Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Pääsiäiskilpailut 2018    Tulostuspäivämäärä  31 maaliskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kemijärvi    Tulostusaika  15:59   
  Järjestäjä  Kemijärven Kaiku Ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  31 maaliskuu 2018         
 
 
Laji 1, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Hahe Tytöt [2006]  2006  Haukiputaan Heitto            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
                     
 
Laji 1, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Lohien Likat  2001  Oulun Lohet            2:17.34   
  Pauliina Lohilahti  2002      34.38        34.38   
  Riika Huttula  2001      36.05        1:10.43   
  Emma Pajuluoma  2001      34.86        1:45.29   
  Vilma Niskanen  2004      32.05        2:17.34   
                     
Hahe Naiset  2000  Haukiputaan Heitto            2:18.66   
  Iiris Isokoski  2003      36.94        36.94   
  Aada Hirvasoja  2005      40.23        1:17.17   
  Anni Katajamäki  2000      30.84        1:48.01   
  Pinja Sipovaara  2002      30.65        2:18.66   
                     
Kaiun Tyttäret  2001  Kemijärven Kaiku            2:26.22   
  Viveca Meriläinen  2001      38.70        38.70   
  Anastasia Parfenova  2004      41.09        1:19.79   
  Aada Sulasalmi  2002      30.80        1:50.59   
  Raita Virtanen  2005      35.63        2:26.22   
                     
                     
 
Laji 2, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Hahe Miehet [2002]  2002  Haukiputaan Heitto            2:20.46   
  Jeremia Saarinen  2002      37.30        37.30   
  Tuomo Leinonen  2006      41.56        1:18.86   
  Jere Hannuksela  2004      32.76        1:51.62   
  Roope Mutanen  2003      28.84        2:20.46   
                     
                     
 
Laji 3, 25m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 9 - 10 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Lotta Kulojärvi  2008  Kemijärven Kaiku            23.75   
Peppi Juujärvi  2008  Kemijärven Kaiku            23.79   
                     
 
Laji 4, 25m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 8 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Aleksandr Sakaljuk  2010  Kovdor            20.99   
Aaron Kelloniemi  2010  Kemijärven Kaiku            23.48   
Nikita Ivanov  2010  Kovdor            30.03   
                     
 
Laji 4, 25m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 9 - 10 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Reetu Jauhojärvi  2009  Swimming Club Rovaniemi            19.73   
Eero Ranta-Valkama  2009  Swimming Club Rovaniemi            20.76   
Juho Perälä  2008  Kemijärven Kaiku            23.55   
Kristian Juutilainen  2008  Rovaniemen Uimaseura            24.12   
Jussi-Matias Toiviainen  2008  Rovaniemen Uimaseura            25.35   
                     
 
Laji 5, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Anna Kortesalmi  2006  Rovaniemen Uimaseura            36.25   
Lotta Janhunen  2007  Oulun Lohet            41.06   
Eevi Hirvasoja  2007  Haukiputaan Heitto            41.53   
Ninni Koskiniemi  2006  Rovaniemen Uimaseura            43.58   
Pinja Perälä  2006  Kemijärven Kaiku            44.62   
Lina Juutilainen  2007  Rovaniemen Uimaseura            46.75   
Sofia Palojärvi  2007  Swimming Club Rovaniemi            46.81   
Pinja Niskanen  2007  Oulun Lohet            46.89   
Zinaida Vahmjanina  2007  Kovdor            51.04   
                     
 
Laji 5, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Emilia Juutilainen  2004  Rovaniemen Uimaseura            33.44   
Emilia Kivijärvi  2004  Rovaniemen Uimaseura            34.47   
Noora Aikio  2004  Kemin Työväen Uimarit            37.69   
Vilma Niskanen  2004  Oulun Lohet            37.76   
Hanna-Maria Korpilähde  2004  Rovaniemen Uimaseura            38.31   
Reetta Piira  2004  Swimming Club Rovaniemi            38.38   
Roosa-Marie Karjalainen  2005  Kuusamon Erä-Veikot            46.25   
                     
