Ikäkausimestaruusuinnit 2015-2016

Ikäkausimestaruusuinnit 17.–19.6.2016 Turku

Kilpailukutsu

Osallistujaluettelo 

Seuraluettelo  

Järjestäjän kisasivu: www.uintiklubiturku.fi

Tulospalvelu

www.livetiming.fi

Tulokset 

perjantai-ilta 

lauantaiaamu 
lauantai-ilta 

sunnuntaiaamu 
sunnuntai-ilta 

Seurapisteet

Mitalitaulukko 

IKM-kilpailuennätykset 

T-14 100 m SU Mia Pentti SWIM 1.05,18 (-0,71) 
P-16 100 m SU Niki Karlsson HSS 59,96 (-0,35) 
P-16 4x100 m SKUV Cetus 3.57,95 (-6,57) (Roni Kallström, Eerikki Laitala, Sergey Kuznetsov, Oskari Aalto) 
T-13 800 m VU Laura Lahtinen OU 9.33,02 (-4,58) 
T-13 200 m SKU Laura Lahtinen OU 2.28,46 (-3,32) 
T-14 100 m PU Anniina Kallio RaisU 1.05,32 (-0,10) 
P-16 200 m PU Sergey Kuznetsov Cetus 2.07,98 (-3,03)
T-15/P-16 4x50 m SKUV HSS 1.52,60 (-2,55) (Niki Karlsson, Alexandra Vartiainen, Santeri Hölttä, Vilma Oura) 
T-13 200 m RU Rebekka Luoto RaisU 2.41,96 (-1,98) 
T-14 100 m SU Mia Pentti SWIM 1.04,87 (-1,02) 
P-16 100 m PU Sergey Kuznetsov Cetus 55,26 (-1,97) 
T-14 200 m PU Anniina Kallio RaisU 2.26,00 (-1,97) 
P-16 100 m VU Sergey Kuznetsov Cetus 52,73 (-0,81) 
T-13 400 m SKU Laura Lahtinen OU 5.15,21 (-5,24) 
P-16 100 m VU Sergey Kuznetsov Cetus 52,48 (-0,25) 
T-13 100 m RU Rebekka Luoto RaisU 1.14,50 (-2,07) 
 


 

Lyhyen radan ikäkausimestaruusuinnit


Aluekilpailut 31.10.–1.11.2015

Kilpailukutsu (aluekilpailut)

Etelä-Suomi 1  Espoo, Espoonlahti (Cetus)   Livetiming
Etelä-Suomi 2 Vantaa (Vanders)   Livetiming
Keski-/Itä-Suomi  Jyväskylä (SWIM)   Livetiming
Häme/Kaakkois-S.  Tampere (UiTa/TaTU)   Livetiming 
Varsinais-Suomi Salo (SalU)   Livetiming 
Länsi-Suomi  Vaasa (VUS-VSS)   Livetiming 
Pohjois-Suomi Oulu (HaHe/KemPy/OuLo/OU)    Livetiming

Aluekilpailujen valtakunnalliset listat:

Valtakunnallinen osallistujalista

Valtakunnallinen tulosluettelo 


Loppukilpailut 27.–29.11.2015, Seinäjoki

Järjestävä seura: www.seui.fi

Kilpailukutsu 

Lajiohjelma 

Osallistujaluettelo 

Seuraluettelo 

Arvioidut aikataulut: www.livetiming.fi 

Tulospalvelu: www.livetiming.fi 

Seurapisteet 

Mitalitaulukko 

Tulokset perjantai-ilta 

Tulokset lauantaiaamu, lauantai-ilta 

Tulokset sunnuntaiaamu, sunnuntai-ilta 

Uudet kilpailuennätykset

T-13 100 m PU: Anniina Kallio RaisU 1.04,44
T-12 100 m RU: Laura Lahtinen OU 1.13,26
T-13 200 m SU: Mia Pentti SWIM 2.18,90
T-13 200 m VU: Mia Pentti SWIM 2.07,75
P-14 200 m RU: Eerikki Laitala Cetus 2.22,97
T-15 400 m SKU: Essi-Maria Lillman LaUS 4.53,11
P-16 100 m VU: Otto Rannikko ÅSK 51,33
P-16 4x100 m VU: ÅSK 3.30,98 (Wilhelm Suominen, Joni Aaltonen, Akseli Heino, Otto Rannikko)
T-13 100 m SU: Mia Pentti SWIM 1.02,66
P-15 100 m PU: Sergey Kuznetsov Cetus 54,40
P-16 4x100 m SKU: Cetus 3.53,23 (Anton Nuottajärvi, Eerikki Laitala, Sergey Kuznetsov, Eetu Alitalo)
P-15 200 m VU: Sergey Kuznetsov Cetus 1.53,92
T-13 100 m VU: Mia Pentti SWIM 57,83
P-14 100 m RU: Eerikki Laitala Cetus 1.06,10