004    353  34.26  1:13.51  1:55.23    2:37.29   
  Oulun Lohet  2:39.54                 
                     
Anastasia Parfenova  2004    336  35.28  1:15.09  1:58.11    2:39.76   
  Kemijärven Kaiku  2:43.45                 
                     
Hanna-Maria Korpilähde  2004    275  36.74  1:20.18  2:06.59    2:50.80   
  Rovaniemen Uimaseura  2:55.04                 
                     
 
Laji 1, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sini Niemi  1993    609  30.55  1:03.61  1:37.22    2:11.11   
  Tornion Uimaseura  2:11.93                 
                     
Juulia Aksila  1996    515  30.86  1:05.81  1:42.19    2:18.62   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Elisa Vakkuri  2002    470  32.23  1:08.85  1:46.51    2:22.92   
  Kemin Uimaseura  2:28.23                 
                     
Pinja Sipovaara  2002    388  33.90  1:12.57  1:53.98    2:32.33   
  Haukiputaan Heitto  2:32.57                 
                     
Viveca Meriläinen  2001    354  36.40  1:16.81  1:57.83    2:37.05   
  Kemijärven Kaiku  2:34.23                 
                     
 
Laji 2, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nooa Kaunisto  2007    255  36.43  1:17.26  1:59.11    2:36.56   
  Kemin Uimaseura  2:38.05                 
                     
Miko Saukkonen  2006    255  35.92  1:15.92  1:57.39    2:36.57   
  Kemin Uimaseura  2:37.61                 
                     
 
Laji 2, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jeremia Saarinen  2002    346  31.66  1:07.75  1:44.71    2:21.42   
  Haukiputaan Heitto  2:19.75                 
                     
Arto Katajamäki  1972    287  33.80  1:10.88  1:50.56    2:30.62   
  Haukiputaan Heitto  2:48.31                 
                     
Juuso Mikael Tiensuu  2001    272  33.72  1:12.61  1:53.75    2:33.24   
  Kemin Uimaseura  2:26.68                 
                     
 
Laji 3, 25m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eerika Häcklin  2008              17.45   
  Haukiputaan Heitto                   
Auroora Kurttila  2008              19.81   
  Haukiputaan Heitto                   
Iida Niemi  2008              21.20   
  Kemin Uimaseura  19.45                 
Saana Kalasniemi  2009              21.64   
  Kemin Uimaseura                   
Emilia Vakkuri  2009              23.94   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Emma Kaunisto  2011              26.25   
  Kemin Uimaseura  27.55                 
Lilja Tervaskanto  2008              30.89   
  Rovaniemen Uimaseura                   
 
Laji 4, 25m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Niklas Hämeenoja  2009              21.13   
  Rovaniemen Uimaseura                   
 
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Janina Paakkolanvaara  2006    254          40.55   
  Kemin Työväen Uimarit  41.64                 
Pinja Junttari  2006    239          41.38   
  Kemin Työväen Uimarit  41.18                 
Auroora Kurttila  2008    126          51.26   
  Haukiputaan Heitto  50.02                 
Ella Määttä  2006    98          55.74   
  Kuusamon Erä-Veikot                   
 
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emilia Juutilainen  2004    384          35.34   
  Rovaniemen Uimaseura  34.57                 
Noora Aikio  2004    309          38.00   
  Kemin Uimaseura  37.60                 
Saana Näsi  2004    220          42.51   
  Kemin Uimaseura  44.00                 
Roosa-Marie Karjalainen  2005    162          47.07   
  Kuusamon Erä-Veikot                   
 
Laji 6, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jesse Koskinen  2006    121          45.64   
  Kemin Työväen Uimarit  46.52                 
Veeti Riskilä  2007    86          51.03   
  Rovaniemen Uimaseura                   
Tuomas Nissinen  2008    81          52.24   
  Kemin Uimaseura                   
Lauri Junttari  2007    72          54.14   
  Kemin Työväen Uimarit  53.16                 
Kristian Juutilainen  2008    66          55.88   
  Rovaniemen Uimaseura                   
 
Laji 6, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jere Hannuksela  2004    208          38.15   
  Haukiputaan Heitto  37.98                 
Juho Tarvainen  2004              DSQ   
  Kuusamon Erä-Veikot                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
 
Laji 6, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Riku Ylikärppä  1998    492          28.63   
  Kemin Uimaseura  26.78                 
Tomi Leppälä  1994    470          29.07   
  Kemin Uimaseura  30.84                 
Arttu Pirneskoski  2000    327          32.80   
  Kemin Työväen Uimarit  32.11                 
Kimmo Viinamäki  1995    282          34.44   
  Kemin Työväen Uimarit  34.79                 
Aatu Pirneskoski  2001    272          34.88   
  Kemin Työväen Uimarit  35.92                 
Karlo Kilpinen  2003    259          35.44   
  Kemin Uimaseura  37.55                 
Roope Hyvärinen  2003    247          36.01   
  Kemin Työväen Uimarit  36.63                 
 
Laji 7, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Miina Torvikoski  2006    386  37.28        1:19.25   
  Kemin Uimaseura  1:20.08                 
                     
Jutta Mört  2005    333  39.04        1:23.27   
  Kemin Työväen Uimarit  1:27.43                 
                     
Pinja Junttari  2006    311  41.15        1:25.20   
  Kemin Työväen Uimarit  1:26.63                 
                     
Julia Minttu-Maria Tiensuu  2005    307  40.31        1:25.59   
  Kemin Uimaseura  1:22.97                 
                     
Janina Paakkolanvaara  2006    247  43.16        1:31.98   
  Kemin Työväen Uimarit  1:30.23                 
                     
Saga Tuisku  2005    241  40.64        1:32.69   
  Kemin Työväen Uimarit  1:29.46                 
                     