 
Laji 5, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Pauliina Lohilahti  2002  Oulun Lohet            30.45   
Ada Niskala  2000  Rovaniemen Uimaseura            30.71   
Aada Sulasalmi  2002  Kemijärven Kaiku            31.67   
Riika Huttula  2001  Oulun Lohet            31.91   
Anni Katajamäki  2000  Haukiputaan Heitto            31.97   
Pinja Sipovaara  2002  Haukiputaan Heitto            33.94   
Siiri Keisu  2003  Haukiputaan Heitto            34.77   
Emma Pajuluoma  2001  Oulun Lohet            36.02   
Sini Lassila  2003  Swimming Club Rovaniemi            36.50   
10  Jenni Tuuliainen  2003  Oulun Lohet            38.25   
11  Viveca Meriläinen  2001  Kemijärven Kaiku            38.32   
Saana Luokkanen  1999  Kempeleen Pyrintö            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 6, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Arsenii Beljalov  2006  Kovdor            36.50   
                     
 
Laji 6, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Jere Hannuksela  2004  Haukiputaan Heitto            33.04   
Stepan Bacherikov  2005  Kovdor            35.78   
Alex Kortesalmi  2004  Rovaniemen Uimaseura            41.93   
                     
 
Laji 6, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Ville Korpilähde  2002  Swimming Club Rovaniemi            28.18   
Arttu Pirneskoski  2000  Kemin Työväen Uimarit            28.30   
Roope Mutanen  2003  Haukiputaan Heitto            31.41   
Aatu Pirneskoski  2001  Kemin Työväen Uimarit            33.12   
Karlo Kilpinen  2003  Kemin Uimaseura            34.86   
                     
 
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Lotta Janhunen  2007  Oulun Lohet    48.08        1:34.75   
Iina Pasuri  2007  Haukiputaan Heitto    49.65        1:38.66   
Sara Lappalainen  2007  Swimming Club Rovaniemi    50.36        1:38.89   
Sofia Palojärvi  2007  Swimming Club Rovaniemi    1:39.03        1:39.03   
Maija Leinonen  2007  Haukiputaan Heitto    48.89        1:39.59   
                     
 
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Anni Ranta-Valkama  2004  Swimming Club Rovaniemi    36.80        1:16.29   
Anastasia Parfenova  2004  Kemijärven Kaiku    40.36        1:23.74   
Aada Hirvasoja  2005  Haukiputaan Heitto    41.82        1:26.45   
Ella Sipola  2005  Haukiputaan Heitto    42.49        1:27.20   
Emma Kumpu  2005  Swimming Club Rovaniemi    51.08        1:47.79   
Autti Milena  2005  Swimming Club Rovaniemi            DSQ   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Sofia Saukko  2001  Rovaniemen Uimaseura    34.81        1:12.51   
Iiris Isokoski  2003  Haukiputaan Heitto            DSQ   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 8, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Weeti Niemi  2006  Swimming Club Rovaniemi    44.39        1:29.30   
Tuomo Leinonen  2006  Haukiputaan Heitto    1:31.17        1:31.17   
Arttu Ranta-Valkama  2006  Swimming Club Rovaniemi    49.07        1:41.75   
                     
 
Laji 9, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Ninni Koskiniemi  2006  Rovaniemen Uimaseura            43.92   
Pinja Perälä  2006  Kemijärven Kaiku            47.34   
Alisa Rozhina  2007  Kovdor            48.65   
                     
 
Laji 9, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Emilia Juutilainen  2004  Rovaniemen Uimaseura            35.23   
Roosa-Marie Karjalainen  2005  Kuusamon Erä-Veikot            46.41   
Raita Virtanen  2005  Kemijärven Kaiku            48.05   
                     
 
Laji 9, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Anna-Sofia Brännkärr  2001  Kemin Työväen Uimarit            33.28   
Iiris Isokoski  2003  Haukiputaan Heitto            37.13   
Ida Karjalainen  2002  Rovaniemen Uimaseura            DSQ   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Maria Ivanova  1983  Kovdor            DSQ   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Nita Poutiainen  2003  Oulun Lohet            DSQ   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Siiri Keisu  2003  Haukiputaan Heitto            DSQ   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 10, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Reetu Jauhojärvi  2009  Swimming Club Rovaniemi            48.38   
Kristian Juutilainen  2008  Rovaniemen Uimaseura            57.56   
                     
