Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Cetus - Games    Tulostuspäivämäärä  17 maaliskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  19:48   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  17 maaliskuu 2018         
 
 
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Siiri Einiö  2003  Gladius Kirkkonummi    31.66  1:13.22  1:55.40    2:30.16   
Roosa Kärkkäinen  2003  Oulun Lohet    32.41  1:12.53  1:58.97    2:34.83   
Sohvi Kallinen  2004  Lahden Uimaseura    33.60  1:17.09  2:01.30    2:35.49   
Greta Beszteri  2004  Cetus Espoo    33.57  1:16.75  2:01.74    2:38.92   
Aida Pasma  2003  Riihimäen Uimaseura    33.83  1:15.76  2:00.37    2:39.05   
Inka Elamaa  2004  Oulun Lohet    35.56  1:17.25  2:03.34    2:39.49   
Saga Kovanen  2004  Cetus Espoo    34.19  1:15.31  2:04.05    2:40.48   
Essi Salokorpi  2003  Cetus Espoo    37.11  1:21.80  2:13.23    2:49.73   
Julia Tuura  2004  Riihimäen Uimaseura    37.21  1:23.17  2:12.58    2:51.55   
10  Emilia Kouvo  2003  Lappeenrannan Kisa-Toverit    34.78  1:20.27  2:12.58    2:54.95   
11  Janita Severinkangas  2004  Cetus Espoo    36.40  1:24.09  2:14.51    2:55.78   
12  Cinja Åvist  2003  Hyvinkään Uimaseura    36.84  1:24.34  2:17.76    2:57.99   
13  Miia Äikäs  2003  Riihimäen Uimaseura    42.54  1:33.01  2:28.47    3:07.84   
14  Katarina Kobycheva  2004  Cetus Espoo    42.13  1:36.28  2:31.62    3:21.22   
                     
 
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Aino Otava  1999  Cetus Espoo    30.66  1:08.59  1:50.89    2:22.71   
Lyydia Kalenius  2000  Cetus Espoo    31.19  1:10.81  1:54.28    2:27.79   
Jade Pönni  1997  Nummelan Kisaajat    31.22  1:10.52  1:51.28    2:27.96   
Raakel Bärlund  2001  Lahden Uimaseura    31.20  1:10.86  1:55.00    2:29.88   
Ida Slöör  2001  Cetus Espoo    32.39  1:12.08  1:55.60    2:29.93   
Essi-maria Lillman  2000  Lahden Uimaseura    32.22  1:12.89  1:57.43    2:31.47   
Siri Auvinen  2002  Cetus Espoo    30.25  1:09.34  1:55.52    2:31.55   
Julia Bruneau  1999  Lahden Uimaseura    31.55  1:11.50  1:57.85    2:33.60   
Venla Salminen  2002  Nummelan Kisaajat    33.37  1:14.88  1:59.92    2:34.76   
10  Janina Ollikainen  2000  Porin Uimaseura    32.87  1:13.30  1:59.04    2:36.69   
11  Emilia Flyckt  2001  Cetus Espoo    32.22  1:15.79  2:00.36    2:39.93   
12  Verna Rostedt  2002  Cetus Espoo    34.30  1:17.50  2:03.62    2:41.10   
13  Anni Halonen  1999  Riihimäen Uimaseura    35.45  1:18.32  2:07.53    2:42.33   
14  Jonna Vasara  2002  Cetus Espoo    33.46  1:16.19  2:05.41    2:42.63   
15  Emma Ingberg  1999  Simmis Wanda    33.74  1:17.20  2:03.56    2:43.14   
16  Millariina Bruce  2001  Uimaseura Aquila    35.73  1:17.22  2:04.86    2:44.33   
17  Charlotte Ingberg  2002  Octopus Lohja    32.11  1:13.58  2:04.87    2:44.63   
18  Tuisku Grundström  2002  Vanders    37.10  1:19.88  2:07.32    2:48.80   
19  Katariina Kivi  2001  Järvenpään Uintiklubi    35.57  1:24.15  2:14.65    2:54.52   
20  Milli Kosunen  2002  Cetus Espoo    38.44  1:24.91  2:17.17    3:00.36   
21  Elisabeth Marie Salm  2002  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit    43.59  1:33.34  2:23.07    3:04.89   
22  Fanny Puska  2001  Haminan Uimaseura    42.53  1:32.15  2:27.69    3:09.52   
Miia Puranen  2001  Voikkaan Viesti            DNS   
Tuike Hakala  2001  Cetus Espoo            DNS   
                     
 
Laji 2, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Lassi Haimi  2003  Helsingfors Simsällskap    27.12        55.90   
Matias Hjelm  2002  Vanders    27.16        56.13   
Antti Leppänen  2002  Lahden Uimaseura    26.92        56.30   
Oscar Skjäl  2002  Cetus Espoo    27.57        57.13   
Daniel Rinne  2002  Cetus Espoo    27.77        57.18   
Mihail Khanoukaev  2002  Cetus Espoo    27.72        57.73   
Luukas Vainio  2003  Cetus Espoo    28.16        58.99   
Pauli Rantamäki  2003  Octopus Lohja    28.38        59.48   
Benjamin Kangas  2002  Haminan Uimaseura    28.48        59.98   
10  Tino Lukkaroinen  2002  Riihimäen Uimaseura    28.68        1:00.30   
11  Roope Tsutsunen  2002  Lahden Uimaseura    29.06        1:00.71   
12  Ville Savulahti  2003  Riihimäen Uimaseura    29.49        1:00.98   
13  Markus Nuorinko  2003  Nummelan Kisaajat    29.24        1:01.10   
14  Niklas Hatakka  2003  Cetus Espoo    29.14        1:01.23   
15  Matias Rasinmäki  2003  Cetus Espoo    29.06        1:01.32   
16  Otto Hoffren  2002  Lahden Uimaseura    28.89        1:01.41   
17  Elis Fokin  2003  Helsingfors Simsällskap    29.45        1:01.84   
18  Joonas Cranston  2003  Nummelan Kisaajat    29.66        1:02.01   
19  Elias Jääskeläinen  2002  Cetus Espoo    29.93        1:02.85   
20  Otto Sormunen  2002  Cetus Espoo    30.68        1:04.18   
21  Petri Shkolny  2003  Riihimäen Uimaseura    31.62        1:06.31   
22  Niko Akkanen  2003  Riihimäen Uimaseura    32.22        1:08.30   
23  Olavi Männistö  2003  Riihimäen Uimaseura    32.66        1:08.48   
24  Karri Suuronen  2003  Cetus Espoo    32.75        1:08.83   
25  Santtu Kosunen  2003  Cetus Espoo    32.85        1:10.18   
26  Sasha Cormier Simola  2002  Cetus Espoo    33.77        1:10.27   
27  Oskari Repo  2003  Cetus Espoo    33.77        1:10.40   
28  Atte Poikela  2003  Cetus Espoo    34.49        1:12.60   
29  Aleksi Alanko  2003  Riihimäen Uimaseura    35.33        1:13.38   
30  Henrik Purokoski  2002  Cetus Espoo    36.68        1:18.69   
31  Ilmari Laitala  2003  Cetus Espoo    41.26        1:27.66   
Sam Zamanimehr  2003  Cetus Espoo            DNS   
                     
 
Laji 2, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Ari-pekka Liukkonen  1989  Cetus Espoo    24.50        51.27   
Sergey Kuznetsov  2000  Cetus Espoo    24.47        52.47   
Christoffer Fredriksson  1997  Cetus Espoo    26.14        54.44   
Eemil Kylmä  2001  Cetus Espoo    26.30        55.68   
Miika Pentti  1997  Cetus Espoo    26.13        56.65   
Rami Rissanen  1999  Porin Uimaseura    27.28        56.88   
Aleksi Seger  2001  Octopus Lohja    27.53        57.26   
Eetu Isosuo  2000  Cetus Espoo    27.37        57.32   
Joonas Mustonen  2001  Lahden Uimaseura    26.89        57.40   
10  Jasper Pullinen  1999  Riihimäen Uimaseura    27.79        57.42   
11  Matias Pennanen  2001  Porin Uimaseura    27.61        57.72   
12  Veeti Laine  2000  Cetus Espoo    27.94        57.75   
13  Herman Widbom  2001  Cetus Espoo    28.23        58.23   
14  Jonni Aho  1999  Cetus Espoo    27.54        58.35   
15  Leevi Luhtanen  2000  Porin Uimaseura    28.25        58.41   
16  Kalle Hyttinen  2001  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit    27.97        58.88   
17  Alex Lassila  2000  Cetus Espoo    27.65        59.14   
18  Eerikki Laitala  2001  Cetus Espoo    28.52        59.41   
19  Juho Laukkanen  2001  Simmis Wanda    27.94        59.54   
20  Rasmus Virta  1998  Cetus Espoo    29.25        1:00.20   
21  Oskari Ovaskainen  2000  Porin Uimaseura    29.31        1:00.37   
22  Joel Knaapi  2001  Cetus Espoo    28.98        1:00.48   
23  Aapo Keltanen  2001  Lappeenrannan Kisa-Toverit    29.07        1:00.68   
24  Ali Gardberg  2001  Simmis Wanda    29.89        1:00.70   
25  Sami Seppälä  2000  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit    29.45        1:01.08   
26  Lukas Vahtera  2001  Simmis Wanda    29.23        1:02.06   
27  Herkko Lajas  2001  Riihimäen Uimaseura    29.91        1:02.53   
28  Joona Salminen  2000  Cetus Espoo    29.97        1:02.54   
29  Pyry Kurunsaari  2001  Cetus Espoo    29.95        1:04.46   
29  Ville Lauslahti  2001  Cetus Espoo    31.50        1:04.46   
31  Samuli Hartikainen  2001  Cetus Espoo    32.64        1:09.03   
32  Eero Jääskeläinen  2001  Cetus Espoo    32.33        1:09.40   
33  Henrik Krogius  1998  Helsingfors Simsällskap    47.01        1:43.64   
                     
 
Laji 3, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Laura Kellberg  2003  Cetus Espoo            31.10   
Aada Rissanen  2004  Cetus Espoo            33.02   
Minttu Paalanen  2003  Lahden Uimaseura            33.29   
Alina Antila  2004  Nurmijärven Uinti            33.41   
Ella-maija Syväniemi  2004  Gladius Kirkkonummi            33.64   
Kaisa Himanen  2003  Mikkelin Uimaseura            33.80   
Diana Seiger  2003  Cetus Espoo            34.64   
Emma Johansson  2003  Cetus Espoo            36.04   
Cindy Palm  2003  Cetus Espoo            36.10   
10  Ciara Wacklin  2004  Cetus Espoo            36.88   
11  Iida Savulahti  2004  Riihimäen Uimaseura            37.02   
12  Kreetta Somero  2004  Lahden Kaleva            38.02   
13  Siiri Hargreaves  2003  Cetus Espoo            39.00   
14  Sanna Valkonen  2003  Cetus Espoo            39.12   
15  Edit Kull  2003  Cetus Espoo            39.48   
16  Delia Helena Aho  2003  Cetus Espoo            39.51   
17  Linda Ilonen  2004  Cetus Espoo            39.81   
18  Minka Jumppainen  2003  Riihimäen Uimaseura            40.54   
19  Beata Koroknay-Pál  2004  Cetus Espoo            40.61   
20  Susanna Kuisma  2003  Hyvinkään Uimaseura            41.05   
21  Linnea Alakörkkö  2004  Cetus Espoo            42.45   
22  Miia Äikäs  2003  Riihimäen Uimaseura            42.82   
                     
