Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kaukaveden Kevätuinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  17:49   
  Järjestäjä  Kajaanin Uimaseura ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  21 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 1, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Maria Korkalainen  2005    488  40.88  1:27.01  2:11.72    2:57.89   
  Joensuun Uimaseura  2:57.52                 
                     
Miina Laukka  2003    426  42.48  1:29.58  2:17.66    3:06.11   
  Kempeleen Pyrintö  3:07.56                 
                     
Vilma Niskanen  2004    359  40.98  1:32.06  2:25.03    3:17.04   
  Oulun Lohet  3:23.87                 
                     
Jasmine Vikström  2002    349  44.18  1:35.10  2:26.73    3:18.89   
  Kokkolan Uimaseura  3:17.23                 
                     
Sofia Kivelä  2005    339  47.11  1:38.23  2:30.16    3:20.84   
  Kempeleen Pyrintö  3:29.14                 
                     
Lotta Kaarre  2005    337  44.79  1:36.06  2:28.92    3:21.26   
  Kempeleen Pyrintö  3:28.44                 
                     
Julia Piisilä  2004    337  44.25  1:34.65  2:27.50    3:21.35   
  Kempeleen Pyrintö  3:19.19                 
                     
Meeri Kerkkänen  2004    319  46.75  1:40.39  2:33.01    3:24.97   
  Joensuun Uimaseura  3:23.83                 
                     
Tiia Mielonen  2006    309  48.17  1:41.71  2:35.75    3:27.20   
  Nivalan Saukot                   
                     
10  Roosa Hautamäki  2005    270  48.05  1:43.76  2:40.43    3:36.69   
  Oulun Uinti 1906  3:35.64                 
                     
11  Pihla Louhela  2005    239  49.58  1:47.84  2:45.54    3:45.57   
  Oulun Uinti 1906  3:57.70                 
                     
12  Sofia Kilpeläinen  2005    226  53.29  1:52.07  2:52.03    3:49.85   
  Oulun Uinti 1906  4:14.96                 
                     
13  Katri Kangas  2006    192  55.32  1:57.42  3:00.95    4:02.60   
  Nivalan Saukot                   
                     
 
Laji 1, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pinja Partinen  1999    493  38.65  1:25.08  2:11.74    2:57.35   
  Joensuun Uimaseura  2:58.39                 
                     
Matilda Lindholm  2001    318  44.85  1:36.54  2:30.42    3:25.27   
  Kokkolan Uimaseura  3:18.01                 
                     
 
Laji 2, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Akseli Kontiainen  2002    382  39.32  1:24.49  2:12.28    2:55.39   
  Joensuun Uimaseura  3:06.53                 
                     
Teppo Jestoi  2003    304  42.13  1:30.68  2:20.52    3:09.19   
  Kokkolan Uimaseura  3:23.36                 
                     
Otto Mikkonen  2003    296  40.05  1:29.13  2:20.60    3:10.90   
  Joensuun Uimaseura  3:11.21                 
                     
Leevi Sipilä  2003    267  45.68  1:35.98  2:26.58    3:17.51   
  Kempeleen Pyrintö  3:22.17                 
                     
Aapo Karjalainen  2004    265  44.47  1:35.80  2:28.09    3:18.17   
  Kajaanin Uimaseura  3:19.58                 
                     
Jere Heikkilä  2004    241  46.86  1:38.47  2:31.23    3:24.48   
  Kempeleen Pyrintö  3:14.70                 
                     
Aatu Mäkinen  2005    140  54.58  1:59.86  3:02.82    4:05.17   
  Nivalan Saukot                   
                     
Paavo Kilpeläinen  2008    119  59.95  2:06.84  3:12.65    4:18.63   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Aleksi Peltosaari  2004    109  59.63  2:08.75  3:19.21    4:26.38   
  Nivalan Saukot                   
                     
 
Laji 2, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Antti Hirvonen  2000    496  35.71  1:17.05  2:00.10    2:40.74   
  Kajaanin Uimaseura  2:43.48                 
                     
Veeti Ruohtula  2001    496  35.05  1:16.55  1:58.81    2:40.80   
  Joensuun Uimaseura  2:44.47                 
                     
Johannes Heikkinen  2001    364  38.11  1:22.10  2:09.62    2:58.26   
  Joensuun Uimaseura  3:01.82                 
                     
 
Laji 3, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Esra Ergüner  2007    288  41.82        1:27.92   
  Joensuun Uimaseura  1:29.20                 
                     
Vilma Vatanen  2007    288  43.59        1:27.92   
  Joensuun Uimaseura  1:31.73                 
                     
Janina Paakkolanvaara  2006    274  43.50        1:29.42   
  Kemin Työväen Uimarit  1:30.12                 
                     
Vilja Takalo  2006    264  44.21        1:30.59   
  Kajaanin Uimaseura  1:33.20                 
                     
Anette Kärkkäinen  2006    247  44.43        1:32.51   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
Merete Lätti  2006    241  46.32        1:33.30   
  Joensuun Uimaseura  1:30.84                 
                     
Aava Näykki  2007    234  46.06        1:34.29   
  Kempeleen Pyrintö  1:35.84                 
                     
Maria Issakainen  2006    233  47.01        1:34.38   
  Oulun Uinti 1906  1:33.60                 
                     
Iiris Uusitalo  2006    229  46.79        1:34.86   
  Kajaanin Uimaseura  1:39.04                 
                     
10  Angelica Kärki  2006    228  46.78        1:35.03   
  Kempeleen Pyrintö  1:32.86                 
                     
11  Nelli Jumppanen  2006    224  47.07        1:35.58   
  Joensuun Uimaseura  1:33.09                 
                     
12  Anni Moilanen  2006    219  46.64        1:36.37   
  Kempeleen Pyrintö  1:39.09                 
                     
13  Venla Talvensaari  2006    218  46.14        1:36.44   
  Oulun Uinti 1906  1:39.07                 
                     
14  Noona Hyrkäs  2006    197  46.94        1:39.82   
  Kajaanin Uimaseura  1:40.51                 
                     
15  Anni Toivonen  2007    194  48.99        1:40.37   
  Oulun Uinti 1906  1:37.69                 
                     
16  Milla Klemetti  2006    188  1:41.44        1:41.44   
  Swimming Club Vuokatti  1:48.45                 
                     
17  Edith Ervasti  2007    186  49.56        1:41.72   
  Oulun Uinti 1906  1:41.60                 
                     
18  Neri Lätti  2007    184  51.10        1:42.09   
  Joensuun Uimaseura  1:38.88                 
                     
19  Eerika Ekdahl  2007    183  51.27        1:42.19   
  Nivalan Saukot  1:41.37                 
                     
20  Inka Tolonen  2006    181  51.55        1:42.56   
  Oulun Uinti 1906  1:41.47                 
                     
21  Saimi Kiviniemi  2007    180  51.29        1:42.84   
  Oulun Uinti 1906  1:40.92                 
                     
22  Pinja Niskanen  2007    180  50.42        1:42.91   
  Oulun Lohet                   
                     
23  Sonja Uusitalo  2006    179  49.83        1:42.97   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
24  Meeri Uusitalo  2007    177  51.21        1:43.36   
  Oulun Lohet                   
                     
25  Emilia Istomina  2007    175  50.65        1:43.89   
  Kuopion Uimaseura  1:47.78                 
                     
26  Viivi Hallikainen  2006    172  49.27        1:44.33   
  Kuopion Uimaseura  1:46.36                 
                     
27  Anna Välimäki  2006    171  49.13        1:44.57   
  Nivalan Saukot  1:38.76                 
                     
28  Ennimaija Mäntynen  2007    164  50.72        1:46.13   
  Oulun Uinti 1906  1:41.63                 
                     
29  Iida Ryhänen  2006    141  53.39        1:51.47   
  Oulun Uinti 1906  1:43.43                 
                     
30  Iinu Tiainen  2007    119  56.64        1:57.94   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
31  Aada Mäkinen  2007    89  1:01.90        2:09.74   
  Nivalan Saukot  2:11.39                 
                     
32  Mira Marttila  2009    68  1:12.45        2:22.02   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
 
Laji 3, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Helmi Jouhten  2004    595  34.44        1:09.09   
  Kempeleen Pyrintö  1:06.88                 
                     
Henna Känsäkangas  2004    479  36.38        1:14.25   
  Kokkolan Uimaseura  1:14.52                 
                     
Vilma Rintala  2005    376  39.60        1:20.47   
  Kokkolan Uimaseura  1:20.89                 
                     
Tessa Tattari  2004    357  39.47        1:21.92   
  Kokkolan Uimaseura  1:19.70                 
                     
Lidia Evans  2005    345  40.82        1:22.85   
  Swimming Club Vuokatti  1:21.15                 
                     
Nanna Savolainen  2004    341  40.86        1:23.14   
  Oulun Lohet  1:19.90                 
                     
Tuulia Harju  2005    337  40.62        1:23.45   
  Kokkolan Uimaseura  1:24.70                 
                     
Mitra Pietiäinen  2004    328  41.48        1:24.20   
  Joensuun Uimaseura  1:29.79                 
                     
Iida Kortelainen  2005    316  42.03        1:25.24   
  Brahean Uimarit - Lieksa  1:24.39                 
                     
