2016 kevät

Kansallisten kilpailuiden kutsut (pdf) ja tulokset (html) osoitteeseen:kilpailut@uimaliitto.fi

Kilpailuiden selitteet: 
25/50 = Kilpailualtaan pituus metreinä 
F = FINA-status, M = Masterslajeja, V = Vammaisuintilajeja

tammikuu

09.01.
Viriilit VinstatEspoonlahden uimahalli, Espoo, Cetus Espoo ry
25
M
16.01.
Minimani-GamesKokkola, KUS-GSS
25
16.01.
Super Challengen PieksämäkiPieksämäki, PieKu
25
V
16.01.
TYR uinnitRaisio, RaisU
25
M V
23.01.
Simmis-uinnitMäkelänrinteen Uintikeskus, HSS
50
23.01.
TalviuinnitLappeenrannan uimahalli, LrU
25
M
23.-24.01.
Kempele-uinnitKempele, KemPy
25
M
30.01.
XXX Turku Super GamesTurku, ÅSK
50
M V
30.01.
Speedo CarnivalEspoonlahden uimahalli, Espoo, Cetus Espoo ry
50

helmikuu

06.02.
Nurmijärven Uinti talvikisatRajamäki, NU
25
06.02.
TalviuinnitMyyrmäki, Vantaa, Vanders
50
06.02.
TalviuinnitKuopio, Kuopion Uimaseura
25
peruttu
06.-07.02.
50
F V
06.-07.02.
KemTU-uinnit 2016Kemi, KemTU
25
M
07.02.
TalvipärskeetVuosaaren uimahalli, Orca
25
13.02.
LaskiaisuinnitHelsinki, Pirkkola, HTU
25
13.02.
Viking Line -uinnitTurku, Aurajoen Uinti
50
M
13.02.
Jeppis-uinnitPietarsaari, JS-PU
25
14.02.
Linna-uinnitSavonlinna, SUS
25
M
14.02.
Nummela UinnitVihti, Nummelan Kisaajat Ry
25
peruttu
20.02.
Kristina Cruises UInnitKotka, Uimaseura Aquila
25
M
20.02.
Oskarin Uinnit XXXIIIJyväskylä, Swimming Jyväskylä
50
F
20.02.
SupersekaritNokia, NoPy
25
20.-21.02.
Oulun UinnitOulu, OU
50

maaliskuu

05.03.
Cetus GamesEspoo, Cetus
50
05.03.
KevätuinnitSalo, Salon Uimarit ry.
25
M
05.03.
Mikropolix-UinnitRiihimäki, RiUS
25
05.-06.03.
Vantaa Junior MeetTikkurila / Vantaa, SiWa
50
12.03.
KevätuinnitKankaanpää, KU
25
12.03.
Manse-UinnitTampere, UiTa
50
12.03.
Porvoon Mitta-uinnitPorvoo, Borgå Simmare - Porvoon Uimarit
25
19.03.
Arena uinnitRaisio, RaisU
25
M V
19.03.
Hauki-uinnit 2016Haukipudas, HaHe
25
M
19.03.
Tuusula-UinnitTuusula, TuUS
25
M
24.-28.03.
50
F V
26.03.
PääsiäisuinnitKemijärvi, KemijK
25
28.03.
MämmiuinnitHyvinkää, Hyvinkään Uimaseura r.y
25
peruttu

huhtikuu

02.-03.04.
Nationella Knattesimmet 2016Mariehamn, IFÅ
25
02.-03.04.
NuorisouinnitOulu, OU
50
09.04.
Forever GamesTikkurila, Vantaa, Vanders
50
09.04.
Intersport UinnitJoensuu, JoUS
25
M
09.04.
PaisuntakroolootSeinäjoki, Seinäjoen Uimarit -58
25
10.04.
Prisma-uinnitUrheilupuiston uimahalli, Kouvola, KoU
25
16.04.
Kaukaveden kevätuinnitKajaani, KaUS
25
M
16.04.
Vuosaari-uinnitVuosaaren uimahalli, Orca
25
16.04.
XV Turku Junior GamesTurku, ÅSK
50
17.04.
Tuula Kara-uinnitSomero, Someron Esa
25
M
23.04.
Junnu-uinnitPirkkola, HTU stadi
25
peruttu
23.04.
Varkauden Kevätuinnit 2016Varkaus, VarU
25
23.-24.04.
50
F V
23.-24.04.
Kvarken GamesVaasan uimahalli, VUS-VSS
50

toukokuu

05.05.
Hela-uinnitTurku, ÅSK, AUi
50
M V
05.05.
HelauinnitHeinola/Vierumäki, HeiI
25
07.05.
Tampereen AvoimetTampere, TaTU, UiTa
50
07.05.
Toukouinnit 50 vuottaImatra, UI
25
M
14.05.
Väski uinnitRaisio, RaisU
25
M V
14.05.
Koskikara-uinnitJämsä, JIlves
25
14.-15.05.
LaviaaritEspoonlahden uimahalli, Espoo, Cetus Espoo
50
F
14.-15.05.
Lappi-Uinnit 2016Kemi, KemUS, SCR
25
21.05.
ZOGGS -uinnitTampereen Uintikeskus, Uinti Tampere
50
21.05.
KevätuinnitKuopio, KuUS
50
M
21.-22.05.
Vantaa GamesTikkurila, Vantaa, Vanders
50
M
22.05.
70-vuotis juhlauinnitVaajakoski, VaajUS
25
28.05.-
Kansalliset kisatKotka, Aquila
50
28.05.
Arvo-kisatPori, PUS
50
28.-29.05.
Lohi-UinnitOulu, Raksila, Oulun Lohet
50
M V

kesäkuu

10.-12.06.
50
11.06.
Märsky Arena -uinnitMäkelänrinteen Uintikeskus, HSS
50
17.-19.06.
IkäkausimestaruusuinnitTurku, SUiL, AUi, ÅSK
50

heinäkuu

01.-03.07.
Grand Prix ChallengeJyväskylä, SUiL
50
F V
08.-10.07.
Nuorten PM-uinnit (ikäkausi)Tampere, SUiL, TaTU, UiTa
50

elokuu

06.-07.08.
Avovesiuinnin SMKangasala, SUiL
M
18.03.
PaisuntakroolootSeinäjoen uimahalli, SeUi
25