Uimahyppyjen tapahtumakalenteri 2015

DiveCalc-tulosarkisto 

2.-4.1. Pepsi Diving Cup Las Palmas    
2.-4.1. Talent -leiri Vantaa    
18.1. I Valmentaja- ja tuomaripäivä Vantaa / HKI    
18.1. Psyykkisen valmennuksen koulutus Vantaa / HKI    
25.1. FC-1 Kokkola   kutsu 
5-8.2. PSV Arena Diving Cup Eindhoven   kutsu
13.-15.2. NHM & HM: 1m, 3m, krs Helsinki, Härveli   kutsu 
20.-22.2. FINA Grand Prix Rostock, Saksa WWW   
14.3. FC-2 Tikkurila, VanDi   kutsu
13.-15.3. FINA World Series Peking, Kiina WWW  
19.-21.3. FINA World Series Dubai WWW   
21.-22.3. Uimahyppyopettajakurssi II osa, Taso 1. Tikkurila    
9-12.4. Bergen Cup Bergen, Norja   kutsu
2.-5.4. FINA Grand Prix TBC, Meksiko WWW  
9-12.4. FINA Grand Prix Gatineau, Kanada WWW  
16.-19.4. Amsterdam Open Cup Amsterdam, Hollanti   kutsu
16.-19.4. FINA Grand Prix San Juan, Puerto Rico WWW  
18.-19.4. Tuomarikurssi Tikkurila?    
24-26.4. FINA World Series Moskova, Venäjä WWW   
23.-26.4. IYDM Dresden, Saksa   kutsu
1.-3.5. Ruotsin Mestaruuskilpailut Jönköping, Ruotsi    
1.-3.5. FINA World Series Lontoo, Iso-Britannia WWW  
9.5. FC-3 Turku   kutsu 
14-17.5. Härveli Diving Cup Helsinki, Härveli   kutsu 
22.-24.5. FINA World Series Windsor, Kanada WWW   
29.-31.5. FINA World Series Mexico City, Meksiko WWW   
5.-7.6. Suomen Mestaruuskilpailut Helsinki, Tiirat   kutsu 
13.6 Suomen Masters Mestaruuskilpailut Helsinki, Härveli    
9.-14.6. Euroopan Mestaruuskilpailut Rostock, GER    
18.-21.6. European Games Baku, AZE WWW  
25-28.6. NEM B-sarja Moskova, Venäjä    
26.-28.6. FINA Grand Prix Madrid, Espanja WWW   
3.-9.7. Universiadit Gwanju, Etelä-Korea    
3.-5.7. FINA Grand Prix Bolzano, Italia WWW  
24.7.-2.8. Maailman mestaruuskilpailut Kazan, RUS WWW   
5.-16.8. Masters maailman mestaruuskilpailut Kazan, RUS WWW  
4-6.9. Suurleiri Joensuu, JoUS    
12.9. ESAM Vantaa, VanDi   kutsu
12.9 POSAM Oulu   tulokset 
18.-20.9. Nordic Diving Clinic Malmö, Ruotsi   kutsu
27.9 Talent-testi Vantaa, Tikkurila   kutsu
3.10. FC-4 Tampere, Molskis DC  kutsu 
6.-11.10. European Diving Coaches Education Program Bergen, Norja   kutsu
10.-11.10. Uimahyppyopettajakurssi I      
16.-18.10. FINA Grand Prix Singapore WWW  
17.-18.10 PM-karsinta Helsinki, Tiirat DC  kutsu 
23.-25.10 Head to Head Tukholma    
23.-25.10. FINA Grand Prix Kuala Lumpur, Malesia WWW  
29.10.-1.11. FINA Grand Prix Gold Coast, Australia WWW  
30.10.-1.11. Diving Lund Lund, Ruotsi    
6.-8.11 Ulla Klinger Cup Aachen, Saksa WWW kutsu
13.-15.11. Ruotsin Mestaruuskilpailut Ruotsi    
27.-29.11. Pohjoismaiden mestaruuskilpailut
Nuorten Pohjoismaiden mestaruuskilpailut
Bergen, Norja    
12.12. FC-5 ja FC-6 Tiirat DC  kutsu