 
Laji 10, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Arttu Ranta-Valkama  2006  Swimming Club Rovaniemi            46.37   
Veeti Riskilä  2007  Rovaniemen Uimaseura            47.35   
Eliel Kelloniemi  2007  Kemijärven Kaiku            49.73   
Anton Sulasalmi  2007  Kemijärven Kaiku            52.11   
                     
 
Laji 10, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Konstantin Pahomov  2004  Kovdor            32.63   
Juho Tarvainen  2004  Kuusamon Erä-Veikot            46.51   
                     
 
Laji 10, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Arttu Pirneskoski  2000  Kemin Työväen Uimarit            31.79   
Aatu Pirneskoski  2001  Kemin Työväen Uimarit            35.61   
                     
 
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Marjana Lipina  2006  Kovdor    1:34.92        1:34.92   
Lina Juutilainen  2007  Rovaniemen Uimaseura    48.53        1:44.40   
Iina Pasuri  2007  Haukiputaan Heitto    52.03        1:47.00   
Emilia Leivo  2006  Kuusamon Erä-Veikot    53.45        1:47.77   
Eevi Hirvasoja  2007  Haukiputaan Heitto    53.29        1:49.12   
Lotta Janhunen  2007  Oulun Lohet    53.75        1:49.72   
Sofia Palojärvi  2007  Swimming Club Rovaniemi    53.87        1:49.84   
Pinja Niskanen  2007  Oulun Lohet    52.22        1:49.97   
Pinja Perälä  2006  Kemijärven Kaiku    52.94        1:54.42   
                     
 
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Aada Hirvasoja  2005  Haukiputaan Heitto    41.29        1:27.14   
Ella Sipola  2005  Haukiputaan Heitto    42.24        1:28.74   
Autti Milena  2005  Swimming Club Rovaniemi    43.08        1:31.17   
Sani Nätynki  2005  Swimming Club Rovaniemi    45.71        1:35.33   
Wenla Niemi  2004  Swimming Club Rovaniemi    45.48        1:40.09   
Noora Aikio  2004  Kemin Työväen Uimarit    50.06        1:47.15   
Nella Karinkanta  2004  Oulun Lohet    52.20        1:53.86   
Anni Ranta-Valkama  2004  Swimming Club Rovaniemi            DSQ   
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
Emilia Jylkkä  2005  Rovaniemen Uimaseura            DSQ   
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
Raita Virtanen  2005  Kemijärven Kaiku            DSQ   
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
Roosa-Marie Karjalainen  2005  Kuusamon Erä-Veikot            DSQ   
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
 
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Riika Huttula  2001  Oulun Lohet    37.41        1:20.11   
Ronja Nätynki  2002  Swimming Club Rovaniemi    40.00        1:22.92   
Pauliina Lohilahti  2002  Oulun Lohet    38.94        1:24.12   
Emma Pajuluoma  2001  Oulun Lohet    41.35        1:26.42   
Liina Rajaniemi  2003  Rovaniemen Uimaseura    40.44        1:26.84   
Sini Lassila  2003  Swimming Club Rovaniemi    41.46        1:28.74   
Aada Sulasalmi  2002  Kemijärven Kaiku    42.52        1:29.41   
Aada Tapio  2003  Rovaniemen Uimaseura    44.57        1:35.79   
Lotta Niskanen  2002  Oulun Lohet    46.25        1:39.28   
10  Sofia Koppström  2003  Oulun Lohet    47.67        1:41.35   
                     
 
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Weeti Niemi  2006  Swimming Club Rovaniemi    44.97        1:34.37   
Väinö Kallio  2006  Haukiputaan Heitto    45.81        1:38.40   
                     
 
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Karlo Kilpinen  2003  Kemin Uimaseura    38.49        1:22.68   
Jeremia Saarinen  2002  Haukiputaan Heitto    39.58        1:24.57   
                     
