2019

Kansalliset kilpailut ja tapahtumat

13.1.

Mixed Duet -lajikokeilu Helsinki info  
25.-27.1. B-tuomarikoulutus PK-seutu    
7.2. Nuorten Edustusjoukkueen leiri Mäkelänrinne    
8.-10.2. Cetus Games Espoo tulokset
​erittelyt
 
15.-17.2. AG15 Edustusjoukkueen leiri PK-seutu    
22.-24.2. Nuorten Edustusjoukkueen leiri PK-seutu    
1.-3.3. Taitouinnin Lajitaso I -valmentajakoulutus Myyrmäki, Vantaa    
15.-19.3. Nuorten Edustusjoukkueen leiri PK-seutu    
16.-17.3. KuUS Kuohu -kilpailu
(kaikkien ikäsarjojen musiikkiohjelmat)
Kuopio tulokset  
17.-20.3. Nuorten Edustusjoukkueen leiri PK-seutu    
22.-24.3. C-tuomarikoulutus ** PERUTTU **    
31.3. Cetus Junior & Senior -kilpailu Espoo tulokset  
5.-7.4. Ikäkausimestaruuskilpailut / Finnish Open Youth Championships Jyväskylä tulokset ​results
12.-14.4. AG15 Edustusjoukkueen leiri PK-seutu    
13.-16.4. Nuorten Edustusjoukkueen leiri PK-seutu    
3.-5.5. Cetus Cup Espoo kutsu
ilmo
(17.4.)
24.4.
4.5. Taitouinnin Lajifoorumi I Espoo, Cetus Cup kisatauolla    
18.-19.5. Senior Edustusjoukkueen valintaleiri pk-seutu lue lisää 30.4.
7.-9.6. NSM/SM / Finnish Open Junior and Senior Synchronised Swimming Championships Kuopio invitation ​12.5.
14.-16.6. Merenneitoleiri (AG10 ja nuoremmille) Pajulahden urheiluopisto ilmo 14.5.
10.-11.8. Oheisharjoite- ja koreografialeiri (valmentajat ja uimarit) pk-seutu infoa tulossa  
17.-18.8. Suurleiri (12-15v) Kuopio ilmo 30.6.
24.-25.8. AG15 ja Nuorten Edustusjoukkueiden valintaleiri pk-seutu lue lisää 15.8.
13.-15.12. Kuviomestaruuskilpailut Turku    
14.12. Taitouinnin Lajifoorumi II Turku, kuviomestaruuskisojen tauolla    

Kansainväliset kilpailut ja tapahtumat

Arvokilpailujen kutsut ja infot löytyvät omalta sivultaan
= suomalaisia mukana

8.-10.2. FINA Artistic Swimming Development School for Judges Ateena, Kreikka kutsu  
9.-11.2. FINA Artistic Swimming Certification School for Judges Belgrad, Serbia kutsu  
28.2.-3.3. Fina World Series #1 - 9th French Open (Seniors) Monreuil, Ranska tulokset
22.-24.3. Orka Cup (AG12, AG15, Juniors) Székesfehérvár, Unkari combo tulokset
duo tulokset

29.-31.3. FINA Artistic Swimming Development School for Judges – Advanced Level Wien, Itävalta kutsu  
30.-31.3. 5th MEC Cup & Championships of Slovakia (AG12, Juniors) Bratislava, Slovakia kutsu
4.-7.4. Fina World Series #2 - Beetles Cup 2019 (Seniors) Alexandroupoli, Kreikka kutsu  
4.-7.4. French Artistic Swimming Championships (Juniors) Angers, Ranska kutsu  
6.-7.4. Hungarian National Open Championships (AG15, Seniors, Masters) Budapest, Unkari kutsu  
6.-7.4. Brussels Open Masters Synchronized Swimming Championships Bryssel, Belgia  
10.-14.4. Junior Open Belarus Synchronized Swimming Championships Minks, Valkovenäjä kutsu  
13.-14.4. Hungarian National Open Championships (AG12, Juniors) Budapest, Unkari kutsu  
13.-14.4. 5th MEC Cup & Championships of Slovakia (AG15, Seniors) Bratislava, Slovakia kutsu
ilmo
26.-28.4. FINA Artistic Swimming Development School for Judges – Beginner Level Riika, Latvia kutsu  
19.-21.4. Fina World Series #3 (Seniors) Kazan, Venäjä Tulokset
19.-21.4. FINA Artistic Swimming Development School - Advanced level Kazan, Venäjä kutsu  
27.-29.4. Fina World Series #4 (Seniors) Tokio, Japani info  
3.-5.5. International Swiss Youth Competition (AG15, Juniors) Näfels, Sveitsi kutsu  
3.-5.5. Nasekina Cup Riika, Latvia kutsu  
4.-5.5. 4th Greek Nireas Artistic Swim Cup (AG12, AG15) Ateena, Kreikka kutsu  
4.-6.5. Fina World Series #5 (Seniors) Peking, Kiina info  
10.-12.5. European Artistic Swimming Champions CUP & Continental Qualification Event for Tokyo 2020 Pietari, Venäjä

kutsu
info 


30.4.

17.-19.5. Swedish Open Youth Championships (AG12, AG15, Juniors) Tukholma, Ruotsi kutsu

24.-26.5. XV Delfin Cup (kaikki sarjat) Monor, Unkari    
24.-26.5. Fina World Series #6 (Seniors) Greensboro, USA kutsu 24.4.
25.-26.5. 9th Austrian Open (AG15, Juniors, Seniors) Wien, Itävalta kutsu ​6.5.
30.5.-1.6. Fina World Series #7 (Seniors) Quebec, Kanada kutsu 30.4.

31.5.-1.6.

Open Greater Jerusalem Championship in Artistic Swimming 2019 (kaikki sarjat) Jerusalem, Israel kutsu
ilmo
info tech
info lajit
14.5.
31.5.-2.6. Fina World Series #8 (Seniors) Barcelona, Espanja kutsu 30.4.
31.5.-2.6. Suzor'e Cup 2019 (AG8, AG10, AG12) Minsk, Valkovenäjä kutsu ​30.4.
4.-7.6. Synchro Latvia Cup (AG10, AG12, AG15) Kekava, Latvia kutsu  
13.-16.6. 19th Primorje Synchro Cup Rijeka, Kroatia kutsu ​3.6.
14.-16.6. Fina World Series Super Final (Seniors) Budapest, Unkari info  
22.-23.6. Swiss Open Championships (Masters)

Neuchâtel, Sveitsi

kutsu
esi-ilmo
ilmo
(26.4.)
26.5.
28.-30.6. IX Hungarian Open (kaikki sarjat) Budapest, Unkari    
29.-30.6. 9th Austrian Youth Open (AG8, AG10, AG12) Wien, Itävalta kutsu
AG8 kuviot
AG10 kuviot
(19.5.)
9.6.
1.-4.8. Mediterranean Artistic Synchronized Swimming Cup 2019 (Comen Cup, AG15) Geneve, Sveitsi info
kutsu
akkret

15.7.
8.-10.11. XXVI Hungarian Cup (kaikki sarjat)      
30.11.-1.12. XX Crystal CUP Belgrad, Serbia    
6.-8.12. Christmas Prize Praha Praha, Tsekki    
11.-15.12. Ukrainian Open Cup Kharkiv, Ukraina    
         

Mikäli seuranne on kiinnostunut osallistumaan kansainvälisiin kilpailuihin, pyydämme olemaan yhteydessä taitouinnin asiantuntijaryhmään medianäkyvyyden takaamiseksi, kiitos!