10  Emilia Karppinen  2004    298  43.01        1:26.93   
  Kajaanin Uimaseura  1:27.75                 
                     
11  Emma Tolonen  2004    262  44.94        1:30.82   
  Kajaanin Uimaseura  1:28.91                 
                     
12  Iiris Soininen  2004    252  43.61        1:31.96   
  Joensuun Uimaseura  1:31.87                 
                     
13  Vilma Madetoja  2005    243  45.38        1:33.12   
  Oulun Uinti 1906  1:36.66                 
                     
14  Micaela Moilanen  2004    240  45.04        1:33.44   
  Kajaanin Uimaseura  1:36.47                 
                     
15  Erika Ruotsalainen  2005    226  46.50        1:35.28   
  Kajaanin Uimaseura  1:36.51                 
                     
16  Sanni Toppinen  2005    225  45.46        1:35.49   
  Kuopion Uimaseura  1:38.39                 
                     
17  Sandra Käyhkö  2004    218  46.61        1:36.52   
  Joensuun Uimaseura  1:38.30                 
                     
18  Ronya Rajala  2005    204  46.68        1:38.67   
  Kokkolan Uimaseura  1:40.33                 
                     
19  Pihla Mättö  2005    198  1:39.67        1:39.67   
  Kuopion Uimaseura  1:39.35                 
                     
20  Paula Pyykkönen  2005    160  50.52        1:46.99   
  Nivalan Saukot  1:45.21                 
                     
21  Anniina Törmi  2005    150  53.81        1:49.32   
  Oulun Uinti 1906  1:49.70                 
                     
22  Nea-Noora Hannele Väli-Tainio  2004    143  50.82        1:50.89   
  Kuopion Uimaseura  1:50.10                 
                     
Ellen Arvo  2005              DSQ  50m 
  Kokkolan Uimaseura                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Teea Jestoi  2005              DSQ  50m 
  Kokkolan Uimaseura  1:16.48                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 3, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Liina Salin  2002    561  34.53        1:10.45   
  Kokkolan Uimaseura  1:09.22                 
                     
Henna Haipus  2001    527  34.61        1:11.94   
  Kempeleen Pyrintö  1:11.99                 
                     
Sole Piirainen  2002    518  35.66        1:12.34   
  Swimming Club Vuokatti  1:11.84                 
                     
Ruusa Eiserbeck  2001    429  36.97        1:17.05   
  Joensuun Uimaseura  1:13.38                 
                     
Ella Kankkunen  2003    419  37.08        1:17.67   
  Kuopion Uimaseura  1:16.05                 
                     
Iida-Lotta Kolehmainen  2002    340  39.30        1:23.21   
  Kuopion Uimaseura  1:20.85                 
                     
Päivi Kerkkänen  1979    320  40.52        1:24.94   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Salla-Maaria Kauppinen  2002    303  42.30        1:26.53   
  Kokkolan Uimaseura  1:24.59                 
                     
Siiri Matero  2003    248  43.47        1:32.40   
  Kajaanin Uimaseura  1:34.26                 
                     
 
Laji 4, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Julius Schroderus  2006    247  40.72        1:22.70   
  Kempeleen Pyrintö  1:24.33                 
                     
Herkko Haussalo  2006    182  45.47        1:31.49   
  Oulun Lohet                   
                     
Juha-Pekka Heikkinen  2006    174  46.23        1:32.97   
  Kajaanin Uimaseura  1:37.67                 
                     
Aatos Karttunen  2006    149  47.17        1:37.97   
  Kuopion Uimaseura  1:36.42                 
                     
Markus Tervaskanto  2006    147  47.93        1:38.20   
  Oulun Uinti 1906  1:38.27                 
                     
Jesse Koskinen  2006    145  49.06        1:38.77   
  Kemin Työväen Uimarit  1:38.56                 
                     
Rasmus Kinnunen  2007    138  48.76        1:40.37   
  Kemin Työväen Uimarit  1:37.15                 
                     
Arttu Kortetjärvi  2006    136  48.99        1:40.84   
  Oulun Uinti 1906  1:38.62                 
                     
Eduard Chirica  2007    126  49.59        1:43.43   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
10  Tuomo Strömmer  2007    126  52.29        1:43.53   
  Kempeleen Pyrintö  1:48.88                 
                     
11  Nicky Rajala  2007    116  51.97        1:46.44   
  Kokkolan Uimaseura  1:48.07                 
                     
12  Uuri Ranz  2006    111  52.38        1:47.81   
  Kuopion Uimaseura  1:47.41                 
                     
13  Veeti Palo  2007    98  54.31        1:52.29   
  Kempeleen Pyrintö  1:58.92                 
                     
14  Kaapo Mättö  2006    93  57.03        1:54.31   
  Kuopion Uimaseura  1:56.36                 
                     
15  Veikka Palo  2009    79  58.23        2:00.95   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Joona Anttila  2006              DSQ  50m 
  Nivalan Saukot                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Kalle Pesälä  2006              DSQ  50m 
  Kempeleen Pyrintö  1:24.79                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Lauri Junttari  2007              DSQ  50m 
  Kemin Työväen Uimarit                   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Onni Lehtimäki  2006              DSQ  50m 
  Kuopion Uimaseura  1:32.18                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 4, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Arttu Haipus  2004    357  36.89        1:13.17   
  Kempeleen Pyrintö  1:15.47                 
                     
Aleksi Hämäläinen  2004    216  42.25        1:26.44   
  Joensuun Uimaseura  1:26.09                 
                     
Erblin Latifi  2005    211  43.57        1:27.18   
  Oulun Uinti 1906  1:24.62                 
                     
Artturi Väänänen  2005    209  42.93        1:27.42   
  Oulun Uinti 1906  1:28.23                 
                     
Roni Heikkinen  2005    206  42.56        1:27.88   
  Oulun Uinti 1906  1:24.98                 
                     
Lauri Siurua  2005    201  42.62        1:28.54   
  Oulun Uinti 1906  1:25.09                 
                     
Mikhail Vilesov  2005    201  42.52        1:28.63   
  Joensuun Uimaseura  1:31.28                 
                     
Konsta Kauppinen  2005    194  44.07        1:29.70   
  Joensuun Uimaseura  1:26.38                 
                     
Jasper Nupponen  2004    190  43.48        1:30.22   
  Kuopion Uimaseura  1:23.76                 
                     
10  Lassi Lahtinen  2004    189  44.90        1:30.40   
  Kokkolan Uimaseura  1:28.79                 
                     
11  Tuomas Orre  2005    184  46.61        1:31.31   
  Kajaanin Uimaseura  1:31.04                 
                     
12  Antti Ylönen  2005    172  44.83        1:33.22   
  Kajaanin Uimaseura  1:33.79                 
                     
13  Veeti Kela  2004    171  45.05        1:33.48   
  Kajaanin Uimaseura  1:33.61                 
                     
14  Janne Kultala  2005    170  43.62        1:33.64   
  Kuopion Uimaseura  1:38.28                 
                     
15  Nikolay Loginov  2004    147  46.84        1:38.41   
  Joensuun Uimaseura  1:36.01                 
                     
16  Elias Laukka  2005    141  48.64        1:39.56   
  Kempeleen Pyrintö  1:37.33                 
                     
17  Jimi Oksanen  2005    119  51.07        1:45.50   
  Kuopion Uimaseura  1:48.78                 
                     
18  Onni Salonen  2005    107  52.03        1:49.38   
  Swimming Club Vuokatti  1:57.82                 
                     
19  Pyry Pitkänen  2004    102  54.24        1:51.07   
  Kuopion Uimaseura  1:53.75                 
                     
 
Laji 4, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hugo Mattola  2001    462  33.06        1:07.16   
  Kokkolan Uimaseura  1:05.64                 
                     
Ville Hämäläinen  2002    391  33.96        1:10.99   
  Kuopion Uimaseura  1:10.69                 
                     
Benjamin Evans  2003    369  35.67        1:12.40   
  Swimming Club Vuokatti  1:10.60                 
                     
Aksel Kansanniva  2000    336  36.40        1:14.70   
  Kuopion Uimaseura  1:15.47                 
                     
Herman Salmela  2003    278  1:19.54        1:19.54   
  Nivalan Saukot  1:21.96                 
                     
Eemeli Korhonen  2003    212  42.80        1:27.04   
  Kempeleen Pyrintö  1:25.18                 
                     
Emil Tolvanen  2003    183  44.03        1:31.33   
  Kuopion Uimaseura  1:37.33                 
                     
Väinö Hiltunen  2001              DSQ  0m 
  Joensuun Uimaseura  1:23.95                 
  SW 6.4 Sukellus yli 15m lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
 
Laji 5, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anri Parviainen  2008    199          42.89   
  Joensuun Uimaseura  43.99                 
Lotta Torppa  2008    136          48.73   
  Oulun Uinti 1906  50.88                 
Nicola Burman  2008    112          51.95   
  Joensuun Uimaseura  58.60                 
Emilia Hukka  2008    106          52.84   
  Joensuun Uimaseura                   
Sara Jaatinen  2008    82          57.56   
  Joensuun Uimaseura                   
Ella Määttä  2008    81          57.79   
  Joensuun Uimaseura  56.75                 
Netta Kaarlela  2008    67          1:01.71   
  Nivalan Saukot  1:06.30                 
 