 
Laji 3, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Peppi Siirtola  2002  Cetus Espoo            31.06   
Vilma Iisalo  2001  Raision Urheilijat            31.15   
Sini Koivu  1999  Cetus Espoo            32.05   
Jonna Jauhiainen  2000  Cetus Espoo            32.26   
Saana Liikonen  2001  Lahden Uimaseura            32.55   
Olivia Hellsten  2000  Simmis Wanda            33.14   
Alissa Eloranta  1999  Cetus Espoo            33.23   
Milla Nikkanen  2002  Vanders            33.36   
Anniina Murto  2001  Porin Uimaseura            33.50   
10  Anna Jantunen  1998  Nurmijärven Uinti            33.78   
11  Vera Vartiainen  2002  Järvenpään Uintiklubi            33.93   
12  Millariina Bruce  2001  Uimaseura Aquila            34.16   
13  Senni Ovaskainen  2001  Lahden Uimaseura            34.17   
14  Jenni Alanen  2002  Cetus Espoo            34.25   
15  Siiri Jämsä  2002  Mikkelin Uimaseura            34.39   
16  Cia Wacklin  2001  Cetus Espoo            34.40   
17  Helmi Tossavainen  2002  Cetus Espoo            34.61   
18  Alina Katajisto  1998  Nurmijärven Uinti            35.08   
19  Ella Hörkkö  2001  Simmis Wanda            35.34   
20  Pilvi Pietikäinen  2002  Cetus Espoo            35.61   
21  Cami Wacklin  2002  Cetus Espoo            37.45   
22  Vilja Laaksonen  2002  Järvenpään Uintiklubi            37.47   
23  Siiri Friman  2001  Riihimäen Uimaseura            37.92   
24  Laura Pitkänen  2002  Järvenpään Uintiklubi            38.26   
25  Aino-olivia Arola  2002  Uimaseura Aquila            38.47   
26  Piia Kaivola  1999  Cetus Espoo            39.75   
27  Jenna Saarinen  2001  Simmis Wanda            46.01   
Aida Ahlgren  2002  Cetus Espoo            DNS   
                     
 
Laji 4, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Veikka Saren  2002  Someron Esa            36.32   
Joel Syrjä  2002  Cetus Espoo            36.98   
Heikki Väkeväinen  2002  Gladius Kirkkonummi            40.28   
Leevi Ylikulppi  2003  Cetus Espoo            41.20   
Aleksi Alanko  2003  Riihimäen Uimaseura            44.27   
Elias Jääskeläinen  2002  Cetus Espoo            46.25   
Topias Ojanen  2002  Riihimäen Uimaseura            46.40   
                     
 
Laji 4, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Andrei Tuomola  1989  Helsingfors Simsällskap            29.15   
Ari-pekka Liukkonen  1989  Cetus Espoo            29.40   
Mikael Laakso  1997  Riihimäen Uimaseura            29.48   
Eetu Alitalo  1999  Cetus Espoo            31.20   
Tuomas Jokinen  2001  Cetus Espoo            31.27   
Henri Koski  2000  Gladius Kirkkonummi            31.72   
Erik Nurmi  2001  Vanders            31.87   
Miika Pentti  1997  Cetus Espoo            31.98   
Atte Pennanen  2001  Lahden Uimaseura            32.11   
10  Juha Jernvall  2000  Uimaseura Aquila            32.33   
11  Rami Rissanen  1999  Porin Uimaseura            32.45   
12  Niilo Olander  2001  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit            32.79   
13  Anton Nuottajärvi  2000  Cetus Espoo            32.81   
14  Joel Knaapi  2001  Cetus Espoo            33.22   
15  Eetu Einto  2001  Vanders            33.69   
16  Oskari Ovaskainen  2000  Porin Uimaseura            33.74   
17  Leo Kuusela  1999  Uimaseura Aquila            34.95   
18  Kasper Envalds  2001  Vanders            35.14   
19  Taneli Härkönen  1997  Lappeenrannan Uimarit            38.10   
20  Eero Jääskeläinen  2001  Cetus Espoo            43.31   
                     
 
Laji 5, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Aida Pasma  2003  Riihimäen Uimaseura    37.29        1:18.91   
Róza Nagy  2003  Cetus Espoo    37.88        1:19.48   
Milla-lotta Tapanainen  2003  Cetus Espoo    38.56        1:21.95   
Aada Taiponen  2004  Riihimäen Uimaseura    38.85        1:22.75   
Iiris Jämsä  2004  Mikkelin Uimaseura    38.78        1:23.24   
Greta Beszteri  2004  Cetus Espoo    39.73        1:24.16   
Helmi Lehtonen  2004  Järvenpään Uintiklubi    39.82        1:26.13   
Sofia Långström  2003  Cetus Espoo    40.70        1:26.47   
Jutta Jauhiainen  2004  Cetus Espoo    41.17        1:26.62   
10  Liinu Louhikoski  2004  Vanders    40.76        1:27.02   
11  Pinja Nieminen  2004  Cetus Espoo    41.21        1:27.12   
12  Julia Tuura  2004  Riihimäen Uimaseura    41.85        1:28.10   
13  Julia Peltola  2003  Cetus Espoo    42.65        1:30.05   
14  Kaarin Rapinoja  2003  Cetus Espoo    42.75        1:30.33   
15  Martina Uusitalo  2003  Cetus Espoo    43.88        1:32.06   
16  Janita Severinkangas  2004  Cetus Espoo    43.95        1:32.68   
17  Cinja Åvist  2003  Hyvinkään Uimaseura    42.64        1:32.96   
18  Emilia Kouvo  2003  Lappeenrannan Kisa-Toverit    42.81        1:34.45   
19  Katarina Kobycheva  2004  Cetus Espoo    46.92        1:39.06   
20  Minka Jumppainen  2003  Riihimäen Uimaseura    48.52        1:41.89   
21  Sade Lukkaroinen  2004  Riihimäen Uimaseura    51.06        1:47.57   
Anna Edwards  2004  Helsingfors Simsällskap            DNS   
                     
 
Laji 5, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Veronica Wahlstedt  2000  Cetus Espoo    35.20        1:15.37   
Sofia Lehtinen  2000  Cetus Espoo    35.53        1:15.43   
Emilia Flyckt  2001  Cetus Espoo    35.26        1:15.90   
Sohvi Nenonen  1999  Cetus Espoo    36.58        1:17.70   
Nea Rinne  1995  Cetus Espoo    36.54        1:17.89   
Mirka Mettinen  2002  Cetus Espoo    36.65        1:18.31   
Nelli Ohvo  2001  Cetus Espoo    36.09        1:18.54   
Aino Otava  1999  Cetus Espoo    37.75        1:18.88   
Iiris Himanto  2001  Gladius Kirkkonummi    38.08        1:22.48   
10  Mikaela Kulmala  2001  Riihimäen Uimaseura    38.91        1:22.59   
11  Vilma Hottinen  2002  Simmis Wanda    38.91        1:22.74   
12  Nella Korpela  2002  Cetus Espoo    39.85        1:25.23   
13  Mette Konttila  2001  Octopus Lohja    40.44        1:25.49   
14  Anni Savolainen  2002  Cetus Espoo    40.18        1:25.97   
15  Sini Hirvonen  2001  Cetus Espoo    40.61        1:26.28   
16  Verna Rostedt  2002  Cetus Espoo    41.23        1:27.03   
17  Sara Taskinen  2000  Simmis Wanda    41.59        1:28.85   
18  Aino Lehtinen  2001  Cetus Espoo    42.06        1:29.41   
19  Elisabeth Marie Salm  2002  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit    41.86        1:31.55   
20  Milli Kosunen  2002  Cetus Espoo    43.22        1:31.58   
21  Fanny Puska  2001  Haminan Uimaseura    45.02        1:36.59   
Jade Pönni  1997  Nummelan Kisaajat            DSQ   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
Laji 6, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Oscar Skjäl  2002  Cetus Espoo    1:11.76  2:30.56  3:56.49    5:01.97   
Niklas Hatakka  2003  Cetus Espoo    1:10.36  2:29.22  3:53.26    5:02.72   
Veikka Saren  2002  Someron Esa    1:09.53  2:28.88  3:58.58    5:09.24   
Mihail Khanoukaev  2002  Cetus Espoo    1:12.80  2:36.15  3:58.96    5:11.20   
Juho Marjala  2003  Simmis Wanda    1:09.98  2:40.59  4:18.92    5:36.02   
Rasmus Mykkänen  2003  Cetus Espoo    1:19.81  3:01.21  4:46.73    6:14.50   
                     
 
Laji 6, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Kasper Jämsä  1997  Lahden Uimaseura    1:05.01  2:19.38  3:41.24    4:50.00   
Christoffer Fredriksson  1997  Cetus Espoo    1:05.50  2:18.16  3:42.97    4:50.51   
Herman Widbom  2001  Cetus Espoo    1:09.21  2:29.15  3:56.97    5:09.01   
Saku Romo  2000  Lahden Uimaseura    1:08.11  2:29.21  3:57.82    5:10.39   
Lauri Törmä  2000  Porin Uimaseura    1:07.63  2:28.54  4:02.40    5:12.33   
Kalle Hyttinen  2001  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit    1:11.11  2:37.27  4:03.95    5:18.96   
Eetu Isosuo  2000  Cetus Espoo    1:13.65  2:39.19  4:08.47    5:20.91   
Perttu Somero  2001  Lahden Kaleva            DNS   
                     
 
Laji 7, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Sohvi Kallinen  2004  Lahden Uimaseura    32.39  1:08.10  1:44.25    2:18.44   
Saga Kovanen  2004  Cetus Espoo    33.49  1:09.13  1:44.96    2:20.09   
Essi Salokorpi  2003  Cetus Espoo    33.17  1:09.02  1:45.39    2:20.25   
Aamu Änkilä  2004  Helsingfors Simsällskap    32.77  1:09.14  1:45.93    2:20.44   
Julia Sairanen  2003  Lahden Uimaseura    32.11  1:07.29  1:44.19    2:20.60   
Milla-lotta Tapanainen  2003  Cetus Espoo    33.09  1:08.36  1:45.86    2:22.46   
Emma Johansson  2003  Cetus Espoo    32.90  1:09.00  1:46.07    2:22.60   
Kaarin Rapinoja  2003  Cetus Espoo    33.50  1:10.51  1:47.49    2:24.43   
Iisa Karpela  2004  Cetus Espoo    32.86  1:10.45  1:49.28    2:25.04   
10  Ronja Hellberg  2003  Riihimäen Uimaseura    33.66  1:11.36  1:49.50    2:26.65   
11  Cindy Palm  2003  Cetus Espoo    33.99  1:12.16  1:51.16    2:30.00   
12  Iina Von Schrowe  2003  Cetus Espoo    33.71  1:10.88  1:49.77    2:30.07   
12  Sofia Långström  2003  Cetus Espoo    34.75  1:12.70  1:52.17    2:30.07   
14  Diana Seiger  2003  Cetus Espoo    34.21  1:12.24  1:52.21    2:30.92   
15  Iida Savulahti  2004  Riihimäen Uimaseura    36.15  1:16.55  1:58.41    2:35.42   
16  Delia Helena Aho  2003  Cetus Espoo    35.78  1:15.90  1:56.99    2:35.45   
17  Linda Ilonen  2004  Cetus Espoo    37.29  1:18.21  1:59.93    2:38.00   
18  Miia Äikäs  2003  Riihimäen Uimaseura    37.09  1:17.67  1:58.94    2:38.08   
19  Beata Koroknay-Pál  2004  Cetus Espoo    38.14  1:21.99  2:07.23    2:50.00   
20  Linnea Alakörkkö  2004  Cetus Espoo    38.99  1:23.18  2:08.82    2:50.22   
                     