Aino Kauppinen  2006    208  47.68        1:37.41   
  Kemin Uimaseura  1:43.15                 
                     
Lina Juutilainen  2007    205  47.65        1:37.77   
  Rovaniemen Uimaseura                   
                     
Iina Pasuri  2007    200  46.92        1:38.58   
  Haukiputaan Heitto  1:48.21                 
                     
10  Raita Virtanen  2005    199  48.89        1:38.84   
  Kemijärven Kaiku  1:42.35                 
                     
Saara Nissinen  2006              DSQ   
  Kemin Uimaseura  1:37.61                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 7, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sara Ylimäki  2003    367  37.27        1:20.62   
  Kemin Työväen Uimarit  1:20.38                 
                     
Emilia Juutilainen  2004    366  36.64        1:20.68   
  Rovaniemen Uimaseura  1:21.62                 
                     
Kiia Junttari  2004    365  36.41        1:20.73   
  Kemin Työväen Uimarit  1:22.82                 
                     
Siiri Keisu  2003    353  37.11        1:21.63   
  Haukiputaan Heitto  1:20.92                 
                     
Anastasia Parfenova  2004    350  39.71        1:21.93   
  Kemijärven Kaiku  1:22.47                 
                     
Emilia Kivijärvi  2004    342  38.83        1:22.53   
  Rovaniemen Uimaseura                   
                     
Saana Näsi  2004    282  41.62        1:27.97   
  Kemin Uimaseura  1:26.91                 
                     
Hanna-Maria Korpilähde  2004    278  42.85        1:28.39   
  Rovaniemen Uimaseura  1:25.59                 
                     
 
Laji 7, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 24 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anni Katajamäki  2000    499  33.53        1:12.78   
  Haukiputaan Heitto  1:14.72                 
                     
Viveca Meriläinen  2001    337  38.64        1:22.93   
  Kemijärven Kaiku  1:24.72                 
                     
 
Laji 7, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ulla Hurula  1965    455  34.83        1:15.04   
  Kemin Työväen Uimarit  1:14.94                 
                     
 
Laji 8, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuomas Romsi  2005    263  38.26        1:19.22   
  Kemin Uimaseura  1:19.83                 
                     
Nooa Kaunisto  2007    223  38.52        1:23.61   
  Kemin Uimaseura  1:24.67                 
                     
Miko Saukkonen  2006    184  42.51        1:29.16   
  Kemin Uimaseura  1:26.04                 
                     
Lauri Junttari  2007    103  1:48.21        1:48.21   
  Kemin Työväen Uimarit  1:48.23                 
                     
 
Laji 8, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Roope Mutanen  2003    332  32.92        1:13.25   
  Haukiputaan Heitto  1:13.98                 
                     
Karlo Kilpinen  2003    308  36.33        1:15.11   
  Kemin Uimaseura  1:16.06                 
                     
Roope Hyvärinen  2003    286  35.18        1:16.99   
  Kemin Työväen Uimarit  1:14.46                 
                     
 
Laji 8, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 24 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ronny Brännkärr  2002    667  26.56        58.09   
  Kemin Työväen Uimarit  57.49                 
                     
Petri Lampela  1996    571  28.61        1:01.15   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Arttu Pirneskoski  2000    381  32.18        1:09.96   
  Kemin Työväen Uimarit  1:09.61                 
                     
Jani Leskelä  2001    373  32.34        1:10.47   
  Kemin Työväen Uimarit  1:09.38                 
                     
Aatu Pirneskoski  2001    317  34.30        1:14.43   
  Kemin Työväen Uimarit  1:17.77                 
                     
Juuso Mikael Tiensuu  2001    270  37.38        1:18.46   
  Kemin Uimaseura  1:16.90                 
                     
 
Laji 8, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Teemu Hartikainen  1993    475  30.22        1:05.04   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Matti Hurula  1961    267  39.57        1:18.75   
  Kemin Työväen Uimarit  1:19.23                 
                     
 
Laji 9, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ella Sipola  2005    292  45.17  1:36.69  2:30.77    3:22.66   
  Haukiputaan Heitto  3:24.92                 
                     
Raita Virtanen  2005    202  51.37  1:50.57  2:50.94    3:49.18   
  Kemijärven Kaiku  3:42.68                 
                     
 
Laji 9, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kiia Junttari  2004    308  45.28  1:36.33  2:29.01    3:19.06   
  Kemin Työväen Uimarit  3:19.70                 
                     
 
Laji 9, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elisa Vakkuri  2002              DNS   
  Kemin Uimaseura  3:09.40                 
                     
 
Laji 10, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Henrik Siltari  2002    456  33.06  1:12.00  1:53.68    2:36.70   
  Kemin Uimaseura  2:36.38                 
                     
Jani Leskelä  2001    341  38.14  1:22.18  2:08.46    2:52.70   
  Kemin Työväen Uimarit  2:46.80                 
                     
 
Laji 11, 25m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eerika Häcklin  2008              26.35   
  Haukiputaan Heitto  28.98                 
Iida Niemi  2008              27.28   
  Kemin Uimaseura  28.78                 
Saana Kalasniemi  2009              27.59   
  Kemin Uimaseura                   
Auroora Kurttila  2008              DSQ   
  Haukiputaan Heitto                   
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa               
Emilia Vakkuri  2009              DSQ   
  Kemin Työväen Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 12, 25m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Niklas Hämeenoja  2009              DSQ   
  Rovaniemen Uimaseura                   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
 
Laji 13, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pinja Junttari  2006    211  41.88        1:32.44   
  Kemin Työväen Uimarit  1:35.21                 
                     
Jutta Mört  2005    204  42.45        1:33.44   
  Kemin Työväen Uimarit  1:35.22                 
                     