 
Laji 13, 25m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Elizaveta Lisichenko  2008  Kovdor            25.71   
                     
 
Laji 14, 25m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Eero Ranta-Valkama  2009  Swimming Club Rovaniemi            33.80   
Jussi-Matias Toiviainen  2008  Rovaniemen Uimaseura            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 15, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Anna Kortesalmi  2006  Rovaniemen Uimaseura            32.03   
Pinja Perälä  2006  Kemijärven Kaiku            39.37   
Peppi Tapio  2006  Rovaniemen Uimaseura            40.80   
Emilia Leivo  2006  Kuusamon Erä-Veikot            41.19   
                     
 
Laji 15, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Anni Ranta-Valkama  2004  Swimming Club Rovaniemi            30.86   
Hanna-Maria Korpilähde  2004  Rovaniemen Uimaseura            31.78   
Emilia Juutilainen  2004  Rovaniemen Uimaseura            33.08   
Anastasia Parfenova  2004  Kemijärven Kaiku            33.28   
Reetta Piira  2004  Swimming Club Rovaniemi            33.69   
Vilma Niskanen  2004  Oulun Lohet            34.04   
Ella Sipola  2005  Haukiputaan Heitto            34.29   
Autti Milena  2005  Swimming Club Rovaniemi            35.55   
Lilli Eskola  2005  Haukiputaan Heitto            35.73   
10  Emilia Jylkkä  2005  Rovaniemen Uimaseura            36.89   
11  Raita Virtanen  2005  Kemijärven Kaiku            37.52   
                     
 
Laji 15, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Riika Huttula  2001  Oulun Lohet            28.57   
Anna-Sofia Brännkärr  2001  Kemin Työväen Uimarit            28.88   
Aada Sulasalmi  2002  Kemijärven Kaiku            30.59   
Liina Rajaniemi  2003  Rovaniemen Uimaseura            30.64   
Pinja Sipovaara  2002  Haukiputaan Heitto            31.15   
Sini Lassila  2003  Swimming Club Rovaniemi            31.75   
Emma Pajuluoma  2001  Oulun Lohet            31.86   
Siiri Keisu  2003  Haukiputaan Heitto            31.96   
Ida Karjalainen  2002  Rovaniemen Uimaseura            32.16   
10  Iiris Isokoski  2003  Haukiputaan Heitto            32.92   
11  Viveca Meriläinen  2001  Kemijärven Kaiku            34.00   
                     
 
Laji 16, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Aaron Kelloniemi  2010  Kemijärven Kaiku            45.97   
Reetu Jauhojärvi  2009  Swimming Club Rovaniemi            46.54   
Juho Perälä  2008  Kemijärven Kaiku            58.63   
                     
 
Laji 16, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Väinö Kallio  2006  Haukiputaan Heitto            38.50   
Anton Sulasalmi  2007  Kemijärven Kaiku            40.55   
Veeti Riskilä  2007  Rovaniemen Uimaseura            42.84   
Arttu Ranta-Valkama  2006  Swimming Club Rovaniemi            43.52   
Eliel Kelloniemi  2007  Kemijärven Kaiku            44.15   
                     
 
Laji 16, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Jere Hannuksela  2004  Haukiputaan Heitto            30.51   
Eliel Ketola  2005  Rovaniemen Uimaseura            35.11   
Juho Tarvainen  2004  Kuusamon Erä-Veikot            37.13   
Alex Kortesalmi  2004  Rovaniemen Uimaseura            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 16, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Ville Korpilähde  2002  Swimming Club Rovaniemi            27.09   
Arttu Pirneskoski  2000  Kemin Työväen Uimarit            27.10   
Karlo Kilpinen  2003  Kemin Uimaseura            29.42   
Aatu Pirneskoski  2001  Kemin Työväen Uimarit            29.55   
Jeremia Saarinen  2002  Haukiputaan Heitto            31.47   
                     
 
Laji 17, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Eevi Hirvasoja  2007  Haukiputaan Heitto    44.51        1:34.76   
Zinaida Vahmjanina  2007  Kovdor    51.38        1:46.23   
                     