 
Laji 7, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Tanja Kylliäinen  1993  Helsingfors Simsällskap    29.61  1:01.56  1:34.24    2:07.46   
Alissa Eloranta  1999  Cetus Espoo    30.30  1:02.80  1:36.17    2:08.65   
Olivia Weuro  2002  Raision Urheilijat    29.65  1:02.48  1:36.62    2:09.96   
Peppi Siirtola  2002  Cetus Espoo    30.99  1:04.93  1:39.57    2:13.43   
Lyydia Kalenius  2000  Cetus Espoo    30.98  1:05.11  1:40.43    2:14.51   
Raakel Bärlund  2001  Lahden Uimaseura    31.75  1:05.59  1:40.69    2:15.00   
Venla Salminen  2002  Nummelan Kisaajat    30.95  1:05.35  1:40.87    2:16.49   
Nina Haltia  1999  Vanders    30.68  1:04.13  1:39.98    2:16.72   
Anniina Murto  2001  Porin Uimaseura    32.83  1:08.11  1:43.08    2:16.92   
10  Janina Ollikainen  2000  Porin Uimaseura    32.38  1:08.28  1:43.54    2:17.13   
11  Saana Liikonen  2001  Lahden Uimaseura    32.51  1:07.67  1:43.23    2:17.90   
12  Jonna Jauhiainen  2000  Cetus Espoo    32.85  1:07.89  1:44.51    2:19.89   
13  Anni Savolainen  2002  Cetus Espoo    32.39  1:07.70  1:44.30    2:19.94   
14  Essi-maria Lillman  2000  Lahden Uimaseura    32.34  1:07.29  1:43.80    2:19.96   
15  Mikaela Kulmala  2001  Riihimäen Uimaseura    31.90  1:07.45  1:44.41    2:19.98   
16  Cia Wacklin  2001  Cetus Espoo    32.36  1:07.95  1:44.76    2:20.14   
17  Annika Laihonen  1997  Hydra Platypus    32.36  1:08.22  1:44.72    2:20.68   
18  Pilvi Pietikäinen  2002  Cetus Espoo    33.30  1:09.88  1:47.00    2:23.01   
19  Noora Kanerva  2000  Simmis Wanda    32.89  1:09.74  1:47.58    2:24.27   
20  Tuisku Grundström  2002  Vanders    33.18  1:09.69  1:47.79    2:24.84   
21  Agneta Kallas  2002  Simmis Wanda    32.31  1:10.48  1:49.22    2:25.93   
22  Liia Louhikoski  2001  Vanders    32.76  1:09.72  1:47.80    2:26.25   
23  Jessika Rissanen  2001  Järvenpään Uintiklubi    33.50  1:10.84  1:49.96    2:28.34   
24  Aino-olivia Arola  2002  Uimaseura Aquila    34.17  1:12.49  1:53.19    2:34.27   
25  Sofia Harju  2002  Järvenpään Uintiklubi    34.19  1:13.77  1:56.12    2:35.78   
26  Siiri Friman  2001  Riihimäen Uimaseura    36.57  1:18.16  2:00.47    2:40.13   
27  Piia Kaivola  1999  Cetus Espoo    38.28  1:21.27  2:06.70    2:49.82   
28  Sanni Luostarinen  2002  Järvenpään Uintiklubi    37.95  1:22.49  2:09.46    2:54.17   
Tuike Hakala  2001  Cetus Espoo            DNS   
                     
 
Laji 8, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Benjamin Kangas  2002  Haminan Uimaseura    33.42        1:09.41   
Lauri Tolvanen  2003  Haminan Uimaseura    33.99        1:10.77   
Joonas Cranston  2003  Nummelan Kisaajat    34.74        1:11.92   
Tino Lukkaroinen  2002  Riihimäen Uimaseura    34.86        1:12.15   
Otto Sormunen  2002  Cetus Espoo    35.44        1:13.60   
Elis Fokin  2003  Helsingfors Simsällskap    35.43        1:14.64   
Leevi Ylikulppi  2003  Cetus Espoo    37.23        1:15.95   
Atte Poikela  2003  Cetus Espoo    40.24        1:21.80   
Niko Akkanen  2003  Riihimäen Uimaseura    40.36        1:23.52   
10  Henrik Purokoski  2002  Cetus Espoo    42.74        1:30.58   
11  Aleksi Alanko  2003  Riihimäen Uimaseura    47.55        1:36.57   
12  Ilmari Laitala  2003  Cetus Espoo    52.90        1:49.94   
                     
 
Laji 8, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Janne Markus Markkanen  1994  Swimming Jyväskylä    28.98        1:00.05   
Eetu Alitalo  1999  Cetus Espoo    29.58        1:01.17   
Anton Nuottajärvi  2000  Cetus Espoo    30.91        1:04.08   
Teemu Annala  2001  Cetus Espoo    31.51        1:05.34   
Leo Kuusela  1999  Uimaseura Aquila    31.60        1:05.35   
Kasper Envalds  2001  Vanders    31.65        1:05.78   
Severi Nieminen  1999  Gladius Kirkkonummi    31.78        1:06.62   
Jere Ruuhonen  2001  Cetus Espoo    33.09        1:07.27   
Tuomas Jokinen  2001  Cetus Espoo    33.41        1:07.60   
10  Joona Ruuskanen  2000  Cetus Espoo    32.42        1:08.82   
10  Veeti Laine  2000  Cetus Espoo    33.11        1:08.82   
12  Matias Pennanen  2001  Porin Uimaseura    33.63        1:10.14   
13  Atte Alila  2001  Uimaseura Aquila    34.60        1:12.38   
14  Lukas Vahtera  2001  Simmis Wanda    35.56        1:13.05   
15  Taneli Härkönen  1997  Lappeenrannan Uimarit    35.23        1:14.74   
16  Samuli Hartikainen  2001  Cetus Espoo    36.30        1:15.19   
17  Ville Lauslahti  2001  Cetus Espoo    37.19        1:16.57   
18  Niilo Olander  2001  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit    37.54        1:16.71   
19  Joona Salminen  2000  Cetus Espoo    36.85        1:17.67   
20  Herkko Lajas  2001  Riihimäen Uimaseura    37.12        1:18.25   
21  Sami Seppälä  2000  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit    37.15        1:18.35   
22  Aapo Keltanen  2001  Lappeenrannan Kisa-Toverit    38.75        1:23.83   
                     
 
Laji 9, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Róza Nagy  2003  Cetus Espoo    32.05        1:08.35   
Minttu Paalanen  2003  Lahden Uimaseura    32.64        1:08.87   
Annukka Pihkamäki  2004  Riihimäen Uimaseura    32.07        1:09.43   
Alina Antila  2004  Nurmijärven Uinti    33.46        1:12.89   
Aida Pasma  2003  Riihimäen Uimaseura    34.46        1:14.74   
Julia Peltola  2003  Cetus Espoo    33.81        1:15.35   
Helmi Lehtonen  2004  Järvenpään Uintiklubi    34.37        1:17.92   
Iiris Jämsä  2004  Mikkelin Uimaseura    34.71        1:18.36   
Tiia Kuisma  2003  Hyvinkään Uimaseura    35.19        1:26.05   
                     
 
Laji 9, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Tanja Kylliäinen  1993  Helsingfors Simsällskap    30.15        1:03.54   
Anniina Kallio  2002  Raision Urheilijat    29.21        1:03.69   
Nea Rinne  1995  Cetus Espoo    30.42        1:04.09   
Siri Auvinen  2002  Cetus Espoo    29.92        1:04.87   
Aino Otava  1999  Cetus Espoo    30.68        1:05.27   
Sohvi Nenonen  1999  Cetus Espoo    30.37        1:05.51   
Adelia Spångberg  1999  Cetus Espoo    31.55        1:09.30   
Pinja Peippo  1999  Simmis Wanda    32.74        1:09.58   
Charlotte Ingberg  2002  Octopus Lohja    33.06        1:11.42   
10  Vera Vartiainen  2002  Järvenpään Uintiklubi    33.06        1:11.92   
11  Mirka Mettinen  2002  Cetus Espoo    33.09        1:11.98   
12  Nelli Ohvo  2001  Cetus Espoo    33.93        1:16.09   
13  Mariel Mylly  2001  Järvenpään Uintiklubi    34.62        1:17.75   
14  Marleen Mikk  2002  Cetus Espoo    35.16        1:18.05   
15  Jenny Nieminen  2001  Hyvinkään Uimaseura    34.21        1:18.07   
16  Nikita Ravalt  2002  Riihimäen Uimaseura    36.03        1:19.37   
17  Katariina Kivi  2001  Järvenpään Uintiklubi    37.08        1:24.59   
                     
 
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Luukas Vainio  2003  Cetus Espoo    32.87  1:10.54  1:50.29    2:28.58   
Daniel Rinne  2002  Cetus Espoo    33.02  1:11.95  1:52.96    2:32.89   
Roni Severinkangas  2003  Cetus Espoo    33.73  1:14.57  2:00.75    2:52.70   
Otso Mäkivuokko  2003  Gladius Kirkkonummi    45.37  1:39.81  2:38.24    3:31.56   
                     
 
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Sergey Kuznetsov  2000  Cetus Espoo    27.62  1:00.20  1:33.30    2:08.76   
Kasper Jämsä  1997  Lahden Uimaseura    29.54  1:05.06  1:41.50    2:19.08   
Jasper Pullinen  1999  Riihimäen Uimaseura    30.26  1:05.11  1:42.61    2:22.52   
Jonni Aho  1999  Cetus Espoo    32.90  1:13.98  1:55.77    2:35.58   
Alex Lassila  2000  Cetus Espoo    33.47  1:14.32  1:57.16    2:39.57   
                     