Saga Tuisku  2005    174  40.37        1:38.53   
  Kemin Työväen Uimarit  1:39.45                 
                     
Reetta Keränen  2006    172  46.48        1:38.81   
  Haukiputaan Heitto  1:38.42                 
                     
Oona Lipponen  2006              DSQ   
  Kemin Uimaseura  1:38.34                 
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 13, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emilia Juutilainen  2004    278  38.42        1:24.27   
  Rovaniemen Uimaseura  1:24.26                 
                     
 
Laji 13, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sini Niemi  1993    601  30.48        1:05.20   
  Tornion Uimaseura  1:04.45                 
                     
Elisa Vakkuri  2002    515  32.50        1:08.67   
  Kemin Uimaseura  1:06.65                 
                     
Anni Katajamäki  2000    476  33.72        1:10.50   
  Haukiputaan Heitto  1:09.72                 
                     
Pinja Sipovaara  2002    339  35.96        1:18.92   
  Haukiputaan Heitto  1:17.58                 
                     
 
Laji 14, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuomas Romsi  2005    221  36.76        1:20.14   
  Kemin Uimaseura  1:19.15                 
                     
Jesse Koskinen  2006    117  47.69        1:39.11   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
 
Laji 14, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jere Hannuksela  2004    231  36.86        1:18.98   
  Haukiputaan Heitto  1:16.42                 
                     
 
Laji 14, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ronny Brännkärr  2002    569  27.10        58.50   
  Kemin Työväen Uimarit  56.60                 
                     
Petri Lampela  1996    508  28.09        1:00.73   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Arttu Pirneskoski  2000    455  29.39        1:03.00   
  Kemin Työväen Uimarit  1:02.52                 
                     
Arto Katajamäki  1972    247  36.48        1:17.18   
  Haukiputaan Heitto  1:14.07                 
                     
 
Laji 15, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Miina Torvikoski  2006    378          32.15   
  Kemin Uimaseura  31.27                 
Reetta Keränen  2006    288          35.17   
  Haukiputaan Heitto  35.29                 
Janina Paakkolanvaara  2006    278          35.60   
  Kemin Työväen Uimarit  35.50                 
Aino Kauppinen  2006    252          36.80   
  Kemin Uimaseura  39.07                 
Iina Pasuri  2007    236          37.60   
  Haukiputaan Heitto  38.99                 
Iida Häcklin  2006    231          37.85   
  Haukiputaan Heitto  37.32                 
Lina Juutilainen  2007    229          37.98   
  Rovaniemen Uimaseura  38.04                 
Saara Nissinen  2006    212          38.95   
  Kemin Uimaseura  40.08                 
Emilia Leivo  2006    205          39.39   
  Kuusamon Erä-Veikot                   
10  Luna Sivonen  2007    149          43.85   
  Haukiputaan Heitto  44.09                 
11  Peppi Tapio  2006    137          45.00   
  Rovaniemen Uimaseura  44.14                 
12  Ella Määttä  2006    91          51.52   
  Kuusamon Erä-Veikot                   
 
Laji 15, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Noora Aikio  2004    425          30.92   
  Kemin Uimaseura  30.66                 
Hanna-Maria Korpilähde  2004    416          31.14   
  Rovaniemen Uimaseura  31.27                 
Julia Minttu-Maria Tiensuu  2005    376          32.21   
  Kemin Uimaseura  30.71                 
Anastasia Parfenova  2004    357          32.75   
  Kemijärven Kaiku  32.96                 
Kiia Junttari  2004    349          33.00   
  Kemin Työväen Uimarit  32.31                 
Saana Näsi  2004    324          33.82   
  Kemin Uimaseura  33.27                 
Raita Virtanen  2005    247          37.05   
  Kemijärven Kaiku  36.85                 
Veera Nivunkijärvi  2005    208          39.18   
  Rovaniemen Uimaseura  40.37                 
Nitta Mutka  2005    153          43.46   
  Rovaniemen Uimaseura  48.68                 
 
Laji 15, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 24 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juulia Aksila  1996    497          29.34   
  Kemin Uimaseura  28.64                 
Sara Ylimäki  2003    443          30.49   
  Kemin Työväen Uimarit  29.38                 
Pinja Sipovaara  2002    390          31.82   
  Haukiputaan Heitto  31.55                 
Siiri Keisu  2003    383          31.99   
  Haukiputaan Heitto  31.39                 
Viveca Meriläinen  2001    314          34.19   
  Kemijärven Kaiku  33.22                 
 
Laji 15, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ulla Hurula  1965    439          30.59   
  Kemin Työväen Uimarit  30.50                 
 
Laji 16, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nooa Kaunisto  2007    256          31.96   
  Kemin Uimaseura  32.38                 
Miko Saukkonen  2006    232          33.00   
  Kemin Uimaseura  32.85                 
Väinö Kallio  2006    191          35.20   
  Haukiputaan Heitto  33.97                 
Lauri Junttari  2007    121          41.03   
  Kemin Työväen Uimarit  39.39                 
Tuomas Nissinen  2008    81          46.90   
  Kemin Uimaseura  44.76                 
Veeti Riskilä  2007    66          50.09   
  Rovaniemen Uimaseura                   
Kristian Juutilainen  2008    51          54.41   
  Rovaniemen Uimaseura                   
 
Laji 16, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jere Hannuksela  2004    282          30.93   
  Haukiputaan Heitto  30.72                 
Juho Tarvainen  2004    167          36.81   
  Kuusamon Erä-Veikot                   
 
