2017-2018

Lyhyen radan masters-mestaruuskilpailut

23.–25.3.2018 Salo

Järjestävä seura - Organizer: Salon Uimarit

Kilpailukutsu - Invitation in english

Lajijärjestys - Event schedule

Participants 

Clubs 

Tulokset - Results: 

www.livetiming.fi 

Results 

Club points 

Mastersennätykset:

Mix 4x50m SKUV (200-239) VUS-VSS 2.14,38
Mix 4x50m SKUV (160-199) HSS 1.59,66
N 50m SU (30-34) Suvi Pulkkinen HäUS 29,96
N 400m SKU (40-44) Satu Rahkonen Cetus 5.14,50 PE
M 400m SKU (70-74) Hannu Kuokkanen VUS-VSS 6.31,31 PE
N 800m VU (80-84) Heli Paalosalo Nereus 15.55,52 PE
N 400m VU (80-84) Heli Paalosalo Nereus 7.56,07 PE
N 200m VU (80-84) Heli Paalosalo Nereus 3.53,83
N 100m VU (80-84) Heli Paalosalo Nereus 1.51,94
N 800m VU (65-69) Maritta Kurki La-Ka 13.36,38
N 800m VU (55-59) Tuija Alanko RiUS 13.21,89
M 1500m VU (80-84) Lauri Malk Cetus 26.40,90 PE

M 100m SU (85-89) Sauli Uusi-Kokko KaKa 2.19,34
M 100m SU (80-84) Lauri Malk Cetus 1.36,65
N 100m SU (65-69) Sirpa Visakoski AUi 1.44,70
N 100m SU (60-64) Päivi Lairola AUi 1.30,48
N 100m SU (40-44) Raakel Luoto ÅSK 1.03,22 PE EE ME
N 100m SU (30-34) Erica Pakkala-Torkki HSS 1.07,50
N 50m PU (80-84) Heli Paalosalo Nereus 54,45 PE 
N 50 m PU (50-54) Petra Thodin VUS-VSS 30,46
M 200m SKU (70-74) Hannu Kuokkanen VUS-VSS 2.59,57 PE
M 200m SKU (55-59) Petri Heikkilä Speedo 2.43,52
N 200m SKU (75-79) Virve Palos Koovee 6.22,23
N 200m SKU (55-59) Tuija Alanko RiUS 3.28,32
N 200m SKU (40-44) Satu Rahkonen Cetus 2.27,90
N 200m SKU (35-39) Mari Ääri AUi 2.26,67
M 100m VU (55-59) Juri Logvin Speedo 56,75
N 100m VU (65-69) Maritta Kurki La-Ka 1.23,40
N 100m VU (60-64) Päivi Lairola AUi 1.18,28
N 100m VU (50-54) Petra Thodin VUS-VSS 1.06,04
N 100m VU (30-34) Suvi Pulkkinen HäUS 58,81
N 200m RU (40-44) Satu Rahkonen Cetus 2.44,52 PE
M 4x50m VUV (320-) Cetus 2.54,46
N 4x50m VUV (240-279) Cetus 2.29,83
N 4x50m VUV (200-239) HSS 2.04,17
N 4x50m VUV (120-159) ÅSK 1.52,16

N 50m RU (80-84) Heli Paalosalo Nereus 53,54 PE
N 50m RU (55-59) Sari Komulainen Cetus 42,30
N 50m RU (35-39) Maria Lehto Plaani 34,39
N 50m RU (30-34) Suvi Pulkkinen HäUS =32,24 PE
M 50m RU (60-64) Juha Lairola AUi 34,65
M 50m RU (55-59) Matti Nikula OuLo 32,86
N 200m VU (65-69) Maritta Kurki La-Ka 3.01,00
N 200m VU (60-64) Päivi Lairola AUi 2.58,25
N 200m VU (55-59) Leena Brooke HSS 2.54,65
N 200m VU (35-39) Mari Ääri AUi 2.13,21
M 200m VU (80-84) Lauri Malk Cetus 2.59,51 PE
M 200m VU (55-59) Juri Logvin Speedo 2.12,80
N 100m PU (50-54) Petra Thodin VUS-VSS 1.09,82
N 100m PU (40-44) Raakel Luoto ÅSK 1.07,66
N 100m PU (35-39) Mari Ääri AUi 1.06,27
N 100m PU (30-34) Ninni From SiWa 1.06,78
M 100m PU (70-74) Hannu Kuokkanen VUS-VSS 1.24,43 PE
M 100m PU (55-59) Petri Heikkilä Speedo 1.08,72
N 100m SKU (80-84) Heli Paalosalo Nereus 1.53,11 PE
M 100m SKU (80-84) Lauri Malk Cetus 1.36,93 PE
M 100m SKU (70-74) Hannu Kuokkanen VUS-VSS 1.15,92 PE
N 50m SU (55-59) Pirkko Hankonen JUK 39,50

Mix 4x100m VUV (240-279) SWIM 5.47,20 PE
Mix 4x100m VUV (200-239) HSS 4.49,48
Mix 4x100m VUV (160-199) HSS 4.10,30
Mix 4x100m VUV (120-159) SiWa 4.16,47
Mix 4x100m VUV (100-119) SWIM 3.54,45
M 100m RU (70-74) Hannu Kuokkanen VUS-VSS 1.25,13 PE
M 100m RU (55-59) Matti Nikula OuLo 1.16,11
N 100m RU (55-59) Sari Komulainen Cetus 1.36,23
N 100m RU (50-54) Anu Ilander HSS 1.22,53
N 200m SU (60-64) Päivi Lairola AUi 3.11,68
N 200m SU (30-34) Erica Pakkala-Torkki HSS 2.28,31
M 50m VU (80-84) Lauri Malk Cetus 33,30 PE
M 50m VU (55-59) Juri Logvin Speedo 25,83
N 50m VU (80-84) Heli Paalosalo Nereus 42,85 PE
N 50m VU (55-59) Pirkko Hankonen JUK 33,46
N 50m VU (50-54) Petra Thodin VUS-VSS 29,68
N 200m PU (50-54) Johanna Kara Cetus 3.17,22
N 200m PU (40-44) Satu Rahkonen Cetus 2.37,75
N 200m PU (35-39) Mari Ääri AUi 2.33,51
M 4x50m SKUV (320-359) Cetus 3.21,89
N 4x50m SKUV (240-279) Cetus 2.54,80
N 4x50m SKUV (120-159) HSS 2.06,51
 


Masters-mestaruuskilpailut

27.–29.10.2017 Vantaa

Järjestävä seura - organizer: Vanders

Kilpailusivu - Competition website

Kilpailukutsu - Invitation in english

Lajijärjestys - Event schedule

Kilpailuohje - Competition info

Osallistujat - Participants

Seurat - Clubs

Arvioidut aikataulut:

perjantai-ilta 

lauantai aamu 

lauantai-ilta 

sunnuntai aamu 

Tulokset - Results: 

www.livetiming.fi

Tulokset ikäsarjoittain

Seurapisteet

Mitalitaulukko