 
Laji 11, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Laura Kellberg  2003  Cetus Espoo    34.25  1:12.01  1:49.93    2:26.41   
Roosa Kärkkäinen  2003  Oulun Lohet    36.80  1:16.66  1:56.21    2:33.89   
Aada Rissanen  2004  Cetus Espoo    35.92  1:14.99  1:55.25    2:34.46   
Kaisa Himanen  2003  Mikkelin Uimaseura    35.94  1:15.04  1:55.36    2:35.47   
Saga Kovanen  2004  Cetus Espoo    38.93  1:19.41  2:00.53    2:39.92   
Inka Elamaa  2004  Oulun Lohet    38.64  1:19.86  2:02.12    2:42.93   
Róza Nagy  2003  Cetus Espoo    39.15  1:20.00  2:02.25    2:43.02   
Ciara Wacklin  2004  Cetus Espoo    38.93  1:21.58  2:03.45    2:43.99   
Ronja Hellberg  2003  Riihimäen Uimaseura    40.24  1:23.46  2:06.93    2:47.32   
10  Julia Peltola  2003  Cetus Espoo    40.21  1:23.00  2:05.81    2:48.04   
11  Aamu Änkilä  2004  Helsingfors Simsällskap    41.67  1:25.44  2:08.03    2:48.98   
12  Ella-maija Syväniemi  2004  Gladius Kirkkonummi    39.13  1:22.35  2:07.08    2:49.36   
13  Martina Uusitalo  2003  Cetus Espoo    40.12  1:22.92  2:07.32    2:49.94   
14  Liinu Louhikoski  2004  Vanders    39.71  1:24.50  2:09.97    2:51.13   
15  Pinja Nieminen  2004  Cetus Espoo    40.14  1:24.34  2:09.93    2:53.76   
16  Aada Taiponen  2004  Riihimäen Uimaseura    41.32  1:26.07  2:11.14    2:54.79   
17  Kreetta Somero  2004  Lahden Kaleva    40.40  1:26.57  2:14.11    2:58.42   
18  Edit Kull  2003  Cetus Espoo    42.73  1:27.78  2:14.41    2:58.84   
19  Julia Tuura  2004  Riihimäen Uimaseura    42.17  1:28.39  2:14.36    2:58.95   
                     
 
Laji 11, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Ida Slöör  2001  Cetus Espoo    34.73  1:12.37  1:49.75    2:25.55   
Milla Nikkanen  2002  Vanders    36.05  1:15.87  1:55.23    2:34.03   
Mette Konttila  2001  Octopus Lohja    37.13  1:17.77  1:58.51    2:37.91   
Siiri Jämsä  2002  Mikkelin Uimaseura    36.33  1:16.33  1:57.72    2:38.71   
Pilvi Pietikäinen  2002  Cetus Espoo    38.22  1:19.69  2:01.19    2:41.07   
Millariina Bruce  2001  Uimaseura Aquila    37.51  1:18.55  2:01.00    2:43.60   
Ella Hörkkö  2001  Simmis Wanda    40.05  1:23.42  2:07.72    2:49.18   
Laura Pitkänen  2002  Järvenpään Uintiklubi    41.12  1:26.77  2:14.10    3:00.77   
                     
 
Laji 12, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Mihail Khanoukaev  2002  Cetus Espoo    34.32  1:13.12  1:52.86    2:31.78   
Niklas Hatakka  2003  Cetus Espoo    37.02  1:17.80  1:59.31    2:40.64   
Lauri Tolvanen  2003  Haminan Uimaseura    37.98  1:20.68  2:05.52    2:51.28   
Oskari Repo  2003  Cetus Espoo    38.14  1:21.27  2:06.43    2:51.39   
Ville Savulahti  2003  Riihimäen Uimaseura    39.36  1:24.59  2:10.57    2:55.20   
Roope Tsutsunen  2002  Lahden Uimaseura    40.69  1:26.23  2:13.04    2:59.12   
Olavi Männistö  2003  Riihimäen Uimaseura    43.16  1:31.37  2:19.57    3:07.05   
Heikki Väkeväinen  2002  Gladius Kirkkonummi    40.66  1:29.70  2:21.39    3:12.26   
Santtu Kosunen  2003  Cetus Espoo    46.40  1:39.54  2:33.85    3:27.50   
10  Petri Shkolny  2003  Riihimäen Uimaseura    45.78  1:39.46  2:35.12    3:31.13   
11  Topias Ojanen  2002  Riihimäen Uimaseura    48.24  1:43.24  2:38.00    3:33.49   
                     
 
Laji 12, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Eerikki Laitala  2001  Cetus Espoo    34.17  1:13.14  1:52.14    2:31.40   
Miika Pentti  1997  Cetus Espoo    33.23  1:13.12  1:54.88    2:38.06   
Juha Jernvall  2000  Uimaseura Aquila    35.24  1:15.82  1:56.97    2:38.73   
Atte Pennanen  2001  Lahden Uimaseura    35.75  1:17.61  1:59.30    2:40.00   
Pyry Kurunsaari  2001  Cetus Espoo    41.96  1:29.48  2:18.95    3:09.36   
                     
 
Laji 13, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Siiri Einiö  2003  Gladius Kirkkonummi            27.46   
Laura Kellberg  2003  Cetus Espoo            27.90   
Julia Sairanen  2003  Lahden Uimaseura            28.71   
Kaisa Himanen  2003  Mikkelin Uimaseura            29.37   
Diana Seiger  2003  Cetus Espoo            29.58   
Milla-lotta Tapanainen  2003  Cetus Espoo            29.63   
Greta Beszteri  2004  Cetus Espoo            29.72   
Sofia Långström  2003  Cetus Espoo            30.32   
Minttu Paalanen  2003  Lahden Uimaseura            30.41   
10  Emilia Kouvo  2003  Lappeenrannan Kisa-Toverit            30.52   
11  Ronja Hellberg  2003  Riihimäen Uimaseura            30.79   
12  Iina Von Schrowe  2003  Cetus Espoo            31.28   
13  Cinja Åvist  2003  Hyvinkään Uimaseura            31.56   
13  Iisa Karpela  2004  Cetus Espoo            31.56   
15  Tiia Kuisma  2003  Hyvinkään Uimaseura            32.02   
16  Susanna Kuisma  2003  Hyvinkään Uimaseura            33.41   
17  Aada Taiponen  2004  Riihimäen Uimaseura            33.56   
18  Sade Lukkaroinen  2004  Riihimäen Uimaseura            34.95   
                     
 
Laji 13, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Sini Koivu  1999  Cetus Espoo            27.08   
Anniina Kallio  2002  Raision Urheilijat            27.29   
Olivia Weuro  2002  Raision Urheilijat            27.42   
Julia Bruneau  1999  Lahden Uimaseura            27.46   
Sohvi Nenonen  1999  Cetus Espoo            27.87   
Saana Liikonen  2001  Lahden Uimaseura            27.93   
Alissa Eloranta  1999  Cetus Espoo            27.99   
Peppi Siirtola  2002  Cetus Espoo            27.99   
Vera Vartiainen  2002  Järvenpään Uintiklubi            28.16   
10  Nina Haltia  1999  Vanders            28.46   
11  Lyydia Kalenius  2000  Cetus Espoo            28.56   
12  Emilia Flyckt  2001  Cetus Espoo            28.60   
13  Sofia Lehtinen  2000  Cetus Espoo            28.82   
14  Adelia Spångberg  1999  Cetus Espoo            28.95   
15  Venla Salminen  2002  Nummelan Kisaajat            29.07   
16  Annika Laihonen  1997  Hydra Platypus            29.25   
17  Nelli Ohvo  2001  Cetus Espoo            29.44   
18  Mikaela Kulmala  2001  Riihimäen Uimaseura            29.46   
19  Ella Aalto  2000  Cetus Espoo            29.49   
20  Maria Ripatti  1987  Järvenpään Uintiklubi            29.61   
21  Cia Wacklin  2001  Cetus Espoo            29.62   
22  Jenny Nieminen  2001  Hyvinkään Uimaseura            29.76   
23  Iiris Himanto  2001  Gladius Kirkkonummi            29.88   
23  Jenni Alanen  2002  Cetus Espoo            29.88   
23  Jessika Rissanen  2001  Järvenpään Uintiklubi            29.88   
26  Anna Jantunen  1998  Nurmijärven Uinti            29.89   
27  Aino Ruottu  2001  Riihimäen Uimaseura            29.98   
28  Veronica Wahlstedt  2000  Cetus Espoo            30.00   
29  Roosa-maria Tempakka  2000  Simmis Grani            30.02   
30  Agneta Kallas  2002  Simmis Wanda            30.12   
31  Anni Halonen  1999  Riihimäen Uimaseura            30.22   
32  Mira Tarnanen  2000  Riihimäen Uimaseura            30.28   
33  Senni Ovaskainen  2001  Lahden Uimaseura            30.29   
34  Mariel Mylly  2001  Järvenpään Uintiklubi            30.35   
35  Vilja Laaksonen  2002  Järvenpään Uintiklubi            30.40   
36  Liia Louhikoski  2001  Vanders            30.42   
37  Mirka Mettinen  2002  Cetus Espoo            30.43   
38  Sara Taskinen  2000  Simmis Wanda            30.58   
39  Katariina Kivi  2001  Järvenpään Uintiklubi            30.59   
40  Aino Lehtinen  2001  Cetus Espoo            30.70   
41  Nikita Ravalt  2002  Riihimäen Uimaseura            30.72   
42  Vilma Hottinen  2002  Simmis Wanda            30.76   
43  Jenna Rajahalme  2002  Nokian Pyry            30.83   
44  Noora Kanerva  2000  Simmis Wanda            30.94   
45  Siiri Jämsä  2002  Mikkelin Uimaseura            31.25   
46  Marleen Mikk  2002  Cetus Espoo            31.33   
47  Sofia Harju  2002  Järvenpään Uintiklubi            31.66   
48  Aino-olivia Arola  2002  Uimaseura Aquila            31.92   
49  Sanni Luostarinen  2002  Järvenpään Uintiklubi            32.65   
50  Cami Wacklin  2002  Cetus Espoo            32.71   
51  Laura Pitkänen  2002  Järvenpään Uintiklubi            33.21   
52  Siiri Friman  2001  Riihimäen Uimaseura            33.32   
53  Jenna Saarinen  2001  Simmis Wanda            37.44   
Alina Katajisto  1998  Nurmijärven Uinti            DNS   
Miia Puranen  2001  Voikkaan Viesti            DNS   
Olivia Hellsten  2000  Simmis Wanda            DNS   
                     
 
Laji 14, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Matias Hjelm  2002  Vanders            27.75   
Oscar Skjäl  2002  Cetus Espoo            28.40   
Daniel Rinne  2002  Cetus Espoo            28.65   
Benjamin Kangas  2002  Haminan Uimaseura            29.14   
Elias Jääskeläinen  2002  Cetus Espoo            29.73   
Roni Severinkangas  2003  Cetus Espoo            30.29   
Matias Rasinmäki  2003  Cetus Espoo            30.51   
Otto Hoffren  2002  Lahden Uimaseura            30.53   
Joel Syrjä  2002  Cetus Espoo            30.85   
10  Otto Sormunen  2002  Cetus Espoo            31.15   
11  Tino Lukkaroinen  2002  Riihimäen Uimaseura            31.16   
12  Pauli Rantamäki  2003  Octopus Lohja            31.55   
13  Sam Zamanimehr  2003  Cetus Espoo            32.39   
14  Niko Akkanen  2003  Riihimäen Uimaseura            33.74   
15  Rasmus Mykkänen  2003  Cetus Espoo            35.30   
16  Karri Suuronen  2003  Cetus Espoo            36.06   
17  Otso Mäkivuokko  2003  Gladius Kirkkonummi            37.53   
18  Ilmari Laitala  2003  Cetus Espoo            55.08   
                     