Laji 16, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 24 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Arttu Pirneskoski  2000    437          26.75   
  Kemin Työväen Uimarit  25.85                 
Henrik Siltari  2002    388          27.82   
  Kemin Uimaseura  27.64                 
Karlo Kilpinen  2003    367          28.35   
  Kemin Uimaseura  28.61                 
Aatu Pirneskoski  2001    364          28.42   
  Kemin Työväen Uimarit  28.45                 
Kimmo Viinamäki  1995    346          28.91   
  Kemin Työväen Uimarit  28.95                 
Roope Mutanen  2003    333          29.28   
  Haukiputaan Heitto  28.47                 
Jeremia Saarinen  2002    311          29.96   
  Haukiputaan Heitto  29.96                 
Roope Hyvärinen  2003    301          30.29   
  Kemin Työväen Uimarit  29.48                 
Juuso Mikael Tiensuu  2001    300          30.31   
  Kemin Uimaseura  30.06                 
 
Laji 16, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Teemu Hartikainen  1993    453          26.43   
  Kemin Uimaseura                   
Matti Hurula  1961    327          29.45   
  Kemin Työväen Uimarit  28.45                 
 
Laji 17, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Saara Nissinen  2006              DSQ   
  Kemin Uimaseura                   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 17, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petra Laukkanen  2004    358  38.89  1:21.48  2:05.34    2:49.20   
  Oulun Lohet  2:50.08                 
                     
Noora Aikio  2004    306  41.20  1:26.68  2:14.46    2:58.22   
  Kemin Uimaseura                   
                     
 
Laji 19, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Miina Torvikoski  2006    374          39.96   
  Kemin Uimaseura  39.34                 
Pinja Junttari  2006    285          43.72   
  Kemin Työväen Uimarit  42.86                 
Janina Paakkolanvaara  2006    240          46.30   
  Kemin Työväen Uimarit  47.23                 
Lina Juutilainen  2007    221          47.62   
  Rovaniemen Uimaseura  48.22                 
Emilia Leivo  2006    218          47.79   
  Kuusamon Erä-Veikot                   
Oona Lipponen  2006    201          49.12   
  Kemin Uimaseura  50.98                 
Iida Häcklin  2006    196          49.58   
  Haukiputaan Heitto  50.69                 
Iida Niemi  2008    122          57.97   
  Kemin Uimaseura                   
Luna Sivonen  2007    122          57.97   
  Haukiputaan Heitto  54.09                 
10  Eerika Häcklin  2008    107          1:00.50   
  Haukiputaan Heitto  1:00.80                 
Aino Kauppinen  2006              DSQ   
  Kemin Uimaseura  58.21                 
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
Iita Kimpimäki  2007              DSQ   
  Haukiputaan Heitto  47.19                 
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
Peppi Tapio  2006              DSQ   
  Rovaniemen Uimaseura                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
Laji 19, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emilia Kivijärvi  2004    430          38.14   
  Rovaniemen Uimaseura  39.41                 
Anastasia Parfenova  2004    336          41.42   
  Kemijärven Kaiku  40.01                 
Emilia Juutilainen  2004    319          42.11   
  Rovaniemen Uimaseura  40.11                 
Kiia Junttari  2004    317          42.20   
  Kemin Työväen Uimarit  41.73                 
Ella Sipola  2005    304          42.81   
  Haukiputaan Heitto  44.31                 
Jutta Mört  2005    278          44.11   
  Kemin Työväen Uimarit  44.51                 
Julia Minttu-Maria Tiensuu  2005    267          44.69   
  Kemin Uimaseura  43.85                 
Raita Virtanen  2005    215          48.05   
  Kemijärven Kaiku  47.43                 
Roosa-Marie Karjalainen  2005    201          49.11   
  Kuusamon Erä-Veikot                   
Nitta Mutka  2005              DSQ   
  Rovaniemen Uimaseura  53.75                 
  SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa               
 
Laji 19, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sini Niemi  1993    512          35.98   
  Tornion Uimaseura  35.56                 
Noora Siltari  2000    461          37.26   
  Kemin Uimaseura  37.52                 
Sara Ylimäki  2003    302          42.92   
  Kemin Työväen Uimarit  42.83                 
Siiri Keisu  2003    296          43.21   
  Haukiputaan Heitto  42.44                 
Viveca Meriläinen  2001    279          44.04   
  Kemijärven Kaiku  44.29                 
 
Laji 20, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Väinö Kallio  2006    183          44.46   
  Haukiputaan Heitto  45.12                 
Jesse Koskinen  2006    109          52.74   
  Kemin Työväen Uimarit  51.54                 
Lauri Junttari  2007    98          54.62   
  Kemin Työväen Uimarit  53.65                 
Tuomas Nissinen  2008              DSQ   
  Kemin Uimaseura                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
Laji 20, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuomas Romsi  2005    227          41.37   
  Kemin Uimaseura  40.30                 
Jere Hannuksela  2004    191          43.78   
  Haukiputaan Heitto  51.70                 
 
Laji 20, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Henrik Siltari  2002    429          33.47   
  Kemin Uimaseura  32.12                 
Karlo Kilpinen  2003    374          35.03   
  Kemin Uimaseura  35.00                 
Jani Leskelä  2001    339          36.20   
  Kemin Työväen Uimarit  35.61                 
Kimmo Viinamäki  1995    285          38.34   
  Kemin Työväen Uimarit  38.75                 
Arttu Pirneskoski  2000    263          39.37   
  Kemin Työväen Uimarit  38.80                 
Jeremia Saarinen  2002    257          39.68   
  Haukiputaan Heitto  39.18                 
Roope Hyvärinen  2003    203          42.94   
  Kemin Työväen Uimarit  48.68                 
Roope Mutanen  2003              DSQ   
  Haukiputaan Heitto  39.04                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
Laji 21, 4X25m T10x2/P11x2, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  25m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kemus Junnut  2007              1:36.76   
  Kemin Uimaseura                   
  Iida Niemi  2008                 
  Tuomas Nissinen  2008      58.51        58.51   
  Nooa Kaunisto  2007                 
  Saana Kalasniemi  2009      1:36.76        1:36.76   
                     