Laji 5, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Esra Ergüner  2007    227          41.09   
  Joensuun Uimaseura  39.75                 
Vilja Takalo  2006    226          41.11   
  Kajaanin Uimaseura  42.60                 
Iiris Uusitalo  2006    207          42.34   
  Kajaanin Uimaseura  44.51                 
Iida Kemppainen  2007    204          42.54   
  Kajaanin Uimaseura  41.69                 
Olivia Kivelä  2006    202          42.72   
  Kokkolan Uimaseura  44.04                 
Inka Hämäläinen  2007    195          43.21   
  Joensuun Uimaseura  46.12                 
Minea Törhönen  2007    186          43.91   
  Kuopion Uimaseura  44.52                 
Elli Hakola  2006    176          44.68   
  Kempeleen Pyrintö  43.81                 
Tiia Liuski  2007    167          45.44   
  Kajaanin Uimaseura  48.84                 
10  Noona Hyrkäs  2006    166          45.58   
  Kajaanin Uimaseura  48.01                 
11  Heta Hirvonen  2007    154          46.70   
  Kajaanin Uimaseura  48.61                 
12  Aino Leinonen  2007    154          46.71   
  Oulun Uinti 1906  46.28                 
13  Fanni Törmänen  2006    146          47.61   
  Kempeleen Pyrintö  43.45                 
14  Juuli Uusitalo  2007    139          48.30   
  Oulun Lohet  42.87                 
15  Elina Jaako  2007    137          48.56   
  Oulun Uinti 1906  48.66                 
16  Janette Sarajärvi  2006    132          49.21   
  Kempeleen Pyrintö  51.78                 
17  Salli Sepponen  2007    131          49.27   
  Oulun Uinti 1906  46.26                 
18  Iita Viinisalo  2007    130          49.45   
  Joensuun Uimaseura                   
19  Milla Klemetti  2006    129          49.54   
  Swimming Club Vuokatti  53.52                 
20  Katri Kangas  2006    127          49.76   
  Nivalan Saukot  51.67                 
21  Emma Olivia Mattila  2007    127          49.87   
  Oulun Uinti 1906  49.38                 
22  Anni Toivonen  2007    122          50.45   
  Oulun Uinti 1906  50.56                 
23  Pinja Niskanen  2007    95          54.89   
  Oulun Lohet  47.89                 
24  Lotta Tonteri  2007    62          1:03.18   
  Oulun Uinti 1906  1:00.65                 
25  Aada Mäkinen  2007    57          1:04.80   
  Nivalan Saukot                   
 
Laji 5, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Maria Korkalainen  2005    516          31.25   
  Joensuun Uimaseura  31.02                 
Mitra Pietiäinen  2004    399          34.05   
  Joensuun Uimaseura  34.34                 
Elina Gavrilov  2004    362          35.15   
  Joensuun Uimaseura  35.47                 
Henna Moilanen  2004    331          36.24   
  Kempeleen Pyrintö  38.23                 
Milla Siira  2005    314          36.86   
  Kempeleen Pyrintö  35.80                 
Kiia Junttari  2004    289          37.91   
  Kemin Työväen Uimarit  36.43                 
Jenny Forsell  2004    280          38.30   
  Kuopion Uimaseura  37.35                 
Nanna Savolainen  2004    279          38.35   
  Oulun Lohet  35.97                 
Noora Aikio  2004    275          38.51   
  Kemin Työväen Uimarit  37.76                 
10  Vilma Utriainen  2005    256          39.46   
  Kempeleen Pyrintö  38.88                 
11  Katariina Koivuranta  2005    224          41.23   
  Kempeleen Pyrintö  41.60                 
11  Milla Marttila  2005    224          41.23   
  Kempeleen Pyrintö  41.85                 
13  Sofia Kivelä  2005    172          45.05   
  Kempeleen Pyrintö  44.75                 
14  Raita Virtanen  2005    169          45.29   
  Kemijärven Kaiku  47.91                 
15  Erika Ruotsalainen  2005    144          47.82   
  Kajaanin Uimaseura                   
16  Katariina Kärki  2005    142          48.02   
  Kempeleen Pyrintö  47.98                 
17  Sonja Makkonen  2005    135          48.86   
  Joensuun Uimaseura  49.79                 
18  Pihla Louhela  2005    131          49.36   
  Oulun Uinti 1906  50.42                 
19  Roosa Hautamäki  2005    107          52.79   
  Oulun Uinti 1906  48.91                 
Julia Piisilä  2004              DSQ   
  Kempeleen Pyrintö  41.09                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 5, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilhelmiina Wegelius  2002    518          31.21   
  Joensuun Uimaseura  30.87                 
Henna Haipus  2001    517          31.22   
  Kempeleen Pyrintö  30.60                 
Heidi Kivioja  2000    512          31.32   
  Swimming Club Vuokatti  30.94                 
Senni Jouhten  2002    489          31.82   
  Kempeleen Pyrintö  31.84                 
Sole Piirainen  2002    471          32.21   
  Swimming Club Vuokatti  31.44                 
Veera Lahtinen  2002    468          32.28   
  Kokkolan Uimaseura  32.08                 
Satu Immonen  2003    462          32.42   
  Swimming Club Vuokatti  32.22                 
Milja Lahtinen  1999    452          32.65   
  Kokkolan Uimaseura  32.89                 
Kia Leinonen  2003    383          34.51   
  Oulun Lohet  33.73                 
10  Matilda Lindholm  2001    366          35.04   
  Kokkolan Uimaseura  34.77                 
11  Ruusa Eiserbeck  2001    364          35.11   
  Joensuun Uimaseura  34.20                 
12  Sanna Soininen  1973    352          35.50   
  Brahean Uimarit - Lieksa  35.76                 
13  Reetta Pyykkö  1986    332          36.17   
  Brahean Uimarit - Lieksa  36.93                 
14  Anni Kokolahti  2001    313          36.89   
  Kuopion Uimaseura  34.79                 
15  Tinja Harju  2002    310          37.01   
  Kokkolan Uimaseura  37.56                 
16  Fanny Koivisto  2001    291          37.80   
  Kokkolan Uimaseura  37.12                 
17  Siiri Matero  2003    218          41.60   
  Kajaanin Uimaseura  42.81                 
18  Jasmine Vikström  2002    200          42.84   
  Kokkolan Uimaseura  40.85                 
Emma Takalo  2003              DSQ   
  Kajaanin Uimaseura  43.40                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 6, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tiitus Nygård  2008    85          50.97   
  Oulun Uinti 1906  49.28                 
 
Laji 6, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Herkko Haussalo  2006    168          40.63   
  Oulun Lohet  42.22                 
Miika Suorsa  2006    135          43.65   
  Oulun Uinti 1906  43.52                 
Tuukka Orre  2007    135          43.67   
  Kajaanin Uimaseura  46.13                 
Leevi Väyrynen  2007    116          45.92   
  Oulun Uinti 1906  44.19                 
Oskari Hakkarainen  2007    113          46.33   
  Swimming Club Vuokatti  45.19                 
Juha-Pekka Heikkinen  2006    101          48.10   
  Kajaanin Uimaseura  49.08                 
Nuutti Kerkkänen  2007    98          48.51   
  Joensuun Uimaseura  49.78                 
Topias Partinen  2007    91          49.71   
  Joensuun Uimaseura  47.99                 
Niko Kumpulainen  2007    90          50.01   
  Oulun Uinti 1906  55.30                 
10  Aapo Mononen  2007    86          50.81   
  Joensuun Uimaseura  50.04                 
11  Artem Teryaev  2007    69          54.48   
  Oulun Uinti 1906                   
12  Lukas Hosio  2007    61          56.84   
  Nivalan Saukot  58.53                 
13  Aapo Alaniska  2007    55          58.91   
  Oulun Uinti 1906                   
 
Laji 6, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eetu Haipus  2004    370          31.22   
  Kempeleen Pyrintö  32.49                 
Joel Paukkonen  2004    282          34.17   
  Kuopion Uimaseura  35.45                 
Mikko Karjalainen  2004    266          34.87   
  Kokkolan Uimaseura  34.58                 
Frans Riekki  2005    170          40.44   
  Joensuun Uimaseura  40.13                 
Veeti Kela  2004    118          45.69   
  Kajaanin Uimaseura  45.50                 
Riku Määttälä  2005    112          46.51   
  Kokkolan Uimaseura  40.92                 
Aatu Mäkinen  2005    81          51.81   
  Nivalan Saukot  47.10                 
Aleksi Peltosaari  2004              DSQ  50m 
  Nivalan Saukot                   
  SW 8.2 Eriaikainen käsiveto vedenpinnan alapuolella               
Antti Ylönen  2005              DSQ   
  Kajaanin Uimaseura  47.81                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 6, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Roope Ruohtula  2000    578          26.92   
  Joensuun Uimaseura  27.19                 
Ville Ihalainen  1996    562          27.18   
  Kuopion Uimaseura  27.29                 
Kosti Kaaresvirta  1999    500          28.25   
  Swimming Club Vuokatti  28.88                 
Akseli Kontiainen  2002    489          28.47   
  Joensuun Uimaseura  28.52                 
Noa Mäkelä  2001    486          28.51   
  Kempeleen Pyrintö  28.61                 
Ohto Pihlajamäki  2001    455          29.15   
  Kuopion Uimaseura  28.90                 
Jesse Anttila  2002    449          29.29   
  Kokkolan Uimaseura  28.36                 
Leevi Kärnä  2001    418          29.99   
  Kajaanin Uimaseura  30.04                 
Julius Paukkonen  2002    373          31.14   
  Kuopion Uimaseura  31.91                 
10  Väinö Hiltunen  2001    326          32.59   
  Joensuun Uimaseura  33.05                 
11  Antti Väyrynen  1991    245          35.82   
  Brahean Uimarit - Lieksa  35.09                 
 