 
Laji 14, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Riku Pöytäkivi  1993  Helsingfors Simsällskap            24.05   
Ari-pekka Liukkonen  1989  Cetus Espoo            24.79   
Janne Markus Markkanen  1994  Swimming Jyväskylä            25.48   
Mikael Laakso  1997  Riihimäen Uimaseura            26.30   
Erik Nurmi  2001  Vanders            26.45   
Henri Koski  2000  Gladius Kirkkonummi            27.34   
Atte Alila  2001  Uimaseura Aquila            27.84   
Leevi Luhtanen  2000  Porin Uimaseura            27.90   
Aleksi Seger  2001  Octopus Lohja            27.91   
10  Joonas Mustonen  2001  Lahden Uimaseura            27.93   
11  Anton Nuottajärvi  2000  Cetus Espoo            28.02   
12  Veeti Laine  2000  Cetus Espoo            28.36   
13  Joona Ruuskanen  2000  Cetus Espoo            28.54   
14  Lauri Törmä  2000  Porin Uimaseura            28.69   
15  Eetu Einto  2001  Vanders            28.92   
16  Herman Widbom  2001  Cetus Espoo            28.93   
17  Oskari Ovaskainen  2000  Porin Uimaseura            29.05   
18  Severi Nieminen  1999  Gladius Kirkkonummi            29.42   
19  Perttu Somero  2001  Lahden Kaleva            29.66   
20  Ali Gardberg  2001  Simmis Wanda            29.87   
21  Teemu Annala  2001  Cetus Espoo            30.05   
22  Juho Laukkanen  2001  Simmis Wanda            30.43   
23  Herkko Lajas  2001  Riihimäen Uimaseura            31.12   
24  Ville Lauslahti  2001  Cetus Espoo            31.62   
25  Henrik Krogius  1998  Helsingfors Simsällskap            52.27   
                     
 
Laji 15, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Jutta Jauhiainen  2004  Cetus Espoo    1:11.34  2:29.03  3:47.45  5:05.34  19:08.97   
          6:23.25  7:40.64  8:57.65  10:14.40     
          11:31.45  12:48.65  14:05.67  15:22.40     
          16:39.16  17:55.32         
Sohvi Kallinen  2004  Lahden Uimaseura    1:12.34  2:29.90  3:47.43  5:05.56  19:19.30   
          6:22.98  7:41.06  8:59.33  10:15.62     
          11:33.43  12:51.98  14:10.98  15:29.62     
          16:47.04  18:04.55         
Annukka Pihkamäki  2004  Riihimäen Uimaseura    1:10.08  2:27.51  3:45.14  5:02.81  19:22.46   
          6:20.79  7:38.86  8:57.69  10:16.34     
          11:34.82  12:53.33  14:13.20  15:32.10     
          16:50.76  18:08.12         
Emma Johansson  2003  Cetus Espoo    1:12.39  2:29.00  3:46.32  5:04.55  19:31.51   
          6:22.52  7:40.44  8:58.89  10:17.53     
          11:35.72  12:55.04  14:15.04  15:35.79     
          16:54.83  18:14.47         
Siiri Einiö  2003  Gladius Kirkkonummi    1:13.52  2:31.12  3:50.01  5:08.97  19:52.60   
          6:28.19  7:48.23  9:08.29  10:28.70     
          11:50.45  13:11.24  14:31.05  15:51.32     
          17:12.52  18:32.63         
Ciara Wacklin  2004  Cetus Espoo    1:16.64  2:39.24  4:02.42  5:25.31  20:32.92   
          6:48.24  8:11.70  9:35.13  10:58.57     
          12:21.73  13:44.75  15:07.38  16:29.76     
          17:51.56  19:13.50         
Sanna Valkonen  2003  Cetus Espoo    1:15.23  2:39.60  4:02.87  5:27.96  20:55.19   
          6:54.26  8:18.26  9:44.52  11:09.48     
          12:33.81  13:58.32  15:23.27  16:47.57     
          18:10.35  19:33.84         
Siiri Hargreaves  2003  Cetus Espoo    1:17.60  2:43.57  4:09.33  5:35.95  21:31.21   
          7:02.45  8:29.83  9:56.82  11:23.56     
          12:50.45  14:16.06  15:42.74  17:10.47     
          18:38.19  20:05.90         
                     
 
Laji 15, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Nea-amanda Heinola  2000  Nummelan Kisaajat    1:03.46  2:14.09  3:25.12  4:37.25  18:05.24   
          5:49.87  7:03.32  8:17.25  9:31.23     
          10:44.84  11:58.51  13:12.46  14:26.42     
          15:40.88  16:54.13         
Heta Känkänen  2001  Porin Uimaseura    1:09.77  2:23.43  3:37.15  4:51.13  18:24.72   
          6:05.59  7:20.27  8:35.38  9:50.04     
          11:04.71  12:19.25  13:32.99  14:46.49     
          15:59.76  17:13.25         
Anni Savolainen  2002  Cetus Espoo    1:10.98  2:25.33  3:39.95  4:54.98  18:52.44   
          6:10.57  7:26.80  8:43.56  9:59.55     
          11:15.32  12:31.67  13:48.08  15:04.44     
          16:20.92  17:37.19         
Emilia Sjölund  2002  Simmis Wanda    1:13.49  2:30.80  3:48.34  5:05.75  19:25.23   
          6:23.39  7:41.29  8:58.86  10:16.91     
          11:34.91  12:53.23  14:12.60  15:31.33     
          16:50.08  18:08.49         
                     
 
Laji 16, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Oscar Skjäl  2002  Cetus Espoo    1:04.92  2:14.19  3:23.94  4:34.16  17:28.78   
          5:44.30  6:54.68  8:04.87  9:15.72     
          10:26.29  11:36.88  12:47.65  13:58.76     
          15:10.23  16:20.99         
Matias Hjelm  2002  Vanders    1:05.42  2:16.28  3:27.78  4:38.97  17:39.15   
          5:51.16  7:02.77  8:14.32  9:25.69     
          10:35.29  11:45.62  12:56.28  14:07.02     
          15:18.46  16:29.96         
Niklas Hatakka  2003  Cetus Espoo    1:09.08  2:21.71  3:34.17  4:46.48  17:44.80   
          5:59.04  7:11.47  8:23.57  9:35.32     
          10:46.84  11:58.39  13:08.65  14:18.61     
          15:27.60  16:37.45         
                     
 
Laji 16, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Taneli Lantta  2001  Simmis Wanda    1:02.03  2:07.60  3:13.98  4:20.47  16:35.79   
          5:26.99  6:34.11  7:41.10  8:48.07     
          9:55.03  11:02.61  12:10.24  13:17.91     
          14:25.80  15:32.90         
Kasper Envalds  2001  Vanders    1:02.41  2:08.19  3:14.72  4:21.84  17:03.07   
          5:29.85  6:38.30  7:46.87  8:55.48     
          10:04.34  11:13.59  12:23.02  13:33.23     
          14:43.89  15:54.50         
Erik Nurmi  2001  Vanders    1:05.45  2:16.33  3:27.93  4:39.04  17:49.67   
          5:51.21  7:02.69  8:14.47  9:26.35     
          10:38.11  11:50.98  13:03.64  14:16.65     
          15:29.17  16:41.44         
Herman Widbom  2001  Cetus Espoo    1:05.13  2:17.88  3:29.69  4:43.19  18:00.72   
          5:55.50  7:07.51  8:19.47  9:30.83     
          10:43.15  11:55.70  13:08.58  14:21.65     
          15:34.54  16:48.34         
Rasmus Virta  1998  Cetus Espoo    1:06.92  2:17.60  3:29.02  4:40.68  18:17.92   
          5:52.97  7:05.75  8:19.18  9:33.24     
          10:47.21  12:02.42  13:17.54  14:33.02     
          15:48.49  17:03.46         
Jon Byskov  2000  Nurmijärven Uinti    1:10.38  2:26.77  3:44.64  5:03.93  19:43.84   
          6:23.76  7:43.79  9:04.51  10:24.74     
          11:44.87  13:05.38  14:25.68  15:46.03     
          17:06.24  18:26.49         
Aapo Keltanen  2001  Lappeenrannan Kisa-Toverit    1:09.63  2:28.27  3:50.24  5:14.95  20:41.60   
          6:40.15  8:04.30  9:28.85  10:52.76     
          12:17.39  13:43.06  15:07.89  16:32.07     
          17:56.59  19:19.40         
                     
 
Laji 17, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Kaisa Himanen  2003  Mikkelin Uimaseura    29.89        1:02.24   
Julia Sairanen  2003  Lahden Uimaseura    30.23        1:02.67   
Alina Antila  2004  Nurmijärven Uinti    30.35        1:02.79   
Inka Elamaa  2004  Oulun Lohet    30.91        1:03.81   
Milla-lotta Tapanainen  2003  Cetus Espoo    30.68        1:04.28   
Aamu Änkilä  2004  Helsingfors Simsällskap    30.89        1:04.33   
Jutta Jauhiainen  2004  Cetus Espoo    31.04        1:04.47   
Saga Kovanen  2004  Cetus Espoo    31.28        1:04.85   
Essi Salokorpi  2003  Cetus Espoo    31.64        1:04.89   
10  Diana Seiger  2003  Cetus Espoo    31.22        1:04.99   
11  Siiri Hargreaves  2003  Cetus Espoo    32.16        1:06.29   
12  Cindy Palm  2003  Cetus Espoo    32.07        1:06.46   
13  Kaarin Rapinoja  2003  Cetus Espoo    32.00        1:06.52   
14  Sofia Långström  2003  Cetus Espoo    32.05        1:06.92   
15  Iiris Jämsä  2004  Mikkelin Uimaseura    32.66        1:07.50   
16  Ella-maija Syväniemi  2004  Gladius Kirkkonummi    32.05        1:07.75   
17  Iisa Karpela  2004  Cetus Espoo    33.12        1:08.08   
18  Julia Peltola  2003  Cetus Espoo    32.98        1:08.29   
19  Iina Von Schrowe  2003  Cetus Espoo    32.09        1:08.83   
20  Helmi Lehtonen  2004  Järvenpään Uintiklubi    32.54        1:08.94   
21  Emilia Kouvo  2003  Lappeenrannan Kisa-Toverit    32.47        1:09.30   
22  Julia Tuura  2004  Riihimäen Uimaseura    34.06        1:09.95   
23  Ronja Myllykallio  2003  Nokian Pyry    33.65        1:10.52   
24  Tiia Kuisma  2003  Hyvinkään Uimaseura    33.25        1:10.56   
25  Martina Uusitalo  2003  Cetus Espoo    33.60        1:10.87   
26  Iida Savulahti  2004  Riihimäen Uimaseura    34.16        1:11.12   
27  Sanna Valkonen  2003  Cetus Espoo    33.80        1:11.28   
28  Delia Helena Aho  2003  Cetus Espoo    34.27        1:11.52   
29  Janita Severinkangas  2004  Cetus Espoo    34.37        1:11.56   
30  Linda Ilonen  2004  Cetus Espoo    34.70        1:11.68   
31  Kreetta Somero  2004  Lahden Kaleva    34.97        1:13.74   
32  Helle Peill  2003  Cetus Espoo    36.06        1:14.23   
33  Edit Kull  2003  Cetus Espoo    35.90        1:14.26   
34  Beata Koroknay-Pál  2004  Cetus Espoo    35.74        1:15.93   
35  Linnea Alakörkkö  2004  Cetus Espoo    37.27        1:16.95   
36  Katarina Kobycheva  2004  Cetus Espoo    36.61        1:17.91   
37  Heidi Työppönen  2004  Cetus Espoo    39.79        1:22.76   
                     