 
Laji 22, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kemus Tsikut  2005    290          2:35.11   
  Kemin Uimaseura  2:34.49                 
  Oona Lipponen  2006      44.57        44.57   
  Miina Torvikoski  2006      39.47        1:24.04   
  Julia Minttu-Maria Tiensuu  2005      36.60        2:00.64   
  Saana Näsi  2004      34.47        2:35.11   
                     
Kemtu Tytöt [2005]  2005    255          2:41.85   
  Kemin Työväen Uimarit  2:38.72                 
  Saga Tuisku  2005      41.80        41.80   
  Jutta Mört  2005      43.91        1:25.71   
  Janina Paakkolanvaara  2006      41.99        2:07.70   
  Pinja Junttari  2006      34.15        2:41.85   
                     
 
Laji 22, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tomen Enkelit 2.0  1996    478          2:11.33   
  Kemin Uimaseura  2:08.18                 
  Noora Siltari  2000      33.73        33.73   
  Katariina Kourula  2002      38.81        1:12.54   
  Elisa Vakkuri  2002      30.12        1:42.66   
  Juulia Aksila  1996      28.67        2:11.33   
                     
Kemus Minimimmit  1999              DSQ   
  Kemin Uimaseura  3:01.30                 
  Iida Niemi  2008      55.10        55.10   
  Saara Nissinen  2006      51.39        1:46.49   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
 
Laji 23, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Durren Enkelit  1932    556          1:51.65   
  Kemin Uimaseura  1:52.92                 
  Toni Lipponen  2003      30.57        30.57   
  Teemu Hartikainen  1993      30.03        1:00.60   
  Riku Ylikärppä  1998      26.99        1:27.59   
  Tomi Leppälä  1994      24.06        1:51.65   
                     
Kemtu Miehet [1919]  1996    553          1:51.81   
  Kemin Työväen Uimarit  1:51.46                 
  Ronny Brännkärr  2002      26.90        26.90   
  Petri Lampela  1996      30.20        57.10   
  Arttu Pirneskoski  2000      27.78        1:24.88   
  Jani Leskelä  2001      26.93        1:51.81   
                     
Kemtu Miehet [1918]  1961    287          2:19.18   
  Kemin Työväen Uimarit  2:14.15                 
  Aatu Pirneskoski  2001      37.04        37.04   
  Kimmo Viinamäki  1995      38.26        1:15.30   
  Roope Hyvärinen  2003      34.72        1:50.02   
  Matti Hurula  1961      29.16        2:19.18   
                     
Kemus Pojut  2001    170          2:45.70   
  Kemin Uimaseura  2:37.76                 
  Miko Saukkonen  2006      1:24.76        1:24.76   
  Nooa Kaunisto  2007      33.87        1:58.63   
  Tuomas Romsi  2005      47.07        2:45.70   
  Tuomas Nissinen  2008              2:45.70   
                     
 
Laji 24, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kemus Tsikut  2005    333          2:14.48   
  Kemin Uimaseura  2:11.37                 
  Miina Torvikoski  2006      31.91        31.91   
  Julia Minttu-Maria Tiensuu  2005      32.01        1:03.92   
  Saana Näsi  2004      34.47        1:38.39   
  Oona Lipponen  2006      36.09        2:14.48   
                     
Kemtu Tytöt [2005]  2005    283          2:21.89   
  Kemin Työväen Uimarit  2:20.86                 
  Janina Paakkolanvaara  2006      36.13        36.13   
  Saga Tuisku  2005      37.21        1:13.34   
  Jutta Mört  2005      33.97        1:47.31   
  Pinja Junttari  2006      34.58        2:21.89   
                     
Hahe Tytöt [2007]  2007    235          2:31.00   
  Haukiputaan Heitto  2:32.58                 
  Eevi Hirvasoja  2007      37.30        37.30   
  Maija Leinonen  2007      39.83        1:17.13   
  Iina Pasuri  2007      38.06        1:55.19   
  Iita Kimpimäki  2007      35.81        2:31.00   
                     
Hahe Tytöt [2006]  2006    189          2:42.49   
  Haukiputaan Heitto  2:33.52                 
  Iida Häcklin  2006      37.63        37.63   
  Auroora Kurttila  2008      45.91        1:23.54   
  Hanna Saarenpää  2007      38.66        2:02.20   
  Eerika Häcklin  2008      40.29        2:42.49   
                     
 
Laji 24, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tomen Enkelit 2.0  1996    532          1:55.08   
  Kemin Uimaseura  1:57.15                 
  Noora Siltari  2000      28.94        28.94   
  Katariina Kourula  2002      29.29        58.23   
  Juulia Aksila  1996      28.53        1:26.76   
  Elisa Vakkuri  2002      28.32        1:55.08   
                     
Hahe Työt [2002]  2002    326          2:15.40   
  Haukiputaan Heitto  2:14.49                 
  Ella Sipola  2005      34.24        34.24   
  Minja Ollonen  2004      1:09.84        1:44.08   
  Aada Hirvasoja  2005      31.32        2:15.40   
  Pinja Sipovaara  2002              2:15.40   
                     
Kemus Minimimmit  1999    179          2:45.16   
  Kemin Uimaseura  2:39.22                 
  Iida Niemi  2008      48.90        48.90   
  Aino Kauppinen  2006      38.71        1:27.61   
  Saana Kalasniemi  2009      46.93        2:14.54   
  Eveliina Palo  1999      30.62        2:45.16   
                     