Laji 7, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ronja Kämäräinen  2004    447  1:11.45  2:30.96  3:52.35    5:12.66   
  Swimming Club Vuokatti  5:05.97                 
                     
Tessa Tattari  2004    430  1:13.38  2:35.24  3:58.61    5:16.68   
  Kokkolan Uimaseura  5:20.46                 
                     
Alexia Tahkola  2005    415  1:14.79  2:38.08  4:02.02    5:20.38   
  Oulun Lohet  5:46.86                 
                     
Mandi Vuoristo  2005    404  1:15.50  2:38.37  4:01.83    5:23.44   
  Oulun Lohet  5:25.24                 
                     
Meeri Kerkkänen  2004    379  1:17.09  2:41.38  4:07.69    5:30.27   
  Joensuun Uimaseura  5:26.24                 
                     
Vilma Rintala  2005    376  1:16.49  2:41.71  4:07.76    5:31.29   
  Kokkolan Uimaseura  5:32.25                 
                     
Alina Kangas  2005    352  1:17.30  2:46.19  4:14.86    5:38.49   
  Kokkolan Uimaseura  5:48.80                 
                     
Merete Lätti  2006    329  1:19.97  2:49.09  4:18.62    5:46.15   
  Joensuun Uimaseura  5:51.57                 
                     
Tiia Mielonen  2006    324  1:22.05  2:53.92  4:25.02    5:47.90   
  Nivalan Saukot  5:45.70                 
                     
10  Esra Ergüner  2007    312  1:23.64  2:54.99  4:25.78    5:52.58   
  Joensuun Uimaseura  6:01.76                 
                     
11  Pinja Junttari  2006    308  1:20.45  2:52.41  4:25.70    5:53.87   
  Kemin Työväen Uimarit  5:52.49                 
                     
12  Inka Hämäläinen  2007    308  1:24.81  2:55.47  4:26.37    5:54.06   
  Joensuun Uimaseura  5:52.27                 
                     
13  Vilma Vatanen  2007    290  1:24.20  2:56.92  4:30.30    6:00.99   
  Joensuun Uimaseura  6:04.26                 
                     
14  Saana Uusitalo  2005    289  1:23.19  2:56.15  4:30.33    6:01.64   
  Oulun Lohet  5:46.16                 
                     
15  Jutta Mört  2005    284  1:22.74  2:58.92  4:34.05    6:03.82   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
16  Vilma Madetoja  2005    280  1:26.36  3:01.86  4:35.77    6:05.47   
  Oulun Uinti 1906  6:12.35                 
                     
17  Edith Ervasti  2007    275  1:26.42  3:01.68  4:35.51    6:07.41   
  Oulun Uinti 1906  6:26.41                 
                     
18  Iiris Soininen  2004    270  1:24.45  2:59.01  4:34.31    6:09.86   
  Joensuun Uimaseura  6:39.33                 
                     
19  Anniina Törmi  2005    268  1:27.71  3:04.21  4:39.03    6:10.74   
  Oulun Uinti 1906  6:08.00                 
                     
20  Oosa Paavola  2005    265  1:26.54  3:03.62  4:40.41    6:12.00   
  Kokkolan Uimaseura  6:21.08                 
                     
21  Maria Issakainen  2006    259  1:31.03  3:07.95  4:44.19    6:14.97   
  Oulun Uinti 1906  6:34.39                 
                     
22  Neri Lätti  2007    254  1:28.53  3:06.06  4:42.91    6:17.44   
  Joensuun Uimaseura  6:12.03                 
                     
23  Ennimaija Mäntynen  2007    241  1:27.70  3:06.06  4:45.62    6:23.89   
  Oulun Uinti 1906  6:50.06                 
                     
24  Aava Näykki  2007    238  1:32.67  3:12.92  4:53.18    6:25.59   
  Kempeleen Pyrintö  6:31.55                 
                     
25  Elina Jaako  2007    236  1:33.04  3:12.07  4:52.73    6:26.47   
  Oulun Uinti 1906  6:37.71                 
                     
26  Mia Peake  2007    223  1:30.60  3:13.25  4:55.47    6:33.96   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
27  Venla Talvensaari  2006    223  1:33.37  3:16.36  4:58.73    6:34.35   
  Oulun Uinti 1906  6:52.21                 
                     
28  Salli Sepponen  2007    222  1:35.05  3:18.03  4:59.39    6:34.40   
  Oulun Uinti 1906  6:54.28                 
                     
29  Saimi Kiviniemi  2007    213  1:35.13  3:13.48  4:53.31    6:39.92   
  Oulun Uinti 1906  6:43.65                 
                     
30  Fanni Törmänen  2006    208  1:37.00  3:20.28  5:05.87    6:43.41   
  Kempeleen Pyrintö  6:38.56                 
                     
31  Iita Viinisalo  2007    199  1:32.72  3:17.83  5:05.29    6:49.59   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
32  Inka Tolonen  2006    198  1:34.58  3:20.67  5:07.90    6:50.10   
  Oulun Uinti 1906  6:38.55                 
                     
33  Ronya Rajala  2005    181  1:33.85  3:22.78  5:15.94    7:02.75   
  Kokkolan Uimaseura  7:16.29                 
                     
 
Laji 7, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Miia Hurskainen  1992    521  1:07.56  2:23.43  3:41.55    4:57.14   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  5:05.36                 
                     
Liina Salin  2002    510  1:10.24  2:27.11  3:45.02    4:59.32   
  Kokkolan Uimaseura  4:58.69                 
                     
Melinda Moilanen  2000    476  1:11.00  2:29.04  3:48.79    5:06.20   
  Joensuun Uimaseura  4:57.65                 
                     
Aino Mononen  2001    456  1:12.08  2:30.38  3:50.86    5:10.68   
  Joensuun Uimaseura  5:02.78                 
                     
Moona Pitkänen  2003    293  1:23.87  2:56.11  4:29.65    5:59.89   
  Joensuun Uimaseura  5:57.36                 
                     
 
Laji 8, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aleksi Hämäläinen  2004    353  1:11.27  2:31.46  3:51.96    5:11.21   
  Joensuun Uimaseura  5:18.13                 
                     
Tuomas Hämäläinen  2005    320  1:14.06  2:35.74  4:00.15    5:21.43   
  Kuopion Uimaseura  5:26.61                 
                     
Lauri Siurua  2005    280  1:20.43  2:48.19  4:12.61    5:36.16   
  Oulun Uinti 1906  5:34.90                 
                     
Topi Fordell  2005    276  1:19.38  2:47.38  4:14.66    5:37.70   
  Swimming Club Vuokatti  5:33.08                 
                     
Frans Riekki  2005    270  1:16.63  2:43.64  4:11.35    5:40.13   
  Joensuun Uimaseura  5:36.70                 
                     
Artturi Väänänen  2005    266  1:21.17  2:50.32  4:17.17    5:42.05   
  Oulun Uinti 1906  5:43.88                 
                     
Visa Nissinen  2004    262  1:20.50  2:49.10  4:18.42    5:43.81   
  Kokkolan Uimaseura  5:44.68                 
                     
Roni Heikkinen  2005    242  1:26.15  2:58.53  4:29.75    5:52.78   
  Oulun Uinti 1906  5:52.65                 
                     
Konsta Kauppinen  2005    228  1:24.79  2:57.83  4:31.32    6:00.22   
  Joensuun Uimaseura  5:57.83                 
                     
10  Mikhail Vilesov  2005    225  1:20.83  2:57.10  4:32.73    6:01.66   
  Joensuun Uimaseura  6:07.96                 
                     
11  Markus Tervaskanto  2006    224  1:24.37  2:58.98  4:34.51    6:02.16   
  Oulun Uinti 1906  6:08.62                 
                     
12  Erblin Latifi  2005    223  1:27.20  3:01.32  4:35.46    6:02.52   
  Oulun Uinti 1906  5:58.04                 
                     
13  Arttu Kortetjärvi  2006    187  1:30.49  3:09.93  4:47.25    6:24.31   
  Oulun Uinti 1906  6:13.85                 
                     
 
Laji 8, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veeti Ruohtula  2001    538  1:04.89  2:13.84  3:22.59    4:30.45   
  Joensuun Uimaseura  4:39.24                 
                     
Elias Juntunen  2002    509  1:05.42  2:14.96  3:24.97    4:35.58   
  Kempeleen Pyrintö  4:29.61                 
                     
Benjamin Evans  2003    472  1:07.49  2:19.47  3:32.83    4:42.64   
  Swimming Club Vuokatti  4:36.13                 
                     
Mika Hurula  1999    419  1:08.26  2:21.79  3:37.98    4:53.91   
  Kuopion Uimaseura  4:46.17                 
                     
Otto Mikkonen  2003    369  1:10.04  2:28.94  3:48.48    5:06.81   
  Joensuun Uimaseura  5:05.94                 
                     
Johannes Heikkinen  2001    367  1:10.22  2:29.44  3:49.48    5:07.27   
  Joensuun Uimaseura  5:10.83                 
                     
 
Laji 9, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Maria Korkalainen  2005    515  1:09.77  2:39.09  4:18.13    5:36.01   
  Joensuun Uimaseura  5:49.39                 
                     
Henna Känsäkangas  2004    397  1:22.00  2:52.58  4:42.14    6:06.33   
  Kokkolan Uimaseura  6:02.81                 
                     
