2016 syksy

Kansallisten kilpailuiden kutsut (pdf) ja tulokset (html) osoitteeseen: kilpailut@uimaliitto.fi

Kilpailuiden selitteet: 
25/50 = Kilpailualtaan pituus metreinä 
F = FINA-status, M = Masterslajeja, V = Vammaisuintilajeja

syyskuu

10.-11.09.
Speedo CupEspoonlahden uimahalli, Espoo, Cetus
25
17.09.
Aquilan SyysuinnitKotka, Aquila
25
M
17.09.
Hessun VinstatTurku, AUi
50
M
17.09.
NU syysuinnitRajamäki, NU
25
17.09.
SyyssekaritHelsinki, Vuosaari, Orca
25
17.09.
SyysuinnitJyväskylä, SWIM
25
M V
17.-18.09.
Kaukaveden syysuinnitKajaani, KaUS
25
24.09.
Swimshop-uinnitRaisio, RaisU
25
24.09.
SyysTYRskytLappeenrannan uimahalli, LrU
25
M
24.09.
Tuusulanjärven UinnitTuusula, TuUS
25
M
24.09.
Prisma UinnitJoensuu, JoUS
25
24.09.
Ganali UinniRauma, RaUS
25
M
24.09.
Hössö-uinnitMäkelänrinteen Uintikeskus, HSS
25
24.09.
Martti Ollgren uinnitTampere, TaTU
25
24.09.
VaasauinnitVaasa, VUS-VSS
25

lokakuu

01.10.
Lokakuun uinnitPori, PUS
25
M
01.10.
SyysuinnitKuopio, KuUS
25
peruttu
01.10.
SyysuinnitSalo, SalU
25
M
01.10.
Vantaan PärskeetMyyrmäki, Vantaa, Vanders
25
01.-02.10.
LakeusuinnitSeinäjoki, SeUi
25
01.-02.10.
Ruska UinnitOulu, OU
25
M
02.10.
Espoo Swim GamesEspoonlahden uimahalli, Espoo, Cetus
25
07.-09.10.
50
M
08.10.
ÅSK GamesTurku, ÅSK
25
08.10.
Jämsän Äijän uinnitJämsä, JIlves
25
08.10.
Mikropolix-UinnitRiihimäki, RiUS
25
08.-09.10.
Nationella Ålandssimmet 2016Mariehamn, IFK SÅ
25
09.10.
Ajankello-uinnitUrheilupuiston uimahalli, Kouvola, KoU
25
15.10.
Kankaanpään SyysuinnitKankaanpää, KU
25
15.10.
Tatti-uinnit 2016Kemi, KemTU
25
15.10.
Varkauden SyysuinnitVarkaus, VarU
25
15.-16.10.
Grand Prix 1Espoo, SUiL, Cetus
25
F V
22.10.
Hyvinkään SyysuinnitHyvinkää, HyUS
25
22.10.
Nääs-uinnitTampereen Uintikeskus, UiTa
25
22.10.
Swimshop uinnitRaisio, RaisU
25
M V
22.10.
Helsingin Uimarit 100vHelsinki, HU
25
M
29.10.
Mustekala-uinnitLohja Neidonkeidas, Octopus
25

marraskuu

04.-06.11.
25
17.-20.11.
25
F V
19.11.
MarrasuinnitNokia, NoPy
25
19.11.
Norppauinnit 2016Lappeenranta, LrKT
25
M
19.-20.11.
JätkänkynttiläuinnitRovaniemi, SCR
25
20.11.
OP-uinnitMikkeli, MiUS
25
26.-27.11.
Jeppis-Kokko GamesPietarsaari+Kokkola, JS-PU, KUS-GSS
25

joulukuu

02.-04.12.
25
06.12.
JoulukuunkisatOulu, OU
50
10.12.
Tampereen JoulukisatTampere, Tampereen Uinnin tuki
25
10.12.
Tonttu-uinnitPirkkola, HTU
25
M
10.-11.12.
Sprintti uinnitLahti, LaUS
25
17.12.
Meri-Lappi uinnit 2016Kemi, KemUS
25
17.12.
Joulu uinnitRaisio, RaisU
25
M V
31.12.
Sylvesterin uinnitSomero, SomE
25