 
Laji 17, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Emilia Kivijärvi  2004  Rovaniemen Uimaseura    38.92        1:20.32   
Maiju Huttunen  2005  Swimming Club Rovaniemi    37.08        1:22.60   
Ella Sipola  2005  Haukiputaan Heitto    40.81        1:24.77   
Reetta Piira  2004  Swimming Club Rovaniemi    41.92        1:29.26   
Raita Virtanen  2005  Kemijärven Kaiku    49.61        1:43.57   
Emma Kumpu  2005  Swimming Club Rovaniemi    53.44        1:48.94   
                     
 
Laji 17, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Pauliina Lohilahti  2002  Oulun Lohet    33.34        1:12.26   
Anni Katajamäki  2000  Haukiputaan Heitto    33.75        1:12.68   
Saana Luokkanen  1999  Kempeleen Pyrintö    33.15        1:13.21   
Sini Lassila  2003  Swimming Club Rovaniemi    38.64        1:19.11   
Pinja Sipovaara  2002  Haukiputaan Heitto    38.55        1:22.34   
Viveca Meriläinen  2001  Kemijärven Kaiku    39.43        1:23.72   
Jenni Tuuliainen  2003  Oulun Lohet    39.99        1:26.70   
Sofia Koppström  2003  Oulun Lohet    47.01        1:33.32   
Aada Sulasalmi  2002  Kemijärven Kaiku            DSQ   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 18, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Juho Tarvainen  2004  Kuusamon Erä-Veikot    46.45        1:40.22   
Stepan Bacherikov  2005  Kovdor            DSQ   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 19, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Anna Kortesalmi  2006  Rovaniemen Uimaseura    34.05        1:13.75   
Iina Pasuri  2007  Haukiputaan Heitto    38.48        1:21.22   
Maija Leinonen  2007  Haukiputaan Heitto    39.15        1:22.52   
Sofia Palojärvi  2007  Swimming Club Rovaniemi    40.46        1:24.42   
Lotta Janhunen  2007  Oulun Lohet    42.22        1:26.37   
Sara Lappalainen  2007  Swimming Club Rovaniemi    41.77        1:27.03   
Pinja Niskanen  2007  Oulun Lohet    40.42        1:27.48   
Pinja Perälä  2006  Kemijärven Kaiku    42.08        1:28.58   
                     
 
Laji 19, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Anni Ranta-Valkama  2004  Swimming Club Rovaniemi    32.13        1:07.39   
Maiju Huttunen  2005  Swimming Club Rovaniemi    34.48        1:10.82   
Aada Hirvasoja  2005  Haukiputaan Heitto    34.99        1:11.57   
Ella Sipola  2005  Haukiputaan Heitto    34.91        1:12.28   
Hanna-Maria Korpilähde  2004  Rovaniemen Uimaseura    34.24        1:12.47   
Anastasia Parfenova  2004  Kemijärven Kaiku    34.66        1:12.50   
Wenla Niemi  2004  Swimming Club Rovaniemi    36.28        1:14.63   
Sani Nätynki  2005  Swimming Club Rovaniemi    38.17        1:17.96   
Nella Karinkanta  2004  Oulun Lohet    41.94        1:27.11   
10  Raita Virtanen  2005  Kemijärven Kaiku    42.06        1:29.82   
11  Emma Kumpu  2005  Swimming Club Rovaniemi    42.88        1:30.18   
                     
 
Laji 19, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Ronja Nätynki  2002  Swimming Club Rovaniemi    29.96        1:02.38   
Sofia Saukko  2001  Rovaniemen Uimaseura    30.88        1:05.02   
Sini Lassila  2003  Swimming Club Rovaniemi    32.66        1:07.64   
Pinja Sipovaara  2002  Haukiputaan Heitto    33.08        1:08.82   
Ida Karjalainen  2002  Rovaniemen Uimaseura    33.34        1:09.61   
Siiri Keisu  2003  Haukiputaan Heitto    33.47        1:10.29   
Emma Pajuluoma  2001  Oulun Lohet    34.10        1:11.46   
Ada Niskala  2000  Rovaniemen Uimaseura    34.47        1:13.01   
Viveca Meriläinen  2001  Kemijärven Kaiku    36.63        1:14.32   
Lotta Niskanen  2002  Oulun Lohet            DNF   
                     