Vilma Niskanen  2004    335  1:31.56  3:09.48  4:55.09    6:27.64   
  Oulun Lohet  6:33.74                 
                     
Petra Laukkanen  2004    298  1:39.33  3:15.58  5:09.79    6:43.02   
  Oulun Lohet                   
                     
Sofia Kilpeläinen  2005    217  1:46.18  3:47.43  5:54.55    7:28.29   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
Laji 9, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenna Laukkanen  1995    715  1:06.08  2:25.17  3:45.79    5:01.23   
  Swimming Club Vuokatti  5:09.66                 
                     
Heidi Kivioja  2000    542  1:15.79  2:42.62  4:14.33    5:30.34   
  Swimming Club Vuokatti  5:24.38                 
                     
Kia Leinonen  2003    408  1:21.89  2:57.81  4:42.18    6:03.07   
  Oulun Lohet  6:12.41                 
                     
 
Laji 10, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veeti Ruohtula  2001    496  1:08.43  2:29.38  3:56.98    5:08.02   
  Joensuun Uimaseura  5:17.09                 
                     
 
Laji 11, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anri Parviainen  2008    203          46.00   
  Joensuun Uimaseura  46.19                 
Emilia Hukka  2008    184          47.56   
  Joensuun Uimaseura  48.42                 
Nicola Burman  2008    171          48.75   
  Joensuun Uimaseura  50.29                 
Sara Jaatinen  2008    159          49.92   
  Joensuun Uimaseura  49.94                 
Lotta Torppa  2008    156          50.24   
  Oulun Uinti 1906  48.86                 
Leena Tissari  2008    152          50.69   
  Kuopion Uimaseura  56.13                 
Anni Rajavaara  2008    126          53.89   
  Oulun Uinti 1906  54.33                 
Ella Määttä  2008    108          56.74   
  Joensuun Uimaseura  1:06.39                 
Netta Kaarlela  2008    105          57.35   
  Nivalan Saukot  1:02.70                 
10  Sanna Törmä  2008    104          57.53   
  Kempeleen Pyrintö                   
11  Mira Marttila  2009    79          1:03.00   
  Kempeleen Pyrintö                   
 
Laji 11, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tiia Mielonen  2006    316          39.71   
  Nivalan Saukot                   
Janina Paakkolanvaara  2006    307          40.09   
  Kemin Työväen Uimarit  41.55                 
Vilma Vatanen  2007    275          41.59   
  Joensuun Uimaseura  40.96                 
Pinja Junttari  2006    263          42.22   
  Kemin Työväen Uimarit  40.10                 
Milla Klemetti  2006    256          42.59   
  Swimming Club Vuokatti  43.63                 
Vilja Takalo  2006    256          42.61   
  Kajaanin Uimaseura  52.50                 
Anette Kärkkäinen  2006    242          43.41   
  Kajaanin Uimaseura  44.89                 
Inka Hämäläinen  2007    240          43.51   
  Joensuun Uimaseura  44.53                 
Iiris Uusitalo  2006    240          43.53   
  Kajaanin Uimaseura  44.58                 
10  Nelli Jumppanen  2006    229          44.18   
  Joensuun Uimaseura  46.67                 
11  Merete Lätti  2006    227          44.30   
  Joensuun Uimaseura  42.50                 
12  Angelica Kärki  2006    218          44.91   
  Kempeleen Pyrintö  44.14                 
13  Eerika Ekdahl  2007    211          45.39   
  Nivalan Saukot  49.33                 
14  Aada-Elisa Vilhelmiina Heikkinen  2006    195          46.60   
  Kajaanin Uimaseura  47.96                 
15  Katri Kangas  2006    193          46.79   
  Nivalan Saukot                   
16  Noona Hyrkäs  2006    191          46.94   
  Kajaanin Uimaseura  48.17                 
17  Iida Kemppainen  2007    190          47.00   
  Kajaanin Uimaseura  45.14                 
18  Viivi Hallikainen  2006    181          47.80   
  Kuopion Uimaseura  50.47                 
19  Anna Välimäki  2006    175          48.30   
  Nivalan Saukot  46.20                 
20  Neri Lätti  2007    175          48.34   
  Joensuun Uimaseura  46.16                 
21  Inka Tolonen  2006    172          48.63   
  Oulun Uinti 1906  49.86                 
22  Tiia Liuski  2007    171          48.75   
  Kajaanin Uimaseura  49.95                 
23  Iida Ryhänen  2006    164          49.41   
  Oulun Uinti 1906  50.39                 
24  Janette Sarajärvi  2006    154          50.38   
  Kempeleen Pyrintö  50.96                 
25  Heta Hirvonen  2007    146          51.36   
  Kajaanin Uimaseura  52.02                 
26  Emma Olivia Mattila  2007    139          52.17   
  Oulun Uinti 1906  53.81                 
27  Iinu Tiainen  2007    131          53.23   
  Kempeleen Pyrintö  53.27                 
28  Aino Leinonen  2007    130          53.37   
  Oulun Uinti 1906  56.27                 
29  Lotta Päiveröinen  2007    108          56.69   
  Nivalan Saukot  57.92                 
30  Lotta Tonteri  2007    105          57.23   
  Oulun Uinti 1906  55.61                 
31  Ronja Hautamäki  2007    102          57.90   
  Oulun Uinti 1906  51.65                 
 
Laji 11, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Helmi Jouhten  2004    557          32.87   
  Kempeleen Pyrintö  33.24                 
Teea Jestoi  2005    458          35.09   
  Kokkolan Uimaseura  35.57                 
Alexia Tahkola  2005    448          35.36   
  Oulun Lohet  37.03                 
Elina Gavrilov  2004    388          37.09   
  Joensuun Uimaseura  37.14                 
Jutta Mört  2005    383          37.23   
  Kemin Työväen Uimarit  41.03                 
Vilma Rintala  2005    376          37.48   
  Kokkolan Uimaseura  38.29                 
Tuulia Harju  2005    361          37.99   
  Kokkolan Uimaseura  38.49                 
Lidia Evans  2005    343          38.64   
  Swimming Club Vuokatti  40.08                 
Henna Moilanen  2004    333          39.04   
  Kempeleen Pyrintö  37.93                 
10  Ronja Kämäräinen  2004    331          39.09   
  Swimming Club Vuokatti  39.84                 
11  Kiia Junttari  2004    326          39.29   
  Kemin Työväen Uimarit  39.91                 
12  Noora Aikio  2004    310          39.95   
  Kemin Työväen Uimarit  38.60                 
13  Lotta Kaarre  2005    305          40.20   
  Kempeleen Pyrintö  40.64                 
14  Meeri Kerkkänen  2004    304          40.23   
  Joensuun Uimaseura  38.52                 
15  Emilia Karppinen  2004    287          40.99   
  Kajaanin Uimaseura  40.53                 
16  Emma Tolonen  2004    264          42.14   
  Kajaanin Uimaseura  41.52                 
17  Micaela Moilanen  2004    244          43.29   
  Kajaanin Uimaseura  45.49                 
18  Sandra Käyhkö  2004    243          43.31   
  Joensuun Uimaseura  44.70                 
19  Erika Ruotsalainen  2005    225          44.43   
  Kajaanin Uimaseura  45.39                 
20  Ronya Rajala  2005    221          44.70   
  Kokkolan Uimaseura  47.67                 
21  Ellen Arvo  2005    217          45.00   
  Kokkolan Uimaseura  46.47                 
22  Vilma Madetoja  2005    216          45.05   
  Oulun Uinti 1906  45.13                 
23  Katariina Kärki  2005    212          45.34   
  Kempeleen Pyrintö  46.64                 
24  Jasmin Weckman  2004    198          46.38   
  Nivalan Saukot                   
25  Roosa Hautamäki  2005    191          46.91   
  Oulun Uinti 1906  47.08                 
26  Oosa Paavola  2005    190          47.06   
  Kokkolan Uimaseura  48.02                 
27  Paula Pyykkönen  2005    188          47.18   
  Nivalan Saukot  48.89                 
28  Raita Virtanen  2005    176          48.25   
  Kemijärven Kaiku  49.05                 
29  Sofia Heiskanen  2005    160          49.82   
  Kokkolan Uimaseura  54.01                 
30  Anniina Törmi  2005    151          50.78   
  Oulun Uinti 1906  1:04.21                 
 