 
Laji 25, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kemtu Miehet [1919]  1996    499          1:41.77   
  Kemin Työväen Uimarit  1:41.85                 
  Arttu Pirneskoski  2000      26.28        26.28   
  Jani Leskelä  2001      27.09        53.37   
  Petri Lampela  1996      24.68        1:18.05   
  Ronny Brännkärr  2002      23.72        1:41.77   
                     
Durren Enkelit  1932    462          1:44.41   
  Kemin Uimaseura                   
  Karlo Kilpinen  2003      27.84        27.84   
  Riku Ylikärppä  1998      25.23        53.07   
  Tomi Leppälä  1994      24.37        1:17.44   
  Toni Lipponen  2003      26.97        1:44.41   
                     
Kemus Pojut  2001    288          2:02.23   
  Kemin Uimaseura  2:15.39                 
  Henrik Siltari  2002      27.61        27.61   
  Juuso Mikael Tiensuu  2001      30.09        57.70   
  Nooa Kaunisto  2007      32.64        1:30.34   
  Tuomas Romsi  2005      31.89        2:02.23   
                     
 
Laji 26, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aada Hirvasoja  2005    367  1:16.98  2:40.89  4:06.62    5:27.98   
  Haukiputaan Heitto  5:33.37                 
                     
Pinja Junttari  2006    292  1:18.06  2:49.55  4:24.05    5:53.83   
  Kemin Työväen Uimarit  5:51.43                 
                     
 
Laji 27, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuomo Leinonen  2006    219  1:22.11  2:51.92  4:23.52    5:52.78   
  Haukiputaan Heitto  5:55.55                 
                     
Jesse Manninen  2005    186  1:30.45  3:07.85  4:41.35    6:12.20   
  Haukiputaan Heitto  6:25.65                 
                     
 
Laji 27, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ronny Brännkärr  2002    626  57.35  2:00.83  3:05.26    4:08.60   
  Kemin Työväen Uimarit  4:15.12                 
                     
Jani Leskelä  2001    351  1:09.24  2:26.89  3:45.66    5:01.45   
  Kemin Työväen Uimarit  5:04.60                 
                     
Matti Hurula  1961    298  1:15.58  2:36.68  3:58.45    5:18.45   
  Kemin Työväen Uimarit  5:03.35                 
                     
 
Laji 28, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Janina Paakkolanvaara  2006    224          40.12   
  Kemin Työväen Uimarit  39.31                 
Eevi Hirvasoja  2007    169          44.03   
  Haukiputaan Heitto  43.19                 
Aino Kauppinen  2006    122          49.14   
  Kemin Uimaseura  50.04                 
Maija Leinonen  2007    121          49.29   
  Haukiputaan Heitto  47.68                 
Auroora Kurttila  2008    107          51.28   
  Haukiputaan Heitto                   
Eerika Häcklin  2008    102          52.10   
  Haukiputaan Heitto                   
 
Laji 28, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kiia Junttari  2004    325          35.43   
  Kemin Työväen Uimarit  36.80                 
Jutta Mört  2005    246          38.87   
  Kemin Työväen Uimarit  41.58                 
Raita Virtanen  2005    119          49.44   
  Kemijärven Kaiku  46.91                 
 
Laji 28, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 24 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elisa Vakkuri  2002    494          30.84   
  Kemin Uimaseura  30.11                 
Noora Siltari  2000    378          33.70   
  Kemin Uimaseura  33.39                 
Pinja Sipovaara  2002    343          34.82   
  Haukiputaan Heitto  33.40                 
Viveca Meriläinen  2001    265          37.94   
  Kemijärven Kaiku  37.49                 
 
Laji 28, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sini Niemi  1993    559          29.59   
  Tornion Uimaseura  29.46                 
Ulla Hurula  1965    419          32.57   
  Kemin Työväen Uimarit  32.09                 
 
Laji 29, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jesse Koskinen  2006    149          41.12   
  Kemin Työväen Uimarit  42.01                 
Lauri Junttari  2007              DSQ   
  Kemin Työväen Uimarit  53.06                 
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
 
Laji 29, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuomas Romsi  2005    223          35.94   
  Kemin Uimaseura  33.16                 
 
Laji 29, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 24 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Arttu Pirneskoski  2000    478          27.87   
  Kemin Työväen Uimarit  27.31                 
Aatu Pirneskoski  2001    306          32.34   
  Kemin Työväen Uimarit  31.86                 
Kimmo Viinamäki  1995    274          33.54   
  Kemin Työväen Uimarit  33.38                 
Karlo Kilpinen  2003              DNS   
  Kemin Uimaseura  35.60                 
 
Laji 30, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Julia Minttu-Maria Tiensuu  2005    360  33.90        1:11.64   
  Kemin Uimaseura  1:09.07                 
                     
Ella Sipola  2005    344  34.45        1:12.74   
  Haukiputaan Heitto  1:14.72                 
                     
Oona Lipponen  2006    274  37.21        1:18.49   
  Kemin Uimaseura  1:18.44                 
                     
Iina Pasuri  2007    242  1:21.83        1:21.83   
  Haukiputaan Heitto  1:23.97                 
                     
Aino Kauppinen  2006    231  1:23.11        1:23.11   
  Kemin Uimaseura  1:36.48                 
                     
Raita Virtanen  2005    229  1:23.29        1:23.29   
  Kemijärven Kaiku  1:24.00                 
                     
Saga Tuisku  2005    226  37.66        1:23.74   
  Kemin Työväen Uimarit  1:23.20                 
                     
Iida Häcklin  2006    217  1:24.86        1:24.86   
  Haukiputaan Heitto  1:28.97                 
                     
Maija Leinonen  2007    205  1:26.42        1:26.42   
  Haukiputaan Heitto  1:25.54                 
                     