 
Laji 20, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Tuomo Leinonen  2006  Haukiputaan Heitto    1:15.60        1:15.60   
Väinö Kallio  2006  Haukiputaan Heitto    38.60        1:22.64   
Anton Sulasalmi  2007  Kemijärven Kaiku    47.51        1:36.53   
Eliel Kelloniemi  2007  Kemijärven Kaiku    48.07        1:40.27   
                     
 
Laji 20, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Jere Hannuksela  2004  Haukiputaan Heitto    31.62        1:06.93   
Alex Kortesalmi  2004  Rovaniemen Uimaseura    36.99        1:18.43   
                     
 
Laji 20, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Ville Korpilähde  2002  Swimming Club Rovaniemi    28.78        59.81   
Arttu Pirneskoski  2000  Kemin Työväen Uimarit    29.84        1:01.96   
Roope Mutanen  2003  Haukiputaan Heitto    30.75        1:04.63   
Jeremia Saarinen  2002  Haukiputaan Heitto    32.05        1:06.30   
Karlo Kilpinen  2003  Kemin Uimaseura            DNF   
                     
 
Laji 21, 25m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 9 - 10 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Elizaveta Lisichenko  2008  Kovdor            22.53   
Lotta Kulojärvi  2008  Kemijärven Kaiku            28.31   
Peppi Juujärvi  2008  Kemijärven Kaiku            28.75   
                     
 
Laji 22, 25m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 8 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Aaron Kelloniemi  2010  Kemijärven Kaiku            24.78   
Nikita Ivanov  2010  Kovdor            29.23   
Aleksandr Sakaljuk  2010  Kovdor            34.10   
                     
 
Laji 22, 25m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 9 - 10 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Reetu Jauhojärvi  2009  Swimming Club Rovaniemi            22.41   
Kristian Juutilainen  2008  Rovaniemen Uimaseura            24.40   
Eero Ranta-Valkama  2009  Swimming Club Rovaniemi            28.21   
Juho Perälä  2008  Kemijärven Kaiku            30.71   
Jussi-Matias Toiviainen  2008  Rovaniemen Uimaseura            31.74   
                     
 
Laji 23, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Marjana Lipina  2006  Kovdor            44.55   
Anna Kortesalmi  2006  Rovaniemen Uimaseura            49.06   
Alisa Rozhina  2007  Kovdor            51.49   
Sara Lappalainen  2007  Swimming Club Rovaniemi            52.59   
Emilia Leivo  2006  Kuusamon Erä-Veikot            DSQ   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Peppi Tapio  2006  Rovaniemen Uimaseura            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 23, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Emilia Kivijärvi  2004  Rovaniemen Uimaseura            38.60   
Anni Ranta-Valkama  2004  Swimming Club Rovaniemi            39.95   
Vilma Niskanen  2004  Oulun Lohet            41.03   
Ella Sipola  2005  Haukiputaan Heitto            41.74   
Autti Milena  2005  Swimming Club Rovaniemi            43.45   
Lilli Eskola  2005  Haukiputaan Heitto            49.25   
Emilia Jylkkä  2005  Rovaniemen Uimaseura            50.38   
Raita Virtanen  2005  Kemijärven Kaiku            51.75   
Reetta Piira  2004  Swimming Club Rovaniemi            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 23, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Riika Huttula  2001  Oulun Lohet            37.38   
Pauliina Lohilahti  2002  Oulun Lohet            37.97   
Ada Niskala  2000  Rovaniemen Uimaseura            37.98   
Liina Rajaniemi  2003  Rovaniemen Uimaseura            38.92   
Sini Lassila  2003  Swimming Club Rovaniemi            40.40   
Iiris Isokoski  2003  Haukiputaan Heitto            41.73   
Siiri Keisu  2003  Haukiputaan Heitto            43.33   
Aada Tapio  2003  Rovaniemen Uimaseura            43.87   
Nita Poutiainen  2003  Oulun Lohet            44.80   
10  Maria Ivanova  1983  Kovdor            44.83   
                     