 
Laji 17, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Aino Otava  1999  Cetus Espoo    28.84        58.73   
Olivia Weuro  2002  Raision Urheilijat    28.44        58.88   
Sini Koivu  1999  Cetus Espoo    28.52        59.43   
Alissa Eloranta  1999  Cetus Espoo    29.06        59.57   
Julia Bruneau  1999  Lahden Uimaseura    28.27        59.68   
Anniina Kallio  2002  Raision Urheilijat    29.10        59.69   
Peppi Siirtola  2002  Cetus Espoo    28.86        59.70   
Nea Rinne  1995  Cetus Espoo    29.33        1:00.49   
Saana Liikonen  2001  Lahden Uimaseura    29.25        1:00.64   
10  Lyydia Kalenius  2000  Cetus Espoo    29.25        1:01.03   
11  Ida Slöör  2001  Cetus Espoo    29.98        1:02.16   
12  Anniina Murto  2001  Porin Uimaseura    29.73        1:02.22   
13  Siri Auvinen  2002  Cetus Espoo    29.74        1:02.34   
14  Adelia Spångberg  1999  Cetus Espoo    30.04        1:02.45   
15  Sofia Lehtinen  2000  Cetus Espoo    29.81        1:02.63   
16  Emilia Flyckt  2001  Cetus Espoo    30.19        1:03.80   
17  Janina Ollikainen  2000  Porin Uimaseura    31.25        1:03.86   
18  Cia Wacklin  2001  Cetus Espoo    31.28        1:04.44   
18  Helmi Tossavainen  2002  Cetus Espoo    31.00        1:04.44   
20  Anni Halonen  1999  Riihimäen Uimaseura    31.35        1:04.46   
21  Emma Ingberg  1999  Simmis Wanda    30.43        1:04.92   
22  Jenni Alanen  2002  Cetus Espoo    31.26        1:05.03   
23  Senni Ovaskainen  2001  Lahden Uimaseura    31.25        1:05.22   
24  Anni Savolainen  2002  Cetus Espoo    31.89        1:05.71   
25  Ella Aalto  2000  Cetus Espoo    31.49        1:05.73   
26  Roosa-maria Tempakka  2000  Simmis Grani    31.24        1:05.79   
27  Pilvi Pietikäinen  2002  Cetus Espoo    31.51        1:06.12   
28  Mira Tarnanen  2000  Riihimäen Uimaseura    31.75        1:06.20   
29  Marleen Mikk  2002  Cetus Espoo    32.99        1:06.27   
30  Agneta Kallas  2002  Simmis Wanda    31.30        1:06.53   
31  Annika Laihonen  1997  Hydra Platypus    31.50        1:06.69   
32  Jenny Nieminen  2001  Hyvinkään Uimaseura    31.70        1:07.05   
33  Veronica Wahlstedt  2000  Cetus Espoo    31.93        1:07.08   
34  Noora Kanerva  2000  Simmis Wanda    32.10        1:07.38   
35  Verna Rostedt  2002  Cetus Espoo    32.18        1:07.48   
36  Sara Taskinen  2000  Simmis Wanda    31.71        1:07.49   
37  Nikita Ravalt  2002  Riihimäen Uimaseura    33.41        1:08.07   
38  Aino Lehtinen  2001  Cetus Espoo    32.57        1:08.28   
39  Sini Hirvonen  2001  Cetus Espoo    33.25        1:08.36   
40  Jasmin Vacker  1999  Vanders    32.18        1:09.04   
41  Jenna Rajahalme  2002  Nokian Pyry    33.12        1:09.92   
42  Ella Hörkkö  2001  Simmis Wanda    33.48        1:10.59   
43  Sofia Harju  2002  Järvenpään Uintiklubi    33.17        1:10.63   
44  Laura Pitkänen  2002  Järvenpään Uintiklubi    34.57        1:13.38   
45  Piia Kaivola  1999  Cetus Espoo    35.72        1:15.72   
46  Cami Wacklin  2002  Cetus Espoo    35.35        1:15.80   
47  Sanni Luostarinen  2002  Järvenpään Uintiklubi    36.70        1:18.29   
48  Jenna Saarinen  2001  Simmis Wanda    38.72        1:25.15   
Aida Ahlgren  2002  Cetus Espoo            DNS   
Miia Puranen  2001  Voikkaan Viesti            DNS   
Liia Louhikoski  2001  Vanders            DSQ   
  SW 5.3 Sukellus uidessa               
                     
 
Laji 18, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Lassi Haimi  2003  Helsingfors Simsällskap    28.71  1:06.30  1:46.88    2:17.21   
Luukas Vainio  2003  Cetus Espoo    30.40  1:09.08  1:51.58    2:25.64   
Benjamin Kangas  2002  Haminan Uimaseura    31.13  1:09.90  1:54.99    2:29.36   
Lauri Tolvanen  2003  Haminan Uimaseura    33.63  1:12.61  1:55.82    2:30.18   
Roope Tsutsunen  2002  Lahden Uimaseura    31.45  1:10.42  1:55.91    2:30.76   
Matias Rasinmäki  2003  Cetus Espoo    31.67  1:14.39  1:59.12    2:34.66   
Ville Savulahti  2003  Riihimäen Uimaseura    35.46  1:19.66  2:02.20    2:36.27   
Joonas Cranston  2003  Nummelan Kisaajat    33.31  1:14.68  2:02.94    2:38.91   
Leevi Ylikulppi  2003  Cetus Espoo    37.23  1:19.80  2:07.96    2:45.02   
10  Oskari Repo  2003  Cetus Espoo    38.18  1:22.46  2:08.26    2:46.55   
11  Heikki Väkeväinen  2002  Gladius Kirkkonummi    37.48  1:22.56  2:14.70    2:55.02   
12  Atte Poikela  2003  Cetus Espoo    39.72  1:25.38  2:21.21    3:01.05   
13  Joonatan Kuivalainen  2003  Riihimäen Uimaseura    38.19  1:25.11  2:22.85    3:04.72   
Petri Shkolny  2003  Riihimäen Uimaseura            DSQ  SU 
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
Santtu Kosunen  2003  Cetus Espoo            DSQ  SU 
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 18, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Kasper Jämsä  1997  Lahden Uimaseura    28.03  1:02.45  1:41.68    2:14.48   
Eetu Alitalo  1999  Cetus Espoo    29.26  1:05.29  1:44.94    2:17.90   
Eerikki Laitala  2001  Cetus Espoo    28.71  1:08.19  1:47.07    2:21.57   
Atte Pennanen  2001  Lahden Uimaseura    29.28  1:07.09  1:47.67    2:22.28   
Tuomas Jokinen  2001  Cetus Espoo    29.26  1:08.17  1:49.44    2:23.54   
Eetu Isosuo  2000  Cetus Espoo    30.64  1:10.55  1:52.07    2:23.83   
Alex Lassila  2000  Cetus Espoo    29.50  1:08.62  1:53.03    2:25.84   
Kalle Hyttinen  2001  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit    30.99  1:10.22  1:51.67    2:26.84   
Niilo Olander  2001  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit    31.62  1:12.61  1:54.72    2:28.36   
10  Veeti Laine  2000  Cetus Espoo    30.63  1:11.76  1:56.04    2:28.83   
11  Eemil Kylmä  2001  Cetus Espoo    29.43  1:08.87  1:55.17    2:29.28   
12  Juho Laukkanen  2001  Simmis Wanda    30.79  1:10.33  1:54.81    2:30.59   
13  Leevi Luhtanen  2000  Porin Uimaseura    31.61  1:12.00  1:57.10    2:30.78   
14  Juha Jernvall  2000  Uimaseura Aquila    31.73  1:13.71  1:55.55    2:32.10   
15  Santeri Tuomi  2001  Hyvinkään Uimaseura    31.96  1:13.89  1:58.78    2:36.77   
16  Ali Gardberg  2001  Simmis Wanda    31.63  1:15.54  2:04.04    2:38.73   
17  Joona Salminen  2000  Cetus Espoo    33.52  1:17.57  2:05.24    2:41.84   
                     
 
Laji 19, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Cindy Palm  2003  Cetus Espoo            35.35   
Aida Pasma  2003  Riihimäen Uimaseura            36.00   
Milla-lotta Tapanainen  2003  Cetus Espoo            38.10   
Róza Nagy  2003  Cetus Espoo            38.53   
Sofia Långström  2003  Cetus Espoo            39.54   
Enni Silvennoinen  2003  Riihimäen Uimaseura            40.82   
Ciara Wacklin  2004  Cetus Espoo            43.17   
Heidi Työppönen  2004  Cetus Espoo            49.94   
                     
 
Laji 19, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Aino Ruottu  2001  Riihimäen Uimaseura            34.15   
Sohvi Nenonen  1999  Cetus Espoo            34.16   
Veronica Wahlstedt  2000  Cetus Espoo            34.34   
Sini Koivu  1999  Cetus Espoo            34.52   
Nelli Ohvo  2001  Cetus Espoo            34.58   
Mirka Mettinen  2002  Cetus Espoo            34.98   
Iiris Himanto  2001  Gladius Kirkkonummi            35.79   
Adelia Spångberg  1999  Cetus Espoo            36.85   
Alissa Eloranta  1999  Cetus Espoo            37.69   
10  Milla Nikkanen  2002  Vanders            38.07   
11  Jonna Vasara  2002  Cetus Espoo            38.08   
12  Vilma Hottinen  2002  Simmis Wanda            38.64   
13  Nella Korpela  2002  Cetus Espoo            38.94   
14  Nikita Ravalt  2002  Riihimäen Uimaseura            40.11   
15  Roosa-maria Tempakka  2000  Simmis Grani            40.15   
16  Sini Hirvonen  2001  Cetus Espoo            40.76   
17  Elisabeth Marie Salm  2002  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit            42.48   
18  Piia Kaivola  1999  Cetus Espoo            43.82   
Miia Puranen  2001  Voikkaan Viesti            DNS   
                     
 
Laji 20, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Rasmus Söderholm  2002  Helsingfors Simsällskap            30.77   
Daniel Rinne  2002  Cetus Espoo            31.05   
Matias Hjelm  2002  Vanders            31.52   
Karri Suuronen  2003  Cetus Espoo            37.08   
Henrik Purokoski  2002  Cetus Espoo            39.61   
Joonatan Kuivalainen  2003  Riihimäen Uimaseura            40.58   
Ilmari Laitala  2003  Cetus Espoo            49.79   
                     