10  Hanna Saarenpää  2007    189  40.42        1:28.88   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
11  Auroora Kurttila  2008    141  47.06        1:37.91   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
12  Iida Niemi  2008    91  53.00        1:53.33   
  Kemin Uimaseura                   
                     
 
Laji 30, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Noora Aikio  2004    386  32.36        1:10.05   
  Kemin Uimaseura  1:08.88                 
                     
Anastasia Parfenova  2004    354  34.75        1:12.06   
  Kemijärven Kaiku  1:15.93                 
                     
Minja Ollonen  2004    293  1:17.06        1:16.76   
  Haukiputaan Heitto  1:24.49                 
                     
Saana Näsi  2004    290  35.62        1:16.99   
  Kemin Uimaseura  1:16.17                 
                     
 
Laji 30, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 24 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juulia Aksila  1996    517  29.91        1:03.53   
  Kemin Uimaseura  1:03.79                 
                     
Pinja Sipovaara  2002    410  32.42        1:08.64   
  Haukiputaan Heitto  1:08.35                 
                     
Viveca Meriläinen  2001    338  35.63        1:13.16   
  Kemijärven Kaiku  1:11.65                 
                     
 
Laji 30, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ulla Hurula  1965    417  33.53        1:08.24   
  Kemin Työväen Uimarit  1:15.65                 
                     
 
Laji 31, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nooa Kaunisto  2007    261  33.57        1:10.28   
  Kemin Uimaseura  1:12.95                 
                     
Miko Saukkonen  2006    244  34.45        1:11.90   
  Kemin Uimaseura  1:12.45                 
                     
Jesse Manninen  2005    179  36.33        1:19.73   
  Haukiputaan Heitto  1:20.47                 
                     
Lauri Junttari  2007    138  39.88        1:26.85   
  Kemin Työväen Uimarit  1:33.21                 
                     
 
Laji 31, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Toni Lipponen  2003    432  28.09        59.44   
  Kemin Uimaseura  59.27                 
                     
Karlo Kilpinen  2003    331  30.58        1:04.94   
  Kemin Uimaseura  1:04.88                 
                     
 
Laji 31, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 24 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Henrik Siltari  2002    424  28.38        59.78   
  Kemin Uimaseura  1:00.05                 
                     
Aatu Pirneskoski  2001    328  30.92        1:05.14   
  Kemin Työväen Uimarit  1:01.14                 
                     
Jeremia Saarinen  2002    325  31.18        1:05.32   
  Haukiputaan Heitto  1:05.67                 
                     
Juuso Mikael Tiensuu  2001    300  31.76        1:07.07   
  Kemin Uimaseura  1:06.35                 
                     
 
Laji 31, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Matti Hurula  1961    331  31.55        1:04.91   
  Kemin Työväen Uimarit  1:03.56                 
                     
 
Laji 32, 25m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Auroora Kurttila  2008              22.44   
  Haukiputaan Heitto                   
Eerika Häcklin  2008              22.87   
  Haukiputaan Heitto                   
Iida Niemi  2008              24.50   
  Kemin Uimaseura  22.92                 
Saana Kalasniemi  2009              24.58   
  Kemin Uimaseura                   
Emilia Vakkuri  2009              29.41   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Emma Kaunisto  2011              30.50   
  Kemin Uimaseura  34.50                 
 
Laji 34, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Janina Paakkolanvaara  2006    244  42.46        1:28.35   
  Kemin Työväen Uimarit  1:31.92                 
                     
Pinja Junttari  2006    243  42.30        1:28.40   
  Kemin Työväen Uimarit  1:29.27                 
                     
Saga Tuisku  2005    230  42.71        1:30.05   
  Kemin Työväen Uimarit  1:29.40                 
                     
Iita Kimpimäki  2007    208  45.47        1:33.10   
  Haukiputaan Heitto  1:36.39                 
                     
Eevi Hirvasoja  2007    203  46.44        1:33.96   
  Haukiputaan Heitto  1:31.55                 
                     
 
Laji 34, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Noora Aikio  2004    312  39.56        1:21.40   
  Kemin Uimaseura  1:22.51                 
                     
Anastasia Parfenova  2004    304  39.62        1:22.09   
  Kemijärven Kaiku  1:21.92                 
                     
Saana Näsi  2004    222  44.66        1:31.20   
  Kemin Uimaseura  1:30.53                 
                     
 
Laji 35, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nooa Kaunisto  2007    200  40.31        1:23.62   
  Kemin Uimaseura  1:25.53                 
                     
Miko Saukkonen  2006    178  42.26        1:26.86   
  Kemin Uimaseura  1:25.67                 
                     
Tuomo Leinonen  2006    139  47.58        1:34.26   
  Haukiputaan Heitto  1:32.22                 
                     
Jesse Koskinen  2006    130  47.20        1:36.56   
  Kemin Työväen Uimarit  1:40.15                 
                     
Jesse Manninen  2005              DSQ   
  Haukiputaan Heitto  1:44.20                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 35, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Toni Lipponen  2003              DNF   
  Kemin Uimaseura  1:06.02                 
                     
 
Laji 35, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jani Leskelä  2001    321  34.42        1:11.43   
  Kemin Työväen Uimarit  1:10.31                 
                     
Arttu Pirneskoski  2000    306  34.43        1:12.56   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Kimmo Viinamäki  1995    287  36.24        1:14.14   
  Kemin Työväen Uimarit  1:12.93                 
                     
Juuso Mikael Tiensuu  2001    235  38.45        1:19.30   
  Kemin Uimaseura  1:17.06                 
                     
 
Laji 36, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aada Hirvasoja  2005    372  37.83  1:24.66  2:13.61    2:53.23   
  Haukiputaan Heitto  2:57.32                 
                     