Laji 11, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenna Laukkanen  1995    760          29.64   
  Swimming Club Vuokatti  28.00                 
Sole Piirainen  2002    602          32.03   
  Swimming Club Vuokatti  32.59                 
Henna Haipus  2001    518          33.69   
  Kempeleen Pyrintö  32.74                 
Ruusa Eiserbeck  2001    455          35.16   
  Joensuun Uimaseura  34.74                 
Senni Jouhten  2002    447          35.39   
  Kempeleen Pyrintö  35.03                 
Vilhelmiina Wegelius  2002    436          35.67   
  Joensuun Uimaseura  35.01                 
Satu Immonen  2003    387          37.12   
  Swimming Club Vuokatti  35.15                 
Sanna Soininen  1973    383          37.26   
  Brahean Uimarit - Lieksa  37.37                 
Iida-Lotta Kolehmainen  2002    366          37.80   
  Kuopion Uimaseura  36.18                 
10  Päivi Kerkkänen  1979    352          38.32   
  Joensuun Uimaseura  38.20                 
11  Veera Lahtinen  2002    327          39.26   
  Kokkolan Uimaseura  36.79                 
12  Salla-Maaria Kauppinen  2002    322          39.44   
  Kokkolan Uimaseura  38.43                 
13  Miina Laukka  2003    298          40.48   
  Kempeleen Pyrintö  39.89                 
14  Reetta Pyykkö  1986    253          42.77   
  Brahean Uimarit - Lieksa  43.28                 
15  Fanny Koivisto  2001    227          44.33   
  Kokkolan Uimaseura  41.33                 
16  Moona Pitkänen  2003    196          46.55   
  Joensuun Uimaseura  47.04                 
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Santeri Vanhala  2008    132          47.15   
  Oulun Uinti 1906  48.26                 
Paavo Kilpeläinen  2008    105          50.88   
  Oulun Uinti 1906  49.15                 
Leevi Hietikko-Kaukola  2008    92          53.07   
  Brahean Uimarit - Lieksa  54.04                 
Konsta Hiltunen  2009    85          54.55   
  Hyvinkään Uimaseura  59.02                 
Veikka Palo  2009    78          56.04   
  Kempeleen Pyrintö                   
Niilo Kerkkänen  2009    60          1:01.40   
  Joensuun Uimaseura                   
Ate Tuhkanen  2009    54          1:03.55   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juha-Pekka Heikkinen  2006    167          43.65   
  Kajaanin Uimaseura  47.34                 
Lauri Juvonen  2007    155          44.73   
  Kuopion Uimaseura  46.27                 
Oskari Hakkarainen  2007    149          45.29   
  Swimming Club Vuokatti  45.14                 
Tuukka Orre  2007    145          45.66   
  Kajaanin Uimaseura  45.45                 
Jesse Koskinen  2006    145          45.74   
  Kemin Työväen Uimarit  44.85                 
Rasmus Kinnunen  2007    138          46.48   
  Kemin Työväen Uimarit  45.33                 
Tuomo Strömmer  2007    133          47.04   
  Kempeleen Pyrintö  49.20                 
Leevi Väyrynen  2007    131          47.27   
  Oulun Uinti 1906  47.72                 
Nuutti Kerkkänen  2007    127          47.74   
  Joensuun Uimaseura  45.14                 
10  Topias Partinen  2007    125          47.96   
  Joensuun Uimaseura  46.81                 
11  Niko Kumpulainen  2007    120          48.67   
  Oulun Uinti 1906  48.91                 
12  Nicky Rajala  2007    118          48.93   
  Kokkolan Uimaseura  48.76                 
13  Joonas Keränen  2007    109          50.30   
  Oulun Uinti 1906  49.21                 
14  Aapo Mononen  2007    103          51.12   
  Joensuun Uimaseura  51.48                 
15  Lauri Junttari  2007    101          51.60   
  Kemin Työväen Uimarit  49.03                 
16  Heikki Tuhkanen  2007    99          51.82   
  Brahean Uimarit - Lieksa  55.74                 
17  Veeti Palo  2007    97          52.29   
  Kempeleen Pyrintö  55.66                 
18  Julius Katajaharju  2007    92          53.14   
  Oulun Uinti 1906  54.37                 
19  Joona Anttila  2006    65          59.52   
  Nivalan Saukot  56.59                 
20  Riku Keskiaho  2006    57          1:02.21   
  Oulun Uinti 1906                   
Eduard Chirica  2007              DSQ   
  Oulun Uinti 1906  47.18                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mikhail Vilesov  2005    231          39.17   
  Joensuun Uimaseura  40.41                 
Mikko Karjalainen  2004    228          39.33   
  Kokkolan Uimaseura  40.12                 
Joel Paukkonen  2004    226          39.42   
  Kuopion Uimaseura  39.17                 
Roni Heikkinen  2005    223          39.61   
  Oulun Uinti 1906  39.49                 
Jere Heikkilä  2004    216          40.02   
  Kempeleen Pyrintö  41.08                 
Topi Fordell  2005    209          40.47   
  Swimming Club Vuokatti  40.28                 
Tuomas Orre  2005    208          40.52   
  Kajaanin Uimaseura  45.42                 
Aleksi Hämäläinen  2004    204          40.81   
  Joensuun Uimaseura  40.68                 
Aapo Karjalainen  2004    200          41.09   
  Kajaanin Uimaseura  41.61                 
10  Erblin Latifi  2005    196          41.38   
  Oulun Uinti 1906  40.37                 
11  Lassi Lahtinen  2004    191          41.68   
  Kokkolan Uimaseura  41.50                 
12  Lauri Siurua  2005    166          43.74   
  Oulun Uinti 1906  39.76                 
13  Antti Ylönen  2005    157          44.52   
  Kajaanin Uimaseura  42.69                 
14  Nikolay Loginov  2004    155          44.66   
  Joensuun Uimaseura  41.79                 
15  Veeti Kela  2004    155          44.74   
  Kajaanin Uimaseura  42.69                 
16  Aatu Mäkinen  2005    127          47.81   
  Nivalan Saukot  48.44                 
17  Onni Salonen  2005    120          48.68   
  Swimming Club Vuokatti  52.74                 
18  Aleksi Peltosaari  2004    67          59.02   
  Nivalan Saukot                   
19  Sampo Jylhä  2005    61          1:00.95   
  Oulun Uinti 1906  1:05.00                 
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ville Ihalainen  1996    581          28.80   
  Kuopion Uimaseura  28.17                 
Akseli Kontiainen  2002    532          29.66   
  Joensuun Uimaseura  29.40                 
Hugo Mattola  2001    461          31.11   
  Kokkolan Uimaseura  30.93                 
Ville Hämäläinen  2002    392          32.84   
  Kuopion Uimaseura  32.87                 
Aksel Kansanniva  2000    344          34.29   
  Kuopion Uimaseura  33.95                 
Benjamin Evans  2003    337          34.53   
  Swimming Club Vuokatti  34.58                 
Elias Juntunen  2002    331          34.75   
  Kempeleen Pyrintö  34.29                 
Herman Salmela  2003    312          35.43   
  Nivalan Saukot                   
Elmo Arvo  2003    297          36.02   
  Kokkolan Uimaseura  39.92                 
10  Johannes Heikkinen  2001    292          36.20   
  Joensuun Uimaseura  37.47                 
11  Julius Paukkonen  2002    269          37.21   
  Kuopion Uimaseura  37.43                 
12  Otto Mikkonen  2003    249          38.19   
  Joensuun Uimaseura  38.33                 
13  Leevi Sipilä  2003    238          38.74   
  Kempeleen Pyrintö  40.02                 
14  Tero Tuhkanen  1977    236          38.89   
  Brahean Uimarit - Lieksa  38.13                 
15  Väinö Hiltunen  2001    211          40.37   
  Joensuun Uimaseura  38.50                 
 
Laji 13, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mitra Pietiäinen  2004    381  35.87  1:17.94  2:03.12    2:47.89   
  Joensuun Uimaseura  2:54.83                 
                     
Milla Siira  2005    223  41.83  1:33.18  2:27.20    3:20.58   
  Kempeleen Pyrintö  3:20.08                 
                     
Vilma Utriainen  2005    182  47.21  1:41.16  2:37.99    3:34.91   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Elli Hakola  2006    165  47.93  1:44.96  2:44.48    3:41.75   
  Kempeleen Pyrintö  3:38.88                 
                     
 
Laji 13, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Miia Hurskainen  1992    448  33.02  1:11.25  1:53.36    2:39.12   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:27.86                 
                     
Aino Mononen  2001    328  38.95  1:23.93  2:10.95    2:56.54   
  Joensuun Uimaseura  2:56.52                 
                     
 
Laji 14, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eetu Haipus  2004    348  33.33  1:12.41  1:54.68    2:38.51   
  Kempeleen Pyrintö  2:43.86                 
                     
Arttu Haipus  2004    335  34.80  1:14.67  1:57.12    2:40.50   
  Kempeleen Pyrintö  2:45.92                 
                     
Akseli Kontiainen  2002              DNF   
  Joensuun Uimaseura  2:43.38                 
                     
 
Laji 14, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Noa Mäkelä  2001    408  31.38  1:08.35  1:48.73    2:30.27   
  Kempeleen Pyrintö  2:21.97                 
                     
Veeti Ruohtula  2001    350  31.69  1:10.88  1:54.45    2:38.09   
  Joensuun Uimaseura  2:37.30                 
                     
 
Laji 15, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pinja Junttari  2006    325  43.46        1:33.69   
  Kemin Työväen Uimarit  1:36.19                 
                     
Olivia Kivelä  2006    284  46.14        1:38.01   
  Kokkolan Uimaseura  1:38.56                 
                     
Salli Sepponen  2007    241  50.22        1:43.53   
  Oulun Uinti 1906  1:48.36                 
                     
Nelli Jumppanen  2006    236  48.72        1:44.18   
  Joensuun Uimaseura  1:43.42                 
                     
Edith Ervasti  2007    229  49.86        1:45.31   
  Oulun Uinti 1906  1:43.54                 
                     
Merete Lätti  2006    206  52.25        1:49.11   
  Joensuun Uimaseura  1:46.25                 
                     
Saimi Kiviniemi  2007    205  52.96        1:49.17   
  Oulun Uinti 1906  1:47.90                 
                     