 
Laji 20, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Sergey Kuznetsov  2000  Cetus Espoo            27.28   
Janne Markus Markkanen  1994  Swimming Jyväskylä            27.47   
Leo Kuusela  1999  Uimaseura Aquila            29.54   
Anton Nuottajärvi  2000  Cetus Espoo            29.74   
Jere Ruuhonen  2001  Cetus Espoo            29.74   
Teemu Annala  2001  Cetus Espoo            30.35   
Perttu Somero  2001  Lahden Kaleva            31.26   
Atte Alila  2001  Uimaseura Aquila            31.51   
Matias Pennanen  2001  Porin Uimaseura            31.64   
10  Eetu Einto  2001  Vanders            31.86   
11  Joonas Mustonen  2001  Lahden Uimaseura            32.20   
12  Eero Jääskeläinen  2001  Cetus Espoo            40.93   
Joona Ruuskanen  2000  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 5.3 Sukellus yli 15 m lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
 
Laji 21, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Róza Nagy  2003  Cetus Espoo    1:11.45  2:36.99  4:07.81    5:23.71   
Roosa Kärkkäinen  2003  Oulun Lohet    1:20.57  2:46.30  4:19.43    5:33.02   
Emma Johansson  2003  Cetus Espoo    1:20.57  2:47.41  4:19.61    5:35.49   
Kaarin Rapinoja  2003  Cetus Espoo    1:17.86  2:44.74  4:27.68    5:44.15   
Julia Peltola  2003  Cetus Espoo    1:18.78  2:49.61  4:28.72    5:46.02   
Ronja Myllykallio  2003  Nokian Pyry    1:22.10  2:50.23  4:31.65    5:51.34   
Iida Herrala  2004  Simmis Wanda    1:27.85  2:59.57  4:35.18    5:53.65   
Julia Tuura  2004  Riihimäen Uimaseura    1:27.14  3:02.80  4:44.10    6:04.57   
Enni Silvennoinen  2003  Riihimäen Uimaseura    1:26.88  3:04.22  4:45.23    6:05.28   
10  Pinja Nieminen  2004  Cetus Espoo    1:31.04  3:06.68  4:43.12    6:10.01   
11  Helmi Lehtonen  2004  Järvenpään Uintiklubi    1:26.29  3:10.29  4:52.08    6:15.64   
12  Linda Ilonen  2004  Cetus Espoo    1:38.41  3:17.63  5:03.69    6:27.62   
13  Delia Helena Aho  2003  Cetus Espoo    1:45.28  3:22.37  5:14.06    6:34.43   
14  Edit Kull  2003  Cetus Espoo    1:33.11  3:14.72  5:04.89    6:35.17   
15  Linnea Alakörkkö  2004  Cetus Espoo    1:42.38  3:23.05  5:17.09    6:41.11   
16  Beata Koroknay-Pál  2004  Cetus Espoo    1:45.09  3:29.72  5:20.26    6:48.44   
                     
 
Laji 21, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Nea-amanda Heinola  2000  Nummelan Kisaajat    1:06.01  2:24.00  3:50.64    5:00.63   
Nea Rinne  1995  Cetus Espoo    1:09.21  2:34.99  4:00.68    5:09.38   
Essi-maria Lillman  2000  Lahden Uimaseura    1:16.13  2:43.41  4:13.07    5:24.61   
Raakel Bärlund  2001  Lahden Uimaseura    1:14.41  2:40.57  4:12.14    5:28.34   
Heta Känkänen  2001  Porin Uimaseura    1:16.63  2:47.65  4:22.48    5:33.23   
Pilvi Pietikäinen  2002  Cetus Espoo    1:20.83  2:46.47  4:31.09    5:44.37   
Anni Savolainen  2002  Cetus Espoo    1:23.72  2:54.28  4:27.73    5:45.47   
                     
 
Laji 22, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Mihail Khanoukaev  2002  Cetus Espoo    32.61        1:09.72   
Antti Leppänen  2002  Lahden Uimaseura    33.30        1:11.72   
Joel Syrjä  2002  Cetus Espoo    37.19        1:20.46   
Oskari Repo  2003  Cetus Espoo    38.20        1:21.58   
Otto Hoffren  2002  Lahden Uimaseura    38.63        1:24.45   
Rasmus Mykkänen  2003  Cetus Espoo    40.93        1:27.96   
                     
 
Laji 22, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Ari-pekka Liukkonen  1989  Cetus Espoo    29.47        1:03.65   
Mikael Laakso  1997  Riihimäen Uimaseura    31.12        1:06.20   
Miika Pentti  1997  Cetus Espoo    31.41        1:08.88   
Tuomas Jokinen  2001  Cetus Espoo    33.46        1:10.71   
Kalle Hyttinen  2001  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit    33.97        1:10.72   
Niilo Olander  2001  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit    33.83        1:11.68   
Atte Pennanen  2001  Lahden Uimaseura    33.07        1:12.41   
Henri Koski  2000  Gladius Kirkkonummi    33.37        1:12.61   
Oskari Ovaskainen  2000  Porin Uimaseura    34.24        1:13.67   
10  Santeri Tuomi  2001  Hyvinkään Uimaseura    37.32        1:21.32   
                     
 
Laji 23, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Aada Rissanen  2004  Cetus Espoo    33.78        1:09.78   
Minttu Paalanen  2003  Lahden Uimaseura    35.23        1:11.28   
Kaisa Himanen  2003  Mikkelin Uimaseura    34.91        1:11.64   
Inka Elamaa  2004  Oulun Lohet    36.22        1:14.92   
Diana Seiger  2003  Cetus Espoo    35.68        1:16.13   
Liinu Louhikoski  2004  Vanders    35.83        1:17.78   
Ella-maija Syväniemi  2004  Gladius Kirkkonummi    37.98        1:18.99   
Ciara Wacklin  2004  Cetus Espoo    38.99        1:19.25   
Iisa Karpela  2004  Cetus Espoo    39.14        1:19.48   
10  Greta Beszteri  2004  Cetus Espoo    39.71        1:20.29   
11  Essi Salokorpi  2003  Cetus Espoo    39.27        1:20.47   
12  Iiris Jämsä  2004  Mikkelin Uimaseura    39.09        1:20.90   
13  Iida Savulahti  2004  Riihimäen Uimaseura    39.12        1:21.58   
14  Martina Uusitalo  2003  Cetus Espoo    39.69        1:21.67   
15  Helle Peill  2003  Cetus Espoo    41.44        1:25.93   
16  Susanna Kuisma  2003  Hyvinkään Uimaseura    41.45        1:27.97   
                     
 
Laji 23, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Aino Otava  1999  Cetus Espoo    33.19        1:08.33   
Ida Slöör  2001  Cetus Espoo    33.38        1:08.37   
Peppi Siirtola  2002  Cetus Espoo    12.51        1:08.38   
Jonna Jauhiainen  2000  Cetus Espoo    33.59        1:08.40   
Siri Auvinen  2002  Cetus Espoo    33.87        1:09.76   
Saana Liikonen  2001  Lahden Uimaseura    34.21        1:10.81   
Milla Nikkanen  2002  Vanders    34.23        1:11.77   
Nina Haltia  1999  Vanders    33.95        1:12.63   
Sohvi Nenonen  1999  Cetus Espoo    34.97        1:12.63   
10  Julia Bruneau  1999  Lahden Uimaseura    35.37        1:12.81   
11  Helmi Tossavainen  2002  Cetus Espoo    35.74        1:14.06   
12  Siiri Jämsä  2002  Mikkelin Uimaseura    35.14        1:14.44   
13  Senni Ovaskainen  2001  Lahden Uimaseura    36.34        1:15.76   
14  Jonna Vasara  2002  Cetus Espoo    38.10        1:17.04   
15  Jenni Alanen  2002  Cetus Espoo    37.42        1:17.15   
16  Ella Hörkkö  2001  Simmis Wanda    37.71        1:17.46   
17  Janina Ollikainen  2000  Porin Uimaseura    37.90        1:17.75   
18  Vilja Laaksonen  2002  Järvenpään Uintiklubi    39.19        1:21.28   
19  Aino Lehtinen  2001  Cetus Espoo    39.77        1:22.60   
20  Cami Wacklin  2002  Cetus Espoo    40.37        1:23.10   
21  Vilma Hottinen  2002  Simmis Wanda    38.25        1:23.30   
22  Laura Pitkänen  2002  Järvenpään Uintiklubi    39.13        1:25.80   
Cia Wacklin  2001  Cetus Espoo            DNS   
                     
 
Laji 24, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Oscar Skjäl  2002  Cetus Espoo    28.39  1:00.09  1:32.49    2:04.27   
Rasmus Söderholm  2002  Helsingfors Simsällskap    29.75  1:03.96  1:38.51    2:10.29   
Luukas Vainio  2003  Cetus Espoo    29.98  1:03.51  1:38.02    2:11.07   
Matias Rasinmäki  2003  Cetus Espoo    30.28  1:04.52  1:39.86    2:13.76   
Benjamin Kangas  2002  Haminan Uimaseura    30.74  1:04.80  1:40.11    2:14.86   
Roni Severinkangas  2003  Cetus Espoo    30.33  1:04.46  1:40.59    2:16.01   
Joonas Cranston  2003  Nummelan Kisaajat    31.81  1:07.60  1:44.34    2:19.58   
Markus Nuorinko  2003  Nummelan Kisaajat    30.64  1:05.95  1:43.50    2:21.15   
Aarne Myllynen  2002  Järvenpään Uintiklubi    29.87  1:04.53  1:43.26    2:23.68   
10  Elias Jääskeläinen  2002  Cetus Espoo    32.49  1:09.65  1:47.30    2:26.98   
11  Olavi Männistö  2003  Riihimäen Uimaseura    32.51  1:10.55  1:50.32    2:29.71   
12  Otso Mäkivuokko  2003  Gladius Kirkkonummi    34.69  1:14.15  1:57.01    2:38.32   
13  Karri Suuronen  2003  Cetus Espoo    34.79  1:14.79  1:57.06    2:38.69   
14  Sasha Cormier Simola  2002  Cetus Espoo    34.91  1:16.59  2:01.15    2:40.31   
15  Ilmari Laitala  2003  Cetus Espoo    43.58  1:32.05  2:22.16    3:09.16   
Sam Zamanimehr  2003  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 24, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Saku Romo  2000  Lahden Uimaseura    28.38  59.81  1:31.02    2:02.78   
Jasper Pullinen  1999  Riihimäen Uimaseura    29.18  1:00.62  1:32.57    2:04.15   
Kasper Jämsä  1997  Lahden Uimaseura    29.10  1:01.75  1:33.88    2:04.81   
Eetu Isosuo  2000  Cetus Espoo    29.55  1:01.63  1:34.32    2:05.47   
Rami Rissanen  1999  Porin Uimaseura    29.15  1:01.62  1:34.03    2:06.68   
Jonni Aho  1999  Cetus Espoo    29.41  1:01.86  1:35.03    2:07.66   
Veeti Laine  2000  Cetus Espoo    28.88  1:00.92  1:34.56    2:08.18   
Lauri Törmä  2000  Porin Uimaseura    29.76  1:03.04  1:36.49    2:09.03   
Matias Pennanen  2001  Porin Uimaseura    30.22  1:04.15  1:38.93    2:12.74   
10  Sami Seppälä  2000  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit    30.44  1:04.56  1:40.30    2:17.11   
11  Lukas Vahtera  2001  Simmis Wanda    29.85  1:05.31  1:42.22    2:18.25   
                     
