Ikäkausimestaruusuinnit 2017-2018

Lyhyen radan ikäkausimestaruusuinnit

Loppukilpailut 1.–3.12.2017, Vaasa

Järjestävä seura: www.vus.fi

Tulospalvelu: www.livetiming.fi

Kilpailukutsu

Lajiohjelma

Seuraluettelo

Osallistujaluettelo

Seurapisteet 

Mitalitaulukko 

Tulokset 

Uudet IKM-kilpailuennätykset loppukilpailuissa

T-14 100 m RU Laura Lahtinen HSS 1:08.62
P-14 200 m SKU Marcus Forsel ÅSK 2:10.86
P-15 200 m SKU Ronny Brännkärr KemTU 2:05.26
P-16 200 m SKU Erik Nurmi Vanders 2:04.15
T-12-15 50 m PU Siri Auvinen Cetus 28.00
T-14 400 m VU (800 m VU) Laura Lahtinen HSS 4:21.69
P-14 100 m RU Marcus Forsel ÅSK 1:05.42
P-15 100 m RU Ronny Brännkärr KemTU 1:04.46
T-13 200 m SKU Lotta Pälsi HSS 2:20.30
T-14 200 m SKU Laura Lahtinen HSS 2:16.72
T-12-15 50 m VU Sini Silvennoinen ÅSK 25.94
P-15 800 m VU Roope Paatos RaisU 8:20.44
P-14 800 m VU Alex Lydman VUS-VSS 8:36.00
T-15 4x100 m VUV RaisU 3:48.78
P-16 200 m SU Roni Kallström Cetus 2:03.22
T-14 100 m PU Laura Lahtinen HSS 1:00.18
P-14 400 VU Alex Lydman VUS-VSS 4:08.05
P-15 400 VU Roope Paatos RaisU 4:04.11
P-16 400 VU Taneli Lantta SiWa 4:04.32
T-13 400 m SKU Lotta Pälsi HSS 4:56.79
P-13-16 50 m RU Eerikki Laitala Cetus 29.55
T-13 200 m VU Petra Ansaranta OU 2:06.36
T-15 200 m VU Olivia Weuro RaisU 2:01.86
P-16 200 m PU Erik Nurmi Vanders 2:04.18
P-13-16 50 m SU Roni Kallström Cetus 26.05
T-12-15 100 m SKU Mia Pentti SWIM 1:04.08
T-13 400 m VU Petra Ansaranta OU 4:27.84
T-14 400 m VU Rebekka Luoto RaisU 4:25.07
P-14 400 m SKU Aleksi Koprinen HSS 4:41.81
P-15 400 m SKU Jesper Lietzén ÅSK 4:30.60
P-16 400 m SKU Atte Moilanen OU 4:30.16
P-14 100 m SU Marcus Forsel ÅSK 59,52
P-16 100 m SU Roni Kallström Cetus 55.35
T-14 100 m VU Rebekka Luoto RaisU 56.50
P-15 200 m VU Ronny Brännkärr KemTU 1:52.28
T-13 200 m PU Lotta Pälsi HSS 2:21.79


Aluekilpailut 3.–5.11.2017

Kilpailukutsu (aluekilpailut)

Lajiohjelma

Etelä-Suomi 1  Helsinki HSS Livetiming
Etelä-Suomi 2 Riihimäki RiUS Livetiming
Keski-/Itä-Suomi  Jyväskylä SWIM Livetiming
Häme/Kaakkois-Suomi  Tampere Tampereen Uinnin Tuki Livetiming
Varsinais-Suomi Raisio RaisU Livetiming 
Länsi-Suomi  Seinäjoki SeUi-58 Livetiming 
Pohjois-Suomi Kajaani KaUS Livetiming

Aluekilpailujen valtakunnalliset listat:

Valtakunnallinen osallistujalista ja seuraluettelo

Valtakunnallinen tulosluettelo

Huom! Peruutukset sekä loppukilpailupaikan vahvistukset sähköpostilla osoitteeseen kilpailut@uimaliitto.fi