Eerika Ekdahl  2007    197  1:50.63        1:50.63   
  Nivalan Saukot  1:49.66                 
                     
Aava Näykki  2007    194  53.56        1:51.32   
  Kempeleen Pyrintö  1:48.25                 
                     
10  Anri Parviainen  2008    191  53.43        1:51.85   
  Joensuun Uimaseura  2:05.15                 
                     
11  Meeri Uusitalo  2007    182  54.50        1:53.59   
  Oulun Lohet  1:48.66                 
                     
12  Emma Olivia Mattila  2007    181  1:53.81        1:53.81   
  Oulun Uinti 1906  1:50.02                 
                     
13  Anni Moilanen  2006    178  54.18        1:54.45   
  Kempeleen Pyrintö  1:52.94                 
                     
14  Venla Talvensaari  2006    176  53.23        1:54.82   
  Oulun Uinti 1906  1:48.74                 
                     
15  Neri Lätti  2007    174  54.37        1:55.25   
  Joensuun Uimaseura  1:49.43                 
                     
16  Sonja Uusitalo  2006    166  1:57.12        1:57.12   
  Kempeleen Pyrintö  1:51.33                 
                     
17  Angelica Kärki  2006    155  58.06        1:59.74   
  Kempeleen Pyrintö  1:57.70                 
                     
18  Mia Peake  2007    155  55.60        1:59.84   
  Joensuun Uimaseura  2:01.68                 
                     
19  Iida Kemppainen  2007    154  59.24        2:00.19   
  Kajaanin Uimaseura  1:55.66                 
                     
20  Heta Hirvonen  2007    145  59.17        2:02.66   
  Kajaanin Uimaseura  2:02.08                 
                     
21  Aada-Elisa Vilhelmiina Heikkinen  2006    136  58.36        2:05.15   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
22  Lotta Päiveröinen  2007    133  1:01.46        2:06.14   
  Nivalan Saukot                   
                     
23  Anni Rajavaara  2008    130  1:00.93        2:07.12   
  Oulun Uinti 1906  2:05.75                 
                     
24  Lotta Tonteri  2007    125  1:03.30        2:08.85   
  Oulun Uinti 1906  2:06.07                 
                     
25  Aada Mäkinen  2007    89  1:09.38        2:24.25   
  Nivalan Saukot                   
                     
Tiia Liuski  2007              DNF   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
 
Laji 15, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Teea Jestoi  2005    471  39.68        1:22.82   
  Kokkolan Uimaseura  1:21.15                 
                     
Vilma Niskanen  2004    335  42.43        1:32.74   
  Oulun Lohet  1:30.62                 
                     
Iida Kortelainen  2005    327  44.84        1:33.48   
  Brahean Uimarit - Lieksa  1:36.99                 
                     
Vilma Rintala  2005    318  44.38        1:34.35   
  Kokkolan Uimaseura  1:31.13                 
                     
Katariina Koivuranta  2005    286  46.20        1:37.76   
  Kempeleen Pyrintö  1:40.17                 
                     
Lidia Evans  2005    275  46.76        1:39.00   
  Swimming Club Vuokatti  1:36.70                 
                     
Petra Laukkanen  2004    252  48.10        1:41.98   
  Oulun Lohet  1:35.63                 
                     
Erika Ruotsalainen  2005    247  49.31        1:42.72   
  Kajaanin Uimaseura  1:42.22                 
                     
Roosa Hautamäki  2005    242  49.07        1:43.33   
  Oulun Uinti 1906  1:39.74                 
                     
10  Pihla Louhela  2005    237  49.14        1:44.05   
  Oulun Uinti 1906  1:48.25                 
                     
11  Ellen Arvo  2005    228  49.79        1:45.47   
  Kokkolan Uimaseura  1:48.09                 
                     
12  Iiris Soininen  2004    218  50.48        1:46.97   
  Joensuun Uimaseura  1:45.11                 
                     
13  Raita Virtanen  2005    212  51.23        1:48.03   
  Kemijärven Kaiku  1:44.09                 
                     
14  Jasmin Weckman  2004    190  51.24        1:51.97   
  Nivalan Saukot                   
                     
15  Katariina Kärki  2005    190  1:52.00        1:52.00   
  Kempeleen Pyrintö  1:51.03                 
                     
16  Sonja Makkonen  2005    184  53.59        1:53.16   
  Joensuun Uimaseura  1:52.46                 
                     
 
Laji 15, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Senni Jouhten  2002    542  37.92        1:19.00   
  Kempeleen Pyrintö  1:17.33                 
                     
Pinja Partinen  1999    518  37.15        1:20.22   
  Joensuun Uimaseura  1:20.08                 
                     
Heidi Kivioja  2000    499  37.17        1:21.23   
  Swimming Club Vuokatti  1:17.79                 
                     
Milja Lahtinen  1999    495  37.88        1:21.47   
  Kokkolan Uimaseura  1:19.87                 
                     
Tinja Harju  2002    384  41.73        1:28.62   
  Kokkolan Uimaseura  1:29.34                 
                     
Satu Immonen  2003    335  42.36        1:32.75   
  Swimming Club Vuokatti  1:28.57                 
                     
Matilda Lindholm  2001    331  44.14        1:33.16   
  Kokkolan Uimaseura  1:31.16                 
                     
Jasmine Vikström  2002    317  44.44        1:34.49   
  Kokkolan Uimaseura  1:31.77                 
                     
 
Laji 16, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kalle Pesälä  2006    241  45.07        1:34.03   
  Kempeleen Pyrintö  1:36.63                 
                     
Herkko Haussalo  2006    190  47.84        1:41.80   
  Oulun Lohet  1:47.57                 
                     
Tuukka Orre  2007    185  49.86        1:42.71   
  Kajaanin Uimaseura  1:44.75                 
                     
Miika Suorsa  2006    164  51.81        1:46.86   
  Oulun Uinti 1906  1:45.86                 
                     
Julius Schroderus  2006    161  52.26        1:47.48   
  Kempeleen Pyrintö  1:48.09                 
                     
Uuri Ranz  2006    155  51.85        1:48.84   
  Kuopion Uimaseura  1:54.85                 
                     
Topias Partinen  2007    132  54.16        1:54.93   
  Joensuun Uimaseura  1:56.80                 
                     
Eduard Chirica  2007    126  54.52        1:56.84   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Kaapo Mättö  2006    107  58.49        2:03.06   
  Kuopion Uimaseura  2:02.82                 
                     
10  Riku Keskiaho  2006    101  58.20        2:05.74   
  Oulun Uinti 1906  2:00.46                 
                     
11  Joona Anttila  2006    65  1:07.77        2:25.57   
  Nivalan Saukot                   
                     
Lukas Hosio  2007              DSQ  0m 
  Nivalan Saukot  2:11.22                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
Laji 16, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuomas Hämäläinen  2005    302  40.78        1:27.23   
  Kuopion Uimaseura  1:25.55                 
                     
Aapo Karjalainen  2004    272  42.94        1:30.37   
  Kajaanin Uimaseura  1:33.74                 
                     
Frans Riekki  2005    269  42.23        1:30.65   
  Joensuun Uimaseura  1:33.81                 
                     
Mikko Karjalainen  2004    231  45.45        1:35.47   
  Kokkolan Uimaseura  1:35.12                 
                     
Tuomas Orre  2005    209  46.67        1:38.60   
  Kajaanin Uimaseura  1:39.56                 
                     
Artturi Väänänen  2005    202  46.38        1:39.68   
  Oulun Uinti 1906  1:38.92                 
                     
Konsta Kauppinen  2005    192  47.89        1:41.38   
  Joensuun Uimaseura  1:39.83                 
                     
Mikhail Vilesov  2005    189  48.46        1:41.97   
  Joensuun Uimaseura  1:38.25                 
                     
Visa Nissinen  2004    179  47.95        1:43.91   
  Kokkolan Uimaseura  1:45.98                 
                     
10  Topi Fordell  2005    162  50.10        1:47.36   
  Swimming Club Vuokatti  1:46.16                 
                     
11  Elias Laukka  2005    161  50.89        1:47.47   
  Kempeleen Pyrintö  1:50.50                 
                     
12  Lassi Lahtinen  2004    160  51.00        1:47.76   
  Kokkolan Uimaseura  1:43.52                 
                     
13  Riku Määttälä  2005    159  52.37        1:47.94   
  Kokkolan Uimaseura  1:48.97                 
                     
14  Onni Salonen  2005    131  54.89        1:55.10   
  Swimming Club Vuokatti  1:57.02                 
                     
15  Aleksi Peltosaari  2004    99  59.90        2:06.40   
  Nivalan Saukot  2:08.17                 
                     
16  Sampo Jylhä  2005    69  1:10.71        2:22.33   
  Oulun Uinti 1906  2:13.86                 
                     
 
Laji 16, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kosti Kaaresvirta  1999    507  33.95        1:13.44   
  Swimming Club Vuokatti  1:11.78                 
                     
Veeti Ruohtula  2001    500  34.03        1:13.80   
  Joensuun Uimaseura  1:09.97                 
                     
Antti Hirvonen  2000    452  35.92        1:16.31   
  Kajaanin Uimaseura  1:15.07                 
                     
Jesse Anttila  2002    343  39.49        1:23.64   
  Kokkolan Uimaseura  1:25.88                 
                     
Teppo Jestoi  2003    342  38.71        1:23.69   
  Kokkolan Uimaseura  1:25.79                 
                     
Herman Salmela  2003    209  46.20        1:38.57   
  Nivalan Saukot  1:38.39                 
                     
Leevi Sipilä  2003              DSQ   
  Kempeleen Pyrintö  1:36.09                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 17, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tiia Mielonen  2006    365  34.45        1:12.80   
  Nivalan Saukot  1:14.58                 
                     