 
Laji 24, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Arsenii Beljalov  2006  Kovdor            44.81   
Anton Sulasalmi  2007  Kemijärven Kaiku            54.99   
Eliel Kelloniemi  2007  Kemijärven Kaiku            1:08.28   
Arttu Ranta-Valkama  2006  Swimming Club Rovaniemi            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Väinö Kallio  2006  Haukiputaan Heitto            DSQ   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
Laji 24, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Konstantin Pahomov  2004  Kovdor            37.66   
                     
 
Laji 24, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Jeremia Saarinen  2002  Haukiputaan Heitto            39.19   
Roope Mutanen  2003  Haukiputaan Heitto            40.15   
Aatu Pirneskoski  2001  Kemin Työväen Uimarit            40.93   
Karlo Kilpinen  2003  Kemin Uimaseura            DSQ   
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
 
Laji 25, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Eevi Hirvasoja  2007  Haukiputaan Heitto    44.97  1:34.37  2:30.72    3:13.11   
Lotta Janhunen  2007  Oulun Lohet    44.99  1:37.35  2:36.89    3:21.13   
Iina Pasuri  2007  Haukiputaan Heitto    49.81  1:43.57  2:40.15    3:22.16   
Maija Leinonen  2007  Haukiputaan Heitto    52.07  1:44.85  2:44.32    3:27.66   
Lina Juutilainen  2007  Rovaniemen Uimaseura    46.04  1:42.36  2:40.64    3:28.35   
Sofia Palojärvi  2007  Swimming Club Rovaniemi    53.21  1:47.13  2:47.93    3:34.71   
Pinja Perälä  2006  Kemijärven Kaiku    2:55.89  3:42.94      3:42.94   
                     
 
Laji 25, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Aada Hirvasoja  2005  Haukiputaan Heitto    37.73  1:24.68  2:11.37    2:50.58   
Emilia Juutilainen  2004  Rovaniemen Uimaseura    38.00  1:22.34  2:12.52    2:52.69   
Maiju Huttunen  2005  Swimming Club Rovaniemi    40.42  1:23.00  2:21.68    2:59.38   
Anastasia Parfenova  2004  Kemijärven Kaiku    40.50  1:26.50  2:19.80    3:03.44   
Noora Aikio  2004  Kemin Työväen Uimarit    39.71  1:26.95  2:26.49    3:07.02   
Raita Virtanen  2005  Kemijärven Kaiku    50.44  1:51.62  2:53.31    3:50.12   
Sani Nätynki  2005  Swimming Club Rovaniemi            DSQ   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 25, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Ronja Nätynki  2002  Swimming Club Rovaniemi    34.05  1:14.93  2:00.42    2:34.41   
Anni Katajamäki  2000  Haukiputaan Heitto    33.05  1:13.89  2:00.08    2:34.95   
Sofia Saukko  2001  Rovaniemen Uimaseura    36.40  1:17.36  2:08.22    2:46.31   
Sini Lassila  2003  Swimming Club Rovaniemi    38.98  1:25.17  2:15.03    2:52.08   
Pinja Sipovaara  2002  Haukiputaan Heitto    35.51  1:24.38  2:17.63    2:58.38   
Viveca Meriläinen  2001  Kemijärven Kaiku    41.26  1:26.80  2:18.58    2:58.94   
Aada Sulasalmi  2002  Kemijärven Kaiku            DSQ   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 26, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Tuomo Leinonen  2006  Haukiputaan Heitto    48.46  1:38.64  2:31.20    3:11.19   
                     
 
Laji 26, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Jere Hannuksela  2004  Haukiputaan Heitto            DSQ   
  SW 10.6 Köydestä vetäminen               
                     
 
Laji 26, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Ville Korpilähde  2002  Swimming Club Rovaniemi    30.77  1:11.19  2:01.00    2:35.07   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  31 maaliskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kemijärven Kaiku  Tulostusaika  15:59