Säännöt

Linkit vesipallon sääntöihin:

(sääntödokumentit sijaitsevat kootusti Liitto>Säännöt valikossa)


Vesipallon säännöt 2013-2017 (pdf) 

Sarjamääräykset 2017-2018 (pdf)

Tuomarin esteellisyys (pdf)

Lomakkeet

Vesipallon ottelunsiirtolomake (doc)

Edustussiirron hakeminen 

Protestilomake (pdf)

Tuomaritoiminta

SM-sarjojen tuomareiden yhteystiedot

Nimi (lyhenne) Sähköposti Puhelin 
Bo Aminoff (BA)  boaminoff(at)hotmail.com  050 3838418 
Kaj Blomfelt (KB)  kajblomfelt(at)gmail.com 040 7505851 
Mikael Halme (MH)  mikael.halme(at)gmail.com  0400 713320 
Kai Jernmark (KJ) kai.jernmark(at)k-marine.fi  
Rainer Lanaeus (RL)  lanaeus(at)kolumbus.fi  050 5694377 
Petteri Lapinlampi (PL)  petteri.lapinlampi(at)gmail.com  050 5754583 
Alexei Mironov (AM)  alexei.mironov(at)pp1.inet.fi  0400 799521
Pasi Natunen (PaN) pasi.natunen(at)lehtiyhtyma.fi  0400 925822 
Pekka Natunen (PeN) pekka.natunen(at)jamk.fi  0400 748631
Antti Ruohonen (AR) bantu.ana(at)gmail.com  044 5014018 
Christian Segercrantz (CS)  christian.segercrantz(at)kolumbus.fi  0400 566668
Eero Sutinen (ES)  eero.sutinen(at)dekra.com  040 8408746 
Juha Varinowski (JuV) juha.varinowski(at)gmail.com 0500-728943
Jarkko Virtanen (JV)  jarkko.virtanen(at)kiinteistomaailma.fi   040 868 5213