Esra Ergüner  2007    346  35.55        1:14.12   
  Joensuun Uimaseura  1:14.59                 
                     
Anette Kärkkäinen  2006    325  36.49        1:15.70   
  Kajaanin Uimaseura  1:21.69                 
                     
Vilma Vatanen  2007    313  36.05        1:16.64   
  Joensuun Uimaseura  1:19.29                 
                     
Vilja Takalo  2006    308  36.08        1:17.06   
  Kajaanin Uimaseura  1:19.22                 
                     
Inka Hämäläinen  2007    291  37.24        1:18.54   
  Joensuun Uimaseura  1:19.48                 
                     
Maria Issakainen  2006    283  38.63        1:19.22   
  Oulun Uinti 1906  1:20.84                 
                     
Iiris Uusitalo  2006    279  37.73        1:19.65   
  Kajaanin Uimaseura  1:21.75                 
                     
Nelli Jumppanen  2006    276  37.86        1:19.96   
  Joensuun Uimaseura  1:22.67                 
                     
10  Anna Välimäki  2006    263  37.24        1:21.18   
  Nivalan Saukot                   
                     
11  Janina Paakkolanvaara  2006    259  38.06        1:21.65   
  Kemin Työväen Uimarit  1:23.61                 
                     
12  Minea Törhönen  2007    248  40.26        1:22.82   
  Kuopion Uimaseura  1:25.30                 
                     
13  Olivia Kivelä  2006    247  39.87        1:22.91   
  Kokkolan Uimaseura  1:21.30                 
                     
14  Anni Moilanen  2006    247  39.87        1:22.98   
  Kempeleen Pyrintö  1:25.48                 
                     
15  Fanni Törmänen  2006    240  40.41        1:23.75   
  Kempeleen Pyrintö  1:26.11                 
                     
16  Ennimaija Mäntynen  2007    237  38.93        1:24.11   
  Oulun Uinti 1906  1:23.84                 
                     
17  Sonja Uusitalo  2006    236  40.83        1:24.16   
  Kempeleen Pyrintö  1:26.10                 
                     
18  Anri Parviainen  2008    236  40.45        1:24.20   
  Joensuun Uimaseura  1:22.80                 
                     
19  Emilia Istomina  2007    228  40.04        1:25.23   
  Kuopion Uimaseura  1:27.45                 
                     
20  Milla Klemetti  2006    225  39.34        1:25.61   
  Swimming Club Vuokatti  1:30.01                 
                     
21  Anni Toivonen  2007    222  41.81        1:25.96   
  Oulun Uinti 1906  1:26.83                 
                     
22  Inka Tolonen  2006    216  40.71        1:26.73   
  Oulun Uinti 1906  1:21.44                 
                     
23  Aino Leinonen  2007    212  42.02        1:27.22   
  Oulun Uinti 1906  1:28.08                 
                     
24  Noona Hyrkäs  2006    208  40.93        1:27.77   
  Kajaanin Uimaseura  1:30.73                 
                     
25  Elli Hakola  2006    207  43.30        1:28.01   
  Kempeleen Pyrintö  1:26.15                 
                     
26  Mia Peake  2007    204  41.11        1:28.31   
  Joensuun Uimaseura  1:28.69                 
                     
27  Lotta Torppa  2008    203  41.73        1:28.50   
  Oulun Uinti 1906  1:28.80                 
                     
28  Elina Jaako  2007    197  44.13        1:29.47   
  Oulun Uinti 1906  1:27.39                 
                     
29  Iita Viinisalo  2007    190  39.58        1:30.47   
  Joensuun Uimaseura  1:24.99                 
                     
30  Sara Jaatinen  2008    190  42.24        1:30.51   
  Joensuun Uimaseura  1:35.00                 
                     
31  Iida Ryhänen  2006    184  44.14        1:31.42   
  Oulun Uinti 1906  1:28.53                 
                     
32  Pinja Niskanen  2007    180  43.16        1:32.07   
  Oulun Lohet  1:29.00                 
                     
33  Katri Kangas  2006    177  44.26        1:32.66   
  Nivalan Saukot  1:29.72                 
                     
34  Iinu Tiainen  2007    167  44.71        1:34.55   
  Kempeleen Pyrintö  1:34.99                 
                     
35  Juuli Uusitalo  2007    166  45.78        1:34.58   
  Oulun Lohet  1:30.11                 
                     
36  Nicola Burman  2008    159  45.11        1:36.11   
  Joensuun Uimaseura  1:40.11                 
                     
37  Janette Sarajärvi  2006    155  48.38        1:36.78   
  Kempeleen Pyrintö  1:41.69                 
                     
38  Ella Määttä  2008    151  45.50        1:37.65   
  Joensuun Uimaseura  1:40.80                 
                     
39  Leena Tissari  2008    138  48.67        1:40.66   
  Kuopion Uimaseura  1:45.53                 
                     
40  Emilia Hukka  2008    129  48.55        1:42.83   
  Joensuun Uimaseura  1:44.86                 
                     
41  Mira Marttila  2009    112  50.54        1:47.76   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
42  Ella Nyström  2007    108  50.26        1:49.12   
  Kajaanin Uimaseura  1:55.54                 
                     
43  Ronja Hautamäki  2007    104  50.89        1:50.56   
  Oulun Uinti 1906  1:42.59                 
                     
44  Sanna Törmä  2008    77  54.89        2:02.02   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
 
Laji 17, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Helmi Jouhten  2004    595  30.53        1:01.88   
  Kempeleen Pyrintö  1:01.00                 
                     
Maria Korkalainen  2005    537  31.05        1:04.03   
  Joensuun Uimaseura  1:03.72                 
                     
Henna Känsäkangas  2004    512  31.40        1:05.07   
  Kokkolan Uimaseura  1:06.03                 
                     
Elina Gavrilov  2004    495  30.96        1:05.80   
  Joensuun Uimaseura  1:05.45                 
                     
Tessa Tattari  2004    492  31.81        1:05.95   
  Kokkolan Uimaseura  1:06.15                 
                     
Alexia Tahkola  2005    472  32.11        1:06.85   
  Oulun Lohet  1:08.32                 
                     
Nanna Savolainen  2004    468  32.86        1:07.02   
  Oulun Lohet  1:06.02                 
                     
Henna Moilanen  2004    450  32.45        1:07.92   
  Kempeleen Pyrintö  1:09.32                 
                     
Tuulia Harju  2005    440  32.97        1:08.43   
  Kokkolan Uimaseura  1:10.14                 
                     
10  Alina Kangas  2005    418  33.42        1:09.62   
  Kokkolan Uimaseura  1:10.30                 
                     
11  Ronja Kämäräinen  2004    408  33.19        1:10.16   
  Swimming Club Vuokatti  1:08.34                 
                     
12  Mitra Pietiäinen  2004    408  33.47        1:10.19   
  Joensuun Uimaseura  1:12.35                 
                     
13  Julia Piisilä  2004    398  33.80        1:10.78   
  Kempeleen Pyrintö  1:11.44                 
                     
14  Noora Aikio  2004    397  33.30        1:10.80   
  Kemin Työväen Uimarit  1:10.43                 
                     
15  Jenny Forsell  2004    380  34.73        1:11.86   
  Kuopion Uimaseura  1:13.39                 
                     
16  Katariina Koivuranta  2005    368  34.92        1:12.64   
  Kempeleen Pyrintö  1:10.30                 
                     
17  Milla Marttila  2005    362  35.47        1:13.04   
  Kempeleen Pyrintö  1:13.62                 
                     
18  Vilma Utriainen  2005    349  35.73        1:13.95   
  Kempeleen Pyrintö  1:13.34                 
                     
19  Jutta Mört  2005    342  34.27        1:14.41   
  Kemin Työväen Uimarit  1:19.60                 
                     
20  Lotta Kaarre  2005    334  35.74        1:15.00   
  Kempeleen Pyrintö  1:15.01                 
                     
21  Iida Kortelainen  2005    329  36.97        1:15.35   
  Brahean Uimarit - Lieksa  1:16.08                 
                     
21  Kiia Junttari  2004    329  35.84        1:15.35   
  Kemin Työväen Uimarit  1:16.18                 
                     
23  Sanni Toppinen  2005    303  36.29        1:17.48   
  Kuopion Uimaseura  1:19.82                 
                     
24  Emma Tolonen  2004    294  37.60        1:18.22   
  Kajaanin Uimaseura  1:17.51                 
                     
25  Sofia Kivelä  2005    294  38.26        1:18.23   
  Kempeleen Pyrintö  1:17.02                 
                     
26  Iiris Soininen  2004    294  35.41        1:18.28   
  Joensuun Uimaseura  1:20.43                 
                     
27  Micaela Moilanen  2004    292  37.62        1:18.40   
  Kajaanin Uimaseura  1:18.30                 
                     
28  Vilma Madetoja  2005    292  37.36        1:18.41   
  Oulun Uinti 1906  1:22.54                 
                     
29  Erika Ruotsalainen  2005    281  37.96        1:19.49   
  Kajaanin Uimaseura  1:21.94                 
                     
30  Sofia Kilpeläinen  2005    278  39.10        1:19.77   
  Oulun Uinti 1906  1:17.90                 
                     
31  Oosa Paavola  2005    276  37.75        1:19.94   
  Kokkolan Uimaseura  1:19.40