2018-2019

Masters-mestaruuskilpailut (50 m)

Finnish open masters championships (50 m course)

26.–28.10.2018 Turku

Järjestävä seura – Organizing club: www.uintiklubiturku.fi/masters2018 

KutsuInvitation 

LajijärjestysProgram 

Participants 

Clubs 

Tulokset – Results

www.livetiming.fi 

Results 

Club points 

Results in Lenex-format 

Mastersennätykset:

Mix 4x50 m SKUV (120-159) ÅSK 1.59,97 
N 400 m SKU (40-44) Satu Rahkonen Cetus 5.30,56 PE
M 400 m SKU (70-74) Hannu Kuokkanen VUS-VSS 6.40,78 PE
N 1500 m VU (65-69) Kaarina Markkula Cetus 26.44,45 
N 1500 m VU (55-59) Liisa Tirkkonen LrKT 26.24,44 
N 1500 m VU (50-54) Anne-Mari Käräjämies Hydra 21.14,17
N 1500 m VU (30-34) Ira Uusoksa HSS 19.46,07

M 100 m SU (80-84) Lauri Malk Cetus 1.43,68
M 100 m SU (70-74) Hannu Kuokkanen VUS-VSS 1.25,00
N 100 m SU (60-64) Päivi Lairola AUi 1.33,00
N 100 m SU (55-59) Pirkko Hankonen JUK 1.27,17 
M 50 m PU (80-84) Lauri Malk Cetus 44,19 PE 
N 50 m PU (50-54) Petra Thodin VUS-VSS 31,52
N 50 m PU (30-34) Elisa Vilhunen S.C.P. 29,48 
M 200 m SKU (80-84) Lauri Malk Cetus 3.54,44 PE
M 200 m SKU (70-74) Hannu Kuokkanen VUS-VSS 3.05,54 PE
N 100 m VU (60-64) Päivi Lairola AUi 1.21,68 
N 100 m VU (30-34) Suvi Pulkkinen HäUS 1.00,57 PE
M 200 m RU (70-74) Hannu Kuokkanen VUS-VSS 3.22,11 PE 
M 4x50 m VUV (320-359) Cetus 2.52,93 
N 4x50 m VUV (240-279) Cetus 2.36,40
N 4x50 m VUV (120-159) HSS 1.56,08 

N 50 m RU (55-59) Sari Komulainen Cetus 43,22 
N 50 m RU (40-44) Raakel Luoto ÅSK 35,53 
M 50 m RU (30-34) Ossi Oksa ÅSK 28,96 PE
N 400 m VU (70-74) Pirkko Siikarla Nereus 8.16,16 
N 400 m VU (65-69) Maritta Kurki La-Ka 6.46,37 
N 400 m VU (40-44) Satu Rahkonen Cetus 4.56,94 
N 100 m PU (55-59) Tuija Alanko RiUS 1.37,27 
N 100 m PU (50-54) Petra Thodin VUS-VSS 1.12,98 
N 100 m PU (40-44) Satu Rahkonen Cetus 1.11,92
M 100 m PU (70-74) Hannu Kuokkanen VUS-VSS 1.26,38 PE
M 100 m PU (55-59) Petri Heikkilä Speedo 1.10,60
​M 100 m PU (50-54) Tero Kinnunen SWIM 1.10,03
N 50 m SU (55-59) Pirkko Hankonen JUK 39,31 
N 50 m SU (30-34) Suvi Pulkkinen HäUS 31,43 PE 
M 50 m SU (75-79) Mauri Ekholm RiUS 46,33
N 50 m VU (35-39) Mari Ääri AUi 28,24 (viestialoitus) 

Mix 4x100 m VU (280-319) SWIM 6.45,18 
Mix 4x100 m VU (120-159) HSS 4.09,37 PE 
M 100 m RU (70-74) Hannu Kuokkanen VUS-VSS 1.28, 43 PE 
N 100 m RU (55-59) Sari Komulainen Cetus 1.35,98 
N 100 m RU (40-44) Satu Rahkonen Cetus 1.18,17 PE 
M 200 m SU (80-84) Lauri Malk Cetus 3.42,58 PE
M 200 m SU (70-74) Hannu Kuokkanen VUS-VSS 3.09,53 PE 
N 200 m SU (60-64) Päivi Lairola AUi 3.19,47 
N 50 m VU (50-54) Petra Thodin VUS-VSS 30,43 
N 50 m VU (30-34) Suvi Pulkkinen HäUS 26,97 PE 
M 200 m PU (40-44) Paavo Miettinen Cetus 2.42,50 
M 200 m PU (35-39) Jani-Petteri Puustinen AUi 2.38,12 
N 200 m PU (50-54) Johanna Kara Cetus 3.24,56
​N 200 m PU (35-39) Mari Ääri AUi 2.39,06 
M 4x50 m SKUV (320-359) Cetus 3.39,56 
N 4x50 m SKUV (240-279) Cetus 3.04,04 
 


Lyhyen radan masters-mestaruuskilpailut (25 m)

Finnish open short course masters championships

29.–31.3.2019 Maarianhamina 

Järjestävä seura – Organizing clubwww.asf.ax 

Kutsu – Invitation 

Lajijärjestys – Program 

Tulokset – Results

www.livetiming.fi