 
Laji 25, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Saga Kovanen  2004  Cetus Espoo    36.28  1:19.57  2:03.63    2:45.79   
Ronja Myllykallio  2003  Nokian Pyry    36.55  1:20.17  2:04.61    2:49.66   
                     
 
Laji 25, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Jade Pönni  1997  Nummelan Kisaajat    32.76  1:11.00  1:50.66    2:30.30   
Pinja Peippo  1999  Simmis Wanda    33.59  1:14.57  1:59.89    2:46.04   
                     
 
Laji 26, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Lassi Haimi  2003  Helsingfors Simsällskap    28.13        1:00.93   
Daniel Rinne  2002  Cetus Espoo    29.71        1:03.80   
Mihail Khanoukaev  2002  Cetus Espoo    29.96        1:04.95   
Roope Tsutsunen  2002  Lahden Uimaseura    30.33        1:06.44   
Otto Sormunen  2002  Cetus Espoo    32.29        1:13.55   
                     
 
Laji 26, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Riku Pöytäkivi  1993  Helsingfors Simsällskap    24.79        54.10   
Sergey Kuznetsov  2000  Cetus Espoo    25.50        54.56   
Janne Markus Markkanen  1994  Swimming Jyväskylä    26.87        58.99   
Alex Lassila  2000  Cetus Espoo    29.45        1:03.20   
Eerikki Laitala  2001  Cetus Espoo    29.17        1:03.32   
Eemil Kylmä  2001  Cetus Espoo    29.67        1:04.19   
Joona Ruuskanen  2000  Cetus Espoo    30.42        1:05.30   
Herman Widbom  2001  Cetus Espoo    30.00        1:05.60   
Ali Gardberg  2001  Simmis Wanda    30.67        1:06.21   
10  Juho Laukkanen  2001  Simmis Wanda    30.93        1:07.87   
11  Teemu Annala  2001  Cetus Espoo    31.35        1:10.03   
12  Taneli Härkönen  1997  Lappeenrannan Uimarit    33.31        1:13.71   
13  Pyry Kurunsaari  2001  Cetus Espoo    32.92        1:13.77   
14  Samuli Hartikainen  2001  Cetus Espoo    32.90        1:14.92   
15  Aapo Keltanen  2001  Lappeenrannan Kisa-Toverit    33.11        1:18.91   
                     
 
Laji 27, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Siiri Einiö  2003  Gladius Kirkkonummi    36.11  1:17.22  1:58.93    2:41.23   
Emma Johansson  2003  Cetus Espoo    39.58  1:23.50  2:08.99    2:53.71   
Cindy Palm  2003  Cetus Espoo    39.44  1:24.15  2:09.46    2:54.11   
Greta Beszteri  2004  Cetus Espoo    41.38  1:27.76  2:14.26    2:58.87   
Milla-lotta Tapanainen  2003  Cetus Espoo    40.97  1:26.90  2:13.42    2:59.52   
Sofia Långström  2003  Cetus Espoo    41.04  1:28.04  2:15.35    3:02.07   
Ciara Wacklin  2004  Cetus Espoo    44.72  1:34.42  2:23.54    3:11.83   
Janita Severinkangas  2004  Cetus Espoo    43.93  1:34.05  2:25.31    3:16.46   
                     
 
Laji 27, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Emilia Flyckt  2001  Cetus Espoo    36.88  1:18.27  2:00.86    2:44.61   
Mirka Mettinen  2002  Cetus Espoo    37.99  1:20.03  2:03.81    2:46.92   
Lyydia Kalenius  2000  Cetus Espoo    39.12  1:22.59  2:07.03    2:51.12   
Nelli Ohvo  2001  Cetus Espoo    38.46  1:23.54  2:08.69    2:52.76   
Emma Ingberg  1999  Simmis Wanda    38.68  1:24.03  2:10.80    2:57.09   
Nella Korpela  2002  Cetus Espoo    41.29  1:27.80  2:14.41    3:01.26   
Verna Rostedt  2002  Cetus Espoo    41.06  1:28.18  2:15.11    3:01.47   
Milli Kosunen  2002  Cetus Espoo    44.03  1:34.10  2:25.12    3:14.88   
Elisabeth Marie Salm  2002  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit    42.24  1:31.15  2:24.73    3:21.09   
                     
 
Laji 28, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Niklas Hatakka  2003  Cetus Espoo    34.00  1:11.16  1:49.38    2:26.34   
Lauri Tolvanen  2003  Haminan Uimaseura    35.78  1:15.67  1:56.07    2:34.81   
Aarne Myllynen  2002  Järvenpään Uintiklubi    35.40  1:14.64  1:56.29    2:37.43   
Matias Hjelm  2002  Vanders    37.78  1:19.02  2:00.89    2:39.41   
Leevi Ylikulppi  2003  Cetus Espoo    38.23  1:19.03  2:01.45    2:42.28   
                     
 
Laji 28, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Eetu Alitalo  1999  Cetus Espoo    33.27  1:08.65  1:43.53    2:17.86   
Erik Nurmi  2001  Vanders    33.09  1:09.57  1:45.38    2:20.68   
Kasper Envalds  2001  Vanders    33.48  1:09.71  1:46.92    2:22.35   
Perttu Somero  2001  Lahden Kaleva    32.70  1:08.74  1:46.36    2:22.55   
Saku Romo  2000  Lahden Uimaseura    35.02  1:12.62  1:50.48    2:27.68   
Jonni Aho  1999  Cetus Espoo    36.04  1:16.10  1:55.53    2:34.43   
Ville Lauslahti  2001  Cetus Espoo    37.65  1:20.22  2:03.35    2:45.56   
                     
 
Laji 29, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Minttu Paalanen  2003  Lahden Uimaseura            31.06   
Aada Rissanen  2004  Cetus Espoo            31.54   
Róza Nagy  2003  Cetus Espoo            31.66   
Julia Peltola  2003  Cetus Espoo            33.13   
Liinu Louhikoski  2004  Vanders            33.55   
Iiris Jämsä  2004  Mikkelin Uimaseura            33.62   
Iina Von Schrowe  2003  Cetus Espoo            33.91   
Inka Elamaa  2004  Oulun Lohet            34.09   
Jutta Jauhiainen  2004  Cetus Espoo            34.11   
10  Ronja Myllykallio  2003  Nokian Pyry            34.79   
11  Siiri Hargreaves  2003  Cetus Espoo            35.49   
12  Sanna Valkonen  2003  Cetus Espoo            37.29   
13  Kreetta Somero  2004  Lahden Kaleva            38.11   
14  Delia Helena Aho  2003  Cetus Espoo            38.13   
15  Edit Kull  2003  Cetus Espoo            38.57   
16  Pinja Nieminen  2004  Cetus Espoo            38.65   
17  Linda Ilonen  2004  Cetus Espoo            38.94   
18  Beata Koroknay-Pál  2004  Cetus Espoo            39.32   
19  Linnea Alakörkkö  2004  Cetus Espoo            42.03   
                     
 
Laji 29, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Anniina Kallio  2002  Raision Urheilijat            28.13   
Siri Auvinen  2002  Cetus Espoo            28.55   
Sohvi Nenonen  1999  Cetus Espoo            29.42   
Raakel Bärlund  2001  Lahden Uimaseura            29.50   
Anniina Murto  2001  Porin Uimaseura            29.87   
Olivia Weuro  2002  Raision Urheilijat            30.11   
Ida Slöör  2001  Cetus Espoo            30.49   
Peppi Siirtola  2002  Cetus Espoo            30.51   
Iiris Himanto  2001  Gladius Kirkkonummi            30.93   
10  Mirka Mettinen  2002  Cetus Espoo            31.18   
11  Janina Ollikainen  2000  Porin Uimaseura            31.20   
12  Veronica Wahlstedt  2000  Cetus Espoo            31.42   
13  Essi-maria Lillman  2000  Lahden Uimaseura            31.75   
14  Nelli Ohvo  2001  Cetus Espoo            31.97   
15  Sara Taskinen  2000  Simmis Wanda            32.27   
16  Maria Ripatti  1987  Järvenpään Uintiklubi            32.54   
17  Siiri Jämsä  2002  Mikkelin Uimaseura            32.56   
18  Annika Laihonen  1997  Hydra Platypus            32.57   
19  Marleen Mikk  2002  Cetus Espoo            32.64   
20  Pilvi Pietikäinen  2002  Cetus Espoo            33.05   
21  Verna Rostedt  2002  Cetus Espoo            33.15   
22  Liia Louhikoski  2001  Vanders            33.78   
23  Jasmin Vacker  1999  Vanders            34.15   
24  Vilja Laaksonen  2002  Järvenpään Uintiklubi            35.53   
25  Sofia Harju  2002  Järvenpään Uintiklubi            36.46   
26  Sanni Luostarinen  2002  Järvenpään Uintiklubi            36.49   
27  Jenna Saarinen  2001  Simmis Wanda            49.16   
Aida Ahlgren  2002  Cetus Espoo            DNS   
Cia Wacklin  2001  Cetus Espoo            DNS   
                     
 
Laji 30, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Antti Leppänen  2002  Lahden Uimaseura            25.95   
Daniel Rinne  2002  Cetus Espoo            26.04   
Oscar Skjäl  2002  Cetus Espoo            26.25   
Mihail Khanoukaev  2002  Cetus Espoo            26.96   
Roni Severinkangas  2003  Cetus Espoo            27.58   
Sasha Cormier Simola  2002  Cetus Espoo            30.27   
Heikki Väkeväinen  2002  Gladius Kirkkonummi            30.59   
Otso Mäkivuokko  2003  Gladius Kirkkonummi            31.90   
                     
 
Laji 30, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Ari-pekka Liukkonen  1989  Cetus Espoo            22.49   
Joonas Mustonen  2001  Lahden Uimaseura            25.65   
Henri Koski  2000  Gladius Kirkkonummi            25.71   
Miika Pentti  1997  Cetus Espoo            25.84   
Rami Rissanen  1999  Porin Uimaseura            26.13   
Matias Pennanen  2001  Porin Uimaseura            26.60   
Jere Ruuhonen  2001  Cetus Espoo            26.84   
Rasmus Virta  1998  Cetus Espoo            27.14   
Anton Nuottajärvi  2000  Cetus Espoo            27.23   
10  Eetu Einto  2001  Vanders            27.74   
11  Pyry Kurunsaari  2001  Cetus Espoo            28.52   
12  Eero Jääskeläinen  2001  Cetus Espoo            29.87   
13  Henrik Krogius  1998  Helsingfors Simsällskap            44.63   
14  Perttu Salmenhaara  1977  Helsingfors Simsällskap            54.06   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  17 maaliskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  19:48