Julia Minttu-Maria Tiensuu  2005    321  41.81  1:26.88  2:22.10    3:01.97   
  Kemin Uimaseura  2:58.25                 
                     
Jutta Mört  2005    307  41.28  1:29.07  2:22.86    3:04.61   
  Kemin Työväen Uimarit  3:11.42                 
                     
Maija Leinonen  2007    205  51.24  1:45.08  2:44.46    3:31.21   
  Haukiputaan Heitto  3:30.85                 
                     
 
Laji 36, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kiia Junttari  2004    331  37.42  1:23.99  2:18.33    2:59.97   
  Kemin Työväen Uimarit  3:04.00                 
                     
 
Laji 37, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuomo Leinonen  2006    190  48.31  1:39.51  2:30.35    3:13.91   
  Haukiputaan Heitto  3:14.43                 
                     
Lauri Junttari  2007              DSQ   
  Kemin Työväen Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 38, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Miina Torvikoski  2006    360  42.61        1:28.13   
  Kemin Uimaseura  1:26.17                 
                     
Aada Hirvasoja  2005    316  44.27        1:32.03   
  Haukiputaan Heitto  1:30.04                 
                     
Ella Sipola  2005    292  45.39        1:34.46   
  Haukiputaan Heitto  1:34.98                 
                     
Saga Tuisku  2005    215  49.45        1:44.51   
  Kemin Työväen Uimarit  1:44.32                 
                     
Oona Lipponen  2006    208  50.40        1:45.69   
  Kemin Uimaseura  1:44.14                 
                     
Raita Virtanen  2005    208  50.84        1:45.71   
  Kemijärven Kaiku  1:41.09                 
                     
Hanna Saarenpää  2007    207  50.36        1:45.98   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
Iina Pasuri  2007    193  51.18        1:48.31   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
Iida Häcklin  2006    185  53.49        1:49.89   
  Haukiputaan Heitto  1:49.56                 
                     
10  Eevi Hirvasoja  2007    176  53.10        1:51.74   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
 
Laji 38, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anastasia Parfenova  2004    326  43.72        1:31.04   
  Kemijärven Kaiku  1:29.57                 
                     
Minja Ollonen  2004    193  52.51        1:48.45   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
 
Laji 38, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sini Niemi  1993    537  36.29        1:17.12   
  Tornion Uimaseura  1:20.77                 
                     
Elisa Vakkuri  2002    382  40.97        1:26.39   
  Kemin Uimaseura  1:26.84                 
                     
 
Laji 39, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuomas Romsi  2005    259  41.30        1:27.19   
  Kemin Uimaseura  1:37.55                 
                     
Jesse Koskinen  2006    132  51.13        1:48.96   
  Kemin Työväen Uimarit  1:59.99                 
                     
 
Laji 39, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Toni Lipponen  2003    389  35.06        1:16.13   
  Kemin Uimaseura  1:16.14                 
                     
Karlo Kilpinen  2003              DNF   
  Kemin Uimaseura  1:20.99                 
                     
 
Laji 39, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ronny Brännkärr  2002    631  30.54        1:04.81   
  Kemin Työväen Uimarit  1:03.76                 
                     
Petri Lampela  1996    576  31.40        1:06.80   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Henrik Siltari  2002    481  33.12        1:10.93   
  Kemin Uimaseura  1:11.15                 
                     
Jani Leskelä  2001    353  37.12        1:18.64   
  Kemin Työväen Uimarit  1:17.14                 
                     
Arttu Pirneskoski  2000    296  39.67        1:23.40   
  Kemin Työväen Uimarit  1:26.95                 
                     
Aatu Pirneskoski  2001    283  40.13        1:24.62   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Jeremia Saarinen  2002    257  40.19        1:27.40   
  Haukiputaan Heitto  1:25.61                 
                     
 
Laji 40, 4X200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 99 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m      Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kemus Tsikut  2005    398          10:23.72   
  Kemin Uimaseura  11:03.21                 
  Elisa Vakkuri  2002      1:08.78  2:21.12      2:21.12   
  Noora Siltari  2000      1:06.47  2:21.28      4:42.40   
  Julia Minttu-Maria Tiensuu  2005      1:17.28  2:40.47      7:22.87   
  Aino Kauppinen  2006      1:27.33  3:00.85      10:23.72   
                     
Tomen Enkelit 2.0  1996    378          10:34.17   
  Kemin Uimaseura                   
  Juulia Aksila  1996      1:07.39  2:20.61      2:20.61   
  Katariina Kourula  2002      1:11.27  2:35.76      4:56.37   
  Oona Lipponen  2006      1:20.85  2:45.89      7:42.26   
  Saana Näsi  2004      1:23.40  2:51.91      10:34.17   
                     
 
Laji 41, 4X200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 99 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m      Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kemtu Miehet [1918]  1995    513          8:33.27   
  Kemin Työväen Uimarit                   
  Petri Lampela  1996      58.04  2:01.96      2:01.96   
  Kimmo Viinamäki  1995      1:08.59  2:21.60      4:23.56   
  Arttu Pirneskoski  2000      1:05.56  2:12.71      6:36.27   
  Ronny Brännkärr  2002      55.85  1:57.00      8:33.27   
                     
Teemun Pirpanat  1932    423          9:07.27   
  Kemin Uimaseura                   
  Riku Ylikärppä  1998      59.51  2:09.00      2:09.00   
  Tomi Leppälä  1994      1:02.38  2:09.38      4:18.38   
  Henrik Siltari  2002      1:05.26  2:15.47      6:33.85   
  Miko Saukkonen  2006      1:11.85  2:33.42      9:07.27   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  11 helmikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit  Tulostusaika  12:54